Új privát üzeneted érkezett!

Kiseger!

hat en is nagyon kivannam neked az a kisprucskot a hasadba, es jo lenne ha a ferjeddel is rendbe jonnenek a dolgok. Akkor aztan tenyleg felhotlen lenne a boldogsag. Jo lenne beszelgetni szerintem minel tobbet, hogy kideruljenek a dolgok, bar ugye a tettekkel mutatja igazan az ember a hetkoznapokban, hogy igazan a masikkal van, es szereti a masikat, de azert biztos hogy meg kell beszelni a dolgokat.

En a SOTE II-re jarok most egy dokihoz, tudod, clostit szedek most, es utrot is ad a ciklus masodik feleben, es azt mondta, hogy jo lenne azert egy vervetel, hogy akkor ne szedjem feleslegesen az utrot, mert ugye az kitolja a menzeszt, es akkor ha nem sikerult, akkor hagyjam abba az utrot rogton.
Na, szoval nagyon rendes a faszi, nagyon birom, es nagyon profi.

Andi!

En is remelem, hogy a tegnapi teszt amit vettem pozitiv!!!! Mi baratokkal megyunk tancolni, de en is szivesebben maradnek otthon a ferjemmel, ugyanazon okbol kifolyolag, mint te!
Jobb lesz az ugy nektek, nem kell feleslegesen egy halom cigifustot beszivnod!
A kisbabonak meg nem lesz semmi baja, hidd el, nem fog ketszer megtortenni ugyanaz!
Egeszseges kisbabad lesz, es jovo szilveszterkor meg a szoptatas miatt nem tudtok majd elmenni bulizniKépKépKép

pusz es boldog uj evet nektek is, es sok sok babat a jovo evre!!! Az a mi evunk lesz, en erzem!!!!

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Sziasztok!

Dodo!
Szorítok nektek és minnél előbb jelentkezz a jó hírrel. Már vasárnap! Érezzétek magatokat jól a buliban. BÚÉK

Kisegér!
Amikor ezelőtt terhes voltam megcsináltattam a méhlepény vizsgálatot, azt nézték nincs-e kromoszóma rendellenesség. Az negatív lett. Tehát nem genetikai probléma. Pécsen tanácstalanok voltak. A genetikus szerint ez egy véletlenszerű dolog volt, mivel egyik ágon sincs ilyen betegség. Egy hibás gén okazta. Szerinte pici esélye van, hogy megismétlődik, de nem zárta ki teljesen. Csak bízni tudok.

Azért remélem mostmár megértitek, hogy nem vagyok teljesen nyugodt. Ezelőtt is minden eredményem negatív volt. Ezt a probkémat nem tudja semmilyen vizsgálat kimutatni. Csak a 20. hét környékén lehet uh alapján először észrevenni. Ez egy csontosodási probléma.

De én most nagyon BIZAKODOM, és nem akarom elhinni, hogy a jóisten mégegyszer ilyen megpróbáltatás elé állítson.


Kisegér!
Nagyon kívánom neked, hogy 2005-ben teljesen rendeződjön a kapcsolatotok, és biztonságban érezd magadat a férjed mellett. Kívánom, hogy a babótok megfoganjon és örömmel jöjjön a ti szerető,egymásért küzdeni tudó, boldog családotokba.
BÚÉK!
andi71
 
 


Szia, Andy!
Először is, szerintem semmi, de semmi baja nem lehet a babádnak, ez tuti!Higgy nekem a jövőbe látok!Na, jó nem látok, csak szorítok....Ez a szörnyűség egyszer megtörtént, kész, passz, még1* nem fog.ne is gondolj rá.Nagyon jól fogod fel a dolgokat, én a PCO-mat túldramatizálom, és erre a te válaszod ébresztett rá.Köszi.viccen kívül, évek óta először érzem magam egészségesnek.....és furi érzés, de nagyon jó..leesett rólam egy nagy kő.Köszi, bízom én is benne, hogy sikerül.egyre jobban bízok...Szerinted kivárjam a hat inszemet, vagy három után menjek lombikra?Mert feldobták ezt a lehetőséget is.Egyre jobban azt gondolom, hogy végig kellene csinálni a 6-ot.vagyis már csak egyet, mert az sikerülni fog.:-))Mi otthon szilveszterezünk 5 haverral.csak lájtosan, és nálunk ki kell menni cigizni, a lakásba nyem engedem!:-)))
Dodo! küldök mailkát.Kíváncsi vagyok, persze, ami segíthet minden érdekel. Akkor vasárnapra kell szorítani, ugye????++++++++++++ meg hétfőre is egy adag++++++++++++++++, minden okés lesz,meglátod.
Kisegér, köszi, az üdvözlést, remélem nem melegszünk bele nagyon, vagy inkább úgy mondom, hogy lesz még bőven más témánk is, büdi pelus, fogzás, meg ilyenek.:-)))
Köszi, aszem az erőmmel nincs gond, és lekopogom,egyre lazábban és természetesebben veszem az akadályokat.
neked milyen betegséged van, vagy a párodnak van?

Lányok mindenkinek nagyon boldog új évet, és váljon valóra az álmotok..........
A tesztelőknek két csík, a kismamának egészség, a sorban állóknak pici lélek a pociba.....

Jövőre mindenki aki csak idebekukkant legyen babás!!!!!!!!!Ezt akarom!!!!!
(ezt úgy mondtam, mint valami nagy hókusz-pókusz varázsló)
:-))))))))
Üdv.BosziMutyi

Ilduci
Kép[/url]
Kép[/url]
mutyi
 
 

 
 

Mutyi!

Remelem, te kis boszi, hogy teljesul minden amit itt leirtal!!!!!
Akkor mi mihamarabb babasak leszunk! Andi, neked meg boldog pocakosodaast, es nem lesz semmi baj!

Vasarnap meg remelem jo hirekkel jovok, de jojjetek ti is jo hirekkel, hogy minel hamarabb uritsuk a topicot!

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Aranyosak vagytok.
Dodo, a beszélgetés nem vezet nálunk előbbre... már próbáltam. Itt az idő-tényező játssza a fő szerepet, kivárjuk,mi alakul ki (és talán át-.)

Andi, ne szorongj, ne gondolj a múltra. Tudom, hogy ezt nehéz megállni, mert akkor is terhes voltál, meg most is az vagy, tehát a szitu hasonló, de mégsem ugyanaz. Ahogy minden terhesség és szülés más, és ahogy minden gyerek, nő, ember, orvos is más. Nincs két egyforma. Most minden más, még ha hasonló is. Talán ennek tudatában nem gondolsz majd annyit az egyszeri és már lezárt múltra.
Most a jövőt nézd és csak azt. Várd a boldogság beteljesülését, olyan boldogan és ártatlanul, sértetlenül, mint a ma született bárány.

Mutyi, én pco-s vagyok. Én sosem fogtam fel tragédiának, egyszerűen ez van. Nekem csak azt mondták, amikor kiderült a pco-m, hogy szóljak, ha terhes akarok lenni, és segítenek. (Sote).
Addig szedjek fogigátlót vagy Diane-t. És kész. Szóltam. És most segítenek.
Az volt csak a fura, hogy rögtön, minden előzetes nélkül az inszemet ajánlották. (Szabolcs u.). Addig ez szóba sem került. Én nem akartam, hiszen senki nem mondta korábban, hogy "ekkora baj van", hogy beavatkozás szükséges a babához. És nem is kellett, a 3. ciklusban, az első ovulációra összejött a baba, csak sajnos nem akart élni. De ez már más tészta, hiszen a termékenységemmel legfeljebb "2 szurinyi" probléma van. Én így fogom fel.
Most meg már jöhetne egy épkézláb bébi is.
kisegér
 
 


Dodo, ki a dokid? A sotén az enyém is nagyon rendes volt, Újházynak híták, imádtam. A cukrosságom miatt kellett otthagynom és a Szabolcsba mennem, pedig ott senkiben sem tudok igazán megbízni, és főleg nem valami emberi a dokim, ahogy a problémákra reagál. Csak a cukros terhességben állítólag ő a fejes...
Mikor lesz eredményed?
kisegér
 
 


Kiseger!

Eredmenyem meg aznap delben lesz, hetfon, allitolag ezt mondtak, de sajnos nem erzek egyaltalan semmit ugyhogy nem fuzok hozza tul sok remenyt. Multkor legalabb a cicim fajt...
A dokim Toth Peter. Ujhazy csinalta multkor nekem az UH-t, rendi volt.
Sajnalom, hogy nem tudsz megbizi senkiben a Szabolcsban. En sem voltam ott tul jo dokikkal korulveve, tudod...

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Kép

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Sziasztok, mindenkinek nagyon boldog, egészséges babákban gazdag új évet kívánok!!!

Dodo, hajrá hétfőre!
kisegér
 
 


Sziasztok!

Hát először is szeretnék babaáldásban és békességben gazdag új esztendőt kívánni nektek.

Ne haragudjatok, hogy ritkán jövök, ha jövök is, megvallom, a Kaális topikba kukkantok be először, mert most is pl a saját sztorimat látom megismétlődni valaki mással Kép Nehéz ügy ez a lombik, és ha az ember egyszer elkezdi, nehezen szakad ki belőle.
23-án elment a terhesség, 27-én volt még rettenetes görcsöm, úgyhogy már 2 hete vérzek lassan. Ez agyrém. De mivel most síelni voltam, meg kondiztam, meg futottam (ez is egyfajta emlék-űző, ez a túlmozgásos állapot), bízom benne, csak emiatt vérzek még mindig. Egyébként a havas-hegyes környezet segített sokat.
Jan 12-én megyek Krizsához, beszéltünk az Adimetről (bár szerinte nem vagyok PCOs). Hát meglátjuk. Szerintem májusig várunk, az április végi esküvőnk miatt. Kéne addig egy-két peteérés, hogy legalább ciklusom legyen. Egyébként hogy még mindig zaklatott vagyok, azt az bizonyítja, hogy most is azt álmodtam: őrjöngve követeltem valami kórház orvosától, hogy mondjanak diagnózist, miért nincs gyerekem 2 év után. Ő meg csak széttárta a kezét, és azt mondta: Asszonyom, mit javít a helyzeten, ha tudjuk a diagnózist? pffff..... Kép

Ne haragudjatok, hogy még csak egyoldalúan tudok csak "beszélgetni", csak magamról, de még nem tisztultam ki eléggé, azt hiszem. Néha napokig nem akarok hallani az egészről, most eg alig estem haza, és máris jöttem ide. Még idő kell.

Puszi mindenkinek (Egérkém, neked külön is, bár nem szeretnék "kivételezni" senkivel, de hidd el, én is gondolok rád)
snori
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon boldog, babás új esztendőt kívánok Nektek!

Nóri!
Nagyon örülök, hogy jelentkeztél. Kívánom, hogy minnél előbb túltedd magadat az egészen, és előre tudjál nézni.
Örülnék ha újra a régi Nóri tudnál lenni. Én őt nagyon szerettem, mert nagyon jó tanácsai voltak mindig és olyan szeretettel tudott szólni hozzánk.
Én is mindig olvasom a Kaális topikot és tudom hogy nagyon nehéz neked, de fel fogsz állni. Ugyanúgy ahogy Stella is. Őt különösen figyeltem, mert egy a dokink.
Örülök, hogy azért ki tudtál kapcsolódni, és mostmár visszavárjuk a régi Nórit.

Dodo!
Nagyon várom a holnap reggelt. Remélem jó hírekkel szolgálsz, és nagyon boldog új esztendőd lesz. Szívből kívánom Neked!

Fea!
Neked is nagyon drukkolok 4-re. Kívánom, hogy ez az inszem eredményes legyen!

Kisegér!
Neked is kívánok egy egészséges babót erre az esztendőre. Kívánom, hogy a pároddal fenntartások nélkül, őszintén közel kerüljetek újra egymáshoz. A megújult szerelem gyümölcse lesz majd az áhított babótok. Kívánom nektek!

Mutyi!
Örülök, ha tudok segíteni, hiszen mások nekem is nagyon sokat segítettek. Ne tekintsd magadat betegnek. Nagyon sok ismerősöm van akinek PCO-san lett babója. Kívánom Neked is, hogy már a februári inszemmel egy babó költözzön a pocakodba, így majd a többire már nem is lesz szükséged.

Kagyló!
Mi "személyesen" nem találkoztunk itt a topicban, mert mire én jöttem, te már nem voltál.
Kívánok neked is nagyon szerncsés, boldog új esztendőt.

Puszilok mindenkit!
Andi
andi71
 
 


Sziasztok lanyok!

Nahat nekem sajnos atom negativ a tesztem, ugyhogy holnap nem is megyek vervetelre, mert felesleges, semmit nem is erzek, ugyhogy ez most nem jott ossze. Nahat ugy latszik a Joisten meg mindig probal bennunket!

Na, azert annyira nem vagyok szomoru, azt hiszem azt nem tudnam nagyon elhinni, hogy sikerult, ugyhogy ez igy most a szokasos erzes, amit erzek mar 3 eveKép

Andi!

Hat sajnos izgulasnak nem lett jo vege, en annyira nem izgultam, mert ereztem, hogy nem erzek semmit...

Nori!

Kivanom neked, hogy sikeruljon tuljutnod most a nehez idokon, es utana ujra gyere kozenk jokedvuen. Tudom, en is nagyon sokaig magamba voltam roskadva, de aztan rajottem, hogy ugy csak rosszabb, igy hat nyitottam a vilag fele, es jobb is lett akkor.

pusz

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Dodo!
Nagyon sajnálom. Remélem az új év meghozza a várva várt sikert. Ne add fel!

Andi
andi71
 
 


DodoKép Sajnálom...
fea
 
 


Sziasztok!

Nóri, isten hozott újra köztünk! Örülök, hogy a legnehezebbjén azért már túlvagy, és hogy sikerült egy kicsit lazítani a hegyekben! Meglátod, pár hónap múlva nem fogsz annyit gondolni erre az egész szomorúságra. Most még nyilván tele van az összes gondolatod a történtekkel, és ráadásul a vérzés is állandóan arra emlékeztet. (Nekem annak idején sajnos egy kis Xanax is kellett a megnyugváshoz, és rengeteget segített...)
Nem lehet leállítani valahogy a vérzést? Vagy ez így jó?
Hogyhogy nem vagy pco-s? Ezt mi alapján döntötte el a doki? Jók lettek a hormonjaid? És ha nincs pco-d, akkor mi okozza a rendszertelen vérzést?
Köszönöm a külön puszikat :-)))

Dodo, ha most nem jött össze, akkor még tavasszal meglesz az a baba, most már jó úton vagy, és megvan a megfelelő orvos.

Andi, jókívánságokat! Jól vagy? Milyen a pocaklakód? Már "nagy" lehet...Érzed a pocakodban?

Fea, én is sajnálom. Ne add fel, legközelebb menni fog.

Anna, te nagyon eltűntél! Merre kószálsz?

Jaj, majdnem elfelejtettem: Képzeljétek, nekem az Adimettől rendesen megjött 31 napra!!! Annyira boldog vagyok! Ez azt jelenti, hogy normálisan működök?!

Nóri, te mit tudsz az Adimetről? Kell mellette progi pótlás? Vagy akkor tök simán lehetek terhes? Hogy van ez?
Azon gondolkoztam, hogy nem a lisztmentes étrend segített-e inkább hozzá a normál ciklushoz... vagy a kettő együtt?
Ki tudja?

NA puszi mindenkinek!
kisegér
 
 


Egérke, vaami csoda folytán megéreztem, hogy írni fogsz most Kép Általában szoktál ilyenkor este.

Nem tudom, azt mondta a Mágus, a 3 hónappal ezelőtti hormonkép, amit az UH-n látott (persze fogigátlózás közben, a lombik előtt), meg ahogy reagáltam a stimura, az egy sem vall PCO-ra. Ugyanakkor tény, hogy az inzulinom magaska. Most akkor határeset vagyok, vagy mi. Talán ezért van, hogy nyáron 3 spontán ciklusom volt, utána meg hirtelen megint nem volt. Ugyanakkor meg a prolaktinom kúszott fel, ami viszont az idegességre vall. Szóval zavar az egész.
DE: én is kapok Adimetet!!! Kép Jan 12-én felírja. Azt nem hinném, hogy a no liszt-kaja bejátszhat ebbe a 31 napos ciklusba, maximum a szénhidrát-bevitel csökkentése erejéig, ami az inzulin-izélgetésre kedvezően hat, az szerintem inkább arra lesz jó, hogy minden oké legyen a babával. Én mondtam neked, hogy az Adimet jót fog tenni! Én is ebben bízom! És hogy progi kell-e? Nem hiszem, már ha jó minőségű pete érik, akkor lesz jó sárgatest is.
Szóval a válaszom: igen, tök simán lehetsz terhes. A lány, akit egyszer mondtam, most töltötte be a 12.hetet. Soha életében nem volt spontán peteérése, talán csak kamaszkorában. Hormonos stimulálással 2-szer esett teherbe, megszakadtak, a magas LH szint miatt (PCO!!!). Most lett spontán pé-je, teherbe esett, terhes maradt.... simán az Adimettől.... Szóval csak szedjed.

Dodo... sajnálom, de gyerünk tovább. Kicsit hosszú a 3 év, én is kezdek már visszarettenni, hogy a 2.év végét taposom, de ez van. Mindég közelebb vagyunk a célhoz. Érzésem szerint figyelmes dokid van, az ilyen aranyat ér.

Andi, kellemes pocakosodást! A tünetekről nem regélsz egy kicsit? Kép Vagy jól bírod nagyon?

Fea, már csak 2 nap. Karate Kid-nek ki kellett bírnia ezt a navalyát is, hidd el. (Ja, hogy esetleg a többiek nem értik az elnevezést Kép anyukája inszem napján karatézott Kép )

puszkó mindenkinek. Ja, Anna már nekifutott a 2.lombiknak, tudtommal, mostanában kezdi!
snori
 
 


KOszonom az egyutterzest, remelm ez az ev jobb lesz. Legalabbis baba-ugyileg, mert egyebirant nem igen panaszkodhatunk, ugyhogy mar csak ez hianyzik az eletunkben.

Nori! Neked is jo lesz ez az ev, most mar felkeszult a zservezetetd, tudja kovetkezoleg mit kell tennie!

Andi!

Tunetek? Engem is erdekelnenek! Nem untatsz veluk, mondd el nekunk is!!!

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Sziasztok!

Nóri, örülök, hogy megint írtál. Köszi az infókat az Adimetről. Az a lány mennyi ideje szedte, hogy most terhes lett? És most folytatja a terhesség alatt?

Nagyon nagy öröm, hogy lehetek spontán terhes, hiszen ez az egészet természetessé és egyszerűvé teszi. Egy világ fordult meg bennem. Korábban mindig úgy képzeltem, hogy ha terhes leszek, akkor nem is fogok rá gondolni, és csak véletlenül derül ki, hogy babát várok. Egyszer csak hányingerem lesz meg fájni fog a cicim, és akkor elkezdek töprengeni... Egy pár jó szeretkezés, és ott a baba- de jó lenne!!!

A lisztérzékenység csinál olyat, hogy nem jön meg a mensi. A diéta betartásával viszont visszaáll a ciklus.

Most nekem valami rettentően erős és fájós, ilyen csak a legelső volt. Remélem, estére rendeződik valamennyire, mert már aggódom.

Fea, bocs, elnéztem az üzeneteket, azt hittem, volt egy negatív teszted. Szóval megy a drukk holnapra.
kisegér
 
 


Sziasztok!
Majd jövök és válaszolok, most csak Fea miatt ugrottam be.

Fea!
Merre vagy? Mond már a jó hírt!!!!!!
andi71
 
 


Fea!

Tudjuk, hogy ma teszteltel, gyere hozzank a jo hirrel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Fea, én is miattad jöttem... holnapra remélem meglesz a jóhír!!!
kisegér
 
 


Negatív a tesztem...

Fea
fea
 
 


Fea!

Végtelenül sajnálom, hogy ismét nem sikerült. Ne add föl, eljön majd az idő mikor boldog kismama leszel.
Nekivágtok a 3. inszemnek, ugye?

Andi
andi71
 
 


Sziasztok!

Ma voltam dokinál, szerinte minden a legnagyobb rendben van. A babó 17 mm, és szépen dobog a szíve. A doki szerint a terhességi kornak megfelelő a mérete. Látszanak a kis karképződmények, de még igazán csak ezután fog fejlődni. Betöltött 8. héten vagyok.
A doki javasolta az amniocentézist, az előző terhesség problémája miatt. Attól nagyon félek.
Na de az még odébb van.

Egyébként a tüneteim szinte semmi. Néha émelyeg a gyomrom, egyszer volt erősebb hányingerem, meg néha szurdogál a hasam. Viszont az étvágyam az nagyon egészséges. Félek, hogy sokat fogok hízni. Pedig nem kellene. Az előző terhességben fogytam 10 kg-t.

Szóval köszi az érdeklődéseteket, jól vagyunk és minnél előbb szeretnék közületek valakivel tapasztalatot cserélni.

Drukkolok Nektek!

Andi
andi71
 
 


Sziasztok!

Andi, csak így tovább! Az amniocentézissel mit tudnak megnézni? Nem a Down-kórra való az a vizsgálat? Vagy más genetikai eltérést is kimutatnak vele? Reméljük, nem kerül rá sor. Egyébként még nem hallottam olyat, akinek problémát okozott volna ez a vizsgálat... Te sem leszel kivétel.
Mikor esedékes?

Fea, sajnálom, majd most sikerül a legközelebbi!

Dodo, Nóri, többiek, hol vagytok?
kisegér
 
 


Sziasztok.
Csak röviden. Sajnos méhenkívülim van, azért vérzek. Szép kis 8.hetes terhesség, bal petevezetőben... Kép Szerencsére elhalt teljesen, nem is fejlődött ki, így nem vagyok olyan nagy életveszélyben, csak kicsiben... relatív, mert hát 18 mm, ott a petevezetőben... kedd óta vagyok a Szabolcs utcában, Murányi semmit nem csinál velem, azt mondták, ehhez nem kell nyúlni. Nagyon besokalltam, hazajöttem saját felelősségre, hétfőn vissza kell menni, mert ha berobban, a telefonig se jutok el, ha egyedül vagyok. Kép Jövő héten meglátjuk, máig még nem csökkent, a HCG-m még mindig 170, ha nem csökken, ki kell venni.
No, belőlem meg lehetne formázni a kiábrándultság szobrát. TOTÁLISAN elegem lett. Ölelek mindenkit
snori
 
 


Nori!

Ez hihetetlen. Egyszerűen nem igaz, hogy ilyen tortúrán kell keresztül menned. Még jó, hogy végül elmentél dokihoz. Reméljük felszívódik és nem kell kivenni.
Tudom, hogy nagyon el vagy kenődve, meg eleged van az egészből. De meglátod megoldódik ez a probléma, és ahogy múlik az idő begyógyulnak a lelki sebek is nemcsak a fizikaiak.
Nagyon drukkolok, hogy minden ok legyen és ne kerüljön sor a műtétre. Vigyázz magadra.

Puszillak és minden jót neked!
andi71
 
 


Nóri, végtelenül sajnálom... Ez borzasztó lehet. Nagyon együttérzek veled. Remélem, nincsenek nagy fájdalmaid.
Tudom, hogy a Szabolcsban a körülmények nem a legjobbak. Lelkileg jobb otthon, mint ott, abban a régi, kopott kórházban a nagy pocakosok között, idegen ágyban, közös szobában.
Szeretnélek megnyugtatni.
Úgy tudom, hogy sajnos ilyen szövődménye viszonylag gyakran van a lombiknak, tehát nem veled van a baj.
Megpróbálok vmi pozitívat is keresni a történtekben, bár tudom, hogy most nem könnyű befogadni:
1. Ezek szerint nincs ismeretlen oka a vetélésednek, tiszta lappal indulsz a következőnek.
2. Méhen kívüli terhesség nem szokott ismétlődően előfordulni.
3. Nem tudom, mennyire lehet igaz, de nekem mindig az jut eszembe a méhen kívüli babákról, hogy nagyon akarhatnak élni, és erősek. TEhát neked erős babád lesz egyszer.
4. Kiderült, hogy mi volt az oka az eddigi baba-nélküliségnek és megvan rá a 'gyógymód'+ a megfelelő orvos.

Nagyon szorítok, hogy ezt a nehéz időszakot viszonylag simán átvészeld, és ne nyúljon el sokáig. Bízzunk benne, hogy nem kerül sor műtétre.
És aztán pihend ki a történteket.
Sokszor ölelllek.
kisegér
 
 


Andi!

Nagyon orulok, hogy jol vagy, es minden rendben a kicsikevel. Csak igy tovabb!!!!

Fea!

Sajnalom, hogy nem jott ossze ez az inszem!
DE azert itt van Andi, jo pelda, neked is osszejohet a kovetkezo!!!!!

Nori!

Juj, nagyon sajnalom. Ez eleg durva. En nem tudtam, hogy a lombiknal ez igy elofordulhat konnyen, de biztos hogy ez meg egyszer nem fog megtortenni!!!!
Muranyirol inkabb nem irok, ugyis tudod mi a velemenyem.
Kivanom, hogy ne kelljen muteni, hanem megoldodjon, es ujra erore kapjal!
Vigyazz magadra,

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Sziasztok Lányok!
A "megint megjött"-be szoktam írogatni, de a héten már mi is belevágunk az első inszembe, ezért jöttem hozzátok.
Nálunk minden rendben van, de a babó mégsem akart jönni. Ma vagyok a 11. napon, most voltam UH-n, van egy 19X14 mm-es tüszőcském. Szerintetek ez jónak számít? Szerdán lesz a legközelebbi UH-m, aztán csütörtökön és pénteken is inszem. Nálatok is két egymást követő napon csinálták? Eddig azt hittem, hogy ez csak egy nap.
Előre is köszi a válaszokat.
Bogi
bogi1975
 
 


Szia Bogi!

Üdv itt nálunk!
Szerintem szép nagy tüsző lesz ebből a hétvégére. Meg biztos a többi is még növöget.

Nekem már négy inszemem volt de mindig csak egyszer csinálták. Én úgy tudom, hogy csak akkor van mind a két nap, ha nem repedt meg a tüsző. De azt meg tudják nézni uh-on. Legalábbis nekem így volt. És kétszer már eredményes lett.
Neked hol csinálják? Kapsz tüszőrepesztő szurit?

Sok sikert!
Andi
andi71
 
 


Andi!
Köszi a választ. Neked pedig nagyon-nagyon gratulálok a babócádhoz. Olvastam a történeted.
Te vagy előttem most a jó példa, hogy lám-lám inszemmel is sikerülhet.
Egyébként szegedi vagyok, itt fogják csinálni az inszemet is.
Az a baj, hogy a mai UH-n nem tudtam rendesen beszélni a dokimmal, mert UH közben bejöttek hozzá, hogy menjen gyorsan, mert az egyik betege nagyon rosszul van. Kutyafuttában elmondta, hogy szerdán jöjjek megint UH-ra. Kérdeztem tőle, hogy a férjemnek mikor kell jönnie, csütörtökön vagy pénteken? Annyit szólt erre vissza az ajtóból, hogy mind a két nap!
Így azt sem tudom, hogy kapok -e tüszőrepesztő szurit.
Te emlékszel még rá, hogy Neked mekkora tüszőid voltak? Téged mivel stimuláltak? Én 4 Gonalt kaptam.
Bogi
bogi1975
 
 


Sziasztok,

jelentem, újra itthon Kép A HCG 25 alatt van, pár nap és teljesen kiürülök, és már nem vérzek. Mondjuk lassan már nem is tudom, honnan jöhetne még, hihetetlen, de 1 hét alatt 3 kg-t fogytam. Most annyit eszem, mint aki a lágerből szabadult, pedig a kórházban is tömött mindenki.
A képlet még ott van a petevezetőben, de be fog tokosodni és felszívódni, ez pár hétbe is beletelhet. Mindegy, most úgyse hajt a tatár, egy darabig nem gondolok erre az egészre. Illetve, hát még szerdán Krizsa-beszélgetés, meg jövő hétfőn kontroll.
Abszurd,sokan nem is értik, de lombiknál 5-6% a méhenkívüli esélye, a spontánnál fele se... én beleestem. Állítólag túl magasra nyomják a babát beültetéskor, és felkeveredik a méhből. Szép...
Mindenkinek köszönöm, aki gondolt rám, jólesett nagyon. Különben nem vagyok olyan vacakul, már eljutott a tudatomig, hogy május-június környékén újabb akció. Komolyan.

reagálva: Andi, neked fiad lesz. Lányokkal szoktak hányósok lenni. Kép
Kisegerem. A lány, akit meséltem, júliusban kezdte szedni az Adimetet, és októberben lett terhes. Általában 2-3 hónapot szoktak mondani, ennyi idő kell, mire elkezdi kifejteni a hatását közvetetten a ciklusra. Azt nem tudom, szedi-e még, de a babája él és egészséges.
Fea, tudom, hogy rosszul voltál hétvégén, kérlek jelentkezz.
snori
 
 


Sziasztok!

Bogi, ne aggódj, sosem fogjuk teljesen megérteni az orvosokat. Az a lényeg, hogy a doki tudja, mit csinál. Szerdán szerintem mindent részéletesen elmond. A 19-es tüsző jó nagynak számít, még 2-3 mm és eléri a céltartományt.

Nóri, nagyon örülök, hogy látlak, és valamivel felhőtlenebbek a gondolataid. Jó, hogy már itt tartasz a hcg-vel. Murányi biztos nem akar neked rosszat, nyilván megvan a fogatókönyv a te esetedre is, és ez a nem-megoldás a legjobb neked. Már nem mész vissza a kórházba? Milyen gyakran kell uh-n vizsgáltatnod magad?
Júniusra összejön a babád.

Andi, mi van a bébivel?

Én most hőmérőzgetek, hogy lássam, van-e peteérés. Nem értem, mi van velem. A 9. napon 36.9 volt a hőm, és iszonyúan kívántam a szexet, a 10.-re leesett 36.5-re. Most is annyi.
Pénteken megyek a diabetológiára. Akkor leszek a 13. napon, úgy terveztem, hogy bemegyek egy uh-ra tüszőnézőbe, ha fogadnak. Vmikor októberben kezdtem az Adimetet, most ezek szerint a 4. hónapnál tartok. Ideje, hogy rendeződjenek a hormonjaim...

Fea, mi volt a baj veled?

Annáról tudtok vmit?
kisegér
 
 


Bogi!
Ne félj biztos mindent elmond a dokid. És mindenhol másképp csinálják.
A férjednek azért kell mindegyik nap menni, mert én úgy tudom, hogy jogilag csak a helyszínen leadott spermiummal lehet megcsinálni az inszemet. Remélem nem írtam butaságot.
Én menogont kaptam stimura, repinek utoljára decapeptilt, előtte choragont. Ezt az inszem előtt 36 órával előbb kell beadni, hogy időre repedjen a tüsző. De lehet, hogy neked nem kell repi szuri, azért kell menni mind a két nap.
Nekem az inszem előtt 4 nappal volt 18-as tüszőm, és csak egyetlen egy db, inszemkor a nyh 11 mm. Ugyhogy a te tüsződ már eleve nagyobb volt. Ne izgulj minden ok lesz.

Nori!
nagyon örülök, hogy újra otthon vagy és úgy néz ki "szerencsésen" meguszod a dolgot. Próbálj meg lazítani, nem gondolni arra ami veled történt. Tudom, hogy ez nem könnyű. Készülj ez esküvődre és legyél nagyon boldog menyasszony. Aztán következhet a 2 lombik.
Köszi a biztatást. Az előző terhességben is csak a 14. hét után voltam hányós, a genetikai vizsgálat alapján kislány lett volna. Majd meglátjuk! Fő, hogy EGÉSZSÉGES legyen!

Kisegér!
Drukkolok neked a tüszőkhőz. Lehet, hogy most lesz peteérésed? Akkor most tessék szexelni! Főleg, ha kívánod is!
Köszi a babó jól van. Remélem... Csütörtökön 17 mm volt. Bízom benne, hogy nem lesz semmi gond.

Mutyi, Dodo, Fea!
Merre vagytok?

Andi
andi71
 
 


Egérke!
Alapszabály! Nem szabad hőmérőzni! Én nyáron használtam, ugyan vagyogattak-voltak ciklusok és ezt mutatta nagyjából, de nem az igazi. Olyan megtévesztő, és csak idegesíti magát az ember vele! Az Adimet csak lassan hat, hiszen előbb ezt az anyagcsere-folyamatot rendezgeti. Szerintem inkább hormonokat érdemes nézetni, hogy vajon lejjebb ment-e már az LH szinted! Én is nagyon kíváncsi vagyok már erre a gyógyszerre.

Én holnap megyek a Kaáliba, kérni fogok uh-t is, amúgy meg jövő hétfőn megyek kontrollra. Nem tudom, szerintem hetente kell visszajárnom, míg el nem tűnik. Azt, hogy most hogyan lesz ciklusom egyáltalán, marha jó kérdés, de annyira nem izgat, őszintén megvallva...

Bogi, sztem holnap kapod meg a repi szurit, és mivel csüt-n még nem fog megrepedni, azért mész még pénteken is. A Szabolcsban is így csinálták. Amúgy meg a legtöbb helyen a repi után 2 nappal kell csak menni.
snori
 
 


Andi, Nóri, Kisegér!
Nagyon köszönöm Nektek a válaszokat, nagyon megnyugtattatok. Picit aggódtam, hogy mi van, ha kicsi ez a tüsző, mi van ha kevés ez az egy...
De most már várom a holnapot!
Nóri, én is szorítok Neked, hogy minden rendben legyen a dokinál!
Bogi
bogi1975
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát most jöttem az UH-ról. Nem vagyok annyira feldobva az eredménytől. A tüszőm a hétfői 19X14-ről 18,5X17,5-re változott, a nyálkahártyám 10,5 mm. Megkaptam a repesztő szurit, holnap és pénteken kell mennünk az inszemre. Szerintetek ilyen kis aprócska tüsző esetében azért még van esélyem egy babára?
Bogi
bogi1975
 
 


Bogi! Miért aprócska ez a tüsző? A repi még 1-2 mm-t lök rajta, aztán eldurran. Érett lesz az. A nyálkahártya is elég vastag, ebből úgy tűnik, az ösztrogéned már magas, tehát érett petesejt van benne. Persze, hogy van esélyed.

Én megjöttem a Kaáliból, kaptam Adimetet, de Krizsa megmondta őszintén, a petefészkeim is eléggé megduzzadtak most, abszolút PCOS-jellegű, láttam rajta, fél a cisztásodástól. Úgyhogy ha nem lesz mensi, febr vége fele vissza kell menni mensit csinálni (mintha én magamtól nem tudnék az itthoni progi-készítményeimmel Kép ), és utána fogigátlózás, ő már áprilisban kezdte volna a következőt, hát akkor lesz ebből május az esküvő miatt. Nesze neked, spontán baba.
snori
 
 


Ja, és megerősítette, a gyanút, meg a Szabolcsos feltételezést is, hogy itt méhen belül is volt valami. (A magas progi miatt). De már tökmindegy.
snori
 
 


Nóri!
Reméljük a legjobbakat, hogy cisztád az nem lesz, májusban az esküvőd után baba viszont igen. Másodszor biztos sikerülni fog!

És köszönöm Neked, hogy megnyugtattál. Akkor mégiscsak optimistán készülök a holnapi napra.
Bogi
bogi1975
 
 


Sziasztok!
Bogi!
Szerintem sem kicsi ez a tüsző, a nyh is igen szép. Tessék optimistán állni a dologhoz. Mondom én... A Nóri tudná, hogy én is hogy paráztam. Ők nyugtatgattak, meg biztattak. Szóval holnap minden ok lesz, meglásd! Két hét múlva meg hozhatod a jó híreket.

Nóri!
Tényleg csak reménykedni lehet, hogy minden ok lesz. Én úgy tudom, hogy PCO mellett is lehet spontán peteérés. Meg az sem biztos, hogy PCO-d lesz. De te erről sokkal többet tudsz.
Olyan jó neked, hogy készülhetsz az esküvődre! Lesz nagy lagzi is? Igazi fehér ruha, koszorúslányok? Nekem ez volt életem egyik legboldogabb időszaka. Kívánom, hogy te is így éld ezt meg!

Képzeljétek, ma egész nap émelyegtem. Hiába ettem, ez sem használt. Máskor szokott. A Tescoban minden büdös volt. erre a párom rakott káposztát kért. El tudjátok képzelni? Brrrr...

Andi
andi71
 
 


Sziasztok!

Bogi, semmi baj azzal a tüszővel. Jó lesz ez babának. Az a fél centi eltérés lehet tévedés is, nem lehet olyan pontos az uh.

Nóri, van már ruhád? Én a Héjja szalonban kölcsönöztem, mert ott voltak egyszerűek is viszonyleg olcsón. Ha kell 38-as magassarkú fehér cipő, szívesen kölcsönadom az enyémet, nagyon keveset hordtam. Piros cipőm is van, az gyönyörű. Meg pici hajgyöngyeim is vannak, ha érdekel.
Miért fontos most éppen a petefészek mérete? Miért lenne cisztád? Biztosan a rengeteg hormon okozta a változást, és idő kell, mire visszaáll minden a régi rendbe.
Egyébként nekem 60 nap volt, mire megjött a műtétem után+. Az még éppen normális ilyenkor-ezt a Krizsa mondta. Az Adimet meg viszonylag gyorsan segít, úgy látom. Majd próbáld a benne lévő papír szerint adagolni, mert különben nagyon rosszul lehet tőle lenni. Gondolom, Krizsa rögtön 3*1-et javasolt...
Elmúlt már a vérzésed? Azért az nem rossz, hogy első lombikra 2 baba is megtapadt! Ezek szerint jó befogadó vagy.

Andi, azért ez az émelygés most kivételesen örömet okoz, nem? :-)))
kisegér
 
 


Egérke,
köszi a felajánlásokat. A Héjja ruhák elég szépek, láttam a katalógusban. Engem viszont az a szerencse ért, hogy egy kompetens varrónő megcsinálja a ruhát, olyat, amiből később báli ruha is lehet (tehát nem is biztos, hogy hófehér lesz, talán lesz benne valami kis halvány árnyalat), és olyan szabásút, amit istenigazából én akarok (már kinéztük). És hát nem drága, olcsóbb, mint a kölcsönzés (na jó, a ruha anyagától függ azért, mert ha Bécsben veszi meg az anyósom... Kép ).
A lábam 40-es... Kép (175 centi vagyok...)
Nem tudom, miért hangsúlyozódott ki ennyire megint a PCOS. Talán azért, mert alig akarta felírni az Adimetet, én könyörögtem ki, merthogy "csontosak a kezei, ujjai, vékony, nem PCO-s". Aztán amikor megnézett UH-n, elismerte, hogy most nagyon nagyok a petefészkeim, és ez arra utal. Persze, napi 3-at írt fel, hát én tuti, hogy eleinte napi 1gyel kezdem, mert nem akarok rosszul lenni.
Egyébként a vérzés már vasárnap elállt, de úgy, mintha elvágták volna. És ennek nagyon örülök, már nagyon untam ezt az egészet.

Andi, részvétem Kép De ezt vigyorgósan mondom ám. Decemberi kocsonyazabáló korszakomban (amikor terhes voltam ezek szerint), én a saját kutyámat is büdösnek éreztem Kép Ha kinyitottam a hűtőt, büdös volt. Reggelinél a vitaminkapszula büdös volt. Úgyhogy ismerős...
snori
 
 


Bogi!

Minden OK volt? merre vagy?
andi71
 
 


Nóri, én azt olvastam a pco-ról, hogy van típusos és nem típusos pco-s egyed is. Ki milyen. Többnyire kövérek és szőrösek, de vannak normál kinézetűek is.
Nagyon örülök, hogy végre elállt a vérzésed, tudom, milyen nyomasztó tud lenni. Most így már jobban tudsz a jelennel és a jövővel is foglalkozni.
Visszatérve az esküvőre: hány embert hívtatok bulizni? Mentek templomba is?
kisegér
 
 


Sziasztok Andi, Nóri, Kisegér!

Túl vagyok a második napon is. Tegnapra tüszike tovább nőtt (igazad volt Nóri), 20mm-es volt, a nyh. pedig 11,7. Megvolt az inszem viszonylag rövid idő alatt, de elkezdtem vérezgetni. A doki azt mondja, nagyon előreugró a méhem, nehéz volt bevezetni azt a katétert vagy mit, ezért történhetett ez. Aztán feküdtem egészen estig. Ma ismét UH, tüszike tovább nőtt: 22mm, nyh. 12mm. Még mindig nem repedt meg. A doki megcsinálta megint, egy picit most is véreztem, de már alig.
Megkérdeztem a dokit, hogy a vérzés befolyásolja -e esetleg az eredményt? Azt mondta, a vérzés a méhszájnál volt, ő a méhbe vezette be a spermát, így nem.
Nem tudom, mit gondoljak. Olyan kis tudatlannak érzem magam. Mi a véleményetek?
Azért biztos ami biztos, a hétvégén belehúzunk a Párocskámmal. Ki tudja, talán pont most jön össze spontán. Tudom, ez az, amit már soha nem tudunk meg, ha sikerül.
Furcsa, hogy a Choragon után sem repedt meg a tüsző. A ciklusaim mindig 26-28 naposak. Több még soha nem volt. Már meg kellett volna történnie az ovulációnak a 15. napon, nem?
Szóval kérdőjel, kérdőjel mindenütt.
Kíváncsian várom a véleményeteket.
Bogi
bogi1975
 
 


Sziasztok!

Bogi, szerintem jó esélyeid vannak ilyen vastag nyh.-val. Kérdés, hogy vajon a tüsző megrepedt-e azóta. A pici vérzés nem hinném, hogy problémát okozhat. Nem tudom elképzelni, miért nem repedt meg a tüsződ a Choragon után másnap. Korábban is nézegettek uh-on? Akkor megrepedtek a tüszőid?
Írtad, hogy veled minden rendben. Miért javasolták az inszemet? Mit vizsgáltak eddig rajtatok?

Többiek, merre jártok?

Én ma voltam a Szabolcsban. Pco-s jellegű petefészkek, semmi tüszőérés. Most nem értem, mi van. Akkor hogy lehetett most normál ciklusom? És mi van, ha megint időben jön meg a mensi, miközben nincs is peteérés? Létezhet olyan?
A diabetológián megtalálták az első diab. szövődményemet- a láb erei nem tágulnak rendesen... Még néhány 10 év és fájni fognak a lábaim, meg égni, zsibbadni, ha nem vigyázok... Csupa öröm az élet, szép kilátásokkal :-((( Remélem, a szemem rendben van még. Nem akarok megvakulni.
kisegér
 
 


Bogi, az a tüsző meg kell hogy repedjen, hiszen a nyálkahártya mérete - mint már mondtam - érett petesejtre utal (mert van olyan is, hogy nő, nő a tüsző, de nincs benne érett petesejt, így ösztogéntermelődés sincs). A Choragont ki adta be? Én már hallottam olyat, hogy azért nem volt lombikos(!) stimuláció után leszívás, mert egy béna valaki csak az oldószert fecskendezte be! Egyébként Choragon után ritkán szokott másnap megrepedni, ez a ritkábbik eset, nekem is két napra rá repedtek, de amúgy a 46 óra belefér, tehát Choragon után lehet, hogy csak ennyivel reped. Bogi, ne aggódj, magától mindenképpen el fog durranni. Csak szexeljetek... Kép
A vérzés tényleg csak méhnyaki, 1 napig van ott egy kis horzsolás, semmi köze a méhhez, tehát a megtapadást nem befolyásolja.
Bogi, most azt javaslom, idegeskedés helyett mindenképpen csak feloldottan szeressétek egymást a pároddal, menjetek el kirándulni, kapcsolj ki!

Egérke. Hanyadik napodon voltál most? Nehezen tudom elképzelni, hogy peteérés nélkül lett volna ilyen szabályos napú ciklusod. Egyébként, van egy cikk, amit ajánlok elolvasásra, ebből kiderül, hogy azért a Metformin kezeléstől sem lesznek pöccre 28 napos ciklusok, a lényeg az ovuláción van, ami lehet, hogy csak mondjuk 21 napra jön. Ez a cikk: www.magyart.hu/abs/merck.doc

Kicsit tudományos, de a lényeg ott van benne.

Továbbá, hallottam most egy nagyon ügyes, vajákos bállítottságú PCOS-os lánytól tippeket (aki mellesleg a Kaáliba jár november óta, de még csak most kezdik kezelni, persze többek közt Adimettel). Krómtablettát szed, és olyan teafőzetet iszik, amiben benne van 2 egység kecskeruta-fű, 1 egység csalánlevél és 2 egység feketeáfonya-levél. Mind a kettő kifejezetten az inzulinérzékenységet növeli, a kecskerutafűben olyan hatóanyag van, mint a Metforminban. Továbbá barátcserje alapú, vitex drazsét szed, ami külföldi oldalakon többször úgy van említve, mint a PCOS zavarainak kiváló rendezője, a Premens gyogyit ebből csinálják. Ő október óta issza-eszi ezeket, és hosszú idő óta decemberben 29 napos ciklust produkált, ovulációval, és most megint...

Esküvő: déli szertartás lesz, az ebéden a vidéki rokonság lesz inkább, össz.kb 40 fő, és esti buli lesz inkább a barátoknak, kb.60 fő. Bele fogunk dögleni a költségvetésbe...
snori
 
 


Sziasztok!

Nóri, köszi az oldalt, megnézem mindenképpen. Az uh-n a 13. napon voltam, és reménytelenül nem látszott semmi. Minden kis pete egyforma pici volt, nyh.= 6 mm :-(((

Én nem vagyok vajákos típus, de a gyógynövényeket nem utasítom el egy az egyben. Viszont ezekről még soha nem hallottam, és azt sem tudom, hol lehet beszerezni ennyire különleges cikkeket. Azt hiszem, egyszerűbb megmaradni simán az Adimetnél. Valahogy az az érzésem, hogy az uh lelet ellenére normális időben jön majd meg a mensim.
Te egyébként megpróbálnád a gyógynövényeket? Mi a véleményed róluk?

Esküvő: ha esetleg még nincs helyetek, merem ajánlani a Fenyőgyöngye éttermet a Szépvölgyi úton. Vmi 2500 ft körül volt az esküvői menü (2+ 1/2 éve), de volt 1700-ért meg ennél többért is. Nagyon olcsón megúsztuk, 60 főre vmi 150E ft volt piával együtt. A ruhám 50E volt. Szóval kb. 500E-ből minden megvolt. A zenéket számítógépről töltöttük le, készítettünk 8 CD--t 2 hét alatt, és elvittük a saját lejátszónkat. Nagyon-nagyon jól sikeült, végig volt tánc, mindenki jól érezte magát.
Ügyeskedjetek, nagyon megéri!
kisegér
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: