Új privát üzeneted érkezett!

Henus!

Nem tudom mennyire voltak tisztában, hogy a baba neme csak akkor garantált, ha a piros és zöld napok nem esnek egybe. Én nem is elsősorban az ő véleményükre adok. Egyszerűen nem hiszem, hogy az a naptár mindenkinél működik, ami nem vesz figyelembe pár perc híján 24 órás különbséget két születési idő között. Érted, én nem a Jónás módszert kérdőjelezem meg, hanem a neten keringő naptárnak nem hiszek. Hisz miért hangsúlyozza Jónás, hogy a PONTOS születési idő mennyire fontos a baba nemének meghatározásához, ha ez a letöltött naptár ezt egyáltalán nem veszi figyelembe? Erről érdemes volna megkérdezni magát Jónás professzort. És érdemes volna összehasonlítani 2 olyan Jónás által készített naptárt, ahol a születési év, hó, nap egyezik, csak az órában, percben van különbség.
Egyébként Te kivételes helyzetben vagy a Jónással való rokoni kapcsolat miatt. Neked elkészítette a saját egyénre szabott naptáradat a baba nemére vonatkozóan? Teljesen egyezik az internetes naptárral?

bee73
bee73
 
 


Sziasztok!

Én nem vitázni akarok, csak kíváncsiságból kiprobáltam 3 egymáshoz közel eső születési időpontra az astro.com-os programmal, pár óra eltéréssel (kevesebb mint 24), és nem ugyanaz jött ki. Ha sikerül, mellékletként felteszem ide. Viszont szerintem érdemes kiszámolni magatoknak is óra percre. http://aa.usno.navy.mil/data/docs/MoonPhase.html <-- itt vissza lehet nézni, hogy a születés pillanata hány nap, óra perc távolságra volt mondjuk a pontos teliholdhoz, és ezt kiszámolni az adott hónapban. Itt meg a nemet tudjátok megnézni, hogy abban a percben, miben áll a hold, amikorra a Jónás napot írja. http://www.holdnaptar.hu/2007/01/0701.php. Ezt és a Jónásos táblázatot (astro.com) összehasonlítva ugyanazt fogjátok kapni. Szerintem a neten lévő számolásos rendszer jó.

fix.b

Kép J1 Kép J2 Kép J3
Vendég
 


Kedves Bee!
Mint olvashattad engem azért nem érintett meg anyyira Stöpszli módszere, mivel az is a minimikroszkóp elvén működik, a peteérésemet pedig én is érzem, nem kell külön kimutatni félidőben. De én néha más időpontban is érzem ezt a jelet, igaz, az napra nem jelölt semmit a naptár. Valamint mint már írtam minden külső tényező segítségét bevetve is lányaim születtek, különböző időpontokban a peteéréstől számítva. Egyébként nekem van a rokonságombam olyan, aki a Czeizel Endre által megadott időpontban és módszerrel fogant, hátha lány lesz. Fiú lett. Aztán valaki meg arra esküszik, hogy 7 évet ki kell hagyni, és akkor ellentétes gyermek születik. Két uncsitesómnál bevált, az egyik épp ma szülte lányát a két fiú után. De nekem nagyon sok volna az a korkülönbség, mert mire a kisebbik 7 éves lesz, a legnagyobbik pedig már 13. Egyébként több olyan pár van, akinél két fiú után születik lány, mint fordítva. De lehet, hogy felmenő ágaimban rejlik a megoldás: apukáméknál 1,2,3 fiú 4. lány, az ő szüleinél pedig 7 fiú és a 8. lány. A másik nagyszüleimnél pedig 4 lány után lett fiú. Látod, talán ezért próbálok meg hinni ebben a különleges, holdállás szerinti fogantatásban. Egyébként ahol lakom, és akitől a könyvet kaptam, nekik összejött e módszer szerint.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 

 
 

Kedves Zsuzsa!

Tudom, hogy vannak, akiknek összejön e módszer szerint. Éppen ezért hiszek is a módszerben. Lehet, hogy nem elég világosan fejeztem ki magam, de nekem inkább a naptár volt gyanús, bár fix.b legutóbbi hozzászólását és a táblázatokat nézve lehet, hogy mégis jó.
Magamról még annyit, hogy komolyan érdekelt a módszer, rengeteget olvastam utána és hittem, hogy így nekem is összejön egy kislány. De nem vettem figyelembe azt, hogy közben nagyon ketyeg a biológiai órám. Már régebben letöltöttem a naptáramat kíváncsiságból, és sajnos nekem majdnem mindig egybeestek a piros és zöld napok. Amikor meg nem, és próbálkoztunk, akkor meg nem volt pém a megadott időpontban. Számolgattam előre is és nekem mindig annyira közel vannak a piros és zöld napok egymáshoz, hogy már 1-2 napos változás a ciklusban átfedést jelent. Akkor meg a baba neme nem garantált. Erre nem számítottam a módszerrel kapcsolatban, hogy ennyire "időigényes". Volt, aki kiszámolta , hogy neki 2007-ben csak egy, 2008-ban szintén egy megfelelő időpontja lesz a kívánt nemű baba fogantatására. Én is így vagyok ezzel. Így mérlegeltünk Apucival, mit szeretnénk jobban: tutira kislányt kockáztatva, hogy kifutok az időből VAGY még egy babát mindenképpen. És az utóbbi mellett döntöttünk. Tudnod kell, hogy mindig is kislányra vágytam, bár van két tüneményes, gyönyörű kisfiam. De aztán felülkerekedett bennem egy olyan elképesztően erős vágy, hogy legyen még egy gyerekem, hogy a neme annyira már nem is volt fontos. Tudom, sokan szülnek 40-hez közel, ....hát én nem vagyok ilyen bátor. Ezért szerettem volna minél hamarabb a babát és azért tértünk vissza a hagyományos módszerhez, ami nálam minden esetben elsőre meghozta a sikert. Vagy félsikert? Lehet, hogy megint fiam lesz, és az is biztos, hogy picit csalódott leszek.

Én mindenkit bíztatok, akinek még több ideje van babát szülni, mint nekem, hogy próbálkozzon a Jónással, a módszer biztos működik. Csak türelmesnek és elég fiatalnak kell lenni ahhoz, hogy kivárja az ember a megfelelő fogantatási időpontot. Bár van, akinek elsőre minden stimmel. Ők szerencsések.

Drukkolok Neked, hogy összejöjjön a kisfiú!

bee73
bee73
 
 


Szia Bee73!
Igen összehasonlítottam a naptárat az internetessel azt hiszem írtam is hogy 1-2 nap eltérés van a piros napoknál majdnem az összes honapomnál.Szorítok neked,hogy kiscsaj legyen! Egyébként az idei évben nekem végig fedi a piros n. a zöldet.
Majd jővőre vagy utánna csak jó lesz max 3 évet várok 35 éves koromig szeretnék szülni.
Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Bocs, biztos nem olvastam elég figyelmesen.
Látod, ez volt nálam a gond, hogy 35 éves koromig ennyi várakozás már nem fért volna bele.Így is 34,5 éves leszek, mire megszületik a babuci, tovább én se akartam várni. Bárcsak hamarabb találtam volna erre a módszerre! Mindegy. Nagyon örülök a kis pocaklakónknak, akármi is lesz.
Neked meg drukkolok, hogy összejöjjön a kislány!
bee73
bee73
 
 


Sziasztok! Új vagyok itt, de próbálom minél hamarabb végigolvasni az előzményeket. Van már egy 2 és fél éves kisfiam, és lassan szeretnénk neki egy hugicát. Viszont jó lenne nem a véletlenre bízni, ezért kezdtem el utánajárni ennek a Jónás módszernek. Az az igazság én egy kicsit egyszerűbbnek gondoltam, mert amiket írtok, kicsit elszomorítanak. Megnéztem az astro-s naptárat, nem is ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hanem hogy a kisfiam fogantatását is leellenőriztem és az nem esett piros napra (igaz a piros napok pont középidőt jelöltek, de ő pár nappal korábban "készült"). Ha jól értettem, amiket írtatok, akkor a 2. baba neme akkor lehetne biztos ezzel a módszerrel, ha az első is ilyen napon fogant? Vagy tök mindegy?
horcika
 
 


Szia Horcika,

azt mondják, hogy az első baba fogantatásakor eldől a második gyermek neme is.... Én ezt nem értem, hogy hogy lehet, kicsit érdekes. Lányok! Aki ezt el tudja magyarázni nekem (is), megtenné??? Ez tényleg nem világos pont nálam.

Na, szóval, véleményem szerint, hogy az első gyermeked nem a piros napon fogant, sztem nem befolyásolja a másodikkal kapcsolatos dolgokat. Az a lényeg, hogy nézd meg, h melyik a zöld, és a piros napod. Ha ezek nem esnek egybe, akkor van esélyed a olyan nemű gyermekre, ami a naptár felett jelezve is van. De ez nem 100% azt tudnod kell. Ha pedig egybeesik a zöld és a piros nap, akkor meg végképp nem lehet tudni a gyermek nemét.

Ha valami nem így lenne, a nálam tapasztaltabbak, többet tudók javítsanak ki légysziiii.
pocócska
 
 


Pocócska, remélem, hogy nem befolyásolja:)) Lassan kezdődhet a számolgatás!
horcika
 
 


Lányok!

Mi újság? :wink: :wink: :wink:
Nagyon kihalt a topic!!!
Vendég
 


Miért rúgtam ki a titkárnőmet?

Két hete volt a 43. születésnapom. Egyébként sem éreztem magam valami fényesen.
Lementem reggelizni. A feleségem annyit nem mondott hogy jó reggelt, nem hogy Isten éltessen. A gyerekek sem mondtak semmit, teljesen hidegen hagytam őket. Úton az irodába már teljesen levert voltam. Bementem az ajtón és Mari a titkárnőm felállt és igy szólt: Isten éltesse sokáig főnök!
Na ettől egy kicsit mindjárt jobban lettem. Legalább egy valaki nem felejtett el! Délig dolgoztam, pontban 12-kor, Mari bekopogott az ajtón és azt mondta: Főnök, ma van a szülinapja, menjünk el ebédelni, csak mi ketten! Nem a szokásos étterembe mentünk, hanem egy kis hangulatos falusi lokálba, hogy egy kicsit magunk lehessünk. Ittunk két Martinit és elégedettek voltunk a kiváló ételekkel. Visszaúton Mari azt mondta:Tudja olyan szép ez a mai nap, és ma van a szülinapja, ne menjünk vissza az irodába!Menjünk fel hozzán és igyuk meg ott a délutáni kávét!Igy felmentünk a lakására és kávé helyett megittunk még két Martinit és kényelmesen elszivtunk egy-egy cigarettát. Egy idő után Mari igy szólt: Ha önt nem zavarja felveszek valami kényelmesebbet. Csak beszaladok a hálóba és azonnal itt vagyok.
Néhány perc múlva valóban jött is. Kezében egy születésnapi torta volt,és őt követték a feleségem,a gyerekeim, és a közelebbi munkatársaink és a Happy Birthday-t énekelték. És én ott ültem a heverőn, és ........... a zoknimon kivül semmi nem volt rajtam!!!!
Vendég
 


Szia ditke74!

Nálunk még nincs újság! Nálatok?

fix.b
Vendég
 


Vasárnap kellene megjönnie! De remélem nem jön!!! :wink: :wink: :wink:
Igaz, tegnap a tornán olyan erős hasizom gyakorlatokat végeztünk hogy utánna volt egy kis barnázás, már bocsi. Úgyhogy nem biztos hogy sikerült?! :roll:
Ma délelőtt pedig hányingerem volt, és hánytam is, de lehet hogy valami betegség kerülget! :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Fix.b.!
Nógrád megyében merre laktok?
Vendég
 


Lányok! Ahogy egyre többet olvasok a témáról (a könyv, internet), kezdek elbizonytalanodni :( De veszíteni valóm úgysincs, sztem ki fogom próbálni. Addig is jó lenne pozitív hozzászólásokat olvasni!! :D
Jó hétvégét mindenkinek!
horcika
 
 


Horcika!

Mi nagyon szeretnénk neked pozitivumként szolgálni, de egyenlőre a siker várat magára!!!

Neked is jó 7végét!
Vendég
 


Szia ditke74!

Nekem meg hétfőn kellene megjönnie, én is reménykedem, hogy nem fog, bár mi csak egyetlen egy nap nem védekeztünk, a Jónás napon (január 6-án). Szorítok Nektek is nagyon!!!

Bgy-on lakunk, ha mond ez valamit. Ti is Nógrád megye esetleg?

fix.b
Vendég
 


Fix.b!

Drukkolok Neked, hogy ne jöjjön meg!!!!
Ti most kislánnyal próbálkoztok, igaz?

Bgy=Balassagyarmat?

Én Borsod megyei vagyok!
Vendég
 


Szia ditke74!

Mind2 kérdésedre igen a válasz ;)
Pár nap múlva kereslek majd itt, hogy mi hír Nálatok (és nálunk).

Jó éjt!

fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!
Remélem még nem feledkeztél meg rólam. Most már helyre rázodtam (fogjuk rá) egy "kis" családi civakodás útán.Már rá akartam pont kérdezni,hogy lett-e eredménye a január eleji akciónak de mint írtad nemsokára kiderül.Hát ennyi!
Üdv:Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Jaj, nagyon izgulok ám! Már csak pár nap, és kiderül. Ma tudtam meg, hogy a barátnőmnek kislánya lesz, és nagyon irigylem ám! Közben szoktam ám írkálni a fogamzás - babaprojekt 2007 topikba is, de azért ide is benézek sokszor :)
Remélem, azért nem olyan komoly családi zűr volt, mint amilyennek hangzik!

Kellmes 7végét!
Hamarosan jelentkezem!

fix.b
Vendég
 


Szia Fix.b!

Sajna nekem nem sikerült! :cry: :cry: :cry:
De nem adom fel, legközelebb sikerülni fog!!! :D :D :D

Neked nagyon drukkolok, hogy legalább neked összejöjjön! :wink: :wink: :wink:
Vendég
 


Szia ditke74!

Pont most gondoltam Rád.. Sajnálom, de ahogy Te is írtad, legközelebb sikerülni fog!
Kíváncsi vagyok nagyon, hogy nekünk összejött e ...

fix.b
Vendég
 


ditke74 és Henus!

Sajna nem jött össze elsőre.. :( pedig nagyon úgy éreztem, hogy sikerült. De nem csüggedek, majd legközelebb talán ügyesebbek leszünk :lol:

fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!
Nagyon sajnálom!De kitartás elöbb-utobb meglesz az eredménye.
Van egy gyönyörű kisfiad és már ez is mázli.Nekem a Szabolcs(nagyobbik) elsőre összejött azt hittem majd a második is pik-pak és váratott magára 7 hónapig.Szoval szorítok!
Henus :lol: :lol:

Szia ditke74!
Neked is csak ismételni tudom magam szorítok és kitartás.
"A remény hal meg utoljára"!! :lol:
henus
 
 


Szia Henus!

Köszi a biztatást, és a szorítást! Remélem, 1 hónap múlva jobb hírekkel jövök ;)

fix.b
Vendég
 


Szia Fix.b!

Hát nagyon sajnálom, mert annyira reménykedtem hogy ha már nekem nem, legalább neked sikerüljön!!!

Henus!

Köszi a biztatást!!! Legközelebb SIKERÜL!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Egyébként a párom nagyon aranyos volt, amikor pénteken rosszul voltam és hánytam.
Nem vagy te véletlenül terhes? Hát mondom lehet..... Mert akkor gyorsan kipukkantok egy pezsgőt és ünnepelünk!
Hát az ünneplést el kellett halasztani sajna :( 8) 8) 8) !
Vendég
 


Sziasztok!
Reméljük nemsokára lesz ok a pezsgős ünneplésre.Én most hulla vagyok a nagyobbik fiam reggeltől lázas elkapta a bárányhimlőt az oviba a kicsi náthás nyűgös lehet hogy már benne is lappang a virus.A férjem pont mától jár pestre tanfolyamra reggel 7-től este 7 ig nincs itthon.Anyukámék 3 hete külföldön vannak a nővéreméknél.Hát egymagam birkozom a feladattal!
Henus
henus
 
 


Henus!

Reméljük tényleg lesz pezsgős ünneplés hamarosan!
Most látom csak az előbbi hozzászólásomnál, hogy az utolsó 3 emotikonom nem egyezik az elsővel!
Neked pedig kitartás, hamarosan rendbe jönnek a dolgok, és a gyerekek is jobban lesznek!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


ditke74!

Nektek első baba lesz? Mióta próbálkoztok? Bocsi, de nem olvastam vissza az előzményeket!


Henus!

Jobbulást a fiuknak! Neked pedig kitartást!!! :)
Vendég
 


Fix.b.!

Már voltam kétszer terhes, de sajnos mindig elvetéltem :cry: :cry: :cry: !
Igy lesz az első!!!
12 éve vagyunk már házasok, és már elég régen próbálkozunk. De most érzem magam annyira erősnek testileg, lelkileg is hogy most megint belevágjunk a babaprojectbe! :wink:
Vendég
 


Szia ditke74!

Szívből sajnálom!!! :cry: Akkor én tényleg nagyon szerencsésnek mondhatom magam, hogy van egy egészséges kisfiunk, és aránylag gyorsan össze is jött! Elhiszem, hogy nem lehet könnyű újra belevágni, és nagyon-nagyon kívánom, hogy minél előbb Te is anya lehess! :lol:

fix.b
Vendég
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Fix b. és Ditke74!
Köszönöm a bíztatást!
Szegény Szabcsim 2 hétig nem mehet közösségbe úgyhogy vasárnap sem mehetünk a farsangi báljára pedig alig várta már.
Üdv:Henus
henus
 
 


Henus!

Minek öltözött volna be a nagyfiú?

fix.b
Vendég
 


Fix.b!
A nővérem küldött neki (Canadából) batman jelmezt teljes felszerelést nagyon jól áll neki.
Henus
henus
 
 


Henus!

Tudom, nem ugyanaz, de majd otthon csaptok egy kis házi farsangot.. :)
Megírnád, hogy a Fogamzáskontroll könyvet hol rendelted a neten, mennyi idő alatt jött meg, mennyibe került postaköltséggel együtt? Régebben lehet, hogy írtad már, de most nincs időm visszakeresni!

Köszi előre is!

fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!
Megprobáljuk valahogy kárpotolni. :lol
A könyvet az agykontroll honlapján rendeltem 5 nap múlva hozta a postás (Kom-Esztergom megye)lakunk pontosan 1750ft postaköltséggel együtt.


Henus
henus
 
 


Henus!

Köszi a gyors választ!

fix.b
Vendég
 


Sziasztok.Nagyon érdekel a jónás módszer,de sajnos nem boldogulok az astro.com web lappal.Tudna esetleg valaki segíteni ebben?Nagyon megköszönném.
pindurandusz
 
 


pindurandusz!

Írd meg a születési idődet, óra, perc, hely, és én megcsinálom Neked szívesen!

fix.b
Vendég
 


Fix.b!
Nagyon szívesen!
Ha minden igaz ma apa ráér és tesz fel képeket a fiúkról.De nem merem elkiabálni mostanába be van táblázva rendesen.

Henus
henus
 
 


fix.b! Köszönöm a segítséget,de van egy kis gond nem tudom a pontos születési időmet.Igy is alkalmazható a jónás módszer?Miskolcon születtem 1974 október 14.-én valamikor 10 és 1 0.30 között.Anyukám szerint inkább 10.30-hoz közelebb.pindurandusz
pindurandusz
 
 


Henus!

Oké, majd szólj ha megvannak! Nagyon kíváncsi vagyok rájuk!


pindurandusz!

Akkor 10:30-cal számoltam! Ha kérdésed van, írd meg!
1170343518.62.doc

fix.b
Vendég
 


fix.b! Köszönöm a táblázatot.És valóban lenne pár kérdésem.Minnél több hozzászolást olvasok annál kevésbé értem a módszert.Mit jelöl a táblázatban a sárga pont és a fekete rombusz?A pirossal jelölt napokon kell együtt lenni?Van olyan hónap amikor nincs jelölve a baba neme,ez miért van? Nagyon édes a kisfiad.Nekem is egy kisfiam van ,29 hónapos és mi is szeretnénk egy kislányt remélem így nagyobb eséllyel.
pindurandusz
 
 


pindurandusz!

A sárga pont és a fekete rombusz a teliholat és újholdat jelöli. Ez csak azért van, hogy tudjad, hogy pl. teliholdhoz képest hány nappal vannak a Jónás napjaid. A piros napok valamelyikén kell együtt lenni, hogy az utolsó piros napra odaérjenek a spermiumok. Én úgy tudom, az utolsó előtti piros nap a legoptimálisabb! Ahol nem jelöl nemet, ott 50-50% az esély hogy kisfiú vagy kislány lesz. Viszont nagyon fontos, hogy jelöld be magadnak a zöld napokat, mert ha egybeesik a zöld és piros nap, akkor megint csak nem garantált a neme! A zöld napokat úgy tudod kiszámolni, hogy a mensi első napjához hozzáadsz 15-öt, majd +-6 nap, így kapsz 13 napot.

Köszi, tényleg nagyon huncut a kisfiam. A Te kisfiadat hogy hívják?

fix.b
Vendég
 


fix.b! Lassan kezdek megvilágosodni.Az idén akkor nem sok esélyt ad a táblázat egy kislánynak.Nem baj kivárjuk. A kisfiamat Vincének hívják egy igazi ördögfióka.Nagyon aranyos vagy,hogy segítettél szorítok a ti kislányotokért is. pindurandusz
pindurandusz
 
 


pindurandusz!

Kislány még úgy is összejöhet (sokaknak bejött), hogy a peteérés előtt 1-2 nappal akcióznak, utána védekeznek. Ugyanis az y-ok fürgék, de rövid életűek, az x-ek lomhák, de sokáig élnek, így peteéréskor már csak az x-ek maradnak. Illetve savasítás is a lányoknak kedvez. Lesz ami lesz alapon mi ebben a hónapban kipróbáljuk, mert nekem legközelebbre márciusra mond lányt, és akkor egybe is esnek a piros és zöld napok, és mi mindenképp még ebben az évben szeretnénk kistestvért.

fix.b
Vendég
 


A savasításnál pl Lactacydos öblítést értesz? És mikor? Közvetlenül az együttlét előtt? Vagy ezt hogy csinálják?
horcika
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: