Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jó sokat irtatok, olvastalak közben benneteket, de írni nem volt nyugott idő.

Grönland!
Egy keresztnevet kaphatunk, ahogy szólíthatunk? KÖszi!

Örülök, h itt vagy és erősíthetjük egymást. Felnézek Rád, nagyon sok nehézségen átmentél -és mentek gondolom mindennap-, de mégis megmaradt a tartásod, EMBER vagy!
Minden baba elvesztése nehéz, de amikor a 2. harmadban történik, az sokkal rosszabb.
Úgy gondolom a koraszülött babák sokkal több figyelmet igényelnének, sok múlik a gyerekorvoson és a védőnőn is.

Őszintén kívánom, h legyen meg a szívetek vágya mielőbb!!

Az én történetem: 2005. jan. egészséges terhesség, szívhang, majd márciusban pici barnázás, Uh, nincs szívhang, nem él. :cry: A legrosszabb az volt, h ott a vizsgálóasztalon az első pillanatban tudtam, h nagy a baj, nem láttam a szívdobogást, de 10-15 perc után több doki megnézte és akkor mondták ki, h nem él.
Na és az eredménnyel mentem a dokimhoz, aki a várandósambullancián rendelt. Én a pocakomban egy elhalt babával a pocakosok közé......... Túléltem........
Ilyenkor ugye az is rossz, h az ember nem gondolja, h vele megtörténhet és mégis. 2 nap múlva műszeres befejezés, fél év kellett, h helyrejöjjek. Elmentünk pihenni két hétre a tengerhez, hazajöttünk, akkor mensi, majd a következő hónapban már nem jött Piroska. Ábel jött helyette 2006. 07.13.-án.

Sokkal könnyebb elviselni a bajokat, ha van egy egészséges babád. Mi lassan kezdjük a tesó projektet, de még elmegyünk nyaralni , majd vár rám egy epekőműtét valamikor.

Hát ennyi............

A dokikról, jó, h irtál, engem ez a hálapénzesdi bosszant és nem csak a nőgyogyászaton.


Juca!
Kinga megmarad a babakocsiban?????? Ábel alig . Hétvégén grillfesztivál, kimennénk kettesben (a férjem dolgozik), de félek a tömegben.........

Megértem a képeket, csak viccnek szántam. Nagyon sok képet tettél fel, Kinga vagánysága mindig megnevettet. Ahogy néztem, apája sem megy a szomszédba egy kis viccért :-)

A téli szerelés kényelmes legyen, főleg amiatt, mert ugye a gyerekeink igazi örökmozgók. Én tavaly nagyon készültem a télre, könyörögtem apának a karfás szánkóért- Ő ellenezte, mondván, majd ha havazik és meg is marad, akkor szánkó. Nem esett hó.......
Kiváncsi leszek mi lesz a következő télen....

Kacika!
húúúúúúú, megértelek, én már most félek, milyen lesz pocakosan egy dacos, hisztis kiskölökkel........ Ábel már most profin hisztizik, de eddig mindig sikerült elvonnom a figyelmét és hamar elcsendesedett.
Az jó, ha van segítséged, jó dolog egy-egy nagyis séta....
Én elég türelmetlen vagyok, tehetetlenségemben sírok.....tartok tőle, h lesznek még nehéz napjaink...

Kislibus!
Igazad van, jöjjön a baba és kész!!! Készülök irni Neked privit -nem akarom vele a többieket untatni-, de még nem jutottam el az irásig. Talán ma valamikor......

Monti-Nicci-Betti-Alíz...............???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Helló!

Grönland!

A szerencsétlen kifejezés baromira rossz ómen, több önbizalmat plíz!!! Majd itt kapsz tuningot, ha kell erővel is.

Ja a húgom flúgjai már régen nem foghatóak a születésre. :wink:

Szerencsére itt nagyon jó a doki és a védőnő is, a dokinéni igazi őrmester, nem valami babusgatós, de még nekem is rendelt vasat a szoptatás alatt, mert pár hajszálam lehullott a mérlegre. Kinga kicsit elfeküdte a nyakát a méhemben (alig volt észrevehető, de azért 2 hósan látszott). A dokinő rögtön küldött a Szabihegyre, a védőnő meg megadta a helyi Dévényes gyógytornász számát. Igaz mindkettő megállapította, hogy már korrigált, nincs semmi baj, de a gyógytornász dícsért, hogy korán vittük, és ez tényleg nekik köszönhető. Talán jobb is, hogy kimaradt a Katona módszer, sokkal durvább, mint a Dévényes. A lényeg, hogy a kisfickód szuperman lett, és kész.
Egyébként mit szeret csinálni? Mi érdekli?

Kislibus!

Mint ahogyan az emberek, a védőnők sem egyformák, vannak kedves öreg motorosok, és ifjú titánok. :lol: Én eddig kettőt kaptam hivatalból, egyikkel sem volt bajom, bár habitusukat nézve ég és föld.
Viszont itt a baba-mama klubban is van egy csajszi, a Márti, na ő egy mókás jelenség, de ezért kedvelem. Nem rosszindulatú, de olyan, mintha még gyereket nem látott volna. Aztán kiderült, hogy már több felnőtt gyereke van. :shock:
Csak egy pici szössz: Kinga már 3 hósan kb. 1,5-2 órákat kinyomva tartotta magát, hason a kocsiban, a "kabriójában" nézelődött. (Tavaly ilyenkor voltunk vele Csibetáborban, és ott már volt, hogy két kaja között csak nézte a gimiseket, és elvigyorogta az alvást. Itt vannak képek: http://kovacs-telekes.org/juca/blog/?p=508) Aztán hamar feltérdelt, és ringatta magát előre hátra, ez kb. olyan négy hónaposan már napi rutinjává vált. Majd még nem volt hat hónapos, mikor teljesen szabályosan elkezdett mászni, hihetetlen iramban. Nos Márti csak hápogott, hogy jaj milyen ügyes, milyen korán, hogy írjam, mutogatni kellene stb. :twisted: :shock: Mondtam, hogy ebben semmi érdemünk, és ha lajhár lenne, akkor is a mi kölköcskénk. No nyár elején ugye betöltötte az egy évet, jön a Márti, hogy hát ő azt hitte, hogy már rég szaladni fog ilyenkor, tanítsam meg járni. :shock: :shock: :shock: Én meg csak pislogtam. Most ugye szünet van, szeptembertől indul a klub, és ahogy elnézem Kinga még mindig mászik, és nem fog elindulni. Kivi leszek, most mit mond majd. A másik parája, hogy minden héten 15 dekát kell hízni. Ha többet hízik, azért van baj, ha kevesebbet azért. Aztán ilyenkor mindenki csak legyint, hogy ugyan már Márti, nincs ebben a gyerekben mérleg! :lol: No csak azt akartam mondani, hogy ő egy jelenség, és ha ő lenne a védőnőm, simán megtanultam volna kezelni, és a dokinőre hallgatnék a fontos kérdésekben. :D

Zsuzsu!

Aha Kinga még megmarad, bár kis Hudini, egyből kiszabadítja magát az övekből. :twisted: Tegnap egyébként lecsapott egy nyuszis mocira a játszón, mondtam, hogy csak akkor kap jogsit, ha már tud járni. :wink: :lol:
Ábelnek van motorja? Azzal azért lehet haladni rendesen!

Kacika!

Most kaptunk egy négy fiúgyerekkel rendelkező családtól hisztikezelési tanácsot: higgadt, halk, határozott akaratérvényesítés. Szerintük az esetek többségében a figyelemelterelés nem működik, hiszen a dackorszak lényege: lefektetni a szabályokat. Egy példa: de én be akarok menni a Balcsiba (szél, hideg, orkán, senki sincs a vízben)!!! Ilyenkor nem az a megoldás, hogy gyere inkább megyünk haza fagyizni, hanem elmondani, hogy hideg van, szél, orkán, senki sincs a vízben, vagy játszol a többiekkel a parton, vagy duzzogsz magadban, több alternatíva nincs.
Asszem erre még gyúrnom kell. Ők baromi profik, olyan jól nevelik a gyerekeiket, zsigerből, hogy csak bámulok. :shock: Nekem még fel kell nőnöm a feladathoz. Persze babásan meg duplán ilyen nehéz lehet, úgyhogy csak sok erőt kívánhatok, meg, hogy a nagyik tudjanak egy kicsit tehermentesíteni. Egyébként Kingánál igaz, hogy a kinti levegő szabaddá tesz, kinn sosem nyüglődik.

Megyek is mert indul a napunk, bocsi, aki kimaradt a szaknévsorból!

tjuca
 
 


Sziasztok!

Tanács kéne!

Egy nagyon kedves ismerősöm meghívott minket magukhoz. A lánya 2 éves múlt, gondoltuk, amíg a kicsik játszanak, mi beszélgetünk.
Nem akarok üres kézzel menni, szerintetek mit illik vinni ilyenkor?? Egyik délelőtt mennénk.........


Juca!
Van motorja Ábelnek, de nem ér le róla a lába :lol: :o A bébitaxiról igen, de nem tudja hajtani magát.......
Ma úgy sétáltunk, h a kisvödör labdával csücsült a bébkocsiban, Ábel meg tolta....... :oops: Ez azért rossz, mert sok helyen nincs járda, ott muszáj beültetnem. Általában gyalog sétálunk, de ha kell menni pld. boltba, akkor kell a kocsi.

Megnéztem a képeket, Ábelnek is van egy kukucskálós képe :lol: Ő kb. 3 hetesen kezdte emelgetni a fejét. Hason alszik amióta hazajöttünk a Klinikáról.


Kislibus!
Csak az O lábról akartam kérdezni, de szerintem elnézik a csajok, ha nem pü-t irok. Szóval itt egy kép, szerintetek gáz ez az O láb???????

Monti! A Te véleményedre is kiváncsi vagyok és Mindenkijére!!!!!KÖSZÖNÖM!


Kép

Juca!
Itt a képen a moci és a taxi is :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

 
 

Zsuzsi, vegyél neki gyurmát vagy építőkockát, az enyém 2 éves kora körül kezdte ezeket, a gyurmát picit később, de el lehet tenni.
És persze sokféle van, de egyik sem egy nagy összeg.
Ábel lába meg úgy jó ahogy van. :lol:

Juca, szóval higgadtan kéne kezelni a hisztit? Nnna az a legnehezebb általában. :(
Vendég
 


Jó reggelt!

Nyugi Zsuzsu, vagyok! :lol: Hát lányok, tegnap nagyon rosszul voltam. :cry: Már reggel fejfájással éredtem, de a komisz fajtából. Hányingerem volt, vert a víz, szédültem. Azért bementem dolgozni, de végig az volt bennem, hogy lemondatom az összes pácienst és hazamegyek. Aztán mindig azt mondtam, hogy na, még a következő, na még a következőt és így végülis a rendelés végére értem. Utána haza. Itthon az Advilos dobozzal a kezemben sétáltam, hátha így is hat, de nem. Végig az járt a fejemben, hogy mi van ha beveszem és drága kis zigótám fejlődését megzavarom. Aztán azzal nyugtattam magam, hogy még úgy sincs beágyazódva, tehát a gyógyszerből ő nem érez meg semmit. De mi van ha mégis? A nagy dilemmámnak az iszonyatos fejfájás vetett véget, mert már annyira kínzott, hogy nem bírtam tovább. Advil be, lefekvés, el is aludtam, ez kb. délután 5 órakor volt és ma reggel ébredtem. Viszont kipihentnek érzem magam és a fejfájás is tovább állt. Szóval ezért nem jöttem tegnap.

Grönland! Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, becsülöm a kitartásodat. Míg olvastalak végig az volt bennem, hogy én ezt nem élném túl, már rég belerokkantam volna, de az a tapasztalatom, hogy ha a sors ad egy terhet, egy feladatot, ad mellé erőt is belénk, hogy végig tudjuk csinálni, csak kitartás kell hozzá, hogy ezt az erőt felszínre tudjuk hozni. Többször gondoltam dolgokról, hogy én ezt nem tudnám megcsinálni, aztán amikor velem történt meg mégiscsak sikerült, összeszorított fogakkal, de túljutottam a nehézségeken.

Rólam: én vagyok az a típus, aki sosem akart gyereket szülni. Éltem az életem, a főnök kedvence voltam, mert bármikor tudott rám számítani, ha úgy adódott 18 órán keresztül dolgoztam neki, amit kerestem magamra költöttem csak azzal foglalkoztam, ami örömet okozott. Buli volt az élet, szórakozás, nyaralások, új ruhák és cipők, fodrász, kozmetikus, stb. Gyerek??? Isten őrizz!! Nehogy már belerondítson ebbe a klassz kis életembe! A nagy életélvezet közben tönkrement a házasságom (férjem más utakon élvezte az életet :roll: )így elváltunk. Megismerkedtem a mostani párommal és eszünkbe sem jutott, hogy gyereket vállaljunk. Fogigátlót nagyon hosszú ideje szedtem már és nőgyógyász javasolta, hogy álljak le vele egy kis időre, mert a nyálkahártyám már kezdett nagyon elvékonyodni. Páromnak mondtam, hogy majd én számolgatok és ha veszélyes a dolog, akkor jöhet a gumi. Aztán tavaly májusban kicsit megváltozott az életritmusom: állandóan csak aludtam, annyi időre keltem csak fel, hogy a legfurcsább kajákat magamba tömjem: leginkább kovászos uborkát cseresznyével és sörrel. Unokatesom mondta ki a diagnózist: terhes vagyok. Hülyeség, mondtam, a terhesek rosszul vannak, meg nem jön meg a mensijük.....ja, tényleg, az enyém is késik. Teszt. Pozitív. Ez nem létezik. Hiszen én számolgattam a pé idejét. Megint teszt. Pozitív. Amit tudtam: abortusz nem lesz. De a párom el fog hajtani a francba, ő nem akar gyereket.
Mutatom neki a tesztet és.... örül. Tök jó, apa lesz! Egyáltalán nem sokkolja a hír. Bezzeg engem! Mi lesz velem? Én erre nem vagyok felkészülve. Az a sok lemondás. Nem nekem való. Na, azért elmegyek nőgyógyászhoz. Uh. 21 mm-es petezsák, benne 5,2mm-es baba. 6 hetes terhesség. És akkor mintegy varázsütésre megváltozott bennem minden. Semmi és senki nem lett olyan fontos, mint ő. Átértékelődött minden. A főnökömmel közöltem, hogy keressen helyettest, mert még egy fél évig számíthat rám, aztán én 3 évig vissza sem dugom az orrom. Nem érdekel a pénz, nem érdekel a karrier, ennek a babának szüksége van rám. Az elkövetkező 3 hét volt életem legboldogabb szakasza. 9 hetesen apával együtt mentünk uh-ra, ő is szerette volna látni a babócát. Az orvos nézi-nézi a képernyőt, én is rögtön láttam, hogy nincs ott semmiféle baba, csak egy üres petezsák. A párom az orvos háta mögött boldogan tördeli a kezét: hol van, melyik az, ő nem ismeri fel. Az a dermedt csend azóta is üldöz. Egy csepp könny nélkül csináltam végig a műszeres befejezést, kemény csaj vagyok én, majd megmutatom mindenkinek, hogy engem nem teper le az élet. Aztán műtét után 1 hónappal összeomoltam. Sírás, depresszió, önvád, "én semmire sem vagyok jó" érzés, nem ettem, nem dolgoztam, nem aludtam, ha nincs a párom mellettem, nem tudom hogy élem túl. Persze megbeszéltük, hogy amint lehet újra próbálkozunk. De mensi csak 45-50 naponta van . Az orvos először nyugtatott, hogy csak stresszelek, ne akarjak görcsösen teherbeesni. Ha-ha! Könnyű azt mondani. Aztán addig rágtam a fülét míg csináltunk egy 14. napi uh-t. Utána egy 21. napit is. Diagnózis: nincs peteérés. Mitől? Ki tudja. Talán a stressz, a depesszió. Teendők: vizsgálatok, hormonszint, stb. Kérdem tőle, mi lesz ezeknek a vége? Erre ő: valószínű kapok gyógyszert a peteérés előidézésére. Na, akkor ide a gyógyszert, aztán majd vizsgálgat később, ha nem leszek terhes. Nem bírok ki még egy 50 napos ciklust egy hormonvizsgálat miatt. A clostira nagyon jól reagáltam, 27 mm-estüsző, ami érezhetően pénteken este megrepedt. Most reménykedem, hogy megtermékenyül, beágyazódik és 9 hónap múlva kisbaba fog születni. Tanulság: bölcs a természet. Nem lett volna belőlem türelmes, odaadó lemondó anya. Az elmúlt másfél év gyökeres változást hozott a személyiségemben. Nem érdekel a karrier, nem érdekelnek az anyagi javak, nem szórom el a pénzemet, hanem félreteszem, hogy tudjuk a babának venni babakocsit, kiságyat, nem én vagyok a fontos, hanem ő, aki még meg sem született. Ehez viszont az kellett, hogy megtapasztaljam, hogy milyen az anyaság érzése, milyen elveszíteni egy gyereket (mert nekem ő a gyerekem volt, nem egy embrió) és milyen megküzdeni azért, hogy ő itt legyen közöttünk.

Kicsit hosszú lettem, de azt hiszem ezt még így folyamatában egyszer sem írtam le. Fogjátok fel a terápiám részeként. :lol: A többieknek írok majd este, most már mennem kell!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Sziasztok!

Most vesztettem el a babánkat, 6 hetes terhes voltam...
Nagyon vártunk rá, a 3. terhességem volt, 2 kisfiam van már
.
Az első kettővel semmi gond nem volt, elsőre összejöttek, (a 3.baba is így volt) vidám várandósságok voltak.

El kezdtem maszatolni múlt hét végén, doki azt mondta, h méhszájseb. Aztán egyre inkább vérszerűbb volt, de nem nagy mennyiség, majd hétfőn este már irány a kórház, mert már egyértelműen véreztem.

Még ott volt a petezsák, baba nem volt benne látható, de akkor már ömlött belőlem a vér.

Péntek reggel megyek vissza, akkor ellenörzik UH-val, maradt e vmi. Ha igen, csak akkor kell műszeresen befejezni.

Tegnap a nagy része kiürülhetett, alvadt vér-darabok, stb... és nagyon fájt.

Próbálom jól felfogni, h bizti vmi gond volt vele, azért szelektálta ki a természet, de persze nagyon fáj, és csalódott is vagyok. Sosem gondoltam, h ez velem is megeshet.

Aki átélt hasonlót, mikor próbálhatták újra? Annyira különféle dátumokat hallottam már...

Köszönöm!
zmimi
 
 


Csajok! Most komolyan! Letiltattatok engem a szerkesztővel erről a topikról? :lol: Egész nap próbálok belépni, de nem enged. Más topikokra igen, de ide nem. Az előző írásom még reggel (mit reggel! hajnalban!) készült és csak délután sikerült elküldenem. Azóta is akartam írni, de nem engedett vissza. Szóljatok, ha túl sokat írok, visszafogom magam! :lol:

Zmimi! :cry: Nagyon sajnállak! Tudjuk mit érzel. Nekem az orvos a harmadik mensi után engedélyezett újabb teherbeesést. Ez volt másfél éve. :roll: De te biztos szerencsésebb leszel! Hamarabb szerintem nem érdemes próbálkozni, kell a méhednek is idő, hogy regenerálódjon, főleg ha műszeres befejezés is lesz. (Persze van itt ellenpélda is! Ugye Kacika? :lol: ) Pénteken nagyon szorítunk neked!


Zsuzsu! Én teljesen rendben lévőnek látom Ábel lábát. Viszont jó kis sportos vádlija van. Az egyik unokatesóm kisfiának volt hasonló lába, neki azt javasolták, hogy ne adjon neki D-vitamint :roll: , na azután lett igazán görbe neki. De nem csináltak vele semmit, az orthopédián jól leszúrták, hogy miért nam kapta a D-vitamint, meg hogy sportoljon a gyerek. Eleinte úszni hordták, utána valami küzdősportot kezdett el, nem tudom mit. A lényeg, hogy már 10 éves és nagyon szép kis focista lábai vannak. :lol: Éppen csak egy kicsit látszik rajta, hogy korábban O lába volt. Ennyi meg kell egy sportos pasinak. :wink:

Szerintem is jó ötlet az építőkocka. Azzal együtt is tudnak játszani.

Juca! Én is valami hasonlót tervezek a hiszti kezelésére. Higgadt, következetes fegyelem a részemről és akkor majd a gyerek is megtanulja, hogy meddig tart a "ne tovább". Aztán ha pár év múlva azt olvassátok, hogy a gyerek a fejemen táncol, én meg úgy ugrálok, ahogy ő fütyül, akkor majd jól nevessetek ki! :lol:

Egyetértek a védőnő kérdésben. Nagyon sok mindent meg lehet tanulni a terhességről, meg a gyerekekről, de a legjobb tanítómester mégiscsak az élet. Én is kívülről tudtam, hogy mit ehet egy egy éves gyerek és mit nem, de ha megkérdezte az anyuka, hogy mit csináljon, ha az egy éves gyerkőce nem eszik, hanem dobálózik a kajával, akkor nem tudtam mit mondani. Ezt nem tanultuk a fősulin. :cry:

Linácska! Jó nyaralást! Várunk vissza!

Luca! Hát simán letagadhatsz 10 évet, a csajszikról meg mondd azt, hogy a hugaid. Simán elhinné mindenki. :lol: Nagyon csinik vagytok!

Kacika! Nagyon szorítunk értetek holnap! Amint tudsz, írd meg mit láttatok! A palacsinta nagyon macerás a számomra. Ott kell mellette állni, nézni ahogy sül, különben odaég, forgatni és akkor ez még csak egy darab, amit 3 mp alatt bezabálok. Inkább összedobok egy muffint, be a sütőbe, 20 perc múlva ki és lehet enni. Na, minden ideológia lényege: lusta vagyok! :oops:

Nájki! Merre vagy? Hol is tart most a ciklusod? Mikor kell tesztelned?

Nicci, Betti! Tényleg eltűntetek!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Zmimi!
Sajnálom ami történt, kívánom, hogy mihamarabb jöjj helyre lelkileg, hogy újult erővel tudj a következő babára koncentrálni.
Erről az orvost a legcélszerűbb megkérdezni! Ha nem volt műszeres befejezés általában egy ciklust kell kivárni, ha volt akkor ált. 3-6 hónap (ciklus).

Zsuzsi! Iram már, hogy szerintem még nem kezdenek vele semmit, mert a járás még alakít rajta. -szerintem nem gáz, de ha egy évi járás után is megmarad érdemes orvoshoz vinni, ha mást nem azért, hogy ő is megnyugtasson! :wink:

Juca! Édi a kiscsaj, nem adod oda???? :lol:
Én az ilyen fejlődési dolgok miatt nemparázok, mert tankönyv van, meg gyerek is van és a kettő nem feltétlen egyforma. Csak ha nagyon szélsőséget látok akkor figyelek oda joban, de akkor se hozom anyucira a frászt.

Most én kérdezek: Volt-e valakinek küret utáni ciklusaival gondja? Ma barnáztam és nem is keveset, pedig a 18. napon vagyok! Pé 3 napja, úgyhogy ez nem lehet beágyazódás sem, akkor meg mi a szent kaka :?: :?: :?:
Hogy leszek én így terhes, ha leválik a nyh-a, mielőtt beágyazódna a magocska :?: :?:
Asszem kezd az agyam elszállni... :)

Montana!
Nekem is a gyermekem volt, neve is volt : Levente, Boglárka. És a következő babának nem adom ezeket a neveket, bár a férje nem érti miért... Mégis könnyebb embriót írni, mert ha igy irom nem kezdek el :cry: -ni.
Vszont amin gondolkodtam, hogy neked már csak azért is lesz babád, mert ugyan te nem akartál, de a jóisten egyértelműen a tudtodra adta, hogy alkalmasnak tart az anyaságra. És a párod is melletted áll, ez bíztató. ÉS EGY FÁJDALOMCSILLAPITÓTÓL A BABÁDNAK NEM LESZ BAJA :!:

Kép
kislibus
 
 


Montana!

Nagyon szomorú a történeted és szívből kívánom, hogy kárpótoljon az élet és, hogy hamarosan a kezedben tarthasd a pici babádat!

A tavalyi vetélés után én is azt mondtam, hogy ezt mégegyszer nem élném túl.... és mégi itt vagyok! Sokszor már úgy érzem, hogy egy lelketlen dög vagyok, hogy így átvészeltem ezt az egészet! Persze sokat segített a család, úgy is mondhatnám, hogy egymást gyógyítottuk! Azzal, hogy segítettem fiamnak, férjemnek ezt az egészet feldolgozni, én is gyógyultam! De soha nem leszek az aki voltam! Az önvád végíg kiséri az életemet! Persze tudok jókat nevetni, tudom élni a mindennapokat, de belül érzem, hogy nem az vagyok aki voltam!

Zsuzsu!

Volt mindkettőben részem és tényleg rosszabb elveszíteni egy babát félidőben! Ha már összehasonlítom, igazából testileg nehezebb! Nem a vetélésre gondolok, hanem, hogy egyik nap még nagy a pocak, másik nap meg már nincs pocak! A lelki meg, szerintem ki, hogy éli meg! A 8 hetes babát már 10 éve elvesztettem és míg nem volt ez a két vetélés óriási tragédiának tünt! Most valahogy eltörpül, de igazából ez az idő múlásának köszönhető! Igaz az, hogy az idő sok sebet begyógyít! Most úgy érzem, hogy az utóbbi két év fájdalmán soha nem leszek túl, de amilyen az én formám, jön ennél még rosszabb is és ez is elfog törpülni! Sokszor elgondolkodom, hogy mi a fenére akar felkészíteni az élet, hogy ennyi rossz történik velem, velünk!

Kérek tuningot lányok! :lol:

Juca!

Igen, nagyon sok múlik a védőnőn is! Eddig 3 védőnőnk volt, az első kettővel meg voltam elégedve, a mostanit inkább nem minősítem! A fiamat meg inkább megutaztatom ha beteg és viszem a jó öreg háziorvosomhoz! Valahogy még nem sikerült találnom egy igazán jó gyerekorvost! De már nincs is rá szükség!

Fiam igazi kis zseni. Kizárólag a számítógép érdekli és komolyan sokszor többet tud az egészről, mint az apja, akinek ez a szakmája! :lol: Nem tiltom tőle, mert látom, hogy ez lesz a jövője!

Zmimi!

Ahogy Montana írta, az orvosok 3 hónap szünetet javasolnak! De szerintem lelkileg kell egy picit összeszedned magad, hogy felkészülhess egy újabb terhességre! Kívánom, hogy te is mielöbb babás legyél!

Kislibus!

Nekem tavaly rengeteg gondom volt a ciklusommal! Sokáig véreztem és csak gyógyszerrel múllt el! Utána meg minden hónapban, nagyjából középidőben barnáztam! Ezt sárgatesthormonnal hozták rendbe! Aztán cisztám is lett, ami különösebb gondot nem okozott, mensivel távozott, igaz nagyon fájt! Aztán meg babás lettem! :lol:

Remélem nem hagytam ki senkit és sikerült mindenkinek írni, ma nagyon szétszórt vagyok!
Vendég
 


Grönland köszi! Én most nem tudom mit csináljak, lehet nekem is progi gondom van? De eddig nem volt. Ez a műtét óta a 5. ciklusom, és az első 3 okés volt. Én nem akarok megin dokihoz menni. Csak gyereket akarok semi mást....
Na nem lohollom ebbe bele magam, mert meghülyülök.

És nyugi, nem vagy lelketlen, csak túlélsz, mert mást nem tehetsz. A nincs pocak érzés így is megvan. Jött egyik nap az egyik kismami, akivel egyszerre szültünk volna. Az volt a legrosszabb, mert tudatosult, hogy mekkora is kéne legye most az én babám és a hasam... de ebbe se megyek bele, nem szabad :!: :!: :!: :!:

Kép
kislibus
 
 


Kislibus!

Pedig elkéne menned! Én azt vallom, hogy ha valami gond van irány a doki, mert vannak betegségek amik maguktól nem jönnek rendbe! Szerintem kéne kérned egy hormonvizsgálatot, annélkül nem is hiszem, hogy írna fel bármit a doki!

Szerencsére én már ezen már túl vagyok! Már nem lennék terhes, ezért nem is zavarnak a kismamik! Az viszont igen ha valakit meglátok terhesen bagózni és jön a kérdés, hogy ő mennyivel lesz jobb anya vagy, hogy ő miért érdemli meg és én miért nem? Csúnya gondolatok ezek, tudom! De igazad van, ne menjünk ebbe bele!
Vendég
 


Köszi Lányok!

Vhogy nem megy most az optimizmus.. :(

Olyan rémes, folyton az jár a fejemben, h mostmár mindig így lesz, ha sikerül is teherbe esnem, megint el fogom veszíteni...stb.


Amúgy én is a Szt Imrében szültem mindkét fiam, de most nincs is dokim mert pont váltósdiban voltam, mikor ez az egész történt.

Egy nagyon rendi doki volt ügyeletes, aki szegény anno Margit-os volt, és most a Szt I. lett a kórházi háttere.
Lehet, h nála fogok kikötni, de átjárni Óbudára a magánrendelésre :roll: ... vidékre hamarabb levezetek...

Arra kérek drukkokat, h ne kelljen kapirgászni pénteken!

Akinek beindult magától a vérzés, meddig vérzett? Mint egy mensi, v sokkal tovább?

Annyira műszaki zseni vagyok, h nem tudtam feltenni a babavonalzókat...
zmimi
 
 


Zmimi!

Nálam a korai vetélés úgy zajlott, hogy egy picit véreztem, majd görcsöltem, be a korházba ahol kaptam gyógyszert! Picit enyhült a görcs, de továbbra is véreztem, igaz nem nagyon! Majd elaludtam és valami írtózatos fájdalomra ébredtem! Kimentem wc-re és akkor elöntött a vér! A nagyrésze a wc-be ment, ezért nem tudom, hogy mennyire véreztem, csak éreztem, hogy folyamatosan folyik! Aztán elmúlt a nagy fájdalom és visszamentem a korterembe, ahol szóltak, hogy már kerestek! Nem értettem, hogy miért, kiderült, több, mint két órát voltam a wc-n! Még aznap jött 1-2 alvadtvér darad, de utána már úgy zajlott az egész, mint egy sima mensi, ami kicsit jobban fáj! Megnéztek uh-gal, nem láttak semmit és hazaküldtek!

Nem tudom, hogy ez normálisan zajlodott-e le! Nálad, hogy volt? Én drukkolok, hogy ne kelljen kapirászni!
Vendég
 


Zmimi!

A többiek már válaszoltak, én csak annyit tennék hozzá, ha szoptatsz még, érdemes megvárni az elválasztódást.

Kérdezhetem ki az a doki, én is a Margitban szültem, de az én orvosom a SOTE-n van most.

Normális, hogy most minden fekete, de hidd el nem lesz semmi gond, sajnos nagyon gyakori a korai vetélés, és reméljük, hogy minden lezajlik spontán. Drukkolok, hogy ne kelljen befejezni a terhességet. Tényleg az orvost kérdezd, hogy mennyit kell várnotok. (Ha nő, akkor van egy tippem :wink:)
Egyébként hidd el már két hét múlva is sokkal világosabbnak fogod látni az eget.
Van pár szakasz->
-a baba elvesztése , és a vetélés lefolyása közti rész (ez olyan, mint amikor még a halottat nem temették el, folyik az ügyintézés, de minden olyan kietlen)
-a vetélés után, ha volt küret, akkor a szigorú "ágynyugalom"- nekem speckó ez a legnehezebb szakasz
-ugyan már újra lehet huncutkodni, de vigyázva- itt már azért jön a narancs, meg a piros is,de még az eufória odébb van
-jöhet a baba, ha testileg lelkileg készen vagy- na innentől megint nehéz, mert kettős játszma, ha jön mi lesz akkor, ha nem jön miért nem jön, biztosan elromlott valami...
-jön a baba, és végigszámolja az ember az órákat az első trimeszterben, aztán pedig megszületik, és a vetélés ugyan megmarad az emlékek között, de már egészen más érzés.

Gyanítom mindenkinél ugyanilyen élesen elválaszthatóak a szakaszok érzelmileg is :-) Hát ezért vagyunk, hogy ki-ki a másikat a huplikon átdobja.

Biztosan nem volt ez eddig téma a családban, de megdöbbennél, hány nőnek volt egy vagy több vetélése a családodban vagy a barátaid közül. Hidd el nem lesz baj, jön majd a baba, akivel nem lesz gond, pláne, hogy már van két klassz gyereked!


Most mennem kell, csak ennyire ugrottam be, igyekszem még este jönni.

Amúgy itt is döglik a babanet :evil:

tjuca
 
 


Zmimi! Sajnos nem megy az csak úgy, hogy elhatározzuk és jön az optimizmus. :cry: Látod nekem másfél évvel a történtek után is vannak mélypontjaim. Ilyenkor én is kijelentem, hogy nekem biztos nem is lesz gyerekem, mert selejt vagyok. Odáig még nem jutottam el, hogy biztos nem fogom tudni kihordani, még csak ott tartok, hogy úgysem fogok teherbeesni. :roll: Ha terhes leszek, akkor jön a következő fokozat, az "úgyis elvetélek". De nézd csak meg, vannak itt egy csomóan, akik vetélés után egészséges kisbabát szültek. Ha sokat olvasod őket, egyre ritkábbak lesznek a negatív gondolatok és rájössz, hogy neked miért ne sikerülne.

Mivel nekem nem indult be a vetélés, befektettek a kórházba este, kaptam egy prosztaglandin nevű gyógyszert, amitől megindult a vetélés. Kb. hajnal 5-kor én is a wc-n csücsültem görcsölve, amikor egy pinpong labda nagyságú valami távozott belőlem. Azért reggel elaltattak és vákummal kitisztítottak, de az orvos szerint teljesen üres volt már a méhem. Aznap még vérezgettem, inkább rózsaszínes volt, ami másnapra teljesen meg is szünt. Tágításra és kapirgászásra nem is volt szükség.

A Szt. I a Szent Imre vagy a Szent István? Nekem az Istvánban volt a műtétem és nagyon rendesek voltak velem.

Grönland! Az én történetem semmi a tiedhez képest. Félre ne érts, nem akarlak túl licitálni! Isten ments! Már korábban is írtam, az, hogy 36 évesen nincs gyerekem legnagyobb részt magamnak köszönhetem. És csak remélem, hogy a másfél éve tartó vezeklésem meghozza a jutalmát.

Kislibus! A vetélés után nekem is voltak barnázások, pedig előtte soha. Nekem az orvos a prolactin szint emelkedését gyanította e mögött (bár hormonszintet sosem néztünk) és Mastodynont adott rá, ami mondjuk homeo, de csak receptre kapható és a barnázást tényleg elmúlasztotta.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Heh Montana, szép is lenne ha ezzel büszkélkednénk és elébiggyesztenénk a bibi-t! :lol:

Bár van ismerösöm akinek egy vetéléséről tudtam kb az 5.héten történt! Mikor tavaly megtörtént a baj már vele is ugyanaz történt, mint velem, majd idén ugyancsak megtörtént vele az ami velem! Nem tudom, hogy vigasztalni akart-e vagy csak nagyot mondani, de akkor azt kivántam, hogy élje át! Most már másképp vagyok vele! Hülye, oszt kész! :lol:

A másik meg ami engem is aggaszt, a korom! 31 vagyok. Persze nem vagyunk öregek, nálunk ugye inkább a páromnál van a gond és nem tudom, hogy lesz-e mégegyszer ekkora szerencsénk, mint az elmúlt 2 évben, már ami a teherbeesést illeti! Ha arra gondolok, hogy két teherbeesés közt volt, hogy 8 év telt el és ha a következőre is ennyit kell várni belepusztulok! Ezért teljesen megértelek, de most már kezd helyrerázódni a ciklusod és a teherbeeséssel neked nincs gondod, én biztos vagyok benne, hogy hamarosan kárpótol az élet!
Vendég
 


Grönland! :lol:

Inszemre nem gondoltatok? Az kiküszöbölné apa kiskatona problémáit.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Montana!

De igen, csak nem javasolják, mert annyira kevés! Sőt a lombikot sem, csak Icsit! Szóval elég hülye helyzet, mert ezt meg én nem akarom! Nem az egész torrturával van bajom, mégcsak nem is anyagi ok miatt, hanem a sikerteleségre sajnálom a pénzt! És itt nem arra gondolok, hogy nem sikerül a beülti, hanem, hogy megint minden úgy alakul ahogy eddig! Nem akarok ennyire ráállni a dologra, mert ha lehet-e egyáltalán, mégrosszabb lenne így elveszteni egy babát! Ez megint csak egy olyan dolog amit igazából nem tudok szavakba önteni, hogy miért nem akarom, de röviden ennyi! Remélem érthető! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Kacika!
Kösziiiiiiiiiiii!! :lol: :lol: :lol:
Én arra gondoltam gyümölcsöt (szőlő) vinnék, a férjem szerint könyvet kéne....

Monticica! 8)
Mondtam már, h nagyon kedvellek????????????? Csodálatos csajszi , EMBER!!! vagy! Imádom az őszinteséged, a vagányságod!

A gyógyszerekkel óvatosan, amikor nálam esélyes volt a baba nem mertem semmit szedni. A patikában megkérdeztem mit lehet babásan. persze egy-egy bogyó nem számít! Nekem is azt mondták, pld. a láz többet árthat, mint a lázcsillapító bogyó.

Nincs annál szőrnyűbb, mit szembesülni azzal, h nem dobog a szíve ..... Gondolom a párod előtt sem volt egyszerű, de Ő is igazi FÉRFI, h támogat!!!

Meglesz az AJÁNDÉKOD!!!!!!!! MEGVAN!!!!!!!!!!! :D

Mimi!

Nekem három hónapot javasoltak kihagyni. Okos vagy, h így fogod fel, ez a lehető legjobb!!!!!!

Írj bátran, nagyon jó kis csapat kovácsolódik itt össze!


Mindenkinek cupp, üvölt a gyerkőc, szerintem a spenóttól fáj a pocak. Lépek, megvígasztalom.


Eddig jutottam az írásban, amikor elszállt a babanet. Szerencsére elmentettem, így megvan :D

Köszi a tanácsokat, gyönyörű lába van Ábelnek! :oops:

Kislibus!
Nekem közvetlenül a műtét után volt iszonyatosan erős vérzés., barnázni sosem barnáztam. Próbálj megnyugodni, kikapcsolódni, bár én könnyen beszélek, hiszen van egy csodálatos fiam.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


SZiasztok!

ROsszat sejtek, tegnap du kicsit barnáztam, és érzem néha a hasam, ami egyelőre magne b6 tól elmúlik.
Igaz mostanában kéne megjönnie másodszor, de akkor is....
Már mindenre felkészültem!
Most du-ig nem is akarok ezzel foglalkozni, nemsokára megyünk Petivel anyukámhoz, sétálunk, kávézünk, demizsonban paradicsomlét hozunk egy helyről, meg ilyenek, aztán majd du mond rám valamit a doki.

Mindenkinek szép napot!
Vendég
 


Kacika!

Ne pánikolj előre a medve bőrére!!!
Mikorra van időpontod? Azért a demizsoncipelést hagyd másra.

Pusza:

J.

tjuca
 
 


Juca, 4 től rendel magán a doki, és negyed 5 re van időpontom, úgyhogy ott már talán nem kell sokat várni.

Lehet hogy hülyén hangzik, de már nem is annyira érdekel.
Ha ez vetélés lesz, akkor biztos visszamegyek dolgozni decemberben, illetve kiveszem a szabikat a szoktatás idejére, és utána visszamegyek. Aztán majd meglátjuk.
Persze megvárom mit mond a doki, de szerintem nem kéne ennek lennie ha nincs baj...
Majd írok, hogy mi volt!
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk nem volt eddig babanet :twisted:

Kacika!
Ne gondolj rosszra!!!!!!!! Tudom nehéz, de BÍZZÁL!!! MINDEN RENDBEN VAN!!
VÁrjuk a híreket .

Kislibus!
Az igaz, h van egy új rendelet, mely szerint a védőnőknek kötelező oltások előtt tájékoztatni a szülőket. Hívott a védőnő, h jönne, noha nekünk csak október közepén esedékes a 15 hós oltás.... A korábbi oltásoknál nem volt tájékoztatás.......

rólunk: kicsit lemerülőben vagyok, lehet, h csak amitt, mert már nagyon várom a nyaralást. Ábel fárasztó, felmászik mindenre. Ma a gurulós asztalra mászott fel és ott táncikált... :shock: Természetesen tiltom neki, de hisztizik rendesen. Csapkodja amit ér.....Mi lesz később????????? Épp ma irt a barátnőm, Ábelnél 5 nappal idősebb lánya is hisztis, ha valami nem úgy van, ahogy "Őkirálylánykája" elképzelte akkor pofozkodik... :o :(

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu!

Máraszittem egyedül vagyok a hisztis Kindzsével. :lol: (és ez csak a kezdet)

két reklám: http://velvet.hu/poronty/2007/02/02/hog ... a_hisztit/

Kacika!

Már nem sok van a jó hírig! :-)

tjuca
 
 


Juca!

Én amiatt vagyok ledöbbenve, h még csak 13 hónapos és már hiszti! Oké, h rövid ideig tart, de akkor is.

Kingáról el sem tudom képzelni, h mérgelődne, annyira jófej csajszi :lol: :lol: :lol:

Kacika!
Nálatok demizsonba árulják a parilét? Vagy abba tette el anyud??? :)
Emlékszem a nagymamámnál minden nyáron kimeszeltük a kamrát, kiválogattuk a befőtteket, "pájinka" lett a megromlottakból. Sok parilé is volt, minden szépen feldátumozva.......

Csajok!
Kicsi fiam ma úgy összetojta magát...... 8) a tegnapi spenót távoztott........ alig tudtam kivakarni belőle a tus alatt, mert pancsolhatnékja volt és nem győzte kivárni, amíg anyucija megküzd a "zöld szörnnyel" a hátsóján.... :oops: :oops: :oops:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Tényleg jó, h rátok találtam itt, bíztató olvasni!

vszínű ma jött ki a "lényeg", vmi egészen leírhatatlan dolog, inkább nem ecsetelném...

viszont azóta egyáltalán nem fáj a hasasm!

Holnap majd jelentkezem, h mit mondott a doki.

Üdv, Mimi
zmimi
 
 


Kép

Már biztosan meg is van az eredmény

tjuca
 
 


Sziasztok!

Délelőtt végre volt időm írni Nektek, erre elszállt az egész, mire elküldtem volna, és nem is tudta visszakeveredni a babanetre. Ma reggel voltam a diabetológián, mert évek óta gond van a cukrommal.Nem magas a cukrom, hanem túl alacsony, vagyis inzulintúltermelésem van.1-2 évente szoktam csináltatni vizsgálatot, hogy nem romlott-e a helyzet.Úgy gondoltam, ennek most jött el az ideje.
Nagyon fáj mindkét karom, mert 5-ször kellett vért venni, félóránként, de kétszer nem találta el a csaj a vénámat.Így 7 szúrásom van.
Mire hazaértem, a löttytől amit innom kette a vizsgálathoz, a béka segge alá esett a cukrom, irtó rosszul voltam.Mondjuk számítottam rá, ezért is nem mentem vissza dolgozni.

Bocs, hogy ritkán írok, de munka után még főzök, meg 1600 nm-es kertünk van, amit én egyedül rendezgetek, ez a hobbim.Általában sötétedés után szoktam bekeveredni, akkor meg már nincs erőm a gép elé ülni.

Köszi mindenkinek a tetszésnyilvánítást!Ha van kedvetek, jelöljetek be az IWIW-en!Ti már tudjátok, hogy én ki vagyok, én még nem tudom a neveteket!Csak azért írtam oda, hogy ismerős jelöljön, mert egy csomó idegen megjelölt, akik csak hobbiból gyűjtik az ismerősöket, meg ilyen-olyan klub...


Kacika!
Ezerrel szorítottam Neked, biztos nincs semmi baj, jelentkezz, ha tudsz valamit, mert tövig rágjuk a körmünket!

Mimi!
Üdv köztünk! Sajnálom, ami történt Veled! :( Meglátod, itt majd lelket vernek Beléd a csajok, nagyon profin csinálják!

Zsuzsu!
O-lábhoz nem tudok hozzászólni, szerintem nem vészes, nálunk is volt a csajoknak, kinőtték.Nekem a mai napig o-lábam van egy kicsit.

Grönland!
Én is nagyon sajnálom amiken keresztülmentél, kívánom Neked, hogy most már csak jó dolgok történjenek az életedben!
Dokit elolvastam, köszi, hát hozzá nem megyek...

Montana!
Látod, milyen a sors, én sem gondoltam, hogy 39 évesen még szülni akarok!Most meg másra sem tudok gondolni...Meglátod, fogunk mi még babás eszmecseréket folytatni, nem csak teherbeesőseket...

Juca!
Ti még vigyáztok?Megvárjátok a harmadik hónapot is?(Bocs, ha már írtad.)Nekünk hétvégén lenne aktuális a dolog, ha nem várnánk ki a harmadikat.De asszem most már kibírjuk. :oops:

Kislibus!
Nekem a műtét után nem volt gondom szerencsére, pirike eddig időben jött, a szokásos módon.

Puszi!
Vendég
 


Juca!
olvastam az írásod! Szigorúan ágyban fekvős szakasz: Na én azt nem tudtam! Virágkiállításra mentem másnap. Nekem sokal inkább az kellet, hogy lelkileg fel tudjam dolgozni, mert kül. egész nap csak bőgtem volna az ágyban. Igy vettem egy gyönyörű orchideát, ami azóta is csodaszép virágokkal örvendeztet meg, mintha a kisbabám lelke tartaná életben (és most nem nézzetek dilisnek!) . Acsaládomban meg inkább nem nézek körül, mert több a példa a szándékos abortuszra.. :evil: :(

Kacika! Ird meg mi volt!

Zsuzsu! Igen, van ilyen rendelet, nekünk még alá is kell irtni az anyukákkal, hogy tájékoztattuk őket, vagy postakönnyvel kell igazolni, hogy elküldtük a tájékoztatót. Amúgy meg az Ábel mértű babákat is kell látogatni. :D

Barna ma is van, a hőm meg csak nem akar megugrani... :(
No mindegy, 3 hónapig méregetk, meg tesztelek, azt majd meglátjuk...

Kép
kislibus
 
 


Csak villámgyorsan holnap bővebben. Baba van, ver a szíve, csak van egy bevérzésem, 2-3 hétig szigorú fekvés. Még nem tom hogy kivitelezem, de igyekszemm.

Nagyon drágák vagytok hogy szorítottatok, köszönöm!

Holnap jövök, jó éjt!
Vendég
 


Kacika, na végre!Már nagyon vártam, hogy jelentkezz!
Örülök, hogy nincs komolyabb baj, vigyázz Magatokra, továbbra is szorítok, hogy minden rendben legyen!
Irtam Iwiw-re is!

Puszi!
Vendég
 


Kacika!

Nagyon gondoltam rá, és ez nagyon jó hír, szuper, nem lesz semmi gond, kidrukkoljuk!!! A többit meg elintézi az utrő. Nagyon örülök!!! Juppié :lol:

tjuca
 
 


Luca!

Mókás az üzeneted melletti dátum: Elküldve: 2007 Június 29 Péntek - 6:48 de legalább nem a jövőből jelentkeztél :twisted: :twisted: :twisted:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Kacika!
ÖRÜLÖK NAGYON!!!
Nem tom mi ez a bevérzés, de szűnjön meg mielőbb!!!!!

Kislibus!
Köszi szépen! Védőnőváltás van nálunk, és az új bejelentkezett. Ugyan csak szept-től lesz, de már jönni akar. Mondtam, ha hazajöttünk hívom és megbeszéljük. Kéthavonta jön hozzánk, de sokkal több hasznos tanácsot gyűjtök be itt, mint tőlük... :) Ja nekünk azt is alá kell irni, h meglátogatott a védőnő. Az önkormányzat kéri.

Szorítunk Neked!!!!!!!! Te iwiw???

Luca!
Remélem sikerült pihenned, az a cukros ügy elég rosszul hangzik.
A kert csak hobbikert vagy van veteményes is???? Megyek, bejelöllek az iwiwen.


Mimi!
Remélem nem bántalak meg, de Te jobban jártál-jársz, ha már így alakult, h megúszod a műtétet. Várjuk a híreket!! Te iwiw??


HIÁNYOLOM A TÖBBIEKET!!!!!!!!!!!!!! NYARALTOK???????????? :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kacika! Hurrá!!! :D :D :D :D

Haematoma ide vagy oda, ez nem egy üres petezsák! Bízni és sokat pihizni! Petit hogy tudod megoldani? Nagyi tud rá vigyázni, vagy valaki?

Kép
kislibus
 
 


Kacika!

Nagyon örülök, hogy minden rendben! Nekem is volt bevérzésem, igaz a 12. héten és az ugye már nem tud gondot okozni, mert már működik a méhlepény, de tudom mit érzel, én majd beleőrültem! Tényleg pihenj sokat, akkor nem lesz gond! Szorítunk nektek!

Luca!

Gondolom a negativ dokira gondoltál! :lol: Én messziről kerülöm, persze az ő érdekében, mert biztos neki mennék! :lol: Nekünk is van kertünk, én nem szeretem! Pedig régen imádtam kertészkedni, de már ez sem a régi......


Kislibus!

Megértelek és nem vagy dilis! Vagy én is az vagyok! :lol: Mi az utolsó két babának fát ültettümk! De csak az egyiket láthatom, mert azóta elköltöztünk! Ez jó is, de valahol meg rossz!

Mimi!

Remélem holnap minden jól alakul! Szorítunk!
Vendég
 


Sziasztok!

Hajrá Kacika-baba, kapaszkodj! :lol: Kacika, te meg pihengessél! Apát mennyire lehet bevonni, hogy ő legyen egy kicsit többet Petivel?

Mimi! Drukkolok a mai uh-hoz, hogy ne kelljen műsz. bef. Írd meg mit mondtak!

Luca! Én, mint panel-lakó nagyon irigyellek a kert miatt! Bár azért megmunkálni egy ekkora kertet nem lehet semmi!

Kislibus! Én sem tudtam a műtét után otthon feküdni, ráadásul nem is voltam rosszul, nem véreztem. Nekem pont a szabadságom előtt volt a műtét, mentem volna biciklizni, de azért oda nem mentem el, így otthon pakolásztam, takarítottam. Nem tudom mit csinálsz az orchideáddal, de nekem mindig kipusztulnak. :roll: Most is dögledezik egy a polcomon. :cry:

Zsuzsu, Juca! Szerintem ti csak rosszindulatúskodtok! :lol: Ábel és Kinga is mint két kisangyal! Szőke haj, ártatlan kék szem, mosolygós pofi. Én nem tudom a hisztit elképzelni náluk! :lol:

Ma délután megyünk Debrecenbe a hétvégére. Mielőtt elindulunk, még jelentkezem, aztán egész hétvégén nem!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Nagyon nagyon aranyosak vagytok, olyan jól esik.
Eddig apa, ha nem volt muszály inkább passzolta az esetést, kakikimosást, de most megígérte hogy jobban segít.
Ő is bent volt az uh-on. Van kép is, majd lefotózom, és amint lehet elküldöm Jucának -ha nem baj Juca- egy kicsinyítésre, és akkor fel tudom tenni.

A köv. 2-3 hétben sajna egy picit kevesebbszer tudok jönni majd, mert nincs laptopom, itt ülni meg nem merek annyit, mint eddig.
Szept. 6-án megyünk újra, remélem addigra elmúlik vagy legalábbis csökken.
A doki azt mondta hogy jók az esélyek.

Puszi mindenkinek!!!
Vendég
 


Kacika!

Persze, hogy jók! A lényeg, hogy nyugodj meg, ne gondolj semmi rosszra, élvezd az édes semmittevést! Elnézzük neked, hogy hiányozni fogsz! :lol: Időnként azért jelentkezz be! Nyugodtan kijelenthetem, hogy itt mindenki nagyon izgul értetek!
Vendég
 


Kacika!

Várom a képet.

Montana! Kislibus!

"ágynyugalom"= megvonás minden nemű lepedőakrobatikus produkciótól. Bocs félreérthetően fogalmaztam :-)

Luca!

Én is jelöllek!!!

Most csak ennyi, itt van anyum...

Puszi:

J.

tjuca
 
 


Zmimi!

Biztosan már nem kell befejezni a műtétet, de azért várlak a hírekkel!!! Neked is:
Kép

Zsuzsu!

Hátha új védőnő jól seper :twisted: (Elképzeltem, hogy a kezébe nyomsz egy seprűt, és megkéred, hogy produkáljon, mert össze kell hasonlítanod az aelődjével 8) )

tjuca
 
 


Ja, Zsuzsi, demizsonban kell elhozni a zöldségkutató intézetből. Lehetne üvegekben is csak macerásabb. Mármint a pariléről beszélek :lol:

Mimi, drukk az uh-hoz, de tuti kijött minden!!

Monti, jó hétvégét Debrecenben!

Hú Juca, mi is az emilcímed? :oops: Sok a gond velem mi? Nem elég hogy nem tudok kicsinyíteni, még az emilcímed is elfelejtem :oops:
Vendég
 



tjuca
 
 


Sziasztok!

Kacika!

Ha nem haragszol felteszem a képet Petitesóról, nagyon cukker, olyan formás, nem lesz ott semmi baj :-)
Kép

tjuca
 
 


halihó!

Hát, vissza kell még mennem hétfőn...
Petezsák kijött, a nyálkahártya fele szintúgy, de a dokibácsi szerint még ürülnie kell. Ha hétfőn nem tartja megfelelőnek, akkor megcsinálja a kapirgát.

Ügyeletes lesz a dr hétfőn. Vért is vettek a hcg szint miatt, du felhív az eredménnyel!

3hónapot mondott, h várni kell...én aztat neeeem bííírom ki!!!! :shock:
Van köztetek, aki nem várt 3 hónapot, és nem volt gond, hanem jött a bab???

Amúgy iwiw... :wink:

Aki szintén iwiw, priviben elárulom hogyan hínak... :lol:


MOST hívott a doki (olyan rendi! megtartom! :D ) ,h alacsony a hcg szintem!

Hurrá! Vszínű megusztam!!!!

(ezt se gondoltam egy hónapja, h az alacsony hcg-nek ennyire lehet örülni!)
Puszi, Mimi
zmimi
 
 


Juca, köszi hogy feltetted!!! :lol:

Mimi, örülök, hogy alacsony lett. És hát mi nem vártunk egy percet sem. Nem így akartuk, azt hittem épp nem vagyok termékeny időszakban, de a baba megfogant, ott a kép Róla, amit Juca feltett nekem! De hogy konrétan nem lett semmi baj, azt leghamarabb kb fél év múlva tudom mondani.
Eddig a bababával semmi baj, korának megfelelő, 1.3 cm, csak az a hülye hematoma....de majdcsak minden rendben lesz. Ma kicsit én is optimistább hangulatban vagyok, ma még nem volt barnázás...
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzsu, van veteményem is, gyümölcsfák is, de a kert nagy része parkosított.Van egy kis tavacskánk is halakkal, és van benne egy csodálatos kecskebéka is..Az örökzöldek a kedvenceim, tuják, fenyők.

Kacika, Te csak ne aggódj, persze hogy nem haragszunk ha nem jössz gyakran, a babóca a lényeg, feküdj amennyit csak tudsz!

Juca, asszem bejelöltelek.Akinek van iwiw, írja meg priviben a nevét, vagy jelöljön be légyszi!

Folyamatosan teszek fel képeket, de még mindig nem tudok kicsinyíteni. :( Talán előbb-utóbb felkerül a program hozzá...

Mondtam a páromnak, hogy annyira szeretnék elmenni valahova szeptemberben, csak mi ketten...lehetőleg valami nagy víz mellé. :D
Vendég
 


Megpróbálok feltenni képet a tóról.
Kép
Vendég
 


Hú, marha ügyes vagyok!
Iwiw-en vannak új képek!
Vendég
 


Kép naplemente nálunk
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: