Új privát üzeneted érkezett!

Lyndee!

Mi most azon az állásponton vagyunk, hogy nem lesz fogadott dokim, hanem a szülésznő lesz fogadott. Már van is jelöltem, hamarosan fel is veszem vele a kapcsolatot. Természetesen vele meg fogom beszélni, azért is választottam őt, mert nagyon népszerű (ha nem vállal el, akkor van másik telószámom is) és mondják róla, hogy maszírozza a gátat szülés közben, szóval ügyel, hogy sikerüljön a gátvédelem. Ő meg úgyis ismeri az osztályon a dokikat, úgyhogy szerintem nem lesz gond. Ha meg mégsem jön össze, az sem tragédia.

Syl!

Mi is drukkolunk ám!! :wink:

Timi!

Az áldás, ha a főnököd jól fogadja a babhírt, sajnos sok helyen egyszerűen megsértődnek :shock: , mintha nem ez lenne a természetes. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati:szerintem elvállal,miért ne tenné?egyébként tényleg a szülésznő csinál sokmindent a szülésnél.A dokinak csak a terhesség alatt van nagyobb szerepe.

KépKép
lyndee
 
 


Csak azért gondoltam, hogy nem vállal el, mert lehet már túl sok kismamát vállalt ugyanarra az időszakra. :wink: Egyébként én is úgy érzem ő többet tud majd nekem segíteni.

Kép
Kép
tabati
 
 

 
 

Mi van veletek lányok? Csak nem mindenki kinn csúszkál ebben a rossz időben? :shock:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés: ma vagyok a 18. napon, az ovu időpontjából kalkulálva majd a 25. nap körül kellene megjönnie. Az jövő hét csütörtök. Addig várunk. Hátha nem fog megjönni.

Mit gondoltok, lehet így a várakozás ideje alatt kis alkoholt inni? Férjemmel esténként néha iszunk pár korty bort, vagy pici koktélt.

Kép
lujzici
 
 


A bort azt lehet picit, rövidebb italokat inkább ne!

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Csak benéztem hozzátok, és most látom, hogy Tabati már majdnem félidős vagy... :wink: :lol:
Hogy telik az idő....

Én meg már lassan szülök... 8)

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Lujzici
én is Tabati véleményén vagyok.

Amy
kitartást így a végére. én az utolsó két hetet nehezen bírtam. amúgy gond nélkül viseltem a terhességet. aktuális pocakfotó, babaszobakép? :roll:

Kép

Kép
syrynx
 
 


Syrynx: sajnos most nincs itthon fényképezőgép, de ahogy megszerzem hozok nektek képeket... Már kész a szoba, össze is vagyok pakolva, tényleg csak a baba hiányzik...
Egyébként én is érzem, hogy most már napról napra nehezebb...
Most már szinte folyamatosan fáj valahol valami, és egyre nehezebb maga a poci is.... De ezt a kis időt már akár féllábon is kihúzom... :lol: 8)

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Amy:Drukkolok a szüléssel kapcsolatban!Az utolsó időszak nekem is nehéz volt,már menni is alig bírtam.
Mekkora babát saccoltak?
Aztán értesíts ám bennünket ha megszületett a baba :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Kép


Mi meg már lassan egy hónaposak leszünk :lol:

KépKép
lyndee
 
 


Amy!

Igen, megy az idő, akkor most érted izgulhatunk, de jó!! :D

Megvettem életem első kismamanadrágját! :D Farmert. És vettem még egy fekete szövetet, csak az ottmaradt a varrónőnél, mert hosszú volt a szára, meg az alapján csinál még egyet nekem barnából. :D Pestieknek tudom ajánlani, mert nagyon jó és olcsó. Csak kismamaruhákat varr. A farmer 3800 volt, a fekete gatya akciósan 2000, a barna meg 3000 körül lesz.

Megvolt az afp is, összesen ketten voltak vérvételen, az ekgn meg senki, úgyhogy azt is megcsináltattam. Ja! És megvettem A bába válaszol c. könyvet. És még egy gatyát tornázni (mert fogok ám menni kismamatornára péntekenként :D , csak még a dokimtól kell kérnem papírt, hogy mehetek) amit egy sportboltban vettem le volt árazva, és nem kismamanadrág, de felér a mellemig. :lol: Pont olyan betétesnek néz ki. De azt mondták, hogy azért ilyen, mert aerobic gatya és hogy hason is jól izzadjanak a nők a torna közben. Mik vannak. :lol: Szóval jelentem, várandósságom aktív második trimesztere ezennel biztosan elkezdődött. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: engem érdekel. még nem vettem ruhákat magamnak, bár már rendesen gömbölyödöm :)

Timi
titimee
 
 


Tabati
gatyók jól hangzanak. én 1-et vettem csak boltaban, szövetből, hogy a munkába legyen egy szép gatyóm. 1 farmert a kolléganőmtől kaptam, aki szintén olyan magas kb. mint én. meg egy jogging gatyát is vettem, amit írtál, azt otthonra, az is jó volt sokáig. az utolsó hónapban, amikor már nem dolgoztam, akkor a párom melegítőjét hordtam. kényelmes volt. :lol: de én februárban szültem, te meg nyáron leszel nagypocakos. akkor a szellős ruhák lesznek jók! :wink:

Én sajnos nem jártam terhestornára. :( egyszerűen időhiány miatt. 7. hónapig dolgoztam, utána meg sokan mondták, hogy már nem érdemes elkezdeni. de látom a Te vonalzódon a baba is tornázik! :wink: Tényleg, nem is emlékszem, hogy írtad-e, hogy már érzed-e a baba mozgását. :D szép időszak ez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Tesóm még mindig nem szült meg. :? :) elvileg tegnap, 17-én lett volna a dátum. a dokival utánaszámoltak és az átlagos 35 napos ciklus miatt áttették a szülés várható időpontját 20-21-ére. a második gyerekkel 4 nap túlhordás volt, de nem kellett megindítani azt sem, végül szépen magától elindult a baba. Mindkét gyerekét 3-4 óra alatt, szupergyorsasággal szülte. :shock: :lol: de ennek ellenére most is izgul picit. 8)

Kép

Kép
syrynx
 
 


Lyndee
nagyon édes a képen Arni. szinte hihetetlen, hogy már 1 hónapos!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Kép

Kép
syrynx
 
 


Sziasztok!

Rég jártam itt.

tabati - van már a pocid? Nincs kedved képet felrakni?

lujzici - gondolom csak akkor tesztelsz ha már 1-2 napot késik. Amúgy hogy érzed a dolgot?

syrynx - elhiszem,h izgul a tesód, hiába a 3. baba, minden szülés más.
A párom unokatesója is nemrég szült. Képzeljétek 1.5 hónappal a kiirt dátum előtt elkezdett szivárogni a magzatvize, bevitte saját magát a kórházba, megpróbálták visszatartani a szülést, de nem ment. Olyan gyorsan megszült,h a dokija nem ért be hozzá. Vicces volt, mesélte, h az előző szülésnél azért ordítottak vele, h nyomjon, most meg azért, h ne nyomjon! :)
Egyébként 2.5 kilós fiút szült. :D

Kép
pampalini
 
 


Sziasztok.
valaki tud valamit syl-ről? minden rendben volt a műtéten?

Timi
titimee
 
 


Tényleg, mi van Syl-lel? Nem ma volt a laparja?
Syl, ha jössz, légyszi meséld el, milyen volt!!!

Pampalini: azt sem tudom, hol írjak neked! :D
Hát, a teszttel az a helyzet, h 2 nappal le vagyok maradva a saját vonalzómtól... szóval ma még csak a 22. napon vagyok.
Tünet... hát... tele vagyok pattanással, de ez mindig így van. Most meg különösen. Mintha himlős lennék.
Ezen kívül kicsit émelygek, de ez meg vszleg a sok BKV meg autókázás miatt van.
Semmi más. De hát a 22 napon mi is lenne....

Kinga: olyan rég írtál! Jól vagy?

Képzeljétek, ma lecserélték a konvektorunkat, mert szénmonoxid szivárgásunk volt. Már egy jó ideje.... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!

Kép
lujzici
 
 


Lyndee: nagyon édi a kis Arnika!

Tabati: nagyon ügyes vagy, hogy fogsz járni tornázgatni. Én csak itthon döglöttem állandóan, meg is látszott rajtam.. :roll: Most már én is máshogy csinálnám. Ja és igen!!! Pocakfotót kérünk!

Syl: nagyon várunk vissza! Remélem jól vagy és minden rendben! Gondolok rád!

Lujzi: most látom, hogy már megint a ciklus végén vagy! Na hát nagyon drukk!!! Még jó, hogy kiderült a szivárgás!!!

Syrynx: remélem a tesód hamar túl lesz rajta! De jó nekik!

Mi meg 31-én költözünk, ma kezdtem a dobozolást, hát elég borzasztó, főleg Mátéval... Ma leesett a kis fellépőjéről és beverte a fejét egy gyertyatartóba ami a kezében volt + a már bepakolt dobozokba. :roll: Na de a lényeg, hogy mostanában nem nagyon fogok ráérni írni, csak ritkán, de igyekszem azért olvasni. Ha meg majd elköltözünk, egy ideig biztos nem lesz internet.
Egyébként ebben a ciklusban sem járok dokihoz, mert az sok lenne most a költözés közben. Majd utána megint elkezdem. Most próbálok egy kicsit diétázgatni meg tornázgatni, mert az utóbbi időben nagyon elszaladt velem a ló. :evil: Szóval azért addig még jelentkezem.

Kép
németh
 
 


ÓÓ, Kinga!! :( Hiányozni fogsz, gyere ahogy tudsz!!

Lányok!

Hétvégén megpróbálok felrakni pocakfotót is, meg az új szerzeményeimről is képet. :wink:

Timi!

A varrónő elérhetősége: 06-20-585-9375 Tóth Györgyné és a Szent Imre kórház közelében lakik, ott lehet ruhát próbálni, meg venni is tőle stb. Pontos címe: 1119 Fejér Lipót u. 64. (van weboldala is, azért mertem leírni a címét meg minden, mert ott ugyanezek az elérhetőségek megtalálhatóak. )

Syl!

Remélem jössz valamikor, hogy mi volt!!

Kép
Kép
tabati
 
 


Kinga:lehet éppen a költözés hozza meg a várt babót,emlékezz csak hogy nálunk is mi volt mikor babás lettem.Drukkolok hogy új hely új élet!++++++++++

tabati:várjuk a pocifotót! Én a kismama nadrágomat 10000 ft-ért vettem,ami farmer.Tök jó hogy ilyen olcsón meg tudjátok szerezni,mert felesleges érte sok pénzt kiadni amikor utána nem tudod használni. :?

syrynx:kíváncsi vagyok mikor szül a tesód,majd gyere a hírekkel!

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee
ok. majd megírom. ma beszéltem vele, még egyben van. :D a 2.gyerekét 2-3 nap túlhordással szülte. végül magától, nem kellett beindítani.

Ti hogy vagytok? Gondolom kialakult már a napirend?

Kép

Kép
syrynx
 
 


Lyndee, Timi!

Akkor még plusz egy előnyét leírom ezeknek a gatyóknak. Mindegyik úgy van megcsinálva, hogy utána le lehet szedni a kismama részét és csípőnadrágként lehet normálisan hordani majd.(persze oda van varrva, de a varrónő mondta ezt, talán olcsón leszedi ha már nem szükséges) Mondjuk mi több babát is szeretnénk, ezért inkább el fogok rakni későbbre. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Ma megszületett a Tesómék 3. gyermeke, aki KISLÁNY lett (két fiú után :wink: ) Fruzsina, Viola 6:36 kor érkezett, 3700 gr és 52 cm. Pont a Húgom névnapján. :wink: :lol: többet egyelőre én se tudok.

Kép

Kép
syrynx
 
 


Syrynx!

Gratula neki!!! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Syrynx gratulálok a tesódéknak. Sok boldogságot kívánok a kiscsajhoz :)

szorítsatok lécci, délután megyek a dokihoz megnézni hogy minden rendben van-e :)

Timi
titimee
 
 


syrynx:Gratulálunk a tesódéknak!Gondolom nagy a boldogság két fiú után!Szép husi baba lehet :wink:

Napirendet Arnika alakítja,attól függ mikor mennyit alszik.Már nem ébresztem három óránként,de 4 óránál tovább nem hagyom aludni a védőnő tanácsára.És persze az éjszakák is sokat befolyásolnak.Mert ha éjszaka nem alszik reggel tovább hagyom,így csúszik az egész nap.Még nem igazán tudom hogyan kellene beállni egy rendszerre,de ahhoz az kellene hogy végigaludja az éjszakát és akkor a nappalok is másabbak lennének.

Tippek esetleg,hogy hogyan csináljam hogy az éjszakát végigaludja?

Ma voltunk először bevásárlóközpontban.nagyon jó volt kimozdulni,Arnika jól viselkedett,aludt végig.

Tabati:neked mindenhogy megéri a gatyó ha több babát is szeretnétek.Én viszont megbántam hogy olyan drágán vettem mert egyenlőre nekünk nem lesz tesó.

Titimee:Drukkolok,gyere majd hogy mi volt!

KépKép
lyndee
 
 


Timi: na mi volt? Láttad is a picit?

Lyndee: szerintem nem lehet úgy alakítani, Máté 2 hónapos volt, amikor először végigaludta az éjszakát, úgy, hogy mondjuk este 10-kor evett, és reggel 5 után kelt. Az már azért jó volt, mert akkor megetettem és még tudtam kb. 9-ig visszaaludni. Addig szerintem nem tudsz mit csinálni.

Kép
németh
 
 


Syrynx: nagyon gratula a tesódéknak!

Kép
németh
 
 


Syrynx: Gartula a tesódéknak. Tudták, hogy lány jön vagy meglepi volt??

Tabati: Szerinted a varrónő nem kismamiknak is varr nadrágot?? Mert van itthone gy csomó anyagom és kellene pár nadrág. Azt mennyiért varrja nem tudod??

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok
Hát, nincs jó hírem. megnézték ma a babát a genetikai uh-gal is, de sajnos már nem dobogott a szive és nagyon kicsi volt (13mm). Holnap be kell feküdnöm a kórházba és elveszik a babát.
Sajnos így jártam. A dokinak tippje sincs, hogy mi történhetett de azt mondta hogy mostanában egyre sűrűbben fordul ez elő. na, nem mintha vigasztalna...

Timi
titimee
 
 


Titimee
őszintén sajnálom!!!! :cry: :cry: azt hittem rosszul látok, mikor olvastam a soraidat, kerestem a vonalzódat. :cry: mielőbbi felépülést kívánok neked, mint testileg, mind lelkileg!

Kép

Kép
syrynx
 
 


Tudom, hogy nem vígasztal téged, most, de nem szabad feladni, ennek ellenére.

A barátnőmék kistetót akartak, pár hónap után össze is jött, de 9. hetesen elment a baba. :( aztán kivárták a 3 hónap regenerálóidőt, és utána hamarosan újra terhes lett. most dec. közepén egészséges kislányt szült. :wink:

Kép

Kép
syrynx
 
 


Timi!!! Nagyon sajnálom! Nem is tudok mit írni neked, remélem sok erőd lesz mihamarabb felépülni, főleg lelkileg. Csak annyit tudok tenni, hogy sokat gondolok rád.

Kép
németh
 
 


Timi:Nagyon sajnállak! :(

Nekem meg volt a lapar,minden ok volt!Átjárható vagyok kivették a cisztákat,meg a sok kicsi cisztát kisütötték.Hát igen pcos vagyok!
Már szinte nem is fájnak a sebeim,kedden lesz varratszedés!

Kép

Kép
syl100
 
 


titimee:Nagyon sajnálom ami veled történt.Nem számítottam hogy ezt fogod írni,de gondolom te sem számítottál rá amikor a dokihoz mentél.
Mélységesen együttérzek veled,ne add fel!lesz még babád és egészséges!nekem is a vetélés után 3 hónap múlva fogant Arnika.Én akkor ikreket veszítettem el,műszeres bef. lett a vége.De csak előre szabad nézni!

KépKép
lyndee
 
 


Drága Timi!

Belesajdult a szívem, amikor elolvastam amit írtál. Alig tudom elhinni, mint egy rossz álom.
Nagyon sajnálom és imádkoztam érted, hogy lelkileg meg tudj vigasztalódni és hogy a műtétnél minden simán menjen és hogy hamarosan ismét foganjon egy egészséges kisbabátok.

Lujzi

Kép
lujzici
 
 


Timi!

Én is sajnálom, tudom, hogy nem vigasztal, de sajnos tényleg elég sokan elvetélnek a 12. hét előtt. :( Viszont az vigasztaljon, hogy utána nekik is születik sok-sok egészséges babucijuk! :wink:

A mi topicunkban is szinte mindenkinek megvan a múltja, vagy egy vetélés vagy egy méhen kívüli stb... Látod, Lyndee is (amúgy úgy emlékszem rá, mintha most lett volna, és már egy egészséges manó édesanyja :D ) Nekem meg méhenkívülim volt pont tavaly ilyentájt. Szóval kitartás a műtéthez és után a fel a fejjel tovább!!!

Remélem azért nem hagysz itt minket és pár hónap után próbálkozzatok újra mindenképpen!!!

Syl!

Ti mikor állhattok neki a babagyártásnak? :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Csucsu!

Csak kismamaruhákkal foglalkozik... :( Sőt, mondta, hogy rengeteg munkája van még így is, és ő inkább a tervezés részét jobban szereti, úgyhogy ki szokta adni a munkát, vannak bedolgozói is.

Kép
Kép
tabati
 
 


Timi - én is kerestem a vonalzódat. Annyira sajnálom, fel a fejjel! :(

Kép
pampalini
 
 


Timi: Nagyon sajnálom:( Erősnek kell lenned most . Meglátod ezután majd jön a baba és nem lesz semmi baj.

Kép
csucsu05
 
 


Syl: megkérdezhetem, hogy a cisztáidnak mi volt a tünete? Gondolkodom azon, h nem attól fáj-e a jobb oldalam alul már nagyon régóta.
Augusztusban az UH-án látszott egy kis folyadék, mondták is h lehet h egy kis ciszta pattant szét.
Amikor megjött, nem fájt nagyon a cisztás oldalad?

Én ma első cn-on vagyok megint. Első sokk után most megint nagyon várom a tojcsit, LH-át, reménykedést... alapvetően ez a babaproject tök izgi időszak. Ki akarom élvezni! :)

Kép
lujzici
 
 


lujzici:Nekem ami most hónapokig megvolt cisztám az az oldalam a bal,az érzékeny volt.Fura volt,hogy épp,hogy elmúlt a mensim már rögtön utána fájt a baloldalam alul,mintha a peteérés lenne.De nem az volt hanem a ciszta feszített!Nekem is volt folyadék látható az uh-kon!
hátha neked magától kipukkan.Nekem is sok kipukkant mensivel hónapról -hónapra,de most nagyon tele lettem!
De én pcos vagyok!

Kép

Kép
syl100
 
 


Sziasztok!
Köszi lányok az együttérzést.
lyndee: nekem is műszeres befejezés volt tegnap. nem volt egy leányálom. A doki elküldte a magzatot szövettanra, hátha megtudunk belőle valamit. Sajnos már kb három hete megállt a fejlődése, elég sürgős volt a műtét. Azt mondta a következő menstruáció után próbálkozhatunk (egyenlőre gyógyszerek nélkül). úgyhogy visszatértem a reménykedők táborába.
syl: mi az a pco?

Timi
titimee
 
 


Titimee:Mi is így voltunk hogy az első menszi után lehetett próbálkozni,de csak a 3.ban sikerült.vagyis jan.10-én volt a műszeres bef. és az utolsó menszi márc.13-án volt.
nagyon drukkolok az ujra felépüléshez++++++++++++++++

KépKép
lyndee
 
 


ttimie:Policistás ovárium szindróma.

Kép

Kép
syl100
 
 


Timi!

Miért volt sürgős a beavatkozás? Nemrég megvettem a bába válaszol c. könyvet, abban egy csomó természetes praktika meg segítség van a várandóssághoz a szüléshez meg az azt követő időszakhoz. Ott írja a bába, hogy ez a műszeres befejezés sok esetben teljesen felesleges, mert a vetélés magától is megindul, van úgy, hogy még a méhnyálkahártyát sem kell kikaparni. Nekem sem kellett anno, mert magamtól kitisztultam. Persze ez szerencse volt, mert ugye nekem a méhemben nem volt baba, csak megvastagodott méhnyálkahártya, és annyit feküdtem a kórházbna, hogy az alatt kitisztultam. A végén engem is ki akartak kaparni, de a dokim szerencsére először megnézte uh-val és feleslegesnek tartotta. De ha vastagabb lett volna akkor engem is műtenek, pedig látod simán kitisztultam magamtól is. Akár otthon is feküdhettem volna. No mindegy, tudom, mindenhol megcsinálják, csak nem értem miért nem lenne egyszerűbb hagyni a természetre, aztán esetleg utána megnézni, hogy maradt e vissza valami, mert ha nem akkor felesleges ilyesminek kitenni a nőt.

Kicsit sokat írtam, de még annyit, hogy a topicunkban is van egy kismama akinek alapból hármasikrei lettek volna, de az egyik meghalt. Neki nagyon kockázatos lenne kivenni, épp ezért hagyják, nem foglalkoznak vele, állítólag fel fog szívódni. Szóval csak ezt nem értem, hogy ha meg a nyálkahártya miatt kell kaparni, az meg kivérzik magától...De én nem értek hozzá, csak logikusan próbáltam átgondolni, meg amit a könyvben írtak.

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: azért mert már elkezdett bomlani, és mérgezte a szervezetemet. :cry: dec 29-én voltam előtte uh-on és a doki szerint utána egy-két nappal történt az elhalás.
Valószinűleg utro miatt nem vetéltem el.

Timi
titimee
 
 


Syl
sajnálom a pco-t. már sokaktól hallottam róla, de végülis nem tiszta, számomra, hogy van-e rá gyógyszer, terápia. annyit tudok csak, hogy nem zárja ki a teherbeesést, csak megnehezíti. A lányod előtt még nem volt ilyen gond, ugye? Viszont az jó hír, hogy a petevezetéked átjárható! :lol: Dokival mit beszéltetek? mi a következő lépés? Apát megnézték már?

Nálam 1. ciklusnap. nem ért meglepetésként, az lett volna érdekes, ha nem jött volna meg. Utóljára a 11. napon voltunk együtt, utána védekeztünk. Csütörtökön hívtak a régi cégemtől, hogy nem április elején kéne munkába állnom, hanem már korábban, két kolléganőm elmegy. :? Így rögtön Máté szülinapja után, február 5-én kezdek. Egyrészt vágyom felnőttek közé, meg a munka is hiányzott már kicsit, másrészt, meg nem tudom elképzelni, hogy a nap nagy részét Máté nélkülem tölti. Napi 7 órát fogok dolgozni, du 17-17.15 körül fogok hazaérni. Addig Apa lesz Mátéval. az utóbbi 2 hónapot 3-asban töltöttük, Apával. olyan jó volt. :lol: Karácsony előtt mondtam is Apának, ki kell használni ezt az időt, ki tudja meddig lesz ilyen. és tessék, már csak pár nap és átalakul az életünk. de hát még egy év és Máté már ovis lesz, úgyhogy változás lesz bőven az életünkben. Aztán a tesó is jön, majd csak egyszer... :D

Kép

Kép
syrynx
 
 


Képek a Tesómról és a kis Fruzsiról. (első nap készültek, kb. 8 órás volt a baba.) Már otthon vannak.
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
syrynx
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: