Új privát üzeneted érkezett!

SZIASZTOK!!

Hol van mindenki?????? :wink: :?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,

Én vagyok, csak nagyon fáj a hátam, és nincs kedvem semmihez, csak olvasgatok.
Lehet nem fogom kibírni október végéig a melóhelyen.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Kicsit pang most a topik, úgy látom, meg aztán nem is sokan maradtunk már! :wink:

Megcsináltam életem első ovulációs tesztjét. Most vagyok a 11. napon, negatív. Ez persze így nekem jó is. Még ráérek, de a 13-14. napon azért már legyen valami! :D A gond csak az, hogy a dobozra azt írták, hogy 5 és 10 perc között értékelhető, utána kuka. A belső papírra meg azt, hogy 10 és 30 perc között értékelhető, na most akkor mi van? Én a 10 percet választottam, akkor semmi nem látszott, de a 12. percben egy őrült halvány csík jelentkezett. Persze akkor is negatív, de ha mondjuk egy pozitív teszt keletkezik 15 percnél? Nem tudom, miért nem lehet ezt rendesen megcsinálni, közben meg odaírják, hogy 98% vagy hány százalék pontosságú :evil:

Kriszti,
ezek az utolsó napok mindig nagyon izgalmasak (most éppen neked)! Szeretem a ciklus második felét, mert akkor mindig van egy kis remény, hogy a picurka már benned van! :lol:
Elmúlt a folyás?

Erika,
mi újság, hol vagy? Első gyermeknél jól eltaláltátok az időpontot! 8)
Szerintem egyébként "fiatalon" biztosan könnyebben megy. Azért mert a társadalom/civilizáció pár év vagy évtized alatt nagy változáson megy át, biológiailag ezt nem követi a szervezet ilyen gyorsan (max. a nemzőképesség romlásában a vegyszerek stb. miatt) 20-25 év között vagyunk állítólag a legfogamzóképesebbek, és egyre kevesebb akarnak olyan korán gyereket. Ez van.

Judy,
a hátfájás már a babától van? Úgy értem a terhességtől?

Panni,
hát igen, mindent bevetünk amit csak tudunk, aztán mégsem igazán akar összejönni. Nálatok meg nem is igen volt család"tervezés", olyan gyorsan összejött! :lol: :wink:

Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 

 
 

Nyáriorgona,

Az ovu teszt-el én is 10 percet vártam, amugy ha pozitív, akkor 1-2 perc mulva már látszik. Jól tetted, hogy annyit vártál.
Amugy nem mindig pontos. Nekem nem mutatott igazán pozitívat abban a hónapban amikor a baba fogant. Ott volt a 2. csík, de nem volt ugyanolyan erős a T csík, mint a C csík. Kicsit halványabb volt, és az elvileg negatív.

Szerintem az, hogy már van hasam + egész napos ülés + amugy is hátfájos vagyok. Szóval lehet előbb táppénzelem magam.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy,
köszi a választ.
A helyedben már elmentem volna táppénzre! :lol: Amúgy is ott van két másik lurkó, akik egyébként is gondoskodnak róla, hogy ne unatkozz, vagy nem? :wink:

Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


Nyáriorgona!

Én megmondom őszintén nem nagyon hiszek(hittem)az LH teszteknek.Például nekem egyszer sem mutatott pozitívat az aktuális napokon és mégis itt a baba a pociban :? És már másoktól is hallottam, hogy nem szabad csak arra hagyatkozni.Én a hőmérőzést talán jobbnak tartom.

Judy!
Szerintem is mamarabb menj táppénzre,így is van és lesz dolgod a fiúkkal is :D

Képzeljétek ma délben elvittem a fiúkat anyuhoz-ott is alszanak,csak honap délben megyek értük -fogtam magam és kivettem a Ház a Tónál című dvd-t.Látáttok már?Keanu Reeves(lehet nem így kell írni :oops: ) és Sandra Bullock.Szerintem tök jó csajoknak való limonádé de jó volt!!!!

Hányinger kerülget továbbra is egész nap!!!!!! :(
Az álmosság is jelen van,ezért is néztem filmet hogy ne aludjak már annyit :)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!


Nyáriorgona!

Igen elég izgalmas a ciklus második fele!
De nekem már nem4
Inkább már idegesit igy a 10-ik hónapban!
Elfogyott a türelmem!
Nekem akárki akármit mond,hogy türelem,neked is sikerül,vagy ehhez hasonló!Már nem igazán jön be!
Szerintem ez a hónap is sikertelen,mert pé-m már 11-ik nap volt,már megkéne jönni!
Hát elég érdekes trutyi jön belőlem,de nagyon pici!
De ez se barna se piros,az meg főként nem!
Csak a wc papir olyan!Tehát még annyi sem jön,hogy össze kenné a fehérneműt!
Most jelenleg pakolászok,mert holnap megyünk csütörtök helyett a Balcsira!
De azért holnap délelőtt még irok!

Lh tesztel kapcsolatban én most 2-őt csináltam,11 és 13-ik nap.
Nem volt tökéletesen a második csik erős!
Az is lehet,hogy most még pé-m se volt,mivel tojcsifehérje se volt!
Vendég
 


Panni,
Te tök mázlista vagy! Neked minden sikerül! Lediplomázol, aztán rögtön jön a harmadik baba, anyukád vigyáz a gyerkőcökre, otthon hávájozol meg dvd-zel! Szóval nem vagy ám semmi csaj!!!! Amindenit! Így kell ezt csinálni! :wink:

Kriszti,
valami csak kialakul már, de lehet hogy még korai ezen rágódni, hiszen ez csak a 24. nap. Igen, minden egyes hónappal az ember egyre türelmetlenebb lesz, aztán eljut egy pontra, hogy elege lesz az egészből, és már nem is örül a "babaprojektnek". Hát nem könnyű az biztos.
nyáriorgona
 
 


Nyáriorgona!
Na én eljutottam ide!
SAJNOS!
A jövőhónaptól semmit nem is teszek érdekében!
/De ne mondja senki,hogy pont igy fog sikerülni/
Mert már ezt sokszor hallottam a környezetemben és itt is!!
Aki több sikertelen hónap után van az megérti!
Igen még van 4 napom!
De most tudom,hogy ez is sikertelen!!!!

Jó éjt!

De amúgy szombaton megyek a dokihoz ha nem jön meg,mert azt mondta,hogy a 3 clostys hónap után akar látni,nem tudom,hogy most hogy tovább!
Vendég
 


Jó reggelt!

Ma már nem biztos,hogy gép elé tudok jönni,mert 2 órakor indulunk!
Vigyázzatok magatokra!
Puszi Mindenkinek!
Legkésőbb szombaton már irok!

Szép napot!
Vendég
 


Kriszti!

Jó nyaralást!!!!! :D :D :D

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kriszti,

Jó nyaralást kívánok, és remélem, hogy egy zebrást teszttel térsz haza. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
1 percre még beugrottam!
Köszönöm a jókivánságot!

Hát sajnos nem fogok zebrás tesztel haza jönni!
Ez a hónap is sikertelen!

Vigyázzatok magatokra!
Vendég
 


Sziasztok Csajok!!
Átköltöztünk az új lakásba,most kötötték be a netet!
3 szobánk van!!Jöhet a bébi! :lol:
Én nem tom csajok,de ma a 11.napon vagyok,de még mindig a mensi utozöngéje van vagy mi. :roll: :shock: Olyan rozsaszines halvány cucc van .Még nem mult el teljesen vagy mi?????(nem beágyazodás tutira!!!Tudom!)
Ja és jó hogy nem voltam terhes most,mert amennyit cipekedtem fel a 3.-ra,jesszusom,tuti vetélés lett volna :!:

Kriszti
sajnálom,de szerintem ne add fel.Igaz hogy már nem a legjobb korban vagyunk,de nem vagyunk még reménytelenek!! :D
Vendég
 


Erika,
biztos jó túllenni a nagy cuccoláson! De még nem is fogtok unatkozni egy pár hónapig, az biztos! :lol: Mire minden a helyére kerül. :wink:

Fogalmam sincs milyen folyás lehet a 11. napon, ilyenkor már inkább a peteérésen kellene a szervezetnek gondolkozni, nem?
Én ma vagyok a 12. napon (akkor szépen együtt haladunk!) Ma is csináltam ovu tesztet, de olyan negatív lett, hogy abszolut semmi (illetve a 12. percben valami szinte nem is látható rózsaszín csík, de akár be is képzelhettem, aztán pár óra múlva rózsaszín folt lett a várható csík helyén, de az már nem számít) Nekem egyébként bő híg folyásom van a 11. naptól, ez általában minden hónapban így van mostanában, tojásfehérjét már nem is emlékszem mikor láttam utoljára. Ez nem rózsaszín, leginkább színtelen. Egyébként pedig a mensi végén (6-7. nap táján) egyértelműen barnáztam, ez se tetszik.

Még van három ovu tesztem, remélem holnap már lesz valami. Nehogy a hülye teszt miatt elszalasszam ezt a hónapot, mert ezt a "gyűjtögetésnek" szántam, szóval várjuk a peteérést, aztán mindent bele. Szerintem holnapnál tovább már nem várunk... :oops: Ja, és még a hőmet is mérem! :D Köszi apa!!! :D Abszolút lent van.

Szerintetek Krisztinek megjött? Azért írta azt hogy sikertelen hónap? Akkor ez elég rövid ciklus volt neki.

Na jóéjt, Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


Erika!

Jó lehet hogy túl vagytok a hurcolkodáson!!Mostmár tényleg jönni fog a bab,csak megvárta a költözést :wink:
Lehet a pé miatt az a színes folyás ,nem??!!Van akinek azzal jár,már hallottam olyat.

Nyáriorgona!

Azért ne adj 100%-ot annak a tesztnek,mert tudod nekem egyátalán nem mutatott semmit és mégis volt pé-m(ahogy az ábra mutatja :lol: ).Ja és nekem se volt tojcsifehérje!!!

Ha lennt van a hőd akkor csak várj és mérj türelmesen,ha még lejjebb megy hírtelen ,na akkor pedig mindent bele.Azért mostmár akciózzatok :oops: ,mert a pé-előtt már jó, ha ott vannak lesben a kiskatonák.Amúgy nekem is a 17 napon volt a pé-m a hőm szerint.


Lányok,teljesen ki vagyok a hányingertől... :( tudom nem panaszkodom mert ez volt minden vágyam...de azért kicsit rossz.És képzeljétek azt hallottam ,hogy minél többedik terhesség annál erősebb a rosszullét....

jó éjt :)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszi Csajok a válaszokat.Most elmult,holnap utánra várhato a peteérés.Akciozunk aztán vagy lesz valami vagy nem...
Doboz van még,meg sok melo,meg átjelentés..... :x :roll:

Panny
sajnálom ezta hányinger dolgot.Ettől én is parázok kicsit,mert nagyon utálatos tud lenni. :? Nekem elsőnél abszolut nem volt,másodiknál ugy-ahogy,most akkor nagyon lesz?????
Remélem nem jól hallottad ezt a dolgot!!
Kivánom Neked,hogy kicsit legyél jobban,és tudj örülni minden egyes babás percnek. :D
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Bocsi az eltűnésért. Itt van még az unokahúgom aug 11-ig, így kevesebbet tudok olvasni is. Azt azért megtettem eddig is.

Remélem, Krisztinek nem jön meg. Jól vagytok ezenkívül?

Velünk minden rendben. KIcsit fáradt vagyok. Ennyi.

Pussz nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok!

Hát én úgy megkönnyebbültem! Ma reggel az lh-teszten egy szép második csík jelentkezett (icipicit halványabb mint a kontrollcsík, de ezt én pozitívnak tekintem, mert hirtelen emelkedést írt az lh-szintre peteérés előtt, hát ez az, nekem eddig semmi nem látszott). Hőmet ma reggel is meg tudtam mérni, lent van a béka segge alatt. Ha pár napon belül felmegy/ugrik, akkor tuti van peteérésem!!! :lol:
Szóval ma mindenképpen akciózunk (akkor is akcióznánk, ha az ovuteszt nem mutatott volna semmit, mert azért nem akartam volna elbliccelni egy hónapot sem) Szép erős katonákat gyűjtögettünk az utóbbi napokban, hamikáztak E-vitamint is, és ha kell, egész éjjel gyertyában állok! 8)
(Jaj, ne nézzetek hülyének, csak most fel vagyok dobódva! :D )

Britta,
jó újra hallani felőled. Majd ha időd engedi, gyere gyakrabban.

Panni,
Panaszkodj csak nyugodtan, mi azért vagyunk itt. Szerintem megértjük a dolgot. Borzasztó lehet ez a hányinger, emlékszem rá. Nekem mindkét gyereknél félidőig tartott, nem sokszor hánytam, de egész nap kóvályogtam, és azt hittem sose fogok már tudni enni. Hát azóta igen jó étvágyam lett! El fog múlni!!! Csak kitartás! Nekem néha az segített, ha egy-egy kekszet elrágcsáltam, de a családi étkezéseken nem tudtam "résztvenni".

Ez tényleg érdekes, hogy neked a teszt nem mutatott semmit. Hányadik napon nézted? Vagy folyamatosan? Az megnyugatató, hogy tojásfehérjéd neked sem volt. Tehát nincsenek általános szabályok.

Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


Brigi!!
Üdv,jó hogy jelentkeztél,már hiányoltunk :lol:

Erika,Nyáriorgona!

Látom ti majdnem egyszerre" peteértek" :D úgyhogy hajrá!!!

Nyáriorgona!

Igen nekem az ég egy adta világon nem mutatott az LH pozitívat se a hőm szerinti peteérés előtti napon,se aznap... :(
És tényleg nem volt tojásfehérje(én akkor el is voltam keseredve hogy tuti nem is volt pé)Egyedül a hőm volt teljesen kiszáítható és a teljsen úgy működött ahogy kellett.A pé-kor leesett hírtelen és utána kúszott fel napról-napra feljebb.A pé után legalább 5 tizedet egyből felment.

Nagyon szurkolok nektek(aztán gyertyázz nekem ezerrel :D :lol: :D :lol: )

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nyáriorgona
tényleg együtt peteérünk.Hajrá!!!Drukkolok!!!
ÉN annyira fáradt vagyióok igy apakolások közepette,hogy megint nem fűzök nagy reményt,megint azt mondom hogy majd jövő honapban.NA de igy megöregszem aztán sose lesz.Azért persze nem adom fel.MA is annyi pocissal taliztam a játszin,olyan irigy voltam mint a csuda.Tiszta hülye vagyok! :oops:

Panny
ha ez megnyugtat nekem sosincs tojcsifehérje,csak bő folyás.Szerintem ez nem általános!!A hőmérőzés a tuti.Már aki nem kel fel a gyerekhez éjjel!!

JAj CSajok,ugy örülök a Petra nem velünk alszik végre,hanem a saját szobájában.De jó is ez a költözés!! :lol:

Brigi
szia!!Örülök hogy jeletkeztél.Hiányoltunk!!!
Mizujs Veled??
Vendég
 


Sziasztok!

Ti is hiányoztatok. Próbálok sűrűbben jönni, de nem könnyű. Jól vagyunk. Én kissé fáradtan. Be kellett pótolnom a munkámat. Aztán kiderült, hogy még marad az unokahúgom két hétre. Igaz, én nagyon örülök, mert rég taliztunk már, és ez kellett.

Legyetek jók.

Pussz nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szép napot!

Írjatok!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat, de sajnos le vagyok törve, mert apa este (már az ágyban!) közölte velem, hogy nem akar harmadik gyereket. Hát hamarabb is szólhatott volna! Pont a peteérés napján! Aztán "későhajnalig" beszélgettünk, végül együtt voltunk, de így azért egy kicsit gáz. Nem is tudom, hogy mit gondoljak, most ezt itt nem tudom pár mondatban kifejteni, meg nem is idevágó topik...

Erika,
igen, az szupi amikor végre van az embernek egy kis "magánélete" (és saját szobája!), és a gyerekeket el lehet különíteni. Hogy próbálkoztatok eddig, ha ott volt a Petra veletek? :roll: (persze nem muszáj válaszolni :oops: )

Plusz annyira fáj a hasam, hogy alig tudok valamit csinálni. Olyan mintha ki akarna alulról szakadni a méhem (se állni, se ülni nem jó) Majd csak elmúlik...

Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


Szia Nyáriorgona!

Sajnálom az esti dolgot. Remélem, meggondolja magát a párod. Eddig mi volt a véleménye?

Fel a fejjel. Bízom benne, hogy minden rendben lesz.

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy ilyen ritkán jövök hozzátok de mostanában nem írok sehová de olvasni olvasok.

Lenne egy kérdésem 28.-án volt akció és az lh teszt jelzett 29-én de azóta nem volt akció de ma el kezdtem kicsit rózsaszínű lenni ha wc után meg törlöm magam egy kérdés be ágyazódásnál lehet ilyet tapasztalni vagy nem ?

Köszi a választ ha valaki tudja.

Puszi Márti

Kép
Kép
Kép
márti80
 
 


Britta,
ő eddig sem igazán akart harmadikat. Két gyereket terveztünk, van egy fiúnk meg egy lányunk, minden "tökéletes" és kész. Csak ahogy telnek az évek, nekem egyre inkább tetszik a "sokgyerekes" családmodell, ami persze nálunk nem lesz soha, de legalább még egyet vállalhatnánk. Van családi házunk, nem éhezünk, nem is vagyunk még idősek, és mégsem lehet több gyerekünk. Olyan nehéz elfogadni.

Persze az összes létező észérv "ellenem" szól:
- se fizikailag se idegileg nem bírunk el még egy gyerekkel (most is gyakran kikészülök/kikészülünk mellettük)
- segítségem a gyerekek mellé napi szinten nincs (nagy ritkán nagymamák, de messze vannak, egyik beteg stb.)
- két gyerekszoba van (sajnos úgy alakítottuk ki, hogy nem lehet belőlük hármat csinálni válaszfallal vagy hasonlók)
- van már fiúnk is meg lányunk is (mindkét nemből)
- "párosan szép az élet" (mindenkinek van társa és a nagyvilágban is minden kettő vagy négyüléses) a harmadik mindig kirekesztődik stb.
- a gyerekeknek is nagy tolerancia egy kisgyerek születése + csecsemőkora, megtehetem-e ezt velük? (a nagy szerintem még nem heverte ki az első kistestvért sem)
- már van testvérük, nem lesznek egykék
- minél többen vannak egy családban, annál kisebb figyelmet tudnak egymásra fordítani a családtagok
- anyagiak: el is szeretnénk őket tudni indítani az életben (férjem sokat szívott azzal, hogy a szülei semmiben nem tudták támogatni)
- nőgyógyászati gondjaim is vannak (bár két orvos is állítja, hogy nincs semmi baj, nekem néha pl. most is iszonyatos fájdalmaim vannak)
- és persze apának fog jutni a legkevesebb figyelem, belőlem mínusz(!) 200%-ot fog kapni, saját magunkkal pedig egyáltalán nem fogunk tudni foglalkozni, anélkül pedig nem lesz elég türelmünk a gyerekekhez.

Szóval ilyenekről beszélgettünk. Évek óta őrlődök emiatt, és higgyétek el nem a munka elől akarok elmenekülni (főállású anya) mert szeretek dolgozni és fogok is, nem kizárólag a picibabás időszak rózsaszín illatáról álmodozom, mert az úgysem lesz és ha ki kellene hagyni, akkor is szeretnék még egy gyereket, nem a szülésélmény hiányzik, mert abból is jutott nehéz is meg csodálatos is, egyszerűen szeretnék még egy gyereket. Annyira vágyom rá mint annak idején az elsőre. És most vagy soha, mert szerintem a kis korkülönbség jobb a gyerekeknek (mindezek ellenére!) és pár év múlva viszont már én nem kezdem elölről + a "lemaradt" harmadik meg olyan mintha egyke lenne. Hát ennyi. Bocs a hosszúságért és offságért, de ezt "senkinek nem mondhattam el, így elmondtam hát mindenkinek".

Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


Szia Márti,

Simán lehet rózsaszínes váladék beágyazódákor. :lol: :lol: :lol:

Drukkolok, hogy az legyen. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Márti,

állítólag előfordulhat kisebb vérfolt beágyazódáskor. De ilyen hamar beágyazódik?
Egyébként mizujs veled?

Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


Nyáriorgona
Én teljes mértékben értelek Téged is és férjedet is.Nekünk pontosan ilyen gondolataink voltak.Igaz nálunk is 2 gyerek van,de mindketten lányok(félre ne értsetek mi lányt is szerettünk volna mindkétszer),de a két gyerek közt akkora akülönbség hogy nem társai egymásnak.Mi azért szeretnénk mégis közös megállapodás szerint mégegyet hogy a kicsinek legyen legalább társa.Persze Réka néha morog is,mert ugy érzi,hogy akkor a kis Petra csak a kicsit fogja szeretni,dehát ez nem igaz,hisz imádja.(most is kérdzegeti,hogy nyaral,meghát mindenből kettőt vetet a boltban :) )
Szoval közösen ebben igy döntöttünk.De ha nem lesz,nem leszünk elkeseredve hisz tényleg 2 kislányt szerttünk volna,dehát ugy belejöttünk,elférne mégegy kislány is(vagy fiu)
Szoval Nyáriorgona,én megértem mindkttőtöket,és azt kivánom hogy történjen minden ugy ahogy a legjobb!!Majd a fentiek eldöntik!!
:!: :D

Kérdezted,hogy eddig hogy volt akcio: a Petra mellett??
Nem!! :D A Petra elaludt velünk,átvittem,akcio,aztán éjjel átjött aludni.
Most viszont ott is alszik el,és csak kiabál éjjel ha kell valami!!Huuu,de jó is ez!!! :wink: :oops: :lol:
Vendég
 


Jaj,és persze lehet nappal is akciozni!!!
Mindkettöt nappal hoztuk össze!!!! :oops:
Vendég
 


Erika, köszi a választ. :)

Hát ilyen nappali, meg főleg reggeli együttlétekről álmodozunk mi is, csak hát nappal nálunk mindig van valaki itthon és ébren (kivéve apát, mert ő dolgozik, reggeltől estig nem is látom) reggel meg általában "ébresztve" vagyunk és ugrok ki az ágyból (mostanában éppen apa ugrálgat hajnalonta) Ja tényleg, reggel nincs is mellettem az ágyban! Szóval így nehéz... Meg ebből gyerek se lenne nálunk biztosan, mert "utána felkelve" kifolyik, és nálunk úgy nem jön össze... Így se, szóval mindegy...

Egyébként elindult a hőm felfelé, lehet hogy le is maradtunk a pé-ről, mert a ciklus-diagram szerint kedd reggel volt a legalacsonyabb, az lh-teszt szerda reggel volt pozitív, mi meg csak szerda este, illetve már csüt. hajnalban voltunk együtt. Tehát max. fiú lesz! Ha lesz...
nyáriorgona
 
 


Ja, a lényeg! Most rajtatok a sor, ne feledd! Fel kell avatni rendesen azt az új hálószobát! :wink: :oops: :lol:
Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


Nyáriorgona!

Képzeld ugyanezen a szitun mi is átestünk a férjemmel!Amikor olvastam a soraid,mintha én írtam volna....Februárban amikor pont a pé-t vártuk és már teljesen oda voltam...eljött végre az este és az én férjem is az ágyban közölte,hogy lehet hogy nem is kéne nekünk harmadik gyerek,vagy legalábbis nem most.Azt hittem a föld nyílik alattam ketté :( Akkor abban a pillanatban nagyon csalódott lettem.Persze mi is sokat beszélgettünk és ugyanezeket az ellenérveket felsorakoztattuk együtt(mint amiket te írtál)és látszólag megbeszéltük hogy jó,akkor most nem lesz harmadik.Kb.egy hétig bírtam mert én a szívem mélyén tudtam,hogy lehet itt akármilyen földet rengető észérv ,semmit nem szeretnék jobban mint egy kisbabát a férjemtől!!!!És nem játszott közre, hogy két fiúnk van,mert abszolút nem érdekel ha ez is pöcsös lesz(komolyan!)Szóval a férjem is látta hogy ez engem mélyen érint és boldogtalan leszek.....aztán megpróbáltam én érveket sorakoztatni neki a baba javára és győztem!!Azán sikerült is a következő hónapban,de mint ismeretes el kellett vetetnia vírus miatt.Na az volt az pont,a mi kis targédiánk és onnantól talán a férjem még jobban akarta a 3.babát mint valaha,vagy mint én.Sajna ennek kellett történni hogy eldöntse mit is akar valójába.Szerencsére a továbbiak jól alakultak és a sztori többi része már ismeretes.

Én is csak azt tudom tanácsolni hogy beszéljetek róla,egyikőtökben se maradjon tüske vagy kimondatlan dolog vagy boldogtalanság!!!

És amit dönteni fogtok azzak mindketten boldogan tudjatok tovább élni!Sok erőt és sikert hozzá :lol: :lol: :lol:

Bocs ha hosszú voltam :?


Márti !
Simán lehet beágyazódáskor kicsi vér.
Ahogy számolom a 6.dpo-n jelentkezett a rózsaszín,az pont lehet időben a beágyazódás.

Erika!

Tényeg jó a külön szoba a gyerkőcnek,mi is így örültünk amikor az új házunkba beköltöztünk és különkerült a nagyfiam. :D

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nyáriorgona
ugy legyen,mi megtesszük amit meg kell :wink: :oops:
Most akkor végülis probálkoztok tovább ,nem??Utána mégis együtt volatok??!! :roll:

Panny
én sajna lemaradtam erről a virusos dologrol.Ha kéremszépen megirod nekem privibe mi is volt ez??
Nagyon ügyik voltatok akkor hisz ujra a pociban avan a bébike!!!!
Amit irtál is mintha az én gondolataim lettek volna.Nekünk is volt ilyen,és látja rajtam az uram,hogy akarom nagyon,vagyishogy nem teljes az életem igy.Most már neki sem,mert mindnkinek mondja hogy szeretnénk még egy babát! :D De aztán leállunk :lol: punktum,kidobom a terhes ruháimat,nehogy aztán megint ellágyuljak.. :lol:
Vendég
 


Panni,
hát megnyugtató, hogy másnak is vannak ilyen gondjai, és nem csak mi járunk ilyen cipőben. Köszi, hogy leírtad.
A picibabát, aki elment, nagyon sajnálom, meg hogy ilyet kellett átélnetek, de aztán most örülhettek, mert minden rendeződött. Én is elolvasnám, hogy milyen vírus okozta a gondot.
Egyébként nálatok milyen érvek szóltak a 3. gyerek mellett? (nem muszáj megírni, csak ha akarod, arra gondolok, hogy mivel győzted meg, azon felül, hogy majd "megveszel" érte :D )

Erika,
szerintem "csak" annyi, hogy a párom fél. Van is rá oka, mivel neki egyedül kell előteremteni az egész család megélhetését, ha vele valami történik (munkahelyre gondolok) akkor nekünk annyi. Félretenni nemigen tudunk, ő pedig gyűjtögetni is szeretne + ha jön a harmadik, akkor még több kiadásunk lesz, bevételünk pedig még jó pár évig nem lesz több, mivel én nem fogok tudni dolgozni. Ezenfelül "élni" is szeretne, már öt éve "nem élünk", és ha jön a harmadik, még három ilyen évet hozzá is adhat, és a három gyereket meg már nem is fogja senki elvállalni, magyarul mi kettesben soha sem leszünk már. (Most sem vállalja el a két gyereket senki, több napról nem is beszélve!!!)

Valószínűleg lesz még jó sok beszélgetésünk, mint ahogy volt is már az elmúlt években, aztán majd meglátjuk. Mivel már pár hónapig próbálkoztunk, ezért nem látom úgy, hogy teljesen reménytelen lenne a dolog a részéről, csak ő is olyan mint én, biztosra szeret menni, és az "emberélet" nem játék. Csak én nőből vagyok, így ez nálam meg van spékelve az én bolyolult lelkivilágommal (de mint látjuk, nem vagyok ezzel egyedül :D )

Igen, utána együtt voltunk, tehát akár már terhes is lehetek ebben a hónapban, akkor meg már nincs visszaút. Egyébként én is félek, és biztosan ezt is érzi, így meg nehezen fogom meggyőzni. Tehát tök logikus: ne legyen harmadik gyerek. Hogy miért nem tudok én csak logikusan gondolkodni?!? (Persze ha ésszerűen gondolkodsz, sose lenne gyereked, mert azzal csak a gond van. Az első is csak azért jött már akkor, mert azt mondtam, hogy nem várok tovább: vártam, hogy diplomázzunk le, aztán vártam, hogy teljen le a katonaság, aztán vártam, hogy legyen jó állás, aztán jó állásváltás, aztán új lakás, aztán mégis inkább most legyen családi ház, és akkor besokalltam! A kistestvér azért jött akkor, mert a GYED alatt kellett megfoganjon, most meg lejár a GYES is nemsokára, és nem akarok várni megint, mire jó állást találok stb. Ha egyszer visszamegyek dolgozni, akkor azt már "teljesen" szeretném csinálni, nem félig itt és félig ott is lenni, aztán mindenbe belefogok, és semmit sem tudok rendesen csinálni.)

Erika, ti mióta próbálkoztok?

Most abbahagyom, mert regényt tudnék írni! :wink:

Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


sziasztok!
A Nők Lapja Egészség magazinba készítek egy cikket arról, hogy ősszel a parlament elé kerülhet a kérdés: a második vagy a harmadik gyerek után meg lehessen-e választani a következő baba nemét. Ezt most már a tudomány lehetővé teszi, bár még azon vitatkoznak, hogy 90 százalékos biztonsággal jön e be a módszer vagy csak 65.
A cikkhez szeretnék minél több véleményt gyűjteni, főleg olyanok álláspontjára lennék kiváncsi, akiknek 2-3 fia vagy lánya van már. Élnétek e egy ilyen lehetőséggel vagy jobb a természetre bízni? Motivációt adna ez ujabb baba-projekthez? Korábban próbáltátok e alternatív módszerekkel (pl. naptár) befolyásolni a baba nemét

Nagy segítség lenne ha néhányan véleményt mondanátok, akár itt a fórumon vagy mail-en!
Előre is köszönöm a válaszokat!

Dobozi Pálma
dobozi.palma@gmail.com
palmetto
 
 


Szia Pálma!

Én szívesen leírom röviden a véleményem de valszeg ezt nem fogod betenni a cikkedbe... :?

Hogy éltünk e valamilyen módszerrel a gyerek nemét megválasztandó??Igen,annyit amit a természet megenged,a peteérés előtti vagy alatti akciózás..
Amúgy meg nem értek egyet a mesterséges nem megválasztással!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hogy jön ahhoz akárki is hogy beleszóljon a természetbe???Nem értem hogy miért akarja valaki magát alávetni a nagyonis költséges és egyátalán nem veszélyes műveltnek.Nekem a legjobb barátnőm lombikos(4.lombik sikerült neki)és végignéztem hogy miken ment keresztül.Hát mit mondjak...az akinek a sors vagy az isten,bárhogy hívhatjuk,megadatta hogy képes egészséges gyereket kihordani és szülni,az miért akar kockáztatni????Miért nem örül annak hogy ez megadatik neki???Nagyon sok nő mit nem adna érte ha AKÁRMILYEN NEMŰ GYERMEKET szülhetne!!!!!!!!

És nem hiszem hogy az amúgy is gyatrán álló OEP-nek arra kéne költeni hogy valai nem elégszik meg a sors adta nemű gyrekkel.Azt gondolom vannak ettől fontosabb dolgok(pl.rákkkutatás,rákgyógyítás(amire inkább költsön az állam ,vagy az OEP)mint az efféle "hóbortra".Ha valaki akar gyreket akkor az GYEREKET akarjon és nem egy bizonyos nemű gyereket.Minden gyreke más és más személyiség hiába azonos neműek.Nekem 2 fiam van és biztos hogy nem fogom "visszavinni" ha a 3 .is fiú lesz.Nem leszek elkeseredett és nem fogok csak azért még egy gyereket akarni hogy hátha a 4. lány lesz.....Egyátalán nem ösztönözne ha meg lehetne választani a gyerek nemét.

Már átmentem egy tragédián amikor az egészséges babámat el kellett vetetni egy vírus miatt(igaz,csak 6 hetes volt de nagyon megviselt)hát aki átmegy hasonlón,vagy még sokkal rossabban(vannak itt a baba-neten sajnos sokan)azok egy percig se vetik fel ezt a kérdést.

Teljesen más kérdés ha valaki bármilyen genetikai vagy más betegség miatt kényszerül a lombikra(mint a barátnőm)de ők sem választhatták meg a baba nemét.

Én a magam részéről nagyon bízom benne hogy elutasítják ezt a javaslatot,mert mivé lesz a világ???Miért kell mindenbe beleszólni amit a természet maga intéz????????

Hát remélem segíthettem a saját véleményemmel!!

Üdv,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Csajok!

Majd jövök később...

Egyenlőre annyit hogy voltam UH- és van szívhang!!!!!!

És ma megszült a legjobb barátnőm(4.lombik sikerült) úgyhogy nagy az öröm!!! :lol:

A vírus miatti abortuszom leírom!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hello Csajok!!

Hát a vírus miatti elvetetés úgy volt,hogy áprilisban terhes lettem(elsőre!)nagy volt az öröm.Pont május elseje volt amikor egész nap kinnt voltunk a napon(repülős napok voltak )és estére 38 lett a lázam és piros lett az arcom.Azt hittem egy enyhe napszúrás,nem is nagyon törődtem vele.
Aztán rá 5 napra este ahogy készültem zuhanyozni észrevettem a mellkasomon a rengetek ksi apró kiütést.Én akkor már sajna(kiokosodott lévén :? :wink: )tudtam hogy itt nagy gáz lesz...Reggelre az egész testem etel lett vele.Hozzá tartozik hogy akkor itt Gödöllőn ún.Lepkehímlő járvány(B19-parvóvírus)volt az összes oviban.Azért lepkehímlő a népi neve mert először pios lesz az arc lepkeformában körben(ahogy nekem is,csak napsütöttnek hittem)Szóval berohantam a Kistarcsai kórházba ahol szó szerint az ügyeleten"fingjuk"nem volt ,hogy mi bajom lehet.Elkezdtek calcimusc-kal tömni ,hogy biztos valami allergia.Persze nem javult semmit így hazajöttem,de eszembe jutott hogy hétvégén délelőtt van gyerekorvos ügyelet,és ha valaki akkor egy gyerekorvos tuti felismeri.Hát így is lett,a gyerekdoki egyből diagnosztizálta a vírust.Én meg nem vagyok hülye,tudtam ,hogy az első 3 hónapban minden vírus nagyon veszélyes,de mint utóbb kiderült ennek ugyanolyan káros hatása van a magzatra mint a rózsahímlőnek.Torzulásokat okozhat,szívbetegséget,vakságot,süketséget...szóval rengeteg szörnyűséget.Persze beszéltem immunológussal,genetikussal és azt mondták hogy mivel így kijött rajtam minden tünet,sajnos 90 % ,hogy beteg lenne a babánk és így nem mertük a 2 egészséges gyerekünk mellé vállalni egy beteg babát.

Hát röviden ennyi....
Én nagyon nagy tragédiaként éltem meg az egész helyzetet és tudtam ,hogy csak a lehető legyorsabb újabb teherbeesés menti fel e lelkem a kínok alól(ami hál'istennek hamar sikerült is, mert május 10.-én volt a műtét)


Nyáriorgona!

Hogy mivel győztem meg a férjem a harmadik gyerekről???

Hát először is azzal hogy azt hiszem nagyon szeret és nem akart szenvedni látni(pedig nem szenvedtem látványosan :wink: )komolyra fordítva a szót azt elmondtam neki,hogy nem szeretném ha majd pár év múlva keserű szájízzel beszélnénk a témáról úgy,hogy már lemaradtunk róla,nem szeretnék hiányérzettel élni a további életemben,nem szeretnék boldogtalan lenni,nem szeretném ha utólag megbánnánk hogy nem végtunk bele...És én is úgy voltam vele hogy ha visszamegyek dolgozni és találok egy nekem megfeleő,családbarát melóhelyet akkor nem szívesen hagynám már ott,szóval később nem szeretnék már kiesni a munkából.Ja és három gyerekszoba van a házunkban is,szóval ez se akadály.És a legutolsó szempont volt ,hogy a házhitelünkből is levonnak egy millát szocpol ügyében.De ez tényleg csak amolyan "kellemest a hasznossal"dologként merült fel,abszolút nem ez az volt a fő indok,remélem nem érted félre. :wink:

Egyébként a férjemnek is hasonlók a félelmei mint a tiédnek dettó!!!!!(anyagi téren is,szabadság téren is,életélvezet téren is......azért nekünk van kire hagyni őket,ez sokat jelent ,mert el tudunk néha menni ketten is valahova)

Én is egy regényt írtam.... :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny
de örülök,hogy van szívhang!!Édes pöttömke!!!!Gondolom hogy örültök Ti is!!! :D
Ez a lepkehimlő furcsa egy dolog.Honnan van?Miért nem ismerik fel a nőgyógyászok ha ilyen kemény elváltozásokat okoz a magzaton?HA Te nem jársz utána akkor megszülettetik veled?NAgyon durva!! :?
Szerencsésen alakult minden aztán végül,és szivből örülök ennek.Most is elsőre összejött a bébike ugye??
Jó kis páros vagytok Ti a férjedel,ha ilyen könnyen megfogansz! :wink:

Csajok!
Most hogy olvaslak Titeket a 3.gyerek témával olyan jó érzések kavarognak bennem!! Most már látomhogy mindekinek az agyán pontosan azok a gondolatok futnak át mint az enyémen is,és még sokunkén is.NAgyon örülök,hogy hozzátok találtam,csak erősitetek Ti is az elhatározásunkban!Köszi Csajok!!! :D
Vendég
 


Szaisztok!

Panny! Örülök, hogy van szívhang. Ellenben szomorúan olvasom a májusi eseted. Sajnálom, de most, hogy ismét babát vársz, sok szerencsét kívánok neked.

Többiek merre vagytok?

Krisztiék nyaralnak még?

Kellemes napot!

Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok!

Panni,
köszönöm a kimerítő választ! :D
Ez a lepkehimlő nagyon durva, de még durvább, hogy az egészségügyben nemigazán figyelnek ránk. Mindig nekünk kell mindenre odafigyelni, és mi lenne velünk mondjuk internet nélkül... ?!? Nálunk például a kruppot nem ismerte fel két orvos sem, és amikor már a kórházban voltunk, ott derült ki (annyira tipikus köhögés, csak akkor én még erről nem hallottam, na de az orvosok se?) Meleg tejet akart itatni a gyerekkel az orvos, hogy az majd segít. Namost köztudott, hogy csak a hideg (!) segít (kivinni levegőre stb.) Akár bele is halhat, mert a meleg kitágítja az ereket és elzárja a légutat (szerencsére nem volt hajlandó meginni a tejet a fiam) Én már egyetlen orvosban sem bízom...

Visszaolvastam ám a topik elejét, szóval nektek már négyszer is sikerült elsőre a baba... :wink: Lassan megnyugodhatsz, már hét hetes a babó, túl lesztek nemsokára a kritikus időszakon. Hányinger van még? Vagy ne kérdezzek ilyet? :wink:

Brigi,
nézem a vonalzód... Mindig ilyen hosszúak a ciklusaid? Lassan lehet izgulni érted! :D Mikor akarsz tesztelni?

Kriszti,
mikor jössz haza? :wink: És mizujs veled? Már biztosan kiderült, hogy sikeres volt-e ez a hónap.

Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


Sziasztok!

Már itthon!!!!
Nem jött még meg,semmi jele!!!!!!!!!!!!
Viszont iszonyú sok folyásom van azóta mióta elmentünk!!!!
Irok többet és mindenkinek ha lessz több időm!!!!
De még pakolászok és mosok!!!!
Vendég
 


Kriszti
húha mit olvasok!Izgulok érted!!!!!A hasad alja nem fáj?Nem felfázástól van a folyás?(nekem most peteérés körül volt iszonyat sok,de már mulik...)
Irj,milyen volt a pihenés!!

Britta
Hogy ilyen hosszu a ciklusod mikor van kb. a peteérés??Vagy folyamatos a probálkozás(2 naponta? :oops: )

Megjött ma a Rékám is a nyaralásból olyan barna mintha a tengerparton lett volna.Dehát ezekben a melegekben csak is ennyire lehetett lebarnulni,pedig a" magyar tengeren "voltak csak
:wink:
Vendég
 


Kriszti!

Bíztató!!! :lol:

Erika!

Ez a lepkehímlő egy olyan betegség ami viszonylag nem új csak most kezdett felénk terjedni.Egyébként a gyerekekre nézve semmilyen rossz hatással sincs,amikor kijönnek a kiütések még oviba is járhatnak ,semmi más tünet nincs,nem gyengék semmi.És akkor már nem is fertőz(a kiütések megjelenése előtt 3 héttel fertőz)-én sajna kiokosodtam már a témából :?
És összeismerkdtem itt Gödöllőn egy olyan lánnyal(vagyis csak a baba-neten talált rám)aki 17 hetesen vetélt el e miatt a vírus miatt(a boncoláskor kimutatták a piciben ezt a vírust!)És képzeld a lányon nem is jöttek ki a pöttyök,ő csak hordozó volt.Szóval nekem a SOTE-n a doki azt mondta,hogy még örülhetek hogy kijöttek a tünetek rajtam mert így legalább tudtam hogy elkaptam,de ha csak hordoztam volna akkor szülök egy beteg gyereket és nem is tudom hogy mi az oka.Szóva én azóta a tűztől is félek.... :? Már már kórosan félek hogy nehogy elkapjak valakitől valamit.....dehát ez értehtő a történtek miatt szerintem,nem??!!

És tényleg jó termékena páros vagyunk az urammal :lol: :lol: Mindig mondom neki,hogy jó tenyészbika!!! :D

Nyáriorgona!

Hát nem semmi ez a kruppos sztori sem.... :( Még jó hogy nem itta meg a kicsi a meleg tejet....az tényleg nem tett volna jót neki!!!Az unokahúgom is kruppos,nekik nagyon bevált egy homeos szer!

Hát hányinger van még bőven... :? :( és még egy darabig lesz is szerintem(úgy 4-5 hétig)

Egykicsit azért parázok mert a méretei szerint egy héttel kisebb a magzat a petezsákban :( 6mm-es,ami 5-6 hetes terhességnek felel meg,én meg már 7 hetes vagyok.Mondjuk az is iagz hogy nem a 14,napon volt a pé-m hanem a 18.-on e miatt is lehet lemaradás,nem??!!Meg az is igaz hogy mindkét gyrekkel ugyanígy voltam,egy héttel kisebbre saccolták a méretet az első hetekben.
De azért aggódom ezerrel!!!!Igaz hogy volt szívhang ,de még alig érzékelte a gép és még bármi baj lehet!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jó reggelt!


Erika!
Szokott fájni a hasam alja,de nem hiszem,hogy terhes vagyok sőtt azt sem,hogy felfáztam!!!!
Nagyon valószinűnek tartom,hogy az utrótól nem jön meg!
A múlt hónapban megjött utró mellett is a 34-ik napon!
Csinálok még holnap is 1 tesztet tök fölöslegesen,mert úgy is negativ!
Most tudom,hogy nem lehetek terhes!
Kb.19 dpo-on vagyok már rég pozitivnak kellene lenni a teszteknek!

Nyaralás!
Jó volt jó időt fogtunk ki!
A viz kicsit hideg volt,de kibirtuk!
Egyik este csavarogtunk is a Petőfi sétányon parton kikötőnél sétálgattunk,hallgattunk élő indián zenét!
Imádom!
Még utolsó nap is délután indulás előtt bevitettem magam a kikötőhöz,hogy hallgassam őket!
Lehet még szept 5-ig lemegyünk az öcsém addig lent lessz!


Panni!
No para!!!!!!!!!!!!!!!!!
Árt neked is is és a babának is!
Minden rendben lessz!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Panny
én a Petrával voltam igy.Az elején 4 hetes terhességet állapitottak meg(az jó is volt,hisz akkor kelllett volna megjönnie),aztán amikor bekerültem tüdőgyuszival a kórházba akkor 8 hetes voltam,és ott 7 hetes terhességet láttak az uh,és késöbb is mindig kevesebbet mondtak.Tudom hogy mikor fogant(a termékeny napokat)tehát biztos az első volt a jó számolás.Aztán végülis nekem mindkettő kissulyú volt(2700gr)tehát szerintem ezért is van a heti különbség. :roll:
Szal,no para(ahogy Kriszti is irta)

Kriszti
itt is szoktak lenni ezek az indiánok ,tényleg tök szuper a zenéjük!!! :wink:
Miért gondolod,hogy bizti nem vagy terhes???Csináltál már akkor egy tesztet is??
Amugy nekem is tegnap ota fáj a hasam,de én felfáztam. :( :? Ha hideg volt a víz akkor veled is történhetett valami alul,nem?? :roll:
Vendég
 


Erika!
A folyásom még azelőtt volt,hogy lementünk a Balcsira!
Fél idő után volt,most már nem nagyon van!!!!!
Ezért gondolom,hogy nem vagyok felfázva!!!!
Most igy utólag bevallom,11 dpo után csináltam teszteket,nagyon halványan pozitivak voltak,szinte allig észrevehetőek voltak,de a fiam is látta!
Azért nem irtam róla mert vártam az erősebb csikokra!!!!
A Balcsin viszont egy negativat teszteltem!!!!
Holnap vagy holnap után csinálok egy másikat!!!!
De valószinű,hogy az utrótól nem jön meg!!!!
De viszont a múlt hónapban is utróztam,akkor viszont megjött mellettte!!!!!
Hát ez van!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Kriszti! Örülök, hogy megint vagy. Bízom benne, hogy nem fog megjönni a piri. A folyás lehet jele a babónak. Nagy drukk!!!!!!!!!!!!!!!

Nálunk nem tudni, mi a helyzet. Ciklusaim eléggé változóak. Igazából nem akarok tesztelni, mert nem akarok megint kiborulni. Ha nagyon késne, majd akkor veszek tesztet. De ez hamarosan kiderül. Gyakran próbálkkozunk, van hogy 2, van hogy 3 naponta. Jó lenne, ha sikerülne végre. A múltkor is nagyon bíztam és semmi nem lett. TAlán most.


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Szia Brigi!
Én is örülök neki,hogy már vagy!
Hát én most úgy vagyok vele,hogy nem bánom ha megjön,de ez a bizonytalanság már nem jó!
De tök nyugodt vagyok!
Ha nem sikerül majd sikerül!
Nagyon drukkolok neked !!!!!!!!!!!!!!!!

Meg a többieknek is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: