Új privát üzeneted érkezett!

A 22.cn ovuláció biztos nem igaz, mert előtte napon már 37-es hője volt Kincsnek... több nappal előtte volt pé. Ez tuti. A 22.cn-en csak egy kis visszaesés volt, vagy mert jött a hidegfront vagy mert... mert....
na hagyjuk, várjunk még 2-3 napot... :lol: drukkolok!
Vendég
 


Rambóka
ezen a fökényen még mindig itt hahotázik a férjem a földön fetrengve :-)

Norka irhatsz rólunk :-)
orvosi pálya: igen télleg ezekért az okokért mennek orvosnak, csak kifelejtette rambóka, azt amikor azért lesz valaki orvos mert vagy ő vagy pedig valamelyik családtagja beteg, és ugy érzi így teheti magát a leghasznosabbá a családja maga és a társadalom számára. A Daninak a pajzsmirigyével van gond, az anyukája meg szívbeteg, neki ez volt az indok. Na meg persze az is, hogy bármilyen keveset is keresnek az orvosok, azért még mindig egy biztos állást jelent. És azért lett szemsebész, mert azt mondta hogy ha már orvos lesz, akkor legyen a legnehezebb szakmája, ugyanis ez mikrosebészet, és ez a legpreciziósabb. Bár ennke az a hátulütője, hogy ugye ez leginkább szürkehályog operációt jelent és az meg az öregeknek van, ugyhogy a havi 80ezer forintos fizujából éheztünk, nuku paraszolvencia ( a nyugdijasoknak erre nincs fedezetük) de legalább el voltunk látva házilekvárral meg mézzel. Egyszer szó szerint egy csirkét kapunk paraszolvenciaként.
Egyébként érdekes a Daninál ez "a legyek a legjobb", "de mégsem bízok magamban" kettősség, az ő szülei ugyanis nem orvosok hanem segédmunkások mindketten, és a Dani kiskorától arról álmodozott hogy orvos lesz, de még maga se hitte hogy felveszik, ezért érettségi után valami műszaki suliba ment és azalatt a két év alatt éjjel nappal a felvételire tanult és azt hitte még igy is hogy nem fog sikerálni és maxpontos lett a felvije, aztán végigdolgozta az egyetemet hogy legyen pénze közbe tanult mint egy eszelős, és summa cum laude végezte el, közbe megtanult angolul meg németül meg franciául egyedül, a franciát most csak felfrissitette. És mikor elvégezte az egyetemet komoly dilemmát okozott neki hogy egyáltalán alkalmas-e orvosnak, és majdnem gyógyszer ügynöknek ment, aztán mégis rászánta magát, és tessék most állandóan állásajánlatokkal ostromolják. És soha senki nem bíztatta, az apjának is az volt a véleménye hogy miért nem inkább egy rendes állásban van, ahelyett hogy hülye könyveket búj, (na persze amióta orvos azóta az apja is rém büszke rá) és a tanárai közül is csak egy volt az aki igazán felfigyelt rá, és ő szerezte meg magának először veszprémbe, mint az ottani főorvos.
Na Norka! ezt megírhatod a cikkedbe!!! ezért mennek a fiatal orvosok külföldre, mert azok a fránya külföldiek tudjáék mi a jó nekik és nem 80ezerből éheztetik az ilyen fejeket mint a férjem!
Ne haragudjatok a szómenésért, de annyyyiiirrraaaa büszke ráá!!! :D

Csillagfény!
Minden egyes szavaddal egytértek amit a jóslással kapcsolatban mondtál, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni! :-) Én is azt gondolom, hogy Istennek van velünk egy tökéletes akarata, egy terve, amiben a főbb vonulatok meg vanak határozva ugymint: mi leszel, hol fogsz élni és ki az akit kirendelt társul. És erre van ember aki igen vagy nemet mond. DE ugyanakkor azt is hiszem, hogy ha az ember nemet mond arra például aki az igazi neki, és mással házasodik meg, de máskülönben Istenfélő stb. akkor Istennnek hatalma van megváltoztatni azt a velem kapcsolatos tervét és megáldani estleg azt a házasságot is ugy mintha a legtökéletesebbet várnám ki. Vagy lehet valaki áldott egy másfajta munkakörben is ugyanolyan sikeres vagy megelégedett. Ugy képzelem, hogy az életünk egy gyurma Isten kezében, ami egy különálló darab, nem lehet belőle elvenni és hozzátanni, de Istennek van hatalma kicsit átgyurmázni azt a darabot. De agyurma magát is gyurhatja, csak lehet, hogy nem gyurja megfelelően és kiszárad és keméyn lesz, és nem lehet többé használni. Befejeztem a teológiai fejtegetésem :-)

Alice! télleg nem használják itt a doktor címet :-) De nincs is rá szükség, mert anélkül is emberszámba vesznek mindenkit, nem kell sehol nyomatékosítani hogy jobb ellátást vagy gyorsabb ügyintézkedéshez jussunk. Sokan a házból se tudják hogy a Dani orvos, csak annyit hogy itt egy keleteurópai fiatal házaspár, és nagyon kedvesek. És tök ciki is használni, mert felesleges nagyzolás érzetet kelt.
krumplis pogácsa
 
 


Köszi Norka!

A 12cn volt uh(csak hasi :evil: ) cicifájás? :? azt hiszem most csak pár napja! (4-5) , remélem szép vége lesz a görbémnek :)

Csakegy Isten éltessen sokáig!!!cupp cupp :D Boldog névnapot is!!!!

Ella aug 10 a teszt időpontja ha a hőm 37 marad :)
Vendég
 

 
 

7kincs: a cicifájás az jóóóó :)

szurok megy ezerrel !!!!!
Vendég
 


Csakegy!
Kép
Vendég
 


Kincsecske! Hasi UH? :shock: :shock: Azzal anyámnak a 6 centis petefészekdaganatát se látták rendesen... hol jártál te?
Na, az nem lesz itten mérvadó... megérzésre tessék hagyatkozni. Jó lesz ez a görbe, hatott a Closty! :wink:

Anita, tök jó, hogy akkor ti már benne vagytok! Nem 100%, hiszen az ötlet kell, hogy tessen a szerkesztőmnek, de szerintem jó a téma. A Danira pedig bizony büszke lehetsz!!
Vendég
 


Csakegy, akkor boldog szülinapot is kívánok egyben!
Nagyon-nagyon-nagyon vigyázzatok magatokra, ígérd meg nekünk! Bátor vagy, hallod-e!
Vendég
 


Csakegy, nagyon megertem az elkeseredettsegedet...amikor otthon vagyunk, sokaktol hallom szo szerint ezeket a szavakat. Pl. a tesomek is igy vannak, allandoan dolgoznak, sot, nagyon sokat dolgoznak, es ennek ellenere...folyamatosan megy a sporolas, es soha semmire nem eleg a penz :cry:

Mondjuk a tandijjal kapcsolatosan nem tudom mit gondoljak, mert minket special inkabb a francia allam iskolazott :shock: Az a szitu, hogy a ferjem itt vegezte az egyetemet meg a doktori tanulmanyait is...O '91-ben kapott egy francia allami osztondijat...az elso magyarok kozott volt, akik kaptak nyugati osztondijat a rendszervaltas utan...En pedig, igaz otthon elvegeztem a kozgazt, es eros szamviteli et penzugyi ismeretekre tettem szert :lol: , de felesleges volt, most mernoki munkat vegzek. Amikor ide kijottunk, en elvegeztem itt egy muszaki foiskolat informatika szakon, utan par evet dolgoztam, ezutan jott a muegyetem, uj munkahely+doktori....Szoval igazandibol nem a magyar allam penzen lettunk kitanittatva...

A masik, itt Fro-ban ketfele felsooktatasi intezmeny van. Van ugy az egyetem (Université), ami ingyenes, nincs felveteli, ha van egy erettsegid, akkor barki barmikor beiratkozhat...Pl. ha ugy dontenek szeptembertol elsoeves pszihologus lehetnek 0 erofeszitessel, mert mindenkit felvesznek. ...Csakegy, pl. teged is, mert a kulfoldieket is fogadjak, es ingyen! Vannak ezen kivul a "minosegi" -nek titulalt sulik, a "grande école"-ok...Na, ide nagyon kemeny felveteli van! Ket eves elokeszitore jarnak a diakok (classe préparatoire-ba), hogy ide bejussanak. Ja, es fizetos...kemeny osszegekkel. Mi egy ilyen suliba jartunk a ferjemmel...de szerencse osztondijasok voltunk, es nem mi fizettuk a tandijat. Ja, es mi a kulonbseg egy mernok kozott aki université-t vagy grand école-t vegzett? Hat igen, a fizuban vannak elteresek..
Na, befejezem, mert total off-ololm a forumot...


Andika, hol vagy???
alice27
 
 


csakegy írta:A dokik kivándorlásáról... én egy dolog miatt nem szóltam ebbe bele... most bevezetik a tandíjat amit egyformán kell a csóri tanárnak fizetnie és az orvosjelöltnek aki miután kifizettette a tanulmányait az állammal lelép... szóval én a reformot ott kezdeném, hogy aki lelép az országból és kint hasznosítja a diplomját azzal x éven belül kifizettetném a képzési költségeket... Egyébként én a sajátomat is kifizetném ha kimennék külföldre dolgozni, úgyhogy nem diszkriminálnék... (én jogosnak tartanám)


csakegy!
Televan a hócipőm azzal hogy mindenki azzal jön, hogy hogy leheteünk ilyen hazafiatlanok, és ki fogja ellátni a magyarokat meg a többi rossz rizsa!!! Én nagyon sajnálom a magyar betegeket, hisz a családom is ott él, de az orvosok sem egy önkéntes alapon működő non profit szervezet, és kérdem én, ha férjem belebetegszik a munkába akkor őt ki fogja majd ellátni? Erről természetesen nem a magyar betegek tehetnek, de nem tudom miért kellene lojálisnak lennünk egy olyan kormányhoz és rendszerhez, aki kitaníttatja ugyan, de hozzáteszem hogy azért a diploma nem ajándék, azért meg kell dolgozni, és aztán hagyja hogy 80ezerért gürcöljön ls olyanokat ügyeljen mint amit korábban meséltem. Tudod mi az? 80 óra munka egyhuzamban. Két heti munkaidőt dolgozott le olyankor péntek reggeltől hétfő délutánig! tudod hogy támolygott haza?!! Az se normális, hogy az ember orra alá dörgöljük, hogy kitanittatunk, és ezért mostmár röghöz leszel kötve egész életedbe és a fiatal feleségeddel lakjál egy 13(!!) négyzetméteres csótányos lyukba, és éljetek tecosszalámin, soha ne vehess egy uj ruhát, autóra saját lakásra GYEREKRE ne is gondolj, hanem dolgozz-dolgozz-dolgozz. Mert mi igy éltünk az orvosszállón!!! és azért a nyomorult lyukért, amig a Dani csak egyedül élt benne, másfél embere valók lakbért kellett fizetnie, mert az eredetileg 2 személyesre tervezték!!!! nekem az ottohni szabám a szüleimnél volt 13 négyzetméter!!!! És ez az szálló tele volt ilyen párokkal amiből a legtöbben orvosházasprok voltak!!! csak épp erről senki nem beszél!!! Azt hajtogatják, hogy az orvosok milyen gazdagok! Ja a nőgyógyászok meg a sebészek!! és a többi???? Ne haragusj, de eszem ágába sincs bűntudtaot érezni amiatt hogy kijöttünk, és "cserben hagytuk" az országot, mert inkább mi éreztük ugy hogy cserben hagytak, hisz az eredeti elképzelés szerint az ember az állam segítségével alaposan kitanulja a szakmát, és utána gyógyítja a betegeket, és abból majd megekeresi a betevőjét!!! De ez nem igy lett! ha nem is éheztünk, de ezen felül semmire nem számíthattunk! ez azért elég kevés perspektíva!!! És nem fogunk semmit visszafizetni az államnak, mert a dani nem azonnal a diploma után jött el, hat év alatt legürcölte a ráköltött pénzt! és nem lehet visszamenőleges érvényű jogszabályokat hozni, ugyhogy senki nem kérheti ezt vissza!
krumplis pogácsa
 
 


Csakegy, bolgod szuli- es nevnapot!!!! :lol:
alice27
 
 


Jaa és tetszett a "kiakadásod",mert sehol nem habból áll a világ!
Pl. imádom Görögországot,tök mindegy h ki mit mond róla ,nekem szent és sérthetelen,,,pedig láttam sok dolgot ami szemet szúrt és nem is tetszett,,,de akkkor is csak a jókat tudom mondani róla,,,,betudom annak h ott is vannak gondok stb... és hiába szép,+káprázatos,,,sajnos nem mindenki azt az oldalát éli meg ott nap mint nap!!!!!!!
Ami az itthoni dolgokat illeti utálom Mo-t,,meg az összes vezetőséget,egy kalap sz.rt nem érnek!!!Nekünk is tervbe van véve külföld,,,eddig is próbálkoztunk,de max.vmi gyárba tudnánk menni és még a nyelvtudásunk se tiszta ,,igy várni kell,na meg tanulni!
Kb ennyi!
Vendég
 


Pogácsa: nekem azzal lett tele a hócipőm, hogy már napok óta csak arról olvastam a fórumon, hogy milyen jó kint élni, mennyire más egy orvosnak kint és, hogy mindenki menjen SOS...

Nem tudom lekoppant-e de a többség itthon él és próbál boldogulni... és nem feltétlenül hazafiasságból (én lexarom) hanem mert itt kell élnie... mert minden ide köti vagy mert nincs olyan munkája amit külföldön azonnal kp-re válthat...

(egyébként meg ebben az országban majdnem MINDENKI szív... nem csak az orvosok... te ezt látod, érthető, hogy erre vagy kihegyezve... )

Elhiszem, hogy nektek most marha jó kint de nekem tele a hócipőm ezzel a kint kolbászból van a kertés dumával...

örülök, hogy jobban éltek, valszeg 1-2 év és meg sem ismered majd a régi ismerősöket...

de könyörgöm... napok óta csak ezt olvasom...
Vendég
 


http://www.eekh.hu/index.php?option=com ... &Itemid=35
Szóval!
Sziasztok!
Nem kaptam sehol 10-es tesztet....most néztem egy h.lapot,hogy beszüntettek egy csomót,Én mindig Unilatexet vettem eddig....na az sincs sehol!
Ez a Pregimax Plus ,meg vagy 20-as,vagy 25-ös!Na a lényeg...negatív!
Norka!igen ,ma a 11.dpo-n vagyok.....elvileg....szóval ha Nora is negát tesztelt a 13.-on,akkor még jövőhéten....ki tudja...na mindegy!A teszteken (na mert 2-öt is vettem) elvileg kivehető,hogy hol kéne lennie a 2.csíknak.....de csak éles szeműeknek! :D
Szóval,esetleg kedden megpróbálom egy 20-as valamilyennel! :lol: Most megyek Apát megetetem és megyek a fiamért!
Holnap leszek este!
Jó hétvégét!
pusza

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Anita, igazad van.....en megertem, hogy ilyen korulmenyek kozott nem maradtatok. Most eszembe jutott, hogy azok a franciak, akik a ferjemmel doktoraltak, kivetel nelkul az US-ban elnek es dolgoznak. Hat, a franciak is panaszkodnak az agyelszivasrol!!! :shock: ...Vajon az o kuatoik miert vandorolnak a kulfoldre???
alice27
 
 


Csakegy! Igazad van!
Többet egy büdös szót se fogok irni az életünkről, ha ez megnyugtat! De tudod mit? hagyd figyelmen kívül a hozzászólásaimat ezentúl, ok?

Bocsánatot kérek amiért okot adtam rá hogy bárki nehezteljen rám, nem ez volt a célom. Nem dicsekedni akartam. Igazán mondom. És mivel ez a fórum nem erről szól ezentúl csak a PCOS-re fogok szorítkozni megigérem.

Ha egy negyed merformintól semmi bajom sem lett, mármint nincs mellékhatása, akkor emelhetem ma este félre, vagy várjak még egy pár napot? Azért nem tudom, mert az egy egésztől borzalmasan rosszul voltam, az negyedtől meg semmit nem éreztem.
krumplis pogácsa
 
 


nem csak a PCO-ról...

1-2 napig még én is bírtam... és érdekelt is...
Vendég
 


Andika
Sajnálom h --- lett,de nem feladni ám!!!!!!
Továbbra is mennek a drukkok!!!!
Óvatossan vezess!
Puszi
Vendég
 


Andika, en azert meg midig remenykedem!!!

Csakegy, azert nem eszik ilyen forron a kasat. :lol: En mar tiz eve elek itt, es bizony megismerem az otthoni ismerosoket :lol: :lol: :lol: Ja, az igaz, sok off van mostanaban a forumon, de ezt ugyis lehet nezni, hogy lehetoseget ad betekinteni egy mas vilagba, egy mas szferaba, amit nem ismersz. En egesz mostanaig nagyon ovatosan, sot szinte semmit nem irtam az itteni eletemrol...pont azok miatt, hogy masok erzekenyseget nem akartam megbantani. Anita meg az elso evet tolti itt, es en nagyon megertem, naprol-napra fedezi fel a kulonbsegeket, az uj dolgokat. O nem dicsekedni akar, inkabb mondjuk beszamol ezekrol....Legalabbis en igy ertelmezem....
alice27
 
 


Még az utolsó hozzáfűznivalóm:
Majdnem mindannyian irtátok hogy tervbe van véve a külföldremenetel, szeretnétek máshol élni, én azt hittem talán egy jó ötletet vagy példát nyujtok arra, hogy érdemes tanulni érte, érdemes elindulni. Nekünk annak idején jó volt olyan emberekkel beszélgetni akik elmondták hogy milyne kint az élet és ezek nem orvosok voltak hanem építkezésen dolgozók, volt egy könytáros, volt mindeféle területen. Megjegyzem orvost nem is ismertünk aki külföldön élt. nekünk jó volt mert erőt adott a tanuláshoz, és volt miről álmodozni. Nem irigykedtünk, hanem azt mondtuk kemény lesz, de megéri. Ugy látszik ezzel ne mindenki van igy, ugyhogy mivel ti vagytok itt régebben a topicon, nekem kell alkalmazkodni, ugyhogy máskor nyugodtan hurrogjatok le :-)
krumplis pogácsa
 
 


Szerintem pedig nagyon érdekes amit Anita ír... ez sem tart sokáig, már megfigyeltem, ennyi szín igazán belefér a topikba és legyen is színes!!

Mindenkinek megvan itt a heppje, kezdve magammal, tudom én hogy júniusban falra másztatok már a szopitémától. Rambóka néha túl sokat ír fogorvosi kérdésekről. Csakegy, te meg néha túl sokat írtál a hólyaghurutodról vagy mi a szöszök is voltak azok. Babancs a pm-tüneteiről, amiről lassan csak kiderül, hogy tényleg azok. Folytassam? :lol:

Persze néha rá is kell szólni a másikra. Amikor nagymama második napja arról beszél, hogy kinél mennyibe került a fehérpaprika, nekem is eldurran az agyam. :lol:

Ezt csak azért írtam, mert szerintem ebben a topikban lassan már nincs is off téma, és ne is legyen. Utálnám, ha állandóan csak a pco-ról és görbékről kéne beszélni! :oops:

Kandika, ez hamar volt még, tudom. Várjunk veled is még 2-3 napot és reggel csináld! :wink:
Vendég
 


Alice: éltem külföldön... (Anglia, Német o, Svájc...)... és utána hazajöttem... és néha bizony nem bírtam és visszamenekültem... aztán haza... az egyetem miatt... aztán mostanában a munka miatt rentgeteget utaztam... és napi kapcsolatban dolgozunk külföldiekkel...

látom a mindennapjaikat, a feszínességet, a pénzközpontúságot...

ami 18 évesen még imponált ma inkább elrettent....

pont ezért látom másképp a dolgot...

Igaz, soha nem éheztem... én is külföldön alapoztam meg az egyetemi éveimet... de pont ezért látom mi a valóság... és, hogy a pénz csak egy része a dolgoknak...

és azt is látom amikor valakit elvakít a csillogás....
Vendég
 


Pogácsa,
Én ugyan elvétve írok csak ide, és most sem tenném ha nem Csakegyről volna szó. Annakidején egy nagy vitában ő volt az EGYETLEN aki nyilvánosan mellém állt, így most én sem hagyhatom szó nélkül a szavaidat.
Én nem hiszem hogy irígységből írta amit írt. És én is keményen kifizettetném mindazokkal a taníttatásuk árát (amit az állam azaz MI fizettünk) akik aztán itthagynak minket a sz*rban. Aztán meg még el is újságolják hogy megszaladt, nekünk, akik "teszkószalámin" élünk még mindig!!! Egy éhezőnek mesélgetni milyen jót ebédeltél részben az ő pénzén... aztán ha kibukik még irígy is...
Vendég
 


csakegy írta:és azt is látom amikor valakit elvakít a csillogás....


Remélem ezt nem rám értetted mert abszolút visszautasítom! És ne haragudj de ez sértés! Egy józan gondolokodású ember vagyok, és tudom hogy nem vakít el semmilyen csillogás.
És ha van hely a világon ahol nem felszínesek és pénzközpontúak az emberek akkor az a vidkéki kisvárosok nyugaton! Hisz eddig épp ezt magyaráztam, hogy mennyire nyugisak és élvezik az életet, hogy akiknek pénzük van azok sem járnak porsheval vagy mercivel. Akiknek pénzük van azok is kis ütött kopott kocsikkal járnak, mert ugyis mindig meg van nyomva, meg minek nagykocsi ha nem lehet beállni vele sehova és az amugy is csak egy eszköz amivel el lehet jutni A pontból B pontba. Éppen nincs pénzközpontúság, hanem egy élhető normálisan elvárható szinten él mindenki!! Nme tudom te hol éltél, lehet hogy te csillogást láttál, nekem ez ami itt van nem csillogás hanem egy normális élet minden szinten!
Ha nem rám értetted, akkor vedd semmisnek a fenti soraimat.
krumplis pogácsa
 
 


Na jó mostmár kezd elborulni az agyam ugyhogy leállok. Igazad van áfonya, nem gondolkodtam. Bocs hogy az orrod alá dörgöltem, néha nem vagyok valami empatikus! Csak magunkból indulok ki, mi nem éreztük ugy, hogy ha elmondja valaki hogy miként él külföldön akkor direkt és akarattal belegázol a hablelkünkbe, hanem tettünk érte. És ezt nem most állítom hogy itt vagyok, hanem ez az igazság. De valóban még bölcsülnöm kell.
krumplis pogácsa
 
 


Lányok
Most már lőjétek le magatokat :shock: ,amig a világ világ,soha nem fognak egyezni a vélemények,,,én értem azt is amit Anita mond--és azt is amit Csakegy,,,,na meg amit én is gondolok!!
Napokig lehet Egymásnak mesélni ,,,de ha az meggyőzhetelen hiábavaló!Ha vki a rockot szereti az életbe nem fogod meggyőzni h a másik zene jobb!!Ez egy jó kis téma volt,de azért ne vérre menjen már a dolog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oksika??
Vendég
 


ella2 írta:Oksika??


Innen oksi :-)
krumplis pogácsa
 
 


Ha viszont már PCOS akkor:

Ma vagyok az 59.-ik ciklusnapon (lehet hogy ezért vagyok nyűgösebb a kelleténél) és ez már türhetetlen ilyen még nem volt!
Nincsenek különösebb mensitüneteim, mondjuk pl nekem amugy se fáj soha a cicim meg ilyesmi, de most fájdogál a pocakom a bal oldalon. Néha akkorákat belecsavar! Szóval mivel most sehol se tudok Norclutot szerezni, kérdezeném hogy vannek-e praktikák a mensi meghozására? mintha valami meleget emlegettetek volna. forró fürdő hatásos? érdekes hogy nekem mindig csak bal oldalon fáj, pedig mindkét petefészkem tele van kis cisztákkal.
Nagyon kéne má az a mensi, ugyhogy ha tuttok segíteni akkor én bármit eszem vagy iszom vagy ha kell fejre állok és lóbálom a lábam ha az meghozza, ötletekre lenne szükségem :-)
krumplis pogácsa
 
 


Először is Krisztáknak boldog névnapot! Csakegynek boldog születésnapot is!!

Pogi: asszem AVIVA-torna. Neten nem sok minden van róla, de itt van egy olyan topic. Nekem nem volt türelmem hozzá, de állítólag hatásos a mensi meghoozatalában.

Én is érdekesnek találtam, amiket Fro-ról írtál. Addíg nincs is gond, amíg nem kezdjük el Mo-val a hasonlítgatást. Asszem van egy kis különbség a 2 ország 1 főre jutó GDP-je között. Így érthető, hogy jobb az egészségügy színvonala is.

Adatok (2004)

Mo. GDP/fő= 6520 euro, átlagbér: 482 euró/hó..nálunk sokkal több orvos jut 1 főre emellett

Fro.: GDP/fő 24570 euro, átlagbér: 2190 euro/hó
(2004-es adat) ..lassan 150 éve szabad/demokratikus/független! állam

Ennyivel le is zárnám részemről..nem csak azt kell nézni, most mi van egy országban, hanem azt is miért van ez így.

..

Amúgy bocs, ha én is kicsit sokat beszéltem a pm.-ről..de úgy tudom, hogy a pco mögöttes betegsége lehet a pm. rendellenes működése is..szóval valahol idepasszolt.
Az más kérdés, hogy jó egy kicsit lelkizni is itt. Szar lenne, ha csak a PCO-ról lenne szó.
babancs
 
 


Jaaa! és azt eddig teljesen elfelejtettem megemlíteni hogy duphastont is felírt a merformine mellé :shock: egyáltalán mi az a duphaston? nem valami hormon? mondjuk megvettük, de még nem nyúltam hozzá, mert nem is értettük pontosan, hogy hogyan kell szedni, ez a része kicsit zavaros volt. Kicsit nehezebb igy kommunikálni, mert azért a férjem sincs teljesen tisztában franciául a nőgyógyászati kifejezésekkel, ugyhogy a duphaston-ról amit magyarázott, azt gyakorlatilag egyáltalán nem értettük. nem is értem eddig hogy felejthettem el megkérdezni tőletek. vagy emlitettem volna? hmm... :?
lehet hogy az meghozná a mensimet vagy ne szedjem be mert tuti hormon? ha hormon akkor nincs az a pénz hogy bevegyem!
krumplis pogácsa
 
 


áá szerintem egáltalán nem baj hogy sokat beszélsz a pajzsmirigyről Babancs :-) jó hogy elindultak ez irányba vizsgálódni :-)
Aviva.. hallottam már róla, na mingyá utána nézek :-)
krumplis pogácsa
 
 


Pogácsa,
én is szedem. A Duphastont progeszteron pótlására használják. Ha szeded egy darabig és abbahagyod megvonásos vérzés jelentkezik, új ciklus kezdődik. Tudtommal hormon. Ha mégsem majd javítanak.
Vendég
 


áfonya! mennyit szedsz belőle? nekem 2x1-et irt fel a doki. tehát ez is megvonásos vérzést csinál? és akkor is ha nem szedem tíz napig csak pár napig?
krumplis pogácsa
 
 


Azért nem tudom erre a választ, mert én nem azért szedem hogy mensit hozzon, hanem hogy az esetleges terhességemet fenntartsa. Szerintem ha 10 nap szedést mondott a doki akkor kellene annyi, de ebben nem vagyok biztos.
Vendég
 


Ja, az adag! Én is 2x1-et szedek.
Vendég
 


Pogi, Áfonya jól beszélt, a Duphaston azért kell, hogy csináljon egy olyat, mintha peteérés utáni fázisban legyél, tehát progeszteront viszel be a szervezetbe - ezalatt a méhnyálkahártya kicsit nő is. Mikor abbahagyod, akkor utána rá 3-4 napra megjön a menzeszed, ezzel "becsaptad" a szervezeted, de ez kell ahhoz, hogy a túlpörgött hormonjaid lenullázódjanak és új ciklust kezdjél. Egy hétig mindenképpen ajánlott szedni, de mielőtt abbahagyod, muszáj tesztelni egyet, mert egyrészt sosem lehet tudni, másrészt, ha terhesen hagyod abba, akkor a progeszteronmegvonással veszélyeztethetnéd az éppen beágyazódó babát (tehát akkor folytatni kell egészen a 12.hétig).

A metforminnal kapcsolatban: a negyed szem valóban elég gyerek adag, ha már semmi bajod, kockáztass meg egy fél szemre való kiegészítést, ezt most húzd ki egy hétig így. Én még alig láttam embert, aki ne szenvedte volna meg a nagyobb fokú emelést. :shock:
Vendég
 


Egyébként ez a fajta hormon szükséges rossz, mármint a progeszteron, akár mensimeghozáshoz, akár a baba megtartásáról van szó. Ettől ne tartsál, mert sajna szükségünk van rá, a PCOS miatt. :? A túl hosszú ciklus ugyanis nem jó, mert akkor tartósan magas az ösztrogénhatás, és hosszú távon ez mindenféle nőgyógyászati bajokhoz (ciszták mellben stb.) vezethet. Erről Rambóka lépten-nyomon sokat beszél, talán már olvastad is. :D

Természetes módszerekről: no, én nem akartam idő előtt ezzel előrukkolni, de itten: http://teszt.pcos.hu/pcos_mozgas1.html olvashatsz a mensimeghozásról.

na mentem, ma még alig csináltam valamit. és folyton éhesnek érzem magam... :?
Vendég
 


nagyon érdekes folyamatot találtam lányok, szerintem még a végén van remény hogy a merformin legyen az elsődleges PCOS kezelési javaslat, szamításaim szerint ugy hat év mulva :-)

megnéztem mit ir a Korszerű Orvosi Diagnosztika és Terápia című könyvek a PCOS-ről.
Megvan nekünk az 1996-os kiadás, ami még affelett sajnálkozik, hogy a PCOS kezelésre a sokféle gyógyszeres eljárás miatt sajnos csak kevesen alkalmazzák az ékrezekciót :shock: :?

Az 1994-es MSD Orvosi kézikönyv viszont ezel szemben azt mondja, hogy szerencsére már kevesen alkalmazzák az ékrezekciót a sokféle gyógyszeres eljárás következtében.

A 2003-as KODT, viszont!!!! hölgyeim és hölgyeim hozza ám a metformint mint a PCOS sikeres kezelési módját, igaz hogy lábjegyzetben és olyan pici betűkkel hogy alig látszik, de ezt irja:
"Polycystás ovarium syndromában alkalmazott metformin kezelés csökkentette a hyperinsulinaemiát és a hyperandrogenaemiát, és sok betegben a menstruatiós zavarok tartós javulását valamint az ovulatio helyreállását idézte elő."Lehet hogy a következőben a 2006-osban, nem tom megjelent-e már és mit ir erről, lehet hogy átkerül a lábjegyzetből a törzsszövegbe, és akkor márcsak egy-két KODT megjelenés (3 évenként jelenik meg) és ez lesz az elsődleges javallat :-)
Jó mi? A dani olvasta egyszer, hogy az orvostudományban nem lehet reformot hozni ugy hogy megváltoztatjuk a gondolkodást, csak ugy, ha kihal az előző nemzedék, és a fiatalok alkalmazzák az uj módszereket :-)
krumplis pogácsa
 
 


Köszi Norka, Áfonya! Meggyőztetek :-)
Jó a linked Norka :wink: :wink:
krumplis pogácsa
 
 


Szal, ha jól értem, akkor most elkezdem szedni a duphastont, beszedem a tíz napot és abbahagyom, lesz mensi. Utána a 16. napon megin elkezdem szedni 10 napig és lesz mensim. Ezt a doki nekem 3 hónapos adagra irta fel, tehát ezzel három cikluson át rásegítem hogy legyen mensim, és aztán arra számít vajon, hogy közbe a metformin is annyira kifejti bennem a hatását, hogy duphaston nélkül is lesz rendes ciklusom? ezt igy jól látom?

A duphastont csak 3 hónapra irta fel. Itt ugy adják a receptet hogy felírják tövv hónapra a bogyót, és ha elfogy egy adag, akkor ugyanazzal a papírkával lehet visszamenni ujabbat venni. de egyszerre csak 10 napi adagot adtak ki belőle.
krumplis pogácsa
 
 


Pogácsa,
egy dologra figyelj nagyon, mielött abbahagyod a Duphastont MINDIG tesztelj, akkor is ha úgy gondolod hogy biztosan nem vagy terhes! Mert ha abbahagyod és mégiscsak az vagy, nagy valószínűséggel elmehet a baba.
Vendég
 


OK áfonya! jó hogy ezt igy kiemelted :-) erre figyelni fogok! és az uccsó napon teszteljek amikor még beveszem?
krumplis pogácsa
 
 


Köszönöm a köszöntéseket!Nagyon édesek vagytok!

Andika
Korán teszteltél még sztem.Az a teszt egyébként 20-s ha jól emlékszem.szóval 3 nap múlva ismétlést kérünk!!!!!

Csakegy Boldog szüli,és névnapot!
Kép
Engem meg a román orvosok bejövetele ütött szíven! :evil: Tudod,hogy azok magyarok??????Miért románozod le őket?Mert ott élnek? :shock: A felvidékiek meg szlovákok,ugye?Hát ez durva,legalábbis az én értékrendem szerint! :x

Norka
Férjuramat még megkérdem,mit szól a cikkhez! :D


A vitához már nem tudok mit hozzátenni,elmondtátok a lényeget!
Engem nagyon érdekelt/érdekel máshol milyen,és hogyan élnek az emberek!Az meg,hogy szeretnénk innen elmenni,hát igen!Sztem mindenki elmegy,aki tud!Nem először a történelemben.(és nem utoljára)

KépKép

KépKép
okr
 
 


Na megint jól bezabáltam édességből...olyan már ez nekem mint a drog..gyakorlatilag más szenvedélyem nincs is. Képes vagyok még elcsórni is másnál a csokit :oops:
Itthon a létező összes édességet bevágtam..de úgy képzeljétek el, hogy még a Nesquik cukros kakaóport, a 3 üveg lekvárt (ez volt tegnap), ma péksüteményt, csokit, 2 rétest, fél üveg nutellát..
Szóval ez nagyon gáz..pedig most egy hétig nem is szedem a metformint.
Elvileg holnap kéne megjönnie. Fáj a hasam, meg a derekam is.
Ez az átlagon felüli zabálás mensi előtt volt régen jellemző.

Nemtom a palástfűtea mennyire hat a progeszteronra..lehet abba kée hagynom, hogy meg tudjon jönni?
babancs
 
 


babancs azta! Én aztán nagy édességevő vagyok, de még a legjobb formámban se tunnék elpusztitani ilyen mennyiséget :-) az a csoda, hogy nem pattogsz le föl egyfolytába :-)
Egyébként csak kívánod, vagy rosszul is vagy ha nem eszel iylen sok édességet?Nem fáj tőle a hasad?
krumplis pogácsa
 
 


Hát, akkor vagyok rosszul, ha nem eszek ennyi édességet..csak ebből tudok elegendő energiát nyerni.
Bár múlktor megvettem 20 dkg felvágottat..és azt is benyomtam egybe. Lehet, hogy a homronháztartásom most olyan, hogy ennyi táplálékot igényel. Csak gáz, hogy 52 kg-val többet eszem mint a 80 kg-os férjem :oops:
A hasam inkább úgy fáj, mintha izomláza lenne.
babancs
 
 


Ez tuti pajzsmirigy! amugy is túlműködik neked és még a merformin se engedi felszívodni a cukrot meg a szénhidrátot, nem csoda ha ennyit eszel :-) Normálisan semmilen körülmények között nem igényelhet ennyi táplálékot a szervezet. pláne cukrot!
sürgösen vizsgáltatsd ki magad, mert ennek nem lehet jó vége!
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!

Krisztiknek boldog névnapot, csakegynek szülinapot is! És ilyenkor 2 ajándékot kapsz? :-)

Én megértem Anitát is, meg Csakegyet is.
Mondjuk tényleg nem a legjobb érzés azt olvasgatni, hogy kint 1 fizuból még lovat is lehet tartani, miközben itthon még a viszonylag jó állású, és átlagos fizetésű, 2 keresős párok is egyik napról a másikra ének. Fogalmam sincs, mi lesz itt, meg azt sem, hogy mit csinál majd, akinek még rosszabb. és mindenkinek vannak olyan vágyai, mint egészségesen táplálkozni, nem csak tesco virslit, normálisan öltözködni, gyerekeket nevelni, néhanapján elutazni, és ez még nem lenne olyan fenenagy luxus, csak kilátástalan, hacsak nem vagy valami befolyásos valaki.
Az sem perspektíva, hogy mindenki menjen el, pedig sajna egyre több embertől hallom. Az a baj, hogy bennünk nincs összefogás, összetartás. Egy kicsit dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás.... Sehol Európában nincs ilyen... Ilyen helyzet se nagyon...
csillagfény
 
 


Holnap korán reggel utazunk,így már most elköszönök!
1 hét múlva találkozunk!
Puszika mindenkinek!Kép
Kavicskával remélem sikerül talizni! :lol:

Andika
A zebráshoz neked külön drukkolok++++++++++++++++++++++

KépKép

KépKép
okr
 
 


Hát ez gyors volt!! Megjöttek a cukor eredményeim, az inzulin még nem de a cukor igen. Mindig elfelejtem hogy szombati posta is van és csak este megyek ki érte általában, azt ilyenkor csomag levél int csücsül :-)
Na beírom az értékeket elemzést kérek. tehát az inzulin még nem jött meg, de az is volt. zárójelben a normálértékek vannak. bevastagoztam amit ők is eltérésként jelöltek.

éhgyomri 4,40 mmol/l (3,30-6,10)
30-perc 7,50 (8,00-10,00)
60-perc 6,50 (8,00-10,00)
90-perc 6,50 (8,00-10,00)
120-perc 10,10 (8,00-10,00)
150-perc 8,70 (8,00-10,00)
180-perc 6,20

Saját számításaim szerint ez bizony IR-re utal, mert a harminc-hatvan-kilencvenes értékek alatta vannak a normálértékeknek, és ez az inzulin túlműködésére utal. Igazam van vagy tévedek? nagyon kiváncsi leszek az inzulineredményekre. :?
krumplis pogácsa
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: