Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi, én is majdnem bedőltem, de így már más a helyzet.
A gólya meg majd jövő hónapban megy felétek :wink:

Nálam még mindig tombol a hányinger, meg most még a fejem is jáj. Éljen! :x

Amikor délben a nyers húst elkezdtem pucolni....hú most is öklendezek tőle, majdnem kitaccsoltam, pedig semmi baja nem volt, friss volt.

Nagyon nehezen sikerült az ebéd, holnap nem is fogok főzni, vagy csak valami egyszerű tésztát, mert ebből hányás lesz..már bocs mindenkitől :oops:

Alíz , jól vagy? Rég jártál errefelé!
Vendég
 


Kacika,
én nem vagyok terhes, de nem tudom mit alkotott reggel a lányom a pelusba, de úgy öklendeztem tőle, hogy csak na, még a könnyem is folyt. Pedig ennyire nem szokott rosszul esni. Amúgy Lilivel egyszer volt hányingerem, a fogantatását követő 9. napon, mikor még nem is tudtam róla, a Corában képtelen voltam a húspult közelébe menni.

Zsuzsu,
én nem gondoltam, hogy terhes vagy, csak mondtad, hogy nem számolnak 6 héttel a kalkulátorok, és én arra írtam, hogy a babaszobás számol. De majd hátha aktuális lesz hamarosan :D

Én alig birom ki ezt az egy hónapot. Pedig legalább egyet ki kellene. Végül is a műtétem június 15-én volt, lassan 2 is eltelt, csak még nem volt normális ciklusom, csak műtét utáni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok az első munkanapon. Reggel 8-ra mentem és most értem haza. :shock: Jó mi? Persze ahogy számítottam, nem csináltam meg senki helyettem a munkákat, megvártak vele engem. :roll: Még holnap is lesz egy ilyen nap, aztán végre utolérem magam.

Zsuzsu! Igen, vendégek vannak. Velük voltunk a Balcsin is, aztán mondták, hogy maradnak még itt Bp-en pár napot. Mondtam nekik, hogy nekem már dolgoznom kell, de jól elvannak egyedül is, mászkálnak a városban. Nekem csak többet kell főznöm egy kicsit.

Kislibus! A védőnői pályát azért hagytam ott, mert még túl fiatal és tapasztalatlan voltam, sok problémával nem tudtam mit kezdeni. Például amikor megfenyegettek, hogy megkéselnek, mert szóltam a gyámügyön, hogy a beiskolázásra adott segélyből nem vettek a gyereknek semmit (mint később kiderült eljátéktermezte a papa)ezért inkább ne pénzt adjanak, hanem iskolaszereket. Na, ezen bedühödtek a szülők. És így tovább... Akkor már jól beszéltem angolul és németül, így elmentem egy szállodába dolgozni háromszor annyi pénzért. Az egészségügy hiányzott, ezért vissza is jöttem pár év múlva az eü-be, de a védőnősködés a mai napig nem hiányzik. Gondolom azért ma már sok minden más. Meg sok függ attól, hogy milyen körzetbe kerül az ember.

Nekem elvileg ez a hét a "termékeny" hetem, erre apa lepasszolt tegnap, hogy fáradt. :roll: Na, de ma nem ússza meg ilyen könnyen. :lol:

Úgy látszik a gólyáim még teszenk pár kört, mire célbaérnek, de odaérnek előbb-utóbb mindenhova! :lol: Természetesen Kislibus neked is küldtem egyet! :lol:

Rakok fel két képet. Egyet rólam meg apáról, hogy őt is lássátok, meg egyet a gyerekekről, akik most nálunk nyaralnak. Nem tudom mit csinálok rosszul, de ahogy lekicsinyítem a képeket teljesen szétesnek, foltosak lesznek, homályosak. Mit kell még állítani, hogy élesek maradjanak? Kép [img]

Na, a gyerekekről a kép teljesen szétesett, megpróbálom majd holnap. :oops:

Jó éjszakát!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 

 
 

Sziasztok!

Nicci!
Ábel napirendje mostanában valahogy így alakul:

5:45 ébred
6:30 levegőzés
7:20 reggeli
8:00 alvás
10:00 tízórai
12:00 ig csavargás, séta, szomszédolás, majd ebéd
13:00 alvás
15:00 uzsi, majd megint kimegyünk
17:00 apa hazaér és családi játék, vacsi
20:00 pancsi
20:30-21 alvás

Ábel ha ébren van szó szerint szalad így alaposan elfárad és kell a többszöri alvás.

Kacika!
Ezt a gyomorfelfordulást nagyon megértem, én ugyan csak a szagokra voltam érzékeny, nem hánytam, de szédelegtem nagyon.
Már csak 5 hetet kell kibirnod :-) Ebben a melegben egyszerű ebédek a hasznosak minden szempontból.
Nem tudom mennyire szeretitek a gyors ebédeket, de nálunk a szilvás-túrógombóc, tészták, főzelékk a nyerők mostanában.

Linácska!
Volt esély a zebrára, vagyis lehet, h még mindig van. Csipp-csepp..... Apával túl hevesek voltunk és elfelejtettünk védekezni... :oops:
Köszi a babanetes tippet!

Monti!
Nagyon helyesek, szépek vagytok így együtt!!!!!!!! Remélem tegnap este sikerült letámadnod a párod!! Hajrá!! :lol: Ő mennyire támogatja a gólyát???

Felnézek rád ismételten, nagyon bölcs és józan vagy! veszélyes pálya a védőnőség is! Az én kedvesvédőnénim is csúnya dolgokat mesélt, értetlen, butuska emberekről.

Csajok!
Panaszkodtam, h Ábel nem igazán eszi a darabos kajcsit, a főzeléket turmixolom. Tegnap derelyét főztem vacsira, kisfiam lazán bevágott 4 db-t....... Kanállal vágtam darabkákat és lazán megette. Viszont a déli kelkáposztafőzeléket csak turmixolva.......

Alíz!
várunk!

Jucaaaaaaaaaaaaaaaaaaa -Kinga szeretünk benneteket is!

puszi Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi, ha a derelyét megette Ábel , akkor téged is lazán palira vesz a fiad. Velem is elhitette ezt annó, sokáig bedőltem neki, mint annak is hogy nem tud evőeszközzel enni, meg hogy nem tud öltözni, vetkőzni.
Aztán szép sorban kiderültek, és derülnek ki most is dolgok, hogy mennyi mindent tud, csak kényelmesebb neki ha én megcsinálom.
(pl., símán megmossa a kezét szappannal, de erre is csak véletlen jöttem rá, addig mosogattam neki...toll a fülébe!)

Ma egész jól vagyok, remélem ez nem azt jelenti hogy baj van.
Viszont annyit taktikáztam, hogy nem reggel vettem be a folsavat, hanem majd este fogom. Nem tudom van/volt e köze a dologhoz.

Monti, szépek vagytok!!

Ma már rutinos voltam ,és rendeltem ebédet a közeli étteremből :P
Vendég
 


Kacika,
találkoztam ma a dokiddal, madnem térdre rogyott előttem. :D
A barátnőmet (amúgy ő is osztálytársam volt) vittem be nst-re, nem érezte túl jól magát, úgyhogy bekísértem. Ahogy a liftnél vártunk, jött le Ladányi úr, megbotlott, és majdnem elhasalt az orrom előtt, de mégsem :(

Zsuzsu,
Lili azzal szivat, hogy semmi újat nem kóstol meg, és ami piros, az egyenesen halálos dolog szerinte. Aztán nagy meglepetésemre tegnap elétettem szőlőt, még soha nem látott ilyet, aztán mégis kétpofára elkezdte zabálni.
Amúgy én elrontottam nagyon az evőeszköz meg a pohár használatát, valahogy eszembe nem jutott, hogy meg kellene tanítani ilyenre is, úgyhogy még mindig nem tud se pohárból inni, se kanállal enni. Mindegy, három hét múlva ovis lesz, majd ott megtanul a többiektől.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Melinda, ez jó, vicces lehetett.
Hova fog járni Lili oviba? Mintha magánovit írtál volna? Melyikbe?

Én ma kifejezettem jól voltam, és vagyok is.
Napok óta először végre sétáltam egy nagyon du Petivel.

Mindenkinek szép estét!
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Az "O" láb egy éves korban még nem gáz, mert ahogy tanul járni a gyerek szép lassan el fog tünni. Ha 3 éves koron túl megmarad, akkor fognak vele bármit is kezdeni!

Montana! Hát én a munkában is igyekszem fehérre szűrni. Engem még nem fenyegetek, mert eddig suliban voltam, de két hete körzetbe. (A leg sz@rabba) Magam részéről amilyen gyorsan csak lehet elmegyek szülni és komolyan elgondolkodom rajta, hogy ez a tehetetlenség hiányzik-e nekem. Én szeretek védőnő lenni, de az kifejezetten nem jó, hogy olyan tehetetlen az ember. Merthogy ma is van gyámügy, meg családsegítő, de ezen a településen.... Viszont a szívhanghallgatást úgy imádom, meg ezt a sok picúrkát is, ma is babáztam. Megint pro és kontra. De szemezek nagyon a virágkötészettel, dísznövény kertzészettel.
És szépek vagytok és köszi nagyon a gólyát :D

Kacika! Én ugyan csak kétszer voltam így rossszul mikor terhes voltam, de az épp elég rossz volt, úgyhogy sejtem mit élsz át. De tényleg csak kb. 5 hét. Az a húsundor is eléggé jellemző sajna... Egyébként enni tudsz? Vagy egész nap az evés se megy? Azért a kajakészítést elég leleményesen megoldottad!

Linacsak! Azért bánom, hogy kivártam, mert lehet, ha nem teszem, már ott figyelne a baba a pocimba :(

Mértem hőt csajok, de öléggé vacak. 36.3 körül van az átlag. Szájban mérve!!! Elég fagyos nőszemély vagyok. Pozitív LH tesztet meg még nem produkáltam...
kislibus
 
 


Ez meg a vonalzó

Kép
kislibus
 
 


Kislibus,
10. napon 36.3 nem olyan rossz, van hova ugrani. Nekem 36.8-9 alapba, az alig tud nőni majd. Amúgy nekem ez a 12. nap, lehet, hogy nem kellene kivárni ezt a hónapot sem???????? :D
De pont jövő héten utazunk Horvátországba, autóval öten... Ideális körülmény ez a beágyazódásra????????????
Te hol védőnősködsz?

Kacika,
Lili ide Lajosmizsére fog járni magánoviba, mert ugye hiába lakom városban, bölcsőde nincs. Ja mert ugye nagyon kecskemétinek hírdetem magam, meg annak is tartom, de azért csak Lajosmizsén lakunk, kvázi jobb megoldás híján. Itt olcsóbban kaptunk házat, meg ugye mindketten Pesten dolgozunk, csak közelebb van.
Amúgy szinte naponta bejárunk Kecskemétre. Még postára is, pedig az itt is lenne. Ma de. 11-du. 4-ig sétáltunk.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Lányok!

Én olyat érzek, amit 36 évig egyszer sem éreztem: peteérésem van!!! :lol:

Mindig csodálkoztam, mikor lányok mondták, hogy középidős fájdalom, meg hogy jobb oldali vagy baloldali petefészekben van tüszőrepedés, hát, mondom, ezeket meg honnan veszik? És tényleg lehet érezni! Holnap reggel megyek uh-ra, utána dolgozni, majd bentről megírom, hogy mit látott a doki.

Linácska! Elfelejtettem múltkor válaszolni: nem volt hormonvizsgálat. Kellene. Ha most nem leszek terhes, akkor a következő ciklusban megcsináljuk. Az volt a baj, hogy nagyon hosszúak lettek a ciklusaim, 48-50 nap és míg nekem volt egy ciklus, addig más kétszer ovulált. :roll: Szóval mikor megállapította a doki, hogy nincs abban a hónapban (és valószínű, hogy az előzőekben sem) pé, akkor nem akartam még egy 50 napos ciklust kivárni, hogy megcsináljuk a hormonokat, hanem mondtam, hogy ide a gyogyival, úgyis az lesz a vége, hogy ezt kell beszednem. Persze ha nem sikerül így sem teherbeesnem, akkor majd nézünk hormonokat is, most egyelőre beérem az uh követéssel is.

Zsuzsu! Igazából jó a kérdésed, ezen sokszor eltűnődöm, mert amikor terhes voltam, nagyon örült neki, meg minden, de mostanában azért mondogatja, hogy lehet, hogy várnunk kellene még egy kicsit. De hát én már hova várjak? :roll: Mindig a piszkos anyagiak miatt aggódik, hogy hogy fogunk megélni egy fizetésből, de szerintem olyan nincs, hogy már minden megvan (lakás, kocsi, bankbetét, körbeutaztuk a Földet, stb) mert mindig van valami, amire kell gyüjteni, vagy meg kell venni, tehát ha arra várnánk, hogy teljes anyagi biztonságba legyünk, akkor sose lenne gyerek. Ellenben nem mondja, hogy ne szedjem a gyógyszert, vagy hogy védekezzünk, tehát valahol mégis csak akarja a gyereket. Na, mindegy. Pasi. :roll: Logikátlan. :wink:

Kacika! Örülök, hogy jobban vagy! Szerintem nem jelenti azt, hogy baj van, csak mert nem vagy annyira rosszul! Szerintem nem törvényszerű, hogy minden terhes végighányja az első hónapokat. Én például amikor terhes voltam egy percig sem voltam rosszul! Még csak émelygésem sem volt. A legrázósabb dolgokat is végigcsináltam anélkül, hogy rosszul lettem volna. Pedig a fogászaton, mások szájában turkálva láttam érdekes dolgokat. :roll: (Mondjuk én rossz példa vagyok, mert végülis csak elvetéltem. :oops: Bocsi.) Szóval szerintem ne izgulj!

Kislibus! Csini a vonalzó! :lol: Amikor mértem a hőmet, én is mindig ilyen "frigid" voltam. Az alap hőm minden hónapban 36,4 volt és sosem ment 36,8 fölé. Ja, mondjuk mitől is ment volna, ha nem is volt pé-m! :roll:

Na, megyek apához! Rádolgozunk még erre a peteérésre! :wink: :oops:

Jó éjszakát!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


sziasztok!

Zsuzsu tegnap láttalak 16 óra magasságában a Tisza Ljos krt.-on!Mentem kocsival a férjem elé,és utána mentünk tehénkéket nézni a Széchenyi térre!Ábelt toltad babkocsiba,és rajtad világos felső és talán valami kékes szoknya volt!De tuti,hogy ti voltatok mert Ábelt megismertem! :lol: :lol: :lol: :lol: Utána már nem láttalak benneteket sehol!
nicci
 
 


Montana,
nem akarok beleokoskodni, meg nem is vagyok orvos, de nekem is teljesen hasonlóak voltak a gondjaim, Lili előtt is, meg most is. 40 nap körüli ciklusok, ráadásul hízni is elkezdtem, na meg ugye nem jött a baba, a mostani meg jött, csak hát nem fejlődött.
Lili előtt kaptam egy gyógyszert, hogy ez "jó szokott lenni", jó is volt, 70 nap után terhes lettem, az "az eredmény" épp Teletabit néz a TV-ben.
Aztán szülés után plusz 15 kiló, kéthavonta hosszú ciklus... valami kósza peteérés lehetett, mert valamiből csak lett az a baba. Semmi hányinger (az okosok a nem elég progeszteronnak tudják be, bár én a pótlás mellett sem émelyegtem). Na a lényeg, hogy kértem hormonvizsgálatot (már a januárban is, mert ugye gyerket szeretnénk, de akkor elhajtottak, hogy próbálkozzunk), és kiderült, hogy kettőnek az aránya nem jó, és majdnem valószínű PCOS-om van. Van rá gyógyszer, ami mellett spontán teherbe lehet esni, a Closty 2,5 éve felbontatlan a szekrényben, mert nem lett rá szükség végül. És a lényeg, hogy elég összetett betegség, muszáj rá odafigyelni, én főleg azért parázom, nehogy cukorbeteg legyek a végén.
Szóval ragaszkodj hozzá, hogy megnézzék! Amúgy nekem vetélés után 25 nappal, következő mensi előtt 18-cal volt vérvétel, nem 2-4 nap között, de a rossz arányt ez is kimutatta, függetlenül attól hanyadik ciklusnapon volt. Lényeg az arány, nem az érték.

Én most 13. napon járok, de LH teszt még mindig nem mutat semmit. Mondjuk nem baj, mutasson szeptemberben, mikor már élesben megy a dolog :D

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Kacika!
Igazad lehet! :lol: Nagy "franc" a fiam, ez biztos! :D Az az érdekes, h a darabos főzeléktől öklendezik, de a süti, tészta, banán az jöhet, bármekkora is. Ma reggel a virslitől is öklendezett, de csak mohóságában.... :)

Az nem baj, ha jól érzed magad, sőt... :D :D :D Nem törvényszerű, h az első harmad végéig rosszul legyél. Ne parázz, minden OK!

Milyen kajcsit rendeltél?

Linácska!
Én próbálkozom tanítani a kanál használatát, de még eléggé esetlenke :-) Érdekes, h apró pici tárgyakkal ügyesen bánik, de a kanál valahogy nem megy.

Elképzeltem, amint Kati dokija botladozik előtted :lol: :lol: :lol:

Az oviban biztosan sokat tanul, reménykedj, h csak szépet és jót les el a nagyobbaktól . :oops:

Szőlő??! nyam nyam..idén még nem ettünk. Hallottam barátainktól, h Bogláron már szüretelnek. Máskor az aug. 20-ai szüreti mulatságra úgy kellett összevadászni a szőlőt, most meg lehet, h elérik addigra... :o

Kislibus!
Jó a vonalzód!!

Köszi a tanácsot, lentebb leirom mire jutottunk O láb ügyben. A szívhanghallgatást én is imádtam, de persze izgultam, h minden rendben legyen. Amikor huszon-harminc hetesen a doki a pocakomra tette az "elektromos hallagtót", és meghallottam a szívdobogást bőgtem......

Kívánom, h mielőbb meghallhasd Te is!!!!!!!!!!

Montika!
Ez tök jóóóóóóóóóóóóóó hipp-hipp-hurrá!! Alakulsz, már csak embört kell letámadnod mindennap, biztos ami biztos. Én mindig megérzem a PÉ-t, de nekem a mensim is görcsös.......

MI VOLT A DOKINÁL????????????????????

Na ja a pasik pasik....... épp tegnap hazafelé mondom apának, h ha lehetne én szívesen elbabázgatnék életem végig csak szülni ne kéne :oops: Aszonta rajta nem múlik, anyag van bőven :oops: :oops: :oops:

Az anyagiak sokaknál megszabják a családok "méretét" és ez szmorú. Én megértem, h kell a támogatás a gazdáknak, árvízkárosultaknak, ............de jó lenne ha a családoknak is jutna valami. Persze olyan családokra gondolok, akik valóban a családra költenek és nem ész nélkül szülnek.........


Nicci!
Lebuktunk :lol: :lol: :lol: Minket láttál, ez nem vitás. A férjem ott dolgozik a centrum melletti irodaházban, elé mentünk. Mi akkor már hazafelé, déltől a városban voltunk és Ábel kedzett kidőlni. Beszaladtam a centrumba, vettem Ábelnek kisgatyót. Így már egy szál "bugyiban" flangálhat majd a tengerparton.
A bocikat megnéztük 2 óra körül, de Ábel inkább szaladgált, nem érdekelte. Nekem tetszettek, különösen az a tavacskás világoskék.



Voltunk tegnap a gyerekdokinál. Kérdeztem, mit vigyünk a tengerpartra. Mire a dokinéni: " a házigyermekorvost" :lol: :lol: (első pillanatban azt hittem, olyan veszélyes odamenni, h kell a saját orvos, de aztán rájöttem, h Ő is szívesen jönne pihenni :lol: :D )
Írt fel pár dolgot. Nem birtam ki, h ne említsem meg,. amit az ostobavédőnénink mondott az o láb és d vitamin nem adagolás valamit gipszelés ügyben. A doki megvizsgálta, sétáltatta, de szerinte sincs baj, kinövi. Azért megnyugtatásul kért egy vérvételt, calcium értékkel és az eredménnyel megyünk a gyereksebészetre, ahol csípőszűrésen voltunk. Talán irtam, h 1 hónapja volt vérvétel, iszonyatosan megszenvedtük, erre a minta bealvadt és nem volt eredmény. Majd a hónap végén megyünk ujra, de a férjem nyomatékosan kérni fogja, h ezúttal csinálják meg rendesen.

Piroska nálam bekeményített, alig aludtam, legszívesebben melegvízben tölteném a napot, de sajna nem lehet. Bence vidéken, valamikor este keveredik haza, Ábel lassan ébred és menni kell sétálni különben nem bírok vele.

BOcsi a panaszáradatért!


Kép Ábel és a boci

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
miket tanácsoltak a tengerpartra? Mi jövő kedden megyünk. Én csak egytől félek, mi van, ha Lilire ott jön rá a hugyúti fertőzés? Vagy bármi lázzal járó dolog, mert ugye neki a vesemedencegyulladás miatt minden láz, minden antibiotikum, és minden védőoltás előtt pisit kell nézetni és tenyésztetni. Hogy fogom én ezt ott elmagyarázni? Na mindegy, ne legyen rá szükség.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Zsuzsi, jó a kép!!!!!
Menüt rendeltem, azt is lehet, gyümölcsleves volt, meg borsófőzelék.
Ma is rendelünk :lol: így egész délelőtt tudok Petizni.

Melinda, hova mentek Horvátba pontosan? De jó nektek :lol: :oops:
Vendég
 


Kacika,
ez jó kérdés, nem tudjuk hova megyünk. Hát elindulunk, aztán kikötünk valahol, ami tetszik. Tudom, bátornak hangzik ez egy 20 hónapos gyerekkel, meg még egy 6 éves is lesz velünk az anyukájával, de nem mertük bevállalni az előre szállásfoglalást, miután a balatoni nyaralás előtti nap este 5-kor befektettek minket a Heim Pálba...
Nekem sincs semmi ebédrevaló itthon :( Azt hiszem alvás után ebből már megint Kecskemét lesz, úgyis megígértem anyunak, hogy hazaviszem a munkából, előtte valami kajcsi majd belefér :D
Ti merre laktok amúgy?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


MI sem konkrétan Kecskeméten, hanem Városföldön lakunk.
Én Kecskeméten születtem, ott is éltem 25 évig, de a férjem városföldi és én költöztem ki hozzá, aztán megszoktam, megszerettem a falut, és végül itt építkeztünk.
Mondjuk a kecskeméti telekárak nagyon brutálisak, itt jóval barátibb.

Szerintem belefér ahogyan Horvátba mentek, pláne ha kicsit beteges szokott lenni Lili.
Csináljatok képeket, és majd tegyél fel :D hadd írigykedjünk :D
Vendég
 


MIndenkinek jó étvágyat! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

LInácska!
amit felírt a dokink:
Brulamycin szemcsepp 5ml ( 630 ft)
Humana elektrolyt 75g (1048ft)
Daedalonetta végbélkúp gyerekeknek 10 db (1020ft)

lázcsillapító, Normaflor, Rhinatiol.

Még gondolkozom mindent vigyünk-e, ugyanis Ábel még nem volt beteg csak egyszer megfázott 8 hónaposan. Akkor orrcsepp, Fluimar, orrszívás és ennyivel megúsztuk.

Kiváltjátok az E 111 kártyát?????

majd várom a beszámolót, gyűjtöm a tapasztalatokat. Állítólag a sós víz jótékony hatású.

Én meg próbálok szerezni egy beülős úszógumit Ábelnek. Venni nem akarok, mert erre az egy nyaralásra sajnálom rá a pénzt. Jövőre már úgysem lesz jó neki.

Mi sem foglalunk előre. Nektek is jóétvágyat!

Kacika!
Nagyon szeretjük a gyümilevest!
Nekem ma valahogy nincs étvágyam. ÁBel sem igazán eszik, idióta ez a fülledt idő. Görcsöl a hasam, alig élek........

Montika???????????????!!!!!!!!!

Alíz???????????????????????

Jucacsalád gondolunk ám Rátok!!!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
igen, kiváltottuk a kártyát. Vagyis még csak Lilié van meg, mert felnőttnek kell hozzá egy munkáltatói igazolás. De ha azt viszed, két perc alatt kiadják. Amúgy sokat nem ér, csak sürgősségi betegellátás jár érte, de semmi más. Pl. mondjuk akut vagbélgyulladásod van, megműtenek, ok, de már a kórházi tartózkodást, hazaszállítást... nem tartalmazza. Úgyhogy biztosításunk is van mellé.
Ti hova mentek?

Brualmicynből van szemcsepp is? Lili azt kapta combba injekcióként, mikor a Heim Pálban voltunk. Kikezelték egy fertőzésből vénásan (Zinacef), aztán ott kapott el másikat, ezért még 6 napig jártunk be Brualmicyn szurira.
Az az electrolyt oldat mire való?
Úszógumink sajnos nincs, de amúgy ilyen Rossmann és társaiban lehet pár száz forintért kapni, meg talán Tesco. És persze nektek még Corátok is van, én meg irigykedek :D

Kacika,
én nem nagyon tudom megszokni Lajosmizsét, szinte csak alszunk itt. Itt nincs senkink, és tényleg csak azért vagyunk mi is itt, és nem Kecskeméten, mert egyrészt itt tudtuk megfizetni a házat, másrészt Pesthez közelebb van.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska!

Mi is úgy gondoltuk, h biztosítás +E111 . Azt nem tudtam, h kell hozzá munkáltatói....... akkor majd szólok a férjemnek.

Még nem tudjuk Dél-Isztrián Medulin vagy Rab sziget -Lopar a két lehetséges hely. A férjem fél, h a szigeten minden drágább, na meg ha az epeköveim miatt begörcsölnék, akkor mi lesz velünk... ( egyetlen egyszer görcsöltem be, harminc valahány hetesen, a pritaminpaprikától):...

Idevettem a recepteket, arról irtam a listát. Én nem ismerem, de ezek szerint van szemcsepp.

Az elekrolít folyadékpótlásra hányás-hasmenés esetén. Pont emiatt inkább apartmannba megyünk, majd mindig összeütünk valami kajcsit, mert félünk, h félpanziós szállodánál összeszedünk valamit.

Olyan úszógumit akarok, amibe vannak pántok és nem esik ki belőle. Egy olyan 1900ft körül van és sajnálok rákölteni. Amúgy nagyon köszi!

TI mit visztek Lilinek???????

Én már az AUCHANT várom, amikor Bp-n laktam 5 percre volt az Óbudai AUCHAN és imádtam. :D

Itt már 1,5 órája dörög, fülledt az idő, eső egy csepp sem......

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Itt jelentem nagy zuhé volt. Pont kint voltunk a kertben.
Nemsokára -ha majd hazajön apa- elmegyünk fagyizni, az esne jól :lol:
Vendég
 


Kacika,
itt is, a hülye kutya be is jött, és azóta nem bírom kitenni, már frászt kapok. Tegnap takarítottam, most kezdhetem előröl. Mentünk volna anyuért fél 5-re, fel kellett hívnom, hogy nem megyünk, mert a hülye kutya nem megy ki. Azért jó, hogy egy kutya tönkreteszi a délutáni programunkat. De apa megígérte, hogy ha hazajön, bemegyünk Kecskemétre sétálni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Helló Mindenki!

Ritkábban jelentkezem, de minden nap olvaslak Benneteket. Kacika, Rád különösen sokat gondolok, hogy minden rendben legyen!Mindig eszembe jut, hogy nekünk majdnem egy napon volt a műtétünk, ha nem várnék ennyit, már nekem is beköltözhetett volna valaki a pocakomba.

Nekem másodszor is hajszálpontosan 28 napra érkezett pirike, remélem hormonálisan rendben vagyok, muszáj még várni? :wink: Jó, tudom...
Mostanában olyan rossz a a kedvem, lehet, hogy pirikétől van, de néha annyira magányosnak érzem magam!

Zsuzsi, Rád is sokat gondolok, jó nyaralást!

Meg Rád is gondolok, Juca!

Montana, jó a kép, helyesek vagytok a pároddal!

Linácska, az EU kártya mellé tényleg kell biztosítás is, mi is szoktunk kötni!Milyen kutyátok van?Nekünk német juhász van, ő is szeret bent, és rengeteget takarítok utána.Most még nekünk ő a közös "gyerek".

Többen írtátok, hogy tegyek fel képeket, de én ide nem szeretnék,nem is tudom, miért...eléggé zárkózott vagyok néha....ne haragudjatok érte!Aki kíváncsi ránk, a luca.luca@freemail.hu email címen elér,majd megírom, hogy az iwiw-en milyen néven tudtok megnézni.

Puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Luca,
skót juhász a kutyus, apukáméké volt, csak ők eladták a családi házat, így mienk lett a kutya. Valami kisebb jobb lett volna, 8 hónapos volt Lili, mikor ide került, nem is tudjuk az udvart azóta használni. Jövőre majd kettéosztjuk. Gyerekrész, kutyarész.
Neked mikor volt a műtéted? Nekem június 15. Ezt a hónapot még ki akarom várni, hogy legyen egy rendes ciklus, ne csak műtét utáni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Alíz, ma volt uh igaz? Mi volt?

Mi azért nem vettünk egyelőre kutyát, mert ha elutazunk nem tudjuk kire hagyni, félteném tőle Petit, meg tönkreteszi a kertet, amit még most csinálgatunk, de egyszer szép lesz, 5000 nm :o

Megvolt a vacsi, Péterem extra jól evett, meg én is :oops: Hányinger ide vagy oda néha farkas éhes vagyok.

Ma sem voltam a toppon, főleg reggel, meg du. Du még rosszabb volt.

Ami még tünet, rengeteg a nyálam. Nem hülyéskedek, de több van mint normál. Ha nyelem, fokozódik a hányinger, köpködni viszont csak nem kéne, még itthon sem.... :P

Megyünk lassan, még játék, fürcsi, esti langyos tej, aztán valahogy beledumálom Péterbe álommanót :D
Jó éjszakát mindenkinek!
Vendég
 


Szia Linácska!
Nekem is 15-én volt. :(
Azóta ma jött meg másodszor.A dokim azt mondta, három ciklust kell kivárni.Tehát szeptember elejéig vigyázni kell.De én már nem vagyok fiatal, és 12 éve szültem utoljára.Jó lenne, ha hamar összejönne, mert nekem már nincs sok időm.Most meg lelkileg nagyon a padlón vagyok, ami nem igazán kedvez a babagyártásnak.
Vendég
 


Luca,
nekem műtét után július 28-án, 6 hétre, most még ezt a ciklust csak ki kellene várni. Nekem azt mondták, szeptemberben már azért lehet próbálkozni. Mi a gond?
Közben kiderítették, hogy lehet, hogy PCOS-om van, de én egy kicsit kételkedem benne, igaz két hormonérték erre utal, meg a vetélés is, de sok más meg nem. Nekem mostanság lenne peteérésem, olyan vegyes érzéseim vannak. Szívem szerint szeretném, ha már nem védekeznénk, az eszemmel tudom, hogy még kellene. Most megyünk nyaralni is, plusz jó lenne, ha a 180 nap is telne a munkahelyemen, ne terhesen kelljen Pestre utazni naponta.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek, mert nagyon fáradt vagyok. Szóval egy tüsző érik, de az már 27 mm-es. :lol: A méh nyálkahártyája 8 mm-es. A tüsző fala nagyon vékony, bármikor megrepedhet. Hétfőn kell visszamennem, hogy megnézzük, hogy biztosan megrepedt-e, ha nem, kapok tüszőrepesztőt, de a doki szerint nem lesz rá szükség. Emlékeztetőül: az előző ciklusban ugyanezen a napon 10 mm-es tüszőm volt mérhetetlenül vékony nyálkahártyával. Szóval Closti dolgozott. Persze ez sajnos nem jelenti, hogy teherbe is fogok esni már ebben a hónapban, most csak pont ugyanannyi esélyem van, mint bárki másnak, aki egészséges. :cry:

Bár én most jöttem haza, azért mindenkit nagyon irigyelek a nyaralásért. Több mint tíz éve nem voltam külföldön nyaralni. Valahogy mindig inkább itthon mentünk el biciklizni. Ja, tényleg, egyszer Ausztriában voltunk bicajjal, úgyhogy a több, mint tíz évet a tengerparti nyaralásra értsétek. Idén éreztem először, hogy most már jó lenne elmenni valahová tengerpartra. Ha nem jön össze a baba, jövőre elmegyünk. De ha nem tudunk elmenni a baba miatt, hát nem leszek boldogtalan. :wink:

Luca! Én kiváncsi vagyok, :oops: küldd el priviben a neved és rádkeresek. És természetesen nem haragszunk. Mindenkinek szíve-joga, hogy mennyire engedi be a többieket a magénszférájába.

Alíz! Mi volt az uh-n?

Zsuzsu! Megértelek, biztos jó lenne sok gyerekkel otthon. Nekem valószínű, hogy csak egy lesz. Korábban kellett volna elkezdenem. :cry: Csak már most sajnálom a még nem létező gyerekemet, nem olyan jó az egykéknek. Én hiszem, hogy nem az állam feladata, hogy pénzelje a gyerekem nevelését, nem is számítok túlzott mértékben sok pénzre onnan, ami kell, azt nekünk kell előteremteni. Két gyereket szerintem simán tudnánk szerényen, de tisztességesen nevelni, iskolázni, de ha egy is ilyen nehezen jön össze, nem hiszem, hogy lesz erőm és kitartásom egy másodikkal is próbálkozni. :cry:

Na megyek aludni, jó éjszakát!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Sziasztok!

Monti!
Már nagyon izgultam érted, aztán rájöttem Te dolgozó NŐ vagy és nem akkor irsz, amikor kedved van. Szóval gratula a 27mm-hez! Én aki vegyész vagyok, tudom, h néhe mennyire nagy is ez :lol: Ezek szerint a gyógyó megtette a hatását. Emiatta is jó ez a topic, h megoszthatjuk a tapasztalatokat és ha szükséges lehet alkalmazni másnál bevált terápiákat. :)

Hajrá tüszőrepedés, gyerünk petesejt, indulás...... :lol: :lol: :lol:

nyaralás: én is ritkán jutottam el, főleg amiatt, mert nem volt kivel, de annyi előnyöm volt, h Balcsira bármikor mehettem. Két éve voltam előszőr a tengernél, Zadarban a férjemmel. AMint hazajöttünk megfogant Ábel :oops: Bencének meggyőződése, h a pihenés is segítette a babaprojektet. Tavaly ugye szültem, idén pedig el merünk idulni egy 13-14 hónapossal. A férjem azt vallja, h ennyit megérdemlünk, egész évben hajtás, munka... Mi nem járunk szórakozni, már nem is emlékszem mikor voltunk moziban.

tesó: Én sem vagyok már húsz éves, így nálunk is csak egy baba lesz, hacsak nem lesznek ikrek 8) :oops:
Én sem arra gondoltam, h az állam pénzelje a gyerekem, de valljuk be a 25 ezer ft-os GYES édeskevés. Ha lenne bölcsi, nem zavarna.


Luca!
Megértelek, de szívesen fogadom, ha megírod itt privátban. Figyelmetlen voltam, elárulod milyen területen dolgozol?

Kacika!
Milyen volt a fagyi????????? Nálunk van itthon mindig a hűtőben, így bármikor kanalazhatok. Épp tegnap néztem meg az egyik dobozt és van benne E 412....

Itt egy csepp eső sem volt, állítólag Szegeden igen, de jelentéktelen. Küldjed lécci az esőt, iszonyat párásság van!

Linácska!
Remélem azért jól telt az este-délután. Tarts ki, tudom, h nehéz, de néha kell, h tervezzen az embör :-)



Kép Szőke Herceg...

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
végül a kutya elaludt bent, baromira büdi volt így ázottan, de legalább nem szaladgált össze-vissza a lakásban. Aztán mikor a férjem hazajött, meghallotta, hogy nyitja a garázst, és magától kiment. Persze, tisztában volt vele, hogy jobban jár. A férjem, ha más nincs, megfogja, és kézben kiviszi...
Remélem a férjednek igaza van, hogy a nyaralás segít, akkor a következő hónap a miénk lesz babagyártásilag:-)
Gyönyörű herceged van!

Montana,
27mm-es tüsző, az nagyon jó, biztosan meg fog repedni. Nekem össze-vissza ugrál a hőm, LH teszt se mutat semmit... Hát lehet, hogy nem 28 napos lesz ez a ciklusom. De hátha a metformin már dolgozik valamit.

Kacika,
voltatok végül fagyizni?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


SZiasztok!
Mindenkinek szép reggelt. Kicsit kellemesebb hűvösebb idő van.

Voltunk fagyizni, illetve hazahoztunk 12 gombócot. Még mára is maradt :lol:
De amiylyen hányingerem nekem utána lett.....hú.
Meg ma reggel sem volt semmi, még mindig elég rossz.

Nemsokára jön anyukám, kicsit Petizik.

Puszi mindenkinke!

Zsuzsi, nagyon kis helyes Ábel fiad :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Linácska, Kacika....

Ti biztosan ismeritek a Soltvadkerti fagyizót........nálam az a csúcs, 4-5 gombócot helyben fogyasztunk el és haza is hozunk 15-20 gombócot :oops: :oops: :oops:

Köszönöm a dicsérteket!


Itt tombol a nyár, 30 fok, pára...... semmikedvem kimenni, de muszáj. ........

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
hát persze, hogy ismerjük, de azért 3 gombócnál én meg szoktam állni.
Én is próbálom rávenni magam, hogy elinduljunk, inkább csavargok Lilivel Kecskeméten, minthogy egész nap TV-zen, mert ha itthon vagyunk az megy. Na majd szeptembertől az oviban nem lesz!!!

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Mi is szeretjük a soltvadkerti fagyit :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Na most már biztos, hogy ezt a hónapot kivárjuk babagyártás ügyileg... Sajnos elég beteg lettem mára, és ma van a 13. napom, szóval most lenne valamikor aktuális. Szerintem elkaptam Lili múlt heti vírusát. Így meg nem akarok babásodni :cry:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Alíz!!!

Már nagyon kíváncsiak vagyunk!!! :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Hahó lányok! Mi ez a lustálkodás???? :lol:

Én nem tétlenkedtem az elmúlt napokban: szerintem megrepedt a tüsző! Apa megrepesztette. :lol: Tegnap este mondtam neki, hogy csinálja most már rendesen, mert már annyira feszült a hasam, hogy sem ülni, sem állni nem tudtam, úgyhogy beleadott apait anyait. :oops: :lol: Ma reggelre el is múlt minden feszülés, egy egészen picikét nyomásra érzékeny a hasam, de más nincs. Most gondolok bele, hogy van, aki ezt minden hónapban átéli. :roll:

Szóval rajtunk nem múlt. Kiskatonák, kapjátok össze magatokat! :lol:

Próbálom magam beleélni, hogy nem biztos, hogy 2 hét múlva zebrás lesz a tesztem, nem akarok nagyon pofára esni. :(

Azt mondta az orvos, hogy a Clostit még kétszer szedhetem, utána 3 hónap szünet, de elvileg még akkor is tart a hatása, ha akkora sem leszek terhes, el kell küldenie erre szakosodott intézménybe, mert akkor komolyabb kivizsgálásra és kezelésre lesz szükség. A következő adag Clostit fel is írta már. Hát, remélem nem lesz ezekre szükség. :roll:

Jó hétvégét! De azért írjatok!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Sziasztok!

Melinda, jobbulást neked! :(

Monti, remélem nektek meg sikerült, nagyon fogunk drukkolni 2 hét múlva.

Én ma is iszonyúan vagyok...de nem akarok panaszkodni.

Jucáék ma jönnek vagy holnap?
Vendég
 


Montana! Megy a drukk! :D

Kacika! Panaszkodj csak nyugodtan, ezért vagyunk, hogy bíztassunk egy csomó jó szóval! :D

Nekem ma végre halvány pozitív lett az ovu teszt, de nem tudom most mi van. Meg a párom fest... Estére ki lessz purcanva....

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Régóta olvaslak titeket, s mivel úgy gondolom sors társak vagyunk, leírnám a mi történetünket. Magán a fórumon nem vagyok új, csak ebben a topikban.

5 évvel ezelőtt vesztettük el az első babánkat, a 6. héten. Pont uh előtt. Tudni kell hogy fogamzásgátló mellett fogant meg a kis Drága. :(

Aztán fél év múlva, szintén bogyó mellett jelentkezett a következő babánk, Ő 8. hétig maradt velünk. De Őt is elvesztettük. :( Mindkét terhesség spontán vetéléssel ért véget, szerencsére nem kellett műszeres beavatkozás.

Közben befejeztük a sulikat, összeházasodtunk és tavaly januárban abbahagytam a bogyót.
Májusig teljesen normálisan menstruáltam, aztán semmi, egészen júliusig. Akkor Norcoluttal meghozták és csináltak egy hormon labort. Katasztrófális volt a progi szintem, konkrétan 0,8. A köv. hónapban Clsoty kezelést kaptam, teherbe is estem, de aztán kiderült anyukámról, hogy rákos beteg lett és én elvetéltem, megint. :(
Aztán utána nem foglalkoztunk a témával, anyuval jártam kezelésekre, orvoshoz ide, oda. Nem volt ezalatt az idő alatt normális ciklusom, 35-37 napra jött meg, jó pár napi barnázás után.
Majd áprilisban anyu elment, örökre.
A temetés utáni nap megjött, majd a következő hónapban nem. Az uh. szerint volt peteérésem magától, de a sárgatest elcisztásodott. Akkor meghozták Norcoluttal és azóta Closty kezelésen vagyok. Ez a 2. hónapunk. Mindkét hónapban éreztem a pét, derékfájás, méhszájfájás volt rendesen.
Reméljük, ebben a hónapba sikerünk lesz, mert a doki andrológiára szeretné küldeni a páromat, engem meg ősszel átjárhatóságira.

Szeretnénk, ha erre nem kerülne sor.

Hát, itt tartunk jelenleg. Reménykedünk.

Mindenkinek nagyon drukkolok, aki babára vágyik. Reméljük a Jó Isten mindannyianknak megadja az anyaság gyönyörű érzését.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok!

Csak benéztem egy pillanatra, esküvőre készülődünk.Ha lesz időm, írok bővebben.Aki kérte, priviben megírtam, hogyan találhattok meg.Ha még valakit érdekel, szívesen megírom Neki!

Babásak vigyázzatok Magatokra, még nem babásaknak hajrá!

Puszi!
Vendég
 


Luca,
nekem is megírnád, hogy milyen néven talállak meg?

Pinkiné,
üdv neked is közöttünk.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Pinkné! Megy nektek a drukk, hogy ne legyen szükség azokra a fránya vizsgálatokra! :D

Luca! Kinek aaz esküvőjére mentek?

Kép
kislibus
 
 


Pinkiné, nem semmi a történetetek :cry: Kívánom hogy minél hamarabb sikerüljön a kisbaba.

Luca, én is kíváncsi vagyok Rátok! :lol:

Üdv. mindenkinek!
Vendég
 


Csajok! Van tojcsim és az ovu eszt is hlovány pozitív! :D :D

Pasi elcsábító ötleteket kérek!

Kép
kislibus
 
 


kislibus, nekem a combfix, magassarkú, felül semmi szokott bejönni :) Vagy max. félkosaras melltartó még hozzá. A hálóba néhány illatos gyertya és apa már ugrásra is kész :) Még ha póker van, akkor is :)

Na, nem ecsetelem tovább a dolgokat :) Remélem sikerrel jártok :)

Nálunk múlt hét vasárnap volt pé. Nagyon igyekeztünk jól csinálni a dolgokat :)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


KISLIBUS, HAJRÁ :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Pinkiné! Üdv itt közöttünk! :cry: Bár jobb helyen kommunikálhatnánk! :cry: Na, nem baj, mi optimisták vagyunk, hamarosan valamelyik babás topikban osztjuk az észt. :lol: Azért nem semmi, amin te átmentél! Nem kímél a sors. Én már rég belebolondultam volna! Mint láttad én is Clostis vagyok, de nekem még csak az első próbálkozás, túl sok tapasztalatom nincs benne. Írnál róla, hogy neked mi volt a tapaszatalatod vele. Milyen volt a mensid utána? Nekem régebben nem volt fájdalmas a mensim, a peteérést meg meg sem éreztem, most meg a pé elég intenzív volt, félek, hogy a mensim se lesz egyszerű. :roll: Na, persze, ha egyáltalán megjön. :wink: Szedsz valami egyéb gyógyszert, teát, homeot? És írjál még magadról! Megkérdezhetem hány éves vagy?

Linácska! Jobban vagy?

Luca! Jó esküvőzést! Biztos fincsi lesz a menyasszonyi torta! Remélem gondolsz ránk, az itthon senyvedőkre, miközben falatozol belőle! :lol:

Kislibus! Mindent bele! Remélem a festés nem fárasztotta ki apát nagyon! Nálunk a csipkés fehérnemű, nagyon bejön, arra ugrik apa. :oops:

Zsuzsu! Nem voltál egész nap! Ábel nagyon lefoglal? Vagy csak elmentetek fagyizni abba a finom fagyizóba és nem tudtok elszakadni? Én mostanában kicsit visszafogom ezeket, jó lenne pár kilót leadni terhesség előtt, ne legyek akkora, mint egy bálna. :roll:

Alíz! Mi van veled? Mi volt az uh-n?

Kacika! Kitartást neked! Majd csak elmúlik ez a fránya rosszullét. A múltkori jobbanlét úgy lászik csak mézesmadzag volt az orrod előtt.

Na, én elrakom magam holnapig. Majd bal oldalamon alszom, hogy a kiskatonák könnyebben odataláljanak a petesejthez, ami még valahol a petevezetékben barangol! :wink:

Jó éjszakát!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: