Új privát üzeneted érkezett!

EdiKép
Nem értem én sem az AFP-t, de szerintem nem is azt várja, hanem a genetikai UH-t utánna a doki. Otthon is van net, be is gárgyulnék nélküle. Szélessáv hurráKépKép

SzösziKép
Az anyósomék a szomszédban laknak, a főzést majd megoldják remélem. De egy kis főzés nem árthat. Igazából az egész napos ülés a rossz. Fekvés, sétálás belefér.

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Doris: jo teged is itt latni, es tenyleg gyonyoruek a lurkok, nem latni rajtuk, hogy mar ilyen sok mindenen kerezstulmentekKép

Szoszi: nyugi, nekunk pl pont passzol a 70x140-es kisagyba az ugyanekkora meretu kokuszmatrac (Faktum butor). Ugy latszik, gyartoja valogatjaKép

Cateye: pihenj sokat, most telleg a "kiskrumplik" a fontosak. Drukk, ogy minden rendben menjen ezutanKép

Edi: ugyan, Lacko kb 10 perc alatt elfelejtette azt a zakot szerintemKép Viszont ha majd Sara meg Soma jarni kezd, tapados zoknit rajuk vagy kiscipot, mert telleg elegge csuszik nalatok az a franya parketta.

orsoly
orsoly
 
 


EdiKép
Igen, 8-szor kelünk egy éjszaka és többnyire Geri-cicához. Én most kezdem a kimerültséget érezni... Otthon is huncut volt de akkor csak kétszer kelt viszont egy kelés másfél óráig tartott mivel kipattant a szemecskéje és virgonckodott ha meg letettem felorditotta az egész házat ezért aztán nem tettem le hanem megvártam mig elalszik... Most viszont - gondolom az új környezet miatt - alig van egy nyugodt pihentető órácskánk... Andris sem tud pihenni mert látja, hogy ezt nem lehet birni és besegit éjszakánként igy aztán gondolhatod hogy meg dolgozniKép No reménykedem, hogy alakul ez a dolog még és mindenki megszokja az új környezetetKép) Lilike viszont semmit sem hajlandó megenni kanállal... Én nem értem otthon mindent úgy adtam Nekik és 4 hete nem eszik... Ha üvegbe áttszem higitott formában a főzeléket akkor valamennyit hajlandó megenni de messze nem annyit mint régen... Talán a fogacskája okozhatja?
Gratula a fogacskákhoz, nagyon ügyesek ezek a gyerkőcökKépKépAnyósák már hazamentek szombatonKép
CatKép
Próbáljátok meg a babakocsi dolgotKép Én sem vettel előre semmit...pont az aggodalom miatt aztán utólag Andris futkosott mindenért. Egyébként nekem is volt AFP-m és "katasztrófális" lett az eredménye az ismételt AFP-nek pedig mégkatasztrófálisabb...ezért nem érdemes megijedni ha nem lesz jó az eredményed. Nekem a genetikai UH-on magzatizvizsgálatot javasoltak a 24.héten de én akkor már nem egyeztem bele.KépFeküdj végig és ne foglalkozz az otthoni dolgokkal mert minden ráér!És a főzés is ráér, tessék kihasználni AnyósékatKép

Puszi: Doris
doris
 
 

 
 

Doris!Kép

Gergőhöz csak ilyen ötleteim vannak, hogy késő délután már nem engedd aludni, fürdés előtt hancúrozzatok egy nagyot, hogy jól elfáradjon, stb., de gondolom ezeket már mind végig próbáltátok. Marad a bizakodás.Kép
Lilinél én is a fogacskára tippelnék. Vittél Dentinoxot? Nálunk esténként fordult elő, hogy Sára nem akarta elfogadni a cumisüveget, de ha bekentem az ínyét, utána hajlandó volt enni.

Edi
edi
 
 


Sziasztok Lányok!

Edi,
Persze, kipihentem magam. Tényleg jól éreztük magunkat, csak nem vagyok hozzászokva, hogy ennyit rohangáljak utána.

Cat,
Vigyázz magatokra, pihenj nagyon sokat!

Lányok,
Mi kaptunk húsvétra bicikliülés! Véletlenül tudom mennyibe került. 7 ezer körül volt + a csomagtartó. A felszerelés nem volt egyszerű, Apukám 2 órát szenvedett vele, mert át kellett alakítani minden mást a biciklin. Az Auchanban már mi se találtunk akciósat.

Üdv.
Hóvirág
Hovirág
 


EdiKép
Köszi a tippeket. Dentinoxot hoztam ki csak még nem próbáltuk de holnap nekifutokKépGergővel a kifárasztás módszerét alkalmazom de a nem alvást egyszerűen nem tudom kivitelezni, mert ha nem hagyom 5 körül még aludni egy fél órát legalább, akkor bealszik a vacsinál aminek az a következménye, hogy a nagy "culika"gyerkőcöt 3-szor kell megetetni éjszaka...Jó mi?KépKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok!

CatKép
Nagyon-nagyon-nagyon sokat pihenj!!!! Értetted?!!!!Na jó a netet még engedélyezzük. Túrázás nuku, csak enyhe séta! Babakocsiról pedig nyugodtan végezz piackutatást, ugyanis Ti is mindig ezt szajkózzátok velem együtt, hogy fő az optimizmus és ez RÁD is érvényes!!! A doki pedig profin varrKép
(Zozokám most ezt nem olvashatod!!!) Tojtarecept bejegyzetelve. Lehet, hogy most hétvégén meg is sütöm a vendégeinknek, ugyanis közeleg azuram szülinapjaKép

SzösziKép
Te meddig akarod még koptatni az íróasztalt?

DorisKép
Minden elismerésem neked is!

EdiKép
Dentinox a fogzásra jó ecsetelős cuccos?

Rólunk:
Eszter koma ma úgy ráijesztett a barátnőm 3 hónapos kisfiára. Épp egymással szemben ismertettük őket, aztán fél mp sem volt, Eszter hirtelen elkapta és megszorította a fiúcska kezét, aki persze erre -gondolom főleg az ijedtségtől- elkezdett sírni. Eszter csodálkozva nézte a pici fiút (tudjátok, ahogy a fényképeken szokott ránkbámulni). Mi anyukák meg elkezdtünk nevetni, na aztán Eszter is elkezdett hangosan kacagni.
Pont az jutott erről eszembe, hogy a talin meg én óvtam Esztert, mert vki a kezén közlekedett, aztán volt, aki megpaskolta a fejét. Hát igen úgy látszik lánykám is él a korából adódó erőfölénnyelKép

Még dobnék néhány fotót, ahogy a lánykám zabbantja az almát. Asszem mi kihagyjuk a pürésítésítő időszakotKép

Kép
Kép
Kép

Jó éjtKép
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Lanyok!Kép

Kiszamoltam, hogy LeoneKép meg HumiKép elkezdte a 38.-ik hetet!!! Na, ez mar nem piskota,ugye?
Merre vagytok "mindenorasok"?

szoszi (27+3 ezt is kiszamoltamKép)

Leone!Kép Te meg a kepeket is el kell intezd mielott a gyerek kibujik, vigyazz...Kép
szoszi
 
 


Sziasztok!

Edi Kép
Köszönjük a vendéglátást, nagyon jól éreztük magunkat.

Doris Kép
Nagyon szépek a babák. Olyan helyes kis csapat vagytok a képen.

Alena, aki azért is írt, hogy a neve mellé írhassa végre: 12+0
alena
 
 


Sziasztok!

Úgy látom nagyon jól sikerült a tali! Sajnos a párom nem volt itthon és ráadásul a náthával kellett megosztanom az ágymat. Egész szombaton "hattyú halála" állapotban voltam. Most már azért megmaradok.Kép

DorisKép
Nagyon örülök, hogy minden rendben veletek, gyönyörű gyerekeid vannak! Sokat gondoltam rátok!Kép

CatKép
A Bergon féle ikerbabakocsit nem nézted?Kép
Ez a méhszáj dolog elég gáz, de pihenj és minden rendben lesz!Kép

LeoneKépHumiKép
Visszaszámlálás!Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


AlenaKép
Gratula a 12+0-hoz!Kép
Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


AlenaKép
Gratulálok a 12+0-hoz!!!!KépKépKép Mikor mondod meg bent ?

EgcsiKép
A Bergont nézegettük már, de szerintem nem olyan jók, sajnos. A Peg-Perego-nál maradtunk, de nem vesszük meg, csak majd a nyár közepén. Sajnos a párom fog rohangálni ezekért, de legalább már látott olyat, és tudja milyen kell. Nagy meglepetés nem érhet!KépKép

BogárKép
Pihenek sokat megígérem, de a felfekvésemet Te fogod gondozniKépKép A varrástól nem félek egy cseppet sem, mert ott ahol engem varrnak nem sokan járnak ám. Leginkább a doki fog vele lépten nyomon szembesülni, így érdeke, hogy szépen stoppoljon.Kép

DorisKép
Ránk már egyszer a corionbiopsziát ránk akarták erőltetni, de akkor nem mentünk bele, mert a 12. heti UH-juk tökéletes lett. Akkor már mondta a genetikus, hogy az AFP katasztrófális lesz, de ne ijedjünk meg, mert ez az ikrek miatt van, és a lombik hormonok miatt. Fel vagyunk rá készülve.

Puszi
Cat

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


AlenaKép
Köszi, és gratulálok a 12.betöltött héthezKépNagy boldogság ezKép
EgcsiKép
Neked is köszönöm, kedves vagyKép
CatKép
Jól tettétekKépAz UH megbizható és ha ott rendben van minden akkor az a legfontosabbKép

Puszi: Doris
doris
 
 


BogárKép
Minden OK, ha legközelebb megyek Debrecenbe, hozok Neked kocsit. Ez kb. május vége, június eleje lesz. Elég akkor?
Eszter nagyon aranyos, ahogy eszi az almát.

DorisKép
Nálunk most, hogy vége a fűtésszezonnak, jóra fordultak a dolgok az alvást illetően. (csak nehogy most elkiabáljam) Szóval Zsófi maximum 2-szer ébred, egyszer éjfél - 1 körül, egyszer pedig 5 óra körül, de volt már, hogy éjfél után fél 7-ig aludt.Kép
Szerintem nálunk egyrészt a száraz levegő okozta a nemalvást, másrészt - most azt gondolom - talán melege is lehetett Zsófinak, most ugyanis kipróbáltam, hogy alig adok rá valami ruhát (rövid újjú body, vékony pamut nadrág, nagyon vékony hosszú újjú póló és egy vékony takaró, a kis lábfeje pedig pucéron van, ahogy a nagyoknak) És most nagyon jól alszik. Esetleg próbáld meg, hogy más ruhában altatod őket, mert lehet hogy nekik is melegük van. A másik ötlet, hogy Gergőt altasd magad mellett, hátha úgy nyugodtabban alszik. Én nem vagyok híve egyébként az együttalvásnak, de ha ilyen sokszor ébred, akkor szerintem semmi más nem számít, csak hogy ki tudja pihenni magát az egész család. Van aki, vesz egy nagy matracot, azt leteríti a gyerekszobában, és az első ébredés után ott alszik a babával.
Hát ennyi ötletem van, a kifárasztás és a napközben aludni nem hagyás nekünk nem jött be. A fix napirend viszont annál inkább. Ha van a babáknak egy napi rendszerük, akkor ők is nagyobb biztonságban érzik magukat, hiszen tudják, mikor mi jön és talán az álmuk is nyugodtabb. Szerintem ha a nagy utazás után kialakul a napirendetek, ők is nyugodtabbak lesznek.

AlenaKép
Én is gratulálok a 12. héthez! Csak idáig telt lassan az idő, majd meglátod, most repülni fog!

CatKép
Nagyon sajnálom, hogy kényszerpihenőre fogtak, de próbáld a pozitív oldalát nézni és valami új tevékenységbe fogni, amit ülve is lehet csinálni. Például nyelvet tanulhatnál, az még hasznos is és ha a babák ott lesznek, nem lesz ilyenre időd. Én csak tudom, mert úgy terveztem, majd Zsófi mellett sokat tanulok angolt, hát eddig 1 percet sem tanultam, mióta megvan.

Na most ennyi fért bele, mert Zsófikám tegnap oltást kapott és most egy kis hőemelkedése van és nyűgös is.

Puszi
Zsuzsu
zsuzsu
 
 


LÁNYOK!!!!

Remélem most már sürübben fogok járni! Talán egy kicsit rendeződtek a dolgaim és több időm lesz a csettelésre.

DORISSSSSSKép
El sem tudod képzelni mennyire örülök, hogy újra bejelentkeztél. Manócskáid gyönyörüek. GRATULÁLOK!

Christopher fiam most lesz 1,5 éves. IMÁDOMMMMMMMM. Szerelmes vagyok beléKép

Kistesókészitésről annyit, hogy még kb 7 nap és akciJÓzunk. Meg lennék lepve, ha elsőre összejönne, úgyhogy inkább lazítok és nem megyek be a ...ma megint megjöttbe, egyelőre.

Na megyek is mert lánybuliba megyek a volt általános osztálytársaimmal. Fúúúú de rég is voltKép

Puszi mindenkinek
MJ-Móni
mj__móni
 
 


ZsuzsuKép
Köszi a tippeketKép Örülök, hogy Nálatok jobb a helyzet. Gondolom, hogy az átállás zavarta meg Gerit. Mi párásitó-légtisztitót használunk igy azzal nincs gond a radiátort pedig lezártam a szobájukban. Egy szimpla takaróval takartam be viszont az újjatlan body fölé hálózsákot adok rá... Talán ez lehet a gond. Próbáljam meg inkább rugiban altatni zokni nélkül?Nem fázhat meg?Mi a párommal már hónapokkal ezelött megbeszéltük, hogy mindegy, hogy hol, csak aludhassanak Ők is, mi is. Gergőt rendszeresen áthozom közénk a franciaágyba és nagyon vidám, gagyog de ha néhány percig nincs reakció akkor egyszerűen rodit. Mondjuk Andris el tud bóbiskolni igy is, de én nem. Egyik hajnalban látom, hogy gergó ordit és az oldalára fordulva Andris pólójába csimpaszkodva csócsálja azt és közben a másik kis mancsával veregeti a hátát.KépKépMondom Neki reggek:Téged nem zavar, hogy Geri csatakosra rágta a pizsidet miközben orditott és közben csapkodta a hátadat??? Azt mondta Ő olyan fáradt volt, hogy az egészből semmit sem vett észreKépKépKép
Egyébként egy órás cirkusz után elnyomja az álom közöttünk de az első nagyobb fordulásra vagy köhögésre, tüsszentésre sirva riad fel. A napirendet azonnal visszaállitottam az otthonihoz igy teljesen azonos időben fürdetek ill.etetek igény szerintKépRemélem, hogy néhány hét és rendeződik a dolog. Egyébként Őket is nagyon megviseli, ha valami nem a megszokott kerékvágásban zajlikKép
MJMóniKép
Köszi, nagyon drukkolok Nektek a kistesóhozKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Nem tüntem ám el, olvaslak titeket, csak írni nincs időm. Bár úgy néz ki, hogy mostanra végre befejeztük a lakást (legalábbis belülről). Az biztos, hogy mégegyszer bele nem fognék egy ilyen tetőtér beépítésbe, úgy hogy közben benne lakunk.

Cat,
Vigyázz nagyon magatokra! Tényleg hagyj mindent a családra. A szitu más volt, de nekem anno mikor nyílni kezdett a méhszáj szigorú fekvést rendelt a doki. Nagyon szenvedtem tőle, de csak az első pár napban, utána élveztem, hogy kiszolgálnak. (Még jó, hogy a párom nem olvassa. Kép ) Szóval ne főzz, moss, stb... csak pihenj sokat, legalább addig amíg össze nem varrnak!

Nagyon-nagyon sajnálom, hogy nem sikerült elmennem a talira, viszont a fényképekre kíváncsi vagyok. Ugye lesznek?

Doris,
Gyönyörű baba Lili is és Gergő is és tényleg nem látszik a képen, hogy "korababák". Kép

Nekem elvileg még van 2 és fél hetem 2in1 állapotban. Nagyon kíváncsi vagyok már Manókánkra, de azért egyre jobban izgulok is a szülés miatt. Amúgy a buksija egyre lejjebb van. Már nem igazán mennek a hosszabb gyalogtúrák, bevásárlások. Ugye ez így normális?

Jó éjszakát babáknak és mamáknak!
Humi (37+4)
humi
 
 


Sziasztok!

Bogár! Eszter olyan tündér, és még mindig jó húsban van. Kép Ja, mondjuk, ha egy ekkora almát benyom. Lányok rád ijesztettek, hogy jön a kistesó? Hihihi! Azért megértem, hogy megnyugodtál. Kép Manókám még mindig nagyon nyugodt. Nem kúszik, nem pakol, csak egy helyben forog. Bárhol elvan akár egy fél órát is, csak adjak neki elég érdekes dolgot. Persze gondolom nem sokáig lesz ez így. Kép
Zsuzsu! Már sokkal jobbak az éjszakák. Igaz a héten is változtattunk, lecseréltük a hálózsákot rugira. Kép Fiam úgy tud izzadni! Kép Ja, és mostanában 5 előtt nem nagyon cicizünk. És Zsófi jobban eszik már? Nálunk a tejpép nagyon bejön. Meg az üveges főzelék. Amit én főzök az sajnos nem. Kép
Doris! Átérzem a helyzetedet, mert nálunk is ez ment hetekig. Volt amikor 20 percenként felsírt. Aztán Zsuzsu mesélte, hogy Zsófi kapott egy homeós kúpot, egy szörnyű éjszaka után én is kipróbáltam. Azóta sem alussza át az éjszakát, de van amikor csak egyszer sír fel, meg egy kis szopira hajnal felé. Jaj, neked meg etetni is kell éjszaka? Azért próbálj minél több dolgot változtatni, hátha valami bejön. Bár gondolom eddig is ezt tettétek.
Cat! Ezek nem túl jó hírek, de minden rendben lesz. Tessék alapjáratba visszakapcsolni. De olyan erős Kiskrumpliid vannak Neked, nem lehet semmi gond! Mi szorítunk Nektek ezerrel. Kép

Na, jó hosszú lettem, pedig csak néhány sort akartam írni.

Puszi!
Andi
andi28
 
 


HumiKép
Jujj nagyon közeledik a nagy nap! Mostmár szerintem pihengessél, és csak a babára és magadra koncentrálj. Remélem könnyű és gyors szülésed lesz!

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Kép

KépKép
leone
 
 


Sziasztok!

Íme a kismamik táblázata is, hogy Szöszinek ne kelljen számolgatnia ki hol jár. Kép

Kép

Szöszi!Kép Egcsi!Kép
Köszönöm a buzdítást, de én májusban szeretnék szülni, így még kell hogy legyen majdnem 9 napom. Az az idő még kell is, hogy itthon végre minden olyan legyen, ahogy én azt szeretném.

Lányok!Kép
A talis képeket nem felejtettem el, de mostanában mindenki velem akar találkozni, "amíg még ráérek", így nincs túl sok időm. Már itt vannak a képek a gépemen, de még nem tudom hova kéne felrakni őket. De legkésőbb a héten meglesznek, addig kérném türelmeteket.

Bogár!Kép Zuszsu!Kép
Milyen kocsi és honnan? Én nem tudok segíteni? Ha valamit meg kell venni, és fel kell juttatni, az megoldható!

Puszi, Leone

KépKép
leone
 
 


Sziasztok!

ZsuzsuKép
Persze, hogy jó akkor is.
Most én is kipróbálom a párásítást Eszter szobájában, hátha. amúgy is elég száraz nálunk a levegő. Bedobtam egy vizes törcsit hozzá.

DorisKép
A mai nap alapján én is úgy vettem észre, hogyha nincs meg Eszternél a megszokott rend, kiborul. Ma pl. du bementünk a városba, ugyanis elintéznivalóm volt. Így kimaradt a délutáni alvása. Én ugye azt hittem, hogy majd rámkötve úgy szunyál el, ahogy régebben tette. Hát nem. Most mindent meg kellett nézni, nagy nyüzsi, hangzavar, aztán a céghez is beugrottam ott meg a sok ember. Tele lett a majdani cipellője. Fél óráig úgy ordított, hogy még a cici sem tudta megnyugtatni, én erős ringatásba kezdtem, amitől egy kicsit megnyugodott, aztán nagy szipogások közepette nagy nehezen bealudt. Majd akikkel ezután találkoztam, mindenki megkérdezte mi volt. Majd jöttek a szokásos nagy okosságok, hogy az ő gyerekük nem volt ilyen síros, meg h ő mindig tudta mi a baja. Én meg, h nyugi semmi baja csak fáradt és kimerült, meg nem szereti, ha rögtön letámadják, h ütyüli-pütyüliKép
Férjek hasonlóakKép Legtöbbször apája sem kel fel mikor lánykája sír, én meg azon nevetek, mikor apája reggel megjegyzi, h most milyen jól aludt Eszter!Kép

DorisKép EdiKép
A fentiek miatt minden elismerésem nektek, ikres anyukáknak, mert mindez duplázódva jön le. Habár Edi –látva így a tali után- gyermekeitekkel nem sok ilyen nyűgi lehetKép

LeoneKép
KösziKép, de én csak láttam Zsuzsuéknál azt a babakocsit. A márkáját sem tudom.

HumiKép
Persze, hogy normális a fáradtság a vége felé és most már egyre jobban az leszel, majd az is maradszKép. De ne figyelj rám, mert én midig ontom magamból felétek a sok - energiátKép

AndiKép
Enyém csajszi is attól függően van el, h mennyire érdekes számára az a játék. A múltkor már tojástartó dobozt adtam neki, meg puffasztott kenyeretKép aztán amilyen csibész, ha már nem érdekli, úgy ahogy van furfangosan kiejti a kezéből. Na meg azt sem lehet vele megcsinálni, hogy ugyanazt a dolgot visszaadom neki mégegyszer, mert felismeriKép
Te hogyan oldottad meg, hogy Péter 5 előtt ne is kérjen enni, vagy ő ilyen jó fiúKép

Na mének, mert lassan rázuhanok a klaviatúrára
Pusza
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok csajok!

Na voltam ma uh-n, kemeny 2 percig tratott (ez a genetikai uh!), de azert remelem telleg mindent megnezett a doki. MInden rendben koranak kb megfelelo (talan par nappal idosebb, vegulis mindegy). A genya mehlepeny elol tapad, uhhogy a mozgast meg minidg nem erzem, neha nemi kaparaszast amire rafogom hogy ez a pocaklakoKép Kerdeztem a nemet, sajna a feneken csucsul, meg ugye kisse rohant a doki, vegul annyit mondott, talan kisfiu. Na en ezt most szepen nem hiszem el, asszem elballagok 3d-re, inkabb elmegyek 2x, de nezzek meg alaposan, meg hatha kiderul a neme isKép

orsoly
orsoly
 
 


AndiKép
Milyen kúpról van szó? Meg tudnám venni otthon a patikában vagy orvoshoz kéne fordulni?
BogárKép
Akkor a Lánykád is érzékeny a rendreKépEdikét irigylem, mert a gyerkőcei olyan régóta nyugisan alszanak éjszakánként. No nem baj, majd lesz ez még igy semKépKépKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Doris!

Viburcol kúp a neve, itthon recept nélkül kapható. Ha máshogy nem megy, akár én is szivesen veszek Neked és kiküldöm. Kép
Bogár! Mi két hete már rendesen eszünk főzeléket és tejpépet. Azóta már nem olyan éhenkórász. Na, gyorsan elküldöm ezt mert ma még nem evett. Kép És csak egyszer kellett kelnem 2-kor! Bibibi!!! Kép Remélem marad is így! Kép

Andi
andi28
 
 


AndiKép
És ezt milyen "gyakran"alkalmazod? Naponta vagy nincs rá szükség? Nem merem elkiabálni, de most csak 3-szor ébredt Gergő és Lilike egyszerKép Mondjuk Lilcsivel eddig sem volt gondKépRemélem igy marad mert ez a négyszeri kelés egész felüdülés volt a korábbiakhoz képestKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Doris!

Este lefekvés előtt kapott egyet 6 napon át egymás után. Nem lett rögtön ilyen jó az alvás, de nekem is heteken át 8-10 kelés volt. Most meg annyira jó. De lehet, hogy nektek nem is kell majd!

Jó hétvégét! Mi megyünk anyukámékhoz!
Andi
andi28
 
 


DorisKép
Örülük, hogy Gergő jobban alszik. Nem tudom, milyen idő van most Nálatok, de szerintem ha a szobában van 21 fok, akkor nem fázhatnak meg a babák rugiban, plusz vékony takaróban. Egyébként minden babás könyv azt írja, hogy az ideális hőmérséklet a bébiknek alvásnál 18 fok!
Én most hétvégén veszek Zsófinak egy hagyományos pizsmát, alá fogok adni egy ujjatlan bodyt és abban fogom altatni, szerintem az a legkényelmesebb. A kis pucér tappancsa mindig jó meleg, így biztos, hogy nem fázik zokni nélkül.Kép
Nem semmi, amit Gergőről, meg az Apukája hátba veregetéséről írtál, jó fáradtak lehettek, remélem, azért javulni fog a helyzet. Az Andi által említett homeopátiás kúpot nekünk a doki néni javasolta, általában segít és mivel csak gyógynövény, nem árt. 7-10 napig lehet szedni, akár napi 3 szemet is. Mi bő egy hétig adtunk Zsófinak esténként egy felet.
Ha gondolod, kérdezd meg a Ti dokitokat és próbáljátok ki. Az van ráírva egyébként, hogy lázas vagy láz nélküli nyugtalan állapotokra ajánlják.

AndiKép
Nagyon örülök, hogy végre nem kell olyan sokszor felkelned. Zsófi általában kétszer kel és szopizik, közben alszik. Szilárd kaját még mindig nem nagyon fogad el, illetve inkább úgy mondom, hogy egyetlen szopit sem sikerült még kiváltanunk szilárd kajával, mert eszik ugyan néhány kanállal, de utána rögtön szopizni is akar. Ezért viszont éjjel-nappal 4 óránként enni akar.
Amúgy egy tündér, egész nap vigyorog és most már nagy játszótéri betyárok is vagyunk.Kép Csak úgy hintázik, meg forgózik, na meg mászik a többiek után ezerrel.Kép A homokozót is imádja és már egy csomó barátot szereztünk. Olyan jó, hogy ár lehet vele menni a játszótérre, mert így nem olyan unalmasak a séták se neki, se nekem.

BogárKép
Ha júniusnál hamarabb kellene Neked a babakocsi és Leone be tudja szerezni, akkor a következőket kell tudni: a márkája Natural love és 7990 Ft-ba került a debreceni Megatoys-ban a Nyugati utcán.

Puszi
Zsuzsu
zsuzsu
 
 


ZsuzsuKép LeoneKép
Júniusig akár rá is ér, mivel még úgy sem ül a manóm. Meg akkor már, ha addig ennyi időm van, még körbekuksizom a börzén is, oszt ha ott sincs, jöhet a kocsi DebrecenbőlKép Remélem addig nem fogy el, mert ez nagyon árban van.
Leone esetleg bekuksizol azért a Megatoysba, h van-e? Csak úgy kiváncsiságból, ha tudod még vinni a pocakodat?Kép

OrsolyKép
nekem is elöltapadt, én meg, marha korán megéreztem a mozgását. Nayon kiváncsi vagy már a neméreKép Csajszit remélsz titkon?

AlenaKép
Gratu a 12-es számhozKép

AndiKép
Estére adod neki a tejpépet? Hajnalban még szopit kap vagy mit adsz neki?

AnyukákKép
Ma épp azon gondolkoztam, h mennyire kell satyek a csajomra ilyen időben? Babakocsiban ül, nem süti a nap a buksiját. Szerintetek? vagy azt az elvet kell követni, hogy minden időben legyen rajta kalap?
Meg lenne még egy kérdésem. Jön a nyár és gondolom manókám egyre szomjasabb lesz. Azt nem biztos, h szeretném, hogy úton-útfélen a ciciért kiáltson, ha szomjas. Gondolkozom ezért a vízadáson. Ti azt hogyan vezettétek be és mikor?

pusza
a sokatkérdező Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


AndiKépZsuzsuKép
Köszönöm a kúpos infókat. Meglátom Gergő miként viselkedik ezután és majd döntök, hogy kúpozunk vagy semKép Én egyenlőre egy h.újju body-it ill.újjatlan hálózsákot adtam Rájuk és csak Lilcsikét takarom be vékonyka pléddel Gergőt nem. ZsuzsuKépNeked nem dugja ki Zsófika a lábát a takaró alól? Én csak azért nem merem csupasz lábbal altatni... Nem fázhat meg ha kilóg a lába?21-22 fok van a gyerekszobában és a légtisztitó-párásitótól kellemes, friss levegő érzőik bent.Kép
BogárKép
Itt Svájcban is kb.olyan az idő mint otthon 20C körül van de én mindig adok a fejecskéjükre egy vékonyka sapit. Az itatáshoz nem tudok hozzászólni mert nem szoptattam.

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Két napig csak olvasó üzemmódban voltam. Kihasználtuk a jó időt. Sokat vagyunk kint. Mi is járunk játszótérre hintázni, haverkodni stb.
Mili megint náthás. Már egy jó pár napja rosszul alszik, de szerintem ez a ronda változó idő is szerepet játszik.

Bogár,
amíg a Mili csecsemő volt, mindig adtam rá sapit, még a "széltől is óvtam". De most is inkább több ruhát adok rá.
Itatás: ha nem akarsz állandóan szoptatni, megpróbálhatjátok pohárból, kanállal v. cumisüvegből a forralt vizet (v. bébi teát nagyon gyengén), szerintem nincs olyan, hogy szoktatni kell hozzá, mint a kajához.
A Mili sohasem itta meg.

Puszi
Hóvirág
Hovirág
 


Sziasztok jól eltűntetm most is ezer a dolgom pedig hétvége van, igen fotóztam még a gépen van
még előbb-utóbb lementem és akkor majd valaki ügyes tanácsot ad hogyan és hova tegyem fel. Most rohanok megint. Pusz Hurki
Edike köszi a talihelyet, Orsoly a szállítmányozást köszi, és mindnekinek aki ott volt a társaságát köszi.Én nagyon jól éreztem magam. Pusz
hurki
 
 


Hahó!

ez a pocsék idő még mindigKép. Itt vannak most a nagyik, úgyhogy csak röviden.

DorisKép HóvirágKép
Köszi a hasznos infókatKép Itatás ezek szerint ahogy lesz úgy lesz, csak annyit tehetek, hogy kínálgatom. A fürdővizet azért már kóstolgatjaKép

HóvirágKép
Milcsinek jobbulást! A fene mindig azokat a bacikat.

CatKép
Tegnap megsütöttem a tortát! Itt-ott azért belecsempésztem egy kis bioszagot (barnacukor példul, egy kis liszt búzacsírásan), de így is nagyon fini lett és ízlett a csapatnak. KöszkeKép

pusza
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Orsoly!Kép
Leinad a kepviselofank receptjet? Mailben is jo...

Hurki!Kép
Ha majd megint erre jarsz, Te is leirnad a turos ozgerincet?

Esetleg valaki valami joghurtos-gyumolcsos recept?Ugy megkivantam...

szoszi
szoszi
 
 


Edi!

Mi is köszi a vendéglátástKépKépKép, és bocsi a felfordulásért, amit okoztunk Nátánnal...
Igérem, egyszer később visszaadhatjátok!KépKép

Szöszi!

Nem tudom, te ismered-e, egy régebbi talin hozta ezt a sütit Zsuzsu (?KépKép), nagyon jól lehet variálni, én nagyon szeretem, és egyszerű is.

<!--attachment: Joghurtos_s_ti-79397.unk*attachment_icon.gif*application/octet-stream*28.2*Joghurtos+s%fcti*Joghurtos+s%fcti%2edoc --><center><pre>
KépJoghurtos süti
Joghurtos süti.doc (28.2 k)</pre></center><!--/attachment-->

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szöszi!

Mentsd le a file-t, mert megnyitni nem hagyja...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Zsuzsu! Tejpépek sem jönnek be Zsófinak? Mi nappal 3, nagyon ritkán 3.5 óránként eszünk. Dehát valamit valamiért, igaz? A játszóterezésért irigy. Kép Mi még csak kocsikázunk. Kép
Bogár! 6 körül kap tejpépet cici után, aztán 9 körül a szopi mellé tápszert. Nálunk fél 9-kor van fürdés. Aztán alszik, mint a bunda. Viszont anyukáméknál többször felébredt. Gondolom nem a megszokott helye volt, és sajnos aztán tegnap éjszaka is 3-szor kellett hozzá megint kelni. De remélem lassan visszaáll a rend. Csak elég gáz, ha minden máshol alvás után ezt csinálja.
Ja, és Manókám elég sok vizet megiszik. Amikor jó idő van akkor főleg. Én Aventes csőrös üvegből adom neki. És már nagyon ügyesen megy egyedül is. Mást nem kap inni. Kép
Doris! Szurkolok a nálatok is mielőbbi nyugodt alvásért. Kép
Szoszi! Ne tessék már ilyen dolgokat irni itt. Baba mellett az embernek nincs ilyenre ideje, aztán csak az éhséget hozod itt az emberre. Kép

Andi
andi28
 
 


AndiKép
Köszi, volt két viszonylag jó éjszakánk aztán el a legutóbbi megint rosszúl sikerült...hát reménykedem nagyon, hogy helyrebillenünkKép Csak pont mire megszokják itt addigra utazhatunk haza a gyógytornára meg a korházi kontrolra...
EdikeKépMarcsiKépZsuzsuKép
Merre vagytok? Marcsikám, ugye minden rendben van Veletek?

Puszi: Doris
doris
 
 


Beszti!Kép
Koszonom.
Andi!Kép
Bocsi...Kép

Anyukak!Kép
Tegnap nagyon rankijesztett a kisfiamKép.Fajt a hasam oldalt,elmult, aztan fajt kozepen, szinte gorcsosen.Annyira megijedtem...folyton az a remalmom, hogy beindul a szules es a baba meg pici, nem tudjak megmenteni. Igy aztan, tegnap bepanikoltam, nem tudom mi lehetett ez...No a mehem?Keszul a szulesre?Vagy megfordult volna a baba?
Termeszetes ez? Kozben a baba rugdosott, mozgott, azzal nem volt gond, raadasul furi helyeken is ereztem, ahol azelott talan nem...

Vegul Apa, akit szinten megijesztettem mar, suru simogatassal elaltatott minket, es bar nem aludtam jol, reggelre elmult, igy aztan nem mentunk korhazba, pedig este mar azt is fontolora vettuk. Nyugtassatok meg, hogy van/volt ilyen masnal is es nem lesz semmi baj...

szoszi
szoszi
 
 


DorisKép
Itt vagyok, de csak esténként, és általában olvasó üzemmódban, mert eléggé el vagyok fáradva. Az éjszakázást én elég rosszul bírom, ami azt jelenti, hogy gyakran van fejfájásom, ráadásul általában migrénes.Kép Ezért aztán napközben, amikor Zsófi alszik, én is alszok, amikor meg ébren van, megyünk a játszótérre, vagy etetem, altatom, kicsit takarítok, főzök, szóval hamar eltelik a nap.
Doris, én nem tudom, Te hogy bírod, de én a kétszeri ébredést (éjfél, 3 óra) illetve a korai kelést (6 óra) még csak csak bírom, de ha ennél többször ébred, másnap teljesen ki vagyok purcanva.

Zsófi általában nem dugja ki a lábát a takaró alól, de azért a biztonság kedvéért, csak a lábára terítek még egy vékony takarót keresztbe, így akárhogy forog, marad a lábfején is takaró.

BogárKép
Én akkor kezdtem el vízzel kínálni Zsófit, amikor 6 hónapos múlt és elkezdtem ezzel-azzal kínálgatni. Mindig kaja után adok neki inni, mindegy hogy gyümölcsöt, vagy főzeléket evett, illetve viszünk magunkkal a játszótérre is vizet, meg néha csak úgy megkínálom otthon is, hátha szomjas. Szinte kívétel nélkül mindig iszik, ahányszor kínálom, aminek nagyon örülök, mert a tiszta víztől biztos nem fog elromlani a foga, nem úgy, mint a cukrozott lötyiktől, vagy teától, amiket egyébként nem is ismer. Gyümölcslevet úgy iszik, ha frissen facsarok neki narancsot, vagy csinálok almalevet.

AndiKép
Zsófit kétszer kínáltam eddig tejpéppel, egyszer egyáltalán nem fogadta el, egyszer evett ugyan két kanállal, de 2 perc múlva nagy öklendezésekkel kihányta, aztán diadalmasan vigyorgott. Azóta nem adtam neki.
Örülök, hogy a kisfiad már nyugodtabban alszik. A környezetváltozás szerintem minden kisbabát megvisel.

SzosziKép
Remélem, nem görcsölt többet a hasad. Biztos a bébi rosszalkodott odabent és forgott egyet.

Puszi mindenkinek
Zsuzsu
zsuzsu
 
 


Sziasztok!

Én is főleg olvaslak benneteket, mert este tudok internetezni, de addigra már abszlúte nem vagyok fitt és nem esik jól ülni, csak feküdni.

az emberek az utcán úgy megbámulják a pocakom. lehet hogy ez már nekik sokkolóan nagy?

Tudtok nekem ajánlani dúlát? Férjecském kb. a felénél kivonul majd, mert ő elméleti szakember és nem bírja az ilyeneket, és nem is akarom kényszeriteni. de nem akarok egyedül lenni, viszont a rokonok közül senkit nem tudok elképzelni magam körül ilyen szituációban. ezért úgy gondoltam hogy egy elhivatott dúla jó lenne.

Marcsi
marcsiria
 
 


SzösziKép
Én a biztonság kedvéért megnézetném az orvosommal mert igy látalanul elég nehéz bármit is mondani.
ZsuzsuKép
Ki vagyunk merülve, mert Gergő sokszor ébred és persze Lilcsikének is megvan a két normális ébredése vagyis 6-8 alkalommal kizökkenünk az alvásból ami kimeritő de mit tegyünk. Rengeteget viszem Őket levegőre, nyugodtan igyekszem szervezni az estéinket de például ma egyedül kellett fürdetnem, etetnem este és eléggé sirdogáltak mindketten ami azt jelenti, hogy nem nyugodtan aludtak el. Lilcsike eddig 3-szor megriadt álmából. Talán az átállás okozza a gondot. Köszi a plusz takaró töletet akkor majd én is igy oldom meg GerinélKép Nekem sincs időm, energiám irogatni csak hiányoztok. Én eddig még főzni sem főztem mert a héten még be vagyunk fizetve de jövő héttől már főzni is fogok igy fogalmam sincs miként győzök majd mindent. El vagyok úszva a vasalással is de mit számit ha mosolyognak a babákKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Haliho lányok,még mindig nincsenek képekek? ÚÚÚgy megnézném már öket.

Doris, nem irigyellek, én egy babával is meg vagyok löve,ha éjjel kelni kell hozzá, hátmég kettövel...
Komolyan el sem tudom képzelni,hogy lehet egyszerre két kisbabát ellátni egyedül, plusz irod most még a háztartás is rád szakad.
Minden elismerésem az ikres anyukáknakKépKép!

Ádám most már egyedül lépeget az ágy mellett, és át tud 1-2 lépéssel a fotelhezis keveredni, persze kapaszkodva. Kiváncsi leszek,mikor indul el egyedül...

Na, megyek is, csak azért jöttem, hogy sürgessem a talis képeket, hátha valaki megszánna engem velükKép
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


LeoneKép, HumiKép
Itt vagytok??? Mar megvan, hogy hogy fogtok minket ertesiteni, ha van valami??? Remelem nem maradunk le semmirolKép Persze drukkolok, hogy majusi babak legyenek, csak ugy kerdem...

Koszonom az aggodast mindenkinek, tegnap nem volt semmi gond a pocimal, ma pedig a havi latogatas van programon doktor bacsinal, majd megirom, remelem megnyugtat.
Tartok tole, hogy a faradtsag is kozrejatszhatott, eleg huzos a melohelyem mostansag,stresszes is, lehet, hogy mar nem valo nekem ???

TobbiekKép
merre vagytok?

szoszi
szoszi
 
 


MarcsikámKép
Te a Leventés Marcsi vagy?Csak azért kérdem, mert olyan furi a regsztrációd... Én úgy tudom minden korházban lehetséges már szülésznőt fogadni, de ott kellene tájékozódnodKépMekkora a pocakod körfogata?
BarbiKép
Nincs ebben semmi rendkivüli...ha látnád milyen állapotok uralkodnak itt estére...KépKép Most már két napja vasalok, mert kezdtem kifogyni a vasalt babaruhákbólKépEgyébként a vendégszobában tornyosulnak a ruhák...KépGergő talán kezdi szokni a helyet de azért még 4-5 alkalommal kelünk éjszakánként. Gondolom ez majd helyrerázódik ha megszokja ezt a kinti lakástKép
SzösziKép
Ird meg mit mondott az orvosKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem, minden mama és baba jól van!

Képzeljétek, délelőtt voltunk teljes ultrahangon, ahol megnéztek mindent. Most vagyok a 12. hét végén, úgyhogy nyaki redőt is néztek. Minden tökéletes. Az apja teljesen meg volt hatva, ahogy ott forgott-pörgött a kis emberke. Nagyon-nagyon örülünk. Ma délelőtt megmondtam a főnökömnek is meg néhány kollégámnak. Persze nem érte őket váratlanul a dolog, szerintem már rég vártak valami hasonlót, de nagyon örültek. Megpróbálok egy képet feltenni a profilomba.

Hasonlóan szép napot kívánok mindenkinek.
Puszi, Alena
alena
 
 


Sziasztok!

Szoszi: huhhh, igerem igyekszem gyorsan elkuldeni a receptet, de be kell potyognom a gepbe, ahhoz meg kene kis idoKép

Marcsi: ha talalsz a korhazban egy kedves szulesznot, tok felesleges a dula. Nem tudom nezted-e a Szuloszoba c. sorozatot, nekem ez jott atKép Es a szulesznok rengeteget tudnak segiteni...ja nem beszelve arrol, ki tudja te milyen tipus vagy, nekem pl az jott be, ha az egvilagon senki hozzam se szol, beken hagynakKép

orsoly
orsoly
 
 


Alena Kép Kép

Óriási gratula, a pörgő-forgó emberkéd nagyon aranyos a képen Kép

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Kép

KépKép
leone
 
 


Bogár!Kép
Asszem holnap bekukkantok a Megatoysba, megnézem a kocsit.

Barbi! Kép
Még mindig az a gondom, hogy nem tudom hova töltsem fel a képeket. 14 db van, mjadnem 28 Mb, mert 5 Mpixelben fotóztam.

Szöszi!Kép
Igen, biztos felteszi majd valaki a nagy hírt, többeknek is fogom küldeni az sms-t ha megszületik.
Nekem is előfordult ilyen fura rosszullét, pl. a legutóbbi most szombaton, esküvőn voltunk és eléggé teleettem magam. Éjszaka meg furán és erősen fájt a hasam, de aztán voltam a wc-n és megszűnt, így szerintem a helyhiány miatt az emésztőrendszerem éreztem. Lesz még egy pár furcsa éjszakád, de az a biztos, ha rákérdezel a dokidnál mit tegyél ilyen esetben. Én ha mosog a baba, akkor próbálom megnyugtatni magam, hogy nagy baj nem lehet.

Alena!Kép
Nagyon aranyos a képen!Kép

Beszti!Kép
Te csináltad a tészta salátát ugye? Elküldenéd nekem a receptjét?

Marcsi!Kép
Az én pocakom is megbámulják, de élvezem! Kép Bár a múltkor kicsit szégyelltem magam, mert lecseppentettem szegénykét fagyival. KépKépKép Jó kis anya az ilyen! Kép

Voltam ma dokinál, az NST-m még mindig nagyon szép, kitapintotta a doki Borsókát, aki egy kicsit fordult: mostmár nem ferdén fekszik, hanem függőlegesen, de fartartásban. Így azt mondta lehet hüvelyi úton szülni, a mamának majdnem ugyanolyan mint rendesen, de a baba szempontjából első szülő nőknél biztonságosabb farfekvés esetén a császár. Ha nem fordul meg, akkor nekem kell dönteni. (Az anyósom máris javasolta, hogy minek sznvedjünk mindketten... Tudni kell, a férjem első gyerekként farosan császárral született, és akkoriban a második ezért automatikusan megint császár lett, tehát sosem szült hüvelyi úton.)
Pénteken lesz még UH, NST, meg akkor nézi meg legelőször a méhszájat az orvosom, hogy hogy állunk. Ha valami nem lesz rendben és még egy kockázati tényező felmerül, akkor megint csak a műtét jöhet szóba.
De én még mindig remélem, hogy megfordul, már nagyméretű betéteket is vettem szülés utánra.Kép Eddig angyon aktívan mozog a kis csibész! A doki úgy érezte, hogy van még elég helye a forduláshoz. Nem lenne jó ha nekem kéne dönteni...
Legalább tudom, hogy a buksijával nyomja a gyomrom azért szokott éjszaka annyira erős gyomorégésem lenni.

Leone (38+0!Kép)

Kép

KépKép
leone
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?