Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tényleg iszonyatos a mennyiség Kép. Most megpróbálok mindenkinek írni valami okosat, mert egy csomó mindent másképp tudok. Aztán lehet hogy nem igaz a tudásom.

Szóval, Lolita, lehet peteérésed menzi alatt is. Ugye itt már megdől a 14 napos elmélet. Szerintem ez a pé után 14 nappal kell megjönnie hülyeség, azért is, mert ugye általában a pét a ciklus közepére teszik, de mi van ha valakinek 30-35 napos a ciklusa? Már nem igaz.

Különben a hosszú ciklust is valamilyen hormonhiány okozza, természetesen nem jut eszembe melyik Kép.

Ja, és Lolita, én úgy hallottam hogy nem túl jó a babának ha gombásan fogan. Az más kérdés, ha a kismamának lesz, mert ugye akkor már nem tudnak mit csinálni, de szerintem is várd meg míg teljesen meggyógyulsz. Ezért nem érdemes kockáztatni. Remélem másoknak jobb véleményük van erről, és nem csak hallomásból tudnak róla.

Anikó, szóval neked annyira nem jönnek be a páfrányok, vagy csak rosszkor csinálod. Látod, én is azt hittem hogy a 14. napig kell várnom és erre tessék már a hetediken elkezdődött. A tojásfehérje nekem is középidő körül van, tehát nekem sem egyezik a páfrányokkal. Ennek úgy kéne működni, hogy tojásfehérje páfrány, aztán meg fehéres, nem páfrány? Akkor nekem nagyon hosszú peteérésem lesz, mert ugye most páfrány, nem tojásfehérje, aztán meg nem páfrány tojásfehérje Kép. Na ezt jól leírtam. Most akkor döntse el az ember, hogy melyik módszer szerint akar akciózni, mert mind egyszerre nem jó Kép. Képzeljétek el ha még hőmérőznék is Kép

Na és végül a kajáról. Egész jó íze lett, bár nem a megszokott ízvilág. Hiányzik belőle egy kis sonka. Meg egy picikét sótlan lett, de nekem ízlett.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Lolita!

Még leírni is bizsergetős. Kép Ne érts félre, biztos túl nagy hatással volt rám a film (és ezek után ajánlanám, hogy nézd meg). Kár, hogy nem szereted, pedig tényleg szép, és ezt viszont nem csak a film miatt mondom!

Szóval a görcsök. Sokáig én sem figyeltem, és nem is tudtam, hogy vannak, de két és fél éve nyáron egy olyan görcs jött rám, hogy alig tudtam mozdulni. Hasonlít a menstruációs görcsre, nyilall alul, mintha ki akarna szakadni a méhed (na most jó bíztató vagyok Kép). Épp bejött a melóhelyemre (mert ott tört rám) egy barátom, és elvitt dokihoz, hátha vakbél ne menjen az idő. Megitattak velem egy bödön vizet az ultrahanghoz, és a dokinéni, aki nagyon kedves volt megállapította, hogy ovulációs görcsöm volt. Mikor a pete kiszabadul, kifolyik vele együtt folyadék is, és ez akkor nekem nagyon sok volt, azért éreztem olyan intenzíven. Annyira erős görcsöm azóta sem volt (sajnos), de majdnem minden hónapban érzem félidő tájékán. Van amikor egyáltalán nem. A dokinéni mondta, hogy sokan soha nem érzik meg, sokan meg minden hónapban annyira erősen, mint én akkor. Leendő (remélem Kép) sógórnőm a pete egész vándorlását érzi odabent, hogy mikor hol jár. Kép Sikerült is egy éven belül kétszer teherbe esnie, csak sajnos elvetélt mindkétszer az első hónap után. Kép

Na, remélem érthetően írtam...

Pussz.
A.

Kép
baba888
 
 


Hajni, próbáltam én nyálazi mindig, nem csak a 14. nap körül, több hónapon át minden nap nyálaztam, de nem volt olyan szép eredményem soha, mint neked a napokban. Ha véletlenül egyszer páfrányos is lett, se előtte, se utána lévő nap nem mutatott csak pöttyöt, pedig előtte már úgy jelez elvileg, hogy a pöttyök között megjelenik egy-két páfrány. Szóval kacat. Kép
A tojásfehérjénél meg félreértetted, mert egyáltalán nincs. Se az elején, se a közepén, a végén meg pláne! Talán rögtön a menzi utáni egy-két napon, de nem valami intenzív, pedig emlékszem, mikor még nem értettem mi ez, csak úgy "ömlött". Hát lehet, hogy akkor kéne eröltetni egy kicsit a próbálkozást. Kép Akkor most elvileg jók vagyunk, mert eddig 6.,11.,14. nap. Kép

A.

Kép
baba888
 
 

 
 

Bocsi, akkor tényleg sikerült. Nekem csak csökkent a figyelés őta, de nem tűnt el teljesen. Arra meg csak most jöttem rá hogy rosszkor van valami. Próbáld ki a hőmérőzést. Hátha nálad az jön be. Bár nekem ahhoz sem igazodott a tojásfehérje, és a leesés meg a 15-16. nap körül volt. Na most legyek okos Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Lolita most lebuktál!
Nem olvasol tüzetesen :-)
Nekem lesz eskükőm augusztusban, csak Nata azt mondta hogy nagy hassal nem olyan jó, én erre reagáltam. Igen Pesten, neked? és már mindet megszerveztél? Majd lehet kérek akkor tanácsot!
Na most már küldjetek tanulni...!

Sok BHA-t mindenkinek
carlos
 
 


Iszonyú gyorsak vagyunk! Kép
A hőmérőzést folyamatosan csinálom, csak ebben a hónapban hagytam fel vele (van is reggelente hiányérzetem!), és aszerint nagyjából középidőre tehető, az elején még lent szokott lenni, olyan 36,4 körül. De az is olyan megbízhatatlan, van, hogy a krokodil megirígyelhetné fogazat gyanánt.

Kép
baba888
 
 


Jaj még csak annyit már annyiszor meg akartam kérdezni mi az a zebrás!

Bár eddig senkit nem érdekelt mi az a BHA,
azért mindenkinek sok BHA-t!

(Most már úgysem árulom el!)
carlos
 
 


Épp akartam kérdezni, hogy mi is az a BHA?
A zebra az, amikor a terhességi teszten már nem csak egy csík látszódik, hanem kettő. Na az már egy szabályos zebra! Kép

Kép
baba888
 
 


Juca,
köszi a gratulációt, 12 hetes a pocaklakóm. Az István kórházba járok, és tök jó dokim van. Pedig csak ajánlás képpen kaptam a telefonszámát kb. egy éve, de bevált.

Zafír,
a hüvelytejet folyásra kaptam, de persze nem múlt el tőle, sőt semmitől nem múlt el, bár nem volt vészes a dolog. Most viszont, mióta terhes vagyok, sokkal intenzívebb. Olvastam, hogy így kell lennie, de engem nagyon zavar, úgyhogy következőre szólok a dokimnak, hogy valamit kezdjünk vele.

Hajni,
az tényleg jó, hogy magadat adod a párodnak szülinapjára, csak ne felejtsd el átkötni magad egy masnival, és vegyél fel valami szexi fehérneműt. Hidd el, fergeteges lesz a hatás! A legjobb úgy, ha még táncolsz is neki ilyen szerkóban. Ezt most komolyan mondom, nálam bevált, és hihetetlen akciókat produkálunk ilyenkor.

Carlotta,
ha esetleg decemberben estél volna teherbe, akkor lehet, hogy augusztusban már nem nagy lenne a pocid, hanem esetleg már meg lenne a baba. Én erre gondoltam.
A szülésfajtán még nem gondolkodtam, de hál' Istennek az István bababarát korház, úgyhogy sok lehetőség van. Majd ha eljön az ideje, gondolkodom rajta. Egyelőre csak annyi jár a fejemben, hogy addig ne legyen semmi gond, és ha így lesz, akkor megszülessen bárhogy.

Lolita,
félreérttetél. Én nem magamra gondoltam, csak Carlotta-nak válaszoltam. Az én polgári esküvőm tavaly júniusban volt, a 250 fős hatalmas sátras lagzim pedig szeptember 4-én. Úgyhogy én már asszony vagyok Kép

Csajok,
most már tényleg elég legyen !!!!!!
Mivel mindjárt lejár a munkaidőm, csak hétfőn tudok jönni újra, ezért már előre "dühös" vagyok! Szerintetek hány órámba fog telni elolvasni mindent? Ti azt gondoljátok, hogy én csak itt ülök egész nap, és semmi melóm nincsen?! Hát nagyon tévedtek! Rengeteg munkám van, úgyhogy vegyetek vissza, különben csak azt fogom tudni elolvasni, amit kifejezetten nekem írtok, és ezt nem szeretném! Na, elég legyen! Tessék leszakadni a netről KépKépKépKépKép

Jó hétvégét mindenkinek!

Nata
nata
 
 


Százmillió + 1 bocsika Carlos!!!!!
Akkor tényleg "a szavakat a keverem"! Szóval nektek augusztus a nagy Összeesküvés? Miért pont nyár vége? Tényleg pocakkal szeretnél ott állni?

Nekem a Vajdahunyadvárban lesz, mármint az ott levő Jáki kápolnában. Mindig is az volt az álmom, hogy tavasszal legyen, mikor orgonaillat száll a szélben és tulipánnal állhatok a kezemben. A szervezés nagy részén túl vagyunk. Elsőként a 3 legfontosabb - templom (pap + helyszín), étterem és végül polgári időpont. Utólag jöttem rá, hogy a sorrend milyen fontos volt!!! Megvannak már a meghívók is és a köszönetajándékok, ültetőkártyák. Még nem mertük kiküldeni a meghívókat, mert a papunk sajna olyan, ha 1x nem megyünk jegyesoktatásra, nem ad össze minket. Ezt az arcunkba vágta első alkalommal. Ki hallott már ilyet?

Szóval addig is szoftosan vagyunk a gyerek-projekten. Mert az első feladat a csiperkék, pöffetegek és az őzlábgombák kiírtása belőlem. Kép

Anikó, ijesztő, amit a görcsödről írtál. Reméljük, hogy már mihamarabb az apró görcsök helyett egy apró élő szervezet lesz odabenn...

Hajni, a hosszú ciklusokat úgy értettem, hogy a ciklus első fele bármilyen hosszú lehet, de a második feléhez kell a nagy könyv szerint 14 nap, mert a nyálkahártya megvastagodásához, megéréséhez (majd leválásához) állítólag ennyi idő kell pontosan. Tudom, hogy ez nem szentírás, de sok fórumon (ilyen orvos válaszol-okban) olvasni.

Sajnos én is tudom, hogy a gombásodás nem tesz jót senkinek, de engem a legutóbbi dokim azzal "vígasztalt", hogy "lehet, hogy sose keveredem ki belőle". Ott is hagytam.

szép délutánt!
lolita
 
 


Nata,
250 fő???????? Aztaaa....Mire végigköszöngettél mindenkit, addigra kireggeledett? Kép) Hú, hogy bírtátok? Azért anyagilag sem lehetett semmi. (Bocs, ezt nem akarom forszírozni, nem rám tartozik.) De legalább emlékezetes marad és jobb esetben csak egyszer van az életben ilyen. Kép

gratu a manóhoz odabenn!
lolita
lolita
 
 


Na jó, erre még válaszolok, aztán tényleg megyek haza.

Lolita,
tényleg nagy vállalkozás volt, de én nem is akartam (egyáltalán esküvőt sem). De az anyós szerette volna (és utóbb kiderült, hogy a férjem is), úgyhogy belevágtunk. Tudni kell, hogy a férjem szülei vidékiek, és náluk szokás a nagy lagzi. Ezért az én részemről volt 37 vacsora-vendég, a férjem kb. 10-et hívott, a többi az anyós írta össze. Sok durva dolog volt, például, hogy a meghívókat személyesen kellett kivinni (mert anyós szerint így illik), és voltak olyan helyek, ahol a párom sem ismert senkit. Enyhén ciki volt. A 250-hez természetesen még hozzájöttek azok, akik csak a templomba jöttek el, úgyhogy voltunk többen is. Az anyagi részénél viszont jól jártunk, mert az 1/3-át fizettük mi, 2/3-át pedig anyósék, mert hát ugye Ő akarta az egészet. Viszont ami bejött, az 100%-ban a mienk lett, úgyhogy (pontosan kiszámoltam) 375%-os nyereségünk volt. Azért ez nem olyan rossz! Kép Persze mind megy a házba, amit építünk.

Szóval ennyi, most már tényleg megyek haza.

Nata
nata
 
 


Nata,
tudom, hogy már hazamentél, de azért még hátha bekukkantasz hétfőn. Ez az anyós dolog nagyon durva. Én is tudom, hogy a vidéki esküvők mások és tényleg szokás a személyes kézbesítés, de ha a rokonok az egész országból jönnek és nem egy faluból, akkor ciki. Nekem a hátam borsódzott a nagy esküvőktől, főleg ha valami alulképzett, perverz viccektől majd szétcsattanó vőfély is van hozzá. Broáf. (Megrázkódott - a szerk.) Nekem valójában az volt az álmom, hogy egy hétköznap reggel legyen a nagy nap, és csak mi ketten a pap és a szüleink legyenek ott. Az olyan meghitt és bizalmas, nem pedig a mikrofonba bemondani az "Igen"-t, hogy a násznép 150m-rel hátrébb álló vége is hallja. Kép Kép Persze a mienk is nagyobb lesz, mert a párom is a nagyobbat szeretné. Ugye, hogy a pasik a nagy esküvő-pártiak? És még mi vagyunk szentimentálisak. Ha-ha.
De azért ügyesek voltatok a házépítéssel és a nyereséggel kapcsolatban.

jó hétvégét! lolita
lolita
 
 


Atyaég, mi lesz itt hétfőn reggel!
Igaza van Natának. Már előre látom, hogy archivban lesz a fél hétvége! Kép

Lolita, igazából csak azért volt ijesztő, mert akkor még nem tudtam mi a frász lehet az. De azóta meg rendesen várom, mert akkor legalább valami bizonyosságot kapok. Kép
Olvastam a másik topicban, hogy nyálaztál, és az jutott eszembe, hogy a kajálás utáni időszakot kivártad-e? Bocs, ha túl evidens, nem azért írtam, mert hülyének nézlek, csak eszembe jutott.

A.

Kép
baba888
 
 


Titeket tényleg nem lehet itthagyni... Alig bírtam visszaolvasni ezt a sokmindent.
Lolita, rémes lehet ez a gombás dolog. Kép Nekem egyetlenegyszer volt életemben, de nagyon kellemetlen két hét volt. A nőgygógyász nekem is csak valami krémet adott, amitól nem javult, viszont az akkori barátom (akinek szintén volt) kapott a bőrgyógyásztól valami méregerős haláldrága antibiotikumot. Ettől egyből elmúlt.

Próbálok szokni ehhez a hülye gyógyszerhez, torna után megvártuk a tesómmal, amíg mindenki kimegy az öltözőből, utána elővettem a szelet kenyeret és az ásványvízet, így sikerült bevennem. Ez a négyórás gyógyszerbevétel nagyon nem illeszkedik az én életrendemhez és ha amjd dolgozom pár nap múlva mégrosszabb lesz. Kép
Mindegy csak hasson!

A tavaszi esküvő a Vajdahyunyad várában gyönyörű lesz, nekem is voltak ilyen álmaim, de egyházi esküvőnk nem is volt, meg végül nekünk őszre sikerült összehozni.

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Hihetetlen, de én is kis esküvőt szerettem volna, szülők, nagyszülők és tesók,
és nekem is apárom szeretne nagyot, így most kb 100 fő lesz. Akárhogy nézem vagy 10 vagy száz a kettő között nincs lehetőség.
Csak azt kell leküzdenem még hogy nem szeretek középpontban lenni!

Sok BHA-t mindenkinek!
carlos
 
 


Hét Carlotta, én is elárultam, hogy mi a zebrás! Kép Naaaaaa!!!!!

Kép
baba888
 
 


Carlos,
hadd tippeljek a BHA-ra! Én szeretném kitalálni! Lássuk csak B-H-A...

Tipp: 1.) Bihari Hagymás Aratóbál?
2.) Bámulatos Herezacskó-Apasztás?
3.) Bíborvörös Havivérzést Akarok?
4.) Belga Hermelinbunda Akció?

Eltaláltam? Eltaláltam? Eltaláltam? Eltaláltam?
lolita
 
 


Mármint nem hét, nem héééé!!!!
Kép

Kép
baba888
 
 


Zafír,
vicces, hogy nektek az antibiotikumtól múlt el a dolog, mert tőlem mindig megkérdezték a fertőzések alkalmával, hogy szedtem-e antibiotiukumot, mivel elvileg pont attól is lehetne gombás fertőzés. Ugyanis az antibiot. annyira letarolja, lecsupaszítja, letisztítja a bélbolyhokat még a hüvelyben is, hogy a hüvely elveszti a védekezőképességét. Na mindegy. Van már valami mellékhatása a brutália gyógybogyódnak?

Carlos, igen, ez a baj az esküvővel, hogy tényleg vagy 10 vagy 100. Mert mindig azon megy a filózás, hogy kit ne sérts meg, vagy vagy senkit vagy mindekit. Én is utálok a középpontban lenni. Már most izzadok, hogy mindenki engem fog mustrálgatni. (Ideje fogyózni kezdeni.) Kép

Anikó,
persze, úgy csináltam a nyalatot, hogy ma még nem is ettem délig, amíg megvettem a kis PG-t. Mellesleg kész pénzkidobás egy ilyen kis vacakért 2400 Ft-ot elkérni. Lényegében egy kis üveglap meg egy nagyító. Még a gyerekkori mikroszkópom is jó lett volna, ha ezt tudom...
lolita
 
 


Lolita, akkor lehet, hogy nem antibiotikum volt, hanem valami más gyógyszer... már nagyon rég volt (kb. 8 éve úristen!!) és engem akkor még nem nagyon foglakoztattak ezek a dolgok.
Mellékhatás van: brutál hasmenés... remélem majd más is lesz.
Kiszámoltuk, hogyha legközelebb ettől összejönne, akkor kb. a 2. házassági évfordulónkra születne a baba..Kép

Mi megoldottuk az esküvőn a 10 és a 100 közötti átmenetet: 46 vendég volt a lakzin. Milyen ruhád lesz?

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Lolita, a Maybe Baby drágább volt, 12.000.-, de az egy komplett cucc, olyan a tokja, mintha egy labello lenne, benne a csőszerű mikroszkóp, aminek a fejét le kell szedni, oda rakni a nyálat, utána vissza, az alján meg egy kicsi lámpa, megnyomod, és belenézel a fejébe, ott látod az eredményt. Tekergetve még az élességén is tudsz állítani.

megyek haza, puszi!
A.

Kép
baba888
 
 


Zafír,
tényleg remélem, hogy ezt a szörnyedvényt nem kell sokáig szeded majd. Ez valami lószérum lehet. Ráadásul, ha nem tud rendesen felszívódni a hasmenés miatt, akkor mi értelme van? Nem kérdeztél meg más orvost (pl. kerületi ingyenes szakrendelőben) erről a gyógyszerről? Én mindig ezt csinálom. Az az elvem, hogy egy orvos nem orvos. Ha kérdés merül fel, elmegyek a sima szakrendelőbe és kérdezek. S ráadásul nem csak az a durva, amit a gyógyszer okoz, hanem az is, hogy szabadszemre írta fel az orvosod, vizsgálat nélkül. De reméljük, tényleg eléri a kívánt hatást és többet javít, mint árt...

A ruhámról csak annyit, hogy én elvekkel mentem neki az esküvőnek. Nem akartam nagy habos-babos királykisasszonyos ruhát abronccsal, uszállyal. Sokkal inkább egy szolid, amolyan "nemes egyszerűség, csendes nagyság" jellegű ruhát. Persze a párom ért rá eljönni velem ruhát nézni és milyen lett a ruha? Abroncsos és uszályos. Ennyit az elveimről. A párom (és az öltöztetőlányok) beszéltek rá, dehát végül is neki kell, hogy tetszek. Ő azt mondta, ettől akadt el a lélegzete. Hát csak nosza, kapkodja a levegőt a drága... (nyakpántos, hófehér)

Miért nem csináltatok egyházit? Nem vagytok megkeresztelve?

Anikó,
ez a Maybe Baby nagyon drágának hangzik (és nem csak hangzik, hanem az is!) Te megvetted? És mitől jobb? Ugyanazt tudja csak kimutatni. Vagy abba alapban bele van gravírozva egy pár páfrány, hogy így tegye boldoggá a mindennapjaidat? A vizsgálat mellett a lelkibékédre is figyelnek? De ha jól olvastam ki a szavaidból korábban, akkor te sem vagy vele 100%-osan megelégedve?! hm?
lolita
 
 


Helóbeló Csajszik!
Na már dagad a májam a sok kérleléstől hogy áruljam el!
Még , még!

Lolita, én már fogyózom, mert mi van ha jön a baba, akkor nem lehet, utána sem, most meg van rajtam 10 kiló, ,mindet összeadva az már sok lenne, meg a képem így már nagyon kerek, nem fogok jól mutatni a fotókon,
márpedig majd ha 16 évesen nézegeti majd a lányom vagy fiam (mondjuk kb 16 év múlva) akkor azt kell látnia milyen gyönyörű volt az anyukája, ugyebár..
Tényleg, milyen a ruhád?
Én még várok a ruhával, nem akarok "csúnya" karcsúsítottat, inkább pocaknál kiállót!

Na, Hajni jól meg fog lepődni milen sokat írtunk 3 óra alatt, amíg ő kotyvasztott :-)

Minden kiváncs fáncsival legyen a
BHA!
carlos
 
 


Carlos,
szerintem nem szép dolog, hogy a lelkünket kitesszük ezért a nyamvadt BHA-ért és még csak meg sem súgod. Naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, léci, léci, léci.

Nekem is kb. +10-es van rajtam, csak én handycap-pel indulok, mert nekem 3 hónapom van hátra az esküvőig. Az én ruhám is a szóhasználatoddal élve "csúnya" karcsúsított. Én valamiért bele sem gondoltam, hogy mi van, ha addigra nem is fogok beleférni...De őszintén megmondva nem sok olyan ruhát látni, amelyik bő fazonú lenne, mert még a husibb lányokra is ráerőltetik a karcsú felül, (jól takaró) harang alul ruhákat.
Ha te az esküvődre pocit tervezel, akkor csakis irigylésre méltó rokonsággal rendelkezhetsz. Más helyeken beleböffenne a köztudatba néhány kellemetlen megjegyzés ("csak azért veszi el, mert..."). De nálatok biztos nem ilyenek, ugye?
lolita
 
 


Hajni,
ezt a cikket a babanetről szedtem le. Innen vettem az előző infókat:

A női ciklusban alapvetően két, petefészek eredetű hormon vesz részt: az ösztrogén(ek) és a progeszteron. Ezek egy bonyolult agyi szabályozás alatt állnak. Ösztrogén a ciklus teljes ideje alatt termelődik, progeszteron csak a ciklus második felében, és csak akkor, ha peteérés-petekiszabadulás (ovuláció) történt. Ilyenkor van mérhető progeszteron szint, laborfüggő, hogy mit tartunk alacsonynak, de, ha alacsony az azt jelzi, hogy a petefészek működése nem kielégítő, nem alakult ki kellően hatékonyan a sárgatest. Ezt kívülről bevitt progeszteronnal alig lehet javítani, inkább a peteérést kell serkenteni. Általában a progeszteron szint nem ok, hanem következmény ( a terhesség alatt is), ezért nem tüneti (progeszteron adás), hanem oki (a peteérés elősegítése) kezelést kell folytatni. A teherbe esés és a progeszteron szint között NINCS direkt összefüggés, a progeszteronnak a korai beágyazódásnál van szerepe, de az sem csak ettől függ. Azaz lehet alacsonyabb progeszteron szint mellett is terhes, de kicsit kisebb az esély a terhesség kihordására, mint magasabb értékek mellett.
A méh nyálkahártya a ciklus alatt végig "vastagodik és érik". Ha elér egy bizonyos vastagságot (érettséget), akkor lelökődik: ez a menstruáció. Definíció szerűen menstruációról csak akkor beszélünk, ha a vérzést peteérés (ovuláció) előzte meg. Vérzés enélkül is lehet, ezt peteérés nélküli (anovulatios) ciklusnak nevezzük.
Normálisan a ciklus azért tart 28 napig, mert a peteérés a 14. nap körül van (13-15) és a progeszteron szak mindig 14 nap! Azaz, a normális ciklus tart a menstruációtól a peteérésig +14 nap! Az elsõ fázis lehet hosszabb, néha rövidebb is, de az ovulációt követő időszak meglehetősen kötött.
Rendszertelenek az anovulációs ciklusok (ezekben teherbe esés nem lehetséges) és azok a ciklusok, ahol az elsõ (ösztrogén) fázis valamiért (agyi szabályozás pl) megnyúlt. Ezekben a ciklusokban lehetséges a teherbe jutás, csak az ideje nem jósolható meg elõre. Mivel ezekben a típusú ciklusokban a méhnyálkahártya érése sem szabályos, ezért a vérzés sem jelentkezik (nem mindig van így) szabályos formában: elhúzódik, elején-végén barnás folyással zajlik. Az okok megkeresése segíti a megszüntetést.
Tehát szabályos az a ciklus, mely 28-34 napos (és kimutatható benne peteérés, de ez már csak vizsgálatokkal). 42 nap felett már majdnem mindig baj van.

Dr. Csákány M. György
lolita
 
 


Úr isten csajszik,
már egy órája olvaslak vissza titket pedig csak egy fél napig nem voltam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

szóval az volt hogy külpolitikából mivel nem tudtam a kapott tételt bánatomban leírtam egy tök másikat:-))))))))))))))))))))aminek persze köze nem volt az eredetihez,csak hogy ne adjam be üresen a lapot:-)))))))))))))))))))))
szóval ha a tanár nem olvassa el akár még át 8is mehetek rajta:-)
a második már viccesebb volt,azon tuti megbuktam,voltunk bent hatan,de én persze megint a zsebembe tettem az eszemet,csak az volt a baj hogy nem tudtam elővenni...........szóval írtam csomó marhaságot...............

mot nem tudok senkinek sem írni semmit,mert nem emlékszem hogy ki mit írt és annyit írtatok.......nagyon pörgünk:-)

Lolita te írtál utóljára,arra emlékszem hogy mit,szóval neked reagálok:köszönjük a cikket,én okosabb lettem tőle,csak még idegesebb lettem mint eddig................
asszem lassan kérek egy időpontot a dokimtól,majd kitalálom hogy mit mondok neki miért hagytam abba a gyógyszert.
aztán remélem mond rá valamit.persze azt még megvárom hogy lesz a petém ez a páfrányos megoldás szerint,aztán ha nem,irány vissza:-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
és lehet hogy fog tudni mondani olyan,amitől ti is okosabbak lesztek ha elmondom:-)na?????????????????????????????

na mászok rugit keretezni,de jövök még:-))))))))))))))
Jucaa
 


Sziasztok!
Én sajnos csak esténként tudok internethez kerülni itthon. A munkahelyemen nincs, és nem is nagyon lenne rá idő.

Lolita! Nekem is volt olyan időszakom, mikor havonta lett gombás fertőzésem, de most mintha kicseréltek volna. Voltam rákszűrésen és se egy gomba, se egy baci! Úgy örültem neki, mint majom a farkincájának!!Kép
Egy másik fórumon olvastam, hogy a cickafark és a palástfű tea minden női problémára nagyon jó! Ennek köszönhette az illető, hogy a cisztái elmúltak és már nagyon régóta nem kapott el semmilyen fertőzést!! Napi egy csésze tea elegendő a kúrához. Kombinálva is lehet inni, fele-fele arányban kell a teafüvet megfőzni.

Egyébként nagyon sokat írtok, alig bírtam visszaolvasni a mai napi termést!

Az esküvő előtt állóknak pedig tanácsolható az A vonalú ruha, amit az esküvő előtt is ki lehet engedni pocaktájban. Kép

Andi

Andi és Dani 2006.01.10
KépKép
szandi81
 
 


Nem tudom, hogy velem van- e a hiba (bár valószínűleg igen), de miután írtam egy hozzászólást, ki kell lépnem a fórumból és újra vissza, hogy lássam a többi hozzászólást is. Ez normális dolog, vagy valamit rosszul csinálok?

Andi és Dani 2006.01.10
KépKép
szandi81
 
 


Szia Szandi,

Örömmel hallom, illetve olvasom, hogy neked sikerült megszabadulnod a gombától. Kérlek, kérlek, kérlek írd le, hogyan csináltad. Én már teljesen reményvesztett vagyok. A teafüveken már én is túl vagyok, sőt én a kertből szedtem friss cickafarkat tavaly nyáron, de semmi hatása nem volt. Mellesleg állati sz*r íze van szárítva is, frissen is. Amit írtál, a palástfű, az nem egyenlő a pásztortáskával? Azt hiszem ezen gyógyfüvekről szóló gyógyító hatást először a Maria Treben, Gyógyulás Isten patikájából c. könyvében lehetett olvasni. Ott mondott egy szerzetesnő csodás eseményeket a cickafarkról - hogy valóban ciszták, miomák, daganatok húzódtak vissza, tűntek el e fűből főzött teából. A tanácsodra még egyszer nekiveselkedem, de légyszi írd le, te ezeken kívül még mit tettél és ha ezt a teát te is ittad, akkor meddig tetted ezt? Hónapokig?
lolita
 
 


Lolita!
Meglepő módon nyár óta nincsenek fertőzéseim. Akkor ugyanis Rodoszon voltunk nászúton és úgy néz ki, hogy a sós tengervíz nagyon jót tett! (Bár a teafű jóval olcsóbb!! Kép) Én nem ittam a teát, de nagyon sok jót hallottam róla. Akkor használ, ha mindennap egy csészével megiszol belőle és nem adod fel pár nap után! Legalábbis ezt mondják!
Én is állandóan el voltam keseredve. Az egyik kenőcs (Candibene) nagyon szépen enyhíti a tüneteket. Én ezt használtam.

Andi

Andi és Dani 2006.01.10
KépKép
szandi81
 
 


Én most megyek, mert a párom itthon van és türelmetlenül várja a babaproject folytatását! ;))))))))))))))))

Sziasztok

Andi és Dani 2006.01.10
KépKép
szandi81
 
 


(Már a tengeri són is túl vagyok. Havonta 5-6 napig tengeri sós fürdővízben áztatom magam fél órán át.) Az sem segít egyelőre... Kép

De köszi a tippeket. Jó lepedő-zsonglőrködést!
lolita
 
 


Na jo Loli!
Hogy felvidítsalak estére, megírom mit jelent a
BHA!
Baba Hozó Angyalkák....

Szóval jó éjszakát és
sok BHA-t mindenkinek!
carlos
 
 


Na végre utolértem magam. Mire végre befejeztem az olvasást már megint volt egy adag olvasni való. Ráadásul a kutyuskan nem hagy írni, állandóan simit követel Kép.

Szóval, nekünk is 100 fős esküvőnk volt, vagyis olyan 96. Mi mindenkinek kivittük a meghívót. Ráadásul gyalog sétáltunk a házasságkötöig, utánna a templomba. Kb négyszáz méteres gyalogtúra lehetett 40 fokban. Mögöttünk a zenészek, előttünk vagy 10 motoros, úgyhogy nagy látványosság voltunk Kép. De én élveztem. Én tipikusan ilyen mindenkinek el szeretném mondani típus vagyok. Szóval minden volt ami egy falusi esküvőhöz kell Kép. Ja, és Szegedre is kivittük a meghívókat. Az egy elég kalandos út volt de arról majd máskor Kép.

Lolita, köszönöm hogy bemásoltad a cikket, de én még mindig nem hiszem el. Ez azt jelenti, hogy nekem kb 23 napos lenne ez a ciklusom. Ugye? 9 az első szakasz, a peteérésig (PG53 szerint) és 14 a második szakasz, menziig. De nekem 27-esnek kell lennie, különben valami nincs rendben. És mi van azzal akinek tényleg menzi alatt van a péje? Annak 15-16 napos a ciklusa?
Szóval érted mit nem értek? Ha erre is találsz valahol magyarázatot azt nagyon megköszönném, mert én sehol nem aláltam erről semmit Kép.

Szandi, jó szórakozástKép

Már én is elfelejtettem mit írtatok, úgyhogy ha eszembe jut még valami leírom Kép.

Hajni 9/27

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Carlos,
ez aranyos volt. Erre tényleg nem gondoltam volna. Ötölhettem volna itt reggelig. Bár nekem egy ilyen angyalka is elég lenne, nem vagyok nagyigényű.

Mindenki elment már a párjával vagy moziba vagy "ákciózni" vagy valahova. Csak én punnyadok itt egyedül, mert a párom mindig este 11-ig dolgozik...Brühühű
lolita
 
 


Még itt vagyok, de már nem sokáig. Mi is megyünk az ágyikóba "aluszkálni".

Lassan felébred Pocika is és akkor megint nem leszel egyedül.
Az én agyam meg teljesen lefáradt, mire mindent megpróbáltam felfogni. Most aztán fogom keverni kivel mi hol hogyan Kép.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hajni,
tudom követni, amit írsz, csak én is tanácstalanul állok a dolgok előtt. SAjna nem jellemző az a szerencsés eset, hogy ugyanazt a ciklusértéket mutassa a hőmérő és a pg53, így tartva bizonytalanságban az ember lányát.

Még csak annyit a mestruáció alatti együttlétekhez, hogy az meg nem kifejezetten ajánlott - még peteérés esetén sem, mivel ilyenkor egy kissé nyitva van a méhszáj (a szövetek és a vér eltávozásához), így a behatoló fütykös Kép egészen a méhszájig jutva odajuttathat bacikat, melyek egyébként zárt méhszájnál, a hüvely flórája miatt elpusztulnának. Így viszont bejuthatnak a méhbe is és fertőznek.
Ezt az egyik régi dokim mondta. De ha betartanánk mindent, amit mondanak, akkor lányok IRÁNY A ZÁRDA!!!! (Igen, még péntek este is!)
lolita
 
 


Szerintem én különben is nehezen tudnám rászánni magam egy menzis akcióra, de ha a babának ez kell... Azért örülök, hogy érted hogy mit nem értek. Lehet hogy nekem több peteérésem is van egy hónapban, és azért mutaja most az elején a PG/53, és majd fogja a közepén is Kép. Na jó, inkább éjszaka álmodozzak mi?

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Ja, most elképzeltem hogyan mutatna vizuálisan egy ilyen erős menzis napon való babagyártás. Ez lenne minden filmes álma. Egyidőben forgathatna akciófilmet (a szó szoros értelmében), romantikus- és erotikusfilmet, dokumentumfilmet, abszurd vígjátékot és egy naturalista, vérben tocsogó horrort...Kép

A többes peteérés gondolata meg néhány Martini után már nem is hangzik olyan meredeken...Kép Á, csak viccelek.
lolita
 
 


Nálunk most a seri a sláger, azon egyszerű okból mert csak az van itthon. Lehet hogy ma is iszom egyet. Ha arra gondolok, hogy a ciklus második felétől nem ihatok, egyből alkoholhiányom lép fel Kép.

Ez tényleg jó elképzelés volt. Lehet hogy már mégsem izlik annyira ez a sütike? Kép Ugyanis keksztekercset vacsizok. Ja, küldhetitek a plusszokat, nekem minusz kilóim vannak.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szaisztok!

Lolita a ruhával én is uyganígy jártam. Egy nagyon egyszerű, de szép ruhát akartam, uszály és abroncs nélkül. Mikor viszont ilyet felpróbáltam olyan semmilyennek tűnt, és én is egy uszályos, abroncsos ruhába szerettem bele...Kép De nem bántam meg. Én a húgommal voltam ruhanézőben, a férjem nem látta a ruhámat az esküvő napjáig, de akkor aztán hatott... Azóta is emlegi, hogy olyan voltam, mint egy "kis királylány".Kép
Fátylad lesz?
Igaziból egyikünk sincs megkeresztelve, ezért nem volt egyházi esküvőnk. Csak a polgári meg olyan semmmilyen általában én azért sajnáltam...

Biztos el kéne mennem másik dokihoz, de most amúgy a vizsgaidőszak közepe van és egyelőre nem tudok ezzel többet foglalkozni. Az uh-ra elmegyk és ha nem küld el vérvizsgálatra keresek egy másik dokit, már gyűjtöm az adatokat...

Juca, ez most nem az államvizsgád volt?

Lányok én nagyon le vagyok maradva a tanulással, úgyhogy most nem nagyon jövök, vagy ha igen, akkor légyszi zavarjatok el!!!

Carlotta a BHA nagyon tetszik!!
Hajni én is szívesen adok pár kilót!!

Zafír 25/32

Kép
Kép
zafír
 
 


jó reggelt csajszik,

tegnap senki nem sajnált mert megbuktam,ezért már vissza sem jöttem,nem beszélgettek egy ilyen buta lyánnyal,
mi:-(((((((((((((((((((?

na ja,a rugi kertetezés kicsit elhúzódott,aztán 11kor végeztem de láttam hogy már rég sehol senki,csak én egyedül bagolykodom a neten:-)

Hajni,
seri???????????????????????????
nem akarlak elriasztani,de én mióta szültem nem kívánom a piát:-///////ha császárral szültem volna most azt mondanám valamit tutira elrontottak bennem,mert ilyet...................

juca
Jucaa
 


zafír,

nem dehogy is,csak egy szimpla vizsga,majd májusban államvizsgázok,most vagyok negyedéves:-)
te mit tanulsz?
amúgy ne is válaszolj,nem szeretnélek a neten látni,irány tanulni:-))))))))))))))))))))))))))

Lányok mindenkinek szól ha dokit kerestek én elég sokat tudok,magántól Sztk-sig sokat "kipróbáltam" sajnos.nálam is katasztrófa volt míg rájött a dokim hogy magas a tesztoszteron szintem,voltam néhánynál elötte.

na mászok,puszi
Jucaa
 


Sziasztok!

Juca, azért nem sajnált senki, mert nem írtad biztosra. Mivel írásbeli volt, még akármi lehet Kép. Majd ha megkapod a végleges eredményt Kép. Vagy valamit félreértettünk?
Buta lány? Nekem csak egy koszos érettségim van, meg technikumom. Szóval akkor beszélgethetnénk a butaságról Kép.

Zafír, tényleg tanulj. Látod már Pocika sem jön, ő is tanul ezerrel. De mondjuk azért megírhatná hogy hogy vannak. Na mindegy. Nem is írok neked sokat, hogy elegyen időd tanulni Kép.

Mi ma kint voltunk a piacon. Iszonyatos volt. Nem voltak sokan, de minden velem szembe jövő ember vagy babakocsit tolt, vagy pici gyerekkel sétált, vagy óriási hassal Kép. Ráadásul azok az édes pici zoknik, meg ruhák.....

Na jó, inkább megyek is, megnézem mit főz anyu

Puszi
Hajni 10/27

Kép

Kép
vkhajni
 
 


hajni,
de jó hogy te ilyen otimista vagy helyettem is:-(
ém már fel is jelentkeztem a pótvizsgára:-(
max ha igazad lesz lejelentkezem,de nem sok reményt fűzök hozzá.
de azért örülök hogy találtam egy ilyen borzasztóan buta társaságot,így nincs annyira koplexusom:-)))))))))))))))))))))))))))))))))

ez tényleg így van,én is folyton kismamikkal futok össze és már anniyra rossz,mindig mondoma páromnak hogy utálok mindenkit aki terhes:-)
á nem,csak irigy vagyok,persze nem rosszindulatúan
Jucaa
 


azét az érdekes, hogy a párom pl észre sem veszi. Most is kétpercenkétn mondtam neki hogy láttad, már megint. Erre ő azt sem tudta miről beszélek Kép. Soha nem akarja megnézegetni velem a babaruhákat, meg a kiságyakat, meg a babakocsikat meg ilyenek. Olyan izé Kép.

Na nem baj, majd ha beköltözik valaki a pocakomba, majd kapkodhat Kép.

Én is mindig tudtam ha valamiből megbuktam, és igen sűrűn értek kellemes meglepik, ezért vagyok másokkal szemben ilyen optimista Kép.
Különben szerintem ha az ember egy vizsgát nem teljesít rendesen, akkor az nem butaság, hanem lustaság Kép. Ezt is a saját példámra alapozom Kép.

Nem te modtad,hogy akarod írni a peres számokat a neved után? Nem láttam még Kép.

Csók

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat, hogy csak így bepofátlankodom ide hozzátok, úgy látom hasonló cipőben járunk.
NAgyvonalakban a Story: 2004 július 15-én abbahagytam a gyógyszert. szept 18-án összeházasodtunk a kedvesemmel. szept 16- óta gumi nélkül próbálkozunk. Mivel nem tudom, hogy ki-ki mióta próbálkozik, lehet hogy most kinevettek, hogy mi még csak 4 hónapja...
De tudjátok jól, hogy mindenki úgy indul neki, hogy miért ne sikerülne?? Aztán nem sikerül és teljes a csüggedés.
Egyébként nálam 21 nap telt el a menstruációm megjövetele óta. A hőmérőzés alapján már megvolt a peteérés, próbálkoztunk is rendesen. Tegnap azonban volt egy rövid, de erős görcsöm, amit enyhe barna folyás is kísért. Nem hiszem hogy meg akarna jönni, mert amióta abbahagytam a gyógyszert 5-6 hétre jött meg.
Most aztán jól belekeztem, bocsánat. MÁr régóta figyelem ezt a Weboldalt, de nem mertem soha hozzászólni, mert nem tudok a munkahelyemen Netezni és féltem hogy nagyon lemaradok. Most azért mégis megpróbálom.
Tudom, hogy mivel egyforma gondokkal küzdünk Ti tudtok csak nekem segíteni.
Igyekszem lépést tartani veletek.
Üdv

Kép
Kép
beuka
 
 


Bocsi hogy megint írok az előbb nem mertem mindent leírni, mert féltem hogy elveszik.
Egyébként 24 éves vagyok, de teljesen elszánt és a kedvesem is.

Kép
Kép
beuka
 
 


hajni,

jogos,tényleg akartam írni,de most megvan azért nem írom,vagy az nem számít?
meg nem is tudom hogy következő hónapban meg jön e egyáltalán,de azért irogatok majd össze-vissza
és ti meg kérdezhetitiek hogy mi van,mert nem fogjátok érteni hehehehehehehehehe:-)))))))

tényleg izé a párod,én például mikor terhes lettem már nem bírtam ki hogy ne menjünk el vásárolni és utána ahányszor elmentünk mindig vettem valamit a babának, és ez most is tart,soha nem jövök úgy haza hogy ne hoznék a bálintnak valamit:-)szegény hártányos helyzetű gyerek,mi:-))))))))))))))))))))))))))))))
és én is a halálba kergettem ezzel a páromat hehehehe
modjuk az volt jó hogy mi pont akkor építkeztünk és csomót kellett menni vásárolni..............
és ha már ott megyünk el a brendon elött miért ne mennénk be????????????????????????nem igaz??????????????

ti hogy álltok az építkezéssel?mikor költöztök?

szia Beuka,
üdv közöttünk:-)
szerintema 4 hónap nem sok,persze orvosilag mondom,átélni hogy már negyedjére sem jön össze borzasztó lehet:-(((((((((((((((((((((((
én a te helyedben vennék egy ovulációs tesztet és ha azzal sem jön össze elkezdeném rágni a dokim fülét hogy mondjon már valamit(mondjuk ne azt hogy türelem) vagy küldjön el legalább egy hormonvizsgálatra.

jó helyre jöttél,én is csak pár napja csapódtam a bandához de nagyon jól érzem itt magam,már függővé váltam:-)))))))))))))))))))

puszi
juca 4/31?32 :-))))))))))))))))))))))))))))))))

(ha a 32.napra jön meg akkor hány napos,már tisztára elfelejtettem hogy kell számolni a nagy foggiátló szedésben)
Jucaa
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: