Új privát üzeneted érkezett!

hali,
na most már tégyelg szétröhögöm magam kínomban :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: biztos ismeritek a pg53at.......igazából szvsz egy kalap kaki de azért szoktam nyálazni :lol: :lol: :lol: :lol: na hát az évek során nekem az még sosem lett páfrányos :shock: na tegnap az lett,így egy repi után :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 


Dido!
Jó pihenést! :wink:
Remélem most már jó kezekben lesztek.Hátha lehet orvosolni.Tök jó hogy így előre megmondták mire számíthattok.

Gigi!Nekem is van.Én kb. egy éve elő sem vettem.Szerintem is szar.Bár nálam más a helyzet,mert nem volt eddig pém.Lehet megint előkéne keresnem?Á nem,mégsem. :)

Kép
breni
 
 


Jó reggelt
Bocsi, hogy ritkán jövök :oops: Tömören rólam: Leadtam már a szakdogám, külső konzulensem ötöst javasolt :D Jövőhét kedden megyek vérévtelre. Apa ugyanúgy cigizik :twisted: Szerintem tegnap volt pé :wink:

nekem is van pg53, szeptemberben vettem ciklus 10. napja után valamikor, és nem volt páfrányos. Megjött, következő ciklusban meg a 6. napon már páfrányos volt. hol több hol kevesebb páfrány, szinte végig. Még csináltam novemberben is, akkor is sormintát kaptam belőle :lol: azóta el van rakva.

Kép
gaby25
 
 

 
 

na lányok,
akkor most köséttek fel a gatyát,egy tüszőrepi után most jön a második nálam :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: atom+ az lh tesztem :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: 16.cn :roll:
Vendég
 


Gaby!Gratula az 5-höz. :lol:
Apa még mindig cigizik,ez nem jó.De biztos hogy le is kéne szoknia?

Gigi!Na én ezt már végképp nem értem. :oops:
De mindegy is,csak csak legyen jó a vége :D

Kép
breni
 
 


Breni
biztos :wink: itt füstölög az orrom alatt, és havi 18ezer kiadás :twisted: ezenkivül bizti jobb lenne valamivel a kiskatona eredménye :P

Kép
gaby25
 
 


Az biztos hogy a pénzügyi oldala nagyon sok.Az én párom már egy éve nem cigizik és egy fél éve napi 1000.-ot tesz egy malacba,amennyit elcigizett kb.Jó dolog,mert van mihez nyúlni,ha megszorulunk.
Kiváncsi vagyok én is ha mennie kell 2 hónap múlva,hogy segített e műtét és az hogy leszokott a cigiről.Bár amikor leszokott még nem tudtuk hogy baj van a kiskatonákkal.

Kép
breni
 
 


Sziasztok,

én eltüntem egy picit, mert előbb jól kiborultam a mensim miatt azután pedig elutaztunk.

gigi,
én már hallottam olyanról, hogy valakinek többször van peteérése egy hónapban. Úgy látszik Te is ilyen vagy :D Úhhogy hajrá! :lol:
gaby,
óriási gratula az 5-höz :D Miből írtad?
breni,
nagyon érdekel 2 hónap múlva milyen változás lesz az eredményeteken. Gondolom elég macerás ez a műtét :roll:
tapedli
 
 


Tapedli!Sajnálom hogy kiborultál.Most már jobban vagy?Hol voltatok?
Nem tudom mire gondolsz a macerás szónál? :oops:

Kép
breni
 
 


breni,
csak arra gondoltma a macerással, hogy kellemetlen a srácoknak ha a legbecsesebb részükhöz szikével közelítenek :? Szóval ha már ezt vállalja egy fiú, legyen eredménye is.

Nem volt nagy extra utazás, csak a szülőket látogattuk és fölmentünk a Mártába. De nagyon jó idő volt és anyukámmal beszélgetve a fejem is kitisztult :)

Ti kihasználtátok a szép időt? Voltatok szabadban?
tapedli
 
 


Ja értem.Hál istennek nem annak vette,egyből belement a műtétben.Egy percet sem gondolkozott rajta,már amikor meg tudta rá bólintott,én még nem is tudtam róla.Szóval jól választottam. :wink:
Remélem lesz eredménye. :shock:
De azt is hogy már nem kell visszamennie 2 hónap múlva. :)

Na az tök jó hogy a Mátrába voltatok.Szép hely.
Mi csak sétálni voltunk és pihentünk.Mi nem tudunk elmenni nagyon sehova,mert a párom 2 napot dolgozik - 2 napot nem.Ez mindig így van.És hajnal 1-2 óra körül jön haza,ami azt jelenti délig alszik,akkor meg elindulni bárhova is. :x

Kép
breni
 
 


Tapedli
üzleti tervet írtam

mi csütörtökön Piliscsabán voltunk kirándulni barátokkal, jól elfáradtunk :P de jól esett, nem kellett elaltatni :wink:

Kép
gaby25
 
 


Sziasztok!

Kivel mi újság?Jó szar idő van én meg már azt hittem jön a tavasz,erre tessék havas esőt mondanak.:(

Kép
breni
 
 


Hali mindenkinek!
Hát ez tényleg nagyon pocsék idő... Ki se nézek az ablakon :cry:
Nálunk a legnagyobb újság, hogy tegnap megnéztük a Van Gogh kiállítást és én sokkot kaptam :lol: Fantasztikus volt!
Ezen kívül közeleg az ovum napja, szóval gyűjtjük erőinket a nagy csatára :lol:
tapedli
 
 


Tapedli!Ennyire jó volt a kiállítás?
Akkor tessék apát elkapni 2 naponta :wink:

Kép
breni
 
 


Breni,
nagyon tetszett. Egyébként is imádom a képeit :D Sajnos sokan voltak és tolongás is volt, meg levegő sem volt túl sok, de velem mindent feledtetett a látvány :lol:
Igen, tegnap mondtam a drágámnak, hogy itt az idő hamarosan :D Legyen olyan szerelmes, amilyen csak tud :lol:
tapedli
 
 


Tapedli!Ez aranyos.Az utolsó mondatodra gondolok.:)

Kép
breni
 
 


sziasztok

Van Gogh kiállítást én is meg szeretném nézni :)
tényleg pocsék az idő, de örüljünk neki, hogy a 4 nap alatt jó időnk volt. Általában szünnapokon romlik el :?

Tapedli
akkor hancúrra fel :wink:

Kép
gaby25
 
 


Nem is mondtam,22.-én leszünk a férjemmel 6 éve együtt és 23.-án pedig fél éves házasok.Ja és pénteken kéne megjönnie.De jó lenne egy + tesztecske! :shock:
Na jó ne álmodozzak,mi?

Gaby!Neked mikor kéne megjönnie?

Kép
breni
 
 


Breni
olyan jövőhét kedd tájékán kell nem megjönnie :wink: :lol:

Kép
gaby25
 
 


Aha értem,na akkor drukk.És hogy érzed?

Kép
breni
 
 


Breni
hát én sokszor produkáltam már tünetet :lol: szóval majd meglátjuk :wink: most görcsöl a pocim, és a gyomrom is rosszalkodik, de még korai ahhoz, hogy baba miatt rosszalkodjon :?

Kép
gaby25
 
 


Breni, Gaby,
ezerrel drukk meg rengeteg ++++++. Tyűűűde kafa lenne egy dupla zebra! :D

Dido, Gigi merre kószáltok?
T
tapedli
 
 


Tapedli!Aha,jó lenne.De tudom,hogy megint megszívom.:(

Gigi,Dido merre vagytok?

Kép
breni
 
 


sziasztok csajok,
itt vagyok,de hogy minek.....................................nem vagyok a helyzet magaslatán,sőt :cry: :cry: :cry: a hosszú hétvége alakalmából lebetegedtem,tegnap meg voltam uh-n :evil: szóval igazoltan voltam távol de rohadt jól esik hogy hiányoltatok :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :wink:
és akkor kezdem a mesedélutánt :roll: szóval ugye csüt-on pozitiv lett az lh tesztem.meg még utána vagy 4 napig :shock: de ez már részletkérdés.csüt.du már éreztem hogy benyeltem valamit,pénteken már egyre rosszabbul voltam de még kis naívan azt hittem hogy simán kibírom hétfőig míg fel tudom hívni a dokimat.szombat reggel már a falat kapartam a hüvelygyulladásos + fonalgombás tüneteimmel úgyhogy berohantam az ügyletre hogy írják fel a gyógyszert :roll: és akkor így kihúztam hétfőig :( uh-n tovább produkáltam a természeti csodákat :evil: jobb oldalból egyértelműen arra lehet következtetni hogy megrepedt a tüsző mert ott volt a sárgatest meg a petefészek körül folyadék volt. a bal oldalon sem volt ott már a domináns tüsző csak nem tudjuk mi történt vele mert semmi nem utal arra hogy megrepedt volna tehát lehet hogy simán összeesett.....DE :shock: :ezek mellett a nyh múlt hét óta egy mmrt sem nőtt és ugye köztudott ha egy tüsző megrepedt akkor a tüszőhormon felturbózza a nyh-t.na és ez nálam nem történt meg,pedig így működöm,ez már a múlt ciklusban bebizonyosodott mikor repi után napi 1mmrt vastagodott a nyh.
summa summarum:fele azt mondja volt második tüszőrepi fele meg azt hogy nem,ráadásul benyeltem ezt az idióta gyulladást és amúgy is érdekes dolgokat produkálok ebben a ciklusban szóval úgy érezem magam mint egy rémálomban :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

gabi,
mikor lesz most az átjárhatóságid?

kokor,
várom a privit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

breni,
mikor tesztelsz :oops: ?

tapi,
mindjárt középidő,de jó neked :lol: :lol: :lol: :lol:

puszi
gigi
Vendég
 


na, lecsapolták a véremet. Az asszisztens nem mutatott meg egy eredményt sem :twisted: csak a doki mutathatja meg :evil: ezért jövőhét kedden újra bemászok :? elvileg ugye, minden vizsgálat meg van, akkor le kell ülni a dokival, mi legyen. Na de hát az én hsg-m kitolódott :? és nem értem miért nem lehet csak belekukkantani :shock: máshol sem lehet? mikor az sztk-ban csinálták a vérvételt, én mentem a leleteért

Gigi
hát érdekes dolgokat produkálsz :shock: nem tudom mikor lesz hsg. Elvileg jövöhét elején jön meg, kedden egyeztetek a dokival

Kép
gaby25
 
 


Gigi!Hűha!Szegénykém jó sok mindenen mentél keresztül egy pár napon belül.Szokott máskor is ilyen gombásodásod lenni?
Mit mondott a doki az UH után? :(
Sajnálom nagyon ami történt.

Fogalmam sincs hogy mikor tesztelek.Hónapok óta nem tettem.Lehet elgondolkozok rajta, ha pénteken nem jön meg. :shock:

Kép
breni
 
 


sziasztok, tegnap megvolt a vizsgálat. az egyik átjárható, a másik nem, mert egy 4 cm-s ciszta ücsörög rajta. tudtam, hogy nem lesz egy sima ügy!!!
amúgy nekem rettenetesen fájt. ez nem olyan sima hsg volt, hanem ultrahangos, nemtom,hogy hivják. azt olvatam, hogy a hsg-nél kevésbé fáj, a hsg-re mindenki azt mondta, hogy áhh, semmiség. hát én meg eléggé megszenvedtem, utána egy jó óráig nem is tudtunk hazaindulni, olyan görcseim voltak, amig a kontrasztanyag nem szivodott föl egy kicsit. a doki marha rendes volt, és ami még érdekes, hogy én éreztem ezt a cisztát, mert szúrt a bal oldalam mens.után, csak azt hittem, hogy olyan hülye vagyok, hogy már képes vagyok fájdalmat is beképzelni magamnak. most is szúr még, szóval ott van a kis dög. egy hónap múlva kell megint menni, de ha van vknek tapasztalata cisztálva, lécci irjátok meg.
gigi, majd irok, csak rohanok, mert kivételesen sok a munka.
csok mindenkinek, éshajrá!!!
és nagyon köszi, hogy számon tartotok!!!!
kokor
 
 


kokor
nem tudok cisztás tapasztalatról írni, de drukkolok, hogy felszívódjon. Érdekes, hogy az uh-s így fájt neked, nekem is azt mondták, hogy az fájdalommentes :shock:

Kép
gaby25
 
 


hát már az is fájt nekem, amikor azt a kis csövecskét föltették, hátmég amikor valamit pumpáltak bele (levegő?? gáz??).
utána azt mondták, csak az fáj, ha elakad a folyadék, de inkább feszül, de nekem elég hamar beindultak a görcsök. végülis a legrosszabb az az utána lévő egy óra volt. Neked lesz ilyen?? túl lehet azért élni, meg lehet, hogy én extra érzékeny vagyok.
kokor
 
 


kokor
nekem hsg lesz, hát kicsit tartok tőle, de gondolom kibírom, végülis a szülés jobban fog fájni, nem igaz? :P :wink:

Kép
gaby25
 
 


háj evribodri! :D

gigi,
hát ez tényleg nem semmi :shock: egyébként azt számolom, hogy a csütörtöki nagy tüszőnek hétfőre végülis nem kellett meglennie már, nem? de persze ha mnyh nem volt elég vastag...hát, nem értem :roll: Nem emlékszem írtad-e, hogy a hormon eredményeid nézték-e már :oops: talán kellene. Sajnálom a történteket.

gaby,
a Nyírőben ilyen titokzatosak :D Én sem láttam soha a leleteim, csak annyit mondtak, hogy minden rendben jók az értékek. De azt, hogy mennyi, azt nem. Nekem is ott csinálták az uh-os átjárhatóságit és egyáltalán nem fájt. Igaz, hogy mindkét oldal átjárható volt. Hatalmas drukk a közelgő teszthez! :wink:

breni,
nem szabad ilyen pesszimistának lenni! Mi az, hogy jól megszívod... Drukkolok Neked ahogy csak tudok, és egy gyönyörű zebrás tesztet kívánok 3 nap múlva! :D


kokor,
nagyon sajnálom, hogy így fájt :cry: Szegénykém, talán a ciklusod is a ciszta miatt fáj annyira. Nekem volt egyszer 18 évesen cisztám, de mire mentem az egy hónapos kontrollra már felszívódott. Azóta nem volt, legalábbis nem tudok róla. :D

pusszantás!
tapedli
 
 


Tapedli
hát én úgy gondoltam, hogy a doki meg fogja mutatni kedden :shock:

Kép
gaby25
 
 


gaby! :D
láttam a görbédet a hőmérősben! juhúúúújjjj! :lol: :lol:
tapedli
 
 


tapedli
nekem mindig szépen felmet a hőm, szóval ez még nem jelent semmit :?

Kép
gaby25
 
 


gaby,
hátha most nem csak a szokásos hőemi :wink: drukk :D drukk :D
tapedli
 
 


Gaby!Én is küldöm a sok-sok drukkomat!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
breni
 
 


köszönöm lányok, arik vagytok :D

Kép
gaby25
 
 


Sziasztok,
Csendben olvasgatlak titeket, mert sajna engem is érint a apabaj.,
Hsg-hez szeretnék hozzá szólni. Az mindenhogyan kellemetlen, mert az, hogy a anyagot bejutassák a méhedbe ugyanaz a módszert alkalmazzák, ( mészáj megfogása, előhúzása, kanülálása), sőt az uh fajta sokkal tovább tart. Nekem sima hsg csináltak BMC-ben átjárható vagyok. Az eleje fájt nagyon, amikor a kontraszt anyagot benyomták az gyakorlatilag "alig" éreztem. Kellett 2 nap, hogy renbe jöjjek utánna. Doki felajánlotta mind a két módszert, de elmondta az uh-is gyakorlatilag ugyanaz, felesleges 40000 ft-ot kifizetni, és én hallgattam rá. Azt is mondta, hogy uh majdnem fél óra, rtg-es 10 percec beavatkozás.

Gaby gratulálok a szakdogádhoz :D

csibe
csibe32
 
 


Csibe!Üdv itt.
Mesélj magadról!Ha van kedved!

A Hsg-hez nem tudok hozzá szólni.

Kép
breni
 
 


Breni,1,5 éves próbálkozás után jutottunk el orvoshoz, párom korainak tartotta, de korunk miatt ( én:32, párom:35) sürgettem a dolgokat. Schöfibe kezdtük a pályafutásunkat, ahol az egyik meddőségis doki magánjába jártunk, majdnem 2 hónapig, én egy hormon vizsgálaton estem át, párom meg spermavizsgálaton. Akkor derült ki az azoospermia. Ekkor kezdtünk ott egyhelybe topogni, ami engem zavart, mert múlik az idő és nem történt semmi, és úgy éreztem , hogy nem vesznek komolyan minket. Közölte a doki február végén, hogy Nyirőben ( ott végzi a beavatkozást) már november végére adják a lombikhoz az időpontokat. Keresgéltem a neten és, így kerültem a donorsperma, lombikbaba topikba a babaneten, ahol a lányok sokat segítettek, megtudtam tőlük, hogy mik a lehetőségeink. Így célirányosan kezdtem keresgélni Meddőségi központot. Kiderült, hogy majdnem 2 hónapos a várakozási idő mindenhova az első konzultációra, lombikra meg gyakorlatilag csak év végére adnak időpontokat. Próbáltam magán úton is, így kerültem a BMC-ben a tanárhoz, aki komolyan vesz minket. Márc. elején keztem nála, engem teljesen kivizsgált, páromnak kromoszóma vizsgálatot is csináltatott, gyakorlatilag ingyen pedig azért sokan 30-40000 ft-oz fizetnek. Szorgalmazza a saját gyereket. Biopsiát javasolt a férjemnek, ha találnak a heréjében spermát, vagy annak kezdeményét, akkor lehet saját gyerekünk!!! Ha minden igaz 2 héten belül meglesz a biopsia, és ha van sperma, akkor én kezdem a stimut.
Ennyi a mi történetünk, bocsi, hogy kicsit hosszúra sikerültem.
csibe32
 
 


Csibe!
Elég szomorú sajnos a te történeted is.De látom megoldódni látszik és ehez kívánok nektek nagyon sok erőt és kitartást.Nagyon drukkolok hogy találjanak spermát és sikerüljön a teherbeesés.

Kép
breni
 
 


Csibe!A párod hogy fogadta a tényt?És hogy viseli a kivizsgálásokat?

Kép
breni
 
 


Elsőnek ledöbbent a párom, közölte, hogy váljunk el, én erre mondtam, dehogy válok, meg kell oldani a problémánkat és kész. Akkor még donor inszemen gondolkodtunk, mert Schöfis doki ezt ajánlotta megoldásnak. Késöbb merült fel a SMART lehetősége. Amióta tudjuk, hogy lehet icsivel saját gyerekre lehetőség, szó nélkül csinálja a vizsgálatokat. Feltételezzük, hogy ha nincs semmi spermája akkor( persze erre nem is gondolok) akkor marad a donor inszem. Nem beszélünk róla, szülei sem tudják, nem lelkizünk erről a témáról, elfogadtuk a tényt és kész. Meg kell oldani ezt a problémát, így gondolkodunk erről az egészről.

Nálatok mi a helyzet apa ügyben?

csibe
csibe32
 
 


Csibe!Nagyon jól fogjátok fel.Jó hogy ilyen optimista vagy.Nem is lehet másképp,mert belehülyül az ember.Általában én is az vagyok,bár van mikor kiborul a bili,de nem tart sokáig.

Nálunk a helyzet hogy januárba volt egy herevisszér sérv miatt egy műtét ami jól sikerült,aztán azóta próbálkozunk.Kevés a sperma,de ami van az tökéletes,csak hát kevés 5 millió.Persze egy kéne hozzá.Szóval nálunk nem annyira vészes,de azért nem repkedünk örömünkben.Nekem is volt 2 műtétem PCO és sövény miatt.De már jól vagyok,azóta van pém is(ha minden igaz).De ha visszább lapozol szerintem írtam róla.

Kép
breni
 
 


Most olvastam vissza, olvastam a történetedet. PCO-ra szeded a Metformint? Az nagyon tud segiteni!!!! Nemtudom, hogy utánna jártál-e ennek a témának?

csibe
csibe32
 
 


Nem szedek semmit.Én úgy tudom a metformin műtét helyett van.Nem?
Én bízok a dokimba,remélem jól teszem.Most tünetmentes vagyok.
Írsz róla?

Kép
breni
 
 


Breni a a PCOS - mint minden hormonzavar - endokrin jellegű betegség! Azaz minden elmaradt peteérésnek, rosszul működő petefészeknek van valamilyen mögöttes oka, amit ki kell vizsgálni és nem hormonokkal, de gyógyszerrel eredményesen lehet kezelni. Ez viszont nem a nőgyógyászok hatásköre, hanem a belgyógyászoké, endokrinológusoké - és a PCOS esetében: diabetológusoké.
Műtét kb. 2-3 hónapig segít, addig amig megvan a kiváltó ok jelen esetben a magas inzulin szint, ami nem jár magas vércukorszintel,sőt jobban közelít alacsony vc szint felé.
Addig amíg megvan IR-ed, addig nincs normális PÉ sem, és ha még is lenne nem tud megtapadni az embrió, mert kevés a sárgatesthormon a szervezetbe, ezért komolyan kell venni a dolgokat!!!
Azért vagyok jártas a témában mert engem is érint ez a téma egy év metformin szedés után normális lett a hormonszintem, nincsenek cystáka petefészkemen, pedig előtte 10-15 cysta volt petefészkenként!!!
Meddőségi központba is tbl-val kezelik ezt a betegséget. Konc örült neki, hogy szedem, mert azt mondta sokkal nagyobb az esély a megtapadásra.

Ha érdekel a téma ajánlom neked : www.pcos.hu

csibe
csibe32
 
 


Nekem tökéletes a hormonom.Ja és kb. a 7. UH-n vették észre a PCO-t és a sövényt.Volt nézve peteérés is.Soha semmit nem éreztem.Most 2 hónapja igen.Majd megyek vissza a dokihoz,aztán rákérdezek.Nálam annyi hiba jelentkezett hogy elhúzodott a ciklusom.Átjárható vagyok.
Köszi hogy leírtad.

Kép
breni
 
 


Többiek merre vagytok???????? :(

Kép
breni
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: