Új privát üzeneted érkezett!

@eszter1893:
Tunderiek Es okosak

Hamar itt lesz am a szerda, foglald le magad vmivel. Es multkor lecsot foztem be telre, eletemben eloszor, nagy, ipari mennyisegben, napokig azt csinaltam, hogy hamarabb elteljen az ido az ultrahangig
A kovetkezo projektem majd a szilvalekvar lesz
aimi
 
 


@aimi:
Képzeld én eddig utáltam a lecsót, de mióta úton van a baba lecsót ennék lecsóval két naponta készítek
eszter1893
 
 


@eszter1893:
Ha egyszer a gyerek lecsot kivan...
aimi
 
 

 
 

@aimi:
Ma is az lesz :)
eszter1893
 
 


Anyukám kovászos uborkát kívánt zsíros kenyérrel. És a terhesség idejére megutálta a kolbászt, amit az előtt és az után is nagyon szeret, de akkor a szagát se bírta. :D
marika1212
 
 


@marika1212:
Én ia vagyok így már egy pár étellel
eszter1893
 
 


@eszter1893:


Mi az, amit nem szeretsz és eddig szerettél?

De egyébként az az érdekes, hogy ha most megszeretted a lecót, akkor lehet, hogy szülés után is szeretni fogod. És, amit eddig szerettél, és nem bírod megenni terhesség alatt, azt űjra megszereted szülés után. (Többnyire :))
marika1212
 
 


@eszter1893:


Párod is szereti a Lecsót? :D:D:D:D
marika1212
 
 


@marika1212:
A párom már hányni tudna tőle
hát először is ugye a lecsó, eddig még véletlenül sem ettem de most mindig csak azt ennék reggeltől estig aztán a rozmaring illatát nem bírom elviselni, nem is eszem meg ha van valami ételben, valamint a parmezán pedig eddig imádtam
eszter1893
 
 


@eszter1893:


Ezek annyira jó tünetek.

Egy nőgyógyász doktornő mondta egyszer és szerintem nagyon igaza van:

a szülés olyan fájdalommal jár, amelynek van értelme, mert azok az összehúzódások teszik lehetővé, hogy világra jöjjön a kisbabád.
Ezt én kibővíteném azzal, hogy a terhesség összes "kellemetlen" tünete megéri és értelme van, ha a végén átölelhetjük a kisbabánkat. :D
marika1212
 
 


@marika1212:
Hát igen :) annyira várom már :)
eszter1893
 
 


@eszter1893:
En is pont kerdezni akartam, hogy mit szol a parod a lecsot lecsoval menuhoz, mert az enyem sztrajkol, ha nincs hus a kajaban

Csajok, nekem azota sincs semmi tunetem, se rosszullet (hala istennek), se kivanossag... Vagy az kesobb is johet??
aimi
 
 


@aimi:
Hát igen ő is húst hússal szeretne enni :)

Én azt olvastam később is jelentkezhetnek....
eszter1893
 
 


@eszter1893:
Hat kivancsi leszek

Azt mondjak, hogy mindig azt kivanod, amire szuksege van a szervezetednek. Hat az egyik bnom a jeget kivanta 9 honapig
aimi
 
 


@aimi:
Forróvérű gyerkőc
marika1212
 
 


@marika1212:
Es valoban...
Kis forroveru terrorista lett a kiralylany
aimi
 
 


@aimi:


Fáradékony se vagy?

A legkritikusabb rosszullét szempontjából az első 12-13 hét, és általában 6-8. héten kezdődik, de van, akinél hamarabb. A kevésbé szerencséseknél 9 hónapig tart a rosszullét, max csak mérséklődik a második trimeszterben.

Szerintem, ha eddig nem volt rosszulléted, akkor már talán nem lesz. A szervezeted könnyebben hozzászokott a hormonváltozásokhoz. :)
marika1212
 
 


Nekem sincs semmi tünetem még mindig.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Barátnőm 33 hetes. Soha, semmilyen rosszulléte nem volt a terhessége alatt. Az elején sem. :)
mutymurutty
 
 


Vannak szerencsések. Ettől nem kell megijedni. Ha az UH-n minden rendben, akkor csak örülni kell, hogy a terhesség kellemes oldalával találkoztok :D
marika1212
 
 


Nem vagyok faradekony sem, semmi alomkor.... Hat ugy nez ki csajok, hogy a szerencsesek koze tartozunk, remeljuk ez igy is marad. Eszter, neked is csak kicsi emelyges van, tobb ne is legyen.
A sogornom 4 honapig hanyt, 2 honapig korhazban volt, mert verzett, a maradek honapokban allandoan elajult vagy mozdulni sem tudott, mert hatalmasra nott a hasa, 9 honapig szedte az utrogestant, az felfujta rendesen.... Es a sok rosszullet ellenere is plusz 22 kiloval ment szulni.
Ugyhogy tenyleg ahany no, annyi fele terhesseg.
aimi
 
 


És akik benáthásodtak hogy vannak? Gyógyultok?
marika1212
 
 


@aimi:
Fuuuu hát ahogy "telik az idő " van hogy le kell ülnöm mert annyira megszédülök vagy hányingerem van. Azóta az álomkór hozzám is beköszönt

Nálam ez a hatodik hét. Tegnap a párom rám nézett és azt mondta há nő a hasad... Ááá mondom bolond vagy mit gondoltok mikortól kezd el látszani a terhesség?
eszter1893
 
 


@eszter1893:




Szerintem ez változó, a kismama alkatától függ. Van olyan is, akinél még az 5. hónap is alig látszik.

Az egyik barátnőmnek (vékony alkatú), amikor az első gyerekével volt várandós a 14. héten találkoztam vele, akkor már szépen látszott.

Most ismét babát vár. Februárban volt 10 hetes. Ha akkor nem mondja, hogy ismét babát vár nem vettem volna észre rajta, talán, ha nagyon nagyon nézem. :)

Egy másik barátnőmnél, ő teltebb volt, csak az utoldó pár hétben látszott ruhán keresztül, hogy az terhes pocak. Korábban nagyon hasonlóan nézett ki, mint a terhessége előtt. Csak akkor látszódott a hasa, hogy az terhes pocak, amikor felhúzta a fölsőjét és megmutatta nekem.

Szerintem a 6. hét korai még, hogy látszódjon. :) Hiszen kb 1-2 cm a baba. De véletlenül felvehetsz olyan testartást, ösztönösen, hogy látványosabb legyen. Egyébként ugye 12. hétig nem szoktunk semmit sem mondani a tágabb környezetnek, kb addig nem látszik annyira, bár az éles szeműek már érzékelhetik szerintem. (Jó, hogy én válaszolok, aki még meg se tapasztalta, de ezek a megfigyeléseim. :D )
marika1212
 
 


@marika1212:
Azt olvastam hogy most 2mm lehet és a hét végére akár már 10mm is. Igen én is így tudom hogy a 14.héten már jól látható
De szerintem minden kismama nézegeti magát az elejétől hogy mikor látszik már
eszter1893
 
 


@marika1212:
Te hol tartasz egyébként a ciklusban, mikorra nem várod? Mennyit kell még várnod a teszteléssel? :)
Bocsi lehet hogy írtad már időközben csak én mostanában annyira el vagyok kalandozva hogy csak na
eszter1893
 
 


@eszter1893:


Összekevertem a mértékegységeket.

Én mostanában vagyok csak félidő környékén. :) Sok van a tesztelésig. Holnap-holnapután van kb ovu. Szóval sok van még.

Neked meg 2 nap a dokiig.

Saját nőgyógyász, vagy a körzetihez mész, ahova tartozol?
marika1212
 
 


@marika1212:
Sajnos felénk örülök ha egy körzetihez bejutok nemhogy sajaaat.... Hoooo még időpont kéréskor is össze kell vesznek a recepcióssal olyan jo a hozzáállás nalunk....
eszter1893
 
 


@eszter1893:


Megkérdezhetem merre laksz? Szóval akkor van időpontod, az jó.

Nálunk, Csepelen nem kell időpont sem. De én nem oda járok. Van jogusultságom a Honvédkórházba, és ott van egy nőgyógyászom. De kell kerednem újatt, mert idősebb, és nem vállal szüléslevezetést. Van még egy doktornő, aki nagyon szimpatikus, a hozzáállása, szemléletmódja, de sajnos csak magánkórházban vezet le szülést. :(

Bár a Honvédos doktornőm mondta, hogy segít, és keresünk megfelelő szülészorvost. Majd, ha aktuális, gondolkozom rajta.
marika1212
 
 


@marika1212:
Nem nincs időpontom sem
Győr környékén lakunk. Nem mondanám elmaradottnak de az egészségügy borzalom. Mindegy miről van szó...
eszter1893
 
 


@eszter1893:


Drukkolok, hogy most szerencsésebben alakuljanak a dolgok. Talán most kedvesebbek lesznek....
marika1212
 
 


@marika1212:
Abbol kiindulva hogy szombat délelőtt felhívtam a kórházat hogy időpontot szeretnék kérni és a nénike válasza kapásból az volt hogy jaaaajjjj ezt nem hiszem el szombat délelőtt?????......
eszter1893
 
 


@eszter1893:


Időpont nélkül tudsz menni?
marika1212
 
 


@marika1212:
Igazából igen, csak az azzal jár hogy kb két-két és fél órát kell ott várakoznom.
De megéri
eszter1893
 
 


Én ma kértem időpontot és kaptam augusztus 11-re, úgyhogy aznap lesz a nagy nap, nagyon várom!!

@marika1212: Majd a Honvédkórházban is szeretnél szülni? Nem aggaszt a távolság? Azért kérdem, mert én is a Honvédba tartoztam, de elköltöztünk és azért fogok átjelentkezni, hogy a közelebbi Jahn Ferencbe menjek. Mert ezen paráztam (amikor még terhes sem voltam ) hogyha beindul a szülés nem fogok átérni a város másik végébe. 

@eszter1893: Mindjárt itt a szerda! Várjuk a sztárfotót!
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@markomari:


Anyukám is ott szült. És beértek. A magzatvíz elfolyásától számítva 23 óra múlva születtem meg. :) Mi a Jahn Ferenchez tartozunk, de nem szeretem azt a kórházat.
marika1212
 
 


@markomari:
Olyan türelmetlen vagyok már hozom a fotót mindenképpen annyira várom
eszter1893
 
 


En most 10+3 hetnel tartok es van egy kis puplim, a koldokom alatt 10 centivel kb, azert mert a mehunk terhesseg elott okolnyi, most meg mint egy grapefruit, tehat az dudorodik ki, de csak tapintasra erezheto, meg nem latszik. Viszont anyu szerint szelesedett a csipom, es ez az egyik elso lathato jele.
Hat en amugy alig varom, hogy nagy pocakom legyen ami persze telen lesz, igy nagyon nem tudom mutogatni sajnos
aimi
 
 


@aimi:


Vannak testhez álló pulcsik...
marika1212
 
 


@marika1212:
Sztem csak olyanokat veszek majd
aimi
 
 


@aimi:


Ooo dehogynem lehet mutogatni! Testhezálló kötött anyagú ruhákban  A télikabát az viszont igazi kihívás lesz.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@marika1212:


Én a Jahn Ferenceben fogok, nagyon rossz híre van a kórháznak. Viszont a szülészetéről jókat olvastam. Egyébként én egyszer voltam a Honvédban, abszolút sztk alapon, senkinek nem adtam egy fillért se és így is nagyon kedves volt mindenki.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@markomari:
Akkor ugyanaznap megyunk dokihoz Izgatott vagy mar gondolom nagyon Jovo het

Eszter, neked pedig mar csak 2 nap
Teszteltel meg vagy az volt az utolso, 2 napja talan?
aimi
 
 


@aimi:

Nem teszteltem azóta annál is inkább hogy az utolsó szinte már majdnem ugyanolyan erős a csík mint a kontroll csík eltettem emlékbe a sok tesztet
Igen két nap de az örökkévalóságnak tűnik
eszter1893
 
 


@markomari:


A nőgyógyászaton nem kell a jogosultság. Te kihez jártál ott?

Van jó szoba a Jahn ferenc szülészetén. Csak amíg oda beérsz borzalom.

Hova költöztetek, hogy a Jahn ferenchez tartozol?
marika1212
 
 


@marika1212:


Tényleg? Engem egyszer be se akartak engedni, mert nem volt nálam a lakcímkártya  
Nekem sosem volt fogadott orvosom, akikhez jártam azokat jó szívvel ajánlani nem tudom.
Pesterzsébeten lakunk, nagyon szeretem, abszolút pozitívan csalódtam a kerületben.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@markomari:
Akkor kerületszomszédok lettünk. Csepelen lakunk.
marika1212
 
 


Én ma volt a kórházban képzeljétek, gondoltam személyesen előbb kapok időpontot. Hát közölte a nénike hogy nem tudok időpontot kérni.. Várjak a soromra szerdán.....
eszter1893
 
 


@eszter1893:
Akkor elmész szerdán és szépen ki kell várni a sorod?
Hány órára mész?



Én is szerdán megyek, este 20:40-re... Akkor derül ki, vajon mit működött a closti. izgulok. Remélem, minden jó.
mutymurutty
 
 


@eszter1893:
Ha rendelés előtt odamész, az nem segít, hogy hamarabb sorra kerülj?
marika1212
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: