Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Norka! Hál'Istennek nem hízok, csak általában stagnál a súlyom. Már ennek is örülök. Most nagyon figyelek, nem eszem-iszom cukrosat (szerencsére sosem szerettem), nagyon vigyázok a szénhidrátra is. Besegít, hogy szarul vagyok, így nem tudok annyit enni.
Stresszben volt részem az utóbbi tanévben. Majd megdöglöttem, annyit dolgoztam, amikor meg táppénzre kellett mennem a lombik miatt kétszer is, kiestem az igazgató kegyeiből. Nagyon bántott.
De most már nem is érdekel, legalább lelkifurdalás nélkül mehetek "betegnek" és nem hívogatnak óránként valami baromság elintéznivalóval.
Szerinted 4 hét alatt helyrejöhet? 2 hét múlva telik le, akkor kell mennem kontrollra a Kaáliba.
backa
 
 


Az ugy volt, hogy még nem voltam 15 éves, egy éve menstruáltam még csak, azt is nagyjából rendesen, nem volt rá okom hogy elmenjek, az anyu se szorgalmazta, gondolta előbb keres egy kedves dokit, aki majd normálisan vizsgálja meg az amúgy is szégyenlős kislányát, barát, szex, nálam akkor még szóba se jött, ugyhogy nyugiba voltunk. Aztán egyszer bevittek a kórházba vakbélgyanúval mert nagyon fájt a hasam, és ott azt monta a nővér hogy át kell vinniük a nőgyógyászatra, hogy megnézzék nem vagyok-e méhen kívüli terhes. Mondtam mivel szűz vagyok, elég valószínűtlen ez az eshetőség, erre a csaj ugy nézett rám, mintha az országban már nem lennének 15 éves szűzlányok, és mondta na persze-persze, nyugodjak meg nem fogják elmondani a szüleimnek és beültetett egy tolókocsiba, egy rábízott majdnem velem egyidős fiúra, aki egészségügyi középsulis volt a kórház mellett és ott volt gyakorlaton. (azt tudni kell, hogy abba suiba vácon azokat veszik fel akiket máshova nem lehetett már benyomni) Na át is vitt, és bementünk a rendelőbe és a doki rámnézett, és ki se küldte a srácot, mondta hogy vegyem le bugyim és ugorjak föl az asztalra. Ezekel a szavakkal! Én mondtam hogy nem voltam még nőgyógyásznál, és elsírtam magam, erre elkezdett velem veszekedni, hogy ne hisztizzek, mert meg kell szoknom majd ha terhes leszek hogy egy férfi turkál bennem, és hogy fogom így széttenni a lábamat egy férfinek, ha ilyen szégyenlős vagyok. Szintén ezekkel a szavakkal! És akkor nekem ott a fiú és az orvos előtt le kellett vennem a bugyimat és föl kellett oda feküdnöm, miközben a srác végig a tükörből figyelve röhögött és a doki természetesen az első pillanatban rájött hogy szűz vagyok és akkor morogva alaposan megnyomogatta az amugy is nagyon fájó hasamat, és mondta hogy na mehetünk, öltözzek föl és mondjam meg hogy nincs terheség. És utána még ugyanazzal a fiúval kettesben vissza is kellett mennem a sürgősségire! Akkor épp a szüleim nem is voltak otthon, de mikor megtudták mi történt az apu majdnem megverte az orvost, de nekem akkor már mindegy volt, 22 éves koromig nem lehetett eltuszkolni a nőgyógyászhoz, és akkor is előtte két napig hánytam az idegességtől. A Daninak is beletellt egy-két hónapba mig egyáltalán hozzám tudott ugy érni hogy ne kezdjek el egélsz testemben reszketni.
Hát ennyi. A lányomra nagyon oda fogok figyelni, ez a tanulság!
krumplis pogácsa
 
 


Basszus Pogi! Ez nagyon durva!
backa
 
 

 
 

Nekem 16 éves koromban azt mondta egy ökör doki, hogy szüljek mielőbb, akkor majd rendbejövök. Mert hogy évente 2-szer jött meg már akkor is. Persze még javában szűz voltam, csak lestem.
Ezután eltelt még vagy 8 év, mire megláttam azt a pco-s cikket.
backa
 
 


Nem megyek az agyatokra, hogy ennyit írok?
backa
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy beledumálok a dolgokba.

Pogi: te másik fórumon nem Cseresznye vagy véletlenül? :)

KépKép
catrine
 
 


de:-) amamneten :-) itt is azzal próbálkoztam de valaki már elhappolta a nevet, és akkor épp pogácsát majszoltam igy lett ez a nevem :-)
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok,

Norka, köszi a választ -még tegnap - és megfogadom a tanácsodat: tegnap elkezdtem a merckformint, Rambóka utasítása szerint most egy hétig 1/4 este evés közben. És amint tudok, megyek a csepeli diab.doki nénihez. Közben minden héten emelek egy kicsit az adagon, de megmondom őszintén, ez a tegnap esti 1/4 is igen érdekes hatással volt rám..... :shock: :?
Reggel hányinger, undor, alig birok enni, édesség kivánás olyan szinten elmúlt, hogy csak na, ilyen még soha nem volt nálam.....nagyon fura érzés. És holnaptól diéta, és megyek tornázni.

Kincs, látod, szót fogadok !!! :wink: :lol: Köszi a tanácsot !

Lafi, helló !!!! Üdv köztünk ! Majd meglátod, te is hamarosan függő leszel !!!

Pogi, szia, naggggyon tetszik, hogy te vagy az új szócső.... :lol: én nem merek ilyet felvállalni, totál távol vannak tőlem az orvosos dolgok, én turisztikai szakközgazdász vagyok..... meghagyom nektek dokiknak az okitást... :wink:
Egyébként totál átérzem, mikor azt irod, hogy fel vagy háborodva azon, hogy nem fedezték fel korábban a betegségedet.... amikor megtudtam, hogy pco-m van, napokig nem tudtam magamhoz térni, de szó szerint. Végig gondoltam 16 év kálváriáját, mennyit kinlódtam, mennyit szenvedtem, és közben hány, de hány uh-n voltam túl a két terhesség alatt.... és soha senki nem nézte meg a petefészkeimet, milyen állapotban vannak. Mindegy, örülök, hogy már a jó úton vagyok. És te is.
Kiváncsi vagyok arra az érzésre, hogy az ember diéta hatására fogyni kezd..... biztos nagyon coool lehet... :!: Már alig várom....


Az jutott eszembe, hogy kéne nekünk is csinálni egy olyan topicot, ahová bepakolnánk az összes cikket, honlapot, könyvet, ami fontos és érdekes egy pcos-nak. Ilyen van a hőmérősöknek is, és nagyon hasznos . Mit szóltok hozzá ?? :roll:
zsizsik
 
 


Akkor jól gondoltam, és azt is, hogy ott. :) Hogy vagy? Emléxel még rám?

KépKép
catrine
 
 


zsizsik írta:Az jutott eszembe, hogy kéne nekünk is csinálni egy olyan topicot, ahová bepakolnánk az összes cikket, honlapot, könyvet, ami fontos és érdekes egy pcos-nak. Ilyen van a hőmérősöknek is, és nagyon hasznos . Mit szóltok hozzá ?? :roll:


zsizsik :-)
épp egy ilyne topicon dolgozom a mamaneten, gondoltam kiszűröm a mágéleti hozzászólások közül az információkat, emrt olvasgatom már egy ideje és nagyooonn hasznos!!! Kár lenne veszni hagyni ami már le van irva, és minél több a teleírt oldal annál kevesebbne fogják idő hiányában visszaolvasni az egészet :-)
Már megírtam a bevezetőjét, de elég sok munka kiszerkszteni az infókat.
krumplis pogácsa
 
 


persze catrine :-) az elsőrebabás csodanő, aki ráadásul megcsinál egy háromfogásos ebédet három óra alatt, sütivel :-) le a kalappal :-) hogy vagy? minden rendbe a babócával? :D rég jártál felénk.
krumplis pogácsa
 
 


Pogi: ilyen bókot még sose kaptam. :lol:

Én köszi, jól vagyok, Babuccó is rendben, köszönjük. 2x vtam UH-n, az elsőn a doki csak a petezsákot látta, utána pedig a szívhang is hallható volt, ezt volt pénteken.

Most építkezni készülünk, el akarunk költözni egy sokkal nyugisabb környékre, mert nem akarok ilyen nyüzsiben babázni...

Járok ám felétek, olvasó üzemmódban vagyok. Láttam, hogy néhány csajszinak is sikerült, azt viszont nem tudom, hogy veled mi van. ;) Mesélj picit, hogy telnek a napok?

KépKép
catrine
 
 


irok privit, ok catrine :-)
krumplis pogácsa
 
 


Okés, Pogi, várni fogom és köszi. Tökre örülök, hogy összefutottunk, pedig csak rákattintottam a nickedre, mert tetszett, kíváncsi vtam, hogy hova irkálsz. Igazából az aláírásodból sejtettem, aztán ránéztem a tartózkodási helyre, akkor meg már biztos volt. ;)

KépKép
catrine
 
 


Norka, nem lehet hogy a hajlamot örököljük az anyunktól? mondjuk szeintem az apum tipikus metabolikus, már mondtam is neki, ugyhogy lehet hogy én azért vagyok ennyire tipikus, mert két részről is kaptam.. fene tudja :shock:
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!

Pogi, ez nagyon durva............... :evil:

Érdekes, nekem több doki is mondta már, hogy a szülés után rendbe jövök. Azért lehet rá esély, nem?

Norka, a terhesség véd a pco tünetektől, vagy ezt hogy értetted?
csillagfény
 
 


Zsizsik!

Norkáék ezen dolgoznak!!! Lesz külön PCO-s honlap!!! ( Vagy már van is??? :oops: ) Én a domain név megszerzése körül lemaradtam!

Norka!

Szánom- bánom bűnöm! :roll: Egy mentségem van, h. az utolsókat rúgtam a melóhelyen és esténként már arra sem volt energiám, h. az emiljeimet megnézzem, nem hogy válaszoljak! Ide is gyakran csak benéztem, esetleg megírtam egy hsz.-t és annyi!!!! :(
DE MOST AZTÁN BEPÓTOLOK MINDENT!!!!! :lol: :lol: :lol:

Elképzeltem anyós-Barbie-t, nem csodálom, h. elmenekültél! :lol: :lol: :lol:
De legalább ( gondolom!) nem fog sűrűn jönni!!!!!! :twisted:

Bogi már 9 hetes?????? :shock: Hogy rohan az idő!!!!
Én is békésen mondogattam mindenkinek, h. már csak 2 hónapom van vissza, erre anyám szólt, h. már csak másfél!!!! :shock: :shock: :shock:

Pogi!

Amikor én először voltam nőgyógyászaton, az ablakkal szemközt az atlétikai pályán éppen a bölcsészfiúknak volt edzésük, én meg premier plánban széttett lábakkal 14-15 évesen! :oops:
Aztán később annyit javult a helyzet, h. megfordították a vizsgálóágyat, de akkor is maradt a nyitott ablak, és az ágyig el kellett jutni bugyi nélkül!!!!!!

Betegtologató srácokkal kapcsolatban, nem tudom, de nekem mindig szerencsém volt és tök normálisak voltak (mondjuk még a gyereklány kategóriába estem, tán ezért??? :? ).
Sokuk úgy lett betegtologató, h. lelkiismereti okokból megtagadta a fegyveres szolgálatot, ezért kicseszésből dupla ideig dolgozhatott vmely Eü. intézményben! Szerintem a normálisabbjának direkt használt, mert nem a tökeit vakargatta a laktanyában unalmában, hanem változatos munkát végzett, és megtanult dolgozni, meg talán az empátiakészsége is fejlődött!!!!! :)
De az ilyen Eü. középiskolás maradék csávók nem hiszem, h. ide fejlődtek volna!!!!!! :evil:
Pécsen is a kereskedelmi meg az egészségügyi szakközép szívta fel a selejtet, megrontva ezzel mindazok megítélését, akik tényleg hivatástudatból jelentkeztek erre a pályára!!!! :evil:
rambóka
 
 


Na szia csajok, láttam hiányoltok :D
Azért nem írogattam, mert úgy éreztem hogy nem nagyon tudok mit, mivel velem semmi újabb dolog nem történt azóta.
Andikát nagyon sajnálom...de most írjam ide hogy "részvétem" ? Az olyan üres, olyan személytelen... úgyhogy inkább hallgattam csendben.
Újaknak nagy üdv, én végigolvastam az egész topicot és tudom ugyanezt tanácsolni mindenkinek, igaz, Pogi? :D:D:D Szerintem regény helyett sem utolsó :-)
A diabetológus dokit azóta se tudom elérni, új hormoneredmények majd 20-a körül lesznek meg, hőmet mérem, 36.5 és 36.7 között mászik ( ugyi én most ciklus elején vagyok még), szóval az égvilágon semmit nem tudok írni.
A babagyanús lányoknak azért a drukk megy ám! :-)

Akik Ácshoz járnak: nálatok is azt javasolta hogy másszatok el a diabetológus haverjához? És ha igen, ő megcsináltatja a terheléses inzulint, vagy ott is a hisztizni kell +könyörögni érte effektusra készüljek fel?
felícia
 
 


Rambóka, asse semmi! nem tom mér kell igy stresszelni a kislányokat ...brrr... még most is beleborzongok :evil:

Másfél hónapod van hátra? szerintem akkor azok még nem lehettek jóslófájások, bár én erről csak annyit tudok amennyit mamaneten kiszűrtem a kismamák beszédéből.

Bizony olyan mint egy regény! komolyan mint valami izgi sorozat! most azon izgulok pl, hogy csakegynek mikor jön meg, láttam Bogibabáról egy 4d-s képet rejokáérol meg egy UH-t, megtudtam hogy rambóka császárral fog szülni, kavicsnak elkezdödött jelenlegi ciklusa, nora1 csatlakozott, alicenak elszállt a fél doktorija, szóval mindennap szanaszét izgulom magam :-) Ki kéne adni ezeket könyvbe :-)
krumplis pogácsa
 
 


ja és nem vagyok én uj szócső! a legkevésbé sem vállalom, én csak válaszoltam mert kérdeztek, de nagyon amatőr vagyok én még ahhoz hogy szócső legyek! majd akkor ha rendbejövök és babásleszek, na akkor talán, de addig inkább meghúzom magam és csönben tanulgatok:-) :oops:
krumplis pogácsa
 
 


RAMBÓÓÓÓKAAAA!!!!!

A férjem azt üzeni a látásélményedről, hogy futólépésben rohanj el egy szemészhez, mert éppen válik le az ideghártyád!!!! Lehet ez mástól is, de ezt AZONNAL KI KELL ZÁRNI!!!! Mert ha ez, akkor napokon belül megvakulhatsz!!! Épp most volt egy ilyen betege!!! (már volt máskor is, de épp ma is volt egy ilyen)
Nem akarlak megijeszteni, de ez nagyon fontos!!!! Olyan orvoshoz menj aki nem százéves és meg bir nézni egy szemfeneket!!!
ittvagy????
krumplis pogácsa
 
 


...mert lila hagulatban vagyok Kép

Norka!
Anyósod csodajó nő lehet :lol: Jót szórakoztam. Teljesen egyetértek Bogibabával. És Téged, mint az anyját és törvényes képviselőjét, határozottan támogatlak a hasonló bébivédő megnyilvánulásaidban. :lol:

Anita!
Mondjad és írjad nyugodtan, mindent amit tudsz, ha kérdezik, ha nem. Ha valamit rosszul írsz, kijavít az aki tudja. Szóval hülyeséget senki sem tud beszélni!!!!
Micsoda nőgyógyász történet.
Én 18 évesen volam először. Szintén szűzen. Nő nőgyógyásznál. A barátnőim maximálisan meg voltak vele elégedve, én is!
Azóta voltam vagy hatnál. Minden évben máshoz mentem. Objektiv okok miatt nem tudtam hozzá visszamenni.
De az igazit most találtam meg :)

Jópofa lehet, az irományainkat végigolvasni :lol: Muramiste muramiste! :roll: Jó móka lehet!

Backa!
Nem zavar a sok beszéd. :lol: Sőt, én személy szerint határozottan szeretem ha valaki bőbeszédű. Mivel én is az vagyok. A legnagyobb csapás számomra az lenne, ha megnémulnék! :roll:


Na akkor egy pár szót MÉG magamról. Mivel ma egész nap magammal foglalkoztam, valszeg holnap is ez lesz, de holnap már utazom - így megússzátok :roll: :lol:

Szóval tisztázzunk egysmást. Akkor ti is úgy gondoljátok, hogy ezek a tünetek utalhatnak arra, hogy volt PÉm. :?: :!: :idea: :roll:
Vettem egy Medi-Lab tesztet. És Duphastont. Mától szedem. Mert annak az 1% esélynek is meg kell adni az esély (na ezt jólmegaszontam). Aztán valamikor jövő héten nyomok egy tesztet. :shock: Hasam már nem fáj -annyira! Csak egy picit érzem. A Contramaltól a cickó fájás is enyhült :roll: :lol: Én ezt rendszeresen írom a betegeimnek, de magamon még nem próbáltam- tényleg hat!
A nőgyógyászomnak ki van kapcsolva a telcsije, pedig ma magánrendelne, tehát szabin van. Nem megyek más dokihoz.

Vagyok még, csak megyek egy kicsit csomagolni. :) Puszika


Vendég
 


FIGYU RAMBÓKA!! Ha mindekettőn láttad akkor nincs gáz, mert az lehet keringésől, de akkor is ki kell zárni még ma!!!! ha csak az egyiken akkor SIPIRC!!!!
krumplis pogácsa
 
 


Húha Anita, ez nagyon súlyosnak tűnik.

Rambóka!
Én Digoxin túladagolásra gondoltam, de te azt tutti nem szeded. Ezért nem is írtam.
Vendég
 


Lehet hogy csak egy lyuk van rajta, lehet egy részleges leválás, lehet gyógyítani, ha letakarod a másikat és el birsz olvasni egy könyvet akkor a macula a helyén van! egy lézerkezeléssel helyrehoztható! a mai nő 10 napja látta ezt a tüzijátékot és ma ment el, és már teljesen levált az ideghártya! Ilyenkor már késő! De ne ijedj meg, még ha időben elmész nem lesz gáz!!!
krumplis pogácsa
 
 


De oka lehet

1. terhességi toxaemia!
De talán ez sincs neked!
Nem is merem leírni.
http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/I/1/54.htm

2. alacsony vérnyomás
3. digoxin túladagolás
4. retina leválás (egy oldali)

És még sok más!

Szerintem csak hirtelen felálltál. ortostatikus hypotensio.
Nem így gondolod?
Vendég
 


igen ha egy oldali, akkor van az amit irtam, ha kétoldali akkor lehet az alacsony vérnyomástól! A daninak meg mingyá szálanként tépem ki az összes haját, igy rámijszteni!!! Elnézést!! Ezt igy reagálta le rögtön, és rám hozta a frászt!!!
Egyébként az orthostatikus hypotoniánál el is megy a kép és szédelgéssel együtt van
krumplis pogácsa
 
 


a terhességi toxaemiánál meg állandó foltot látnak, de néha még azt se ha nem érintett az élelátás helye. AZ nem egy tüzijáték és kész. Az tuti nincs
krumplis pogácsa
 
 


Anita!

Nekem rendszeresen padlót fog a vérnyomásom de szikralátásom sosem volt :roll: Szerencsére még sosem ájultam el. Időnként nekicsattanok az ajtófélfának :lol: :lol: (ez utóbbiban profi vagyok-főleg ha telezabálom magam fokhagymával)

Terhességi toxaemiám sosem volt, így tapasztalatom nincs, sőt olyan nővel sem találkoztam (diákéveim során) akinek ez a tünete meglett volna. (de az én ezirányú tapasztaltom olyan csekély, hogy nem is jó vele példálózni :lol: )De a tankönyv leírta. Ez a cikk is. Szakorvossal nem vitatkozok :lol:

Na de a Digoxin túladagolás, azok a betegek rendszeresen beszámolnak erről az élményről. :shock:

Rambóka jól kiveséztünk .)
Reméljük jól vagy :)
Vendég
 


A tehességi taxaemiánál bevérzések vannak a szemfenéken és akkor lát foltot ha az éleslátás helyén is van bevérzés vagy akörül.

Akkor van gáz ha csak az egyik szemén látta, de ezt nem irta meg rambóka, én meg hülye módon beirtam a Dani első reakcióját. Elnézést a hebrencsségemért, sajnos jellemző rám :oops: :oops:
krumplis pogácsa
 
 


Köszi a tanácsokat!

Mivel már pár hete időnként előfordul, mindkét szememen egyaránt jelentkezik, olvasni jól olvasok, vérnyomásom meg a terhesség kezdetétől 100/60, így én inkább az alacsony vérnyomásra tippelek! (Az orthosztatikus hipotenzióm miatt csak azért nem ájulok, mert a hátára fordított teknősbéka gyorsabban felpattan, mint én!!!!! :lol: :lol: :lol: )
De azért holnap becserkészem a szemész dokinőmet, biztos ami ziher!

Danit ne bántsd! Jó, h. van egy szemészünk is a topicon!!!!
Egyébként is minden doki egyből a legrosszabbra tippel! Onnan csak pozitívan lehet csalódni!!! :lol:
rambóka
 
 


Jut eszembe, hogy lehet megcsinálni, hogy a hszom alatt tudjam ezt betenni. A vonal alá?
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


hűűű akkor jó!! örülök hogy jelentkeztél Rambóka! Szerintem a Dani is csak a mai betege miatt reagált igy egyből, de nem is ez a baj, inkább azért mondtam hogy átgondolhatta volna, mert egy terhes nőt nem lehet igy ijesztgeni. De szerencsére azért te se most jöttél le a falvédőről :-)
krumplis pogácsa
 
 


kavics, a profilodban az aláírásnál kell beaplikálni valahogy :-)

Azért nem fog ártani az a szemvizsgálat Rambóka! Amugy is minden terhes nőnek kéne szülés előtt egy szemfenékvizsgálat, bár ez inkább azokra vonatkozik akik rendesen szülnek nem császárral.
krumplis pogácsa
 
 


Anita!
Egyetértek Rambókával. Ne bántsd Danit!!!! :)
Szívesen megmutatnám neki a balszememen található koleszterin kicsapódásos területet, vagy hemangiomámat vagy mimet, mert eddig a szemészek nem értettek egyet egymással. Nekem a koleszterin jobban tetszik.
A folt piros (halvány) nő, de még látok. Aszonták, ha nem zavar esztétikailag ne foglalkozzak vele! :roll: Nem zavar.... :roll: Csak tudnám mi az... :?
Már megint magammal foglalkozom. Abbahagyom.
Többet egy szót sem rólam. :lol:
Vendég
 


Még nem tudtam visszaolvasni,,sztem majd csak holnap!

Két szó Norkának:
Nem tudom h Andi tesztelt-e!Annyit mondot,ha tesztel és pozitiv,azt megirja...

Jó éjszakát Mindenkinek!!!
Vendég
 


brutális! most nézzük a hiradóban, hogy londonban elkaptak egy terrorista csoportot, akik 5 amerikai gépet akartak eltéríteni és felrobbantani, megvannak a tervek a robbanónyag minden. Ugyhogy most le vannak zárva a repterek innen se mehetnek angliába repcsik. És mindehol a legfokozottabb készenléti állapot van.
krumplis pogácsa
 
 


Na ezt nem így képzeltem.
A francba!
Itt kínlódok, megyek tönkre.
Vendég
 


Halihó!!

Termeltetek :lol: alig tudtam visszaolvasni DE TETSZIK!!!!
Olvasni szeretek írni nem sokat tudok :) és mire végigolvastam elfelejtettem az elejét,nem jegyzeteltem :( próbálkozok:

Nóra1 szia!!! örülök,hogy jól vagytok, már hiányoltalak!!

Ella kiskönyv? nahát így röpül az idő gratula!!! :wink:

Norka Bogit sajnálom ezektől a fejektől még én is megijedek :shock:

Pogi jól csinálod a "tanácsadást" kell az elfoglalt kismamik helyett a nyaraló Kavics és Rejo helyett!!/mellett:D :wink:

Kavicska olyan hosszú hsz írtál kiment a képből alig találtam meg :shock: :lol: Remélem jobban vagy és baby van a pocakban :wink:

Kandi gondolok rád vigasztalódást,remélem a teszted + lesz

Frissen érkezettek SZIASZTOK!!! BABÁSODÁST HAMAR!!

ennyi...fáradt vagyok a reggeli keléstől :( jó éjt! pussz!
Vendég
 


Kiskincs!

Én is úgy csinálom, h. megnyitom a Word-ot és miközben olvasok egyből írom is a választ, egyébként képtelenség mindenre emlékezni, pláne terhesen!!!!! :lol:

Kavicska!

Megint fájsz?????
Menj be ügyeletre!!!!! Nehogy vmi baj legyen!!! :shock:
Contramal helyett meg inkább NoSpa-t szedj, mert ha babakezdemény készülődik, akkor nem használ neki a morfinszármazék!!!!!!!!!!!!!! :!:
rambóka
 
 


már máskor is olvastam hogy a wordot használjátok, elmenteni a beírást meg minden, de miér' nem csak a jegyzettömböt? nme kell órákig várni mire megnyilik, kicsi az ablaka, a word olyan sok helyet foglal a képernyőn. sokkal jobban szeretem a jegyzettömböt
krumplis pogácsa
 
 


Pogi!

Mi az a jegyzettömb???? :oops:
Én alapban számítástechnikai analfabéta vagyok (de azért netfüggő!!!!! :lol: ).

De mióta megismertem a Windowst, mindig a röhögés fog el, amikor kül. filmekben, a főhős betör az irodaházba, villámgyorsan megtalálja a szükséges adatokat / nagyösszegű nemzetközi átutalást intéz / meghackeli az FBI adatbázisát, és mindezt cirka 5 perc alatt!!! :lol: :lol: :lol:
Nálam kb. ennyi idő alatt épül fel a rendszer a homokóra eltűnéséig!!!!!!! :evil: Pedig elég komoly gépünk van!
rambóka
 
 


rambóka
Startmenü (bal alsó sarok) --- minden program ---- kellékek ----- jegyzettömb

Az is egy picike szövegszerkesztő program, de tényleg olyan mint egy jegyzettömb, nincs benne sok felesleges formázás, abba csak irni lehet és kész. Ehhez a fórumozáshoz meg az is épp elég. próbáld meg. Az ikonjának egy kis jegyzettömb fomája van
krumplis pogácsa
 
 


aranykavics írta:Na ezt nem így képzeltem.
A francba!
Itt kínlódok, megyek tönkre.


Rambóka! Ezt azért írtam, mert nem tudok egy feliratot betenni és totál ideges lettem tőle. :lol:

Már jól vagyok, nem fáj a hasam. A páromnak eszébe jutott, hogy pár évvel ezelőtt volt egyszer egy hasonló történés. :oops:
Csak egy caps 50mgosat szedtem belőle. Magzat károsító hatása nincs. És egyszer be lehet venni. Hosszú ideig való alkalmazása veszélyes, mert a babában függőséget okoz :? Képzeld el azt az újszülöttet, kibujik és már a vénás heroint kéri :lol: :lol:
hülye vicc volt.
Nem eszem többet.
Ma bevettem egy tbl Duphastont. Elkezdem szedni. Aztán meglátjuk. De lóg a havi a levegőben. Jó kis progi elégtelenséggel cifrázva.

De ha bármi izgalmas történik velem, azonnal megírom Kandikának :)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Asszem nem kellett volna megenni a második csípőst is :oops:
Vendég
 


Orsi !!!

Látlak jelentkezz!!!!!!!! :)
Mi van veled???? :)
Vendég
 


Sziasztok!
Na csak hazaértem végre a munkából és megnéztem, volt inzulin is kétszer és terheléses is. Alig vártam már, hogy megnézzem, mert nagyon megijedtem mindentől, hogy elrontották meg ilyesmi.
Szóval:
vércukor:3,7 majd később 5,1
inzulin:7,6 de volt 7,3 is (referencia 8,9-28,4) szerintem ez épp, hogy alacsony és nem magas.
a többiből nem tdom melyiket kell megadni, mert annyi vérvétel volt már, de itt van néhány adat, bár általában hasonlóak az eredmények egy - két eredmény változik.
LH 5,2
FSH 10,3
prolakt 306 ref 40-530
ösztradiol 217 EZ AMÚGY MILYEN HORMON????MIRE VALÓ????
progeszt 3,1
tesztoszt 3,9 ref <2,1

Későbbi
LH 0,3
FSH 0,3
prolaktin 13 ref 40-530
ösztrad 819
progeszteron 0,7
tesztoszt 1,7 ref <2,1

megint később
LH 2,5
FSH 2,5
prolaktn 205 ref 40-530
ösztrad 594
progeszt 15,1
tesztoszt 3,1 ref <2,1

Na ennyi volt. Igazság szerint azt sem tudom, mi mit jelent, melyik a jó és néhány hormont nem is ismerek, pl. LH,FSH,prolaktin, ösztradion. Ezek mire jók vagy mire nem jók?
Szóval ennyit tudok mondani. Most akkor, ha az inzulin mégsem magas, akkor nem az az ok, amit mondtatok? Végülis mégiscsak az a jó, hogy adja a clostyl és a szurit? Amúgy eszembe jutott az is, hogy a doki azt mondta, hogy bár lehetne latoloszkopia, de mégsem kéne, hanem valami átfúvás, hogy jó-e a járat, de még erről azóta nem nyilatkozott, mert meg akarja várni, hogy hatnak-e a gyógyszer-injekció párosa.
Húha ezt aztán sikerült regénnyé formálni, ne haragudjatok.És mégyegyszer köszönök mindent!Jó éjt mindenkinek
Vendég
 


Szia Kavicska
aranyos vagy de kb 30 perce probalok bejelentkezni es mindig lehal a net.
Elek virulok, semmi különös (megtaláltam az ékezetet) olvasok ám rendszeresen csak annyira pörög a topic - szerencsére, hogy mire ilyenkor idejutok már mindent tudtok :)

Most költözködünk vissza a lakásunkba és spontán gyúrunk a csodára. Persze metfromint nyelem továbbra is már fél éve.

De ha már idecsaltál azért van egy kérdésem:
múlt héten voltam mamográfián mert találtam egy csomót a mellemben. Megnézték, leszívták, elküldték szövettanra, azt mondták ne tessék izgulni semmi vész, DE! és itt jön a lényeg: mindkét mellem tele van cisztákkal, de azokkal nem kell törődni.
(nem is pánikolok, tudom jó doki csinálta, após beosztottja)

No de felmerült bennem a gyanú, hogy akkor a PCOS-nál nem csak a petefészek cisztás, hanem a cici is? Vagy ezzel egyedül vagyok?
Mert ugye az LH hormon az valami tejbigyó uyge? Közgazdász vagyok azért tudok ilyen értelmes orvosi szakkifejezéseket használni. Szóbal ha a szar LH/ FSH arány is fennáll az lehet nem csak petefészket cisztásít hanem cicit is?
(egyébként nekem az aráyn 9-10 volt)

Most ennyire futotta aludjatok jól
Pusza
Orsi
orshe
 
 


Hát a cukor és inzulinhoz nem tudok hozzászólni, mert nem értem, nem tudom ebből hogy melyik az éhgyomri, és a "majd később" -t sem tudom értelmezni, mennyi ez mondjuk perc mértékegységben átszámítva?
Az első LH/FSH arányod elég rossz, viszont a két "később"-i tökéletes. Mennyi idő telt el a két mérés között? ez hanyadik ciklusnapon készültek és mit szedtél az első és két későbbi mérés között? a többinél én nem ismerem a ref értékeket, de azt látom hogy a tesztoszteronod hol magas, hol alacsony ugyanigy a prolaktin van hogy a béka feneke alatt, van hogy refértéken belül. Jó lenne tudni hanyadik ciklusnapon készültek.

Az átfúvás egyébként egyáltalán nem valami borzalmas dolog, sőt nagyon hasznos, mert lehet valamitől elzáródva a petevezetéked, pl egy régi felfázás vagy akármi, és akkor csak annyi a baj, hogy nem bir átmenni a petesejt meg a matyika mert egy fal van köztük. Azt megszokták csinálni nem is műtét, és ki van lőve egy hibatényező. Megszerintem azt meg is kéne csinálni hivatalból iylen szurikúra előtt ha már arra vetemedik egy orvos, mert szurkálhatja szegény nőt mint egy tűpárnát drága pénzen, és ha nem átjárható a petevezeték, akkor az nudlit se ér!

Na a többiek majd alaposan szétcincálják az ereményeidet, én nem sokra jutottam vele.
krumplis pogácsa
 
 


Most őszintén csajok!!!
szerintetek mennyi esély van rá hogy egy körzeti nővérke sohase hallott még a PCOS-ről? Csak mert a mamaneten épp most esett nekem egy ilyen nővérke, aki a PCOS-t gyakorlatilag csalásnak nevezte, idézem: "Vagy mindig van aki "ügyes" tudományos alátámasztásokkal pénzt akar szerezni?"
És azt állítja, hogy ez a betegség az ő '97-es tankönyvében nincs benn, következésképp akkor még nem is létezett.

Idézek mégegyet:
Nem vagyok orvos csak egy egyszerű körzeti nővér aki elgondolkozott azon, hogy vajon a rendelés alatt megjelent kismamáknál..leendő kismamáknál miért nem hallotunk erről a betegségről mondjuk pár éve? A kerületünkben (praxisunkban) egy nőnél sem diagnosztizáltak ilyen betegséget? - ha igen tudnánk róla....

Mosmá értem mit értett Norka széllel szembe pisilés alatt!
Nem tudtam meggyőzni hogy nem szimulálok arról meg végképp nem, hogy az orvosférjem 92-es tankönyvei tárgyalják (nekünk ez a legrégebbi anyag), ugyhogy egyszerűen faképnél hagytam és most megyek alunni!
krumplis pogácsa
 
 


Pogi, exem 99-ben végzett a SOTÉ-n és ők is tanultak a PCOS-ről... ráadásul általában özönvíz elött íródott tankönyveik voltak, tehát ha a nővérke erről még nem hallott az őt minősíti... de sajna ez nem egyedülálló jelenség. Ez egy elég jellegzetes tünetegyüttes ami nekünk van, nagyon jellemzőek a hormonértékeink, azoknak az aránya is... csak valahogy kinyílik a bicska a zsebemben amikor ilyeneket olvasok... hogy bánhat ez a nővérke a betegekkel??? Aki így áll hozzá egy betegséghez, az az emberekhez vaon milyen? Ha nem hallott még erről, akkor miért nem érdeklődik? Amúgy ha igaz hogy kb minden 10. nő PCO-s ( ha a környezetemre gondolok, nekem is van több barátnőm aki gyanús nekem...)akkor tuti hogy ő is találkozott ilyenekkel- csak szokás szerint senki nem ismerte fel és nem mondt el nekik hogy mi is a bajuk!!!!
Szóval csak annyit hogy grrrrr grrrrrr és nagyon grrrrrrrrrrrrrrr.

Lafead, az az érdekes hogy az LH-FSH arányod kifejezetten jó... Pogi, a PCO-nál inkább az LH szokott több lenni, nem az FSH, úgyhogy az első lelet sem erre utal szerintem...
Csajok mondjatok erre valami okosat!
felícia
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: