Új privát üzeneted érkezett!

Csajok aki tud segitsen!

Rámentem a Mina által megadott honlapra, kiszámoltattam a fog. megfelelő óráját és most 8-ára 4-es rizikó faktort ir!!!! Aki jól beszél angolul, az forditsa már le légy szi!
Vendég
 


Tehát, ha azt írja, hogy hétfő reggel 6 óra, akkor nekünk mikor kell "akciózni"? Vasárnap, de mikor?????? Vagy hogy is van ez? Bocs, hogy ilyen kérdéseket teszek fel, de még a témával kapcs mélyebben nem mentem bele. Asszem 1-2 nap az átlag, míg a célhoz érnek. :-)
A GMT+1 óra, ha jól gondolom az időzónánkat.
pocócska
 
 


Azt írja a rizikófaktornál, hogy:
vannak olyanok, akinek egész magas (5 volt), egészséges gyermeknek adtak életet. De voltak olyan esetek is, amikor a RF 3 vagy 4 volt, és beteg gyermek született. Úgy véli, hogy a magas RF esetén védekezni kell, míg
Ajánlatos akkor akciózni, amikor ez a minél alacsonyabb, míg magas RF esetén pedig védekezni.
pocócska
 
 

 
 

fix.b!

nekem ezek a napok totál nem esnek egybe az astro.com-sal..... akkor most melyik a jóóóóó?????????
pocócska
 
 


Köszi Pocócska!

Egyébként végig néztem és volt olyan amikor 0-s RF-t irt, és én kb. akkor estem teherbe, de elvetéltem! Na bumm!!!!!!
Lehet hogy most mégiscsak bevállalom! Próba cseresznye!
Vendég
 


ja, de egybeesnek, bocsi, csak kissé félrenéztem. :? A lunarium.co.uk az utolsó napját adja meg a termékeny napoknak, ami az astro.com-nál jött ki....
Asszem megyek inkább aludni.
szóval előző hozzászólás törölve........
pocócska
 
 


ditke74!

A Warning részben azt írja, hogy nem szabad megfeledkezni a rizikó faktorról, mert vannak, akik a Jónás módszer által írt időpontban estek teherbe, viszont akkor, amikor magas volt az RF. És bár szültek gyereket, és a megadott nemű gyereket, viszont különböző mentális és fizikai problámával. Alatta viszont azt írja a rizikó faktornál, hogy sokan viszont egészséges gyereknek adtak életet, pedig a rizikó faktor nagyobb volt, mint 5, és vannak olyan esetek is, amikor 3 és 4-es Rf nél született beteg gyermek. Azt is írja, hogy az lenne az ésszerű, ha minél alacsonyabb RF-nél próbálkoznának a párok, és a magas RF-nél védekeznének.
Én nem vagyok perfekt angolból (inkább német..), így más is fordítsa le, nehogy valamit félreértelmezzek itt nektek! :lol:


pocócska!

Én úgy olvastam a fent megadott weboldalon, hogy a fogantatás maximális valószínűsége a megadott pillanat előtt 24 órával kezdődik. Tehét szerintem 24 óránál több eltérés nem lehet a két időpont között. Tehát a megadott időpont és az akció között. Érted? Nektek a vasárnap este tökéletes. Én már mindenfélét hallottam arról, hogy a spermiumok mennyi idő alatt érnek a "helyükre", meg hogy meddig élnek, így végképp nem tudom, mi igaz. Nekem egy szülésznő mondta, hogy a spermiumoknak elég 2 óra, hogy odaérjenek, viszont 72 óránál nem élnek tovább. De ezt megírhatná valaki, hogy tényleg így van e, mert ebben nem vagyok biztos.

fix.b
Vendég
 


Fix.b!

Neked is nagyon köszi! :lol: :lol: :lol:
Megyek aludni mert reggel meló!
Vendég
 


fix.b!

hát ez az, én is sokfélét hallottam, hogy a spermiumok mikor érnek oda, ahova kell. ezért is voltam elbizonytalanodva egy kissé.

RF: nem magasabb, mint 5, hanem pontosan 5 volt az RF, és mégis egészséges gyermek született. A többi fordítással egyet értek. :-)


Ja, most olvasom, hogy a hárommal ezelőtti megnyilvánulásom egész érdekesre sikeredett...... szóval próbáltam magyarosan írni, ezt fogalmaztam meg párszor, amit el is küldtem. gratula. :?
de lényeg, hogy értettétek. :-)
most már tényleg megyek alukálni én is. jó éjt.
pocócska
 
 


Sziasztok!Megcsináltam én is nekem egyeznek az időpontok és a nemek is.Viszont szerintem képtelenség kiszámítani,hogy mikor is kéne "akciózni" mert kinek milyen gyorsak a spermiumai.Köszi a fordításokat is,nagy segítség volt bár egy kicsit megijedtem a factor és a nem egészséges gyerek közti összefüggéstől .néha talán szerencsésebb ha az embernek kevesebb információja van. [/url]
pindurandusz
 
 


Sziasztok!

Fix.b!

Azt, hogy hogyan alakulnak a nem ek a fogamzáskontrollban olvastam, nem értettem, számomra igen ellentmondásos volt. Felhívtam Pánszky doktort és megkérdeztem, majd ugyanazt megtaláltam a neten is.
Szóval: fogantatáskor a hold és a nap közötti távolságból és egyéb tényezőkből eldől a baba neme, de konkrétan 4 lehetőség közül lesz valamelyik: lány és köetkező is lány, lány és fiú, vagy fiú és következő is fiú, vagy fiú és a következő lány. Ez sajna eldől az első, vagy sokgyerekeseknél az utolsó gyermek fogantatásánál.
Ha fiút szeretnétek, de lányotok van és a következő is lány lenne a fentiek szerint, akkor a holdnaptár fiús napjain nem fogsz teherbe esni, sőt, ha te nem szeretnél gyereket és ezért mennél dokihoz, hogy terméketlen napjaidat megállapítsa a természetes fogamzásgátláshoz, akkor pont ezeket a napokat fogja neked terméketlen napoknak jelölni.
Azt javasolta, hogy ne csináltassam meg vele a "nagyszámítást" tehát, hogy utolsó gyermekem után milyen nemű a következő, mert, ha perceket tévedek az én illetve kisfiam születési perceiben, már hamis eredményt mutat, de ha egészséges vagyok és 4-5 lányos napon nem esem teherbe mert kislányt szeretnénk, akkor minden bizonnyal fiú jön nekem és igy ezeken a napokon terméketlen vagyok:((((
Ha viszont vállalnám a 4. fiút, akkor megmondaná azokat a napokat, hogy megfogantatásánál a következő biztosan kislány lenne.
Hát köszi! -csak reménykedem, hogy 4.-re sikerül kislányt foganni.

Remélem, hogy érthetőbben sikerült leírnom mint tegnap.
mina29
 
 


mina29!

Köszi, hogy leírtad! Értettem én már a múltkor is, csak azt hittem azon az oldalon is meg van valahol, hogy mi lesz a következő neme.
Szorítok, hogy sikerüljön Nektek 4-re egy kislány is!! :lol:

fix.b
Vendég
 


Fix.b!

Ti mióta próbálkoztok a következő babával?
Nekem ebben az évben alig van olyan piros lányos nap amikor a zöld időszak nem fedi a pirosat:((( A doki szerint akkor nem szabad, mert nem biztos a neme sajnos. De itt megint ellentmondás van, szóval nem értem.
mina29
 
 


mina29!

Mi eddgi csak januárban próbálkoztunk egyetlen egy nap, a Jónás nap, mert akkor nekem lányt írt, de nem jött össze. Ebben a hónapban is próbálkozunk, félig meddig figyelve a holdállást (hogy negítív övben van e a hold), a savasítást, pózt, és az x, y tuljdonságait felhasználva! Ha így se jön össze a kislány, akkor nekünk meg vaní rva, hogy csak fiunk születhet.. :)
A doki hány zöld napot mondott? Mert én 13 zöld napot jelölök be, és úgy nézem, nekem is most már fedik egymást! Januárban is csak 1 napon múlt, hogy nem estek egybe.
Ti mióta próbálkoztok?

fix.b
Vendég
 


Ja! szerettem volna megkérdezni, hogy neked nem csal a babafalvás vonalzód? az én középső fiam 1994.02.23.-án szűletett és erre azt írja, hogy 11 éves.
mina29
 
 


Azt mondta, hogy ha pontos a mesi akkor az utolsó és első két nap nem olyan necces.
Január nekem sem jött össze, de akkor még nem tudtam, hogy ha fedi a zöld akkor nem szabad, hát nálunk pont fedte.
Nem értem a negatív holdállást, az x-y figyelést megtennéd, hogy megmagyarázod az előző üzit?
mina29
 
 


náthás vagyok, úgy tűnik, hogy náthássan is írok:)))
mina29
 
 


mina29!

Nekem nem csal a vonalzóm, de megnéztem a problémád, és sajna 1995. január 1 után születetteket számolja csak jól, az előtte valókat valamiért nem. Majd ha lesz időm, írok a babafalvásoknak, hogy nézzenek utána.

1. Lányra akkor van esély, ha a hold aznap a bak, halak, bika, rák, szűz, skorpióban áll, fiúra meg, ha vizőntő, kos, ikrek, oroszlán, mérleg, nyilas.
http://www.holdnaptar.hu/2007/02/01.php <---- itt tudod megnézni, hogy miben áll épp a hold, és milyen hold van. A hold melletti figurát kell nézni, ha pl. ma megnézed, akkor egy mérleg van, és világos a hold, tehát fiúra van esély, de csak akkor, ha holnap 16:09-ig megtörténik a fogantatás (tehát addig lesz peteérés). február 8. 16:09 és február 11. 04:00 között ír lányt.
2.Illetve sötét holdnál fiúra, világosnál lányra van esély.
3. Ezenkívül az x-ek (amiből lesz a lány xx) lassúk, de tovább élnek, az y-ok (amiből lesz a fiú xy) gyorsak, de rövid életűek. Ezért ha peteérés előtt 1-2 nappal akcióztok, elvileg peteéréskor már csak az x-ek maradnak, viszont pontban peteéréskor és utána pár nappal a fiúk is labdába rúghatnak ugyanúgy.
4.Savaítást joghurtos tamponnal lehet az akció előtt 1-2 percig kell felhelyezni, ez nem kedvez a y-onoknak, így megint a csajok esélyesek. De esetes öblítés is jó, de annak nem tudom a higítási arányát.
5. Misszionárius póz is a lányoknak kedvez, mert hosszabb az út, és mire odaérnek, már csak az x-ek maradnak.

Na, mi ezt az 5 dolgot fogjuk most bevetni, tehát olyan időpontot kerestem (és találtam 2-t), aminél az első 3 stimmel. Ha így sem jön össze a kislány, akkor lesz egy másik édes kisfiunk ;)

fix.b
Vendég
 


Mina 29! Kezdem érteni amit arrol írtál,hogy az utolsó gyerek születésekkor eldől a következő baba neme.De nekem k.icsit egyoldalú szemléletnek tűnik.A doki szeint akkor a pasik spermája nem is számít?Mert ha nekem már van egy fiam és mondjuk eldőlt,hogy a második is fiú lesz akkor elméletileg a lányos napokon fogamzó képtelen vagyok,tehát csak fiús napon eshetek teherbe méghozzá akkor fiú babával de ha a férjemnek egy x -je ér oda hamarabb?Azért itt a számításoknál a pasikat sem kéne figyelmen kívül hagyni. Szorítok nektek a kislényért! pindurandusz
pindurandusz
 
 


Köszi, hogy leírtad!

Azért tartsatok ki, pár hónapon ne múlik semmi.
Én imádom a 3. fiam is, de bizony sokszor gondolok rá, hogy jobban utána nézhettem volna ezeknek a dolgoknak, mert már az első bébitől kislány volt a vágyam.
gyönyörűek, okosak a gyerekeim, de kukisok. Nem hittem volna, hogy az évek múlásával ennyire megerősödik bennem a vágy egy puncis után.
Szóval, ha a vágyad kislány, bizony adj neki időt, ne törjetek le és gyárcsatok kisfiút.
Késöbb fogsz neki igazán örülni, ha türelmes voltál, hidd el én most érzem igazán.
mina29
 
 


fix.b!Megnéztem a holdnaptárt az álltövijegyeket értem meg a hold színét is de hol látod a pontos időpontokat?Megírnád nekem?köszi pindurandusz
pindurandusz
 
 


pindurandusz!

a lényeg, hogy apának hiába ér elöbb oda az x-e, ha te abban az időpontban terméketlen vagy mert csak y tud megtermékenyíteni.
mina29
 
 


Már megint 3.szor írok de nem jelenik meg.Már volt egyszer ilyen 1 honapja is nem tudom miért?
Olyan jó hogy már ennyi infó áll rendelkezésre kösz mindenkinek!
Nekem is egész évben fedi a piros napokat a zöldek talán ha csuszna a menzim de ugyis csak jövőre fűzöm apát

mina29!
Egyébbként már kérdeztem mennyi idősek a fiuk?
henus
 
 


16,13,8, évesek, szóval már nincs lehetőségem babázni velük sajnos.
mina29
 
 


pindurandusz!

Milyen pontos időponra gondolsz? A két nem közti váltást kérdezed? Nézd meg pl. február 8-át. Ott a hold mellett van egy mérleg és egy skorpió is. És közte az időpont 16:09. Tehát aznap 16:09-ig mérleg(fiú), 16:09-től lány. Ha megnézed a következő napot, ott már csak skorpió van, meg 10-én is, és 11-én vált megint 04:00-kor. De nem azt mondom, hogy mindenkinek minden lányos napon lánya, minden fiús napon fia születik, függ attól, hogy mikor van peteérése. Elég nehéz kiszámolni szerintem a megfelelő időpontot, de mi azért megpróbáljuk, hátha nekünk bejön akkor, amit én kalkuláltam ki magamnak!

fix.b
Vendég
 


Henus!

Megnézted az előző oldalon a hozzászólásokat mina29 által írt weboldalon található RF-okról! Neked erről mi a véleményed? A Jónás nem mondott erről semmit? A könyvben mit írnak róla?

Bocsi a sok kérdés miatt.. :lol:

fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!
Elolvastam végig mindent már többet tudunk lassan mint a Jónás!
Idézek a könyvből ezzel kapcsolatban:Egyes asszonyok könnyen teherbe esnek,de magzatukat nem tudják kihordani.Spontán vetélés,ujszülött halála aminek számos oka lehet pl:vércsop.összefér.,különféle betegségek.A kozmikus erők hatásának vizsgálatakor kiderült számomra,hogy ezekben az esetekben kedvezőtlen volt a Földhöz közeli égitestek hatása.Az ilyen tragikus esetek elkerülése érdekében a központ megjelöli azt az időszakot a fogamzásra amikor a kozmikus erők összhatása szempontjábol a helyzet rendkivül kedvező.Ilyen időpont sajnos ritkán adodik,évente3-4 alkalommal vagy egy se.Érdemes kivárni a kedvező napot(a terméketlen .napokon szeret.)Ha ugyanis az úgynevezett kedvezőtlen időpontban tőrténik a fogamzás,akkor igen nagy a baj bekövetkeztének valoszinűsége.Előfordulhat ugyan,hogy a kedvezőtlen időpontban fogant gyermek egészségesen születik de kicsi az esély.Ha azomban a fogamzás időpontját kedvezően választják meg,akkor egészséges gyermek várható.(megjegyz:A Jónás vércsop.Rh poz. feleségéé 0Rh negativ. E kedvezőtlen párosítás ellenére 11 egészséges gyermek)
Számítási módszeremet nem csupán a testi,hanem a szellemi fogyatékosság elkerülése érdekében is ajánlom. A naptárban a pirossal jelzett napok mellett található még egy adat:jó életerő. (Ha valaki a IV. számítást kéri

Henus (jó sokat írtam remélem érthetően)
henus
 
 


Sziasztok!Már alig várom,hogy meg legyen nekem is a könyv(ha minden jól megy ma már itt lesz)mert így fogalmam sincs mi az a negyedik számítás.
pindurandusz
 
 


fix.b!Köszike tényleg ott az időpont,csak nem láttam a fától az erdőt. pindurandusz
pindurandusz
 
 


Henus!

És Te a IV. számítást kérted? Neked jelölte a piros napok mellett, hogy jó életerő? Minél több az infó, egyre bonyolultabbnak tűnik ez az egész! ;)


pindurandusz!

Szívesen! Én is néha, nézek, de nem látok! :lol:

fix.b
Vendég
 


Sziasztok Lanyok.

Segitsetek kerlek, en hiaba probalom megcsinalni a neten a jonas naptart nem sikerul!!!! Valamikor egyszer mar megcsinaltam, de azota az oldalon minden megvaltozott az angol tudasom meg egyszolvan nagyon gyer. Ha valakinek privibe elkuldenem az adataimat megcsinalna nekem? Tudom, hogy hatalmas keres, de nagyon megkoszonnem a segitsegeteket.

Moni
moni978
 
 


Szia moni978!

Nekem küldheted nyugodtan, megcsinálom szívesen!
mina29@freemail.hu
mina29
 
 


Szia fix.b!
Már megint írtam egy kilométert és nem jelenik meg veled ilyen még nem történt?
Na mégegyszer szóval egyszerre csak egy számítást lehet kérni így én a nem meghatározást kértem.Ezek a számítások amiket kérni lehet:
I.terméketlen napok (terhességmegelőzés)
II.fiú illetve lány gyermek kiszámítása.
III.optimálisan termékeny napok(nem tudok teherbe esni)
IV.az életképes magzat optimális fogamzásának kiszámítása.
Szóval amit mina29 megosztott velünk a rizikofaktor kapcsán a IV.számításra vonatkozhat.Remélem így már jóbban értitek.

Henus
henus
 
 


Koszi Mina.

Elkuldtem neked az adatokat.

Remelem elegendo lesz es sikerul megcsinalnod. Mar alig varom.

Koszike
moni978
 
 


szia henus!Azt nem lehet kérni,hogy egy életképes leánygyermek fogantatásának időpontjai? pindurandusz
pindurandusz
 
 


Szia pindurandusz!
A nemeknél és az életképes számításnál kell csak a pontos születési idő, tehát ha a IV.számítást kéred Ő úgy tudom automatikusan megjelőli a nemet is.Aztán az a valaki ha akarja az életképességen kivűl azt is figyelembe veszi a barátnőmnek legalább is feltüntette ezt is pluszba.

Henus
henus
 
 


Henus!

Így már érhető, köszi!

fix.b
Vendég
 


henus!Köszi a gyors választ. pindurandusz
pindurandusz
 
 


Sziasztok Csajok!

Én is megcsináltam a mina által megadott honlap alapján a számítást. El is keseredtem ez évben egyetlen hónap van ami 0 Rk-s. Mondanom sem kell az is október. Szóval magamban latolgatva úgy gondolom 0-2-ig belefér a pakliba. Mi erről a véleményetek?

Üdv mindenkinek Bikka
bikka
 
 


Sziasztok!

Én megnéztem visszamenőleg a 3 gyerekem van 1,2,0,-ás rizikofaktorom. a második gyerekemnél tényleg volt kis gubanc szülésnél, de én 4570grammjának és 62cmének tudtam be.
Megkérdeztem gyorsan 2 ismerősöm adatait, az első 7 hónapra szült 3-as rizikósra néztem, viszont van a szomszédomban mozgássérült kislány rá fiút ír 1 rizikófaktorral....hát nem tudom:(
szerintem 2ig oké talán.
mina29
 
 


Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem írni, hogy az ecetes öblítésnél, esetleg ecetes ülőfürdőnél milyen a higítási arány, és pontosan hogy kell alkalmazni? Tényleg kedvez a kislány fogfantatásának? Valakinek bejött?

fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!
Én csak a higítási arányt tudom 10:1 hez (1L víz 1 dl ecet).

mina29!
Én is megnéztem a fiaimnál visszamenőleg és döbbenetes,hogy elötte való nap fogantak valóban ahogy jelölte (emlékszem mindkettőnél mert csak akkor voltunk eggyütt) és mindkettőnél 3 as rizikofaktort ír és lehet hogy ennek tudható be amiért a nagyobbik fiam kruppos a kicsinél meg születése után légzészavar lépet fel (azt mondták adaptációs zavar).Mindenesetre elég érdekes!!

Henus
henus
 
 


Sziasztok!

Szerintem nem szabad figyelmen kívűl hagyni a faktort.
Ma 3 emberkét kaptam el ez ügyben a 0-ásnál nem volt semmi, de a 2 és 3 nál csípőficam és aszma.
Biztos, hogy nem véletlen.
mina29
 
 


Sziasztok! Ha jól értelmeztem az eddig leírtakat akkor tulajdonképpen mivel nekem már van egy fiam eldőlt a következő neme is.Tehát hiába nézem a jónás naptárt ha a fiam fogantatásakkor eldőlt,hogy mondjuk a második is fiú akkor hiába a lányos nap meg a kedvező holdállas akkor is fiam lesz,vagyis lányos napokon nem eshstek teherbe.Hát ezt végig gondolván egy kicsit elkeseredtem,most már csak azt remélem,hogy másodszorra kislányt rendelt nekem a sors.De azért bevetek mindent a kiscsajsziért mert sose lehet tudni. pindurandusz
pindurandusz
 
 


Sziasztok!Megnéztem nekem a fiamnak lánynak kellett volna születni és a rizikófaktor 3.Törött kulcscsonttal, felcsapott lábfejjel(az agyik lába)és könnycsatorna elzáródással született.Hálistennek azóta rendben van a keze,lába,szeme is. pindurandusz
pindurandusz
 
 


Szia fix.b!Nekem egy olyan hónap van amikor kislányt jelöl a jónás naptár és o a rizikófaktor,viszont a holdnaptár akkor az ikrek jegyében áll sőtét holddal tehát fiú.Szerinted melyik számít jobban?Ha tudsz valami okosat írj.Köszike pindurandusz
pindurandusz
 
 


pindurandusz!

Írd meg légyszi a pontos napot óra percet, hogy mikorra jelöl Neked lányt, én is megnézem!

fix.b
Vendég
 


pindurandusz!

Közben visszanéztem a születési idődet, és megnéztem, hogy 2007.július 13-ára 09:08-kor ír Neked kislányt, amikor az RF 0. És megnéztem az általam megadott weboldalat is, és ott is lányt ír erre az időpontra! 2007.július 13. 00:41-től július 15. 04:45-ig lányt ír, és a hold is sötét, ami megint csak lánynak kedvez.
Ebbe a sötét és világos holdba kicsit belezavarodtam. A világos hold fiú, a sötét hold lány. Lehet feljebb pont fordítva írtam. Én ezt a neten olvastam, azért jó lenne, ha valaki megerősítene, hogy melyik melyik!?

fix.b
Vendég
 


fix.b!Köszi,hogy ennyit fáradozol miattam.Igen jól nézted.Kicsit már én is belezavarodtam.Először a 12.-ét néztem az "akció"időpontját azután,hogy válaszoltál rájöttem ,hogy a termékenységi időpontot kell nézni.Megnéztem jól írtad előtte is csak én kavarodtam bele a holdakba.Te már lényegesen tájékozotabb vagy ebben a témában.Hálás köszönet mindenért. pindurandusz
pindurandusz
 
 


Haho nagy a csend nincs semmi újság?
Nálunk a gyerekek meggyogyultak most a férjem beteg remélem nem én jövök utánna.

Henus
henus
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: