Új privát üzeneted érkezett!

Azért , hoyg ne legyen egyszerű az élet. ma a barátnőm behivott meló ügyben a munkaheléyre. És fel ajánlottake gy állást. Jan 2-tól kezdhetek. a yges lejár dec20-val. Igen ám de van két hónap szabim. Ki kellene vennem és mehetnék dolgozni. De én babát szeretnék. És ha oda megyek és babaás leszek az nagyon etikátlan dolog ah bejelentem bocs de babát várok. Nem tudom mit tegyek. Merta régi helymen is várnak csak elköltözött most 1hónapja a cég jó messzire. Napi 2,5 óra oda és 2,5 óra vissz alenen az út. Nagyon sok. Igy nem megyek vissza oda. viszont ha rizikozok hogy addig jön baba és nem jön akkor mit csinálok??
Jajj de nehéz ez!!

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu
ha tetszik a "január 2"-ai állás nyugodtan kezd el. ( a régi helyen kiveheted a szabidat. a két hely lehet átfedésben, ennek nincs akadálya.) azt, hogy mikor jön a baba, nem lehet tudni. én anno 2005 augusztusában azért nem vállaltam el egy állást, mert akkor határoztuk el a párommal, hogy babát szeretnék. és végül csak 2006 májusában lettem terhes. sajnos ezt nem tudhatod, mikor jön a tesó! reméljük azért már nem kell sokat várnod. meg mostanában tuti hogy sokan keresnek állást(meg fognak is), hamar találnak majd a helyedre mást. bár nem tudom mi az a munkakör amit betöltesz majd. végülis neked kell dönteni, csak leírtam néhány megfontolandó szempontot. :wink: :roll: :D

Kép

Kép
syrynx
 
 


Syrynx: Hogy érted hoyg a két hely lehet átfedésben?? Mert ha kiveszem a szabimat akkro nem tudok elmenni dolgozni az új helyre. Max kifizetik a szabimat. De akkro dec 31 el fel kell modnjak., jan 2 vel az új állásban belépek. 4hónap ott a próbaidő.

Kép
csucsu05
 
 

 
 

Csucsu: én is amondó vagyok, hogy vállald el az újat, főleg ha közelebb van. Én mostanában úgy gondolkodom, hogy mindig csak a lehető legközelebbi célt veszem figyelembe. A többi majd lesz valahogy. Neked meg amíg nem vagy terhes az a lényeg, hogy minél hamarabb hazaérj a mhelyről. És ha meg dec. 31-el felmondasz és jan. 2-vel kezdesz az jó, nem? Ha meg terhes leszel akkor is még több, mint fél évet dolgozhatsz. A barátnőd biztos megérti, a többiek meg majd úgy tudják, hogy véletlen volt. :D :evil:
Ezt az átfedést én sem értem.

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál....Neki sem tetszik a mensi előtti egy hetes barnázás így elindul a kivizsgálások sora. Először is csinált egy rákszűrést, 2 hét múlva lesz eredmény. Mától reggeli hőmérőzés grafikon készítés, hogy lássuk van-e peteérés. Barnázás előtt 1-2 nappal rutascorbin amíg meg nem jön a mensi valamint következő mensi 3. napján vérvétel. "Csak" ennyi! :D
De legalább alaposnak tűnik és ez megnyugtat egy kicsit.
Csucsu: sajnálom, hogy nem lettél kétcsíkos, de ami késik nem múlik. És szerintem nyugodtan fogadd el az új munkát, talán a változás és az új környezet meghozza a második csíkot is. :wink: Azzal pedig, hogy etikátlan ne foglalkozz! Most te vagy a fontos és ha neked így praktikus és ésszerű akkor vágj bele! :D Bocsánat, hogy belekotyogtam... :oops:
Nekem ma egyke estém van. Soma alszik, a párom elment kicsit kikapcsolni a barátaivalén meg végre teljes nyugalomban lustálkodok a tv előtt, netezek és nassolok! :lol:
Mindenkinek jó hétvégét! J.

Kép

Kép
somaanya
 
 


somaanya:Nekem is pár hónapja 1 hétig barnázásom van a menszi előtt! :? :evil:
Azért ha megtudsz valamit erről,mindenképpen írj!
Te szedsz valamit?

Kép

Kép
syl100
 
 


Somaanya: Dehogy kotyogtál bele. Köszi inkább a hozzá szolást.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu!

A helyedben én is elvállalnám az állást! Amit Kinga leírt, mintha én írtam volna. :lol:

Most jöttem vissza a dokitól és láttunk egy 9mm es dobogó szívű babácskát. :D Viszont érdekes, de az uh gép még nem írta ki a korát, így a doki kiszámolta és 28-30 napos ciklusom alapján 6 hetesnek tippelte. Ez vajon hogy lehet? :shock: Ez a vonalzó meg sokkal idősebbre írja... :roll: De ha én is kiszámolom, szept. 25én volt az uccsó menszim, akkor is többet számolok. Nem értem a doki hogy számol... :roll: Csütörtökön elmegyek azért a kórházi dokihoz is, kíváncsi vagyok, ő mit mond.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: Gratula a dobogó szivecskéhez. Nem értem hisz az utolsó mensihez igazitják a terehsséget. az a biztos. Leheta dokid a Pé-től számolta. Egy biztos a 12. heti uh eredménye lesz a mérvadó.

Kép
csucsu05
 
 


Lányok!
Más topikokban lakom, de talán itt adhattok nekem egy kis reményt, vagy kezdhetek aggódni. A 12. ciklusnapon óta van megjövős érzésem a poakomban, néha derékfájással megspékelve. Ma a 26. napomon vagyok, azaz két hete azt érzem, meg akar jönni. Először csak a peteérésre csanakdtam, de ahogy teltek a napok, rájöttem, az nem lehet. Most meg már annyira izgulok, vajon megön-e vagy sem. Péntekig ha nem jön meg, akkor tesztelek. Annyira szeretném, ha baba lenne a dologban. De ha médsem, akkor mi lehet? :?
Köszönöm, hogy így bekukucskálóként is válaszoltok!

Szép, mosolygós napot!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Tabati!
Gratulálok!!!! :D

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


valaki adjon jó tanácsot[/img]
mari01
 
 


syl100 írta:somaanya:Nekem is pár hónapja 1 hétig barnázásom van a menszi előtt! :? :evil:
Azért ha megtudsz valamit erről,mindenképpen írj!
Te szedsz valamit?


Ha kiderül valami megírom. Egyenlőre semmit sem szedek. :-)

Kép

Kép
somaanya
 
 


Katerina: Kiváncsi vagyok lezs e pocaklakód. nekem most jött meg 5napja. És nekem is a félifdőtől volt mensis tünetem. És mégsem lett baba. :( De ez nem jeleneti azt, hoyg neked nem lesz. Csak azért irtam mert én is a PÉ-től végig mensi érzéssel küzdöttem.

Kép
csucsu05
 
 


Katerina!

Nekem a babás ciklusom teljesen ugyanolyan volt, mint a többi. Ezzel nem lelombozni akarlak, reménykedni mmindig reménykedtem én is, csak ha mégsem, akkor se keseredj el sokáig. :wink: Természetesen megy a drukk! Hány naposak a ciklusaid? Szerintem az utolsó ciklusnapon nyugodtan tesztelhetsz, előtte nem érdemes.

Mari!

Milyen tanácsot adjunk? :lol: Kérdezz!! :lol:

Csucsu!

Végül én is arra jutottam, hogy valszeg az ovutól számolja a heteket, de van még ilyen doki, aki akkortól számolja? :shock: Tudomásom szerint minden vizsgálatot a mensihez mérnek! Akkor később fog elküldeni a 12. hetire is? :shock: Na, csütörtökön megyek inkább a kórházi dokihoz, hátha mást mond. Nem veszítek semmit, ha meg ugyanazt mondja, akkor elfogadom.

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati:ne aggódj,vagy tényleg az ovutól számolt vagy az uh gép nem jó méretet mért.Ami elég sokszor fordul elő.Nekem pl 5 héttel nagyobb babát mérnek mindig de az már túl sok lenne,egy egész ciklus...az pedig tuti hogy az utolsó menszim mikor volt.
A dobogó szivecske a lényeg és a kórházi doki ebben meg fog erősíteni :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Bocs, hogy újra beleszólok...

Tabati!

A 12. heti UH alapján fogják végleg eldönteni a baba korát, ha eltérő a menstruációtól számítottól. A 9 mm egy átlagos 6 hetes 5 napos baba mérete.

Két oka lehet:
Később (is) volt péd, és így valóban egy héttel kisebb a baba.
Vagy olyan mint az én két fiam, és az elején lassabban nő, de a 12. hétre behozza a lemaradást.

Tehát nyugi! Minden rendben.

És azt nem is említettem, hogy lehet, hogy elmérte a doki. Bár ennek azért kisebb az esélye, mert egy 7+5 hetes terhességnél, már 14 mm a baba.

Itt van egy táblázat:

http://www.mamanet.hu/kismama/magzat.html
Vendég
 


Mari: Mivel kapcsolatban ?

Kép
csucsu05
 
 


Lyndee! Chaterine!

Az a helyzet, hogy a gép nem mért semmit, a doki az uccsó mensim meg a ciklusom alapján számolta ki. (félreértett, mert megkérdeztem, hogy hány hetes a baba, csak nem akartam hozzátenni, hogy az uh szerint, nehogy megsértődjön, hogy az ő véleményére nem vagyok kíváncsi, mert a mensim szerint én is ki tudom számolni. :lol:

Amúgy én láttam más táblázatokat és teljesen eltérő volt mindenhol. de annyira, hogy volt egy, ahol a 9mm es babára 8 heteset írtak. :shock: Na ezt azért nem hiszem.

Na ilyenkor bánom, hogy nem irogattam a naptáramba az együttléteket! :evil: Úgyhogy hajrá lányok irogatni a tudatlanság elkerülése végett! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: De ha irogatod akkor sem biztos semmi. Hidd el max a 12 uh-on be fogják tudni mérni és akkor biztosan fogod tudni mikro fogsz szülni.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu!

Én tulajdonképpen azért akartam tudni, mert van most olyan lehetőség, hogy ingyen csinálnak kombinált szűrést a 12. héten. Vizsont nem minden kórházban, úgyhogy gondolom jó korán be kell jelentkezni, hogy legyen időpont (igaz, hogy állítólag a 12-14. hétig lehet ezt a vizsgálatot megcsinálni :roll: ), mert azért senkinek nem mindegy, hogy 25 ezerért, vagy ingyé csináltatja. Csak ezért indult el bennem ez az egész para, hogy nehogy lemaradjak, de mindegy, majd kb-ra belövöm, vagy majd csütörtökön egy normálisabb dokival megbeszélem (remélem jól áll hozzá majd, mert ez a doki el sem hitte, hogy létezik most ilyen ingyenes vizsgálat, konkrétan hülyének nézett, kinevetett :evil: )

Ja! És kb. ünnepek előtti hétre esne szerintem, akkor meg mindenhol őrültekháza lehet.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Ingyenes vizsgálathoz vinned kell a kórházi UH leletet, mert arról írják rá a terhességi kort. Vannak kórházak, akik nem is tudnak róla. De nincs mindenkivel szerződés.

"A program jelenleg már fut, az ingyenes Down-kór-szűrés az alábbi intézményekben, központokban érhető el: Székesfehérvár - Család- és Nővédelmi Központ, Cegléd - Toldy Ferenc Kórház és Rendelőintézet, Szentes - Városi Kórház, Mohács - Városi Kórház, Marcali - Városi Kórház, Nyíregyháza - Jósa András Megyei Oktató Kórház, Fonyód - Egészségügyi Kht., Mosonmagyaróvár - Városkapu Egészség Centrum. Budapesten a Margit Kórház, a Szent István Kórház, a Szent Imre Kórház, a Bajcsy-Zsilinszky Kórház, az Állami Egészségügyi Központ és a Szent Rókus Kórház kötött együttműködési megállapodást Magzati Diagnosztikai Központtal. További egészségügyi intézményekkel is folyamatban van az együttműködés kialakítása. "

De már volt olyan is, aki felhívta a Magzati diagnosztikai centrumot, és ott érdeklődött, hogy megcsinálják-e ingyenesen, ha viszi sz UH leletet. Szerintem megpróbálhatod Te is.

http://www.sejtbank.hu/hirek/ingyenes_d ... szures.php
Vendég
 


Cat: Jó tudni erről.
És ha ingyenes miért ne lehetne kihazsnálni

Kép
csucsu05
 
 


Cat!

köszi én is a sejtbank oldalán olvastam, már a kórházat is kinéztem ami hozzánk a legközelebb van. :wink: Csak épp a doki nem hitt nekem, ami nem esett túl jól.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: szerintem (bár tudom, hogy én is ugyanezt csinálnám) ne számolgass, meg foglalkozz azzal, hogy mit mondott. A lényeg, hogy dobog a szívecskéje. És mint a gyerekek a magzatok sem egyforma tempóban nőnek, ahogy Catherine is írta. Egyébként az uh készülék minőségétől is függ, hogy mit hogy lát, meg mér, meg aztán az is egy külön szakma. Az én régi dokimnak is volt uhuja a magánrendelőben, de mindig a kórházi uhu alapján mondott véleményt. Egyébként meg Mátét is a végén több, mint 3 kg-nak mérték aztán megszületett 2,8 kg-val. És tényleg a kórház a tuti. (Az meg azért elég elképesztő, hogy nem hallott még erről az ingyenes lehetőségről. :roll: )

Nálam semmi újdonság, tegnap voltam, most a jobb oldalamon látott 11 mm-es tüszőt, ugyanakkor a múlt heti ovu utáni állapotot meg a bal oldalon látta. A méhnyálkám meg vékonyabb lett. :shock: Holnap megint kell mennem.

Kép
németh
 
 


Kinga: mitől lett véknyabb a nyh-ád??

Kép
csucsu05
 
 


Hát azt mondta, hogy lehet, hogy nem volt tüszőrepedés és hamarabb meg fog jönni. Csak azt nem tudom, hogy akkor az a másik meg mi. Már a köv. hónapra készül? Na majd holnap jól kikérdezem. Csak olyan béna vagyok, hogy ha ott vagyok mindig elfelejtek valamit megkérdezni és csak utólag jut eszembe minden. De hát bugyi nélkül továbbra sem nagyon megy a dumcsizás. :roll:

Kép
németh
 
 


Kinga: Ez igy van. Jót mosolyogtam:) Tényleg igy avn velem is bugyi nélkül azt se tudom mit kérdezzek csak öltözhessek már fel végre:)

Kép
csucsu05
 
 


Ugye? És ráadásul itt utána nem is mindig van lehetőség a dokival beszélni, öltözés után irány haza!

Kép
németh
 
 


tabati:szerintem a kórházi doki majd mindent elrendez.Egyenlőre az utolsó menszivel számolj és menet közben majd kiderül mi is az igazság.
Utálom ha egy doki ennyire bunkó hogy hülyének nézi a kismamát,közben pedig ő a felvilágosulatlan.Mindenképp meg kell hallgatni egy másik doki véleményét is.


Kinga:tiszta rejtély a ciklusod.csináld azt ha bemész a dokihoz egyből tedd fel a kérdésed mert még akkor talán nem vagy annyira zavarban és ő majd menet közben megválaszolja.Egyébként szoktál kapni vmi progipótlást?

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee: hát eddig csak az inszem után kaptam utrot.

Kép
németh
 
 


Kinga!

Én sem értem már a ciklusod :roll: , de elég ha a doki érti. :lol: Azért kérdezd meg, én is megőrülnék, hogy nem értek semmit! Amúgy nálunk az sztk-ban is úgy van, hogy a vizsgálat után fel kell öltözni és még vissza kell menni a dokihoz. Pedig sok problémám van más dolgokkal, de ezek szerint ez jól működik.

Lyndee!

Azt hiszem te kérdezted még a múltkor (csak elfelejtettem rá válaszolni :oops: ), hogy végül melyik vitamint szedem. Amit eddig szedtem az elfogyott és a patikában érdeklődtem a femibion után, hát jóval drágább, mint a másik, viszont 2 része van. Az egyiket a 12. hétig kell szedni a másikat meg utána. Mivel az elsőből van 30as kiszerelés és nekem kb. annyi kell még, meg a doki is ezt mondta, megvettem azt és szerintem talán ettől enyhült a hányingerem. Nem tudom biztosra, de tény, hogy mostanában jobban vagyok.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok lányok!

Elnézést, hogy így ismeretlenül bekukkantok hozzátok egy másik topikból (PCOS lennék amúgy), de lenne olyan kérdésem, amire lehet, h. itt kapok választ... :)
Első clostis hónap+choragonos tüszőrepi utáni 12. napon vagyok éppen, a mai teszt Hcgbéta: 3.1, a Progeszteron: 37.7 nmol/l. A doki azt mondta tuti, h.volt ovu., ez lehet koraterhesség is, de kisség alacsony még a Hcg, h. ezt biokémiai terhességnek nevezzük. Van vmi. tapasztalat, h. milyen gyorsan emelkedik a hcg, esetleg mikor érdemes tesztelnem ilyen mai érték mellett?

Köszi előre is.
Jajjj, és bocs az ilyenkor valószínűleg szokásos türelmetlenkedős kérdésért... :oops:

Üdv,
Nocciola
nocciola
Budapest II. kerület
 
 


Szia Nocciola! Én is Pcos vagyok ,nekem volt nem rég egy biokémiai terhességem. Amikor meg kellett volna jönnie akkor a hcg-m 149 volt. Azt tudnod kell, hogy 50-től mutat tuti terhességet és 48 óránként duplázódik az első 6 hétben, utánna 72 óránként teszi ugyanezt. A pcos topikba még dumcsizhatunk. :D
Vendég
 


Szia Nocciola

bemásolok neked egy táblázatot az internetről szedtem.

Hetek az utolsó menzesztől számolva hCG szint (mIU/ml)
3 5 - 50
4 3 - 426
5 19 - 7,340
6 1,080 - 56,500
7- 8 7,650 - 229,000
9-12 25,700 - 288, 000
13-16 13,300 - 254,000
17-24 4,060 - 165,400
25-40 3,640 - 117,000
látszik hogy elég nagy a szórás. a 4. héttől (28. nap) már 3-426 lehetséges. viszont egy barátnőmtől hallottam, aki laborban vetette le a vért, mert felmerült a gyanú, hogy terhes és ott azt mondták akinek 25 fölötti az érték, azt tekintik terhesnek. szerintem 1-2 nap múlva csinálj tesztet és akkor kiderül mi újság. de a dokid is mondja majd hogy mi a helyzet. hát a türelem ilyenkor senkinek nem az erőssége. :oops:

Többiek
én a 27 és 29. napon csináltam 10 es érzékenységű tesztet és sehol semmi. vagyis úgy tűnik nincs baba. de még nem jött ugye meg és addig van remény. mindenesetre december 9-ére bejelentkeztem a nőgyógyimhoz. (úgyis esedékes a rákszűrés.) és kérek hormonvizsgálatot. párom is rábólintott. ez a helyzet.

Kép

Kép
syrynx
 
 


Syrynx: Kiváncsi vagyok hátha lesz azért baba. A hormonvizsglat meg jó ötlet:)

Kép
csucsu05
 
 


tabati:nagyon jó lehet ez a vitamin,hogy jobban vagy tőle.Én mit nem adtam volna annak idején ha valaki ajánl vmi tuti biztos módszert hányás ellen. :wink:
mikor mész a másik dokihoz?még a héten?
Tudja már mindenki a családodban a jóhírt?


syrynx:azért drukkolok míg piri nincs.De ha mégis lenne a hormonvizsgálat jó 5let!

KépKép
lyndee
 
 


Lányok,

köszi nagyon az infókat:)
Akkor még van egy pici remény!
Persze én is azonnal, mindent akarok. Annak is örülni kell, h. ha clostival is, de van pé., és ezek szerint (még mindig) átjárható vagyok, és a p. meg tud termékenyülni. Ha nem most, majd a következő hónapban sikerülhet.
De azért hogy várom a hétfőt, amikor tesztelni fogok (addig kihúzom valahogy)-ha addig meg nem jön.

Nocciola
nocciola
Budapest II. kerület
 
 


Syrynx, Nocciola!

Látom azért most is van kinek drukkolni! :wink: ++++++++ :D


Lyndee!

Holnap megyek, jó korán 7 óra 20ra. Eléggé izgulok, hogy mi lesz, főleg, hogy a doki hogy áll hozzám meg ilyenek miatt. Meg kíváncsi vagyok, hogy 4 nap alatt mennyit fejlődött a babánk. :D Úgyhogy drukkoljatok nekem is! Sajnos utána megyek dolgozni, valószínűleg csak este tudok írni nektek, hogy mi volt.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: nagyon kivi vagyok, hogy mit mond a doki! Majd gyere gyorsan!

Syrynx, NIcciola drukk nektek!

Nálam az a fejlemény, hogy ebben a hónapban nem volt normális peteérésem, úgyhogy jövő ciklusban kapok gyógyszert. És amitől kiver a víz: már a 3. napon kell mennem. :shock: :roll: :shock:

Kép
németh
 
 


Kinga:Mit kapsz majd?Clostit?
Mikor kell neked megjönnie?

Kép

Kép
syl100
 
 


Nem tudom mit kapok majd, azt mondta, hogy gyógyszert, meg lehet, hogy szurit is.
Vagy a hétvégén vagy utána a napokban fog megjönni.

Kép
németh
 
 


Értem!
De azért csak van egy kis esély arra,hogy babás vagy?Nem?

Kép

Kép
syl100
 
 


Hát nem hiszem. Nem volt normális petém, ami esélyes lehetett volna. De mindegy, most várom, hogy jöjjön meg, aztán végre megint történik valami érdemleges.

Kép
németh
 
 


Te hol jársz? És végül mi volt a dokinál?

Kép
németh
 
 


Nekem ez a 10.cn-m.Holnap megyek tüszőnézésre meghogy van-e cisztám ami szerintem megint van!
Voltam 3.napi vérvételen talán holnapra meglesz az eredmény ,és majd megyek 21.napira is!

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/0 ... 39200_.png

Kép

Kép
syl100
 
 


Syl: miből gondolod hoyg van cisztád??


tabati: kiváncsi vagyok mit modna doki és szimpi lesz e. Majd várunk ám a hirekkel.

Kép
csucsu05
 
 


Tabati, köszi a szorítást, kiváncsian várjuk a jó híreket :D

Syrynx, elnézést a kissé bugyuta kérdésért, de melyik teszt a 10-es érzékenységű (gondolom ez a legérzékenyebb keresk. forgalomban lévő)? Nekem otthon már beizzítva vár 2 teszt is, de nem látom rajtuk sehol, h. milyen érzékenységűek...
Syrynx, nem lehet, 1-2 napot csúszott az ovu. és akkor még jók ezek a szintek?Akkor még lehet belőle babó... :)
Köszi előre is.
nocciola
Budapest II. kerület
 
 


Nocciola: Ha gyóygszertárban vetted akkor a teszt 20 avgy 25 erősségű. Iylen számot keress rajta. A 10-es teszteket a babaneten lehet venni. Az lapteszt de nagyon érzékeny.
Szoritok én is neked:)

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu:_Csak abból,hogy már az 5.cn-től érzem nagyon a bal oldali petefészkemet!Szerintem korán lett volna még,hogy a tüsző legyen akkora ,hogy fájjon!

Kép

Kép
syl100
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: