Új privát üzeneted érkezett!

A kis kannibál:)))) :lol: :lol: :lol: :D :D :D :P :P :P :P

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Laptető! laptető! laptető! :D :D :D Kép

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Zsu!

Amennyi békát én megcsókoltam....egyikből sem lett királyfi :wink:

annus11
 
 

 
 

Ja télleg,az én laptetőim amiket a múltkor begyüjtöttem...remélem szépen beváltják a hozzájuk fűzött reményeket!!!

annus11
 
 


Hát ha minden laptető szerencsét hozna, szerintem mi már saját ovit nyithatnánk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Én még nem csókoltam békát :roll: :shock: 8)

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


De jó volna Annus!
Bárcsak igazad volna, hogy a beágyazódás miatt esett. :wink:

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Huncutka!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Huncutka!
Majd kiderül!!!Pár nap és tesztelhetsz!!!!Én arra várok mikor fogja betenni a pémet a ferty!

annus11
 
 


Köszi Zsu!
Én is küldök nektek!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Valami olyat olvastam, hogy pé után meg kell lenni a legalább 12 napnak, mert különben hiányzik valami a beágyazódáshoz.
De az optimális a 14 nap.
Nekem 29-30 napos a ciklusom, biztosan nem lesz meg a 12 nap sem :cry:

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Nem biztos!!!!

Igen,ha túl rövid a luteális szakasz az nem jó,az sárgatest elégtelenségre utal.De lehet h most később volt a péd,és meglenne a 14 nap,de min 12!Szóval szerintem ezen ne agyalj!Valószínű sose tudod majd meg,mert + tesztelsz :lol:

annus11
 
 


De jó lenne.... :D

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Én meg azt nem tudom,hogy most akkor sexeljünk még vagy nem...kikergetni se akarnám a babát ha már bennvan :wink:

annus11
 
 


13-22.-éig hol a hőd kislányom?
ejnyebejnye!!!
Mennyivel okosabbak lennénk!
milyen a nyálkád?

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Sziasztok!

Már megint mennyit irtatok!
Huncutka látom van fertid.
Nekem Annus csinálta, mert béna vagyok.

Még nincs menszim, 2 napja késik.
encike 2
 
 


Igen, már van, nekem is Annus segített.
Hát a te görbéd értelmezhetetlen.
Kiváncsi lennék a nyálkára, lh tesztre is, hogy mit mutat.

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Encike milyen hőmérővel méred?
Biztosan pontos?

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Azért kérdezem, mert logikátlanul megy le-föl a hőd.

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Hát anyuci :oops: nem mértem akkor :oops: ,mert az elején úgyse történik semmi :lol: Ja és mindig megfogadom h nem mérem,aztán végül mégiscsak :lol: De még jó h elkezdtem,mert lemaradtunk volna!!!
Igazán jó nyálkát nem figyeltem még meg...lehet h csak elkerülte a figyelmemet,most olyan krémes,de nem mondanám nagy mennyiségnek....

annus11
 
 


Hát elképzelhető h ennyire kacifántos a hőd Enci,vagy most volt nemrég a péd,vagy nem is volt...lehet nem is lesz!A hőmérő is fontos,lehet lemerült az elem!!Esetleg csinálj egy tesztet,bár nem a hőd alapján nem hiszem h babás lennél...bár ha rossz a hőmérő... :wink:

annus11
 
 


ugye-ugye!
jó szolgálatot tesz az a hőmérő :wink:

Encike!
15.-én 16.-án vajon nem lehetett péd??

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Aha,az is gyanus.Meg 21.
De még mindig nem elég magas a hőd...van esetleg másik görbéd?Vagy ez az első?

annus11
 
 


Na itt vagyok csajok.
Tudom én is hogy ilyen kacifántos a hő. Digitális hőmérővel mérem szájba, felkelés előtt. Sőt zsir uj, ez csak az enyém, nem a gyerekeké. Mult hoba szebb volt a görbe, pé is volt.
Hát én ebből semmit nem tudok köv.-ni. A 3 pozi lh tesztet beirtam. Volt még pozi 26.-án. Meg 24.-én is csináltam az is pozi. Ekkor azért csináltam, mert nagyon fájt a hasam, ekkor lehettett pé. Vagy nem tom.

Huncutka!
Irtad, hogy 15.-én, 16.-án lehetett e pé, ciklus. hu ezután tette a pét.
encike 2
 
 


Sziasztok!

Huncutka, szerintem azért esett a hőd, mert pé után 5-6 nappal emelkedik kicsit az ösztrogénszint, és ez okozhat 1-2 tizedes esést.

A beágyazódás a 7. nap környékén kezdődik. Nagyon-nagyon drukkolok neked hogy 6-8 nap múlva zebracsíkosat tesztelj :)! Iszol valamilyen teát?

zsu111
 
 


Encike, a görbéd alapján nem volt még pé-d ebben a ciklusban :(.

zsu111
 
 


Szia Anyóca!
Hogy vagytok???? Lánykád nagyon lestrapál????

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsu!
Már említettem hogy a te görbéd példa értékű!!!Nagyon tökéletes!Főleg a sok pozitív teszt a végén!!!

annus11
 
 


Én is nagyon de nagyon irigykedem Zsu görbéjére :roll: :shock: 8) :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsu111!
Nem iszom semmilyen teát. Szerinted befolyásolna valamit?
Szerinted ha sikerült akkor holnap azaz 7.nap lenne a beágyazódás? Miért csak 6-8 nap múlva tesztelnél? A mensi elött pár nappal ki kellene mutatni a tesztnek, ha volna ottbent valaki nem? Tudod az zavar engem, hogy elméletileg 3 nap múlva nem kéne pirinek jönni, de ez a pétől kevesebb mit 12 nap. Úgy tudom, hogy az nagyon nem jó a sárgatest miatt. :cry:
Mi a véleményed?

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Sziasztok!

Huncutka Szeretnék újra kérni 10db LH 2db hcg tesztet.
Cím mint múltkor, vagy küldjem priviben az elérhet0őséet?


Sziasztok
Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Szia Dorka!
A neved kellene és visszakereslek. Utánvét vagy utalás volt?

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Szia Huncutka!

Általában pé után a 7. napon kezdődik a beágyazódás, ami eltarthat 3-4 napig is. Vagyis legalább még 4 nap, mire a teszt mutathat valamit, vagyis legkorábban 9-10 dpo körül. A 6-8 napot azért mondtam, mert addigra leszel 12-14 dpo-n, amikor már tuti lehet a teszt.

Ha 3 nap múlva mensi jönne, az gáz. mert akkor nagyon rövid a luteális szak. Annak azt mondják, legalább 13 napnak kéne lennie (de jobb, ha 14-15) hogy a terhesség megmaradjon 8még ha meg is termékenyült a petesejt, kell a progeszteron a méhnyálkahártya fennmaradásához, a beágyazódáshoz).

Én málnalevél teát ittam ciklus első napjától pé-ig. ez segit a tüsző növekedésében, akinek későn van pé-se előrébb hozza. Nekem a 14-15. napról került előbbre a mostani ciklusban a 13. napra. Javítja a nyálka minőségét, jobb és több termékyn nyálka lesz (kedvezőbb körülmények az ondósejteknek). Pé-től iszom a palástfű teát, ennek progeszteron-szerű hatása van (pé-től ciklus végéig, ill. a terhesség 12. hetéig javasolt inni). Segít a méhnyálkahártya felépülésében, a beágyazódásban azáltal, hogy serkenti a kismedence keringését, javítja a vérellátást.
Ezen kívül pé-től szedek 200 mg E-vitamint, komplex viatminban pedig vas+folsav+cink+pici -vitamin.

Hát "röviden" ennyi :).

zsu111
 
 


A vitaminoknál : pici c-vitamin. lemaradt a C :)

zsu111
 
 


Huncutka, nézem a görbéd, és hááát, a 19. cn-i pé elég késői....

Mindig ilyen későn van? Mindig 28 napos a ciklusod? Ha igen, akkor érdemes lenne innod a málnalevél teát 1. ciklusnaptól. De drukkolok, hogy majd csak 33-34 hét múlva kelljen :wink: (A terhesség 36. hetétől jótékony hatással van a medence izmaira, lazítja. Szülést könnyíthet, segít a tágulásban)

zsu111
 
 


Értem, és köszi, hogy leírtad. Veszek hétfőn én is teákat.
Én csak elevitet szedtem eddig.
Az mellé vajon mennyi e vitamin kellene?

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


[quote="huncutka35"] írta:huncutka35rtem, és köszi, hogy leírtad. Veszek hétfőn én is teákat.
Én csak elevitet szedtem eddig.
Az mellé vajon mennyi e vitamin kellene?


Hm. Nem tudom mennyi van benne. 200 mg tuti nincs. A dm-ben vettem E-vitamint, 200 mg-os, kb. 2 hónapra elég. De azt mondják, 10 naponta-2 hetente szünetet kell tartani benne. Végülis ha pé-től szeded, az jó.

zsu111
 
 


Van egy 5x5cm-es miomám. Átlagosan 29-30 napot számol a ciklus. hu, de volt hogy 33-35 napra jött és volt már 26 napos ciklusom is.

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Ciklus (tól-ig) Ciklus
hossz Eltérés
az átlagos
ciklus hossztól Periódus
hossz Eltérés
az átlagos
periódus hossztól

2007-01-15 - 2007-02-09 26 nap -3.58 nap 5 nap +0.08 nap
2007-02-10 - 2007-03-10 29 nap -0.58 nap 5 nap +0.08 nap
2007-03-11 - 2007-04-07 28 nap -1.58 nap 5 nap +0.08 nap
2007-04-08 - 2007-05-06 29 nap -0.58 nap 5 nap +0.08 nap
2007-05-07 - 2007-06-12 37 nap +7.42 nap 5 nap +0.08 nap
2007-06-13 - 2007-07-09 27 nap -2.58 nap 5 nap +0.08 nap
2007-07-10 - 2007-08-09 31 nap +1.42 nap 5 nap +0.08 nap
2007-08-10 - 2007-09-07 29 nap -0.58 nap 5 nap +0.08 nap
2007-09-08 - 2007-10-04 27 nap -2.58 nap 5 nap +0.08 nap
2007-10-05 - 2007-11-06 33 nap +3.42 nap 5 nap +0.08 nap
2007-11-07 - 2007-12-05 29 nap -0.58 nap 5 nap +0.08 nap
2007-12-06 - 2008-01-04 30 nap +0.42 nap 4 nap -0.92 nap
2008-01-05 - 2008-02-08 35 nap +5.67 nap 5 nap +0.67 nap
2008-02-09 - 2008-03-05 26 nap -3.33 nap 4 nap -0.33 nap
2008-03-06 - 2008-04-01 27 nap -2.33 nap 4 nap -0.33 nap
Kimásoltam. Szóval a mioma óta sajnos ilyen... :cry: [/img]

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Zsu!
Képzeld! Visszanéztem és múlt hónapban 21-25 ig pozitív volt az Lh-m. és április elsején jött a piri. Szóval úgy érzem, hogy ez lehet a baj.

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Szép napot mindenkinek!

Csajok, mikortól van a pé? Onnan, hogy fáj-szurkál? Vagy onnan, ahonnana hőmérő jelzi és beteszi ferty??

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Sziasztok!

Zsuzska:

http://babatervezok.otthona.net/ovulacio.shtml

Huncutka, az orvos mit mond a miómára? A luteális szak milyen hosszú szokott lenni? azt nem jelölted az összesítésben. Mindenféleképpen érdemes lenne innod a teákat. Már csak a késői pé miatt is. Pecsételni szoktál mensi előtt?

zsu111
 
 


Sziasztok!
Zsu! Nem szoktam, de életemben kétszer volt ilyen idén januárban, és márciusban.
Azt nem tudom, hogy milyen hosszú szokott lenni a luteális szakaszom, de múlt hónapban ha az utolsó pozitív napot veszem akkor 7 nap volt :cry: , de ha az elsőt, akkor is 11 csak. Fájnak a melleim, ez menszi elött 4-5 nappal szokott lenni, úgy érzem max 3 nap múlva piri. Így szerintem ebben a hónapban sem lesz meg az idő. :cry: Nem vettem még észre sosem, hogy rövid lenne, a fiaimmal is nagyon gyorsan terhes lettem, most eddig arra fogtam, hogy csak pozitív teszt elött vagyunk együtt és utána 3-4 nap a pozitív teszt utána a tüszőrepi és nem élnek addig a gyerekek.
Hát nem tudom!
A doki pár éve ki akart pakolni, azt mondta van már gyerek, a mioma meg nem müthető helyen van, megasztán csak egy izomcsomó az a méh, nincsen szükségem rá. Azóta sem mentem. Ultrahangal nézte egy beldoki két hónapja és onnan tudom, hogy nem változott évek óta a mérete.

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Lányok!
A ciklus.hu miért nem követi a beírt új dolgokat?
Hogyan kell azt beállítani, hogy frissüljön?

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Sziasztok!

Huncutka, a ciklus.hu úgy tudom, hogy nem frissíti automatikusan magát. A ferti igen.

A miómáról: nekem extra szar helyen volt, mégis megcsinálták. Laparoszkópiásan, lézerrel. Egy füst alatt az endometriózisos gócokat is eltávolították, amit "mellesleg" találtak, tele volt vele a kismedencém.

Miért nem tudja megcsinálni a doki? Nem semmi indoklás..... Én lehet, hogy ráborítottam volna az asztalt. Kersned kéne egy normális dokit, hm?

zsu111
 
 


Sziasztok!

Lányok én is szorgalmasan hőmérőzők, de olyan értelmezhetetlen számomra, segítene valaki, hogy mire kell figyelni?

Az normális, hogy az LH teszt vagy 3 napig ugyanolyan 2 csíkos? Akkor mikor van a pete érés?

Eddig nem nagyon foglalkoztam ezzel, mert a 2 lánykám max három hónapra sikerült, most meg december óta semmi..

Előre is köszönöm a segítséget
Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Szia Dorka!

Lh teszt: peteérés az első negatív lh teszt napján van kb. Vagy másképp: az utolsó poziítv Lh után 24-48 órán belül. Nekem is volt olyan, hogy 2-3 napig pozitívnak tűnt, de én azt vettem csak pozitívnak, amelyik a legerősebben pozi lett.

Hőmérőzés: Legaláb 5 óra alvás után, mindig lehetőleg ugyanabban az időben, előtte ne csinálj semmit. Legjobb higanyossal 10 percig mérni. legpontosabb popsiban vagy hüvelyben, de szájban is jó (arra fiygelni kell, hogy a szájban mindig ugyanott mérj). A digitális hőmérők és a higyanyos hőmérők által mért érték között kb 2 tized fok a különbség.

A ciklus első felében a hő ingadozhat kicsit, majd pé-kor leesik (hirtelen ösztrogénszint-emelkedés miatt), majd 1-2 napon belül az alaphőmérsékleti szint fölé kell hogy emelkedjen ( a sárgatest által termelt progeszteron hatására). Akkor lehet valószínűsíteni hogy megvolt a pé, ha a hőd 3-4 napon keresztül az alaphő fölött van 2-3 tized C fokkal. Pé után a luteális (sárgatest) fázis van, ez jó ha legalább 13-14 napos, ekkor van jó esélye a megtermékenyült petesejt beágyazódására, fejlődésére.

Vezeted valahol a hőgörbédet? Ha nem, akkor érdemes lenne vagy a Fertilytifriend.com-on vagy a Wunschkinder.de-n, ezek szerintem a legjobbak.

Iszol valamilyen gyógyteát? Hány napos a ciklusod? Dokinál voltál már? Szedtél korában fogamzásgátlót?

zsu111
 
 


Szia Dorka!
A nevedet nem írtad le privibe, hogy be tudjalak azonosítani teszt ügyben.
Zsu!
Tudom, hogy igazad van, és én is hibás vagyok, hogy nem mentem tovább. Annyira nem szeretek dokihoz menni, hogy nincs még egy ilyen mint én. A háziorvosom 18 éves koromba látott utoljára, akkor is csak igazolás kellett, azóta csak szülni mentem dokihoz.
A belgyógyász aki megnézte a miomám is barát, különben arra sem szántam volna rá magam. Megérdemlem, hogy most küzdenem kell a babáért.
Az a baj, hogy minden dokis találkozásomnál kiderült valami nyavajám, a dokiig sosem voltam beteg, de vizsgálat után a talált bajomba megbetegedtem, vagy tüneteket produkáltam. Szóval addig vagyok egészséges amig annak hiszem magam.

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Új hét, új remény!
Hát nekem majd leszakad a méhem:(((

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 


Huncutka, klassz a görbéd! :)

zsu111
 
 


Igen! Ma kicsit feljebb ment a hőm, de meg fog jönni érzésem van:( :cry: A melleim is majd leszaladnak.

Ici-pici Tündérkénk
Kép
Kép
huncutka35
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?