Új privát üzeneted érkezett!

Hurrá, Tapi, örülök Nektek! Ez is azt jelzi, hogy egy lehetséges akadállyal kevesebb. Szorítok, hogy lehessen egy nyugodt és sikeres spontán időszakotok.

Vayacon, mindenekelőtt elismerésemet kell kifejeznem, hogy tudsz beszélgetni ilyen kérdésekről Anyukáddal, ez tök jó. (Én képtelen vagyok rá, ha mégis belekezd, fél perc után leugatom.) Annak is örülök, hogy a bizonytalan napok után kicsit nyugodtabb vagy, abból a stresszből, ami mensi előtt van, lelkileg nem is lehetne néhány napnál többet kibírni...

Osztom a lombikos aggodalmaidat is, talán éppen azért, mert ugyan más okból, de én is az egészségemet féltem tőle. Nehéz és felelőtlen dolog lenne ebben a kérdésben bármit is tanácsolni (az örökbefogadás kérdésében pedig még inkább), de szerintem az, amit most csinálsz, teljesen jó: hagyod, hogy jelen legyenek, keringjenek Benned ennek a dilemmának a gondolatai-tervei-érzései-kételyei, és várod, hogy kialakuljon benned ezekből valamiféle válasz, érzés, megérzés. Ez szerintem jó, aztán majd látod, hogy merre mozdul el benned a kérdés. Az is simán lehet, hogy most erre, aztán néhány év múlva majd arra, vagy fordítva. Nem hiszem, hogy itt lenne jó vagy rossz lépés, mindenkinek azt az utat kell megtalálnia, amit az előnyök-hátrányok mérlegelése alapján számára a leginkább jónak tűnik. S ebben meg lehet hallgatni Anyukádat, meghallgatsz minket, mindnyájunknak mások a tapasztalatai, de hogy Te jó szívvel, endótól és minden mástól való félelem nélkül be tudnál-e vállalni egy lombikot, azt más nem tudhatja majd, csak Te. (Az örökbefogadás akarásáról vagy nem akarásáról szóló döntésben legalább segítenek tanfolyamok, tréningek, de a "lombikozzunk vagy ne?"-kérdésben senki nem segít ill. mindenki bagatellizálja a rizikókat. Pedig én is hallottam olyanról, aki most kemóra jár miatta. Persze olyan most más vér szerinti édesanya ex-lombikos nő is biztos van, aki szerint én mondjuk önző vagyok azért, mert a saját egészségemet nem kockáztatom egy babáért. És nem vitás, hogy neki is igaza van. Mégis, azt gondolom, hogy ez egy olyan dolog, amiben az a jó, ha mindenki azt választja, ami neki megnyugvást, biztonságot nyújt.)

Mi pl. ezt abban találtuk meg, hogy megbeszéltük, az inszem hormonterhelését még bevállaljuk (ha az orvos, akinek a figyelmét még egyszer fel fogom hívni a csomóimra, akkor is javasolni fogja) mert ekkora rizikót nekünk talán megér, hogy hátha születik saját babánk. Ha viszont 2-3 inszem nem jár sikerrel, akkor januárban elindulunk az örökbefogadás útján. Az állítólag 9x nagyobb hormonterhelésű lombik nekem már nem éri meg a rizikót, ha egyszer máshogy is élhetünk gyerekekkel, családban.

Tudom, hogy evidens, amit írtam, de most nekem is jólesett, a magam számára is összefoglalni.

Bea, üznj kérlek csak egy sort, hogy mi van veled.
ilyenisvagyok
 
 


Sziasztok!
Sajnos nem tudom Bea telefonszámát. E-mailt írtam neki, de szerintem azt sem tudja megnézni, ha a babanetet sem.

Tapi
Gratula a HSG-hez.

Köszi, hogy hiányoltatok. Megvagyunk, jól vagyunk. Voltunk 4D-n, olyan aranyos Marcika, már 1084 gr volt múlt csütörtökön, azóta gondolom még szedett magára. Pocim egyre jobban nődögél.

Puszilok mindenkit!
A lombiktól meg ne féljetek, nem mindenkinek kell átesnie ezeken, mint Beának. Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy ha lehet lombikkal saját baba, akkor inkább azt választanám. Amíg van esély, meg kell próbálni. A szülés sem lesz egy egyszerű dolog, ez pedig a hozzá vezető út.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok lányok!

Köszi a biztatást. Sikerült rájönnöm, hogy a párom viselkedése nem ellenem irányult. Mindenkivel olyan "dilis" volt szegény. Nagyon leesett a fehérvérsejt száma.

Ha az egyetlen esélyünk a lombik lenne, egy percig sem gondolkoznék. Sőt....minden vágyam, hogy valaki végre azt mondja, hogy a bankban elhelyezett "babamagok" alkalmasak a lombikhoz.
De...az örökbefogadás is csodás dolog, szerintem annyira felemelő lehet, ha valakinek esélyt adunk egy boldog életre, aki nem tehet róla, hogy a szüli eldobták.
vero26
 
 

 
 

Sziasztok csajok!

Köszi szépen mindenkinek a gratulát az átjárhatóságihoz :D

Vero,
sok erőt kívánok ismét és nagyon örülök, hogy elfogadod a párod reakcióit. Ez nagyon sokat számít. Amikor én depressziós lettem, azt se kérdeztem mit szól hozzá a párom, összecsomagoltam és elutaztam a szüleimhez. Szegénykém, amíg lábadoztam felújította a fél lakást. Után azt mondta, direkt jó, hogy nem voltam a lába alatt :) Ez nagyon-nagyon jól esett, mert így nem éreztem magam önzőnek. Pedig az voltam, de akkor nem érdekelt :( Kitartás! Hamarosan túl lesztek a nehezén.

..lombik kérdés. Nekem nem jött be, de való igaz, hogy sokan úgy átesnek az egészen, hogy meg se kottyan. Se testileg, se lelkileg. Itt van Lilla vagy Bumi. Azzal nagyon egyetértek, hogy ez teljesen egyedi és belső döntés. Valójában még a párjaink sem tudnak a döntésben segíteni, hiszen a mi testünket terheli. Olvastam már róla, hogy a stimu és egyes petefészekrák típusok között kezdik sejteni az összefüggést... De ez sem lesz így mindenkinél. Engem lelkileg teljesen lenullázott. Épp mostanában gondolkodtam el azon, hogy újra boldogságot érzek, ha arra gondolok, hogy a terhesség miatt majd átalakul a testem. Nekem ezzel is meg kellett barátkozni a lombikos lelki bajaim után. Valahogy azt éreztem, hogy nem akarom ezt a változást. Kicsi lány koromtól "gyakoroltam" kispárnával hogyan fogok kismamaként kinézni :lol: Mindig is vágytam rá, hogy átéljem ezt a változást. De a lombik után nem éreztem így. Most nemrég vettem egy mell alatt húzott nyári kis fölsőt és a próbafülkében futott át az agyamon, hogy jéééé! ebben elférhet a hasam is :D Egészen elképzeltem milyen leszek :lol:

Mindent összevetve nagy testi-lelki nyűglődés ez a "defekt" amit ránk mért a sors. De így vagy úgy mind kezelhető :wink:
tapedli
 
 


csajok!
A tapolcai fóruon érdeklődtem Bea után.
Ma mehetett haza. Nem írt róla semmit, csak hogy reméli, már elmesélte a dolgait.
Remélem, most már minden rendben vele, és baba/babák fejlődnek a pocijában!

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok csajok!
Lilla!Gondolom Viki irt ő is "tapolcai" vele voltam 1 szobában.Igen ma jöhettem haza hál isten jól vagyok minden rendben velem,de sajna nem tudok jó hírekkel jönni,nem sikerült! :( most ma csak ennyit majd holnap jövök visszaolvasgatni,meg majd beszélgetünk!Remélem veletek minden rendben!Pusz
horváth beáta
 
 


Bea
Igen, Viki írt. Emlékeztem, hogy írtad, vele vagy egy szobában, és ismerős volt nekem a tapolcai fórumról. Ezért bátorkodtam tőle kérdezni.
Jaj, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült, sőt még ennyire meg is szenvedtél a túlstimu miatt. Pedig nagyon bíztam benne. De vannak fagyibabáitok, ez vigasztaljon. Velük majd sikerülni fog.

Kép
p__lilla
 
 


Szia Beus,

végre előkerültél. :? Sajnálom a rossz hírt, de Lillának igaza van. Ennyi fagyibabával nem szabad keseregni. Remélem gyorsan felépülsz és hamar visszakaphatsz majd közülük kettőt-hármat.

T
tapedli
 
 


Bea, de jó hogy jöttél, már annyira izgultunk. Hál isten hogy minden rendben veled. Borzasztóan sajnálom hogy nem sikerült. :cry: Nehéz ilyenkor bármit mondani, adj időt magadnak aztán megint pozitívan fogsz nézni a jövőbe.

Hát lányok nagyon nehéz a döntés, lehetséges, hogy legalább az inszemeket be kellene vállalni. Szerintem nekünk van esélyünk úgy is babásodni, hiszen Apinak mostanában azért jobbak az eredményei. Aztán meglátjuk, hogyan tovább. Nem biztos, bele merek vágni a lombikba a hormon megterhelés miatt.

De most nem is agyalok ezen, adunk még jó pár hónap esélyt a spontánnak. Vszeg a mostani hónap nem sikerült, ma kellett volna megjönnie türelmetlenségből lőttem reggel egy nega tesztet. Szerintem a hétvégén valamikor megjön.

Ja és köszi, hogy leírtátok a véleményetek lombik vs örökbefogadás ügyben. Ilyenis, amit írtál az különösen sokat segített, lehet, hogy nekünk is valamilyen hasonló utat kellene bejárnunk. Legalábbis most így gondolom.
vayacon
 
 


Bea,
végre itt vagy köztünk!Nagyon kár,hogy nem sikerült :cry: de azért fel a fejjel!Török dr.mit tanácsolt?

Vero,
örülök,hogy jobban vagytok lelkileg és veszed az adást!A fehérvérsejtszám csökkenés nagyon le tud gyengíteni.Vigyázz a párodra,most könnyen megbetegedhet.De majd felturbózzák gyógyszerrel,nekem is volt ilyen problémám.Így tovább,már majdnem júni.közepe van.

Vayacon,
ez az,csak spontánozzatok.Sajnálom a nega tesztet.1 hét múlva ilyenkor már biztos én is nagyon fogok izgulni.
Vendég
 


Bea,
együttérzek veled, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. :(
és azt is, hogy szenvedtél a túlsimu miatt. de az meg tök jó, hogy sok a fagyibabátok! így legalább nem kell kezdeni újra az egész procedúrát.

Vayacon,
:( , pedig már neked is lehetne //-os teszted. szorítok, hogy ez miahamarabb megtörténjen!

Zsó,
te is tesztelsz egy hét múlva?
dina34
 
 


Dina,
tesztelek,ha indokolt lesz,vagyis késik a mensi.Egyébként épp az ország különböző pontjain leszek,szóval még csak nem is otthon.
Vendég
 


hajrá Zsó!
dina34
 
 


Kösz csajok a bíztató szavakat!Nagyon hiányzott ottbent a fórumozás sokat gondoltam ám rátok! :)
Lilla!Semmi "gond" nincs belőle,hogy bátorkodtál megkérdezni!Nagyon aranyos csaj a Viki sokat segítettek mindenben így hogy ő is túlstimus volt..Sokat jelentett hogy mind a 3 csajszi fiatal ,aranyos,kedves,segítőkész volt és az egész 2 hét végülis jó hangulatba telt el.Hát szerdán du-án eléggé odavoltam mikor mondták az alacsony HCG-t,mert nagyon bizakodók voltunk hisz "jó" eredményeink voltak és bíztunk bent ha több nem is de legalább a 8 sejtes megmarad. Meg a rosszhír után api már nagyon-nagyon hiányzott nagyon vártam már hogy hazajöhessek.:( De próbáltam hamar túltenni magam rajt.Muszáj.Kicsit az bosszant,hogy tényleg így megszenvedtem a semmiért. :( Első napokban azt mondtam apinak én mégegyszer aztán bele nem vágnák a lombikba.De ez hülyeség csak akkor gondolja ám úgy az ember,mikor már jól voltam, hazajöttem kibeszéltük apival az egészet már másképp láttunk mindent.Mégegyszer is ugyanugy végigcsinálnánk!És fogjuk is. :wink: Nem szabad feladni!Én még ezek után is csak azt tudom javasolni bátran vágjatok bele a lombikba!Nemigaz,hogy egyszer majd nem sikerül!És végülis ez a túlstimu is így utólag belegondolva se volt annyira vészes csak 2 nap volt rossz mikor tele voltam vizzel és 2 nap alatt 6 kg rámjött.Meg ugye a béna vénáim! :? De a dokik és az ápolók tényleg nagyon odaálltak mellém tényleg mindent megtettek.Meg szerintem a hormonháztartásom is renben mert ma beteg is lettem pont mára vártam.Tegnapi UH is jó volt mielött hazajöttem.

Zsó!Tegnap hívtam Tapolcát majd hétfőn kell mennünk.Kiváncsi leszek mit mond majd hogyan,mikor tovább.Szhelyen azt ajánlotta a doki 3 hónap szünet.Nekem még nem tiszta 1-2 dolog most,de remélem majd választ kapok mindenre hétfőn. :)

Jó,hogy itt a nyár legalább pár hónapra "kikapcsolunk" majd.Már megbeszéltük apival sokat fogunk csavarogni,jönni-menni!Júl.10-12-re már ugyis le van foglalva megyünk Balcsira meg remélem idén is kimegyünk Horvátba. :)
horváth beáta
 
 


Bea, olyan jó, hogy ennyire pozitív vagy. Látszik, hogy túl tudod magad tenni ezen az egészen. Nagyon ügyi vagy, és biztos, hogy egyszer sikerülni fog! Ezért nem lesz hiábavaló a szenvedés, amit átéltél.

Nekem ma reggel megjött, ahogy számítottam rá. Eddig alig van meg, és egyáltalán nem fáj a petefészkemnél, ahogy szokott. Remélem holnap sem fog, a második nap szokott rizikósabb lenni.

Dina köszi a drukkot, Nektek is hasonlókat. :wink:

Drukkoljunk együtt Zsónak, mint a következő lehetséges spontán babát várónak. :lol:
vayacon
 
 


Vayacon
:cry: a mensi miatt.

Bea
Köszi, hogy leírtad a történeted. Mennyi lett amúgy a HCG-d?
És a stimulációt nem kell újra végigcsinálnod, hiszen vannak fagyibabáitok. Mennyi is van sítáborban? Olyankor csak a méhnyálkahártyát készítik fel a babák befogadására, nincsenek tüszőérlelő hormonok, tehát teljesen veszélytelen. Szerintem lehet, hogy már a következő ciklusban bele is vághattok.
Tetszik a hozzáállásod! Sikerülni fog!

Kép
p__lilla
 
 


Bea,
fantasztikus vagy!Pozitív+++++++!Meg is lesz a gyümölcse!Várom a hétfőt,hogy mit mondanak!

Vayacon,sajnálom én is a mensidet!De remélem,már egyáltalán nem lesznek fájdalmaid!
Nagyon jólesik,hogy drukkoltok!Most nagyon "belehúztunk".Túlságosan is.Kicsit féltem is a kapcsolatunkat.A férjem rengeteget dolgozik,mindig fáradt...én meg eléggé erőltettem azokban a napokban,olyan lélekölő volt...mindig elhatározom,hogy nem fogom,de akkor meg nagy az esély,hogy pont a legfontosabb napok kimaradnak és akkor nem lesz semmi....én nem hiszek abban,hogy bármikor lehet gyerek.Ahhoz nyák kell,érő petesejt kell,stb.a középidőben.Már úgy úúúúúútálom ezt az egész programozott,kötelességszerű házaséletet!Mit csináljak?Nagyon ki vagyok akadva!
Vendég
 


Bea,

hát én nagyon felnézek rád! Fantasztikus erős csajszi vagy :wink: A 3 hónapot egyébként azért kell kivárni, mert kisebb hormonális eltrések nem feltétlenül az első hónapban jelentkeznek. Tudod Buminak is volt amikor magas volt valamije az előző stimu után. Szóval ez a "biztonsági idő". De hétfőn úgyis elmondják :) Hajrá előre!!!

Zsó,
hát pedig itt sanja a kérdésben a válasz :? Ha zavar a programozott házasélet, hát ne programozd :wink: Tudom, hogy ez a legnehezebb, de a görcsös akarás nem segít... Ha legközelebb nőgyogyinál jársz, kérdezz rá erre a "teherbe lehet-e esni középidőn kívül" kérdésre. Szerintem megnyugtató válaszokat kapsz majd :wink: Ne emészd magad, inkább járj utána.

Vayacon,
sajnálom pirit. Szorítok, hogy elkerüljenek a fájdalmak! :wink:

...nálunk érik a "gyümölcs" és ugye a héten azt is megtudtuk, hogy "nyitva van az aranykapu" :lol: :lol: :lol: Szóval értitek :D

Bumi, Ilyenis, többiek? Mindenki élvezi a szép időt és kirádul? :roll:
tapedli
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, végre nincsenek szinte egyáltalán fájdalmaim. Ami kevés van az szerintem természetes ilyenkor. Remélem ez azt jelenti, hogy meggyógyultam. Nagyon örülök neki.

Ma nagyon elfáradtam, hosszú volt a napom. Bementem a munkahelyemre a cuccaimért jó sok minden összegyűlt a 3 év alatt. :cry: Rossz volt eljönni, de még a héten lesz egy búcsúbuli, mulatunk még egyet a kollegákkal. Aztán bátyó + unokahugi szülinapja, este könyvelő. Lóg a nyelvem. :?

Zsó mostanában én is azon vettem észre magam hogy kezdünk programozott házaséletet élni. Nehéz ügy ez, mert nehezen lehet kikapcsolni mikor már annyira akarunk gyereket. Én most el akarok menni talpmasszázsra, az állítólag segít az ellazuláshoz.

Tapi neked is mennek a drukkok ezerrel. +++++++++++++
vayacon
 
 


Zsó,
hát a programozott házasélet nálunk is jelen van. sajnos szerintem sem a legjobb dolog. bár a "müvelet" közben azért el tudunk róla felejtkezni teljesen. :lol: :lol: :lol:
persze lehetne már eredmény is! gondolok a //-os tesztre.és zebrásat kívánok neked is!

Vayacon,
hát a pakolás a volt munkahelyeden nem lehetett vmi kellemes. sajnálom :( Az hogy meggyógyultál viszont nagyon jó. talán a következö hónapban nektek már sikerül a baba. mindent bele kb.2 hét múlva....hát ez van, ez a PROGRAM :lol:

Tapedli,
:D
dina34
 
 


egy kérdésem lenne, aki érintett. aki munkanélküli segélyen, van az biztosított, vagyis járnak az egészségügyi alapellátások? Én úgy tudtam, hogy az elején igen, amikor álláskeresési támogatás jár, utána viszont már nem. A könyvelő pedig azt mondja, hogy szerinte utána is. Tud erről valaki valamit?
vayacon
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk Erdélyből. nagyon szép volt, és tök jól éreztük magunkat. legközelebb viszont sokkal több időre fogunk menni, mert annyi a látnivaló.

Bea!
Sajnálom, hogy nem sikerült, de ugye tudjuk, hogy 30% az esély, neked kicsit több, mert fiatal vagy. Úgyhogy a kövi már tuti okés lesz.


Vayacon!
Örülök, hogy most nem fáj már a piri.

Tapi!
Gratula az átjárhatósághoz!

Zsó!
Hát igen, nem nyerő a kötelező sex, szerintem se. De ha meg az ember kihagyja a legfontosabb napokat, akkor bánja a dolgot. Meg kell próbálni úgy csinálni, hogy spontánnak tűnjön, mert a férfiak nem szeretik az erőltetett dolgokat.

Lányok!
A lombiktól, meg a stimutól nem kell félni. Engem egyáltalán nem viselt meg. Ami biztos, hogy ésszel kell csinálni, mind a doki, mind a mi részünkről. A sok folyadék, meg a fehérje nagyon fontos, és be kell erőltetni a napi 4-5 litert. Nekem még csak feszítő érzés sem volt.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Zso: Rájöttem, hogy téged Zso-nak és nem Mmzso-nak hívnak.:-)
A programozott együttlétről...szerintem is elég kiábrándító.. olyan keserű-édes, én egy kicsit zavarban is voltam.
Szerintem az jó módszer lehet, ha nem beszéltek róla, hogy most azért mert azokon a napok vagytok, csak te tartod fejben, és szimplán elcsábítod a párodat,anélkül hogy tudná, hogy miért:-) de..lehet hogy naiv vagyok.
Nagyon drukkolok neked!!! Sokat segítettél:-)

Vayacon: Ha jól tudom a munkanélküli segély alatt jár a betegellátás. Az egyik rokonom már a munkanélküli segélyen is túl van, és nem talált munkát. Anyum (neki van egy vállalkozása) fizet utána pár ezer forintot (kb 4000-6000) havonta, így továbbra is biztosított. De..ennél pontosabban nem tudom neked megmondani. Te biztos előbb találsz munkát!!! Drukkolok

Bea: Nagyon sajnálom hogy nem jött így elsőre össze, de fiatal vagy és tuti a következő összejön. Nagyon-nagyon-nagyon tetszik a hozzáállásod. Valahogy én is így szeretném venni az akadályokat, ha oda jutok, hogy lombikprogram. Megkérdezhetem, hogy neked melyik fajta lombikod volt? Az ICSI vagy a másik?
Kitartás!!!!! a fagyasztott kicsik csak rád várnak, biztos köztük van, az akit a sors neked szánt.
vero26
 
 


Vayacon!Igen táppénz,passzív táppénz, és munkanélküli alatt is biztosított vagy.Én direkt utánajártam hogy Tapolcán nehogy gond legyen.De oda is ki volt irta amúgy ilyen kis füzetben.Jól mondja Vero, ha lejár a munkanélküli,akkor lehet ( és jó is ) fizetni saját magadnak és akkor ugyanugy biztosított vagy.Az a munkaügyön pontosan ki van irva hogy a minimálbér után mennyit kell. ( 6 ezer kb. ) Amúgy örülök,hogy rendben vagy és nincsenek mensi fájdalmaid! :wink:

Most jöttem meg Tapolcáról.Következő mensim 3. napjáig kell majd mennem és jövö hónapban akkor már vissza is kapjuk a fagyibabákat! :) Nagyon bízom bent hogy felengedés után lesz amit vissza tudok kapni!Török doki nagyon ari volt,mondta olyan szép eredményeink voltak nem is érti miért nem sikerült. :oops: De nem baj,most megint nagyon optimistán állunk hozzá apival. :wink:
Lilla!A HCG-m nagyon kevéske lett : 1,2 :( :evil: :cry:
Recepción odajött hozzám a kis szemüveges fiú tudod, ő is nagyon ari volt végülis tőle választ kaptam a kérdéseimre: A fagyibabás beülti nem is számít bele az 5 támogatott lombikba ez tök jó!Ha ez se sikerülne akkor lesz majd 3 hónapos szünet.Kérdeztem tőle mivel hogy a fagyibabák kevesebb sejtesek ( 6, 5 ) kisebb-e az esély mondta, hogy egyáltalán nem 4-8 sejtes között kell lenni és az jó.Ugyhogy kicsit azért megnyugtatott.ja meg mondta hogy most mikor én,elég sokan kerültek kórházba túlstimú miatt. :( Azt nem tudom még, hogy mikortól akarják az 5 támogatottat levenni 2-re és az minket is érintene-e majd vagy csak azokat akik akkor kezdik???Nem tudja valaki ez hogy is van?

Vero!IVF volt.

Bumi!Remélem veled is minden rendben! :)
horváth beáta
 
 


Ha minden jól megy pénteken megyek hsgre.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,
hajrá!

Hát,köszi a véleményeket,lányok.Igazából arról van szó,hogy úgy magunktól nem vagyunk "sztahanovisták",ha értitek,mire gondolok,ez nekünk így jó,bármit is sugallnak az újságok meg az egész média...de gyereknemzés céljából így sanszos,hogy kihagyjuk a megfelelő napokat.Szóval ezért nehéz.Már úgy utálom magam emiatt.
Vero,jó,amit írtál,csak eddig valahogy ez nekem nem ment.Már nem is bízom ebben a hónapban,úgy érzem,meg se érdemlem,ilyen erőltetettségből úgyse lehet gyerek :roll:
Vendég
 


Sziasztok Lányok,

először is Bea: hős vagy!!!!!! Nagyon nagyra becsülöm az eltökéltségedet, hogy mindezek ellenére is újrakezdenéd, és hiszem, higy nem lesz rá szükség, mert mihelyst visszakapod a most erőt gyűjtő babáidat, minden rendben lesz!

Zsó és mindenki, aki válaszolt a programpzott együttlétes kérdésre,
köszi, hogy felvetettétek ezt a kérdést. Mintha csak rólam írtatok volna: utálom a dolog kiszámítottságát, hogy akkor is együtt akarok lenni, amikor nem vágyom rá, mert tudom, hogy ha meg nem, akkor utólag fogom úgy érezni, hogy nem tettem a dologért eleget, tehát nem érdemlem meg. Ha meg együtt vagyunk úgy, hogy igazából egyikünknek sincs hozzá kedve, akkor meg azért van lelkiismeretfurdalásom, és én is úgy érzem, hogy ilyen erőltetett együttlétekből nem fakadhat élet, az szerelmes ölelésekből szokott...

Persze fakadhat, tudom. És jó is, hogy fakad. Csak én nem tudom magamban helyretenni ezt a dolgot. Gondoltam arra is, hogy egy csomó orvos a kétnaponként együttlétre esküszik, az nem olyan kötelességszagú-unalmas. Csakhogy nekem már a tudat is elég, hogy most "kéne", már attól rosszul érzem magam. Ráadásul úgy érzem, hogy átverem a páromat, mert igazából nem őt kívánom, hanem csak akarok valamit tőle - néhány sejtet... És ezek tök rossz érzések, még akkor is, ha tudom, hogy nem verem át, ő is tudja, ő is egyetért, elmondja ezerszer is, hogy neki ez nem szenvedés stb.:)

És az a durva, hogy én ciklus közepén már eleve, alapból nem kívánom az együttlétet, mióta ez megy. (Amikor még nem akartunk gyereket, akkor persze igen.)

Szóval Tapi, minden elismerésem, hogy Te el mered engedni a programozást, és azt mondod, hogy nem csak az esélyes napokon lehet teherbe esni... Én ehhez sajna még nem vagyok eléggé szabad a saját elvárásaimtól és elképzeléseimtől.
ilyenisvagyok
 
 


Ilyenis,
köszi,hogy még jobban leírtad,ami bennem van.Még sokkal jobban megfogalmaztad.De,igenis,nálunk a kétnaponta is kötelességszerű,ez van.Nem tehetünk róla,mindketten normálisan működünk,szeretjük egymást és nagyon jó együtt,de a mennyiség az valahogy nem megy :oops: .
Tapi,az a baj,hogy ez a spontán tüszőrepedés,ebbe kár hinni,ilyen nem létezik.100 orvosból 99 ezt fogja neked mondani.Rengeteget olvastam már a témában.Komoly könyveket is a természetes családtervezésről.Az van,hogy a ciklus második felében gyakorlatilag 100%-os biztonsággal nem lehet teherbe esni.De abban nagyon igazad van,hogy el kell engedni és jó,hogy te ezt meg tudod csinálni.
Ilyenis,írtad,hogy te már nem is kívánod olyankor...én az elején(tojásfehérjés napok elején) még igen,de később már én sem túlzottan.nehéz dolog ez :(

Bea,örülök a fagyilehetőségednek!Ez sokkal kímélőbb lesz,meglátod!És azok a fagyik se fagyoskodnak hiába! :wink:
Vendég
 


Bea :cry: szorítok, hogy a fagyibabákkal minden rendben legyen.ne izgulj jövőnyáron már babázol!!!! :wink:
Időzített együttlét: hát igen előttem már szinte mindent leírtatok róla. Annyit fűznék hozzá, hogy nálunk is így ment. Mostanában viszont pár hónapja szinte alig vagyunk együtt. :oops: Heti 2-3 alkalom maximum!!!! :oops: Tudom,hogy így elég kis eséllyel lehet belőle gyerek, de ez van. Nagyon szeretjük egymást de annyira hajtunk mi is, hogy egyszerűen ha le rakjuk a hátsónkat már alszunk is.
Eddig hőmérőztem, nyákot néztem és mindig kötelességszerűen ugrottunk egymásra,és semmi. Most viszont annyira nem nézem magam, hogy szinte csodálkozom is magamon. Ma például vissza kellett számolnom, mert azt sem tudom pontosan mikor is kellene megjönnie :? :lol: Amikor úgy érezzük, és "bírjuk"akkor van szex.

Na jó éjt mindenkinek!!!!Kötelezettség nélküli szabad szép szerelmet nektek!! és persze megtermékenyült kis sejteket eredményként!! :wink:

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok Csajszik,

na persze ez a kötelességből sex nálunk is ugyanúgy lefutott korábban...
Szerintem azoknál a pároknál akiknél már volt kudarc ez törvényszerű. Viszont én azt tapasztaltam, hogy ha többet vagyunk együtt utána már jobban is kívánjuk. Valahogy úgy szól egy régi mondás, hogy "ha húzzák a vizet a kútból akkor telik". :lol: Ha nem hisztek a ciklus eleji vagy végi fogantatásban, akkor ezekben az időkben bátran mehet a mindent bele sex. Szabadon, megkötések nélkül. Nem is kell egy percre se gondolni a babára. Néhány fergetegesebb akció vagy akciók után viszont elhihetitek, hogy nem a naptárat fogjátok nézni :wink: Inkább a lehetőséget keresitek majd :D Mi így léptünk túl ezen a problémán.

A hónapvégi fogantatás...A tesóm lánya tutifixen akkor fogant. Nekem pedig idén februárban az éves rákszűrésen volt egy érdekes dolog. A középidő után mentem és azt is látta az uhun, hogy volt már peteérésem és azt is, hogy még van egy nagy tüszőm. Azért is érdekelt egyébként, mert akkor is épp úgy fájt a hasam, ahogy pé-kor szokott. Azt mondta a doki, hogy esélyes, hogy az is megreped még. Szerintem a természetben épp az a szép, hogy teljes egészében sosem kiszámítható. :D A spontaneitás a legszebb az egészben :)

Bumi, Erdély? Súúú, mi kb. 10 éve voltunk utoljára...nagyon mennénk már vissza mi is. :? Pontosan merre voltatok?
tapedli
 
 


Sziasztok!

Én már soha nem mondom a páromnak, hogy ovulálok, így nem érzi kényszeresnek a dolgot. bár azt észrevettem, hogy pont akkor nem nagyon van kedve, amikor kéne, mert tuti akkor fárasztják le nagyon a melóhelyen, vagy ilyesmi. Én ilyenkor azt mondom neki, hogy jó, akkor ma nem, de akkor cserébe holnap, meg holnapután, meg azután... :lol:
Általában bejön. :D


Ilyenis!
lehet nem ártana nekünk is valami afrodiziákumot szedni. :)

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi, hogy én mekkora hülye vagyok, hogy ez nem jutott eszembe: hát tényleg, kell valami afrodiziákum!!! Az még (ugyan átmenetileg, de sebaj) nekem is megoldás lehet. Gyorsan keresek is valami jó kis avokádós receptet ma estére:)

Zsó, szerintem semmi furcsa nincs abban, hogy Nektek a kétnaponta is kötelességszerű. Csak az számít, hogy megtaláltátok azt a gyakoriságot, ami mindkettőtöknek jó. Mi sem vagyunk egyébként sztahanovisták. Ja, és abban is hasonlítunk, hogy én is részt vettem egy alapos természetes családtervezés képzésben még jó néhány évvel ezelőtt, úgyhogy a hó végi fogantatásban én sem bízom túlságosan. Persze Tapinak is tök igaza van, hogy kivételek mindig vannak, se én úgy állok hozzá, hogy mivel nálunk már ahhoz is nagy szerencse kell, hogy termékeny időszakban összejöjjön egy baba, annak valószínűleg csak 0,0001 % az esélye, hogy ez a terméketlenben történjen... Mindenesetre, Tapi, irigyellek, hogy ilyen szabadon tudsz hozzáállni ehhez a kérdéshez. Én például tegnap este teljesen magamba zuhantam azon, hogy egy szerintem nagyon esélyes estét szalasztottunk el amiatt, hogy halálra idegeskedtük magunkat azon, hogy a bank miért vonta le a lakáshitelünk több mint kétszeresét a számlánkról, nyilvánvalóan jogtalanul. Annyira izgultam ezen, hogy a romantikus-összebújós este teljesen esélytelen vol, ami miatt meg tökre haragudtam magamra, hogy most ebben a hónapban miattam nem lesz baba stb. Közben meg, ha hinnék abban, amiben Te, Tapi, vagy csak azt el tudnám hinni, hogy nem az én erőlködésemből lesz a gyerek, akkor könnyebb lenne...

Kissedi, Te ugyanennyire jó példa vagy Nekem, elismerésem.

És köszi mindenkinek, aki leírta azt, hogy ő is keresztülment ezen. Így azért látszik az is, hogy van élet az időzített szex korszaka után is...
ilyenisvagyok
 
 


Csajok!Tanácsot szeretnék kérni.Ugye eddig az elevitet szedtem,de akikkel kórházba voltam mind a 3-an inkább a Lenkei vitaminját ajánlották,hogy az jobb addig amíg teherbe nem esel.( meg apinak is jó az alapcsomag azt mondták).Ők is mind azt szedték.Esetleg szedte valaki itt már?Érdemes lenne most akkor fagyibeülti elött 1 hónappal azt szedni?Ha valaki hozzá tud szólni megköszönném!
horváth beáta
 
 


Bea!
Hát a lenkei féle vitaminokról igen eltérőek a vélemények. Tanácsot nem tudok adni, de szerintem tök felesleges szedned, elég ha megfelelően táplálkozol, elvégre nyár van, így nem kell plusz rásegítés. Ha nagyon akarsz szedni valamit, akkor szedjél folsavat, meg fagyöngy tinktúrát. Esetleg még most egy méregtelenítő kúra.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bea,szerintem mindegy,milyen vitamint szedsz,lényeg,hogy folsav legyen benne.De enélkül is egészségs babád fog születni biztosan!
Lenkei szerintem egy kókler :roll: de biztos ugyanolyan vitaminok vannak az ő készítményeiben is,ártani nem árt.

Köszi a véleményeket a programozott-ügyről,sokat segítettetek :wink:
Vendég
 


jé,Bumival egyszerre írtuk majdnem ugyanazt :wink:
Vendég
 


Mi az az afrodiziákum?
Vendég
 


Zsó!
Szerelmi vágyfokozó.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Hát meg kell mondanom, hogy egy kissé furcsállom, hogy ilyen nagy feneket kerítetek annak, hogy kötelezö az együttlét a párotokkal. szerintem, a terméketlen napokon kívül is együtt lehet lenni, ha épp akkor kívánjátok meg egymást. és persze az ovuláció napján és körülötte mindenképp!!! mégha tud is róla az apajelölt, hogy miért pont akkor kell együtt lenni...szóval szerintem ez nem lehet ciki, mert hát valljuk be, ö is arra vágyik, hogy végre gyereke legyen! és az együttlét csak kellemesebb neki, mint orvoshoz, meddöségi központba járkálni.

BEA,
Femiobion 800, ha terhes leszel, akkor már a 400! :lol:
dina34
 
 


Sziasztok!

A Lenkeiről nagyon megoszlanak a vélemények, sokan humbuknak tartják. Sőt azt is mondták, hogy veszélyes olyan nagy mennyiségben vitamint szedni, mint amilyen nagy dózisokat tartalmaznak azok. Én is a Femibiont fogom most szedni az Elevit helyett, az többek között azért is jó, mert tartalmaz jódot.

Együttlétek: nekünk több orvos is azt ajánlotta, hogy hagyjunk ki az ovuláció előtt 3-5 napot, de egyre több helyen olvasom, hogy az nem jó, mert romlik a minőségük. Fülöp doki a pé környékén minden napra ajánl házaséletet kb 5-6 nap. Mi kipróbáljuk ezt a változatot, plusz a többi nap 2 naponta. Lassan olyanok leszünk mint a nyuszik :lol: De ha ez kell a babásodáshoz, szívesen vállaljuk ezt a nyűgöt. :oops:
vayacon
 
 


Kösz csajok!Utánaolvasgattam a Femibionnak,tényleg sokan azt írták,hogy jobb mint az elevit+a gravida.Akkor azt hiszem maradok ennél. :)
horváth beáta
 
 


Kedves Dina,
örülj neki,hogy ez nálatok nem probléma,de lásd be,nem vagyunk egyformák,a lélek érzékeny műszer.Hidd el,nem szórakoztat,hogy gondok nyomasztanak.

Vayacon,
én meg pont azt hallottam,hogy a mindennapos együttlét lemeríti a spermiumkészleteket,kell legalább 2 nap az újratermelődésükhöz,de tudok olyan párokról,akiknek ez jött be.
Vendég
 


Zsó,
szerintem tenni kell azért, hogy ez ne legyen probléma...mindkét félnek. és az nagyon igaz, hogy nem vagyunk egyformák, és a párkapcsolatok sem egyformák, de ha vkit ismersz régóta és közös a cél, akkor szerintem ezt nem szabad annyira mereven venni. mégha sokszor kicsit nevetségesnek tünik is a dolog. vagy egyeseknek nyügnek. tudom, hogy senkinek sem könnyü, aki ilyen helyzetben van, mint sajnos mi.

Vayacon,
szerintem is ha az kell a babásodáshoz, hogy nyuszik legyünk, akkor legyünk azok! :D
dina34
 
 


Bea én szombaton kezdtem el szedni a femibion 800-t. ezt ajánlotta a doki. remélem lesz hatása.
Hát nálunk a hétvégi együttlétek akkor nagyon romlott spermákkal zajlanak. szegények már túlérettek :oops: mi hétköznap nagyritkán szexelünk. ez nagyon gáz!? :oops: na megyek ledőlök,mert iszonyat mennyire álmos vagyok. meg kicsikét hányingerem isvan.

Kép
kissedi
 
 


Csajok,
úgy látom ez a "mikorsexeljünk" téma még nem futott le teljesen :? A görcsösség nem jó, az valószínűleg igaz. De mondjuk akit megerőszakolnak is előfordul, hogy terhes lesz és biztosan nem ellazultan történik a dolog :roll:
Dinának igaza van, nem szabad ezzel sokat foglalkozni... Nézzetek terhesgörbéket a fertyn, olyanoknál akik bejelölik az együttléteket. Van aki a pé előtt 3 nappal sexel és kismama lesz :lol:

Eddi,
ez a kótyagos kór rajtam múlt héten volt, fejfájással fűszerezve. Ágytól-ágyig másztam :) Szerencsére már jobb...biztosan a nagy hőingadozás miatt van. De azért feltenném a rutin kérdést is, hogy áll a cilkusod? :D
tapedli
 
 


HÁÁÁÁÁÁÁTT! Ma vagyok a 28.napon. elvileg mára nemvártam......
:roll:

Kép
kissedi
 
 


Zsó, Fülöp doki azt mondja, azért kell pé körül minden nap mert akkor tuti akkor is van sex amikor pé van. Egyébként Tapi logikájából kiindulva érdemes pé előtt minél többször, hátha valamelyik sejtecske úgy gondolja, hogy bent marad pé-ig (és ugye minél többször annál nagyobb az esélye egy ilyen kis okos ondósejtnek :lol: ).

Ismeritek Zita West könyvét? Ő szintén azt írja, hogy téves az az elképzelés, hogy a gyakori szex ártana az ondósejteknek. Ő azt írja, lehet, hogy így kevesebb, viszont ha több nap kimarad a minőségük romlik és ez utóbbi fontosabb.

Hát nem tudom, nekünk ez a több napos önmegtartóztatás pé előtt nem jött be, most megpróbáljuk a másik változatot. Reméljük úgy nagyobb sikerrel járunk.
vayacon
 
 


Kissedi,
remélem,hiába is várod! :lol:

Vayacon,
pont ez a bajom az egésszel,ez az előre elhatározás.De már túlvagyok rajta és sok jót írtatok,hát majd meglátjuk,hogy s mint lesz :roll: én szombat-vasárnapra számoltam ki magam.
Vendég
 


Zsó megértelek tényleg nem egyszerű. De szerintem ez minden nőnél így van, aki régóta akar gyereket, szerintem mindenki figyeli, mikor van pé. De ez nem baj, szerintem így is sikerülhet simán. Amúgy én ebben realista vagyok, szerintem főleg a biológián múlik, és csak másodsorban a pszichológián a siker.

Egyébként meg szerintem természetes egy nőnél attól függetlenül is hogy akar e gyereket vagy sem hogy néha kevésbé kívánja. Főleg ha már régóta vagyunk valakivel. Nekem is volt már holtpont, de ezen túl kell esni, és utána már könnyebb lesz.

Persze sok-sok humort meg könnyedséget kell belevinni, hogy elviselhető legyen ez az "erőltetett" szex. (Na azért nem olyan rossz dolog az, ha megjön hozzá a kedvünk. :lol: )
vayacon
 
 


Bea!
Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült és, hogy ennyi mindenen kellett keresztül menned. Végig azt hittem 100%-ban sikerül, mert akiknek túlstimujuk volt az ismeretségi körömből, mindenki babás lett. De ott vannak a kis didergők és hamarosan felengedhetnek.
A többieknek sok-sok puszi!
Andi

remeny
bnandi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: