Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm:)
Tényleg nagyon jól esett :)
ilyenisvagyok
 
 


ne viccelj!
egy ölelés mindig van nálam! :wink:

babszika
 
 


sziasztok CSAJOK! :D

képzeljétek, én meg totál nem gondoltam a pirire és arra, hogy már jönnie kell. és ma betét nélkül száguldoztam és teljesen elöntött a vér. a farmerom most áztatom. még jó, hogy haza tudtam rohanni átöltözni. ez csak azért történhetett meg, mert a térdemmel még mindig bajlódom és müteni is kell. erre csak a jövö hónapban kerül sor. ez miatt most mérges is vagyok, mert júliusban inszemre akartunk menni. most már marad az augusztus.

Visszaolvastam egy kicsit az elözö oldalra, és tök jó, hogy most szinte mindenkinek jó kedve van! :lol:

Beával mi újság? tud vki róla vmit?
dina34
 
 

 
 

dina!
jó napod volt akkor ma :?
mi van a térdeddel?

babszika
 
 


Babszika,
látom,házassági évfordulótok van :wink: Isten éltessen benneteket és adjon nektek mielőbb egy Kis Életet!

Ilyenis,
fel a fejjel!Együttérzek veled,mensi napján én is mindig nagyon szomorú és elkeseredett vagyok.De te ne legyél! :wink:

Dina,
sajnálom a térdedet,és jobbulást!!!!

Többiek?????
Vendég
 


mmzsó!
Köszi, bár már elmúlt... megünnepeltük! az est fényponytja a gyertyafényes virslifőzés volt :lol: :lol:

babszika
 
 


Ilyenis,
ne szomorkodj, mert egy új hónap, mindig új lehetőség is egyben. Egyébként megértelek, ez a nap mindig olyan nehéz :(

Dina,
hát egyszer én is voltam így és elég trükkösen sikerült elkerülni, hogy haza szaladhassak átöltözni. Mi a gond a térdeddel? Nekem is a szikét mutogatják egy ideje, mert van egy repedés az egyik térdkalácsomon, amit állítólag meg kellene bütykölni :roll:

Babszi,
én is pont azt kívánom az évfordulótok alkalmából mint Zsó :wink:

...nemsoká lesz nekünk is az első házassági évfordulónk :D Ez azért vicces, mert az együttlétünk 15. évében házasodtunk össze :lol: Jajj de csudi nap volt az :D Egy évvel ezelőtt már javában pörögtünk a szervezéssel...
tapedli
 
 


Sziasztok csajok! Szerintem még egy darabig bent leszek a kórházba sajna :( Itt nincs netem,de hiányoztok mindennap rátok gondolok! :) Most a húgommal iratom majd a fejleményeket! Már jobban vagyok,az elején nagyon rossz volt,még jó hogy bejöttem és nem vártam. Alacsony volt a vérnyomásom,bár mindig alacsony nekem.Nemtudtak vért venni szombaton, nem találták a vénámat,infulziót se tudtak adni,össze-vissza böködtek,15 helyen lila foltok vannak a kezemen.Api készen volt már a rosszullét kerülgette.Aztán hívtak egy altató orvost ,ő tette be nehezen az infuziót.4-4 flakonnal kaptam vízhajtóval.Szombat óta 61 kg-ról 67-re ugrottam fel.kálium szintem a plafonba volt,hasam úgy fájt,nemtudtam kiegyenesedni :( Tegnap már jó lett a vérképem,és már 65kg vok.Sok folyadékot iszok,(3-5 L),ki is jön rendesen.Tegnap VH is volt.Nagy a petefészkem( 100x80x60mm).
horváth beáta
 
 


Sok a tüszőm 30mm,.Még nem láttak semmit babaügyileg :( Arik a csajszik akik itt vannak,elnevetgélünk.Egyikük 32 éves,most ikreket vár, 2 kislányt, a 7.hónapban van,de már 11 hete bent van.A másik 26 éves Tapolcai túlstimus,1 veséje van, 5 évig nem reagált a meddőségi kezelés allatt semmi gyógyszerre.Beültire 40 gonalt kapott,így lett 28 petesejtje, 3-at kért visza.Most 4 baba van a hasába.1 hónapja bent van már. Sokáig várt, fulladott, és összesett.Nekem a hasam még kemény és nagy,doki azt mondta,még van folyadék,türelem :D Szreintem tesztig itt leszek, 100% :( Elevitet, és magne B6-ot kapok,és este 1 vérhígító injekciót.Jó kezekben vagyok,ápólónőkkel le a kalappal.A régi dokimmal és talizok:) Ennyi szenvedés után remélem azért 1 baba lesz! Azt ajánlom mindenkinek, akinek ilyen tünetei vannak: Hányinger,hányás, hasmenés,has feszülés, azonnal menjen dokihoz!!Sok folyadékot inni,nálam is azért volt ilyen "gyors" javulás 2 nap alatt! Ti remélem jól vagytok,minden rendben, kitartás és hajrá!

PUSZI:BEA :)
horváth beáta
 
 


Bea,

sokszor gondolok rád és nagyon-nagyon drukkolok, hogy tényleg legalább az egy babóka összejöjjön. remélem, hogy pozitív hírrel jössz majd a teszt napján. Jó, hogy a dokik, növérkék aranyosak veled, szóval, hogy biztonságos helyen vagy és vigyáznak rád. és a szobatársaid is rendesek. VIGYÁZZ MAGADRA amennyire csak lehet!

Tapedli,

te is térdbajos vagy? sajnos nekem muszáj megmüteni, mert állandóan be van kissé dagadva és fáj is. sokszor nagyon nehéz mennem normálisan, általában sántítva járok.

Zsó, Babszi,
veletek mi az újság?
dina34
 
 


Sziasztok!

Bea!
Jobbulást!!

Dina!
Nálam rosszabb térde nemigen van senkinek. Mindkettőt többször műtötték, elülső térdkeresztszalag szakadásom volt mind a kettőben (nem egyszerre).

Babszi!
Boldog házassági évfordulót!
Drukk a vv-hez, remélem keudhettek.

Ilyenis!
Sajnálom a pirit.

Többiek: pusz.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok!

Bea, de jó, hogy hallunk rólad. Jól tetted hogy bementél a kórházba és örülök hogy jó kezekben vagy. Szuper hogy ilyen jó fejek a szobatársaid. Megérdemelned, hogy legalább 1 baba legyen ebből a sok szenvedésből! Lesz is, bízz benne, én nagyon drukkolok! ++++++++++++++++++

Mi ma voltunk Apival Fülöp dokinál. A hormonjaival minden rendben van, dicsérgette az eredményeimet. Azt ugye már tudtuk, hogy Apinak nem lett jó a spermaeredménye, 16 milliós, ezért fog neki kontroll spermiagrammot. Azt mondta a doki, hogy szerinte 3-4 hónapig még nyugodtan próbálkozhatunk a spontánnal, mert van esélyünk. Úgyhogy ezt a nyarat a spontánkodásnak szenteljük, aztán meglátjuk, hogy állunk pénzzel - ha lesz akkor az RK-ban inszemezünk.

Babszi, utólag én is kívánok Neked Boldog Házassági Évfordulót.

Ilyenis, fel a fejjel, kezdődik a következő hónap, újra lehet bízni.

Dina sajnálom a mensit és a térdműtétet is. De nemsoká eljön a ti időtök is.
vayacon
 
 


kontroll spermiogrammot csinálni..
vayacon
 
 


Bumi,
hát neked is a térded! nagyon rossz dolog a lábfájás...

Vayacon,
hát ez szuper, hogy a spontánra is van esélyetek Fülöp doki szerint! mident bele!
dina34
 
 


Bea,
végre tudunk rólad!További jobbulást!És nagyon szurkolok a babáért!
Teszt kedden?

Vayacon,
gyönyörű spontánozós nyarad lesz!És reméljük,meglesz az eredménye!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Mivel otthon nincs netünk, ma is belógtam az irodába, olyan kiváncsi voltam, hogy ki hogy van.

Vayacon, erre a hírre jó volt visszajönni, ennél jobbat per pillanat nem is írhattál volna, mint hogy van esély a spontánra, ez tök megnyugtató. Pláne, hogy a 16 millió szerintem jó eredmény. (Kis különbség nem különbség:) És simán lehet, hogy a spermiogrammok hullámzása miatt most pont egy alsó értéket kaptatok el, és egy hónap múlva pl. épp kétszer ennyi lesz (nekünk volt ilyen, akkor mondta a doki, hogy ez a férfiaknál így ingadozik, és ez normális.) Az is tök jó, hogy szabadúszóként lesz külsős munkád, remélem, hogy a munkahelyelvesztéses stressz után most fellélegezhetsz kicsit.

Bea, örülök, hogy vigyáznak Rád és kedvesek Veled. Az nagyon jó érzés, és mérhetetlenül sokat javít az ember lelki és testi állapotán is. Én is sokat gondolok Rád, szorítok, hogy a teszt jó eredményt mutasson. Mikor lesz? (És üdv a Tesódnak, akinek a jóvoltából olvashatunk Rólad, hálásak vagyunk neki!)

Babszika, remélem a görcs elmúlt és már csak szülés formájában tér vissza:) Utólag is boldog házassági évfordulót!

Tapedli, Nektek meg előre is boldog évfordulót kívánok! A múltkor elfelejtettem megköszönni, de nagyon köszönöm az L-carnitine-es tippet. Most még végigesszük a proxeed-et (abban sok van, meg valami jófajta molekulává van alakítva), aztán ez jön. Csajok, ne tartsatok hülyének, hogy ennyire kapaszkodunk a proxeed-be, de mivel mi lombikozni nem akarunk, most azt gondoljuk, hogy ez az egyetlen (vagy legalábbis a legnagyobb) esélyünk, és akkor amíg bírjuk és van plussz munkánk, addig beletesszük azt a pénzt, amit mi a lombikba úgysem fogunk tudni beletenni.

Dina, bár Neked biztos nem volt olyan vicces, én jót nevettem a piris szívásodon, már csak azért is, mert én is csináltam már hasonlót:) Én úgy érzem, hogy a testünk történései nem függetlenek egymástól, úgyhogy ha júliusban megcsinálják a térdműtédet, utána biztos megkönnyebbül a szervezeted, és az jó hatással lesz az inszemre is, meglátod!!

Zsó, Lilla, Vero és többiek, üdv és szép vasárnapot, jó pihenést Nektek is!
ilyenisvagyok
 
 


Sziasztok csajok!

Ilyenis, hát bizony ilyen ha az ember babanet fűggő lesz :lol: Egyébként nagyon szívesen a tippet, remélem nem is lesz szükség L-carnitinre, mert a proxeed segít és villámgyorsan babás leszel! :wink:

Vayacon, szuperságos, hogy spontánozhattok! Hajrá!! :D

Bumi, Te nagyon hallgatsz a ciklusoddal kapcsolatban :D Ahogy nézem a félbehagyott görbéd, ha még nncs piri, akkor nagyon kell szurkolnunk! :wink:

Beatesó, köszi az infókat! Beusnak üzenem, hogy szoríííííííítoooook! :D

Holnap szorítsatok, mert a főnökömmel lesz egy megbeszélésem, hogy véglegesítsük milyen keretek között dolgozom pontosan tovább. A részleteket még nem egyeztettük...
Az átjárhatóságihoz pedig csütörtök este 19:30-ra kaptunk időpontot :roll: Remélem Fülöp doki nem alszik majd el közben :D
tapedli
 
 


Tapedli,
megy a drukk!Átjárhatóságid UH-s lesz?

Bea,
illetve Beatesó,remélem,egyre jobb a helyzet és érik a pozitív teszt.

Bumi????

Itt semmi különös,kezdek kipurcanni,de most pár napig kicsit könnyebben leszek,aztán még egy menet és júni végén kitör a szabadság!Kb.1 hónapra! :wink: :wink:

Ilyenis,
lehet,hogy már írtad,de miért is nem akartok lombikozni?Remélem,nem is kell semmit csinálni,csak természetesen...
Vendég
 


Tapi holnap én is tárgyalok a főnökömmel a továbbiakról. :) Bár én már biztos hogy nem sokáig dolgozhatok itt. :(

De tárgyalok egy jövőbeli munkáról is egy ismerőssel :)

drukk neked!!
vayacon
 
 


Sziasztok!

Velem semmi nincs, és kb 10.DPOn lehetek, mert egy héttel később volt a pém. Na meg nálunk a spontán esélye....

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Tapi, Vayacon,
sok sikert a főnökös megbeszélésekhez:)

Zsó,
mi több okból sem szeretnénk lombikozni, de ezek közül most a az én mellcsomóim tűnnek egyre hangsúlyosabbnak. (Régebben vettek már ki néhányat, most megint vannak újak, és bár egyébként jóindulatúak, azért nem kockáztatnék.)
ilyenisvagyok
 
 


Sziasztok!
Egész nap rohanásban, de szólok, h nem tűntem el.

Köszönjük a gratulációt és jókívánságokat.
Eredmény holnap lesz... nagyon izgulok, h apa nega legyen baciileg. (ez egy szép magyar szó :) )

Sztem holnap csak este tudok jönni, de jövök a hírekkel ígérem.

Puszi addig is nektek!!!!!

babszika
 
 


Sziasztok lánykák!

Nos az én megbeszélésem megvolt. Köszi a drukkokat egyébként! :) Sajna a fizum csökkenése igen drasztikus lesz, bár csak szeptembertől feleződik. Egyelőre a háromnegyedét kapom szeptemberig. Most megpróbálok "saját lábat növeszteni" :D Bízom benne, hogy megállok majd rajta...

Vayacon, remélem a Te megbeszélésed is rendben történt. :wink:

Bumi, azért én szorítok tovább! :wink:

Babszi, drukk a negtív bacieredményhez! :)

Zsó, ilyen hosszú szabin leszel? De jó! :D

Ilyenis, a csomókkal kapcsolatban mondtak valami okot? Miért vannak?

T
tapedli
 
 


Jajj,Ilyenis,már emlékszem!Hát ne is lombikozz így!Drukkolok,hogy enélkül is menjen a dolog!

Tapedli,
sajnálom a fizucsökkenést :( remélem,találsz új lehetőségeket!

Babszi,
drukk!

Lányok,úgy izgulok Beáért!Elvileg holnap lesz ET+12.Mi lehet odabenn?Remélem,ő vagy a tesója jelentkezik!
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem is jól sikerült a megbeszélésem a főnökömmel, de sajnos én már csak egy hetet dolgozhatok itt. De ha valahogy sikerül talpraállnia a cégnek, akkor várnak vissza. Sajnálom őket, mert nem is feltétlenül az ő hibájukból kerültek ekkora bajba.

Ilyenis, nagyon remélem, hogy összejön nektek is lombik nélkül, én is bízom benne, hogy nem kell addig elmennünk. Hajrá spontán!

Zsó, én is izgulok Beáért és nagyon drukkolok neki. Biztos jelentkeznek hamarosan.

Babszi irj majd mi lett az eredmény, remélem most már békén hagyják Apit azok a bacik!

Bumi bízz kicsit te is a spontánban, hallottunk már sok olyat hogy nagyon pici eséllyel is összejött.
vayacon
 
 


Babszika,
szorítok az eredményhez, várunk este! Bármit is mondanak, ne felejts el sokat kérdezni:)

Tapi,
a csomók eredetéről nem sokat tudok. Én már vagy 7-8 éve, hogy észleltem az elsőket, azokat 2004 őszén vették ki. Fibroadenomának hívják őket, mindig jóindulatúak. Valami olyasmit mondott az orvosom, hogy ezek olyan típusú szövetből vannak, aminek a test más részén való jelenléte teljesen normális, vannak azonban emberek, akikben valószínű még magzati korban (!) rossz helyre is vándoroltak ilyen sejtcsoportok. Nekem a cicimbe kerültek:) Kell velük folyamatos kontrollra járni, de ennyi. Mivel vannak dokik, akik azt mondják, ezzel még fogigátló tablettát sem tanácsos szedni, egy lombikot nem szívesen kockáztatnék meg, pláne most, hogy azért az örökbefogadás lehetősége nagyon erősen bennem van...

Bea,
szorítok én is, hogy mindenki megérkezzen, akinek érkeznie kell, de ne jöjjön meg semmi, aminek nem kéne....
ilyenisvagyok
 
 


Íme még egy írás, ami Nekem nagyon tetszett, nagyon megérintett, és amit ezért küldök Nektek is. Jó olvasgatást

Ferenczy Judit
ANYÁK NAPJÁRA

Van, akivel csak úgy megtörténik. És most nem is róluk beszélek, akik csapdaként élik meg, amiből mihamarabb szabadulni szeretnének. Hanem a többiekről, akiknek ez a házasélet természetes hozadéka. Talán nem úgy, mint a filmekben, hogy nászút, és kilenc hónap múlva babakelengye, nem. De előbb-utóbb valahogy mégis gyűjteni kell pelenkára.
De ez nem te vagy. Te csak vársz. Egy évig, kettőig, majd tovább. Előbb még gondolni se mersz arra, ami folyamatosan a fejedben motoszkál: valami baj lehet. Még úgysincs meg a második diploma, a lakás, a külön gyerekszoba, legyintesz. Még nincs veszve semmi.
Aztán nem bírod tovább. Orvosi rendelők izzadt kilincsei járnak a kezedben. Félre a szeméremmel, a vérvétel-félelmekkel. Végére kell járni a dolognak. És egyszer csak tényleg úgy érzed, vége mindennek. A diagnózis: „férfipartner tényezővel párosult meddőség”. Korábban hallottál már meddőhányóról, meddő vitáról, meddő kísérletről. De saját magaddal kapcsolatban sose használtad volna ezt a szót. Most a gyomorszájadba hatol. Pedig nem is vagy az a minden kis tipegő cipellőtől elérzékenyülő fajta. De lassan kifutsz az időből. Már most koros vagy első gyerekhez. És még hol a többi?
Előbb megrémülsz. Majd megsértődsz, lázadsz, perlekedsz. A legváratlanabb pillanatokban elsírod magad. Az önsajnálatból aztán búskomorságba süppedsz. De az orvosok még biztatnak.
Nosza, akkor rajta. Kiokosodsz. Sok mindent tudsz már a follikulumról, az anovulációs ciklusokról és egyéb titokzatosságokról. Azt még csak-csak felidézed, mit is mondott a biológiatanár a tüsző és a petesejt különbözőségéről. De azt már biztosan nem gondoltad volna, hogy például nem minden tüszőben van petesejt. Reggel még ki se nyitod a szemed, már szádban a lázmérő, és te, akinek rendesen negyedórába is beletelik, míg magadhoz térsz, most a hajnali derengésben már jegyezgeted az ébredési hőmérsékleted. Megjegyzed kacifántos nevét olyan hormonoknak, melyekről azt se tudtad, hogy léteznek, nemhogy benned! S most mégis kétnaponta csapolják meg a vénádat miattuk. A házaséleted is megújul: most nem szabad, most tanácsos, most kell. Utána percekig gyertyában állsz, hogy irányítsd a sejtek útját. Férjednek megtiltod, hogy forró vízben fürödjék, szűk farmert hordjon és egész nap autóban üljön, amivel egyébként a kenyereteket keresi. Te magad egyik hónapban elszántan tornászol, hogy jó legyen az alhasi keringésed, másik hónapban meg se mersz moccanni, mert azt hallottad, a torna is akadály lehet. Alkalmazol minden aktuális csodaszert: perui zsázsát, tengeri algát. Egyik ciklusban méregtelenítesz és egyetlen korty alkoholt sem iszol, a másikban lelkiismeretesen bekortyolod a napi egy deci vörösbort, mert az orvos valakinek ezt javasolta. Már az orrodon is az jön ki, de sebaj, lenyomod a napi huszonöt deka tehéntúrót, mert a fehérje jót tesz a sejtosztódásnak.
Mindeközben fogadod a jótanácsokat. Melyek közt a legtudósabb így hangzik: ne akard annyira. De minél jobban akarod nem akarni, annál görcsösebben kívánod. Mintha lehetne nem gondolni a fehér elefántra, ami egyébként akkora, hogy teljes látóteredet betölti. Hisz könnyű annak nem gondolni rá, akinek már van, vagy eszébe se jut, hogy legyen. És ha néha megfeledkeznél is róla, biztosan érkezik egy-egy kérdés mikor kitől: a jószándékú friss ismerőstől vagy épp a saját szüleidtől: – Na és a gyerek? – A válasz hangulatfüggő: – Nincs. Még nincs. Dolgozunk rajta. Nincs, és nem is lehet. Na és nálatok? – Akkor jönnek a további kérdések, a bocsánatkérések, a sajnálkozások vagy az újabb jótanácsok. Esetleg kedélyes ugratások: – Megmutassuk, hogy kell? – És te illedelmesen heherészel.
Időnként megkérdezed magadtól: tulajdonképpen miért is akarod? Mert mindenki másnak van, és te sem akarsz lemaradni? Mert így lettél kitalálva, és ketyeg a biológiai órád? Mert így család a család? Vagy mert követni szeretnéd a szaporodjatok-és-sokasodjatok parancsát? És nem tudod megfogalmazni a választ.
Jobb híján kompenzálsz. Aztán megpróbálod lenyelni a békát. És végül igyekszel elfogadni. Igazán megemészteni talán sose tudod, de együtt élni vele igen. És ki tudja? Talán más gólyamódszert keresel. Elgondolod, milyen nevetséges, hogy „a vér szava” című mítosz kedvéért így kínlódsz, miközben ott a sok elhagyott baba. És eszedbe jut, hogy valaki egyszer azt mondta: „…aki egy ilyen kis gyermeket befogad az én nevemben, engem fogad be”.
Rettegtél, hogy sose leszel anya. Es ez utóbbiban igazad volt. Nem leszel, mert már vagy. Az anyaság ugyanis a lélekben kezdődik.

:) :)
ilyenisvagyok
 
 


Sziasztok!
Ma vagyok 1.cnen. Azért rájöttem, hogy ha másért nem, azért jó hőt mérni, hogy tudom mikor jön a piri. Most egy kicsit váratlanul ért. Persze sejtettem, hogy a napokban jön, de a hét vége körülre gondoltam. Hívom is majd a dokit hsg ügyben.

Bea!
remélem jó híreid vannak, csak nincs neted.

Babszi!
Várunk az eredményekkel.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Ilyenis,

én megkönnyeztem ezt az írást :roll: Az hiszem, így csak tud erről írni, aki maga is átéli ezt az egészet... Kár, hogy egyre többen értjük ezeket a sorokat.

Bumi,
sajnálom pirit :( Viszont hajrá HSG! :wink:

Vayacon,
hát akkor ez gyorsabban történik a vártnál. Egy hét nem túl sok, hogy megoldást találj. De biztosan fogsz, mert válság ide vagy oda, az élet szerencsére nem állt meg :?

Egyelőre a munkahelymen még mindig a pénzen egyezkedünk. Nagyon nagy csökkenéssel számoltak és most úgy tűnik másként kell kikalkulálni a bérem. Reménykedem, hogy a korábbi számításnál több marad. Jó lenne, ha nem kellene a részmunkaidő mellé túl sokat vállalni és több időm maradna a lazulásra és szabadidős dolgokra :)
tapedli
 
 


Ilyenis!
Tényleg jó ez az írás. Ezt mi 100%-ig meg tudjuk érteni.

Tapi!
Remélem rendeződik a pénz a munkahelyeden. Olyan rossz ez, hogy minden a pénztől függ. A mi helyzetünkben még a baba is.

Vayacon!
Tessék szépen bebabásodni, és minden problémátok orvosolva. Miért nem próbálkoztok meg egy spontán ciklusos inszemmel? Nektek most az tuti meghozná a sikert.


Ezzel már próbálkozott valaki?:
http://www.gyorgytea.hu/babavaro.htm

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Örülök, hogy Nektek is tetszett ez az írás. Nekem nagyon sokat jelent, meghat, de ugyanakkor erőt is ad, hogy ő hogyan élte meg ezeket a dolgokat, érzéseket. És én is meg szoktam könnyezni, pedig már kívülről tudom... Egy ilyen vallomás jellegű történeteket tartalmazó könyvben találtam, úgyhogy jól érzitek, hogy a szerző is érintett.

Tapi, Vaya, jó sok jól fizető plusszmunkát kívánok Nektek, Bumi Neked pedig szorítok egy nyugis és jó eredményű HSG-ért!
ilyenisvagyok
 
 


Ilyenis, én ismertem ezt az írást, engem is nagyon meghatott. Tényleg szép.

Bumi sajnálom a pirit, de legalább most már koncentrálhatsz a hsg-re. Remélem átjárható leszel.

Én eléggé kivagyok sikerült összevesznem az anyukámmal és a tesómmal is. Látszik hogy most állok a mensi előtt. Remélem hamarosan véget ér ez a rossz szériám és jobb dolgok történnek velem, mert ez sem ideális a babásodásnak. Lehet mensi után felkeresek egy pszichológust is mielőtt teljesen megzakkannék.

Köszi lányok hogy vagytok jó itt kiönteni a lelkem.
vayacon
 
 


Sziasztok!

Csajok!
én el sem hiszem, ami ma velünk történt!!!!!
apa elsőre baci mentes kiskatonákat adott le!!!!!!!!!!!!
anyira boldog vagyok!
23-án megyünk konzira és megtudunk mindent.

bumi!
ezt a keveréket most issza az egyik ismim.

tapi!
láb növesztés ..... ez jó :lol: :lol: :lol:

vaya!
nekem a családommal kapcsolatben egy jó term.gyógyász segített!
én csak ajánlani tudom, h keress vkit, mert én kis híján összeroppantam, de most végre talpraálltam és tessék - beindul a pozitív hullám is :wink:

ilyenis!
engem is megríkat az írás.... bár mi ma néztük meg a Sejtjeink c. filmet is ..... azon is sírtunk apával.

babszika
 
 


Bumi,
hajrá hsg!

Nekem is nagyon tetszett ez az írás!Mintha csak rólunk írták volna!A sok jótanácstól,főleg a " neakardannyira" típusúaktól világgá szaladok!
A Sejtjeinket én is láttam,még régen,amikor még nem is ismertem a férjemet...klassz film,és a vége...nem semmi!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Nem akartam addig írni, míg nincs valami előrelépés, de valahogy olvaslak titeket, és nem bírom megállni:-)

Ilyenisvagyok: Nagyon-nagyon tetszett az idézeted. Szerintem is csodálatos dolog az örökbefogadás. Ha valaki örökbe fogad, az nem azt jelenti, hogy soha többé nem lehet vér szerinti gyereke, csak azt, hogy legalább egy gyereke már van.

Vayacon: Biztos az időjárás miatt vagy rossz hangulatban. Minden jóra fordul...a lent után csak fent jöhet:-)

A kemó nehezebb, mint gondoltam. A párom teljesen jól viseli fizikailag (még egyenlőre), de lelkileg teljesen kifordult magából, és már kezdem én sem bírni ezt az egészet.
A legújabb, hogy hazaköltözött a szüleihez vidékre(míg fel nem gyógyul), mert ott jobb a levegő és nem zörögnek az autók az ablak alatt, és minden nap van főtkaja délre ....
Értem hogy meg van zakkanva, de ez nagyon rosszul esett, úgyhogy ha látni akarom, járhatok munkába egy Tatabánya melletti faluból Budapestre...elég húzós mind időben, mind anyagilag.
Ja..és a fizumat leszállították a válságra hivatkozva:-(

Fel a fejjel lányok..én most azt sem tudom, hogy kibírja -e a kapcsolatunk. A babatémáról most nem lehet még csak beszélni sem vele.

Képzeljétek az egyik barátnőm babát vár, 5. hónapban van. Tegnap éreztem, ahogy a pici mozgott a hasában..egy csoda:-)
Az unokatesóm is babát vár, de nem tartja meg....szörnyű érzés. Szívem szerint azt mondanám neki, hogy tartsa meg és adja nekem...
és az egészben az a szörnyű...hogy nem is védekezett már egy éve. Gyereket akart, de mire teherbe esett tönkrement a kapcsolatuk... most meg elveteti...megszakad a szívem érte

Szép napot!
Vero
vero26
 
 


Sziasztok!


Babszi!
Gratula! Remélem a te cisztáid is elmúlnak és kezdhettek!


Vayacon!
Ha úgy érzed egy pszichomókus tud segíteni, akkor keress egyet. Én anno jártam néhányszor, mert nálunk a meddőségi szakrendelés mellett ott volt a pszichológus szakrendelés is. De mire időpontot kaptam, már megint talpra álltam, szóval néhány találkozás és kérdőív kitöltése után abban állapodtunk meg, hogy nem érdemes járnom mert jól kezelem a problémákat. És még rendben van az is, ha gyűlölünk minden kismamit, és nem akarunk babákat látni. Ez a természetes.


Vero!
Sajnálom, remélem kibírja a kapcsolatotok. De miért is ne bírná ki? De most azt hiszem neked kell okosnak lenni, és nem nagyon felvenni a férjed dolgait. Ha másképp nm szerintem ott is segít egy pszichomókus. Az unokatesód viselkedésére meg nincs mentség.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Babszika,
tegnap elfelejtettem gratulálni a bacimentes spermához!Szuper! :wink:

Vero,
kérlek,viseld ezt most el a párodtól,rettenetes nehéz dolog a kemoterápia,még ha nem is olyan látványos a rosszullét.A babatémát se említsd ezekben a hónapokban,tényleg nem érdemes.Gyere hozzánk panaszkodni,öntsd ki a lelked!
Hány hónapról is van szó?Nagyon lassan,de el fog múlni.Szerintem félig te is menj oda a szüleihez,ha lehet,kerül,amibe kerül.Légy vele minél többet,még ha most nem is olyan vidám az együttlét,biztos levert,kedvetlen,alig vonszolja magát...legalábbis én így voltam.És őszintén megmondom,hogy úgy éreztem,én vagyok a beteg,én szenvedek,én diktálok.Eléggé befelé voltam fordulva.Aztán a végén meg eufórikus örömmámorban úsztam,hogy vége,nem 3 hetes ciklusokból áll az életem,nem kell folyton a kemora gondolni,lehet élni az életet,meglátod,túllesztek rajta!

Bea????????
Vendég
 


Mmzsó:

Minden úgy van, ahogy leírtad. Tisztára ráismerek a szavaidból. Persze, megpróbálom támogatni, meg mellé állni, de azért nehéz, mert szinte nem ismerek rá... Megkérdezhetem, hogy miután elmúlt a kezelésed még mennyi időre volt szükséged, hogy elhidd hogy nem vagy beteg, hogy elhidd hogy túl vagy rajta?
Amúgy elvben július végére lesz vége az egésznek..sőt , lehet hogy nem 3 hanem csak 2 hét szünetek lesznek a kezelések között, akkor meg még előbb.
Köszönöm szépen a bíztató szavaidat!!!
vero26
 
 


sziasztok!

Tapedli,
holnap szorítok, hogy Fülöp doki nehogy elaludjon! :lol:

Vayacon,
talán tényleg meg kellene próbálni az inszemet mielöbb.

Vero,
sajnálom ami a pároddal történik. teljesen érthetö, hogy ö most nagyon ideges és a babatéma sem igazán érdekli. légy türelmes, és mert a tünetmentesség után biztos megváltozik a hozzáállása sok dologhoz, átértékelödik majd benne jó néhány dolog, akkor majd hozzá lehet állni a babaprojekthez is meglátod!

Babszika,
gratula az egészséges kiskatonákhoz!

Bumi,
hsg mikor lesz? A gyógytea oldalnak örülök, ugyanis én egy kissé gyógynövénybuzi vagyok. iszom a cickafark és palástfüt, és holnaptól beiktatom a csalánteát is. mivelhogy az van is otthon.

Zsó,
:D
dina34
 
 


A térdem pedig javult.
szerintem nem megyek a mütétre. remélem jól döntöttem. inkább egy inszem!

BEÁról mit tudtok? nagyon drukkolok neki! remélem pozitív hírekkel jön!
dina34
 
 


Igen,Bea,már halálra izguljuk magunkat érted!

Dina,
hajrá további térdjavulás és inszem!!!!!

Vero,
biztatlak szívesen máskor is. :wink: Nekem szerencsém volt,nem volt különösebb betegségtudatom,nemigen fogtam fel,hogy miről szól a történet.Inkább hónapokkal később kezdett leesni,hogy miről is volt szó,meg mostanában,ha hallok negatív példákat,gondolok bele,hogy mitől menekültem meg...
A kemo után nagyon boldog voltam,hogy vége,de először nem is bírtam felfogni,pár hét múlva,mikor nem kellett menni többet,akkor lélegeztem fel nagyon!Hihetetlenül tudtam becsülni az életet,meg,hogy zavartalanul dolgozhatok,aztán elkezdett rohamosan nőni a hajam...szóval az klassz volt!
A párod fél nagyon?2 heretumoros ismerősöm is van,hosszú évek óta kutyabajuk!
Vendég
 


Sziasztok!

Hát lányok lehet, hogy igazatok van, és tényleg bele kellene vágnunk az inszembe minél előbb. Egyre nehezebben bírom lelkileg, hogy nem akar összejönni spontán. Pedig ez még csak a második hónap próbálkozás a műtét után. Elvileg holnap v holnapután jön meg, és valahogy most is úgy érzem, nem sikerült.

Lehet hogy Apit ráveszem, jelentkezzünk be a BMC-be, mivel most esélyünk sem lenne kifizetni a kezeléseket a magánklinikán. Azért is kellene elindítani, mert bejelentkezem munkanélkülire is, mivel külsős munkákból még kevés a pénz. És azzal csak az első néhány hónapban jár a támogatás. Utána ki tudja, mi lesz.

Én is nagyon aggódom Beáért. Jó lenne, ha hamarosan jelentkeznének.

Vero nagyon szorítok a párodnak és légy hozzá nagy türelemmel. Ilyenkor szerintem mindenki kifordulna önmagából, főleg a pasik, akik nagyon nehezen tudják elviselni a betegségeket.
vayacon
 
 


Lányok én egyre jobban aggódom Beáért, mi lehet vele? Olyan aggasztó, hogy nem jelentkezik. :cry: :cry:
vayacon
 
 


Jaj, szegény Vayacon, a ciklusvégi időszak nagyon rossz, és a türelmetlenség, kudarcérzés néha tényleg nehezen fékezhető. Gondolkodj rajta még picit szerintem, és csak akkor kezdj bele egy inszembe, ha néhány hét múlva is úgy gondolod, hogy nem bírod tovább. Én magamon úgy látom, hogy az ezzel kapcsolatos érzéseink eléggé hullámzóak.

Vero, tarts ki. Nagyon rossz lehet azt látni, hogy az, akit szeretsz, lelkileg is változik, de hidd el, az elviselhetetlenség minden beteg és betegség kísérője:) Túl lesztek rajta, és ugyanolyan kedves lesz, mint volt, sőt, hálás lesz Neked, hogy kitartottál mellette. csak addig kell kibírni valahogy.

Bea, mi is szorítunk...
ilyenisvagyok
 
 


Én is ideges vagyok már Bea miatt.Most is rohantam,amint hazaértem,hogy megnézzem,jelentkezett-e.

Vayacon,
nyugi,ne kapkodj szerintem,ez még tényleg csak 2 hónap volt.Adj még legalább annyit,amennyit Fülöp mondott.Az a baj,hogy a munka miatt is nyilván ideges vagy,teljesen érthető.
De a babával nem veszítesz semmit,ha még pár hónapot vársz.
Vendég
 


Sziasztok,

megvolt az átjárhatósági és jelentem mindkét oldal átjárható :lol: Nagyon örülök, de igazűából valamiért előre gondoltam, hogy nem lesz baj. Kicsit még fáj a hasam, de nem volt vészes az egész. Fülöp doki jó fej volt, még poénkodott is :D Annyit mondott, hogy a méhem kissé hátra hajlik és balra van csavarodva. Api utána rákérdezett, hogy mindez jelent-e hátráynt vagy bármi gondot és azt mondta, ez egyáltalán nem gond. Még van hátra pár eredmény ami nincs kész, 2 hét múlva lesz a végső konzultáció. Addig már nincs vizsgálat. :)

...bocsi most fáradt vagyok, holnap még írok.

Bea jelentkezz tényleg, mert izgulunk! :roll:
tapedli
 
 


jaj,Tapedli,
egészen elfeledkeztem a hsg-dről!Vagy UH-s volt?Gratula az eredményhez!Meglátod,holnapra kutya bajod!Nekem is balra van fordulva a méhem :wink:
Vendég
 


Tapi, gratula az átjárhatósághoz. Akkor ezek szerint nektek is simán összejöhet spontán.

Ma csináltam egy tesztet és negatív. Ma-holnap kell megjönnie amúgy. Éreztem is, hogy nem vagyok terhes. Megnyugodtam, csak ezeket a mensi előtt lévő bizonytalan napokat nem bírom.

Tényleg csak türelmetlen voltam, próbálkozunk spontán tovább.

Jaj lányok volt egy nehéz beszélgetésem anyukámmal. Ő belgyógyászként nagy ellenzője a fogamzásgátlónak, és nekem valóban sok bajom is volt tőle. Szerinte attól lehetett nekem az endó is (én sokáig vagy 5 évig szedtem). Amiben lehet igazság, mert állítólag hormonális, immunrendszerei okai vannak ennek a betegségnek. És azt tudni kell, hogy mikor én szedtem állandóan elkaptam mindent.

Na már most csak az a gond, hogy az inszem és a lombik is hormonális gyógyszerekkel jár, és félek attól, hogy pont emiatt alakulhat ki újra az endó. Ráadásul most olyan jól érzem magam a bőrömben, és félek, hogy a kezelések tönkreteszik a szervezetem.

Ráadásul itt van szegény Bea példája is. Annyira félek az egésztől. Egyre többet gondolkodom én is az örökbefogadáson. Ez tényleg egy nemes dolog, és én ugyanúgy tudnám szeretni, mint a vér szerintit. Csak Apinak kellene beadni ezt az egészet, de szerintem ő is elfogadná, csak eleinte lenne nehéz.

Lányok, mi a véleményetek? Tudom, hogy ezt nekem kell eldönteni, de azért kíváncsi vagyok, mit gondoltok.

És bocsi hogy állandóan hezitálok, pedig valójában nem vagyok határozatlan. :roll:

Lilla nem tudsz utánaérdeklődni, mi van Beával? Ha jól emlékszem, egy dokihoz jártatok. Úgy izgulunk érte. Veled mi újság? Dobhatnál nekünk kismamis képet. :wink:
vayacon
 
 


Tapedli,
gratula az átjárhatósághoz! :D
dina34
 
 


Vayacon,
kezet foghatok anyukáddal-én is nagyon ellenzem a tblettát,nemcsak azért,mert én soha nem szedhetek.Mindenkit igyekszem lebeszélni róla.De amennyire tudom,azért egy meddőségi kezelés kicsit más tészta.A súlyos endósoknál az egyetlen esély a lombik.
Ha inszem mellett döntenél,az sokkal kímélőbb eljárás,kisebb hormonterheléssel jár.Szóval azért nem eszik olyan forrón a kását...
Beát én is nagyon sajnálom és nagyon aggódom érte,de szerintem különös pechje volt ezzel a súlyos túlstimuval.(Remélem,legalább cserébe sikerült a lombikja!)

Az örökbefogadásról:ismerek egy családot,ahol nagyon jól sikerült a dolog:2 örigyerek után 1 spontán saját,majd mégegy öri.
Egy házaspár-kollegáim most várják,hogy leteljen a 3 év és végre kapjanak egy babát.
Szerintem nagy elszántság kell hozzá,elhivatottság erre a feladatra,mert nagyon bonyolult dolog érzelmileg.De akikben ez megvan-és fontos,hogy mindkét házasfélben egyformán meglegyen-az nagyon szép dolog.(Bennünk nincs ilyen elhivatottság egyikünkben sem,de különösen a férjemben,ő nagyon mereven elzárkózik,úgyhogy mi nem is foglalkozunk ezzel a témával.)

Az a baj,hogy betegjogok miatt biztos,hogy Lilla sem kapna felvilágosítást Beáról.Meg kell várnunk,míg jelentkezik. :(
Lilla,rólad azért szívesen olvasnánk!
Katerina?Te hogy vagy?(hátha benézel néha)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: