Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vagyok, csak kicsit elhavazódtam (tanulás, munka, na meg néha átmentünk 4-5 gyerekes családba /Vrea, minden elismerésem a tiéd!/).

Látom már én maradok az egyedüli, aki csak áprilisban kezd próbálkozni. Még mindenképpen megvárok egy menzit, mert parás vagyok. Így most elvégzem az utolsó simításoktat (leállok a kávéval, ledobok 4-5 kilót, elmegyek nőgyógyihoz stb.).

Melcsi, meglátod a korkülönbség pont jó lesz a két gyerkőc között (nálunk is hasonló).

Arnica, Csucsu, sziasztok!

Nem tudom, ki írta, hogy nem tud hőmérőzni, meg az LH tesztekről se semmit (én sem), kívánom neki, hogy soha ne is legyen rá szüksége!

Datolya

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Bocsánat, szóval Vera, minden elismerésem a tiéd!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Csucsu: Szerintem a 15.napon már elkezdheted az LH tesztelést és igaza van Lillának,hogynézd hogy van-e tojásfehérje!

Arnica: Nálunk a Hanna 3 hónappal a fog.gátló abbahagyása után megfogant! :D Azt hittem,hogy a 2. is ilyen gyorsan jön!Most már 1 éve nem szedek gyógyszert,de kb. 9 hónapja próbálkozunk :cry: Elvagyok kenődve minden mensinél!Hormonjaim rendben,ovum van!Ha nyárig nem lesz semmi,akkor apát elküldöm mintaadásra!Még ha neki nem is tetszik! :? Nektek mennyi idő alatt sikerült az 1.?

Kép

Kép
melcsi82
 
 

 
 

Berakta a vonalat a ciklus.hu!27-én volt pé-em,28-án ovum,amit a teszt is igazolt!Akció volt 26-án,28-án és 29-én! :wink: :D De most meg leesett a hőm-em :? :?: :!:

Kép

Kép
melcsi82
 
 


Jó reggelt!
Ma egy kicsit tovább lustiztunk apával. Még minidg az ágyban fekszem.

Melcsi
Jókor volt a hancúr. Biztos elkaptátok petikét. :lol:

Vera
Nem semmi, ami veled történt tegnap.
Na, csináltál ma tesztet?????? Írd ám meg.

Datolya
De jó, hogy jöttél. Nem baj, ha árpilisban kezditek. Biztosan hamar babás leszel.

Kép
p__lilla
 
 


Melcsi
Melyik napra rakta be a vonalat?

Kép
p__lilla
 
 


Melcsi!
Végülis 7 hónapig próbálkoztunk, amikor összejött a kis békánk! :) :) De csak azért, mert a 39-dik napon elmentem a dokihoz, hogy sehol semmi mensi, teszt nega, mi van már. Megnézett uh-val és azt mondta, hogy egy bazi nagy petesejtet lát a petefészkembe, ha gyereket akarok, akkor aznap akciózzunk. És lőn, rá 14 napra már pozitív volt a teszt! :lol: :lol: Persze, ha akkor nem megyek dokihoz, ki tudja mikor jött volna össze! :roll:
A hőleesés jót is jelenthet! :D :D

Datolya!
Lehet, hgoy nekünk is április lesz, meglátjuk! :)
Hogy bírsz a kávéról lemondani? :roll: És fogyni hogy szeretnél? Én is szívesen leadnék vagy 5 kg-ot!

Arnica
arnica
 
 


jóreggelt lányok.mizujs?
minenki túlélte a tegnapi vihart?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Lilla, remélem van némi jóstehetséged! A reggeli lustizás miatt pedig nagyon írííííííííígy vagyok :oops: .

Vera, remélem jól vagy! Nálunk nagyon durva volt, fákat csavart ki.

Arnica, ahogy a vonalzódat nézem, úgy látom küldhetek drukkokat, úgyhogy mennek. A kávéról nem tudom, hogy fogok lemondani, holnap kezdem :oops: :roll:, de tettem néhány óvintézkedést (vettem Kids instant kávét, meg koffeinmentes is van itthon), remélem segít. A fogyás nálam olyan dolog, hogyha nem kezdek el egy nap enni, akkor jó, ha igen akkor általában oda az egész. Sajnos ehez a módszerhez már öreg vagyok, így a kilencvennapossal próbálkozgatok. Csak akkor működik, ha minden teljesen oké körülöttem (így a leghosszabb idő 30 nap volt, amennyit egyben kihúztam, ezalatt 6-8 kilót fogytam).

[b]Nika
, mi a helyzet?

Nitácska[/b], szorgoskodtok?

Kép Kép Kép
datolya
 
 


datolya:hogy érted a szorgoskodást? :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

A mensi elmúlt,tehát megkezdődhet a márciusi bababprojekt!

Arnica:
a jóslat: Ha vissza lapozol, akkor megtalálod viri jóslatát, miszerint ki mikor fog babásodni. Ő nekem 25 napot jósolt febr. 29-én. ezért a vonalzó!

Nitácska:
Mi hála Istennek túléltük, bár nálunk csak kicsit erősebben fújt a szél, mint szokott, de nem volt túl nagy vihar.

No megyek mosni, takarítani, aztán meg anyához a kórházba, aztán este neki látunk a terveknek :D :oops:

Addig is mindenki legyen jó!

Zsebi és a többi + várományos!!!! MI ÚJSÁG :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Kép
anda81
 
 


Nitácska, jól értetted. :wink:

Kép Kép Kép
datolya
 
 


datolya rendesen szorgoskodunk ám :oops: :oops: :oops: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Datolya! Nem egyedül leszel ápr-i projectes, mert mi is akkor startolunk.

Melcsi! Nagy dillemmában vagy

Anda! Hajrá márc.!!!
encike 2
 
 


Csajok!
Rajta vagytok iwiw-en?

Kép
p__lilla
 
 


sziasztok nem tudok még semmit most rendelek huncutkától tesztet az hét közepén jön addig én sem tudom mi van :)

Lilla én fent vagyok Gürtler Mónika néven.

Arnica üdv köztünk és reméljük babás leszel minél előbb :)

nika70
Salgótarján
 
 


nika még mindíg semmi piri???? :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nika
Bejelöltelek, ha nem baj.

Kép
p__lilla
 
 


lilla:én rajta vagyok iwiwen.

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Lilla: 27-re rakta a vonalat!Én rajt vagyok iwiw-en!Szentgróti (Valenta) Melinda néven futok!Jelölj be és visszajelöllek! :D :D

Nika: Bejelöllek én is :wink: :D

Encike: Igen nagy a dilemma :D Kombinálós,gondolkodos vagyok :? :D

Nita: Mi a teljes neved,mert akkor én is bejelöllek :D

Kép

Kép
melcsi82
 
 



Kép

Kép
melcsi82
 
 


melcsi mészáros anitaként vagyok fennt :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Most megyek iwiw-re :wink:

Kép

Kép
melcsi82
 
 


Melcsi
Bejelöltelek. Nagyon szép kis családod van.
Mióta iszod a palástfüvet? Nincs újabb tojcsid?

Kép
p__lilla
 
 


Sajnos most nem enged keresni ez a szar iwiw.
Nitacska
Azért majd bejelöllek, ha engedi.

Kép
p__lilla
 
 


melcsi bejelőltelek iwiwen :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Megvagytok csajok! :D
Nálam is szarakodott az iwiw!Mindannyian nagyon szépek vagytok :D :!:
Lilla: Nincs tojcsi :cry: szerintem nem jött össze ez a hónap sem, :(

Kép

Kép
melcsi82
 
 


Nita: Vissza jelöltelek :D

Nika: Téged is bejelöltelek! :D

Kép

Kép
melcsi82
 
 


Lilla: 28-a óta iszom a palástfüvet

Kép

Kép
melcsi82
 
 


Nita
Te is megvagy. :D

Melcsi
Ne add fel ezt a hónapot. Miből gondolod, hogy nem jött össze? A hőd nem esett a vonal alá, az még jó. Meglátod, holnapra majd felmegy.

Kép
p__lilla
 
 


Melcsi
Lehet, korán kezdted a palástfüvet. Bár ha érezted, hogy volt ovu, akkor nincs gond. Nekem egyszer ezt írta a Leo:
"A palástfüvel pedig meg kellene várni a höemelkedést, mert ha túl korán iszod, elnyomhatja a pét."

Kép
p__lilla
 
 


Én még ezért nem merem nagyon inni, pedig már a 4. dpon vagyok a ferti szerint.

Kép
p__lilla
 
 


lilla visszajelőltelek és csodaszép voltál az esküvőtökön!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Én is fent vagyok az Iwiw-en. Sordélyi Andrea a becses nevem. Ha szeretnétek be lehet engem is jelölni :D

Encike:
ÚGY LEGYEN!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

Kép
anda81
 
 


Találtam nektek hasznos infókat!
Mivel az elmúlt napokban elég sok szó esett arról, hogy hogyan kell használni az LH tesztet és mit lehet leolvasni a hőmérőről, ezért utána kerestem a neten és az alábbiakat találtam:

Ébredési hőmérséklet mérése

Az egyik legismertebb módszer a hőmérőzés, amelynek lényege, hogy a ciklus második felében, a petefészekben termelődő progeszteron hatására az alaphőmérséklet néhány tized fokkal megemelkedik és ez az emelkedés egészen a menstruációig (vagy az előtte lévő 1-2 napig) fennáll.

A hőmérőzést a ciklus első napján vagy a menstruáció utáni első napon kezdjük.

Az alaphőmérsékletet mindig közvetlenül ébredés után mérjük (minimum 5 óra alvás után), még mielőtt az ágyból kikelnénk, lehetőleg minden nap azonos időben. Kizárólag testüregben (szájban nyelv alatt, hüvelyben, végbélben) mért hőmérséklet értékelhető. A mérésre egyaránt alkalmas higanyos vagy digitális hőmérő, de a tapasztalatok szerint a digitális típus általában 1-2 tized fokkal alacsonyabb értéket jelez. Minden esetben ügyeljünk a hőmérő gondos fertőtlenítésére, nehogy pont attól kapjunk el valami fertőzést.

A hőmérsékleti adatokat soha ne önmagukban, hanem grafikonon vezetve értékeljük. Minimum két hónapon át vezetett görbe értékelése után lehet egyértelműen következtetni a peteérés meglétére, valamint az ovuláció idejére.

A szabályos görbén a ciklus első felében a hőmérséklet alacsonyabb, majd közvetlenül az ovuláció előtt hirtelen leesik (figyelem: ez nem mindenkinél történik meg). Az ovuláció után 24-48 órával a hőmérséklet hirtelen vagy fokozatosan megemelkedik és a ciklus második felében a hő pár tized fokkal magasabb a ciklus első felében mért eredményhez képest. (Nem baj, ha a hőmérséklet nem megy 37 fok fölé, mert ez egyénenként változhat, mindig a ciklus első felében mért hőmérsékletez viszonyítsuk.) Ha nem következik be a teherbeesés, akkor a menstruáció előtt egy-két nappal, vagy akár a menstruáció napján a hőmérséklet hirtelen leesik. Amennyiben a hőmérséklet fent marad, akkor jó esély van a terhességre. (Figyelem: vannak, akiknél csak a menstruáció 2. napján esik le a hő, így csak több hónap hőmérőzés után lehet következtetni terhességre.)

A hőmérőzés legnagyobb hátránya, hogy időigényes, macerás és a legkisebb betegség, gyógyszerszedés, kialvatlanság is befolyásolhatja.

Segítség a hőmérsékleti görbe vezetéséhez és az ovuláció idejének meghatározásához: http://www.fertilityfriend.com (angol nyelvű oldal).

Peteérésjelző tesztek

A jelenleg rendelkezésre álló legmegbízhatóbb módszer a peteérésjelző tesztcsík vagy tesztkazetta. Működésének lényege, hogy a vizeletben lévő LH hormon (luteinizáló hormon) mennyiségét jelzi. A peteérés során az LH-hormon mennyisége fokozatosan emelkedik, majd a tüszőrepedés előtt 24-36 órával eléri a csúcsát. Az ovulációs teszt képes kimutatni ezt az emelkedést. A forgalomban lévő tesztek mindegyikéhez pontos leírást mellékelnek a használatra vonatkozóan, amely tartalmazza azt is, hogy a ciklus mely napján érdemes elkezdeni a tesztelést. A csomag rendszerint 5 db. tesztcsíkot vagy tesztkazettát tartalmaz, ez a mennyiség általában elegendő az LH-csúcs meghatározására egy ciklus során. Általánosságban elmondható, hogy amennyiben a legrövidebb ciklust alapul véve annak hosszából kivonunk 16-17 napot, és ekkor kezdjük meg a tesztelést, akkor naponta végzett vizsgálattal jó eséllyel kimutatható az LH-csúcs. A teszten (a terhességi tesztekhez hasonlóan) van egy kontrollcsík, és van egy második csík, ami az LH-hormon szintjét jelzi. A naponta végzett tesztelés során megfigyelhető, hogy a hormonszint hogyan változik. Általában a második csík erőssége fokozatosan nő, de előfordul, hogy ideiglenesen egy picit visszahalványodik. Ettől nem kell megijedni, mert a vizelet hormonkoncentrációja függ attól is, hogy mennyit ittunk és mikor volt utoljára vizeletürítés a vizsgálatot megelőzően. Éppen ezért a tesztelés előtt kb. 2 órával érdemes csökkenteni a folyadékbevitelt és kerülni a vizeletürítést. Néhány éve az ovulációs teszteknél még a reggeli első vizeletet javasolták a vizsgálathoz, de ahogy a tesztek érzékenysége nőtt, most már kifejezetten kerülendő az első vizelet alkalmazása. Célszerű délután vagy este, mindig megközelítőleg azonos időpontban végezni a tesztelést. A vizeletet fogjuk fel egy tiszta edényben (pl. műanyag pohár) és a tesztcsíkot jelölésig mártsuk bele, vagy tesztkazetta esetén a csomagban mellékelt pipettával a kazetta megfelelő pontjára juttassunk 5-6 csepp vizeletet. Pozitív eredménynek (LH-csúcsnak) minősül az, ha a tesztcsík pontosan ugyanolyan erős, vagy erősebb, mint a kontrollcsík. Ezen a napon és az ezt követő két napon van a legnagyobb esélye a teherbeesésnek. (Érdemes megjegyezni, hogy mivel az LH-hormon szintje fokozatosan emelkedik, ezért ha egyáltalán nem tapasztalunk 2. csíkot, vagy csak nagyon halványan, akkor a következő napot akár ki is hagyhatjuk tesztelés szempontjából! Így egy kicsit lehet spórolni a tesztekkel.)

Ha 5 nap tesztelés után egyáltalán nem mutatható ki LH-csúcs, akkor folytathatjuk egy újabb csomaggal, vagy a következő ciklusban kezdjük újra a tesztelést pár nappal eltolva a vizsgálat kezdetét. Fontos megjegyezni, hogy nem minden ciklusban következik be ovuláció, ezért ha egy-két ciklusban nem tapasztalunk LH-csúcsot, akkor sem kell megijedni, a nők többségénél előfordul évente egy két anovulációs (peteérés nélküli) ciklus. Ha azonban 3-4 hónapon át nem mutatható ki peteérés, akkor forduljunk orvoshoz!

Az LH-csúcs meglétéből sajnos nem lehet teljes bizonyossággal következtetni arra, hogy a tüszőrepedés valóban megtörténik. Előfordul, hogy már a peteérés fázisa során következik be probléma, és az érett tüsző nem reped meg, így nem következhet be terhesség sem. Ezért amennyiben 6-12, ovulációs teszttel figyelemmel kísért ciklus alatt sem következik be a terhesség, akkor javasolt nőgyógyászhoz, meddőségi szakemberhez fordulni. Ez annál is inkább indokolt, mert ha a pár férfi tagjánál van valamilyen probléma, akkor hiába van tüszőrepedés, nem történik meg a fogantatás.

Az LH-teszt minden más (jelenleg ismert) módszernél alkalmasabb az ovuláció időpontjának otthoni meghatározására. Alkalmazhatjuk önmagában, vagy például hőmérőzéssel kombinálva (így nem csak a tüszőrepedés előtt végbemenő változásokat kísérhetjük figyelemmel, hanem a ciklus második felében esedékes progeszteron-fázis meglétére is következtethetünk.) A terhesség létrejöttét azonban még így is számos más tényező befolyásolhatja, a megfelelő időpontban történt szeretkezés esetén is csak 20-30% eséllyel jön létre terhesség. Mindenképpen türelmesnek kell lenni és várni, hogy a baba jöjjön, amikor Ő szeretne.

Az LH-tesztekhez drogériákban és gyógyszertárakban lehet hozzájutni, vény nélkül kapható, az 5 tesztet tartalmazó csomagok ára 1200-5000 Ft között változhat. A teljesség igénye nélkül néhány Magyarországon forgalmazott típus:

Márka


Forgalmazó


Típus


Csomagolás


Ára (kb.)

Babymark


Rossmann


csík


Kék-fehér,
kisbabával a
csomagoláson


Kb. 3000 Ft/cs.

Corax


DM


kazetta


Rózsaszín, nagy,

kocka alakú doboz


Kb. 2300 Ft/cs.

Evidence

Standard


patikák


csík


Lila, nagy szív

a csomagoláson


Kb. 1200-2000 Ft/cs.

Evidence

Comfort


patikák


kazetta


?


Kb. 4000-5000 Ft

Az árak még azonos helyen vásárolva is akár havonta változhatnak, ezért ha valahol olcsón bukkanunk ovulációs tesztre, akkor érdemes akár több dobozzal vásárolni, mert elképzelhető, hogy a következő hónapban már egészen más áron juthatunk hozzá.

A gyógyszertárak ritkán tartanak raktáron ovulációs tesztet, de a legtöbb patika kérésre 2-3 napon belül beszerzi a terméket!

Bármelyik módszert is alkalmazzuk, a türelem nagyon fontos. Ne keseredjünk el, ha nem sikerül egy-két hónapon belül teherbe esni. A jelszó: új hónap, új remények!

Kép
anda81
 
 


uh, látom egy kicsit fura lett a vége, de nem is az a fontos! :oops: :D

Kép
anda81
 
 


anda bejelőltelek iwiwen :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita! Én meg visszajelöltelek! :D

Kép
anda81
 
 


renben anda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


No lányok, én elteszem magam holnapra!

Mindenkinek szép álmokat, rózsás csókokat! Ne feledjétek az új jelszót: Új hónap, új esélyek!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép
anda81
 
 


jóéjt anda de én is csatlakozom mert én is elteszem magam honapra.jóéjt mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nahh én meg most tudtam jönni és elmegy mindenki? :cry: :cry: :cry:
Köszönöm a fiam nevébe a köszöntését.

Igen cináltam ma reggel egy oráklet de szerintem naggyon hamisat ad mert végre berakta a keresztet a feliti és a szerint én még csak DPO 3 napon vagyok. De pl van egy furi dolgom is. Ma este csináltam egy LH-t csak kiviből és erősebb a csíka pé utáni nega naptól. Mért?
Kép
ez a reggeli első pisiből

Kép
ez meg a délutáni LHk.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Vera
Szerintem nem jók ezek az LH tesztek. Én is így jártam.
Ma csináltam ovutesztet, mert mintha tojcsim lett volna, és látszott a 2. csík. Kb. úgy, mint neked. Most akkor mi van? Volt már ovum, vagy nem. Most nem merem inni a palástfű teát sem, hátha még nem volt. De ha holnap is fent lesz a hőm, akkor már iszom. De félek, nehogy az már későn legyen. A ferti szerint már az 5. dpo-n leszek.

Kép
p__lilla
 
 



De asszem mégse tojcsi volt, hanem inkább a kiskatonák. Jöhetnek ki még azok ilyenkor? Tegnapelőtt volt hancúr.

Kép
p__lilla
 
 


ok csajok majd ha nem lesz ilyen gaygi a netem visszaigazolok mindenkit :)

Nita: piri azóta sincs:):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Anda!
Azta!!! Elmentettem a leckét, amit irtál.

Én is jelölök az iwiwen. Takácsné Szarvas Enikő néven vagyok.
encike 2
 
 


Én eddig mindenkit bejelöltem, aki megadta a nevét. :lol: :lol:

Kép
p__lilla
 
 


nika:akkor ott bizti babó van a dologba :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jó reggelt mindenkinek! :D

Enci-Anda: mindjárt megkereslek benneteket iwiw-en :D

Lilla: Ma 36,6 lettem!Soha nem volt még ilyen hőm-i görbém,mint most :? Ja és nem 28-án hanem 29-én kezdtem el inni a palástfüvet!Abban reménykedem,hogy trifázisos a görbém,ami az esetek 95%-ában terhesség!

Annyi terhes görbét láttam a babatervezők otthonán,hogy ahány nő annyi fajta!Mindenkinek más!Van akinek alacsony hőm-el is sikerült!Tényleg annyi féle van.....

Kép

Kép
melcsi82
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?