Új privát üzeneted érkezett!

Szia na most sikerült végre már itt szorakozok egy óraja bolond gép.Szoval nekem már az első fiam után mondta hogy megcsinálja a naptárat ha kérjük de én gondoltam megy anélkül is.Most rendeltem meg a fogamzáskontroll könyvét mert én is hallottam erröl hogy a második neme eldöl az első fogantatásánál.De náluk 11 gyerek van egy fiu egy lány és ennyi gyereknél ez nem lehet véletlen én ezért hiszek benne.Ráadásul ők akarták ,hogy mikor szülessen és milyen nemű legyen a gyermek.Ez már tudomány még ha sokan nem is ismerik el de az a töbezer pár aki ennek köszönheti babáját az igen.
Nektek is jó hétvégét !!!!
Henus
henus
 
 


Szia na most sikerült végre már itt szorakozok egy óraja bolond gép.Szoval nekem már az első fiam után mondta hogy megcsinálja a naptárat ha kérjük de én gondoltam megy anélkül is.Most rendeltem meg a fogamzáskontroll könyvét mert én is hallottam erröl hogy a második neme eldöl az első fogantatásánál.De náluk 11 gyerek van egy fiu egy lány és ennyi gyereknél ez nem lehet véletlen én ezért hiszek benne.Ráadásul ők akarták ,hogy mikor szülessen és milyen nemű legyen a gyermek.Ez már tudomány még ha sokan nem is ismerik el de az a töbezer pár aki ennek köszönheti babáját az igen.
Nektek is jó hétvégét !!!!
Henus
henus
 
 


Szia na most sikerült végre már itt szorakozok egy óraja bolond gép.Szoval nekem már az első fiam után mondta hogy megcsinálja a naptárat ha kérjük de én gondoltam megy anélkül is.Most rendeltem meg a fogamzáskontroll könyvét mert én is hallottam erröl hogy a második neme eldöl az első fogantatásánál.De náluk 11 gyerek van egy fiu egy lány és ennyi gyereknél ez nem lehet véletlen én ezért hiszek benne.Ráadásul ők akarták ,hogy mikor szülessen és milyen nemű legyen a gyermek.Ez már tudomány még ha sokan nem is ismerik el de az a töbezer pár aki ennek köszönheti babáját az igen.
Nektek is jó hétvégét !!!!
Henus
henus
 
 

 
 

Szia na most sikerült végre már itt szorakozok egy óraja bolond gép.Szoval nekem már az első fiam után mondta hogy megcsinálja a naptárat ha kérjük de én gondoltam megy anélkül is.Most rendeltem meg a fogamzáskontroll könyvét mert én is hallottam erröl hogy a második neme eldöl az első fogantatásánál.De náluk 11 gyerek van egy fiu egy lány és ennyi gyereknél ez nem lehet véletlen én ezért hiszek benne.Ráadásul ők akarták ,hogy mikor szülessen és milyen nemű legyen a gyermek.Ez már tudomány még ha sokan nem is ismerik el de az a töbezer pár aki ennek köszönheti babáját az igen.
Nektek is jó hétvégét !!!!
Henus
henus
 
 


Szia na most sikerült végre már itt szorakozok egy óraja bolond gép.Szoval nekem már az első fiam után mondta hogy megcsinálja a naptárat ha kérjük de én gondoltam megy anélkül is.Most rendeltem meg a fogamzáskontroll könyvét mert én is hallottam erröl hogy a második neme eldöl az első fogantatásánál.De náluk 11 gyerek van egy fiu egy lány és ennyi gyereknél ez nem lehet véletlen én ezért hiszek benne.Ráadásul ők akarták ,hogy mikor szülessen és milyen nemű legyen a gyermek.Ez már tudomány még ha sokan nem is ismerik el de az a töbezer pár aki ennek köszönheti babáját az igen.
Nektek is jó hétvégét !!!!
Henus :lol:
henus
 
 


Bocs megbolondult a számitogépünk!
Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Megértettem elsőre is, nem kellett volna ennyiszer beírnod :lol:
Én is hiszek a módszerban, csak néha elbizonytalanodom! De remélem, hogy én is egy pozitív példa leszek, hogy márpedig működik a dolog :)

Puszi a fiaidnak:)

fix.b
Vendég
 


Sziasztok Henus és fix.b!

A tapasztalataimat szeretném megosztani veletek. Pár hónapja írogattam ebbe a topicba, nagyon érdekelt a Jónás-módszer, mert a 2 kisfiam mellé nagyon szerettem volna egy kislányt is. Gyűjtögettem az anyukák tapasztalatait, többször elolvastam a "Fogamzáskontroll" c. könyvet és találtam ellentmondásokat.Volt, aki arról számolt be, hogy dr. Pánszkyval borsos árért elkészíttette a J. naptárát, de a baba neme nem jött be. Másnak hosszas próbálkozás után se sikerült J. napokon teherbe esni. Én 3 egymást követő hónapban figyeltem lh teszttel és termékenységet jelző mikroszkóppal, hogy a megadott J. napjaimon van-e peteérés és egyszer sem volt, míg a rendes középidőben mindig ovuláltam. Férjem időpocséklásnak tartotta, hogy mindig 2 hónapot várjunk egy lányos J. napra, amikor ráadásul pém sincs.Hamarosan 34 leszek, túl sok időm nincs. Így " hagyományosan " próbálkoztunk a mini mikroszkóp által jelzett időpontban és már az első alkalommal sikerrel jártunk. A 8. hétben járunk. Persze a nemét még nem tudjuk, de mindent bevetettünk, hogy nagyobb legyen a kislány fogamzási esélye. Az ovulációmkor már 72 órája "várakoztak" a spermiumok, a Hold is épp lányos jegyben állt, savas öblítést is alkalmaztam...lehet, hogy ennek ellenére kisfiú a pocaklakóm. De ez Jónásos próbálkozással is előfordulhat, és még lehet, hogy az időből is kifutottunk volna mire összejön.
Ha érdekel titeket, megírom, ha megtudjuk a nemét.
Sok sikert és mielőbbi babásodást kívánok!

Üdv.: bee73
bee73
 
 


Sziasztok Henus és fix.b!

A tapasztalataimat szeretném megosztani veletek. Pár hónapja írogattam ebbe a topicba, nagyon érdekelt a Jónás-módszer, mert a 2 kisfiam mellé nagyon szerettem volna egy kislányt is. Gyűjtögettem az anyukák tapasztalatait, többször elolvastam a "Fogamzáskontroll" c. könyvet és találtam ellentmondásokat.Volt, aki arról számolt be, hogy dr. Pánszkyval borsos árért elkészíttette a J. naptárát, de a baba neme nem jött be. Másnak hosszas próbálkozás után se sikerült J. napokon teherbe esni. Én 3 egymást követő hónapban figyeltem lh teszttel és termékenységet jelző mikroszkóppal, hogy a megadott J. napjaimon van-e peteérés és egyszer sem volt, míg a rendes középidőben mindig ovuláltam. Férjem időpocséklásnak tartotta, hogy mindig 2 hónapot várjunk egy lányos J. napra, amikor ráadásul pém sincs.Hamarosan 34 leszek, túl sok időm nincs. Így " hagyományosan " próbálkoztunk a mini mikroszkóp által jelzett időpontban és már az első alkalommal sikerrel jártunk. A 8. hétben járunk. Persze a nemét még nem tudjuk, de mindent bevetettünk, hogy nagyobb legyen a kislány fogamzási esélye. Az ovulációmkor már 72 órája "várakoztak" a spermiumok, a Hold is épp lányos jegyben állt, savas öblítést is alkalmaztam...lehet, hogy ennek ellenére kisfiú a pocaklakóm. De ez Jónásos próbálkozással is előfordulhat, és még lehet, hogy az időből is kifutottunk volna mire összejön.
Ha érdekel titeket, megírom, ha megtudjuk a nemét.
Sok sikert és mielőbbi babásodást kívánok!

Üdv.: bee73
bee73
 
 


Bocsi, kétszer ment el! :oops:
bee73
 
 


Szia bee73!

Köszi, hogy leírtad a tapasztalatodat! Megkérdezhetem, hogy a LH tesztet és a termékenységet jelző mikroszkópot (PG53?) hol vetted, mennyibe került, hogy kell használni, mennyire megbízható?

Köszi, ha válaszolsz!

fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!Már megint nem jelenik meg amit 1 óraja írtam.Én is puszilom a fiad nagyon édi ,mennyi idős? Nagyon szoritok,hogy összejöjjön a kiscsajszi!Bár ha megint ilyen szép fiad lesz akkor is boldog lehetsz.

Szia bee73!
Kiváncsian várom mi lesz a babátok és gratulálok hozzá!
Henus
henus
 
 


bee73!

Annyit kérdeznék még, ha nem túl indiszkrét, hogy pontosan hányadik napon volt a fogantatás (az utolsó mensi napjától számítva) és hány napos a ciklusod?

fix.b
Vendég
 


Henus!

Peti márciusban lesz 2 éves :) Azért olyan édes, mert tiszta apja! :)Azért kíváncsi lennék, ha rám hasonlítana, milyen fiúcska lenne... lehet előbb utóbb ezt is megtudom ;)

fix.b
Vendég
 


Henus, fix.b!

Köszönöm !

A ciklusaim 28 naposak, de ovulációm mindig a 16. napon van. Ezt több hónapon keresztül figyeltem. LH tesztet a Rossmannban v. DM-ben vettem, egyszer használatosak, 5 db-os csomag ára 2200-2800 Ft volt még tavalyi áron. Szóval elég húzós. Aztán hallottam a Maybe Baby mini mikroszkópról, amely kb. 4 csomag LH teszt ára, de akármikor, akárhányszor használható és sokkal megbízhatóbb, mint a pg53. Ez utóbbit nem próbáltam, csak hallottam róla. Jelzi, hogy mikor van peteérés, ovuláció. Szülés után fogamzásgátlónak is lehet használni, hisz pontosan jelzi, hogy termékeny v. terméketlen időszakban vagy-e. Egyébként én Stöpszlinek írtam, ő itt a topicban számolt be néhány hónapja arról, hogy 11 év után ennek a mikroszkópnak a segítségével 1 hónapon belül sikerült teherbe esnie, és ráadásul a kívánt nemű babája született.

bee73
bee73
 
 


Szia fix.b!
Az én fiaim is márciusiak.Bence 3.án lesz 3 Szabolcs 14. én 6 éves.Majd megfüzöm a férjem tegyen fel róluk képet.
Henus
henus
 
 


Szia bee73!

Köszi a válaszokat! Ha ebben a hónapban nem jön össze, akkor kipróbálom az LH tesztet. Kíváncsi vagyok, a leírtak alapján Nektek összejött e a kislány! 4D-s UH-ra nem mentek?

Szia Henus!

Peti meg pont a két fiad között született, 11-én :) Én raktam fel róla rengeteg képet a babaszobára, itt tudod megnézni, ha érdekel :
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=17804
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=18458
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=18888
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=19486
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=22107
Vendég
 


Fix.b!
Én is megnéztem a képeket, és tényleg gyönyörü kisfiatok van, gratulálok! De hát ilyen genetikai háttérrel........................., nem lehet az embernek "csúnya" gyereke!!!

Ditke
Vendég
 


Szia ditke74!

Köszi, aranyos vagy :lol:
Vendég
 


Szia fix.b!
Nagyon jóóó képek a kissebbik fiammal néztük meg.A férjem is probált felrakni egy pár képet de nem sikerült(pedig informatikus)
azt mondta az internet szolg.rossz de megprobálja később.
Henus
henus
 
 


Megjött postán a fogamzáskontroll könyv este neki állok olvasni ha találok olyat ami hasznos és még nem írták le okvetlenül jelentkezem.Fix.b többiek mizujs?
Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Kíváncsi vagyok én is a Ti fiaitokra, ha sikerül feltenni pár képet, felétlen üzenj :)
Jó olvasást. Már én is el akartam olvasni, de valami mindig közbe jött...
Nálunk semmi újság nincs, de ha lesz valami, az elsők között leszel, akinek elmondom ;)

További szép estét mindenkinek!

fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!
Már probáltunk a férjemmel feltenni pár képet a babaszoba honlapra holnapra kész lesz remélem.Ha összejött mindenképp szolok.Jó éjt!!!
Henus
henus
 
 


Szia fix.b!
Bocsi de képek felrakására és a könyv elolvasására sem jutott időm.Most össze vagyok zuttyanva majd talán később!
Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Nincs miért bocsánatot kérned! Nem olyan sűrgős egyik sem!
Majd ha nem leszel "összezuttyanva", jelentkezel :)

Szióka!

fix.b
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Én a napokban találtam erre a honlapra. Úgy döntöttem, hogy regisztrálok.
A Jónás módszerről is most szereztem ismereteket. Már elkészítettem a "hold állása szerinti termékenységi naptárat" (www.astro.com), vagy hogy is lehet szépen lefordítani. Viszont ami nem egészen érthető nekem, hogy a zöld napok hogy jönnek ki? Egyátalán az egy nap, vagy több nap? Korábbi hozzászólásokban olvastam kétféle számítást is........ Most nem értem. Azt tudom, hogy ha a piros és a zöld egyidőben van, akkor nem garantált a fogamzás.

Mi egyébként még nem próbálkoztunk babával, az majd az idei év "feladata" lesz. :)
pocócska
 
 


Szia pocócska!

Én úgy tudom, hogy a zöld napokat úgy tudod kíszámolni, hogy a mensi kezdő napjához hozzáadsz 15 napot, és +-6 nap elöre és hátra, így kapsz 13 napot, aminek nem szabad egybe esnie egy piros nappal se, mert akkor nem bíztos a baba neme. Fogamzás lehet, de a baba neme nem garantált, ha egybeesnek.

fix.b
Vendég
 


Szia Pocócska!

Ha dobsz egy email címet nekem priviben, akkor elküldöm neked a naptár használatát, hogy mit hogyan kell jelölni.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia fix b.!
Na elolvastam a könyvet!Ami plusz info volt,hogy valoban az első gyerek fogantatásánál eldől a második neme és a másodiknál a harmadik stb.Ha már az első fogamzása elött kérsz naptárat ő zárojelbe bejelöli a második nemét is.Vagyis ha te először fiut mjd lányt akarsz csak akkor élj házas életet ha igy jelöli,de ha akkor vagytok eggyütt amikor a másodikra is fiut jelöl az 100% ban az is lesz.Azért mert mikor lánynak kéne fogannia fogamzásképtelen vagy és csak a fius periodusba tudsz megfoganni.Ami még fontos csak akkor lehet védekezés nélkül eggyütt lenni amikor jelöli a kivánt nemű gyermeket utánna a következő ilyen alkalomig védekezni kell nehogy összejöjjön más időpontban a fogamzás mert akkor nem garantált a neme a babának.Pl.Nekem február 8.-a lány utánna április 11 a kettő között védekezni kell ha egész évben nem jőn így össze akkor nagy esélyel csak fiu tud foganni. Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Köszi az infót, bár van egy ellenpéldám is. Az egyik ismerősőmnek volt már egy kisfia, amikor szerettek volna egy kislányt is. Felkereste dr. Pánszky Gyulát, ő megcsinálta neki a táblázatot, jelezve a lányos napokat. Csak a lányos napokon próbálkoztak, de vagy egy évig nem jött össze. Ekkor felhívta a dokit, aki ugyaneszt mondta, amit Te is leírtál, hogy valószínűleg a lányos napokon fogamzóképtelen. Így próbálkoztak máskor is, sőt középidőben (peteérés környékén) is, amikor össze is jött, és kislány lett a második gyerkőc. A harmadik ismét fiú, de nála már nem figyeltek semmit.

fix.b
Vendég
 


sziasztok lányok!

fix.b!
Kösziiiiiiiiiiiii. Akkor asszem rosszul tudtam, hogy nem garantált a fogamzás...... Hm, de akkor én ezt ugyan honnan vettem???..... Na mind1. Tévhitben lettem volna, mert így úgy számolgattam, hogy egész évben nem leszek fogamzóképes....... Naaaa, jó hír, hogy félreértettem.......

Zsuzsa!

Mindjárt küldöm a privit! Előre is nagyon köszi.

Henus!

hogy lehet az, hogy már az első gyerek fogamzásakor eldől a második gyereké??????? Nem egészen értem......
pocócska
 
 


mármint a gyerek nemére gondoltam.......
bocsi, le vagyok fáradva teljesen....
pocócska
 
 


Szia fix b.!
Kivétel erősíti a szabályt!"csak"100000 esetben bízonyult pontosnak.Szerintem mázlija volt az ismerősödnek.Két gyerek után azért ez nekem kevés.(mármint a mázli)

Pocócska!Ez pusztán számitás több ezer nőnél számolták ki és vettek észre összefüggéseket a nemre vonatkozoan és persze a hold állása és más égitesté stb.

Mindenkinek ajánlom olvassa el a könyvet én interneten rendeltem 4 nap múlva itt volt postán.

Üdv:Henus :lol:
henus
 
 


Sziasztok!

Henus!

Elhiszem, hogy 100ezer esetben pontosnak bizonyult az, hogy a baba neme eldől az első fogantatásakor, de én még mindig nem akarok ebben hinni. Hisz a férfin múlik a dolog, és mi van pl. ha a férfinak mondjuk nagyon gyengék az y-jai, így nagy az esély kislányra, vagy fordítva. Ezt a nő születési képletéből nem lehet tudni, hogy ki lesz az apa, annak milyenek a spermái stb. Na mindegy. Most már tényleg mindegy a neme, csak lenne már... ;)

pocócska!

Ha egybeesnek a zöld és piros napok, akkor a baba neme nem garantált. Amúgy meg nem csak a Jónás napokon eshetsz teherbe, hanem a "sima" peteéréses napokon is, a Jónás módszer csak azokat a napokat jelöli, ami a holdállás szerint a születési időpontodat figyelve a legtermékenyebb napjaid! Ha "csak" babát szeretnél, és mindegy a baba neme, akkor nyugodtan legyetek együtt a Jónás napokon, illetve nézz meg egy ovulációs kalkulátort ( http://babanet.hu/kalkulator.php ), és azt figyelmebe véve azon napok valamelyikén. De ha nagyon biztosra akarsz menni, használj ovulációs tesztet, vagy mikroszkópot.

fix.b
Vendég
 


Sziasztok!

csatlakozom fix.b-hez........ sztem is apán is múlik a baba neme....

fix.b!

Köszi, hogy segítettél. Priviben Zsuzsa is elmagyarázta a naptárat. Milyen ovulációs tesztek léteznek?
pocócska
 
 


Sziasztok!
Minek foglalkozunk a Jónás módszerrel ha senki nem hisz benne.Győzködhetek én bárkit ha alapból hülyeségnek tartja!
Ezzel senkit nem akarok megsérteni mielőtt bárki is ezt tenné(magára venné)
Henus
henus
 
 


Henus!

Félreértettél! Én a Jónás módszerben hiszek, hogy a megadott napokon esély van teherbeesni, és a baba nemét is meg lehet előre tervezni a holdállás kapcsán, ha nem esnek egybe a zöld nappal. Ha nem hinnék benne, nem próbálkoztunk volna csak azon az egyetlen Jónás napon, amiről már korábban beszéltünk! Én csak abban kételkedem, hogy a 2. baba neme az első fogantatásának pillanatában dől el. Nekem ez a fura. De nem akartalak megbántani, vagy ilyesmi, én csak a véleményemet írtam le. Remélem, nem hari rám érte :)

pocócska!

bee73 korábbi hozzászólásában (ezen az oldalon 2007. Január 07. Vasárnap - 9:34) olvashatsz az ovulációs tesztekről, nem akarom őt ismételni ;)

fix.b
Vendég
 


Sziasztok!
Én már elég régóta fórumozok ezen az oldalon, de sajnos sok olyan van - nem akarom őket nevesíteni- akik először hinni akarnak ebben a dologban, majd két sikertelen próbálkozás után mégis teherbe esnek, de nem ennek a módszernek a segítségével. Örülök neki, hogy áldott állaotba kerültek, de sajnos az ezt követő hozzászolásaik már eléggé "lenézően" jönnek át. Hülyesáégnek tartják, és istenítik a hagyományos módszert.
Aki ide szeretne tartozni szerintem igenis hinnie kell ebben, hisz már ez is egy fél siker. Sajnos elég sokan vagyunk olyanok, mint én is hogy több azonos nemű gyermekünk van, és más természetes módszert már kipróbáltunk az ellenkező nemű baba fogantatására, de mindhiába. Szerintem elsősorban minket érint meg a módszer, mivel ez teljesen elhatárolódik a hagyományos biológiától. Remélem mindenki érti, hogy mit szerettem volna érzékeltetni. Sajnos emiatt a tény miatt volt úgy, hogy ez év elején is inkább nem is irogattam, mert nagyon rosszul esett egy bizonyos hozzászólás.
Csak ismételni tudom: HINNI, HINNI, HINNI ebben a módszerben.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Azt elfelejtettem , hogy egy tavalyi hozzászólás során kiderült, hogy mégis csinálnak 3. és többedik gyerekre való fogamzási naptárt is, pedig ugyebár az volt az előzmény, hogy az első fogantatásakor eldől a többi neme. Na de ugyebár azok nem a Jónás napokon fogantak általában.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Zsuzsa (kerekes97)!

Örülök a hozzászólásodnak! Teljes mértékben igazad van! Én hiszek a módszerban, és csakazért is lesz egy kislányom is a gyönyörű kisfiam mellé.. ;)

Ha jól értettem, akkor azt írtad, hogy a második neme csak akkor dől el, ha az első is Jónás napon fogant?

fix.b
Vendég
 


Sziasztok,


én nem azt mondom, hogy nem hiszek a módszerben, csak sztem nemcsak a hold állásán múlik a baba neme (hisz sikeresség 85%!!!), hanem apán is. Gondolom a maradék 15% az apa és a természet (biológia). Nekem elképzelhetetlen, hogy az első baba fogantatásánál eldől a második gyermek neme..... Ez hogy van? Nekem nincs meg a könyv. Ez abban le van írva? Megtaláltam a neten, hogy hol lehet megvenni, de a könyv alig ezer ft, a postaktg meg 800..... Több helyen is meglehet venni a könyvet, s ha olyan helyen járunk, majd akkor megveszem.

Nekünk még nincs babánk, majd idén nyártól-ősztől gondoltuk, hogy próbálkozunk. Mivel első baba lesz, a neme mindegy, csak egészséges legyen!!!!! Volt egy nőgyógy problémám, amire sokáig nem derült fény, és kb. másfél éve ismerte fel kb a 10. nőgyógyász. A kezelés most ért véget. Remélem végleg. Tehát most várunk, hogy a hormon kiürüljön a szervezetemből.

fix.b!

köszi, visszaolvastam amit mondtál az ovulációs tesztekről.
A Maybe Baby -t hol lehet venni? Tudja valamelyikőtök? Bocsi, de nekem még fogalmam sincs, mert eddig nem volt rá szükségem. :D
pocócska
 
 


Sziasztok!!Régen irtam már ide!!Olyan régen,hogy azóta már megszületett a fiam,aki 5 hetes!!
Kerekes!!Te még emléxel rám!! :lol: Ugye??
Szerintem nekem a Jónás módzserrel jött össze a baba!!Nagyon cuki!!Bár még az éjszakák gázosak,de csak lesz ennél jobb is!! :wink:
Szerintem higyjetek ebben a módszerben,és tényleg ne az első próbálkozástól várjatok csodát!!Én is már egy jó ideje figyeltem a naptárt,már kezdtem volna feladni,amikor sikerült!!Tehát KITARTÁS!!És ime egy kép a kicsikémről!!Ez még a kórházban készült! Kép

Kép
bea27
 
 


Szia Bea!
Nagyon tündéri a kisfiad!
Jó hallani hogy mégiscsak sikeres a Jónás-módszer!
Ha szabad kérdezni ti mennyi ideig próbálkoztatok a Jónással?
Mégegyszer nagyon jó egészséget, boldogságot, és sok tejcsit a picurnak, és persze neked is!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Szia Kerekes97!
Örülök,hogy írtál már azt hittem én vagyok csak igy ezzel a módszerrel.Mármint hogy hiszek és nem "csak"azért mert a férjem rokona.Talán nem szégyelni való ha az ember két fiú után vágyik egy kislányra.
Henus
henus
 
 


Szia Fix b.!
Dehogy haragszom "csak" hiszek!Ráadásul még mindig meg vagyok zuttyanva de majdcsak talpra állok.
Henus
henus
 
 


Henus!

Remélem, semmi komoly! Mielőbbi talpra állást! :)

fix.b
Vendég
 


Szia Bea!

Gratulákok a pici fiadhoz. Megvallom, már egy másik topicban olvastam, hogy megszületett, de ott csak olvasni szoktam a hozzászólásokat. Ha jól emlékszem neked fiút is jelölt az a hónap. Sokáig tárgyalgattuk veled annak idején ezt a módszert. Te is azon személyek egyike voltál, akik minden lehetséges napon próbálkoztak, ami abban a hónapban lehetett. S lám össze is jött.

Pocócska nem rád gondoltam egyébként.

Nekem azt mondta a dokim egyébként, hogy valószínűleg a férjem y-ai valószínűleg gyengébbek, ezért is születtek inkább lányok, mindegy melyik időpontban próbálkoztunk a peteérés körül, még a külső befolyásoló tényezők ellenére is (hüvely ph-ja és étkezés). Én ezért is próbálok hinni ebben. De lehet, hogy itt is ez dönt, mivel már kétszer volt úgy, hogy késett a menzim, valószínűleg egy spontán vetélés eredménye volt. Nem szeretek egyébként egyből tesztelni, nem akarok bizonytalanságba lenni.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Zsuzsa,

ok, nem vettem magamra! :-)
pocócska
 
 


Kedves Zsuzsa!

Gondolom az én hozzászólásom volt ami annyira rosszulesett Neked, és ha így van, nagyon sajnálom! Nem azért "jöttem vissza" a topicba, hogy dicsekedjek, vagy lenézzem a Jónás módszert, csupán az észrevételeimet, tapasztalataimat szerettem volna leírni, hátha segítek vele másoknak. Megtették már előttem többen is ld. Stöpszli, Edi5..., hogy beszámoltak a tapasztalataikról, s még ha nem is volt köze a Jónás-módszerhez, voltak akiket érdekelt a dolog. ( Ha jól emlékszem, Stöpszli módszere Téged is érdekelt!!) De hisz erről szól az egész. Ezért írogatunk ide, hogy tapasztalatot, ötleteket cseréljünk, aztán mindenki kimazsolázhatja a neki tetszőt.
Visszatérve a Jónás módszerhez... Én hiszek benne. Hiszek abban, amire a jó öreg Jónás prof. rájött. Olvastam a módszer alapján íródott "Bébikontroll" c. könyvet, és a Fogamzáskontrollt is. Kérdőjelek ugyan vannak még bennem, mint ahogy Te is találtál ellentmondásos részeket a könyvben. Az internetről letölthető naptárral kapcsolatban viszont erős kételyeim vannak. Biztos van , akinek bevált, hisz olvashattunk róla, hogy volt aki az ott megjelölt napon esett teherbe. De sokan vannak, akik állítják, hogy nekik nem a naptár által adott időpontban fogant meg a babájuk, hanem pár nappal előtte v. utána. Nekem sincs peteérésem a naptár által jelzett időpontban és sajnos nem is érzem, hogy vajon mikor lehet a másik ciklustól független pém. Én csak a "rendes" peteérést érzem, mert az erős napokig tartó hasfájással jár nálam. Szóval szerintem nem mindenkinél stimmelnek a naptár által jelzett napok, a baba neméről meg már ne is beszéljünk! Jónás doki - meg minden asztrológus - mindenhol hangsúlyozza, hogy csak a szül. idő percre pontos ismerete után lehet olyan számításokat végezni, mely a baba nemét garantálja. Akkor hogy lehet jó ez a naptár? Hisz Te voltál az, aki letesztelted, és rájöttél, hogy 24 órán belül akár 0 óra 2 percet, akár 23 óra 58 percet írunk be, a naptár ugyanazt adja ki. Ez alapján MINDEN azonos napon és helyen született , egy időzónában élő nő ugyanazon a napon tud ezzel a módszerrel teherbe esni és azonos nemű gyerekük születik. Ezt kissé szkeptikusan fogadom, mert ez nem egyénre szabott. Visszaolvastam a hozzászólásokat a kezdetekig és többen írták, hogy a naptár által jelzett gyerekkel ellentétes nemű született. Ha viszont vagy bejön vagy nem, akkor ugyanott vagyok, mint a hagyományos módszerrel!
Én egyébként nem istenítem a hagyományos módszert sem, de a Jónásra sem vennék mérget! Pontosabban arra, hogy ez a naptár működik. Márpedig engem a fiaim után egy kislány reményében kezdett érdekelni a módszer. És lehet, hogy túl korán feladtam, de én már nem vagyok huszonéves, hogy akár évekig próbálkozhassak, hogy talán egyszer mégis lesz pém a naptár szerinti időben. A gyermek nemére se nyújt számomra elég garanciát ez a naptár, mert a hozzászólásokat összegezve kb. 50-50 % az arány azok között, akiknek bejött ill. nem jött be a naptár által jósolt nem. Ennyi esélyem hagyományos módszerrel is van - sőt dr. Czeizel szerint ez az esély bizonyos praktikákkal 75% -ra tornázható fel - és akkor legalább tudtam, éreztem ,hogy van pém.

Összegezve: nem nézem le a módszert, sem azokat akik így próbálkoznak, sőt értékelem a kitarásukat. Hiszek J. elméletében is, de ettől különválasztanám ezt a naptárt, ami nem győzött meg.
És még egyszer, nem akartalak megbántani sem Téged, sem mást.
Sok sikert kívánok, remélem mindenkinek összejön a - kívánt nemű - baba.

Üdv: bee73
bee73
 
 


Szia Bee73!
Tudom nem nekem írtál de bennem felmerül,hogy akinek ellenkező nemű babája fogant tisztában volt-e azzal , hogy ne essenek egybe a piros és zöld napok,a megjelölt napok elött és után védekezni kell.Mint irtátok sokan más napokon is probálkoztatok!
Akkor hogy lehet birálni egy módszert itt nem volt ki utánna járon mindenki tisztába van -e a módszer lényegével.Nem elfogult vagyok mert ismerem a Jónást de ezt már többször leírtam!!
Henus
henus
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: