Új privát üzeneted érkezett!

Szöszi, farkaspóz Kép...ezt még nem hallottam, igen jót röhögtem rajta. Mi 3 hó után kérdés nélkül nekiláttunk, kicsit más mint előtte volt, de a semminél jobb Kép
Bogár Kép
Marcsi pénteken remélem nem feljtek el szólni a könyvekről.
Redit, igen a baldahint az aminek írtad, én nem láttam ágyneműhuzat-szettet baldahin nélkül, pedig nekem nem kellene. Majd varrok belőle takaróhuzatot.Kép A fejvédőt úgy képzeld el, hogy a rácsra belülről felkötözött vatelines-szivacsos anyag. Így nem tudja kidugni a lábikóját kezét mindenét a rácsokon.Főleg fejnél van de láttam olyat is amikor körben az egész ágyon volt.
Hétvégén 2 cm-t nőtt a pocakom kerülete Kép
hurki
 
 


Hurki Kép
Köszi, most akkor már tudom, mi az.

2 cm? Az tök jó. Én nem mérem, de most már fogom Kép

A farkaspózt megkérdeztem apától, hogy tudja-e mi az. Férfi lévén, persze hogy tudta, és először csak annyit mondott, hogy az, amit ő csinált 12 hétig Kép

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Sajnos úgy alakult, hogy mégsem tudok menni a talira, mert épp akkor jön a festő befejezni az ablakok mázolását. Olyan nagyon sajnálom. Ráadásul a májusi talira esélyem sincs, hiszen kb akkor szülünk. Sebaj, majd utána!

Hurki,
Én vettem ágyneműhuzat szettet a Brendonban többféle mintával is, ami csak paplan- és kispárna huzatból áll, semmi más nincs hozzá. Ráadásul mindenféle méretben van nekik és jóval olcsóbb mint a komplett garniturák (kb. 2500,- ft).

Humi (36+2)
humi
 
 

 
 

Sziasztok!

Baldachin-szett: en pl a Nagyvarad ternel levo Bebiker diszkotnban vettem olyan szettet, amit a Brendonban arulnak, szerintem olcsobban. Bar amit mi kineztunk, nem volt draga emlekeim szerint a Brendonban semKép

Hurki, szoszi: oks a fuvar. Marcsi, ahogy most allunk, pl odafele ki tudlak vinni mindenkeppKép Marha odatalalok hozzatok....Visszafele kicsit necces, mert a gyerekules melle nem tudom befer-e 2 pocakos kismamaKép

orsoly
orsoly
 
 


Marcsi!

Írtam korábban, hogy nálam kiadó 3 hely a kocsiban. Hol laksz? Ha kell oda-vissza szállítás, akkor dobj meg egy méllel (cím a profilomban), és egyeztetünk.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Barbi Kép
Köszi az infót. Én amíg nem volt baba nem vettem semilyen újságot, de pont ezt a számot egy barátnőmtől megkaptam, mikor kiderült, hogy ikreket várunk. Kép

Cat Kép Ha gondolod, el tudom vinni a talira, ha neked nincs meg.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
Nekem nincs meg az újság, és megköszönném ha elhoznád. Lefénymásolom, és visszajuttatom a köv. hétenKép.


BöbebabaKép
Az első 12, hétben no sex, de aztán lehet birkózni óvatosan. A progi pótlást pdig már a 11. hét közepétől csökkentették velem, így a 12. héten teljesen leálltunk. Zökkenőmentes lett az átállás. A szexet jobban élvezik a lurkók, mint az állandó nyulka-piszkát fent.KépKép

VandaKép
Nagyon sajnálom.KépKép Mielőbbi jobbulást kívánok a lelkednek, és, hogy hamarosan térj vissza közénk.

LányokKép
Most értem haza vidéki körutunkról. Képzeljétek roham léptekkel elkezdett nőni a pocim.Kép Úgy örülök neki. Már terhesnek nézek ki.Kép

Pusz
Cat
(13+2)

Cat
Kép
cateye
 
 


Orsoly, haza is fogsz tudni hozni Kerepes-Kistarcsáig ugyi? Ha mégis Te mennél Marcsihoz én elkalauzollak.
Szöszi honnan jössz? cím a profilomban, mehetnénk együtt is Orsolyig.
Olyan jó lesz látni a sok növekedő pocakot, fotót hozzon minden anyuka!!
pusszancs HUrki
hurki
 
 


Cat Kép
Megbeszéltük. Az újság nálam lesz. Szerintem vannak benne hasznos infók.
Én is szeretnék már pocit Kép Nem ezt a mostani kis puffadt valamit Kép Kép Bár este határozottam poci alakja van, de a többi napszakban inkább plusz három kilónak tűnik Kép Kép

Orsi + 2 Kismackó
7+6

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Orsoly, Beszti!
Köszi a fuvarlehetőséget. Ha nem kocsival megyek, akkor párom odavisz, közel lakunk Edikéhez (10-12km), de lehet hogy hazafele valakihez bekéredzkedem Rákoskeresztúr városközpontig. Túlhajszolt apa meg szabadnapot kap.

Mit csináljak? A szokásos gyümölcssalátámat nem tudom prezentálni ebben a szezonban, a Beszti tésztasaliját nem vihetem mert Beszti viszi. Egy márványkuglóf lecsúszna, vagy inkább ne édességet? Franciasaláta? vagy hagymakarikás, főtt tojásos majonézes krumplisaláta?

MJ Móni!
Ha erre jársz! ÉN még mindig kétségbeesve várom az amerikai zelleres saláta receptedet.

Hurki!
A könyveket kikészítettem, de jobb lenne ha már ma bepakolnám őket a táskába.

Én meg 32 hetesen leálltam a hizással 10kg-nál tartok, pedig mostmár direkt eszem 2 helyett. viszont ma meg tegnap úgy érzem a nyakamig ér a méhem és a tüdőm meg a vesémnem már nincs is hely.

Dorisék már Svájcban vannak.

Marcsi
marcsiria
 
 


Hurki!Kép
Kuldtem mailt.
szoszi
szoszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Csajok én úgy örülök NektekKép, mármint a növekedő pocitoknak. Olyan jó lesz Titeket újra látni, de már gömbölydedenKép

Hihetetlen, hogy telik az idő!!! Cat már a 14. hétben, Orsi már a 8-ban. Marcsi Te meg már lassan lebabásodszKép, nem is beszélve Hurki 2 centivel nagyobbodott pocakjáról Kép

CatKép
Sikerült a CD-t megszerezni? A szóban forgó Kismama újság nálam is fellelhető. Köszi a reflux infót, újság már megvoltKép

pusza
az örömködő Bogarancs

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


MarcsiKép
Ha lehet szavazni én a krumpli salira szavaznék! Persze döntsön a többség.

OrsiKép
Na azért nekem sem komoly még a hasam. Most kb a férjemével egy méretűKépKép

BogárKép
CD-t még nem sikerült megszerezni, így örülnék ha el tudnád hozni, ha Eszter tudja nélkülözni egy picit. Lemásoljuk és beadjuk a párodnak a munkahelyre.

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Tasztalt Kismamik, kéne nekem egy kis segítség... több témában.
Az első. Normális, ha fájdogál a pocim alja? Nem görcsöl, hanem tompán fáj?
A második. Meg lehet valahogy előzni a fejfájást? Mert ugye gyógyit nem szedhetek rá, de ebben a trutymó időben előjött?
A harmadik. Lehet valamit azért tenni, hogy végre egy huzamban többet aludjak, mint 5 óra? Tudom, hogy baba mellett nagy szó lesz ez, de most rettenetes. Egész nap tiszta kóma vagyok, este későn bírok elaludni, és hatkor kinyílik a szemem, pedig iszonyú álmos vagyok még.
Emelett tegnap óta a hányinger visszatért/ vagyis előjött, amolyan egésznapos, enni nincs igazán kedvem, mert attól csak rosszabb.... Na jó, nem nyafogok többet, csak egy kicsit most összejöttek a dolgok.

Orsi+ 2 Kismackó
Ma kezdjük a 9. hetet Kép azaz 8+0

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!Kép
A kismama újságot ne "cipeld", megvan nekem is és tudunk fénymásolni is. Az egyik babakocsi élőben is megtekinthető.Kép
A pocidért meg ne aggódj, pillanatok alatt hatalmas lesz, csak bírd majd cipelni. Majd mutatok fényképet mekkora voltam a végén. Na nem ijesztgetés képpen...de elég brutál.

Marcsi!Kép
Zoli hazavisz, ha a nagy pocakoddal kiszorulsz Orsolyéktól.Kép
Rád külön készülök, nagyon fincsi új tejpépeket vettem.KépKépKép

Barbi!Kép
Ádám nagyon édes, olyan huncut mosolygós szemei vannak.Kép Gyere te is talizni, az a pár ezer kilométer nem lehet akadály!Kép
Mindig eszembe jut, hogy egyszerre kellett volna szülnünk...

Beszti!Kép
Tésztasali nagyon fontos, nem is kellett volna kérdezned mit hozzál.Kép

Humi!Kép
Kispapi nem bír el egyedül a festővel??? Gyere talizni!Kép

Vanda!Kép
Nagyon sajnálom.KépKépKép

Ma megyünk oltásra. Kis drágáim olyan vidámak, még nem sejtik mi vár rájuk. Bezzeg nekem már görcsben a gyomrom.

Pusz, Edi
edi
 
 


Edi Kép Kép
OK. Akkor nem "cipelem", tényleg akkora súly van Kép Kép a pocim tudom, hogy meg fog nőni, csak ez a töltött galamb állapot átmenetileg a legrosszabb Kép

Marcsi Kép
A krumplisali szerintem tökéletes.

Lányok Kép
Mivel mi épp költözünk, így én az italok frontján szállnék be. Szombaton a párom marad a költöztetőkkel, átcipelnek mindent. Humi Kép nálatok is mehetne így Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!Kép
Nekem is fájdogált és feszült a hasam alja már egészen korán (igaz nekem akkor még hárman voltak) és sajnos végig meg is maradt. Az 5. hónaptól már csak pocaktartóval tudtam közlekedni. A hányinger is szinte folyamatos volt, de nekem pont az segített, ha ettem.
Szóval nyafogjál csak nyugodtan, én nagyon akartam ezeket a babákat, de ettől még nem volt egy leányálom a terhesség.

Pusz, Edi
edi
 
 


Kép Köszönöm a bíztató szavakat. Kép A babákat úgy gondolom senki sem szertte volna kevésbé, mint Ti vagy Mi Kép de ettől ez a hányinger még hányinger marad Kép

Lányok Kép Elmemélem Nektek mi történt tegnap meg a hétvégén Kép
A hétvégén a családnak is megmondtuk, hogy babónk lesz ( a nagyszülők már régebb óta tudják). Erre a rokonságom egyik felének majdnem mindentagja el kezdte mondogatni, hogy ők látták rajtam, hogy ők megálmodták... stb Kép Azóta is nevethetnékem témad, ha erre gondolok Kép Ők tudták előre Kép
A másik. tegnap kaptam egy Brendon katalógust, és este az ágyban nézegettem. Edi a haskötőről jutott eszmbe Kép Abban vannak fehérneműk is. A párom erre megkérdezte, hogy ugye én nem fogok ilyen retteneteket hordani? Na, ezen jól felhúztam magam, és mondtam neki, hogy bizony fogok Kép mert a babók súlyát ez jobban tartja... aztán ő is végiggondolta, hogy talán tényleg jobb a maminak így Kép Majd elmondta, hogy ő úgy gondolta, hogy a kismamik ugyanazokat a bugyikat hordják, mint korábba, csak lejjebb tolják Kép Kép Erre mondtam neki, hogy gondoljon csak bele, hogy milyen szuper kényelmes lenne neki, ha a csípőjére tolt gatyákban járna... ekkor belátta, hogy itt is tévedett. Kép
Olyan kis aranyos a drágám, néha rácsodálkozik dolgokra... Bezzeg a babák méreteivel tökéletesen tisztában van, mert ő utánaolvasott a neten Kép
"Röviden" ennyi Kép

Teljesen más témában lenne kérdésem.
Valamelyikőtök tudja, hogy hol lehet kartondobozokat venni? A hétvégén költözünk, és ahhoz kellenének. A párom venni szeretne, hogy egyendobozok legyenek, így az innen onnan ötlelek sajnos nem jók.
Előre is köszönöm a segítséget.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hurki: persze hogy elviszlek visszafele is KistarcsaraKép Meg szoszit is oda-vissza is akarKép Marcsi meg majd kiderul, akad itt tobb fuvaros isKép

Marcsi: en is krumplisalira szavazokKép Edi te akkor a salikhoz valo husit csinalsz, jol remlik?Kép Mert marcsak az hianyzik....Huuuu, en mar most ehes vagyokKép

orsoly
orsoly
 
 


Orsoly!Kép
Igen-igen, sütök fasírtot, meg Szöszi is süt töltött karajt, úgyhogy jöhetnek a salik.

Edi
edi
 
 


Orsi!

Ikeaban probald meg, mi is ott vettunk, szep kek-feher kockas. Csak az regebben volt. remelem most is lesz neked.

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


OrsiKép
Tudom ez téged nem vigasztal, de nekem még mindig van hányingerem napi szinten. Igaz nem egész nap, de tegnap este például nagyon kutyául voltam. Na és az alvással is rosszul állok. Minden hajnalban kipattan a szemem, és csak kínlódok az ágyban. Persze napközben olyan vagyok mint akit egy féltéglával fejbe vágtak, és nem tudok koncentrálni. Szerintem ez az alvásgond minden kismaminál megvan, sajnos.
A pocifájdogálás természetes, mert tágul a méh. Van aki érzi, van aki nem.

Az apósom költöztető, és azt mondta, hogy a Csepeli Papírgyárnak van egy szaküzlete (a Soroksári útról nyílik), és ott a legolcsóbb a papírdoboz. Sajnos pontos címet nem tudok, de nyomozom, de érdemes előtte felhívni őket.

EdiKép
Felkészülhetsz, hogy mi Orsival felforgatjuk majd a gyerekszobát, mert minden ikres téma érdekel minket. Azt hiszem sokat tanulhatunk tőledKépKép

Pusz
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat Kép
Köszi a tippet. Én is pont erre a papírgyárra jutottam. Most kaptam egy kis útvonalleírást, azt hiszem nekivágok. Köszi a segítséget Kép
Megnyugodtam, hogy akkor teljesen normálisak a tüneteim Kép Nem mintha így kevésbé lenne rossza a hányinger, de legalább nem agyalok azon, hogy valami gond lehet. Hétfőn megyünk "mozizni", már nagyon várom, 2 hete nem láttam a kismackókat. Kép

Edi Kép
csatlakotom Cathez Kép Tutira mi fogunk a legtöbbet kérdezni Kép Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok Kép
Látom ma a csapból is én folyok... de van egy kis gondom.
Ugye ma lenne esedékes a következő mensi. Magyarázható ezzel egy nagyon nagyon halvány barnás cucc??? Tisztára beparáztatott. Krizsa doki ma nincsen, holnap reggel nyolcra megyünk UHra. Soha nem volt ilyenem, így kicsit megijedtem.
Feküdjek most azonnal le, vagy elintézhetem a dobozos projektet?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Juj, de jo,hogy igy felelenkult a topik. Ha lesznek salik,akkor mar jo is lesz a husi meg a fasirt, mert nem biztos,hogy en meg salit is tudok csinalni, de majd igyekszem.

Orsi!Kép
Nekem a mai napig faj a hasam es mindig azon tunodom,hogy honnan tudja egy elso terhesseges kismami,hogy meddig termeszetes a hasfajas/huzodas/szurkalas es mikor kellene megijedni...Az orvos azt mondja,hogy ha barmi van menjek...de mikor van barmi? mikor "a, csak a mehszalagok nyulnak" es mikor van gond?

Alvas!
En az elejen jol aludtam,bezzeg most.Kb 15-szor ebredk meg ejszaka,mert nem esik jol a fekves, vagy a hasamat nyomom,vagy levegot nem kapok, vagy a gyerek rugdos. Aztan visszaalszom (mikor hamarabb mikor kesobb) vagy elmegyek pisilni,ami szinten kedvenc ejszakai elfoglaltsagaim koze tartozik. Es meg csak a 27.-ik hetben vagyok,tehat mindenki vigasztal,hogy ennel csak rosszabb lesz!Kép

Bugyi!Kép
En is azt hittem,hogy nem kell masik fehernemu,hiszen nyulik az es nincs hideg,aztan mikor a hasam kinyomta es ezert bevagott a fenekembe,hogy csillagokat lattam,akkor rajottem,hogy nincs kenyelmesebb a nagymama-tipusu tetrabugyiknal.Jo nagy meretben!

Mindezek ellenere, en ugy orulok,hogy nem udok aludni,faj a derekam es kicsik a bugyijaim,hogy csak na! Kép

Kepzeljetek,van mellszivom is!!!

Orsoly!Kép
Visszafele Veled jovok majd en is.De ne izgulj, en "csak ketten vagyok"!Kép

Kicsit hosszu lettem...
szoszi
szoszi
 
 


Orsi!Kép

Es mennyi a barnas cucc??? Mi van az uj dokiddal? Ot nem lehet felhivni?
Nekem ilyesmi nem volt, nem akarok hulyesegeket mondani.
Mindenesetre hivj fel valakit.Ha mas nem, probalkozz a sheringes dokikkal, a nyari babasok kozul sok lany kapott ott valaszt veszhelyzetben.
szoszi
szoszi
 
 


OrsiKép
Szerintem ha nem lesz több barnás cucc, akkor nem kell vele foglalkozni. Tudod nekem is volt a kimaradt mensi idején, nagyon halovány, párom szerint koszfolt, de a dokim szerint lehet, hogy az Utro hozta le, nélküle észre sem vettem volna. Ha mégis aggódsz, akkor tényleg hívd fel az új dokidat.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Orsoly, köszi előre is Kép
Orsi, alvászavar teljesen normális, engem rendszeresen hajnali 3-kor ébresztett, tomboltak a hormonok 1-2 órát, utána szunya. El fog múlni, amikor csak tudsz összevissza időben is de aludj, máshogy nem megy.Office depot, ikea árul dobozokat. Szép ötlet de gondoljon bele a kis párod hogy amekkorába szívesen hajtja bele a ruháját, ha ugyanazt könyvekkel megtömi nincs ember aki megemeli. Én szerettem a különböző dobozokat. Javaslom a gyógyszertárakat, mert ott nem nagyon tudnak mit kezdeni a nagy Tena Lady-s kartondobozokkal, masszívak is, tökéletes ruhásdobozok, egymásra is tehetők, ők meg jó estben örülnek, hogy megszadabulnak tőle. Miközben belepakolsz feliratozd majd a dobozokat, így is káosz lesz de úgy még rosszabb lenne.
Ne izgulj és ne gondolj semmi rosszra, sok terhességben jelentkezik a mensi idején ez a trutymó, van akinke még vérszerű is de nem annyi nem olyan mint a normális menstruáció. Nem lesz gond, persze idegőrlő. Szerointem ráérsz holnapután is elintézni a dobozaidat, inkább pihizz és nyugtatsd meg magadat.
Nekem már csak ritkán fáj a pocim, de még előfordul, és inkább nem is fájás mintinkább olyan lötyögős érzékeny szerű. Van viszoint hogy semmi érzés. Orsi, minden érzés jó. Nekem az elején olyan is volt,h ogy lekapartam a falat annyira görcsölt, tényleg majd meg vesztem, beijedtem, telefondoki, kérdezte vérzek-e, mondtam nem, nagyszerű akkor semmi baj beágyazódási görcsök. Na de ekkora? Igen ekkora. Szóval nyugi. Minden rendben lesz.
Pusz optiHurki
hurki
 
 


Sziasztok,

Hu de elenk lett a topic! Bocsi, nincs ekezetem, ugyhogy ilyen furan irok.

Orsi Kép
Pihizzel szerintem. A dobozok varhatnak holnapig. Nekem az elso ket-harom hetben volt olyan, hogy nem tudtam aludni, gondolom beindultak a hormonok. Azota atestem a lo masik oldalara, rengeteget alszom. A husveti unnepeket is szinte vegig aludtam. A hasam alja is fajt eleg sokaig, sokszor olyan majdnem megjon erzessel. Mostanra szerencsere elmult.

Cat Kép
De jo, hogy no a pocid. Nekem ugyis akkora van alapbol, hogy sajnos meg nem feltuno, de a nadragok kicsit szoritanak mar.

Lanyok, milyen kajat vigyek szombaton? Az a gond, hogy elutaztam, es csak pentek este megyek haza. Valami gyors sutit azert szivesen osszedobnek. Az jo lesz? Meg tudok vinni uditot, gyumolcslet.

Puszi, Alena
11+0
alena
 
 


Alena!Kép
Ne csinálj gondot a mithozzakból. Péntek este inkább pihenj, hogy bírd a nyüzsgést. Lesz itt annyi kaja, a végén mindig dobozolni szoktunk.

Orsi, Cat!Kép
Számíthattok rám, ikrekből naprakész vagyok!Kép

Orsi!Kép
Szerintem ma pihizz, a dobozok ráérnek.

Túlvagyunk az oltáson. Gyerekeim meg se rezzentek, nagyokat kacarásztak a doki nénivel. Csak én parázok állandóan. De szerencsére ez volt az utolsó (egy darabig).

Gyakorlott anyukák, Beszti, Orsoly!
Az agyhártyagyulladásoson kívül (ezt kapták most) van még valami oltás amit érdemes beadatni?

Edi
edi
 
 


Lányok Kép
Köszi a tanácsokat. Egyelőre semmi barna.
A mennyiségről: a reggeli ultro folyt akkor ki, és annak volt más a színe, magyon halvány barnás, nem a megszokott. Ez ijesztett meg!
A dobozok megvárnak. Nem szalad el előlünk a költözködés Kép
Ma még pihizek, és a holnapi UHn meglátjuk mi lesz. Remélem csak amolyan egyszeri "ráijesztünk a mamira" volt a gyerkőcök részéről Kép, és semmi bajuk.

Edi Kép
Örülök, hogy jól ment minden az oltáson. Nagyon stramm gyerkőceid vannak Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kép

KépKép
leone
 
 


Sziasztok!

Nekem is van egy kis gondom...
Ma voltam az első NST-n. Előre bocsátom nem vagyok megijedve.
Az NST jó lett, de az UH-n megállapították, hogy a baba még mindig ferde fekvésben van (jobb bordám alatt a feje, bal alul a popsija) és még azt is odaírták a papíromra: Bemenet előtt mindkét magzati lábfej. (A férjem szerint talpraesett szeretne lenni.Kép )
A fogadott dokimat az jobban aggasztotta, hogy az előző UH-n 19 nappal ezelőtt 86 mm-es BPD-t mértek, most meg 87-et. A papíromra azt írta: a növekedési ütem lelassult. Heti 2 mm-nek kéne lennie a növekedésnek, tehát majdnem 6 mm-nek, felmerül, hogy esetleg nem megfelelően táplálja a méhlepény, ami egyébként II. fokban érett. Egyébként kézzel tapintva korának megfelelő méretű a magzat, megkérdezte egy kollégáját is, ő ugyanezt mondta és azt beszélték meg, hogy aggodalomra semmi ok, de figyeljük gyakrabban, nem heti egyszer, hanem kétszer menjek NST-re, tehát pénteken is megyek. E mellett fizikai kímélet és bő folyadék.
Én úgy érzem ezzel nem lesz gond, biztos jól fejlődik a baba, a múlt héten a körzeti dokim csinált UH-t és alig tudott 84-es BPD-t mérni, (több mint 1 héttel az után, hogy 86-ot mértek) mondta is, hogy rosszul fekszik a baba és ezért nem lehet pontosan mérni. Ezt most is említette a fogadott dokim is. Ha mondjuk előszörre mértek kicsit többet, most meg kicsit kevesebbet, akkor pont nincs baj. Szerintem csak a fekvése miatt nem tudják jól megmérni, innen az eltérések.
A dokim nagyon rendes volt, mindent elmagyarázott, még azt is, hogy miért baj a farfekvés, hogy ha megrepedne a magzatburok, akkor a kiáramló magzatvíz előremoshatná a köldökzsinórt és akkor ha az elszorul a baba nem kap oxigént. Az kicsit jobban szíven ütött, hogy majd figyeljük és ha úgy látják, akkor 2-3 hét múlva megműtenek. Úgyhogy most az foglalkoztat, hogy lehetne rávenni babócát, hogy forduljon meg. BogárKép amiket kikeresett cikkeket elolvastam és próbálom alkalmazni. (Bár eddig még nem világítottam és nem csilingeltem, de úgy feküdtem, hogy a legtöbb mozgástere legyen a babának.) Egyrészt én a kiírás körül akartam szülni, 2 hét múlva nekem nagyon hamarnak tűnt, de az fontosabb, hogy én hüvelyi úton szeretnék szülni, ha csak lehet! Hozzá kell tennem, hogy az apukája farfekvés miatt császárral született, és anyósom szerint, pont így feküdt. Lehet ez hajlam, hogy nem fordul meg?
Várom a véleményeteket, hátha kicsit okosabb leszek!

Leone

KépKép
leone
 
 


Leone, tényleg nyugizz, próbálj meg nem rosszakra gondolni. Írok valami vígasztalót. anyukám első gyermeke a nővérem farfekvéses volt, így is született meg hüvelyi úton, szinte semmi fájdalommal!!! Sem a köldökzsinórt nem sodorta sem más gond nem volt, ő bele sem gondolt milyen problémák lehetnek. Ellenben én rendes fejes fekvéssel alaposan megkínoztam. Nem kell mindig a rosszra készülni, számtalan ember született farfekvéssel simán egyszerűen. Próbáld meg a módszereket de ha ő így szertene kijönni, ahogy a férjed mondta talpraesetten, annak biztos oka van és lehet egy erőszakos fordítgatás csak árt.
És nem is mindeninek indul a szülés magzatvíz elfolyással. Én kicsit haragszom is a védőnőkre dokikra és a sok okostojásra amiért folyamatosan elbizonytalanítják a kismamákat ahelyett hogy ebben a bizonytalan és hormonoktól megzavart állapotunkban inkább erőt, önbizalmat és hitet öntenének belénk.
És ha mégis császár lenne, miért akkora probléma? Ha a babádnak ez a jobb akkor te miért nem fogadod el?
Mellesleg anyósod szervezete nem a te szervezeted, az ő kondíciója, izületei medencéje nem a tied, még csak nem is hasonlít, akkoriban mikor a férjeddel volt terhes nem is volt ultarhang, a fekvését így merész lenne megegyezőnek kikiáltani, bocs ha anyósellenesnek tűnök de mi a fenéért táplálja beléd a félelmet?
Még ugyanazon nő két szülése is más és más, attól mert az egyikben nem tágul és császár lesz nem törvényszerű, hogy a második is az lesz. Ahogy tesóm farfekvéses volt én meg nem. Aki benned él és növekszik egy teljesen külön kis élet, de még a te részed, nyugodj meg és élvezd hogy még odabent van, mocorog-lubickol, és jól érzi magát. Majd ha nem tetszik neki már odabent ki akar jönni valamilyen úton.
Na még az ultrahangról.Ez nem egy pontos mérés. PLáne nem akkor mikor mocorog. A visszaverődő hangokból alkotja a képet. A 4D-n is láthatod mennyire életlen. Hogy lehetne így mm-re pontosan mérni? Ha szülés előtt közvetlenül megmérik és a gép megsaccolja a súlyát az sem lesz pontos! Össze pedig nem ment a feje ezt beláthatod. És van hogy híznak van hogy nyúlnak a babák, ahogy egyébként is nőnek a gyerekek. Lehet ő most egy kis husit növesztett inkább a combijára, majd köv alkalommal fejecskét növeszt. Nekem most azt mondták, hogy nagy baba lesz. Eddig teljesen átlagos méret volt. Ezek szerint most nyúlt, majd köv alkalommal pedig hízni fog és átlagos méreteket produkál. Ne aggódj, mostmár nagyon a finisben vagy, élvezd, hogy még nem szirénázik, és töltsetek nyugis meghitt perceket a pároddal.
Önbizalom!!! Puszi Hurki
hurki
 
 


Sziasztok Csajok!

Elnézést, hogy eddig nem jelentkeztem, de nem találtam a topikot és nem nagyon volt időm keresgélni (de már megvan!!!).

Már megírtam a választ, hogy nem tudunk menni a talira, de épp most mondták le a bulit.

Beszti,
ha jól emlékszem Te felajánlottál helyet a kocsidba! El tudnál vinni engem a kisfiammal. Mi Tökölön lakunk!!

Mi már jobban vagyunk! A múlt héten írtam, hogy náthásak vagyunk, hát a kisfiamnak hörhurutja és kötőhártya gyulladása volt.


Üdv.
Hóvirág
hovirág
 


Hóvirág!

Hát persze!KépKép Nem is lakunk messze!
Egy pontos címet (és ha bonyolult odajutni, akkor egy útvonalleírást is) küldj a mélemre.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok Lányok!

Akkor krumplisalit csinálok. szerintem sem kell túl sok édesség.

Azt hiszem a fuvarral nem lesz gond, férjem pénteken legénybúcsúztatóra megy, szombaton nem hiszem hogy bármit is szeretne csinálni vagy menni kocsival a regenerálódáson kívül.

Orsi!
Szerintem ha bármi miatt elbizonytalanodsz mindig az a legjobb ha lefekszel addig amíg lát a dokid és megnyugtat. Mostantól a babák az elsők, és a többi, a dobozok, stb. csak utána jönnek. És még rengeted új dolgot fogsz észrevenni magadon. néha én is megijedtem. volt hogy olyanokat álmodtam hogy meg kellene filmesiteni (az egyik thriller volt).

Edike!
köszi a desszertet, igérem szépen eszek, nem köpködöm szét a kaját rád, meg a szakállkámra.

Sok mindenről írnék még, de majd szombaton személyesen.

Marcsi
marcsiria
 
 


Leone!Kép
2 het mulva 38+1 leszel!!!
A 39.-ik hetben megindulhat a szules magatol is es akkor sem szamit mar koraszulottnek a babad. Nem tudom mit mondjak az altalad felsoroltakra, de a datum olyan nagyon mar nem korai szerintem,hogy emiatt aggodnod kellene!
En most ugy erzem a 38.-ik betoltott het utan mar barmibe beleegyezem.

szoszi
szoszi
 
 


Szöszi Kép
A korszülöttésgre tudtommal a 36. hét a határ ill. a 2500 gramm, de lehet, hogy én emlékszem rosszul.
Én most úgy vagyok, ha a 34. hét után születnek meg a babók, akkor már minden bent töltött nap ajándék.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


En is igy tudom,hogy a 37.-ik hettol nem szamit koraszulottnek sem,ezert probaltam ezzel nyugtatni LeoneKép-t,hogy a betoltott 38.-ik het mar nagyon is ok. En kiegyeznek vele.Kép

Mi volt ma uh-n?Gyere gyorsan meselj...

szoszi
szoszi
 
 


Orsoly, mailt írok, benne telszám, beszéljük meg hol és mikor találkozunk, illetve ha odáig autóval megyek akkor hova vigyen a kedvesem. Pusz HUrki
hurki
 
 


Orsi Kép

Gyere már, mi volt az UH-n??

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Hurki!Kép, Orsoly!Kép

Valtozott a leanyzo fekvese, inkabb tali utan mennenk vasarolni es nem elotte, mert 10-tol 11-ig keptelenseg elintezni.
Csatlakozhatnek akkor megis mar kifele Hozzatok?

Hurki!Kép
Irok mailt, megegyezunk Godollon hol talalkozunk?

szoszi
szoszi
 
 


Cat!Kép
Itt vagy? Te sem tudod mi van Orsival?Nem beszeltel Vele veletlenul?
szoszi
szoszi
 
 


SzösziKép
Én sem tudom hol van Orsi, de küldtem neki egy sms-t. Ha jelentkezik írok!

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


SzösziKép
Jól vannak OrsiékKép, a Kismackók is rosszalkodnakKépKép, minden OK volt az UH-n. A barnázás a méhnyakról volt, nem a méhből.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


CatKép

Köszi. 10 percenként jöttem nézni van-e már valami hír.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok Kép
Elnézést, hogy eltűntem, csak az UH után az új lakásba mentünk a mamámmal függönyt varrni, és rendet tenni. Most értünk haza.

A kicsikkel minden OK. Egyikük 20,0 másikuk 20,4 mm nagy Kép Van már kezük, lábuk, és jól mocorogtak.
Az egyik nagyon jó fej volt, mert háttal volt az UHnak, így elég nehéz volt bemérni, hogy mekkora Kép A szívük gyönyörűen vert.

Cat Kép már tudosított. A méhemben semmi jele barnának, vagy vérzésnek, így Krizsa doki szerint a méhnyakról jön a barna, és mivel a minimálisnál is kevesebb a mennyisége, így semmi veszélyt nem jelent. Ma alig volt.

Persze Kép azt is mondta, hogy a harmadik terhességnél már nem fogok ezen aggódni, mert tudni fogom, hogy bizony ez néha ezzel járhat Kép Jó fel volt Kép Kép

Köszönöm, hogy aggódtatok értünk... nagyon meghatódtam Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Olvasok gyakran, csak az irásig nem jutok!

Vanda! Oszintén sajnálom. Kép Mennyit kell várnotok?
Orsi! Örülök, hogy minden rendben, s csak ijesztgetnek a Manókák. Kép
Leone! Remélem már megnyugodtál. Kép Babám is korábban jött egy kicsit, és sem akkor, sem azóta nincs semmi gond. Kép Tessék vidámnak lenni! Kép
Cat! Olyan szivesen megnéznélek pocival. Kép
Hurki! Mindig olyan jókat irsz! Öröm olvasni. Kép
Edi! Kezet foghatunk, én is utálom az oltásokat. Szerencsére Manókám is jól bírja. Bár Ő szerintem már megismeri a doki bácsit. Amint elfektetem, már visit. Utána viszont boldogan gügyörészik neki. Kép Mint ma is.

Nagyon szép időt kivánok a talira, meséljetek majd! És kérek szépen csoportképet! Bogár, Te tudod a cimemet!

Puszi!
Andi
andi28
 
 


Sziasztok!

Edi, megneztem a profilodban a kepet, haat, te sem panaszkodhatsz,hogy huncutsagban hianyt szenvedsz!!!Nagyon aranyosak az ikereid!!!
Egyebkent, el birod kepzelni,ha a fenykepen ennyire latszik,hogy micsoda huncut legeny Adam, akkor a valosagban meg jobban az??!! Ma mar megint 2-szer szedtem ki a viragcserepbol, most ez a kedvenc foglalatossaga.

A talihoz nagyon jo szorakozast, esetleg ha lesznek kepek, nekem is kuldtok elerhetoseget,hogy megnezzem? A regi talik kepeit is mindig megneztem,igy egy kicsit olyan,mintha ott lettem volnaKép

Orsi, gratula az UH-hoz, csak igy tovabb!!!

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?