Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a bíztatást.

Rambóka, csak infarktust NE!!! :lol: :lol: :lol: Na , de értünk bármit bevállalsz :) Azt már látom :)

Szerintem nem vagyok terhes, mert nem érzem, hogy az lennék. Talán inkább PÉ volt az a 13 nappal ezelőtti. Igaz, rá is gyurtunk :oops: , de azonnal :oops:
Mellbimbók, továbbrais kitartóan fájnak. De talán már nem is olyan nagyon. ... Na ez az önelemzés, figyelgetés nem tesz jót. Csakegy hasonló csapdájába esek :lol: Az ember belezavarodik a rengeteg tünetbe, de az is lehet, hogy szimulálok :shock: :lol:

Minden esetre a párom elindult a patikába én pedig gyűjtöm a viezelet- magamban- természetesen :lol:

Gabika!
Behúztál egyet a főnöknek???
Kép
"Mert megérdemli!" felkiáltással. :lol: :lol: :lol:

Rejokám drága!
Merre vagy????

Kincs!
Az aug.26 szombati időpont ÉL!!! Még mindig ÉL!!!!
Csak az órát kell eldönteni. Azt is tudjuk, hogy de 10 után kell legyen, hogy a nem BPiek is felérjenek Pöstre. :D

Kincs ! Nagyon remélem, hogy babás vagy!!!!! :)
Kandika!
Te is!

Én a 90 napomhoz már nem sok jót fűzök, de sebajtóbiás! :lol: Nemsokára ki fog derülni. Szépen tesztelek egy negát. :? De legalább nem írom magamban a kérdőjeleket. És akkor nagy valószínűséggel volt egy PÉ! Talán..... :)

...vagyok....

Bár az Uram jól megaszonta, hogyha nem fejezem be a neten lógást kikötteti a netet :? Megfenyegetett :shock: :lol: :lol: :lol:

De azért
...vagyok....

Kavics
(90cn.)
Vendég
 


Az én "kisfőnököm" egy hülye p. Bementem hozzá, hogy táppénzen vagyok, erre a fejére mutogat..talán ki kéne kapcsolnom szerinte..nem tudom miért bélyegez meg mindenki azzal, hogy stresszes vagyok..
Na mind1 nem kell vele foglalkozni. Most azért gyúrok, hogy ne legyen főnököm.

Kép
babancs
 
 


Oan jó nem dolgozni és itthon ülni!!! :lol: Ma még élvezem, holnap már unni fogom. De lehet, hogy egy hónapig baromira élvezném. Vagy akár két évig is??? :lol: Minden esetre a babás itthon ülést nem nevezném semmittevő időszaknak. Igaz Norka! ???? :D

Babancs!
Igaza van a dokidnak, a pajzsmirigyedet kell rendbe tenni. De szerintem addig is szedheted a Metformint. Még több esély a babásodásra. !!! :)
Ma reggel én is nyaltam egy kis nutellát(vagy valami utánzatát).
Pedig nem kéne, mert a párom ma megállapította, hogy a csipőm és a derekamon több a hájikó! :shock: :oops: :? :!: :lol: Nofene! Aszonta jól áll! :lol:
Mindig azzal védekezek, hogy az én BMI sokkal kisebb, mint az övé!!!
Vendég
 

 
 

Ella, én azért kiváncsi lennék, hogy mi volt a sztori a munkahelyeden. :( Persze csak akkor, ha akarsz róla beszélni.......
espero
 
 


Kavics, te nagyon vékony vagy, felejtsd el ezt a háj dolgot!Szerintem a párod csak az esetleges jövőbeli alakodért aggódik....
espero
 
 


Kavicska :)
Itt ülök, keresztbe mindenünk,,,és még csak most megy el tesztért?! :lol: :lol:

Beletrafáltál :? ...jó nem vertem meg...pedig de jó lett volna :shock: ,,,csak ugattam,,,,erre közölte nem fogom be, szét veri a fejem :shock: ,,,gondolhatod hova küldtem el!!

Mindjárt küldök pü-t!
Vendég
 


Én meg állítólag meg fogok hízni a pajzsmirigy-gyógyszertől. De már ezt sem bánom, csak ne legyen hasmenésem, meg ne legyek rosszul. Ez a remegés is nagyon szar..alig tudom berakni a kontaktlencsét..először azt hittem már Parkinson-kóros vagyok :)

Kép
babancs
 
 


Szaisztok,

csak bekukk! Megyünk 2 hós oltásra Bogival...

Annnnyira jó hogy itthon vagytok, Kavicska, Rejo!!!!! Nélkületek olyan elveszettnek éreztem magam, ha ti nem vagytok, nem olyan hangulat!

Kavicska! Nekem kezd feltűnni ez az erdélyi származás dolog. Ugyanis odaát, Kir, aki most ugye sitty-sutty bekapta a legyet 2 hó metformin után, pedig kimutathatóan nem is inzulinrezisztens :shock: (állítólag), őneki olyan stílusa van mint neked. Olyan topiktündérkék vagytok mindketten, akik látványosan tudnak hiányozni, ha nincsenek. Na szóval, azt tudtam, hogy Kir erdélyi, de azt nem, hogy te is onnan való vagy! :oops: Mert bizony én mondogattam magamban, ti mindketten olyan ritka jófejek vagytok, egymással jól el tudnátok dumálni! Ráadásként volt (mostmár nincs, 2 hete ikrek születtek) a Lombikbabán Miki, ő is erdélyi, jófejségben ugyanaz. Humorban is. Szóval van ebben valami...

a cikkről még beszélünk, megkérdezem a szerkesztőmet!!!

Nnna, de hol az a teszt??? A francia barátnőm 3 hó metformin szedés után, ciklusának 3. (!!!) hónapjában (majdnem 80 nap körül) lett babás egy kósza pé-től!!!! Minden lehetséges! :shock: Vagy itt van Webes, ne is menjünk messzire!

Kincs,. szerintem már ma is tesztelhettél volna!!!

Kandika, amíg cicifájás van és mensi nincsen, addig... na, én nem értem, hol bujkál már az a HCG! :lol: De Mirnek is alig volt csíkja, a vér alapján meg totál terhes volt, emlékezzetek!

Lépek!
Vendég
 


Espero:)
Nagyon röviden...Mikor kezdtem akkor derült ki h babás vagyok,persze nem mondtam el,csak amikor 9 hetesen eljöttem táppénzre!!!!Egyszer a csaj megkérdezte h mi mikor akarunk babát,,,nem mondtam neki h az vagyok,,,de kikerülve nem is tagadtam,,akkor voltam kb 6 hetes????Mi a picsáért mondtam volna el!!!!!Vagy el kellett volna???
Táppénz alatt utána jártam h ha visszamegyek dolgozni,vag ynem mire leszek jogosul.....persze semmire,,de azt irtam is,,,,,felhivtam megkérdeztem h ha vissza akarok jönni ,jöhetek -e,,,,igent mondont!!!
Na igy hétfőn keztem,,,,Se köszönés se semmi,egésznap nem szóltak hozzám,,,még a munkámmal kapcsolatba se,kivettek a péztárból ahol tudtam ülni,,,igy meg 10 órát állhattam az eladótérbe :twisted: Ha véletlen hozzám szólt bunkón,,,na én ezt viszonoztam.Tegnap reggel meg szóvátette h lemertem ülni hétfőn a munkaidőmbe,,,,mondtam majd ha biztosit olyan feltételeket,,,akkor nem ülök le,,,válasz,,mi van tán kinyaljam a segged?????Szó-szót követett ugattunk mint állat,,,mert másnak nem tudnám nevezni,,,,,aztán mikor mondta h mindkettönket megver,akkor intettem h rohadj meg..Elmentem!!!!
Visszamentem házidokihoz h kihasználjam azt az egy hónap táppénzt ki si irt,de az a ribanc este felhivott h mnejek be a felmondásomért!!!Mondtam h táppénzen vagyok,+nem rughat ki,feljelentem stb....Este beszéltük férjemmel h hagyjom a picsába inkább ,,,bekéne járkálni a papirokkal...nem ér az egész 1 hónapnyi táppénz összegével,,,ha rágondolok,elkap az ideg!!!
Na nem lettem rövid!BOcsi,na meg a csúnya szavakért!!
Vendég
 


Ella, sajnálom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hogy micsoda állatok vannak!
Meg a kolléganőid! Ezek nők egyáltalán?????????????
Mondjuk 12 hét után ELVILEG nem rúghatnak ki, LEHET, HOGY JOBB LETT VOLNA ADDIG VÁRNI, de hallottam már ilyet. Megszűnik a munkaköröd, és kész. A pereskedés többe kerül, mint az egész.
A baba miatt jó a nyugi, csak a gyed miatt szar. De addig még elvégezhetsz valami kis szupcsi tanfolyamot, amivel ki tudod majd egészíteni.

Képzeljétek, hiszitek, vagy nem, érzem a babát! teljesen egyértelműen. Rengeteget mocorog a kis drágám, ilyen nagyon halvány kis mocorgás érzek. Én mindig ellentmondok az orvostudománynak. :roll:

Voltam a védőnőnél, meghallgatta a szívhangját. Az egyik oldalon kezdte, és átmenekült a lelkecském a másik oldalra, de aztán végülis hallotta. Jó kis élénk gyerkőcke, már most.

Nektek nincsenek alvászavaraitok? Én nem nagyon tudok aludni, ma éjjel pl összvissz 6 órát. Ez elég gyakran van így, viszont a babának se jó, meg fáradt is vagyok. Nincs valami ötletetek?
csillagfény
 
 


Ella, ez nagyon brutál. Norka, erről a témáról nem akartok cikket írni? Női munkaadók kontra kismamák. Érdekes, hogy a pasi főnökök nem ennyire bunkók, nem?

Nem tudom, hogy a próbaidőre is igaz-e, hogy táppénzről illetve terhesen nem rúghatnak ki, Babancs a jogász, majd ő megmondja a tutit! :D
Egyébként meg próbáld elfelejteni az incidenst, nem éri meg emiatt idegeskedni.

Kavics, délben el kell mennem fogorvoshoz, addig tessék jelentkezni a teszteredménnyel, különben felhívlak 5 percenként! :D
espero
 
 


Alvászavar, hmm, este szerettem volna kiolvasni a könyvemet, már csak kb. 50 oldalam volt hátra, de persze 2 oldal után leragadtak a szemeim. 10-kor már aludtam, 4-kor felkeltem pisilni, 5-ig kiolvastam a könyvemet és utána aludtam tovább fél 7-ig. :D
Szerencsére fáradt azért nem vagyok........még nem.
espero
 
 


Vagyok, teszteltem egy negatívat!!!

De még mielőtt bárki is szomorú lenne, ne legyen :)
Barnázok féle. Úgyhogy nagyon úgy néz ki volt PÉ. De ha lesz spontán mensi, nekem már az is felér egy pozítiv teszttel. :D Komolyan mondom. (Írom!) :) Ahogy Norka is írta, amíg fáj a cici és nincs mensi. Bíztató! De nekem a legideálisabb hónap a teherbeesésre az október lenne. :shock: A suli miatt :roll: Megrendelem. De természetesen amikor jön, akkor lesz a legideálisabb :P
Aminek örülök, hogy nagy léptekkel tér vissza a szervezetembe az élet. :lol: Ja, a hőmet mérni fogom most egy pár napig.

Norka!
Küldjük az erőt a magyar éteren keresztül, drága kicsi Bogikának. Oltás! Brrrr. :?
Köszönöm a dícséretet, ilyenkor mindig annyira zavarba jövök, hogy nem nagyon tudok válaszolni rá. :oops:

Elküldöm, hogy lássátok az eredményt!
:)
Vendég
 


Gabika!

Nagyon sajnálom!
De táppénz alatt nem mondhatnak fel!!!! Felmondási védelem alatt állsz!
A gyes miatt is fontos, hogy folyamatosan biztosított légy, ezért kell a munkahely!
A terhes nőket meg különösen védeni kell, ha dolgoznak. Úgy kell őket elhelyezni -akár munkakör váltással- hogy ne veszélyeztesse az anya és a baba életét.

Kép
babancs
 
 


Espero,Csillag
Nem volt próbaidőm,egyből határozatlannal vett fel!
Feljelenteni nem fogom,,azt csak mondtam,,,nem fogom a terhességemet arra áldozni h egy szemét nővvel pereskedjek!!!!!!
A kilépő papirt is csak azért irom alá,,mert tudom h tök mindegy h most vagy egy hónap múlva történik meg(a jövőre nézve,anyagilag is mindegy),igy legalábbnem kell csak 1* találkozni vele!
Vmit kifogok találni,töröm az agyam,mit Micimackó!! :D
Vendég
 


Nekem csak ilyen snassz tippjeim vannak, mint elalvás előtt meleg tejet inni mézzel, nyugtató zenét hallgatni, nem erőltetni az alvást, amikor nem megy, meg ilyesmik........
espero
 
 


Ella, szerintem terhesen nem mondhat fel neked, függetlenül attól, hogy 12. hét előtt vagy után vagy, nézzetek utána minden lehetőségnek, mielőtt aláírsz bármit.........
espero
 
 


Kavics, most látom csak, hogy közben már írtál is. Azért ugye megpróbálod pár nap múlva is, hátha!!!
espero
 
 


Espero!
Ha a nyaralás végéig nem jöne meg (aug 20) akkor mindenképpen tesztelek mégegyszer.

Jajj lányok, a gumifám kedi meghóni magát!!! :cry: Mit lehet vele tenni!!!
Vendég
 


Babancs:)
Köszi!Csak az a baj,h ez csak elméletbe van igy,,,ha vki ilyen bunkó mint az én fönököm is,,neki magyarázhatod h mit kellene csinálnia!!!
A gyesre már igy nem leszek jogosult,mert nem lesz élő munkaviszonyom,,azért kellet volna okt. végéig legalább dolgoznom,,utána a szülésig táppénz és igy még a gyesem is jó lett volna!!!De a táppénz nem jár csak annyi időre amennyit itt dolgoztam,,igy szivás! :?
Na mindegy,,nem akarom offolni a topikot!


Kavicska
Én azért sajnálom,jó?! :roll:

Norka
Bogi babának kitartást,buksi simi neki! :)

Csillag:)
Túl sok tippet nem tudok,,mert én is rosszul alszok!!Mindig fáj vmim általába a derekam,,na arra jó ha párnával kipockolom(mi lesz később :shock: ),+ áll. jeleggel hajnali kettőkor felkelek,és 1-2-3 órát forgolodok,be dobok pár kekszet mert éhen halok :lol: ,,utána megint alvás,,,felkelés,pisi,éhenhalás,,szunya!
Kb igy telik az éjszakám! :roll: :D
Vendég
 


Találtam egy cikket, az a címe: A Munka törvénykönyve védi a lombikbébiseket..talán érdekel valakit.

"Már nem csupán a terhesség bekövetkeztétől, hanem az annak érdekében végrehajtott kezelések megkezdésétől is munkajogi védelem, illetve munkaidő-kedvezmény illeti meg itthon a dolgozó nőket. A munka törvénykönyvének múlt havi módosítása ugyanis kimondja, hogy a munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, vagyis a lombikbébi-program, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság időtartama alatt.


A törvény célja a gyermekszületések számának emelése, illetve azoknak a gyermeket vállalóknak a támogatása, akik a fejlett orvostudomány segítségét veszik igénybe a gyermekvállaláshoz. A reprodukciós eljárásban való részvétellel összefüggő orvosi vizsgálat idejére tehát munkaidő-kedvezmény illeti meg a nőket. Ennek feltétele a lombikbébi programban való részvétellel összefüggő orvosi vizsgálat igazolása a munkavállaló részéről, azonban – tekintettel az ezzel összefüggő információ érzékeny voltára – a dolgozó mérlegelheti, hogy a programban való részvételét a cég tudomására hozza-e, és igénybe veszi-e a munkaidő-kedvezményt, vagy a távollétet más módon, például szabadság kérésével oldja meg.
Egy amerikai kutatás szerint minden tizedik nő azt állítja, hogy várandóssága idején éreztették vele, hogy terhet jelent a munkahelyén.
A Tommy nevű anya- és gyermekgondozó szervezet felmérése rámutatott, hogy a nők 40 százaléka félt megmondani a munkaadójának, hogy állapotos. A szervezet becslése alapján a következő öt évben egymillió terhes nőt érhet diszkrimináció a munkahelyén. Javaslatuk szerint a cégeknek változtatniuk kell a terhességhez való hozzáállásukon, az ilyenkor nyújtott támogatás ugyanis növeli a lojalitást.

Kép
babancs
 
 


Ella, a férjed bejelenthet, mint eltartott hozzátartozót, ha egy háztartásban élsz vele, így lesz tbd. Ez régen ingyenes volt.
Ha nincs TBd, kaphatsz egy olyan számlát, hogy dobsz egy hátast.... Egyszer hallottam, hogy egy sima tök rutin vérvétel 10E huf körül van....
csillagfény
 
 


Csillag
Na vmi ilyesmire gondoltam....csak nem értek hozzá!
Hol lehet erre rákeresni???Milyen néven fut??
Vendég
 


Kavicska, hol az a negatív teszt? Egyébként, míg a hő magas... :roll: Tudod, Nóra 13.dpo-s negatív tesztje, te meg napközben teszteltél.... várjunk még.

Ella, nagyon sajnálom ami veled történt... de az az igazság, rengeteg ilyet hallottam, anno mikor szintén írtam hasonlóról a Figyelőbe meg a Maximába is, ott a pontos téma a kismamák munkába való visszatérése volt... :( Két diplomás (kvalifikált!), nyelvet beszélő ikres vidéki kismami helyzete is totál reménytelen... és még sorolhatnám. Kiszolgáltatottság van!

Megjöttünk oltásról, Bogim könnyeket sírt és annyira kikészült, hogy éhesen bealudt szegényem... itt van anyós, aki havonta egyszer látja, jött velünk, és úgy gondolta, majd neki kell megvigasztalnia a lányt az idegbeteg pattogásával és csiripelésével... hát feltámadt bennem az anyatigris, és NEM ADTAM Bogit!! :evil: El is altattam...
... tudjátok, megjegyezte a doktornő, miután ma 5690 gr-nak mérték, hogy Bogi túlságosan is hízik... :( Most mit csináljak?? A barátnőm fagyiteje sem kell neki... még jó, hogy a tápi hizlal. :evil:

Na mentem, úgy látszik alapjáraton most izgalmas hangulat lesz itt!

puszka
Vendég
 


Lányok!

ANdikával most beszéltem..sajnos bekövetkezett,amitől félt...tegnap éjszaka meghalt a Nagyanyója! :cry: :cry: :cry:
Azt üzente pár napig biztos nem lesz,nincs kedve semmihez! :cry:

Mindenki nevében mondhatom szerintem,hogy fogad öszinte részvétünket!!Veled vagyunk és várunk minél hamarabb!
Puszi
Vendég
 


Andika!

Őszinte részvétem.

...

Kér valaki palacsintát? :D
Sütöttem vagy 50et.

Kép
babancs
 
 


Kandika!
Fogadd őszinte részvétem :( Nagyon szomorú :cry: :cry:
Vendég
 


Norka!
Hát igen, általában mindig kikészülnek a kisbabák. Milyen óriási stressz lehet ez számukra. :( De mi is túléltük :wink:
Szóval, most az a baj, hogy túl sokat eszik??? Akkor most mi van? Kell fogyóztatni??? Egy két hónapos csöppséget??? :shock:
Nem is értem, ezt valamikor tanították, de már nem emlékszem :oops:

Gabika!
A szívek harcát rendesen eljátszottátok. Döbbenet. Nem lehet könnyű. De a baba az első. Ha megmondtad volna, hogy babát akarsz, akkor tuttira nem vesz fel.
És még csináljon a szegényember gyereket.

Babancs!
Nem kívánom a palacsintát! :lol: Kivételesen :lol: :lol:
Készül a spagetti! Azes jó! :lol: :lol:
Olyan éhes vagyok, hogy esik ki a szemem. :?

...vagyok...


Ma magamnak esem a gyantával!
Vendég
 


Juj gyanta...szerencsére alig van rajtam szőr :D
Nem vagyok tipikus PCO-s.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok,

Andi, őszinte részvétem.


Kavicska, köszi hogy reagáltál a metformin magán szedési akciómra, pont erre gondoltam én is, hogy belevágok a napi negyed szedésbe, ahogy Rambóka is írta, aztán 2 x 1/4, és így tovább. Azért így elég sok idő lesz, mire eljutnék a teljes nem tudom mekkora adaghoz, de addigra remélem, tudok majd beszélni valaki orvossal, aki segít beállítani a szedését, és ellenőrizni is tud majd.

Felhivtam a Norka által megadott diabetológus doktornő rendelőjét, de sajnos aug. végéig szabin van.... :cry: Az asszisztense szerint azért szeptemberre biztosan tudok még időpontot kapni tőle..... köszi, csak közben telik az idő..... :cry:

Pogi, ha megkapod a másik topicban annak a doki néninek a számát, akkor légyszi rögtön tudasd !!!! Köszi !!

Ella, hogy micsoda szemét emberek vannak !! Sajnálom a főnöknődet, mert biztos hogy rengeteg problémája van saját magával és a saját nőiességével, ha ilyen indulatokat vált ki belőle egy kismama a környezetében....... :evil: Jobb az ilyet elkerülni, nem hiányzik egy keményedéses vérzéses balhé ha esetleg beidegesednél rá, hagyd szerintem a fenébe. De azért előtte tényleg tájékozódj, mihez van jogod és mihez nem.

Babások, sajnos a rosszul alvás kb további 3-4 évig aktuális lesz.....amig nincs kint, addig a bentléte miatt, amikortól kint lesz,akkor meg azért..... :wink: Kitartás !!
zsizsik
 
 


Zsizsik!

Keress másik diabetológust!
Én holnap megyek hozzá, de Győrben.
És izgulok, mert kocsival megyek (ritkán vezetek).

Rambóka!

Te hogy állsz a vezetéssel? Én is kihagytam kb. 8-9 évet a vezetéssel.

Kép
babancs
 
 


Kavics, hogy tudod magad gyantázni ???? :shock: Én hisztis rohamot kaptam egyszer régen, amikor magamra kentem a gyantát, és nem jött le..... a kozmikus szedte le valahogy...... jó kis buli volt. :?
zsizsik
 
 


Kandika! Őszinte részvétem! :( Vigyázz nagyon magadra. :(


Ella! szörnyű amit leírtál! Az a nő egy banya! Próbáljatok meg kicsikarni belőle amit lehet, de próbálj meg ne idegesekedni felette nagyon, nehogy még a babókádnak is árthasson egy ilyen gonosz nő!

kavicska! reggel csinálj tesztet, az az igazi! és még akkor is tévedhet! nagyon drukkolok :-)

babancs! örülök hogy végre kiderült a baj, mostmár rendbe fogsz jönni!

csillagfény! dejó hogy mocorog a kiscsibéd :-) hanyadik héten vagy hogy azt mondod ellentmondasz az orvostudománynak? :-) Alvás: kezdd el olvasni a háború és békét, garantált az álomkór :-)

kincs!!! ugy izgulok :-)

Olyan jó titeket olvasni :-) pláne amiket a sikerekről irtok babaügyben :-) igy könnyebb türelmesen kivárni azt a pár hónapot hogy hasson :-)
krumplis pogácsa
 
 


Anita!

Hogy vagy? Megvan a PreMens?

Kép
babancs
 
 


Andi! Sajnálom. Gondolunk Rád sokat!

Ella, hívd fel a TB-t. Az a legegyszerűbb. A teve u. 1-ben vannak, ott félfogadáson tanácsot is adnak, ha jól vagy. Ha nyitás körül oda tudsz menni, nem kell sokat várni. De a férjed aláírása is kell, szóval inkább hívd fel, és az 5 évvel ezelőtti állapotokat ismerem. 8)

Én kérek palacsintát!!!!!!!!!!!!!!!!

Babancs, jogászként szerintem Te tudod a legjobban, mennyire kiszolgáltatott az mebe, és mennyire lehetetlen érvényesíteni a jogait. Sőt, Magyarországon, szerintem a becsületes emberek járnak rosszabbul, akik be akarják tartani a trvt. Valahogy a trv mintha mindig a bűnözők oldalán állna, meg a csalókén, mert ők jobban tudják bizonyítani az igazukat, meg leleményesebbek.

Szóval ez van. És amíg ekkor a munkanélküliség ez nem is fog változni. De ahogy a dolgokat elnézem, ha nem megy el mindenki külföldre, ez csak egyre rosszabb lesz.
Ha pl szülsz 2-3 gyereket, és vagy 38-40 éves, szerintem nagyon jó ismerettség, vagy családi vállalkozás nélkül esélytelen munkához jutni. Amikor ott van a sok fiatal, diplomás szingli, akik egyáltalán nem akarnak hazamenni fél 5-kor, még akkor se ha lehetne, és nem a családjukra gondolnak állandóan. Én eleve nem is ebben gondolkodom, hanem, hogy én önállóan mit fogok tudni csinálni.

Norka, nem tudom, édesanyám mindig azt mondja, az nem igaz, hogy a gyereknek csak tejet / tápszert kell adni, mert szomjasak is, és ő engem mindig teáztatott, kezdettől fogva éjszaka mindig csak azt kaptam. Végülis mi is iszunk is, nem csak eszünk, nem?
lehet, hogy nem lenne hülyeség néhány tápszeres kajálást kiváltani teával, nem?
csillagfény
 
 


zsizsik! te is most kezdted szedni a metfromint? én most felet szedek esténként és semmi tünet már, de csak hétfőn emelek, ugy döntöttem hallgatok rambókára :)
Gyanta: én meg minden fajtájára teljesen allergiás vagyok, még arra is emi állítólag csak citrom meg méz :-(

megvan a dokinő száma, de csak ugy adom meg mint tiltólistás-feketelistás álPCOSspecialista csaló! Norka is megerősített benne, de mikor a lány elmesélte mit csinált vele, én is igy gondoltam, hogy egy szőőrnnyűűű nő!!! Egyszerű hormoninjekciót adott neki minden cukor meg inzulin meg hormonvizsgálat nékül. Véletlenül elsőre összejött nekik a baba, de attól még a lány most is 120 kiló és szőrös, és ami a legszörnyűbb, azt mondta neki az álspecialista, hogy a ciszták sose fognak elmúlni de együtt lehet vele élni, és majd négyhavonta "kihajtja" belőle. Ez utóbbi nem tudom mit jelent de elég rémesen hangzik!

babancs én kérnék palacsintát, túrósat ha lehet :-)
krumplis pogácsa
 
 


babancs nincsmeg a premens :-( pedig a dani le is irta nekik! nem tudták mi az a gattilier :-( már nagyon fáj a hasam, eléggé a tűréshatárom végét járom. Cataflamot vettem be de nemigazán hat :-( ma a danika nyakába veszi a várost és minden gyógyszertárba elmegy.
krumplis pogácsa
 
 


Csillagfény!

Én jogászként olyan munkahelyen vagyok, ahova 10 évvel ezelőtt egy jogász sem ment volna! Mégis muszáj megbecsülnöm, mert a fiatal diplomások nem tudnak elhelyezkedni. Jelenleg 200 ötödéves joghallgató adta be a pályázattá hozzánk.
A közigazgatásban dolgozom, és ugye létszámstop van, a férjem munkahelyét meg meg akarják szüntetni. Már a közigazgatás sem garancia...akkor mi van egy cégnél, egy vállalkozónál? Neki a gyesen lévő alkalmazottja után járulékokat kell fizetni.
Van egy ismerősöm, aki csak idősebb, már gyermeket nem tervező alkalmazottat vesz fel pont ezért.
Így megvalósul a diszkrimináció a fiatal, házas, gyermekvállalást tervező nőkkel szemben. Sőt: felvételi beszélgetésnél nem szabad feltenni a kérdést a nőnek, hogy akar-e gyereket a közeljövőben.
A főnököm is nő, és tőle is megkérdezték, mikor főnöknek választották, mi lesz ha terhes lesz? Erre mit mondjon egy nő?
A férjem szerint azért van ilyen nagy munkanélküliség, mert a nők is dolgoznak. Régen ez a férfiak reszortja volt, a nők otthon voltak.
Sok férfiban érzem egyébként, hogy úgy gondolja, hogy a nőknek otthon a helyük. Ez ma már nem működik. A nők is ugyanúgy tanulnak, nem minden nő élete vágya, hogy h.t.b. legyen..na meg a férjek se keresnek olyan hűde sokat.
Szóval: MUNKAHELYTEREMTÉS! Ez lenne a lényeg. Ehhez képest pont az ellenkezője történik.

Bocs a sok offért.

Kép
babancs
 
 


Ja és a jogérvényesítés valóban nehéz, ezzel egyet értek. Én is sokszor érzem, hogy kötelezettségeink vannak, de jogaink hol vannak :?:
Én jogászként szerencsére tisztában vagyok vele, hogy mit követelhetek pl. egy hibás áru vásárlásakor..de az embert általában hülyének nézik és semmibe veszik, ha panaszkodik.

Anita!

PreMenst én sem tudtam szerezni..helyette adtak Mastodynon -cseppet (homeopata készítmény). Miért fáj a hasad??

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!!!!!


Andi őszinte részvétem :cry: .

Kavics még lehet + az a - :wink: de bizti.hogy a spontán mensinek is örölünk :lol:
A barátnőm akihez a "szöveged" alapján hasonlítottalak romániai!!! :D Szépek a képek!!

Babancs palacsinta jöhet!!! tegnap pudlingot csináltam :lol:

Pogi szia!! :) remélem sikerül premenst szerezni,én ma kaptam be az utolsót,lehet kicsit szünetelek :? csajok vélemény?

Ella ez aztán munkáltató :shock: :evil: de a baba mindenek előtt :wink:

Norka köszi a biztatás holnap tesztelek :shock: ,semmi extra "tünet" csak kirügyeztem :( :? pocim cicim derekam érzem..
Bogit sajnálom :( képeket kapunk a nagyságosasszonyról :D ?

ennyi voltam mára, pusssssz, szép napot (itt végre süt!!)
Vendég
 


babancs szerintem azért fáj mert a 64.napon vagyok. Amugy nem vagyok egy nagy mensipocakfájós, az első napon szoktak csaj mensigörcseim lenni, beveszek egy cataflamot olyankor azt annyi. De mostmár napok óta folyamatosan erős mensigörcseim vannak.
krumplis pogácsa
 
 


Norka mondta:

Annnnyira jó hogy itthon vagytok, Kavicska, Rejo!!!!! Nélkületek olyan elveszettnek éreztem magam, ha ti nem vagytok, nem olyan hangulat!

Kép
babancs
 
 


lehet hogy hülyeséget kérdezek, de télleg nem tudom: mi az a dpo?
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!

Andika, oszinte reszvetem :cry: :cry: :cry:

Kavicska, Rejoka, jo hogy ujra itt vagyok!!! :lol:

Anita, bekkukantottam es lattam nincs meg premensed...szerencsere itt van nalam a gattilier (francia premenes neve) . A gyarto "Pierre Fabre" a "Plantes & Medecines" sorozatban, es talan a ferjednek ki kellene hangsulyozni, hogy gyogynovenykeszitmenyrol van szo (c'est un produit de phytothérapie)....Az enyem pontos neve "Elusanes Gattilier"...Rozsaszines dobozban 60 kis kapszula.
Sok sikert Daninak a beszerzeshez.. :lol:

Sajos most nincs tobb idom irni, de nagyon drukkolok a jovendo kismamiknak :wink:

Alice
alice27
 
 


köszi Alice, fölvéstem. Amugy kaptunk egy fitoterápiás kiskönyvet, és benne se volt! Azt hiszem ők csak annak a cégnek a termékeit tartják, de talán majd egy másik gyógyszertárba :?
krumplis pogácsa
 
 


Pogi a dpo=pé utáni napok :wink:
Vendég
 


jaaa! jó nektek hogy mér igy tudjátok! én sose tudtam mikor van pé-m.
krumplis pogácsa
 
 


Pogi, neked attól fáj a hasad, hogy meg fog jönni, hát nem pont azért szeded most azt a másik bogyót ? Nyugi, ez a mensi meghozási görcs lesz. Pár nap és megjön pirike, a dög.

Babancs, az az idézet miért ??? :shock:
zsizsik
 
 


Andi!

Részvétem! Nagyon sajnálom!

Kép
lara26
 
 


Zsizsik!

Semmi, csak teccett amit Norka írt, azért idéztem. Én is hasonlóan vagyok vele, gyak. egész nap itt lógok, nekem is nagyon szimpik az itt írogató csajok..de hogy fogok így tanulni??

Kép
babancs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: