Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Két nyugis percem van,úgyhogy gyorsan pötyögök! :lol:
Először is mindenkinek köszönöm a gratulációkat!

Felícia
Én is sokáig rosszul lettem vérvétel után.Konkrétan elájultam :oops: Mára már egész megszelídült a dolog!
Lényeg,szólj,ha nem fekve vesznek vért Te elájulsz.hidd el kerítenek ágyat rögtön! :wink:
Én,mióta magama is szívom a vért,boldog-boldogtalant lefektetek!Sokan be sem merik vallani,a rosszulétet,így nálam nincs kecmec! :D Fekszik mindenki! :D
Szülőkkel én detto így vagyok!Ha anyu jön velem dokihoz a végén mindig ő a betegeb,és én ápolom! :shock:

Rejo
Örülök,hogy rendben a mészáj! :lol:
Azért a keményedéseket ne vedd fél vállról,és pihenj sokat!
Köszi,hogy érdeklődsz,de semmi konkrétat nem tudok.HSG,és kenetvétel van betervezve,de lehet a doki szabira megy.Igazából mióta megjött,még nem beszéltem vele :oops:

Andika
Neked megjött,vagy tesztelsz lassan???Nem is írsz erről semmit! :(
De jó lenne,ha egy pozitív tesztet gyártanál!
Majd a táblában a ciklus hosszt írd már át nekem 30 napra.Mostanában így jön meg :oops:

Gabika
Örülök,hogy végre pihizel otthon!a baba az első!

Csakegy
Neked a hőmérős-babásba írtam még tegnap(asszem)

Rambóka
Úgy látszik akik szúrnak,azok lesznek leginkább rosszul ha őket szúrják :D :shock:

Vöcsök
Hát biztosan fura lesz kettő gyermekkel!
Azt mondják,a szeretet megduplázódik,és nem feleződik ilyenkor.Bár én ezt nem tudom :oops: ,de biztosan így van! :D

Elnézést,ha vki kimaradt!
Puszika:Kriszti

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Szyszqo a mikroszkópot csak kölcsönbe kaptam de megnéztem 13670ft http://www.bionet.hu/bionet.php?page=termekek&kid=40&tid=12
A referenci érdekes pco-s nő írta...

Csakegy, hogy vagy?

Norka minden rendben?,hiányolunk benneteket!

Kandi tesztelsz vagy figyelted a ciklusod??

Nekem tegnap este még szép páfrányaim voltak,ma reggel már semmi,remélem pé volt,a hőm még 36,7.

Kellemes hétvégét!
Vendég
 


Kincs
Az ami nekem van,minimikroszkóp,az 2000 Ft volt.
Kb ov. előtt 3 nappal páfrányosodik nálam,de előfordult már jócskán téves riasztás is. :wink: Végülis legfeljebb többet sexeltek,nemde? :oops:

Na,csajok vmeddig most nem leszek,mert ma szólt anyós,hogy holnap jönnek :roll: Azért ha Nóra ír,jelentkezem a hírrel!

Jó éjt,és pussz!

KépKép

KépKép
okr
 
 

 
 

EZ olyan jóóóó! Mindíg megnyugtattok meg adtok jó 5leteket :-) Yippi!!!!!!!!!
felícia
 
 


Andika
Most néztem meg a mailjeimet!
:D :D :D :D Így vigyorgok,köszike!Ez most jól jött!

KépKép

KépKép
okr
 
 


7Kincs, köszi!
Szyszqo
szyszqo
 
 



Kriszti!Gondolod ha + nem írom meg....sajna,eddig 2x teszteltem,nega mindkettő!
De amíg nem jön meg.... :lol: ....bizti,minden 3.nap tesztelek.... :lol:

További jó pihit!Viszem Natit nyaralni,szüleimhez...mert Én biza,már hétfőtől ismét beállok a gályába! :?

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

bocsi... egyszerűen nincs erőm írni... csak annyi, hogy ma megint bementünk az ügyeletre (megint barnáztam, de megint nem találtak rá okot)...

A lényeg:
20mm gestatios gyűrű és látható szívcsőpulzáció....

én dobtam egy hátast... kedden 7mm volt és még nem látszott a szívverés... én a napi 1mm növéssel számoltam így 11mm-re tippeltem... ehhez képest a 20 az rentgeteg... (5+6 vagyok)

ez olyan fura... a dokinő csak annyit mondott erre, hogy gyorsan nőnek...

Felírtak utrogestant... (hosszas könyörgésre)... napi 1-et kell szednem... este...

majd megpróbálok visszaolvasni és reagálni... de most hulla vagyok nagyon :(
Vendég
 


szia Csakegy már vártalak :lol: :lol: az indxen már voltam :oops: :oops:

úúúúgy örülök!

Szép hétvégét!
Vendég
 


Csakegy!

Ez szuper! Annyira örülök!

Jó pihenést!
babancs
 
 


Sziasztok!
Andika:)
Sajnálom a -- teszted,de tudod mit mondtam :wink:
Majd beszélünk ha hazajöttél!

Csakegy
Azt a fránya barnázgatást már :cry: .....de lényeg h a babóval minden rendbe van!!próbálj sokat pihizni,magneb6(mondjuk bizti szeded),,az utrót + jó h kiharcoltad!!!!!!

Okrisz:)
Adának buksi simit :) ,mért nyügi???

Norka:)
Mizújs nálatok????

Kincsecske
Nagy igéretesen hangzik a ciklusod! :wink:

Többieknek :)

Szép estét!!!
Vendég
 


babancs, ella: köszi:)

Mondjuk a napi 1 utro valaki szerint csak placebo... szerintem meg jobb a semminél...

(és nem baj ha placebo... csak működjön :) :) :) )
Vendég
 


Csakegy, annyira sokan írták már hogy barnáztak a terhesség alatt és nem lett semmi baj... no para, csak vigyázz magadra!

Kandi, megbeszéltük hogy együtt babázunk... össze fog jönni mindkettőnknek :-)

Akinél csináltak már ilyet, az elmondaná hogy egy diabetológiai kivizsgálás miből áll? Gondolom az 5pontos terheléses cukor szinte tuti... igaz hogy elötte nem csak enni hanem inni sem lehet és alatta se???
felícia
 
 


Csakegy!

A 20mm nem az embriózsák mérete volt?
Ugye milyen csodálatos érzés látni, h. dobog a szíve???? :D
Ügyes vagy Utro ügyben! De aztán a 12. hétig szedned kell ám!!!!!
Vigyázz a babádra a sátrazás alatt! Beszélgess vele sokat!!!!
És próbálj meg minél kevesebbet idegeskedni!!!!!!
Tényleg, milyen a párod hozzáállása???? (Azért a pasik egy kicsit meg szoktak ilyenkor rendülni!!! :lol: )

Kandika!

Holnaptól én is dógzom! :cry: :cry: :cry:
De már csak 8 munkanapot!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Azt ugyan még nem tudom, h. mit fogok tudni kezdeni a betegekkel, mert a két hét szabi alatt simán kigömbölyödtem a munkahelyi ruhámból!
A nadrág már az ekvátor - a pocim legnagyobb átmérője - alatt van!!!! :shock: Félő, h. le fog pöndörödni! :lol:
A kórházi ingbe meg éppen beleférek, de leülni már nem mernék benne, úgyhogy lenyúltam a párom szekszárdi melóspólóját, csak a céglogót kell majd kitakarnom, mielőtt még itt provokációnak veszik!!! :lol:
Az h. a beteghez hozzáférek-e, majd holnap kiderül! :wink:


Felícia!

A feladat a következő:
Reggel éhgyomorra magadhoz veszel egy bicskát v. egy kisebb kést, utána a zöldségesnél vásárolsz egy szép egészséges jó illatú citromot!!!!!!! (ha nincs akkor veszel citromlevet!)
Bekocogsz a vámpírokhoz 7-re!!!!!!!!!! Vagy még korábban! :!:
Lényeg az h. lehetőleg első legyél!!!!! Így is 2 órán keresztül ott fogsz ülni!!!
Bent meggyőzöd a vérszívót, h. NEM, NEM lesz hiperglikémiás rohamod, mert NEM VAGY CUKORBETEG!!!!!!!!!
Ha kötekszik, h. miért nincs tegnapi éhomi cukoradatod, mert ő anélkül nem csinálhat terhelést, akkor saját felelősségre bevállalod, v. felhívod a dokit aki beutalt, h. mesélje már el ennek a szerencsétlennek, h. meg lehet csinálni a terhelést!!!!!
Végső esetben felmutatod az utolsó laborodat, h. nézze meg!!!!
Ezzel a megfelelő adranalin és kortizolszint biztosítva is van, hálistennek azt most nem néznek!!!! :lol:

Ezek után nagyon figyelj h. MINDEN EGYES VÉRVÉTELNÉL 2 KÉMCSŐBE vegyenek le vért!!!!!!
Az egyik a cukor, a másik - és EZ A FONTOSABB!!! - az inzulin!!!!!!!!!!
Ha csak egy kémcsővel vesznek, akkor mindenképpen szólj, h. te az inzulin miatt jöttél, azt nehogy kihagyják, mert a dokid éppen arra a legkíváncsibb, mert nálad pont annak vannak kóros értékei!!!!
Ne hagyd magad lerázni, ha kell csinálj cirkuszt!!! Mond meg, h. neked ezt is nehéz túlélni, nem szeretnéd, ha meg kellene ismételni az egészet mégegyszer!!!!!!És a dokid is anyázna rendesen!!!!! Meg emiatt csúszhat a lombikod, pedig már 8 éve vártok babára stb... Ha kell hazudj, kamuzz be vmi részvétkeltőt, de ne hagyd magad lerázni!!!!!

5-ször fognak vért venni 0, 30, 60, 90, 120 percnél. Az időt neked kell figyelned és időben bekopogni, h. megint te jössz!!!!!!
A 0 (éhomi ) vérvétel UTÁN kell meginnod a cukoroldatot (ha tudsz vigyél hosszúnyelű kanalat, mert az a rohadt glukóz nehezen oldódik és igen szar, amikor ott marad töményen az alján) NA EZÉRT KELLET CITROMOT VENNED, mert azzal ihatóbb a lötty ( A kést meg a citrom elvágásához!!!!!! :lol: Nem tömegmészárlás céljából!!!! :lol: :lol: :lol: Bár...... :wink: ). De lehetőleg te ízesítsd, mert a vámpír esetleg merő jóindulatból belefacsarja az egészet!!!!!! :lol:
Egyes helyeken tartanak citromlevet, de erre azért ne számíts!!!

Na, utána leülsz 30 percre, aztán vérvétel, utána 30 perc felépülési idő, majd megint böknek, újabb 30 perc regenerálódás és így tovább!!!! Ha normális a vámpír a végére egészen összemelegedtek!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Sem előtte, sem alatta nem lehet enni! Inni esetleg vizet!!!!!
A cukoroldatot ne hajtsd le hirtelen, akármennyire morcos is miatta a vámpír, kortyold el lassan, ha kell tegyél még hozzá vizet v. citromlevet, a cukor mennyisége a lényeg, nem az, h. mennyi vízben van feloldva! De a cukrot az utolsó cseppig meg kell innod!!!!
Nyugi ki fogod bírni!!!!! Én már 4-szer túléltem!!!!!
Csak ne menj bele olyan beszélgetésekbe, h. most akkor hova szeretnéd, h. szúrjon!!!!!! Döntse el ő, te csak odatartod a kezed és nem nézel oda!!!! :!: :!: :!: De közben beszélgetsz vele folyamatosan!!!!!!! :!:
Ha rosszul vagy max. összetolnak 3 széket!!!
DE NEM MENEKÜLSZ EL!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Max. legyél átmenetileg Fideszes, és vigyél magaddal mégegy embert!!!!!! :lol: :lol: :lol:
A párodat nem tudod megkérni???? Esetleg barátnőt?????
rambóka
 
 


Rambóka, ez megint tök jó és informatív volt... ha inni lehet vizecskét az már félig jó- elöttem miért mondták a csajnak akit terheléles cukorral csapoltak hogy innia vizet sem szabad közben? Sima hülyeség volt és ha nekem is ezt mondják akkor egyik fülemen ki, másikon be? Ha lehet higítani is a lötyit meg vedelhetem az ásványvizemet akkor máris jobban vagyok :) ( de képzeld ahogy írom, a vérvételem helye elkezdett zsibbadni-fájni :) Tisztára röhögök magamon... ) Sőt, az is jó hír hogy csak 2 óra az egész:) A citromos-késes szövegen rötyögtem jókat, igen, azt tudom hogy célszerű limonádét csinálni belőle, de a többfunkciós késre még nem gondoltam :)esetleg vámpírnéni torkához tartani ha nem fektet le? Hmmmm. megfontolandó :)

Elmenekülős nem vagyok, mondtam: tudom hogy kell és ezzel a cselekvésre meggyőzöm magam,meg a nem elrohanásra is, nálam nem itt jön ki a dili, nekem az ájulás az egyetlen bajom, de még az sem érdekelne ha nem kéne attól félnem hogy beverem a fejem meg hogy utána leb.sznak, mint ahogyan tették. De volt kellemetlen élményem azzal kapcsolatban is amikor szóltam hogy esetleg elájulok majd...és nem is tudtam hogy kérhetem hogy fektessenek le...az hogy esetleg jelentsem be hogy másképp valsz elvágódok és attól megijednek az jó ötlet volt... :)Gondolom nem akarják ők sem 60 kilómat összeszedegetni a földről...

Ennyire harcolni kell azért hogy szakszerűen vegyék le a vért annyi fele osztva amennyi felé kell??? EZ nem lesz rajta a papíromon amin a doki a vizsgálatot kéri??? Vagy nem tartják be? És már kérdeztem múltkor, de nem lehet esetleg nem vénából hanem ujjbegyből vett vérrel mérni?És miért kell lassan kortyolni? Másképp szívódik fel? Mert nekem pont azt mondták hogy gyorsan hajtsam le majd, akkor nem olyan szörnyű mint ha lassan...

Exemet akarom elsősorban megkérni hogy másszon el velem, ugyanis tök jó haver maradt és ő végzettségileg orvos, bár nem praktizál...de mégis talán jelent némi protekciót és ha ő szól valamiért, talán komolyabban is veszik. Kérdés hogy épp nem lesz-e valami olyan melója ami miatt nem tud jönni. Ha ő nem, akkor egyik barátnőm mondta hogy jön, de az azért necces mert jóelőre kéne tudni hogy mikor vérszívnak meg hogy úgy csereberélhesse a műszakját ha kell ( óvónő) meg a gyerköcét is lepasszolhassa anyjánál ( szomszéd ház). Úgyhogy talán nem egyedül kell ott remegnem :-) A vércukor-inzulinon kívül még mit vizsgálnak kivizsgálásnál? Egyéb szadizmusra kell számítanom? Most negyed 8-ra mentem ( elvileg 8-tól van vérvétel), már voltak is elöttem, meg amúgy is szelektáltak, nem érkezési sorrendben csapoltak :(. Így is oda fogok menni 7-re, merthogy talán mégis hamarabb leszek rajta túl, de a SOTé-n ki is volt írva hogy a behívás nem érkezési sorrend szerint megy. Na mindegy, első lépésben a dokit kéne egyáltalán elkapnom végre telefonon. Szerintetek egy diabetológus akihez a nőgyogyi írt ajánló levelet mekkora borítékot vár? (ebben én nem tartom magamat elvekhez, tudom hogy azért gyógyítson ami a fizetése, de ha ettől készségesebb lesz, én fizetek mint a parancsolat:)) Asszem ő ráadásul valami főmufti a SOTé-n. (Dr. Hermányi Zsolt). Ismeri valaki? Persze jöhet priviben is.
És akik Ácshoz jártok: mennyi idő múlva lehet nála érdeklődni kenet eredmény, citológia eredmény után? Nem mondta :(
Már ég a pofám hogy mindíg ennyit kérdezek...
Rambóka, hogy hogy van energiád mindíg válaszolgatni, meg holnap melózni nagy pocival, meg úgy egyáltalán... ?????????!!!!! Nem vagy semmi és még 1000 köszike!
Ja, még1 dolog érdekelne: ha épp ilyen későig-nem-alszom-este-játékot játszom, és vérvétel elötti este még eszegetnék kicsit valamit, voltaképp a csapolás elött hány órával nem szabad már? Pl ha éjjel 3-ig fent vagyok és 8-kor csapolnak hánykor ehetek utoljára? Tudom hogy nem egészséges, nem is szoktam, csak talán nekem segítene ha nem este 6-tól kéne másnap délelött 10-ig lennem reggel fél 6-os felkelés mellett kaja nélkül ájuldozva, ha mégis csak annyi idő lenne a két nemkajálás között amennyit muszáj hagyni. Nem azért érdekel mert nem akarok éhes lenni, hanem mert nálam az éhség sem gyomorkorgással jelentkezik általában, hanem azzal hogy elkezd hányingerem lenni és szédülök ( lehet hogy ez is a hülye IR). És a vérszívás ájuldoztató hatására nem biztos hogy ezzel is rá kéne játszani...
felícia
 
 


Csakegy, ha barnázás marad, kérjél több utrót!

Okr régen azt mondta, ő rutascorbint szedett vérzés ellen.

csajok én holnap megyek balcsira egy hétre, nem leszek!

puszika!!

Kép

Kép
rejo
 
 


Jó reggelt mindenkinek,

visszatértem a dologozó nép közé, sajnos..... :cry: :cry:
Olyan jó volt a múlt hét, voltunk Alsópáhokon, a Kolping családi hotelben, már 3 éve járunk oda, és valami csoda, annyira szuper ! Mi szülők is jól érezzük magunkat, de a gyerekeknek egy igazi Paradicsom, minden értük van, róluk szól ! Most a Tücsköm anyukámmal és a bátyámmal a Balcsin ragadt, majd pénteken megyek le hozzájuk,addig most muszáj visszarázódni.....
És munka is van.
Látom azért irogattatok, amig nem voltam, próbáltam visszaolvasni, nem sok sikerrel, folyton nyaggatnak itt valamivel..... mintha azért jöttem volna be, hogy dolgozzak..... :wink:

Van itt valaki ma délelőtt ???
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Zsolti már kiüvöltözte magát, szomszédasszony most délben mondta, hogy még nem szabad a nyaraló, mert a tesójáék még nem jöttek el... :x
Mondjuk engem mostanában semmi nem tud kihozni a sodromból, de itt állunk az összepakolt cucc tetején, (legalább előre össze lesz pakolva) indulásra készen... :evil:

Zsizsik!
Most nézi Zsolti interneten Alsópáhokot, mérgében azt mondta, elindulunk most azonnal valahova, de két felnőtt meg egy 6 éves gyerek az 30 000 forint naponta...Ez tényleg ennyi, vagy tudsz valami kedvezményt? (az hét napra 210 000 forint, ennyiből Görögországban nyaralhatnánk...)

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo, ez tényleg ennyi, mi egész évben fizetgetünk be a Kolpingnak részleteket, és így nem annyira megterhelő.....de tényleg elég drága. Viszont a szinvonal és a programok annyira osztályon felüliek, hogy a szálloda folyamatos teltházzal üzemel, szerintem nem valószínű, hogy most lenne szabad szobájuk, de meg kell azért prróbálni.
Egyébként ha van Hungary Card-otok, akkor 10 % kedvezményt adnak mindenből.
zsizsik
 
 


Nóra 1 írta ma:
13 DPO-n van,a hője 36.8,de sajnos negatívat tesztelt! :(

KépKép

KépKép
okr
 
 


Lányok
Nem rémlik,,,van estleg köztetek aki tb ügyekben jártas???Főleg a táppénz része érdekelne!!!!!! :roll: Köszike

Majd később jövök!
Pusz
Vendég
 


Sziasztok!

Megjöttem a nyaralásból. Döglés, fürdés, evés, ivás, séta, aztán ezek ismétlődése. Kint 36 fok, a vízben 29.

Ma volt a nagy bejelentés a munkahelyemen. Igazából tegnap a vonaton már nagyon segítőkész volt egy srác, és azt mondta, látszik, hogy nem egy hetes terhes vagyok. Na puff.
A lányok a nyakamba ugráltak, a főnököm gratulált, nagyon örült neki, meg azt mondta, hogy a baba a legfontosabb, a többit megoldják, csak ahogy jólesik. A gyeddel nem lesz gond, mert úgy van kiszámítva a fizum, hogy megkapom a maximumot.
Azt mondta ő a december végét javasolja munka szempontjából, mert addig még lehet rendesen dolgozni, utána inkább pihenjek, és készüljek, ez náluk is így volt. És szüljek 3-4 gyereket, aztán majd gondolkozunk a továbbiakon.
A másik főnököm meg azt mondta, a sote2 egy szuper hely ők is ott szültek. Egyszemélyes szülő-és vajúdószobák vannak, az orvos kamerával figyel, és csak akkor jönnek be, ha valóban szükség van rá.
Hihetetlen nem? Mindenkinek ilyen főnököt kívánok!
csillagfény
 
 


Ella, sajnos én nem tudok segíteni, nem vagyok jártas a témában.... :oops:

Csillagfény, ez szuper !! Annyira jó, hogy vannak azért még normális főnökök és normális munkahelyek.... ! A SOTE 2 azért került szóba, mert ott fogsz szülni, igaz ? Nem véletlenül dr Ácsnál ?
zsizsik
 
 


Csillagfény!

Ez nagyon jó, hogy ilyen empatikus főnököd van!

Gondolom mindenki szorong egy kicsit, mielőtt bejelenti..hát az én főnököm nő, tök jóban vagyunk. Ő is gyereket szeretne, és meg is beszéltük a dolgokat. Ők már vagy 6 éve próbálkoznak. Nagyon vallásosak, de már eljutottak a Kááliba. Hát lehet, ha előbb lennék terhes kicsit féltékenykedne..
Már nagyon utálok dolgozni, úgyhogy szívesen bejelenteném..sajna még nincs mit.
Bár ez a szédülés, hányinger..most mértem a hőmet 36,8..ez mind a metformin hatása? vagy csak migrén..
babancs
 
 


Sziasztok!

Felicia!

Hát az ásványvíz iszogatásában nem vagyok biztos!!!!! :wink:
Én csak azért írtam, h. tegyél hozzá még vizet, mert gyakran ottmarad az alján a cukor darabosan és van, akinek azt úgy nem veszi be a gyomra, ezért inkább tölts rá egy kis vizet, mert mind a 75 g glukózt be kell nyelni!!!!! :(

Na ezt találtam:

"Az OGTT-t (orális glukóz terheléses teszt) reggel, éhgyomorra, a vizsgálatot megelőző legalább három napon keresztül folytatott szokásos fizikai aktivitás és korlátozás nélküli (napi 150 gramm szénhidrátot meghaladó tartalmú) étrend mellett kell elvégezni. Újabb ismeretek alapján indokoltnak látszik a teszt előtti este egy átlagos mennyiségű (30-50 gramm) szénhidrátot tartalmazó étkezés beiktatása.A vizsgálatot éjszakai, 8-14 órás éhezés előzze meg, amely alatt azonban víz szabadon fogyasztható. A teszt ideje alatt tilos a dohányzás. Az értékelést befolyásoló körülményeket és tényezőket (pl. gyógyszerszedést, fokozott aktivitást, infekció fennállását stb.) ki kell küszöbölni. Az éhomi vérminta levétele után a vizsgált személynek 75 gramm (vízmentes) glukózt, vagy 82,5 gramm glukóz-monohidrátot (vagy ezzel azonos mennyiségű keményítő-hidrolizátumot) kell 250-300 ml vízben feloldva 5 perc alatt elfogyasztania."

Azt, h. gyorsan lehajtva v. apró kortyokban jobb-e meginni????
Én szeretem az édeset, de ez még nekem is sok egy kicsit!!!!
A vámpír azt mondta, h. jobb apró kortyokban, mert ő már látott olyat, akinek amilyen gyorsan bement, olyan gyorsan ki is jött!
Mindenesetre próbáld ki otthon, h. bekeversz vmi ultratömény cukoroldatot ( de csak keveset és citrommal!!!!!!) és megpróbálod meginni, rá fogsz jönni, h. neked melyik válik be jobban!!!!!! :lol:

Csak vénából szabad mérni, az ujjbegyből vett vér csak tájékozódó jellegű vizsgálatra alkalmas!!!!! ( De hogy néznének ki a cukrosok otthon önkezűleg szétszúrt vénákkal???? :shock: )

Mindenképpen vigyél magaddal vmi kaját, v. utána üljetek be vhova enni, mert előfordulhat, h. utána az inzulinrezisztencia miatt leesik a vércukrod!!!!!!!!!!

A nem érkezési sorrendnek nem feltétlenül a rokoni és ismeretségi kapcsolatok az okai, hanem a prothrombinosokat mindenképpen 9-ig meg kell csinálni, mert náluk különböző beavatkozások elvégzése múlhat azon, h. van-e aznapi véralvadási sebesség értékük!!!!!!!


Rejo!

Te cseszted el!!!! :lol:
Aki hajnali 12 perckor azt írja, h. HOLNAP, az vessen magára!!!!! :lol: :lol: :lol:
Ne idegeskedj!!!! Micimackó is megaszonta, h. olyan még sosem volt, h. vhogy ne lett volna!!!!
A Balcsi megvár!!!! Meg a lángos-hekk-palacsinta szentháromság is!!!!! :wink:
Vigyázz magatokra, mert hidegfront közeleg!!!!! :!:

Okriszta!

Mondd meg Nórinak, h. 3 nap múlva teszteljen újra!!! És türelem!!!!!
Tényleg, pontosan milyen szakra vettek fel????? :oops:

Csillagfény!

Te milyen mázlista vagy!!!!! Nő v. férfi főnökeid vannak?????
rambóka
 
 


Hali

Rejoka :)
Kiváncsi vagyok hová sikerült elmenetek.....mert nem jelentkezel! :)

Nóra
Ne aggódj....ahogy Rambóka is irta csinálj pár nap múlva még 1 tesztet..lehet h korai volt...+amig piri nincs nem feladni! :)

Rambóka
Na,megoldodott a ruha kérdés...vagy egész nap nem ültél le??? :lol:

Csillag:)
De jó h ilyen normális főnököd van...az enyém is az volt, mig nem derült ki h babát várok,most meg már vissza se akarok menni,úgy összevesztünk :cry:

Zsizsik
Ilyenkor a legrosszabb dolgozni,ráadásul még el várják h mivel szabin voltál,a dupla erővel dolgoz!!!!!Legalábbis én ezt vettem észre! :?

Andika
Merreeee jársz máááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!

Mi egyre jobban vagyunk....sokat pihizek/tem,igy már elégé lecsökkent a pocófájások száma,most már minden itthoni teendőmet is megtudok csinálni!Rosszulétek nincsenek,el se hiszem h ennyivel meguszom :) ...viszont a kaják izét nem érzem :? ,ami nekem még sótlan ,a férjemnek már sós :shock: ..nem értem én ezt :?
Jövőhét csüt.megyünk Uh-ra..már alig várom,,na meg persze kicsit parázok is!Ennyi kb! :)

pussz Nektek!!!!
Vendég
 


Gabi!

Lenyúltam a párom szekszárdi melóspolóját és abban voltam egész nap!!!! :lol:

Iszonyat meleg van a klinikán!!!!!
Képzeljétek az egyik beteg hozott egy zsírúj ventillátort ajándékba, miután ő is és az őt kezelő kollégám is csurom vizesre izzadta magát a kezelés alatt!!!!
Nem kicsit ciki!!!!!!!!! :oops: :oops: Ez a magyar Eü.!!!!! :evil:

Kajákkal én is így voltam, volt ami számomra elviselhetetlen büdös volt, másoknak meg nem (pl. minden tejre úgy éreztem, h. romlott!!!), mindent utána sóztam, pedig azt nálunk a párom szokta!!!! Csak óvatosan!!!!!! :lol: :lol: :lol:
rambóka
 
 


Rambóka!

Ez nagyon gáz...de ezt már írtam korábban is. Pont a kórház, a rendelő ahol talán a legfontosabb lenne mind a betegnek, mind az orvosnak, a nővérnek a normális hőmérséklet.
Ventilátort állítólag azért nem tesznek a kórházba, mert a betegek ellopják :roll:
Klímára meg nincs pénz..meg nem is a legegészségesebb. Ma pl. lefagyott a talpam a munkahelyen.

Kortyolgatom palástfűteát...nekem sose lesz pé-m..
Nagyon ciki lenne Closty-val bepróbálkozni? Mivel vizsgálat nem támasztotta alá az IR-emet, ezért asse tudom, hogy használni fog-e a metformin :?:

Kép
babancs
 
 


Rambóka :)
Hát elég gáz!!!! :? A magyar eü-től meg egyenesen rosszul vagyok,egyszerűen képtelenség ami itt folyik :cry: !Amit ma is mondtak a hirekbe h kontrolt már nem támogatja a tb
:shock: !!!
Ezt NEM a Te személyednek irtam,,,,de sztem tudod! :wink:

A sót már dugdosom el magamtól,mert tudom h nem szabad! :?
Vendég
 



Sziasztok!

Anita vagyok, 24 éves, és már régebben regisztráltam a babanetre, de igazából a mamanet az ahol rendszeresen vagyok. Azonban tegnap sajnálatosan egyértelműen azonosították nálam PCOS-t és a mamaneten ajánlották hogy itt nálatok van egy topic, ami kifejezetten ezzel foglalkozik.
Gyakorlatilag alig tudok valamit erről a betegségről, és nagyon fel vagyok háborodva, mert pont a tünetekkel (nagymértékű hízás, szőr az állon, és a mellbimbó körül, rendszertelen mensi) mentem el annak idején orvoshoz, és rengeteg mindent ajánlottak, de ez a nyilvánvaló dolog egyiknek sem jutott eszébe, soha nem csináltak hüvelyUH-t. Most Franciaországban lakunk a férjemmel, aki egyébként orvos (szemsebész), és már egy éve próbálkozunk babával, de tíz hónap alatt ez a harmadik teljes mensi elmaradás, és volt egy vetélésem is, és most tegnap volt hajlandó végül egy orvosnő hüvelyi UH-t csinálni, és azt mondta, ugy néz ki a oetefészkem, hogy azt tankönyvbe lehetne tenni mint a PCOS tipikus példáját.
Hálás lennék ha csatlakozhatnék hozzátok, mert nem tudok erről a betegségről jóformán semmit, kétségbe vagyok esve, nagyon szeretnék babát, de a dokinő megmondta hogy előbb 15-20 kilót le kell adnom mielőtt egyáltalán babára gondolhatok, de lehetséges hogy akkor se lesz egy gyaloggalopp. Most meg kell várnom hogy megjöjjön a mensim, és a harmadik napon vérvételre kell majd mennem, kaptam Duphaston-t hogy beállítsa a mensimet, és egy másik gyógyszert, Metformine Sandoz a neve, ami leviszi a vércukor szintet, hogy megállítsa a petefészekben a cisztaképződést, de legalábbis visszafogja benne. Ezt hat hónapig kell szednem. elolvastuk a betegségről amit ezen az oldalon el lehet:
http://www.oviklub.hu/betegeknek/meddo_polic.htm

itt jól le is van irva, de fogalmam sincs hogy milyen módszerekkel segíthetnék én is magamon, hogy lehet könnyebbé tenni a fogyást stb, és ha az sikerál, akkor hogy eshetek majd teherbe.
Hálás lennk ha csatlakozhatnék hozzátok, mert egyenlőre azt se tudom hova kapjam a fejem!
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!

Valóban mázlista vagyok, a munkahelyet illetően. Egyébként pasi, és nagyon sok gyereket szeretne. Ha nem történik valami fergetegesen őrült dolog, akkor Ácsnál fogok szülni.
Szülésznőt nem választok, mert nincs erre + 20E Ftom, hanem a férjem lesz bent.
Ha nem ő lenne bent, akkor inkább dúlát választanék, az 20+Áfa, és ebben benne van egy 10 alkalmas tanácsadás + a vajúdás és szülés teljes időtartama alatt bent van veled, és segít.

Szia Anita! Klassz, hogy ilyen fiatal vagy, szülhetsz még akár 5 gyereket is! A fogyásról azt hallottam, hogy a 90 napos diétával sokan leadtak 15-20 kilót. Ha tudsz rá figyelni, jó. Nekem nagyon szimpi, mert mindent ehetsz, csak bizonyos napokon. A francia konyha egyébként is nagyon egészséges. Sajti, zöldségek, hmmmmmm :-) + sport. Nekem tetszik az is, hogy 90 nap, így könnyebb csinálni, vághatod a centit. Utána viszont nagyon-nagyon kell vigyáznod, hogy ne hízd vissza. Sok lány mondta, hogy a metforminnal könnyebb fogyni.
A fénykép alapján mondjuk nem úgy nézel ki, mint akin +20 kiló van, legalábbis az arcodon nem látszik semmi.

Más: ha már a szőröknél tartunk, én egy picit jobban szőrösödöm, ez nem gáz?
A cici körül. Mit mondtok?
Egyébként semmi, se hasgörcs, se folyás, se hányinger, semmi.
Az elevitet lecseréltem gravidára.

Nja, szép napot mindenkinek!
Sziasztok!
csillagfény
 
 


Norka! Isten éltesse Bogi babát Névnapján! :P
Anita üdv Neked,biztos jönnek majd a lányok,akik alaposabban tudnak és segítenek is Neked. Elöljáróban annyit,hogy itt Mi sokan metformin készítményt szedünk (Merckformint pl., itt Magyaro.-on ezen a néven van forgalomban),sokunknál bizonyított az IR a PCO hátterében( IR=inzulinrezisztencia)----ennek kiderítése érdekében érdemes terheléses vércukor+inzulinvizsgálatot végeztetni.
És ha picit visszaolvasgatsz, sok lány tesztelt már idén is zebracsíkosat :D ami elég bíztató.
Persze,sok minden állhat még a PCO háttérben,nem csak IR. Pajzsmirigy/mellékvese problémák/hypophysis adenoma is pl.
Találtál Belgyógyászt/Endokrinológust?Elsőnek ezt kéne,aki tisztázza a kiváltó okot.
Szerintem mindjárt jönnek a többiek és segítenek még Neked,alaposabban mint Én(ugye nem írtam nagy hülyeségeket Többiek? :roll:
Szió,sok sikert kivizsgálás ügyben, és gyere a topicra!!!!Fogsz kapni segítséget :wink:
Szilvi (szyszqo)
8)
szyszqo
 
 


Azzal kezdődtött az egész hogy magyarországon állítólag alapos endokrinológiai kivizsgálást kaptam, volt terheléses cukor, hormonok, még MR-t is csináltatott a férjem, de aztán az lett az eredmény, hogy igen-igen a hormonokkal van gond, de nem látszik elváltozás az agyalapi mirigyben, tehát nem endokrinológia oka van a dolognak, a cukornak egyébként nem lett rossz az eredménye, határértéken volt, de nem lépte át, de ez két éve volt már, és azóta sokkal rosszabb lett a helyzet. Az a baj, hogy akkoriban még nem babát akartunk csak az állszörzetem és a hizás miatt mentem el, de az lett az egész kivizsgálás sorozatnak az eredménye, hogy foggyak le mert rettentő kövér vagyok és hogy lehetek igy eltunyulva és hogy lézerrel tüntetessem el a szörikéket, mert ugyse tuggyák mitől van.
A kép egyébként tavaly készült az esküvőnkön, és kb 95 kilo voltam. Soha nem látszik rajtam hogy kb mennyi vagyok, mert nagyon sűrű vagyok, nem elfolyós, most viszont már 100 fölött vagyok, és a doki azt mondta hogy 90-re le kell fogynom, mert igy esély néküli a teherbeesés, de ha sikerül is, elég nehéz lenne kihordanom.
krumplis pogácsa
 
 


Szia Anita,

jó, hogy csatlakoztál hozzánk, illetve sajnálom, hogy te is szembesültél ezzel a betegséggel.
Én elég hasonló cipőben járok, mint te, én is 15-20 kg túlsúllyal küzdök, és eredménytelen volt mindenféle fogyókúra, edzés. Most kapom meg a héten a metformint a nőgyógyásztól, és nagyon nagy reményeket fűzök hozzá. A gyógyszer elkezdésével egyidőben belevágok ismét egy diétába, -biztosan hallottál már róla, a norbi-diéta, csökkentett szénhidrát, illetve idősávokhoz köti, mikor mit ehetsz - nekem elég logikusnak tűnik, legalábbis logikusabbnak, mint a 90 napos. Tény, hogy azzal sokan fogytak, és én még nem próbáltam, de idegenkedem tőle.
Próbálj meg te is diétázni, csökkenteni a szénhidrátot, biztosan beindul majd a fogyás, elvileg ez a gyógyszer, amit kaptál, ugyanaz a hatóanyag, mint a miénk, tehát rendbe kellene hozza az anyagcserédet. Nagyon drukkolok neked !
Kérdés még, hogy a terheléses cukor vizsgálaton belül csináltak-e inzulin mérést ? Mivel elvileg pont az mutatja ki az IR-t, az inzulin rezisztenciát. Én kicsit úgy fogom fel ezt az egészet, mintha egy lépéssel a diabétesz előtt lennék, és még időben sikerül(het) javitani a dolgokon.
Sokáig maradtok Franciaországban ? Vagy visszajöttök Mo-ra ?
zsizsik
 
 


Anita, még egy dolog, ami eszembe jutott:
van egy honlap, ami igazán részletesen és kimerítően foglalkozik a PCOS-sel, ott is tudsz tájékozódni.
www.lombikbaba.hu Itt tényleg mindent megtalálsz, amit ma tudni lehet a betegségről.
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Okr, hatalmas gratula a felvetelihez!!!!! Szivbol gratulalok!!! Nagyon ugyi vagy!!!:lol: :lol: :lol:

Andika, sajnalom a - teszteket. :cry: ..annyira remeltem hogy most osszejott. Olyan titokzatos voltal, pont akkor eltuntel, pedig bekukkantottam a hirekert. Azert Noranak meg szoritok...

Rejoka, vegul mi lett a nyaralassal?...Szornyen bosszanto az ilyen eset...Vegul hova utaztatok?

Csillagfeny, nagy mazlid van a fonokoddel...Mar lattam a mhelyen egy-ket ilyen bejelentest...a fonok gratulalt, de latszott, hogy huzza a szajat...csak udvariassagbol. Mindahanyszor kinos helyzet volt...szoval meg kell becsulni az ilyen fonoket, ritka, mint a feher hollo.

Anita, udvozollek itt! :lol: Foldrajzilag Te vagy a hozzam legkozelebbi forumos. :lol: Sot, ket het mulva megyunk baratainkhoz Nantes-ba, na akkor meg igazan kozel leszunk. A kepen nem latszik rajtad, hogy ennyi kilos lennel. Meg ugye ez nagyon relativ...Itt Fro-ban annyira vekonyak a nok...A mhelyen 57kg-val (163 cm) messze a legvaskosabb noszemelynek szamittam mindig. Ja, nekem is mondta a uzemi orvos, hogy fogynom kellene ot kilot...Meg taplalkozasi fuzetecsket is adott, meg hosszasan ellatott tanacsokkal, hogyan egyek a menzan... :lol: Tenyleg, a metformin nem segitett lefogyni? Sokaknak testsulycsokkenest okozott, ezert kerdem...
Az nagyon jo, hogy ennyire fiatal vagy :lol: ...ez sokat segit! :lol:

Mindenkinek jo napot!

Alice
alice27
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyok betegszabin...annyira szédültem, meg homályosan láttam, hogy nem tudtam bemenni dolgozni. Voltam szemésznél..szemtengelyferdülésem van. Holnap még megnéz újra, mert lencsében mentem...szóval a szédülés ettől van.
Na lépek palacsintát sütni.
babancs
 
 


babancs :(

Szerintem egy hónap betegszabi kéne neked... és elmenni valami jó kis wellness hotelbe 2 hétre :)

Újjászületnél :)

Így meg folyamatosan produkálod majd a jobbnál jobb tüneteket... mialatta a szervezeted üvölt, hogy pihenj végre egy kicsit....

palacsinta... nyami :)
Vendég
 


Sziasztok!

Kriszticske, ügyi voltál a felvételin!

A magyar eü tényleg gáz. És egyre inkább az. Ha havonta tízezreket vonnak le a fizumból, akkor minek fizessek még ha egy évben egyszer orvoshoz megyek? Így még kevesebb gyerek lesz, mert bármi komolyabb bajod van, minden százezreknél kezdődik, na és ugye, még a dokinak is kell adni.
Nekem pl a szülés terhesgondozással együtt 120 körül, amit ugye költhetnék a gyerekemre is. Járhatnék sztkba is, de valóban ez az első normális doki, és már beletörődtem.

A gyerekek meg folyton betegek, és állandóan orvoshoz kell őket majd cipelni. Hallottam babásoktól, hogy havi 3-5000 Ft, hogy megnézi a gyereket az orvos. ????????, Nem tudom persze ez állami orvos-e, de felháborító és borzasztó.
Na meg azt sem értem, miből él akinek még kevesebb van. Biztos nem jár orvoshoz.
Bocsi a kirohanásért, de nekem is felmegy a pumpám, ha bekapcsolom a tévét. Idegesítenek az ilyen dolgok. Szeretnék 3 gyereket....
csillagfény
 
 


Hello lányok!

Csak egy gyors bejelentkezés, most jövök az ultrahangról. A kis tökmag először aludt, de aztán felébredt és ezerrel elkezdett csápolni, rugdalni, forogni, a szonográfus is megjegyezte, hogy mennyire pörög ez a gyerek. :D Minden méretet rendbevalónak találtak és a kor is stimmel, 12 hetesek vagyunk. A párom is bent volt, nagyon élvezte a táncbemutatót.
Képet viszont nem kaptunk sajnos, állítólag nincs papírjuk :?:

Na jövök majd még, csak dolgozok egy kicsit.

Pussz mindenkinek Espero
espero
 
 


Rambóka, ismét kösz:-)

Anita, üdv itt. Ha van időd végigolvasgatni az eddigieket, tedd meg, én nagyon kiokosodtam belőle :-)

Rejo, ez nagyon falramászató lehetett nyaralásilag... remélhetőleg azért hamar megoldódik a dolog. Legújabb fejlemény?

Babancs, amikor nekem nem jó szemüveget írtak fel (azóta már totál kinőttem, kamaszként még kellett), akkor én is szédelegtem, fájt a fejem, szóval simán lehet hogy tényleg ez az ok.

Zsizsik, szerintem mindenkinek ki kell tapasztalni hogy neki épp mi jön be, én pl a 90napost azért nem tudom tartani mert nem elég nekem ha reggelire csak gyümölcsöt eszem, azt meg hogy a szénhidrátos napon csokit egyen az ember...hát... és véleményem szerint max puffadást okozhat ha szénhidrátot fehérjével meg mindennel összevissza keversz, de valódi zsírlerakódást nem. A kilók alapvetően attól rakódnak le hogy az ember kevesebb energiát használ fel mint amennyit elfogyaszt, mindegy milyen okból. Ha ezt megfordítod akkor fogysz. Gáz ott van ha valakinek a kevesebb energiára úgy reagál a szervezete hogy még tovább csökkenti az energiafelhasználást. Talán a metformin ebben is segít, ezt nem tudom. De csodamódszerek szerintem nincsenek, mindegy hogy az ésszerűbb diétákból mit tart be az ember, a lényege úgyis az mindegyiknek akármilyen cimkét is tűznek rá, hogy a végén csökkenni fog a kalóriabeviteled és talán egészségesebb arányban fogsz fogyasztani szénhidrátot-fehérjét-zsírokat. De a szénhidrátbevitelt drasztikusan TILOS lecsökkenteni!!! Az agynak már az alapvető működéséhez is több kell mint amennyit pl Atkins engedélyez... szóval szerintem ésszel kell enni és kész. És ha minőségi kajákat eszel akkor éhes sem leszel...nekem pl az édességzabálási rohamra bejött az ha reggel müzlit eszem meg valami jó édes ( pl mézes) joghurtot. Vagy barnakenyérből házi, alig cukros lekvárral pirítóst. Ezek után abszolut nem jutottam el oda hogy csokit ide azonnal :D
amikor abbahagytam a versenyzést, felmásztam 65 kg-ra szép lassan, most vagyok úgy 58 körül. 7 kg-t úgy adtam le hogy egyszerűen ésszel ettem,meg ésszel mozogtam de nem nagyon voltam éhes se, izomlázas vagy kimerült se. Norbi amúgy még a normálisabbak közül való,de csak az alapelveit tartsd be és ne a műkütyü kajáit vedd meg. És komolyan ne vedd hogy 0-24-ig ehetsz bizonyos dolgokat korlátlan mennyiségben... ez egyszerűen nem igaz. Ha megeszel 2kg párizsit hiába update 1-es, nem fog jót tenni. Norbi nagyon jó menedzser ( nem véletlen hogy a TF-en marketing-jellegű előadásokat tartott sportmanagementből és nem szakmait .-), de edzők között ezt be is vallja. Semmi újat nem mond, csak nagyon jól tudja reklámozni a dolgokat, amik ugyan nem 100 %-ban vannak úgy ahogy mondja, de nagyrészt igen. Csak abban ne utánozza le senki pl kedves nejét hogy a terhesség alatt is futni jár (rázkódós sport...) vagy hogy nem hajlandó 8 kg-nál többet hízni terhessége alatt. Mozogni kell ésszel és enni is, ésszel. Ha valakinek segít hogy egy bizonyos "guru" módszerét követi, tegye, de azért olvasson utána hogy mennyire igaz az a módszer tudományosan, és figyelje a testét közben. Ha rosszul vagy a diéta alatt vagy nagyon éhes akkor az nem neked való. Most én pl azért nem akarok egyenlőre lejjebb menni ( úgy 54 lenne az én alkatommal-izomzatommal a versenysúlyom) mert tudom hogy ha még metformint is fogok szedni akkor az a 4 kg valószínűleg lepattan rólam, arra figyelmeztettek hogy feltétlen egyek mellette rendesen mert másképp bekómázhatok, és igazán mondjuk 52 alá semmiképp sem szeretnék menni. Ezt csak azért írtam le hogy ne mondjátok hogy ez a bálna mit dumál, ő se vékony :-) Amúgy nem a kilók számítanak hanem a testzsír%, szerintem inkább ezt kéne mérni mindenkinek, mert nem mindegy hogy ugyanolyan magassággal valakinek a súlya abból adódik hogy a csontjai vastagok vagy az izomzata több, vagy egyszerűen husis :-)Pl a Rubint Réka a kemény 160 centijéhez 56 kg....és nem kövér, ugye? (franciák szerint lehet hogy az lenne :D) Ha a zsír%-od rendben van, akkor mindegy mit diktál a divat, nem szabad fogyózni!!! Nekem pl ez most is csak úgy 22-23 körül van. Szerintem bármit ki lehet próbálni a kevésbé agyament ls változatos táplálkozást biztosító diéták közül, csak mindenki kísérletezze ki hogy neki mi az ami betartható.

Amúgy Tf-en azt tanultuk hogy egészségesen fogyni 1 féleképp lehet: csökkentsd a napi kalóriabeviteledet kb 500-zal ( ez mondjuk annyi mint 2 szelet durvább süti) és növeld a sporttevékenység aerob részét 500 kcal-t elégető mennyiséggel ( ez meg kb 1 órányi bringázás mondjuk, vagy úszás, futást direkt nem írok mert azt nem szeretek :D ). Ja, és kicsit változtass a tápanyagok arányán ( 50% szénhirdát-persze lehetőleg nem sütiből-, 40 fehérje, 10 zsír)Namármost ez szerintem még lazán betartható, ettől még senki nem lesz rosszul- de ez napi 1000 kcal minuszt jelent, ami kb heti -1kg! Sportorvosok szerint igazán ennél drasztikusabban fogyózni nem szabad ha nincs valami egetverően nagy gebasz. Na remélem most én is tudtam valami okosat írni .-))))))) Ja szóval az alap képlet: -7000kcal = -1 kg
felícia
 
 


Babancs, sajnálom, hogy ennyi nyűg van veled, körülötted..... :( biztos, hogy jót tenne egy kis pihi, de kérdés, hogy ki tudsz-e kapcsolni, ha közben ezer gond,baj van körülötted..... de azért a palacsinta gyógyitó varázslatos erejét mindenki ismeri.... :wink: nyaminyami.....

Espero, nagyon örülök, hogy jól vagy, és babó is megvan, rendben van !!
zsizsik
 
 


Espero, orulok, hogy minden ok veled es a babaval, csak igy tovabb... :wink:

Zsizsik, nincs itt valami tevedes, jol olvastam a RR adatait? Ha ez igaz, akkor velem nagy baj van...hasonloak a parameterek, de en egyaltalan nem nezek ki olyan vekonynak...sot, szep kis zsirtomeg van a hasamon...Egyetemista koromba 47kg voltam...akkor sovanykanak neztem ki, de most nem...Annyira szeretnek ilyen sportos lenni, mint Te, de sajna ez nekem nem megy...Pedig a ferjem orulne, mert sokszor ki van akadva, hogy milyen "tunya" vagyok. Sajna, nekem oromet okoz egy jo konyvvel a kanapen gubbasztani, de 10km lefutasa abszolut nem, sot!! Erdekesek voltak a fogyokuras tanacsaid, koszonjuk oket, biztosan mas is hasnosnak fogja talalni.

Babancs, Csakegynek igaza van, most egy ket-harom het szabi hianyzana neked a legjobban, hogy vegre jol kipihend magad.

Alice
alice27
 
 


Szombathelyen már esik az eső és hűl a levegő, hamarosan talán a fővárost is eléri a lehűlés, nekem már nagyon van rá igényem. Tegnap éjszaka is nagyon szenvedtem, kétszer is meglátogatott róka koma és mehettem imádkozni a nagy fehér fajanszbuddhához :D Csak az a szörnyű fejfájás ne lett volna közben. Na mindegy, megint jól kipanaszkodtam magam :roll:

Okr, kicsit ugyan megkésve, de gratulálok a felvételi eredményedhez, nagyon ügyi voltál!

Krumplispogácsa (hú, de megennék egyet :D ), üdv. köztünk, jó helyre keveredtél. És tök jó, hogy neked már a metforminért sem kell köröket futnod, mint itt sokunknak.
A fogyókúra témában szerencsére nincs tapasztalatom, de egyetértek Feliciával abban, hogy az energiabevitelt és a fogyasztást kell megnézni és módosítani a célnak megfelelően.

Csillagfény, tényleg jó fej főnököd van. Az enyém is nagyon aranyos, velem örült a jóhírnek és bár azóta szabin van, ha mégis beszélünk telefonon, mindig érdeklődik a hogylétem felől.
Tényleg, jut eszembe, neked adtak képet az UH-ról a sote-n???

Babancs, jobbulást és küldhetnél egy kis palacsinát is!

Bogi babának pedig nagyon boldog első névnapot kívánok én is!
espero
 
 


Csillagfény, miért váltottad le az elevitet? Te is rosszul voltál tőle??

Csakegy
, mész még dokihoz a nyaralás előtt?? Nem emlékszem, hogy hová mentek pontosan, ott is van a közelben valami elérhető doki??
espero
 
 


Alice.... :?: Szerintem összekevertél feliciával......bárcsak az én adataim lennének azok, amiket ő írt..... :lol:

Felicia: teljesen jól írod, amit írsz. (hát ezt most jól megaszontam....) Szóval valóban nem kell szélsőségek felé elmenni, minden diétából azt kell kiemelni, és alkalmazni, amit az ember lánya a magáénak érez. A Norbi-féle hisztériából én egyedül az étkezési alapelveket tartom jónak, a többi engem is taszit. De valamiből neki is meg kell élnie.... :wink: Ne hintsünk sarat senkire, demokrácia van, mindenki azt csinál, amit akar, semmi nem kötelező. Aki istenként tiszteli Norbit, szentirásként betartja a tanácsait, és ettől lefogy, jobb lesz az életminősége, javul az egészségi állapota....akkor nincs miről beszélni. Neki az jön be, és kész.
zsizsik
 
 


Jaj, most latom, hogy Zsizsiket szolitottam meg Feliciara gonolva...bocsi
alice27
 
 


Köszi csajok.

Mostanában nem nagyon tudok menni pihenni..
A palacsinta mind elfogyott..a férjem berendelte velem a munkahelyére..
Most készül a zöldborsófőzelék és a fasírt :D
babancs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: