Új privát üzeneted érkezett!

@mexinda:
6.hét
Hát igen, csak azért idegesített fel ennyire mert vártam vártam annyira vártam már hogy láthassam és akkor egy ilyen bunkó dokival kellett szembesülnöm....
eszter1893
 
 


@eszter1893:


8 hetesen, hááát nemtudom mennyire fogod látni. Ilyenkor inkább a szívhangra kell koncentrálni, s nem pedig hogy milyen formája van, mert baba formája, ahogy az én dokim mondta leginkább 20. hét után van. 
10 hetesen épphogy csak látni ahogy kapálózik, ami csak akaratlan rándulás tóle. 
Nem elkeseríteni akarlak, de énis ahogy rákérdeztem most kedden, hogy hány hetesen érdemes 3-4d-s UH-ra mennem, közölte, hogy 23 hétnél hamarabb ne menjek, mert ahogy ő mondta, még kis ufó feje van. :)
Én képet ami kinyomtatva került a kezembe, csak a 12 hetes genetikain kaptam. Előbb tényleg semmi értelme, de majd meglátod :)
mexinda
Hódmezővásárhely
 
 


@mexinda:
Jaaaaaa én az ilyen nagyon kezdetleges fejre kis kéznyulványkákra ilyesmire gondoltam hogy baba formája lesz.
eszter1893
 
 

 
 

@eszter1893:
Hát igen. Akkor is gyönyörű lesz.
mutymurutty
 
 


Nekem tuti tegnap volt a peteérésem. (azaz csütörtökön).
Mert csináltam ovu tesztet és kedden, szerdán pozi volt, csütörtökön meg negatív. Szerdán este az UH-n biztos repedés előtt voltak, azért voltak már 24 mm-esek. A teszt is azt igazolja hogy másnap megrepedtek.

Voltunk együtt hétfőn, szerdán, csütörtökön.
Nagyon reméljük, hogy sikeresek voltunk.
Ma 1dpo.
Kb.12-13 nap szokott lenni a lutheralis fázisom, uh.nem sokat kell várni. Mégis nehezen fog telni. Olyan izgi.
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:


Nagyon aprólékos vagy. De az elmúlt próbálkozások után megértem.

Én egyelőre még csak a méhnyaknyákból tippelek az ovulációra. Illetve én még valami hallottam, hogy mi az ovuláció jele.

Állítólag ilyenkor más a kisugárzásunk, sokkal kifejezőbben beszélünk, meg ha belevágunk valamibe, akkor sikerül a legjobban. És állítólag ilyenkor vonzóbbnak nézünk ki, más a tekintet.

Anyukámmal szerdán voltunk egy orvos ismerősünknél, és folyamatosan mondta, hogy ki vagyok símulva, szép az arcom, ragyog a tekintetem. :) És a nyák is jelezte az ovulációt, persze nyilván ő erről nem tudott semmit. Ezek persze nem olyan precízek, mint az ovu teszt, de azért jó jelek. :D

Érdekes dolgok ezek a hormonok :D

Valamelyikőtök egyébként próbálta már az ovulációs mikroszkópot?
marika1212
 
 


@marika1212:


Igen, erről én is hallottam már. :)
Eleinte én sem foglalkoztam ennyire a ciklusommal.
Talán a 4. próbálkozós ciklusban kezdtem el hőt mérni, de azt is csak a második félidőben. :)
Aztán kezdtem el ovu tesztezni.
Remélem neked ezek nem kellenek majd és hamar összejön a baba. :)

Én mikroszkópot nem próbáltam, nekem az ovu teszt bevált.
mutymurutty
 
 


@marika1212:
Nekem múlt hónapban nem volt nyák és akkor jött össze. De több helyen is olvastam ezt,hogy akkor jött össze a baba,amikor nem volt nyák. Persze, lehet,hogy ott volt ahol szükség volt rá és már nem folyt ki. :lol:
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Lehet. Mi próbáltuk előtte és utána is. Majd kiderül...
marika1212
 
 


Sziasztok lányok! Új vagyok itt. Igaz nekem már van két lányom de nagyon szeretnénk harmadik babát. Ez a 2.próbálkozós ciklus de még a ma reggeli teszt is negatív lett. (10.dpo) Olyan szomorú és ideges vagyok. Jó volna beszélgetni valakivel erről.
nicika35
 
 


nicika35
 
 


Szerintetek bíztató a görbém? Ki mit gondol róla?
nicika35
 
 


@nicika35:


Görbe szerint ez még csak a 9.dpo. :) Szerintem jól néz ki. Várj még pár napot és utána tesztelj.
Hány napos ciklusaid szoktak lenni? Luteális fázis milyen hosszú?
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:

Én úgy tudom hogy az 1.DPO a pozitiv ovulációs teszt utáni első nap. Nem jól tudom? Ha így van akkor a függőleges piros vonal nem jó helyen van. A ciklusaim 25-31 naposak. Ez az első görbém. Az előzőt csak 22cn-töl ábrázoltam.
nicika35
 
 


30-32-29-30-26-31-27
28-30-25-27-29
Tavaly júniustól a ciklusaim hossza.
Meg csatolom a mult havi részleges görbét.
nicika35
 
 


nicika35
 
 


Ez a 12 évvel ezelőtti terhes görbém

nicika35
 
 


@nicika35:
Én úgy tudom, hogy a dpo az ovulációt követő első nap.
Első negatív napon van az ovuláció, utána kezdődik a dpo. Az ábrán jó helyen van.
A dpo rövidítés angolul, day past ovulation, ovulációt követő napok.

Úgy látom, többnyire 28-30 naposak a ciklusaid. Várj még 3-4 napot, akkor tesztelj. Szerintem korai még.
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:
Értem. Akkorezért számoltad te is úgy a DPO-dat. Köszi az infot.
Próbálok várni. De ma nem bírtam megállni és vettem egy olyan tesztet ami nemvárt napja előtt 4 nappal kimutatja. Meglátom meddig bírom ki hogy ne csináljam meg
nicika35
 
 


@mutymurutty:
Ez az a teszt! Sosem láttam még ilyet!


nicika35
 
 


@nicika35:
Ilyet én sem lázam még. Hol vetted?
Próbálj meg várni még egy napot és hétfőn tesztelj. 11.dpo-n már csak mutat valamit, ha van baba.
Figyeld a hődet, az sok mindent elárul.
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:
lázam=láttam ... (telefon)
mutymurutty
 
 


Többiek, mi van veletek?
Hogy vagytok?
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:


Ma jó napunk volt. Férjem szülei, nagypapája és testvérei voltka nálunk. Nagypapájának és húgának volt/lesz szülinapja és felköszöntöttük őket.

Csirkés füstöltsajtos lecsót főztünk bográcsban, majd a forró lecsótól jól leizzadtunk. :D De jól sikerült nagyon.

Ezért is szeretném minél hamarabb a babát. Mindkét oldalon nagyon várják, és még összsen 4 dédszülőt is ismerhetne. :) Nekem is olyan jó volt, hogy ismerhettem 1 dédmamát és még az ő édenyját, ükmamámat is. És sok emlékem van róluk. Rengeteget foglalkoztak velem kiskoromban. Szeretném, hogy a gyerekemnek is megadatna ez a 4 dédivel. :)

Többiek? Mi újság?
marika1212
 
 


@marika1212:
Hű, az igen. Jó egészséget kívánok mindenkinek, érjék meg és élvezzék sokáig a babát.
mutymurutty
 
 




@mutymurutty:


Köszönöm.
Már csak a baba hiányzik. :)

Többiek? Nagyon eltűntetek? Mindenkivel minden rendben?
marika1212
 
 


@nicika35:


Üdv köztünk! Én ezekben a görbékben segíteni nem tudok sajnos, sosem mértem a hőmet mindig lusta voltam ehhez :)

A héten letelt a szbadasdágom, újra elkezdtem dolgozni, úgyhogy nekem sajnos vége a nyárnak:( 
Ma megijedtem egy kicsit, mert egy nagyon kicsit barnáztam, de tényleg csak pár csepp volt ezzel nyugtatom magam. Pénteken megyek egyébként orvoshoz.


markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok! En most jottem haza Horvatorszagbol :)

@markomari nem szeretnel penteknel elobb dokihoz menni a kicsike barnazassal? Baj nem lehet belole ha megvizsgal. :oops:

@eszter1893 sajnalom h ekkora bunko dokit fogtal ki :(

@muturutty drukkolok a pozi teszthez ezerrel :oops:

@marika1212 jaj nagyon jol hangzik a hetvegi menu. En mostanaban sajnos kicsit tulzasba vittem az evest... egyfelol ugye nyaraltunk ami amugy sem a mertekletessegrol szol, masfelol szerintem kicsit hianyzik a cigi :cry: Amugy nagyon kiraly hogy igy osszejon a csaladotok, irigy vagyok :wink:

@nicika35 üdv itt :) Sajnos a homerozesben en sem vagyok kepben, csakugy mint @markomari en ehhez lusta voltam :lol:

Jaj es a regenyem vegere egy kerdes: csak nekem nem mukodik a babanet mobilos felulete?
pszr
 
 


@pszr:


Olyan délben volt ez a pár csepp, azóta meg semmi szerencsére. Megvárom a holnapot, hogy mi lesz, de remélem nem lesz semmi. Abban reménykedem csak a méhnyakkal van gond, mert az régebben is volt, hogy vérezgetett.

Nekem sem megy mobilon a bababnet!
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@markomari azert ha elofordul meg egyszer menj inkabb el :oops: amugy olvastam tobb helyen a keves barmazas akar normalis is lehet szoval biztosan minden rendben :)
pszr
 
 


Nekem se működik mobilon. :(
marika1212
 
 


@markomari:
Legalább jó időben sikerült szabin lenned. Kitartást a melóban.
Ha csak ennyi volt a barnázás, az normális lehet.

@pszr:
Köszi a drukkot. Nagyon bizakodunk. Egy hét múlva tesztelek.



Eddig nekem sem működött netről a babanet, de most már arról írok.
mutymurutty
 
 


Engem sem engedett mobilról lányok, hát teljesen kiakadtam

Nálunk is vendégek voltak szerdától tegnapig. Most nagytakarítás, főzés, mosás folyik nálam.
Én most vagyok 6hetes +5napos. Most már megint olyan sokáig kell várnom a dokira. 17e olyan messze van még.

Ki mit gondol a terhesség alatti biciklizésről? Hosszabb túrákat gondolok. Ilyen 20-30kn tekerés.
eszter1893
 
 


@eszter1893:


Ez attól függ, hogy mennyire vagy ehhez hozzászokva. Ha nem túl sűrűn van ilyen, akkor most az elején ne menj szerintem.

Azt olvastam a sportról, hogy amihez terhesség előtt szokott a szervezeted, azt lehet utána is csinálni, addig, amíg bírod, nyilván jobban oda kell figyelni. Ha eddig sportoltál, akkor nem jó hirtelen abbahagyni, ha pedig nem nagyon, akkor nem jó most elkezdeni.

És azt is hallottam, hogy a zötykölődős sportokat kerülni kell az első trimeszterben (futás, ugrálás stb) Helyette viszont ajánlott sétálni mindennap. :)
Mindenképpen kérdezd meg a dokit.
marika1212
 
 


@marika1212:
Szoktunk bicozni, nem lenne újdonság csak ugy eszembe jutott. Sima bicouton mennénk ott csak nem történik semmi baj.
eszter1893
 
 


@eszter1893:


Egyébként hogy vagy? Van még hányinger, fáradtság?

marika1212
 
 


@eszter1893:


Hát ha jól esik, akkor szerintem nem tiltott. Csak a túlzás nem jó.
marika1212
 
 


@pszr:


Augusztus végén még egyszer összejön, de akkor mindkét részről. Nagymamámék hétvégi házában.

Most hanyadik hétnél jársz? Hogy vagy?
marika1212
 
 


@marika1212:
Hát nekem most elmúlt az emelyges, se hányinger semmi.
eszter1893
 
 


@eszter1893:


Az jó :)
marika1212
 
 


@marika1212:
Esténként érzem hogy ugy fáj egy kicsit a méhem, ahogy nyúlnak a szalagok. Fura érzés
eszter1893
 
 


@eszter1893:


Ezt mikor kezdted érezni?
marika1212
 
 


@marika1212:
Háááát.... Talán nagyjából két hete. Először azt hittem biztosan csak beképzelem de neeeem.
eszter1893
 
 


@eszter1893:
Akkor, amikor meg kellett volna jönnie?
marika1212
 
 


@marika1212:
Egy pár nappal utána talán.
eszter1893
 
 


Sziasztok lanyok, en is jo regen voltam mar, mult heten meghalt a papam, teljesen kivagyok, nagyon kozel alltunk egymashoz. Remelem a kis pottyom jol van, probalom mondani neki, hogy minden rendben, csak nagyon szomoru vagyok En is penteken megyek majd dokihoz.

Nicika, udv itt. Nagyon szepen megy a hod felfele.

Eszter, sajnalom a bunko dokit, annak viszont orulok, hogy elmult az emelyges es hidd el, hamar elmegy az a par nap a dokiig, jovo het

Mutymurutty, drukkolok nagyon, hogy sikeres legyen a honap nektek is

Marika, te mikorra nem varod?

Amugy nekem most nott a pocim egy picit
aimi
 
 


@aimi:
16-17-re.
marika1212
 
 


@aimi:
Fogadd őszinte részvétem.
marika1212
 
 


@mutymurutty:
Szia. Fura a hőm. Szerinted?
nicika35
 
 


nicika35
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: