Új privát üzeneted érkezett!

Vernike! A tudást soha senki nem veheti el tőled, szerintem érdemes tanulni! Én most azon gondolkodom h a családi napközis tanfolyamot kéne elvégezni, m ilyenre tuti szükség lesz még egy jó darabig... Úhogy én amellett vagyok h mindenképp érdemes elkezdeni.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


sziasztok!!!!
ma megvettük az összes karácsonyi ajándékot......Barninak megvettem ezt a mászó micimackót...sokkal olcsóbban mint a neten van!!!!!!
Pruci nálam ez már végleges......max csak akkor ha a párom lesz itthon a babával...én szeretnék már kimozdulni!!!!!!!
2005 nyara óta itthon vagyok.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok lányok!
Nem tud valaki Avivás cd-t? a könyvet most töltöttem le. szeretném kipróbálni, ugyanis 4.hónapja 39-40 napos a ciklusom, és nem igazán akarok hormont szedni.
Bikfy neked segített? Te csináltad nem?

Úristen mindjárt Karácsony. Nita már neked jó, akkor ha mindent megvettél.
Nekem fogalmam sincs még, kinek mit vegyek.

Kép
kissedi
 
 

 
 

Pruci nekem tuti nem változik meg a véleményem!!!
Kissedi hát így tényleg jobb hogy már minden megvan!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Kissedi, az első könyv cd-je megvan, küldj email címet - akár priviben - és óriásfájlként el tudom küldeni.

Nita, milyen a maci, kipróbáltátok? A régió játékboltban láttam, talán 12 ezer körül. Elég sok. Hol vetted? De jó, hogy már mindent megvettél, nekem még törni kell a fejem.

Vernike, én minden évben csinálok naptárt, csak a képet kell kicserélni, meg olyan hátteret, ami tetszik. Ha gondolod elküldöm neked, aztán meglátod, hogy tetszik-e? Word-ben van.

Kép
Kép
naegele78
 
 


Naegele,köszönöm a segítséget,közbe töltöttem le netről egy jó kis programot,meg is csináltam már félig....
Ááá lányok 2 napja szigetelik a házunkat,a fúró megy egész nap Zétény anyuéknál alszik amit alszik,mintha ránk döntenék a házat,na meg az a rengeteg fehér kis bogyó a hungarocellből,kinnt bennt tele vele a háza és ha holnap össze maszatolják az összes ablakot még ,teljes lesz a boldogságom :x ..mire takarítok össze nem tudom,de addig neki nem állok míg el nem mennek az tuti!!!
Szegény kisfiam tegnap megkapta a 4 hós oltását,egy órát sírt,mert már rég aludnia kellett volna,a doki meg a nagyokkal kezdte és már majdnem én is bőgtem vele együtt....Utálom és hétfőn mehetünk újra!!!Apa persze délelőttös,ő sose jön velünk!!!!
Na most rohanok,legalább a kisfiammal foglalkozok egy kicsit.
Egy kérdés lánok még akinek már nagyobb a gyerkőce..tegnap azt olvastam a neten,hogy 4 hónapos korba hasra kell fordulniuk a babáknak,de Zétény még csak a fél oldalrafordulásnál tart....el vagyunk akkor késve??
Jaaaa és tegnap 7 kg 47 dkg és 68 cm-esek voltunk!!!

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Naegele az Auchanba vettem....6700 valamennyi volt....még nem próbáltuk ki...
nekem is csinálnál naptárt????
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska,gyönyörűek a fiúk...
A mászó micimackó a tescokba dec.10-ig akciós:7490,-ért

Vernike

Kép
vernike25
 
 


én 6700 ért vettem...... :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Láttam Nitácska,csak nem tudtam,hogy Naegele közelébe van-e Auchan,tesco meg elég sűrűn akad azért,meg épp tegnap láttam az újságba:)
Mi még mindíg az etetőszéknél tartunk.....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


még nem sikerült döntened?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nita! Így teljesen érthető! A 4 év nagyon sok. Nekem ez a 2,5 év is sok volt, bár ha nem lettem volna lent vidéken tk magányos... Na mindegy, majd kialakul ha végre sikerül összehozni a kistesót... Nagyon szépek a fiúk!

Vernike! ne görcsölj az ilyeneken!!!! Nem vagytok lemaradva semmiről!!! A védőnők szeretnek riogatni mindennel, de minden baba más, más tempóban fejlődik!!!! Petra is 6 hónaposan fordult meg először, de utána 8 hónaposan már mindent csinált és 1 évesen elkezdett járni és beszélni.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Pruci kívánom hogy most már sikerüljön a kistesó!!!!!!!!!!! :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Még mindíg itt vannak ezek az állat szigetelők :evil: :twisted: De olyan jó meleg van... :D
Nitácska vanak "álmaim",meg szerencsére a 2 dédink összeadott rá 25000 ft-ot,de jó lenne ha nem mind arra menne el.de valószínűleg műanyag lesz,meg amit szeretnék,hogy az ülése dönthető legyen a többi tök mindegy....tesz-veszen is néztem,vannak újak is tök jó áron,csak én annyira szeretem látni,meg fogni élőbe az ilyeneket... :oops: Na de majd lesz valami...
Pruci,ezeket az infókat csak olvastam,a védőnő nem mondott még semmit rá,tanácsolta,hogy forgassam plédbe,így segítek egy kicsit neki...De most megnyugtattál,igazából a sógornő jelöltem tesójáéknál is pont fél éves volt mikor átfordult...
Na most megyek,megnézem manót mielőtt frászt kap a fúrótól :twisted: !!
Szép napot mindenknek!!

Vernike

Kép
vernike25
 
 


ŐŐŐŐŐŐŐŐ mindenkinek!!!

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sziasztok!
Vernike, igaza van Prucinak, nem szabad az ilyenekre adni. Nálunk is volt egy szomszéd kislány, Levivel egyidős, és ő már rég beszélt, viszont mi meg előbb totyogtunk, még ők másztak. Nagyon egyéni, egyébként Levi is később fordult meg, szerintem 5 hónapos is elmúlt. Csak hátrafelé tudott tolatni, mászni később tanult meg, mint menni.
Köszi, valóban nincs nálunk Auchan, legalábbis nem tudok róla. Tesco viszont van.
Vettem a tesz-veszen egy etetőszéket, hagyományos, műanyag, amit félbe lehet hajtani- hibátlan-, és ugyanattól egy esernyő babakocsit, ami fektethető, lábtartó állítható. A kettőt lealkudtam összesen 15 ezerre. El is hozták.
Nita, az én naptáram egy A/4-es oldal, amit minden évben kiteszünk a hűtőre. Ha gondolod szívesen csinálok neked is, megadom priviben a email címemet, arra küldjél egy álló képet, amit szeretnél rá, és a gyerekek név-, és szülinapját, ki szoktam emelni.

Kép
Kép
naegele78
 
 


Naegele köszike szépen..már el is küldtem.!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita elküldtem a naptárt, de nem tudom, hogy elment-e, nem jelzett vissza, pedig szokott. Ha nem ment el, szólj, és elküldöm újra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára naegele78 2009.11.26 20:44-kor.

Kép
Kép
naegele78
 
 


köszííííííííííííííííííííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűű!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


annyi a gond hogy azokat a háttér bubikat ne nyomtatja ki

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Valószínű, nincs a nyomtatás a háttérképekre beállítva.
Eszközök - beállítások - nyomtatás - dokumentummal együtt - háttérszínek és háttérképek bepipálni, és ok.
Nézd meg a nyomtatási képet utána, ha ott van háttér, akkor ki kell nyomtassa.
Most vettem észre, hogy az alsó hónapok neve nincs aláhúzva.

Kép
Kép
naegele78
 
 


köszi.....sikerült!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita
Gyöngyörűek a képek!

Lányok
Látom azért mindenki jól van, senki sem beteg és kűzd :lol:
Örülök, hogy mindenki ennyire pozitív.

bocsi, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem. Nem áll szándékomban a topikból kikopni, csak otthon egyszerűen nem jutok géphez. :(
Most is meló helyről netezek... egyszer tuti seggbe rúgnak érte. :roll:

Velünk semmi különös. Róka koma nincs....
Viszont abban tudtok nekem segíteni, hogy az mennyire gáz, ha hason alszok?
Alapvetően hason fekvő típus vagyok, de lefekvésnél mindig vigyázok, hogy oldalt vagy háton feküdjek. Azonban mire reggel felkelek addigra az esetek 70%-ban hason ébredek.
Ez nagyon gáz?

Kép

Kép
princzike
 
 


Nem gond Princzike, ahogy nő a hasad, majd úgysem tudsz hasra fordulni. Addig meg a baba úgyis a kismedencében van, ott nem esik baja. Gondolkodtatok már neveken?

Kép
Kép
naegele78
 
 


Hát ha fiú lesz, akkor nagy valószínűséggel Bendegúz , ha kislány, akkor vagy Emma vagy Bodza.
De még szerintem változik :)

Kép

Kép
princzike
 
 


Princzike addig alszol hason ameddig jól érzed úgy magad!!!!!!!!
húúúúúúú a Bodza név nagyon tetszik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok.Ma megvettük a tücsök etetőszékét..ő lett az.. Kép
Már most imádja a kismanó....csak a színével nem vagyok kibékülve,de ez volt és már nem volt kedvem több helyre menni,na meg a manó se bírta már a gyűrődést.
Az intersparba a mászó maci mától 6990.-
Nálunk a tescoba (győri) meg féláron van egy csomó babaruha....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike nagyon szép az etetőszéketek!!!!
mennyi volt ha megkérdezhetem? :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


22700,- :shock: :shock: :shock: De a dédik adták :) Nem mindet erre szerettük volna költeni,de így sikerült.....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


tényleg sokkkkkkk :shock: :shock: :shock: de ha van aki segít akkor azért másabb.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hát igen,mindegyik dédink adott pénzt karira,hogy vegünk mindhármunknak valamit belőle,na ebből az lett,hogy a Zéti kapott egy etetőszéket meg 2 pulcsit :) De hát ez van....Most ő a legfontosabb... :)

Vernike

Kép
vernike25
 
 


jól is tettétek......mi is inkább a gyerekekre költünk!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!Nálunk vadállat módjára fúj a szél,ki nem állhatom,de szerencsére most Zétényt nem zavarta meg,pedig megszokta...Képzeljétek kisfiam megtanult mászni,igaz fordítva mert a hátán "mászik".... :) Löki magát a lábával,emeli a fenekét és pillanatok alatt végigmegy a heverőn....na meg már oldalra is teljesen elfordul,csak hasra nem megy még....Szóval nem semmi gyerkőc lesz a kis drágám...
Hát ezek a karácsonyi és mikulás vásárlások már teljesen kiakasztanak,idén kiötlöttem,hogy a gyerekek nem kapnak tőlünk csokit,inkább mindenki 2 pár térdzoknit hát így is elment a 7 gyerekre 4000 ft....Biztos nem fognak úgy örülni mint a csokinak,de azt úgy is kapnak eleget,ez meg elkél majd..karira meg mindenki puzzlet kap a lidlibe most tök jók vannak jó áron...És akkor ők még csak a gyerekek voltak,még hol van a család tegnap kb-ra összeadtam kinek mit mennyiért simán 20000 elmegy még...
Na és akkor ott vagyunk megint,hogy magunknak nem vettünk semmit!!!! :( :(
Ti,hogy álltok ezekkel a karis dolgokkal???Hangulatom lenne hozzá,csak ezek az anyagi dolgok ne rontanák el... :?
Na megyek ablakot pucolni,totál "jó"időm van hozzá,de muszály,mert a szigetelők letapizták őket!!! :(

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike nekünk már mindenkinek megvannak az ajándékok.kivéve anyumék...de nekik is tudjuk mi lesz csak meg kell csináltatni......
Zétike nagyon ügyes fiú!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Csak jöttem bejelentkezni, hogy még élek.
Elég rossz a hangulatom, merthogy megint megjött a múlt héten 24. napra, így ennek az a vége, hogy januárban megyünk vissza a meddőségibe... :cry: A gond csak az, hogy mivel állami intézmény fél napokat kell ott tölteni egy alkalommal és nekem erre nem lesz szabim. A legszívesebben átmennék egy magánba, de az meg nagyon drága. Attól is nagyon tartok (tartunk inkább), hogy az ilyen helyeken elég nagy az ikerterhesség kockázata... :roll: Mi csak egy kistesót szerettünk volna Barnusnak, egy ikerterhesség nem fér bele sem anyagilag, sem lelkileg. Apa pl. teljesen ki van a gondolattól is.

Nita nagyon szépek a fiúk :lol: Gratulálok! :lol: Én sem bánnám már, ha Barnusnak öccse lenne hugi helyett, csak már lenne...

Vernike tök jó etetőszéket vettetek :lol:

Januárban viszont úgy döntöttünk, hogy elmegyünk síelni 3 napra. Ha nem lehetek terhes, akkor legalább síelek egyet.

Kép
Kép
nyanya77
 
 


Nyanya azért gondolom ne olyan magas az iker terhesség kockázata........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok.Utólagosan is boldog Mikit mindenkinek....úgy látom mindenkit elvitt a Mikulás....velem együtt....
Képzeljétek dec.3-án hasra fordult a kismanónk,azóta is hevesen gyakorolja de csak balra megy neki egyenlőre... :D :D olyan büszke voltam rá még bőgtem is :oops: ....holnap megyünk méreckedni,ma meg Győrbe a karácsonyi vásárba,úgy szeretem olyan kis hangulatos....na majd még jövök.Írjatok ti is....puszi

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Ja!!!És holnap 5 hónaposak leszünk!!!Olyan gyorsan megnől...nem akarom!!!!

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!
Vernike tényleg gyorsan megy az idő.........ti már 5.hónaposak vagytok mi meg mindjárt 3.!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ma voltunk védőnéninél 7kg 89 dkg voltunk és 70 cm-erek,ÓRIÁS-ok...azt mondta a védőnéni nagyon ügyik vagyunk,és lassan ehetünk almalevet,almasürítményt,meg majd krumplit....
Kisfiam ma hisztis mint állat,az eső miatt nem voltunk kinnt csak autóval,viszont tegnap nagyon jól érezte magát a karis vásáron-aludt végig-most meg szétszedi a gépem....
Na puszi mindenkinek,megyek pelust cserélni....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sziasztok!
Kilőtték Emma fülét. Az első meglepetés volt, nagyon sírt, a másik fülénél már nem sírt annyira. Úgy sajnáltam. Karácsonyra kap majd egy szép fülbevalót.
Holnap megyünk leméretni, az előző két hétben csak 120 g-ot hízott, ami nagyon aggaszt, mert roppant kevés. Pedig jól lakik mindig, én úgy látom. Még mindig csak szopizik. 5800 g volt.
Üdv

Kép
Kép
naegele78
 
 


Sziasztok!

Vernike! Jó nagy fiad van! Nagyon ügyi h hasra fordult!

Naegele! A babaák mindig csak annyit esznek amennyire szükségük van. Ha jól emlékszem, nagy súllyal született. Nem lehet h azért nem gyarapszik többet, m most dolgozza fel a szervezete az elraktározódott felesleget?

Princzike! Hogy vagytok?

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Vernike jó nagy fiú már Zétike!!!!!!!!!!!!!!!!
almát meg ilyeneket már nyugodtan adj neki.....hisz 5.hónapos már!!!!!
én 1 hónap mulva már adom neki ezeket...... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Nálunk nagy a baj. A kislányom nem akar enni. Ugye, hetente minimum 20 dekát kell hízni. Két hét alatt csak 12 dekát hízott, utána héten csak 2-őt, mostanra 4-et fogyott. Pár percig szívja csak a cicit, utána üvölt, nem hajlandó megdolgozni a tejért, ami meg ettől csak egyre kevesebb. Már kínomban kiváltottam a tápszert, de nem veszi a szájába a cumisüveget. Eddig csak cicizett, nem fogadja el. Próbáltam pohárból, az sem kell. Ha valamit beletukmálok, kibukja. Tegnap jöttünk haza a kórházból, kapott infúziót, de itthon utána ugyanúgy nem eszik, max 50-70 ml-t az elvárt 150 helyett. Azt sem bánnám, ha tápszert enne, csak enne. Ha valaki tud valami taktikát, hogy hogyan fogadtassam el vele a cumisüveget, azt szívesen veszem. Minden nap órákon át próbálom, de nem veszi a szájába. Már nagyon elvagyok keseredve.

Kép
Kép
naegele78
 
 


Sziasztok!
Naegele,ezek nem jó hírek...Csőrös poharat nem próbáltál neki?Itt az egyik kismamának se tudott a kislánya mit kezdeni a cumisüveggel,de azt elfogadta....nekem annó a védőnéni azt is ajánlotta,hogy kenjem be tejcsivel kívülről,vagy kiskanálból esetleg azt nem kell szívni csak kiszürcsöli...
Náunk is ez a gond most egyébként eddig a Zétény elfogadta a cumisüveget simán,most meg semmit,se üveg se csőrös pohár csak a cici (de nekünk az ott van legalább),de így nem tudom,hogy fogom majd elválasztani.A kórházba azért megvizsgálták,hogy nem-e beteg esetleg?A melledet meg szerintem próbáld többször fejni,akkor megmarad a mennyiség talán....jaj,ezek a csöppök,pedig csak annyi a dolguk,hogy egyenek!!!Szorítok nagyon és próbálgasd neki a cicit is...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Képzeljétek tegnap volt nálunk egy 1 éves kisfiú..hát 50 dkg-mal és 7 cm-rel volt nagyobb az én 5 hónapos "kisfiamnál"...jól néztek ki egymás mellett...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Naegele próbáltad ezt a cumis üveget?.olyan mint a mell......

Kép
vagy ezt....Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska én bimbó-védővel tudok csak szoptatni és az aventos cumisüveget eddig mindíg elfogadta,most meg semmi...pedig 95%-ba ugyanolyanok.Van valami tipped mitől lehet ez?

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sziasztok!

Naegele! Ezek nem jó hírek, de ne add fel!!! Ha éhes lesz, el fogja fogadni a cumisüveget. Nekünk kezdetben olyan volt amit Nita berakott nuk, de utána a mam cumisüveg vált be:

Kép

Vernike! Én is bírom a különbségeket. Nálunk a bölcsiben Petra a legnagyobb (minden szempontból). Ő olyan, mintha már ovis lenne. :lol:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Vernike sajna nem tudom mitől lehet....... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: