Új privát üzeneted érkezett!

"PCOS egyidejűleg fennállhat más endokrin betegségekkel is, leggyakoribb a hipotireózis (akár minden ötödik PCOS-s betegnek lehet ez a baja is). Először a társuló betegséget kezeljük (pl. egyensúlyba hozzuk a pajzsmirigy működést), és ha a PCOS tünetek továbbra is megmaradnak, akkor PCOS együttes fennállása a diagnózis, azt is kell kezelni. Cukorbetegség, lipid-eltérések, a hemosztázis zavarai általában csak később jelentkeznek. "

"Az endokrin zavarokat egyéb szervi rendellenességek is okozhatják, a leggyakoribb a pajzsmirigy-rendellenesség (alul- vagy túlműködés), és a hipofízis aedenoma (agyalapi mirigy jóindulatú daganata, ami magas prolaktinhoz vezet), illetve egyéb elváltozások. Ezeket célirányosan csak endokrinológus tudja kivizsgálni és a gyógyszeres kezelést beállítani."
Hirtelen ezeket találtam csak, nem tudom olvastad-e már
krumplis pogácsa
 
 


Lányok!
Még nem volt időm végigolvasni az öszes bejegyzést, ezért inkább megkérdezem: tudtok-e valami olyan teát vagy vitaminfélét vagy egyéb készítményt ajánlani ami még jótékony hatással lehet a metformin mellé? vagy önnmagában ez is elég ha elég türelmes vagyok? mert elég türelmes vagyok, de ha egy teával rásegíthetnék azt szívesen bevállalom :-)
krumplis pogácsa
 
 


Köszi krumplis pogácsa a tanácsokat!

Teaügyben: a kecskerutának olyan a hatása mint a metforminnak,
a palástfűtea meg úgy tudom a progeszteron nyomatja.
Szerintem a metformin mellett szükségtelen ugyanolyan hatású teát fogyasztani.

--
Amúgy a prolaktinszintemre a nőgyógyász bromocriptint írt, az endokrinológus szerint pedig nem is volt magas..
a pajzsmirigyemet 2 éve nézték..a háziorvos szerint az jól működik.
Na meg a 155-ös pulzus, a hasmenés? Akkor bezzeg megijedt, mikor kiderült a sinus tahicardia, meg az 1. fokú AV-blokk. Én nem vagyok az orvosok ellen, minimális empátiát várok. Szerintem senki sem jókedvében mászkál a háziorvoshoz. Nem is vitatkozok vele, csak kérem, hogy vizsgáltasson ki. Vajon pénzt vár? Vágjak hozzá egy 10est? Bár már tök mind1, mert nem megyek vissza többet hozzá. Vicc, hogy a város másik végébe kell holnap elmennem egy háziorvoshoz.
babancs
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak gyors kukkantásra van időm.

Pogi! nagyon szépek vagytok! és a hely csodás nagyon tetszik,mit tanulsz?

Norka Boginak boldog első névnapot!! hogy vagytok? hányzol!

Nóra1 drukkk++++++

Minden jót lánykák!!! pussz
Vendég
 


ezt elfelejtettem:az augusztus 26 tali tuti biztos :?: mert én annak vettem és úgy alakítom a munkám és a a szabadidőm.. :D

Csakegy minden ok?
Vendég
 


Pogi-Anita!Tényleg szépek vagytok, és szép helyen éeltek most, gratula! :) Nahát... Verőcén volt a telkünk!! Ott éltetek?
Tényleg, mit tanulsz??Pusz:Szilvi
szyszqo
 
 



7kincs: szia, lekopogom, ma már nem véreztem... fekszem is keményen...

remélem kapaszkodik a baba ezerrel :)

mindjárt megyünk a kórházba dokivadászatra..... (ha ez se jön be akkor xarok arra a kórházra.. és keresek egy másikat...)

a nyaralásnak meg lőttek :(

most filózunk az alternatíván mert bedilizek, ha itthon kell maradnunk... (megjegyzem, ha itt lesz a baba, a nyakamba fogom kötni és úgy megyünk... mert kell az a pihenés...)

babancs: nem akarlak bántani, de ezek elég pszichoszomatikus tünetek... ki kéne vizsgáltatni mindent aztán megtanulni egy relaxációs technikát stb.

(bocsi... így fekve elég kínkeserves gépelni...)
Vendég
 


Szisztok :-)

köszi:-) nem verőcén éltünk csak ott van egy nagyon szép étterem meg szép kis kert és ott akartuk tartani az esküvőt.
Dunakesziről származunk mindaketten a férjemmel, de mielőtt kijöttünk veszprémben laktunk.
itt tanulok jelenleg franciát, mert én nem beszéltem mikor kijöttünk, egy nagyon intenziv suliba járok amit arra hoztak létre hogy a külföldiek hamar megtanuljanak franciául, és teljesen ingyenes, egész évben megy bármikor lehet csatlakozni, most épp nyáriszünet van. Franciául tanítják a franciát, szuper módszerekkel és az egészet az önkormányzat tartja fenn és az állam is támogatja. Mindig azt mondják nekem hogy birok itt élni, mert a franciák nem hajlandók megszólalni más nyelven. Hát lehet hogy nem, de mindenkinek biztosítják a legprofibb feltételeket hogy megtanulja a franciát. Csomó csoport van, és a kb egy háttérrel rendelkezőket, azonos szintű végzettséggel rendelkezőket egybe teszik hogy egymást huzzák és senki ne maradjon le. Pl egy olyan bevándorlót aki irni is alig tud a saját nyelvén is, és van három általánosa, azt nem teszik be egy olyan csoportba ahol mindenkinek diplomája van, hogy ne legyen kisebbségi érzése és ne fogja vissza a csoportot se, hanem külön foglalkoznak vele amig felzárkózik valamelyik csoporthoz. Szóval tényleg szuper :-) És ezt a tanárok is önkéntes alapon végzik egy fillért se kapnak érte, és van olyan tanárom aki már 30 éve itt tanít!
krumplis pogácsa
 
 


Kandika,láttalakám,hogy itten vagy :wink:
Akkor 5kor,addig terpeszkedek,meg ilyenek...Ja,ettem egy keveset, de ez nem rettent el a továbbiaktól...Capuccino pl. még hiányzik...
szyszqo
 
 


Tyűűűű,Anita,ez nagyon jól hangzik...És a férjed is hamar talált munkát?Fr.o.-ban is "becsülik" a Magyaro.-i orvosokat?
szyszqo
 
 


babancs! köszi a teatippeket, még utnanézek ennek a rutafűnek, hogy baj-e ha a bogyó mellett iszom. A másik mit csinál pontosan? a progeszteront nyomatni kell? nem vagyok képbe teljesen a progszteronnal.

meg tudnátok mondani hogy ezen a harmadik napos vérévtelen nektek miket néztek? mert a férjem kéri majd a vérvételt, de nem akar semmit kihaygni. Tehát az LH/FSH, tesztoszteron, prolaktin, ösztrogén-en kívül kell még valami?
krumplis pogácsa
 
 


Csakegy!

Meg van jócskán nagyobbodva a pajzsmirigyem..ez mennyire pszichés?
Persze, ha pszichés, akkor mondja ezt az orvos és már megyek is ahova kell..de én magamtól amíg nem bőgök és nem érzem magam bolondnak, addig nem megyek pszichomókushoz.
A kineziológust és társait meg rühellem.

Jó pihenést kívánok Neked, menjetek el valamerre legalább pár napra nyaralni! Vigyázz magadra!
babancs
 
 



mi már eleve ugy jöttünk ki hogy volt munkája, mert még magyarországon ajánlották fel neki ezt az állást. A veszprémi kórház és a saumur-i testvérkorházak, és egyszer néhány veszprémből orvos itt volt egy ilyen "testvéri" látogatáson, köztük a Dani is, és akkor ajánlották fel neki, mert itt nagyon nagyon kevés a szemész. Ebben a 30 ezres városban két szemész van csak, és az egyik már mingyá nyugdijba megy és csak félállásban dolgozik. Most van augusztus eleje és már decemberre adnak időpontot a betegeknek a daninál. Megbecsülik szerencsére, mert nagy szükség van szemorvosokra. ugyhogy akkor összepakoltunk és kicuccoltunk :-)
krumplis pogácsa
 
 


Háát,Anita,ez nagyon mesés...sok-sok szerencsét kívánok hozzá! Ügyesek vagytok nagyon!
Nem lehet egyszerű a francia nyelv....
És mindent felszámoltatok itthon?(lakást pl.)és kint tudtatok venni/bérelni??Barátaitok vannak ott?
Ez ollllyan izgi hallod!! :D
szyszqo
 
 


Kandikám, sali???ááá,azt nem hiszem...valami...kis....khmmm.....fincsédesség :shock:
szyszqo
 
 


Sziasztok lánykáim,

először is neked KrumplisPogikám, hatalmas üdvözlet! Tudod, hogy mi a nickneve a Franciahonba szakadt barátnőmnek, akit idestova (atyaég) 3 éve ismertem meg a Neten (ő is PCOS-os, metforminos babája most 3 hónapos)? Kiskrumpli! :lol:

Hát én csak javaslom, hogy ha időd engedi, mindent olvass el, mert egy idő után itt mi már átmentünk amolyan brazilos szappanoperába... olyan februártól... ugye, csajok?? :lol: :lol: :lol:

Babancs, szerintem pszichés alapon meg nem lehet csak úgy ezeket produkálni, de nem is értem, miért még mindig házidokiknál rovod a köröket? Vagy endokrinológushoz kell beutaló? :shock: Milyen alapon jelenti ki a vén szipirtyó házidokid 2 éves leleted alapján, hogy a pajzsmirigyed köszi jól van? Hát seggbe kéne rúgni az ilyet! :evil: Amúgy a hőd, ha felment, akkor vagy beteg vagy, vagy pé-d volt!

Nóra szerintem bekapta a legyet... 8)

Kandika! Szegény lüke lemaradott Norkát világosítsd fel légyszi a ciklusod állásáról. Azt látom, hogy 40.nap fele mész. De mikor volt pé-d? És mióta szeded a progit? Szeded-e még? Miért nem jön meg? Miért a szombat a vízválasztó? Bocsi de mindent tudni akarok! :lol: Kezem csuriban!

Ginuska, ti mikor kezdhettek új ciklust kb., az hogy lesz?

Jelentem, mi megvoltunk ma a doktornőnél kontrollon. Nem is gondolnátok, de tegnap Bogi a névnapján már kereken 8 hetes volt. És tegnap megfordult, hasról hátra - de hol? A kádban, a hasamon. Vagy ötször. Na persze nem egymás után, mert akkora azért nem vagyok. Csak az a baj, hogy járókában meg nem gyakorol, mert egyedül nem szeret lenni, csak anya ölében, úgyhogy rajtam tornázik állandóan. :?
Úgyhogy Csakegy, félned már nem kell tőle, elég kis stramm lányka, a fejét jól tartja, jó a fogása, max. majd vet rajtad egy bukfencet. :?
Már 5 és fél kiló az 58 centijéhez. :shock: Asszem a BMI indexe kiverné a plafont. Az elefántcombja miatt erős korlátozásokat szenvedünk a ruházkodásban. :shock:

Most úgy alszik, hogy felém csak a segge mered a járókából. Tudjátok, térden állva, orra borulva, kézzel előre, mint az iszlámok, mikor imádkoznak. :lol:
A tegnapi nap legviccesebb jelenete: olyan hangosan belepúzott a vízbe, mikor fürödtünk, hogy megijedt. :lol: :lol:

Csakegy, fekvés, nem ám számítógéphez lopódzkodás! :!: Beveszed az utrot vagy sem? A hasad ugye nem fájdogál?

pusz Norka
Vendég
 


Sziasztok,

Rambók,a szabályosan kijegyzeteltem, amit a szedésről írtál....holnap kapom meg dr Ácstól a bogyót (receptet), és a te instrukcióid alapján próbálom majd rászoktatni magam.....
Tényleg, ez a GI diéta akkor számunkra egy követendő dolog ??

Pogi-Anita, ez nagyon tetszik, mármint a bátorság és a bevállalós hozzáállás, amivel nekikezdtetek ennek a francia kiküldetésnek....!! Nincs honvágyad ? Milyen sűrűn tudtok haza jönni ? Vannak kint barátaitok ? (hű de kis kiváncsi vagyok.... :wink: ) Én is éltem egy darabig külföldön, Rómában, de aztán haza menekültem.....nem birtam az olaszokat hosszú távon....
zsizsik
 
 


babanc: bocsi... úgy értelmeztem valami miatt, hogy tutira nincs baj a pajzsmirigyeddel... de akkor még az is lehet, hogy tényleg felesleges a metformin és csak a pajzsmirigyre kell koncentrálni első körben...szerintem akkor SOS válts dokit! Ez egy sarlatánnak tűnik....

Norka: dehogy lopózok:) a hátamon fekszem ésa hasamon a billentyűzet :) a monitor meg az asztalon :) (két gépünk van amiből az egyik van csak íróasztalon :)

Nem veszem be az utrót. Meggyőzött a doki.. ráadásul eleve volt egy olyan érzésem, hogy nincs rá szükségem. Nem kell és kész.

Bogi meg... na majd megnézem, hogy ráeszel-e, hogy megfogjam... tudod... félek a kisbabáktól :) (gáz.... nem? :) per pillanat el se tudom képzelni, hogy egyszer majd anya leszek... egyszerűen el sem jut az agyamig... olyan egyszerű volt küzdeni érte... most meg jön a pánik :( )
Vendég
 


Ja... nem tudom ide íírtam-e, de tegnap Várbíró Szabolcsnál voltam (Sote 2)... aki ugyebár Ács kollégája... Ő IS METFORMINPÁRTI!!!!!! külön kiadta, hogy szedjem a 12. hétig...

talán a tarifája nem olyan durva mint Ácsé és talán a receptfelírásért nem kér külön pénzt... (és a Sote 2 ambulanciáján is rendel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! az meg ingyenes !!!!!!!!!!!!!!)

(nem kérdeztem rá, hogy felírja-e de teljesen metforminpárti!!!!)
Vendég
 


Kép hőgörbe [/img]
babancs
 
 


Á, végre Norka is írt! :D Te jó ég, 8 hetes Bogibaba...mit kapott a névnapjára? Ahol nyaraltunk, ott egy 8 hetes babával nyaraltak a szomszédunkban...tündéri volt! És már egész nagy!!! Szóval már nem féltem tőle :D ( én is úgy vagyok vele kicsit mint Csakegy: eddig kifejezetten féltem a babáktól, csak úgy ovis kortól kezdtem velük jóban lenni...na most hogy nálam is folyamatban a babaprojekt,úgyhogy ez azért változott :-) )

Pogi, nálam múlt héten néztek hormonokat, mégpedig: Lh, FSH (ez mindenképp kéne, ennek és az Lh-nak az aránya fontos), Prolactin, Tesztoszteron, SHGB, DHEA-S,androstendion, progeszteron és talán az ösztrogén amit érdemes megnézetni. Szerintem.

Amúgy most nagyon úgy érzem hogy meg fog jönni hamarosan, úgyhogy talán nem lesz mégsem annyira maratoni a ciklusom...
felícia
 
 


babancs: aszta... ez teljesen PÉ-nek néz ki :) :) :)

Ha az akkor pezsgőt bontunk :) :) :) (akkor viszont nehogy abbahagyd a metformint!!!)
Vendég
 


na ne..
tegnap volt csak sex, ha jól értelmezem 31-én kellett volna...teljesen amatőr vagyok pé-ügyben...fájt a bal petefészkem ennyi. A nyákot nemtom.
babancs
 
 


hihihi :-)
mi fransziák szerettyük a krumplit :D :D de tényleg érdekes :-)

Épp a januári eseményeknél tartok, ezek szerint most jön csak a java!!!

Komolyan mondom egyre boldogabb vagyok hogy egyből olynadokihoz kerültem aki gondolkodás nélkül a metformint irta fel!!! Nagyon nagyon szeretnék babát, de ha most azt mondják nekem hogy hat hónapig vagy akár egy évig (annál tovább nem) is kell várnom, de cserébe rendbejövök minden szinten és egészségesen lehetek majd babás, akkor azt hiszti nélkül vállalom, és addig hajlandó vagyok felfüggeszteni a babaprojektet!!! nem gondoltam hogy valaha ezt ki merem jelenteni, pláne egy év sóvárgás és próbálkozás után. de igy van!

Ma nem vettem ám be még, csak egy óra mulva fogok egy negyedet, mert mégegyszer nemakarom igy túladagolni magam, még most is alig birok ülni a bibis popsimon. Minta eleve tűz égette volna szénné :-) A Dani meg, az én drága együttérző férjem meg letáborozott a WC mellett és egyfolytában azon röhögött ahogy rohangáltam klotyeszra!!!

Lakást itt csak bérelünk egyenlőre, nem akartuk elkapkodni a lakásvásárlást, mert folymatosan kap állásajánlatokat az egész országból, lehet hogy nem itt telepszünk le hanem más vidéken, de tuti ebben az országban maradunk. Úgy tűnik annyira kevés itt szemész, hogy ha egy véletlenül beszambázik az országba, akár csak látogatóba is, akkor futótűzként terjed a híre és minden kórház megpróbálja elcsaklizni magának :-) Olyan mintha szemészfogó szimatuk lenne már, mert sejtelmünk sincs például, hogy honnan a csudába tudnak a daniról például dél-franciaországban :shock:
Eddig egyszer sem voltunk MO-n, októberben megyünk két hétre de nem tervezzük a gyakori látogatást, csak egy évben egyszer. Nincs honvgyunk, de a család azért hiányzik, meg néhány kedves barátunk. Itt föleg egyenlőre a Dani kollégáival barátkozunk, meg van néhány jó barátnőm az iskolából, egy angol, egy lengyel, egy orosz, meg egy perzsa lány.

Azt megírnátok akkor hogy milyen hormonokat kérjen le a férjem a hamadik napon?
és egyéb teaötletek?
Norka de jó hogy irtál, épp most akartam neked egy emilt irni, hogy elég-e amit csinálok, tehát a metformine és esetleg egy-két tea, vagy még van amit tudnál ajánlani. Persze a diéta meg a lajhárságom leküzdése magától értetődik. és ugy döntöttem hogy egyenlőre a babát se siettetem, tehát teherbeesési ötleteket és teákat egyenlőre nem kérek, nekem most a bogyó hatásának segítésére és mozgás tippekre van szükségem, ha lehet egyenlőre otthonvégezhetőt, mert nem tudok csoportba elmenni, nyelvi és szégyenlősségi akadályok miatt.
krumplis pogácsa
 
 


Ja és még annyi, hogy bekerülhetek a táblázatotokba?

meg az hogy nagyon szeretném már hogy megjöjjön a mensim, mert egy nap és megdöntöm a leghosszabb ciklus rekordomat, tudtok rá tippeket?

meg az hogy köszi felícia, gyorsan fel is véstem a hormonokat
krumplis pogácsa
 
 


Krumplis pogácsa!

Nem próbálkozol Norcoluttal, hogy meghozza a mensid?
babancs
 
 


babancs! sohase hallottam róla! mi az a norcolut?
krumplis pogácsa
 
 


Anita, a tornaval kapcsolatban irnek...Nyugodtan menj el! Az elejen en is igy voltam, mint Te, de egy kolleganom egyszer elcipelt, es tok jo volt...pedig en aztan alapbol nem vagyok egy nagy sportszereto...
Itt Fro.-ban teljesen mas a tornaklubbok kozonsege, mint Mo-on. Foleg otven kuruli, vagy meg annal is idosebb nok jarnak, es nem a csini fiatalok...beloluk alig van. Az iden pl. az step oktato egy 87!!! eves neni volt...olyan alakkal, hogy belezoldultem az irigysegbe. Ilyen korral a neni napi ket foglalkozast tart...es kemenyeket am, en az elejen nem is birtam vegigcsinalni.
Mas otlet: egy baratnom pl. aquagym-re jart itt az uszodaban, ugyanis a doki fogyokurara fogta es ezt irta fel neki...(sikerult is fogynia egy ev alatt 25kg-t)...en meg nem probaltam, de allitolag szuper jo.
Komolyan, erdemes kiprobalni...Tudod, csak egyszer kell elkezdeni... :lol:
alice27
 
 


Most nincs időm bemásolni, de keress rá neten a Norcolutra.
Nekem ugyan nem javasolták a dokik, de felírattam az üzemorvossal. Ha minden igaz sárgatest-hormont tartalmaz.
babancs
 
 


Ennyit találtam a Norcolutról:

A norcolut egy sárgatest hormon, ami semmi mást nem csinál, mint pótolja a ciklus második felére jellemző hormont, és a megvonása után lelökődik a méhnyálkahártya vérzés során. Sajnos semmit nem tesz azért, hogy legyen is peteérés. Erre inkább a petefészek működését magasabb szabályozási szinten való beavatkozással serkentő gyógyszerek (pl. Clostylbegyt) alkalmasak.
babancs
 
 


Sziasztok!

Anita:)
Üdv itt! :)
Látom Te is kezdesz már kikupálodni pco ügyben! :wink: :)

Okriszti :)
Igen kevertél Larával...aranyos vagy...tegnap utána jártam a kérdéseimnek.....hát nem pont azt hallottam ,amit vártam :x
Nagyon úgy néz ki h vissza kell mennem dolgozni,mert táppénzre nem vagyok jogosult(1 hónapja dolgozok itt)annyi tp. kapnék amennyi az eltöltött időm :cry: ,,,igy majd ha a baba megszületik akkor megint csak azt az alanyi jogon járó trugyi pénzt kapnám....meg van a 180 nap biztositott napom,de ha a szüléskor nem vagyok bejelentve nem jár! :cry:


Most már jobban vagyok....lájtosan elkezdek dolgozni.....ha végleg nem birnám....akkor ez van! :?

Kincsecske:)
Azért változóan vagyunk,ált. jól...de ezek a frontok kikészitenek!
Jaaa a mai poén....el kellett mennem az urulógusomhoz,,,,,viszkető égő érzés ,ott oda lent :cry: ,,vett kenetet,,1 hét múlva eri....de azt mondta h helyileg kamillázam+max. kis canasten, gyógyit nagyon végső esetben!!!

Rejoka:)
Majd ha jössz.....neked volt asszem gombád.....kaptál kezelést????

Csakegy :)
Pihizz 1000-rel!!!!Ez miatt ugrik a nyaralás???

Ginuska
De jó h jelentkeztél!!!!!!

Vki kérdzte mi van Kavicskával.....nem tudom....de biztos jól van,pihenteti a popsiját! :)

Szyszqo,,Andika!
Adjatok a cukrotoknak! :lol:

Norka
Utólag is Nagyon sok Boldog Névnapot a "kicsi" lányodnak!!! :D
Nem semmi milyen hamar megfordul....vagy ilyenkor kell?! :) :roll:

Bocsi akit kihagytam,,,hirtelen ennyi tellet! :)
Szió
Vendég
 


ella2 írta:Anita:)
Üdv itt! :)
Látom Te is kezdesz már kikupálodni pco ügyben! :wink: :)


bizony bizony, már olvasom a régi bejegyzéseket, egész nap ezeket olvasgattam, és már mindenkit ugy ismerek mintha ezer éve itt lennék :-)
például most ott tartok, ahol rambóka abszolút meggyőzött a gyógynövények hiábavalóságáról, ugyhogy nem lesz kecskerutafű, de a barátcserje kivonat(!) még toppon van, arról szeretnék még informálódni! azt mondjuk egyenlőre nem is tudom micsinál.

Asszem nem kérek olyan mensimeghozó bogyót, várok még pár napot mert azért 58 napnál eddig még nem volt hosszab ciklusom, remélem holnap megjön. ..illetve nem remélem, mert ma szerda van, a harmadik napi vérvétel szombatra esne olynakor meg zárva a labor, tehát szombaton jöhet meg leghamarabb.

vagy akkor sincs tragédia ha netán a negyedik vagy ötödik napon van a vérvétel? húú ez fontos, ha valaki erre jár mongya meg lécci!

Alice tök jó mait a sportról irtál, valahogy utánanézek hogy itt saumurban milyen sportcsoportokat találni. Nem akarom távfutással vagy aerobickkal kezdeni, mert meghalok ha rögtön iylen durva sporttal kezdem. Azért van kiló rajtam bőven, nem akarok kikészülni az első nap. de ez az aquatorna teccik! mondjuk a stepp is :-)
krumplis pogácsa
 
 


Anita
Nyugi,,,én úgy tudom hogy még az 5. napig levett vér jó,utána már necces,,,de addig jó!!!! :)
Vendég
 


á köszi, akkor megnyugodtam :-)
krumplis pogácsa
 
 


Babancs
Neked tankönyvi p.é-d volt,a 22.cn-n!Gratula!
A pajzsmirigyem nekem is meg van nagyobbodva,de jól működik.azért járj utánna,mert a tüneteid szerint,neked mintha túlműködne. :?

Ella
Bocsi a keverésért ! :oops:
Sajnálom,hogy dolgoznod kell!A munkáltató viszont terhesen 8 órán túl,és éjszakás űszakban nem foglalkoztathat.Utóbbi asszem a 20. hét után él.Amit kaptál a védőnőtől kiskönyvet(nem a terhesgondozóst),abban benne van minden ilyen tudnivaló.
Na,persze tudom,én,hogy a gyakorlatban ez másképp működik :x :( ,de egy rákérdezés-próbát megér.

Csakegy
Örülök,hogy minden O.K,és pihizel ezerrel! :D

Anita
Sztem is jó még az 5. napi labor.
Traumatológus rezidenst,vagy nővért nem keresnek felétek ilyen veszettül,mint szemészt? :?: Ha igen,holnap már pakolunk is! :lol:

Norka
Kiolvasom soraidból a jókedvet,és az elégedettséget! :D Ezek szerint javul a terror?! :D Mi még csatázunk,és egyre inkább én állok vesztésre.Holnap lehet melobogtatok egy fehér zsepit a leányzónak :?

Alice
A torna remek lehet!Szívesen kipróbálnám :D
Jártam egyébként 9 teljes hónapot aerobikra.Sokkal több energiám volt,mint most,és soha nem izzadtam hülyére magamat,mint pl. mostanság :wink:

Zsizsik
Én is éltem egy darabig külföldön, Rómában, de aztán haza menekültem.....nem birtam az olaszokat hosszú távon....

Ezen olyan jt mosolyogtam :lol: Elképzeltem,amint lopakodva felszállsz egy repülőre. :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


okr írta:Anita
Sztem is jó még az 5. napi labor.
Traumatológus rezidenst,vagy nővért nem keresnek felétek ilyen veszettül,mint szemészt? :?: Ha igen,holnap már pakolunk is! :lol:


Hát a sebészszakma keresett, de nagyon magasak most a biztosítások, és ezért nem nagyon mennek sebésznek a fiatalok, a legtöbb privátszektorba megy. De amugy az is nagyon kéne, pl az ortopédsebészeti osztályt most zárták be itt saumurban, mert az egyetlen ortopédsebész elment privátba. Aszongya a férjem , tuti találna munkát a párod. Tud franciául? mer' az azér kéne hozzá valamennyire.
krumplis pogácsa
 
 


Na apa ortopéd-traumatológus lesz.2 év,és szakvizsga.Akkor addig ráugrasztom a francia könyvre,és mehetünk :lol:
Egyébként mintha tanult volna franciát,de nem biztos.Ha péntek du hazajön ügyeletből megkérdem,mert tegnap is ügyelt,és már szunyókál a lelkem. :roll: Itt is nagyon kevés a sebészdoki(is),alig-alig van.Ezért is dolgozott most 36 órát 2 óra alvással.
Csak ez itt senkit nem zavar :oops: :evil: ,a per pedig (ahogy írod is) rengeteg.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Anita, az aquagym a baratnomet jol lefogyasztotta es meg elvezte is :lol: , pedig neki a doki irta fel. Jo kis tortenet, le is irom:
Szoval az tortent par eve, hogy a baratnomnek fajt a torka, es elment a haziorvosahoz....(eddig ugye banalis tortenet). A doki felirta a szukseges recepteket, de adott meg masfele receptet is, nemcsak a torokfajasra :shock: . Megallapitotta, hogy a baratnom a 185cm magassagaval es 95 kilojaval veszelyesen elhizott :shock: es feltetlenul kezelesre van szuksege. Beutalta diabetologus szakorvoshoz, meg felirta neki az aquagym-et. Na, ezen a baratnom egy hetig sirt, mert hogy is mondhatott neki a doki ilyet, mert o nem erzi magat kovernek. Vegul azert meggyoztuk, hogy azert kis sport nem artana...Szoval elment a diabetologushoz is, meg a vizitornara is beiratkozott...Eredmeny: onsanyargatas es ehezes nelkul -25kg. Ja, es azota kedvence a miniszoknya :lol: :lol: :lol: Tiszta happy end tortenet. :lol: ..Emlekszem, a diabetologus adott neki egy szemelyre szabott etrendet, foleg olyan etelekkel, amit raadasul szeretett...Szoval ez is sokat segitett...talan az aquagym melett erdemes ezt is megprobalni.
Na, mostmar rohanok aludni es mindenkinek jo ejt kivanok!
Alice
alice27
 
 


hát én is ezen voltam teljesen kiakadva annka idején! volt olyan hogy ledolgozta a pénteki napot, majd elkezdett ügyelni: péntek éjjel, szombat nappal-éjjel, vasárnap nappal-éjjel, aztán ledolgozta a hétfői napját, és hazatámolygott szegénykém totál kifacsarodva! Hát kérdem én, hogy várhatják el egy szerencsétlen orvostól, hogy soha a büdös életben ne kövessen el hibát, ha képesek ennyit ügyeltetni? hát ezt ember nem birja!! Szerencsére nem volt semmi ilyen gond, de akármi történhetett volna. És ami a legbosszantóbb volt, hogy minden éjszakai meg nappali ügyeletért csak 4 órát fizettek, azzal az indokkal, hogy ugyis csak annyit dolgozik kb, a többi időben meg alszik!!! Hát milyen alvás az, ha valakit akár hajnali egykor vagy háromkor is felugraszthatnak és észnél kell lenni, mert meg kell operálni valakit aki kinyomta a szemét!
Itt külön ügyelő orvosok vannak, és a Dani kilencre jár dolgozni, déltől kettőig hazajön ebédelni és kettőtől hatig megint dolgozik. és nem százezer beteget kell megnéznie egy nap, hogy egyikkel se tudjon érdemileg foglalkozni, hanem húszpercenként fogadhat egy beteget az uniós szabályok szerint!!!
csak tanuljátok szépen a franciát aztán spuri kifelé!!! szivesen várunk :-)
krumplis pogácsa
 
 


Jó éjt mindenkinek!Tűzök aludni,én is !
Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Anita
Akkor itthon a férjedet nem kímélték! :(
Az ügyeletből pedig még mindig csak 4 órát fizetnek,hiába az EU határozat. :(
Na tényleg megyek,mert elalszom.Holnap jövök!

Pussz mindenkinek!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


húúú utánanézek ennek a vizitornának!!! már halottam róla régebben is hogy nagyon jó, és itt saumurban uszoda is van, ugyhogy gondolom tartanak ilyen tornát :D
krumplis pogácsa
 
 


Okr!

Csak az a baj, hogy a 23. cnapon voltunk csak együtt a férjemmel..szóval szerintem ebből nem lesz semmi. Nemtom mennyire bízzak a hőmérőben. Csak az volt gyanús, hogy lejjebb ment a hőm..nekem általában 36,6-36,8 körül szokott mozogni.
Nem furi? 22. cikusnapon pé?? Mindenhol azt olvasom, hogy a hőmérőzés teljesen elavult. Asszem beszerzek LH-tesztet..ha minden jel arra mutatna valamikor, hogy pé.

Jó éjt!
babancs
 
 



Kandika, válaszolj légyszi Norka tegnapi kérdésére! 8)

Megyek 18-án déli fél 12-kor Kaáliba... :lol: csinálunk újabb gyereket!! :lol:

(Á nem is... csak bemutatom Bogit + Adimetért, remélem megkapom simán.)

Krumplipogi, javaslom olvass még tovább. Jót röhögtem, hogy ott tartasz, hogy Rambóka nem javasolja a gyógyteát. A minap meg valakinek meg már ezt javasolta. :lol: Tudod haladnak az idők.
Vendég
 


Kép [/url]
babancs
 
 



Sziasztok!

Csakegy, érdekes, nekem is ilyen vegyes érzéseim voltak. Amióta az eszemet tudom, sok gyereket szeretnék, azt mondta, mindent meg is teszek érte, és mikor megtudtam az első öröm után 2 hét pánik következett. Most megint öreülök neki.

Ma is egy kicsit hányingerem van, meg éjjel is. Én úgy látszik mindig ellent mondok az orvostudománynak.

Anita, ha nem vagy agyonedzett, akkor nagyon javaslom neked a Callanetics tornát. Apró mozgások, izomra megy, csak amennyi jól esik. Van kazin is, könyvben is, néhol fintesstermekben is. Mindenesetre érdemes előtte megnézni, mert nem mionden az, ami ilyen néven fut a fitnesekben!
Én világéletemben nagy lustaság voltam, az összes tesiórát végiglógtam, a busz után se tudtam futni. 20 évesen egy barátnőm elcipelt egy ilyen tornára. 2 év alatt látványosan fogytam. Súlyra csak kb 8-10 kilót, de ez többnek nézett ki, mert tömörödtem, izmosabb, és formásabb lettem. Utána pedig úgy megkedveltem a mozgást, és lett egy kis kondim is, úgy hogy aztán jártam erősebb tornára is, most úszásprojekt, meg Rubint Réka lesz. Meg a séta is jó ám. Ahová tudsz, menj gyalog! Én pl a otthon leszek as bébivel nem is veszek bérletet, minden ott van alérhető távolságban, és azt a pénzt ráköltöm a gyerekre.

Az én személyes tapasztalataim szerint igenis van hatása a gyógynövényeknek. Pl herpesz, nőgyógy fertőtzés, szemölcs, hangszálgyulladás - nekem ezekre mind jobb volt, mint a rendes gyógyszer.
Na meg ha terhesen pl megfázol, akkor sokkal jobb egy kis kamillás cseppentés, mint pl. érszűkítő orrcsepp.
Biztos nem jó mindenre, vagy önálóan nem, de elsősorban a kellő ismeretek hiánya és a nem megfelelő adagolás miatt.

Szép napot, majd még jövök!
csillagfény
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: