Új privát üzeneted érkezett!

Köszi mindenkinek a bíztató szavakat! Olyan aranyosak vagytok! Kép

Vanda
Nem fáj már semmim, görcsölés már a műtét estéjén elmúlt. Most már csak a varrataim húzódnak picit, de lehet hoyg inkább csak a fedőkötés rajtuk Kép Minden oké, tényleg Kép Úgyis jövök sírni nektek, ha nem így lesz Kép

Tündi
Vendég
 


Vanda
Megkérdezzem Kristófka ketresztanyukáját, tudod, aki a Tűzoltó utcában a PIC-en dolgozik, hogy ő kit ajánl?
Biztos megfordul ott náluk egy pár kardiológus, és bizonyára tudja, hogy kihez érdemes menni.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Koszi Babus,
de mar beszeltunk mi is Kristofka keresztanyujanak kolleganojevel, es mar szervezkedik hetfore.
Szerencsere azt mondta, hogy szinte minden babanak van, nem kell vele foglalkozni tulzottan csak figyelni folyamatosan.

Koszonom meg egyszer!
vanda72
 
 

 
 

Tundi,
orulok, hogy mar jol vagy. varratokat penteken szedik ki?

En emlekszem, hogy nekem a laparoszkopias mutetek utan eleg sokaig fajt a hasam es nem volt annyira egyszeru a felepules, mint gondoltam, bar nekem az egyiknel a gyomromnal is csinaltak egy 2 cm-es vagast, az fajt a legjobban.

Mindenesetre nagyon stramm vagy, csak igy tovabb!

Vanda
vanda72
 
 


Mea!
Termeszetesen, ha csak nyoszorog nem veszem fel, csak ha komolyan ordit. De ok pont erre celoztak, hogy akkor is sirni kell hagyni, ha ordit. Hat ezt nem tudom megalni, amikor ordit.

Stella!
koszi,a labam jol van. Nem veszem ki rogton am Attit, ha sir, csak ha mar ordit.

Babus!
emlekszem ra, csak most mivel nekunk is aktualis, gondoltam ujra felhozom a temat. Olyan rossz, hogy mindenki csak az eszt osztja. Kezd betelni a pohar. Neveljek ok. Minden gyerek mas. Nem lehet osszehasonlitani oket szerintem. Tanacsot lehet mondani, de nem hulyenek beallitani a szulot.
Kulonben detto ugy csinalom, mint te. Ha csak felsir nem megyek, csak ha mar komolyan sir. Altalaban, ha hallom, hogy fent van, elmegyek mosdoba, es ha kijovok, es sir,akkor megyek cickora teszem, es egy pici szopi utan mar be is alszik.

Mea!
Visszaterve meg, az Atti pl ket honapos kora ota kulon szobaba alszik, maga rakott ki minket. Masok ezzel honapokig kuzdenek. Hat ezert mondom, hogy minden gyerek mas. Ezert poccenek be, amikor jonnek nekem a hulyesegekkel, hogy miket rontok el. Ezt bezzeg senki nem jegyezte meg, hogy milyen szuper, hogy a gyerek kulon szobaban alszik.

Vanda!
Irtad, hogy nappal mindent megadtok, ezert vegigalussza az ejszakat. Akkor gondolod Atti nem kap meg mindent nappal, ezert sir fel ejszaka? Kép
Nappal, ha hisztizik, akkor utana abbahagyja, ha nem mentek erte? Atti kepes hisztibol olyan orditast csinalni, es csak eleri, hogy kivesszuk. Hat nem tudom. Biztos en csinalok valamit rosszul.

A doki neni tegnap azt mondta, hogy kezdjuk el a fozelekeket. Eloszor mindenkepp krumplival kezdjem. Hat nem tudom. Meg olyan kicsi, en csak gyumit probalgattam, de azt sem minden nap.

Ha egyszer elkezdem, akkor minden nap kell adni?

Vanda! Te mit adsz mar Matenak?
Hogy viselte az oltast? Ez most melyik volt?

Babus!
szuper, hogy Kristofnak ennyi foga van! Gratulalok!

Most rohanok altatni, majd meg jovok.

Koszi mindenkinek, de tenyleg!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Hagytuk egy picit sirni Kép Erre mind a kettonknek egyszerre jutott eszebe, hogy az okoskodok most meg tuti azt mondanak, hogy milyen szivtelen szulok vagyunk, hogy hagyjuk a gyereket sirni. Na erre olyan jot nevettunk.

Judyt!
Fantasztikus nagyok a fiuk. Hihetetlen milyen jol gyarapodnak, foleg Akos. Meglestem a kepeket, es hat egyszeruen gyonyoruek!

Vanda!
bocsi, csak most jutottam ahhoz a hozzaszolasodhoz, amiben az oltasrol irsz. Mate akkor jobban viselte az oltast. Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen a pici szivevel. Ram is ramhozta a szivbajt a doki neni, amikor kozolte, hogy "na orulok, hogy helyre jott a kis herelye" mire megkerdeztem, hogy miert mi volt a baja "hat duzzadtak voltak" remelem csak keveri valamelyik masik babaval. Biztos minden rendben lesz! Szoritok, tenyleg!

Tundi!
Hat tenyleg stramm csaj vagy mint, ahogy Vanda is irta

Jo ejt mindenkinek!
Jo reggelt Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Vanda
Varratokat holnap szedik ki, délre megyek vissza kórházba, remélem utána már nem lesz ilyen körülményes az élet Kép

Tündi
Vendég
 


Sziasztok Kép
Tündi Kép
Örülök, hogy túl vagy a műtéten és végre kiderült mi volt a baj Kép
Kitartás, ez már a célegyenes Kép

Babus, Judit Kép
Nagyon édesek a csöppek Kép

Judyt Kép
Tudom, nem könnyű most neked, de hidd el ez is nagy teljesítmény Kép
Azért próbálgasd kinálgatni a fiúkat, hátha csak sztrájkolnak Kép

Stella Kép
Itt vagyok, csak most extra pihenésben.
Szombaton én marha megemeltem magam és azóta görcsölget a pocakom Kép Tegnap kaptam a dokimtól gyógyszert és most bízunk benne, hogy nem lesz semmi baj.

Amúgy minden rendben velünk KépPénteken voltunk szívuh-n és a dokinő szerint nincs semmi gond, de azért egy hónap múlva kell még egyszer mennem kontrollra Kép
Kismanó nagyon sokat mocorog és ez azért nagyon megnyugtató Kép

Igyekszem visszaolvasni Kép

Annácska 20+2

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


AnnácskaKép
Örülök, hogy mnden rendben, de azért ezzel az emelgetéssel vigyázz!!!
Sok pihi és magnézium!

Puszi és simi a Kismanónak Kép!!
Stella
18+6

Kép
stella9
 
 


Egy kép Líviről, muszáj feltennem Kép
9 hetesen:

Kép

Mea
mea
 
 


Annacska!
Koszi! Hihetetlen, hogy mar felidon tul vagy Kép Hogy mulik az ido! Orulok, hogy minden rendben. Lanyod, hogy van? Szereti a sulit? Rajzol meg tesonak? Fiut, lanyt szeretne?

Mea!
Mekkora Livi! Kép Hat nem nez ki 9hetesnek. A kepek alapjan nagyon magas azapukaja, ugye? Ezen a kepen nekem tiszta apukaja Kép

Kerdes: furdetesnel szabad viz mennyen a fulebe?
Az Atti ugye eddig allandoan orditott, na most a nagy kadban furdik, es imadja. Muszaj annyi vizet engedni, hogy fekve tudjon pancsizni. De igy a fuleig er a viz. Na mi abbol indultunk ki, hogy ugye a bebi uszason is eri a fulet a viz, es ott azt mondjak nem baj. Velemenyetek?

koszi
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit,
ne haragudj, nem ugy ertettem, hogy nem csinalsz jol vmit Attival. Mindent jol csinalsz, en csak Matera ertettem, hogy ki van nyalva a feneke nappal es miota vegre hajlando eleget is enni napkozben, ujra atalussza az ejszakat. Persze minden gyerek mas, Mateval az elejetol kezdve viszonylag egyszeru volt az itthonlet.
Egyebkent mi is kulon altatjuk a gyerkocot 5 hetes kora ota, jobb ez igy mindenkinek, mert en igy is minden neszre felebredek, hatha meg mellettem is aludna.

Eves:
en most mar 1 honapja adok neki gyumolcsot is. Az elso 2 hetben oszibarackkal probalkoztunk, azt nem szerette. Utana 2 het alma, ez bejott neki, most pedig a banant kezdjuk a heten, csak tegnap nem eroltettem az oltas miatt. De azt hiszem azt is szeretni fogja.

Egyebkent en is lassan raszanom magam a krumplira, repara, meglatjuk hogy izlik neki. Szerintem nem kicsik, nem baj, ha szepen lassan hozzaszoknak mas izekhez is. Ha izlik neki tobbet ehet belole, ha nem, akkor nem eroltetem, de szokja csak az uj izeket!

Annacska,
pihenj sokat es tenyleg figyelj magatokra! Tessek vigyazni a kismanora is meg magadra is!

Mea,
nagyon szep Livike, de ugye nem ulteted sokat? Nekem tegnap is felhivta a dr neni a feigyelmemet arra, hogy bar jovo heten 5 honapos Mate, meg mindig nem szabad ot ultetni pl etetoszekben vagy babakocsiban.
Bocs, ha okoskodas, nem annak szantam!

Nicol,
hogy vagytok?Ja, az oltast nagyon jol viselte Mate, szerencsere semmi baja nem volt az eg vilagon sem kozben sem utana. Ez a 4 honapos Infanrix vagy valami ilyesmi nevu oltas volt. Tudjatok, ez mar az uj rendszeru oltoanyag, amit jovore minden baba automatikusan kap majd.

Most megyek,
Vanda
vanda72
 
 


Annácska!
Vigyázz magatokra!!!!

Vanda!
Vigyázz a banánnal, mert nálunk a fiúknak megfogta a hasukat, ezért meggyel adtam nekik.
A répa is hasonló, az is megfogja.

Kérdezted az evést, hát leírom a napirendet:

7.30 220ml tápi
11.30 180ml püré (krumpli+gyümi)
+ 40ml tápi (valamikor már nem kérik)
16.30 220ml tápi
20.30 220ml tápi
+napi 150-200ml babatea

Mea!
Nagyon édi Lívike.Én is remélem, hogy csak a kép miatt lett ültetve, mert még nem szabad.Még az 5 hós fiaimat sem ültetem, csak a hordozóba.

Judit!
Nálunk is előfordul, hogy annyira pancsiznak, hogy víz megy a fülükbe, ilyenkor alaposabban fültisztitóval kitörlöm és kész.

Ákos:

Kép

Attila:

Kép

Együtt:

Kép

Puszi mindneknek

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Vanda és a többiek!
nem mondhatnám hogy jobban vagyunk, sajnos már én is náthás vagyok és fáj a torkom. Ma voltam Vivivel az új dokinéninél, nagyon szimpi. Írt egy kanalast Vivinek a torkára, mert picit piros. Jó taknyos és sokat köhög is. A porszívós orrszívótól pedig már retteg. Olyan rossz érzés nekem, mintha bántanám Kép
Orülök hogy az oltáson túl vagytok, Vivi is már az Infanrixot kapta.

Sírás: én is Babus, és Vanda táborába tartozom. Vivi csak úgy hiába nem szokott sírni, sőt nagyon ritkán sír. Inkább csak akkor ha fáj valamilye, megijed valamitől, vagy nagyon ritkán ha éhes. Na meg most az orrszívástól. Nálunk a hiszti inkább nyöszörgésből áll.

Tündi!
Örülök, hogy jól vagy! Kép

Judyt!
Hatalmasok a fiúcskák és nagyon szépek!Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nicol,
remelem legalabb a gyogyszer hasznalni fog. Vivi nagyon nyugos vagy viszonylag jol turi a betegseget az orrszivot kiveve?
Azert annak orulok, hogy legalabb a dr neni szimpi volt...

Judyt,
nagyon szep mennyiseget esznek meg a sracok, Mate orulok, ha 800 korul bekajal 1 nap. Persze ez is olyan dolog, hogy kinek mennyi a kajaigenye. Matenak azt hiszem ennyi, mert vegig alussza utana az ejszakat. 2 hettel ezelott orultem, ha 600-at bele tudtam diktalni.

Jol latom, hogy Attila kek szemu Akos pedig barna?

Sutotokot adtal mar a sracoknak? Nekem meg ezt is ajanlotta a dr neni. Egyebkent ti melyik tapszert eszitek?

Igyekszem egy kepet is feltenni, de egyelore nem talalom!

Vanda
vanda72
 
 


Kép
vanda72
 
 


Vanda!
Nagyon édes Máté.Kép
Mi a BEBA HA-t esszük.Igen már ettek sütőtököt, ma is az lesz a menü.
Amúgy nem mindig eszik meg ezt a mennyiséget.Pl. Ákos ma reggel csak 130ml evett.

Nicol!
Jobbulást nektek!!!!
A múlt héten Ákos is szörcsögött, eleinte ordított az orrszívástól, de már egy hét után türte.
A TV felé fordítottam a fejét, úgy meg se mukkant.

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Ugy latom a TV minden gyerekkel csodat tesz. Matet is a TV ele raktuk le addig, amig a Humana HA-nel probalkoztunk es azt szerettuk volna, hogy benne maradjon, amit megevett belole.

Most betettem az agyaba, eleg almos, de gondolom nem alszik el csak ugy.

Egyebkent rettenetesen faj a fejem, alig elek. Ilyenkor minden egyes mozdulat borzalmas! Eljen a hidegfront!

Judyt,
ahogy szorcsizett Akos, rogton elkezdtetek orrszivozni ot? Mert Mate is volt, hogy szorcsizett, de nem mondta a dr neni, hogy essek neki.

Igaz, hogy sutotokot 1 heten csak 1x szabad adni nekik?

Judit,
labujjad hogy van? Faj meg?

Vanda
vanda72
 
 


Vanda!
Sütőtök: igen csak egyszer ajánlott ugyanúgy, mint a répa,a béta-karotin miatt, mert ha sokat esznek besárgulhat a bőrük.
Attila kék szemű, mint az Anyja, Ákos meg barna, mint az Apja.

Orrszívás:
Nem nagyon kapott levegőt, így muszály volt.

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Azt szerettem volna mar regen megkerdezni, hogy ti odaadjatok-e a gyerkocoknek a cumisuveget? Mate mar nagyon ugyesen tartja, de sokszor csak jatszik vele. Nem baj szerintetek, ha jateknak fogja fel a kajalast?

Babus, Mea, Edinka, Judit
merre vagytok?

Nicol,
jobban vagytok mar?

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!
A labam mar egyaltalan nem faj Kép

Vanda!
Atti is fogna a cumisuveget, mondjuk o nem kap sokszor belole, csak kb egyszer egy nap. Hat o meg annyira ugyesen nem tartja. Szerintem nem baj, csak tanulja meg, hogy kell fogni. Egy baratnom setak alkalmaval mindig cumisuveget vitt magukkal, es a gyerkoc olyan lusti volt, nem fogta a cumisuveget. Elvarta, hogy tartsak neki. Szoval szerintem jo, ha mar most megtanulja. De ez csak az en velemenyem Kép

Orrszivas: en kulonben a fikusz-kukiszt is azzal szippantom ki neki. Apjaval mindig le vagyunk dobbenve, hogy ennek a pici gyereknek mekkorakat szippantunk ki. Hala Istennek meg nem fel. Amikor picike volt, akkor olyankor kezdett hisztizni, amikor abbahagytuk a porszivozast. Mintha szerette volna Kép Par este szortyogott, es amikor beinditottuk a porszivot, akkor ugy berezelt, rangatta a labat, de amikor elkezdtem szivni, nem hisztizett, eddig meg Kép Tudom ez a legjobb, csak a hangjatol mar en is kikeszulok. A tobbi vacak.

Lanyok, nektek milyen homerotok van? Nekunk egy sima egyszeru ezer forintos digitalis. Popsiban merek mindig, de most azon gondolkodom, hogy karira vennek egy olyat, ami homlok es fulhomero. Most jol jonne a homlokmeros, kesobb meg a fulhomero resze. Szerinteetek?

Judyt!
repat es sutotokot tenyleg csak heti egyszer lehet adni? Nem is hallottam errol, koszi az infot.

Nicol!
orulok az uj dokinak!
Judit

A teve nalunk is nyero, foleg a reklamok jonnek be Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


SziasztokKép

Egy kicsit el voltam tűnveKép

Én nem tudom, de mindenhol azt olvastam, hogy majd ha nagyobb lesz a gyerek, akkor könnyebb lesz vele. Hogy ez mekkorra egy marhaság. Az illetőnek tuti nem volt gyereke.
Én már teljesen kikészültem.
Nem elég, hogy egy lélegzetnyi szabadidőm nincs a kissrác mellett, mert amint 1 méteres hatótávolságon kívülre kerülök, már teper is utánam. De folyton mindenhol feláll. És mindenhol elesik.
Ha kimegyek a konyhába, akárcsak egy pohár vízért, akkor utánam kúszik villámsebesen és feláll ott az egyiik polcba kapaszkodva. És ha nem kapnám el, akkor szétütné a fejét a kövön.
Ha a fürdőszobába megyek, akkor a mosogép ajtajába kapaszkodva áll fel, és szintén a kövön tervezi szétütni a fejét.
Ha netán lepihizek a heverőre, akkor abba kapaszkodva áll fel és ilyenkor a parkettán veri/verné szét a fejét.
Ha a számítógéphez ülök, akkor bemászik az asztal alá, feláll, a fejét a billentyűzetasztalba beveri, elesve pedig az asztal sarkában akarja szétütni a fejét.
Ha lefekszem hozzá a földre, akkor belém kapaszkodva áll fel.
Ha beteszem magam mellé az ágyba, akkor átmászva rajtam akar leesni az ágyról, természetesen fejjel lefelé.
De feláll bármibe, a kis bébitaxijába kapaszkodva, ami elgurul előle.
A játékosládájába kapaszkodva, amibe beleesik orral. Egész napom abból áll, hogy reggeltől estig őt kapdosom el, de még így is rengetegszer esik és van bőgés rendesen.
Ma a legdurvább az volt, amikor arccal belefejelt a parkettába. Pedig ott voltam tőle fél méterre. 15 percig ordított.
Képtelen megtanulni esni. Pedig azt mondták, hogy relatíve hamar megtanulnak állásból a fenekükrte huppanni. Hát ő nem. Állásból oldalra bukfencezve esik le fejjel a földre.
De a bébikompban sincs biztonságban, folyton lehajol valamiért, de olyannyira, hogy már szinte kiesik belőle, már csak fél lábbal van a földön.
Egyszer tuti az ügyeleten fogunk kikötni vele, mert úgy elesik majd.
Totál kikészít.
Hát lányok, ne várjátok azt az időt, amikor majd felállnak a fiúk, lányok.
Én visszasírom azt az időt, amikor még pici volt.
Most is csak úgy tudok írni, hogy betettem a járókába, amit mellesleg utál, és hisztizik is rendesen most is.

Bocsi, hogy most senkire nem reagálok. Olvasni ugyan szoktam, de írni semmi időm.
Eddig se volt semmi időm Kismaci mellett. De most még a semminél is kevesebb van. Talán ha megháromszorozódnék, és 2 ellenne Kristóffal, 1 meg végezné a házimunkát. Akkor talán. És kéne egy 4., aki pihenne helyettem. Mert annak ellenére, hogy Kristóf éjszaka jól alszik, én minden áldott nap max. 4-5 órát alszom. Már annyira túl vagyok pörögve, hogy még éjszaka se tud kikapcsolni az agyam.

De holnap végre Maci-mentes nap leszKép, Apucimmal kettesben megyünk a Bababörzére, már reggel, délután pedig elmegyünk Pesten mozizni meg ilyenekKép Már úúúúgy váromKépVégre 1 nap kikapcsolódásKép


Na minden jót, megyek, mert széthisztizte magát a srác.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Látom, senki se járt erre.

Azért egy pár képet feldobokKép

Kristófmaci éppen felállni készül a mosógépbe kapaszkodva:
(egyébként odavan érte, hosszú percekig képes bámulni, ahogy a mosógép forgatja a ruhákat, és közben örömében hatalmasakat sikítKép)
Kép

Itt pedig olvassák a fiúk a könyvet, Apuci tanítja a fiát a háziállatokraKép:
Kép

Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus,
tunder pasikkal vagy te is korlveve!
Azert eleg brutalisan hangzik, ahogy a napjaid telnek. Hat biztosan mi is ki leszunk borulva. Mennyire kettos dolog ez az anyasag, nem? Az ember tok boldog hogy a gyereke mar ezt meg azt tudja, ugyanakkor neha a megbolondulas szelen vagyunk pont ettol.
En nem is tudom elkepzelni, mi lesz, ha mar Mate is ilyen tevekenyen reszt vesz majd a mindennapjaimban. Igy is allandoan ramolok, cuccolok, porgok a lakasban, pedig egyelore csak a sajat rumlinkat pakolom. Mi lesz majd ha mar o is besegit?

Azt hiszem egyetlen dologgal tudom majd "nyugtatni" magam: hogy Judytnak es Gyongyinek meg ennel is nehezebb...

Judit,
koszi cumisuveges hozzaszolast. Valoban szerintem is hagyni kellene, hogy onallosodjon, csak nagyon nehez neha kitalalni, hogy artok-e ezzel vagy azzal valamit vagy sem.

Vanda
vanda72
 
 


SziasztokKép

MegvagyokKép
Babus én már átérzem a te helyzetedetKép
Igaz Vikim még nem tud mászni csak tolatni de azt vihar sebességelKép
Már nekem is résen kell lennem!!!
Én is hulla fáradt vagyok!!!
Vikim már este 7 kor kidől de már reggel fél6 tól mindig fel vanKép
Órát lehetne hozzá állítaniKép
Nappközben ő sem bir ki 10 percet sem egyedülKép
Igényli hogy játszak vele, de ő még nem érti meg ha fáradt vagyok!!!!

JuditKép
Mi is a digitális hőmérőt használjuk mikor kell!!!
De azt vettem észre hogy 1-2 tized fokot csal!!
Amikor Vikim lázas volt akkor a digitális hőmérő
38,5 mutatott ellenben a higanyos meg 38,2 !!
Szóval nem mindegy!!!!

CumuisüvegKép
Mivel Vikim lassan már 2 hete nem szopizik így
nálunk mindennapos az üvegKép
Ímádja!!!

OrrszívásKép
Utoljára akkor használtunk mikor Viki kb 8 hetes voltKép
Állandóan szívni kellett az orrát!!!
Nekünk is ez a porszívos orrszívó van!!!
Nagyon jó de egyik baba sem szereti Vikit úgy kellett lefogni a páromnak, mert ugye egy ember nem tudja szívni is meg fogni a gyereketKép

TvKép
Vikinek a mindene nálunk álltalábban egész nap a
Zenetévé megy!!!
Már van kedvenc zenéje ha ezeket meghallja nagy síkításba kezt és mindenét mozgatlaKép Kép

KÉPZELJÉTEKKép
Viki már kimondja tisztán hogy apa, és hogy papaKép
Szerintetek ez véretlen vagy már tudja hogy ki az??
De azt hogy mama vagy anya azt nem mondjaKép

SütőtökKép
Én nem is hallottam róla hogy nem lehet túl sűrűn adni a babánakKép
Pedig viki mindennap ennéKép
Ímádja!!!

Jővőhét szombaton megyek nődokihoz gyógyszert íratni,mivel már Viki nem szopizikKép
Furcsa de hiányzik mindennap megkínálom őt de már elsem fogadjaKép
Nem baj így is örülök hogy 6 hónapi szopizottKép

na lépek éhes a pocimKép
Kellemes hétvégét mindenkinekKép

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka!
Csak nem ajánlatos napi szinten a sütőtök.
Lehet adni minden nap, de akkor besárgul a bőre.
Már láttam olyan kisfiút, akinek tiszta naracs színű volt az orra.

Babus!
Nagyon édesek a pasijaid így együtt.Kép

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


SziasztokKép

Nagyon édes minden babaKép

Ne aggódjatok csak a kép kedvéért ültettem őt.
Csak autósülésben ül nagyon ritkán.
Amúgy járókában fekszik vagy a kiságyban.
amikor eszik akkor meg félig ülő helyzetben van a karomban mert sokat bukna egyébként utána ha vizszintesen lenne.Kép

Olyan jó nézni a gyerkőcöket tegyetek fel minél több képetKép

Judit!Kép
Rám hasonlít Lívi.Így néztem ki én kiskorombanKép
De ezt sokan ugye nem tudják és ezért legtöbben idegenek azt mondják, tiszta apjaKép
amúgy párom tényleg magas, majdnem 190cm, én meg törpe vagyokKép 162cm.
kiváncsi vagyok kire üt Lívi majd ebben, mert én is 56 cm.rel születtem és hosszú baba voltam.
Lívi már 6500gramm és 63cm!!!Kép

Babus!Kép
Én is abban reménykedtem hogy később könnyebb lesz, de tuti nem azKép

Volt valaki börzén???Milyen volt?
Én sajnos nem jutottam elKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!
kint voltam a borzen, de nem nagyon tetszett. Iszonyat tomeg volt. Attik nem jottek Kép Szerencsere!
A pelus nagyon olcso volt, 2500ft a nagy csomag Libero. A bebi etelek is jo aron voltak: Nestle 160ft, az Univer meg 100ft. Ebbol vettem egy csomot tarcsiba.
Manoval addig apucija volt, kepzeljetek szinte vegig aludt. 2,5orat! Szinte hihetetlen. Olyan jo fiu volt, hogy az Atti nem erti miert nem tudok dolgozni, tanulni mellette. Na mindegy!

Mea!
Nem lattam a gyerekkori kepeidet, de az a foto alapjan, es a parod mostani fotoja alapjan mondtam,hogy ra hasonlit Kép

Edinka!
Nem semmi, hogy Viki ilyen ugyi! Megismeri mar a zeneket? Nagyon okosak ezek a babak!

Babus!
hogy mulattatok?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!
Végre meg tudtam nyitni ezt a topikot!
Hihetetlen ez a net!

JudytKép
Jól emlékszem, hogy Te magadnak varrtál szopipárnát?
Tudtad használni? Bevált?
Meg tudnád adni a méreteket?
Előre is köszi!
A fiuk írtóra aranyosak!
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!
Előkerültem én is. Egyszer már írtam egy jó hosszút, de ez a fránya babanet nem küldte el.

Már jobban vagyunk, én teljesen helyrejöttem, Vivi még egy kicsit náthás.
Vanda!
az orrszívást leszámítva, nagyon jól viselte a betegséget, csak így hogy nincs séta és levegőzés sokkal kevesebbet alszik, így délután sokkal nyűgösebb is.
A tv nálunk is nagy sztár.
A sütötökről csak annyit, hogy Vivi felváltva ette a sárgarépával szinte minden nap kapta valamelyiket, de semmi baja nem lett tőle. Nekem senki nem szólt hogy nem ehetné ennyiszer.
A cumisüveget Vivi is ügyesen tartja magának, de csak a teás cumisüvegnél van késztetése, hogy megfogja. én mindig engedtem neki, sőt meg is dicsértem érte.Kép

Babus!
Lehet, hogy a megoldás egy gumiszoba lenne! Kép Na viccen kívül nagyon átérzem a helyzeted, hamarosan mi is megtapasztaljuk majd. Milyen volt a börze?

Mi is voltunk kint a börzén, de az a tömeg tényleg embertelen. Vettünk mi is sok pelust, kapott a lány egy szép hálózsákot, egy klassz kesztyüt, és egy macis faliképet, arról majd csinálok képet is. Kép

Sajna most csak ennyi, mennem kell hiszti van már megint.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok!Kép

Lívi 4.napja átalussza az éjszakát este 9-től reggel 6-igKépKépKép

Nagyon örülünk, reméljük így is maradKép

Hasifájás is elmúlt szerencsére(azért lekopogomKép )

Mea
mea
 
 


Ma már 11 hetesek vagyunk de ez két kép múlt hétrőlKép
Lívi haja nem hullik csak nő, meg hátul kikopott a sok hanyattfekvéstől.
Az nem baj h utál hason lenni???

KépKép

Mea
mea
 
 


SziasztokKép

Előkerültem én isKép

Mea
Annyira szép ez a kiscsajKép
Imádom az ilyen kis hajasbabákatKép

Azért kevéske időkre tedd hasra, mert úgy erősíti a hátizmát, ami szükséges a megforduláshoz és minden egyébhez.
Nekünk is a dokinéni javasolta, (ugyan Kristóf hason alszik, de ezzel nem erősíti magát) hogy nappal így "edzzen", és tényleg bejött, mert utána rengeteget fejlődött, szépen tartotta a fejét, megfordult, stb.

Sütőtök-répa témában: Nicollal értek egyet.
Hacsak nem él egy gyerek heteken, hónapokon át sütőtökön és répán, és ugyan miért élne, hisz annyi más finom kaja van még, akkor semmi baja sem lesz tőle.
Pont a múltkori baba-mama tornán került szóba, az egyik védőnő kérdezte az anyukát, hogy mitől van ilyen egészséges, szép, kreol bőre a kislányának, az anyuka pedig mondta, hogy sok sütőtököt és répát eszik, holott az ő védőnője tiltani akarja neki, merthogy sárga lesz majd tőle a gyerek. Erre ez a védőnő meg azt mondta, hogy hülyeség.
És az én egyik ismerősöm kislánya is gyönyörű barna bőrű (nem sárga!), és az ő anyukája is azt mondta, hogy csupán azért, mert imádja a sütőtököt.

Nicol
Örülök, hogy már jobban vagytokKép

Judit
Köszi az érdeklődéstKép
Nem volt nagy mulatásKép, csupán megnéztünk egy filmet a Duna Plaza-ban, a Grimm-et, nagyon szar film, utána kajcsiztunk egyet a McDonalds-ban és 5-kor már indultunk is haza, hogy fürdetési időre hazaérjünk.

A börzén tényleg írtó tömeg volt, nem is voltunk sokáig, vettünk egy csomó pelust meg popsitörlőt, Kristófnak sapit, kertésznacikat, hálózsákot, csúszásgátló zoknit, kisbodykat, meg ilyen apróságokat.

Edina
Nem tudom, lehet, hogy szándékosan mondja Viki, hogy apa és papa.
Kristóf az aja-t (=anya, szerintemKép) tuti direkt mondja, mert ezt mindig akkor kiabálja, ha egyedül hagyom.
Viszont újabban azt is mondja, hogy ba-ba, ma-ma, holott pl. a mamát sose mondjuk neki, senkit se nevezünk így a családban, a nagyszülőket is nagyinak nevezzük. Szóval ezeket szerintem nem szándékosan mondja.

Kristóf is imádja a TV-t, mi a Minimax-ot szoktuk nézni, reggel, amikor még álmosak vagyunk, akkor az ágyból, később pedig ha már nem bírok vele, akkor szégyen nem szégyen, de bekapcsolom neki a mesét.
Sokszor még tapsol is örömében a mesénKép Nagyon édiKép

Most megyekKép, megpróbálunk lemenni sétálni. Tegnap nem sikerült, mert meg van kergülve az overálltól, végig ordít benne. Meg akkor is amikor öltöztetem.

Na szép napot! Illetve havatKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Mea
Gyönyörűek vagytok! Kép

Tündi
Vendég
 


Babus!Tündi!Kép

KöszönömKép

Babus!Kép
Na az overálltól Lívi is ordít!!!Kép

És akkor is tegyem sokat hasra ha sír nagyon???
Mert már próbáltam de 1 perc után sír nem tud mit kezdeni magával úgyKép

Mea
mea
 
 


Mea
Nem kell sokáig, mindig csak egy pár percre. Közben kösd le a figyelmét valamivel. Eléhasalsz vagy mutatsz neki valami játékot. Nem sokáig. Aztán ha nagyon balhézik elég volt.


Teszek fel egy overállos képet:
Kristóf anyukámmal:
Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Jaj de cuki KristófKépKépKép

De jó hogy már ilyen nagy és most van csak tél, nekünk olyan rossz mert nagyon nagy gond a kimenés levegőreKép
Nagyon sír mikor kiviszem őt pedig régebben imádta ha kint voltKép
De most hogy öltözködést már nem bírja akkorákat sír mindig.

Babus!Kép

Szerinted egy héten hányszor vigyem ki Lívit és mennyi időre így télen???

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Mea,
ha megengedsz egy jo tanacsot, inkabb eroltesd kicsit Livikenel a hasonfekvest, mert nagyon nagyon fontos a hatizomzat es ezaltal a teljes testtartas kialakulasanal.
Nem szeretnek dicskedni Mateval, de o amiatt (is), hogy rengeteget volt es van hason, allitolag messzemenoen megelozi korat mozgas tekinteteben.

Ugyan nem engem kerdeztel, de szerintem minden nap kint kellene lennie Livikenek a levegon. Ilyen hidegben nem fontos, hogy orakig kint tarold ot, de azert egy fel orat naponta, vagy ha nem megy nyitott ablaknal altasd napkozben, mert az immunrendszeruknek nagyon jot tesz, jobban is alszanak, de ugyanakkor frissebbek, vidamabbak is lesznek.

Kenguruban nincs jobban el? Bar igaz, hogy mar kezd tul nehez lenni a kenguruzashoz.

Egyebkent tunderi a nagy hajaval, es szuper, hogy atalussza az ejszakat!

Babus, Kristof allati helyes es nem latszik rajta, hogy pufajka iszonya van. etszett neki a ho?

hetfon voltunk kontrollon ismet Mateval, szerencsere amiert mentunk rendben volt, de azert a szivzorejet ok is hallottak, januarban megyunk majd kardiologiara.
Aztan egy sebesznek is megmutattuk a fulecskeje mellett levo fuggolyoket, amit sajnos csak altatasban szabad levenni. Hat nem tudom, hogy engedjem-e, en nagyon tartok az altatastol annak ellenere, hogy o mar volt altatva es nem volt tole semmi baja.
Ti mit csinalnatok?

Vanda
vanda72
 
 



Vali ma reggel pozitivat tesztelt, igaz csak halvány volt a csíkja, de az is csík, mint tudjuk Kép Legközelebb szombaton tesztel, és hétfőn du. megy dokihoz.

Tündi
Vendég
 


VandaKép
Remélem minden rendben lesz Mátéval és nem kell altatni.
A füle melletti bigyókat mindenképpen le kell venni? Én nem nagyon szeretnék egy újabb altatást....

LányokKép
Kis távsegítséggel végre gépre került egy pocakkép, ami 19 hetesen készült.
szerintem képen sokkal kisebbnek látszik. Legalábbis én nagyobbnak érzem Kép

Kép
Stella

Kép
stella9
 
 


Stella!
Nagyon édi a pocid.Kép
A párnát vettem, és nagyon bevállt.
Ha gondolod lemérem neked.

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Stella
Nagyon jó a pocis képKép
Szerintem így is nagynak látszikKép
Pláne ahhoz képest, hogy félidőnél készült, és hol van még a vége, amikor pedig igazán beindul majd a pocinövekedésKép

Valinak pedig nagy-nagy a zebráhozKép Nagyon megérdemelte márKép


Vanda
Nálunk alig esett hó. esett vagy 2-3 órán keresztül, aztán szinte mind el is olvadt, így Kristófot nem igazán érdekelte a dolog.

Az altatás pedig. Hát nem tudom. Én is tartanék tőle. De te látod, hogy mekkorák ezek a valamik a fülénél, hogy érdemes-e leszedetni. Lehet, hogyha majd nagyobb lesz, akkor altatás nélkül is könnyedén leszedik majd.
És pici korában nem lehetett volna lekötözni őket. Nem tudom, hogy ilyen van-e Máténak, de vannak olyan kis bőrkinövések, amiket ha jó erősen elkötnek, akkor ellhalnak maguktól.
De lehet, hogy nektek másfajta van.

Mea
Szerintem is kiviheted Livit minden nap sétálni.
Kristóf téli baba volt és 6 hetes kora utántól már mindennap sétáltunk valamennyit, kivéve persze ha valami extra ítéletidő volt.
Jól fel van öltöztetve, a babakocsi aljára is tegyél egy vastag takarót, meg Livikére is és tuti nem fázik megKép

Na megyek, mert hamarosan jön hozzánk Kristófka keresztanyucijaKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Köszönöm a tanácsokat.
Ma el is mentünk sétálni és nagy ordítás után elelaudt de...félóra után sírni kezdett de nagyon, kivettem pici büfi vissza elaludt megint felkelt 15 perc múlva de annyira sír olyan hangosan minth anem is tudom mitörténne veleKép

Azt nem értem itt bent ha alszik mondjuk kiságyában vagy a járókában néha akkor soha nincs ilyen?!?

Szerintetek???

Lehet az a baj hogy nem tud bukni mint itt bent mikor oldalra tudja alvás közben fordítani a fejét????

Egyébként ő nagyon sokat bukik sajnos, ez sem gond????

Úgy hogy enm tudom hogy megyek így boltba vele vagy akárhova babkocsival mert mindig akkor sír mikor beszaladok vhová és szegénykémnek akkor várnia kell 5 percig de addig üvöltKép

Segítsetek ebbenKép

Más: Próbálom a hasra tevést, de most már 1 mp után elkezd sírni.
Meg a karjaival nem támasztja ki magát hanem csak úgy van mind a kettő mellette.
Ez baj????A fejét meg csak rövid ideig emeli meg úgy.

Kezdek aggódni.........

És még fogni sem fog meg csak naygon néha valamit.
Az még belefér?
Most 2 1/2 hónapos

Mea
mea
 
 


Sziasztok!
Kepzeljetek, Atti estetol reggel 4.50ig aludt. Hat ezt el sem hiszem. Pedig semmit nem csinaltam maskepp, csak delelott es delutan is kapott alma-banant (egy egesz nagy uveggel megevett) Nem hiszem, hogy ettol aludta volna at az ejszakat Kép

3,5orat aludt most lanyok, kint az udvaron, a napon. Nagyon izgultam, nehogy megfazzon, de jol fel volt oltoztetve. Hat ez hihetetlen.

Hasonfekves: (Mea)
Hat az Atti is utalta, orditott mindig. Mar azt hittem sosem fogja tartani a fejet. Vanda is megmondhatja, mennyit faggattam abban az idoben, hogy mit csinaljak. Mateval ugye egy idos, es Mate mar reg olvasott hason, amikot az Atti meg orditott, es belefurta arcat az agyba. De aztan hirtelen egyik naprol a masikra megtanulta tartani. En nem eroltettem. 14hetesen meg megfordult magatol hasra, es azota is imad ugy fekudni. A doki neni mindig dicseri. Szoval az en velemenyem az, hogy nem kell eroltetni, ha nem szereti. Nem lesz semmi hatranya, nalunk nem lett, Atti a pelda ra. En a masodik gyereket sem fogom eroltetni. Itt egy kep rola:
Kép
Ja es a tartasa meg gyonyoru, ahogy felhuzza magat Kép

Babus!
Nagyon edi Kristof ebben a ruciban!

Stella!
Nagyon szep pocid van. Meselj milyen erzes? Ficankolnak mar ezerrel? De jo lenne megint allapotosnak lenni Kép

Mea!
Szerintem is mehetsz nyugodtan setalni. Nekem a doki neni es a vedono is -4fokot mondott, addig lehet nyugodtan. Csak paras, nyirkos idoben nem szabad vinni, mert beszivja azt a nedves levegot, es az nem tesz jot.

Oltozes, hat annal az Atti is ordit, de csak addig mig nem vesszuk fel. Persze amint lerakjuk a babakocsiba sir Kép

Vanda!
unokatesom lanyanak volt a fule elott egy kinoves. Egy eves kora korul altatasban lemutottek. Azt mondta mai napig nem banta meg. Most mar nagyobb korban nehezebb lenne elvinni a csajszit. En sem tudom mit tennek ha Attinak lenne. Te latod mennyire zavaro.

Lanyok mitol fugg ez, hogy egyszer 3,5orat alszanak maskor meg szinte semmit. Jo volna tudni, mert akkor az ember mindig ugyan ugy csinalna mindent Kép

Ti szoktatok Nestle, Hipp gyumidesszerteket venni? Nekem a Hipp sokkal jobban izlik. Legalabbis a banan-almaja. Vettunk botmixert, hogy majd en csinalok, de a hippeset egyszeruen imadja. Azt kertunk egyik nagyitol karira az Attinak Kép

Babus!
a Guliver jatekbolt merre van? Oda akarok kimenni Attinak kari ajandekert.

na megyek, nem akarok tul hosszu lenni.

Nicol, Edinka!
Merre vagytok? Hianyoztok am!

Judyt!
hogy birsz a ket palival? Van napkozben segitseged?

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit!Kép

Nagyon édes AttiKép
És akkor megnyugottam hason fekvés ügybenKép
Lívi is üvölt mikor öltöztetem és mikor leteszem újra a babakocsibaKép

Még egy kérdés: kell teáztatnom Lívit, ő szinte már csak tápszert kap enniKép sajnos.
És milyet csináljak neki és mennyit kell adni és mikor???Kép

Bocsánat de mostanában gyakran teszek fel nektek tapasztaltaknak ilyen kérdéseketKép
Nem baj?Kép

Mea
mea
 
 


Judi4Kép

Ja és gratula az átaludt éjszakához.
Nekünk 5 napja gy alszik Lívi hogy este 9-től reggel 6-igKép
Gondolom azért mert tápszeres és jobban bírja így az éjjelt.Vagy nem tudom, remélem így is maradKép
Egyébként 170ml-s adagokat ver be és előtte cicizik isKép
Nem sok ez?????
Mondjuk már 6700gramm körül van és 63cmKép

Mea
mea
 
 


Mea!
ez mar ataludt ejszakanak szamit? Kép Nekem az az ataludt ejszaka, ami este 8tol reggel 8ig tart Kép Kép

Hat nem tudom kell-e tea. En probalkoztam egy idoben,de nalunk nem jott be. Vettem gyumilevet az Attinak, de meg nem adtam. Szerintem a 170ml nem sok. Minden gyerek mas. Meg attol is fugg mennyi idonkent eszi ezt meg. Atti pl mindig keveset eszik. En szerintem zsirosabb a tejem. Ezert en mar nem is meregetem. Most viszont radobtam a gyereket, es kepzeljetek tiszta pelusban,egy bodyban, egy pamut vekony kantarosban, harisnyaban (szoval ez nem sok sulyra, de majd este kiderul) 8560g Kép Jo mi? Mekkora lesz egy evesen? Mondjuk nagyon hosszu, 72cm. De meg csak 5honapos. multkor egy evesnek neztek, amikor a kocsiban fekudt. Mondjuk ki is fogja noni par honap mulva ezt a babakocsit. Ez volt a leghosszabb, amikor vettuk

Kepzeljetek, a multkor amikor vasarolni voltunk, es Atti sokszor kelt ejszaka vettem neki virgacsot. Azt a pici fajtat. Egy idos elado bacsi megkerdezte, hogy ez a pici fiu mar virgacsot kap. Mire en:meg jo, ha nem alszik ejjel, akkor jar neki Kép Hat itthon ugy vihogott mindenki, amikor meglattak. Persze megint az ment, hogy milyen anya vagyok, hogy mar virgacsot veszek ennek a draga gyerkocnek. Na majd ha a Mikulas kel fel hozza ejszaka, akkor majd tolem nem kap virgacsot Kép

pusz
Judit

Mea!
Hany hetes Livi?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


SziasztokKép

Sok időm nincs írni, a fiúk fürdenek, de rögtön érkeznek és jöhet a hamiKép

Judit
A Gulliver az M3-as pesti bevezetőjénél van, a fóti leágazónál, ahol a Cora, Auchan, Metro is.
Kell majd kérnetek egy vásárlói kártyát, mert csak azzal lehet vásárolni. Semmi se kell hozzá, csak kérnetek kell.

Mea
Max. próbáld meg a teáztatást, ha nem kéri nem kell erőltetni, ha kéri, kap.
Szerintem piciknek a legjobb a gyógyszertárban kapható Mecsek babatea, ez kamillát és édesköményt tartalmaz, ami pocakfájásra is jó. Kristóf mindig ilyet kapott. Most már gyümiteát kap.

A fejtartás miatt pedig nehogy aggódj! Livike még pici, semmiről sincs lekésve.
És Kristóf is elmúlt 3 hónapos mire megfogta a csörgőit. Ehhez előbb fel kell fedeznie a kezeit. Meglátod majd, milyen muris leszKép

Mennem kell, itt vannak a srácokKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


8020g puceran, 3kaksi utan KépKépKép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Jó reggeltKép

JuditKép
Nem semmi hogy a kis Ati milyen jó sulyban vanKép
Én Vikim 7 hósan 7 kgKép
ÉS 65cmKép
Mivel etetted őt higy ilyen jól hízik??Kép Kép Kép

BabusKép
NAgyon tetszik az overál amit Kristófnak vetettekKép
Milyen áron volt?
Mi is nézztünk itt felénk de itt 10.000ft ért vannak overálokKép
Gondolom ti is valahogy így vettétek?
Olyan drágák és olyan gyorsan ki növikKép
Ami Vikinek van az még nagy rá ha azt adom rá nagyon
murisan néz ki benne és nem is érzi benne jól magátKép

VandaKép
Hát nehéz döntés áll előtettekKép
Hát én nem tudom mit csinálnák.
Talán megvárnám amig nagyobbacska lesz Máté olyan
1 év körüli!!!!
Minden elismerésem a tiétek amin keresztül mentetek a születése után.
Nagyon erősek vagytokKép
De nem lesz semmi baj,sem a szívzörejel sem ezzel a füle mögött található valamikkel sem!!!!!

MeaKép
Viki is kap teát.
A tápszer utánn a baba szomjas lesz ezért adom neki
Egy nap kb 2 dl iszik meg.
Nálunk most a gyerektea van,ebben is van sok gyógynövény
és nem annyira édesKép

StellaKép
Szép nagy pocid van, és még mekkora leszKép Kép Kép

RólunkKép
Vikit sem érdekelte hogy esett a hóKép
Képzeljétek viki megint nem akarja megennei a kanalas kajákatKép
Ugyhogy már két napja mindig tápit kapKép
De ma megpróbálkozok vele ujraKép
Hátha!!!
reggel megint 6 kor keltKép
Most alszik de meddig!!!
Na lépek főzök valmi finom ebédet, áll a szennyes gépet is kell indítanomKép
Soha nem érem magam utólKép

Kép

Kép
edinka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: