Új privát üzeneted érkezett!

okr: köszi!

a doki szerint ezért véreztem :( Ha jól sejtem a fogam lesz a ludas :(

megnézem van-e vérsüllyedés... (azt hogy jelölik?)

Köszi!
Vendég
 


Ez a jóslás dolog egy érdekes kérdést vet fel: ha előre meg van irva a jövőnk, sőt arra is van lehetőség hogy ezt előre megtudjuk, akkor hol van a szabad akarat? akkor mireföl élnük egyáltalán? mindek izgatjuk magunkat ilyen bógyókkal meg mindenfélékkel, ha ugy eldöntött ügy a baba? ezek szerint az is elég lenne, ha csak ülnénk ölbetett kézzel és csak ugy megtörténnének velünk a dolgotk amit előre meg vannak adva valahol, talán a "sors könyvében"? de ez is feltételez egy magasabb inteligenciát, aki brazil szappanoperát játszik az emberiséggel, mint valami gigantikus sakkjátékos, nem? :? :shock: :roll: Ha igy nézzük nem valami szép kilátások, nem? én szeretem azt hinni, hogy beleszólásom van a sorsom és az éltem irányításába, és ott van Isten, hogy ha segítség kell, tudjak elsődlegesen( !nem pedig a legvégső esetben!) hova fordulni, kitől segítséget kérni, hogy ha a saját butaságom miatt rossz úton járok, és afelé tartok hogy tönkretegyem magam, akkor igenis avatkozzon bele az életemben a megfelelő helyen, és terelgessen vissza. De onnantól aztán megint a szabad akaratom szerint irányítom az életem. csak igy van értelme az életnek.
krumplis pogácsa
 
 


Szép estét!!

Pogi egy privi ment!

Csakegy szia!! remélem a gyulladás hamar eltűnik!

Nóra drukkolok! várom a híreket.
Vendég
 

 
 

Csakegy
WE a jelölés
Sztem is a fogad lesz!Rögtön arra gondoltam.

Kincs
Nóra hétfőn már lesz,most pihizik otthon.Kapott magnéziumot is!

Anita
Sztem a főbb vonalai életünknek lehetnek előre "megírva"Pl. hogy 2 fiad lesz,az,hogy egyszerre(ikrek),vagy mikor az már nem.Na meg az sem,kitől.Legalábbis én így gondolom.
Az biztos,ha vmi nem akar sikerülni,akkor hagyom magam sodródni az árral.Ha makacsul hadakoztam vmiért,abból még jó sosem lett.Na,de ez az én tapasztalatom.Más lehet másképp látja. :oops:

Andika
Mail ment!
Holnap szombat!!!!!!!!!!!!!!!!De izgulok!!!Ne nagyon várakoztass meg bennünket,mert nagyon drukkolunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kezem lában X ben áll!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Nahát csajok!!! kész szociológiai tanulmány nekem igy párhuzamosan olvasni a mostani és a kb fél évvel ezelőtti bejegyzéseiteket :-) most tartok 2006 februárjában :wink: :wink:
krumplis pogácsa
 
 


Jó éjszakát!

Hulla vagyok a kora reggeli vérvétel miatt.

pussz
babancs
 
 


Sziasztok!

Eddig túlélésre játszottam a hidegfront miatt és csak olvasgattalak benneteket! Nem volt erőm írni!!!!! :(

Babancs!

Bár Pogi férje a szemész, de az én szemem több problémát is ötvöz, így sajnos ebben is vannak tapasztalataim.
Az a kérdés, h. szemtengelyferdülésed van v. a szemed domborúsága nem egyenletes????
Mert a cilinderes lencse az utóbbira jó! Én úgy tudom, h. a szemtengelyferdülés nem korrigálható kontaktlencsével, csak szemüveggel, nekem is az van ún. prizmás lencsével. De majd Pogi párja kijavít, ha tévednék. :wink:
A hasmenésed, szédülésed, rosszulléteid inkább a pajzsmirigyproblémádtól van, mint a metformintól!!! De nem tudom mennyiszer kell még bizonygatnom!? :!:

Lara!

Nekem semmilyen hormoneltérésem nem volt (Bár 3. napi vérvételem sem!!!!!! Minden más időpontból viszont jópár!!!! A kortizolomat meg a mai napig várom!)
De a Rotterdami Kritériumok alapján a PCO diagnózisához a policisztás petefészkek, hiperandrogén tünetek, menstruációs zavarok hármasból 2 megléte elegendő!!!!!!!


Norka!

Így utólag is boldog névnapot Boginak!!!!!!

Én javasoltam teát????? :shock: Max. azt, h. kérdezze meg Almodot v. Csakegyet! :wink:

Ma körülnéztem cumi ügyben (mindenképpen szoptatni akarok, de vannak szituk, amikor szükség lehet rá, pl. lefejt tej adása!), ledöbbentem!!!! Mi a különbség a latex és a szilikon közt? Tejes, teás, főzelékes???? Főleg ez utóbbin lepődtem meg, cumiból főzeléket???? :?:

Holnap megyünk Pestre babakocsi nézőbe! Ha vki még reggel 7-ig tudna írni bababoltokat címmel (kerület is!!!!) annak örülnék!!!!!


Csillagfény!

Ne félj az EDA-tól, nem oda adják ahol az idegek futnak, hanem annál lejjebb!!!!! És csak a gerincvelő körüli folyadéktérbe! Nincs bénulás!!!! Nyugi!

Zsizsik!

Én most már tényleg nem értem Ácsot!!!!!! Nem tudom mi alapján szelektál?????? :evil:
Éhomi inzulin 13 felett PCO-ban már kóros!!!!!! Meg az LH-d is magasabb! Ha tejfolyásod volt, akkor tuti, h. a prolaktinod sincs rendben!!!!
De mint fent írtam: Rotterdami kritériumok!!!!!!!! PCO-s vagy punktum!!!!! :twisted:

Pogi!

Irigyellek a körülményeidért! :D
A terheléses inzulin mérésnek tényleg ez lenne a humánus módja (még ebéd nélkül is tuti lenne!!!!!!), de sajnos a gyerekgyógyászaton mesélték, h. 4 éves küzdelem volt annak elérése, h. azoknál a kisgyerekeknél, akiktől naponta vesznek vért, be lehessen kötni állandó kanült és ne kelljen össze-vissza szúrkálni!!!! :evil:

Nora!

Nagyon szorítok, h. ne legyen baj!!!!!!!!
rambóka
 
 


Sziasztok!
Latom zajlik az elet! Olyan faraszto napom volt ma, hogy sajna mar nincs erom hosszu irasra :cry: ...hat, szep kis termes volt...Elkepzelem Anita neked a visszaolvasast :wink:
Andika, holnap szombat!!! Annyira izgulok!!! Kerlek, lepj meg minket egy johirrel, hogy jol kezdodjon a hetvege!! :wink: :roll: :D
Nora mar hetkozben gondoskodott a jo hirrol :lol: :lol: :lol: ...Es lecci, ha lehet, minnel korabban, mert a reggeli teamat itt fogom inni a gep elott :lol: ...es persze izgalommal elsokent a forumot fogom megnezni!!! :lol:
alice27
 
 


Sziasztok:)

Annyit és annyi félét irtatok h csak kapkodom a fejem.,,talán elsőként..
Rambóka :)
Merre jársz??Megterhelő már nagy pocakkal dolgozni!!

Zsizsik:)
Lemaradtam az okos tanácsokról,,,,azt tudom mondani amit a többiek is,,,,új doki+metformin!!

Anita:)
Tegnap éjszaka nem tudtam aludni,,(ház előtt ép 2 részeg összevert vmi srácot,szép póén volt :shock: )Azon gondolkodtam amit fro-ról irtál!Tényleg egy fincsi torta,sok-sok habbal,,,ilyen dolgokat nem is hallotam még!Nem voltam még fr. bár szerettem volna,,h büdös-e vagy sem, nem tom:)
A két országot nem lehet összehasonlitani,,,,de az érmének 2 oldala van,,,,,,amit leirtál,h pl.egy orvosi fizú mennyi...+gondolom még van ennél több is,,,,igazából azon filóztam,h egy tök átlag ember úgyan ilyen jól megtud élni??????
Meg még egy szálon futattam a dolgokat...külföldön annyira elégedetek a magyar orvosokkal,de mért csak azokkal az itthoniakkal mi mért nem lehetünk??? :?
Tudom sokat jelent h kit hol mennyire becsülnek meg,,,,de akkor mért válásztják ezt a pályát ha nem tudnak,mindent bele adni!!!!
És ezeket a sorokat senki ne vegye magára,nem bántásként irtam,,+nem provokálsáként ,,inkább szomoró vagyok h itt nálunk ilyen kilátástalan a helyzet szinte minden téren!
Na nem offolok! :oops:
hú mit is akartam még irni.....?? :roll:

Ginuska:)
Úgy örülök,h jobb kedvű vagy,,,újból gőzerőn vagy...legalábbis az irásodból ez jön le!!
Tippekről....hát...legyél nyugodt, kiegyensúlyozott,,,pé után az nem árt ha kicsit többet pihizel,,,,de igazság szerint sztem túl sokat nem számitanak,tégy mindent legjobb belátásod szerint,érezni fogod mit kell csinálni,Minednkinek más jönn be!Az tuti h nagyon szoritunk neked!!!

Csakegy:)
Jobbulást ,,,vigyázz magadra!!!

ANdika:)
Tükön ülök,,,várlak holnap a hirekkel!!

A jóslás és hasonlók,,,elég távolságtartó vagyok velük!1* jósoltak kb. 17 éves lehettem,,,semmi nem jött be belőle,,,,mért nem,,,,mert homlok egyenest a másik utat választottam,,nem éreztem h nekem a jóslat szerint kéne cselekednem,pedig a végén nagy örökség várt volna rám,,,de inkább lemondok róla!
Több nőt is ismerek akik gyógyitással foglalkozik,,,,mindig féltem tőlük,és sztem ezek a dolgok a rossz "erőktől származnak!
Nem vagyok egy vallásos ember,,,de mikor már teljesen el voltam keseredve hetente jártam a templomba Szent Rita képéhez és imádkoztam,,,és a legelső látogatás után kezdődtek helyre rázodni a dolgaim!Tudom h neki köszönhetem h most babás vagyok!
Gondolom h most sokan néztek hülyének,de nem baj :) ,ki igy ki úgy keresi a segitséget,,,,ráadásul most nagyon lelkizős kedvembe vagyok! :roll:

Na lelövöm magam!
Akit kihagytam bocsi,,,,,pussz !
Vendég
 


Rambóka
Főzeléket nem szabad cumisból adni!Nem is értem,hogy gyárthatnak még ilyet!
Én vizet ,esetleg lefejt tejet kávéspohárból adtam mindig,így nem tudom kisbabákank mi a jó méret :oops: .
Babakocsit mi a Brendonban vettünk anno,Pesten,de címet sajna nem tudok.
Viszont a kismamában találtam egy párat:
Ezeket a honlapokat nézd meg,írják a címet is:
www.matti.hu
www.brumimaci.hu
www.elefani.hu
www.gabriel.hu
www.minimano.hu

Minden aludni térőnek jó éjt,és szép álmokat! Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia ella :-) rólad is már annyit olvastam :D :D :D
Hát egy átlagember nyilván nem ugy él mint egy orvos, de igenis az átlagemberek is bizony egy normális élehető szinvonalon élnek. Temérdek kismama van, nekik is családi az adózás, nem lenne ennyi, ha nem tudnának megélni. Amellett olyan lehetőségek vannak egy fiatal párnak az elinduláshoz, csak egy példa: amikor kivesz itt valaki egy lakást, alapból le kell tenni egy havi lakbért, keét havi kaukciót (lehet hogy rosszul írom) és egy havinak megfelelő közvetítési díjat az irodának. Namost nem sok fiatalnak van kapásból ennyi nélkülözhető pénze, de(!) a bankja ilyenkor fogja magát és kifizeti ő a kaukciót. Amikor a pár kiköltözik, a bank maradéktalanul visszakapja a pénzét. Semmit nem veszít, csak egy kevéske pénze áll benne, de segített egy fiatal párnak, és ezzel uj kuncsaftokat szerzett. Mi is igy vettük ki a lakásunkat. Emellett itt nincs olyan, hogy bérel valaki egy lakást és bármikor a tulaj kiteheti a szűrét! minimum három évig semmilyen indokkal nem küldheti el őket, csak akkor ha neki vagy a gyerekének nincs hol laknia, de azt is csak ugy, ha előre szól hat teljes hónappal. És igy is valami három hónap lakbért elveszít. Igy egészen más nekiindulni az életnek! Meg aztán az adózásba azt is beleszámítják, hogy sajátba lakik vagy bérel-e. Tapasztalataim alapján azt kell mondanom, hogy igen, az átlagember is igen igen jó színvonalon él. és arról még nem is szóltam, hogy milyen minőségű élelmiszereket kap a pénzéért. Itt a 80-90-100 éves emberek annyira nem ritkák, hogy akárhová nézel látsz egyet-kettőt. Mint ahogy Alice is irta, hogy 80 valahány éves a stepokotatója, ez engem a legkevésbé sem lepett meg, de nagyon aranyosnak találtam.
krumplis pogácsa
 
 


Ella
Meg még egy szálon futattam a dolgokat...külföldön annyira elégedetek a magyar orvosokkal,de mért csak azokkal az itthoniakkal mi mért nem lehetünk???
Tudom sokat jelent h kit hol mennyire becsülnek meg,,,,de akkor mért válásztják ezt a pályát ha nem tudnak,mindent bele adni!!!!


Ha olvastad Anita férje milyen munkabeosztásban dolgozott itthon,és dolgozik kint már meg is van a válasz!(csak halkan jegyzem meg az én férjem,ill. Kavicsék is hasonlóan sokat ügyelnek)
Szted mennyire tud egy ember max. empátiás,figyelmes,és odaadó lenni 36 órányi ébrenlétet követően?Én képtelen lennék rá!Egyszer dolgoztam 24 órát folyamatosan,de azt hittem ott halok meg,és sosem lesz reggel! :x
Sztem pont hogy beleadnak minden energiát! :wink:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Anita:)
Hát rólam olvashattál :lol: :oops: ,,,még pedig?????? 8) (válasz ne jöjjön ám! :lol:
Akkor ma éjszaka nyugodtan alszok, h már ezt is megtudtam!És tök jó h ilyen jó kint az élet szinvonal!

Mennem kéne aludni ,hulla vagyok már!!!

De még egy:::
Nem birom ki h ne mondjam el....szóval tegnap óta nagyon happy vagyok,mert megtaláltam életem legszebb fiúnevét és még apának is tetszik :lol: !Elsőre talán furin hangzik,de tök jó,,,na kinyögöm ám::::Miron!!!!Most már csak fiúnak kell lenie ,aztán jó is lesz! :lol:

Na csók!
Vendég
 


ja és arról sem irtam hogy nincsenek kihajtva az emberek. Kilencre járnak dolgozni, és majdnem kétórás ebédidő van. A Dani hazajár ebédelni, és még egy délutáni szundi is belefér olykor. És nincsenek örökké nyitvatartó boltok, meg plázák ahol 12 órákat gürcöltetik az embereket. itt bezár a bolt legkésőbb nyolckor, de asszem még előbb, és vasárnap annyira nincs semmi nyitva, hogy jóformán egy kávét se lehet kapni! napi 24 órán át nyitvatartó élelmiszeboltok? minek? azon az állásponton vannak, hoyg alunni kell a boltosnak is valamikor. Szombaton piac van, mindenki odajár, csodás a hangulat, aztán délutánra elcsendesedik a város (ha nincs valami karnevál vagy fesztivál), és hétfőig mindenki pihen. A gyerekeknek hétfő-kedd suli, aztán szerda szünnap, csütörtök-péntek-szombat délelőtt megint suli, de szombaton csak nyelvórák vannak. nincsen olyan hogy a gyerek hazatámolyog holtfáradtan pénteken és már élni sincs kedve szegénykének! és az iskolai menza az olyan mint amit felsoroltam a diétás kórházi menübe! olyan az iskolai, a munkahelyi, a kórházi menza. És ezek nem magániskolák vagy magánkórházak, hanem a városi, állami kórház. A férjem nem magánkórházban dolgozik.
Szóval ezt még hozzá akartam tenni :-) elnézést a sok OFF-ért :-)
krumplis pogácsa
 
 


Ella
Érdekes név,még sosem hallottam!
A vonalzód meg lányos :oops: ,lehet 2 lesz? :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


ja és a 45 nap szabit egy évben már meg se említem...
krumplis pogácsa
 
 


MMM... Okrisz,ezt a részt azért is nem akartam beleirni,mert annyira megfogalmazhatatlan, sztem !
Nem is akarok bele menni,pláne nem vitázni,,,én próbálom nézni az ő szemszögükből is,,,,,és itt igazán az alapoknál kezdődik a gond mo eü.,,,de ha vki, vmit nem kap meg, vagy nem úgy, kit hibáztat az orvost,,,,és vagy jogosan vagy nem!!!
Vendég
 


tetszik ez a Miron :-)
nekünk is már megvannak a nevek, már csak egy gyerek kéne hozzá :-) Henrik vagy Janka Kamilla :-) olyan jó leírni :-)
krumplis pogácsa
 
 


Krisz:)
Majd ha kiderül h fiú ,kékre váltom :lol:
De olyan béna vonalzók voltak,ebbe van kicsi kék is! :oops:
Vendég
 


Anita
Egész nap a fokagymás ubidat kívántam. :D :oops:
A nyitvatartás,és csendesség itt is megvan!Itt hétköznap du 5-kor kihal a város :shock: A baj,csak az,hogy én 6-ig fogok dolgozni.Még szerencse hogy van már egy éjjel-nappali. :wink:

Szóval aki csendre vágyik,az jöhet ide is! :D :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!Nem kaptam tesztet,de reggel majd elmegyek még 1-2helyre....és délelött tuti megcsinálom! :lol:
Szóval,nem fogom nyítni a topikot ,de igyekszem...
Na jó éjt! Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


okr! csak egy kis szeletelt uborka, fokhagymás tejföllel keverve. szerintem öt perc alatt kész :-) egyél ha megkívántad :-)
krumplis pogácsa
 
 


ANita
Nem soká lesz gazdája a neveknek!!!!!!!!! :wink:
Tudsz albit???Megyünk ki hozzátok,azonnal :lol: :D
Vendég
 


Ella
A hal mindig a fejétől bűzlik! :wink: De tényleg ne menjünk jobban bele.

Hát egy kis kék valóban látszik benne!Legyen fiucska a gyermek! :lol: Amugy mit érzel,mi lesz?


Anita
Szép nevek! Mennyi korkülönbséget szeretnétek?
:D

KépKép

KépKép
okr
 
 


Andika:)
Lényeg h kapjál,,,ja és két csikosat vegyél ám!!! :wink:
Szoritok nagyon!!!!!
Puszi
Vendég
 


húde késő van, megyek én is alunni :-) Dani már megszólt hogy a PCOS miatt állandóan aneten lógok :-) de megérti :-)
erről a szemüveg-lencse dologról holnap írok bővebben. már nem volt türelme magyarázgatni itt az enyémkémnek. mert előtt nekem kell elmagyaráznia hogy normálisan le tuggyam irni, de megigérte, hogy a reggeli alatt bevat a szemtengelyferdülés titkába :-)
krumplis pogácsa
 
 


Krisz:)
Semmit ,de azt nagyon! :lol:
Áll. sósat kivánom+mindig elsózom a kaját,férjem már kiakar vágni :oops: ,,,aztán igy mindenki rám mondta h biztos fiú lesz,,,,hát majd kiderül!!!

Tök jó h ilyen sokat itt tudsz lenni..Ada baba alszik?????
Vendég
 


Anita
Jó éjszakát!!!!!
Vendég
 


hát konkrétan egyenlőre a korkülönbséget nem tervezzük amig még egy kölök sincs a pocakomba benne, de nem túl sokat, 3-4 évet kb.
temérdek albi van Ella ...hmmm Albi, ez névnek sem rossz...hmm :-)
krumplis pogácsa
 
 


Most már tényleg megyek!
Jó éjszakát!
Vendég
 


Ella
Ada alszik!Szerencsére!Roppant hisztis mostanság :twisted:
Én a hust utáltam,és folyton gyümölcsöt ettem.De ez nem hiszem,hogy a gyermek nemétől függene.Egyszerűen a sóra van szüksége a szervezetednek.Én szülés után a kilos sót is meg tudtam volna enni! :wink:

Anita
Holnap csinálok is!Ma már nem kopogok vele,mert felébred a család! :D

Andika
Bizony,jól nézd meg,hogy 2 csíkos legyen! :D Várunk a hírrel!!!!!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


rambóka írta:Bár Pogi férje a szemész, de az én szemem több problémát is ötvöz, így sajnos ebben is vannak tapasztalataim.
Az a kérdés, h. szemtengelyferdülésed van v. a szemed domborúsága nem egyenletes????
Mert a cilinderes lencse az utóbbira jó! Én úgy tudom, h. a szemtengelyferdülés nem korrigálható kontaktlencsével, csak szemüveggel, nekem is az van ún. prizmás lencsével. De majd Pogi párja kijavít, ha tévednék. :wink:


na mégiscsak idetolta az arcát, de aszonta a konzultációs díjat a az alábbi számlára kéretik utalni: 34156734-.... hihihi :-)
Szóval kis kavart kell tisztázni:

A szemtengelyferdülés és a szem domborúságának egyenetlensége egy és ugyanazt jelenti, szinonímák!!!! És a cilinderes lencse kell rá, jobb a szemüveg, de már a kontaktlencsék is elég jók, de azt a férjem nem ajánlja.

Amit viszont a jónép állandóan öszekever a szemtengelyferdüléssel, az a kancsalság és prizmás lencse kell hozzá. ugyanis a kancsalság és a szemtengelyferdülés a legkevésébé sem ugyanaz!

Így érthető vagy van további kérdés?
krumplis pogácsa
 
 


Köszi Pogi!

Az a baj, h. az egyetemen belénkvernek egy csomó latin kifejezést (pl. astigmia) és utána nem tudjuk, h. az átlag ember által használt kifejezésnek mi a latin megfelelője!
De néha a magyar kifejezésekkel is baj van!!!!
Ilyen pl. itt Baranyában a "fökény" kifejezés, amire évekig azt hittem, h. a "fekély" helyi megfelelője, mire kiderült, h. "szemölcs" !!! :shock: (és még van egy pár hasonló!!!! :lol: )

Orvosi pálya?
Szerintem egy csomóan a családi hagyományt követik, mert generációk óta mindenki orvos v. ügyvéd, esetleg apuka ki is tagadná a gyereket, ha pl. festő szeretne lenni!!! :evil:
Mások elhivatottságot éreznek embertársaik segítésére (ők égnek ki leghamarabb a jelenlegi rendszerben!!! :evil: ).
Megin mások azt hiszik, h. van még presztizse a szakmának, és a Dr. a nevük előtt majd vmi kiváltságot ad! (Hát nem feltétlenül! :evil: )
rambóka
 
 


Minden Krisztinának Boldog Névnapot kívánok!Szilvi
Kép
szyszqo
 
 


Jézus, mekkora lett ez a malacka..Akár Én is lehetnék :?
Bocccs.
szyszqo
 
 


Sziasztok!

Köszi, kezdtek meggyőzni az EDAról. Azt még régebben hallottam, hogy valaki lebénult. Akkor még lehet, hogy másképp csinálták (6-8 éve)?
Hátrányai?

Rambóka, szerintem orvosnak csakis mélységes hivatástudatból érdemes menni. Külömnben nem bírja ki. Hülyeség ha valaki nem engedi oda a gyerekét, ahová szeretne menni. Én pl szívesen lettem volna gyógytornász, vagy diétás nővér, vagy ilyesmi, a családi tanácsnak nem nagyon tetszett. Na meg akkor lehet, hogy fel sem vettek volna.

A Dr valóban nem jelent túl sokat (bocsánat, de szerintem ezt a doktori címesek, nem csak az orvosok ugyanúgy lejáratták, mint a diplomások a diploma értékét).
Én azokat az orvosokat tisztelem, akik embernek kezelnek, lelkiiskleretesek, alaposak, és nem baj, ha értenek is ahhoz, amit csinálnak. és nem feltétlen csak a pénzre hajtanak, de az ilyeneknek adok is, magamtól is, szívesen.

Anita, értekes a fejtegetésed... Mindjárt abbahagyom én is, csak érdekel a téma, bocsánat. Szerintem Isten ilyen időtlen dimenzióból figyeli az eseményeket. A te szabad akaratod abból áll, hogy neki igent vagy nemet mondasz, az Ő veled kapcsolatos tervére. Ezt mindig megteheted, ha egy nap nemet mondtál, akkor mondhatsz másnap igent. Az, hogy most orvos leszek, vagy ügyvéd, ez bizonyos szinten meghatározott (genetika, képességek, stb...), azon belül választhatsz persze, legalábbis általában. Isten inkább lehetőségeket ad, és ő egyszerre látja a múltat, a jelent és a jövőt, azt is, hogy mit fogsz választani, mert ismer téged. Ahogy pl tudod, hogy a férjednek mi tetszik egy kirakatból, vagy fordítva. nem azért mert befolyásolod, vagy nincs szabad akarat, egyszerűen ismered.
Vannak emberek, akiknek igenis van képességük a jövő látására. (szenteknél is volt ilyen) Nagyon kevesen, a jósok szerintem sarlatánok, lelki bűvésztechnikákkal dolgoznak. Aki viszont komolyan csinálja nem beszél róla, mert tudja milyen veszélyes. Másrészt mindig ott van az a bizonyos HA....

Bocsánat, leállok...

Szép hétvégét mindenkinek!
csillagfény
 
 


Jó reggelt!

Rambóka, Pogi és Dani :) !

Köszönöm amit a szemtengelyferdülésről írtatok..és bocs az ide nem illő témáért.
Én is úgy tudom, hogy szemtengelyferdülésem van (nem vagyok kancsal :wink: ), állítólag ilyenkor a szem nem tökéletes gömb alakú, hanem tojásra kezd hasonlítani. A fényt mádképp töri meg a szem, ahogy előre nézünk nem párhuzamos a 2 szem iránya.
Van szemüvegem, a jobb lencse cilinderes. Először eléggé húzott.
Kontaktlencséből is kelllett cilinderes.
Egyébként a pm. túltengésnek lehet olyan tünete, hogy a szem elkezd kidülledni. Egyszer láttam egy ilyen csajt. Valami folyadék keletkezik a szem mögött, és az nyomja kifelé.
Remélem nálam nem erről van szó.

Rambóka és én nem vontam kétségbe amiket írtál a pm.ről- ami elbizonytalanított, hogy 2 éve már nézték (bár enyhébb tüneteim voltak) és jól működött. Most meg hülyének nézett az előző házidoki, amikor felvetettem ezt a pm. dolgot. edig ő is látta, hogy jól meg van nagyobbodva. Házidokit váltottam, ő elküldött.
..
Rambóka mesélj majd, milyen kocsit sikerül találni.

A gyerek nevét illetően..ha lány lesz (a férjem kívánságára) Blanka lez, ha fiú Domonkos. (bár még nem igazán aktuális)

Megkaptam a szakvizsga behívót szept. 20-ra..aug. közepétől már kemény magolás vár rám :(
babancs
 
 


Jó reggelt!

Okrisz
Bocsi h este nem vártam már meg a válaszod,pedig kérdeztem,,,,de már majd le borultam a gép mellől! :)


Krisztiknek...Nagyon sok Boldog Névnapot!!!!!!!!!!!!!! :lol:

ANdika:)
?????????????????????????????
Vendég
 


Jó reggelt,

A Krisztákat isten éltesse ma! (persze máskor is)

Csakegy, helyzetjelentést kérek! :!:

Andika! Kicsit aggódok a 10.dpo miatt, nem lesz-e ez túl hamar (Nóra 13.dpo-n is negatívat tesztelt), de abban bízom, valójában már előrébb tartasz az ügyben! Gyere, mert Bogival együtt nagyon izgulunk!

Lányok! Megadtátok a témát az újabb Figyelős cikkemhez, szeptemberben tervezném megírni... :oops: fiatal orvosok kivándorlásáról lenne szó. Annyi minden elhangzott itt, hogy csak kapkodtam a fejemet. Felebaráti szeretetből, álnévvel, úgy, hogy nem feltétlen lehet rátok ismerni, megszólalnátok a cikkben? Egyik oldalról rátok gondoltam, Anita, másik oldalról meg rátok, Okr-Kriszta (egészségügyis házaspár, férj és asszony is érintett), de Kavicska, Rambóka véleményére is kíváncsi volnék... igazi banzáj lenne, nem gondolnátok, főszereplőket csinálnék belőletek! :lol:

Tegnap este elszöktünk Tamásommal moziba, megnéztük a Karib tenger kalózai 2-t. Anyum volt itt addig, ma utazott Erdélybe buszos úttal. (De jó neki) Hát én annyira feltöltődtem, de annyira.... hazajöttem, és 10-ig meséltem Boginak a filmet, meg előadtam Sparrow kapitány figuráit, Bogi meg elkerekedett szemmel kommentálgatott... halálos a csaj. És mondjátok meg, ilyen egy 2 hónapos? 8 hónaposan felmondja a Pitagorasz tételt? Á, csöppet sem vagyok elfogult... :oops: :lol: De tényleg nagyon fura, hogy mennyire kommunikál, ha látja hogy hülyéskedek vagy nevetek, ő is elkezd kacagni!
Viszont azt, hogy mennyit eszik egy nap, már meg sem mondom... :oops:

na lépek, visszanézek még. pusz Norka
Vendég
 


Kincsecske, hol tudom megnézni a mára frissített görbédet??
Vendég
 


Sziasztok!

Norka máris bepakolom (remélem) :lol: kérésed számomra parancs :lol: A mikroszkópról mi a véleményed?? Ma köptem és páfrányos :shock: átverés????? dobjam ki???

KRISZTI BOLDOG NÉVNAPOT!!!!
Vendég
 


Görbe: Kép


A 19cn volt szép páfrányom és az első jelőlése a pé-nek20cn volt aztán átrakta :?:
Vendég
 


Kandi én is várom a teszt eredményét!!!

(csajok a Balcsinál olcsó szállást tudtok??? eldöntöttük,hogy a tali után lekocogunk de olyan árak vannak :shock: ,köszi!!)
Vendég
 


Sziasztok!

Andika, hol jarsz??? :lol: Hu, milyen kis kivancsi vagyok?

Krisztiknek boldog nevnapot!!!

Ramboka, itt Fro-ban nem hasznaljak a dr. jelzest a privat szferaba, de sokszor meg a szakmaiban sem. Persze a korhazakban meg a redelointezetekben ki van irva, hogy Docteur XY, de ezzel vege. Ha privat helyen, pl. baratoknal vacsinal valaki ugy mutatkozik be, hogy dr.XY, azt tenyleg total hulyenek nezik. Pl. a ferjemnek tobb mint tiz eve megvan a nagydoktori cime, de meg SOHA nem irta a neve ele, hogy Dr....es nem is mutatkozna igy be semmi penzert. Pedig, Mo-on a csaladban, meg a baratok kozt is rengeteg embernek megvan ez a cim, es egy alkalmat sem mulasztanak el, hogy kitegyek :shock: ...tejlesen privat szitukban sem...sot, meg a telefonba is igy szolnak be :roll: Ja, es itt a jogaszoknak nem jar ez a cim...persze a nevuk utan irhatjak, hogy ugyved, biro...stb....de ez sem divat. Vegulis minek? Kinek? Ja, meg a masik, a munkahelyen inkabb azt lehetne kiirni, kinek nincs doktori cime, mert egy kutatointezetben inkabb ez a ritkabb...Szoval mi nem doktorozunk.

Anita, en pl. 43 nap szabival rendelkezem :lol: ...Az elso evben alig birtam elhinni a Mo-i 21 utan...Nekem tavaly junius vegen volt az inzulinvizsgalat...hasonlo korulmenyek kozott mint neked, es en is kaptam fini ebedet...Mi reggel hetre mentunk be, mert tobbek kozott kortizolt is neztek, meg volt LH/FSH teszt is, nemcsak inzulint. Bevezettek egy kellemes szobaba, amihez volt kulon furdoszoba es wc meg persze tv et telefon meg ujsagok ha olvasni akarok. A noverke megkerdezte mihez lenne kedvem, mert ha filmet nezni, akkor hozza a listat a filmekrol, es beprogramozza a tevet. En vegul ujsagok olvasasaval toltottem az idot. Mindket kezembe kaptam k-t es onnan csapoltak. A vegen kaptam fincsi ebedet...A noverke kedvesen felajanlotta hogy pihenjek meg, zuhanyozzak le, ha van kedvem, meg a telefont nyugodtan hasznaljam, hogy hivjam a ferjem, mikor jonak latom....Hat nekem igy zajlott a vizsgalat...

A szemmel kapcsolatos dolgokhoz nem tudok hozzaszolni, mert nekem meg csak szemuvegem sincs...mondjuk hozzateszem, egyenlore.

Milyen szep neveket latok itt? Nahat, nekem mindegyik tetszik. :lol: A Blanka pl. nagy kedvencem...A Kamilla is szep, de szeretem a Camille-t is, ami egy volt ferfi kollegam neve. Ella, a Miron nevet hol talatad? Meg nem is halottam rola, de nagyon szep...Mi a jelentese?

Alice
alice27
 
 


OFF...Hetkincs, hany fore kerestek szallast Balcsira?
alice27
 
 


Alice ment egy privi! remélem odaér :) csak 2fő!
Vendég
 


7kincs!

Nagyon hasonlít a görbénk..azt leszámítva, hogy nekem ma már csak 36,7 volt a hőm.
Az ovuláció mind2tőnknek 22. cn.-on volt.
babancs
 
 


Norka
Magam elé képzeltem ahogy,meséled Boginak a filmet :) ,,,zabálni való lehetett!Nyugodtan legyél elfogult....az mondjuk igaz h bármilyen kicsi,annyira megérti a körülöttük lévő dolgokat,h csak na...mi lesz ha elkezd beszélni,,,véged lesz!!! :lol:

Kincsecske:)
Szép a görbéd!!!!Mikor tesztelsz??

Alice:)
Teljesen egyetértek veled a dr, cim kiirásával kapcsolatban,,ez itt nálunk csak fitoktatás!!Na de az én számon lakat van! :lol:
A nevet bármelyik utóneves keresőbe megtalálod..de bemásolom!!

Miron

A név eredete:
Görög eredetű név.

A név jelentése:
Jelentése: tömjén.

A név gyakorisága:
Szórványos.

Férfi név

Névnapok:
december 10. (névnap)

pussz
Vendég
 


Kincsecske, neked mióta van cicifájásod? Tudom, nálad az jó jelző. Jobb, mint a páfránymutogató, azt vidd vissza ahonnan kaptad... :?

És mikor is voltál UH-n, amikor a doki nem látott semmit? (Jó tudni: egy kiválasztódó domináns tüsző, ha belehúz, naponta 2-3 mm-t is tud nőni)

Tudod miért kérdem ezt? Mert nekem totál nem egyértelmű a görbéd. Ugyanis szerintem 14.cn-en volt az LH csúcsod, és valamikor 17.nap táján az ovulációd, csak nem felugrott a hőmérsékleted, hanem lassan felkúszott, ahogy fokozatosan beindult a progitermelésed. Szóval szerintem többedik napon jársz, mint 6-7.dpo... lehet, nincs igazam... de így érzem, hogy itt egy háromfázisos görbével van dolgunk... :!:
Vendég
 


Sziasztok,

Köszi a névnapi köszöntést ... (izé... én is Kriszti lennék vagymi :) ... ja... és ma vagyok 31.... (állítólag véletlen volt anno a névválasztás... )

Ja... nálam minden OK, barnázás elmúlt, a hátam pedig szétment a fekvéstől... most ücsörgök... aztán megyünk a szüleimhez szülinapi tortázni...

Holnap meg elkezdünk pakolni a nyaralásra.. hétfőn még UH a Sotén (berendelt a doki mert nem tetszett neki a vérképem)... aztán rendrakás... és ha minen OK akkor indulás... max. 2000 km-ben limitáltuk a nyaralást és megpróbálunk mindenhol több napig maradni... ha meg bármi gubanc lenne ottragadunk néhány napig...

A dokik kivándorlásáról... én egy dolog miatt nem szóltam ebbe bele... most bevezetik a tandíjat amit egyformán kell a csóri tanárnak fizetnie és az orvosjelöltnek aki miután kifizettette a tanulmányait az állammal lelép... szóval én a reformot ott kezdeném, hogy aki lelép az országból és kint hasznosítja a diplomját azzal x éven belül kifizettetném a képzési költségeket... Egyébként én a sajátomat is kifizetném ha kimennék külföldre dolgozni, úgyhogy nem diszkriminálnék... (én jogosnak tartanám)

Egyébként meg éltem külföldön... majdnem 3 évig összesen... és ott sincs kolbászból a kerítés... talán egyedül az orvosok és mérnökök azok akik könnyedén elboldogulnak... a többiek mindig is kínlódni fognak, őket mindig is diszkriminálni fogják, mindig idegenek maradnak... az orvosokon kvül ugyanis kevés ember van akit úgy várnak mint a messiást... (itt is ez lesz... a román orvosoknak visítva örülnek majd miután az összes magyar orvos lelépett)

egyébként mi is keresgélünk kint munkát a férjemnek ... de sehol semmi... ő is diplomás, ő is sokszorosát keresné kint a fizujának... de nincs munka... (hja... énekes...ráadásul bariton/basszus... )

1 éve még azt mondtam, hogy itt maradunk mert minden ide köt de most nekem is tele a hócipőm...

én találnék munkát (szerintem elég könnyen) de rám ugyebár nem lehet építeni...

Szóval tök jó, hogy az orvosok kint jól megélnek és, hogy mi itthon rekedtek majd szépn kihalunk... de hosszú tvon nem ez a megoldás sajna... (viszont orvosként/ápolóként per pillanat én se maradnék)... csak én azért nem ujjonganék ezen ennyit mert ez nekem speciel iszonyú xar érzés... főleg most, hogy itthon tök kilátástalannak látok mindent... és mivel mi nem vagyunk orvosok nekünk itt kell boldogulnunk... alternatíva nélkül... (ez is röhej... a férjemmel mind a ketten olyan helyen dolgozunk, hogy aki meghallja az első reakciója, hogy hűha... ehhez képest ... lassan ott tartunk, hogy egy eladó is többet keres nálunk... mindez azért, mert én nőből vagyok, 31 és pontosan tudjék, hogy ilyen paraméterekkel nem dobbantok a cégtől... így minek megemelni a fizumat? A férjemék meg örülnek, ha a minisztérium egyáltalán átutalja a fizut...)

(bocsi ha kiakadtam... de ez a dolog már a választások óta iszonyúan piszkál... azóta egyre kevésbé látom a kiútat... és nekünk hétköznapi embereknek ha nem akarunk rakodómunkásként gürizni bazi nehéz bármit is csinálni...)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: