Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Napsugi, szerintem se add fel!Többelnél olvastam, hogy van ilyen a baba mellett is!
Azokról meg ne is beszéljünk, akik ugyanúgy menstruáltak a baba mellett.Van ilyen ismerősöm.
De ha mégsem lenne babó a pocakodban, lesz a következő alkalommal.Hisz lehet, hogy jobban izgultál mivel ez volt az első a Kááliban.
Én drukkolok még mindíg neked és Boginak is megy a drukkkkk!!!

Andi, komolyan mondom nagyon meghatott amiket írtál!Köszönjük!!

Minyu!
Én vagyok az, jól ráéreztél.Látom ti már nemsokára hárman lesztek.Gratulálok.
Nekünk még úgylátszik várni kell a bébire.Kép

Márti
martibaba
 
 


Napsugi!

Mi újság? Poci, barnázás? Remélem nem jött meg!
Drukkolok!
andi71
 
 


Szia Andi,Bogi,Márti!
Sajnos megjött.Így már biztosan eldőlt.Hívom az orvost mi legyen tovább.Majd írok.
Bogi!
Mikor kell tesztelned csütörtökön?
Szorítok, hogy sikerüljön.
Napsugi
napsugárka
 
 

 
 

Sziasztok!
Az orvossal nem tudtam beszélni, de a főnővér azt mondta, hogy ezt a hónapot gyógyszer nélkül kell végig csinálni és a következő menseskor kell telefonálni (ha megjön és nem lesz spontán babó).Utána ultrahang nézik újból a tűszőket mi történt, addig várás, de veletek leszek, és szurkolok és sok ++++++energiát küldök, főleg Boginak és Mártinak.
Bogi, Márti!
Hova jártok, hol csinálták az inszemet?
Napsugi
napsugárka
 
 


Sziasztok!
Az orvossal nem tudtam beszélni, de a főnővér azt mondta, hogy ezt a hónapot gyógyszer nélkül kell végig csinálni és a következő menseskor kell telefonálni (ha megjön és nem lesz spontán babó).Utána ultrahang nézik újból a tűszőket mi történt, addig várás, de veletek leszek, és szurkolok és sok ++++++energiát küldök, főleg Boginak és Mártinak.
Bogi, Márti!
Hova jártok, hol csinálták az inszemet?
Napsugi
napsugárka
 
 


Sziasztok Lányok!

Napsugi,
miért mondta a főnővér, hogy most ebben a hónapban nem lesz stimud?
Én szegedi vagyok, itt a Klinikán csinálták-csinálják az inszemeket is.
Hát tesztet nem kell vennem, ugyanis ma megjött. A 27. napon, pedig a 15.-nél előbb nem volt tüszőrepi az biztos. Pont ma rendelt a dokim, el is mentem hozzá. Ő sárgatest elégtelenségre gyanakszik (pedig amikor nézték a hormonjaimat rendben volt minden)a ciklusom rövid második fele miatt. Ebben a hónapban újra indul minden, annyi módosítással, hogy most a 3. naptól kezdve még clostyt is kapok, a 7. és 9. napon pedig megint jön a Gonal. Aztán az inszem után most kapni fogok Duphastont is(ha jól emlékszem, ezt a gyogyit mondta). Erről tud valamelyikőtök valamit?
Köszönöm Nektek a drukkokat, de inkább elteszem őket februárra.
Bogi
bogi1975
 
 


Sziasztok!

Elszállt amit írtam, de röviden újra.
Nagyon sajnálom, hogy mindkettőtöknek megjött. De majd a következő ciklusban!

Napsugi!
Én sem értem, hogy ez a hónap miért marad ki? Mindenképpen beszélj a dokiddal.

Bogi!
Te az inszem után nem kaptál sárgatesthormont?
A duphaston az sárgatesthormon, 12. hétig szokták adni, a baba megtapadását segíti. Én úgy tudom az utro hüvelykúp hatékonyabb, természetes sárgatesthormon. Előbb felszívódik. Tapolcán mindenkinek ezt adják.

Andi
andi71
 
 


Márti Kép
Igen, nekünk spontán összejött fél év után. Nagyon-nagyon drukkolok nektek!!! Remélem, hamarosan hozzátok is kopogtat a gólya! Majd riasztjuk a "mienket", hogy tegyen egy kört felétek is! Kép

Puszka
minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Szia Andi, Bogi!
Mégis úgy döntöttünk a férjemmel, hogy beszélünk az orvossal. Az orvos azt mondta, hogy szombattól 5 napig 2*1 closty, utána február 04-én uh és utána meglátjuk.Én duph kaptam 2 hétig az insem után 3*1-et, méhnyálkahártyát védi, sárgatesthormon.Régen utrogestant kaptam, szerintem ugyanaz mind a kettő.Bogi! A Gonal mi csoda és miért adják a 7 és 9 napon?
Napsugi
napsugárka
 
 


Sziasztok!

Nóri, vártam, hogy jelentkezz, de igazat adok neked, hogy most a témát felfüggesztetted. Most úgyis pihi van.

Napsugár, Bogi, mindent bele a következő ciklusba! Tuti, hogy nincs baba a vérzés mellett?

Andi, örülök, hogy jól vagy.

Puszi
kisegér
 
 


Kisegér,
sajnos tuti. nekem olyan erős vérzésem van ma már, mint még talán életemben soha.

Napsugi,
de jó, akkor megint együtt haladunk!Remélem, mindkettőnknek máshogy végződik majd az új hónap, mint a mostani!
A Gonalt én stimulálásra kapom, hogy szép nagy legyen a tüszőcském. Ha jól tudom, sokan Puregont kapnak erre a célra.

Bogi
bogi1975
 
 


Szia Andi és Bogi!
Mi újság van veletek, nem hallok rólatok? Hogy vagytok? Remélem jól!Hétvégén mit csináltok? Én szombaton takarítás, főzés..., du. családi összejövetel apukámnál szánkózás, sielés, kikapcsolódás.Vasárnap pihi.Egyébként jól vagyok, holnaptól gyogyi szedés és várakozás.
Napsugi
napsugárka
 
 


Sziasztok!
Napsugi!
Jó, hogy beszéltetek a dokival. Nem lett volna értelme 1 hónapot kihagyni. Remélem ez a ciklus sikeresebb lesz.
A hétvége biztos, hogy melós lesz. Én könyvelő vagyok és jan 31-re van egy bevallás az APEH-hez, amihez a programot a számítógépesem még föl sem rakta. Azt mondta talán du. Nektek jó szánkózást, meg pihizést.

Képzeljétek. Találtam egy dokit és remélem jól választottam. Hétfő du megyünk hozzá.


Kisegér!
Ti jól vagytok? Tényleg a Nóri jól eltünt. A másik topikba sem ír.


Szép, szerelmes hétvégét nektek!

Andi
andi71
 
 


SEGÍTENÉTEK, HOGY AZ INSZEM HOGY ZAJLIK ÉS HOGY FÁJDALMAS-E?
UTÁNA JÓL TUDOM, HOGY A DOKI RENDELŐJÉBEN KELL KB 20 PERCET FEKÜDNI ÉS MEHET IS A PÁCIENS???

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!
Írtam Neked egy jó hosszút a "megint megjött"-be!

Napsugi,
itt vagyok én, csak délelőtt dolgozni voltam, ott meg nem tudok internetezni.
Amúgy jól vagyok, mondhatom, bizakodva tekintek az új hónap elé. Ma bevettem reggel az első clostyt.
Hétvégi program? Még ma bevásárlás, holnap családi ebéd, vasárnap felmegyünk Pestre csak úgy lógni egyet. Remélem, még jövő hét végén is lesz hó, mi akkor akarunk menni szánkózni.

Andi,
örülök, hogy megtaláltad a dokit. Nála fogsz szülni?
Húú, a hétvégi munka miatt nem irigyellek!

Kisegér,
írsz róla, hogy Veled mi van?

Bogi
Te milyen gyógyszert kapsz stimulálásra?
bogi1975
 
 


Sziasztok,

csak egy gyors bejelentkezés Kép
Természetesen megint síelni voltam Kép

Hát hiába, engem már le sem lehet ütni, igaz? Képzeljétek, olyan hideg volt, hogy az arcom megfagyott és a sálam, ami a szájam és orrom elé volt tekerve, az is egyetlen páncéllá merevedett délutánokra. Karinthiában voltunk, mindkét pályán -18 fok volt 2000 méteren. Első nap azt mondtam, nincs ember, aki ezt élve kibírja, mertr ráadásul váltakozóan erős északi szél fújt, de aztán csak belejöttünk, igaz, némi bor segítségével Kép Első este mondtam is a páromnak, legalább annyi szép lehetne ebben az egészben, hogy mivel telihold van, legyek fogamzóképes. És jót röhögtem magamban hozzá. Erre mit ad isten, másnap látom a WC-n, hogy jön belőlem a peteéréskor szokásos nyák, de ráadásul enyhe köztivérzéssel. Nekem tüszőrepedéskor még sosem volt ilyen véres-barnás valami. De mindössze pár óráig tartott, amúgy meg a szokásos ciciszúrás is jelentkezett. Hát megnézem a holnapi hőmet, hogy valóban az volt-e.
Mindenesetre, ha igen, akkor ez az Adimet dolog meg a vajákos kúra működik! Kép Már csak teherbe kéne esni.

Bocsi hogy most nem reagálok vissza egyenként, de még ki kell pakolni. Majd még jövök és írok rendesen. Pusz mindenkinek
snori
 
 


Jaj Nóri, már azt hittem, végleg eltűntél! De jó, hogy látlak! Tudod, Te vagy a legrégibb ember ezen a topikon, aki még mindig írogat, és ezért egy biztos pontot jelentesz nekem. Ráadásul, mennyi mindent megosztottunk már egymással, és mennyit biztattuk egymást... Szóval nagyon sajnáltam volna, ha nem jössz többet. :-(

Örülök, hogy jót síeltél, és jókedvű vagy! Drukkolok a spontán babához, nagyon frappáns és boldog megoldást jelentene a történet végére! :-)

Én most várom a mensimet, kíváncsi vagyok, hogy ha már nem volt pé-m, legalább időben megjön-e a vérzés.

Andi, köszi az érdeklődést, továbbra is minden simán megy a párommal - a felszínen. Hogy belül mi zajlik, arról gőzöm sincs. Viszont mostanában mindig itt vannak a bátyám kislányai (5 és 6 évesek) és úgy érzem, ez a gyerekesdi nagyon jót tesz a férjem hozzáállásának. Sokszor itt alszanak együtt vagy külön-külön, és olyankor mindannyian nagyon boldogok vagyunk. Szerencsére a férjemmel még nem volt nézeteltérésünk miattuk, mindig egyformán vélekedünk.
Az Adimet mellett nem védekezünk, hátha becsúszik a bébi. Persze ez nincs kimondva, csak úgy "vagyunk".
Neked milyen a pocakod? Érzel már vmit? Kérünk részletes beszámolót a közérzetedről és a babáról! Letelt már a 12 hét, ugye?

Feáról, Dodoról, Annáról mit tudtok?

Napsugár, bocs, hogy megkérdezem, te nem dolgoztál idvezként? A beceneved és a stílusod eszembe juttatott vkit.

Puszi
kisegér
 
 


Napsugi,
pénteken az utolsó kérdésemet hozzád akartam intézni, mely szerint Te mit kapsz stimulálásra? Erre mit írtam? "Bogi, te mit kapsz...."?
Bogi
bogi1975
 
 


Szia Bogi!
Nem tudom pontosan az injekciók nevét, a 10.napon kaptam 1 ampullát, a 13.napon 2 ampullát.
Kisegér!
Az idvez=idegenvezető? Ha igen akkor összetévesztettél valakivel.
Napsugi
napsugárka
 
 


Sziasztok!

Sielni voltam azért nem jelentkeztem.
Nagyon sajnálom, hogy nem lett kismamánk ebben a hónapban.De tudjátok, a régi bevált közhelyet:
Új hónap, új remények.

Lányok a Jónás módszer szerint nekem is pénteken volt a "jó" nap.Mi megtettünk minden tőlünk telhetőt a férjecskémmel.Kép

Snori, lehet, hogy a sielés, a metformin(adimet), holdállás kombináció lesz a nyerő nálunk.KépKépKép
Kiváncsi leszek.Bár nekem az utolsó mensim január 3-án kezdődött, és sehogy se vagyok a félidőben.De egy-két "próbát" megér!Kép

Márti
martibaba
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk dokinál, de a héten mégegyszer megyünk, mert ő nem uh-zik.

12 Hetes a babó. És képzeljétek egy kis kezdetleges készülékkel meghallgattuk a szívhangját. Most először hallottuk, eddig csak láttuk. Annyira megható volt. Pont az aszisztens mondta, hogy az én pulzusom se kevés, de a kis manómé meg igazán lekörözte anyuciét. Annyira megnyugtató volt hallani. A doki is szimpi volt, nagyon nyugodt ember. Rám is átterjedt a nyugalma.

Nóri!
Igazán örülök, hogy újra itt vagy. Hiányoztál. Már azt hittem nem is jösz, esetleg talán miattam. De remélem a lányoknak is fogsz annyit segíteni a jó tanácsaiddal mint nekem tetted.

Kisegér!
Azért jó hogy jól megvagytok. A tesód gyerekei jó hatással lehetnek a férjedre, hogy egyre inkább érezze, ő is szeretne már apa lenni. Ez biztosan közel hoz benneteket egymáshoz, és nem csak a felszínen.


Bogi, Napsugi, Márti!
Remélem nemsokára lesz köztetek valaki, esetleg többen is, akikkel a babvárás csodáiról beszélgethetek.

Én nagyon drukkolok mindenkinek!
andi
andi71
 
 


Andi,
azt már én is nagyon szeretném!
Fantasztikus élményben lehetett részed! A párod is ott volt?

Bogi
bogi1975
 
 


Sziasztok!

Napsugi, igen, idegenvezetőre gondoltam, bocs a rövidítésért. Szóval akkor nem ismerlek.

Andi, csodálatos lehetett a szívdobogást meghallgatni! Amúgy mit mondtak az uh-n? Minden rendben, ugye? :-) Olyan nyugodtnak tűnsz, biztos a terhesség természetfeletti nyugalma sugárzik át a leveleidből!

Nóri, már megint elkószáltál...:-) Csak nem az esküvői szervezkedés foglal így le? Milyen meghívótok van/lesz? Arra is van ötletem: mi színes kartonra nyomtattuk a miénket, és színes borítékba tettük. Az internetről töltöttünk le egy nagyon szép idézetet+képet. Kb 5Ft lehetett így 1 meghívó.

Megmértem a hőmet, 36.8... se ovuláció nem lehetett, sem a mensi nem fog ma megjönni. :-( Miért nem normális most a ciklusom? PEdig eszem az Adimetet(és a lisztet is!).
A következő ciklusban csináltatok hormonképet, újra liszt-diétát fogok tartani, és a vajákos kúrát is elkezdem. 2 hét múlva végre meglesz a kontroll-vérvétel eredménye a lisztérzékenységről.
Rájöttem, hogy minden mindennel összefügg. Csak nem tudom, milyen sorrendben.
Egyre jobban hiszek abban, hogy a liszt zavar be a vérzésekbe. Talán amiatt alakult ki a pco-m is, ki tudja. És akkor jött a cukorbetegség.
Viszont a cukrosság összefügg a pco-val is és a liszttel is. Sok cukorbeteg lisztérzékeny is egyben, mivel a lisztérzékenység ugyanolyan autoimmun folyamat, mint ami a cukrosságot provokálta.
A lisztérzékenység ugyanakkor anyagcsere-zavart okoz, ami miatt a ciklus szabálytalan lesz. Szóval keresztbe-kasul minden összefügg.
Most legyünk okosak! Mi volt előbb, a tyúk, vagy a tojás?
kisegér
 
 


Itt vagyok Egérke.

Hála a rakéta-stílusomnak, az esküvő kezd összeállni, a meghívó mindjárt kijön a nyomdából. Most vigyorognom kell, mert most látom, a meghívónk kb. 70-szeresébe fog kerülni a tiéteknek. Mindegy. Kép Az biztos, én nem értek annyira ahhoz, hogy kell megfogni a pénzt, a párom meg nem foglalkozik vele, örül, hogy él.

Az biztos, hogy minden mindennel összefügg, de az tuti hogy a PCO már csak a végső következmény, legfeljebb a különféle zavarok eltérő időben észlelődnek, azért nem tudjuk sorrendbe állítani őket. Most is kijött erről egy cikk az e-hálón. Enzimzavar, endokrinológiai zavar, mindenféle zavar, és ez felborítja a ciklust, és okoz PCO-t. Egyre inkább azt látom, tök fölöslegesek itt a hormonok. Egyébként lehet, hogy neked nem elég az Adimet a bajok kezelésére! Muszáj még kicsit utánanyomulnod a témának. Az ehalo.hu-s cikk azt mondja, van hogy az Adimetet 850 mg-osra kell emelni, és úgy szedni napi 3-at. Az már mondjuk elég kemény.

Nálam egyébként az van, hogy tökre elcsigázódtam, mert hiába volt totál peteéréses feelingem 2-3 napig múlt héten, nem repedhetett meg a tüsző, mert nem ment fel a reggeli hőm. És zavaros egy picit a dolog, mert elvétve még most is tapasztalok nyákot meg ciciszúrást, tehát valami ösztrogén kering bennem, csak azt nem tudom, miért. Mindegy, hiába idegelem magam. Közben meg tegnap kiderült egy másik PCOS-os ismerősömről is, hogy spontán babás lett most, Adimettel... róla tudni kell, hogy már majdnem 3 éve próbálkoztak, 2 inszeme volt, sokszor 10 szuritól se nőtt tüszője, az LH az egekben (volt). Októbertől szedi az Adimetet. Hm.

Andi, ne hülyülj, nem miattad nem jövök fel, tök jó rólatok olvasni! Hanem mert néha el vagyok foglalva, néha meg még mindig kicsit kiakadok az egész babatémára, és fel se jövök. Mondjuk ezt meg kell értenem saját magamnak is.
snori
 
 


Sziasztok!
Pénteken kell mennem 10.napon uh-ra.Holnapig szedem a clostyt.Most nem koncentrálok, hátha simábban fog menni, nem idegeskedek, minden oké lesz.Túl sokat aggodalmoskodtam, nem jó, lazábban kell venni - pedig az 5.inszemem lesz -, nem görcsölhetek rajta.Szerintem mindenkinek így kell gondolkozni.
Napsugaras jó napot kívánok mindenkinek.
Napsugi
napsugárka
 
 


Nóri, köszi a gondolatokat. Az ehalo.hu-n megtalálom a cikket? Nagyon érdekelne! Szerintem nem mindenki olyan bonyolult, mint én. Biztos van olyan ember is- és szerintem ez a többség-, akinek tényleg csak sima hormonzavara van, és ez a pco. Nekik tuti segít az Adimet. Én nem mernék olyan nagy adagokat bevenni.
Nekem sokminden összefüggésbe jön ezzel a témával. Egyébként tök normálisan nézek ki, teljesen átlagos külsőm van, és senki nem hiszi el, hogy pco-s vagyok. Néha még az Egyed prof. is kételkedik benne, hogy tényleg az a bajom. De a hormonok és az uh is ezt mutatja. Az igazi probléma viszont sokkal bonyolultabb és mélyebbről fakad.
Amit a netezésről írtál: ha nem esik jól babázásról beszélni, ne csináld, csak bántod magad. Lehet, hogy el kéne zárkóznod egy időre a témától, és teljesen más felfogásban nézni a világot. Valahol olvastam, hogy nem szabad úgy felfogni, hogy gyerek nélkül az ember csak boldogtalan lehet, és a gyerek az élet egyetlen értelme. Más dolgokat is fontosnak kell tudni látni. Nem kell, hogy boldogtalan legyen az az ember, akinek nincs gyereke. Én próbálok így gondolkodni, és ha távolról is, de megértem, és segít ez a filozófia. Lehet, hogy nem lesz szerencsém babát szülni, és akkor más értelmét kell megtalálnom az életemnek. A keresését már elkezdtem.
Biztos el kell telnie egy ki időnek, amíg helyreáll a lelked, légy türelmes. És ha rendbe jöttél, már könnyebben fog meni minden a baba kérdésben.
Ami a köztes vérzést illeti: azért még az terhesség nem olyan régen ért véget- lehet, hogy még a tested nem zökkent vissza a régi kerékvágásba. Nekem 3 hónapig váladékozott a cicim, és hetekig nem volt tiszta a bugyim... Lassú, míg minden kisimul és helyrejön. Krizsa mit mondott?

Napsugár: jó, hogy így állsz hozzá, gratulálok!
kisegér
 
 


InforMed Hírek 2005;3 InforMed

Talán sokakat meglep: a policisztás ovárium szindróma (PCOS) a leggyakoribb női endokrin zavar! A fogamzóképes nők mintegy 10%-ában fordul elő.




A PCOS fogalma

A legújabb, 2003-ban megfogalmazott kritériumok alapján PCOS: peteérési vagy menstruációs zavar + hyperandrogenitás klinikai vagy laboratóriumi tünetei + polycystás ováriumok együttese, ha más endokrin betegség kizárható.

Tünetek

Számos lehetséges tünete egyénenként változó mértékben jelentkezik már a serdülőkortól. Zsíros bőr, pattanások (acne), férfias típusú szőrnövekedés a leggyakoribb bőrtünet. Ritkább a férfias típusú kopaszodás és acanthosis nigricans (kiemelkedő, sötétbarna, selyemfényű, durva felületű bőrterületet a tarkón és a hajlatokban). A menstruáció rendszertelen, de rendszeres menstruáció esetén is a ciklusok többsége peteérés nélküli. Ha teherbeesés mégis bekövetkezik, korai vetélés vagy terhességi cukorbetegség is fenyeget. Elhízás az esetek felében-harmadában található, gyakran alma (férfias / hasi / android) típusú. A korai menopauza közeledtével egyes tünetek alábbhagynak: acne 40 év felett már ritka, de szaporodik a cukorbetegség, hiperkoleszterinémia, szív-érrendszeri betegségek, a méh- és petefészekrák.

A hátterében álló kórfolyamatok

Többféle örökletes sajátság közül az inzulin-hatás zavarára (inzulin rezisztencia) derült fény az utóbbi időben. Ellentételezésként több inzulin termelődik, ami számos hormonális és biokémiai zavart okoz. A szabályos petefészek-működés nem indul be a serdülőkorban, a petefészkek és a mellékvesék a kelleténél több férfi-jellegű hormont termelnek. Megváltozik a szénhidrát- és zsíranyagcsere, a véralvadékonyság. A csökkent inzulin-érzékenység a PCOS-t a metabolikus (X-) szindróma köréhez kapcsolja (magas vérnyomás, cukorbetegség, zsíranyagcsere-zavarok, stb.). A kövér-kopaszodó, zsíros bőrű férfiak valószínűleg a PCOS férfi megfelelői és örökletes hordozói, de petefészek hiányában kevesebb tünettel.

Hogyan jutunk a diagnózishoz?

A diagnózis nincs laboratóriumi értékekhez kötve, de bonyolítja a helyzetet, hogy ultrahang vizsgálattal policisztás ováriumkép (PCO) a fogamzásképes nők akár 30%-ában is található, pedig csak egyharmaduk szenved a szindrómában (PCOS), tehát beteg. A kivizsgálásában és kezelésben együtt kell működjön az endokrinológus, bőrgyógyász, nőgyógyász, diabetológus, diétás szakember. PCOS lehetőségét kell mérlegelni rendszertelen menstruáció, 20 év felett is perzisztáló vagy újra megjelenő acne, szőrösödés, hajritkulás, fogamzási zavar, korai vetélések, terhességi cukorbaj, fiatalkori elhízás, cukorbetegség akár külön-külön észlelése esetén is. A laboratóriumi eltérések nem jellemzőek, de az egészségesekkel való csoportos összehasonlításban szignifikánsan magasabb a szabad tesztoszteron, DHEAs, androsztendion, inzulin szint és LH/FSH arány, valamint a csökkent SHBG és inzulin érzékenység. A „hormonok rendben vannak” még nem zárja ki PCOS lehetőségét, a laboratóriumi vizsgálatok leginkább a többi endokrin betegség kizárásához szükségesek (pajzsmirigy, a mellékvese, az agyalapi mirigy, ill. a petefészkek egyéb betegségei), melyek hasonló klinikai tünetekkel és policisztás ováriumképpel is járhatnak. Leggyakrabban hipotireózissal társul, ezért ha annak megfelelő kezelése ellenére a PCOS tünetei megmaradnak, akkor PCOS együttes fennállása a diagnózis. Cukorbetegség, lipid-eltérések, a hemosztázis zavarai általában csak később jelentkeznek. A probléma sokrétűségére jellemző, hogy egyes személyeken a PCOS klinikai tünetei ellenére az ováriumokban nincsenek ciszták. A tünetegyüttes egyik variánsáról lehet szó, a teendők ugyanazok.

Kezelés

Végleges megoldás jelenleg nincs. A javasolt kezelést éveken keresztül kell folytatni, mert abbahagyása után a tünetek kiújulnak. Spontán remisszióra sem számíthatunk, a hosszú időre tervezett kezelés a késői következmények megelőzését is célozza.

Az inzulin-érzékenységet lényegesen javítja a testsúlycsökkentés, a fizikai aktivitás fokozása, de az életmód tartós megváltoztatására sokan képtelenek, másrészt a betegek nagy része nem is túlsúlyos. A korábban csak cukorbetegségben használt, az inzulin rezisztenciát csökkentő metformin tabletta (Glucophage Ò , Merckformin Ò ) adásával egyre több a kedvező nemzetközi tapasztalat, bár még igazán nagy, placebo-kontrollált tanulmányok nem születtek a kétkedők végleges meggyőzésére. A gyógyszerismertetőben sem szerepel a metformin nem-cukorbetegeken való alkalmazása. Az endokrinológusok szerint mégis a metformin az első választandó szer PCOS kezelésére. Adását nem menstruáló nőn megvonásos vérzés gyógyszeres kiváltásával egyidőben célszerű megkezdeni. Az acne már három hónap, a szőrösödés hat hónapra számottevően javul. A menstruáció a betegek háromnegyedében három hónapon belül rendeződik, teherbeesésre a kezelés első hónapjában is javul a kilátás. Terhesség alatt a metformin csökkenti a spontán vetélések számát, a terhességi cukorbaj jelentkezését. A szoptatás alatt is folytatható, magzati vagy csecsemő-károsodást nem észleltek. Az eleinte esetleg fellépő szédülés, hányinger, hasi fájdalom, hasmenés kis adaggal való kezdés és fokozatos dózisemelés mellett ritkább és általában hamar megszűnik. A szokásos adag napi háromszor egy 500 mg-os tabletta.

Elégtelen javulás esetén (acne: hat hónap, hirsutismus: egy év elteltével) a metformin dózisának emelése (3 x 850, esetleg 3 x 1000 mg-ig), fogamzásgátlóra való áttérés, illetve avval való kombinálás, spironolakton hozzáadása jönnek szóba. Az anti-androgén szerek csak fogamzásgátló kombinációban alkalmazhatók, mint pl. az etinilösztradiol-ciproteron acetát tartalmú Diane 35 Ò tabletta, mert önmagukban (ciproteron acetát: Androcur Ò , spironolakton, finaszterid, flutamid stb.) felboríthatják a szabályos menstruációs ciklust is, terhességben pedig magzati elváltozást okoznak. Az inzulin rezisztenciát inkább csak rontja, ezért az antiandrogén-antikoncipiens kombinációt csak azoknak javasoljuk, akik amúgy is szednének anti-bébi tablettát, vagy a metformin önmagában nem oldja meg a problémát.

Az inzulin-rezisztenciát csökkentő újabb szerekkel (glitazonok, pl. Avandia Ò ) kevesebb a tapasztalat, de egyeseken súlynövekedés (!) és vízretenció lép fel. A metforminnál többszörösen drágábbak, terhességben sem alkalmazzák.

A kezelés kezdetén az eredmények mutatkozásáig (hónapok!) tüneti kezelésre is szükség lehet (az acne helyi kezelése, ill. antibiokum, izotretinoin, továbbá szőrtelenítés; megvonásos vérzés ismételt előidézése, teherbeesés eléréséhez ovuláció-indukció, stb.).

Sebészi próbálkozások. Az ováriumok ék-rezekciója helyett divatba jött az ovárium-ciszták kipukkasztása („drilling”). A roncsolás következtében a petefészkek androgén-túlprodukciója átmenetileg csökken, de gyulladásos-fertőzéses szövődmények, az ováriumok végleges károsodása gyakori. A termékenység-fokozódás sem haladja meg a gyógyszeres beavatkozással elérhetőt, ezért meggondolandó, hiszen gyógyszeres kezelési lehetőségeink javulnak, de a sebészi beavatkozás visszafordíthatatlan következményekkel járhat.

Röviden összefoglalva , a PCOS bonyolult öröklésmenetű, változatos tüneteket okozó, igen gyakori női endokrin zavar. A diagnózishoz a hasonló tüneteket okozó más betegségeket ki kell zárni. Tartós gyógyszerelés a tüneteket visszaszorítja és megelőzi a szövődményeket. Metformin az elsőként választandó szer, akik viszont a teherbeesést el akarják kerülni, szedjenek anti-androgén hatású fogamzásgátlót. A helyes betegvezetéshez több orvosi szakma összehangolt munkája szükséges.

Petrányi Gyula dr.
snori
 
 


Sziasztok!

Napsugárka: Tatán kihez jártál? És milyen gyógyszereket szedtél? Hogy zajlott az inszem?

Köszi előre is.

Szilvia

emeseanyu
 
 


Szia Nóri,

Döbbenetes a cikk. Ennyire érthetően és kiterjedten még egy sem foglalkozott a pco-val, legalábbis, ami a könnyen hozzáférhető weblapokat illeti.
Ha jól értem, kb. 6 hónap az, amikorra összességében minden rendeződik. Talán akkor érdemesebb teherbe is esni...? erről nem ír...

Minden esetre jó, hogy már Mo.-n is kiállnak a metforminos kezelés mellett, és egyre nagyobb nyilvánosságot kap. Lassanként elfogadják a terhesség alatti kúrát is, és ez is nagy lépés. (erről egy angol lapot is olvastam, miszerint, ha pco-s terhes nő folytatja a metf.-kezelést, akkor kisebb a veszélye a korai vetélésnek.)

Ha jól értem, érdemes szedni a gyógyszert a gyerek-kérdés lezárta után is. Nem szívesen... Azért ennek mellékhatásai is vannak, gondolom.

Köszönöm, hogy letötltötted ide a cikket, az én gépem nem engedte teljesen megnyitni az oldalt.

Egyébként a puffadás és zuborgás elmúlt szerencsére. :-)

Visszaolvastam az előző üzenetemet. Ne haragudj, ha bármivel is megbántottalak a gyerektelen filozófia témával. Ha ügyetlenül is, de megpróbáltam ennek a szemléletnek az ismertetésével megkönnyíteni a baba-témát. Nem tudom, mit gondolsz róla. Valami "jobb életért alapítvány" egyik képviselője fogalmazta ezt meg. Kifejette, hogy miért kell szenvedni a problémáink miatt, együtt kell velük élni és így elfogadni az életet, a lehetőségekhez kell alakítani.
Én viszont akkor is szeretnék gyereket. És drukkolok, hogy mindannyiunknak sikerüljön.

Egyébként hogy találtál a cikkre?

Puszi
kisegér
 
 


Sziasztok Lányok!
Szerintetek a clostynak és a Gonal inj.-nak lehet olyan hatása, hogy megemeli a hőmet? Az utóbbi napokban 37 fölött van folyamatosan.
Bogi
bogi1975
 
 


Nóri, küldd el légyszi a vajákos receptet újra! Visszamentem az előző oldalra, nem volt ott. Köszi.
kisegér
 
 


Szia Bogi!
Hanyadik napon vagy?
Lehet, hogy ovulációd lehetett a szurik hatására, ami hirtelen felfújta a tüszőket, és gyorsan megrepedtek... Tessék szexelni. :-)
37 felett szokott lenni a hö a ciklus második felében. Ha nem, akkor picit megfáztál, vagy bujkál benned vmi. Mi volt uh-n?
kisegér
 
 


Sziasztok!

A cikk nagyon jól leír mindent.Én megkerestem a www.ehalon is.A cikk mellett van egy kép, ami egy olyan petefészket ábrázolhat , ami tele van cisztákkal.Engem teljesen ledöbbentett, hogy így néz ki.Borzasztó.Kép
Na nem kesergek, lényeg, hogy a cikk szerint is jó uton vagyunk!
Egérke irigyellek, hogy nincs már zuborgásod!Nekem még van egy kicsit de ez már nem olyan vészes és kínos.Kép

Kisegér, Snori!
Ti hény mg-os Adimetet szedtek, és mennyit?
Én 850 mg-os Merckformint 2x1!
Nem jön rátok néha iylen "zabálási" kényszer?
Bocs, nem tudom jobban kifejezni.

Bogi!
Minden hormon bekavar a hőbe.Ilyenkor nem is nagyon kell nézegetni mert, felesleges!
Én is eleinte néztem az első inszemnél, de utánna abbahagytam mert a doki is azt mondta, hogy felesleges!

Marti
martibaba
 
 


Márti, Kisegér,
köszi a válaszaitokat. Ma még csak a 8. napon vagyok és azért furcsállom egy picit, mert a múlt hónapban nem tapasztaltam ilyet. Lehet, a clostytól van? Nem érzem azt sem, hogy náthás lennék.
UH-ra csak hétfőn, a 13. napon megyek, mert a dokim síel a héten.
Bogi
bogi1975
 
 


Igyekszem kutyafuttában válaszolgatni, nem névre szólóan, mert szanaszét vagyok.

Akarok gyereket, semmi bajom a filozófiával (Egérke), csak én nem bírok azzal azonosulni, szerintem sose tudnék. Én végső esetben még egy afrikait is örökbe fogadnék Kép
Nem tudom elképzelni gyerek nélkül.

A cikket egy PCOS-os sorstársam töltötte be egy másik fórumon. Egyébként mi az 1 évvel ezelőtti talinkon egy akkor már kismamát nem számítva heten voltunk, mind küzdő PCO-sok (legalább 1 éve). Mindenki mindenfélét próbált már. Most kapaszkodjatok meg, ma gondoltam végig: 1 lány úgy lett terhes, hogy Avivázott, spontán. 3 pedig Adimet mellett, spontán. A többiek pedig, akik még inszemeztek és lombikoztak hormonok mellett, egy se maradt terhes, vagy nem sikerült vagy elment (mint nekem is). Ezt érdemes végigggondolni...

Bogi, azt a hőmérőt el kell mélyen tenni stimulált ciklusokban. A Closty legalább 2-3 tizeddel emelt nekem. A Gonal meg még ki tudja mennyit. Mondok valamit. Voltam olyan marha, hogy a lombik előtt, mikor 1 hónapig szedtem a kötelező fogigátlót, megmértem a hőt. Végig 37,3-37,4-et mutatott....

Én most 2*500 mg Adimetet szedek egyelőre. Szerintem a 2*850 mg elég, és talán jobb is mint az 1500 mg összesen, 3 adagban! Zabálás egyelőre nincs, nekem mensi előtt szokott.

Ja, nekem most is jön nyák, én már komolyan nem tudom, mi van! Nyúlós-folyós és sok! Hogy lehet, hogy nem bír már megrepedni a tüsző?? Kép

Vajákos recept: reggel 1 szem króm, E-vitamin, tea (napi 2 szer min.): 1 adag feketeáfonya-levél és 2 adag kecskerutafű, 1 adag csalánlevél, este: 1 szem Premens tabletta (barátcserje van benne). Épp tegnap mutatta egy másik sorstársam, hogy van egy természetgyóyász oldal, ami az inzulinos dolgokra van kitalálva, és abban ezek majdnem mind szerepeltek!
snori
 
 


A Premens kapható a patikában recept nélkül, a kecskeruta pedig állítólag az Oktogonon a gyógynövényes boltban, mert az speciálisabb, a króm az meg Bio-Króm, van a patikában is.
snori
 
 


Nóri,
köszi, akkor ha már hárman mondjátok, eldobom azt a fránya hőmérőt. Úgyis utáltam már nagyon.
Bogi
bogi1975
 
 


Lányok, lányok!

Szupi hírem van.
Most hívtam egy sorstársunkat.
Pco-s, 3 sikertelen inszem.10-12 injekció kellett az inszemeknél, hogy megérjen a tüsző.
A doki azt mondta neki, hohy szedje az Adimetet, mert ez lehet a megoldás.
A 4.inszemnél le kellett állni, mert cisztája lett.Pár hét múlva visszament, hogy mi a helyzet a cisztájával.Elmúlt viszont a másik oldalon magától nőtt egy szép tüszője.Megcsinálták 2 nap múlva az inszemet.
És most 8 hetes terhes.KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Lányok jó úton vagyunk érzem.

Marti
martibaba
 
 


Sziasztok!
Nóri, köszönöm a válaszodat.
Jó, hogy ennyi biztatást kapunk a metforminhoz, Márti is megerősítette. Egyébként a külföldi weblapok egyértelműen a metformin mellett adnak le cikkeket.
Apropó, nekem az Adimet nagyon levitte a cukromat eleinte, és majdnem a 2/3-ára csökkent a beadandó inzulin mennyisége. Most viszont nagyjából minden visszaállt a régibe, csak kicsit kell kevesebb szuri. És most sem akar még megjönni, pedig a 32-33. napon lehetek, terhes tuti nem vagyok... Lehet, hogy több gyógyszer kell nekem...? Vagy a cukorbetegek másképp reagálnak?
Nóri, ne aggódj a nyák miatt, esetleg nézesd meg, hátha egy kis fertőzés miatt van. Az is lehet, hogy az ex-méhenkívüli terhesség egy kicsit még most is bekavar a rendszerbe. Uh-t nem kell csináltatnod mostanában...?
Nekem annak idején volt egy kis sűrű rózsaszín folydogálásom még sokáig, aztán egy gombairtótól eltűnt. (recept nélkül -Gyno-Pevaril, 3 db kúp)
Te szerintem jobb, ha a kacifántos történeted miatt is még utólag megmutatod magad... csak a megnyugtatás kedvéért. Persze te tudod.

Bogi, mi van a tüsződdel? Napsugár, te nem mentél dokihoz?
kisegér
 
 


Bogi, Napsugár, ne haragudjatok az ide nem illő kérdésekért, nemrég visszaolvastam a régi üzeneteket a vajákos recept miatt, és már összekeveredtek az üzenetek a fejemben.
Remélem, nem riasztottalak el benneteket innen.
kisegér
 
 


Jó reggelt, Bogi, hogy állsz? és többiek?

Én beszereztem - segítséggel - a kecskerutát meg a feketeáfonya-leveleket. Képzeljétek, egy lombikos sorstársam (okt-ben volt, első, nem sikerült) 3 hónapig nem mensizett, aztán volt egy pé-je, most meg elkezdte csinálni ezt a vajákos akármit, és úgy tűnik 4 hetes ciklust produkál.... Kép ja persze PCO-s, olyan mint én, atípusos, Adimetet még nem adtak neki.
Egyébként a nyákozás teljesen megszűnt, a hőm elég fura, 3.napja 36,8-36,9 között van, ami kicsit magas, de nekem nemritkán 37 fölött van pé után. Hát meglátjuk (igaz, mostanában a szobában 19-20 fok van). Dokihoz nem megyek, mert Murányinál tuti elvágtam magam azzal, hogy nem mentem vissza kontrollra (persze, hogy legomboljon egy tízest, mikor még uh sincs a magánrendelésén... Kép ), a Kaáliba meg akkor megyek, ha 1-2 hét múlva se lesz semmi, megvonásos vérzést csinálni.

Egérke, te tulajdonképpen most milyen stratégiát fogsz követni? Még mindig nem világos Kép
snori
 
 


Sziasztok lányok!

Lenéztem hozzátok a megint megjöttből és a tatabányai topikból.

Nekem van egy három éves kislányom, aki spontán, 3 hónap diane35 szedése után, a második hónapban sikerült. Terhesség problémamentes és a szülés is.

Tesóval két éve próbálkozunk (nyáron volt 5 hónap szünet, megint diane-t szedtem). Volt egy hsg-m azóta, ok minden, hormonszintem ok, az inzulinom is. FSH-LH hormonarány is jó. Nincs szőrősödés, akne semmi. Viszont pco-s szerkezetű uh-n a petefészkem. Mindkettő. Viszont peteérési dolgoktól mindig beindulnak a dolgok (clostytól is). Most lesz az első inszemem, mert már nem tudok várni. Clostyt és puregont szedek, most vagyok a 9. napon. Fáj a hasim is... tegnap voltam uh-n, 10 milisek már, több van. Beindultak a dolgok.

Ja, túlsúlyos vagyok és mindig rendszertelen vérzésem volt. A dokik nem igazán tudnak megeegyezni, hogy pco-m van e vagy nem, mert a rendszertelen vérzésen és túlsúlyon kívűl más tűnet nincs és viszonylag egyszerűen (sőt, nagyon egyszerűen, véletlenül lettem terhes).

Tegnap kérdeztem a dokit az adimetről, azt mondta, nekem nem kell szednem, mert inzulin szint rendben van. Szerintetek? Attól még szedjem a pco-s szerkezet miatt?

Nagyon szeretném, ha ez az inszem sikerülne és peteérési gyógyiktól mindig könnyen volt peteérésem. Nekem a sanda gyanúm az, hogy inkább nem repedtek meg. Most legalább azt is figyelik.

Tudtok nekem segíteni? Hogy mit szedjek még, szedjek e adimetet vagy ne, milyen praktikákat csináljak a sikeres inszem érdekében? Mit kérdezzek feltétlenül a dokitól és mire figyeljek oda stb.

Tudtok nekem segíteni? Én Tatabányán lakom, dr. Lollok az orvosom, aki Tatán is rendel és Pesten is (Péterffy kórház).

Előre is köszi.

Szilvia

emeseanyu
 
 


Ja, és gyógyszeres kezelés mellett 28 naposak a vérzéseim. Október elején hagytam abba a dianét, utána két hónapig rendes vérzésem volt, peteéréssel (fáj mindig akkor a hasam), aztán utána két hónapig semmi (se vér, se pé), ekkor mentem dokihoz megint.

emeseanyu
 
 


Nóri, Kisegér,
dehogy riasztottatok el!Hétvégén elmentünk egy picit kirándulni, meg szánkózni, nagyon-nagyon élveztük! Így készülünk a jövő hétre. Holnap megyek Uh-ra a 13. napon, mert a dokim eddig síelt. Így az is holnap dől el, hogy várhatóan melyik két napon lesznek az inszemek. Beszedtem a clostyt, megkaptam a szurikat, kíváncsi vagyok, mit látunk majd holnap. Aztán jövök és beszámolok!
Bogi
bogi1975
 
 


Sziasztok!

Emeseanyu: Szerintem elég neked a stimuláló gyógyszerek, ha egyszer a hormonjaid jók és az inzulin szinted is. De ezt persze egy doki tudja a legjobban megmondani.

Nóri, nem tudom, mi legyen. Az lenne a legjobb, ha spontán összejönne a baba.
Az adimetben elkezdtem bízni, de mivel pl. ez a ciklus nem volt normális, lehet, hogy továbbra is kell stimulálni. Az az igazság, hogy korábban is max. 2 szurit kaptam, nagyon jól reagáltam rájuk, szóval biztos nem kell sok most sem.

2 dolog tart fel: a férjem, és a lisztérzékenységem. 14-én kapok új eredményt a lisztről. Ha pozitív, 1 hónapig diétázom, aztán belevágok a baba-témába. Ha negatív, akkor rögtön. (ugyanis nekem nagyon pici liszt-érzékenységem lehet, ami kevés ellenanyagot termel, és hamarabb kiürül.)
A férjemmel nem lehet nyíltan beszélni. Én már nem akarom többször említeni sem a témát, mert már ENGEM idegesít, hogy mindig erőltetem. Szóval, amíg lapít a babával kapcs.-ban, addig én is lapítok, és csak 'alattomos' eszközökhöz tudok nyúlni- Adimet+ Kaáliban 1-2 szuri talán, és aztán akkor kapom el a frakkját(fa*kát), amikor kell. Nem túl szimpi módszer, dehát milyen más lehetőségem van...?
Ha a férjem is annyira vágyna a babára, mint én, akkor nem lenne vitás az inszem. Ebben a helyzetben viszont azt hiszem a lapítás eredményesebb. Aztán meglátjuk...
Nagyon várom már a mensimet, fáj a cickóm. Kb 35 napos vagyok. Negatív tesztet pisiltem csüt.-ön, de mondjuk a hőm is csak 36.8 körül van, szóval eleve nem volt értelme a tesztnek.
Mi a baj a te hőddel? Nekem is annyi körül van... Véletlenül sem megy 37 fölé. Én ebből azt szűrtem le, hogy nem volt pé, és jogos a mensi késése.

Mi a baj M.-val? A Szabolcsban vethetett volna rád egy pillantást pár percre... Nem szükséges ahhoz a magánrendelőbe menned- vagy ő mást mondott?

Gyógyfű: egy barátnőm most fog szülni pár napon belül, és mivel késleltetni akarta a szülést a vizsgái miatt, 2 védőnő is a feketeáfonyát javasolta neki, + 1-2dl vörösbort esténként (vérképzésre, + vetélés elleni szer.)

Bogi- hajrá jövő héten!!!
kisegér
 
 


Egérke, én valahol megértem a te sunyi módszeredet... ti sosem csináltátok azt, hogy írtatok a párodnak egymással levelet? Én néha megtettem, hogy írtam neki, kérdeztem valamit, és eldugtam a nadrágja zsebében. És mindig válaszolt. Kép Csak mert ő is annyira zárkózott, és rühell problémás dolgokról beszélni. Csak mert - bár nekem nem tisztem kételyeket ébreszteni benned - ha összejön a babó, mi lesz, ha a párod istabilnak bizonyul? Nem kell hozzá, hogy el akarjon menni, csupán nem veszi ki fizikailag-mentálisan a részét a dologból, esetleg idegenkedik. Vállalod így is? Mégiscsak jó lenne ezt tudni...

M.-tól nagyon kiakadtam. Annak idején kb.kétszer vizsgált meg, az egy hét alatt. Ha szóltam a nővérekkel, hogy szeretnék vele beszélni, hadd jöhessek haza, nem jött át a 10-es épületbe, csak üzengetett, végül a párom hívta fel a mobilján. Amikor kiadta a zárójelentést, adtam neki egy 10-est, erre mondja, hogy majd még menjek el a magánrendelésére is. Minek? Sem uh-n nem tudja megnézni, sem HCG-t nem tud mérni. Nagyon illúzióromboló volt. Végül a Kaáliban csináltak kontrollt. (Uh, HCG mérés...)

Volt pé-m, végül. Ma megnéztem, 37 a hőm, pedig fáztam is. Úgy látszik kellett pár nap, mire feltornázta magát. Most olvastam megint egy cikket, az Adimet+Closty együttes hatásáról írnak, hogy így 70% fölött volt az ovuláció aránya a PCOS-sok között, míg az Adimet önmagában kevesebb. Lehet, hogy a Closty is elég lenne neked.
snori
 
 


Kisegér!

Én tudom, hogy milyen érzés ha nem egyszerre vágytok a babára!Nálunk is hasonló volt a szitu!
Én éreztem, hogy baj van velem és nem lesz egyszerű teherbe esnem.Párom viszont azt hitte, hogy szeretkezünk egyet és holnap már tologatom is a kocsit.Tudja persze a 9 hónapot de azt nem kalkulálta bele, valamint, hogy ennyit fogunk bajlódni.Gondoltam elkezdem a kivizsgálást, és majd megjön a kedve.Kiderült a PCOS, belátta, hogy el kell kezdeni próbálkozni.Az első inszememnél, ami tavaly májusban volt,nem mutatott nagy érdeklődést a téma iránt.a másodiknál, ami tavaly novemberben volt már teljesen máshogy viselkedett.
Most már ott tartunk, hogy Ő figyelmeztet, ha egy kicsit elhajlok a diétától.
Ez idő kérdése.Állítólag egy fiúban soha nem jön az a mindent elsöprő vágy, hogy apa lehessen.
Tisztelet a kivételnek.

Nálam, nem tudom mi a helyzet most január 3-án volt utoljára meg.A metformint január 14-től szedem, kiváncsi vagyok.Mi van ha még 2 hét múlva sem jön meg.Várok amíg lesz kedve neki.
Már megint türelmetlen vagyok!

Én járok talpmasszőrhöz, aki természetgyógyász is egyben.Írt egy receptet, babafogantató teakeverék a címe.Nagyon helyes.Kép
Majd leírom nektek, de nem tudom fejből.Előkeresem a papírt.

Snori, ti most pihengettek?Megkérdezhetem, hogy a NLC-n PCOS-topicban te vagy a Norka?
Én oda is irogatok!
martibaba
 
 


Sziasztok!
Szilvia! (Emeseanyu)Tatán Dr. Hites Leventéhez jártam ő csinált 3.inszemet. Utána elmentünk a Kaáli intézetbe itt 1 inszemet csináltak eddig, holnap csinálják a 2 inszemet.Closty gyógyit szedtem mindig 5 napig 2*1-et, utána 9.napon Uh és injekció (Menogon), 11.napon Uh és este injekció.Holnap pedig 11 órakor inszem.Drukkoljatok! Insem után 14 napig 3*1 Duph kellett szednem.Most majd meglátjuk.
Napsugi
napsugárka
 
 


Nóri, nem tudom, mit szólna a levélhez. Köszönöm a tanácsot. Nem hiszem, hogy belemenne egy ilyen 'játékba', de lehet, hogy egy próbát megér.
Ha terhes leszek, tuti, hogy segíteni fog mindenben. Most nyáron is így volt, pedig akkor, a legelején nagyon félvállról vette. Ímmel-ámmal járt el a sperma-vizsgálatokra, utálta a gyógyszereket, nem akart szexelni, amikor kellett, és pár napra a csíkos teszt után elment 4 napos biciklitúrára...
Meg is kapta papámtól a magáét.
Aztán hetekig kórház, kétes kimenetelű vizsgálatok, szívhang, aztán elhalás... Addigra már nagyon velem volt és megértette, hogy apa lehetne. Bízom benne, hogy ezzel most már megtörtént a 'beavatási szertartás' és ő is nagyobb kedvvel fog részt venni a babázásban.

Krizsa is Clostyt javasolt még régebben, és tuti, hogy az lenne a legjobb nekem- én ugyanis az ilyen lökés-szerű injekcióktól könnyen cisztás leszek. A baba is részben a clostynak köszönhetően jött össze. Az egyetlen bajom a nyh elvékonyodásával van, amit már írtam korábban.

Márti, aranyos vagy, hogy biztatsz, azt hiszem vmi hasonló dolog fog történni az én férjemmel is, mint tiéddel.

NApsugi, nagyon sok sikert ehhez a ciklushoz!
kisegér
 
 


Sziasztok!
Megjöttem a tüszőnézőből: endometrium: 8,7. Igaz lehet, hogy a closty elvékonyítja, mivel nekem a múlt hónapban 10,7 -es volt ugyanígy a 13. napon. Tüszőcskéim: jobb oldalon - 19, 7X 24,7mm. Bal oldalon: 14,4X 13 mm-es + 2db 9,6X 9,4mm-es. Mit gondoltok, a kicsikék tudnak még nőni? Megkaptam a Choragont is.
És ami a lényeg: holnap és holnapután inszem!!!!

Napsugi!
Én is szorítok neked holnapra!

Bogi
bogi1975
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: