Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Nekem lényegében teljesen mindegy mikor van a tali, remélem el tudunk menni!

Örülök a sok egészséges kisbabónak!!


Üdv.
Hóvirág
hovirág
 


Hahó LányokKép

TaliKép
ápr 17. vagy máj 15., nekünk tudomásom szerint bármelyik ok. Én is kérni útvonalleírást! Már a múltkor is segítséggel sikerült odamenni, hát nem tudom, hogy most hogyan oldom meg?!
És mit vigyek?

LeoneKép
Na nem leszek mindig ilyen cikkeresős hangulatbanKép Ha jöttök a talira, akkor hivatalos vagy hozzánk, ahogy megbeszéltük.
Az álmok általában nem csalnak (lányka?!), de most már nagyon izgi és már nincs olyan távolKép

LányokKép
Milyen furi, pont ma meséltem a barátnőmnek, hogy mennyi fiú születik mostanában, és előtte tényleg mennyi lány született. Hogy fogunk így férjet találni a lánykámnak?!Kép

CatKép
Gratu a már nem is olyan kistörpikhez. Olyan kiváncsi vagyok, hogy milyen neműek a bébik! Lehet, hogy nálatok is 2 fiú lesz?! Úgy telik az idő, lassan már Ti is félidősök lesztek!

HóvirágKép
Igen, igen gyertek Ti is a taliraKép

EdelweissKép
nem tudom, hogy írhatom-e, hogy gratu a pasikhoz, mert hát ugye a pasiuralom elég nehéz, vagy csak nekem lenne azKép Szóval tényleg gratu és neveld majd meg őket, okszi?!Kép

Rólunk:
Ma csavarogtunk egész nap. Eszter reggel fél 8 h kelt. Napközben mindössze 1 órát aludt és NEM volt nyűgös!!! Ez a csöpp kis lányka hogy bírta?! Mindenesetre anyuja nagyon büszke rá. Most alszik, mint a bunda.

puszka
Bogár, aki már nagyon tali-hangulatban ég!!!

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Na, ezt a topikot is jol eldugtak...KépMi milyen "kor" szerint vagynk ide kategorizalva?Kép

A tali helye mar rogzitet??? En nem ertek semmit...

szoszi,
akinek van helyettese,akit mar betanit,tehat majus 9.-tol szabaaaaaaaaad!!!!Kép
szoszi
 
 

 
 

Hurki!Kép
Lattad a tablat? A nagy uresseget LeoneKép es koztunk? Ha ok HumivalKép elmennek szulni,akkor vagy 10 hetig leszunk tabla-vezetok!Kép
Sosem voltam tablavezeto...olyan nagy dolog,olyan erzes lehet,mint pl kozos kepviselonek lenni a lepcsohazban,nem?...Kép
Azert, meg ne szurkoljatok a Top3-nak,mint regen a "frissben"!!!Kép

Humi!Kép
Koszi a linket,megneztem,"normalis keretek kozott mozgunk"!Jo,hogy emondtad mi hogy van,mert nemetul sajnos el is adhatnanak barmikor!

szoszi,
akinek csak 10-kor jon a leendo helyettese,addig rosszalkodhat...
szoszi
 
 


Alig találtam ide! Pedig ez úgy lenne jó, ha a Ma megint megjöttel együtt lenne, mert onnan is benéznek a csajok, és mi is vissza-vissza járunk.

Tali időpontra nekem mindkettő jó.KépKép Puttonyos lesz a tali, vagy puttony nélküli ?(férjeket hozunk vagy sem? ) Mit vigyünk a pocakunkon kívül?

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a szemészetről, ha minden jól megy nem kell császározni, a szemfenekem kibírja a spontán szülést. Most át kell programoznom az agyamat, mert a cipzározásra voltam felkészülve.Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Egcsi: miert kellett a vizsgalat, hanyas a szemed? Nekem pl -5-os, dokineni csak legyintett ra, tenyleg siman megszultem a 4 kilos Lackot, es nem is romlott, szoval hallelujaKép

Tali: akkor mikor is lesz? Legyen mindket idopontbanKép

Enyem ferj szerintem nem lelkesedik az ilyen baba-mama talikert, szal en puttony nelkul megyekKép Viszont sutit, kajat-piat viszunk, ugye igy lesz?Kép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Tali:
Én biztosan férj nélkül megyek, mert a másik gyerkőcre is kell valakinek vigyázni, ez akkor apa-Beni és anya-Nátán nap leszKép.
Hamit és inni én is viszek.
Nekem továbbra is minden időpont jó, de jó lenne lefixálni, hogy melyik nap lesz, hogy a többire (ha kell) tudjak programot szervezni.

Babanem:
De ugye nekem a sok fiú mellé azért szurkoltok egy kislányért. Ugyan kisfiúval sincs semmi gondom, de úgy szeretnék egy kislányt is!KépKép

Cat, Orsi!

A babás újságokban mostanság elég sok ikres cikk van, ha tudjátok vegyétek meg őket. Pl. az Anyák lapjában az ikrek szoptatásáról van szó az áprilisi számban.

Szöszi!

Ha jól értelmezem (ha nem, akkor nekem is szóljatokKép), akkor a tali helye már rég rögzített (Ediéknél Maglódon).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Most hívtam fel az orvosom, nem mondott számokat, de nem is érdekel, csak annyit mondott, hogy tökéletes lett az AFP-m Kép Kép Kép

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Hahó Lányok!

Én alig találtam ide. Teljesen összekuszálták a szokások szerint működő agyamatKép

BesztiKép
nekem kezem-lábam ixben!!!

Tali:
Én is apája nélkül megyek, csak a trónörököst viszemKép akkor mikorra is készüljünk?

pusza
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok!

Én is alig találtam ide!
Nem vagyunk túl jól. Pöttömkém tiszta nátha és nyűg. Egész délután az ölemben ül és alszik.
Nekem is két hete fáj a torkom és nem akar elmúlni.

Én is kérek majd útleírást a talihoz!

Üdv.
Hóvirág
hovirág
 


Beszti Kép
Köszi az infót. Megveszem az újságokat, hogy lehessen miből okosodni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csajok, bujjunk! Legyen tali apr. 17-en....ez eddig mindenkinek jo, nem? Vgay Zsuzsunak ez nem jo?Kép De legyen, max telleg lesz meg majusban is, ugyis alt tok jol erezzuk magunkat, nem bezselve majd a lurkokrolKép

Akkor aki bujt aki nem...Kép

orsoly

ps: Edi, neked ok, ugye?
orsoly
 
 


Jaj de jó, visszakerültünk a ..."ma megint megjött"... mellé! Kép Valaki szólt ennek érdekében, vagy esetleg olvasták a másik topicban a kesergésem? Mindenestere köszönjük!!! Kép KépKép

Edi!Kép
Borsóka lehet, hogy elárulná, hogy kisfiú vagy kislány, de mi meglepetésnek tartogatjuk és nem kérdezzük meg. Azt a bő 1 hónapot már kibírjuk. Bár az egész család ezt találgatja! Kép Legalább valami szórakozást hagytunk nekik! Kép

Beszti!Kép
Neked nagyon szurkolok a kislányért!!! Mikor mégy UH-ra? Hanyadik hét hanyadik napján jársz pontosan? Nincs benne a táblában!

Szöszi!Kép
Én sem voltam még sosem első a táblában. Most HuminKép múlik, hogy leszek-e!
Jó, hogy végre szabad leszel! Én nagyon élveztem ezt az időszakot!

Egcsi!Kép
Ez nálam is központi kérdés volt, de nem készültem "cipzárazásra"Kép. Bár nekem még hátra van a szemészet, de tavaly az ellenőrzésen rákérdeztem, a szemfenék vizsgálat alapján szülhetek hüvelyi úton. Még azt is megkérdeztem, hogy kontaktlencsét viselhetek-e közben, vagy muszáj szemüveget, azt mondták lehet kontaktlencse is.

Edit!Kép
Gratula! Kép (Bár ebben biztosak voltunk! KépKépKép)

Bogár!Kép
Most, hogy Orsoly Kép pontot tett a tali időpont egyeztetésre:
Köszönöm, ezúttal elfogadom a szálláslehetőséget! Kép Különösen, mivel a férjemnek dolgoznia kell jövő hét végén, így egyedül megyek. Azt tervezi felvisz és értem jön, ami nem tűnik optimális megoldásnak, de azt mondja, jó darabig úgysem tudok majd sehova sem menni.Kép Én elmennék Budapestig kocsival minden további nélkül, de ott semmi helyismeretem nincs, nem akarom ott a debrecenihez képest is nagy forgalomban keresgetni merre kell mennem, ezt már én se szívesen vállalnám, pedig imádok vezetni. A vonattól kiutazgatni megint soknak tűnik a 36. hét végén, még nekem is, aki 33 hetesen jött haza Angliából. Kép Kicsit jobban fáradok már, különösen az utóbbi 1 hétben.

Remélem a taliig elmúlik ez a kínlódós időszakom, 5 napja nem alszom jól, fél éjszakákat fenn kukorékolok, gyomorégés, furcsa fájdalmak, szúródások a hasam alján, erre félálomban bepánikolok, persze közben nincs is semmi baj. Talán a sok váltott front miatt is van ez, már nagyon várom hogy vége legyen! (A frontoknak.)

Akkor tali Ediéknél április 17, szombat, ha Edinek is jó az időpont???!!! (Ami sajnos Zsuzsunak nem jóKép, mert pont Debrecenbe jön, de remélem lesz májusban isKép, ami viszont már nekem nem lenne jóKép... És így Zsófit sem látomKép kanállal, kiskönyvvel vagy anélkülKép, max. csak képen...)

Kezdem a tali névsort, folytassátok:
Orsoly
Hóvirág?
Beszti
Bogár
Cateye
Leone
Marcsi?
Hurki?
Orsi?
Szöszi?

Most meg megyek vissza aludni, hátha mostmár sikerül...

Leone

KépKép
leone
 
 


Je, ezt ki intezte el? Marmint,hogy idekerultunk?Kép

Leone!Kép
Tenyleg nem tudsz aludni ejjel...5-kor irtal!!!!

Elveheted a kerdojelet a nevem mellol, most vegre elmegyek a talira,ugy nez ki jo a datum!Kép

Busszal vagy vonattal akartam menni, de a ferjem nem tartja jo otletnek,inkabb elvisz autoval,azt mondta.
Akkor fogjuk megvenni a kisagyat es a fuggonyoket is,ha mar ott vagyunk!

Mondjatok meg mit vigyek es jo lenne tudni pontosan hova kell menni.

szoszi
szoszi
 
 


Sziasztok!

Én voltam, aki szóltam a szerkesztőnek, titkon remélve, hogy megteszik! És igen!KépKép

Leone!

A jövő héten megyek UH-ra, de nem szeretnénk megtudni, hogy mi lesz a neme, úgyhogy szurkolni a szülésig kell!Kép
Én egyébként Orsoly előtt 3 nappal járok, soha nem tudom, hogy pontosan hányadik hét hányadik napján (most valahol a 17. hét x. napján).

Tali:
Nekem OK, sőt két helyet (pl. mama + baba) fel tudok ajánlani a kocsiban Bp-ről Maglódig és vissza (ismerem az utatKép Editékhez). Ha kell, akkor házhoz is tudok menni, csak ne nagyon külső kerületekbe...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


BesztiKép
Nagyon szurkolok, hogy kiscsaj legyen. Így is elnyomásban marad a női szakaszKépKép Hogy bírjátok ki, hogy nem nézitek a nemét ? Bár Te már tapasztalt Anyuka vagy, és megérzedKépKép

BogárKép,BellaKép
Az áprilisi kismamában van a reflux/bukás témáról egy cikk.

EditKép
Gratula a tökéletes AFP-hez!

LányokKép
Mivel látom, hogy többségben puttony nélkül érkeztek a talira, én is otthonhagyom a Függőmet.KépKép És gyümölcstortát fogok sütniKép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Edit=EdiKépKép, csak rohantam, mert a gépét épp vinni akarta a párom.

Cat!

Nem tudom, hogyan bírom ki, de szuper meglepi lesz akkor. Lehet, hogy nem is fogom kibírni???KépKép
Bár úgy vagyok vele, hogy fiúkkal már volt dolgom, az nem lesz úgysem gond. És a meglevő kettő is olyan gyönyörű, okos, huncut, hogy semmi gond nem lehet egy harmadikkal. Ha meg kislány, akkor valami új is lesz!Kép
Megérzem? Ja, persze!KépKép Bár a két fiút elvileg megérezhettem volna (főleg Nátánt), mert olyan kis izgágák voltak a pociban, mindegyik hatalmas pocitkidudorító rúgással adott jelt önmagáról a 15-16. hét környékén. És itt kint sem csendesebbek!KépKép
Most viszont vagy lányom lesz, vagy egy nagyon nyugodt fiam, mert enyhe mozgolódásokon kívül nem igazán ugrál...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Megint én!KépKép

Edit!

Még egyszer az eladókról: hát véleményt kell változtatnom. A Brendonban sem mindenki OK. Ha jártok ott, és olyat fogtok ki elsőre, aki nem szimpi, akkor sürgősen keressetek másikat, van elég...
Tegnap jártunk ott a babakocsi mózeskosárrésze miatt, és hát sikerült egy olyan ... kifogni! Soha nem értettem, hogy miért kelll egy várandós anyukát hülyének nézni, azt hittem, az eszünk nem ment el attólKép, hogy babát várunk. Vagy tévedek? Ráadásul én elég tájékozott anyuka vagyok, ált. konkrét árut keresek, konkrét kérdésekkel, mint most is.
Megkérdeztem, hogy a mózeskosár részt EU. biz. szabványnak megfelelően be lehet-e kötni az autóba. Kiderült, hogy igen, kell venni egy kiegészítő akármit hozzá. A végén az eladó megjegyzi, hogy akkor "nem lehet melléülni az autóban". Na ezt nem értettem. Miért is? Erre szájbarágósan elmagyarázta, hogy a kocsi két szélének övéhez kell valahogyan kötni (máig nem értem, hogyan), de nem lehetséges a középső üléshez hozzákötni, akkor sem, ha nekem ott hárompontos övem van. De ezt én nem értem, hogy miért... Szerintem ő egyfajta autóban gondolkodott, de az nem érdekelte, hogy nekünk milyen van. Mert nekünk egy Renault Scenic II-nk van, ahol három gyerekülés befér hátra, mert a középső ülés is majdnem teljesértékű, ráadásul az összes ülés felhajtható,kivehető, ezért a biztonsági öveknek is minden ülés minkét oldalán van kapcsuk. Ezek szerint ha én kiveszem az egyik szélső ülést (a biztonsági övcsatok hozzá vannak szerelve, tehát azzal együtt), akkor szerinte többé a mózeskosarat nem tudom bekötni a két másik tökéletesen OK ülés egyikébe sem?????
A másik kérdésem meg az volt, hogy elég meleg-e úgy a kocsi (a kétfunkciósok önmagukban alulról elég hidegek ősszel-télen, ez tapasztalat). (Magyarán, hogy mi van a mózeskosár aljában a baba alatt.) Erre azt mondja nekem, hogy szerintük igen, de hát a baba úgyis fel lesz öltöztetve!!!! Hát komolyan nem tudom mit gondol rólam. Hogy ősz végén, tél elején (előtte mondtam, hogy őszi baba lesz) olyan hülye vagyok, hogy azért kérdezem, hogy elég meleg-e a mózeskosár, mert ha igen, akkor pucéranKépKép raknám bele a gyerekmet?????
Az egész hozzáállásást nem értem, mert nekik az lenne az érdekük, hogy a termékeiket eladják nekem (nem is olcsó kb. 50-60 e Ft, ennyiért már egy babakocsit is lehet venni), vagy nem?
Szóval nem volt valami jó élményem... De nem nagyon szórakoztam vele, úgyis fogok még majd menni, és akkor keresek egy normális eladótKépKép, aki talán azt is megmutatja, hogy konkrétan hogyan kellene bekötni az autóba. Hozzá kell tegyem, hogy a férjemnek elsőre nagyobb emberismerete volt, mert otthagyott minket az első szó után... Nem is haragudtam rá egy percig sem, csak ugye engem meg érdekeltek az információk, mert ezekhez még a netről sem tudok hozzájutni (sajnosKép).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


OrsolyKép
-8-as. Nem mindig jelent a nagy dioptria rossz állapotú szemfeneket(lásd én), de előfordulhat.Kép

EditKép
Grat a jó AFP-hez!Kép

LeoneKép
Jesszum Pepi! Te mindjárt szülsz!Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Gratulációkat köszi Kép

BesztiKép
Köszi a kimerítő eladós beszámolót. Látom maradandó élmény volt Kép
Mi még nem jutottunk el, most így tavasz elején van egy gyors kert rendbetétel aztán majd utána rástartolunk a baba cuccokra (úgysem akarom elkapkodni).
Puszi

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!Kép

Tali április 17-én szombaton Maglódon!!!

Szeretettel várok mindenkitKép, bababarát szolgáltatásokkal, úgymint kiságy, járóka, etetőszék, pelenkázó és szoptató helyiség, stb. Kép
Apucik is jöhetnek (sofőrnek, bébiszitternek Kép)), én is itthon tartom Zolit kivételesen, hogy tudjak majd háziasszonykodni, na meg finomakat enni!!!
Az útvonalat küldöm emilben.
Egy családnyi szálláshely nálunk is van, nem tudom ki jön még messziről.

Következő tali májusban.Kép

Pusz, Edi
edi
 
 


Edi! Nekem is kuldjel leci utvonalat, mar nem tiszta annyira merre is kell mennemKép Csak nagy vonalakban....Kép

Marcsiiii, merre vagy, ugye te is jossz?

orsoly

ps: irjunk listat, ki mit visz, nehogy ott figyeljen sok pogacsa, vagy gyumis suti...Kép Na nem mintha az baj lenneKép

Szal sutilista:
Cat - gyumolcstorta
orsoly - kepviselofank vagy muffin (lehet szavazniKép)
orsoly
 
 


Edi Kép Lányok Kép
Mi is megyünk, valószínűleg csak a Babócák és Én, de így is leszünk hárman Kép
Holnapra megírom, hogy mit viszek Kép
Útleírást kérek szépen én is!!!

Mivel én egészen biztosan kocsival megyek, így valószínűleg hárman beférnek még hozzám (leszámítva a pocaklakókat, csak a mamával számolva Kép). Ha valaki gondolja, jöhet velem. Dobjon egy mailt!!!
(Vezetési stlusomról érdeklődjetek Cattől, Virágtól vagy Anditól Kép )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
Én olyannyira ismerem a vezetési stílusod, hogy be is jelentkezek hozzád, két potyautassal. Így már vagyunk hatanKépKép

AlenaKép nincs kedved csatlakozni ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Útvonalat elküldtem.

Hóvirág, a profilodban nincs E-mail cím, neked hova küldjem?

Talira sütök fasírtot.

Edi
edi
 
 


Cat Kép
hatan egy ötszemélyes autóban Kép Kép Kívácsi leszek, hogy hány főt sikerül bepréselnünk az az autóba Kép Kép
Alenával már nyolc fő lenne Kép Kép Lehet, hogy új jogsi kell??? Kép Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szöszi!Kép
Igen, az éjjel 11-től 3-ig aludtam, 3-tól 7-ig nem, aztán 7-től délig bepótoltam. De szerncsére ez csak az utóbbi 6 napban fordult elő, és remélem hamarosan vége lesz és visszaáll a rend!
Jó hogy tudsz jönni a talira!

Beszti!Kép
De jó hogy elintézted a topic áthelyezést! Köszi!Kép
Nahát, mégsem vagyunk egyedül akik nem kérdezik meg előre a baba nemét! Ez manapság annyira divat, hogy egyesek szinte hülyének néznek, hogy így döntöttünk! Volt aki azt kérdezte, hogy akkor hogy beszélgetek hozzá, más meg hogy hogyan tudjuk berendezni a szobáját meg venni neki ruhákat. És mindezt szemrehányó hangon, vagy kioktató stílusban. Nagyon furcsák az emberek!
Én drukkolok nektek a kislányért!

Egcsi!Kép
Remélem olyan hamar azért nem! Kép Csak májusra tervezem.
A talira tudsz jönni?

Tali névsor:
Edi + Sára, Soma, apuka (fasírt)
Orsoly + Lackó (képviselőfánk vagy mauffin)
Hóvirág?
Beszti + Nátán
Bogár + Eszter
Cateye (gyümölcstorta)
Leone
Marcsi?
Hurki?
Orsi
Szöszi + kispapa?
Alena?

Edi!Kép Hányan férünk el?

KépKép
leone
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a kedves invitálást. Szívesen megyek, ha OrsihozKépbeférünk a kocsiba hetedik-nyolcadiknak.KépKép

Voltam ma dokinál, szerencsére minden rendben a babóval. Dobogott a szíve, és óriásit nőtt a két héttel ezelőttihez képest. Már 26mm! Anyukám ezt így kommentálta, mikor dicsekedtem neki, milyen nagy már a baba: tényleg, valóságos óriás! Kép

Leone Kép
Remélem, rendbejön az alvókád. Most még pihenned kell, aztán úgysem tudsz majd egy ideig.

Puszi, Alena
alena
 
 


Leone!Kép
Kispapi nem talalna a helyet,szerintem nem marad ott,csak kivisz vagy kimegyek egyedul Godollorol.Onnan nincs messze.

Edi!Kép
Megkaptam a mailt,koszonom az utvonalat es a meghivast is.

Szerintem en akkor nem sutit vinnek,mert abbol mar van,hanem mondjuk toltott karajt hidegtalra vagy padlizsansalatat vagy uditot.Vagy ezekbol kettot tetszes szerint vagy mindharmat, csak mondjatok meg.

Hanytol lesz a tali???????

szoszi
szoszi
 
 


Idetaláltam!!!
Igen megyek talira hogyne mennék, ki nem hagynám semmiért se. Túróőzgerinc, őztúrógerinc, gerinctúróőz..értitek na.Képazt viszek. Már ha meg nem eszem már a kocsiben. Én olyan zabás vagyok! Ja és már megint rühi vagyok hidrofil ide vagy oda viszketek és vakarózom.
Orsoly, lehetne szó róla, hogy fürjecske innen gödöllőről elvisz felétek és utána Veltek mennék az autóban? Már ha van még helyed.
Pusz Hurki
hurki
 
 


Alena Kép
OK. Megbeszéltük. Valószínűleg, akkor otthonról kanyarodok felétek, és felveszlek szombaton.

Lányok Kép
Lehet, hogy csak figyelmetlen voltam, de nem találok infót arra vonatkozóan, hogy mikor kezdődik a tali.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Leone!

Szerintem ruhát is lehet venni és szobát is be lehet rendezni anélkül, hogy tudnád a nemét.KépKép Annyira fiús vagy annyira lányosat úgysem csinálnék, mert mi van, ha 1000 %-ra mondják a nemét (UH alapján, kromoszómavizsgálat nélkül) és mégis tévednek? Ugye láttunk már ilyenre is példátKépKép még manapság is...
Persze könnyebb egyértelműen fiús vagy lányos dolgokat venni, de azért már nincs az egyféle rózsaszín vagy kék rugi korszaka, nagyon sok unisex dolgot lehet venni, és babafelszerelésben is (pl. pont tegnap nézegettem az ágyneműgarnitúrákat, lehet venni bőven semlegeset is).
Engem nem zavar, ha más tudni akarja, engem is nagyon-nagyon érdekel!!!KépKépKép De számomra az még sokkkal érdekesebb lenne, ha meglepi. Ezért nem érhet szemrehányás, mert ez aztán tényleg a mi dolgunk a párommal.
Aztán persze az is előfordulhat, hogy az UH alatt annyira fog érdekelni, hogy nem bírom ki, és megkérdezem!KépKépKép

Tali:
Lesz aki (rajtam kívülKépKép) megeszi a tésztasalimat?Kép Vagy találjak ki mást?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Bezsti: tesztasali nyamm-nyamm, johetKép

Hurki: persze, szivesen felveszlek, Kistarcsara is bemegyek ertedKép Szoszi, akkor te is eljohetsz akar Hurkiekkal vagy ferjecskevel, es teged is felveszlekKép Khmmmm, vezetesemrol egy szot sem...Kép

Szvsz kezdodjon 11 korul a tali....Gyerekekhez nem nagyon tudunk igazodni, mert alt az alvasuk derekba tori a napotKép Majd alszanak a babakocsikban, vagy jarokaban, foldon, barholKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Edi,
Köszi az útvonalat és a meghívást. Szívesen megyek a talira, már úgy szeretnélek megismerni titeket.

Kispapa elengedett Kép, bár már nagyon félt. Így Pocilakóval kettesben megyünk és autóval amiben így van egy csomó hely. Mi kibéreltük a vezetőülést, a többi még szabad. Lehet csatlakozni!!! KépKépKép

Leone,
Ha rajtam múlik pár napig te fogod vezetni a listát - legalábbis remélem -, de ehhez nem szabad ilyen rémeseket álmodnod! Nem ér beelőznöd! KépKépKép
Gyomorégés ügyben azt mondta ma a dokim, hogy majdnem mindegy milyen gyomorégés elleni gyógyszert szedek, mert ilyenkor már kis mennyiségben nem árt a babának. Nekem bevált az Ulcogant szirup. Esténként 1 kanálnyi lefekvés előtt és így nem ég a gyomrom. Ha kihagyom a fél éjszakát átkínlódom.

Szöszi,
Én sem tudok németül. Kép Csak kisérleteztem egy sort a számokkal.

Cinciről, a táblázat elejéről van valami hír?

Sütés-főzés nálunk sajnos most így az építkezés vége felé még nem megy, de viszek sok-sok gyümilevet.

Humi
humi
 
 


Egcsi!Kép
Ugye, Te is jossz?

Lanyok!Kép
A fodrasznom kislanya himlos.A fodrasznom meg nem volt rozsahimlos.En sem.Szerintem en nem kockaztatom meg...Ugyhogy az en fejem izgalmas lesz Husvetra.Mi a velemenyetek?

Eldontottem:
szoszi- sult husi+salata
Orsoly!KépKoszi, szerintem mi elotte beugrunk kisagyat venni,ugyhogy majd kispapa kivisz,esetleg visszafele beulok hozzatok.

EGy ilyen agynemu-keszlet sacc/kb mennyibe kerulhet?paplan+fejvedo+baldachin+jatektarto+lampaernyo.Egyszeruen meg sem tudom tippelni mennyit nem szegyelnek majd erre kerni. Es a kokusz-matrac most eppen hol a legolcsobb, nem tudja valaki?

szoszi
szoszi
 
 


LeoneKépSzösziKép

Sajnos pont azon a hétvégén kispapázom, így most nem tudok menni. Olyan ritkán van itthon, muszáj minden percet kihasználnunk.Kép

AlenaKép
Örülök, hogy minden rendben veletek!Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Szöszi!

A Brendon babaáruházban (katalódusuk alapján) 15-20 e Ft körül van a 4 részes ágyneműkészlet (van persze drágább is...), ez paplan, párna, fejvédő, baldachin tartalmú, baldachintartó vasat külön kell venni. A saját Brendon márkájú készletét kétféle méretben lehet kapni (a paplan 70*90-es vagy 90*130-as, a párnát most épp nem tudom), és van olyan, ahol csak huzatok (ehhez külön meg kell venni a belevalót), van olyan, ahol mosható paplan és párna tartozik hozzá. A lámpaernyő, zsebes játéktartó 4-6 e Ft körül van (/db).
A készleteteikhez (ugyanolyan mintával, színben) nagyon sok mindent lehet kapni még (pl. játéktartó kosár, szoptatós párna, függöny, pelenkázófeltét, külön ágyneműhuzatok, pelenkatartó).
Csak azért írtam le ilyen részletesen, mert a Brendon saját márkái középárkategóriásak (szerintem), vannak ennél olcsóbbak is, de láttam jóval drágábbért is. 2 éve vettünk egy készlet ágyneműgarnitúrát a szomszédunknak, és szerintem jó minőségűek...
Így már talán össze tudod hasonlítani az árakat más boltokkal.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szöszi Kép
Szerintem ne kockáztass.

Edi Kép
Köszönöm, megkaptam a mailt. Így már nem lehet gond az odatalálás.

Lányok Kép
Egy maminak még van nálam hely... annyi pocaklakóval ahányan elférnek benne Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Lányok!

Bár én még itt nem vagyok illetékes, inkább a "ma megint..." topikban, mégis foglalkoztat a kérdés, már előre. Információ kellene nekem, hogy azok akik alacsonyabb progiszinttel küzdöttek, clostira szorultak stb. mennyire tudtak dolgozni a sikeres babázódás után. Azaz veszélyeztetett terhesként pihenni kellett, vagy tudtatok dolgozni... (csak hogy mire számítsunk siker esetén...)

Köszi a segítséget!

Jó babázást,
Böbe
baba76
 
 


Pusszantás Nektek! Remélem most már nem vándorol más helyre a topic!
Csak egy szösszenetnyire ugrottam be.

Jaj, de jó végre eldöntött a tali időpontKép és mennyeien mennyien jönnekKép Még nem tom mit vigyek, talán egy kis gyümisali?

LeoneKép
akkor szívesen várunk Benneteket. Mikor érkeztek? Többit lehet akár sms-ben. Ugye vállalod majd a térképészgetéstKép

HóvirágKép
még lógok egy emillel.

most robogok
Bogár

Ja, és még egy kismaminak van hely az ottomobilombanKép

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok,
kicsit eltűntem, aminek meg volt az oka. Sajnos a babám a 9. hét környékén meghalt, szépen csendben megállt a szíve… A műszeres befejezés megtörtént. Most lennék 12 hetes.
Még éppen belekóstoltam a kismamaság boldog érzésébe. Még felfogni sem tudtam..
Kívánok nektek boldog pocakosodást és anyaságot, remélem hamarosan én is…
Puszi
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Vanda nagyon nagyon sajnálom, azt hiszem itt sajnos sokan át tudjuk érezni amit most érzel. Kitartást és erőt kívánok, és remélem hamarosan újra köztünk leszel nagyon boldogan.

Szöszi, ágyneműgarnitúra nagyon vegyes árú, mi két helyen vettünk, egyiket a Brendonban ágyneműhuzat (csak huzat) párnahuzat, fejvédő huzattal, baldahin (csak az anyag)volt 14e Ft. Ehhez még megveszed a kistakarót (3500 ft-tól), a baldahintartó vasat (1600 ft), a lepedőt (1600 ft), ha még fussa rája szopipárna (6600-13e ft), pelenkatartó akasztós zsákocska (2000 ft-tól), kiságyra zsebes izé (3000 ft-tól.
A másik ágyneműt a KiKa-ban vettük ugyanúgy fejvédő huzatostul+kistakaró huzatostul (nem leszedhető) kispárna huzatostul, baldahin anyaga, ez volt 6000 Ft. És ugyanúgy jó minőségű de még a takarót sem kellett külön megvenni.Szóval árban határ a csillagos ég, és a dinka hormonoktól megzavart kismama(lásd én) meg is veszi.

Orsoly köszi, akkor vagy apjok visz vagy hévvel megyek Kistarcsára és ott találkozunk köszi szépen hogy viszed a fenekemet Kép meg a pocakomat Kép

Böbebaba, mindenkinek a saját lelki-fizikai világától függ, hogy sikeres clostizás után hogy érzi magukat (stílszerűen fogalmazva).Nem feltétlen leszel közveszélyes terhes azért mert nehezen jön össze a babó. Nyilván az első időszakban jobb odafigyelni, sokunkat az első 12 hétben a sextől is eltiltanak, utána viszont vagy beáll a szervezeted és tök normális kismama leszel, vagy valamiért közveszélyes leszel. Előre nem tudhatod. Olyan nincs, hogy egész terhességed alatt progipótlásra szorulnál, így az alacsony progiszint csak bizonyos ideig kockázat. Még a lombikosoktól is megvonják egy idő után a progit, mert magától kell termelődnie, és termelődik is. Nem szabad elhinned, hogy selejtes vagy meg juj de nagyon hímestojás, mert végigretteged a terhességed ahelyett, hogy élveznéd. Nekünk is "csak" megalkotni volt nehéz, utána olyan vagyok mintha ez az egész 3,5 év nem is lett volna előtte.

puszmák szófosóHurki
hurki
 
 


BesztiKép, HurkiKép!
Koszonom szepen,hpgy ilyen lelkiismeretesen valaszoltatok. Megyunk a Kika-ba, onnan ugyis kell fuggony meg sotetito,aztan bababoltba, majd meglatjuk hol vasarolunk.Asszem ezek olyan helyek,ahova korlatozott penzmaggal kell elindulni,kulonben veged van...Kép

BobebebaKép!
Nekunk is nehezen es clostival jott ossze, elotte vesztettem is, de meg dolgozok. Bar mar csak kb 1 honapot, es mar vagyom is itthon tenni-venni meg olvasgatni, setalgatni, de azert 7-8 honap lehet sok lett volna egyedul itthon. Persze, az orvos velmenye sem utolso,gondolom minden eset picit mas.

HurkiKép!
Mi az,hogy az elejen tiltanak le a sexrol??? Nekunk az elejen is, a vegen is a "farkaspozt" ajanlotta doki,kozepso 3 honapban esetleg, neha, ovatosan...Kép Ti meg mazlistak vagytok.

szoszi 25+5

U.i:a ferjemet vilagositottak igy fel: farkaspoz=ulsz a lyuk elott es vonyitasz Kép
szoszi
 
 


HurkiKép
húúúha!!! ínnnye az annnyát, nállunk itten fálun, nem tellik brendonos báldáhinraKép

HóvirágKép
emileztem magánban

VandaKép
Úristen!!! Én nem is tudom mit mondjak. Annyira sajnálomKép én nagyon remélem, hogy nem sokáig kell várnod, hogy újra és végleg itt lehess közöttünk!!!

Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Beszti!

A brendon középkategóriás? Létezik ennél még drágább is? Én is vettem ott grimm kelengyét. hol lehet még valami szép visszafogottat kapni?
A tésztasalidról meg annyit hogy folyton azt csinálom vendégeknek és mindenki idmádja, Hurki is.

Leoni!
Én sem tudok jól aludni. szerintem már készül a szervezetünk az éjszakázásra. Hamarabb fenn vagyok mint a madárcsicsergés kezdődne.

Böbebaba!
Szerintem azt tedd ami jólesik. a lényeg hogy ne rágódj, ne szorongj azért mert valamit megtettél vagy nem tettél meg. ha nincs semmi pecsételés, görcs akkor biztos jól vagy és dolgozhatsz, ha akarod. ha nem akarod és jobb a lelkednek maradj otthon. Én itthon vagyok végig, nem dolgoztem, de nem is lett volna időm annyi dolgom van a munkahely nélkül is.

Ha minden jól megy én is megyek a talira. nem tudom hogyan, én egyrészt magamtól is gurulok, mésrészt tömegközlekedni se szeretek, vezetni sem. Lehet hogy odafele apjok visz el, visszafele valaki csak kidob közületek rákoskeresztúr városközpontban. Vagy vezetek?

Hurki!
Kérlek naponta 3x1-szer figyelmeztess hogy a könyveidet ne hagyjam itthon.

megyek mert a derekam csak a vízszinteset szereti.

Marcsi
marcsiria
 
 


Sziasztok Lányok!

Annyi dolgom volt a héten, hogy csak olvasgatni ugrottam be, de nem tudtam írni. Most meg nemsokára indulunk Anyukámékhoz és 1 hétig ott leszünk.
Annyira, de annyira szerettem volna én is elmenni a talira. Most azon gondolkodom, hogy hamarabb hazajövök, csak hát, Anyukámékat sem akarom megbántani, hiszen nem vagyunk olyan sokat otthon.
Na majd meglátom. Nektek mindenesetre nagyon jó talizást kívánok és ígérjétek meg, hogy csináltok sok digitális képet és felrakjátok a netre megmutatni nekünk szegény többieknek, akik kimaradnak a jóból. (Légyszi csoportképet is csináljatok babákkal és pocaklakókkal együtt.)És remélem a májusi tali is fix már, mert csak az tartotta bennem a lelket, hogy ne nagyon szomorkodjak.

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok Nektek és sok puszit küldök:
Zsuzsu
zsuzsu
 
 


Vanda
Sajnos nem tudok okosat mondani, mert nem is lehet. Nagyon sok erőt kívánok és kívánom, hogy hamar gyere vissza közénk.

Szöszi Kép
Farkaspóz Kép Kép Kép Nagyon jót röhögtem rajta Kép

Lányok Kép
Én csak ámulok és bámulok a fejvédők-baldahinok hallatán. Légyszi-légyszi mondjátok el, hogy ezek micsodák! A baldahinról még van elképzelésem, az a szűkülő csőszerű izé, ami a gyerek fölé kerül, kör tetővel és csini-bini mintás anyaggal Kép (vagy nem?), de mi a nyavalya az a fejvédő??!!

Tali.
Sajnos mi sem tudunk menni Kép, mert nekünk a hétvégéink hónapokra előre be vannak táblázva és ezt nagyon sajnálom, mert olyan jó lett volna újra találkozni/megismerni a csapattal/tot.
Mindenesetre nagyon jó trécselést, babázást, pocakozást, evés-ivást kívánok nektek és már előre látom, hogy a tali utáni 1 hétben semmit nem fogok érteni, ami itt leírásra kerül Kép

De addig is kellemes nyuszizást ebben a morcos időben.
Puszi,
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Akkor: Beszti + Nátán + tésztasali

Marcsi!

A Brendon saját márkás dolgai szerintem középárasak. Nem az egész babaáruház árai, mert abban van ilyen is, olyan is. Nekem pl. a babaruhák hihetetlenül drágák, de nagyon szeretném, ha egyszer olyan jól lennénk elereztve, hogy nem lennének azok. Most viszont még ne tudok 5 e Ft-ot egy rövidujjas-rövidgatyós együttesre kiadni.
Pl. ágyneműből én láttam 30 e Ft-ért is garnitúrát (német), a Brendon márkás 15-20 e Ft, és lehet kapni ennél olcsóbbat is (a Brendonban is). Én egyébként Nátánnál próbálkoztam azzal, hgy magam veszek anyagot és varrom meg. De ami olyan anyag volt, ami tetszett, abból ugyanannyiból jöttem ki, mint a Brendonos ágynemű (nincs túl jól eleresztve gyerekmintás anyagból a választék, csak olyanokat találtam Bp-n olcsóbban, amik nem tetszettek). Bár nem bántam, mer így én csinálhattam neki, és az nagyon jó volt!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Remélem jót taliztok majd, énis énis énisKépKép

Cat, Orsi, miattatok ugrottam be, pakolgattam a régi Kismama újságokat, és a 2003. júniusi számban ikerkocsi-körkép van. Nem tudom ,akkoriban megvettétek-e már az újságot,nekem meg van, esetleg lefénymásolom ha másképpen nem megy, vagy ha valakinek otthon megvannak a régebbi számai, ezt kérjétek el.
Üzletet sajna nem nagyon emlitenek, csak Mega Toys és Brendon.

Egyébként kellemes húsvétot mindenkinekKép!

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?