Új privát üzeneted érkezett!

Dike
Akkor szerintem sitty-sutty megoldják a problémát a férjednél, és hamarosan bebabásodsz. Drukk hozzá!!!!

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!Új vagyok ezen a oldalon.Szeretnék segítséget kapni férfi meddőség témában.Párommal 2 éve szeretnénk babát.Megvizsgálták őt is, kiderült alacsony a spermaszáma és 20% mozgékony csak.Most clostylbegyt szed.Most hallottunk róla van 1 új kapszula (FERULANT).Ez nem gyógyszer hanem gyógyhatású készítmény.Nagyon szeretnénk megtudni érdemes lenne-e kipróbálni ,mert ahogy olvastuk használata után sokkal jobb eredményt lehet elérni vele.Ha valaki hallott róla valamit vagy esetleg már probálták kérem üzenjen!!!Sokat segítene!Köszönöm!!!!
horváth beáta
 
 


Szia Beáta, üdv közöttünk. Sajnos ismerős a téma. nálunk is az a helyzet ami nálatok.Mis is 2 éve próbálkozunk.Api spermaszáma 10M/Ml volt, és csak 16% mozgó. Most ő is clostit szed, meg Multi Macat. kb 2 hét múlva derül ki, hogy mi az eredmény. A Ferulant nem ismerem, de ha most nem lesz jó az eredmény, akkor azt is kipróbáljuk, de nem szeretném megismerni inkább.
Téged vizsgáltak már, neked minden ok?

Kép
kissedi
 
 

 
 

Szia Beáta!
Sajnos nekünk is ismerős a téma. Az én férjemnek is hasonló problémája van, de nekünk nem adtak rá semmi gyógyszer. Úgyhogy mi egyből a vitaminokkal próbálkoztunk. Mondjuk ezt, amit írtál nem vettük meg, de hasonló összetevőket szed, csak külön-külön. Azt vettük észre, hogy sokat nem lehet tőlük várni. Talán egy nagyon keveset javítottak, de csodára ne számíts. De kívánom, hogy nektek segítsen, mert biztos vannak olyan szerencsések is. Amúgy megkérdezhetem, hogy mennyi az alacsony spermaszám?
Ja, és 3 hónap múlva kell újabb vizsgálat, ennyi idő a sperma kialakulása.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!
Látom új taggal bővültünk. Üdv közöttünk Beáta!
Sajnálom, hogy ilyen gonddal kell megküzdenetek nektek is. Fel kell készülnötök, hogy nem könnyű csata ez, de nem reménytelen. Ha visszaolvasol minket láthatod, hogy nagyon sok mindenen keresztülmentünk és vár ránk még sok minden, de nem adjuk fel és kívánok nektek is legalább annyi erőt mint ezekben a lányokban és párjaikban van. Ha bármit szeretnél tudni segítünk ha tudunk.
Nekem óriási segítség, hogy itt elmondhatom ha van valami, itt még soha nem nevetett ki senki, pedig hidd el mondtam már pár baromságot. A Ferolant mi nem próbáltuk, hasonló összetételű vitaminokat igen. Szerintem jók a vitaminok, de sajnos önmagukban nem elegek. Utána kéne nézni a baj okának ha ez lehetséges. De menni kell és csinálni, akárhogy fáj, akármennyire is unja az ember. Babát szeretnénk és ha nehezebben is de teljesül a nagy álmunk. Igaz?
Sokat papoltam már megint, bocsi :?

remeny
bnandi
 
 


Sziasztok!

Sajna én se tudok Gröniről semmit. Remélem jól vannak!


Beáta!
Üdv itt!Sajna nekünk eddig semmi nem vált be a spermakép javítására, de remélem nektek sikerül.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Gröni a ma megint megjött topicba szokott néha írogatni. Nem szoktam olvasni őket, de annyit tudok, hogy még egyben vannak.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!
Lilla, kösz, hogy megírtad hol lehet Grönit megtalálni. Magam sem tudok mért gondolok mostanában olyan sokat rá, de így van. Azt írta, hogy egyben vannak még, de szerinte a jövő hét végére már itt lehet a babóca. Sajnos elég korán érkezik, de nem igen lehet várni vele. Nagyon drukkolok neki, hogy minden jól sikerüljön.

remeny
bnandi
 
 


Sziasztok!Köszönöm a hozzászólásokat!Igen engem is vizsgálnak havonta de ugy néz ki nálam minden rendben.Voltam már petevezeték-átfújáson is,hormonvizsgálaton,vérvételen.Nálunk se mostani téma már ez sajnos mi is már év eleje óta járunk orvosokhoz.Páromnak első spermavizsgálat után volt 10M/M volt és 10%mozgákony utána kezelések után (closty+andriol) lett 20m/m és 20% mozgékony.Tudom, hogy nem sokat változtatnak ezek a kezelések.Azért érdeklődök, hogy érdemes lenne-e kipróbálni a FERULANT vagy tök fölösleges.Amugy az első inszemre készülünk csak nehezen jön össze.
horváth beáta
 
 


lilla!Amúgy ti már voltatok inszemen vagy még csak a kivizsgálásoknál tartatok?
horváth beáta
 
 


Szia Bea! Szeretettel üdvözlünk.
Én nem hallottam még erről a bogyóról. Nálunk nagyon roosz volt a spermakép, nekünk az inszem szóba sem jöhetett, három lombikunk volt eddig. 1-6millió/ml között mozgott a párom spermaszáma, amikor az elsőnek nekifutottunk. A doki bá azt mondta, hogy a januári lombikunknál csak pár százezres nagyságrend volt, de ebből is tudtak válogtani. :) Most már tudjuk, hogy valószinűleg énmiattam nem sikerültek a beültetések, mert igaz csak majd két hónapja elmentem terheléses vércukor vizsgálatra és ott kiderült, hogy inzulin rezisztens vagyok. Egyébként meg január óta nem tudtunk próbálkozni az újabb lombikkal, ( pedig volt több időpontumk is) mert párom spemái köddé váltak. Szó szerint nem találtak semmit, legalábbis a kórházban ahová járt vizsgálatra. De aztán augusztusban újra elment máshová és 16millió/ml lett, ami nekünk eddig rekord. Hogy mitől lehetett azt nem tudni, de szerintünk a legnagyobb befolyásoló téynező az lehetett, hogy majd 15 kilót lefogyott. és szedett egyébként E vitamint, perui Macat és folsavat. Gyógyszerrel mi már tutira nem próbálkzunk, mert nekünk ellentétes hatást keltett, mint vártuk.
Ne keseredjetek el, ez a legfontosabb!!!
Kat

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Bea!
Elfelejtettem: a gyerebaba.blog.hu oldalon ( ez Till oldala, de tudom, hogy nem haragszik ha reklámozom) van egy lista, hogy meddő pároknak milyen vizsgálatokra érdemes elmenni. Ajánlom figyelmetekbe!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Szia Katerina!Nekem azt mondta az én dokim, hogy amig a 6 inszemet nem csináljuk meg addig nem lehet menni lombikra.És akkor ti most menetek a 4.re?Hova jártok ha szabad kérdezni?Azt se igazán tudom ám,hogy működik ez az egész!De úgy hallottam elég húzós ára van 1 beültetésnek!Párom múlt héten volt spermavizsgálaton 5-7 millió/ml volt neki.(Azelött 2-4 millió/ml volt)
horváth beáta
 
 


Bea! Igen nekünk negyedik, de nekünk inszem azért nem volt, mert az andrológustól olyan papírt kaptunk záróként, hogy csak ICSI-vel lehetek terhes. Ez a lombiknak az a formája, amikor nemcsak összeengedik a petesejteket a spermiumokkal, hanem be is njekcióznak a biológusok egy-egy spermiumot a petesejtbe. Az jó, ha van esélyetek az inszeminációval is. Akkor sem szokták végigvinni mind a hat próbát, ha jól tudom, ha közben úgy látja a doki, hogy nincs esély. Mi a Kaaliba járunk egyébként. Ami a lombikot illeti tényleg húzós ára van, de ötöt támogat a TB. akkor a stimulációs kezelést kell fizetni ez kb. 80 ezer ft. ( Szurik,gyógyszerek) Persze az a baj, hogy pl. a Kaaliban féléves várólista van, de ha hamarabb szeretne menni az ember akkor is lehet menni, de akkor ki kell fizetni a kb. félmilliós költséget. :( Hát ez van. ha van bármilyen kérdésed, írj csak bátran.
Kat

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Sziasztok!

Beáta!
Ha ilyen kevés a spermaszám, akkor alapból lombikra küldenek.Nem kell előtte 6 inszem, mert nincs értelme.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Katerina!
Mostanában nincs olyan hosszú várólista.
Mi nyáron kértünk, és gyakorlatilag 1 hónapon belülre kaptuk a konzi időpontját.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi! Az tök jó, akkor talán javulnak a babavárási esélyek, csak épp mi rontjuk az átlagot. Nekünk az első alakalommal pl. a konzink márciusban volt és szeptemberben kezdtük a stimut. Mindenképp jó hír,,hogyha most nem kell ennyit várni.

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Bea! Tényleg Buminak igaza van, nekünk azt mondta a doki, hogy tízmillió alatt nem nagyon foglalkoznak inszemmel, csak egy-két helyen. Ti hová jártok, hogy ilyen eredménnyel is próbálkoznak az inszemmel?

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Bea
A párom eredménye 6 mill/ml volt, és adtak időpontot lombikra. Ahova mi járunk fél éves várólista van. Közben HSG-t kellett csináltatni, és a lombik időpontjáig inszemeztünk. 2 fért bele. De sajnos nem sikerült. Amúgy inszemet akkor csinálnak, ha a tökéletes katonák (gyors, hibátlan alakú) száma min. 1 millió összesen. A miénk ezt elérte, úgyhogy volt egy kis esély. De szerintem nagyon kevés párnak sikerül az inszem.

Katerina
Mit jelent az, hogy inzulin rezisztens vagy? Ennek vannak tünetei? Egy sima vércukorvizsgálat nem mutatja ki? Milyen az a terheléses vércukorvizsgálat?

Kép
p__lilla
 
 


Húúúúúúúú mennyi ismerős van itt! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

LILLA
Kép

BEA
Egyre több helyről kapom az infokat, hogy 4. sőt 3. sikertelen inszem után is csinálnak lombikot! Szegeden a Kaáliban 4. sikertelen után minden további nélkül, most legutóbb a BMC-ben egy lánynak 3. sikertelen után megcsinálják, pedig nem találtak semmi rendelleneset. Igaz kellett egy kis ráhatás! :wink:
Ha van remény az inszem mellett persze az anyagilag, lelkileg és fizikailag is nyerőbb kategória, de ha kevés a spermaszám akkor nem látom sok értelmét gyakorlatilag kidobni a pénzt az ablakon!
Természetesen nem akarok senkit rábeszélni a lombikra, Kat aztán tudna róla mesélni, hogy nem egy leányálom de én sajnos nem csak türelmetlen vagyok, de emellett szeretek a biztosabbra menni, annak ellenére, hgoy tudom a lombik sem csodaszer........... de akárhogy is nézem azért ott már csak 2 tutira megtermékenyített babót kapsz vissza!
Mielőbbi babásodást kívánok!

dita75
 
 


Szia Dita!
Örülök, hogy benéztél ide. :lol:
Köszi kérdésed, semmi különös nincs velem. Vagyis annyi, hogy iszonyúan parázok a lombiktól. A ciklusom 20. napján kezdődik a stimu, ha addig meg nem gondolom magam. Teljesen el vagyok keseredve, csak a párom tartja bennem a lelket, hogy sikerülni fog a december.

Kép
p__lilla
 
 


LILLA
Én is félek de csak a sok szuritól!
Pedig egy halom papírt aláíratnak veled amik között minden másodikban azt írják, hogy súlyos esetben halál! De én úgy vagyok vele, hogy az életem árán is, bár ez ebben a formában hülyeség!
Küldök feléd sok + enerdzsit, és sztem is sikerülni fog!
Pontosan mikor kezdődne a stimu?

dita75
 
 


Dita
Ma vagyok a 2. cn-on. Megint 5 napot vártam erre a rohadt mensire az utro abbahagyása után. Neked is ilyen sokára jön meg tőle?
Na, szóval hétfőn fogok időpontot kérni, azt mondták, hogy a ciklusom 20-24. napja körülre kérjek, és akkor felírják a szurikat. Én nem a szuriktól félek, a beadással semmi gond nem lesz remélem. Az altatástól a petefészeknövekedéstől, és hogy az fájdalmakkal jár (gondolom), meg hogy minden úgy legyen, ahogy kell. Ja, meg még attól, hogy nem tudom, hogy adjam be a főnökömnek.
Olvastam, hogy neked sem sikerült az inszem. Akkor ti is belevágtok? Mennyi a várakozási idő a BMC-ben? Nem gondolkoztatok Tapolcán? Az sincs messzebb hozzátok. Mondjuk itt fél évet várni kell.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Ó csajok, ne haragudjatok, hogy hanyagoltalak benneteket, de sokáig nem voltam gépközelben, az utóbbi időben kezdtem megint aktívkodni, de megint ágynyugalom jön egy hétig! Nagyon édesek vagytok, hogy hiányoltatok és gondoltatok rám! Személyszerint nem tudok senkinek sem írni, sajnos nagyon sok a lemaradásom. De mindenkire sokat gondoltam és időnként rátok néztem ám! :wink: Egyelőre egyben vagyunk, jövőhéten veszi ki a doki a varratokat, valszeg órák, napok kérdése és szülünk! Nagyjából ennyi, nagyon boldog vagyok, hogy ennyit kibírtunk együtt! Nálunk nemcsak ez a csoda, hanem ahogy összejött a kis drágaságunk és ha velem megtörtént ez a csoda veletek is megfog! A lényeg, hogy higgyetek benne és soha ne adjátok fel! De ez a topik nem a feladásról híres! :wink: Nagyon drukkolok mindenkinek a háttérből! :wink:

Kép

Kép
gröni
 
 


Sziasztok!Az a helyzet hogy mi körmendiek vagyunk de itt nem foglalkoznak meddőséggel.Ezért Szhelyre járunk.Ott vizsgáltak ki minket és ott lenne az első inszem csak hát vagy tud fogadni a doki vagy nem.Elég nagy ott a káosz.Most töprengünk rajt, hogy bejelentkezünk Tapolcára.De fogalmam sincs, hogy ilyen kevés spermaszám mellett mért inszemre küldtek.Talán tapolcán a kivizsgálások után hagyják az inszemet, vagy 1-2 után küldenek már lombikra.Nem?
horváth beáta
 
 


Katerina!Milyen jelszót kér mikor megakarom nyitni a vizsgálati listát letöltés után?
horváth beáta
 
 


Bea!
Tapolcára járunk mi is. A vizsgálatok után, ha megvolt az összegzés, és kevés a spermaszám, egyből adnak időpontot lombikra. És a közte levő időben lehetőséget adnak az inszemre, persze csak ha elég rá a spermaszám. Mi is így voltunk.
Milyen vizsgálati listát akarsz megnyitni és hol?

Kép
p__lilla
 
 


http://www.fertilityfriend.com/home/22f351
Csajok tudna valaki segíteni? 4 napja a hőm meg sem moccan. se le-se fel! szerintetek mi lehet? a ciklus előrejelzése szerint most kellett volna ovunak lenni,és lehet hogy volt egy kis tojcsi, de pém sztem nem. Basszus! hogy nem tudunk haladni, mert ha az egyik oldal jó, akkor a másik nem. mire apinak elfogy a gyogyó, akkorra bekavar a ciklusom...ááááááááááááááááááááá
de nem adom fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!akkor sem! megmutatom, hogy sikerülni fog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Kép
kissedi
 
 


Edi
Hő alapján még nem volt ovud. Lehet, hogy volt tojcsi, de a tüsző nem repedt meg. Úgyhogy még csak akciózzatok, hátha a napokban. Eléggé lent van a hőd. Úgyhogy hajrá!!!!

Kép
p__lilla
 
 


Kösz Lilla a segítséget! rajta leszek apin! :lol: vagy ő lesz rajtam :oops: , majd kiderül. a végeredmény a lényeg!!! :lol:

Kép
kissedi
 
 


Lilla!letöltöttem a gyerebaba.blog.hu oldalrol ott kér valami jelszót!Hétfőn kérek időpontot Tapolcára pénteken már nem tudtam.Milyen vizsgálatokat végeznek?Ti most hol tartatok?Jó hely Tapolca?Valaki a győrit ajánlotta.Bár nekunk is Tapolca közelebb.
horváth beáta
 
 


Bea
Nem tudom, hogy mennyire jó hely Tapolca a többihez képest, mindenesetre a statisztikáik átlagon felüliek. De az csak egy statisztika.
A ciklusod 21. napjára fognak időpontot adni, akkor lesz vérvétel mindkettőtöknek. Neked hüvelyi uh vizsgálat, kenetvétel, rákszűrés (na nem friss), a párodnak prosztatavizsgálat, uh, meg adni kell kattincsokat is. Legközelebb meg a ciklusod 3. napján kell menni, akkor lesz ismét vérvétel csak neked, meg vinni kell a párod anyagát. Utána lesz egy összegzés, amin megmondják, hogy mit javasolnak nektek.

Kép
p__lilla
 
 


Kösz Lilla az infokat!Kell ezekért fizetni vagy ingyen megcsinálják ezeket a vizsgálatokat?Remélem még ebben a hónapban tudnak adni időpontot vagy ilyen vizsgálatokra is várni kell?
horváth beáta
 
 


Bea
Minden ingyenes!!
Hányadik ciklusnapon vagy? Ha a ciklusod elején, akkor szerintem még fognak adni időpontot. Bár úgy vettem észre, hogy egyre több ember jár oda sajnos.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!Holnap lesz a 4. nap.Remélem még tudnak időpontot adni!Nagyon rossz, hogy az ember mindig rákészül aztán valami mindig közbe jön aztán csak tellenek a hónapok a semmibe!Az utazási költségeket is megtérítik?(ugy hallottam).Elöször is ugy kell vinni a katonákat?
horváth beáta
 
 


Bea
Nem, először ott kell katonákat gyártani. Csak másodszor vihetitek otthonról, fognak adni egy edénykét neki.
Az utazási költségtérítést nekünk csak inszemkor kérdezték meg, vizsgálatoknál nem. De kérdezz rá.
Szerintem tuti kapsz időpontot. Én is kb. így jelentkeztem be először.

Kép
p__lilla
 
 


Lányok! Most nincs időm írni, csak kicsit visszaolvastam mit írtatok. NEM kell félni a lombiktól, nem fáj igazából. Csak annyi, hogy amikor növekednek a tűszők akkor már nagyon feszül a poci. A leszívásnál az altatás is inkább csak kábítás, épp csak pár percre altatnak és ébredéskor nekem csak kicsit fáft a pocim, én csak egy valakit tudok, akinek kellett fájdalomcsillapító. Aztán másnap már nem lehet érezni egyáltalán. a beültetés pedig kicsit kellemetlen, de akkor már nem törődik vele az ember, hisz kis embiócskák végre a helyükre kerülnek. Szóval nem kell félni. Az egyedüli ami miatt féltem, az az, hogy nem sikerül. Persze midegyik alaklommal izgultam, de nem félelem volt az, hanem idegesség. És ez az amit le kéne győzni, dehát könnyű azt mondani.
Ami a veszélyeket illeti, igen veszélyes, és ez csak az apró betűs részben szerepel, de azért kell sűrűn uhura járni, hogy a doki mindent ellenőrzés alatt tartson, ha gond lenne, akkor leállítják a stimut. De nem lesz semmi gond!!!!
Puszi mindenkinek!
(Bea, megkérdezem majd a jelszót Tillitől, ő a blogtulaj. :))

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Sziasztok!November 20.ára kaptunk időpontot! :D
horváth beáta
 
 


Bea
De jó, akkor még ebbe a ciklusba elkezdődik.

Kép
p__lilla
 
 


Katerina
Akkor azt mondod, nem vészes a lombik? Szerinted a leszívásig képes leszek dolgozni? Annyira azért nem fájnak a petefészkek?
Amúgy mennyire veszélyes?

Kép
p__lilla
 
 


Hello csajok! Mi is bejelentkeztünk katonavizitre. Closti még 4 napig van, és VÉGE (legalábbis remélem).
De képzeljétek olyan félelem van bennem: az egyik kiscicám hányt és vmi féreg volt benne. Veszélyes ez emberre. mindent lehipóztam, meg már a macskák is elmentek új gazdihoz. De félek, hogy vmit elkaptunk!! Még ez hiányzik... :roll:

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!

Látom,zajlanak az események,kicsit benéztem Hozzátok!

Lilla,nagyon drukkolok neked a lombikhoz!
Kissedi,neked a katonákhoz!
Katerina,most nem tudom,ti hol tartotok.
És Bumit meg Teát se tudom.. :roll:
És bocsi,ha valakit kifelejtek,nem szándékos...
Gröni,hajrá,szülés!Már nem is lesz koraszülött,vagy max.csak néhány nappal...gratulálok,hogy így bírtad!

Nálunk a múlt héten született egy baba a családban,unokatesóméknál a második fiúcska!Képen már láttam,hétvégén megyünk személyesen bemutatkozni neki!
Férjemnek kitenyésztették a katonákat és valami baktériumot találtak,antibiotikumot kell szednie.El se tudom képzelni,mi a csuda lehet :roll: majd megmondják...képzeljétek,olyan égő,de csak hétfő du.rendel az andrológus,a férjem meg képtelen mostanában elszabadulni,így én fogok elmenni a receptért...majd nem győzök elnézést kérni a dokitól 8)
Különben próbálunk lazítani.Múlt hónapban már nagyon kiakadt a férjem(is) erre az állandó időzített,kötelességszerű házaséletre,szóval ezt ünnepélyesen felfüggesztem.Próbálom nem észrevenni,mikor vagyok termékeny,hogy ne is idegesítsem magam rajta,hanem szeressük egymást,amikor és ahányszor jólesik...
Vendég
 


Bea,te kérdezted a Ferulantot?
A férjem a Fer14-et szedte 3 hónapig,ami hasonló vitaminkoplexum.Nekünk megjavult az eredmény,10mill-ből 26 lett,de őt megműtötték herevisszérrel,én azt gondolom,inkább a műtétnek köszönhető a javulás.mondjuk egy 3 hónapos kúrát érdemes csinálni,próba-szerencse alapon,de csodát szerintem se várjatok...Drukk nektek is!
Vendég
 


MMzsó!Igen én kérdeztem!Többfajta ferulant is van?Mi is azt gondoltuk egy 3 hónapos kurát kipróbálunk majd.Csak még most kezdte el a párom az ujabb closty+andriolt.Majd ha elfogy utána megpróbáljuk.De errefelé nem is lehet beszerezni!Nálunk nem is hallottak róla se patikába se gyógynövényboltba!áááááá! :?
horváth beáta
 
 


Lilla!Mi is nagyon örültünk, hogy még ebbe a hónapban kaptunk időpontot!Bár a párom már el is kezdett parázni.Pedig mondtam neki , hogy nagyon aranyosak voltak a telefonba is meg ugy hallottam nagyon emberségesek,kedvesek ott.Már alig várom menjünk!
horváth beáta
 
 


Lilla! Igen, nem fáj az amikor sokasodnak a kis tüszőcskék, inkább csak nagyon feszül a poci. Maximum enyhe menszesz ideji fájdalom. Nyugodtan lehet dolgozni, igazából nekem meg sem fordult a fejemben, hogy nem kéne. Nálam úgy volt, hogy a punkció napján csak feküdtem, meg másnap is sokat, aztán már transzefig nem mentem dolgozni, a munkahelyi stressz miatt, és nem azért mintha bármim fájt volna. Beültetés után én mindhárom alkalommal otthon maradtam a tesztig. De ez sem "kötelező", sokan dolgoznak, mert a munkahelyen nem mindenki tudja elmondani, mi a helyzet. Én csak tényleg az idegeimet kímélem ilyenkor. Különben elég bunkóság, de a transzfer után hivatalosan ki se írhat az orvos táppénzre. Tényleg mindent lehet csinálni, csak nehezet emelni, hajolgatni sokat, ugra-bugrálós tornákat csinálni nem ajánlott. (Egyébként nekem a transzfer után mondjuk egy héttel volatk fájdalmaim, erős megjövős érzés, meg derékfájás, de az is csak olyan, mint erős menszesznél.

Mmzsó! Mi megtorpantunk, mert IR-em van, várni kell a következő lombikkal amíg nem javul. Hónap közepén, vége felé elmegyek kontrollra. Hátha javult valamit és akkor már érdemes, belefogni a következő stimuba. Puszi neked, jó hogy jöttél. :)

Szép napot Lányok!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katonaszámlálóknak sok-sok szurok!!!!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Sziasztok!
Néha bekukkantok, de kicsit összejött a meló és amíg nem lábalok ki belőle nem sok időm van.

Gröni!
Nagyon örülök, hogy megkerültél, nagyon szorítok ám nektek. El sem hiszem, hogy már itt az idő. Gyorsan elmúltak a hónapok és pár nap múlva már a karjaidban tarthatod őt. Olyan megható....

Edi!
Katonáknak tessék riadót fújni. Nyugi, rendben lesznek és szép számban fognak sorakozni.

Csatlakozom Katerinához a lombikkal kapcsolatban. Nem olyan vészes dolog ahogy azt sokan képzelik. Persze vannak kellemetlen oldalai de eltörpülnek amellett, hogy miért is történik mindez.
Ne féljetek, erősek vagytok, tudom.

Most csak ennyi, puszi mindenkinek.
Andi

remeny
bnandi
 
 


Edi
Mennek a drukkok a katonavizitre. Tessék népszámláláshoz felsorakozni. Hány naposat visztek?

Andi
Köszi, te is megnyugtattál lombikkal kapcsolatban.

Kép
p__lilla
 
 


Valamit elfelejettem lombikkal kapcsolatban, lelkileg nagyon megviseli az embert, mert látod az embriókat a mikroszkóp alatt, meg kapsz uhus képet, hogy ott vannak a pociban. Szóvall inkább ez az oldala nehéz. Meg párom szerint nem igazán voltam önmagam a harmadik beültetésnél már, azt hiszem igaza is van. Ezt mi a fél éven belüli két stimunak tudjuk be, bár azt mondják nem zavarja meg a hormonokat. Talán csak nem tudtam feldolgozni a gyors egymás utáni kudarcokat.....
Na, de hajrá Minden lombikosnak, csak gondoltam így teljes a dolog. Pusszantás!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: