Új privát üzeneted érkezett!

Jó annak, akinek tudják mitől vannak a cisztái..
Itt Győrben nem csinálják meg a terheléses inzulinrezisztencia-vizsgálatot, mert drága. És ha kifizetem? Így meg nem is biztos, hogy szednem kéne a metformint.
Kicsit fura, hogy itt mindenki azt mondja, hogy a metformin mellett kevésbé éhes, és kevésbé kívánja az édességet. Hát én a metformin mellett 2-3* annyit eszem (hízás nélkül).
Hétfőn kiderül mi van a pajzsmirigyemmel. (egész napos promram lesz :( )
babancs
 
 


Babancs, azt en is furcsanak talalom, hogy ennyire kivanod az edesseget :shock: En pl. a csokira ra sem tudok nezni, es ha eszem is belole, tuti, hogy rosszul leszek...de egyebkent is, nem is kivanom...Komolyan, erdemes lenne megcsinaltatni az IR vizsgalatot, es a vegere jarni ennek a dolognak, mert ez tenyleg nem allapot, hogy nem erzed jol magad...
alice27
 
 


kandi itt vannak az adataim:
név: Anita
kor: 24
lakhely: külföld
merformir: 2X850 mg lesz az előirt adag
szedése: hát igazából elsehén már bevettem egyet, de mivel közbe éles női logikával rájöttem hogy addig nem, kéne szedni mig meg nem csinálják mégegyszer az inzulin és cukor terhelésest (mert két éve volt csak) és az holnap lesz, szsz negyedikén, ezért valójában augusztus negyedike estéjétől szedem hivatalosan.

teszt nincs
gyerek nincs


Alice, arra mondod hogy bátor vagyok hogy terjesztem hogy a franciák például nem is büdösek? :D ezeket nem jókedvemből terjesztem, vannak olyan fórumok, ahol valamiért szükségét érzik megjegyezni az emberek ha megtudják hogy itt élek, hogy ők mennyire utálják őket, és hogy bírok itt élni én szegény szenvedő alany! hát ilyenkor nem bírom ki, hogy ne mondjam el a véleményem :-) A pénzdolgokról pedig most beszélek először :-) teljesen fellelkesített, hogy zsizsi szinte elismerte hogy nyilván mi jobban tudjuk egy kicsit hogy milyenek franciák mint amit hallot!!! még soha nem tapasztaltam azelőtt ilyet! mindenki eddig lehurrogott, hogy fogjam be, mert az unokatestvérének harmadik barátjának a keresztanyja mondta hogy nem kedvesek és kész és ő jobban hisz neki, mert ő már egy hetet volt párizsba is!
krumplis pogácsa
 
 

 
 

A házidoki szerint totál leviszi a metformin a vércukromat. Ezért is kérte többek között, hogy kicsit álljak le vele, na meg a pajzsmirigyvizsgálat miatt (a 2 nem fér össze).
Én a metformin előtt hébe-hóba ettem édességet. Többnyire joghurton éltem, meg főzelékeken, mivel mindig fogyókúráztam.
Az amúgy is gyors anyagcserém a metformin szedése óta hipergyors lett. Mostanában naponta 30-40 dkg édesség (cukros) amit elfogyasztok.
Ma szerintem megettem vagy 2,5 kg kaját. Reggel 52 kg voltam, most több mint 54..
Miben nyilvánul meg, hogy rosszul vagytok édességfogyasztás után? Szédülés, hasmenés? Nekem csak a szemem szokott tőle égni.
babancs
 
 


Lányok, segítség.

Most jöttem dr Ácstól, aki azt mondta a labor leleteim alapján: ez nem PCO. Mikor 1 hete beolvastam neki telefonba, akkor azt mondta, ez egyértelmű PCO, jöjjön el, beállítjuk a gyógyszeres kezelést.

MOST AKKOR MI A FRANC VAN ??????

Kérdeztem, miért vannak ciszták a petefészkemben ? A túlsúlytól. Oké, de nem birok lefogyni, már mindent megpróbáltam, mire ő: radikális módszerrel biztos menni fog, aztán ha lement a súlya, ciszták, a kis szőrök, minden rendbe jön. Nincs peteérésem. Majd lesz, szedjem tovább a bromokriptint, és a mostani ciklusban nézünk progeszteron szintet. Most itt tartunk.

Két alap gondolatom van most: az öngyilkosság vagy az, hogy elkezdem szedni a merkformint saját szakállamra.(folyamatos utánpótlás biztosítva a nővérem által)
Azt hittem, hogy végre megtaláltam a 16 év keserűség, kövérség, a mostani 8 hónapos sikertelen teherbeesés okát. Azt hittem, most majd rendbe szedem magam, lefogyok, és hamarosan kisbabám lesz. Hát egy túrót. Fogyjak le. B....ssza meg, de ha nem megy??!!!!!!! Nincs peteérésem. Majd lesz. Ha lefogyok.

Kérdeztem tőle, hogy menjek akkor endokrin vonalon tovább ?? Minek, kérdezte, minden hormonom rendben van.

A vércukor szépen visszament a terhelés után( 5-ről 4,8-ra) az inzulin szerinte egyáltalán nem gázos (15,96 éhgyomri, 33,00 terhelés után 1 órával ) én nem értek hozzá, de ti is azt mondtátok, hogy ez egyértelmű PCO.

Most teljesen ki vagyok borulva, itt bőgök. Mondjatok valamit, mit csináljak ? Mejek el más dokihoz ? De hát állítólag ő a legjobb. Lehet hogy tényleg nem PCO ? De hát minden jele megvan. Akkor mi a fene van velem ?

Dokik, ha saját szakállamra elkezdem szedni a merkformint, és esetleg tényleg nincs IR-em, akkor a gyógyszerrel tönkre teszem magam ?? Egy egész életre esetleg ?

SEGÍTSETEK! NAGYON SZÜKSÉGEM VAN MOST RÁTOK ....
zsizsik
 
 


babancs! ne hasonlítsd össze a reggeli és az esti kilódat!! hát estére benned van kaja víz minden! soha nem szabad este mérni, reggel megint 52 leszel. Egyébként azért kérdeztem hogy inkább vékony vagy-e mert a pajzsmirigytúltengésnél iszonyúan gyors az anyagcsere és olyan girnyók az emberek hogy csak na! Erre azt szokták mondani a nők hogy az tök jó, csak az a baj vele, hogy a tápanyagok se nagyon szívódnak fel, mert minden extra gyorsan kimegy. Nagyon gyanús amiket elmondasz, jó hogy lesz az a vizsgálat!!!
krumplis pogácsa
 
 


Zsizsik!

Be tudod ide írni a hormonértékeidet?

Amúgy sajnálom, nem értem, miért mondta ezt az Ács.
babancs
 
 


T4:11,91
T3:4,02
TSH:2,19
FSH:6,8
LH:9,3
Prolaktin:99

A többi még nincs meg.
zsizsik
 
 


zsizsik!!!!!
eszedbe ne jusson ilyen ostobaság!!!!
Nekem az állítólag legjobb nőgyógyász magyarországon nem vette észre a PCOS-t, aki ráadásul látta az endokrinológiai leleteimet, inzulint is két éve, és azt monda határon van de nem vészesen rossz, semmi akadálya a teherbeesésnek. De eszébe se jutott hüvelyi UH-t csinálni egy 58 napos ciklus 54.napján! azt mondta magától elmúlik majd, meg fog jönni és ő is mondta hogy fogyjak le mert nem igaz hogy ennyire nincs önruralmam, és a barátom is el fog hagyni!
Itt az "állítólag legjobb doki" azt hitte terhes vagyok és azért nem jön meg, és amikor kiderült hogy nem akkor beutalt egy hüvelyire amit egy dokinő végzett el, és minden további habozás és továbbküldözgetés helyett felirta nekem a merformint (az inzulin csak holnap lesz), miután alaposan megbámulta a kilóimat és a szakállkámat meg a mensinaptáramat. És mikor megmutattuk a helyi "állítólag legjobbnak", asse tudta mi az a merformin! Igy el is dőlt hogy a inkább a dokinő lesz az orvosom a továbbiakban!! az "állítólag legjobb" meg rendelgethet tovább a kis rendelőjében.
krumplis pogácsa
 
 


Zsizsik, jol latom, a prolaktin 99? Milyen mertekegysegben? Nekem a legutoljara 36 ng/ml volt, es a doki ezt magasnak tartotta...A masik, regebben irtad a sulyodat es a magassagodat, mar nem emlekszem ra pontosan, de emlekeim szerint nem volt olyan sok tulsulyod...Mit ertett a doki, hogy fogyjal le? Vagyis mennyit kellene kb. fogynod?

Anita, igen, arra ertettem, hogy bator vagy, hogy vitaba szallsz...En ugy vagyok vele, hogy sokan reagalnak igy, de meglepoen szinte csak azok, akik meg soha nem voltak itt...Szoval nekem megvan a velemenyek azokrol, akik olyanrol mondanak velemenyt, amit soha nem lattak-tapasztaltak...en ez okbbol rajuk hogyo, es semmit nem szolok, de levonom a kovetkeztetest az illetorol...Ezert neveztelek batornak, mert Te nem vagy olyan kisnyuszi, mint en :oops:
alice27
 
 


- A negyedik számú tévhit, hogy amennyiben nem mutatható ki nyilvánvalóan az inzulinrezisztencia egy PCOS-os betegnél, ott egyáltalán nincs értelme metformint adni. Bár ennek a gondolatnak van némi alapja, de a legújabb tanulmányok ezt is cáfolják. Egyelőre nem tudni, miért, de úgy tűnik, hogy a végül konzervatív, hormonos kezelést igénybe vevő, önmagában a metforminra nem reagáló, nem tipikusan rezisztens nőknek is sokkal jobbak a teherbeesési rátáik, ha a kezelés mellé tartósan metformint szednek. (Lásd a cikket a lombikbaba.hu lapon; „A diabétesz gyógyszerek növelik az IVF sikerét” )
http://www.csaladinet.hu/hirek/babavaro ... erul/7570/


A diagnózis nincs laboratóriumi értékekhez kötve, mert a sokrétű és finom hormonzavar csak az egészségesekhez való csoportos összehasonlításban mutatja, hogy szignifikánsan magasabb a szabad tesztoszteron, DHEAs, androsztendion, inzulin szint és LH/FSH arány, valamint a csökkent SHBG és inzulin érzékenység, de egyénenként alig egy-egy hormon szintje lóg ki a „normál” tartományból, durva hormonemelkedés pedig egyenesen a szindróma ellen szól (ekkor a bajt más betegség okozza, az okot tehát tovább kell keresni). A „hormonok rendben vannak” kijelentés egyáltalán nem zárja ki PCOS lehetőségét. Az inzulin rezisztencia tényét sem szükséges egyénileg vizsgálni, mert az alkalmazott módszer hibaforrása meglehetősen nagy (az csak egy kutatási módszer, nem az egyéni diagnosztika eszköze). A probléma sokrétűségére jellemző, hogy egyes személyeken a PCOS klinikai tünetei ellenére az ováriumokban nincsenek ciszták. A tünetegyüttes egyik variánsáról lehet szó, a teendők ugyanazok.
http://www.informed.hu/betegsegek/beteg ... _hid=74581

Zsizsik!! hirtelen ezt találtam a kétségeidre!!
krumplis pogácsa
 
 


Zsizsik!!
Az Lh/Fsh nak 1:1 nek kellene lenni!!! ez itt már bibi!
Prolaktin szeded a bromot
Az inzulinod is sok!! nekem még ennyi sem volt!!
kicsit rábeszélős volt a dolog a diabos dokival de szedem a napi2*850mg-ot és semmi bajom!!! sztem nyugodtan szedheted vagy keress még endokrinos ,diabos dokit aki kiírja!! Van más is!!! én két hónapig kajtattam de lett!! Ne add fel,nekem sem volt soha gyógyi nélkül pé és mensi ez a 3! ciklusom a metform óta!!
Csakegy írt egy dokiról aki Pco-Metform párti!! VAgy tuti segítenek a lányok!Van akinek bejön a doki de te addig mész míg a doki azt nem csinálja amit te mondasz :lol:


Norka! örülök hogy benéztél hozzánk :D jó olvasni soraid. És lenyűgöz a tudásod! Nórának és Csakegynek megmondtad a babót :wink: :D Én is kérhetnék egy ilyen tuti mondatot? :lol:
Vendég
 


Vendég
 


Alice, igazából nem látom ám tul sok értelmét a vitába szállásnak, bizonyára csak az erős igazságérzet, meg az ifjonti hév az ami arra sarkall, hogy ilyen szélmalomharcot vívjak, de már kezdem feladni. Ugyse lehet meggyőzni azt, aki teljesen elzárkózik minden érvtől. Én szeretek vitázni, de csak ugy hogy a partnerem és én is nyitottak vagyunk, és a végén döntöm el, hogy magamévá teszem e az elgondolásait vagy nem, de a vita közben abból indulok ki, hogy esetleg igaza lehet-e. Van hogy csak a saját igazamban bizonyosodok meg mégjobban, van hogy elismerem hogy tévedtem. Másképp nincs értelme a vitának. De egy értelmes vitához minimum két értelmes egyén kell. :roll: és nem sok ilyennek hozott össze sajna a jósorsom :-)
krumplis pogácsa
 
 


Alice, a prolaktin 99 mIU/L, a határértékek a lap szerint: 25 és 629. Tehát az érték jónak mondható. Tény, hogy volt tejfolyásom (16 éves korom óta) de most az 1 hónap bromo hatására megszünt.

175 cm magas vagyok és 95 kg. Elég gáz azért, nem ? A radikális fogyókúrán is túl vagyok, 3 hónapig 1000 kcal alatt ettem, minimális szénhidrát, heti 3x 1-1,5 óta kardio és egyéb edzés, eredmény: - 3 kg..... ami a diéta lazulásakor kb 2 hét alatt vissza jött..... klassz.

Anita, tündér vagy, hogy gyorsan kerestél nekem ide vágó passzusokat.... :lol: Azért vagyok kiborulva, mert az "öndiagnózisom" alapján PCO. Minden egybe vág. De azért mégis dr Ács a dr, azért valamit csak tanult az egyetemen, többet tud erről, mint én és az internet együttvéve.....
zsizsik
 
 


Háát nemtom...az UH nagyon fontos..de szerintem legfontosabb a hormontükör. Én annyit tudok a belgyógyásztól, hogy LH-FSH arányának 1:1-nek kell lennie, és akkor van PCOS az LH legalább 2* akkora mint az FSH.
Persze nem tudom, neked mikor nézték a hormonszintet, mármint ciklus hányadik napján. A menstrució 3. napján levett vérből a legjobb megnézni.
A prolactinod (nemtom milyen mértékegység), ha az ami az enyém..az nagyon sok. Nekem 15,6 ng/ml volt.
A magas prolactinszint is okozhat PCO-t nem? Orvosok merre vagytok??
babancs
 
 


Zsizsik a petefészkeid ,hogy néznek ki??
Ácsról már írták a lányok,hogy pco-nál ua a tünetre teljesen mást mond!! íme!
És néha többet tudunk a pco-ról mint 1-2 doki (bocsi!)
Vendég
 


Kincsecske, hát ez az, én is ezt állapítottam meg, mármint hogy felettébb gyanús vagyok magamnak, de azért mégsem vagyok orvos, dr Ács pedig az..... és 1000 PCO-st látott már.....most kételkedjek benne, mikor másnak, aki egyértelmű PCO-s, azonnal, kérés nelkül irja azta rohadt gyógyszert.....

Norka, olyan jó lenne, ha segítenél te is gondolkodnom..... mit csináljak szerinted ?? Te is láttál már sok-sok értéket, értesz hozzá, neked mi a véleményed ??
Rambóka dokinéni ???

Anita, nem vagy te mérleg jegyű véletlenül...??
zsizsik
 
 


hát nem'tom zsizsik ahogy már napok óta olvasgatom ezt a fórumot amiről a lányok beszámoltak csak a múlt félévben, arra a meggyőződésre jutottam, hogy némely dokiknál még én is többet tudok a PCOS-ről. Egyébként amiket bekopiztam azokat orvosok írták és orvosi szaklapokban jelentek meg, csak az internetre is föl lett téve! én a helyedben habozás nélkül szedném a merformint!
krumplis pogácsa
 
 


Kincs, a petefészkeim cisztásak, mindkettő, de erre Ács azt mondta: ez a túlsúlytól van...... kb 1 hónapja voltam hüvelyi Uh-n
zsizsik
 
 


Sztem a túlsúlytól nem lehet :shock: :? :roll:
Vendég
 


mérleg?!...hjaaa, hogy horoszkóp? sajnálom sejtelmem sincs róla, nem élek vele. Az AZ egy olyan dolog, amiről nincs ember aki meg tudna győzni hogy nem hülyeség! semmilyen vitában sem :)
de miért kérded? belepasszolok valamibe?
krumplis pogácsa
 
 


szerintem sem túlsúlytól van. ez egy ördögi kör ami egymást generálja, egy ciszta hormont termel, attól túlsúly lesz, a túlsúlytól még több hormon és ciszta attól még több túlsúly, stb. de előbb van maga az eredndő baj mint a túlsúly! nem a túlsúlytól alakul ki.
krumplis pogácsa
 
 


Ok, Anita, szedném én így első lendületbő, ha nem félnék attól, hogy esetleg visszafordíthatatlan károkat okozok magamnak....
l
zsizsik
 
 


Pogi ez nálam is így van! :lol: se horoszkóp sem semmiféle jóslás,természetgyógyász..stb sztem nagy átverés(varázslás),szegény emberkék járnak pórul
Vendég
 


Hehe..én hittem mindenféle kuruzslásban...amíg el nem mentem egy jóshoz :D
A jóslás végén megkérdezte, ha nem indiszkrét, hány éves vagyok? Mert ő 20nak gondol..szóval ennyit a jósról. Mondott még pár hülyeséget, jó dolgokat is mondott.
A horoszkóp sem érdekel már, pedig nagy horoszkóp-buzi voltam. A természetgyógyászok meg jól lenyúltak...
babancs
 
 


zsizsik! én is ettől féltem de a diabos doki monta szedjek 1,aztán ha nincs gond lehet kettő!!,egyszer sem ment a hasam nem volt semmi gond,mikor mondtam a diabos dokinak ,hogy spontán mensisek majd kiugrott a bőréből és mondta,hogy már várta a jelentkezésem.Tök rendi :!: :D a 12.hétig is szedhetem azt mondta(még itt nem tartok), és a főfő prof meg lerázott,de a dokinő bátor volt! :wink: :D
Vendég
 


Lányok komolyan tündérek vagytok, hogy segítetek együtt gondolkodni, kiváncsi volnék azoknak a véleményére is, akik Ácshoz járnak.
Most lépnem kell, mert pillanatnyilag anyámnál vagyok, Eszter meg itt ásitozik mellettem, haza kell vigyem.

Csakegy, ha erre jársz, kérlek szépen, add meg a dokid elérhetőségét ! Megpróbálok más dokit is megkeresni, véleményt kérni.....

Mi van, ha elkezdem a gyógyszer szedést magamtól?? Tönkre teszem magam ?

Lehet, hogy örök életemre kövér disznó maradok, és csak örüljek, hogy ez az egy gyönyörű lányom van, mit áhitozok én még egy gyerekre, igaz....? Úgy érzem magam, mintakit becsaptak, mégsem kapom meg a minden problémát elmúlasztó, széppé és anyává varázsoló csodagyógyszert...... még PCO-snak sem vagyok jó..... na ennyit az önsajnálatból.

Otthon még azért vissza cuppanok, hátha lesz még itt valaki....
zsizsik
 
 


Lányok, előre is bocsi, de most csak Zsizsiknek írok:

Szóval előszöris: Ácsot lesz.rni, nem ő a legjobb, csak ő a legközismertebb, és mint már rájöttünk, nem feltétlenül van logika abban hogy kinek mire mit mond. Nem atyaúristen, van akivel normális, van akivel nem, mindenesetre nem ő az egyetlen orvos aki metforminnal kezel. Nálam is hasonló lesz a helyzet amúgy: ha ő nem írja fel, akkor ismerős belgyógyásszal íratom ki, bár én sem nagyon merném a saját ötletem alapján szedni, de tudom hogy addig megyek amíg nem tudnak egyértelmű választ adni arra hogy ilyen tüneteim vannak. Amúgy többi hormont nem nézetett Ács? Mert ez még nem minden... nekem Csakegy belgyogyijához van egy időpontom szept 26-ra, marha messze van még, de ha most a diabetológus és Ács nem vergődnek velem zöld ágra és nem hallok valami egyértelmű diagnózist, akkor megyek hozzá. Ha ő sem, akkor már ajánlottak endokrinológust- igaz hogy Szombathelyen,messze van, de nem érdekel, az ember az egészsége és a leendő gyereke érdekében tanulja meg a kitartást, a harcot, az önérvényesítést, és ha Timbuktuba kell menni hogy segítsenek neked, akkor oda menj.
Amúgy vélaményem szerint szinte senki nem hízik el úgymond "csak" azért, mert sokat eszik. Ha nem sütin-tésztán-zsíron él valaki és mégis túlsúlyos, akkor szerintem annak bizony van valami elváltozás a hátterében. Olyan nincs hogy amúgy normál étkezés mellett (tehát NEM diéta, csak normál kaja mellett) valaki meghízik ha makk egészséges. Én amíg versenyeztem, volt hogy naponta 8 órát edzettem, hetente 6 napon, mégis túlsúlyosnak számítottam ( akkoriban általában úgy napi 1200 kcalt ettem meg, vacsora nuku, és mondom, mindezt 8 órás edzés mellett), a 160 centimhez voltam akkor úgy 54 kg. Ez "hétköznapi" embernek tök jó, de én RSg-ztem akkor, ott meg ehhez a magassághoz kb lehettem volna 46 kg... és akármit csináltam nem ment lejjebb. Most is így van: az 58-at tartani tudom úgy hogy nagyon figyelek mit eszem, de más ilyen táplálkozás mellett manöken-alkat.
Szóval aki nekem azt mondja hogy egészségesen eszik, mozog, és nem fogy, annak azt mondom, hogy akkor bizony ott valami egyéb ok is van...és ha ilyenkor azt mondja egy doki hogy fogyj le, akkor az alapproblémát nem érti.
Ha más hormonokat is nézett Ács, leírnád hogy azoknak mik lettek az eredményei? Nekem nagyon sok mindent megnézetett most...

Én a helyedben azt tenném ( lehet hogy ha én is így járok, akkor fogom is tenni) hogy ahogy tanácsolták: elindulnék más vonalon. Furi, de a PCO elsősorban NEM nőgyógyászati betegség, hanem belgyógyászati-endokrinológiai. Szóval ilyen szakembert keress, méghozzá olyat, akiről van referencia hogy ismeri azt a kezelési módot amit szeretnél.
Önmagában a túlsúly mint a nem teherbe esés oka baromság: biztos ti is ismertek jónéhány nőcit aki gyakorlatilag elfolyik, mégis terhes lett ( én ismerek többet is-158 cm az egyik barátnőm, 89 kg, és 2 gyereke van...). Attól még hogy valaki elvégezte az orvosi egyetemet nem kell térdre borulni elötte. Ahogy tisztelek bármilyen szakmában egy jó szakembert, úgy egy jó orvost is. De önmagában azért mert ő az orvos, még lehet hogy a te problémáddal kapcsolatban nincs akkora tudása mint neked, vagy ha van is, ilyen-olyan okokból mégsem meri vállalni hogy úgy kezeljen ahogyan kéne.És mégegy: szerintem az ember sokszor ösztönösen érzi hogy vajon hol is lehet nála elásva a kutya, az orvos nem. SZóval Zsikik kedves most a bőgést abbahagyjuk, doktoruradnak meg az egész egészségügynek szidjuk a le-és felmenőit negyed órán át, ökölbe szorítjuk a kezünket, túracipőt felhúzzuk, és addig megyünk amíg a problémánkat nem tudjuk megoldani. Okés? :)
felícia
 
 


prof. Lakatos Péter Sote 1. belgyógyászat

sajna több hónapos a várakozás és most nyaral :(

sok sikert! Ez biza PCO. Ácsot felejtsd el.

ja.. a hrmonokat nem metforminszedés után nézték?
Vendég
 


mindennel egyetértek én is amit felícia mondott, pláne azzal hogy az orvosok nem istenek, az én férjemnek mint orvosnak is az a véleménye, hogy attól mert valaki elvégezte az egyetemet és mondjuk nőgyógyásznak ment mert abban sok a pénz, gyakran bizony halvány segédfogalma sincs az orvoslásól. Arról nem is beszélbe hogy a legtöbben méltóságukon alulinak tartják hogy kövessék a szakiordalmat, a tévedésüket pedig semmi pénzért nem ismerik el. Jobb ha otthagyod ezt az Ácsot, mert ha mégis rájön hogy tévedett és PCOS-ed van, akkor se fogja beismerni a büdös életben, és inkább kezel majd mással, mert amit mondott megmondott és presztizsvesztéssel járna megváltoztatni a hivatalos álláspontját.
Eztet a férjem diktálta, itt mellettem, éncsak írtam mint egy jó titkárnő :-)
krumplis pogácsa
 
 


mindennel egyetértek én is amit felícia mondott, pláne azzal hogy az orvosok nem istenek, az én férjemnek mint orvosnak is az a véleménye, hogy attól mert valaki elvégezte az egyetemet és mondjuk nőgyógyásznak ment mert abban sok a pénz, gyakran bizony halvány segédfogalma sincs az orvoslásól. Arról nem is beszélbe hogy a legtöbben méltóságukon alulinak tartják hogy kövessék a szakiordalmat, a tévedésüket pedig semmi pénzért nem ismerik el. Jobb ha otthagyod ezt az Ácsot, mert ha mégis rájön hogy tévedett és PCOS-ed van, akkor se fogja beismerni a büdös életben, és inkább kezel majd mással, mert amit mondott megmondott és presztizsvesztéssel járna megváltoztatni a hivatalos álláspontját.
Eztet a férjem diktálta, itt mellettem, éncsak írtam mint egy jó titkárnő :-)
krumplis pogácsa
 
 


bocsánat hogy kétszer küldtem el, kétszer küldtem el :D :oops: :wink:
krumplis pogácsa
 
 


Mégegy : ha nincs igazolt IR, akkor júli 1-től Ács nem írhatja fel a metformint. Azóta nagyon nézik...lehet hogy ezért hajtott el. Most én is hozzá járok majd kicsit, de nem leszek hozzá hű: már most tudom hogy semmiképp nem szülök nála,ha tényleg a metformin kell nekem, akkor nem nála íratom ki 7e-ért hanem ismerőssel,mert igenis, megkérdőjelezem az alaposságát: meglepett hogy pl UH-t nem tart szükségesnek, a metforminra azt mondta hogy mellékhatása csak 10 napos hasmenés-hányás lehet bármilyen esetben, ennél semmi komolyabb ( nem igazán értem, hiszen ha a vércukrot leviszi, akkor nekem az éhgyomri 3.6-omból mit fog csinálni??? Az ismerős belgyogyi szólt hogy ha ezt a gyógyszert tanácsolják, akkor is feltétlen egyek mellette nagyon odafigyelve és viszonylag sokat, másképp bekómázhatok ...és amiket a tájékoztató ír----hát...) , meg Ács az egész PCO-t ugyan nagyon kedvesen, de mégis valahogy elbagatelizálta.

Ja, az" ő mégiscsak orvos, ezt tanulta az egyetemen"-ről csak annyit, hogy mint mondtam exem orvos, nem is rég végzett, és a SOTÉ-n a PCO gyógymódjaként még most is a petefészek ékrezekciót tanítják!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szó sincs az egyetemen semmiféle új vagy más lehetőségről!!!! Tehát ha egy doki lelkiismeretes, és summa cum laude végez csak éppen nincs pénze-ereje-ideje továbbképzésekre elmenni, akkor a legjobb lelkiismerete szerint is szétcseszi a petefészkedet úgy, hogy meg van győződve róla hogy ez a legjobb amit tehet.... Ács tudjuk hogy tudja mi a dörgés, de én azon is kiakadtam hogy a vizsgálat közben azt mondta: valsz van egy kis gombásodásom-és ezzel el is intézte a dolgot, nem mondta hogy hogyan kezeljem, nem mondta hogy esetleg mikor hívjam az ezzel meg a rákszűréssel kapcsolatos eredményeimért, csak azt hogy ha a diabos meg a hormonleleteim megvannak, akkor jelentkezzek.
És itt sem válaszolt még nekem senki Ácsos vagy nem ácsos, hogy szerintetek hívjam-e fel, mennyi idő után tud valamit mondani erről, vagy valami... még soha nem volt gombásodásom úgyhogy nincs benne tapasztalatom hogy mi a teendő ilyenkor, és mivel tudom hogy ilyen kis fertőzések is csinálhatnak baba-ügyben galibát, kicsit félek is hogy most akkor mi lesz... egyszer kaptam el valami bacit, a régi dokinőm ahogy megvizsgált és mondtam a tüneteimet, máris írta a receptet, és másnap hívhattam az eredményért, igen, kiderült hogy trichomonas, de ezt már MÁSNAP tudtam mint írtam, és addigra már nálam volt a gyógyszer amit azonnal elkezdhettem szedni. Amúgy azért furi nekem ez a gomba, mert nem viszketek és nincs folyásom. Akkor jöttem meg a Balcsiról, elvileg bármit is elkaphattam, de semmi tünetem nincs. Akkor ő honnan állapíthatta meg ezt? Ha a hüvelyváladékom normális, márpedig abban semmi elváltozás szerintem nincs, akkor...????
felícia
 
 


Zsizsik, csak ismetelni tudom, amit a tobbiek mondtak, surgosen keress mas orvost!!! Ez teljesen abszurd, hogy a cisztakat a tulsuly okozza. Ha ez a hipotézis igaz lenne, akkor csaknem minden tulsulyon nonek cisztas lenne a petefeszke :shock: ...es ugye, ez azert tavol van a valosagtol?
Amit irtal az 1000kcal-os+tornas dietarol...na, ez is csak megerositi, hogy valami nincs rendben...A masik kerdes, hogy a felsoroltakhoz kepes nekem elenyeszo tunetem van, az endorinologus megis egy egy napos korhazi kivizsgalas utan gondolkodas nelkul felirta a metformint....szoval irany egy masik doki, es foleg, ne keseredj el, elobb-utobb megtalalod azt a dokit, aki neked jo lesz. :lol:
alice27
 
 


Zsizsik
Az én utolsó hormonleletemben majdnem 1:1 arányban van az FSH-LH,de az LH magasabb.Amire a dokim azt mondta ez nem jó,mert a ciklus első felében az FSH kell magasabb legyen.
Szóval a Te leleted ezek szerint mégsincs rendben!
A másik dolog,hogy nekem is magas volt a prolaktinom.A dokim szerint a tartósan magas prolaktin bizony csinálhat cisztákat,és a hormonokat is összezavarja.(valamint hízol tőle veszettül)
Ha jól emlékszem az insulin éhgyomorra 10 körül kell legyen?!Majd ezt Norka tudja megmondani,de sztem a tiéd magas.
Lehet egy rossz napot fogtál ki Ácsnál.Hol laksz különben?

Andika
Mail ment!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Alice megkaptam az emailt :-) irtam is :-)
krumplis pogácsa
 
 


Babancs
Szánom-bánom,de én is csokifaló vagyok! :oops: Mindig is az voltam!Szóval nálam sem okoz a metformin utálatot az édesség iránt. :wink:
Azért ennek ellenére már fogytam 5 kg. :D Most 54 kg vagyok.

KépKép

KépKép
okr
 
 


na szaladok alunni, mert holnap nyolcra megyek a terhelésesre, három órán át fog tartani :-) jó éjt
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok,

jajistenem tegnap is olvastalak titeket de olyan bömbibaba volt Bogi, hogy még a kutya se kapott időben enni, nemhogy nektek írjak!! :oops:

Először is Nórának szeretettel küldöm az éterbe a gratuláimat, nem is lepett meg a dolog! Íme a bizonyság, hogy igen, sokszor elég egy hozzáértő vizsgálat és egy egyszerű gyógyszer! :!:

Zsizsik! Kezdd el a metformint!! Az éhgyomri inzulinszinted kiveri a biztosítékot, mert már 13 fölött súlyos IR-ről beszélünk!!! Ács viselkedése mögött mást látok. A gyanúm az, hogy valamitől megijedt, mert más vonalon is hallom a szarakodását. Eddig agyba-főbe adta a metformint 2 éve már. Kellett neki nyilatkozni a cikkbe! Talán ez a baja, hogy rászóltak? A július 1-ei korlátozásról sem hallottam még máshol, hiszen sok PCOS-osnak a háziorvosa is simán kiírja a gyógyit mostanában is (aug.van)...
Mind a tüneteid, az inzulinszinted, a hormonaránytalanságod PCOS-ra utal. Ezen nincs mit vitatkozni. Ács most elővette azt az unalomig ismételt régi mondókát, hogy "hölgyem, fogyjon le 30 kilót és jöjjön vissza". :evil: Az anyja p....ját!!! Bocsánat a hangnemért! Én azt hittem, hogy ő egy felvilágosult doki, aki hittel alkalmazza a gyógyszert és nem divatból! De most nagyon mérges lettem! :evil: :evil:
Ugyanakkor, Zsizsik, és mindenki! Lassan készen lesz a pcos.hu honlap, nem sok híja van már. Mostanában is még bőszen fordítgattam hozzá. A PCOS felszámolásához étfontosságú a metformin mellett a mindennapos mozgás és a túlsúlyosaknál a BMI 25 alá szorítása. Ez egy konklúzió. Úgy nem szabad a gyógyszertől csodát várni, hogy közben valaki nem adja le a súlyfeleslegét, mert a hasi háj gyakorlatilag egy puffer az inzulinérzékenység javulásánál.

És ide kapcsolódik a másik mondandóm. Babancs, neked írogatta Rejoka a PM túlműködést korábban? Nem hittél neki? Mert utánaolvastam mostmár, hogy ennyi panaszod van, és tökre annak néz ki. Remélem, nem késlekedsz.
Viszont. Van valami bibi ezzel a metforminnal. A házidokid jogosan mondta, hogy leviszi a cukrodat ha alapból magas a vércukorszinted, azaz diabéteszes vagy. De IR-eseknél pont fordítva működik... :roll: Olyan jó lenne, ha a dokikák ha már nem olvasnak, legalább gondolkoznának picinykét... IR-eseknél a cukor alapcsony szokott lenni, de a metformin itt paradox módon azt nem tovább csökkenti, hanem kiegyensúlyozó hatással bír. Azaz, lassítja a glükóz felszívódását a belekben, ezért, a gyakran hypozó IR-es nem tapasztalja a túl alacsony cukorszintet, amit tapasztalni szokott! Erről beszél Rambóka is, én is ezért akarom mielőbb elkezdeni a metformint újra! (Hajnalban olyan hypozásaim vannak, hogy eszméletlen)
Úgyhogy Babancs, én egyáltalán nem hiszem, hogy a rosszulléteid a metformin miatt vannak, sokkal inkább a PM miatt! Ha meg volt pé-d - hamarosan kiderül -, igenis, hogy folytasd!!

Na mennem is kell... puszi
Vendég
 


Jó reggelt!

Köszi Norka!

Megvolt a ma reggeli vérvétel..mivel ott új voltam, az asszisztensnő megkérdezte, nem fogok-e elájulni :) Most először néztem hogy böknek meg, hogy áramlik ki a vérem..aztán úgy kidobott a nő, hogy még szorítani sem tudtam a kezem..
Ez sima vérvétel volt, hétfőn meg pajzsmirigy-vizsgálat. 2 éve nézték, akkor semmi baja nem volt. Azóta a pulzusom a maximumot verdesi, elkezdtem remegni, meg homályosan látok. Az utóbbi kettő a legrosszabb. Nagyon várom már az új lencsét.
A Merckformintól azért félek, hátha megint behypózok.
Munkámból kifolyólag nem ehetek állandóan - nem szaladhatok ki csak úgy egy 2 órás tárgyalásról - bár tanácsolták szőlőcukor állandóan legyen nálam.
A vércukrom egyébként normális. Reggel 3-4,5 között, evés után 7,7 volt.
A pajzsmirigy-vizsgálat szar lesz...már reggel 7kor 100an vannak ott. Ez Pesten is így megy? Hogy fogom kibírni délig, mire leveszik a vért??

ZsizsiK

hát mit ne mondjak, jobban éreztem magam 60 kg-osan. Amikor lefogytam 50 kg-ra mindenféle egészségi panaszom előjött.
Szerintem némelyik - tisztelet a kivételnek - orvos eleve előítéletekkel áll a kövér pácienshez. A nővérem is eü. dolgozó, és rajta is észrevettem. Ilyeneket szokott mesélni: "hát olyan kövér jó hogy cukorbeteg, meg magas a vérnyomása".
A fogyás nem minden esetben egészséges. Apósom pl. pont a cukorbetegsége miatt fogyott le.
A fogyókúrát is csak mértékkel lehet, nem értem hogy várhatják egy 90 kg-os betegtől, hogy leadjon 20 kg-ot. Én 8 kg-ot talán 4 vagy 5 hónap alatt adtam le, hatalmas erőfeszítéssel.
Van egy barátnőm, 2* akkora mint én, úgy hogy alig eszik :?
Zsizsik ne légy elkeseredve! 1 orvos véleménye nem vélemény.
A PCo-mal már 5 orvosnál jártam.

Eredmény:

1. a nőgyógyász fel sem ismerte - nagy lenyúlás, cukipofa- javaslat: Diane 35 -- De gyereket akarunk!!!
2. másik nőgyógyász felismerte, javaslat: laparoscopia
3. háziorvos: szerinte a hormonvizsgálat eredménye jó, Merckformin? az minek? nem vagyok cukorbeteg..javaslat: pszichiátria, Kááli
4. endokrinológus: javaslat: Merckformin (IR vizsgálat nélkül)
5. új háziorvos: pm túltengés--folyamatban
babancs
 
 


Sziasztok!

Íme egy Ácsos beteg. :roll:

Zsizsik, szerintem is menj máshová.
Nincs legjobb. Szerintem Ács nem a legjobb. De én azért járok hozzá, mert lehet, hogy nagyon peches voltam, de a sok még rosszabb között ő volt a legjobb. Mondjuk 10-es skálán 6/7-ig vagyok vele megelégedve, a többiekkel 0-4.

Szóval tuti nem ő a legjobb, csak jó a PRja, meg a fene se tudja ehhez is szerencse kell.
Van egy állati aranyos dokim, kedves, figyelmes, lelkiismeretes, alapos, jó szakmai tudású, és nem is a pénzre hajt. De hallottam olyat, akivel nem ilyen volt, illetve az illetőnek nem jött be.

Én is voltam olyannál, akinél 2 kolléganőm szült, és totál el voltak tőle ájulva, engem meg sem vizsgált.

És szoktam kérdezgetni másokat, mert nem zárom ki a váltást, de eddig még szinte csak rosszabbat hallottam. Legszívesebben néha otthon szülnék, komolyan.

Próbáld meg csakegy dokiját, ha az se jön be, Petrányit.
Vki biztos ír neked metformint. Ettől függetlenül a fogyás nem egy rossz dolog, mert a babával minden leszel, csak soványabb nem....

Meg lehet abban is vmi, amit Norka írt, hogy vigyáznia kell a metforminnal.
Azért abban egyet értek, hogy aki nem orvos, ne kezdje el kezelni magát interneten olvasottak alapján. És egy lelkiismeretes orvos fel sem fog neked írni így gyógyszert.

Na meg mindenki tévedhet, és úgysem fogja elismerni.

Csajok, mi az a hypozás?

Sziasztok, szép napot!
csillagfény
 
 



Csillagfény!

Hypozás=kóros vércukoresés, hypoglicemia. Azt jelenti, hogy a vércukor tartósan 3 mmol/l alá esik.

http://www.ik.sote.hu/oktatas/spec/inzulin/hypoglyc.htm
babancs
 
 


Nóra írt ma reggel!
Görcsölget a pocakja,rózsaszínes-pirosas folyása van.Ma kezdi a progit,és hazajönnek.Meg van rémülve :( :(

KépKép

KépKép
okr
 
 


Tudnátok segíteni, mi az a DPO? Ovuláció utáni napok száma?
babancs
 
 


Sziasztok!

Alice, Anita, én nagyon is megértem amit írtok. Sőt, én is ezt szeretném követni. Én nem nagyon szeretnék dolgozni, amíg a gyerekek ovodások, csak otthon, utána meg részmunkaidőben, mondjuk 6 órában, amíg ki nem röpülnek.
Mondjuk 6 lovat nem lehet belőle tartani, és megélni se próbáltam még így, de kiszámoltam, hogyha dolgozol, majdnem nullszaldós vagy, mert nem tudsz minden nap főzni, a készen vett kaja nagyon drága, és kevés is, többet kell ruhára, fodrászra, stb... költeni. Ha dolgozol, akkor az egy főre jutó kereset alapján minden támogatástól elesel, tehát igazából ugyanúgy egyik napról a másikra élsz, mintha nem teljes állásban dolgoznál.
És igzából nem nagyon hiszem hogy rendes állást Mon protekció nélkül bárki is kap mondjuk 3 gyerekkel, 40-45 évesen. Annyi idősen még gyerek nélkül se könnyű....
csillagfény
 
 


Csillagfény, Zsizsik, én is tegnap voltam Ácsnál. Na persze mikor máskor, ha csak csütörtökön rendel. :D
Csinált rákszűrő vizsgálatot, ennek eredményeképpen most vérezgetek egy kicsit (legalábbis remélem, hogy csak emiatt és különben is nagyon minimális). Egyébként mindent rendben talált. Volt egyébként másnak is rákszűrése terhesség alatt és okozott ilyen panaszokat? :?: Gondolom a "kacsa" a hibás.

Zsizsik, sajnálom, hogy nem írta fel neked Ács a metformint.
Nekem nincs gondom Ács dokival, legfeljebb annyi, hogy kicsit felkapott lett, és emiatt nehezebb elérni és gondolom kevesebb ideje is jut egy-egy paciensre.

Ja és hogy még Ácsnál maradjunk, Felícia, szerintem nyugodtan hívd fel , ha kiváncsi vagy az eredményeidre. Én rákérdeztem tegnap, hogy mikor lesz eredmény és hogy tudom meg, erre azt mondta, hogy fel fog hívni, ha probléma van. Ettől függetlenül én rá fogok kérdezni, ha legközelebb megyek (4 hét múlva)
espero
 
 


Sziasztok!

Csajok, segítsetek!
Kaptam valami fertőzést. Viszket, meg egy kicsit csíp, és mintha ki lennék száradva egy kicsit. Pedig bazira vigsázok. Ez már a 2. 14 hét alatt. Vagy az első jött vissza???? Mi a szöszt csináljak?
Ma már nem jutok el orvoshoz, max patikába, itt a hétvége.
Kamillás fürdőt gondoltam. Tudtok valami recept nélkül kapható vacakot, amit lehet terhesség alatt használni?
Nekem az a tapasztalatom, hogyha az elején elkapja az ember, akkor elmúlik könnyebben.

Remélem olvassa vki, aki tud segíteni.
Tök jó, hogy vagytok!
csillagfény
 
 


Ilyen esetben nem segít a sós fürdő? Vagy azt terhesen nem lehet?
Csillagfény, egyébként is csak óvatosan az ülőfürdővel, mert azt nem szokták javasolni, főleg túl meleg vízben nem!
espero
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: