Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lányok gratulálok a babácskákhoz :lol: Gyönyörűek :lol: :lol:
Vernike olyan mókásan néz Zétény a képen. Hatalmas szemei vannak :lol: :lol:

Hát igen! A Brendon szörnyen drága. Annó Barnusnak még vettünk ott pár dolgot, de már a másodiknak nem fogunk. Tökéletesen ki tudtam tapasztalni 3 és fél év alatt, hogy hol mit érdemes venni. Én pl. már nagyon IKEA párti vagyok, szerintem nagy választék van és vannak kifejezetten olcsó dolgok. Pl. etetőszék.
Vernike az a baj, hogy én sajna csak budapesti címeket tudok neked javasolni, az meg elég messze van nektek. Mindenesetre van egy jó hely a Nagy Lajos király úton, Mini Manó Babacentrum a neve. Van egy babadiszkont a Lehel utcában, azt hiszem talán Lehel u. 1-ben. Nagyon pici helyen van, de ott is mindig vannak akciós cuccok. Mi anno ott vettük a babakocsit is jól leárazva. Simán ki fogja szolgálni a kistesót is. Reméljük.....

Edi nagyon örülök, hogy jöttél :lol:

Princzike nagyon jó az UH képed. Én sem voltam rókás Barnussal, viszont állandóan elaludtam, még a buszon is :oops: A pisi dolog csak rosszabb lesz, a végén én már 3-szor jártam éjszaka.

Vernike szerintem sem baj, ha Zétény lenyalja a gélt, Barnus is szerette és be is jött neki.

Velem csak annyi van egyébként, hogy holnap megyek peteérés nézőbe a dokinénimhez. Szerintetek normális, hogy 23. napra jött meg a mensim? És közben valszeg nem volt PÉ sem ugye, mert múlt hónapban ezt mondta a doki. Ha most sem lesz, akkor irány a meddőségi.

Kép
Kép
nyanya77
 
 


Princzike ennyi tünet bőven elég........ :lol: :lol: :lol: :lol:
Nyanya szerintem nem jó hogy 23.napra jött meg.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nyanya
Szerintem elég korai mensi volt ez :shock:
viszont majd rátok telepszem lányok babaholmis címek ügyében. Most még csak a neten kutatgatok, de jól fog jönni minden cím :lol:

Kép

Kép
princzike
 
 

 
 

Princzike én pelánka ügyben is tudok nagyon jó oldalt...szólj ha már majd érdekel....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok.
Nyanya nagyon köszönöm a segítségedet,de Pest tényleg messze van nekünk egy kicsit,bár tesómék gyakran járnak arra,de én jobban szeretem látni a dolgokat..
Íme kisfiam ma reggel..... Kép Hurek Gyurek...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sziasztok!

Princzike! Nagyon helyes a kis babód!

Nyanya! Nem tudom h mennyire korai a 23 nap, de minden esetre furcsa, bár biztos vannak dolgok amik befolyásolhatjál. A doki majd biztos meg tudja mondani h miért lehet ilyen. IKEA- ügyben kezet foghatunk!

Vernike! ANnyira cuki a kisfiad! Én is akarok egyet!!!!

Lányok! Ti hogy álltok az okltáshoz? Én egyik nap be akarom magam oltatni, köv nap meg nem... Itt szerencsétlenkedek vele...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Pruci,mir kettőt pislantasz már ott is lesz a te kismanód is....
Oltásról,én nem oltattam be magam és nem is fogom,bár a mi dokink nem is szívesen olt ezellen,nem tudom miért...Én amíg az oviba dolgoztam minden évbe összeszedtem az infulenzát,sajna még a manóval is,de csak megúsztam mindíg komolyabb baj nélkül.Idén nem hiányzik...pláne nem manó 1 veséjének :(

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!
ma megkaptam a H1N1 elleni oltást........még élek.......
nőgyógyásznál is minden ok!!!!!:)))
Barnit elvittük csípőszűrésre....vele is minden ok...api volt bent vele.....én nem tudtam bemenni..

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Vernike jó hurkás Zétike :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska ezek nagyon jó hírek...meg lehet kérdezni,hogy miért nem tudtál bemenni a csípővizsgálatra?Mert ha sajnáltad a drágát,ekkor egy cipőben járunk.Mondjuk én a hallásvizsgálatr,csípőszűrésre bevittem,nem azokkal volt a gond hanem amikor izotópos viszgálatra kellett volna mennünk és nem tudták neki bekötni a tűt....egy próbálkozást megvártam apa is bennt volt,ő fogta meg,aztán kiküldtek....10 perc sírás hallgatás a folyosón,jönnek ki,mondom végre vége már bőgtem mint állat,jön apa tű sehol nem sikerült 2 helyen bögték...menjünk fel a cscsemőosztályra ott majd a doktornő beköti neki.Hozzá teszem itt,Zéténynek hála Isten nagy haja van,mert a fején kezdték volna a próbálkozást :evil:
Szóval fel a csecsemőosztályra,doktornő megbeszélésen...ápoló néni nagy lenézéssel majd ŐŐŐ beköti nem kell ide doktornő.5 perc órdítás,mi kinnt az ajtó előtt apát be se engedték,azt mondták mindegy ott van-e... :evil: 10 perc órdítás semmi....na ekkor én már üvöltöttem kinnt a férjemmel a folyosón,hogy hozza ki...várt 2 percet aztán kihozta,megköszöntük,én sírtam mint az állat Zétény mire leértünk a 3.emeletről elaludt a férjem kezében.Eredméyn 4 lila folt 2 hétig,vizsgálat semmi és amíg láthatóan Zéténynek semmi baja NEM IS LESZ!!!vizsgálat.Mert,hogy én meg nem engedem az tuti.Semmi baja,fél évenként uh,az még oké,meg viszünk vizelet mintát aztán ennyi.Ha ott gond van majd megyünk vizsgálatra de addig nem.Ezt mondjuk én már első alkalommal mondtam a doktornőnek,ő azt válaszolta,hogy nem akkor kell a vizsgálatot megcsinálni amikor már baj van...de könyörgöm akkor tudják ismegcsinálni.2 naposan tudtak tőle kétszer is vért venni,2 hónaposan meg nem????Könyörgöm....na most megint felhúztam magam és csak a könnyeim folyank megint,annyira sajnáltam....-om...
Na meg a védőoltásokat se bírom,ott mindíg félrevonulok és a védőnéni fogja le,de hála azokat jól bírjuk...pedig most annyit kap szegényem....a veséje miatt ő korábban kapja a phneomococcus (nem tudom ,hogy kell írni helyesen :oops: )elleni oltást,így 2 helyett az is 3-ból áll neki.De télre védettnek szerettük volna tudni,de így már hétfőn a 4.oltást kapja rá egy hétre a 5.-et :( :( Szegyényt úgy tudom sajnálni és olyan lelkibeteg vagyok miatt...és akkor jönnek a kisebbségiek 16 évesen cigizve,terhesen az egészséges gyerekeikkel..... :evil:
NA most jól kipanaszkodtam magam,ne haragúdjatok,de olyan jó volt kiírni...bocsi..

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike igen azért nem mentem be mert sajnáltam...:(
nyugodtan panaszkodj:.....
szegény Zétike mit élhetett át a hülye barmok miatt....... :x :x :x :x

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hát igen,ezt tényleg csak egy anya tudja átélni,milyen szörnyű ha "bántják" a gyermekét,még ha kötelezők is ezek a vizsgálatok és tudjuk,hogy értük vannak.
Zétényt addig és azóta sem hallottam annyira keservesen sírni mint akkor...Rá 4 napra kapott egy védőoltást és akkor is nagyon sírt,pedig nem szokott...de azután már nem volt gond,gondolom élt benne az "élmény"...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike fent vagy iwiwen?

oltások:remélem Barni olyan lesz mint a bátyóka...meg se nyikkan az oltásokkor és nem fog belázasodni!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia.Igen fennt vagyok.Kaszalikné Simon Veronika,Gyarmat Zétiről van fennt egy rakat kép:)
Zétény se lázasodik hála az égnek....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


bejelőllek!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Megvagy,köszönöm...láttam a képeidet...hogy te milyen klassz helyen szültél......na ehhez képest a győri kórház egy szutyok.Egy helyen 8 ágy,némi csempefallal elválasztva-ott szül együtt mindenki,kádat nem is láttam (elvileg van),labdát csak egy óra üvöltés után kaptam....De azért meglett!!! :)

Vernike

Kép
vernike25
 
 


nekem meg csak dísz volt kád.....bele akartam menni de nem tudtam mert ismét gyors szülésem volt......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Irigy-irigy a gyors szülésért....elmeséled...vagy már leírtad előbbrébb??De csak ha van kedved...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


bemásolom....
szóval:
17-én reggel fél 9-re kellett bemennem a korházba....vérvételre uh-ra és ctg-re........
miután mindezek megtörténtek megvizsgált a szülésznőm és bő 2 ujnyira kinyíltam már.....fel is volt lazulva a méhszáj..szülésznőm nem akart haza engedni......mondtam legalább anyuékhoz had menjek......oké .....elengedett....de mondta hogy délután menjünk vissza mert nem mer bele engedni így az éjszakába....mondván nem húzom ki reggelig.....
elindultam anyuékhoz..../2 percre laknak a korháztól/
közbe hívtam apit,hogy menjen el a gyerekért az oviba és anyuéknál találkozunk!!!
addig én halálra voltam rémülve...nem készűltem még fel,hogy szüljek.......no meg féltem a fájdalomtól is......Máténál brutális fájásaim voltak az oxitocin miatt........
anyuéknál pihiztem és néztem a fájásokat amik elég jól érezhetőek voltak és rendszeresen 7 percenként jöttek!
de 2-3 óra elteltével el is multak......
közbe megjött api a Mátéval....anyuék is hazajöttek...mindenki izgatott volt.telefonált.........
Mondtam apinak hogy lassan indulni kéne mert a kika szobát foglalja nekem a szülésznőm.......
3/4 4-kor elindultunk!!!!!!!!!!!!nagyon izgultam....a szívverésem nagyon gyors volt........
negyed 5 körűl felértünk a szülőszobára.....szülésznőm mondta öltözzek át.......ő addig felvetet meg elintézi az adminisztrációt......miután ezek is megtörténtek kicsit ctg-re tett....majd utána mondta menjünk megrepeszti a burkot.....ettől kicsit rettegtem...../de miért??????/a Máténál se fájt és most se.........
majd innentől "szabad foglalkozás"következett.......vártuk a fájásokat.....
amik olyan 7 körül kezdődtek......szépen fokozatosan....egész jól bírtam őket...még nevetni is tudtam../ezen csodálkoztam is/
közbe mentem vizsgálatokra is hol tartunk..nagyon jól haladtunk........
fél-kor tartottam 3 ujjnyinál....
:shock:
itt már szépen fájdogáltam....
majd mikor már nem bírtam állni mert nagyon fájtak a lábaim de hogy a gravitáció hasson labdáztam.....nagyon jó volt..........majd felfeküdtem az ágyra és 3 fájásonként fordultam.......majd eljött az idő.....szülésznőm mondta próbáljak meg nyomni......hát üvöltöttem.....az első két nyomás kudarcba fulladt nem ment.......
majd mondtam magamba próbáljuk meg megint....és akkor már ment......amikor éreztem hogy jön a feje...nagyot üvöltöttem ..... :oops: iszonyatosan fájt és feszített....végül 3 nyomásra kicsusszant Barnus 3350 gr-mal és 49 cm-rel!!!!!!!!!!!9/10-es apgart kapott!!
olyan nagy megkönnyebbülés volt!!!!!!!!!!!!!!!
ja és drága szülésznőmnek köszönhetően gátvédelemmel szültem!!!

az első fájástól másfél óra alatt megszültem..... :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hát ez nagyon szupi ks szülés volt neked,monjuk maga a szülés nekem is gyors volt csak mi hamar entünk egy kicsit..
Röviden leírom nektek,remélem nem untatok vele senkit.
júl.6 este 9 fájdogál a hasam,de aznap reggel voltam nst-n még nem látszott semmi,utánna akupunktúra (az volt az 5.alkalmam,előtte 3 héttel kedtük...).Szóval este fájdogált,lefeküdtem éjfélkor felébredtem,még mindíg fáj 10 per,8,7 szépen lassan sűrűsödött nek is volt vészes,lefürödtem,összepakoltam,5-kor 5 perces fájásokkal elindultunk,csak azt felejtettük el,hogy a dokim azt mondta min.50 mp-ig tartson 1 fájás,akkor menjünk,hát az enyém ekkor tartott 10 mp-ig....bementünk,felvettek,megnéztek 1 ujjnyi FRANKO mondom ennyit az akupunktúráról....pihenjek,fél 9-kor jön a dokim-nem lesz itt semmi jól lecsesz iért jöttem de haza nem enged...pihenjek,5 perces fájások maradnak,nem fáj de pihenni nem lehet tőle.....api hazajött,én járkálom egész nap,görcsoldó nem hat semmit...este semmi,nem tágulok....pihenjek.....persze,könnyű mondani én járkálok,úgy jobb....éjjel semmi....se alvás se pihenés semmi,reggel 6 vizit,na jó kismama menjen az előkészítőbe valami majd lesz mert már elfáradt (ÉPPENHOGY!!!)Beöntés-tiszta buli....api felhív,41 perces utat 20 perc alatt megteszi :shock: ,már együtt megyünk a szülőszobára,ott beindul minden,fájások az ébe,majd betojok és még hol a vége...ügyeletes doki NYUGTAT,ha ügyes leszek délre meglesz...k....a be!!
:shock: :shock: semmi erőm ,fáj mindenem,api maszíroz a szülésző-nagyon aranyos volt-nyugtat,fáradt vagyok,nem akarom,vegyék ki,különben is hol a dokim.Hívják,jöjjön burkot repeszteni-fél 7 kor-na én dokim odaér fél 9-kor (ő is k...ja be!!)
Burkotrepeszt,akupunktóra én üvőltök mint az állat,api tiszta ideg,meg a többi doki aki a többi kismamával volt,tojok rá,nekem fáj mint az állat...ja,kimaradt,repesztés előtt kaptam egy labdát kb.fél órára-az nagyon jó volt,de már nem engedtek vissza,doki nyugtat 9-kor még kb.3 óra és vége... :shock: de nekem nyomnom kell...ő-ne csesszek ki vele-de nekem kell-mondom én,és nyomok majd meghalok úgy fáj,erőm semmi,nekem mindegy,hogy szedje ki onnan,könyörgök a dokinak....4 tolófájás apa felkiált-Megcsináltad!!
Én már azt se tudtam mi van...kéjgázt kaptam közbe,de túl gyorsan rángattam a fejem,api nem ért utol vele...:)
10:38!!!Zétény megvan,anya nincs....Doki varr,de nem éreztem,hozzák kisfiam,meg se tudom fogni úgy remeg a kezem....
2 óra pihi,gyerünk a szobába,délután sok látogató,anya nemsokat pihen 2 nap után,így az első wc-s kísérletnél elájul,de aztán renbe jön...
Fájt a sebem,de akkor már nem számított,ott volt ő.Mikor a pocakomra tették,lepisilt,megnyugodtunk-vese működik :D
Ja,3090 g,49 cm 9/10 apgárral...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Kép
akkor éppen így néztünk ki....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


SZiasztok!

Vernike, Nita! Mindkét szüléstöri olyan megható! AZért nem is volt annyira vészes, ugye? Legalábbis utólag visszagondolva... :oops:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Hát Pruci én akkor,ott kifele a szülőszobáról jól az eszembe véstem,el ne felejtsem soha,hogy ez rettenetesen fáj,de azóta már rég elfelejtettem.Közbeszéd de tényleg így van,amikor már semmi erőd nincs és nem bírod,akkor van meg,és múlik el minden fájdalom egyszerre,és az idő mindent eltöröl....De akkor ott,ááá azt nem lehet elmondani,azt a fájdalmat szerintem nem lehet kibírni,csak 2 héttel utánna erre már nem is emlékszel... :wink:

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike! Ne is mondd! Tudom milyen... Én sírva könyörögtem közben h vigyenek császározni, m különben meghalok. De kiabálni nem mertem... :oops: Mondjuk nekem ennyire nem volt rossz élmény. De azért várom ám h újra átéljem... :oops:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Pruci nekem a 2. szülés...álom szülés volt!!!
Vernike a te történeted is szép!!!!!!!!!!!!és a fiad is!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
kaptál oxytocin infúziót?attól brutál fájásai lesznek az embernek.....a Máténál én kaptam....ott üvöltöttem végig...de most a Barninál nem kaptam és nevettem egész vajúdás alatt..... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Engem mindkét alkalommal császároztak, mert nem tágult a méhszáj semmit, pedig ezerrel ment órákig az oxy. Nekem az "élmény" utána maradt, két hét után sem tudtam elfelejteni. Az első felkelés, tüsszentés, még az ágyban oldalra fordulással is megkínlódtam egy hétig. Nem beszélve Emmánál az utófájások a hasi sebbel.
Emma ma két hónapos! Kép
Pruci, fülbevalója van Petrának? Nem tudom, mikor lövessem ki a fülét, van aki azt mondja, most, amíg nem tudja piszkálni, vagy ha nagyobb lesz. Neked véleményed? Nálunk a kórházban a csecsemősök pár naposan belőtték aki kérte, akkor még kicsinek találtam hozzá. Karácsonyban gondolkodom.

Kép
Kép
naegele78
 
 


Gratula Emmának a második hónaphoz!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska,nem kaptam semmit,a végén állítólag fájdalomcsillapítót,de nem éreztem belőle semmit....Némi kéjgázt,de azt se sokat.Nekem szerintem az akupunktúra nyomta meg a dolgot,előtte is azért kaptam,hogy gyorsan és jól táguljak,csak ennek a hátulütője,hogy olyan fájásaim voltak,azt hittem belehalok.... :oops: Ez a gyors és fájdalmas variáció volt.... :?
Emmának boldog hófordulót...így repül az idő...
Naegele,sokat mondják ezeket a császár után,bár én se felejtem,a 2 hétig nem tudok megülni,a fenekemen a gátsebem miatt élményt...Emékszem apival behozattam hazafele útra a szopi párnát,hogy majd milyen jó lesz.....nem volt jó sehogy...alig vártam,hogy hazaérjünk....De Zétényért megérte minden fájdalom :D
Kisfiam rotyogtat,irány pelus csere...tényleg lányok ti milyen pelust használtok?Nekem valahogy egyik se működik....mindíg van "balesetünk"...
Pruci,én utánna tökre szégyeltem magam,hogy ott kiabáltam,de akko,ott úgy sikerült..iszonyú fáradt voltam már akkor,és nem akartam semmit,csak,hogy vége legyen.Én is mondtam a dokimnak,császározzon meg,ő meg közölte velem,hogy semmi oka rá,meg tudom szülni szépen....na ja,a másik végén könnyű mondani :)

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike én innen rendelem a pelusokat.....http://www.pelenka.com/index.php?action=2&pid=47
balesetek itt is vannak de olyan pelenka a világon nincs ahol ne forul elő.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Naegele! Boldog hófordulót Emmának!!! Van fülbevalónk, mi lövettük neki és azt 6 hónaposan csináltattuk, m előbb nem vállal a kozmetikus csajszi. Nekem az átszúrás sokkal fájdalmasabb, aztán lehet h semmi. Azóta benne van a fülében, néha piszkálja, de erre pár hónapja szokott rá, de nem vészesen, m gondolom azért fáj neki ha nagyon húzza. Mondjuk a durvább esetek miatt nem lógós a fülbevalója. Szerintem nyugodtan kifurathatod Emmának, semmi baja nem lesz tőle.

Vernike! Ilyen miatt ne szégyelld magad! Mások is kiabálnak. Mi a Tesco színes pelust használjuk. Kezdetben a DM-es is jó volt. Még a Berni pelenkáról hallottam h jó nagyon.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


mi bernit használunk.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Én ezt a bernit egyáltalán nem ismerem,milyen az?Hol lehet kapni?Mondjuk a mi kezünk a tescohoz van kötve,csak az ott vásároltat tudjuk elszámoltatni a Tempo eg.pénztárral....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike kicsit feljebb ott a link....kattincs rá....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Én sem ismerem ezeket a pelusokat, néztem az oldalt.Mi egyenlőre Liberót használunk, gyűjtöm a pontokat játékokra. Már megrendeltem a kisvirágot, most a babakocsis csörgőre gyűjtök.
Nita boldog hófordulót nektek!
Üdv

Kép
Kép
naegele78
 
 


Sziasztok!!!!!!!
Barnika megkapta ma a 2 oltását!!!!!!!!sírt szegény nagyon!!!!!!!
Naegele köszönjük!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mi holnap megyünk tanácsadásra, Emma akkor kapja meg, már nagyon várom a mérlegelést, úgy érzem kevesebb lett a tej, vagy több az igény? Nem tudom. Viszont a mensi megjött tegnap, ami biztosan kapcsolatban áll a kevesebb tejjel. Nita, Vernike nálatok ez ügyben mi a helyzet?

Kép
Kép
naegele78
 
 


Sziasztok.Nitácska,nagyon sajnálom a kismanód,mi hála elég jól bírjuk őket....lehet nem találta el jól a doki... :( Boldog 2 hónapot!!
Naegele!Milyen pontokat lehet gyűjteni a liberoval?Most én is azt vettem,ha bejönne akkor gyűjteném én is..
Nekem még nem jött meg a menzim,azt mondta a védőnő ne izguljak,amíg csak szopizik előfordul,hogy addig nem jön meg,de nagyon be vagyok tojva,mert azt mondta akinek sokáig nem jön meg,annak az első nagyon brutál...hát nekem Zétény előtt is az volt már...nem tudom mi lesz...Igen,a tejed ilyenkor megváltozik,teljesen más az íze,és ezt a picur is észreveszi.A hormonok miatt,ilyenkor húzkodhatja is a cicit,meg el-el engedheti....na ezt is a védőnőm mondta.Zétény i mindíg megérzi amikor meg kellene jönnie.
Tegnap mi is voltunk méreckedni,Zétény se hízott most sokat 7kg 17 dkg volt,és csak 27 dkg-t hízott 2 hét alatt.A védőnő azt mondta várjunk még pár hetet,mert most sokat le is mozog már,ha nem nagyon gyarapszik 5 hónapos kor után lassan elkezdhetünk gyümölcslevezni meg ilyenek....Na nekem erről nincs semmi fogalmam?Mikor mit lehet neki adni?Ti mikor kezdtek mellétáplálni?Mivel kezdtek?Hogy készítitek?Miket kell ehhez beszerezni?Tényleg külön edény kell neki majd?áááá,ezer kérdésem,de holnap jön a védőnéni és leombázom velük majd... :D De minden segítséget várok innen is...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sziasztok!

Nita! Nagyon szép család vagytok!!! Anyósod tényleg bekaphatja h ezt kihagyja...

Naegele! Nem elkeseredni, semmi kapcsolat nincs közte (szerintem). Nekem alig volt tejem, és csak 9 hónap után jött meg.

Vernike! Ne félj, nem biztos h brutál lesz! Nem mindenkinél van ez így. Engem is ezzel riogattak, aztán sokkal kevesebb van m terhesség előtt volt, igaz h az elején fáj a hasam rendesen...
Hozzátáplálás: ha van elég tejed, akkor nem nagyon kell erőltetni... Ha gondolod felrakom amit a védőnő adott annó. Amúgy nagyjából ezt követtem: http://www.babafalva.hu/download/szilard.htm

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!
Pruci egy kicsit megnyugtattál ezzel a menzivel...nem vágyom rá annyira....Nagyon köszönöm a táblázatot,pont ilyenre vágytam,egyszerű és érthető,ami Zétény kiskönyvében van,abból nem mindent értek...A cél nekem is a 6 hónapos koráig anyatej,de ha most majd leáll a súlygyarapodása,lassan megpróbáljuk.De inkább ne kelljen addig...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Nem tud valaki olyan magyar nyelvű programot,ahol tudok fotókönyvet,vagy naptárt csinálni?

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Naegele nekem első piri okt.29-n már megvolt.....
Barni méretei.....4840 gramm és 59 cm!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Vernike! Én minden évben a rossmann-nál szoktam csináltatni: le kell tölteni a honlapról a képszerkesztőjüket és ott meg lehet szerkeszteni. Most is ott fogom megrendelni. Nekem tetszenek.

Nita! Nem semmi h ilyen hamar megvolt... Talán jöhet hármaska is? :wink:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!
Vernike adj egy email címet - akár priviben, és küldök egy meghívót a liberos oldalra. A vonalkódokat kell gyűjteni a zacsiról, szerintem nagyon szupi kis játékok vannak.
Sok naptárkészítő program van, torrent oldalakon nézz körül.
Megkapta ma Emcsi a két combjába a két oltást, elég jól viselte. Remélem nem lesz lázas. 59 cm és 5680 g.

Kép
Kép
naegele78
 
 


Pruci NEM lesz 3.!! :)
Naegele egyforma hosszúak a bébyk!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nita! Kiváncsi leszek mit mondasz pár hónap múlva! :wink: Vagy ez már végleges?

Naegele! Nagyon ügyi Emma!

Én ma jutottam el odáig h kész vagyok egy kistesóra. Eddig is akartam, de vmiért mindig olyan érzésem volt h jó-jó, de mégse legyen :oops: :oops: :oops: De ma egyszercsak jött az érzés h Petra mellett nyugodtan jöhet egy baba. Ez normális dolog szerintetek?

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Naegele!Emma miért 2-t kapot egyszerre?Mi mindíg popsiba kapjuk,hétfőn megyünk mi is a 4 hónaposra.... :( :( Szegényemet már úgy sajnálom.... :( Ment privát...
Pruci,ez teljesen normális érzés,gondolom én,bár nekem még eszem ágába sincs tesóra gondolni...Ma írt a volt főnökasszonyom,hogy 2011.márc.megy nyugdíjba a volt kolléganőm,az őő helyére kellene visszamennem,de akkor Zéti még csak 18 hónapos lesz....nem tudom,hogy lesz majd....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike! Az biztos h baromi nehéz döntést kell meghozni. Se így nem jó, se úgy. Én visszamentem a pénz miatt, de sokszor úgy érzem h nem kellett volna. Nagyon idegesítenek a suliban a kölkök, és állandóan az jár a fejemben h mit csinálhat Petra... Közben ő megéli világát a bölcsiben és imádja. Szóval a lelkiismeretfuri állandó vendég.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!
Vernike, ment a meghívó. Az oldalon bal oldalt alul találod a vonalkód ellenőrzőt, ott megtudod a pontértéket. Alatta a szabályzatban meg táblázat is van, hogy melyik csomag pelus mennyit ér. Játékok az ajándékok alatt vannak. A vonalkódot kell beküldeni, és amikor jóváírták, utána lehet rendelni. Azt írják, hogy egy-egy hónap mindkettő, de én 2 hét után megkaptam a kis virágot.
Emma azért kapott két oltást, az egyik a kötelező di-per-te, a másik pneumococcus elleni, az nem volt kötelező, csak ajánlott. Azt két, négy hónaposan, egy és 3 évesen kapja azt hiszem, de később is el lehet kezdeni. Érdekes, hogy ti popsiba kapjátok.
Pruci, szerintem is normális érzés. Az ember előbb-utóbb elérkezik oda, hogy kell az a gyerek, hát még a tesó. Kép

Kép
Kép
naegele78
 
 


Sziasztok.
Naegele!Köszönöm szépen a segítséget,megtaláltam mindent,ha tudtam volna,nem dobom ki az eddigi vonalkódokat...
Ha bejönne ezután a libero pelus,ennél maradnánk....
Pruci!Nálunk sajna a legnagyobb gond,hogy nincs bölcsi,szegény gyermekemre a 6,5 órában min.2-3 ember vigyázna felváltva...Most azután érdeklődök,hogy mennyi az a min.idő amire mindenképp vissza kellene mennem,hogy véglegesítsenek....Ez mindenképp kellene a kistesóhoz majd.Helybe az életbe nem találnék munkát,és hát óvónőnek tanultam,ezt is szeretném csinálni...Gondolkodom azon,hogy megfejelem most egy csecsemő és gyermekápoló másoddiplomával,hátha kell majd a munkaerő ha már a gyest megszüntették.Szerintetek érdemes lenne nekilátnom??

Vernike

Kép
vernike25
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: