Új privát üzeneted érkezett!

Montana, Kislibus
kedden elmegyek két hétre nyaralni, mire visszajövök legyenek ám lecserélve a tickerek babásra :D Én szurkolok nagyon!!!

Montana,
voltam ügyeleten, mert a Merckformin mellé nem akartam csak úgy beszedni semmit, úgy néz ki elkaptam Lili vírusfertőzését. Már jobb azért, de nem tökéletes.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Montana, nekem könnyebb lett a mensi. Előtte mindig nagyon görcsöltem (általában meristin + algoflex m volt a megoldás) plusz jó pár napig barnáztam, mire beindult. Most elindul egy rózsaszínes valamivel és pár óra múlva jön is. Nem különösebben erős, teljesen normális. A péket én is eléggé éreztem, fájt a derekam meg a méhszájam rendesen. Az első hónapban a 16. napon volt a pé, a mostaniban a 14. napon. Jövőhét végére saccolom, hogy nem kéne jönnie :) Remélem, neked sem fog. :)

Hát, nem volt egyszerű végig csinálni az eseményeket, dehát a babák elvesztése ellen nem tehet sajnos semmit az ember, anyunál meg nem volt kétséges, hogy végig mellette leszek. Fel sem merült. Persze, munka, férj és háztartás mellett nem volt egyszerű, dehát ez volt rám mérve, ezt kellett végig csinálni. Szerencsére a páromnak soha nem volt egy rossz szava ha fáradt voltam és nem volt meleg kaja. A házi munkát is megosztottuk. :) Anyósom főzött (egy házban lakunk), párom takarított, én mostam és gondoskodtam anyuról. Ugyanúgy mostam, főztem, takarítottam rá, ápoltam. Remélem, legalább egy kis töredékét visszaadhattam neki annak a szeretetetnek és törődésnek, amit tőle kaptam egész életemben.

23 éves vagyok, januárban töltöm a 24-et :) Óriásian öreg vagyok :) A párom 26 lesz, októberben. 2005 májusában volt az esküvőnk, akkor már 4 éve és 9 hónapja egy pár voltunk :) Most akkor lehet számolni, mikor ismerkedtünk meg :)
Tavaly augusztusban elkezdtem elevitet szedni, de a 3 havi adag alatt felkaptam majdnem 3 kg-t, úgyhogy amikor elfogyott, nem szedtem tovább. Igyekszem több gyümölcsöt, zöldséget enni, halat, fehér húst, kevesebb kenyeret, több főzeléket. Emelett folsavat + e vitalmint szedek.
Nem tudom, Te mennyire szenvedsz Clsoty mellékhatásoktól :) Nekem az alatt az 5 nap alatt amíg szedni kell, elég komoly sírógörcseim (szegény párom mindig csak néz, hogy most mi rosszat csinált ) :oops: és hőhullámaim vannak. :) Mint aki klímaxol :)
Dehát a Jó Isten ezt mérte rám, hogy babánk legyen, végig csinálom.Akár átjárhatósági, inszem, lombik..... mindegy.
Mert igaz a mondás, hogy egy nő két dologért tud mindent megtenni: hogy gyereke legyen és hogy ne legyen.

Bocsi, amiért ilyen hosszú lettem :( :oops:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak ugye hétvége van, ilyenkor családilag együtt vagyunk. Tegnap egész nap anyósnál voltunk, 1 hónapja nem voltunk és már hiányolta a pici unokáját. Hazafelé Ábel elaludt a kocsiban, apa vele maradt én meg bevetettem magam a tescoba :lol: Körbenéztem, vettem ezt-azt. Itt semmi vihar nem volt, az imént egy 10 perces eső, de már süt a nap. Komoly viharokat jósoltak, de ide nem jutott.


Linácska!
Remélem már jobban vagy!!!
Lili?????????

Montika!
Bocsi, de könnyesre röhögtem magam, elképzeltem, ahogy okítod Embered és irányítod a kiskatonákat! :D :D :D A gyertyaállást bevetetted???? :lol:

Ismerős amiről irsz, én mindig megéreztem a félidőt, produkáltam minden tünetet, ami a nagy könyvben irva vagyon. Azt mondták az okosok, szülés után jobb lesz. Így is volt, de amióta nem szoptatok, kezd visszejönni minden kín. :cry:

HAJRÁ KISKATONÁK!, HAJRÁ ZEBRA, GÓLYA........

Itt vagyunk, a fagyizóba nem voltunk két éve sajna. Mindig akkor fagyiztunk ott ha mentünk Balcsira, de már két éve nem megyünk...

Pinkiné!
Irsz egy keresztnevet ahogy szólíthatunk???
Köszönöm az őszinte soraidat, nagyon erős asszony vagy, biztosan meglesz a jutalmad!!!!!! Fiatal vagy, már az is becsülendő, h kész vagytok a gyermekválallásra!
Monti gólyáiból jut Neked is! :D

Kislibus!
HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

öööööööö, nálunk a közös fürdés alkalmával mindig tombolnak a hormonok......... egy próbát megér, aztán rajtatok múlik, hol és hogyan :oops: :oops: :oops: :oops: folytatódik az esemény..........

Kacika!
Panaszkodj bátran, mindenki megteszi és még nem ettünk meg senkit :) :) :)

Alíz!
HIÁNYZOL

Juca!
HIÁNYZOL

Lépek, Ábel felébredt, kimegyünk sétálni, hogy meglegyen a kilóméter délelőttre..........

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

 
 

Helló csajok!

Az unokatestvérem esküvőjén voltunk.8 éve láttam utoljára, mert azóta kint él, most éppen Chicagóban.Annyi idős, mint én,38 éves.Első házassága, és Ők is szeretnének babát.Nagyon aranyosak voltak, jó volt a kaja is, minden jól sikerült.Akkora limuzinnal jöttek, hogy csak bámultunk.A srác amerikai, de hősiesen végigcsinálta a templomi esküvőt, pedig rengeteget kellett magyarul beszélnie, néha bele is keveredett a szavakba, kicsit meg is mosolyogtuk.A gratulációkat is magyarul fogadta, megható volt, hogy a magyar rokonok kedvéért megtanult jó pár magyar szót.Legalábbis én ezt szép dolognak tartom.
Örültünk a találkozásnak unokatesómmal, nemrég találtuk meg egymást iwiw-en, addig csak azt tudtam róla, hogy kint van valahol Amerikában.Kislánykorunkban rendszeresen leveleztünk, most majd folytatjuk.

Szóval jól sikerült a tegnapi kiruccanásunk.

A pg 53-at használom ám, és már látom amit látni kell.Igaz, jégvirágot még nem láttam, csak köröket és pöttyöket, de biztos lesz még jégvirág is...kb 10 nap múlva.Aztán ha elmúltak a jégvirágok, már nem kell többet vigyázni.
:D :D :D

iwiw-re most fogok feltenni új képeket, majd nézzétek meg!!!Csak nincs még fent a gépen a program, amivel le tudom kicsinyiteni.

Mindenkinek szép napot!
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Itt vagyok, jövök most már.
Minden a lehető legnagyobb rendben van a kisbabával és velem is. Már nagyon várom szeptember 13-án a 13 hetes UH-vizsgálatot. Kedden megyek a védőnőmhöz, ezt is alig várom (meg Ő is engem nagyon vár).


Üdv:

Alíz.
Vendég
 


Zsuzsu, köszönöm a soraidat, remélem igazad lesz :)
Egyébként a becsületes nevem Niki, de a barátok csak Nike-nak hívnak, ahogy a cipőmárkát :)
Remélem, Monti gólyáiból hozzám is fog jutni néhány :) De legalább egy :) Bár a férjnem nagy vágya, hogy egypetéjű iker lányai legyenek :) S anyai ágon visszatekintve van is rá esély, meg teljesüljön. Anyukámnak is volt ikerterhessége, de sajna a 8. hónapban elhaltak az ikrek :( Meg azért én szeretnék egyszerre csak 1 gyerekkel foglalkozni :)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok!

Tegnap hazajöttünk, mert egész délelőtt szakadt az eső. Ma regenerálódunk, mosunk, lazulunk. Megpróbálok visszaolvasni.

Újaknak!

Pusza.

Többieknek!

Úgyszintén.

Majd jövök, asszem holnap, ma olvasgatok. :wink:

tjuca
 
 


Ppetike! Örülök, hogy veletek is minden rendben, akkor most kicsit megnyugodtál?

Monti! Ha már ilyen jól össze időzítettük a pét, a tesztelést mikorra tervezed?
:wink:

Luca! Tényleg jó dolog a régi ismerettségeket feleleveníteni, főleg, ha kedvesek és szimpatikusak a régi-új ismerősök! Azt meg nem csodálom, hogy a szövegbe belegabajodott a srác, annak idején (lassan már egy éve!) én is két hétig magoltam a szöveget.
:roll:

Linácska! Mirajtunk nem múlik az a babás vonalzó! :D

Többiek, puszi! :D

Kép
kislibus
 
 


Juca, üdv itthon :lol: SAjnálom hogy az időtök nem volt túl jó :(

Alíz, jaj de örülök, hogy minden rendben veletek, már én is alig várom a csütörtököt, akkr lesz uh.
Lehet hogy Petikét átvisszük a mamához, és a férjem Gabi is eljön velem. Szeretném nagyon, mert ha rossz hírt kapok, vele együtt könnyebb lenne..., ha meg jó hír, akkor hazafelé a mamának is elmondanánk, akinek már most nagyon nagyon gyanús vagyok :P

Sütök palacsintát, mert a férjem hozott reggel túrót a piacról :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Tjuca!

Üdv itthon!


Kacika!

Ne izgulj, meglátod minden rendben lesz csütörtökön az UH-n. Egyébként pedig jó étvágyat a palacsintához.


Üdv:

Alíz.
Vendég
 


Kacika, nem fogsz rossz hírt kapni, ilyesmi eszedbe se jusson!Majd mi itt szorítunk Neked, és minden rendben lesz!

Kislibus!

Gondolod el, úgy mondani a pap után a szöveget, hogy egy kukkot sem ért belőle!Így aztán lett holtálan-holtálan... :D

Juca, remélem, azért pihenni tudtatok!
Vendég
 


Sziasztok!


Niki! Szerencsére nekem nem voltak tüneteim a Clostitól. Viszont tök jó, hogy ilyen jól reagáltam rá, hogy már az első alkalomra 27 mm-es lett a tüsző. Meg is dícsért doktornéni!

Jó neked, hogy ilyen fiatal vagy! Van még időd az alapos vizsgálatokra, meg komolyabb beavatkozásokra is. Persze azt kívánom, hogy ne legyen rá szükség! Engem sürget az idő. Halljátok? Tikk-takk-tikk-takk. Ez a biológiai órám. :lol: Na, persze úgy kell nekem. Én választottam azt, hogy 35 éves korig ne legyen gyerekem. :roll: Ha az ember sikeres a munkájában, jól fut vele a szekér, minden összejön elsőre, akkor elbizakodott lesz és azt gondolja, hogy a gyerekhez is csak csettintenie kell és majd jön. Na, helyre rakott az élet rendesen és rádöbbentett, hogy vegyek vissza az arcomból. Bocsi lányok, most kicsit önostorozó hangulatban vagyok. :cry:

Most be is fejezem. Majd holnap.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Zsuzsu,
köszönöm, ma már valamivel jobban voltam, vagyok.
Kint voltunk repülőnapon. Lili nagyon élvezte. Kicsit féltem, hogy félni fog a zajtól, de azt élvezte legjobban, amikor nagy hangja volt a gépeknek. Mondta, hogy még-még!

Juca,
milyen volt a nyaralás? Mi nagyjából két nap múlva indulunk.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok! Na, újra itt! Jól kialudtam magam, most már egy kicsit jobb! :lol: Ilyenkor hajnalban a legjobb írni, csend van, nem zavar senki, csak a cicák mászkálnak körülöttem.

Kislibus! Elvileg 24-én pénteken kellene megjönnie, ha hétvégén nem lesz semmi, akkor veszek egy tesztet hétfőn. Addig nem, mert ismerem magam, biztos, hogy korábban megcsinálnám. :oops: Ezek szerint sikeresek voltak a tanácsaink, elkaptad apát, ha már a teszten gondolkozol. :lol:

Luca! Én nem kaptam meg a privit az iwiw elérhetőségről! :cry:

Alíz! De jó!

Linácska! Örülök, hogy jobban vagy. Így nincs ami beárnyékolja a nyaralást. Ja, de, az időjárás! Az elég rusnya mostanában. Merre is mentek?

Kacika! Én mindenkit mélységesen tisztelek, aki hajlandó palacsintát sütni. Én annyira utálok, hogy nem is szoktam. :oops: Ha nálunk palacsinta van, akkor azt a párom csinálta. :oops: Enni viszont nagyon szeretem. :oops: Millió drukk az uh-hoz!

Juca! Kérünk élménybeszámolót a nyaralásról, képekkel együtt, természetesen!

Zsuzsu! Az a szerencse, hogy az anyóssal jóban vagytok, így legalább az egyik nagymamát láthatja Ábel rendszeresen. Ábel annyira gyönyörű kisfiú! Melyikőtöre hasonlít?

Na, megyek. Készülödöm, hogy elmehessek dolgozni. Délután még megyek a nőgyógyászhoz, biztos, ami biztos alapon, hogy kell-e tüszőrepesztő, de tuti, hogy nem kell. Este majd jövök olvasni! Kellemes napot mindenkinek!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Montana,
Horvátországba megyünk. Elvileg ott is már csak ma van rossz idő. Aztán egész héten napsütés, talán hétvégére mondanak rosszabbat. De 10 napra megyünk, abba belefér 2 rosszabb nap végül is.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Juca!
De jó, h hazaértetek! Várjuk a beszámolót, képeket!

Pinki-Nike! :D
Jómagam 10 év bébiszitterkedés után úgy gondoltam örülnék, ha ikreink lennének, van tapasztalatom, nem lenne gond. "vérvonalilag" esélyünk rá, h ikreink legyenek nulla. Amióta Ábel van, úgy gondolom Ő teljesen kitölti az időmet, nem biztos, h elbirnék "két Ábellel".. :lol:

Őszintén kívánom, h teljesüljön a vágyatok és megfelelő időben egészséges gyermekeitek szülessenek! Monti gólyái teszik a dolgokat, nem kivételeznek senkivel sem, így tuti nálatok is bejelentkeznek!

Mi a munkád, mivel foglalkozol?

Luca!
Uncsitesódnak gratula, kívánom, h a barátságotok mostmár "óceánon át " is kitartson!

Lányok hogy vannak????????

Alíz!
Olyan jó, h jelentkeztél! Ha lesz képed pocaklakóról lécci tedd közhírré :)
Petike hogy van????????

Kacika!
Remélem ízlett a palacsinta! Szombaton a piacon a lángosra "cuppantunk " rá a férjemmel, legutóbb még pocakosan ettem, így ideje volt egy jó kis sajtos-fokhagymás-tejfölös langallónak....... :oops:

Épp akartam kérdezni, h Peti és a család mit szól a tesóhoz.

Tényleg ki mikor avatja be a családot az örömhírbe?????????

Kislibus!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Monti!
Én nem tudom kire hasonlít a fiam. Amikor megszületett, már akkor megmondtam, h a szája az apjáé. A szőke haja az enyém, úgy tűnik a magassága apjáé, makacssága apjáé, hisztissége az enyém.........egyszóval Ő a mi imádott kisfiunk :oops:

Anyósnak egy szem fia van, a 2. férje 1 hónapja halt meg, így főképp mi vagyunk neki. Ábelt nagyon szereti, de rettenetesen félti. Mindig kiabál, h jajjj, baja esik.....

HAJRÁ KISKATONÁK!!!!!!!!

Nem vagy elkésva a gyermekvállalással. Okos vagy, megfontolt!!!!

Linácska!
Mi is pont emiatt megyünk 10 napra, remélem jó időtök lesz.

http://www.weatheronline.co.uk/
Mi itt szoktuk megnézni az időjáráselőrejelzést.

Mi is gondolkodtunk a repülőnapon, de Ábel már akkor összerezzen, ha tüszentünk, így inkább kihagytuk.

Itt elég szép az idő, megyünk sétálni.

Szép napot mindenkinek

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!


Juca!

Hogy sikerült a nyaralásotok???


Zsuzsu!

Természetesen fel fogom rakni Manócskáról majd az UH-s képet, hogy ha lesz. Nagyon jó a klinikán, mert minden UH-s vizsgálóhelyiségben te magad is egy külön monitoron tudod nézni a pocaklakó Őnagyságát. Petike az most még nyaralni van a mamájánál, majd lesz augusztus 20-án a búcsú apcon és utána jön haza Turára. Rá egy pár napra pedig kezdődik az óvoda.
Vendég
 


Sziasztok!

Most semmi időm, de a blogba beírtam a nyaralást, és tettem be jó sok képet. Röviden: nagyon jó volt, hosszabban: a blogban. Igyekszem jönni, visszaolvasni már nagyjából sikerült.
http://kovacs-telekes.org/juca/blog/?p=680

Alíz!

örülök, hogy minden rendben.

Kacika!

Nálad sem lesz másként! (Én amikor baj volt sosem émelyegtem, hánytam..., bezzeg Kingával. Nekem az a bizonyíték, hogy minden OK, ha nem vagyok jól. Ugye érted a paradoxont? 8))

Nike!

Szia. Szörnyű múltad van, na de a jövő!!!

Libus!

Remélem sikerült elcsábulnia a párodnak!

Montana!

35 évesen még belefér két gyerkőc, nyugi.

Luca!

Nekem is küldj privit!

Zsuzsu!

Remélem nagyon jól fogtok nyaralni, és Ábel egyre szebb.

Linácska!

Ez a vírusfertőzés nem hangzik jól. Egyébként én is majdnem likvidáltam a védekezést, de aztán úgy véltem, hogyha mégis baj van, akkor csak magamat okolnám, akkor is, ha a kettő független, így inkább biztosara megyünk, és majd a köv. ciklustól már nem vigyázunk.

Remélem nem hagytam ki senkit, nagyon sok dolog lenne, amire válaszolni szeretnék, de sajna időm kevés, a mosoda megy, vasalnom kellene.

Jó itt köztetek megint!

Pussz:

J.

tjuca
 
 


Juca ! Olvastam a nyaralásotokat, és a barokk ruhakölcsönzőt meg a virág alakú táncoló locsolót mi is láttuk amikor júli. végén voltunk a Balcsin, illetve Siófokon!
Nekünk is tetszett!

Köszi mindenkitől a biztatást, igyekszem kitartani, mást nem is nagyon tehetek.

Alíz, nagyon örülök hogy minden rendben, és tégy fel fotót amint kapsz!

Zsuzsi, bizony ízlett a palacsinta, szeretjük nagyon. És a lángost is, csak azt nem tudok csinálni :(

Monti, ennyire útálsz palacsintát csinálni? MIért? a tészta miatt vagy a sütése nem okés?

Luca örülök hogy jó volt az esküvő, én szeretek esküvőkre járni..
Mi is megyünk szept. 1-én a sőgornőmére, tudod, aki terhes, mit a tiéd is.

Niki, még tán nem is üdvözöltelek a csapatban, ha mégis akkor jobb kétszer mint egyszersem :lol:

Loholok Petihez, lassan fel kell simizni, mert különben este nem alszik el csak 10 kor.
Vendég
 


Senki nem kapta meg a privit?Küldtem mindenkinek!Úgy látszik, valamit nem jól csináltam.
Megpróbálom újra, írjatok, hogy odaért-e!
Vendég
 


Nem tudom elküldeni.Nem megy el.Mit csinálok rosszul?
Vendég
 


Mindegy, ideírom...Fodor Brigitta néven találtok meg...
Vendég
 


Luca,
hát nem volt könnyű a 24 Fodor Brigitta közül, de azért megtaláltalak ám :D Nagyon csini lányaid vannak!!!

Juca,
szinte szó szerint ezt mondtam magamnak, hogy nem szabad még terhesnek lenni, mert ha valami gond lesz (bár miért lenne), akkor soha nem bocsátanám meg magamnak, hogy nem vártam még. Csak egy hónap!!!
A mostani vetélést viszonylag könnyen vettem, próbáltam úgy gondolni rá, hogy csak egy petezsák, és egy szikhólyag volt, embrió nem is fejlődött, és hogy tulajdonképpen nem veszteség volt, hanem egy lehetőség. Így azért könnyebb volt, hogy tudtam így hozzáállni, de egy következőhöz nem biztos, hogy tudnék...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Melinda, ma utaztok ugye?
Nagyon jó nyaralást kívánok!

NMegyek, mert kora reggel kiakaszt Péter....
Vendég
 


Luca!

Hát nekem is eltartott a keresés, pedig szűkítettem is. A lányaid nagyon szépek, és a kisebbre Kinga is azt mondta, hogy szí, mielőtt vittem fürdeni, még látta a képernyőn. Erre Kofa is megnézte, és ő is mondta, hogy szí. Tehát szakértő szemmel is szík a lányaid. :-) És Te pedig nagyon fiatalnak nézel ki!!!

Linácska!

Jó utat Nektek, az idő kupálódik már rendesen. Mikor indultok?

Kacika!

Már csak 2-őt kell aludnod! :lol:

Zsuzsu!

Ti mikor utaztok?

Nike!

Akartam írni, hogy becsülöm a bátorságod, amiért ilyen hamar vállaltok babát. Meglátod jönni is fog hamarosan.

Betti!

Mi van Veled?

Ma karalábéfőzelék lesz, a nyaraláson kissé kigömbölyödtem, most böjtölök. :twisted:

tjuca
 
 


Mi lassan megyünk nyaralni, már csak a kukásautót várjuk, hogy elvigye a szemetet, behozzuk a kukát, aztán indulunk is. Vagyis ténylegesen csak hajnalban, de Pestre már felmegyünk.

Aki megy még nyaralni, annak jó nyaralást! Én jövő szombaton leszek újra. Addig is sok gólyát, zebrát kívánunk mindenkinek!

Lina&Lili

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Linácska!
Derítsd fel nekünk a terepet lécci! :D Bitztosan lesznek kérdéseim, ha hazajöttök. Vigyázzatok egymásra, jó pihenést Nektek! Puszik! :)

Luca!
Nagyon szépek vagytok! A csajaid is, Te is! Gratulálok!!!!!!

Kacika!
A lángost mi is a piacon vettük, én tudok csinálni, de Ábel mellett nem lehet. legujabb hepje, h feláll a bútorokra és leveti magát... eddig mindig ott voltam és elkaptam, de rettegek, h csattan a járólapon vagy a szőnyegen. :evil: :evil: :twisted:

Mivel akasztott ki Peti???

Alíz!
Várjuk a képeket az egész családról!

Juca!
Nagyon barangolós nyaralásotok volt! A képek szépek, hiányolom a "Kinga a Balatonban" sorozatot.

Nálam is vasalás, takaítás a menű, tegnap 10 percet aludt Ábel és elmaradtam mindennel.

Többiek merre vagytok??????????????????

Mi kb. 3 hét múlva utazunk, most melózik apa ezerrel..........

Szép napot!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi, azzal akasztott ki Péterem kora reggel, hogy a szeme még alig nyílik ki, máris a gyurmát feldobja a plafonra,-hátha fent marad- és összemaszatolja tejlesen a plafont.
Nincs egy éve hogy beköktöztünk, de ha látnátok a falakat, meg nem mondanátok...úgy néz ki mint egy 5 éves,épp festés előtt álló fal.
Meg feláll a székre, és megnyitja a csapot, hadd jöjjön belőle a víz, mi meg fizessük a vízszámlát.
Pont ma volt a vízóra leolvasó, és mosolyogva közölte, hogy biztos szeretjük a vizet. Ha-ha! :roll:

Délelőtt itt volt anyukám, együtt is ebédeltünk. Péterkémet meg most tudtam lefektetni.
Du lehet hogy a másik mamához is átkéreckedik, addig legalább pihenek.

Még két nap az uh-ig, ilyenkor halad legkevésbé az idő.

Melinda, nektek jó utat, vigyázzatok magatoka, és érezzétek jól magatokat!
Vendég
 


Zsuzsu!

A partra nem vittünk fényképezőt, mert ugyan már nem értékes, de már a szívünkhöz nőtt, és nem is telne egy újabbra. Meg amikor benn voltunk a vízben, oda nem is lehetett volna hozni a masinát.

Kacika!

Tudom Neked marhára nem mulatságos, de nekem a takonylabdás emlékeim színre törtek, és legszívesebben én is hajigálnám a gyurmát. :-)
Kinga meg a játszón dagonyázik, úgy néz ki, mint egy disznó, mikor hazajövünk. Azért nem malacot írtam, mert ez már nem elég kifejező. A nagyobb gyerekek csináltak vársáncot, az enyém meg benne pacsált. 8)

Most már tényleg kevesebb van hátra, mint előre, de ismerős, kb. mint szülés előtt. :twisted: Túl lesztek rajta, és lesz nagy öröm!!!

tjuca
 
 


Ide is benézek, Juca unszolására! :lol:

Magamról röviden. Van egy 11 éves fiam. Túl vagyunk 3 vetélésen! Röviden ennyi! Talán ide is tartozom kicsit!

Csak ezt az oldalt futottam át és tényleg igaza volt Jucának, nagyon vidámak vagytok és optimisták! És ez nagyon tetszik! :lol:
Vendég
 


Juca, na az sem lehet rossz , amikor Kinga a sárban dagonyázik, el tudom képzelni a ruháját, meg a kis pofiját :lol:
Fel kell kelteni Péterkét, különben este nem alszik el időben.
Vendég
 


Szia Grönland!

Örülök, hogy bemerészkedtél. 8) Igen csak optimistán, máshogyan nem is lehet előre menni. Na meg mivel itt mindenki tudja sajna, hogy mi a dörgés, ezért nem kell azt hallgatnod, hogy ne parázz az első uh-ig, mert fölösleges, meg úgyis egy szempillantás alatt össze fog jönni, csak bíznod kell benne, és hasonló dolgok, amiket sajnos csak a kívülállók tudnak elhinteni. Itt is volt/van sokféle ember, más-más nehézséggel, de alapvetően bizakodva. :wink: Eddig két igazi topiklurkó van: Alíz és Kacika babái, de hamarosan kivuduzzuk a többit is. :-P
Megkérdezhetem, hogy konkrétan nálatook mi a gond? Hol tartotok a vizsgálatok terén? Mit mond az orvos a jövőre nézve?

Megsúgom, itt Luca lányai és az utána jövő leendő babicsek között lesz nagy korkülönbség. A fiad tud róla, hogy Ti rajta vagytok a tesó témán?

Mesélj kicsit magadról, ha van kedved, mivel foglalkozol, kb. merre laktok, szeretnénk képet a fiadról (persze lassan már abban a korban van, amikor tőle kell engedélyt kérni az ármányhoz 8) ) meg úgy általában. Ja és, ha esetleg védőnő vagy, akkor most már klubot hozunk létre. :twisted:

Kacika!

Ja full szerviz, zuhany, ruhacsere, peluscsere...
Amúgy ma ebéd előtt átöltöztettem, erre én hüle most tanítottam meg inni. Az IKEA-ban kapható zöld gyerek evős készlet, annak a poharának van két füle, és abból megtanult inni. Viszont ebéd előtt, hogy kifejezze, hogy már unja a banánt, én meg szekálom, hogy igyon, szépen az ölébe csorgatta a vizet. Gyorsan belelapátoltam a kaját, aztán megint kapott egy váltás ruhát. Azóta alszik. Úgy látom a vizet nagyon szereti minden mennyiségben, értsd a pohártól a Balcsiig. Vízicsibe, majd ha felkel megnézem vannak-e uszonyai. :lol:

Szerencsére nálunk nem kell keltegetni, de sokaknál hallottam, hogy ha délután kialussza magát, akkor ott kakukkol éjjel. :twisted:

Most egyébként az ebayen nézegetem az idei téli cuccokat Kingának, hátha tudnánk lőni egy jó csomagot. Csak nagyon fárasztó ezzel bíbelődni, nézegetni a sok habibabi rucikát :wink: igazából több csomagból turiznék össze egy nagyon szuper csomagot. :P

Apropó idősebb gyerkők anyái, télen mit kell adnom a gyerekre? Elég a harisnya farmer, vagy kell a "szivacsos" gatya? Most olyan átlagos 0-5 fokokra gondolok.

Lépek, mert már magam számára is fárasztó vagyok 8)

tjuca
 
 


Juca, ne legyél magadnak fárasztő, nekünk sem vagy, sőt!

0-5 fokban bőven elég egy pamut hari, plusz farmer. Én azt vallom, hogy nem kell agyonöltöztetni a gyereket, mert akkor mit csinálsz vele mínusz 10-15-ben, amire asszem tavaly volt példa, úgyan csak pár nap volt. (ráadásul mi is valahogy így öltözünk, és nem kell a gyerekre se sokkal több mint rád)
Ennyire hidegben -mínusz 10-15 fokban, én olyan sígatya szerűséget adtam rá, de az meg oly meleg hogy nem kellett alá harisnya. Ki fogod majd tapasztalni.

Nekünk is van olyan zöld ikeás, a tányérjának vannak béka szemei, igaz?
Én azért vettem mert azt hittem, odatapad az asztalhoz...hát nem, felcuppan 2 mp múlva.

De a gyereknek kiváló játék volt. Ma már rendes tányérból eszik, az oviban is abból fognak, hadd szokja a kis drágám.

Üdv grönland. Sajnálom a 3 vetélést, az nem kevés, de most jön az igazi babó majd!
Vendég
 


Olyan szép hosszút írtam, de elszállt.... :?

Megprobálom újra.

Alapvetően a teherbeeséssel nekem nincs gondom, vagyis igen, de ez nálunk férfi probléma. Páromnak kevés és lassan mozgó kiskatonái vannak! Velem inkább az a gond, hogy nem tudom kihordani a babákat!

Fiam 28 hétre született. Megrepedt a burok, amit akkor dokim, mi is úgy gondoltunk, hogy véletlen volt, nem kellett volna ablakot pucolnom! Azóta tudom, hogy ez nem azért volt! Szerencsére fiam rendben van, szép "nagy" súllyal született. 1420g és 42 cm volt! Viszont rengeteget küzdöttek, hogy életben maradjon. Sem az orvosok, sem fiam nem adta fel a küzdelmet! Sok gond volt vele, de mára rendbe jött!

Fiam születése után nem sokkal terhes lettem, de a 8. héten elvesztettük a babát! A miértekkel akkor nem foglalkoztunk, örültem, hogy van egy fiam, akiért még akkor is aggodnunk kellett! Késöbb jöttek elő a kérdések, de az orvosom csak annyit mondott, hogy véletlen, van ilyen! ..nyád! Na, akkor kellett volna váltanom, én hülye nem tettem!

Teltek az évek nem történt semmi, beszélgettünk róla, hogy biztos történt velem valami mikor elvesztettük a babát, férjem állitotta, hogy vele van gond! Nagyjából ezzel ki is merült az ezzel kapcsolatos téma! Persze szerettünk volna babát, de nem túl görcsösen!

8 év után aztán nem jött meg, máskor is volt ilyen, egyáltalán nem gondoltam, hogy megbabásodtam! Mikor egyértelmű jelei voltak a terhességnek csináltam egy tesztet a 6.héten, ami innen nézve persze, hogy pozitív lett, de akkor ez olyan hihetetlennek tünt! Féltünk, hogy újra baj lesz ezért orvosommal minden átbeszéltünk, hogy nehogy megint baj legyen! Ő csak annyit javasolt, hogy most az ablak pucolását bízzam másra! Nagyjából ezzel ki is merült a jó tanács! Most már tudom,hogy nem tanácsra, hanem nagyon komoly vizsgálatokra és gyógyszeres kezelésre lett volna szükségem!

A 18. héten meg is történt a baj, egyik pillanatról a másikra elfolyt a magzatvíz! Orvosom visszakérdezett mikor hívtam, hogy baj van, hogy nem-e bepisiltem és azt éreztem! Normális? Mondtam neki, hogy volt már ilyenben részem akár milyen régen is volt, azt elfelejteni nem lehet! Akkor rögtön korházba küldött, hogy majd jön ő is! Reggel jött. Akkor már megnézték a magzatvíz mennyiségét és az átlagosnál lényegesen kevesebb volt! Dokim bejött, közölte, hogy el kell abortálni a magzatot és kiment! Azóta nem láttam! Szerencséje!

Nem részletezem, hogy mit éreztem, mert ti itt mindannyian tudjátok ezt!

Vegyes érzésekkel teli hónapok következtek! Gyászoltuk a mi kis kincsünket, de már egy újabb babán dolgoztunk! Közben megtörtén férjem vizsgálata is, ahol kiderült, hogy kevés, nagyon lassan mozgó kiskatonái vannak! Akkor, abban a pillanatban úgy éreztem, hogy itt a világvége, soha nem lesz nekünk kisbabánk! De nem adtuk fel, mert valószínű, hogy elötte sem volt sokkal jobb a mennyiség és minőség és mégis sikerült!

Nem kellett sokat várni a csodára, következő hónapban már nem jött meg! Annyira boldogok voltunk! Új orvos, új remények! Dokim kikezelt mindenféle nyavajámból, teljesen pozitívan álltunk a dologhoz! 19. héten hétfőn uh, minden rendben, a baba gyünyörűen fejlődik! Kedden doki! Megdicséri az afp eredményem és a babáról készült képeket, majd magvizsgál! És ekkor jött a feketeleves.... A burok a hüvelyben.... Azonnal korház, ahol meg sem vizsgálnak, nehogy megrepedjen a burok. Egész éjjel mozdulatlanul, megemelt lábakkal feküdtem és kértem a mi kis angyalunkat, hogy húzodjon vissza, maradjon velünk! Aztán reggeli uh-on kiderült, hogy a sors és a gravitáció ezt másképp akarta! A baba lába már a hüvelyben volt! Két válsztásom volt. Várunk, hogy magától induljon meg a folyamat vagy felgyorsítjuk az eseményeket és kapok infuziót! Utobbi mellett döntöttem, igy is üres voltam teljesen, nem bírtam volna ki még egy napot a családom nélkül! Annyira érzéketlen és üres lettem, egyszerüen megakartam halni! Akkor úgy éreztem ezt nem tudom feldolgozni soha! Az idő valamelyest enyhítette fájdalmamat, most már feltudok kelni úgy reggel, hogy nem a babák ez első gondolataim! Talán túl vagyok a nehezén!

Most megint probálkozunk! Nem túl nagy sikerrel. Párom azóta túl van egy herevisszér műtéten, nagyjából mostantól probálkozhatunk igazán! ennyi a történetem!

Fiam nagyon jól viselte ezt az egészet, bár ha lesz legközelebb, amig nem látszik a pocak, nem fog róla tudni, mert azért őt is megviselte! Azt, hogy probálkozunk, nem tudja! Probálok minnél több időt tölteni vele, mert nagyon egymagában volt az elmúlt egy évben! Ez azért jót tesz a lelkemnek is!

Szombathely mellett lakunk. Most nem dolgozom, nincs is szándékomban egy darabig! Nemrég költöztünk ide és rengeteg munka van még a ház körül! Fiam születése elött dolgoztam, azóta igazából nem, mert az igazsághoz tarozik, hogy iskolás koráig rengeteg gond volt vele. Magatartás zavar, a mozgása sem indult be könnyen, rá kellett segíteni, a szemével is voltak gondok! Úgyhogy az én dolgom az volt, hogy orvostól orvosig vittem!

Hát ennyi a mi kis történetünk! Remélem nem zavartam senkit a történetemmel!

Leírnátok ti is röviden, hogy mi történt veletek? Egyszerűen nincs időm visszaolvasni az elejéről!
Vendég
 


Szia Grönland!

Én kérdeztem, és egy választ nem a hossza határozza meg, emiatt ne aggódj! :wink:

Nagyon szomorú, amiken keresztül mentél. :-( Csodálom, hogy még mindig van erőtök és bátorságotok próbálkozni. Nem derült ki számomra, hogy akkor mi a teendő? Félidőtől feküdnöd kell? Szombathelyen van jó orvosod?

Az mindenképpen jó, ha a fiadra koncentrálsz, hiszen ő nem tehet arról, hogy nem jön a tesója, neki is fontos, hogy legyen gyerek amíg csak lehet, ő már bizonyított, hogy ilyen kis ügyes korababa volt, és Ti is!

Nekem azért koránt sem volt ennyire tragikus a sorom. 2005. dec. 10-én volt egy vetélésem, a baba nem fejlődött megfelelően, majd elhalt. Akkor nagyon magam alá zuhantam. Aztán 2006. május 22-én született Kinga. Nem volt zökkenőmentes a terhességem, de nagyon akartam ezt a gyereket, és összeszorított fogakkal inkább csak a jóra koncentráltam. Aztán elhatároztuk, hogy ha Kinga is úgy akarja (viszonylag hamar leállt az anyatejről magától 10,5 hós koráig szopizott), akkor a húsvéti nyúllal elkezdünk zöld lámpát adni a tesónak. Aztán megjött. Avagy nem jött meg. Furi volt az egész, ezért teszteltem. Halvány +. Orvos rögtön adott progeszteront. A méhem nőtt, de a tünetek felemások voltak. Aztán kiderült, hogy üres a petezsák, ami egyébként az utolsó napig növekedett, a méhemmel együtt. :shock: Persze logikusan úgy gondoltuk, hogyha elhagyom a progeszteront, akkor spontán befejeződik a vetélés, de nem volt szerencsém, így jún. 13-án be kellett fejezni a terhességet. Most megvárjuk Pirit, aztán megint próbálkozunk.

Félek persze, de akarom a gyereket. Elvileg szeretnénk három lurkót vállalni, most kicsit pesszimistább vagyok. Remélem a következő babámat egészségesen kihordom és megszülöm.

Hát röviden ennyi. Jaj és van abban valami igazság, hogyha valaki az agyában még nincs készen, csak görcsösen akar, az nem működik. A receptet viszont eddig még senki sem tudta elmondani, hogyan ne görcsöljek. Amikor Kinga jött, akkor eldobtam a hőmérőt, éppen felmondtam az egyik pokol munkahelyemen, és váltottam. Kofa szerint ezért jött, mert egy hatalmas kő esett le a szívemről, nem bömbiztem minden nap, hogy én ezt nem bírom, és az új munkahely feladataival, meg megszokásával voltam elfoglalva, és nem koncentráltam a teherbeesésre. Hát tesóbaba miatt most nem fogok például ingatlanügyletbe, vagy tőzsdézésbe csupán a gondolatelterelés céljából, bár lehet az vezetne eredményre. :lol:

Még sosem voltam Szombathelyen, de nagyon szép hely, már amit a fényképekről láttam. 8)

tjuca
 
 


Kacika!

Köszi én is így gondoltam, pláne, ha rohangál (remélem addig már megteszi a kétlábra emelkedést az evolúciós fejlődésében :twisted: ) vagy mocizik. Gyanítom én jobban fogok fázni. Na mindegy ez a sorsom. :twisted: :twisted: :twisted:

Én meg a partedlije meg a pohara miatt vettem, bár a csőrét ennek is likvidálnom kellett. :evil:

tjuca
 
 


Juca!

Valószínű, hogy a 18 hetes vetélésnél történt valami rossz! Azt műszeresen fejezték be és valószínű, hogy sérült a méhzáróizom! A teendő az, hogy ha lesz mégegy terhesség, akkor összevarrnak és továbbra is kupozok! Szóval nagyon összetett és ez az utolsó esélyem! Ha ez sem sikerül, nem ajánlja a doki az ujabb terhességet! Úgy is mondhatnám, hogy nagy szarban vagyunk! De meg kell probálni, mert soha nem tudom meg másképp, hogy mi lett volna ha.... Még akkor is ha megint veszteséggel jár!

Győrbe járok továbbra is dokihoz! Úgy érzem, hogy ő tényleg mindent megtesz és ismer már kívülről, belülről! Nem fogok kockáztatni egy új dokival, hátha valamit elfelejt vagy nem figyel oda rendesen! A mostani dokinak egy kihívás vagyok és látom rajta, hogy tényleg segíteni akar! És amiben tudott, segített is! A többi rajtam múlott!

Azért az elöző dokimnak a nevét közlöm majd a másikban, mert lehet, hogy elismert szakember meg klinikai prof, de egy felületes szakbarbár!

Érdekes dolog amit írsz! Annyi embertől hallottam már, hogy mikor letett a dologról sikerült neki! Nálam ez vegyesen alakult! 3 olyan terhességem volt, amire nem görcsöltem rá! Úgy is mondhatnám, hogy a fiam csak úgy becsuszott, picit sem volt tervben! Még az esküvönk elött el is mentem dokihoz, hogy írjon fel valami gyógyszert, mert pont az esküvő napján jött volna meg és az egy kicsit kellemetlen volt! Aztán utána sem jött meg! Nem is sejtettem, hogy terhes vagyok! A második is hipp-hopp becsuszott! A harmadikra sokat vártunk, de nem volt tervben! Ez most valahol hülyeség, mert tervben volt csak nem görcsöltünk rá! A negyediket nagyon-nagyon akartunk, szinte görcsösen! És 7 hónapon belül sikerült is! Igazából az első pé-s hónapban! Tehát nem is tudom, hogy van-e köze a dolognak a görcsösséghez!

Ti is már sok veszteségen túl vagytok, de ahogy elnézem nálatok a teherbeeséssel nincs gond! Bízzatok benne, hogy most már nem lesz gond, hisz van egy egészséges lányotok! Én még erre sem gondolhatok, mert csak is a szerencsén múlott, hogy lett egy fiunk és sok szenvedésen kellett átesnie, hogy teljesértékü életet élhessen!

Kacika!

Legyen igazad! Veled mi történt?
Vendég
 


Grönland! Sajnálom, ami történt, nehéz lehet ennyi babát elveszíteni, de minden tiszteletem a tiéd, hogy van hited!!! Remélem hamarost meglep titeket a várva várt egészséges baba!


Nekem első terhesség, csak a petezsák és a szikhólyag láttszódott, az embrio már korábban távozott. Nem kaptam semmi progit, de a nem vetéltem el annak rendje és módja szerint, úgyhogy nálam is műtét lett a vége a 7.héten áprilisban. Nagyon vártuk és szrettük volna így a teszt után tényként kezeltem, hogy babánk lesz. Nevet is kitaláltunk neki. Most van a második próbálkozós hónapunk és igyekszek hinni, hogy ez nem ismétlődik meg, illetve, hogy mihamarább babás leszek.
:)

Jaj és Juca a védőnős dolgot azért írta, mert én az vagyok és szegény :shock: -ot kapott amikor megtudta, bár szerintem nem vagyok egy vérszomjas pit-bull. :lol: A helyesírásom viszont csapnivaló. :?

Rögtön a terhesség elején összevarják a méhszájat, vagy sűrűbben kell ellenőrzésre járni és ha gond lesz vele csak akkor?

Kép
kislibus
 
 


Ja! Lányok, ha panasz van védőnőre azt ne tartsátok magatokban csak mert itt vagyok, én is tudom, hogy vannak khm... érdekes hozzáállású kolleganők.... :(

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nehezen találtatok meg, nem tudtam, hogy ilyen sokan élünk ezzel a névvel!

Grönland!

Próbáltam privit írni Neked, de nekem ez a dolog nem akar összejönni!
Légyszi írd meg priviben a doki nevét aki kitolt Veled, és azt is, akihez most jársz! Nagyon érdekelne, mert én is dokiváltás előtt vagyok.Az én történetem röviden: van egy 13 és egy 16 éves lányom.Amikor a pici 3 éves volt, elváltam, és tavaly újra férjhez mentem.És szeretnénk egy közös mazsolát.
Rögtön össze is jött, de csak 8 hétig maradt velünk, akkor elhalt.Műszeresen kellett befejezni a terhességemet.A doki, akihez lassan 20 éve járok, elfelejtett bejönni a műtétemre.Így egy másik orvos műtött meg.Teljesen a padlóm voltam, és itt a csajok öntöttek lelket belém, hogy talpra tudjak állni, és vissza tudjak menni dolgozni.Ezúton is köszönöm Mindenkinek, hogy kedvesen fogadtatok, vigasztaltatok, és biztattatok.
3 hónapot kell várnunk, kettő már letelt.Utána újra próbálkozunk.Nincs már sok időm, 39 éves leszek...

Röviden ennyi.

Mint Mindenkinek, Neked is szorítunk, hogy összejöjjön, mi itt egy cipőben járunk, és ha valakinek valami összejön, tiszta szívből örülünk neki, mert mi itt aztán igazán tudjuk, hogy mit érez!!!

Kacika, hogy vagy?

És te, Aliz?

Mindenkinek minden jót!
Vendég
 


Linacska! Nektek kellemes nyaralást!

Juca! it nem adnék érte, ha már a habi-babi rucikákat kéne válogatnom az interneten!!! De egyenlőre ott tartok, hogy mindenki mondogatja, hogy még ne menjek szülni, meg fiatal vagyok még, dolgozzak! Hiány van védőnőből, d engem biz nem érdekel, ezt a pályát nem is lehet huzamosabban végezni saját gyerek és tapasztalat nélkül.
De azér egyvalamibe belecsőröznék: Hogy mit adjunk a gyerekre télen az nagyban a gyerektől függ, azt meg ki kell tapasztalni! A mi gyerekeink, ha rám ütnek eszkimó ruhába kell őket öltöztetni 5 fokban, ha az apjukra, akkor egész télen ellesznek kisgatyában és széldzsekiben. Ez most komoly! Ez persze egyéni véleményem, tankönyv szerint egy réteggel több kell a gyerekre, mint amiben mi jól éreznénk magunkat. CSőr befog... :oops:

Kép
kislibus
 
 


Luca!

Írtam, nem tom, hogy elment-e! Ha megkaptad vagy ha nem, jelezz vissza! Köszi!
Vendég
 


SZia Grönland, nem semmi ami veled történt.
Nekem nem ennyire tragikus, mert van egy 2 év 7 hónapos fiam aki a 2. hónapban sikerült, és 3 nappal a kiírás előtt jött világra.
Aztán most májusban lettem újra terhes, a 4. hónapban jött össsze, de a 8. héten elkezdtem vérezni, 2 uh, mindkettő szerint üres volt a petezsák. 19-én júniusban befejezték műszeresen.
Eztán várni kellett volna 2-3 hónapot, de nem sikerült, az elsőben ismét terhes lettem. Most vagyok a ......hányadikban is. Ma töltöttem a 8. hetet, holnap már ha minden igaz a 9. be lépek.
Csütörtökön megyek dokihoz, és remélem hogy nem történik meg újra a tavaszi vetélés.
Vendég
 


Kislibus, totál igazad van az öltöztetéssel kapcs.ban. A fiam az apja hidegkedvelő vérét örökölte, és több mint egy évbe telt mire rájöttem hogy szegényt rendre túlöltöztetem, és azért csurom vize mindig a háta, a nyaka, a haja. Az Apja mindig szólt, de gondoltam tudja is egy apa....bevallom ő tudta jobban, vagy legalábbis egyszer meg kellett volna fogadni a tanácsát, és láttam volna hogy beválik.
Vendég
 


He-he, még mindig itt vagyok :D
De lassan tényleg indulunk.

Grönland,
köszöntelek én is itt a fórumon! Sajnálom, amin kereszül mentél, de őszintén becsülöm a kitartásod.

Juca,
ha 2005 decemberben volt a vetélésed, hogy született 2006 májusban Kinga???

Zsuzsu,
majd beszélünk, ha visszajöttünk, remélem csak pozitív tapasztalatim lesznek.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Grönland, még nem jött. :(
Várom türelmesen.

Kacika, mindegyik ideért! Örülök Neked!
Vendég
 


Linácska, jó nyaralást!
Vendég
 


Linácska!

Izé, tényleg excel tábla kell ahhoz is, hogy kettőig tudjak számolni :oops: :lol: , igazad van, 2004. dec. 10-én volt, és az u.m. Kingával 2005. aug. 16.

Jó nyaralást és pihenést, most már induljatok! :twisted: :wink:

Grönland!

Anyám előttem szült egy babát, aki nem maradt életben (ma már meg tudnák menteni). Aztán jöttem én egészségesen, majd a húgom donga lábbal. Közöttünk volt vetélése, mert a spirál mellett megfogant a baba, és elhalt. :-( Egy év kemény meló a Katona-módszerrel a húgommal, mondjuk úgy szülő és gyerekkínzó, de a húgom teljesen rendbejött. Szembaj, fülbaj, fogbaj... volt dögivel. Egyedül menedzselte végig a cseperítésünket, mert az apám a húgom születésénél megijedt a felelősségtől és elváltak. Én nem tudom bírtam volna-e az ő helyében, ő bírta. Viszont annyira büszke ránk, meg azért magára is, mert soha nem nyúlt alkoholhoz, gyógyihoz, pedig gondolom lehetett baja. Na ezzel csak azt akarom mondani, hogy vannak nők, akik hősnők, és Te is ilyen vagy, és ott a férjed, aki egy kincs, hogy melletted van búban, bajban, és osztoztok a fájdalomban és az örömben is.
A lányom egészséges, de a fiad is, és csak azt nézzétek, hogy sikerült "kigyúrni", hogy olyan pirinyóként életben maradt, és nem lett vak, vagy oxigénhiányos!!!Eszméletlen munka lehet benne, de hidd el megéri.

Akkor most nincs más hátra, csak, hogy drukkoljunk, hogy hazafelé benézzen a gólya, és aztán 9 hónap múlva egy makkegészséges gyereked szülessen. (a méhszájgyengeségtől én is félek, mivel ugye már háromszor tágult, ebből egyszer természetesen, de eddig még nem volt gond. Bízz benne, hogy a varrás után nem lesz gond, persze gondolom fokozottan kell majd pihenned!)

Kislibus!

Ugyanmár! Nagyon köszi a tanácsokat. Egyelőre Kinga hasonlóan fagyos, mint én, és nagyjából eltalálom a gúnyát, csak ugye én kevesebbet (szándékozim szerint) fogok mozogni, mint ő.
Gondolom, hogy nézegetnéd, eljön majd az ideje. Persze én azt gondoltam, hogy a védőnő kap rucikat. Én adtam egy csomót, mert a mamám túrómániás, és beszerzett egy csomó rucit, és nem fértünk. Így gyorsan adtam a rászoruló gyerekeknek, de ha a védőnőm lenne pocakos, akkor neki adtam volna, ha kellene neki.

Kacika!

9. hét, az már gyönyörű kor, már csak 31 van hátra a szülésig. :twisted:
Ja amúgy Kofának is vannak jó ötletei általában hisztikezeléssel kapcs. Vajon kin kísérletezett? :wink: :twisted:

Luca!

Ez az orvos nagyon gáz :cry: , de talán jobb is, mert lehet olyan "futós" lett volna a munkában is. :-( Remélem találsz valami jófej dokit.

Jó éjt, Kofa etetei a dedet, aztán pancs, és közösen lőjük a pizsit. :-)

tjuca
 
 


Linácska!

Nem az a veszedelmes, hogy nem tudom kiszámolni, hogy mikor végeztem az egyetemen (ugye Kacika?) és nem tudok visszafelé számolni a gyerekem születésétől, hanem az, hogy ehhez pénzügyes vagyok!!! 8) 8) 8)

tjuca
 
 


Luca!

Akkor csatlakozom hozzád, nekem sem sikerül privit küldeni!

Leírom a doki nevét Juca topicjába! :lol:


Nagyonaranyosak vagytok lányok, hogy ilyen kedvesen fogadtatok!

Kacika!
Azért az már magában tragédia, hogy van egy angyalkád! Viszont nagyon örülök, hogy ilyen hamar kárpótolt a sors! Tudom, hogy nem könnyű arra gondolni, hogy most nem lesz baj, de nálatok semmi sem indokolja, hogy parázz, mert eddig minden rendeben volt és remélem így is marad!

Juca!

Szegény anyukád! Én el sem tudom képzelni mi lenne velem a férjem nélkül! Főleg, hogy a bajban maradt magára! Ő tényleg egy hősnő! Na de én? Inkább csak egy szerencsétlen! :(

Most egy kicsit beletaláltál, mert azt már nem írtam és nem is nagyon büszkélkedem vele, hogy fiam oxigénhiányos volt! Szóval a legtöbb gond emiatt volt! De kész szerencse, hogy már nincs! Bár sokszor eszembe jut, hogy esetleg valami baja van mikor hülyeségeket csinál! :lol: Viszont látom a többi gyereket és ilyenkor megnyugszom, hogy lehetne rosszabb is! :lol:

Nekünk is ajánlották a Katona-módszert, csak túl későn! 3 éves volt mikor megmutattuk a profnak és azt mondta elkéstünk, egy jó 2,5évvel elöbb kellett volna jönni! De szerencsére találtunk jó Dévényes szakembert aki rendbe hozta! Ezaz amit írni akartam a másik topicba, hogy a Győri koraszülött osztály tényleg mindenre fel van készülve, életeket mentenek, de mikor a picurkák megnőnek elküldenek azzal, hogy jelentkezzünk havonta utógondozóba és ennyi! Semmiféle javaslat vagy csak egyszerűen, mint ember megsúgni, hogy ha esetleg a gyerek nem fejlődik rendesen mit javasolnak, hová forduljunk! Az utógondozás pedig kimerült súly és egyéb mérésből! Szóval nagy hiányosságok vannak az eü-ben, nem tudás szempontjából vagy ellátásilag, hanem emberileg! De ez már rég volt, ezért nem is akarom lejáratni a koraosztályt, mert azóta sok víz lefolyt a Dunán, hátha változtak a dolgok!

Köszönöm a jó kiviket és az együttérzést, igazán jól esett! Nagyon rendes csajok vagytok!

Luca!

Nézz át a dokis topicba! Írom az infót! :lol:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: