Új privát üzeneted érkezett!

...jujj és még nincs végem. :lol:
Ma hallottam egy vitaműsort, ahol egy közgazdász felvetését taglalták, miszerint legyen csak két lombikprogram TB támogatott :twisted:
A másik oldalt prof Kaáli képviselte és szegény annyira felidegesedett, hogy ordított a telefonba. :roll: Azt mondta, hogy ez a ....egyáltalán nem is érti, honnan veszi a bátorságot egy ilyen ötlethez és javasolta, hogy üljön le beszélgetni olyan meddő párokkal akik már sokadikra futnak neki.
A közgazdász arra hivatkozva találta ki, hogy spórolni kell az államnak pénzt és így a meddő pároknak is részt kell venni ebben a spórolásban :evil: Normális az ilyen? Ja és neki persze 4 gyereke van! Egyébként a közgazdásznak is van fertilizációs klinikája, ahol végeznek lombik programot, de állítólag még csak 100 betegük volt.

Na és itt jött a csattanó!!! Kiderült, hogy az a Vereczkey Attila a közgazdász klinikáján a vezető főorvos, aki a mi lombikunkat csinálta. És akiről épp akor derült ki, hogy a kezelésekért tőlünk betegektől és az államtól is bezsebelte a pénzt!!! Én már azt sem értem egyáltalán hogyan praktizálhat, miközben bírósági eljárás folyik ellene, mert az egyik pár beperelte. És ezek után, ilyen orvossal a háta mögött találgat ez a közgazdász???
Hűűűű de felhúztak ma ezzel :twisted: Hogy képzelik ezek, nem is értem :roll:

...bocsi de ezt meg kellett osztanom veletek :oops:
tapedli
 
 


Sziasztok,

Dina van egy ilyen: Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum - szerintem ott végeznek ilyen vizsgálatot.

Tapi, te mivel fogalkozol? Ha nem publikus írhatod priviben is.

Én is hallottam erről a két lombikos felvetésről. Szégyellhetik magukat. Csak azért mert őket nem támogatja az állam. Különben is ennyi pénzért utána sem fognak oda ömleni az emberek. Ezzel csak azért érik el, hogy még kevesebb gyerek fog születni. Így sem tudják sokan fizetni az eljárást a gyógyszerárak miatt. Inkább ez utóbbit kellene támogatottá tenni.

Tapi én azt hallottam hogy a Vereczkey féle botrányban a Fülöp is benne volt. :( Aztán ki tudja mi az igazság. Azért egy kicsit csalódás.
vayacon
 
 


Csajok!Én olyan rosszul vagyok,hogy nemigaz.Az éjjel alig aludtam vagy 2-3 órát! :( Annyira feszül,fáj, szurkál a hasam, a derekam mintha le akarna szakadni! :( Alig tudok feküdni még ülve talán jobb, elviselhetőbb!Olyan érzés,mintha az embernek állandó szorulás érzete lenne.Meg néha hányingerem is van mikor iszok. :( Másnál is voltak ilyenek vagy nálam nem jó valami??? Vagy majd elmúlik?Még telózni se tudok Tapolcára egész keddig. :( Úgy félek.Valami tanácsotok???Nem is lehet ilyenkor bevenni ellene semmit nem? :oops:
horváth beáta
 
 

 
 

Beus,
ez egy kicsit túlstimunak tűnik. Nincs rá gyogyi úgy tudom :( De ha nagyon rosszul vagy nyugodtan menj be a kórházba, ha nem is tudsz a meddőségi részlegre. Egy normál nőgyógyász is tud majd segíteni. Inkább menj be, minthogy otthon parázol.
Egyébként úgy tudom, hogy rengeteg folyadékot kell inni és attól múlik el a túlstimu+elképesztő sok fehérje. Edd a túrót, tejfölt, joghurtot....stb. Jobban leszel, meglátod!

Vayacon,
én nem hallottam Fülöpről ezt. Nekünk pedig pont ott és pont akkor volt a lombikunk, amikor ez kirobbant. Persze attól még lehet...
Ja, én grafikus vagyok :roll: Publikus :? És Te, mivel foglalkozol?

T
tapedli
 
 


Kösz Tapedli!Közben meg is volt az első hányásom. :cry: Az a baj ha iszok utána mindjárt szarul is vagyok.És meddig tart ez a rosszulét 1 hétig is akár vagy???Hát sajna itt ahol mi lakunk elég gagyi a kórház meg az orvosok!!! :( Majd meglátom a nap folyamán hogy leszek.Feküdni azt nem tudok mert annál szarabb.
horváth beáta
 
 


Különben ez a túlstimu nagyon rontja a terhesség esélyeket?Veszélyezteti a babókat??? :(
horváth beáta
 
 


Sziasztok!

Bea
Gratulálok a bébikhez a pocidban. Jól döntöttetek, hogy 3-at kértetek vissza. Én is ezt tettem volna. Lehet, hogy egy kicsit túlstimus vagy. Amíg rendesen kapsz levegőt, szerintem nem kell kórházba menni. De te érzed, mennyire vagy szarul. Amúgy a túlstimu nemhogy rontja, hanem javítja az esélyeket a babásodásra. A szervezeted ilyenkor arra koncentrál, és a bébik meg szépen, észrevétlenül beágyazódnak.

Bocsi, most másnak nincs időm írni.
Puszi mindenkinek!

Kép
p__lilla
 
 


Kösz Lilla!Csak múljon el hamar ez a túlstimu rosszullét!Már éjjel azt mondtam apinak ha most nem sikerül én aztán mégegyszer bele nem vágok az biztos! :(
horváth beáta
 
 


Bea
Dehogy nem vágnál bele. Ne mondj ilyeneket. Ha + lesz a teszted, utána még jöhet a hányás, rosszullét, akár a 12-14. hétig folyamatosan. Na, meg ott van még a szülés. De kívánom, hogy sikerüljön, és problémamentes kismamiságod legyen.
De ha annyira rosszul vagy, tényleg menj kórházba, nézzen rád valaki, mert azért ez nem játék.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!Mot már nem sokkal de 1 fokkal jobb nincs hányingerem,de a hasam az feszül. :( Iszom a vizet ezerrel.Csak tudnám kb. meddig tart ez akkor nem idegeskednék rajt annyit.De ha az éjjel megint olyan szarul leszek mindenképp benézek a kórházba mit mondanak.Nem igaz hogy ahogy telnek a napok nem lesz jobb! :evil:
horváth beáta
 
 


Bea!
Nagyin sok folyadékot kell innod, meg fehérjét enned. Ez hyperstimu. Ha nem múlik, akkor kórház, mert veszélyes. Fehérje infúzióra fognak kötni.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bea, sajnálom, hogy rosszul vagy. Remélem jobban leszel, és nem lesz rá szükség, hogy bemenj a kórházba. De ha úgy érzed, inkább menj be, mégiscsak orvosok vannak ott, akik tudnak segíteni, bármilyen rossz orvosról is van szó.

Tapi, én szerkesztő-újságíró vagyok. Főleg gazdasági, de írtam már más témában is.
vayacon
 
 


Tapi,
köszi az infot.

Bea,
ez biztos, hogy hyperstimu. de erröl én is azt hallottam, mint Lilla.
vagyis, hogyha ez vkinél elöfordul, nagyobb az esély, hogy siekrül a lombik.
Remélem, minden ok veled!
dina34
 
 


csajok!
jól értem, h erre az immun pozitivitásra semmi gyogyi nincs?
vagy semmi lehetőség?

mert a neten alig van vmi (pedig már mindent átkutattam), és én csak icsivel összafüggésben olvastam róla.... de ha ez ennyire komoly, akkor nem értem, h minek az inszemmel bíbelődnünk...
vagy rossszul értem? :oops:

babszika
 
 


Bea, jobban vagy? Remélem igen. Majd jelentkezz, ha tudsz.

Babszika, sajnos ehhez a témához nem értek, de esetleg érdemes rákérdezni a dokidnál, hogy nem lenne-e jobb, ha kihagynátok az inszemet.
vayacon
 
 


Bea,
remélem én is, hogy jobban vagy! Ha pedig nem, akkor már megmutattad magad valamilyen dokinak. Tényleg nem szabad ezzel viccelni... Ja és én is sokaktól hallottam már, hogy túlstimu növeli az esélyt :wink:

Babszika,
lehet, hogy ez az imunitási probléma az amiről épp nemrég hallottam? Konkrétan az, hogy ha egy férfit kisfiú korában valamilyen heresérülés ér, akkor valahogy a spermiumok (ha pl egy erős rúgástól megreped a heréje) belekeverednek a véráramba. Ezért később a szervezet, azt idegen anyagként érzékelve, elkezd ellenanyagot termelni. És ez így roncsolja a heréket.
Én laikusként azt gondolom, hogy ha az allergiák esetében, illetve az autoimmun betegségeknél, ahol a szervezet szintén saját sejtjei ellen fordul is van megoldás, akkor itt is lennie kell. :roll:
Furi, hogy nem találni erről bővebben infót. Esetleg az utoimmunbetegséget taglaló oldalakon is nézz szét. Hátha...

Vayacon,
izgalmas munkád van, gondolom szereted. :wink:

T
tapedli
 
 


Sziasztok!
Kocsit sok a munka mostanában,így nem tudtam jönni.
Én is felháborodtam a lombik-témán :twisted: nem is tudom,mit tudnék csinálni ezekkel a szemetekkel! :twisted:

Bea,
remélem,jobban vagy!Jövő hét elején lesz "eredményhirdetés"?

Babszika,
sajnos egyáltalán nem tudok hozzászólni a témához,de ha inszemet javasoltak először,biztos megvan az oka :roll: bízz a dokiban!

Pihenjetek jót,kár,hogy nincs jó idő :( mi ma is dolgozunk,így jött ki...
Vendég
 


Csajok!Pénteken elmentem az ügyeletre,bent is fogtak Szhelyen. :( de még jó,hogy időbe jöttem.infúziót kaptam meg vérhigítót mert sűrű a vérem.Még fáj a hasam de talán majd jobb lesz.Szerencse tök ari csajszikkal vagyok.Képzeljétek pont aki mellettem van ö is igy járt 3 kért vissza és most 4et látnak nála.de ő már 1 hónapja bent van meg bent is lesz még.ő is Tapolcás.majd kiderül mi lesz nála.remélem nálatok minden okés.Majd ha tudok jelzek.
horváth beáta
 
 


Bea,
jajj,tényleg jó,hogy bementél!Jobbulást neked!Várunk a hírekkel!
Vendég
 


Bea,
de jó, hogy bementél!!! Ügyi vagy! Remélem hamar jobban leszel! Pihizz sokat!

Zsó,
ma is munka? :? Hát az nem jó, bár az idő sem, így nem olyan rossz benn kuksizni az irodában.

...én meg itthon dolgozom épp. Elkezdtem barnázni, így gondolom holnapra már megjön. Az azért jó, mert így mehetek a 3. napi vérvételre és utána az átjárhatóságira :?

T
tapedli
 
 


tapedli!
hát, jó, h ezt írtad, mert a férjem kézilabdás volt.... (most már így utólag talán sajnos:) tehetséges - volt is része rúgásban és ütésben elég.... :(
erre is rákérdezek majd a dokinál.
pirit hozzám is küldhetnéd, mert már csöppet túlléptem a max. keretet piri nélküli napokra :roll:

bea!
kívánok neked unalom mentes bentlétet, de mindenképp gyors javulást!

babszika
 
 


babszi,
egy teszt? :wink:
tapedli
 
 


ma (is) volt :roll:

babszika
 
 


abban reménykedem, h mintha felfújódós érzésem lenne... akkor meg jön már piri, csak nem látom a kanyartól :lol:

babszika
 
 


értem :( Hát akkor piri menjél Babszihoz! :wink:
tapedli
 
 


:lol: köszi :lol:

babszika
 
 


Sziasztok lányok!

Először is Bea, örülök, hogy bementél a kórházba. Jó, hogy tudsz írni onnan is. Van ott internet vagy mobilnet? Pihengess sokat (bár ott mást nem is nagyon tudsz mit csinálni :? ) és nem lesz semmi baj.

Hú amúgy nekem is sűrű szokott lenni a vérem múltkor alig tudtak emiatt vért venni és egy öklömnyi lila folt lett az egyik helyen (három helyen szúrtak).

Mi tegnap voltunk Márianosztrán állítólag jót tesz a babára vágyóknak ha ellátogatnak oda. Hát mi megmutattuk magunkat. :lol:

Babszi ha már nem a baba miatt van akkor jöjjön meg mihamarabb azt kívánom. Neked mi lesz most inszem?

Zsó, remélem már nem dolgozol.

Tapi Neked drukk az átjárhatóságihoz.
vayacon
 
 


vaya!
most kezdjük a szünet utáni 2. inszemhez kellő vizsgálatokat, mert túl sok szünetet hagytunk ki és új spermateszt, új hormonprofil lesz.

babszika
 
 


Sziasztok Lányok,

hú, hát elhűlve olvastam végig megint a hétvégi írásokat.
Bea, nagyon jó döntést hoztál, hogy bementél a kórházba, gratula! Remélem, már jobban vagy. (Egyébként mi tök véletlenül pont arra jártunk a hétvégén, akár meg is látogathattalak volna:) Remélem, már jobban vagy, és az utolsó bejegyzést már otthonról írtad.

Tapedli, ezek a "csak 2 lombikot finanszírozzon a TB"-megnyilvánulások szerintem is UNDORÍTÓAK. És soha, soha, soha nem olyan ember nyilatkozik erről, aki tudná is, hogy miről beszél. Megjött végül vagy még reménykedhetünk? Nem lehetne inkább, hogy ebben a hónapban csak Babszinak jöjjön meg, ha már ő úgyis szeretné?

Nálunk péntekre várható, és szerintem nem is kéne reménykednem sem...
ilyenisvagyok
 
 


Kép

ilyenis!
én vállalom... hiszen, nega tesztekkel nincs értelme reménykednem. :(

ma reggel már érzékeny mellbimbókkal ébredtem és kicsi görcsöléssel.... remélem, már csak órák, vagy 1 nap kérdése.
mert igazából az zavar, h eddig szép ciklusaim voltak, most meg... hirtelen megőrült.

babszika
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a biztatást.
A kemo előtt még azért próbálkoztunk, de...tegnap megjött.
Most nem zaklathatom a páromat ilyenekkel, de ha meggyógyul azonnal elmegyünk a Kaáliba.

Megkérdezhetem, hogy egy lombikprogram az elejétől (vizsgálatok, nő felkészítése) a terhességig kb mennyi idő? Illetve kb mennyibe kerül ha az állam fizeti, és mennyibe ha nem?
Tudni szeretném, mert ha nagyon drága, akkor inkább erre kéne spórolnom, nem a lagzira...

Tapedli, neked különösen köszönöm a biztatást!:-) A szavaid egy kis reményt adtak...

Mindenkinek a legjobbakat kívánom!
vero26
 
 


Vero,
sajnálom,hogy megjött.Hajrá kemo,túllesztek rajta!Hányat fog kapni a párod?
A Kaális árakat nem tudom,de egyébként van olyan hely,ahol teljesen TBtámogatott minden,a gyógyszerekért kell csak fizetni.
A BMC (Budai Meddőségi Centrum) és a SOTE I.Női Klinika Meddőségije ilyen.Úgyhogy még lagzira is telhet... :wink: meg is érdemelnétek,hogy egy jót bulizzatok a nehéz hónapok után!

Babszika,remélem,megjön akkor hamar és
Ilyenis,neked nem!!!
Vendég
 


Mmzsó: Köszi az érdeklődést és a választ. Háromszor 1 hét befekvés, és közte 3-3 hét szünet. Szerencsére eddig még nagyon jól viseli, de még csak az első befekvős héten van túl. Mikor volt a te kemod? Jól viselted? te hogy kaptad? (persze csak ha nem nehéz róla beszélned)
vero26
 
 


Sziasztok!

Bea!
Jobbulást! Remélem nem lesz semmi gond!
Én nem tudom, hogy így nagyobb e az esély, de fordítva igaz, hogy a túlstimut sokszor a baba fokozza.

Babszi!
Remélem piri lassan utolér.

Vero!
A Kaáliban is TB támogatott a lombik. Előtte kell néhány kivizsgálás, amit nem ott csinálnak, pl Hepatitis, HIV szűrés mindkettőtöknek, vérkép, vizelet, ekg, alaphormonsor, 1 éven belüli rákszűrés, 3 hónapnál nem régebbi Clamidia. Na ebből, hogy miért kell fizetned, miért nem, az attól függ, hogy hol csináltatod. Ha ki tudod íratni, akkor ingyenes. Plusz az első konzultációs díj 13000 Ft. Utána már minden tb támogatott. Csak a gyógyikat kell fizetned, de az is 80000 Ft körül van (mindennel együtt), ha jól stimulálható vagy, ha rosszul, akkor akár a duplája is lehet.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Amit Bumi írt ahhoz még annyit hogy a Kaáliban az inszemért fizetni kell, az 50 ezer körül van.
vayacon
 
 


Vero,
2002 januártól júniusig kaptam,de közben volt kb.1,5hó szünet,amikor sugaraztak.6 kemo volt,3 hetente egy nap,vagyis kb.4 óra.Hát,rosszul voltam nagyon meg hánytam,de egyébként nagyon jól viseltem.Még dolgozgattam is közben.
Elmúlik majd nektek is,és azt az eufórikus felszabadultságot,amit utána érez az ember,azt nem lehet leírni,majd meglátod! :wink:

Bea,
izgulok érted,jobban vagy-e már?

Többiek?Hogy vagytok?Én most nagyon jól.Szerintem tuti,hogy a hormonok is közrejátszanak,jókedvűen dolgozom,pedig irtó fáradt vagyok.Hiába,ez az ösztrogén(Mindjárt pém lesz :lol: )
Vendég
 


Sziasztok!

Bea, írj majd ha tudsz, hogy vagy.

Zsó, örülök, hogy jó a hangulatod. Nekem is egész jó most a kedvem, ahhoz képest hogy se baba, se munka - mondjuk ez utóbbi csak júliustól nem lesz. Én már szerintem túl vagyok a pé-n, de próbálok most nem agyalni annyit, nem reménykedni stb. Lesz ami lesz.

Vero, szorítok a férjednek, hogy jól viselje a kemót. Nem lehet könnyű neki, de túl lesz rajta.

Babszika, megjött már?
vayacon
 
 


vaya!
a fenét :x :x :x
mondom, h szivat ez.
ráadásul tök száraz vagyok napok óta, tegap meg olyan tojcsisan csillogott a papír.... már idegesít nagyon!
én azt mondom, h most, h nincs munkánk, jönnie kell a bébinek! :wink:

babszika
 
 


Bumi: Köszi az infót. Az végül is nem annyira sok...főleg ha elsőre összejönne:-) Írtam a Kaálinak, de nem adnak infót E-mailben, csak személyesen, úgyhogy még mindig nem tudom, hogy egyáltalán van e esélyünk lombikbabára.

Én most azt hiszem átmegyek passzívba, és csak figyellek titeket és drukkolok.
Úgysem tudok semmi újat írni. De, mihelyt bármi történés lesz a babaprojektel kapcsolatban azonnal jelentkezek.
vero26
 
 


Szia Vero,
ha el is tűnsz most, ne feledd, hogy nagyon szorítunk Nektek. Vészeljétek át ezt az időszakot, aztán utána sima ügy lesz a lombik, meglátod.
Babszi,
mindjárt jön az, nekem is szokott néha termékenyebb típusú nyák lenni közvetlenül a mensi előtt is - csak én olyan hülye vagyok, hogy akárhány negatív teszt után is tudok ilyenkor reménykedni:( (Így most picit érted is:)
Vayacon, Zsó,
tök jó, hogy most nem agyalós-nyugodt-vidám napokat éltek, csak így tovább!!
ilyenisvagyok
 
 


Babszi,
tojcsi azért van,mert leesik a progeszteronszint,így relatíve nő az ösztrogén szint...mindjárt megjön.

Vero,
én is üzenem,hogy hajrá és feltétlen jelentkezz legkésőbb a kemo végénél,hogy hogy viseltétek és mi a következő lépés!Fel a fejjel! :wink:
Vendég
 


Tapedli,
Te hogy állsz most? Van már időpontja az átjárhatóságinak?
ilyenisvagyok
 
 


Hi!

Vero!
Ha van kedved, gyere azért. Érdekel minden téma, nem csak a babás.

Babszika!
Küldöm pirit!

Bea!
remélem javulgatsz! Drukk!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok csajok,

én most ezerrel nyomom a melót itthon, mert mindenképp szeretném "talpra tenni" a honlapom. Remélem hoz majd nekem munkát ha jól beindul :roll:

Hajrá pozitív gondolkodás! :wink: Egyébként ha esetleg az ösztrogénycsúcson túl jönnek a "szomorú napok", akkor is fontos tudatosítani, hogy ez is a hormonok játéka... De az biztos, hogy a hullámhegy sokkal kellemesebb. Aztán az egyik tetején csak van egy babuci mindannyiunknak :wink:

...holnap 3. napi vérvétel. :? A mensim meg úúúgy eleredt, mint a patak. Gondolom azért olyan sok, mert amikor uhu-n voltam a 21. napi vérvételkor, már jó vastag nyálkahártyám volt.

Sajna most csak annyi időm van :oops:
tapedli
 
 


Sziasztok!

mmzsó!
köszi! ezt még nem is tudtam! :oops:

hát csajok, este 8kor beköszöntött piri.
kellett nekem alapon úgy göcsöltem, h majd megpusztultam.
1 után már a fájás nyomott el, de 3 cataflammal és egy apranaxxal legalább tudtam aludni :roll:

holnap irány a bmc: apa spermateszt, én 3. napi vv.

Szurkoljatok kérlek, mert tavaly a nyüves bacik miatt fél évig kezelték apát és most nem szeretném ezt.

tapi!
jó munkát! :wink:

bumi!
állatira tecc a görbéd! :lol: :lol:

babszika
 
 


Babszi,
jobbulást görcsileg!Drukkolok holnapra!Meg tudod mondani,hogy milyen bacik voltak?Nekünk is volt enterococcus faecalis,ami egy bélbaktérium,elvileg együtt élünk vele,de minket kezeltek miatta.Pedig az ondó állítólag gyulladt volt,de a paraméterek(szám,mozgás) rendben voltak. :roll:

Bea,
mi van veled?Úgy eltűntél,izgulok!
Vendég
 


húúú, azt tudom, h a bmc-ben collit találtak.
de onnan egy magán andrológushoz mentünk, aki szerint a bmc-ben csak túl érzékeny a teszt, de ő meg talált vmi mást.... nem ugrik be a neve

babszika
 
 


vagy 10 percig jártattam az eszem, de nem jött.
mire lenyomtam az "elküld" gombot, persze eszembe jutott.
jellemző. :lol:

ureaplazmát talált a magán doki és arra szedtünk lórugásnyi gyogyit. ami szintén velünk él, csak apánál elszaporodott.

babszika
 
 


Sziasztok Lányok,
másfél nap haspuffadás, émelygés és némi hiú remény után ma kiszálltam az ebben a hónapban még versenyben lévők sorából:(
Azóta aludtam egyet (a főnököm szabadságon, így kicsit meghosszabbítottam az ebédszünetet), és sokkal jobb lett a kedvem. Ha addig nem, majd szeptemberben az inszemmel sikerül!
Több sikert Nektek...
I.
ilyenisvagyok
 
 


Ilyenis!
Sajnos nem azt olvastam ki a leveledből, h jó a kedved, ezért ezt küldöm neked:
Kép

babszika
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: