Új privát üzeneted érkezett!

Szia szilkó!Köszi szépen az infót.Remélem tényleg beválik ez a módszer!Mikor kezdtek bele a megvalósításba?Sok sikert Nektek hozzá!
.jandi
 
 


Szia jandi!
Az asztrolőgus egy időpontot adott meg amikor is egészséges kislány fogan, augusztusban kell akcióba lépnünk. Megpróbáljuk, remélem bejön!!!
szilkó
 
 


Sziasztok!
Olvasgattam amiket a témában írtatok és gondoltam megosztom Veletek a tapasztalataimat.
Én is letöltöttem az angol nyelvű oldalról a "Jónás módszert" és elkészítettem a táblázatot. Ezek után elmentem Dr. Pánszky Gyulához és megcsináltattam Vele a 2. gyermek nemére vonatkozó táblázatot és persze a kettő nem egyezik. Egyébként is elég gyanús volt az interneten lévő, mert gyakorlatilag felváltva ígért lányt és fiút.
Dr. P.Gy. kedves volt és 21 ezer forintot kért a gyermek nemére vonatkozó táblázatért.
A fogamzáskontroll című könyv, szerintem nincs elég egyértelműen megfogalmazva. pl. az a rész, amikor a gyermek neméről ír. Először én is azt hittem, ha az első gyermekem fiú volt, akkor a 2. is az lesz!? Ez nem mindenkinél van így, úgy tűnik nálam sem!
Azt viszont nem értem és segíthetnétek az értelmezésben :)
Hogyan lehetséges, hogy minden hónapban pontosan érzem a peteérésemet, fizikai tűnetei vannak és mégis egyes hónapoknál a termékeny napjaim a mensi utáni napokra esnek a Jónás módszer alapján!? Tehát a petém abban az időpontban még nem lehet elég nagy méretű, hisz nőorvosnál már többször láttam, amikor ultrahangos vizsgálattal megnéztük, hogy a pete mekkora és egészséges-e stb.
Szóval ez ugye elméletileg a hónap közepe, akkor hogyan lehetek termékeny a mensit követő napokban!? Két petém érik!? Nem értem! Segítsetek léci értelmezni! :?
odorata
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Új vagyok a fórumon, és azért írok nektek, hogy megosszam veletek e témában a tapasztalataimat. Jelenleg 5 hónapos terhes vagyok és eleinte asztrológia alapon próbáltuk összehozni a picimet, figyeltünk az asztrológiailag termékeny napokra, és hogy a holdnaptár szerint lány legyen, aztán meguntuk. Lh-teszttel (a tüszőrepedést jelzi előre) és savasítással próbálkoztunk. A fogamzás (pontosabban az akció idejét percre pontosan tudjuk. Nos, asztrológiai szempontból egyáltalán nem termékeny napomra esett, ellenkezőleg! Viszont tüszőrepedésem volt! Ezt éreztem is. A holdnaptár pedig fiút jelzett, mivel a Hold a mérleg jegyében állt aznap és még a következő nap is, tehát a fogamzás idején egész bizonyosan. Az ultrahang azonban nemrég kimutatta, hogy kislányt várok, ahogy szerettük volna. Azt tanácsolom, ne dőljetek be a Jónás módszernek meg az asztrológiai szempontból számított termékeny napoknak, a tüszőérést figyeljétek!
Sok sikert!
Vendég
 


Szia edi5! Gratulálok a babátokhoz.Kicsit elszomorítottál,mert én nagyon bíztam ebben a módszerben.Az Lh-teszt ugyanaz,mint a PG53? A savasítást,hogy csináltad?Leírnád?Nagyon szeretnénk egy kislányt.Köszönöm,ha válaszolsz.
.jandi
 
 


Szia Jandi és Mindenki!

Nem tudom, mi az a PG53. Az LH teszt a tüszőrepedést (és ezzel együtt a peteérést jelzi 24-36 órával előre), pl. DM-ben kapható, sötétrózsaszín dobozban, kb. 2500Ft egy doboz / 5 db. Érdemes a tüszőrepedés várható időpontja előtt pár nappal csinálni egy egy tesztet. a legjobb, ha akkor vagytok együtt, amikor a teszt még nem jelzett, de a következő nap már igen, de az is jó, ha akkor próbálkoztok, amikor jelez, amilyen hamar csak lehet, órák is számítanak. Miután a teszt jelzett, 24 órával már ne próbálkozzatok, akkor valószínűbb, hogy fiú. Én úgy csináltam a savasítást, hogy egy tampont pár másodpercre natúr joghurba mártottam, majd 1-2 percre felhelyeztem az aktus előtt, ezen kívül mindig intim szappant használok, ami eleve savas kémhatású. Állítólag lány fogantatását segíti elő a misszionárius póz is, mert a spermiumok nem mennek olyan mélyre, illetve ha fogantatás előtt pár héttel, hónappal kerülöd a sós ételeket és a kálium tartalmú ételeket, ásványvizeket. A magnézium és a kalcium viszont a lányt segíti elő. Én szedtem előtte magne B-6ot is.

Sok sikert!
Biztos, hogy összejön!
edi
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem is hasonló kérdéseim támadtak amikor tegnap megcsináltam a Jónás-módszer alapján a termékenységi naptáramat. E szerint én minden hónapban a menstruációm alatt kéne, hogy teherbe essek. Elméletileg akkor kezd érni a petém tehát, hogy lehetne képes megtermékenyülni, vagy ha akkor már van egy másik érett petém akkor azt miért nem látta soha a doki az ultrahangon. Jó lenne ha valaki tudna ebben tényleg segíteni vagy felejtsem el ezt a módszert?

Szilkó!
Remélem sikerült a baba drukkolok, azt megtudnád írni, hogy hogyan jutottál el ehhez az asztrológushoz.

Köszi. Mimi21
mimi21
 
 


Sziasztok lányok!
Kedves Mimi!
Az asztrológushoz a családinet honlapján jutottam el. Szakértők között találhatod meg, a neve Péterfy Gabriella.
E-mail címe:p-gabi@freemail.hu
Nagyon kedves, aranyos, segítőkész. Meg kellett adnom a születési adataimat, életem fontosabb eseményeit, és Ő "megnézte", kiszámolta, hogy várható-e a közeljövőben babás periódusom. A válasza az volt, hogy igen és ha kislányt szeretnék (márpedig nagyon), akkor 2007. aug. 9-én kell megfogannia. Röviden ennyi, úgyhogy addig még van jópár hónap, de kivárjuk, hátha tényleg kislány lesz! :D
Van egy kérdésem felétek: mi a véleményetek a háromgyerekes családokról. A munkahelyemen volt aki tiszta elemebetegnek tartott azért, mert én még szeretnék még egy gyereket!
Szerintem tök normális dolog ha valaki szeretne több gyereket, én mindig irigyeltem azokat akinek több testvére is volt(nekem csak egy bátyusom van)!
Ti hogyan gondoljátok ezt?
szilkó
 
 


Szia Szilko!

Köszi a segítésget majd utánna nézek és szorítok, hogy sikerüljön a kislány.
A véleményem a három gyerekről az, hogy mi hárman vagyunk testvérek amivel szerintem semmi probléma. Ne foglakozz azokkal akik furcsán néznek rád. Szerintem ha úgy érzitek, hogy három gyerekkel lennet teljes a csakádotok akkor gyerünk, az én párom is három gyereket szeretne de egyenlőre én már annak is örülnék ha egy összejönne.

Szia Mimi.
mimi21
 
 


Bocsi Szilkó véletlenűl rosszúl írtam a neved.
mimi21
 
 


Sziasztok lányok!
Kihalt a topic? Senkivel nem történik semmi különös vagy jó?
szilkó
 
 


Sziasztok lányok!
Én új vagyok és azért írok ,hogy bíztassak mindenkit aki hisz a Jónás módszerben.Én ismerem Dr Eugen Jónást a módszer kitalálóját a férjem rokona .Szlovákiában él van 11 gyereke egy fiú egy lány felváltva kis korkülönbséggekkel és mind egészséges most már idős 72 éves. Magamról annyit van két fiam és lassan megszeretnénk próbálkozni egy lánnyal a naptárat már megkaptam tőle jővő évre .Üdv mindenkinek
Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Összevetetted a kapott naptárat és azt az oldalt, ami fent van a neten? Egyezik?
nap12
 
 


Sziasztok!

Már nagyon rég irtam ide!Szeretném veletek megosztani nekünk a Jónás naptár segitségével sikerült összehozni a bébit.Nekem is mint sok másnak a menzi idejére rakata a naptár a fogamzó napokat.Ki probáltuk,és arra a hónapra kislányt jelölt.Hát össze is jött a bébi,most már 26 hetes kismama vagyok.De viszont nem kislány hanem KISFIÚ!Tehát csak a fogamzó napok jöttek össze a kislány jelölés nem.De nem vagyok csalodott egyáltalán.Végülis mi nem voltunk rá állva se a lányra se fiúra. Csak szeretünk volna mégegy bébit.Mert van már egy 2,5 éves kislányunk.Mindenkinek Sok szerencsét kivánok!
nagyné éva
 
 


Szia nap 12
Igen összehasonlitottam egy-egy nap eltolodás van a pirossal jelölt napoknál.De fontos megjegyeznem ez 98%-os megbízhatoságú és pontossan be kell tartani a nemre vonatkozoan ,hogy ne fedje a piros napokat a zöld termékeny napok
henus
 
 


Kedves Éva!
Gratulálok a kisfiúhoz!Visszaolvastam a régi hozzászólásod és ott azt írtad júliusra írta a kislányt de hamarabb összejött .Juniúsra viszont kisfiút akkor mégiscsak bejött a neme is.Bocs ha valamit elértettem de én igy értelmeztem.
Üdv:Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Elöszöris köszönöm szépen.Egyébként igazad van tényleg úgy irtam vissza olvastam én is ,de nem úgy van össze kevertem a jeleket a (fiú,lány).Juniusra irta a lányt,júliusra a fiút.De én nagyon örülök neki.Én ennek ellenére továbra is hiszek benne!Sok szerencsét kivánok neked!
nagyné éva
 
 


Szia Éva!
Az érdekelne engem még ha nem vagyok tolakodó,hogy a piros napjaid nem fedték a zöld napjaidat mert a 13 zöld fogamzóképes napból elég ha egy fedi a pirosat már bizonytalan a baba neme.Én nagyon biztosra akarok menni két fiú után talán megérted miért?!
henus
 
 


Szia Éva!
Az érdekelne engem még ha nem vagyok tolakodó,hogy a piros napjaid nem fedték a zöld napjaidat mert a 13 zöld fogamzóképes napból elég ha egy fedi a pirosat már bizonytalan a baba neme.Én nagyon biztosra akarok menni két fiú után talán megérted miért?!
henus
 
 


Szia Henus!

Nem vagy tolakodó egyáltalán.Meg értem,hogy két fiú után szeretnél egy kislányt.Nem fedte a piros napjaimat.Remélem sikerül összehozni egy nunist nektek. :) :D
nagyné éva
 
 


Sziasztok Lányok!

Én kétkedőn de megpróbáltam a Jónás-módszert. Hát érdekes, de az első próbálkozós hónapban a menzi idején voltunk együtt, és most 6 hetes egészséges babó van a pocimban, úgyhogy mindenkinek drukkolok!!!
nap12
 
 


Kedves Éva!
Köszi az informáciot . A párom nem nagyon hajlik egy 3 és 6 éves rosszcsont mellé egy harmadikra azért puhitom egy édes kislányért.Majdcsak beadja a derekát bízom benne!
Szia nap 12!
neked pedig gratulálok!Jónás -módszer nélkül is probálkoztatok e
lőtte?
Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Nem, nem próbálkoztunk előtte. Novembert szántuk az első hónapnak és az első héten összejött. Hát nagyon meg akar születni a babónk! :D
nap12
 
 


MINDENKINEK BOLDOG KARÁCSONYT!
Kicsit elkéstem de csak most értem rá.Nektek aztán gyorsan összejött nap 12.A többiek nagyon eltüntek sajnálom hogy szilkó sem ir már hasonlóan gondolkodom a harmadik gyerekről.
Üdv:Henus
henus
 
 


Sziasztok lányok!
Szia Henus!
Minden nap ránézek a topicra, mert kiváncsian várom a fejleményeket.
Most vagyok túl egy "berezelős" időszakon: idáig állandóan fűztem a férjemet, hogy legyen még egy gyerekünk és amikor már Ő is beleegyezett, megijedtem. Két hétig kétségek gyötörtek, hogy mi legyen, de most eljutottam arra a szintre, hogy ha nem lesz még egy gyerekem akkor biztos később (amikor már nem lehet) nagyon fogom bánni, hogy nem vállaltam. Az is bánt, hogy még csak harmadéves vagyok a fősulin, amikor megszületik a baba még akkor is csak negyedik év első félévét taposom, és egy pici baba mellett tudnék-e tanulni.
A lényeg, hogy augusztusban lesz egy lányos napom (amit a Jónás-naptár és az asztrológus is megadott), addig majd eldönötm, hogy mit akarok, de szerintem megpróbáljuk!!!
Üdv. Szilkó
szilkó
 
 


Szia Szilkó!
Örülök,hogy írtál.Én is ahogy elöre kiszámitottam a ciklusaimat kb. augusztus és október ami lányos (nem fedik a piros napokat a zöldek)Én azért vagyok dilemába mert 6 éve itthon vagyok a gyerekekkel és jó lenne már kimozdulni dolgozni egy kicsit.De 32 éves vagyok lassan és félnék késöbb (ahogy a férjem szeretné)babát vállalni.Ráadásul a házunkat nemrég eladtuk a nővéremékébe lakunk(külföldön vannak)és most építkezünk.
Hát lessz min gondolkodni nyárig!
Üdv.Henus
henus
 
 


BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK!! mindenkinek
Henus
henus
 
 


Sziasztok!

Szeretném a segitségeteket kérni. Szeretném kipróbálni a Jónás módszert, megcsináltam a naptárat is, és 5-től lehet akcióba lépni, és úgy tudom a függőleges piros vonalnál már nem szabad próbálkozni, mivel nekem már volt két vetélésem, és nem szeretnék egy harmadikat, aki tud segitsen, hogy van-e valami olyan időpont a többedszer vetélőkre amikor tuti sikerül a baba. Bocsi ha egy kicsit zavarosan irtam le, de remélem érthető.
Köszönöm!!!
Vendég
 


Szia Ditke!
Annyit tudok segíteni,hogy a piros vonal elötti napon kell eggyütt lenni .Sajnos a te eseted nem egyszerű erre speciális számítást kell kérni nem elég az internetes.Ez inkább arra jó hogyha valakinek nem jön össze vagy kifejezetten bizonyos nemű babát szeretne.Én a Jónással csináltattam és négy lehetőség közül lehet választani.
I.Terméketlen napok(fog.gátlás)
II.Fiú illetve lány gyermek kisz.
III.Optimálisan term.napok(nem tudok teherbe esni)
IV.Az életképes magzat optimális fogamzásának kiszámítása
Szerintem neked ez utobbit kellene kérned.
remélem tudtam valamennyit segíteni.
Üdv.Henus
henus
 
 


Henus!
Köszi szépen hogy ilyen hamar válaszoltál, irtad hogy a piros vonal előtti napon kell eggyütt lenni. A függőleges, vagy a vizszintes piros vonalra gondoltál?
De most a pozitiv gondolkodást fogom bevetni, hogy igenis most sikerülni fog és egészséges kisbabánk lesz!!!!!!! Remélem sikerül !!!! :lol: :lol: :lol:
Üdv: Ditke
Vendég
 


Ditke!
Természetesen a függőlegesre gondoltam.Azt irtad 5.től kell akcióba lépnetek akkor kezdödnek a piros napjaid?A pozitív gondolkodás tényleg sokat segíthet ,remélem általa nemsokára kezedbe tarthatod kisbabádat.
Üdv:Henus
henus
 
 


Henus!
Igen 5-én kezdődnek a piros napjaim. Eddig mindig a menzire rakta a piros napokat, és most egy kicsit a menzim is bekavart, igy most már a menzesz 5.napjára esik a piros nap első napja. Hát remélem most már sikerülni fog! Kicsit kétkedve fogadtam megmondom őszintén a Jónás-módszert, de biztos hogy most már kipróbálom! Próba szerencse!
Ditke
Vendég
 


Szia Ditke!
Megmondom igazából én sem vettem komolyan a Jónás-módszert,pedig a férjem rokona és ,mint feljebb írtam van 11 egészséges gyerekük egy fiú egy lány felváltva.De aki kipróbálja a többség elégedett.
Henus
henus
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt köztetek! A Jónás módszerral kapcsolatban érdeklődnék! Nekünk van egy kisfiunk és szeretnénk egy kislányt is. Kiszámoltam magamnak az astro.com segítségével a Jónás napokat! Január 4-5-6-7-re ír kislányt, viszont a holdnaptár szerint ezeken a napokon fiúra van esély, 7-én van esély lányra, de ott sem egész nap, csak a nap második felében. Eddig nagyon hittem a Jónás módszerban, de elolvastam a hozzászólásokat, és most elbizonytalaodtam, hogy nem kellene e inkább olyan napot válaszatnom, ahol a holdnaptár is lányt ír (rák, szűz, skorpió, bak, halak, bika) és a tüszőrepedés előtt 2-4 nappal van?
Amúgy egy ismerősőmnek még évekkel ezelőtt kiszámolta dr. Pánszky Gyula a fogamzóképes napokat és a nemet is, és én visszamenőleg megcsináltam neki az astro.com-mal és egyezik!

fix.b
Vendég
 


Szia Fix b!
Először is csakis egy napod lehet lányos a teli piros nap elötti és csakis aznap lehet lány .Feltéve ha a termékeny 13(zöld nap) nem esik egybe vele ,vagyis itt pont az a lényeg hogy ne a termékeny napokon legyetek eggyütt mert csak igy bíztos a végeredmény.
Remélem érthető voltam ha nem nyugodtan kérdez?ha tudok segítek.
Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Köszi, hogy válaszoltál! Akkor még kérdeznék, mert akkor valsózínűleg rosszul értelmeztem valamit.
Én úgy tudtam, hogy a megadott piros napok valamelyikén kell együtt lenni, hogy az utolsó piros napra (Jónás napra -nekem január 7) odaérjenek a spermiumok, és kislány legyen. Légyszi írd le, hogy akkor hogy is van ez? Nekem percre pontosan január 7 10:57 a születési dátumom óra percem alapján, és 36 órával előtte gondoltam a dolgot, tehát január 5 22:57 körül. Szerinted így esély van lányra, ha lányt ír, de pl. 5-én fiút a holdnaptár szerint?
A másik kérdésem, hogy a zöld napoknak miért 13 napnak kell lenniük? Nem csak 6 nap?

Fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!
Nekem a használati utmútatóba írta a Jónás,hogy egy nappal a teli piros nap elött ő bíztos tudja miért.Ha január 7 az utolsó piros akkor 6.án kell eggyütt lenni.a zöld napokat úgy tudod kíszámolni,hogy a mensi kezdő napjához hozzáadsz 15 napot és +-6 nap elöre és hátra igy kapsz 13 napot aminek nem szabad egybe esnie egy piros nappal se mert nem bíztos a baba neme.
Üdv:henus
henus
 
 


Szia Henus!

Köszi a választ! Remélem összejön, de az sem baj, ha kisfiú! :)

fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!
Nekem két fiam van imádom öket, persze nem tudom ha valamelyik lány lenne akkor akarnék -e harmadik babát ,mindenesetre 2-3 éven belül jó lenne egy kislány.A lényeg hogy egészségesek legyenek!
Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Persze, hogy az egészség a legfontosabb!!! Természetesen nekünk is!!! Csak esélyt szeretnék adni egy kislányak is, ugyanis a férjem családjában eddig csak fiúk születtek. A férjemmel egyidős rokonok is mind fiúk, és az azok gyerekei közt sincs egy lány se. Úgy hogy ha kislány lenne, nagy lenne a meglepetés! :)
Majd beszámolok, hogy mi lett, persze csak ha érdekel :) Holnap akció... :)

fix.b
Vendég
 


Sziasztok!
Szia fix.b!
Nekünk a január vége a jó,ha minden igaz. :)
Puszi Petinek!
.jandi
 
 


Szia .jandi!

Kíváncsi vagyok nagyon, hogy össze jön e valamelyikünknek :)
Puszi Milánnak!

fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!
Nagyon remélem,de ha mégse majd a harmadik hátha kislány lesz! :)
Puszi
.jandi
 
 


.jandi!

Mi nem hiszem, hogy vállalkozunk 3-ra, mert aztán úgy járunk, mint anyósom :) 3 fia van...

fix.b
Vendég
 


Szerintem mi se,mert apa már nem olyan fiatal!:-)
Bár ki tudja mit hoz a sors.
.jandi
 
 


Szia Fix.b!
Ma egy kicsit lazitottam most értem csak rá válaszolni.Hidd el nálam jobban nem sokan akarják,hogy lányuk legyen én egy időbe szinte görcsösen akartam.Nálunk se sokkal jobb a helyzet mint nálatok az én tesomnak is két fia van ,mint nekem a férjemnek is fiú testvére van és a rokonságba is több fiú unokatesom van mint lány viszont a lányoknak meg fiaik vannak.Szoval szinte sehol egy lány.Ráadásul nagyon sokan mondják,hogy na mikor vállaltok be egy harmadikat hátha lány lessz mintha csak meg kéne rendelni!
Én érzem ,hogy most összejönne de a férjem lazitani akar egy kicsit csavarogni még a 3.elött.Bocs kicsit hosszúra sikeredtem.
Henus :lol: :lol:
henus
 
 


Fix.b és Jandi!
Ja és mindkettőtöknek szoritok hogy összejöjjön és várom a beszámolot a végén.
Üdv:Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Én most úgy vagyok vele, hogy arra számítok, hogy kisfiú lesz, és akkor csak meglepetés érhet! Mindenesetre nem akarjuk majd tudni a nemét, majd kiderül, ha megszületik. Mert pont nem akarom ezt hallgatni férjem "kedves" rokonaitól, hogy majd a harmadik lány lesz... Anyósom is azért vállalkozott a 3-ra (37 évesen), hátha lány... Sőt, amikor meg tudtuk, hogy kisfiunk lesz (12 hetesen), még akkor is azt mondta, hogy ez még nem biztos, még lehet lány! Ezen nagyon kiakadtam, és nagyon örültem, hogy fiú lett!!!! Peti tényleg egy nagyon imádnivaló kis pasi :)
Bár el kedztem tegnap este elolvasni ezt a fórumot a legeslegelejéről, és ott azt írták, hogy a Jónás könyben az van, hogy a második gyerek neme az első születésének a pillanatában eldől! Neked erről mondott valamit a Jónás doki?

Kellemes 7végét!

fix.b
Vendég
 


Szia fix b.!
írtam már kétszer is választ de a gép letőrli.
henus
 
 


Szia Henus!

Megírhatod ide is:
fix.b@freemail.hu

fix.b
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: