Új privát üzeneted érkezett!

Na most még visszakapcsoltam a gépet, mert még valamit el kell mesélnem. Szóval a fentebb említett nagyeszű nővérke ma regisztrált azzal a szöveggel, hogy rengeteg szakirodalmat olvasott a folsav-ról amiben mindenhol ajánlják a szedését, de őt a valós életből nyert tapasztalatok érdeklik hogy megerősítést nyerjen hogy szedheti a folsavat már a terhessége első napjától is vagy csak később.

Na? :shock: na? :shock: na? :shock:

Egy nővérke kérdez ilyet aki temérdek kismamával találkozik nap mint nap???? Ez olyan mintha azt kérdezné hogy a C vitamin szedését mindannyian túléltük-e vagy nagy a halálozási arány! Egy körzeti nővér!? :shock:
krumplis pogácsa
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!
Pogi
szóval a 12, 19, és 26. napon volt a vérvétel a mensi utolsó napjához képest. semmit nem szedtem ezalatt. ezután megjött a mensi 35. napra. amúgy a mensi hol kéthavonta van, hol havonta, ahogy gondolja.
Amúgy meg nem semmi, hogy így állnak hozzá az emberhez, nekem is mindig azt mondták otthon, hogy majd kinövi, majd beáll és amúgy is a vizsgák miatt stresszes vagyok és nyugi, majd jobb lesz, ezután meg majd ha gyerek lesz, lefogyok és mensizni is fogok normálisan. ezt untam meg és Pesten kerestem meg ezt a dokit, aki segíthet.
mondjátok, miért ilyenek a dokik és a nővérkék? én ezt nem értem. és ha nekik lenne valami bajuk? akkor bezzeg mindjárt felismernek mindent. szégyen. én védem a dokikat, mert sajnálom, hogy túlóráznak és kevés a pénz, a műhibapereket nem szeretem (mégha jogász is vagyok, soha nem vállalnék ilyen ügyet), de azért ettől függetlenül emberségesebbek lehetnének tisztelet a kivételnek.
Vendég
 


Ez a bolond nő elolvasva a linkeket (petrányis cikk, norka cikkei) arra az elhatározásra jutott, hogy ezzel a edves tanáccsal lep meg minket búcsúzóul:

Még egy pár mondat...még mielött kialakul bennünk a betegségtudat.. (már- már bennem is) üzenem mindazon nőknek akiknek nem sikerül teherbeesni, akik nincsenek tisztában a női szervezettel, annak működésével ( higyjétek el sok ilyen is van ) vagy csak egyszerűen érdekli őket az ismeret, hogy áldozzanak egy könyvre amelynek " A női test kézikönyve" a címe és olvasgassák....ez nem szakkönyv, nem orvosok forgatják nem is orvosfeleségek viszont nekünk szól egyszerű laikus nőknek!! - Nincs benne szó PCO -ról , viszont a meddőségről sok mindent megtudhatunk és még sok sok minden mást is. Nem szól egyébről mint a NŐI TESTRŐL A-Z-ig.
Nekem tetszett!
Ez az én személyes véleményem, remélem nem gond, hogy ezúton kifejezem.
Természetesen az orvostudomány napról napra fejlődik így nem szabad leragadnunk....de hát mire is jó egy ilyen forum mint arra, hogy új információkat szerezzünk!!!!

Minden jót!!


:evil: :evil: :evil:
krumplis pogácsa
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!
Olvasgattam, amit tegnap du óta írtatok.
Úgy megnyugodtam, hogy nincs is pco!!! Végül is az én tankönyveimben sem volt róla szó! (Igaz csak szociálpedagógiát tanultam!)
Mától elfelejtem a "betegségtudatot", gondolom, akkor minden rendbejön, és csupán meddő leszek. Ekkora marhát!
backa
 
 


lafead írta:Szóval:
vércukor:3,7 majd később 5,1
inzulin:7,6 de volt 7,3 is (referencia 8,9-28,4)
LH 5,2
FSH 10,3
prolakt 306 ref 40-530
ösztradiol 217 EZ AMÚGY MILYEN HORMON????MIRE VALÓ????
progeszt 3,1
tesztoszt 3,9 ref <2,1

Későbbi
LH 0,3
FSH 0,3
prolaktin 13 ref 40-530
ösztrad 819
progeszteron 0,7
tesztoszt 1,7 ref <2,1

megint később
LH 2,5
FSH 2,5
prolaktn 205 ref 40-530
ösztrad 594
progeszt 15,1
tesztoszt 3,1 ref <2,1

pl. LH,FSH,prolaktin, ösztradion. Ezek mire jók vagy mire nem jók?


Szia Lafi!
Éppen kora reggel van, az EMBER! már szitkozódik, hogy megint a nettel kezdődik a napom :? de gyorsan reagálok. Aztán spuri készülődni!

Szóval, visszafogom magam és nem fogok KÁROMKODNI!!!!
Hogy picsába lehet már megint n+1-ik napon LH/FSH arányt nézni.
Csak úgy vágjuk kifelé az egészségügy ablakán a pénzt. Van úgy is elég.
Ha nem 3. (max 5-ik cn az LH/FSH szart sem ér.)

Az elsőről azt hámoztam ki, hogy kb a ciklusod közepén lett levéve.
Akkor: elő kérdés.
Milyen mértékegységek?
Pl az osztardiol? pmol/l?, vagy pg/ml? mert nem mindegy. Én az előzőre tippelek.
A legutolsó vérvételed progeszteron szintje arra utal, hogy volt PÉd. Igaz lehetne magasabb is az értéke.
Tesztoszteronod magas!!!!!
Prolkatinnal nincs gond!
De hol a pajzsmirigy vizsgálat????

Légyszi add meg a mértékegységeket is.
És az LH/FSH arányt igazából a 2-5 cn között. Ideális a 3.

Hogy mi mire jó????
Húha erre most nincs sok időm, de röviden.
Az FSH (follikulus stimuláló hormon) segíti a tüszők növekedését, domináns tüsző kiválasztódását.
LH ha magas akkor bekavar. De a ciklus közepén ez biztosítja a tüsző megrepedését.
Vendég
 


Orshee!

Ezt találtam neked:

"Mastopathia fibrocystica
(emlő-dysplasia, fibrocysticus emlőbetegség)

Leggyakoribb jóindulatú emlőbetegség.
Elsősorban labilis ciklusú nőknél lép fel, akiknek oestrogen-fázisa megnyúlt, lutealis szakasza megrövidült (s így progesteron-hiány áll fenn), vagy ciklusa anovulatoricus.
Létrejöttében a hyperprolactinaemiának is szerepet tulajdonítanak
Főleg a hypothyreosis enyhe, nemegyszer subclinicai formái felelősek a jóindulatú emlőbetegségek jelentős százalékáért.

Klinikai tünetek: rendszerint bilateralis (kétoldali) folyamat, leggyakrabban a külső-felső quadránsra localisalódik. A beteg fájdalmat vagy fájdalmas csomókat érez a mellében, a mellek feszülnek, különösen a praemenstrualis periódusban, néha a hónalji nyirokcsomók is megnagyobbodhatnak.
Jellemző a tapintási lelet: ún. „sörét”-mellekről beszélnek, ami lószőrpárna tapintatú. Előfordulhat emlőváladékozás is, amely víztiszta vagy ritkábban véres is lehet (a betegek kb. 15%-ánál).

Kezelés: mivel rendszerint absolut vagy relatív hyperoestrogenismus okozza, a hormonegyensúly helyreállításával gyakran megszűnnek a szubjektív panaszok, s az objektív elváltozások is.

Hyperoestrogenismusban alkalmazhatunk a ciklus második felében progestagen-készítményeket. Az esetek jelentős százalékában hatásos a helyi kezelés is, progesteron-tartalmú gyógyszerekkel (pl. MastoprofenR, amely kenőcs formájában tartalmaz progesteront és phenylbutazont, és naponta két alkalommal kell alkalmazni).

Anovulatiós ciklusokban, az ovulatio kiváltására clomiphent, gonadotropinokat, LHRH-készítményeket használhatunk.
Egyesek alkalmazzák a gyenge oestrogen-hatású és így antioestrogenként viselkedő tamoxiphent is, 2×100 mg/nap adagban, szájon át, 3-6 hónapon keresztül (ez használatos oestrogenreceptor-pozitív emlőrákok kezelésében is).

Hyperprolactinaemiás állapotokban jó eredmény érhető el dopamin-agonistákkal, így elsősorban a bromocryptinnel (2,5-7,5 mg/nap általában elegendő). Néha szükség lehet nagyobb adagokra – ezek alkalmazását mellékhatásai korlátozzák.

Hypothyreosissal társuló mastopathiákban – tapasztalataink szerint – az esetek jelentős százalékában (kb. 50%-ban) már az alapbetegség kezelése subjectiv és objectiv javuláshoz vezet. Ha ez nem elegendő, a pajzsmirigyhormon-kezeléshez progesteron-therapiát vagy dopamin-agonistákat társíthatunk.

Másik therapiás lehetőség anticoncipiensek (fogamzásgátlók) adása (3–6 hónapon keresztül), melyek leállítják a gonadotropin-secretiót. Kerülnünk kell viszont a nagy mennyiségű oestrogent tartalmazó fogamzásgátlókat. Olyan kombinált készítményeket kell választanunk, melyben a progestagen-összetevő dominál, mégpedig olyan típusú, mely nem metabolizálódik oestrogenekké. Hatásfok: 70-90%, a készítményektől függően.
Az LHRH-superagonisták a már említett mechanizmussal (a hypophysealis gonadotropin-receptorok down-regulatiója) gátolják a gonadotropin-secretiót, s így az ovariumok hormonelválasztását is.

Súlyos, előrehaladott formákban jó eredményekkel alkalmazható a danazol (DanolR), 100-400 mg/nap, 3-6 hónapon keresztül, amely gyenge androgén-hatásokkal rendelkező progestagen, és kifejezetten gátolja a gonadotropin-secretiót. Hosszabb távon is jó eredményeket ad."

Szóval jól tippeltél van összefüggés a két dolog közt: mindkettőt hormoneltérés okozza!!!!!
Prolaktinodat ill. pajzsmirigyedet nézték már?
De ezek szerint a PCO miatti anovulatórikus (ovuláció nélküli) ciklus is okozhatja!!!!!!!!
rambóka
 
 


Sziasztok!

Ramboka, most igy a PCO-s honlap kapcsan eszembe jutott a kerdoived...mi lett vele? Bar gondolom az utobbi idoben boven volt elfoglaltsagod...

Kavicska neked jo utat, es drukkolok az 1%-nak! :lol:

7kincs, varjuk a hireket...mert ugye amig meg nem jon, nincs lejatszva a jatszma...Hod hogy all ma reggel?

Norka, annyira jol leirtad anyost, nagyon mokas volt, jot nevettem rajta... :lol: :lol: :lol:

Ella2, gratulalok az eredemenyekhez...olyan jo, hogy a babad ilyen szepen fejlodik :D ...csak igy tovabb!!!

Babancs, hogy vagy?...vegul ugy szeded a metformint is a tobbi gyogyi melett???

Anita, ez a nogyogyaszos tortenet...meg a hideg is kiraz :evil: . En noi dokinal voltam eloszor, es az valahogy akkor nekem megnyugtato volt. Amig Mo-on eltem vegig hozza jartam. Itt most ferfi a dokim, mert itt a varosban a kb. 15 nogyogyi kozott csak egy no van...iszonyuan keresett, mivel a muzulman nok mind hozza jarnak, es szerintem nem is jo, azok alapjan amit baratnomtol hallok rola, mivel o hozza jar.
Ez a noverke??? En nem ertem, minek megy valaki 0 empatiaval a eu-be dolgozni??? Valamelyikotok jol leirta, hogy informatikusnak kelett volna mennie, es legalabb a gepeknek nem artana...ezen jot vidultam, jo kis hasonlat...de meg mennyire.

Midenkinek jo napot!

Alice
alice27
 
 


Jó reggelt,

megint csak gyorsan,

Lafead, 3.napi hormonérték kell, kérdem én milyen dokibá ez? :? Továbbá ha a progeszteron nmol-os egységű, akkor szerintem pé sem volt. Attól függ mi a mértékegység.

Terheléses inzulin hol van? Az éhgyomri valóban OK, de ez még édeskevés.

Jaj lányok, néha én csak fogom a fejemet, hogy mennyi hülye van ebben a szakmában!!!!! :evil: :x

Pogi, a nővérkédnek üzenem: Stein-Leventhal szindróma (PCOS régi neve), 1935 !!!!!
Jó lenne, ha a korlátoltságát és elmaradottságát nem ilyen fölényeskedéssel intézné el, különben odamegyek és megcibálom a haját! Mondjon le! Az ilyenek kezében forognak a tudatlan és vétlen betegel/áldozatok????
Hiszen éppen hogy az alapellátásban kellene a nők figyelmét felhívni erre, ha már minden tizediket érinti, nem beszélve az IR-ről, ami a statisztikák szerint, már csak az elhízottság okán, minden harmadik embernél megvan!!! És akkor jön egy ilyen hülye picsa és megmondja a tutit!

Hát megint kiakadtam.
Vendég
 


Szia Kavics!
Nem tudom pontosan a mértékegységet, sorry, hogy nem írtam oda, de nekem az a molos mértékegység rémlik. Asszem az lesz az. A pajzsmirigyet még a belgyógyin nézték, állítólag, minden rendben volt akkor, ami nem ma volt. Azóta nem nézték.
Vendég
 


Lafi!

A hormonszint méréssel kapcsolatban:

"A basalis gonadotropin- (serum-FSH- és LH-) meghatározásokat a 3. ciklusnapon, az oestradiol-, DHEAS-, testosteron-, SHBG-, PRL-, T4-, T3-szintek mérését, s a TRH-tesztet legjobb a ciklus 3–5. napján végezni. Összefoglalóan azt mondhatjuk, hogy a hormonvizsgálatok javarészét a ciklus 3–5. (3-8.) napján tanácsos kivitelezni. Megjegyezzük viszont, hogy az LH-csúcs utáni 7. napon (vagyis a 21. ciklusnapon( csak 28 napos ciklusnál!!!!)) kell meghatározni a progesteron-, az oestradiol- és a PRL-szinteket (utóbbi kettőt – mint láttuk – a ciklus 3-5. napján is!)."

Hormonszintek változásai a ciklus során
rambóka
 
 


Lafi!

A lila szövegre kattintva meg tudod nézni, h. hogyan változnak a ciklus során a különböző hormonok szintjei a vérben!
( csak ez a dög nem volt hajlandó normálisan betenni!!! :evil: )
rambóka
 
 


norka! látom jöttél a mamanetre, én cseresznye néven vagyok, az uj vagyok topicot olvasd!! abban nyomul
krumplis pogácsa
 
 


Rambóka,
köszi a gyors választ, én ebből azt hámozom ki, hogy valszeg nálam tényleg a hormonokkal lehet gond.
Mensim tök rendszeres (vekkert lehet hozzá állítani), peteérésem is minden hónapban van néha 2 is, és váltakozva, érnek a peték, hol jobb hol bal oldalon. Pajzsmirigyem is ok. Szóval maradnak a hormonok, amit köv ciklusban le is vetetek mégegyszer, hátha változott valami február óta. (februárban ok volt a prolaktin, csak az LH / FSK volt kicsit magas 9 és 10 - de már nem t'om melyik volt melyik)

Más:
hihetetlen mennyi "doki"-nak van diplomája és praktizál, és hülyíti, az amúgy sem túl felvilágosult pácienseket. Doktoréknál nincs olyan, hogy "haldjon a korral" Eszem megáll.

Szép napot nektek, dolgoznom kell innen csak sutyiba tudok benézni, de este olvasok majd szorgalmasan

Orsi
orshe
 
 


Lányok!

SOS!!!

Őrjöngök!!!

Anyós nem ment ma haza Ausztriába!!!!

Sőt: kitalálta, hogy menjünk át hozzá holnap úszni meg kondizni a lakóparkba, és addig az 1-2 óráig ő vigyáz Bogira a lakásban, a párom meg igent mondott!

Mit tegyek?? :cry: :cry: :cry: Ötlet? Érzem a mohácsi vész közeledtét!
Vendég
 


Lányok!
Érzékeny búcsút veszek.

Bocs mindenkitől akinek nem írtam.

Mennem kell. Ma már nem leszek többet. Legközelebb 21-én.
A tali meglesz 26-án. OK? Döntsétek el az időpontot. :)

Legyetek jók.

Ha bármi fejlemény van Kandikának megírom (bár most nem biztos hogy örül a bárgyú smseimnek :? ).

Úúúgy fogtok hiányozniiii :)

Majd gondolok rátok amikor a hőgutta majd'megüt :lol: Vagyamikor a kabócáktól nem tudok aludni??? :lol: Vagy amikor pancsikálok az üdiítő vizben?

Ma megint 36,9 et mértem. Hüvely, 10 perc ébredés után.
Csöcseim fájnak továbbra is kitartóan, talán olyan enyhe mensis görcseim is kezdenek lenni.

Megyek.

Csók!!!!

Kandika! Kincs!!!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++
Vendég
 


Norka! naaagyon fáj a fejed, Bogi meg folyamatosan nyüsszög mert nem aludt egy szemhunyásnyit sem éjszaka, saaaajnos muuuszáj most otthonmaradnotok! :D
krumplis pogácsa
 
 


kavics vótá orvosnál??? jó nyaralást nagyon várunk vissza!!!! :D :D
krumplis pogácsa
 
 


Norka!

Szerintem bízd rá!
Egyrészt: Addig úgysem hagy békén! :(
Másrészt: Legalább 1,5 órát pihizhetsz! (Bár tudom, h. végig fogod izgulni, h. mi van a gyerekkel!!! :( )
Harmadrészt: Mennyire fog örülni anyós, amikor végre hazaértek és megmentitek az ordító csomagtól!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
És még az orra alá is dörgölheted, h. Ő AKARTA!!!!!!!Max többet nem ajánlja fel a gyerekmegőrzést!!!!!!
Édes a bosszú!!!!! :twisted:
Hidd el Boginak nem lesz semmi baja ennyi idő alatt!!!!!!!!
Ha végképp nem bírja úgyis fel fog hívni, v. utánatok viszi a gyereket, kárt meg nem fog benne tenni, hiszen a párod is életben maradt vhogy!!!! :wink:
rambóka
 
 


Szia Kavics!!!!

Jó nyaralást!
Mensimanók helyett zebrát kívánok!
De csíkok esetén AZONNAL értesíts minket!!!!!!!
rambóka
 
 


Sziasztok!

Azért termeletek itt mennyiséget, csajok! :-)

Nem tudom visszaolvasni se. Kavicska, ha nyaralni indulsz, akkor jó nyaralást Neked!

Fáj a fogam csajok. Semmi nem látszik, lehet, hogy a tömés alatt lyukadt ki, vagy csak érzékeny? Igazából, inkább érzékeny, meg hy levegőt szívok be ott, akkor mintha egy kicsit fájna.
Ha röntgen kell, azt meg nem lehet, nem?

Rambóka, mit csináljak, hogy a gyerek ne egye meg a fogaimat? A gravidában van 250 mg kalcium, + még iszon pezsgőtablettát is. 300 mg körül. Eddig sose volt baj a fogaimmal, kivéve amikor szteroidot szedtem, akkor sorban mentek tönkre. :roll:
Ezen kívül, állandóan ínygyulladásom is van, nem olyan, hogy gyógyszerelni kellene, de azért érzékeny rendesen.
Van ötleted, hogy mit csináljak?

Szép napot Nektek!
csillagfény
 
 


Rambóka, majd megtudod, hol feltámad benned az anyatigris, ha a gyereked sírni látod... pláne ha félelemből sír!!! ugye nem gondoltad komolyan ezt? :(
Vendég
 


Jó reggelt lányok !!!

Tegnap este második 1/4 merckformin= online hányinger ma reggeltől....... :cry: :cry: Klassz lesz ez a dolog így..... de mindent a szent cél érdekében !

Orshe, Rambóka, Kavics: ciszták a mellben a pco miatt??? !!! Most van a második általános ledöbbenésem. Két éve véres váladék kezdett szivárogni a bal cicimből, elkezdett fájni, mammográfia, kontrasztanyag befecskendezése a tejjáratokba (elájultam közben, olyan szupi volt) , eredmény: ciszták a tejjáratokban végig, intraduktális papillóma néven futó elváltozás. Megműtöttek, kivágtak a mellemből egy jókora darabot, szerencsére nem volt rákos. Lehet, hogy emiatt nem tudok majd szoptatni, nincs a tejmirigyeknek kimenete a mellbimbó felé. (van olyan hogy egymelles szoptatás?? a jobb mellem még érintetlen)
El nem tudtuk képzelni,mi a franctól volt ez nekem, mitől képződtek a ciszták.
Hát mindjárt felrobbanok: ez is a hülye pco miatt volt ???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kavics, jó pihenést !!!

Norka, néha muszáj jó képet vágni az anyóshoz, a párod szeretni fog érte, és hamarabb szabadulsz tőle, ha most kiunokázhatja magát !!
zsizsik
 
 


Most beszéltem anyummal... ő látta anyósomat pár hete élőben, akkor is felcukkolta a gyereket egy este. Szerinte ne adjam oda és vállaljam fel a döntésemet.

Kemény meccs lesz. :(

Rami, anyós 30 éve tán nem volt ilyen, de egy öreg palit szolgál, aki süket is, agyára ment a dolog, a pénz is, és csak ordítva tud már beszélni. totál defekt. nem merem, Bogi ártatlan ehhez... csak lássátok, milyen kelepcében vagyok most!!
Vendég
 


ja, és antidepresszánst is szed, meg néha még pluszba nyugtatót. csak hogy érzékeltessem.

na jó befejezem, csak ki vagyok akadva.
Vendég
 


húú norka, én sem adnám oda! próbáld megbeszélni a pároddal, lehet hogy ő igy át se gondolta
krumplis pogácsa
 
 


zsizsik ez nagyon durva!!! :evil: :evil: na jó nem is mondok semmit mert már igy tul sokat káromkodtam kora reggelre, de: :evil: :evil: :evil:
krumplis pogácsa
 
 


Csillagfény!

Ha még csak hidegre meg édesre érzékeny a fogad, akkor valszeg nem kell rtg!!!!!
Menj minnél előbb dokihoz és nézesd meg a többit is!! Nem a baba miatt lukadnak ki, hanem csak most jönnek elő a már meglévő problémák!!!! (pár hét alatt nem tud kilukadni egy fog!!!!!!)
De ne várd ki amíg elmúlik a fájdalom, mert az csak azt jelzi, h. elhalt a fogad és utána már csak gyökérkezelni lehet, ami nem megy rtg nélkül!!!!!!!!!!!!!!
Olyan nincs, h. az ínygyulladást nem kell gyógyszerelni!!!!! Irgumburgum!!! :evil:
Terhesség alatt a hormonális változások miatt nagyon be tud durvulni!!!! Enni sem fogsz tudni, úgy begyulladhat!!!
Spuri dokihoz és addig ki nem jössz a rendelőből, amíg rendesen le nem szedi a fogköveidet MINDENHONNAN!!! És szép simára nem polírozza a fogaidat!!!!!!! UTÁNA!!! : Corsodyl szájöblítő 1/2-es hígításban és jó alapos fogmosás, NEM BAJ HA VÉRZIK!!! Sikáld és 2 hét alatt elmúlik!!!!!
Q10 és hasonló marhaságok nem javítanak rajta ne dobj ki rá pénzt!!!!!!!!!

Na rohanok!

Norka!

Este írok emilt, ha el nem felejtem!!!!!!!
rambóka
 
 


Szia Rambóka!

Köszi. 15 héten vagyok. Ugye fognak adni érzéstelenítőt? Majd próbálok időpontot kérni, jövő héten remélem eljutok a dokihoz.
De akkor is kell rtg, ha a tömés alatt lyukas, nem?
Mit egyek? Több calciumot, vagy mit csináljak, vagy hagyjam rajta a fluoridos fogkrémet?

Köszi, fogdokinéni! :wink:
csillagfény
 
 


Norka drága!
Megértem az anyós problémát..Főleg,hogy van 1 Bogid is :P
Nem tudsz olyat mondani neki,hogy pl. görcsöl a hasad,fáj a fejed,Bogi nyűgös a hirtelen jött szeles-esős idő miatt stb., de azért átugrotok hozzá naggggyon szííívesen 1 üdítőre/kávéra/sütire meg hogy lássa picit Bogit..De csak beugranátok,hogy tudjatok hazamenni és pihenni(mert ugye görcsöl a hasad és fáj a fejed, vagy Bogi nyűgös,de milyen rendes menye vagy hogy még így is elviszed Bogit látogatóba).És akkor nem kell kondizni,úszni s ráhagyni/kiadni a kezedből a babót.Mentek-jöttök..Hmm?
Szilvi 8)
szyszqo
 
 


Sziasztok!

Szép hétvégét kívánok Nektek, én megyek haza! :D

Norka, nyugodj meg, majd rendeződik az anyós dolog is. Szerintem ártani nem fog Bogiinak, az biztos, ő is nevelt gyereket, meg szereti is.
Persze ne ő szervezze meg a napotokat, hanem Te! Mi lenne, ha szép idő van, mondjuk együtt az egész család elmenne az uszodába, és amíg Te úszol, addig az anyós vigyázhat Bogira a parti részen, az árnyékban, utána meg Te napozol, Bogizol, és az anyós úszik? :-)

Pusszancs! :-)
csillagfény
 
 


Még eszembe jutott, nekem egyszer a vesémbe találtak cisztát. kellett volna menni kontrollra, de én 1x voltam, egy évre rá, nem volt változás, úgyhogy elhagytam.

A terhesség alatt leáll a pco????? Mit mondtok? Utna meg metformin. Ha felírják. Ács már nem nagyon írja fel. Legalábbis egyenlőre.
csillagfény
 
 


Csillag,

terhesség alatt sztem nem működik a PCO, hisz a petefészkek hibernálódnak, a hormonháztartás megváltozik. Hiszen nincs se ciklus, se üresjáraton pörgő hormonok, így cisztásodás, pattik sem. Szerintem. IR van, azaz a mögöttes ok létezik, sőt, ilyenkor kell nagyon vigyázni, nehogy terhességi cukorbetegséggé fajuljon! De az más. De én ugyan szoptatok, de már sokan mensiznek ilyenkor, nekem meg szerintem megint elkezdett hörögni a petefészkem, mert tiszta ragya lettem... :(

Amit még tudok: Ács végül mostanában egy szemfüles lánynak az ötletét jónak találta, miszerint továbbra is simán felírhatja a metformint neki, ha nem kér rá TB támogatást. Ez egy új info, gondolom meg lehet vele kerülni ezt-azt. Így persze kétszer-háromszor annyi a gyógyi.

Na, két fotó tegnapról (Vácrátótról)

Kép

Kép
Vendég
 


mennyibe kerül magyarországon a metfromin?
krumplis pogácsa
 
 


norka gyönyörű ez a te Bogi-babád!! :-) Mi lett végül nagyiügyben?
krumplis pogácsa
 
 


hihihi :-) milyen arckifejezéssel néz a a második képen :-) mint aki tudja a tutit! neki ne dumáljanak, hogy PCO-val ő elvileg nem is lehetne, mert van! A mindentudó bölcsek fölényével néz :-)
krumplis pogácsa
 
 


Csak a szokásos olvasó üzemmódomból gyorsan bekukk :lol:

Bogi ennivaló, jó húsban van a kiscsaj :lol: Nagyon klassz az első kép, az a repülő izé a karján külön nagyon dekoratív :lol:
Nem tehetek róla, de percekig röhögtem az anyósodon (már ahogy leírtad hogy néz ki és milyen...) Sajnálom, hogy küzdened kell vele :?

Pogi :D 120 db-os Adimetet vettem majdnem 1300 Ft-ért (TB támogatott ár) a múlt héten

Mindenkinek minden jót !

(Rambóka : a fogdokim Bioténe szájvizet javasolt, amit nem kapok sehol :x nincs valami ötleted ?)
mniki
 
 


Norka! De édes ez a kis nőci!
Írod, hogy terhesség alatt nem működik a pco. Nekem a fagyis visszaültetés előtt olyan gyógyit adtak, ami állítólag teljesen leállítja a petefészkeket, hogy ne zavarjanak be. Suprefact nasal a neve, egy orrspray. Hát ne tudjátok meg, milyen jó volt. Alig nőtt a szőröm és nem éreztem azt az éles, belehasítós fájást sem a petefészkeimben. (Bár az utóbbi időben alig-alig fájt, most, hogy belegondolok.) Szóval szerintem ilyen esetben is szünetel a kórság.
Pogi! Az én gyógyim (Adimet 850) a 120 db-os olyan 800 ft körül van. A 30 dbos meg asszem 500, de olyat nem szoktam venni. Nekem simán felírja a háziorvos.
backa
 
 


Mniki! Te jó ég! Lehet, hogy menet közben volt egy kis áremelés? Én két-három hete vettem 800 valamennyiért!
backa
 
 


Sziasztok!!

Olvasgatlak egy pár napja Benneteket,Pogi mondta,hol vagytok!
Szia Pogi,a másik fórumról vagyok... :oops: :lol:

Röviden leírnám,mi van/volt velem.
10 éve diagnosztizálták nálam a PCO-t.Akkor a kezelés menete a laparoszkópiával kezdödött,nekem is megcsinálták,kilyukasztgatták a petefészkeket.Aztán kaptam stimulálást,amit UH kontroll mellett csinált az orvosom.Megvoltak az inszeminációk,és aztán végül lombikprogrammal sikerültek a fiaim,akik ma már 5 évesek.5 évet kezeltek,mire kismama lettem.
Szülés óta ismeretlen eredetü szédülések jelentkeztek,amiket elkezdtek kivizsgálni.Akkor Németországban éltünk,ott csinálták az inzulinterhelést is,ennek lassan 4 éve.
Szülés óta a súlyom nem csökkent,hogy finoman fogalmazzak.Jelenleg 160 cm és 79 kiló vagyok!Iszonyat!!!
Ha nem eszek,akkor rosszul vagyok.

Azt szeretném megkérdezni,hátha tudtok segíteni,hogy ha nem akarok most babát,fogamzásgátlót szedek,szedhetek-e metformint??

Leírom,milyen értékeim lettek az inzulinterhelésen:
éhgyomri:cukor:87 mg/dl inzulin:6.03 uIU/ml
1 h:cukor:148 mg/dl inzulin:78.16 uIU/ml
2h :cukor :105 mg/dl inzulin:76.21 uIU/ml
3h:cukor: 95 mg/dl inzulin:54.08 uIU/ml
4h:cukor:60 mg/dl inzulin:15.78 uIU/ml
5h:cukor :65 mg/dl inzulin :5.05 uIU/ml.

A 4h-s és az 5h-s cukrot megjelölték,hogy nem jó,de semmit nem mondtak.

Köszönöm szépen elöre is a válaszokat!!
Sziasztok!
pimó
 
 


Szia Pimó :-)

a többiek tutti segítenek, majd az orvoslányok neked is szétcincálják az eredményeidet. :-)
krumplis pogácsa
 
 


Köszi Pogi!! :wink:
pimó
 
 


Szia Pimó!
Sokért nem adnám, ha én 79 kiló lennék!
Nem tudom, szedhetsz-e így metformint, az okos lányok bizti meg tudják mondani. Van itt egy-két nagyon profi csaj.
Megkérdezhetem, hányadik lombik jött be végül? Ezek szerint ikrek, ugye?
backa
 
 


hjaaa! én is szeretnék 79 lenni :-) ugy tünik backa mi már az egyel dundibb kategóriába vagyunk mint itt a legtöbben, mi :-) Te diétázol valamit?
krumplis pogácsa
 
 


Elolvastam a gyógyim papírját, azt írja, hogy az ösztrogén-progeszteron kombinációk (pl.fog.gátl. tabletták) a gyógyszer hatékonyságát csökkentik. Azt nem írja, hogy nem szabad együtt alkalmazni, de ez azért még nem jelent semmit.
backa
 
 


Szia Pogi!
Egész életemben fogyóztam, most már nem. Tavaly volt az utolsó ilyen megmozdulásom, fogytam is 13 kilót, de szerintem 15-öt visszahíztam a következő hónapban. Rossz lehet az immunrendszerem, mert nincs ellenállóképességem a kajákkal szemben.
Na, azért vigyázok ám kicsit, nem eszem cukrot meg édességet (ez könnyű, mert nem is szeretem, szerencsére), meg a kenyérfélét próbálom nagyon visszafogni (ez nehéz, mert imádom).
A gyógyis fogyásomat nem híztam vissza (10 kg volt), most reménykedek, hogy az adagemelés még segít egy párat leadni.
backa
 
 


7kincs írta:Sziasztok!!

Eddig nem engedett be ez a fránya lap!!
Hétfőn megyek a diabhoz!!
Inzulin 0: 7.6
120: 42 (ref:6-27)!!!

Sietek dolgozóba, majd este benézek.

Szióka ÜDV AZ ÚJAKNAK!!!!! Rejo jól csinálod,ügyi vagy!!

(46cn)


Ez volt 7kincs egyik áprilisi hozzászólása! nem tom pimó hogy ugyanaz-e a mértékegység mint nálad, de ha igen akkor a te inzulinod állati magas!!! Ő erre kapott metformint. :wink: De mondom, nemtom a mértékegységet.
krumplis pogácsa
 
 


Szia Pimó, hát igen tipikus IR-es a leleted! Tudod miért?? Mert a sokadszori vérvételnél már (sok idő eltelt a terhelés óta) kifejezetten alacsony a cukrod, azaz leesik.

Ezeket az értékeket el kell osztani 17,2-vel és megkapod a hazai nmol/l-es értékeket. 4 alatt már kifejezetten alacsony a cukor, 3 körül már hypozás van, azaz mardosó éhség- gyengeségérzet, "ha nem eszem valamit, mindjárt elájulok", remegés, vibráló látás, melegségérzet stb.
Ráadásul, előtte meg jól felszaladt az inzulinértéked, a 2 órás értéknél már 28 alatt kell lennie, ehhez képest 50-80-as magasságokban tanyázik.

Ez inzulinrezisztencia. Magas az inzulinszint a terhelés hatására, az meg aztán jól lenyomja a cukrodat és hypozol tőle. Emiatt aztán gyorsan enni kell valamit.

Ezt csinálom most én is 2 hónapja, hiába szoptatok, nem fogytam semmit. Rámragadt az 5 kg a szülés előttről, ami maradt és nem távozott a szüléskor. Ezért kérek újra metformint, mert ez nem állapot. 2 óránként megyek a hűtőhöz. Hajnalban szoptatáskor reszketek, de nincs idő vajaskenyeret kenni, ezért marad a nápolyi vagy a falat csoki. :?

Sokan, akik nem akarnak babát, de PCO-sok, azok Diane35-öt és mellé metformint esznek, legalábbis ezt láttam az NLC-n. Működik a dolog, és kell is hogy működjön, mert míg a Diane jó a PCO-ra a tesztoszteron szint csökkentésében, van némi vízvisszatartó hatása és hizlal, de ezt a metformin képes ellensúlyozni.

Viszont én úgy döntöttem, mégse tetetek fel spirált. :shock: Nincs kedvem hozzá. Jövőre úgyis újra babaprojekt. :shock: Peteérésem meg úgyse lesz jó darabig. Akkor meg minek?
Vendég
 


Csak viszonyításképpen mondom, hogy nekem a 120 perces cukoreredményem terhesen mindkétszer 3.6 illetve 3.5 volt... leesett a béka segge alá, inzulint nem néztek ugyan, de vannak tippjeim... :?
Vendég
 


Ez az IR olyan 22-es csapdája dolog, ugye?
Nekem voltak (néha még metformin mellett is) ilyen "rohamaim". Pláne éjszaka! Felébredtem és azt mondtam, hogy elpusztuliok, ha nem ehetek. Ilyenkor egy deci tejet vagy gyümölcslevet szoktam inni, hogy megmaradjak. Elvégre mégsem illik hajnal 3-kor rántottát sütni. Pláne nem az én súlyommal.
backa
 
 


Sziasztok!

Csillagfény!

Igen adhatnak szurit, lehetőleg Lidocain helyett Ultracaint kérjél!
Ha fáj a fogad, mindenképpen ki kell fúrni, tök felesleges a rtg!!!!
Ha - mielőtt beszuriznak - leteszteli a fogadat hidegsray-vel és érzed, akkor még él a fogad. Az, h. később a túl mélyre terjedő szuvasodás miatt esetleg mégis gyökérkezelni kell, sajnos benne van a pakliban, de minél hamarabb elmégy, annál jobb az esélyed, h. megúszd!!!!!!
Mindenképpen szólj, hogy babát vársz!!!!!!

Fluoridos fogkrémet véletlenül se hagyd rajta, mert felmarja a nyálkahártyát és aftát csinál!!!!!!!!

Terhesség alatt leáll a PCO, de elmúlni sosem fog!
Viszont most olyan, de olyan gyönyörű a bőrkém, h. mindenkinek, aki már rég nem látott, leesik az álla!!!!!!!!!! :D :D :D

Norka!

Bogi 3D-s bogaras tetkója tényleg szuper!!!!! :lol: :lol: :lol:
Szerintem a Csillagfény által javasolt ötlet nem rossz, hagyd az öreglányt, h. magától jöjjön rá, h. neki ez már nem való!!!!!!! Te meg őrködj éberen, h. ne tehessen kárt benne, de ne kapd ki elsőre a kezéből, mert abból csak te kerülhetsz ki vesztesként!!!!!!!

Tényleg, majd megírhatnád emilben, h. mi volt a fogdokinál!



Tegnap vettem 100db-os Merckformint.
TB támogatással 441 Ft, támogatás nélkül 1382 Ft. Szerintem még TB támogatás nélkül sem olyan vészes összeg!
( Csak összehasonlításként: a Magnesii citrici 500mg-os 90 db TB támogatással 279 Ft, DE TÁMOGATÁS NÉLKÜL 2817 Ft LENNE!!!!!!!! Azért az durvábban hangzik!!!)
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: