Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Angyalkrisz!
Keresek másik orvost, mert szerintem én elég parás kismama leszek, és ahogy megismertem ezt a dokit nem egy türelmes típus...
Megbeszéltem a férjemmel is és váltunk...kerestünk egy fiatalabb dokit, talán őt még nem a pénz hajtja annyira...jókat olvastam róla fórumokon...
Én egyébként győri vagyok...
Ma reggel nem bírtam kávét inni, aztán meg egész nap fáj a fejem...mikor meg leültünk ebédelni úgy megszédültem forgott egy pillanatra a világ..talán el is esem, ha épp állok és nem ülök... :roll:

Ez normális?

Én elmegyek már csütörtökön dokihoz, mert szeretnék csináltatni egy toxoplazmozis szűrést is, mert van egy kutyánk meg egy vadászgörényünk és picit félek nehogy baj legyen..bár azt olvastam, hogy nem nagyon veszélyforrások, mint a mosatlan gyümölcs vagy nem jól átsütött hús... :roll:
Szerintetek?
Van esetleg tapasztalata ilyen téren valakinek?

Joli!
Én is csináltam ma is tesztet, tök hamar kijött a csík, és nagyon erős volt nekem is...de még mindig felfoghatatlan... :lol:
Én most egyáltalán nem émelygek...nem tudom miért...
Egyedül anyukám tudja, mert neki elmondtuk, hogy tervezzük és mikor pénteken leértünk hozzájuk a balcsira és ketten maradtunk az volt az első kérdése, hogy hogy van a pocim...így hát elmondtam neki...de más még nem tudja...
Ti a többi családtagnak és barátoknak mikor mondjátok majd el?
Csak a 12hét után?

Szerintetek a munkahelyemen mikor mondjam meg?

Zsu!
Hogy vagy? Régen írtál....Remélem minden ok!

Kirus!
Gondolok Rád holnap...remélem minden rendben lesz...majd írj, hogy mi volt...

Bocs, egy kicsit hosszúra sikeredett... :)

pussz Mindenkinek

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
iner
 
 
 
 


LAPTETŐ.....de nekem már bejött :lol: :lol: :lol:
Azért örülök, biztos ami biztos 8) :lol:

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
iner
 
 
 
 


Sziasztok!
Iner! Nem mindig émelyeg az ember szerencsére,csak idönként :) Elég az is :lol: ,nekem nagyon furcsa mert Kíránál nem volt ilyen...
Munkahelyeden szerintem akkor mondd el mikor már nem szeretnél menni dolgozni,vagy ha esetleg munka kört szeretnél váltani....
Mit dolgozol??

Joli! Nekem kb 5.hét után kezdödött el ez a hányinger :? ,de bizti hogy változó mindenkinél..
Na a hajad neked is tropa??? Akkor kezet foghatunk,de engem ez készít ki a legjobban,utálom mosni amugy is mert hosszú és macerás :roll: ..
De most meg még muszály is sűrűn mosni....na mindegy majd csak elmúlik :roll: ..
Vendég
 

 
 

Kírus!
Én gyógypedagógus vagyok...napközis nevelőként dolgozom egy iskolában...
Hát én munkakört nem tudok váltani...csak majd nem menni...
Valahogy majd helyettesíteniük kell engem, ezért gondolom, hogy időben kellene szólnom...nem tudom általában meddig lehet dolgozni...amíg bírja az ember?
Mert szeretném ezt a félévet még kihúzni...majd a dokival is beszélek a dologról...

pusz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
iner
 
 
 
 


iner!
Nincs idöhöz kötve...addig dolizol még jónak látod amig neked kényelmes,de persze a dokinak említsd meg mindenképpen...
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Két napja fejfájás gyötör, de elég rendesen, nekem ilyen elég ritkán szokott lenni! :cry:
Elég vacakul vagyok, ez az állandó hőhullám már megőrjít, most már kezd szurkálni a bal oldalam, a melleim feszülnek és hasonló kis bajaim vannak, holnap uh lesz a 13.napon!
Várom az inszemet, de piszkosul! :roll:
Lehet, hogy az idő is közre játszik a fejfájásomban, de nagyon rossz főleg ma!
Nincs kedvem sok mindenhez, főleg holnap dolgozni menni! :cry:

Iner és Joli
Na aggódjatok minden rendben lesz majd meglátjátok!Drukkolok!!!


Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Zsu! Szia !
Jaj de sajnállak te szegény :( !!!
Pihenj ma még amennyit tudsz!!
Biztos az idö is közre játszik de bizti a kimerültség is :? !!
Jobbulást kívánok és gyógypussz!!! :wink:
Vendég
 


Kírus
Köszi, próbálok pihenni!
Remélem Te jól vagy és holnap akkor izgulhatunk egymásért, olvastam, hogy Te is uh mégy :?:
Minden a legnagyobb rendben lesz!

Sok puszi

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Zsu! Mennek holnapra a drukkok :wink: :D

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Zsu!
Igen én is megyek holnap 12-re..
Neked is mennek a drukkok :!: :!: :!: :wink:
Jó pihit!! Szép estét!
Vendég
 


Kírus
Én 9:30-kor "randizok" a dokimmal és remélem lesz is hely gyorsan valamelyik uh-ban!
10 után jelentkezem az eredménnyel! :wink:
Gondolok Rád 12-kor!!!

Angyalkrisz
Köszi, azt hiszem jól fog jönni, egy kicsit izgulok, mint mindig! :oops: :roll:

Pusszantás

Szép estét Mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára suzy78 2009.09.20 19:21-kor.

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Réka
Neked holnaptól indul a meló?Akkor nem leszel velem az első a topik nyitó reggelente?
Hogy vagy?

Nagyon szép estét!

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Sziasztok!

Nagyon szorítok a holnapi uh-ra Nektek..biztos minden okés lesz!

Holnap már én is dolgozom, de szerencsére a gyerekek még nem jönnek :lol:
Így kicsit lightosabb lesz ez a hét...

Vigyázzatok magatokra!!!

Sok pussz mindenkinek

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
iner
 
 
 
 


Iner
Köszi :)
Te is vigyázz magadra és a kis pocaklakóra :wink:

Csak lightosan azzal a munkával... :wink:

puszi, szép estét!

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Jóreggelt! :)

Réka és Betti!
A napokban rajtatok a "világ" szeme! Hozzatok ti is csíkos teszeket!!! :D :D

Iner!
Látom, már meg is vannak a babanevek? Nekünk kész tortúra volt akkor is eldönteni, mikor már tudtuk, hogy lányunk lesz. :?

Susy, Kírus!
Hajrá uh!!! :) Aztán majd gyertek a jó hírekkel! :D

Joli!
Hogy vagy ma
Általában 32-34 naposak a ciklusaim és mindig a 18-20 cn. körül volt pé. Most viszont nem értem mitől kavarodott meg ennyire.. :roll: Remélem tényleg baba lesz belőle. :)

Remélem nem hagytam ki senkit, ha igen, bocsánat! :oops: Épp a kávémat szürcsölgetem, lassan kel a gyermek, indulunk bölcsibe, dolgozni.
Majd még benézek!

Szép napot! :)

Pitypang
Kép Kép
pitypang_
 
 


Jó reggelt!
Pitypang
Már bent vagyok a mhelyen és NEM fáj a fejem!!!! :)
Drukkolok, hogy babás legyél!!! :wink:

Boldogságos, vidámságos szép napot!

puszi

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Háát igen, ma már én is megyek dolgozni, de ahogy Iner mondta gyerekek még csak jövő héten lesznek-sajnos.

Zsu, Kírus drukkolok az UH-hoz 8) Kiváncsi vagyok mekkorák a tüszők, meg a baba :wink:
Ja és dehogynem itt leszek reggelente, mert 8-nál előbb nem megyek be :)

Nálam semmi babás tünet nincs, a hőm ügyesen tartja magát, nyomja a sok progi, aminek örülök :)

réka80
 
 


Sziasztok!
Zsu!
Örülök hogy elmult a fejfájásod!! :wink:

Pitypang!
Baba lesz ott reméljük!!! :wink:

Réka! Annak örülök ha te is örülsz,akkor jól mennek a dolgok bizti :wink: !
Kivel van Zsozsó ha dolizol?

Lassan én is keltem lánykámat ma már megy oviba! :)
Várja is szerencsére! 8) ..

Akik munkába mennek vagy már ott vannak,jó munkát kívánok nekik!!! És szép napot! :wink:
Vendég
 


Réka
Köszi a drukkot, remélem jó hírekkel térek vissza, úúúúúúúgy izgulok! :wink:
Nagyon sokat megyek pisilni, azt hiszem ez jó hír progi szempontjából!
Hátha Te is bebabásodsz, drukk!!! :wink:

Jó munkát!

puszi

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Szia Kírus!
Hogy vagy ma reggel???
Veled vagyok 12-kor!!!Meglátod, hogy minden a legnagyobb rendben lesz!!! :wink:

pussz

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Szép reggelt lányok!

Gyermekem még alszik, este későn került ágyba, mert anyósomékkal elmentünk uszodába, utána pedig apával Shrek- et néztek. :)

Zsu, Kírus
Mindkettőtöknek nagyon drukkolok, és várjuk a híreket. :wink:

Lányok olyan nehéz asztalost találni, aki elkészítené a megálmodott konyhabútorunkat. Annyi e- amilt elküldtünk, és még csak nem is válaszolnak, telefont nem veszik fel, vissza sem hívnak. Mindenkinek ennyi munkája lenne? :roll: :?

Szép napot lányok!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susytunder!
Hát nem hinném hogy annyi munka van,párom is meg anyum is itt helyben dolgoznak egy asztalos cégnél(ajtó-ablakgyártó) de sajna már most alig van munkájuk..hát mi lesz télen...
Na de a butor gyátóknak sem hiszem hogy annyi munkájuk lenne..

Mi is néztük a Shrek-et...elég sokáig eltartott :)

Köszi a drukkot! :wink:
Vendég
 


Suzy
Köszi, hogy gondolsz rám! :wink:

Szerintem nem a sok munka miatt, hanem inkább sokan ilyenkor vannak szabin!

Szép napot!

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Jó reggelt lányok, én is beértem a melohelyre,este10 ig vagyok itt...:(:(:(

Láttom mindenkinek jól telet a hétvége.Nálunk kevésbbé sajnos, ez a lakás nézzelödés-kiválasztás eléggé stresszes, így apával eléggé sokszor össze kaptunk. Nem egyszerű, hogy mindenkinek megfeleljen a lakás amit nézzünk, mert a 2szülő adja a pénzt,így ezáltal bele is ugatnak, basszus pedig nem is ők fognak ott lakni, de mind 1 nem idegesítem fel megint magam!

Zsu, Kírus: Hanyadik héten tartotok???Hogy vagytok???

Susytunder: Nálad miujság???


Réka, Betti: Most kellene pozítivnak lennie a tesznek???Akkor hajrááááááááááá

Iner, Joli: új kismamik, ti hogy vagytok???Mikor mentek dokihoz???

Pitypang: te nálad minden oké???

Remélem nem hagytam ki senkit! Szép Napot

Puszi
csip-csip18
 
 


Én bealaudtam a Shreken, hihetetlen, hogy ez a csúcsműsor vasárnap este. Ne értsetek félre szeretem a Shreket, de tele a hócipőm az adásszerkesztéssel, hogy Jackie Chan és a Rendőrakadémia megy főműsoridőben, és egy jó filmért min. éjfélig fent kell maradni... :cry:
Lassan indulok melózni-Kírus a Nagyi van vele a héten, és jövő héten még nem tudom mi lesz. Be kell szoktatni Zsókát az oviba, de egyenlőre nem tudom hogy lesz. Az ugye kicsit hülyén nézne ki, ha szabit kérnék.... Nem értem miért kell szept 1.-ig várni a beszoktatással. Oviban már a nagy többség dolgozik, és azt sem tudom, egyszerre szoktatjuk a 25 gyereket?? Nálatok hogy volt?

réka80
 
 


Csip-csip
Kitartás a munkához mára :wink:

Én nem vagyok még kismama, csak az inszem előtti uh ellenőrzésre megyek! :wink:
Kicsit izgulok, de remélem nem hiába!!!

Szép napot!

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Csip-csip szia!
Csak nyugi türelem rozsát terem tudod :!: :?: :wink:
A vonalzomon is láthatod de ma vagyok elvileg 7hetes 3napos.. :)
Zsu nem kismami,még eddig,ö a tüszőcskéit megy nézetni hogy hogy nőnek 8) ..
1 óra mulva gondolnunk kell rá :!: :!: :!: :!: :D
Hu nem irigyellek ma aztán jó hosszú napod lesz te szegény :? !

Réka!
Hát igen ezt így igaz,ezt gondolhatták hogy a gyerekek is szeretik Sreket..de ugy látszik hidegen hagyja őket...
Mondjuk Kíra márc.22.én tölötte a 3-at és 25.-én már mentük beszoktatásra,akkor a következö gyerek meg ment 1 hét mulva vagy ahogy éppen kijött....Nálunk sokan év közben csatlakoznak,így megoldották hogy ne egyszerre szokjanak be...
Aki meg netán szeptemberben kezd azt is ugy oldják meg hogy 1nap 1-2 gyerek menjen beszoktatásra,szoval nem egyszerrre az tuti...
Vendég
 


Köszi, igen de majd valahogy túl élem):
Kíra Március 22 én született????
Én is:):):)
csip-csip18
 
 


Sziasztok!

Húú, nagyon szorítok a teszteseknek, és az uh-osoknak is. Mi nemrég ébredtünk Kendével, későn aludtunk el. Egyébként fél 8 körül szokott ébredni. A férjem Komáromba ment helyettesíteni tegnap, szerdán jön haza. Ha jól számoltam pont most lesz PÉ-m, úgyhogy azt hiszem ez a hónap ugrott. De tudjátok, a remény... :)

Nekem mára kecsap főzés van betervezve, Ti mit csináltok?

Anita

Kép

Kép
anita1984
 
 


Anita én dolgozzom:(. Ma nem fözöm.

Mi az a kecsap???
csip-csip18
 
 


Anita
Nem biztos még semmi!!! :wink:
Dolgozom, mint minden nap!
Most indulok az uh-ra... :oops: :roll:

pusszantás

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


csip-csip, ketchup :)))

suzy, nagyon szorítok, hogy jó legyen az uh, és mehess inszemre!

Anita

Kép

Kép
anita1984
 
 


Köszi a drukkot Csajok!
Bár én már nagyon régóta nem bízok a csodában.
Majd kb. 2 hónap múlva már itt lesz a bébi a pociban! :wink: :lol:
De addig piri foglalja el a helyét. :twisted:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Zsu!
Na mik a fejlemények????
Gondolok ám rád! :wink:

Anita!
Hát ma délre megyek uh-ra 8) ,aztán haza érek fözök krumplit a tölött paprika mellé,aztán megyek ismét Bajára visszük be a boltba a számítógépet mert rossz a dvd író benne...
Remélem ma már haza is hozhatom:)
Vendég
 


Csajok, most mondjátok már el nekem, hogy most, hogy müködik jövöre e gyes gyed, mert ügye akik most nem estek teherbe, azoknak változznak ezek.

De én nem értem :x

Én amugy most leszek bejeletve minimálra(72000)ezerrel, ha minden igaz...azt hiszem ennyi a minimálbér...
Hát ügye most 365 nap kellene lenni, hogy az ember gyedet kapjon!Jól irom???

Ami azt jelenti, hogy szeptember után kellene, hogy szülessen a gyerek!Igaz???

Akkor a gyed összege mennyi lenne???És ide jönne még pluszban a családi????

És ha szeptember elött születik, és nincs meg a 365 nap???Akkor gyes jár???
Az mennyi???És hozzá a családi???

Köszi a segítséget!!!!!!!!!!!!
csip-csip18
 
 


Szóval röviden az érdekel engem, hogy mennyi pénz járna, ha megvan a 365nap vagy ha nincs...

Szerintem azért ezt jó tudni, nem mindtha sok minden mulna rajta, de én azért szeretnék tisztában lenni a dolgokkal!!!

Remélem ez most nem nézzitek rossz szemmel, hogy ilyet írtam!
csip-csip18
 
 


Kedves Mindenki!
Délután megyek vissza uh-ra, mert a műtőben van egész délelőtt és az uh-ban is ezren vannak...addig megöl a kíváncsiság!
Kírus gondolok Rád, Én egy kicsit később tudom meg mi a helyzet "odabent" :?: :wink: :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára suzy78 2009.09.20 19:22-kor.

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


csip-csip, én úgy tudom, hogy az új változások szerint (bár azt sem tudom, lesznek-e, vagy már vannak-e), egy év munkaviszony kell, és akkor jár a gyed, ami a fizetésed 75%a, egy évig, és még egy évig a gyes, ami 25 ezer ft. mellé jár a családi pótlék, ami 12200 ft asszem. ha nincs meg az egy év, akkor végig gyes, ami a 25000, és a családi. de ez nem biztos, lehet nem így van.

Anita

Kép

Kép
anita1984
 
 


Zsu!
Azt elhiszem hogy megöl a kíváncsiság :lol: ,erre én is gondoltam mi van ha éppen szülésnél van :shock: :shock: ,na akkor kész leszek még a körmeimet sem tudom lerágni mert levágtam öket :lol: :lol: ...
Na ez még viccnek is rossz remélem hamar jön és megnéz 8) ..
Majd jövök!!
Addig is szép napot!!! :wink:
Vendég
 


Én ugy tudom aki május 1 elött szül az még 2 év gyedet és 1 év gyest kap....de lehet hogy tévedek...
Persze csak akkor ha megvan az x munkaviszonya amit nem tudok hogy mennyi pontosan most.... :roll:
Vendég
 


Na láttom akkor nem csak én vagyok ezzel bajban :) :) :)

Köszi a válaszokat
csip-csip18
 
 


Zsu! Nagyon izgi!! :wink:

Csip! Ha nincs meg a 365 nap akkor csak a gyes jár (25.000), plussz családi pótlék.

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Csip-csip
Én úgy tudom, hogy 2010-től min. 365 nap munkaviszonynak kell lenni ahhoz, hogy valaki GYED-re jogosult legyen( eddig elég volt 180 nap is, de ezen most változtattak)
Ha ez az időtartam megvan, akkor összege: a fizetés 70%-a!
A GYES időtartama 3 évről 2 évre csökkent, nem szűnik meg a családi pótlék, de annak összege sem idén, sem jövőre nem változik! :cry:
Pontos összegeket nem tudok!

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


GYED/GYES

Tényleg 365 nap kell a GYED igényléséhez, viszont az változatlanul jár a gyerek 2 éves koráig. A GYES időtartama csökkent le 3-ról 2 évre. Tehát, az, akinek nem jár a gyed, csak a gyes, az a gyerek 2 éves koráig jogosult rá az eddigi 3 helyett.
A gyes jelenlegi összege nekem 28500 Ft. :( Viszont, a gyes mellett akár 8 órában is lehet dolgozni. Tudom, senki sem akar pici gyerek mellől elmenni melózni, de sajnos nagy úr a kényszer! :( Ja, és van kismama bérlet! :)

Na jó, viccet félretéve, nem túl rózsás a helyzet. Vajon a gyed/gyes is beleszámít a 365 napba?

Pitypang
Kép Kép
pitypang_
 
 


Köszik csajok, már értem :):):)

Annyira jó, hogy vagytok :)

Köszi :)

Szép Napcsit Nekte :lol:
csip-csip18
 
 


Mutatok egy videót Kendéről. A tesóm csinálta egy éves szülinapjára. Most meg mindjárt kettő lesz... hihetetlen. Nagyon bőgtem, mikor megláttam. :D Hanggal az igazi:

http://www.youtube.com/watch?v=g8o588aFiBo

Anita

Kép

Kép
anita1984
 
 


Tündéri a video, milyen nagy mosolya van

Cuki nagyon a mosolya zabálni való :D
csip-csip18
 
 


Sziasztok Lányok!

Zsu, Kirus

Szorítok, hogy minden rendben legyen az uh-val.

Én iszonyat éjszakán vagyok túl.:(
Éjjel fél 3-kor azt álmodtam, hogy nagyon fáj a pocim, felébredtem és tényleg nagyon fájt. Szédültem, hányingerem volt. Kibotorkáltam pisilni, utána jobb lett. De egy darabig még mindig nagyon fájt. Már megfordult a fejemben, hogy felkeltem a férjem és telefonálunk anyóséknak, hogy jöjjenek értem kocsival és vigyenek be a kórházba.
Aztán szerencsére a fájdalom csillapult, majd elmúlt, de továbbra is nagyon szédültem és hányingerem volt. Utána nagyon rosszul aludtam, a közérzetem csak ébredés után egy kicsivel javult. Viszont a melleim, ahogy felültem az ágyban annyira fájtak, hogy egy pillanatra könnybe lábadt a szemem. Tudom most úgy néz ki, mintha ilyen kis kényeskedő lennék, de én elég jól tűrőm a fájdalmakat, de ez kemény volt.
Persze ezzel jár a terhesség, de amíg egy doki nem nyugtat meg, addig azért félek, hogy ez így normális-e.
Dokihoz sajna addig nem tudok bejelentkezni, amíg meg nem tudom, hogy melyik nap lesz a mamám temetése. Felhívtam anyámat, hogy tud-e már valami közelebbit, a temetés időpontjával kapcsolatban, mert nekem vissza kell mennem az infektológiára az oltások miatt. Ez volt a kifogásom, mert nem telefonban szerettem volna elmondani, hogy nagymama lesz. Igaz oda is el kell mennem, na mind1. Hallottam, hogy sírt, én meg elszégyelltem magam, hogy ilyenekkel zaklatom, amikor az anyja halotti bizonyítványának kitöltésére vártak, de én önző módon féltem a babámat. Végül abban maradtunk, hogy majd délután, inkább estefelé hív, addigra már tudni fogja, hogy mi a helyzet, de addig persze nem tudok bejelentkezni a dokihoz. Szóval ördögi kör.

Joli
Kép
Kép
joli83
 
 


Sziasztok!
Na megjöttem csupa jó hírrel!!!
9,2mm.esek vagyunk és van szívhangunk a doktor bácsi adott rá hangot hát majdnem megkönnyeztem :!: :shock: ,nagyon jó volt hallani...
A cisztám ugy néz ki kisebb lett 10mm-el..
Mehetek szerdán védönöhöz!!! :)

Zsu!
Nálad mizujs?
Sorra kerültél már?
Vendég
 


És kaptam képet is.. 8)

Látszik a kis maszatka:)

Kép
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: