Új privát üzeneted érkezett!

Még jó, hogy itthon maradtam...hasmenés ezerrel :o
És rengeteg pattanás előjött..3 nap múlva meg kéne jönnie.

Érdekes, akkor rendeződött a hőgörbém és lett elvileg pé, mikor elkezdtem inni a palástfűteát..
babancs
 
 


Anita!

Nekem pl azonnal hatott a metformin. A doki azt mondta, 3 hónap múlva csináljunk majd hormonvizsgálatot, amikor feírta. Szóval egyáltalán ne vedd készpénznek az egy évet! Neked legalább van ciklusod. Nekem volt, hogy fél évig nem is volt....
Ez tuti egyénenként, és szervezetenként változik. Szerintem szedd a metformint, szex amikor jól esik, és lesz ott baba is!

Most pl a közvetlen kollégáim között volt olyan, hogy amikor egy kicsit feladták és nem görcsöltek, rögtön teherbe estek. Előtte pedig 1 ill 2 év eredménytelen próbálkozás, mindenféle módszerekkel.

Babancs, akkor szimulálsz, ha minden létező leleted rendben van. Szerintem neked nincs, ahogy elmondod a dolgokat. Valamiért csak itt vagy. Ezek a dolgok pedig összefüggnek. Az a gáz, hogy kevés az olyan doki, aki nem csak konkrétan a tüneteidet gyógyítja, hanem utánamegy az alapbajnak is, és az egész embert nézi.
csillagfény
 
 


norka27 írta:Krumplipogi, javaslom olvass még tovább. Jót röhögtem, hogy ott tartasz, hogy Rambóka nem javasolja a gyógyteát. A minap meg valakinek meg már ezt javasolta. :lol: Tudod haladnak az idők.


hihihi:-) ezek szeint már nem érvényes a "csillapodj csajszikám, hisz a teád tele van ólómmal!!! mérgezed magad!!" -tézis?
Na jó, azt hiszem télleg inkább elolvasom :-)

a callanticsre én is gondoltam, de nekem az "könnyű torna semmi élvezet" kategória. nekem könnyű torna sok élvezet kell és az aquagym az ilyen. vagy a spinning, hú mondjuk az inkáb olyan kiszadizós, de azt nagyon élveztem magyarországon :-)
krumplis pogácsa
 
 

 
 

ha ma nem jön meg, akkor megdöntöttem a rekordomat.
krumplis pogácsa
 
 


Az első metforminos hónapomban már a 80akárhányadik ciklusnapon voltam...nem láttam értelmét tovább húzni az időt, Norcoluttal meghozattam a mensit. Most kiváncsian várom a fejleményeket..remélem ez a ciklus nem lesz maratoni.
babancs
 
 


na elszállt amit irtam!!! :evil: :evil:
szal azt kérdeztem Babancs, hogy mióta szeded a metformint, és hogy vannak-e súlyproblémáid vagy inkább vékony vagy? csakmert elmondtam a férjemnek amit a pajzsmirigygöbről mondtál, és azt mondta hogy igy a rosszulléttel együtt hasonlitanak a tüneteid a pajzsmirigytúlműködésre. Neki is van egy ilyen göbje, de nem vészes, ezért nem vetette ki, de mivel magát kezeli, elég jól ismeri ugyis mint orvos, nemcsak mint beteg.
krumplis pogácsa
 
 


Asszem félreértettük egymást. A göb nem a pajzsmirigyemben van, hanem hátul a tarkóm alatt a nyakamon. A pajzsmirigyem meg van nagyobbodva, de göb nincs rajta.
Hát 155cm-hez vagyok 52 kg..olyan normálnak mondható.

A remegésem állítólag a vércukor-ingadozással van összefüggésben. Érdekes módon ebéd után már nem jelentkezik.

A metformint júniusban kezdtem..de ez sztem benne van a táblázatban. Ez a 3. hónap.

És köszi pogi, hogy elmondtad a férjednek.

A szemtengelyferdülésre rá tudnál kérdezni? Mitől alakult ez ki 27 évesen?

Köszi
babancs
 
 


ok, akkor igy mondom el a páromnak. azt hittem a pajzsmirigyedben tapintottad ki a fájó göböt. de egyébként a pajzsmirigy megnagyobbodás is ki lehet tapintani.
a remegés pedig az egyik legjellemzőbb tünete a túlműködésnek!!
rákérdezek a tengelyferdülésre, ha hazajön délben ok?
krumplis pogácsa
 
 


Köszi krumplis pogácsa!

A háziorvosom szerint idegi alapon remegek:P
De akkor hogy a francba csináltam végig egy egyetemet, meg utána még vagy 3 vizsgát remegés nélkül??
A remegés 2 hónapja tart..párhuzamban a behypózással.
Tudom, hogy a megoldás az lenne, ha nem fogyasztanék édességet..de a metformin mellett ezt nem tudom megtenni. Még soha nem kívántam ennyire az édességet mint most, és még soha nem zabáltam ennyit. A férjem szerint felesleges ennem, ha minden kijön belőlem. Egy nap átlag 10* eszem, nassolok is.
babancs
 
 


Nóra zebrásat tesztelt ma reggel!
Hip-hip hurrá!!!!! Kép
Azt írja,nagyon boldog,és köszöni a drukkokat!Mindenkinek kívánja,élje át,ezt az érzést!


Andika drága!Te jössz a zebrával!Drukk+++++++++++++++

KépKép

KépKép
okr
 
 


Hát én nem értek hozzá, de mindenesetre elég furcsa, hogy pont az édességet kívánod. pokoli lehet igy metfromin. én nagyon nassolós vagyok, de rá se bírok nézni az édességre tegnapelőtt óta! akkor minden kijött alul-felül! igazából jóformán éhes sem vagyok. Bár lehet hogy nekem ez inkább pszihikai, mert azt mondta a dani is hogy attól volt ilyen erős rosszullétem, mert reggel bevettem és ettem aznap édességet. Mindenesetre teljesen elrettentett egy időre még a narancslétől is. :?

Na megkérdezem hogy mi a véleménye, mert abból amit elmondtál, szerintem neked ez nem egyszeű ügy. lehet hogy pont te vagy az a ritka kivétel, akinek elnézték a betegségét.
krumplis pogácsa
 
 


Nagy kövér GRATULA! bár nem tudom hogy kicsoda ez a Nóra nevű lányka, de akkor is örülök neki :-) és sok boldogságot a picihez :-)
krumplis pogácsa
 
 


Éljen Nóra és a kisbabája!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Minden dilis orvosnak meg kéne mutatni ezt a topicot, aki azzal ilyeszteget pcosokat, hogy nem vagy csajk nagyon nehezen lesz baba. Szerintem lassan jobb az arányunk, mint a normál lakosságnál! :D :roll: :D

Babancs, szerintem se stimmel valami. Lehet, hogy neked pajzsmirigy gyógyszer kell, vagy valami más.
Ha ennyire rosszul vagy, menj el a dokihoz, mert az is lehet, hogy sürgősen abba kéne hagynod! Vagy kevesebbet szedni. Mondjuk 2x felet. Esetleg próbáld ki, vesztenivalód nincs, és lehezt, hogy jobban leszel.

Kismamik, tudjátok, hol lehet Pesten viszonylag olcsón kismamiruhát kapni? De nem ám olyat, ami első nap szétszakad!

Rajtam már feszülnek a ruhák, de a nyarat még kihúzom. Esetleg veszek egy kismama-övet.

Puszi mindenkinek!
csillagfény
 
 


Mikor a belgyógyásznál voltam, mondta hogy volt nála egy 2 gyerekes PCO-s anyuka..és nem érti, hogy a francba tudott 2* is teherbe esni. Valóban tudatosítani kéne az orvosokban, hogy a PCO nem jelent egyet a meddőséggel.
Délután megyek egy másik háziorvoshoz - ha elvállal.

Nóra!

Hatalmas gratula!
babancs
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nórának nagyon nagyon nagy gratula!!! Olyan jó olvasni minden ilyen hírt...

Kandi, engem viszont légyszike javíts 1.cn-ra!
Éreztem én hogy meg fog jönni... de most örülök neki, jó lenne ha most nem fél év múlva menstruálnék legközelebb mint előzőleg mikor leálltam a gyógyszerről... nekem nem a lebabázás sürgős, hanem szeretném rendben tudni magamat. A diabetológus doki még mindíg szabin van :S, metformin projekt áll.
Babancs, szerintem azt az alapszabályt kéne követned, hogy amíg 3 egymástól független doki nem mondja ugyanazt ( vagyis hogy okés a pajzsmirigyed) addig ne higgyj nekik feltétlenül.
Bár azért a lelki - pszichés okokat sem lehet sztem nálad kizárni...ahogy írod, nem sok megértést kapsz a környezetedtől- de persze kérdés hogy ez az ok vagy az okozat...
felícia
 
 


NÓRAAAAA!!!!!!!!!!! NAGY CUPPPP! NAGYON ÖRÜLÖK GRATULÁLOK!!!
mióta vártátok? és csak az a fránya pm amire egy 100ft gyógyi kellett. várunk és mesélj!!csajok én egész napra feldobódok egy zebrán,vérnyomás most bizti nem 90/60 :lol:
Okr jó hírközvetítő vagy megtartunk!! :lol:
Vendég
 


babancs a férjem azt mondja hogy menj el egy endokrinológushoz és csapj az asztalra egy pajzsmirigykivizsgálásért mert szerinte túlműködik neked.
A szemtengelyferdülés általában születési szemfénytörési eltérés. nagyon gyakori, pl a férjemnek is cilinderes a szmüvege. ha eddig nem volt azt csak valszeg nem vették észre. A lencse se rossz csak azal az a baj, hogy öszevissza elmozog és nem marad ugyanabban a tengelyben. a szemüveg jobb a lencse nem 100%-os.
krumplis pogácsa
 
 


Én a 3 dokit is megkérdőjelezném. nekem 3 doki anno azt mondta egymástól függetlenül, hogy szedjek szteroidot, ha rájuk hallgattam volna, már tuti teljesen tönkrementem volna. Aztán már legalább 4 egymástól függyetlenül akart clostíl+injekciózni. Rz alapban nem rossz, de nekem nem használt. A 8. dokim Ács, akit az internetről vadásztam. Viszont bármelyik dokinak mondom, hogy a metformint szedem, és mire, vagy hülyének néz, vagy nem szól semmit. :roll:

Szóval szerintem keress sorstársakat, és ne add fel. Esetleg egy klinikán jobban értenek hozzá, de az sem garancia. Nekem Csakegy endokrinológusa nagyon szimpi. Esetleg próbáld meg őt.
csillagfény
 
 


Nóra!

Gratulálok a pozitív teszhez!
Boldog pocakosodást!!

Kép
lara26
 
 


Sziasztok,

NÓRA! GRATULA !!!!! Ez egyszerűen fantasztikus, hogy minden hónapban lesz egy kismamánk....!!!! Annyira örülök neked !!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kandika, engem is légyszi javits a táblázatban, ma első cn.
:cry:
zsizsik
 
 


Nóra!
Gratula :) annyira izgultam érted...és most ugy örülök :D


Bogi babáról nem kaphatunk friss képeket?


Aki érdeklődött: velem semmi, várom a köv ciklust, még szedem az antibiotikumot. Köv ciklusban UHval nézzük van-e spontán PÉs, és reménykedünk a csodában...ennyi. Ja és szuppi volt a kirándulás, nagyon kellett már. Végre ellazultunk :) Még készülünk Prágába és Debrecenbe pár napra.

Cuppa ... és várom a köv jó hireket :)
Andi..szombaton majd neked gratulálunk?

Gina
Vendég
 


Az új háziorvosom megvizsgált, a panaszaim alapján beutalt hétfőre az izotópdiagnosztikára.
Holnap azért vért is vesznek. A cukrom nem volt magas..7,7 volt evés után.

Anita!

Köszi a segítséget!
babancs
 
 


Nincs mit Babancs. Segítettem valamit?

Alice!!! hol voltál eddig te francia lány!!! megvettem a cuisine actuelle-t és télleg nagggyyon szupppiiii receptek vannak benne!!! és abszolút beleillenek a diétámba is!!! és nem is olyan nagyon nehéz megérteni!! láttad benne ezt a narancsos hagymás halat!!!!
boccs az OFF-ért!! Ezeket a recepteket magyarországon is terjeszteni kéne!!!
krumplis pogácsa
 
 


Igazad van...nekem csak felírták a metformint, de azt már elfelejtették mondani, hogy hogyan táplálkozzak.
A fórumos csajoktól próbálom ellesni, ki mit eszik. Csakegy sok tippet adott. Vettem most méhpempőt is étrendkiegészító gyanánt. A kölesre még nem bírtam ráfanyalodni.
A háziorvosom egy hétig letiltott a metforminról..most mi lesz? Utána megint hasmars lesz az már tuti...pont most, amikor már pé-t is csinált a metformin.
babancs
 
 


Hááááááát, Babancska, tényleg nem vagy egyszerű eset. Ha péd is volt, akkor viszont lehet, hogy mégis metformin???????

A köles nagyon finom!!!!!!!!!! Kis ételízesítővel (bioboltból) főzd meg, nagyon fincsi!

Anita, várjuk a recepteket! Valami egyszerűt, gyorsan megcsinálhatót kérünk!

Voltam a dokinál. Minden O.K. Mondtam, hogy félek a szüléstől, azt mondta marhára fáj, de ne féljek, max megcsináljuk érzéstelenítésben. Az az EDA?
Én teljes érzéstelenítést nem szeretnék, mert akkor nem tudok nyomni. Ezt hogy szokták? Nem veszélyes ez az eljárás, doki nénik? Azért mégiscsak a gerincedbe adják, nem?
csillagfény
 
 


Babancs
Remek!Az izotóp biztosan informatív lesz,a vérvétellel együtt meg tuti kiderül,mi van a pajzsmirigyeddel! :lol:

A metformint meg megint szépen felépíted,ahogy Rambóka írta ! :D

Anita
Beszéltem az urammal a munkahelyén :P .minimális nyelvismerete van(már beszéd terén :oops: ) franciából.Iskolában tanulta :D

Ginuska
Jövő héten mi is megyünk Debrecenbe! :D
Az antiobitikum után tuti babás leszel!Érzem! :lol:

Kincs A dícsérettől itt pirulok a gép előtt :oops: :oops:
és csak az a fránya pm amire egy 100ft gyógyi kellett. várunk és mesélj!!

Ezt nem értem :oops:

Zsizsik,Felícia
1 cn miatt :( ,na de legalább ujabb esély lesz a babára! :)
Mi már a mensinek is örülünk :shock:

CsillagfényÉn egy szuper kismama szoknyát vettem anno a Mammutban.Az alsó szinten van egy üzlet,direkt pocakosoknak.Manu vagy vmi ilyesmi a neve.Nem volt nagyon olcsó,de elfogadható áron vettem.Ja,és majdnem végig tudtam hordani,olyan a szabása.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Nora, hatalmas gratulacio!!! Fantasztikus, szinte minden honapban van friss kismamank!!! :lol: :lol: :lol:

Andika, nagyon izgulok, hogy legyen Natinak kistesoja!!! (Kulonbenis, mar bejelentette az oviban :wink: =) Varom am a szombatot!!! :lol:

Okr, akkor szeretettel varunk itt Fro-ban!! :lol: Nincs mas teendo, mint venni par nyelvkonyvet, kitanulni a benne levoket, es aztan csomagolhattok is!!! :lol: :lol: :lol: Traumaskent a ferjed konnyen talalna allast...Ja, es a diplomas novereket is lasszoval fogjak itt:wink: Azert most halkan megsugom, hogy egy szakorvosi fizetes melett nem lenne szuksegetek ra, hogy Te is komolyan dolgozz...nagyon szepen meg lehetne elni abbol az egy jo kis fizubol, es az "megelhetesi gondok" cimu fejezetet vegleg ki lehetne torolni az eletetekbol. :wink:

Babancs, akkor most ha jol ertettem abba fogod hagyni a metformint?

Anita, orulok hogy tetszik a "cuisine actuelle", szerintem is olyan klassz receptek vannak benne, mindig a szezonnak megfelelo alapanyagokkal :lol: . Majd ird meg, hogy milyen lett a narancsos hal...a kepen olyan guszta...nyam-nyam. En tegnap szezammagos-almas tortat sutottem belole, egy regebbi szambol...persze diétasat, rozsliszttel, meg fruktozzal...annyira fini, konnyu kis suti . :lol:
alice27
 
 


Nemtom mi van..éhes vagyok mint az állat..2 pofára eszem a felvágottat, meg a kolbászt. Én szinte soha nem szoktam húst enni. Lehet meg fog jönni.

Csillagfény!

Ne félj a szüléstől. Mindenki túléli valahogy. Egyik ismerősöm EDA-val szült. Vannak kórházak ahol nem is csinálják...nehogy mondjuk vákuummal kelljen kiszippantani a babát.
Én is az érzéstelenítésre szavaznék ettől függetlenül..
babancs
 
 


Vákum????
csillagfény
 
 


Alice
Igazából sosem terveztük az itthonmaradást.Angliába akart menni a férjem (persze családostul),ha végez.Na,én meg Németbe szerettem volna (azt a nyelvet jobban ismerem)
Szóval tuti elmegyünk,mert itt megélni nem lehet. :( Halálra dolgozod magad ,és semmi látszatjaA gyereknek is jobb lenne külföldön sztem.Kapásból 2 nyelvet beszélne anyanyelvi szinten.
Lényeg,hogy a párom most egész lelkes lett!Sztem jövő héten már nyelvkönyvet is vesz.Majd ügyeletben tanulgatja :D :lol:

Diplomám sajnos csak 4 év multan lesz :oops: ,de OKJ-m van! :D Habár,ha az uramat jól megfizetik majd hazarepülök a vizsgákra :lol:


Csillagfény
Ne izgulj!EDA-val még tudsz nyomni!
Na,persze lehet,nem is kell. :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


Alice!Kedves vagy!
Kriszti!Én igyekszem ám....!Nem ment át ma 2 mail hozzád...
Zsizsik,Felícia Sajnálom,de javitottam....jobban szeretem ám a +tesztes részt kitölteni...
Norka!pü-ment!

.....és a javitott tábla.....
Nora!De jó is lehet Nektek,most így nyaralni!Gratulálok!!!!! :lol:
Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


okr!

Alátámasztom amit alice mondott, tényleg nem kellene dolgoznod, ha a férjed orvosként dolgozik, sőt! A mi ismerősein közül csak azok az orvosfeleségek dolgoznak akik maguk is orvosok de azok is csak négyórában. És ami a legjobb, ha eltart téged a férjed, akkor egy csomót levonnak az adóból ha pedig még két-három gyerek is van, akkor gyakorlatilag alig kell adózni.
Ha pedig a férjed ilyen lelkes, akkor csak bátorítsad, mert ha van egy alap franciája, akkor tuti nagyon hamar belejön. Nekünk tavaly áprilisban nyomatékosították az állásajánlatot, és októberre terveztük hogy fel tudjuk számolni a magyarországi életünket, és azalatt a hat hónap alatt a dani minden szabadidejében, ügyelet alatt, még a nászutunkon is franciául tanult, ponyvaregényeket olvasott (mert könnyű a nyelvezete), de még balzacot is meg vernét is, nem is ment nálunk más csatorna a tv-ben csak a francia, rádiót halgatott az interneten, átvette az összes nyelvtant, és nagyon jól boldogul! Én meg nem hisztiztem hogy nem foglalkozik velem, hanem szépen befogtam a szám, és csöndben drukkoltam neki és mindent a keze alá tettem, hogy ne legyen gondja semmivel, és próbáltam tudásmorzsákat felcsipegetni, és meghálálta a dolgot. itt megtérült minde akkori egyedüllétem, annyit tudunk egymással foglalkozni, amit talán otthon sose tudtunk volna.
Szóval nagyon megéri a fáradságot!
krumplis pogácsa
 
 


kandi, esetleg én is bekerülhetek a táblázatotokba? :D
krumplis pogácsa
 
 


Okr., nalunk a kozeli csaladban van olyan orvoshazapar, aki kiment Angliaba dolgozni...ketszer is. Hat hazajottek...Az anyagi megbecsules megvan, csak eppen kirekesztettnek ereztek magukat...Ertsd azt, hogy pl. az angol kollegak a munkan kivul szinte hozzajuk sem szoltak...Szoval egyszeruen nem tudtak otthon erezni magukat...Itt Fro-ban tobb kulfoldit is ismerek, es ez szerintem nem igy van...Anita, ezt Te is meg tudod talan erositeni...Minket a kollegak rendszeresen meghivnak, ha valami kozos buli van, es a tiz ev alatt a legkisebb negativ elmenyem sem volt...pl. a szomszedok is nagyon kedvesek...(pedig nem tartozom a klasszikus esethez, nem arrol van szo, hogy ide jottem ferjhez, mert mindketten magyarok vagyunk, szoval elmeletileg 100% kulfoldiek)...Es megis, szazszazalekosan itthon erzem magam...es ez nagyon fontos!!! :lol: A penz ugye nem minden! :wink:
alice27
 
 


Andika
Nem tudom mi van a citromaillel?! :( Időnként csinál ilyet.Most pl. nem tudok belépni!
Ügyi vagy a táblával!
Bölcsis gyermekek aludtak ma sokat?Mert az enyém 3 órát szundított,amire régóta nem volt példa! :D

Anita
Az igazság az,ha tehetném,sem hagynám,hogy eltartson a férjem.Most is külön kasszán vagyunk,persze ha kérnék adna pénzt,de én szinte sosem kérek.A büszkeség tesz egyszer a sírba. :roll:
Egy percig sem vitatéma,hogy én is fogok dolgozni,amíg csak tudok,és bárhol éljünk is!(QEWWW33 ezt Ada írta :D )Na persze az nem lenne rossz,ha nem muszályból,hanem kedvtelésből mennék . :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr, ...igen, igen, igaz amit Anita irt... itt csaladi adozas van! Ez azt jelenti, ha Te nem dolgozol, es van egy gyerek, akkor a ferjed alapbol magas fizujat leosztjak 2,5-tel, es az utan szamoljak az adot! (Feleseg 1-nek szamit, a gyerekek fejenkent felnek) Gondolhatod, ezek utan szinte semmi adot kell fizetni. Nalunk is ez volt az elso evben, mikor suliba jartam, es csak egy fizunk volt. A ferjem fizujat leosztottak kettovel, es igy, hogy nem dolgoztam anyagilag nem jelentett semmi megterhelest.. :lol: Azota viszont kemenyen adozunk, de sebaj, mert jo igy is... :lol:
alice27
 
 


Mi a férjemmel közös számlán vagyunk, de így is spórolni kell..ráadásul ma azzal jött haza a férjem, hogy lehet hogy megszűnik a munkahelye. Hát nemtom ha gyerek lesz, hogy fogunk megélni. Jelenleg kevesebbet keresek diplomával, mint egy mozodonyvezető :)
Viszont semmi pénzért sem mennék ki külföldre. Nekem itt van a családom, minden ideköt. Én csak németül tudok, de úgy hallottam se Ausztriában, se Németországban nem befogadók az emberek.
Pláne az én szakmámat meg nem is keresik külföldön..

Alice, Anita örülök neki, hogy ilyen jól érzitek magatokat Franciaországban. Az életkörülmények igenis fontosak.
babancs
 
 


Alice
Bizony a környezet hozzállása az egyénhez nagyon sokat jelent! :lol: Mondjuk az elfogadása a másiknak nagyon egyéni.Lehet Fr-ben is van aki kirekeszti az idegent,és van Angliában is ,hogy elfogadja.A férjem egyik kollégája Angliába van,már egy éve.Jól érzi magát,és semmi pénzért nem jönne vissza ide dolgozni.Persze gyakran hazalátogat,mert a család itt maradt.
Ezzel azt akartam mondani hogy szerencse is kell ahhoz,ki milyen emberek közelébe kerül. :wink: Illetve,hogy mennyire alkalmazkodóképes.Mert hát azt is kell,gondolom!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Lányok, csak ámulok és bámulok, micsoda fejlett társadalom ! Én vajmi keveset tudok a franciákról, és az a kevés is sajnos nem túl jó (barátságtalanok a külföldiekkel, drága ország, pökhendi emberek, stb ) de ti, akik ott éltek, és szerettek ott élni, most pont az ellentétjét mondjátok annak, amit én hallottam róluk. Szerintem nagy részben rajtatok is múlik a dolog, illetve szerencsésen alakultak az emberi kapcsolataitok, nem ? Talán egy orvosnak eleve jobb a társadalmi megítélése, pláne ha egy olyan helyre megy, ahol várják mint a messiást.... De biztos, hogy a ti (értsd te és a párod ) emberi hozzáálláa, szimpatikussága is közre játszott....mindenesetre nagyon-nagyon jó hallani arról, hogy szeretik a honfitársaimat külföldön, és meg is becsülik őket !!

Van egy mostoha nővérem(apukám feleségének a lánya), ő is az egészségügyben dolgozik, de nem orvos, nővér. Szegény évek óta küzd, hogy a férjével ki tudjanak menni külföldre dolgozni, (a férj is ápoló) pontosabban Olaszországba, de nem sikerül nekik. Szeretik a szakmájukat és szeretnek dolgozni is, de nagyon alapfokú a nyelvtudásuk. Most próbálok segíteni én is nekik, de nem egyszerű.
Olyan, mintha valami lehetetlen vállalkozásba kezdtek volna, vagy csak rossz helyen informálódnak ?

Te Anita, jól értem, hogy már 10 éve kint éltek ?? :shock:
zsizsik
 
 


Babancs
Sajnálom a férjed helyzetét! :( Sajnos itt mindannyiunk feje felett ott lebeg,hogy leépítik ill. megszűnik a munkahelye. :( Gondolhatod,én is azért megyek GYES mellett vissza,mert így még egy évig nem mondhatnak fel.Persze utána lehet repülök,főleg mert "berágtak" a fősuli miatt. :wink:

Zsizsik
Sztem nem jó helyen érdeklődtek!
Persze a nyelvtudás is fontos,de azt meg lehet oldani!
Nagyon aranyos vagy,hogy próbálsz segíteni nekik!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr, valami munkaközvetítő ügynökséghez fordultak, aki több mint 1 évig "intézte" a papírjaikat, de aztán nem lett semmi a dologból. Most a lány megpróbál kimenni 1-2 hónapra, albérletbe, és közben nyelvet tanulna és munkát keresne, a férje közben itthon maradna és keresné a pénzt....elég gázos megoldás.
Na mindegy, ez eléggé off topic volt. Bocsi.

Most megyek dr. Ácshoz !!!!! A csodabogyóimért !!!! És ma este el is kezdem szedni !!!! Bizony ám !!! Rambóka dokinéni utasításai szerint !!!! :wink:

Csók mindenkinek !!
zsizsik
 
 


Anita!Persze,csak add meg az adatokat....holnaptól ott leszel benne!
Kriszti!Hát olyan sokat nem aludtak...na de kevesen vannak még,fél csoport nyaral még...majd jövőhéten! :lol: Adáról új képecske? :lol:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!Szívből gratulálok a legújabb Pocakosnak! Tökjóóóóóóóóóó :D :D :D
Szilvi
szyszqo
 
 


Hát biztos hogy a hozzáállásunk is más, például ismerek egy hölgyet aki egy franciához ment hozzá, szerette a fréjét de már eleve fenntartásokkal jött ki. És egész életében utálta franciákat, hát akkor a franciák miért szerették volna őt. Mostanra a férjét is meggyűlölte (30 éve él itt) és csak ugy ömlik belőle a pesszimizmus, már el sem bírom viselni a társaságát, mert mindenben talál egy csomó rosszat, ami velünk jó dolog történik.
Vannak ilyen emberek is.
És tényleg más ha valaki franciához megy hozzá, az nem szokott panaszkdni hogy nem fogadják be, de velem akkor is nagyon kedvesek az emberek, ha nem tudják hogy orvos felesége vagyok.
Sajnos nagyon sok téves sztereotípia van az emberekben a franciákkal szemben, és érdekes, hogy amig lehülyézik és szüklátókörözik az orvosokat például mert nem használják és ismerik el pldául ezt a meformint, addig nem veszik észre hogy ők is ugyanigy vélekednek egyéb dolgokról az életben. És anélkül hogy ismernének akár egyetlen franciát, azt mondják hogy pökhendi és nem beszél más nyelven. De igazából te vagy az egyetlen eddig zsizsik, aki igy nyilatkozott, hogy jéé aki itt másképp látja? és akinek megfordult a fejében hogy lehet hogy mégis rosszul hallotta! ugy örülök neked! más fórumokon engem akartak meggyőzni arról például hogy a franciák büdösek és gusztustalanok, engem aki itt élek közöttük, és ezt egy olyan olyan csaj bizonygatta, ki még soha életében nem járt itt, csak egy barátjátnak a barátja egyszer volt Párizsban!!!

Egyébként zsizsik Alice él 10 éve itt, mi csak október óta hivatalosan. De eddig csak és kizárólag jó tapasztalaink voltak. Mi ugy jöttünk ki, hogy franciország lehet hogy csak egy ugródeszka lesz a nyugati létünkbe, és máshol fogunk kikötni, de mára már biztosan tudjuk hogy nem megyünk el soha!

Okr, én nem igazán értem a különkassza értelmét egy családban, de ez mindenkinek a maga dolga eldönteni, ha akarsz dolgozni akkor azt is megteheted, itt te is tutira találnál munkát. De azért mondok egy adatot: egy sebészterületen dolgozó szakorvos magánkórházban lévő alkalmazásban a fizetése 15ezer euró! A kezdőfizetés 10 ezernél kezdődik. Az majdnem négymillió forint havonta! Igy is ragaszkodnál hozzá, hogy ne tartson el a férjed és esetleg 1200-300 euróért gürcölj?
krumplis pogácsa
 
 


Nóra
Hipp-hipp hurrá! :D
Nagyon nagy gratula Nektek!!!Vigyázz magadra és boldog pocakosodást kivánok! :)

Ennyi voltam mára!

Puszi Mindenkinek!
Vendég
 


elnézést a10 ezer euró nem négy hanem "csak" hárommilkó. A férjem a magyar szakorvosi fizetésével 6 év szakmai gyakorlattal két teljes év alatt se keresett meg ennyit. a 10 ezer euró éppen 25 havi magyar keresetének felel meg
krumplis pogácsa
 
 


Anita
Ha ennyit keresne az uram,lehet félretenném a büszkeségem,de ingyen vmi szeretszolgálatnál,vagy tudom is én hol biztosan vállalnék munkát. :D :D
A különkassza nálunk kialakult.2 évig éltünk együtt a házasság előtt,és hát nem tartozott egyinkünk sem a másiknak pénzügyi számadással.Aztán a házasság után is így maradt.Persze a rezsit szinte kizárólag a férjem állja,a többi az én reszortom.Ha együtt vásárolunk akkor hol ő,hol én fizetek. :wink:
Viszont ha ajándékot akar nekem venni,vagy én neki,azt így nem tudja/tudom ,hogy mennyibe került. :lol:

KépKép

KépKép
okr
 
 


:D :D
egyébként ezek a nők itt nem tespedősek, a francia nagyon dolgos nép, egy olyan nőt sem ismerek, pedig megismertünk jópár gazdag embert, aki otthon reszelgetnék a körmüket. Általában otthon vannak a 3-4 kisgyerekükkel és amikor azok iskolások lesznek elmennek négyórába dolgozni valamit. Én is dolgozom (mondjuk én itthon :wink: ) csak azt mondom hogy meglenne a lehetőséged hogy azt annyit és akkor dolgozz amit te akarsz.
krumplis pogácsa
 
 


Szép estét!

Okr azért írtam Nórának azt mert pajzsmirigyére szed gyógyit mint én,és az én gyógyim 140ft/100db hát ennyi kellettt a babásodáshoz neki!!! talán egyszerre kezdtük szedni áprilisban! Ő nem metforminos a pm miatt voltak cistái.(én így tudom)
Vendég
 


Okr, szerintem is Te is (mint sok mas orvosfeleseg) valamilyen jotekonysagi szervezetben onkenteskent fogsz majd kikotni. :lol: :lol: :lol: Anita, jol vazoltad a helyzetet, a nagy fizeteseknel altalanos itt, hogy a feleseg nem dolgozik...tobbet nyer az adomegtakaritassal es hogy van lehetosege a gyerekeket igenyesen nevelni :lol: Ja, meg a masik, a nem dolgozo feleseg itt teljesen maskepp van megitelve, a tarsadalmi ertekiteletek otthon kozel sem azonosak az itteniekkel. Otthon a ketkeresos csaladmodell a megszokott...aminek ugye nagyon realis oka van: egesz egyszeruen egy pl. orvos ferj nehezen tudna egy keresetbol kenyelmesen eltartani egy negytagu csaladott. Itt viszont total mas a helyzet...Van egy kedves magyar baratnom, o egy szakorvosi fizetosbol fedezi a kovetkezoket : ferj+4 gyerek eltartasa, 5 lo (egy poni), 10 hektaros "kert"+kb. 250 nm-es sajat haz minden kiadasa. Otthon ez egyenlo a lehetetlennel!!! Itt latszik, hogy ennek a tarsadalmi berendezkedesnek mennyire kokemeny gazdasagi okai vannak. Anita, Te bator vagy, hogy mersz errol beszelni, en otthon direkt kerulom a temat, mert sok embernek nehez ezeket a dolgokat megerteni, es nem akarok vitat. A rokonok, baratok kozul aki veszi a faradsagot, es eljon hozzank, az ugyis latja mi a helyzet, magyarazatok nelkul is. :wink:
alice27
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: