Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Lara!
Sajna az még odébb lesz, mert nekem általában 32 napra szokott megjönni! Ezért is fogtam a "nyuszira" a tüneteimet. Legutóbb például 37 nap után jött meg, ami remélhetoleg csak egyedi eset volt a lázzal járó betegségem miatt...
Viszont te már nagyon közel állsz a két csikhoz!
Nagyon szoritok neked! És persze mindenkinek!
Szonja
Szonja
 


Sziasztok!
Lara!
Azt hiszem, szinte szó szerint így írta le, tehát szinte megoldja, megemészti a nyálkahártya azt a kicsiny részét, ahol majd megtelepszik.
Itt gondolom a fehérjét 'emészti' meg, utat vágva a méhbe, ahol biztonságban megtelepedhet.
Egyébként ez a magas hõ igen reményteljes!
Remélem most tényleg sikerült!!!! Kép

Szonja!
A te hõd is szintén nagyon szuper, fõleg, hogy 37 felé ment! Kép Így tovább!!

Ancsi
Ancsi
 


Szia Lara!

Szerintem te ketten vagy már! 37,5 volt este? Ez semmiképpen nem normális! Lara, ez nagyon izgi, szerintem nektek sikerült! Drukkolok nagyon!
Biztos, hogy jól mértem, többször is megnéztem (gondolhatod!). Hétfotol visszaesett 37-rol 36,5-re és ma pedig 36,8. Majd kíváncsi vagyok, hogy holnap reggel mennyi lesz!
Különben ma vagyok a 33-ik napon. Szóval egy normális ciklusú no, már erosen reménykedhet, de mivel nekem átlagosan a 35-36-ik nap környékén jön meg, ezért még nem örülhetek.
Ha esetleg még hétfon sincs semmi, akkor egy kicsit elkezdek örülni, addig csak reménykedem.

Kedves Szabina!

A váladék után általában kb 2-3 napra szokott bekövetkezni az ovuláció! Nálam is így történt!
Üdv.:
Moncsi
Moncsi
 

 
 

Anna! Köszönöm a hom. görbe listát!
Én úgy tudtam, hogy a váladék után 1-2 nap múlva lesz ovuláció. És azt mondták a Bolgárkerék utcában(Optimális Családtervezo Központ vagy valami ilyesmi), hogy a spermáknak 1 nap! kell az út megtételéhez, tehát 1 nappal az ovuláció elott érdemes próbálkozni. A petérol pedig azt hallottam, hogy 24-36 óráig életképes, de csak 8-9 óráig képes a megtermékenyülésre! Honnan ez a sok "véletlen" gyerek, ilyen esélyek mellett???
Lara az esti hom. szerintem normális, mert nekem is ált. 4 tizeddel szokott magasabb lenni a reggelinél! Szoritok!
Szonja
Szonja
 


Sziasztok Lányok! Nekem sajna rossz híreim vannak.Kedden,mivel nagyon meg voltam fázva, munka után vettem egy forró fürdőt és lehevertem.Mensokára erősen kezdett fájni a hasam, kimentem a fürdőbe és láttam, hogy MEGJÖTT!
A legelkeserítőbb a dologban, hogy a 9.naptól kétnaponta akcióztunk, a hőm olyan jó volt, mint a nagykönyvben, s mégis!!Most mi a fenéért nem sikerült??Igazából nem vagyok teljesen a padlón, biztosan a remek időjárás és a férjem miatt, aki nagyon optimista.Szóval újrakezdtem a napok és a hők számolgatását(most a 30.napon esett le a hőm és du. már meg is jött)!Jó, hogy legalább veletek ezt meg tudom osztani.Ha lenne néhány biztató szó, nagyon szivesen venném! Nektek biztosan sikerülni fog!!( csak én vagyok selejtes.)
Üdv mindenkinek: Netti
Netti
 


Sziasztok!
A spermak 72 oraig is elhetnek, tehat ha valaki 3 nappal peteeres elött "akciozik", annak mar jo az eselye. Ilyenkor azonban lany lesz a dologbol, mert a noi ivarsejtek lassubbak, mig a ferfi ivarsejtek peteeresig elhalnak. A peteröl en is azt hallottam amit Szonja.

Anna
Névtelen
 


Netti!
Meg ne halljam, hogy selejtes vagy! Csak pozitivan! Tavaly én is azt mondtam magamról, hogy egy szerencsétlen selejt vagyok, a végén már el is hittem és majdnem bekattantam... Tudod te is, hogy hiába minden erofeszités, nem a te hibád ha nem sikerül! Gondolj bele: akiknek csak lombik eljárással lehet gyerekük, ott aztán tényleg összehozzák a petét a spermával, mégis van akinek igy sem sikerül! Élvezd ezt a jó idot, no meg azt, hogy kettesben lehetsz a pároddal, mert jövo ilyenkor már hárman lesztek!
Szonja
Szonja
 


Kedves Netti!
Ahogy Anna is írta, tudományos szempontból nézve elég kicsi az esélye a teherbe esésnek, s ha belegondolsz, akkor a sok "véletlen" gyerek nem hõmérõzés, számolgatás eredményeképpen születik. Talán meg kellen próbálnotok lazítani, félre tenni a hõmérõt és a naptárat és szeretkezni, ahogy jól esik! Persze könnyebb az ilyet leírni, mint megfogadni. Nekem is ezt javasolta az orvosom, de eddig csak a hõmérõt tettem félre. Mindíg elhatározom, hogy nem gondolok rá, ahogy lesz, úgy lesz. Ez megy is amíg dolgozom, de amikor egyedül vagyok azon kapom magam, hogy a napokat számolom.
Szóval fel a fejjel, legközelebb biztosan sikerül!
Orsi
Orsi
 


Sziasztok!

Nem szoktam ebbe a rovatba sokat írogatni, lévén nem érintett, én az az eset vagyok, hogy a férjem csak rámnéz és ott a baba. (nem akartuk=1 gyerek (mensi után 7 nappal fogant!), na adjunk neki egy kis esélyt (=mensi után 7 nappal, ill 23 nappal) =2 gyerek (kétpetéjû ikrek)). Tudom, hogy így könnyen beszélek, remélem azért nem haragszotok, hogy belekontárkodok.
Lara! A 37,5 -öd este lehet normális is meg nem is. Ha azt veszed, hogy 37-tel keltél reggel, akkor napközben fél fok emelkedés teljesen normális dolog! Én a gyerekeimet mérem, maghõmérsékletben (ami féllel több, mint a hónalji, apropó, neked ezek az értékek hol vannak mérve??), reggel képesek 36,3-mal kezdeni, és estére 37,1 körül végezni, avagy a fiam pl. ugyanezt fél fokkal följebb. Nagyon sok mindentõl függ a hõnk, így pl. a környezet hõm.jétõl is (lásd fiam, akinek a 37.8-as maghõmérséklet hosszas vizsgálódások után teljesen egészséges értéknek bizonyult). Ezért van az is, hogy a reggeli méregetésnek csak akkor van értelme, ha mindig teljesen azonos körülmények között történik. Ugynakkor ez az érték, ha hónaljban lenne, utalhatna valami -akár enyhe, észrevétlen, pl. hurutos - megbetegedésre is.
Mindenki: amikor oly nagyon számolgatjátok, mikor akcióztok, én a kíbic mindig mosolygok rajta. Lazítsatok, vegyétek minél természetesebbre a dolgot, ne kötelezõ jelleggel akciózzatok. És mint az én esetem is bizonyítja, egyáltalán nem csak akkor lehet teherbe esni, amikor a nagykönyv szerint meg van írva (én valahol régebben olvastam olyat, hogy egy jó szeretkezés még a petesejt érését is kiválthatja, és ha ez igaz, akkor sok "véletlen" babát megmagyaráz). (nem is tudom, lehet, hogy ha mi is a 14. nap körül próbálkoztunk volna, most én is itt lennék gyakori olvasgató?)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Na lányok fel a fejjel!!! Nézzetek ki az ablakon, hogy milyen szép az idő és gondoljatok arra, hogy nemsokára itt a nyár is. Ahogy olvasom a leveleiteket, mindig az jut eszembe, hogy én ugyanezeket gondolom és érzem, hogy miért pont én vagyok ilyen selejtes akinek nem jön össze a babóca. De tovább kell csinálni és nem szabad feladni. Én kitűztem magamnak azt a célt, hogy karácsonyra már hárman leszünk bármilyen formában is, de hárman. És ennek sikerülnie kell!!! Csak az a baj, hogy ezt már tavaly karácsonyra szerettem volna. És el kell felejteni mindenféle hőmérőzést számolgatást, mert egyre görcsösebb az ember és talán ezért nem sikerül. Én próbálom elterelni a gondolazaimat valamerre máshová, tervezgetem a nyaralásunkat és arra koncentrálok. Ha tehetitek próbáljatok meg elutazni két-három napra valahová kikapcsolódni, mert az nagyon sokat segít. Mi is megyünk ha minden igaz. Én is sokat emésztem magam ezeken a dolgokon és magamban keresem a hibát, de majd csak összejön. Reméljük, hogy mindannyian nyáron már kismamaruhában fogunk járni.
Amúgy reggel észleltem a tojásfejérjét és azóta semmi! Lehet, hogy nem lesz peteérésem? Vagy annak nem állandóan kell jelentkeznie a nap minden szakában?
Szabina
 


Sziasztok,lányok!
Kicsit elszomorodtam,mert mindenkinek olyan magas a hoje,nekem meg a ciklus elején 35,8-35,9 volt,ami a12.napon felment(!) 36,3-ra,majd a 16.napon 36,5-re.Másnap visszaesett 36,3-ra,majd tartotta a 36,5-öt,a 21.napon - ez ma van - 36,6.
Szóval nekem már itt van a ciklus vége,de még alólról sem közelítette a hom a 37-et.
A 11.naptól két naponta akció,a ciklusom kb.27-31 napos szokott lenni-így hamarosan kiderül,hogy mirol van szó.
Szerintetek ilyen alacsony ho normális,és az emelkedés tendenciáját kell figyelni?Ideges vagyok.
Anna!Köszi a tájékoztatást!
Sziasztok.Mariann
Mariann
 


Mariann!
Szerintem nálad az a helyzet, hogy az alaphom. is elég alacsony volt, és ezért nem éred el a 37-et. Én nem hiszem, hogy ez gond lenne!!!
Ha belegondolok én is kilógok itt a sorból, mert mi hiába szeretnénk több éve babát soha nem próbálkoztunk 2 naponta (persze volt, hogy naponta szeretkeztünk néha, de nem a gyerek miatt!) A sikertelenségek ellenére én még mindig úgy érzem, hogy nem akarom szeretkezés varázsát megzavarni azzal, hogy a napokat számolom. Most is azért vettem csak ovulációs tesztet, mert egyszeruen kiváncsi voltam! Irtam, hogy nagyon sok cikket és könyvet olvastam e témába, de azt is azért mert rettenetesen érdekesnek találom az emberitest muködését. Persze néha én is magam alatt vagyok, és szerencsétlennek érzem magam. De vannak nálam sokkal szerencsétlenebbek is!
Bocs, a hosszúságért de ez úgy kikivánkozott belolem!
Szabina! Nekem amikor volt ilyen váladékom, azt hiszem, hogy reggel és este volt szembetunobb.
Szonja
Szonja
 


Kedves Netti!
Pontosan tudom, hogy mit érzel, de kérlek ne add fel, inkább mondogasd, hogy nem akarsz terhes lenni..)
Most ez a módszer...de hogy bevált módszer lesz-e, jövõ hónapban kiderül. Kép

Kedves Ildikó!
Csak annyit mondhatok, hogy rendkívül szerencsés vagy.Kép Kép

Mariann!
A hõmérsékleted ne aggasszon, ugyanis vannak alacsonyabb hõmérsékletû nõk.
A lényeg az egymáshoz viszonyítás.
A görbéket rajzolod?

Ancsi
Ancsi
 


Kedves lányok!!!

Minden nap olvaslak benneteket! Bár nekem már van egy kis pocaklakóm, mégis nagyon odafigyelek a 'sorostokra' mert mindazon, amin most Ti, én is keresztülmentem.... Annyi különbséggel, hogy akkor még nem tarláltam rá a babanetre! És ez számomra egy nagy hátrány volt, mert sokkal kevesebbet tudtam a dolgokról, nem volt ennyi csodálatos barátnöm, sorstársam akikkel megosszam a kétségeimet, mindennapos felmerülö aggodalmaimat. Egyedül kellett megfejtenem mindent, de Ti nagyon jó hogy itt vagytok egymásnak és bármit meg tudtok beszélni!

Mindannyiótoknak nagyon szorítok és higyjétek el, van abban igazság, amit annyian ismételnek nektek: lazítani!!!

Katus
Katus
 


Nekünk 9 havi sikertelen próbálkozás után akkor jött össze a baba, amikor éppen teljesen más dolgok kötöttek le, és nem volt idöm a teherbeesés kérdésével foglalkozni egy darabig, szinte meg is feledkeztem róla más megoldandó gondok miatt!
Nem is tudtam, mai napig sem tudom, mikor fogant, hányszor szeretkeztünk akkoriban (arra biztosan emlékszem, hogy ritkán, heti egyszer talán). Szóval mikor egyáltalán nem ez járt a fejemben, és nem is figyeltem oda, egyszer csak beköszöntött a most már 20. hétben lévö magzatocskánk!

Nagyon sok sikert, gyermekgögicsélést kívánok nektek még az idei évre! Hajrá lányok!!! Csak könnyedén (tudom, én már könnyen beszélek, de még Ti is fogtok!) Kép Kép


Katus
Katus
 


Drága Katus!
EZ ÍGY VAN!! Kép
Amióta rátaláltam a babanetre, nagyon jól érzem magam, addig egyedül voltam a kétségeimmel, az aggódásaimmal.

Most itt vagyunk és egymás kezét fogva haladunk az úton...remélhetõleg a szülõszoba felé..Kép

Ezexerint Nálatok is bejött Murphy törvénye!
Jaj, de jó!!! Kép

mondtam már: NEM AKAROK TERHES LENNI, MÉG NEM !!!

Mindenesetre szívbõl gratula a Picurhoz!

Ancsi
Ancsi
 


Szija lányok!

Anna, irtad, hogy terhesség esetén úgy alakul a görbe, hogy peteérés után emelkedik. És ha nincs terhesség, akkor nem emelkedik?
Ez nagyon biztató lenne, mert nekem a "felugrás" 36,6-al kezdõdött, utána 36,7 36,8 36,9 37,0 szóval emelkedik elég rendesen. Bár holnap reggel talán majd kikderül, hogy miért.
Lehet, hogy korai lesz még tesztelnem, mert holnap leszek a 32. napon, és a ciklusaim 35-37 naposak, szóval még lehet, hogy nem mutat semmit, de eccerûen nem tudok tovább várni!
Visszatérve az alacsony hõdre, szerintem az emelkedés tendenciáját kell nézni, hogy a ciklus elsõ feléhez képes megemelkedett.

Szonja! NAgyon jó lenne, ha igazad lenne!!!Már éjjel is két csikkal álmodtam...
Az tényleg igaz, hogy a reggelihez képest magasabb az esti, csak meglepõdtem, hogy ennyire!

Ancsi! Érdekes ez az "emésztéses" dolog. Egyébként minden könyv másképp irja le, miközben gondolom minden könyv ugyanarról a dologról akar irni...

Moncsi! Köszi, hogy drukkolsz! Szerintem, ha holnap reggel megméred a hõd, akkor derül ki, hogy mi volt ez a két napos csökkenés. De ha úgy nézzük azért nem egy hatalmas csökkenés volt az! Nagyon szorítok!!!

Netti! Bár gondolom ez nem nagyon fog megvigasztalni, de olvastam, hogy minden második megtermékenyitett petesejt kiürül.
Semmiképp se add fel, nagyon ritka, ha valakinek elsõre sikerül! A lényeg, hogy próbálkoztok és össze fog jönni!!!

Én úgy olvastam, hogy a petesejt kb. 24 óráig életképes, de csak 6 óra hosszáig megtermékenyíthetõ. A spermium, pedig 48-72 óráig életképes, DE csak akkor, ha optimálisak a körülmények, vagyis jelen van méhnyaknyák, különben 20 perc múlva elpusztulnak.

SZijaszok, Lara
Lara
 


Kedves Lara!
Szóval, ha nincs méhnyaknyák, akkor nincs megtermékenyítés??
Mert én most még nem tapasztaltam, pedig holnapután kellene lennie az ovulációnak..(?)

A teszteléssel nem tudnál várni?
Nagyon hülye a kérdés, persze, hogy nem.
Csak azért mondom, mert azt írtad, hogy a 32. napon vagy, és a ciklusaid hosszabbak.
Nehogy véletlenül csalódj, bár a tüneteid nagyon jók! Kép

Arról én is hallottam, hogy sok megtermékenyített petesejtünk lehet, ami végülis kiürül, Kép
valami miatt nem tapad meg.
Szerintetek ilyen kiürülést az is okozhat, ha futni járok???

Ancsi
Ancsi
 


Lara!

Aztán reggel itt legyél, és írd le, hányszor két csík volt a teszten! Kép !!!

Ancsi!

Valahol olvastam, hogy a sportolás nem gond. Ennek ellenére én eszméletlenül vigyáztam magamra múlt hónapban, mikor azt hittem, hogy terhes vagyok. Nekem is ilyen idétlen kényszerképzetem volt, hogy nem tapad meg a baba, ha egyfolytában izgek-mozgok, ugrálok. Úgyhogy óvatos voltam, de hiába, sehol a baba. Kép
Szerintem azért vigyázz magadra, a koraterhesség védelme a legfontosabb! Kép

Sziasztok,

Niki
Niki
 


SZija Ancsi!

A futás tuti nem befolyásolja a megtapadást.
Amit irtam - hogy csak akkor tudnak eljutni a spermiumok és csak akkor tudnak élni, ha van méhnyaknyák - azt nem én találtam ki, hanem orvosi szakkönyvben olvastam. Ebbõl én arra következtetek, hogy a megtermékenyítéshez kell, hogy legyen ilyen nyák.
Egyébként szerintem nem olyan könnyû a méhnyaknyákot érzékelni, mert gondoljunk csak bele, hogy a méhnyak a hüvely bemenettõl kb. 10-12 cm-re van. És ott a méhnyakban termelõdik ez a nyák. Ha teszem fel, nem folyik be a hüvelybe, akkor nem érzékelhetõ. De ha sok termelõdik akkor egy idõ után már a hüvelyben is felfedezhetõ.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogyha valaki konkrétan nem érzékeli a nyákot (pl.wc-zékor), az még nem azt jelenti, hogy nincs is.
...gondolom én...

Szijasztok, Lara
Lara
 


Kedves Netti!
Az érzés ismeros, leírom neked az e havi stratégiámat. (Ha nem jön meg, vasárnap tesztelek.)Már most elképzeltem, hogyha nem sikerül ebben a hónapban, akkor miért is lesz optimális a következo hónap.
Mindenki írja, hogy ne akarjuk ennyire, de hogy lehet nem akarni, amikor semmi mást nem szeretnék jobban! Én megpróbálok arra gondolni, hogy milyen jó, hogy felhotlenül szeretkezhetünk, és nem kell a fogamzásgátlásra gondolni, mint régen.
Szabinával egyetértve javasolom, aki csak teheti, kapcsolódjon ki, ha lehet, utazzon el pár napra valahova, pl. egy hosszú hétvégére. Ez sokat segíthet. Nekünk sikerült megszervezni egy hét "nyaralást" a jövo hónap toppos napjaira. Az sem zavar, hogy a gyógyfürdo 32, 36 fokos, és hogy az ingyenes szaunahasználatot sem fogjuk kihagyni!
Mónika
Mónika
 


Sziasztok!
Lányok, tudjátok miért nem jön össze nekünk a baba? Azért mert annyira akarjuk!
Katus annyira megörültem a levelednek, hogy azt írtad kilenc hónap után jött össze nektek is a babóca, így lehet, hogy mégsincs semmi bajom csak egész egyszerűen nagyon szeretném és kész. Bár így lenne. Katus ti nem is voltatok orvosnál, vagy te nem aggódtál ennyire, mint mi?
Az anyukám ma beszélt egy hölggyel aki a kettes számú Nőgyógyászati Klinikára járt egy orvoshoz, és akinek sokáig nem jött össze a baba, de csodájára elvégzett rajta mindenféle vérvételt a férjén spermavizsgálatot és a hölygön pedig egy petevezetékátfúvást is. Az eredmény három csodálatos gyerek lett. Azt hallottam már többektől, hogy egy ilyen petevezetésátfúvás után elég sok nőnek összejön a babóca, még ha nincs is teljes átjárhatatlanság az is lehet, hogy csak egy kicsit van "összenőve" a petevezeték. Tehát úgy döntöttem, hogy megpróbálkozom ezzel az orvossal, talán már a jövőhéten el is tudok menni hozzá! Mit szóltok hozzá, érdemes?
De addig is, kapcsolódjunk ki, próbáljunk meg nem mindig a babára gondolni, és sikerülnie kell mindannyiunknak!
Szabina
 


Sziasztok, két csíkot várók!
Válaszolt nekem a Rendelo orvosa, és bizony nem lett tole valami jó kedvem. Azt kérdeztem, hány naposnak kell lennie a magas hos szakasznak, a válasz szerint 14-16 naposnak. Azt is kérdeztem, rendellenes-e, ha az ovuláció a 23. napon van (ez ugye 35-36 napos ciklusokat jelent, nekem azért ritkán van ilyen, de elofordul). Egy szóval válaszolt csak: "az". "Ilyen ciklusban valószínuen tüszorepedés sem volt" .Utána pedig azt fejtegette, hogy boztos valami baj van a ciklusommal, menjek el az orvoshoz és "ne tartsak önvizsgálatot" (???). Ezt biztos a homérozésre értette, de én nem értem, ez miért önvizsgálat...aki nem homérozik, és mondjuk megjön neki 30 napra, az nem is gondol arra, hogy valami rendellenessége is lehet. Aki meg megteszi, annak mindjárt feltunik valami, ha nem oké. Egyébként amikor Virággal terhes lettem, a 22. napon ment fel a hom, ami azt jelenti, hogy a peteérésem kb. a 19-20. napon lehetett. Vagyis az is egy ilyen "rendellenes" ciklus volt. Soha többet nem írok a Rendelobe (bár eddig szimpatikus volt az összes orvos), eléggé kiborít, hogy megnyugtatás helyett szinte most betegnek érzem magam.
Más: tegnap este mindent megtettünk a kisbabáért, a hom ma reggelre több tizednyi fokot esett le (36,3 volt), vagyis ma van peteérésem. Nyák-ügyben is minden oké, tegnap is volt, és tegnapelott is. Ja, azért kaptam egy nem idegesíto választ is: addig vagy fogamzóképes, ameddig a nyák nyújtható. Ha tapadóssá, suruvé válik, akkor vége a termékeny szakasznak.
Sok puszi mindenkinek: Viráganya
Viráganya
 


Sziasztok,lányok!
Köszi a válaszokat.
Ancsi:Vezetem a görbét szorgalmasan.
Katus:Köszi!
Lara,Moncsi:Szorítok a teszthez.(Persze,ezenkívül is mindenkinek).
Nem tudom,hogy bírom ki még a jövo hét péntekig.
Az ultrahang szerintetek mikor tudja leghamarabb kimutatni a terhességet?
Sziasztok.
Mariann
Mariann
 


Lara, nagyon várom a holnapi híreket!!!! Mindenkinek nagyon szorítok és alig várom, hogy tömegesen átgyertek az Ami a szülés elott van topicba!!!! :-)
Kata
kata (kata)
 


Kedves Orsi, Szonja! Nagyon köszi a biztatást!! Az a jó, hogy mire kiírtam magamból a dolgot, már nem is fájt annyira!
Nem igazán értem ezt a petevezeték átfúvásos dolgot! Ha le van tapadva(tehát a pete nem tud átjutni)akkor nincs menszi sem? Vagy pont a sperma nem tud feljutni? Hogy van ez?
A tesztelőknek szorítok, a középidősöknek mindent BELE!!Üdv: Netti
Netti
 


Sziasztok!
Mindenki azonnal írjon,aki elvégezte a tesztet!!!
Mariann
(már annyira izgulok)
Mariann
 


SZiasztok Lányok!

Reggel mértem a homérsékletemet és most ismét visszaesett 36,6-ra. Rá 1/2 órára meg is jött a mensim. Majd legközelebb....
Lara?


Üdv.:
Moncsi
Moncsi
 


Netti!

Dehogynincs menzi. Az, hogy a petevezeték el van záródva, az "csak" annyit jelent, hogy a petesejt nem képes levándorolni a méhbe, ill. a spermák sem igazán tudnak hozzáférni, hogy megtermékenyítsék. A havid attól van, hogy a méhben leválik a vékony, petesejt beágyazódás nélküli hártya. Ettől vérzel minden hónapban. Ha a petesejt be tud ágyazódni, akkor olyan hormonok szabadulnak fel a szervezetben, ami nem engedi ezt leválni, és a petesejt ki tudja alakítani a megtapadási feltételeit. (köldökzsinór képződmény, stb.)

Lara, mi van mááááááár?????????????


Niki
Niki
 


Jó reggelt!
Gyorsan bekukkantottam, hogy megtudjam,
LARA, HÁNY A CSÍKOD??????

Viráganya!
A rendelõs dokik közül címezd Ács Nándornak,
nekem olyan kedvesen válaszolt, és megnyugtatott.
(van egy tippem ki írhatott Neked: Nagy László)
Bingo?

Szóval, ha peteérés van, akkor hirtelen lecsökken a hõmérséklet???
Mert nekem reggel 36,3-ra esett le, tegnap kicsit kontárkodtam magamban, megnéztem a nyákot...
VOLT!!
Tegnap tettünk is az ügy érdekében! Kép
Ma reggeltõl érzem a 'pingponglabdát' a petefészkemen, lehet, hogy most szabadul a petesejt...Kép

Azt olvastam tegnap, hogy az akciótól számított 12 óra múlva jut el a spermium a petesejtig.
Remélem most azért van esélyem..

Viráganya,
nagyon úgy tûnik, hogy egyszerre 'járunk'!

Sziasztok,
Ancsi
Ancsi
 


Sziasztok!

Lányok, már két rovatunk is van (Szentírás-e a szakértõk tanácsa ill. Reagálások a rendelõben adott válaszokra)a dokik válaszaira, igaz, eddig fõleg a babákkal kapcsolatos válaszokról beszélgettünk ott, de ha gondoljátok a titeket érintõ kérdéskört is meg lehetne ott is vitatni.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Niki! Köszi az infót, igy eggyel több bajra gyanakszom már! Vajon milyen arányban fordul elõ ilyen letapadás?
Kedves Moncsi! Újabb lehetõségek, újabb esélyek! Fel a fejjel!!!
Én mindenesetre beszereztem a fagyöngyteát, és lefõztem egy adag málnalevelet, de most sem akarok terhes lenni!!!!!!!
Üdv: Netti
Netti
 


Moncsi, drága!
Azért ne légy nagyon szomorú!
A következõ hónapban is nagyon szorítok Neked! Kép

Ancsi
Ancsi
 


Kedves Ancsi és Netti!

Aranyosak vagytok, nem szomorkodom, mert már felkészültem rá! Majd ebben a hónapban....

Moncsi
Moncsi
 


Szijasztok!

Viráganya! Hát ez tényleg nem volt valami megnyugtató, amit a doki irt neked. És nekem sem, mivel nekem is a 23.naptól magas a hõmérsékletem (ma a 32.napon is 37fok volt). Az én ciklusaim általában 35 naposak, és ha úgy nézem a 23.napi hõemelkedés is normális.
Dehát, ha veled is elõfordult már 35 napos ciklus, akkor nincs semmi gond a 23.napi hõemelkedéseddel, nem?
Én azt nem értem, hogyha nincs peteérés, akkor miért ment fel a hõmérsékleted???

Teszt: hát megcsináltam reggel és Elsõ ránézésre, negatív. De ha jobban utána gondolok, mindenképpen negativ lenne...mivel ez a 10. magas hõs napom és még kb. 3-4 nap van a (nem)várható menstr-ig.
Tehát h*lye voltam, hogy megcsináltam a tesztet, csak eccerûen nem bírtam ki. Most annyit értem el ezzel, hogy vehetek egy másikat.
Na mindegy 1 hét múlva megint tesztelek :-))))akkor már tutira ki kell, hogy mutassa...

Mariann, Moncsi, Kata, Niki köszi, hogy drukkoltok!

Moncsi :-(((((((((((((((((

Mariann! Nekem a múltkor az 5 hetes terhesség nem láccott az UH-on. Ha most összejön, csak a 6. hét után fogok elmenni dokihoz is és UH-ra is. Elõbb nincs értelme. Persze van akinek már a 6.hét elõtt is láccik valami, de van akinek(én) nem.

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!

Lara! Figyelj ide, a peteeres utan mindenkeppen emelkedik a hömerseklet, ezt tudjuk. De, ha kb 4 nappal a mar megemelkedett hömerseklet tovabb ugraik, akkor marha jol nez ki a helyzet. Ez azert van, mert a terhesnö több progreszteront termel, es vegül is a progreszteron felelös a hö emelkedeseert. Ha nagyon akarsz, mar tesztelhetsz. A peteeres utani 10, napon a HCG (terhessegi hormon) 10-50 között van.
11 nap: 30-80
Nem tudom milyen tesztek vannak most Magyarorszagon, de itt van olyan is, ami mar 20 HCG-t is ki tud mutatni. De többnyire 50-nel kezdödnek, ez az az ertek, ami minden egesszeges nönel kell hogy meglegyen az elsö kimaradt napon.

Remelem meg lehetett erteni amit irtam.
Sok sikert, Anna
Névtelen
 


Sziasztok lányok!!!

Több részletben fogom elküldeni amit írok, mert egyszerre nem viszi át a gép.

Szia Szabina!

Én nem aggódtam annyira mint ti. Kép Úgy gondoltam, böven ráérünk, adtam idöt magunknak. Nem sokkal a döntésünk elött - mármint hogy jöhet a baba - költöztünk saját otthonba, és még nagyon sok minen nem volt rendben a házzal, rengeteg munkánk volt, igaz, már 3 éve együtt éltünk, de még összeházasodva sem voltunk. Ezért úgy voltam vele, hogy bár nagyon vágytam a babára, de nyugodt voltam, hogy az életünk folyamatosan rendezödik, és van dolgunk böven... nem éreztem tragédiának, ha a baba egy kicsit még várat magára, annak ellenére hogy nem védekeztünk. Hisz még fiatalok vagyunk, tudtam, hogy úgyis jön majd a kicsi ha itt lesz az ideje, és amig nem gondolja úgy hogy közbelép, addig minél inkább igyekeztem kihasználni a nagyobb szabadságot, elintézni azokat a dolgokat, amelyeket a baba mellett már nehezebb lenne.

Katus
Katus
 


A párommal miután megbeszéltük, hogy mindketten szeretnénk a babát és abbahagyjuk a védekezést, több szót nem nagyon ejtettünk erröl. Nem beszélem neki minen nap a teherbeeséreröl, nem ez volt a mindennapos téma, nem tudta mikor hol tartok a ciklusomban, nem tudott róla ha tesztet csináltam (negatív lett mindig, így inkább nem is említettem), azt szerettem volna ha már szinte meg is feledkezik a dologról, és én egyszer csak a fülébe súghatom, hogy apa lesz.
Ez annyira jól sikerült, hogy mivel nem volt ez volt a mindennapos téma, szinte én is megfeledkeztem róla... bár a menzeszemet azért figyeltem (késik, megjön-e? hány napja nem jöttmeg, stb...) de mivel a ciklusom mindig is rendszertelen volt, nem nagyon tudtam eligazodni, általában jó sok késés után (20-30 nap) mindig megjött. Persze csalódott voltam, de azt gondoltam: na majd most, mensi után tiszta lappal! Kép

Katus
Katus
 


Utoljára, mikor már nagyon sokat késett, (több mint 1 hónapot) és a tesztek negatívak lettek sorban, akkor mentem el orvoshoz hogy állapítsa meg miért rendszeretlen ennyire a ciklusom, és állítsuk be mert így nem lehet babát tervezni, lehet hogy nincs is peteérés, stb. Ekkor az orvos megvizsgált, laborba küldött, és másnap az eredményböl kiderült, hogy pocaklakóm van!! Kép Kép
Én voltam a világ legeslegboldogabb embere! És a baba minden ésszerűséget mellőzve fogant meg!

Katus
Katus
 


A fogantatással kapcsolatban az adatok:

utolsó menstruáció: 2000. július 18.
(azóta nem menstruáltam!)
augusztus 18. teszt (negatív)
szeptember 10. teszt(negatív)
október 7. teszt (negatív)
október 15 a fogantatás körülbelüli idöpontja!!!
október 28. teszt (az esküvőnk napja) (negatív!)
november 16. orvosnál laborvizsgálati eredmény: pozitív!!!
Aznap a terhesség megállapítása, ultrahangon is látszott, eredmény: kb 5 hetes a pici a pocimban!

Szóval a nagy összevisszaságban egyszer csak megérett egy petesejtecske és úgy gondolta, hogy ö a mi kisbabánk akar lenni. És mivel éppen akkor szerettük egymást tevékenyen a párommal, (akkoriban elég ritkán, mert mindig fáradtak voltunk a lakásfelújítástól) így sikerült!
Katus
 


Tudom, hogy az én esetem nagyon kilóg a sorból, de higyjétek el, én sem hittem volna, hogy így alakul. A pici pedig már itt rugdos a hasamban Kép
És akkor jött, mikor ö akarta! Kép
Nagyon sok szerencsét kívánok nektek a megfelelö fogantatási körülményekhez! Mert higyjétek el, nagyrészt a sorson és a szerencsén is múlik, amit nem tudunk mi befolyásolni!

Ezer puszi: Katus

(ne haragudjatok a hosszúságomért és a több részletért!) Nagyon drukkolok nektek, bízzatok magatokban!!!
Katus
 


Sziasztok!
Katus! Ezer köszönet nekd ezért a szép levélért, most egy kicsit magabiztosabb lettem tőle. Csak az a baj, hogy én teljesen nem tudok kikapcsolni, és elfeledni mindazt ami a babával kapcsolatos. Én is most vagyok a ciklusom közepén, vagyis azt hiszem, de a tegnap reggeli nyákon kívül semmit nem tapasztaltam. Lehet, hogy nem volt és nem is lesz peteérésem ebben a hónapban? Vagy annyira kevés, hogy nem veszem észre? Bár idáig mindig rengeteg volt, így hát nem tudom most mi van!Azóta se tegnap este, se ma reggelt nem volt nyákom. De most valahogy nem aggódom, fura mert ilyet még sose éreztem, de úgy döntöttem, hogy adok időt magunknak. Várom már a nyaralást és remélem ott majd nyugodtabb körülmények között sikerülni fog. Az orvossal nem tudom mit csináljak, menjek e vagy ne menjek. De félek attól is ha esetleg valami baj van akkor elfecsérelek sok időt. Ti mit tanácsoltok? Örüljetek a szép időnek, a párotoknak és az életnek és meglátjátok mindannyiunknak lesz pocaklakója reméljük már nyárra!!!
Lehet, hogy nem kell számolgatni a napokat és nem kellene hőmérőzni, talán ez többet segítene.
Szabina
 


Kedves Szabina!
Lehet, tényleg nem kellene számolgatni a napokat, nem kellene hõmérõzni, mindannyiunknak ezt súgja az esze, (meg persze a mellékelt történetek is, hogy mindenki akkor lesz terhes, amikor megfeledkezik a bébiteremtésrõl) de hát ki tudja megállni, hogy ne számolja ki, mégis mikor lépjünk akcióba, hogy összejöjjön a baba??

Ugye, hogy milyen nehéz.
Majd egyszercsak tényleg akad valami fontos dolog, ami eltereli a figyelmünket, aztán csak azt vesszük észre, hogy ketten vagyunk.

Szerintem kezdje el mindenki felújítani a lakását, jelentkezzen egyetemre, vagy kezdjen el szuahéli nyelven tanulni! Kép)

Talán segít...))))

Ancsi
Ancsi
 


Sziasztok, csajok!
Lara! Tegnap olvasgattam Mr. Spockot az Internettón. Hát az valami marha jó fej. Szerintem a magyar orvosok nagy részének nincs humorérzéke, és borzasztóan hangulatember. A doki, aki nekem válaszolt, más levelekben egész szimpatikusnak tunt, lehet, hogy most éppen rossz passzban volt. De hát látom, hogy itt szép számmal akadnak olyanok, akiknek nemhogy nem rendszeres a mensije, de hónapok telnek el mensi nélkül, mégis van peteérésük!!
A természet tudja a dolgát, nem biztos, hogy minden szabálytalanságot rögtön orvosolni kellene. Nekem Virággal a 22. napon ment fel a hom, és gyönyöru kislányom született. Azon kívül pedig akinek van cervikális nyákja, emelkedik a hoje, annak tutira van ovulációja.

A homérozésrol: a dokikat általában idegesíti, pedig nagyon hasznos, megismered pl. a ciklusodat, a saját testedet. Fogamzásgátlásra teljesen biztos módszer, nincs káros mellékhatása. Igaz, most mi ennek az elonyét nem akarjuk élvezni Kép

Lara! Ne kapkodd el a tesztelést! Ha fenn van a hod, akkor az mindenképpen nagyon jó jel. Én a 14.magas hos napon teszteltem, az egyértelmuen pozitív lett annak idején. Kép
Mindenkit puszilok, megyek órára: Viráganya
Viráganya
 


Szijasztok!

Anna! Nem is hiszed el, hogy mennyire megnyugtattál!!! Elolvastalak vagy öccör!
Apropó, te nem Magyarországról irogacc?
Nos szóval. A tesztre amit csináltam, nem volt ráirva az érzékenysége. (nem is gyógyszertári) Gondolom azért nem irták rá, mert nem valami érzékeny teszt.
Legközelebb GraviHCG-t fogok használni, mert az már 20mIU/ml -tõl kimutatja a HCG-t, vagy Medi-labot, mert annak 25mIU/ml az érzékenysége.
Elképzelhetõ, ha már most is Gravi HCG-vel próbálkoztam volna, már kimutatta volna a várva várt két csíkot. De ez az érzéketlenKép teszt, még nem érzékelte az én kevéske HCG-met Kép

Szóval várok akkor pár napot és megpróbálkozom a legérzékenyebb teszttel, hátha addigra már a HCG mennyisége is megfelelõ lesz.

Katus! A történeted, tényleg irigylésre méltó! Gratula mégeccer! Egyébként valószínû én sem tudnám kikapcsolni az agyam és nem gondolni a babára. Már próbáltam. 5 percig ment Kép
Eccer már elpakoltam a babás könyveimet, a hõmérõmet, a naptáramat...de aztán valahogy másnap mind elõkerült KépKép

Szijasztok, Lara
Lara
 


Szijasztok ismét!

Mire megirom a választ, érkezik 3 hozzászólás...nemrossz!
Viráganya! Mr.Spock tényleg nagyon jó fej, és az is szimpi benne, hogy reggel kérdezek tõle valamit, és dél körül meg is érkezik a válasz. Lassan már úgy érzem, mintha a saját dokim lenne, mert mindenre válaszol, azonnal. És ráadásul semmi érdeke nem fûzõdik a dologhoz.
Egyébként amióta Mr.Spocktól kérdezgetek, az itteni Rendelõs dokit én is mellõzöm...a hozzád hasonló tapasztaltok miatt is.
Azt hiszem, hogy én is várok a 14. magas hõs napig, mert ma még csak a 10. emelkedett hõmérsékeletû napnál tartok. Elkapkodtam...

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!

Kedves Ancsi! En gyogyszetarban vettem, es nagyon sok jo hatasarol olvastam. Nekem ugy erzem nem volt karos! De mindenki maga donti el.
Nagyon szurkolok mindenkinek, hogy ne legyen terhes! Kép
Kedves Lara es mindenki! Ne akarjatok meggazdagitani a teszt gyartoit! Csak lazan, es ne figyeljetek ennyire magatokra! Ez nekunk is bevalt!
Moni
Moni
 


Kedves Lara!

A helyzeted annyira hasonlít az enyémhez, de drukkolok, hogy Neked ne jöjjön meg! Ha jól olvastam, akkor Neked ma is magas volt a homérsékleted, igaz?

Moncsi
Moncsi
 


Moncsi!
Igen, ma is magas volt. Ez a 10.nap, és ma reggel 37,0...folyamatosan emelkedik a felugrás óta :-)))
Nagyon reménykedem! Remélem jövõ 7en már jó híreim lesznek!
Szija, Lara
Lara
 


Lara!
Ez nagyon jo jel! Kitartas! Es szoritok, nekem is igy volt, es ugye mar a 15. hetet taposuk...Kép
Moni
Moni
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: