Új privát üzeneted érkezett!

na, hát nem elírtam??? a 8,00-10,00 normálértékek mindegyike valójában 8,00-11,00
krumplis pogácsa
 
 


Mégegyszer meg kell erősítenem, hogy milyen szuper dolog végigolvasni a topicot elejétől végéig!! Nagyon jók vagytok! Hát az az elmélkedés hogy mi a közös a PCOS-es lányokban tesztorszteron miatt!!! Hát az valami frenetikus eredményt hozott! nem foglalkoztatok vele bővebben? erről érdemes lenne tanulmányt írni :-) Én is benne vagyok a szórásba mint fius vonasokkal rendelkező lány! Tudjátok meggyőződésem hogy az ilyen lányok jobban megértik a férfiakat, ezáltal harmonikusabb a házasságuk. Mi a véleményetek? Nagyon jól szórakoztam azon a fiuknak hosszabb gyűrűsujjuk dolgon. Nekem vagy fél centivel hosszabb, és akármerre mozgatom a nagyujjamat, akkor is hosszabb, tehát eszerint naggyyyon fius lány vagyok :-)
Azért azt látom hogy időnként parázs vita van, mindenki kicsit öszeveszik mindenkivel, aztán ujra a legnagyobb egyetértésben folydogálnak tovább az események :-)
krumplis pogácsa
 
 


Na már egy ideje magamban beszélek ugyhogy eldugulok. csak úgy fáj a pocakom és nincs kedvem semmihez, hogy inkább csak befészkeltem magam a fotelba és olvasgatok! Még mindig nagyon izgalmas krimi, alig várom kivel mi történik :-)
krumplis pogácsa
 
 

 
 

Szia Pogi!!

Kicsit benézek ne legyél egyedül :) ugye milyen izgi :lol:

Okr szia! jó utat és pihit!!ide a közelembe jöttök?ja már nem olvasod :oops:

Norka régen hüvelyit csináltak a Klinikán de ez a Kenézy :? nem mondták, hogy lenne más lehetőség Nagyon jó a Pco honlapkezdemény!!!!!!!! :wink: tv szereplés,mikor????
Vendég
 


Kincs
Még bekukk!A közeledbe megyünk,igen! :D :D Kenézyben lesz egy kis dolgunk!


Anita
Hát tényleg határérték alatt a cukor! :wink: Kíváncsi vagyok az insulinra.
Egyébként itt nálunk is kész még aznap a lelet,mikor vérvétel volt. :lol: Ez nagyon jó,mert rögtön látod,mi a helyzet.

KépKép

KépKép
okr
 
 


itt talizol Kavicskával is???
Vendég
 


Szia Kincs :-)

Épp most olvastam hogy kozmetikus vagy :-)
Milyen tv szereplést emlegetsz? néha össze keverem a mostani és a régebbi hozzászólásokat :-)

Azt hiszem elhamarkodott döntés volt egy nap tünetmentesség után félre emelni az adagot, mert ugy mocorog a gyomrom mint kedden amikor mingyá eggyel kezdtem. Asszem szépen türelmesen kivárom az egy hetet és addig szépen marad a negyed bogyó :?
krumplis pogácsa
 
 


okr :-) asszem nem is nagyon bánom, mert egyre tankönyvibb a PCOS-em és ebből az következik, hogy teljes folyamatában fogom látni a metformin jótékony hatását.
krumplis pogácsa
 
 


Emeld lassan az adagot,de sztem ez a negyed+ nem okozhat galibát!! Nekem nem ment a hasam :D
A pco forradalom része a tv szereplés ! 3leányzó történetével :) de ezt is olvasod majd!! :wink:

Amikor februárban netünk lett én is sokat ültem a gép előtt ,nekem is szólt a férjem :) de ha nincs net nincs metform sem :?
Vendég
 


Hátbizony hogybizony!!!!
én egyből merformint kaptam, de amíg ide nem találtam, a leghalványabb sejtelmem sem volt hogy milyen szert kaptam hogy hatásos-e, vagy hogy egyáltalán mi ez a PCOS!
Ezelőtt én ezzel a kifejezéssel csak mint a meddőség egyik szinonímájaként találkoztam, ugyhogy azért végigcsorgott a jéghideg veríték a gerincemen a rémülettől, mikor közölte a doki. Rajta viszont a legkevésbé sem látszott hogy annyira szívére vette volna a dolgot, asszittem ezt kicsit kedvesebben is közölhette volna, de fapofával irta fel a metformint meg a duphastont. Másnapra aztán már kapisgáltam mi a pálya! Szóval nagyon hasznos ez a topic, remélem fennmarad örökkön örökké :-), ha pedig nem, akkor az csak azért lesz, mert már nincs PCOS-es nő a földön, mert a metformin olyan természetes lesz, mint náthára az orrkenőcs :-)
krumplis pogácsa
 
 


Jó utat nektek Okr, és vigyázzatok magatokra :-) Ja, és a régebbi hozzászólásaid alapján, ez a hónap a te hónapod :-) augusztusra mondtad igaz?
krumplis pogácsa
 
 


Szia Pogi ! Jó éjt!

Kép


Vidám napot holnapra :wink: :) (nekem ma is volt)
Vendég
 


Neked is vidám holnapot :wink: és jóóó éjt :-)

Honnan tesztek be ilyen jópofa képeket?
krumplis pogácsa
 
 


Okr!

Jó utat! Jó pihenést!

Sajnos én ilyenkor vagyok aktív..reggel meg hulla.

Hónapok óta nem ittam semmi alkoholt..most kedvem volt a férjemmel egy görbe estéhez :)

Jó éjt csajok!
babancs
 
 


Sziasztok!

Jelentem, eza topic függőséget okoz. Vigyázz Pogi! Én amint internetközelbe kerülök, ez az első....

Tegnap voltunk usziban, úsztam 1000m-t, meg méég sétráltunk is utána. Nagyon jól esett a mozgás, ilyenkor nem érzem magam olyan fene gyengének.

Apropos, tegnap láttunk egy lakást, ami nagyon klassz. csak valószínű nem lehet megvenni. Ez az első ami tetszett. :roll:

Szép vasárnapot!
csillagfény
 
 


Csillagfény!

Lakást kerestek?

A miénkből már csak egy csemete hiányzik..bár nemtom a 6 m2-es kisszoba mennyire lesz neki elég..ráadásul még az ajtó is befelé nyílik. Ezt nem igazán gondoltuk át, amikor megvettük a lakást.
A leendő gyerekszobában ráadásul van egy hatalmas erkélyajtó.
Szóval egy normális méretű ágy, vagy szekrény nem igazán fog beférni, különben nem lehet kinyitni az ablakot (ami erkélyajtó)
..ha találok, majd teszek fel róla képet.
babancs
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1154854513.79.jpg[/img] gyerekszoba [/img]
babancs
 
 


Sziasztok!

A Krisztáknak boldog névnapot, Csakegy neked meg még sok boldog szülinapot is!!!!

(Csakegy! Ezt nem érezted kicseszésnek gyerekkorodban, h. egy nap megvolt mindkét ünnep?????)

Ella!

A Miron nagyon szép név lesz a babátoknak! De most aztán fiú legyen!!!! :D Mikor derül ki????

Norka!

A Spektrumon volt-van mostanában egy sorozat, ha tudod vedd fel ( „Az embergyerek” a címe). Megdöbbentő, h. a pockok mi mindent felfognak a világból!!!
Úgyhogy csak mesélj és magyarázz neki, ha nem is tudatosan, de emlékezni fog rá!!!!! :D
Hogy van a fogad?????

Pogi!

A férjed szemsebész????
Jesszusom! Egyetem alatt láttunk szemműtétes videót, szaruhártya átültetést, szép egyenletes sugárirányú öltésekkel. Utána naívan megkérdeztük, h. ezt milyen géppel varrják ilyen tökéletesen egyenletesre! Padlót fogott az állunk, mikor kiderült, h. az oktatónk önkezével csinálta!!!!!! :shock: A fogorvosnak sem remeghet a keze, de egy szemésznek mégannyira sem!!!!!

Az isten szerelmére! Olvasd el újra, amit a szedésről írtam!!!! NE EMELJ EGY HÉTIG!!!!!!!! TÜRELEM!!! :!:

Kandika!

Pár nap múlva tesztelj újra!!!! :wink:

A VITÁHOZ:

Engem érdekelt amit Pogiék írtak Franciaországról!
Azért is, mert ha netán vki olyan is olvas minket, akinek van lehetősége javítani a Mo.-i körülményeken, legalább tudni fogja, h. kint mi a természetes!!!!!!! :!: :!: :!:
Én speciel nem akarok elmenni innen, mert jó helyen dolgozom (legalább a munkakörülmények és eszközök európai színvonalúak!!!), bár egyenlőre állami fizut kapok, és nem tudom h. a jövőben mennyit fogok kapni maszekban (gyes/gyed még az állami után jön). Nem vagyunk krőzusok, de a kettőnk fizujából eddig megéltünk. Én is panaszkodhatnék, h. az öcsém barátnője Tecsós osztályvezetőként többet keres, mint én diplomával, nyelvvizsgával, de ez sajnos nem változtat a dolgon! :cry:
Csakegy!
Ha vki elégedetlen a helyzetével és van lehetősége, szerintem menjen külföldre, hidd el előbb-utóbb vissza fog jönni!!!! És hozza magával az anyagi javait, a tudását és ami a legfontosabb: AZ ELVÁRÁSAIT!!!!!!!!! Reformokat csak úgy lehet végrehajtani, ha a reformerben pontos kép él arról, h. mit akar elérni és HOGYAN!!!!!! Addig csak a NEM, a NINCS és a NEM LEHET a válasz a törekvésekre!!!! Sajnos!

Babancs!

Nekem is ugyanilyen csokizabálási rohamaim voltak metformin előtt! Kanállal ettem a Bedecót!!!!! :oops:
Premenst próbáltad már????

Okriszta!

Jó utat!

Babakocsiról majd este, mert a hajcsár itt pöröl a hátam mögött! :lol:
rambóka
 
 


Próbáltam a Premenst köszi..nekem a metformin alatt is csokizabálási rohamaim voltak :(

Rambóka!

Vettetek babakocsit?

Most hoztam el sógornőmtől egy katalógust (Brendon), tele van tök jó babakocsikkal..milyen szempontok vannak a babakocsi kiválasztásánál? Nem messze tőlünk van egy "Mini-mani" bababolt..nemtom érdemes-e használt cuccokat beszerezni..pl. babakocsi, angel care stb.
babancs
 
 


hihihi :-) nekem már most függőséget okozott :-)

Rambóka! igazad van türelmesen kivárom szépen a hetet és nem emelek! mosmá én is rájöttem :-)
És igen, nem remeghet a keze, ráadásul kéteszközzel varr és csomózik. ezt csak a mikrosebészek tuggyák megcsinálni :-) Én is láttam a műtéteit, és amikor megmondta hogy hány miliméteres a műtéti terület, szabályosan leesett az állam :-)
krumplis pogácsa
 
 



Sziasztok!
Csillagfeny, igazad van, hamar fuggoseg alakul ki a forummal kapcsolatban. Tenyleg, ezt a klassz lakast miert nem lehet megvenni? Pedig olyan jo lenne, ha most sikerulne, meg a baba erkezese elott koltozhetnetek :lol:

Ramboka, annyira tetszik a hozzaalasod a dolgokhoz! :lol: :lol: :lol: Igen, a reformokhoz jol korbe kell nezni, es tudni, hogy pontosan mit akar az ember....En regebben annyira biztam a mostani fiatal korosztalyban...na igen, ok mar nem voltak uttorok, oroszt sem tanultak...a szocializmust meg konyvbol tanuljak...na, majd ok, ok majd reformalnak...Hat, nem pontosan ezt latom :cry: ...sok koztuk a megkeseredett, remenyvesztett fiatal koruk ellenere...Pedig ilyen szemleletre lenne szukseg amit leirtal. Az meg, hogy Mo-on ha valaki eleri a 60-at mar teljesen leirhatja magat total kiakaszt es abszurd, amikor latom, hogy 80-90 eves emberek elhetnek teljes tarsadalmi eletet!!!...csak Mo-on erre meg nemigen lattam peldat. :cry: Amikor apukamtol azt hallom hetven egynehany evesen, hogy o mar annyit elt...na ne? :?: Meghogy a regi cimborai kozult csaknem mindenki elment mar, es kulonben is, mi celja lenne az o eletenek...ne, ez total kiakaszt!!! :cry:

Babancs, a szoba tenyleg picike. Valoszinuleg eredetileg dolgozoszobanak terveztek...Nalunk itthon a dolgozoszoba, ahonnan most irok, ekkora, ha jol emleszem 2m*3m...Eppen be lehetne tenni egy agyat, de eleg szukos lenne...Mondjuk nalatok az erkelyajto leszukiti a lehetosegeket...Eppen egy kinyitjato fotelagyszeruseggel meg lehetne oldani, bar az nem szuper praktikus megoldas gyerekeknel. Talan ennel praktikusabb az ajto kicserelese mondjuk egy harmonikaajto szerusegre...
Jaj, annyira hihatetlen, hogy meg tudsz enni egyszerre egy uveg lekvart vagy nutellat...velem mindig az van, hogy par kanal teljesen betolt, nem kivanom tobbet...Ilyen mennyisegeket, amirol Te irtal eddig elkepzelni sem tudtam. :shock:

7kincs irtam pu-t. Pogika, neked is ment egy mail....

Mindenkinek jo vasarnapot!!!

Alice
alice27
 
 


Sziasztok! Ma járok itt először, és csak lesek! Persze én is pco-s vagyok, próbáltam is utánajárni a dolgoknak, több-kevesebb sikerrel. Orvos nekem sok okosat még nem mondott, pedig jártam már egypárnál. Mi a fene az a metformin??? Köszi, ha valaki észrevesz!
backa
 
 


Sziasztok újra! Lehet, hogy senki sem jár erre? Annyi mindent írnék, de nem szeretnék tolakodónak tűnni!
Szóval a pco-ra nagy nehezen fény derült kb 10 éve. Most 34 vagyok. Az összes tünetem megvan. Soha nem kaptam gyógyszert, sokat kínlódok mindenféle szőrökkel, kövérséggel, stb.
Az, hogy magas az inzulinszintem, kb másfél éve derült ki a Kaáliban. Oda járok babaügyben 2005. január óta. Két lombikot csináltunk végig, az első nem sikerült, a másodiknál poz. lett a teszt, de egy hét múlva már csak halványan látszott. A vérvételek egyre csökkenő béta-HCG-t mutattak. A doki szerint ezt vetélésnek kell tekinteni, így 3 hónapot kellett várnom. Most meg az inzulinom volt újra magas, emelni kellett a gyógyszeradagomat. 3 hét múlva lesz erre kontroll, ha rendben lesz, indul a 3. program. Hát nem könnyű ez a várakozás. Ha belekezdünk, akkor már jobb.
backa
 
 


Szia Backa! Udvozollek korunkben! :D
Mit szedsz a magas inzulinra? A metformin egy glucophage...eredetileg cukorbetegseg gyogyitasara kifejlesztett gyogyszer, de eredmenyes pco-ok babasodasara. :lol: Talalsz infokat rola a www.lombikbaba.com-on a pco-s rovatban. Meg erdemes visszaolvasni a forumon, mert sok erdekes dolgot tudhatsz meg. :wink:
A hormonszintjeid rendben vannak? A szorok es a tulsuly milyen merteku?
alice27
 
 


Rém gyagya vagyok! A magas inzulinomra szedek egy Adimet 850 nevű gyógyszert, napi 2,5-öt. Hát az metformin hatóanyagú.
Azt is kb egy hete tudom (mióta van itthon net), hogy a pcos-nak köze van az inzulinhoz. Álmomban sem hittem volna!
backa
 
 


Igen, az Adimet is glucophage...Mar masfel eve szeded rendszeresen?
alice27
 
 


De jó, hogy írtál Alice! Már majd' feladtam! Közben leesett a papírtantusz metformin ügyben! A hormonjaimat másfél éve igazgatják a Kaáliban, a kezelések hatására általában meg is jön. (azért mérget nem vennék rá) A túlsúly jelentős, hogy finom legyek. 170 cm vagyok és 100 kiló. méghozzá úgy, hogy az Adimet hatására az első másfél hónapban fogytam 10 kilót, de ott megállt. Talán most az adagemelés hatására egy pici még lemegy. A szőreimmel több gondom van. Az arcomon is van, itthon gyantázom (heti kétszer), ha nincs rá lehetőségem, akkor epilátor minden nap. Különben úgy néznék ki, mint a körmendi kecske. A lábamat borotválom, az nem nagy ügy, és nem is olyan ciki, mint a bajusz meg a szakáll!
backa
 
 


Igen, szednem kell azóta, mert a stimulálás (peteérésé) is csak akkor működik eredményesen, ha az inzulin oké. És a lombiknál ugye stimulálnak rendesen.
backa
 
 


Szia Backa!

Én is Kaális vagyok, Krizsa az orvosom és 2.lombik után spontán lett metforminos spontán baba, aki mindjárt felébred itt nekem. Ekkor esküdtem meg minden élő és holt szentre, hogy amikor úgy néz ki, hogy nem feltétlenül kell hormonozás, mindenkit lebeszélek róla, mert minek. Azóta vannak így sikerélményeim bőven.

Nálad valami indokolja a lombikot, vagy csak a PCO miatt nyomatjátok??

Csak mert itt van Ginuska, lombikozott, de a metformin és főleg a fogyása miatt (asszem bő 20-at adott le) már nem kell lombikoznia, teljes eséllyel hajt a spontán babára, csak sima Clostyt szed és attól is van már peteérése. Mint a legtöbbünknek (bár hozzáteszem, nem mindenkinek). Ez nem vetődött még fel nálad?
Vendég
 


Tavaly már volt 4 sima stimulálás spontán ciklusra. ( Clost. + menogon + choragon, utána utrogestan), de ciklusonként csak 1 petesejtem érett be így is. Magamtól nekem abszolút nem érik, pedig már akkor is bőven szedtem az Adimetet. Előtte meg olyan volt, hogy egy évben egyszer jött meg, az is alig vmi.
Meg aztán a múlt hónapban töltöttem a 34-et, úgyhogy szerintem idő van.
A győri Kaáliba járok, Boga a dokim neve, nagyon rendes.
Szóval én sem ragaszkodnék mindenáron a hormonterápiához, mert nem egy nagy élmény, de attól tartok ez marad.
backa
 
 


Alice nem jött mail :-(
krumplis pogácsa
 
 


Norka! Mennyi idős a babád? Kislány vagy kisfiú? Gratulálok hozzá!
backa
 
 


Anita, nem tudom mi tortenhetett, meg tegnapelott kuldtem el,... de most ellenoriztem, nalam bent volt az elkuldott levelek kozott...Azert megegyszer elkuldtem az elobb.. :D
alice27
 
 


Alice :-) most megjött, mindjárt válaszolok is :-)

Norka ment egy privi :-)
krumplis pogácsa
 
 


Csakegy!

Nem jött tőled pü., bár lehet nem is küldtél!
babancs
 
 


Sziasztok!

Alice megy privi :)

Pogi az ari képeket Okr, Kandi szokta bepakolni én csak kölcsönveszem :D :lol: de vannak ilyen honlapok is...én ezt a kettőt ismerem...
http://kiscsilli.try.hu/

http://gportal.hu/portal/kismvity/
Vendég
 


kincs, ezek nagyon jók, csak azt nem tudom hogy hogyan tudom berakni a hozzászólásomba :-(
krumplis pogácsa
 
 


Kép
krumplis pogácsa
 
 


[img]http://golyoallok.hu/emberek/416.gif[img][/img]
krumplis pogácsa
 
 


Kép
krumplis pogácsa
 
 


Hát ez nem sikerült :-(
krumplis pogácsa
 
 


Pogi!

Nem vagyok szg zseni :oops: :lol: de jobb egér gomb,mentés és aztán a képek mappából feltöltöd! ha valaki olvas és hülyeséget írtam javítson!!! :D
Vendég
 


kiprósziltam :shock: a fájl tipusa nem megfelelő :? nem tudom :cry:
Vendég
 


Az nem jó mert nem menti el animálva, még ugy se ha .gif kiterjesztéssel mentem el. Valamint ezzel a [img]-dologgal%20kell%20variálni%20ha%20megvan%20a%20kép%20url-je,%20az%20meg%20is%20van,%20de%20nem%20adja%20be%20a%20képet%20csak%20jelzi%20hogy%20kéne%20ott%20lenni%20valaminek.%20Na%20ezt%20nem%20értem.%20Rosszul%20teszem%20be%20az%20url-t?[/img]
krumplis pogácsa
 
 


Kép

ez sikerült,nem mindegyik jó :?

Na befejezem
Vendég
 


Én melléklet feltöltése>tallózás;kiválasztod mit szeretnél rákatt; feltöltés....és itt van
Vendég
 


na inkább nem off-olok, majd megpróbálom kikisérletezni valahogy. nekem nem dolgozik, nem tudom jobb egérrel sem elmenteni valamiért gif-ként, csak bmp-ként
krumplis pogácsa
 
 


krumplis pogácsa
 
 


Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: