Új privát üzeneted érkezett!

7kincs
Én is azon agyalok,hogyan tudnám a dokimat rávenni a metforminra.Pedig ha pl. inzulinszintet néznének,az a plafont verné.(mondjuk itt biztosan nem csinálnak ilyesmitKép )
Esetleg másik dokinál próbálkozni?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rambóka: csak nálam az ok és az okozat pont fordítva van... miután megittam a vitamint, akkor kerestem rá a cuccosra. Egyébként meg az én testem, az én életem, azt csinálok vele, amit akarok...
csakegysokadnick
 
 


7kincs, én ebből totál semmit nem értek... Kép

Melyik Kaáli ez, a pesti? Én akit ott ismerek, Krizsát, Kovács Petit, Kováts Tímeát, azok metformin-pártiak és normálisak szoktak lenni, ráadásul gyűlölik a lapart, mármint PCO-gyógyításra. A Szmatonát, Bernardot nem ismerem, de gondolom, van valamiféle szakmai harmonizáció köztük, tehát olyan nagyon ők sem lehetnek más véleményen.

Az, hogy megvonásos vérzést hoz és 3.napi alaphormon, az rendben van, csinálja, kell az adatfrissítés. Utána miért akar inszemet egyből? Gondolom, hormonnal...? Nem volt szó terheléses vércukorról? Nem is tudom, ez kire vallhat. Kép Látjátok, ez a baj a Kaálival, kattanjunk rá a rögtöni gyerekcsinálásra...
Ha csak teheted, próbálj meg kiharcolni elsőkörben egy 5 pontos cukrot meg legalább 2 pontos inzulint, ehhez egy beutalót (háziorvos) meg helyet, ahol megcsinálják. Azért csak úgy ne kezdj el szedni semmit, mert az lövöldözés a levegőbe. A Kaáli meg nem sürgős.
s_norka
 
 

 
 

Én is egész nap ezen morfondírozok,hogy h. legyen, a doki az itteni Kaáli vezére nem mertem tovább erősködni de lehet elmegyek belgyógyhoz vérvételre és hátha felírja ,a dokinak meg nem mondom meg. Csinálja nyugodtan a baba projektet kedve szerint.
Vendég
 


Nick! Az lesz a legegyszerűbb, ha megiszod ezt a sok D3-at, és hamarosan az orrunk alá dugod a + tesztedet... Kép Akkor meggyőzöl mindenkit. De hát való igaz, hogy erről még nem hallottunk, annak ellenére, hogy sokan sokat olvasnak itt, ezért a kétkedés.
s_norka
 
 


Dehát ennek semmi értelme, mert ő a konzervatív protokollt fogja alkalmazni, miacsudának akkor a metformin... melyik Kaáli ez, 7kincs?
s_norka
 
 


Csakegy, azt csinálsz amit akarsz, már mondtam, én csak rávilágítok néhány tényre mielőtt a többiek is készpénznek veszik ezt a D3 vit. dolgot. Én nem ellened harcolok, fogd már fel !
Nekem tök mindegy h. ki miben hisz!
Csak én nem szabadulok a racionalitásomtól és minden új infót alaposan körbejárok, mielőtt elhinném.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Halihó!

Annyira eldöntöttem, hogy Fábryt nézek, de ehelyett a netet bújjom, lassan két órája.
Kb. a talált cikkek felét olvastam végig, vagy inkább csak végig futottam rajta.
Kb 8-szor hivatkoznak arra a bizonyos cikkre.
Két olyan cikket találtam, aminek jó a cime, de nem engedi a hozzáférést (medline).
Ezenkívül vannak cikkek, amik mintha erről írnának, de közben a D vitamin hatásáról beszélnek, amit a PCOos betegek osteoporozis kezelése céljából használnak.
Találtam egy 2003as cikket ami erről szól és nem hivatkozik a fennt említett cikkre. De nem teljesen érthető.
Kb. ennyire jutottam. Eddig, még holnap szánok rá egy kis időt.

Kiderítettem a dózisokat:

1 csepp Vigantol olaj 500 NE.
10 ml kiszerelésben van: 1 ml 20000 NE jelent.

A csecsemőknek adnak napi 1-2 cseppet.
Az Angol kór es osteomalacia kezelésében a felnőtt napi adagja: 3x5 csepp.
Ha már komolyabb alacsony kalcium és D vitamin okozta súlyos betegségek alakultak ki akkor alkalmazzák injekcióban 1 ml 50000 NE egységet. Ebből két ml is adnak. (1998as farma könyvben néztem meg, tehát nem egészen friss!!!, de szerintem nagy különbség a kiszerelésben nem lehet).

A mellékhatásokról nem tudom, hogy érdemes e beszélni, mert csak túladagolás esetén és tartós alkalmazásánál van gond.


Összességében nem tudom mit mondjak.... Eszembe sincs kétségbe vonni a SOTE prof tudományát. Kép
De kissé kétkedem... De talán holnap estére többet fogok tudni.

Nicki! Hátha neked bejön. Kép

Egész este csak fél szemmel nézem a tv-tKép
Vendég
 


S-norka. Hajdú-Bihari vagyok.Nem tudok olyan nőgyógyászt akihez mehetnék!Azér mentem vissza a Kaáliba mert TI jókat írtatok róla,nem gondolta,hogy itt más a szitu!!2003-ban csináltak itt 2 terminált ciklust, a férjem emberkéire azt mondta a 2.-nál,h. sok egyhelyben mozog ,.szerintem ebből indult ki.
Vendég
 


7kincs
Debrecenbe jártok?Mi odakészülünk uis lassacskán.Most elbizonytalanodtam!KépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia Kiskincs!

Hogy őszinte legyek én szereztem magamnak Metformint és két napig szedtem, csak utánna írták felKép

Ismersz e olyan dokit, akivel jóban vagy?
Háziorvos ??? Belgyógyász. Pro familián bárki kiírhatja. Csak csinálj előtte egy cukorterheléses vizsgálatot. attól mert normális lesz, szedheted még. Mert Norka pont most hozott fel egy példát, hogy jó a cukor, de az inzulin....... azt utánna is meg lehet csinálni, ha majd pestre visz az utad. Azért érdemes elkezdeni, mert lehet, hogy te csak fokozatosan fogod tudni felépíteni az esetleges mellékhatás miatt. Ne add fel!!!!
Már a múltkor írtam. Előtte egy vérkép, májfunkció, vese funkció labor, aztán havonta ezt imételni. De úgy is szuratod magad, mert 3. nap fogod nézetni a hormonokat, és 23 napon is. Szóval akkor ezek a vizsgálatok is meglesznek.
Keress egy ismerős dokit. Belgyógyászt, vagy családorvost:!!!
Vendég
 


Okr Igen.Hormonok nélkül szerettem volna egy pár hónapot csinálni a metformmal,s közben pé-t nézetni.Ha nem megyek vissza az ciki!! A férjem azzal vigasztal lehet így elsőre sikerül.MIÉRT ILYEN NEHÉZ EGY NORMÁL FELKÉSZÜLT DOKIT TALÁLNI???!!!!
Vendég
 


Képzeljétek ma beszélgettem egy ismerősömmel a PCOról és annak kezeléséről. Láttátok volna azt a tiltakozást, hogy Metformin NEEE!!!!! Mert biztosan káros, addig amig nem tesznek le az asztalra egy olyan vizsgálatot, ahol legalább 30000 nőt kezeltek és vizsgáltak..... és negativ az eredmény!

Nicki, minden egy döntés. Minden kezelés. A metformin is. Mert nincs törzskönyvezve. A dokik úgy védik ki magukat, hogy elmondják, hogy a te felelőséged, ha szeded és ezt le is írjak. !!! Mint az én esetemben isKép
De bevállaljukKépKép
Vendég
 


7kincs
Hát nem tudom!Én már sokszor semmit sem értek.Pl. Nekem állítólag a magas prolaktinom okozta a PCO-m,és hát oki th. kapom a bromot.Augusztus-szept-ban jártam UH-ra p.é. nézőbe.Ugye a mostani eszemmel már tudnám,amit láttam a képen,az PCO-s ovárium volt.Na,de akkor még a prolaktinom nem is volt magas!!!!Ráadásul elfelejtettek szólni,hogy HELLÓ PCO-D van!Majd okt. végén lett publikus a dolog előttem.
Ismerek egy dokit itt,aki már 2000 táján metforminnal kezelte egyik PCO-s ismerősömet.Csak -ahogy te is írod-ciki most máshoz menni,mikor jól ismerik egymást!Lehet felíratom pro familiára végül!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta, szerintem pro familia!!!! Egyértelmű. A doki csere pedig nem ciki!!!! Mégha jól is ismerik egymást. A te életedről van szó!!!!! Ne legyél szívbajos. Ha ő nem képes megfelelően kezelni, márpedig te is látod, hogy más az algoritmusa az egésznek, akkor ne hagyd magad. Vedd kezedbe a dolgokat. csak úgy finoman és nőiesen. !!!! És válts dokit!
Ha nekem a nőgyógyász dokim nem javasolta volna a Metformint (kérésemre, nem magától) szemrebbnés nélkül lecseréltem volna. De így nemKép
Vendég
 


Kavicska
Hétfőn mindenképp randink van,így konkrétan rákérdezek a Metforminra!Persze,ha gyönyörű,cisztamentes petefészkeket látok az UH-n(már tudom,milyem),akkor mindent visszavononk,és kezetrázok veleKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


OK.

Akkor puszika Mindenkinek!!!
Jó éjt! Kép
sziasztok!
Vendég
 


Jó éjt,neked is!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


KépKépKépKépKépKépKép
Kis tündér cicus, kismacsek! KépKép Úgy meg tudnám gyömöszölniKépKépKép
Vendég
 


Akkor még baba előtt gyorsan ,tudod a toxoplasma miatt!KépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Megpróbálom leírni az eddig történteket hátha érthetőbb az esetem.: 2000-ben a nőgyógy. akihez elmentem mert nem volt mensim(fogigátlót nem igazan akartam inkább a baba témára akartam előkészülni), úgy gondolta,h clostival rásegít a pé-re( +choriogonin ) három hónapon keresztül. Nem volt pé-m sőt még mensim sem egyszer.Ezt mind mindenféle vérvétel és egyéb vizsgálat nélkül csinálta, hasi uh voltam nála csak.Javasolta szedjek Diane 35-öt pár hónapig és ha abbahagyom lesz pé-m mert a petesejtek kilökődésre várnak.Mivel agyógyszert abbahagyva minden a régi volt, következő lépés 2001-ben az endokrin szakrendelés.Itt egy évig hőmérőztem,closti+menogon+estrofem(2*3ho),vérvétel és ultrahang itt már rendszeresen volt pé viszont egyszer sem.Az orvos ezek után laparoscopiát javasolt(pontosan miért és kivel és ,hogy az már nem érdekelte).Ajánlottak egy jó dokit aki a leleteimet nézve mondta,hogy pco és jövő héten megműt.Így 2002 10.-hó műtét,(dg.:PCOD sy. ???Steril.1.) később ő irta fel a bromot -picit magas prolaktin- de mensesem így sem volt(műtét után elvileg helyreálna legalább pár hónapra,szerintük).Hogy latszólag legyek rendben Diane 35 volt a tanácsa nem tudom meddig de szedtem.Ismerősők javaslatára 2003 végén elmentünk a Kaáliba két terminált ciklus(fostimon,merional,profasi,utrogestan,) pé mindkettőnél -ez már öröm- de terhesség nem lett.Szerintem az elsőnél túlstimulált mert úgy éreztem mintha két vízzel teli lufi lett volna bennem.Férjem spermavizsgálata:normozospermia, a doki viszont azt mondta ,hogy sok helyben mozog,következő hónapban próbáljunk meb egy lombikot kíváncsi az én petesejtjeimre is.Nem mentünk vissza csak ma ,kicsit késve de informáltabban hála nektek.!
Vendég
 


Rambóka!

Gratulálok neked itt is mégegyszer (az Index-en már megtettem... (M.K.) Kép)!!!!

Te még mindig szeded a metformint? Ha igen, meddig?

És mióta/mennyi ideig szedted a Premenst? Neked azt ugye orvos ajánlotta annó?

üdv,
Almodo
(8+5)

Kép
almodo
 
 


Okr, boldog utószülinapot, én majd augusztusban töltöm be a 29-et. Oroszlánként küzdök a gyermekáldásért Kép

Aranykavics, én reggel és este szedek 850 mg-osat, ami összesen 1700 mg. Irtad, hogy a metformin kezelés előtt kell máj és vese funkciót vizsgálni. Ez a vizsgálat miből áll??? És havonta ismételni kell? Erről nekem nem szólt a dokim???

Ppg, képzeld, nekem is felhozta a jósnő az évvégi céges bulin a hormonproblémát, hát leesett az állam!

Nagyon örömködtem, hogy nincs a metforminnak mellékhatása, erre most két napja beütött egy kis hasmenés dolog. Nem vészes, viszont a súlyom már 2 kg-val kevesebb, mint egy hete volt!
Elhatároztam, hogy hőmérőzni is fogok, olvastam véleményeket pro és kontra, hogy digitális vagy sima, hónaljban vagy szájban. Szerintetek melyik a jó????
Ja és Norkával nagy egyetértésben és sem fogok fogamzásgátlót szedni soha többé!!
Nekem egyébként van mentstruáció előtt migrénem. Legalábbis volt, amíg volt mensturációm :-)

Üdv. az újaknak is, pussz Espero

Kép

Képurl]
espero
 
 


Szia Espero!

...akkor te egy anyaoroszlán leszel...Kép
Nekem a diabetológus mondta ezt, a cukor betegek esetében is nézik ezeket az eredményeket. Ez egy szimpla vérvétel. Amikor a hormonokat nézik egyuttal azt is meg tudják nézni. Csak a labor beutalóra rá kell iratni. Ezt a nőgyógyászod tudja, hogy hogyan kell. Kérd meg. EnnyiKép
Ennek csak az a lényege, hogy máj és veseelégtelenségben ill. betegségben nem lehet szedni. de nem gondolom, hogy itt bármelyikünknél bármi baj is lenne, vagy esetleg kialakulna a gyógyszer hatására. A diabetológus főorvos ezt inkább óvatosságból javasolta, mert mint mondta ez nem törzskönyvezett a PCO kezelésére és ezért jobban oda kell figyelni. szerintem ő úgy érzi, hogy ez így helyes. De azért ne aggodjKép Szedheted. Kép Kép Ja és visszarendelt egy hónap múlva kontrollra. Laborral kell mennem. Kép Úgyhogy ezért nekem szigorúan be kell tartanomKép

Hasmenésem nekem is volt múlt héten, de Gabika is beszámolt hasmenésről.
Calici virus járvány van, több bel osztály is le van zárva. az ÁNTSz szagott fogott, aztán se betegfelvétel, se látogatás.Kép
Lehet, hogy téged is elértKép
Könnyű fertőzés, csak az idős gyenge betegekre és kisgyermekre van nagyobb veszéllyel. egy egészséges felnőtt megússza egy két hasmenéssel vagy hányással. Spontán is gyógyul.
Vendég
 


Sziasztok!
Voltam UH-n.A dokim szabin van(vele hétfőn talizunk Uh-ilag),így a szonográfus nézett meg.
Mindkét petefészekben 6-7db 7mm-es tüsző látható,domináns nincs.
Mit mondjak,sejtettem!?
Nem tudom mennyire jó hír viszont,hogy nincs tipikus PCO-s ovarium képem.Merthogy norm. nagyságúak,és a faluk nincs megvastagodva.(ezt a szonográfus mondta)
Ja,és méhnyh 6 mm.Ez sztem nem rossz,a 10.cn-n.

A gyerek sajna végigordította a vizsgálatotKépHát ez van,olyannál,aki nem tudja kivel hagyni .Hétfőn még elmegyek/elmegyünk aztán befejeztem.Nincs ennek így semmi értelem.Majd még megírom,mit mondtak,aztán búcsúzom.
Egyrészt,mert gyerekkel nem lehet vizsgálatokra járni,na meg most utánnam volt egy csajszi,úgy 8 hós babával,és hozta az újabb csemete UH-s képét a kezében.Ilyenkor a falra tudnék mászni,hogy nekünk miért nem sikerül???!!!
Úgy döntöttem ,megvárom a köv. mensit ,és hozzáfogok vmi fogigátlónak.Legalább a lelkem megnyugszik,és nem reménykedem folyton,és hiába.

Most megyek,mert intézem a felvételi dolgaimat.Jó lenne egy diploma!(persze kéne hozzá,egy emeltszintű érettségi is)Így dupla papíremunka vár.(az érettségi jelentkezést már kitöltöttem,csak fénymásolgatni kéne még ezt-azt)
Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!
Puszika:Kriszti

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok Lányok!
Lenne egy nagy-nagy kérésem. Nem tudnátok ajánlani nekem valami profi dokit PCO ügyben? Tatabányai vagyok és itt elég elmaradottak a nőgyogyik. Valami pesti dokira gondoltam.
Magamról egy kicst: nálunk sajna nem lehet baba, de már folyamatban van az örökbefogadás. Viszont ha szökőévben egyszer meg is jön, akkor is 2 hétig tök jól érzem magam, utána hányinger, cicifájás, rossz közérzet. Már kezd ebből elegem lenni (a férjemnek is) és nem vágyom több hormonra sem. Előre is köszi!
Vera
mony
 
 


Sziasztok!

Két éve abban a tudatban élek, hogy PCO-s vagyok, UH lelet alapján mondták ki rám, meg pattanások+szőrösödés. Ezért Dianét szedtem két évig, mialatt a sok-sok ciszta teljesen felszívódott mindkét petefészkemben.

Három hónapja hagytam abba a fogigátlót, de már most tele vagyok megint apró cisztákkal,viszont tegnap óta tudom, hogy az LH és FSH hajszálpontosan ugyanannyi a szervezetemben, inzulinom totál rendben. Szerintetek is biztos hogy nem vagyok PCO-s? (Úgy tudom akkor LH mindenképpen magasabb)

Kép

Kép
rejo
 
 


Kriszta
Na neeeeemmááááááááááááá!Gondolom nagyon kivagy,de szed gyorsan össze magad,erős csajszi vagy Te,és lesz Neked is nem sokára babád!!!!
De ha fogigátlót szedsz még esélyed se lesz rá,h becsúszon!Honnan tudod hogy a következő hónapba nem sikerül,mert pont lesz pé-d?csak bekavar majd a gyógyszer aztán megint csak szenvedhetsz,h eddig is eljuss,mert babát úgy is nagyon szertnél,akár mennyi idő is el fog telni akkor is csak rá gondolsz majd!
Dönteni, Te döntesz...!Én azért kivánom Neked a legeslegjobbakatKép
Puszi
Gabi
Vendég
 


Krisztácska!!!!

Felejtsd el ezt a gondolatot. Vesd el!
Figyelj, tudom, hogy nem vigasz, de én egy hónappal hamarabb hagytam el a fogigátlót, mint az egyik barátnőm és ő már 26 hetes kismama...Kép Nekem meg ....sehol semmi!
A környezetemben három csajszi is van, aki a tabletta elhagyása után!!! elsőre!!! összehozta a babát! Én meg csak nyelek.
Engem is nagyon megvisel(t) az állandó nőgyógyászati UH. Hogy örökké csak azt közlik, hogy SEMMI!!! Nincs PÉ, még csak nyoma sincs hogy esetleg.... És ott ülnek a pocakos kismamák és látom a boldog arcocskájukat. És ami a legfájóbb, hogy látom ezeket a huszon-tizen éves nőket, nagy pocakkal vonulnak ki DOHÁNYOZNI!!!!! a szűlészet nőgyógyászat ajtaja elé és szívják azt a rohadt bagót. Egyiket a másik után!!! Én meg leszoktam a kávéról, odafigyelek, hogy mit eszem, kerülöm a dohányfüstös helyeket, szedem a gyógyszert, a folsavat is stb stb. !!!!
A párom szokta mondogatni: Az élethez szerencse kell! Hát a babásodáshoz is!!!! Neked már van egy kislányod. Lesz neki kistesója is. Lehet, hogy nem két év korkülönbséggel, hanem 4el és akkor mi van????
Ne szedj tablettát, legalább ezt az esélyt, hogy tabletta nélküli vagy, add meg magadnak. !!!! Jövőhéten kiírják a metformint és azt szedd. Inkább!!!!

Fel a fejjel Krisztácska!!!Kép Légyszi légyszi!
Keresd meg azt a dokit, aki a PCOs ismerősödnek Metformint felírta. És meglátod, hogy meg fogsz nyugodni.
Ha hiszed ha nem, én tényleg a Metformin szedése óta vagyok totál nyugodt. Ma azért csináltam egy terhességi tesztet (mert tegnap felcsigáztatok, hát : --------- ilyen negativKép). És egyáltalán nem keseredtem el.
Szerintem te is meg fogsz nyugodni, ha megkapod a megfelelő odafigyelést és kezelést!!!!
Ami a gyereked sírását illeti vizsgálat közben, hát erre csak azt zudom mondani, hogy így van ez rendjénKép A gyerek neveléshez hozzátartozik a gyereksírás. KépKép

Foglald el magad, gyereknevelés, tanulás, házi munka. És a baba egyszercsak útban lesz...Kép

PuszikaKép
Vendég
 


Este azért tűntem el,mert elment a Chellonk!Du benézek,és írok bővebben,most rohanok, dolgom van!

Puszika mindenkinek:Kriszti

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia Mony!

Írnál valamit arról,hogy miért nen lehet baba?Milyen kezeléseid voltak,mi a diagnózis?
(csak ha nem gond)
Köszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Kiskincs!
Mé' lenne a metformin erős gyógyszer, többmillió diabeteses szedi naponta!
Az mondjuk nem baj, ha csinál egy megvonásost és utána hormonokat néz.
Nem ciki dokit váltani! Nézz utána itt a neten a "lakóhely szerint"-ben hátha tudnak mást javasolni a többiek!
A metformin ügyben belgyógyász, ha az nem akkor diabetológus, ha az sem akkor 3. napi hormonok és esetleg apuci vizsgálatát megismételve annak is birtokában a pesti Kaáli, a Norka által ajánlott doki. A barátnőmnek is ott "csináltak" babát!
Te is, mint a PCO-sok többsége,nem nagyon reagálsz a stimulációra, előbb meg kellene nézni az inzulinodat a terhelésesen és ha az a baj akkor inkább előbb metformin!( lásd Petrányi cikk) Hátha utána már reagálsz majd rá!!!

Kriszta!

MOST NE ADD FEL!!!!!!!
A 10cn-i 6 mm-es méhnyh jobb mint az én 4 mm-esem volt!!!!!!!
Csak lehet h. nem 14. napi a PÉ-d ( nekem 19. napiból lett a baba Kép !)
Az Uh leleted szinte teljesen azonos az én szilveszterimmel!!!!!!!!!!!!!!( az enyémek is norm. nagyságúak és nincsenek megvastagodva)
EZ CSUPA JÓ HÍR!!!!!
Szedd a Bromo-t és a Premens-t és TÜRELEM!!!!!!
Jön az a baba csak adj neki esélyt!!!
Inzulint néztek már?

Almodó=Mókuskerék?

Már úgy hiányoztál! Csakegy miatt hagytad ott az Indexet? Ne foglalkozz vele, engem is felhúz időnként, de azt hiszem hagyni kell had menjen a saját feje után!Majd rájön h. ez nem "lelki", hanem "testi" betegség és nem lehet kineziológiával gyógyítani. Õ még ráér.
Gyere vissza az Indexre is, sok újonc van elkelne a segítség!
Merckformint min. 12. hétig, de lehet h. végig fogom szedni(ebben nem értünk egyet a dokimmal).
Premenst karácsony óta szedtem.

Mony!

Meddő az a nő akinek NINCS MÉHE!!!!
Meséld el mi a baj, hátha tudunk segíteni!

Rejo!

Indexen válaszoltam!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka Kép!

Köszi a kedves fogadtatást Kép! Nem hagytam ott az indexet, csak ritkábban írok, de azért olvasgatom, és ha úgy érzem, hogy valakinek tudok segíteni, akkor írok... Kép De tény, hogy elég sz*r érzés, amikor valakinek próbálsz segíteni, és hosszú hetek után rájössz, hogy teljesen süket fülekre talált az egész Kép. Ez azért el tudja venni az ember kedvét Kép... Olvastam az itteni vitát is, szívesen leírtam volna a véleményem, de igazából tudom, hogy, semmi értelme, inkább hagytam... De szerencsére azért nem mindenki ilyen, reménykedem benne, hogy akik segítséget kérnek itt, a legtöbben azért teszik, mert tényleg szükségük van rá.

A metforminnak gondolom te utánanéztél alaposan, hogy nem árt a babának, ugye? Én is szedem, nekem a doki azt mondta, hogy a 10. hét után hagyjam fokozatosan abba. De azért nem vagyok tökéletesen nyugodt, az az igazság. Vannak erre megbízható forrásból eredmények, hogy tényleg nem árt a babának?

Azt hittem, hogy a Premenst már régebb óta szedted, próbáltam volna arra fogna a babócádat Kép. De ezek szerint semmivel nem valószínűbb, mint a metformin, mert nagyjából együtt kezdted a kettőt, ha jól értem...

kellemes hétvégét mindenkinek Kép Kép Kép

Almodo
(8+6)

Kép
almodo
 
 


Sziasztok!
Nagyon aranyosak vagytok,hogy így bíztattok!Igazán jólesik!Kép
Gondoltam,hogy nem lesz nagy tüszőm,hisz p.é.-m a 20-22 cn-n szokott lenni(hőmérés alapján)
Nem az UH eredmény keserített el,inkább a körülmények.
Nem gondoltam,hogy még megvisel,ha friss kismamákat látok!
Szóval,ha fogigátlózom tudatosul bennem(feltételezem),hogy úgysem lehet,így talán nem reagálok ilyen érzékenyen más babás létére.Egyébként utálom magam ezért!!!!!!!!!!!
Hiszen már van egy,és úgy tűnik nekünk ennyit szánt a sors.Ha még nem lenne,biztosan küzdenék körömszakadtáig,de így kicsit igazságtalannak is érzem,hogy kesergek!

Rambóka:Nem volt inzulin vizsgálat,itt nem csinálnak ilyet!Agnucastont szedek még a bromo mellé.

Rejo,Mony
Üdv. a topikon!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr!

Már ismersz valamennyire, és tudni fogod, hogy amit mondok, azt csupaszívségből mondom, talán picikét nyersebben a kelletténél. Kép
Megkérdezhetem, hogy mennyit vártatok és küzdöttetek az első babáért, és mióta próbálkoztok élesben a másodikért...?

Szerintem picikét türelmetlen vagy, akkor is, ha mondjuk lombikok sorozatát csináltad végig, hogy meglegyen az első és most ugyanilyen tortúrának néznél elébe a kistesóért... sokan járnak ilyen cipőben is, még én is lehetek így, ki tudja. Egyébként másoknak meg más a keresztje. Kicsit abszurd tényleg, hogy más kismamára vagy féltékeny, holott te magad is az vagy! Honnan tudod, hogy mi adatott meg neked...? Honnan tudod, hogy nem lesz még vagy három gyereked?

Ez a fogigátlózás szerintem hülyeség, és abszolút irreális válasz ebben a helyzetben. Tudod sokan úgy lesznek terhesek, hogy el vannak foglalva a picivel, és nem foglalkoznak az egésszel. Ezt az esélyt miért nem adod meg magatoknak?

Egyébként PCO-nak nem a Bromo a kezelési módja, még ritkán volt olyan, hogy attól működtek volna a dolgok. Azon nem múlik semmi, hogy utánamész az inzulinodnak, a teljesebb körű kivizsgálás, tisztánlátás végett. Biztosan lehet, azt látom, aki komolyan veszi a témát, az előbb-utóbb megtalálja azt a helyet, ahol leveszik neki, bármely térségben is lakik (lásd pl. Kecskemét)Hiszen téged olvasva, nem is teljesen látni, pontosan mi a gond. Az UH-t meg szerintem hagyd a fenébe. Kép

Norka (22+1)
s_norka
 
 


Norka
Adával a fogigátló utáni 4.hónapban,a ciklus úgy 42-44 napján lettem terhes.Nem is hitte senki,hogy babás vagyok!Kép
A második babát egy éve próbáljuk "összehozni"

Az inzulinnak majd utánnakérdezek!

Türelmetlen vagyok!!Az életünk most elég zavaros!Tudod költüzünk decemberben,de másfél év múlva vissz a kell ide jönni.Nekem agusztustól munka,de bölcsi még nincs.Decembertől munkahely,és bölcsiváltás(még egyik sincs egyenlőre).....,mennék fősulira...na meg szeretnénk tesót!Azt hiszem most ez nagyon sok egyszerre!Főleg úgy,hogy dolgok java része tőlünk függetlenül alakul!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta!

EZT HÍVJÁK MEDDÕSÉGI SZEMPONTBÓL IDEÁLIS KÖRÜLMÉNYNEK! Kép Kép Kép
De komolyan!
Én decemberben csaltam át a fogtechnikus páromat a munkahelyemre. A bejáratott, jólkeresőből a totál ismeretlen, minden szempontból bizonytalanba. Teljesen új dolgokat kell csinálnia, új elvárásoknak kell megfelelnie. Ha nem jön be a dolog én leszek a hibás, mert az én ötletem volt, ő eleinte nem is akart jönni. Nem voltam nyugodt! Január elején kezdett, és mint utólag kiderült épp akkor jött össze a babánk! Kép
Nem árt ha vmi elvonja a figyelmedet a babaprojektről! Kép

A kismamaundorod nekem is ismerős, karácsonykor teljesen kiborultam miatta:
-MINDENHOL terhes, kisgyerekes, gyerekeknek ajándékot vásároló anyukákat és párokat láttam.
-A pácienseim közt vhogy hirtelen sok lett babás, jöttek a nagy pocójukkal, nekem meg a szívem szakadt meg.
-A karácsonyt hagyományosan nálunk tartjuk a párom 3 testvérével és a családjaikkal:3 sógornőm + 4 különböző korú csemete. Már előre gyomorfekélyem volt a jótanácsaiktól, h. mit kéne csinálnom h. összejöjjön a baba! Annyira bepánikoltam h. az utolsó pillanatban majdnem lefújtam az egészet, de aztán összevakartam magam és érdekes módon egész este egy szó sem esett a MI gyerekünkről. Megérezték h. nem kéne!

Szóval egyáltalán nem ez volt az elképzelt ideális, nyugodt, kiegyensúlyozott időszak az életemben! Kép

Felejtsd el a fogigátlót! Én már 7 hónapja szedtem a Bromót, ha jól emlékszem te még csak most kezdted. Ne add fel, drukkolok nagyon!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Okr, nehogy épp ez a "a babának mindenképp össze kell jönnie most, ezért... meg ezért..." - féle tudatos gondolkodás és türelmetlenség gátolja majd meg a babásodásodat! Én is akkor lettem terhes, amikor már mindenről letettem, örökbefogadással foglalkoztam, osztályt kaptam, a stressztől kialvatlan voltam stb.

És egyébként, ilyen előzmények után, mindenképpen meg van az okod a reménykedésre! És a helyzeted most így dióhéjban azért messze áll attól, hogy elkeserítőnek lehessen nevezni... TÜRELEM! Kép
s_norka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat!!! Kedden vagy szerdán a háziorvostól megpróbálok beutalót kérni a cukor és inzulin vizsgálatra. Ha gond van vele, majd legalább megmutatom a dokinak a Kaáliban ,kiváncsi leszek mit reagál? Ezek után még mindíg a stimut nyomatja otthagyom.A Norcolutot evés előtt v. után szedjem ,vagy mindegy?
Vendég
 


Sziasztok!!!

Nagyon szeretem mikor ilyen mozgalmas hétvégéink vannakKép ALVÁS!!!!!!!KépKépKép És utazgatásKép

Norka!
Írtad, hogy tablettát többé soha...! Hát én még nem tudom, hogy hogyan fogunk "védekezni" (már ha van mi ellenKép) ha a 3 gyerekünket "legyártottuk".
Viszont a sors fintora az, hogy a 1999 év Karácsonyát azért bőgtem végig, mert azt hittem, hogy terhes vagyok. Pedig csak 2 napot késett. A 2005-ös év Karácsonyát pedig azért, hogy nem vagyok babás, és lehet, hogy nekem sosem lesz gyerekem....Kép

Rambóka
Nekem az a szerencsém, hogy a családban én vagyok a rangidős, ami a baba vállalást illeti. A sógornőimnek eszükbe sincs. Semmi anyai ösztön.
Az öcsém pedig 16 évesKép
Szóval ez marha mázli, így is faggat az anyóskám, hogy mikor lesz már unokája. Állandóan ezért nyúz bennünketKép
De meg tudlak érteni, hogy milyen érzés lehetett. Viszont most te vagy a friss babás!!! A te babádat fogják "szétszedni", hogy milyen kis tündérKép

Kriszta, ahogy Rambóka is írta ha elfoglalod magad, akkor jobban müködik a baba program. Csak legyen energiád az együttlétreKépKép Mert ez utóbbi rendkívűl fontos!!!!!!Kép Bocsánat, de nagyon jó a hangulatom. Egész héten jó kedvem volt és vanKép

Rejo, Mony: Örülök Nektek.

Almodo: már többször hivatkoztak rád, névről már ismerlekKép Gratula a pocaklakódhoz!!!Kép

Sziasztok!

UI: 32 cn. nap. sehol semmi, nagyon mellé fogtam a jósolgatással.Kép A méhem már nem görcsölKép
Vendég
 


7kincs, örülök az elhatározásodnak! A dokitól mindenképp próbáld kisírni a vizsgálatot, ne hagyd magad! Ha már a 2 pontos inzulint is felírja, az is jó, nyilván az 5 pontos még jobb... Kép De inzulinmérés mindenképpen legyen!

Kíváncsi leszek arra is, mit reagál a Kaális doki. Egyébként tudod mit nem értek? Azt már tudjuk, hogy önmagában a PCOS nem elégséges ok a mesterséges reprodukcióra. Ha spermagond van, az igen. De a párod kiskatonáit mikor nézték meg utoljára?? Azért 2 év is hosszú idő ám...

Norcolutot teljesen mindegy, mikor veszed be.
s_norka
 
 


Kavicska, én 3 gyerek után szépen elköttetem a vezetőimet... Kép Viszonylag kicsi műtét. Adná az ég, hogy odajussak... Kép Abszurd kívánság. De addig jöjjön, aminek jönnie kell! Én már szenvedtem annyit a gyerek miatt...
s_norka
 
 


Köszi S_norka!
Hát igenn..2éves az andrológusi papírunk is.Már az is eszembe jutott hogy a petesejtjeimmel is lehetnek gondok mert erre is célozgatott ,hogy a lombikot ezért javasolná. De ezt megpróbálom jó gyorsan elfelejteni.!
A Premenst szedjem én is?
Vendég
 


7kincs, szerintem ha már így begerjedtek rád a Kaáliban, és megnézik neked a 3.napi alaphormont, akkor nézzétek meg a kiskatonákat is. Ez egy alapdolog, és tisztábban láttok tőle. Ettől függetlenül, másik szálon mozdulj rá a belgyógyászati vonalra, de addig ne stimuzz, míg ki nem derültek a dolgok mindenhol.
A Premens-t szerintem nyugodtan szedheted, az alapból a hormonháztartásra van pozitív hatással (és csupa természetes anyag, nem gyogyi), nincs köze az inzulinhoz sem, de ebben Almodo profi, nem én. Kép De ha mégis stimulálnak (hormonnal), akkor abba kellene hagyni. (Ne kerüljön rá sor, azt kívánom.)
s_norka
 
 


Valaki tartson nekem egy kis felvilágosítást erről a premens tablettáról. Kép A neten egy helyen azt írja, hogy menstruáció előtti és alatti kellemetlen tüneteket szünteti. És a prolaktin szintet csökkenti. Akkor elvileg nekem erre nincs szükségem! Kép
Milyen más jótékony hatása van?
előre is köszönömKép
Vendég
 


Kavicska
Hát én pontosan nem tudom,hogyan is hatnak ezek a szerek,de bromo is a prolaktint hivatott csökkenteni,az agyalapi mirigyre kifejtett hatása révén.Gondolom a barátcserje kivonatot tartalmazó szerek is így hatnak.Feltételezem nem csak a prolaktint befolyásolják ezáltal,hanem más sexuálhormonok működését is.Így tehát a termékenységet fokozzák!

Norka
Hát igazából az a gond,hogy szeretem előre tudni,megtervezni az életem.Most pedig két út előtt állok:ha lesz baba akkor...,ha nem lesz akkor...
Teljesen különböző út,és egyik rögösebb,mint a másik!

Rambóka
Legyen igazad!Áldott stressz,hozd meg a hatásodat!

Kincs
Nálunk még fiúvizsgálat nem volt!

Andika,Ella merre vagytok elveszve?????????????????????????????????????????????

KépKép

KépKép
okr
 
 


Asszem le kéne feküdni.
Minden hétvégém álomkórosan telik! Kép Alszom és alszom és alszomKépKép
Jó éjt Mindenkinek!!!
Sziasztok!
Vendég
 


Nekem sajna hétvégén annyi dolgom van,hogy pihenni nem tudok!KépJobban is szeretem a szürke hétköznapokat!Kép

Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta!

Én pontosan így voltam!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rambóka 2009.06.30 14:10-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka
Na,nálunk is pont így áll a dolog,csak a táv 250 km!
A férjemnek lezárul a törzsképzés,minden kész,csak a papírok aláírása van hátra.Most már ha jól tudom,szakorvosjelölt.
Nektek sem egyszerű,az biztos!
Táppénz:Menj nyugodtan,mert neked az előző évi fizudból számítják majd a TGYÁ-t.Tudom,hogy ez nem elsődleges szempont ám,de mérlegelendő sztem!

KépKép

KépKép
okr
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: