Új privát üzeneted érkezett!

Bangi: Krizsa doki, megmondom nyíltan. Nem tudta összehozni a babát nekem lombikkal, de ő írta fel a metformint nekem. Ez segített.

Eredményem 8 havi metformin szedés után lett, klomifen (Serophene, ua, mint a Closty) rásegítéssel, az első ilyen hónapban. És nem vetéltem el, a progiszintem is gyönyörű volt, rásegítés nélkül. Előtte mindenféle hormon stb. csak káoszt okozott nálam... Kép
s_norka
 
 


Szia!

Gyors vagy!:-)

Nekem ő a dokim.
Serophene, ua, mint a Closty= ezt kapatam én is és nem reagáltam, mindkettőt próbáltam.
Te meddig szedted?
Te és, hogy lehet, hogy nem ezzel kezdte? Mivel magyarázta a kudarcot? Az egészet ő csinálta? Értem itt a műtéteket meg mindent?
bangi
 
 


Én se reagáltam a klomifenekre, pont ezt fejtegettem itt a minap... csak a metformin tartós szedése után!

Egyébként Krizsa doki sem magától írta fel nekem a metformint, nem ő hívta fel rá a figyelmemet... az első lombik után kértem tőle, onnantól szedtem, mert volt előzőleg a Szabolcs u-ból egy 2 pontos eredményem, terheléses cukor és inzulin is. Addig nem is kérte, mert szerinte atipikus PCO-s vagyok (nincsenek külsődleges jegyek). Aztán megegyeztünk, hogy szerintem meg az vagyok (az inzulinom kicsit magas lett, a cukor tökéletes volt még akkor), és be is vált a dolog.

Õ nem műt, meg semmi, sőt ellene van, neki ahhoz semmi köze.
Egyébként én nagyon szeretem Krizsa dokit, de azt be kell látni, az egész meddőségi eljárás erősen lombikorientált, és nem annyira a probléma feltárására és elemezgetésére koncentrálnak, hanem a tüneti kezelésre, a minél gyorsabb eredmények elérésére. Csak van, akinek ez nem jön be. Mellesleg a "brancsból" még ketten jártak teljesen ugyanígy.
s_norka
 
 

 
 

Azt hogy meddig szedtem: erre írtam, hogy 8 hónapig ment a metformin, hol volt tőle pé-m hol nem (nyáron volt már, de viszonylag későn, hosszabb ciklusokkal), aztán szept-ben megkaptam mellé a Serophene-t, a szokásos 3-7.napokon és a 11.napra nőtt tőle 24 mm-es tüszőm. Előtte soha nem jártam így (még 2004-ben).
s_norka
 
 


Csodálkoztam, mert én úgy tudom, ő nem műt meg egyebek.........de akkor jól tudom.
OKÉ! DE mit mondott, hogy nem jöttek össze a lombikok...
Azért azt komolynak tartom, hogy az utolsó gépfegyverük is besül , ezért kérdezem....
Igen ezt lombikközpontosságot, mi is így gondoljuk......nem is akarjuk....és vagyunk olyan viszonyban, hogy kicsit irányítani tudjunk, ha valamiről más a meggyőződésünk.
bangi
 
 


Hát Kép
az az igazság, nem mondott semmit... mit mondhatott volna egyebet? Menjünk tovább, van még pár próbálkozási lehetőségünk ... Kép
Azért annak örült, hogy végül összehoztuk spontán, azt mondta, "nagyon ügyesek voltak!" Kép

Vigyázni kell mert, mert 1 lány kivételével, azok közül akiket ismerek PCO-sokat, mindenkit elvitt az inszemig/lombikig, nem sokat tököl. Azt az 1 leányzót, akit nem vitt el, csak azért nem, mert Dévais inszemje után volt vetélése, várni kellett 3 ciklust - és az neki nem volt ugyebár, közben bejelentkezett Krizsához, Dévaiban csalódott. Soha az életben nem volt pé-je magától, igaz a cukra neki se volt rossz. K.val megegyeztek, hogy kap egy kis metformint, úgyis várni kell, aztán ha lemegy legalább 2 ciklus, utána folyt.köv. inszemmel. Azóta se lett neki mensije, viszont van egy 7 hónapos kislánya Kép
És még rengeteget tudnék sztorizni, de félek, hogy unalmas lenne! Kép
s_norka
 
 


Sziasztok! Az index pco-ról néztem be és érdekes amikről írtok, csatlakozhatok?
Vendég
 


Kár, hogy nem mondott............. kíváncsi lettem volna.

Összegezve a maratonbeszélgetésünket, szerintem meg volt az értelme...............
Tudod én úgy vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy semmi nem véletlen. Az sem, hogy elkezdtük itt gyúrni egymást:-) Lehet, hogy válaszom leszel akkor és ott ,mikor én "magamtól" nem tudnám a megoldást.

Én minden hormonálist elutasítottam.Az előző doki tömött volna. Egy évig meg sem jött 7 év Fog.gátló után. Tartották bennem a leleket, hogy meg fog jönni ne aggódjak. ÁÁÁáá, eszébe sem volt megjönni. Innen jött Krizsa..... azt meg már tudod....
Idáig benne bízom a legjobban.Remélem nem hiába.
Inszemet nem szeretnék -ezzel ő is egyetértett-
Hát a lombikot szeretné:-)))) ha minden kötél szakad. Én nem! Ha most nem jött össze, megyek átjárhatóságira..........és meglátjuk!
bangi
 
 


Figyelj! (Azért örülök nagyon, hogy nem fajult itt puskaporossá a hangulat, és nyitottak vagyunk egymás irányába, ez egy értelmes csapat hála istennek)

Krizsa dokiról könnyű beszélni, mert mint mondtam, emberként a szívem csücske. Kép Ezt azért ne mondd vissza neki, így is megvan az önbizalma. Kép
Szóval van annyira jófej, hogy meg lehessen vele beszélni, hogy nem, te szeretnél minél természetesebb ösvényen maradni, és nem kell lombik. Majd, ha mondott plusz egy indokot, ami nyomós, talán akkor. Nagyon-nagyon megterheli a szervezetet, és nemcsak 1-2 hónapra. Kép A lélekről ne is beszéljünk.
Azért én ezt a cukortémát elővenném még egyszer! Õ kérte a terheléses vizsgálatot, gondolom. Leírod ide az értékeidet? Agyára megyek ezzel sokaknak, de hidd el, nagyon sok PCO-s terheléses cukoreredményt láttam már a Netes aktivitásomnak köszönhetően, és ha nincs meg hozzá a végzettségem, de a háttér mélyenható megértése nélkül is, van hozzá "szemem". Kép Na, szégyentelenül nagyképű vagyok. Kép A háttér elemzését majd elvégzik itt az orvoslányok. Kép
És akkor még mindig fennáll sajnos a lehetőség, hogy a cukor teljesen OK, de az inzulin már bibis, csak az itt nem látszik... Kép

Azért drukkolok, hogy végül ez a beszélgetés számodra már csak elvi tapasztalatot hozzon, merthogy ott fogan a gyermek a pocakodban!
s_norka
 
 


Halihó lányok!!!


És minden jó, ha a vége jó!!! Kép

Már csak úgy mellékesen megkérdem: ma délelőtt senki sem dolgozik???? KépKépKép Irgum-burgum!Kép
Mert megy a traccs partiKép

Kép
Vendég
 


Hát persze hogy jó, én sohasenem akartam veszekedni, azt gyűlölöm... az értelmes beszélgetéseket, azt szeretem, de sajnos vannak akik nem nyitottak rá. Kép Itt szerencsére nem ez a helyzet.

Én dolgozom, kérem alássan... külön ablakom meg van nyitva a dolgos file-imnak... csak odaát az inszemes topikban az utolsó még nem babás lánynak drukkoltunk online, most jött meg a vérerdmény a Kaáliból és terhes. Kép Ezért voltam itt folyamatosan. Kép
s_norka
 
 


Múltkor a tvben, már nem emlékszem melyik tv csatornán beszélt a Kaáli intézet vezetője. Nem emlékszem a nevére.Kép
Õ mondta el, hogy mennyire fontosnak tartja-tartaná, hogy a különböző lombik intézetek nyilvánosságra hozzák az eredményeiket. Hogy milyen hatékonyan dolgoznak?
Õ bemutatta a sajátjukat. Úgy értettem, hogy országos átlagról beszélt és nem csak a Budapestiről.
Meglepő volt, mert kb 35-37% eredménye van egy lombik beavatkozásnak. Tehát értette ez alatt a baba megszületését! Elmondta, hogy nemzetközi viszonylatban a Kaáli intézetnek igen jók az adatai. És akkor a legeredményesebbek, ha egy nő 30 alatt van, petevezető átjárható és a pasinak nincs gond a himcsirasejteivelKép

Ez most jutott eszembe, gondoltam leírom.Kép

Pussz
Vendég
 


Szia 7kincs!

Mesélj, kérdezz bátran, itt mindent megvitatunk.!!Kép Érezd magad jól közöttünkKép
Szia
Vendég
 


Én is örülök és várj előszedem. (aktív kis nő vagy hallod)

Az inzulint is mérték csak a leletet elkavarták, de mekersetetem.

4 pontosat csináltattak velem:
éh gyomor 4,9 mmol/l
30' glukóz 7,6 mmol/l
60 5,6 mmol/l
90 5,1 mmol/l
120 4,7 mmol/l

Vércukor 4,4 mmol/l (ez az első amit ugye mérnek...)

Na dr. Norka?:-) Mit mond a szeme?

(Egyébként nem reménykedem a pocaklakóban, mert én is tudom ám, hogy mennyire kevés a jó petesejt érlelésnél és feltett fóbiám, hogy el vagyok záródva.)
bangi
 
 


Igen!!! szia 7kincs!Bocs csak itt építőkockázunk Norkával:-)) de figyelünk...

Bangi

Aranykavics: Jelentem én is dolgozom ám! Igen a hírt én is hallottam, bár ezt nekem ott bent mesélték. Most volt egy nőcike , aki két lombik között babásodott. Mekkora öröm haljátok!
Az élet fintora!!!!!Nesze neked tudomány.
bangi
 
 


Tudom-tudom... október elején kijött egy cikkem, előtte a Lombikbabások már petícióztak a statisztikák rejtettsége miatt, és készítették elő a törvényjavaslatot. Én nem egyeztettem velük, és amikor írtam ezt az irományt, a TB-nek egy szervezetéhez írtam hogy legyenek szívesek kiadni a statisztikákat, én naiv, gondoltam a külföldi site-okat látván, hogy majd ilyen kis összehasonlító táblát is beteszek. Először pénzt akartak kérni (hol a tájékoztatás szabadsága meg az infóhoz való jog?), aztán utána mikor írtam, hogy ettől az újságtól vagyunk és ezt hogy képzelik, ismerjük a jogszabályokat stb., akkor nem is válaszoltak. Végül ősszel kihozták a rendeletet, hogy meghatározott időig ki kell hozni a statisztikákat - ezt eddig a Kaáli, Tapolca (már ez is Kaális) és a BMC tette meg... a sajtóban olvasottak szerint pl. Dévai nem helyesli a dolgot, kérdés, de miért nem? A Nyírősök is hivatkoznak erre-arra... a háttérben egyszerűen az állhat, hogy ezek a sikeresebb intézetek mind túlterheltek és nem érdekük amúgy sem a kozmetikázás, egyes intézetekben pedig még bőven van kapacitás, de a lombikok utáni pénzt meg kapják az OEP-től... külföldön nem egészen így működik...

Egyébként én úgy tudom, a Kaáliban a take-home-baby arány 28%, ez meglepő adat amit írtál... (de még így is 2. legjobb az országban)
mindent át kell szűrni, amit mondanak! Krizsa dokink is azzal kezdte, hogy a PCO-soknál marha sikeres a lombik, mert csak petéket kell növeszteni, utána minden megy magától. Ehhez képest a "brancsban" összesen 5-en jutottunk el a lombikig, és mindenki legalább kettőig jutott el, az elmúlt másfél évben. Ebből csak egy leányzónak jött össze a baba, másodjára. A többieknél méhenkívüli (3 lány) és biokémiaiak sikerültek, illetve volt egy komolyabb túlstimulálás (enyémnél is komolyabb). Ennyi a mérleg, szerintem nem túl fényes... Kép

Na, mostmár eldugulok tényleg!!!!

ölelek mindenkit
s_norka
 
 


Bangi Kép

Látod, na én sem akarok mindent ráerőszakolni mindenkire, mert jó ez a vércukor. Ezzel nincs bibi tényleg. Doktorlányok, jól mondom?

Az inzulinra kíváncsi vagyok még. Kép De az is csak akkor releváns, ha van egy éhgyomrid meg 1 órásod belőle.

Pont most volt odaát egy lány, kiharcolta az 5 pontost, elment egy spécibb kórházba ahol normális cukorambulancia van, és ott a folyosón megállította egy doki, és elkezdte magyarázni, hogy 5 pontosnál PCO-soknál az inzulint IS nézni kell! Na ez a baj, hogy ez sehol nem egyértelmű, és olyan ritkák az ilyen odafigyelős helyek, mint a holló... Kép

7 kincs, üdv köztünk, csak túlpörögtem és nem figyeltem mindenkire Kép

Na, asszem este jövök legközelebb, sok a jóból... Kép
s_norka
 
 


Az nem baj Norka, hogy ezt a sok, 3 év alatt felhalmozódott tudást és infot megosztod velünk. Kép Engem személy szerint nem zavarKép Sőt határozottan örülök neki.Kép

A történetedből világos volt, hogy írsz, csak "nem esett le", hogy újságnál is dolgozol.!?. Kép

Én viszont ma NEM DOLGOZOM:o Kép heheKép

Lányok titok a ti korotok???
Hány évesek vagytok??? Kép Illetlen kérdés, tudom, de én is csak nő vagyokKép
Vendég
 


Nekem azt mondta a diabetológus (kecskemét), hogy az inzulin vizsgálatot csak pesten csinálják, azt is félévente??? hogy miérrt nem tudom. Ezért mikor meglátta a cukorerdményemet éhgyomri 4 2 órára4,8 azt mondta, hogy ez inzulin rezisztenciara utal, mert túl alacsony. És felírta a Metformint.
Egyébként sokan nem is hallottak inzulin vizsgálatról. A labort mikor felhívtam azt mondta az asszisztens, hogy hívnia kell egy okosabbatKép mert ő még erről nem hallott. Az "okosabb" pedig csak annyit mondott, hogy ezt Kecskeméten nem csináljákKép Mostmár Metformin mellett nem hinnem, hogy korrekt lenne az inzulin eredményKép

Amúgy én sem vagyok tipikus PCO-s. Legalábbis ami a kinézetemet illeti. De a hormonok is többnyire jókKép

cupp
Vendég
 


Na jól van csak meg lett az inzulin is már csak megszerzem és jövök.

Örülök, hogy tetszik a cukrom:-)))))

Aranykavics: milyen doki vagy? leszel?
bangi
 
 


Sziasztok köszi a fogadtatást! Egy pár éve mi is próbálkozunk az orvosok nem sok mindent mondtak,de azt feltétel nélkül, kis naívan elhittük.2003 végén úgy váltunk el a dokitól hogy januárban lombikot próbálunk(a Kaáliban ezt javasolták)ezt nem szerettük volna így mindenféle orvosi dolgot felfüggesztettünk,(azt hittük fog javulni a ciklusom,de nem 2mensi/év). Ha nem találok rátok pár hete ,még mindíg nem tudom mi a pco és milyen kezelési lehetőségek vannak!!!! Most csütörtökön megyek vissza a Kaáliba azóta elősször, remélem hajlandó lesz a doki meghallgatni,normálisan kivizsgálni és a Metformint felírni.? Köszönöm az eddigi infókat és jó hogy fordulhatok hozzátok!!!!
Vendég
 


Hát ha már így rákérdeztél Aranykavics! Nő létemre nincs semmi bajom a korommal: 23.......
na jó, legyen inkább 28 :-))
A tervem az, hogy most 4 hónapig szedem a metformint, aztán pedig (lelki szemeimmel már látom) júniusban egy pozitiv tesztet tartok a kezemben. Jó terv, mi?? Ha ez addig nem jön össze, akkor majd kidolgozok egy B tervet. Fő az optimizmus!
Addig pedig maradok tisztelettel hű olvasójuk! :-)

Kép

Képurl]
espero
 
 


Én reumatológus rezidens vagyok. Kép Mindennek az elejénKép

Kiskincs!
Úgy gondolom, hogy ebben a topikban kikupálódsz és sokkal tudatosabban fogod irányítani a dolgokat. Kép
Úgy beszélek, mint aki már babát vár.Kép De én tényleg hiszem azt, hogy ez így jó lesz. Amióta szedem a Metformint és ebbe a topikba "járok" teljesen megnyugodtam, nem vagyok türelmetlen. stb stbKép Kép
És a stresszmentesség már fél siker.Kép

Amúgy azért vagyunk ennyire nyitottak egymás iránt, mert mindenkinek ugyanaz az érdeke. Babár akarKép
Vendég
 


Espero én májusban gondoltam a pozitiv tesztet!Kép De komolyanKép
Vendég
 


A korom nem tiktok 26, úgy gondolom h lassabban de biztosan haladni jobb, még nem vagyunk elkésve ! Én a munkát most kezdem majd este benézek.(egyébként nekem sincsenek külső pco-s jeleim)
Vendég
 


Nekem sem néztek inzulint, csak cukrot.
Éhgyomor: 5.1
2 óra múlva: 3.2 vagy 3.4 (nem emlékszem pontosan)
A diabetológus is azt mondta, hogy a túl sok inzulin miatt alacsony a cukor, mégsem volt hajlandó metformint irni.
Ja és ránézésre rólam sem mondta a doki, hogy PCO. Nem vagyok elhízva, sohasem voltak pattanásaim (most viszont egy jó két hónapja teli van a hátam velük) és a szőrök jelenléte sem vészes. A hormonokra azt mondták, hogy határeset, de végülis még jó.

Kép

Képurl]
espero
 
 


Megint felteszem azt a cikket amit Rambóka küldött még régebb!

7kincs főleg neked!!!!<!--attachment: Dr__Petr_nyi_Gyula_Orvosi_Hetilap_2005-341410-353839.rtf*mime_msword.gif*application/rtf*37.5**Dr__Petr_nyi_Gyula_Orvosi_Hetilap_2005%2d341410%2ertf --><center><pre>
Kép
Dr__Petr_nyi_Gyula_Orvosi_Hetilap_2005-341410.rtf (37.5 k)</pre></center><!--/attachment-->
Vendég
 


Aranykavics!
Pont ugyanezt érzem én is, amióta lemondtam a lapart. Megnyugodtam, hogy van kíméletesebb megoldás is és annyira biztos vagyok benne, hogy ez igy menni fog, hogy már nem aggódom. Eddig sem éltem egészségtelen életet, de most még jobban odafigyelek, hogy mit eszek és mennyit mozgok.
Na jó, egye fene, akkor tied a május, enyém a június, beosztjuk, nem probléma Kép

9. napja szedem a metformint a teljes előirt adaggal. Ha eddig nem voltam rosszul, akkor már megúsztam vajon???

Kép

Képurl]
espero
 
 


Csajok, én most vagyok 27.

Átkukkantottam a PCO-s Indexbe... lányok, néha még úgy el tudok keseredni. Három topikban nyomatom én is egyszerre amit tudok (el is fáradok néha rendesen, és szerintem a baba mellett ez már nem fog menni, néha támadnak is), a PCOS-t megcsináltuk a Lombikbabán, és akkor azt kell látnom, hogy a tudatlanság és a butaság csak virágzik, virágzik... Kép Volt, akinek azt mondta a dokija, hogy csak PCO-ja van és nem PCOS-a, nem kell Diane-n kívül más, de azt szedje, különben elhalnak a petefészkei... (??!!); volt aki hipofízis adenomából a rákra asszociált, brrr.....
Nagyon örülök, hogy Rambóka ott talpon van és igyekszik a felvilágosító munkát végezni, de sokszor azt érzem, néha a széllel szembe pisilünk... és erről főként az orvosok tehetnek. Egyszerűen ontják magukból a hülyeséget, megintcsak tisztelet a kivételnek! Kép
s_norka
 
 


na meg van ! A lelet!

Szérum inzulin 7,3 mlU/l
Szérum inzulin terhelés után 120 perccel 4.00 mlU/l
na itt vitatkoznék, mert itt ahol mérték az inzulint ez egy másik hely és nem is volt
terhelésem....???


A pattanások mitől vannak? Nekem is voltak olvastam, hogy PCO jellegzetes tünete. Meg gyogyó szedés után is csunyább abőr, de rendbe jön. Nekem jobb, de nem tökély. Én sem vagyok elhízva, de én mindigis sokat sportoltam. Mondjuk ez a testosteronomon látszik is:-)) de lejebb vittem a súlyokat.......


Én vagyok a legöregebb köztetek 29. és nagyon szertném, ha ebben az éveben lenne babám. Öreg vagyok már...
bangi
 
 


Espero, ebben megegyeztünkKép
Kép
Erre pedig nincs szükségKép

Norka! Ez döbbenet, amit te leírtál.
Vagy a "dokik ontják magukból a hülyeséget", vagy a páciens nem érti meg az egésznek a lényegét és ő azt érti az egészből, hogy a petefészkei elhalnak. !!!
Amúgy a hipofizis adenoma, az egy jóindulatú daganat (vagyis rák!!!), de részben a hormontermelése miatt, részben azért mert az agyban van (térfoglaló) műteni kell. És okozhat meddőséget. Attól függően, hogy mely hormonok termelődnek nagy mennyiségben. De nem gondolnám, hogy egy Uh kép, LH/FSH arány és néhány hormon szintjének enyhe emelkedése alapján nem kell rögtön hipofizis adenomara gondolniKép Bár anno amikor tanultuk 4éven, én fölfedeztem magamon egy rakás tünetetKép

Tény és való, hogy sok mindent nagyon tudatosan kell csinálni!
Én egyelőre nem szándékozom dokit váltani, remélem összejön a baba és nem kell lombikozniKép

Pussz
Vendég
 


Bangi... ezt most baromira nem értem... akár éhgyomri az inzulin, akár terhelés után vagy, ez a 4 mIU/l ez nekem gyanúsan kevés... doktorlányok?? ez egy időben készült azzal, amikor a cukorterhelésedet csinálták? Nem logikus... mert akkor annak meg csak magasnak kellett volna lennie...

szerintem nem lehet így összerakosgatni, különböző időről helyekről, mert így nem ad korrekt képet. egy terhelés kell, és minimum 1 éhgyomri cukor és inzulin, meg minimum 1 órás cukor és inzulin...

most olvastam egy infót (félórája, persze munka helyett), hogy valaki kikönyörögte a házidokijától a beutalót 5 pontos cukorra ÉS inzulinra, és végül a Szt István kórház II. sz. Belgyógyászatára el is mehetett vele csapolásra, és ott volt az a doki, aki teljesen képben volt a dolgot illetően. Mindjárt megnézem, nem tévedtem-e.
s_norka
 
 


Na az előzőt a Hermina út csinálta, de ott nem tudnak hormont vizsgálni és a körzetim csak terhelésre küldött oda. A másik hely az Uzsoki ahova meg a hormonok miatt, de ott megnéztek mindent a terheléses cukor kivételére csak simán éhgyomira. Na ennyit a dokikról.-((
Akkor most mi van? Hát megnéztem itt pedig ez van. biztos valami itt nem jó mert 5-25 ref. érték között kell lennie na és a négy az mintha nem ott lenne, de itt nem is volt terhelés és nem is volt 120 perc, ezt itt elírták szerintem vagy nem tudom, a másik 7,3 mlU/l az valós mert azt mérhették éhigyomorra. Az milyen?
bangi
 
 


Igen, jól írtam.
Amúgy az inzulin alsó határa 4.3 mU/l... most megnéztem. Éhgyomorra... nem értem.

Na tényleg dógozok.
s_norka
 
 


Az jó, csak az a baj, hogy önmagában az éhgyomri inzulinérték sz.rt sem ér! A dinamikája a fontos, hogyan változik mennyi idő alatt stb.
s_norka
 
 


Jól van! nem én mértem...:-)
Egyébként a tiéd az inzulinod nem volt jó?

Gyerekek nekem ez az oldal kicsit darabosan jön le, így később látom, hogy más is írt . Bocs ha későn reagálok.
bangi
 
 


Áhhhhhhh! Most töltött le. Hát Norka pihenj egy kicsit nem tudsz mindenkit meggyőzni. Mellesleg mikor nálam ez kiderült rengeteg cikket olvastam és kutattam konzultáltam 7-8 orvossal e-mail ben és hát had ne mondjam ki mit írt meg is keresem mert el tettem. Az egyik azt mondta:
Ez személyesen zajlott:
Jó napot kívánok!
Jó napot !Mi panasza?
Kedves Doktor Nő tetszik tudni lassan 1 éve nincs menzeszem és a súlyom is csökkent a fogi. gátló szedésének elhagyásától és talán szükséges lenne esetleg egy hormonviszgálat vagy valamely vizsgálat elkezdése, mert aggódom most már, főleg, mivel férjemmel babát tervezünk. Mit gondol erről a Doktor Nő?
-Miért kéne hormon vizsgálat? Az egyébként is nagyon bonyolult és egyébként is két papaíros nyomtatvány. Azt mondta fogyott?
-Igen fogytam, ingadozom..
-Na igen! Ezért nem jön meg!!!!


Lányok most kacagok rajta, de akkor.... szívem szerint beszóltam volna baromira, főleg, hogy én már tudtam akkor mi az ábra.

Úgyhogy Norka amíg vannak ilyenek , akik orvosnak mondják magukat, addig nagyon sok olyan is lesz akiktől kihullik a hajad.

Melleselga Doki neve: dr. Surtyán Zsuzsanna
bangi
 
 


Elmegyek a Szaharába és elásom magam a homokba. Kép

De nekem is volt egy jófej orvosom, tényleg nem vagyok exhibicionista típus, csak nem szeretem ismételgetni magam mások előtt, akik már ismernek jobban, úgyhogy Lombikbaba.hu és ott a Történetek közt az enyém is. Mit művelt velem egy "meddőségi szakember" 2003 őszén...
s_norka
 
 


Ja, éhgyomrim még épp jó volt, 9 körül, terhelés utáni 31, vagy ilyesmi
s_norka
 
 


Most elpályázom,de még belesek. Bocsi a többiektől, hogy így kiamgánítottuk a topikot, de talán másoknak is van benne szemezgetni való.

Norka :
nem is tudom, hányadik hónapnál vagy?
bangi
 
 


Korom:29 év!KépEspero te mikor töltötted be?Én januárban!Kép

A többi eszmecseréhez hozzászólni nem nagyon tudok,de olvasok,és tanulok tőletek!

7kincs Üdv.!!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta !

Boldog szülinapot, mégha megkésve is.....de annál nagyobb szeretettelKép

Ezek szerint a legfiatalabb GabikaKép

Ma rámtört egy iszonyú zabálhatnék. Ez hihetetlen, egész nap ettem. Most is eszem és csak édességetKép Ilyenkor úgy haragszom magamra.!!!!KépKép Amióta Metformint szedek ez az első ilyen Kép

Espero: ha eddig nem voltál rosszul a gyógyitól, szerintem már nem leszel.Kép Nekem is teljesen elmúlt már minden kellemetlen tünet.Kép Hány mg-ot eszel egy nap? Én 1500mgot.

cupp
Vendég
 


Kavicska
Köszönöm szépen!KépKépKép
Én is egész nap ennék,leginkább sütit,nasit.KépDe visszafogom magam,amennyire tőlem telik!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Én igazán senkit sem akarok ezzel fárasztani, de muszály elküldjem ezeket a monológokatKép Nekem nagyon tetszettekKépKép

Monológok:

- Olyan erotikus hangod van!
- Ezt hogy érted?
- B.ssza a fülemet!

- Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

- Maga mióta dolgozik a vállalatnál?
- Mióta megfenyegettek, hogy kirúgnak.

- Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy mikor a fényképét e-mailben elküldte, felismerte az antivírus.

- A nő olyan, mint az olimpiai érem. Harcolnod kell érte, aztán egy életen át lóg a nyakadon.

- Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor rászóltam,
viselkedjen korához illően, meghalt.

- A férfiak olyan logikátlan teremtmények, akik a
szállodában otthon akarják érezni magukat, míg otthon szállodai szolgáltatásokat várnak el.

- Fiam, ha tudom, hogy ilyen hülye leszel, akkor inkább lenyellek.

- Eddig buta voltam, de vettem egy 360 fokos fordulatot.

- Az Úr nekem feladatot adott, mikor erre a világra küldött. De olyan k.rvára le vagyok maradva, hogy valószínüleg örökké fogok élni.

- Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása!

- Ma úgy vagyok a munkakedvvel, mint egyszeri lány buliután. Vagy megjön, vagy nem.

- Megházasodott a munkaverseny. Elvette a munkakedvem.

- Elmentem lángososnak. Végre egy zsíros állás!

- Olyan nincs, hogy nem látsz semmit, mert akkor meg a sötétet látod.

- Olyan jó vagyok az ágyban, hogy néha már a saját nevem sikongatom.

- Minden rosszat el tudok képzelni magamról, de hiába.

- Annyit olvastam a szesz és a dohányzás káros hatásáról, hogy elhatároztam, abbahagyom az olvasást!

- Amíg keresed az igazit, jól érezheted magad az
esélyesekkel is.

- A szenilitásban az a legjobb, hogy saját magad elől dughatod el a karácsonyi ajándékokat.

- Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé...

- Nem az a kurva, aki a placcon áll, hanem akinek megveszed a bundát meg a kocsit, aztán este fáj a feje......

- "Kurvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más-más hangsúllyal...

- Az ideális nő olyan mint a hold. Este jön, reggel megy!

- Feleségem egy főnyeremény, meg is ütöttem!

- Mindig így fogsz szeretni?
- Mindig. Csak lehet, hogy nem mindig téged!

- A nőkkel vigyázni kell, nagyon veszélyesek: övék a világ pénzének legalább a fele, és a világ összes puncija.....

- Az élet harc. Délelőtt az éhséggel, délután az
álmossággal.

- A munka nem f.sz! Effektíve: állhat napokig!!

- Ezelőtt - minden különösebb ok nélkül - dohányoztam, ittam, kábítószereztem és káromkodtam. Mióta itt dolgozom, jó okom
van rá!

- A szex kedvért megnősülni olyan, mint venni egy Boeing 747-est az ingyen mogyoró miatt.

- Amíg a körömlakk meg nem szárad, a n"o gyakorlatilag teljesen védtelen...

- Akkor van mindenki a helyén, ha a férj autót vezet, a feleség háztartást, az anyós meg áramot.

- Sok káros dolog lehet kellemes, de a szex nem rontja a fogakat.

- Átmegyek öt percre a szomszédba, keverd meg félóránként a levest...

- Ha még egyszer élnék, ugyanezeket a hibákat követném el, csak hamarabb.

- Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

- Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid. Ha fáj a szíved, nincs ki észrevegye a fájdalmad. Ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod. De próbálj meg csak egyszer fingani ... :o)

- A párom azzal vádol, hogy sose figyelek rá. Vagy valami ilyesmivel.

- Tegnap este, amikor hazaértem, a feleségem arra kért, hogy vigyem el valami drága helyre. Kivittem a benzinkúthoz.

- Nem az az élvezet, ha nincs semmi dolgunk. Az az igazi, ha sok van, és mégsem csinálunk semmit.

- Jani bácsi! Használt az erősítőszer, amit a múlt héten írtam fel magának?
- Nem bírtam letekerni a kupakját...

- Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekektől kaptam.

- Nincs szükségem életbiztosításra. Azt akarom, hogy mindenki valóban szomorú legyen, ha meghalok.

- Az osztálytársaim megdugtak bármit, ami mozgott, de én sose tartottam fontosnak, hogy efféle korlátok közé szorítsam magam.

- Lehet, hogy a barátn"om a pénzemért szeret, de nem a bankkártyámat
szopja.

kb. ennyiKép

Bocs a csúny szavakért, de egy párat cenzúráztam.Kép
Vendég
 


sziasztok!

Na csak , hogy hozzászóljak én 1 hete eszem , mintegy őrült és ki is vagyok magamtól, borzalom, amit művelek. Már répát me karalábét pucoltam, hogy azt egyek, mert annak legalább van értelme és nem hízom.

Okr! Te is 29? óhh. Boldog szülit, akkor nem csak én vagyok ennyi. Okr neked még nincs babád? Bocs tisztázom itt magammal csak kicsit összefolynak.

Aranykavics:

Hasad?
bangi
 
 


:-)))))))) jók tényleg van benn igazán jó.
A dédanyás tetszik a legjobban. Viselkedjen....
bangi
 
 


Sziasztok!

Akkor én vagyok a korelnök a magam matuzsálemi 32 évével! Kép
A terheléses inzulin ( ha jól tudom) 13 felett kórjelző PCO-ra. (nekem is ennyi volt) De diabetológus szemszögből ez teljesen normális!!!!! Tehát a diabetológusom csak azért írta fel a Merckformint mert már hallott róla, és mert látta h. bogyó nélkül nem fog lerázni!!

Bangi!

A ragyákról és a többi PCO-s tünet kialakulási okáról azt hiszem korábban írtam egy kimerítőt, olvasd vissza a régebbi hsz-aimat!(A tesztoszteronod is a PCO-tól magas, a ragyák meg a tesztoszterontól vannak!)
Az tudományos tény h. ha vkinél az inzulinrezisztencia a PCO elsődleges oka, akkor a Merckforminos kezelés rendbeteszi a hormonháztartást ( lásd a Petrányi cikk !!!!!!!)és ha spontán babásodás vmi miatt nem is jön létre, a stimulációra jobban reagál az illető, és a sárgatestelégtelenségből eredő vetélés kockázatát is csökkenti a későbbiekben!!!!!
Ja én fogorvos vagyok és én is államvizsgadoga mellett tettem szert nagyarányú tájékozottságra PCO-ból, csak ezt az itteni endokrin fődoki vhogy nem értékelte! Kép
Ja és még vmi: TÜRELEM!!!!!
Én 7 hónapig stresszeltem magam "sietni kell h. beleférjünk a rezidensi időbe alapon", aztán mikor azt mondták h. most esély sincs rá és feladtam, akkor összejött!!! Természet anyánk néha nem tudja mivel szórakozzon! Kép

Norka!

Te aztán tényleg ATIPIKUS PCO-s vagy! Sehol egy gramm felesleg, még babásan sem! Kép
Téged nem zavartak el annó a dokik mint engem, h. "na ne vicceljen hogy lenne maga PCO-s mikor nem is dagadt és nem is szőrös"?!Pedig rajtam 10 kiló felesleg van!
A széllel szembe pisilést én is érzem!De ha már az orvos nem mond semmit v. félretájékoztat akkor kell vki, aki rendet tesz a fejekben! Ez az oka h. maradok az indexen is és osztom az igét!

Espero!

Mákod van, most már valszeg megúszod!

Kavicska!

Nem kell feltétlenül műteni az adenómát amíg nem nyomja a látóideget, Bromoval kordában tartható!

off:

Norka!

Tudsz vmit tehességi hányás ellen?
Eddig csak a keményedések voltak ( olyan premenstruációs görcsszerűségek), mellbimbóérzékenység, álmosság és undor bármivel szemben ami ehető( én aki zabálógép voltam!!! Kép )
De ma reggel meglátogatott rókakoma és nem esett jól( pedig már azt hittem megúszom), sajnos pont a munkahelyemen, nem is volt ciki!!
Szóval, ha a Magne B6-on kívül van ötleted annak örülnék!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Köszi Rambóka visszakereslek.......
Fogdoki vagyKép) képzeld még mindig van egy tejfogam jobb alsó szemfog. Ugye ez nem PCO? Jól van csak hülyülök...:-)))
bangi
 
 


Norka!

Az adenomáról csak úgy általánosságban....Kép

Tetszik ez a rókakomás történet.Kép Én olyan vagyok mint egy ló. Nem tudok hányni. Állítólag a lovak sem tudnakKép Szép volt a hasonlatomKép Mondjuk a magasságom megvan egy lóhoz, a súlyom hála nemKép
Van egy kolleganőm aki a 8 hónapban, de még mindig hányik???!!!
Ezzel a róka kergetéssel csak az a gond - amellett, hogy ciki- legyengülsz. És egy rosszabb állapotodban már nem lesz erőd kihúzni a páciens fogát!!!Kép
Vendég
 


Sziasztok! Bocsánat, hogy bepofátlankodok hozzátok, lenne egy kérdésem, ha lehet! Hasi uh-on olyan leletet kaptam, mely szerint jobb petefészekben egy 45x38x30 mm-es képlet van, amelynek centrális részén egy 31x19x18 mm-es echomentes képlet helyezkedik el. Az uh-s nő azt mondta, hogy nőgyógyászhoz menjek el, neki PCO gyanúsnak tűnik. Korábban volt egy petefészek cisztám, 45 mm átmérőjű de magától felszívódott (úgy tűnt) A mensim néhány napja "jött meg", de kb. egy napig tartott (vagy addig se),nagyon kevés a vérzésem, pedig ez nem jellemző, ilyen még nem fordult elő. Babát szeretnénk, nem védekezünk. Szerintetek ez lehet PCo jele? Hüvelyi uh-ra csak jövőhéten tudok menni a dokimhoz! köszi, ha elolvastok és bocsánat, hogy hosszú voltam
Ja, és (tudom, hogy buta vagyok), de ez domináns tüsző nem lehet ugye? ahhoz már nagyon nagy a mérete
zseli
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: