Új privát üzeneted érkezett!

Áfonya! :)
Csak az ikrek gondoltata legyen a legnagyobb problémád :shock:
Ha a hormonokra gondolok, akkor valahogy mindigg három érett petesejt ugrik be, hármas iker szüléssel megspékelve :?
Na de jöjjön aminek jönnie kell.
Itt minden lelki támogatást megtalálsz :)
Itt már minden baba topik baba :lol:

Asszem megint eszem cseresznyét :roll:

Kriszta!
Hétvégén nem mentek esetleg anyósékhoz???

Asszem holnap levetetek egy cortisolt és a friss eredménnyel megyek... mert még mindig nem sikerült beszélni :oops:

.....vagyok....

Van valakinek valami jó kis hormon eredménye???
Már elemezgettünk. Ennyire sinen van mindenki??? :lol:
Vendég
 


Őszintén szólva nem akarok ikreket :oops: még kettőt se nagyon, hármat meg... persze ha 3 jön 3 fog megszületni, én nem adatok a dobogó szívecskéjébe káliumot vagy mifenét, nem stílusom a gyilkosság.
Vendég
 


Áfonya!

Én akkor sem hagynám a lapart, ha nem jön össze hormonokkal most azonnal. Tényleg a legjobb példa erre Ginuska, hogy PÉ-hez és a metformin hatásához idő kell.
Visszafordíthatatlanul károsítja a petefészkedet, van egy csomó ritikó, és NEM TUDJÁK GARANTÁLNI, ha műtenek utána terhes leszel, vagy egyáltalán lesz Pé-d.
A legtöbb lány itt azt írta, nem lett semmi műtét után, még rendes cikusa sem.

Babancs!
na neked csak annyit akartam írni, hogy hidd el, állandó gombás fertőzés és hólyaghurut mellett egy rendes aktust nehezebb összehozni, mint egy gyereket! :D
Szóval teherbe lehet esni akármilyen makacs gomba meg hurut mellett is, erre Domi a bizonyíték. ne aggódj, ez nenm lesz akadálya a gyereknek.
Mi Csakeggyel párszor átbeszéltük ezt a hólyaghurut témát, tényleg nyithatnánk egy ilyen topicot!

Az én esetem a "kezelhetetlen" kategóriába tartozott. Azaz kb.20 éves korom óta MINDEN egyes aktus után hólyaghurutom lett, ha bekerült az ondó a szervezetembe. Mondhatnánk, hogy a pasi fertőzött meg, de ez csak tőlem fügött, mert az egyetemen kipróbáltam, sajna új pasival is ez volt a helyzet elsőre. :oops: (csak apa ne olvasson ide :lol: )
Amúgy mindig negatív volt minden laborleletem, se trichomonas, se gomba, se baci soha egyetlen alkalommal nemvolt a kenetben. Vizeletben NÉHA colibaci, de többnyire az is steril volt.
persze apát is vizsgálták oda-vissza, urológus, prosztatakenet, ondócentrifuga: SEMMI.
mellesleg a dokim csak annyit mondott, gombát labor nem tudja kimutatni, ő csak ránézett a hüvelyváladékomra (bocsi) és már mondta is, hogy van gomba.
egyetlen megoldás az volt, hogy apa nem ment el bennem, de így is volt minden hónapban hurut, de legalább nem minden együttlét után. :cry:

megoldás:az később, mert körmöt kell vágni a gyereknek, meg jön a foci! :lol:

ha-ha :lol: , ha már brazil szappanopera vagyunk, azok is mindig a megoldásnál hagyják abba az epizódot! :lol: Szal köv. hsz!

Kép

Kép
rejo
 
 

 
 

Nahát csajócák!

Mindenki meccset néz ? :?: :shock: :?: Pedig most szünet van :lol:

Se fejfáájás, se hólyaghurut, se egyéb nyavaja. :wink:
Mingyá összeesek a fáradtságtól. Nem is értem ezek a focisták, hogy bírják ilyenkor? Amikor minden rendes ember alszik :?: :?

Rejóka!
Ez a folytatás következik, nagyon tetszik :)
Hát igen.
Ahogy Espero is mondta, olyanok vagyunk, mint egy tisztességes szappanopera.
Van itt minden: sírás, öröm, izgalom, anyós történet, szerelem, SZEX, baba, nem baba, gyermeknevelés, fogyókúra, betegség, egészség, munka, családi konfliktusok, barátságok, sértődések. Kihagytam volna valamit??? :shock: Hehe. ... ..... ...

....vagyok....
Vendég
 


Kavicska!

Én egyébként értelek. Én is igy voltam vele...babát akartam minden áron. És végigcsináltam mindent. De hát...itt vagyok, még mindig baba nélkül

gina
Vendég
 


Ginuska!
Ezt a legutolsó hsz-dat Áfonyának szántad, ugye??? :)

A gyermek utánni vágy igen erős tud lenni.... De mindegyikünknek össze fog jönni. Meglátjátok.
Én belőlem most a próféta beszél. :)

Jó éjt Mindenkinek.
Aludnom kellene.
Sok puszika. Kilépek.
Vendég
 


Hólyaghurutos lányok!

Próbáljátok ki a medveszőlő teát. Rejo, te most terhesen ne, majd utána...

Velem csodákat tett... Egy időben már én is itt tartottam, hogy amikor nem szedtem antibio-t, az első együttlét után azonnal visszajött... Semmit nem találtak, páromnál sem, illetve nálam néha a hüvelykenetből egy kevés E.coli-t tudtak kitenyészteni, amire nődoki véleménye az volt, hogy a hólyaghurut nem ettől van, az urológus szerint pedig egyértelműen attól....
Amikor rátaláltam a medveszőlőre, a hatást én sem akartam elhinni. Anitbogyó nélkül meggyógyított, ami hatalmas nagy dolog volt, mert addigra már szinte létezni sem tudtam gyógyszer nélkül (vagy a szexről kellett volna lemondanom :oops: , de hát akkor voltunk friss kapcsolat a párommal, az nem ment...)
Mostmár 4 éve, hogy nem szedtem antibiotikumot. Nem mondom, hogy néha még mindig nem jön vissza a hólyaghurut (ez biztos hajlam kérdése is :(), de kezelhető.

Az urológus annak idején nagyon örült neki, hogy ez a tea ennyire bevált nálam, mert azt mondta, hogy az antibio-tól már a saját ellenálló képességem is legyengült teljesen...

Szóval a medveszőlő kifejezetten az E.coli okozta hólyaghurutra hatásos, ha időben elkezditek inni, már az első jelekre, csodákra képes...

puszi, Almodo
almodo
 
 


Sziasztok!

Én csak olvasó üzemmódban müxöm 2 napja, most is csak körmötlakkozni ültem ide a gép elé, gondoltam beleolvasok mi történt veletek.
Erre mit látok:
Áfonya máris laparon töri a fejét!!!!!!!!!

ÁFONYA NEEEEEEEEE!!!!!!!!!
FELEJTSD EL!!!!!!!
ÖRÜLJ A METFORMINODNAK ÉS NE AKARD TÖNKREB...NI A SZERVEZETEDET!

Amíg az inzulinrezisztenciád nem rendeződik kicsi az esélye a teherbeesésnek, ha meg sikerül is, nagy az esély, h. sárgatest elégtelenség v. más ok miatt nem marad meg a baba!!!!!!!
Én a stimukkal is várnék, bár én éppen az általad leírt szurik kiváltása (!) után estem teherbe (látod én is türelmetlen voltam és ki voltam borulva!!!!!!!!!)!
De a lapar egy műtét, aminek szövődményei lehetnek: fertőzés, összenövések, melyek később éppen a teherbeesést veszélyeztetik, nem beszélve arról, h. öregíti a petefészkedet, kiirt egy csomó később metforminnal simán érésnek induló petesejtet!!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry:
Tudom, h. örülsz, mert azt hallottad tőlük, amit szeretnél, de én akkor is azt mondom, h. az, aki a 21. sz. elején laparozni akar egy PCO-st az nagyon le van maradva szakmailag!!!!! ( Vagy sajnos ez az intézeti protokoll!!! :evil: )

Norka segíts meggyőzni!!!!!!
rambóka
 
 


Szia Almodo!!!

Örülök, h. néha itt vagy!
Hogy vagytok?????
Neked is megpróbál időnként kitörni az Aliened?????? :lol: :lol: :lol:
rambóka
 
 


sorryka...a meccs miat...igen..áfonyának ment volna :)))
:lol:
Vendég
 


ujra

Áfonya!

Én egyébként értelek. Én is igy voltam vele...babát akartam minden áron. És végigcsináltam mindent. De hát...itt vagyok, még mindig baba nélkül

gina
Vendég
 


lányok!

A laparon micsinálnak??

Nekem volt laparom..vagyis igy vizsgálták az átjárhatóságot 2 éve

Gina
Vendég
 



Sziasztok!

Áfonya, te most kaptál metformint, nem? Nemrég még az volta probléma, hogy felírják-e vagy se. Szerintem tessék adni legalább egy fél évet, amíg használ, és ne görcsölj ennyire, mert ilyen görcsben nem lehet teherbe esni. Ez is olyan, hogy minél inkább akarod, annál kevésbbé megy.

Lsd én azt mondtam 3 hónap múlva, ha rendesen lesz mensi, akkor majd figyelünk, mikor kell akciózni... Aztán igazából első hónapban összejött, valószínű azért mert jó időben volt, de egyikünk se gondolt rá, és nem volt semmi kényszer.

Ne ijeszgessek lszi folyton a vetéléssel! Itt a topicban hány csajnak volt? Én azt olvastam egy könyvben, hogy az első 4-5 hétben valóban nagyobb az esélye, de sokan észre sem veszik, utána viszont 2%! Viszont ez az arány a terhesség végéig megmarad.

Érdekes, én csak a savanyú, korai cseresznyét szeretem. Azeket az édes feketéket nem. Nálunk most ribizli és málnadömping van, mert az terem a szüleimnél.
Az enyéim viszont ezek szerint martha modernek, és egészségesek, ott max egyféle süti, az is rétes, vagy gyümölcsös, ásványvíz, és zöldségek, meg saláta. :)

A laparon ha jól tudom kiégetik a petefészkeid egy részét. De ezt meghagyopm az orvosoknak. Valami borzasztó dolog lehet, én ezt sose csináltatnám. Akor inkább az inszem.

Nja sziasztok! Szép napot!
csillagfény
 
 


Lányok! Akar a fene lapart! Én csak terhes akarok lenni. És az is leszek ebben a két stimulált hónapban. Úgy tervezem már az elsőben :) Ha mégsem sikerül most, akkor a protokoll szerint mindenképp 1 hónap stimumentesség következik, utána ismét 2 hónap stimu. Ezt az "üres" hónapot akarják nekem betömni a laparral. Természetesen mindent megteszek hogy mégegy stimus ciklussal odébb tegyem, de ha akkor sem leszek még terhes (az már 5 hónap, abból 4 stimus!!!) akkor én fogom üvöltve követelni a műtétet. Én elhiszem hogy a metforminnak idő kell de nekem meg pont az nincs mert fél évet elbalf*szkodtam kontároknál. És tudom hogy minden műtét kockázattal jár, de műtöttek engem elégszer (császár, vakbél sőt egy laparom is volt már kb 5 éve egy nem létező méhenkívüli miatt) tehát nem félek tőle. Nincs garancia sem, de mire van? A metforminra van?
Na de felesleges is ez az eszmefuttatás, én most az első két szuris hónapomban bebabásodom és olyan szépet szülök hogy csak csuda! Kár hogy nem lehet PCOStopik a neve :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Hat nalunk is megjott vegre a hidegfront, ma reggel, jo nagy zivatar formajaban...nem banom, iszonyu volt ez a hoseg az utobbi napokban. A learazasok is elkezdodtek, ugyhogy tegnap du. fogdoki utan megrohamoztam a kozeli boltokat, es megvettem a nyari ruhataramat...az iden eddig meg semmit nem vettem, vartam a learazast... :lol:
Ramboka, engem kicsit megijesztett amit irtal a panoramas rongentrol...nekem most nemreg volt. A szokasos feleves rutinellenorzesen voltam, es ott a dokinak gyanus volt az egyik fogam (sajna igaza is volt), es ezert az orra ala motyogva monta hogy kellene egy rongent csinalni. Az asszisztens mondta kovessem...bevitt egy terembe, beallitgatott, de semmifele vedoszerkot nem rakott ram, kiment, es a fej forgott korulottem...a doki meg mire visszaertem a rendelobe a szg-en mar kitanulmanyozta a felvetelt...Az egesz volt vagy ot perc, meg annyi sem...kerdezni sem tudtam, annyira gyorsan tortentek a dolgok...
Ramboka, egy off-os kerdes....Szoget utott a fejembe az itteni fogdokis rendszer...ahova jarok, ott harom doki dolgozik, hat rendeloben...Ugy van, hogy nem a beteg jon be, hanem a doki vandorol ket rendelo kozott...Tehat, amikor a doki a masik betegen a vege fele jar a munkanak, akkor az aszisztens behiv, beultet a szekbe, elokeszit mindent, pl. a kepernyon kivetitve a kartonom, papirkendovel letakar.....a doki mikor bejon, csak hozza kell latnia. Amit nem ertek, hogy gazdasagos ez? Minden rendeloben modern szek, rontgen, szg...en azt hittem ezek draga dolgok...itt viszont a dokik duplan megvettek...hogy lehet ez?
Kavicska, tegnap neztem a meccset...ez nagy szo, mert nem vagyok oda a fociert...Hat igen, nagy volt az unneples...Tegnapelott mar lattam a postan egy uj kiadasu belyeget "Merci les Bleus" felirattam.... :roll: :roll: Igy, a meccs elott...hat, vegulis aktualis lett. Lattam Zidan nyilatkozatat is, tok ertelmes ez a hapsi, szimpatikus...ilyet mar nem is vartam egy focistatol (bocs, aki odavan ertuk). :wink:
A holyaghurut temahoz nem tudok hozzaszolni...nekem meg nem volt.
Rejo, orulok hogy elmult a migren...azon mar en is gondolkoztam, mit fogok csinalni terhesseg eseten, mert nekem csak a quarelin hasznal hideg kolaval meg sotet szobaval+ alvassal. Megnyugtato, hogy a quarelin-t lehet szedni babasan.
Afonya, mi fej-fej melett haladunk a tablicskuban.. :lol: Megertem, ha fogytan a turelmed...remelem, hogy hasznalni fog a metformin. Nekem is nehez turelmesnek lennem, mert mar egy eve szedem...Bar, latom, hogy Ginuska meg regebben...En mar kezdek arra gyanakodni hogy mas is lehet nalunk...bar mar szinte minden lehetseges vizsgalat megvolt, ugyhogy nem igazan ertem... :?:
Mindenkinek jo napot!
Alice
alice27
 
 


Sziasztok

bocsi hogy ide pofátlankodom, de a mai Figyelőben megjelent Nóra írása.

Tűréshatáron

üdv
monyo
monyo
 
 


Áfonya!
Persze hogy teherbe fogsz esni. :)
(Megnéztelek a táblázatban - de csak zárójelben merlek emlékeztetni -, te eszméletlenül fiatal vagy, 25 éves, és van már egy gyereked, az az 1-2 hónap, vagy akár a fél év is, nem számít... És most ezt ne úgy olvasd, mint amit egy kismama írt, hanem mint amit valaki, aki már lassan 34 éves. És nem egy nő van, igaz, nem itt közöttünk, aki közel a 40-hez próbálkozik az elsővel, mennyivel "gázosabb" nekik...)

Vöcsök
vöcsök
 
 


Bizony, Figyelő 26. oldal! :)
espero
 
 


"Tűréshatáron - Gyógyszerfelírás eltérő betegségekre (2006/27. - július 6.) Egy, a nők körében viszonylag elterjedt betegség kezelése ismét felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarországon a szigorú gyógyszerfelírási rendelkezések akadályozhatják a gyógyulást."

Ennyit találtam a honlapjukon, de a teljeset nem tudtam letölteni, mert nem vagyok előfizető... :( Ha esetleg valakinek sikerül, közzétenné?
http://www.fn.hu/index.php?id=125

Vöcsök
vöcsök
 
 


A cikk PDF-ben megvan, de nem tudom feltenni, szivesen átküldöm vkinek.
monyo
 
 


Bescanneltem, megfelelően nagyítva azért olvasható, de hogy a fenébe kell csatolni? :?: :?:
A pozitiv tesztemet anno sikerült, de most valamiért nem megy...... :cry:
espero
 
 


Ha a "Kép" gombra kattintasz, nem csatolja?
vöcsök
 
 


Na, az elmélete már megvan, de azt írja ki, hogy hiba történt a feltöltés során. Pech.....
espero
 
 


De kár! Engem is nagyon érdekelne a cikk! Próbálkozzatok légyszi légyszi a feltevéssel!

Vöcsök!
Óriási mázlim van hogy fiatalon álltam neki a gyerekvállalásnak, hisz tudjuk, a PCO hónapról hónapra rosszabb. Ám a gyerekeimnek nem vígasz hogy egyiküket 22 évesen szültem és utána marhára ráértem ha 6-8 év van köztük és már nem tudnak egymással mit kezdeni. Már így sem lehet kevesebb a korkülönbség 3,5 évnél sajnos, én ennyit sem akartam. Persze sokkal rosszabb annak aki közel jár a 40hez és egy sincs neki, komolyan mondom hogy nagyon együtt érzek velük. Nekem egész életemben egy nagy család volt az álmom. Nem akarok senkit untatni de anyám egész kicsi koromban elhagyott, testvérem nincs, egy fiút leszámítva apám első házasságából de őt 18 éves koráig nem is ismertem és soha de soha nem jöttünk ki, szóba sem állunk már egymással. Apám nevelt de ő egy végtelenül egyszerű és hirtelen haragú ember... elég a sirámból, a lényeg hogy soha nem volt normális családom, gondoltam majd én teremtek egyet magamnak sok gyerekkel, békével, szeretettel. Erre jön ez a betegség. Értitek?
Vendég
 


Sziasztok!

Áfonya! Nagyot bölcselkedni nem akarok, de ha valamire megtanított engem a 3 év gyermekért való küzdelme, mire összejött Bogi, akkor az éppen az alázat, és annak elfogadása, hogy a gyermekáldás - esetünkben biztos - nem úgy megy, ahogy azt mi előre megtervezzük. Nagyot akarásnak nyögés a vége! Én is úgy vágtam neki, hogy gyorsan jöjjön össze, mert utálom a munkahelyemet. :oops: Azóta két munkahelyem is volt (vagyis most van a 2.) és csaknem elvégeztem a PhD tanulmányi szakaszt. Bogi lelkecskéje gondolta, hogy "nem úgy van az, hogy te csettintesz, mert neked most így fér bele a karrieredbe a dolog", és azt kell mondanom, talán jogosan.

A laparba, hormonokba dettó ugyanezzel a mentalitással vágtam neki, mint most te, azzal a különbséggel, hogy még gyermekem sem volt, tehát a türelmetlenségem még nagyobb is volt. Az igazság az, hogy még csak 1 éve próbálkoztunk, amikor már megműttettem a petefészkeimet, és rá 2 hónapra már tömtek hormonokkal, miután ezt követően sem volt spontán pé-m. Egyáltalán nem volt. Sőt, hormonokkal is elég nehezen. :shock:
Csak leírom, hogy miután kudarcot kudarc követett, nagyon könnyen végigsodródtam az inszemeken és a lombikokon. És lassan már nem volt előre. Hová? Mit csináljak?
Ezután jött össze spontán a metforminos-Clostys baba. Visszalépés? Annak is vehetjük... de megspórolhattam volna egy csomó szarságot, amin gyorsan (!) felkiáltással végigrohantam ész nélkül. Persze nem is volt, aki vezessen engem, a metforminról alig tudtam valamit...
Mert le kell írnom, hogy azon kívül hogy az idegeimet tönkrevágta a hormonozás, és rengeteg pénzbe került. A hormonképem úgy romlott, hogy az LH szintem nem nőtt ugyan (nem is csökkent), de az FSH szintem megduplázódott. :shock: A doki szerint ez a lapar következménye és a hormonozásé, egyfajta petefészek-öregedésnek tudható be. :shock:
Aztán hogy még színesebb legyen a kép, beleestem a műtéti szövődményesek pár %-ba, ami azt jelentette, hogy gyulladt volt a petevezető a laparkor, vagy ezután gyulladt be, sose tudjuk meg, összenövések keletkeztek, és tavaly augusztusban 2 órás műtéttel raktak rendbe, de egyik petevezetékem ma sem átjárható már. :( (Igaz, a Bogi-féle tüsző azon az oldalon nőtt, tehát valahogy levándorolt a petike.)

Áfonya, ezt csak azért írtam le, hogy mérlegelj. Az alapbajt meg kell szüntetni, tehát a Meforalnak mindenképpen kell egy kis kifutási idő, mire belekezdesz bármibe is, a 2 hónap szerintem kevés. És ha ezt követően mégis nekiugrasz gyorsan a következő lépcsőfoknak, lebegjen a szemed előtt, hogy sajnos így is járhatsz, mint én, tehát sajnos így van vesztenivalód. Míg ha türelmesebb vagy, úgy nincsen, sokszor a kis lépések a nagy lépések. És utána még mindig léphetsz tovább.
Annak ellenére hogy Kavicskánál még mindig nem hozott sikert a metformin, én úgy gondolom, hogy igenis volt haszna mindenképp a szedésnek, még akkor is, ha neki tovább kell mennie esetleg a hormonok felé. Hiszen pont ő emlegetett egy lányt, aki metforminozást követően az első szurizásra azonnal babás lett!

Természetesen ez csak az én véleményem, ezt csendben megjegyzem, nem akarok én már a stílusommal bicskát nyitogatni. :lol:

pusz Norka
Vendég
 


Dehogy nyitogatsz bicskát! Minden hozzászólás nagyon érdekel, bölcs ember a más kárán is tanul. Mindezek ellenére sem látok más megoldást. Ahogy a laparnál vagy a hormonszuriknál, ugyanúgy a metforminnál sincs semmire garancia! Meg kell próbálnom mindent. Szedem a metformint is, mellette miért volna baj egy kis hormonrásegítés? Egyáltalán nincs peteérésem se spontán, se sima clostyra. Ha sikerülne a hormonszurikkal peteérést kicsikarni biztos összejönne a baba is. A lapar pedig még messze, van 2 hónapom teherbe esni ráadásul hatékony szerekkel.
Az "alázat"ról nem írom le a véleményem mert roppant népszerűtlen lennék :)
Vendég
 


Szasztok.

Na visszavonszoltak, úgyhogy itt vagyok.

Valszeg tényleg front lehetett (vagy lehet, hogy a PÉ miatt volt?) + stb. stb. (jelentem vannak dolgok amire mindig felkapom a vizet, front nélkül is... )

Na mindegy. Szóval úgy tűnik most vagyok a 3. dpo-n. Azt nem tudom esélyes volt-e ez a ciklus. Lexarom.

Olvastam a cikket a figyelőben.

Hólyaghuruthoz: rájöttem, hogy a PÉ előtt kb. egy héttel MINDIG van. Pont. Erre kössön csomót aki tud. Én nem tudok. Röhej, de most pont a hólyaghurut miatt kezdtem el nézni az LH szintem és bejött.
Vendég
 


ja... az alázat szóra nekem is bicskák nyílnak a zsebemben...
Vendég
 


Szia Rambóka!

Jól vagyunk, köszi!
Nekem a pocaklakó inkább befelé próbálkozik :). Csücsül a pocakomban, és időnként megtapossa a hólyagom, beleim, amit éppen ér...
Tegnap elmentünk megkukkolni 4D-n, hát sajnos nem nagyon akaródzott neki megmutatnia a pofiját, keze-lába folyton előtte volt. A popsiját bezzeg örömmel mutogatta gátlástalanul :oops: .

És hát még mindig nem fordult be (30. hét), uh-s nőci szerint még kb. 50% esély van rá, bár az ő tapasztalata az, hogy ha a fundus-ban van a méhlepény nehezebben fordul be. Hát nekünk ott van... A fejecskéjét a bordáim alatt gyönyörűen ki lehet tapintani :). Olyan jó megsímogatni...

Ti is jól vagytok?

Áfonya!!!

Bocs, hogy így ismeretlenül belekotyogok... De hallgass Rambókára és Norkára!
Én annak idején Norka tapasztalataiból tanulva próbáltam türelmes lenni, és most a pocakomban van az eredménye. 13 hónapot vártunk rá - tudom nem kevés, de azért mégsem évek - már az orvosom is szeretett volna gyorsítani (a Kaáliban, amúgy nagyon Metformin párti orvos), de én nem hagytam. Amikor már én is kezdtem beadni a derekam, az inszemek előtti utolsó hónapban jött össze, egy kis closti-s rásegítéssel.

Türelem!!!

puszi,

Almodo
almodo
 
 


Sziasztok!

Nekem tetszik Norka véleménye. Egyszerűen, tetszik vagy nem tetszik az élettani folyamataidat nem csak Te irányítod. Ez nem úgy működik, hogy beveszek egy bogyót, és jön a gyerek, beveszek egy másikat, mert éppen most nem jókor jönne, vagy egy harmadikat, mert 4 hete lázas vagyok és dolgoznom kell (nekem volt ilyen, 6 hét láz, és nem akart elműlni!). És a testi folyamatokat minél inkább erőlteted, annál kevésbé megy.

Egyébként nézzétek csak meg, az egészséges Európában és fejlett országokban mennyi probléma van a gyermekáldás kötül, szinte alig van pár, ahol rendben van minden. Szerintem azért is, mert igaz, hogy biokaját zabálunk, de olyan gondolkodással, hogy jó, most 2 évig dolgozom, lakást veszek, aztán egy kocsit, aztán jöjjön a gyerek, de akkor már nagyon gyorsan, mert kifutok az időből, és igazából van rá 1 évem max, hogy teherbe essek nem lehet gyereket csinálni. Aztán ha kiderül, hogy beteg, akkor nosza öljük meg, mert azért nem így gondoltam...

Nem tudom, nekem eddig ha görcsöltem valamiért az sose ment, még a suliban sem. És igenis vannak az életben olyan dolgok, amik nem úgy alakulnak, ahogy mi szeretnénk, vagy eltervezzük, és ez ellen lázonghatsz, de csak még rosszabb lesz.
csillagfény
 
 


Almodo!
Mindenki hozzászólhat, elvégre személyesen nem ismerek senkit (sajnos :( ) így ha úgy vesszük mindenki ismeretlen, a lényeg azt hiszem inkább a segíteni akarás.
Türelem :evil: nincs. 13 hónapot se várnék ha nem muszály. Hiszen vannak igen hatékony gyógyszerek. Mire várnék? Nekem "csak" peteérés kell. És ki garantálja hogy nekem is összejönne 13 hónap múlva?
Megrendeltem a gyógyszertárban (falun ez így megy) a szurijaimat, inkább legyen itthon, hátha hétvégére esik amikor kell (amilyen az én szerencsém erre is fogadni mernék). Tudom hogy sikerülni fog! Inkább a túlstimutól félek.
Vendég
 


Sziasztok!

El kell hogy dicsekedjek! :D
Bő két hónapos metformin szedés után ma lett a 2. ciklusom! :)
Úgyhogy Kavicska ez nem a placebó hatás! :wink:

Áfonya! Nem volt peteérésed? Nekem 2005-ben 3x / 4x volt csak ciklusom, természetesen pé nélkül. :cry:
Hát nem volt könnyű egy sorsod te lány! :cry:
Hogy szeded a metformint? Ugye fokozatosan???

Éljen Csakegy! :)

s olyan erős görcseim vannak, hogy könnyekkel a szemembe írom ezt a pár sort...... de megéri! Boldog vagyok! :lol:

Bee
beebeey
 
 


Csillag!
Szép is ez a gondolatmenet de ne haragudj: Te tán nem "erőlteted a testi folyamataidat"??? Hát te nem szedsz metformint? Amikor én nekiálltam anno nemhogy kocsink, lakásunk se volt, albérletben laktunk. És nem tudom elképzelni azt sem hogy ha rosszkor jön akkor bántsam. Mást tészta ha súlyosan beteg. Nincs hét hogy mindegyikünk bele ne avatkozna a teste dolgaiba. Fogigátló, láz, fájdalomcsillapító, hovatovább szívgyógyszer. Vagy legyünk alázatosak és haljunk meg bátran gyógyítható betegségekben mert az természetes? Ugye beoltatod a gyerekeidet?
A cinizmusért bocsánat, megbántani természetesen senkit nem akarok!!!
Vendég
 


áfonyaaa: ez most fájni fog, de szerintem amíg nem készült fel rá a szervezeted nem fog jönni a baba... vagy ha jön is, kínlódni fogsz a sok hormon miatt amit azért kell majd szedned, hogy megtartsd... ha meg elmegy, a kényszerszünetekkel együtt több időt vesztegetsz majd el, mintha leülnél és várnál fél évet.

Én is fél évet adtam magamnak. Azt mondtam, ha szeptemberben még nem lesz rendszeresen spontán PÉ-m akkor clostyl. Ha lesz és 6 esélyes ciklus után még mindig nem leszek babás akkor meg átjárhatósági.

per pillanat van már PÉ-m még ha a ciklusom marha hosszú is.. de TUDOM, hogy előbb vagy utóbb javulni fog a helyzet és segít a Metformin. A bőrömön már látszik a változás!!!

Ja... az első metforminos ciklusom ijesztő volt, végül Norcoluttal kellett befejezni.. a következő viszont egy PÉ-s 40 napos lett!

Ha akkor feladom és Clostylt veszek be, esélyt se adok a szervezetemnek, hogy rendbejöjjön! A mostani görbém pedig (hiába az 50. nap környékén volt a PÉ) kategóriákkal szebb, mint az előzők... tehát egyrészt mintha rosszabb lenne a helyzet (a 22. napi PÉ-hez képest) másrészt viszont mintha jobb lenne (nem cikázik a hőm a PÉ után).

Szóval élvezd a nyarat! A Clostyl nem cukorka, ha másért nem is, de azért várj még vele, nehogy elszúrja a nyarad...
Vendég
 


Bee!
Örülök hogy örülsz! :)
A sorsommal csak azért hozakodtam elő hogy érthetőbb legyen miért is ilyen fontos (mindennél fontosabb) számomra a gyerek, a nagy család.
Ciklusaim vannak, de mind peteérés nélküli, 4 hónapon át futkostam 2-3 naponta UHra, halovány jele sem volt PÉnek :(
Mostmár asszem kicsit eldugulok, velem van tele a fórum, bocsánat érte!!!
Vendég
 


Bocsi... átgondoltam. Nekem is azt mondta mindenki, hogy Clostyl... nekem meg eszem ágában sem volt... a fejük tetejére is állhattak volna, akkor sem....

Valszeg Te pont ugyanígy vagy ezzel.

Mindenkinek megvan a maga útja amit meg kell járnia... és csak a végén derül ki, jól döntött-e...

Hatalmas tanulási folyamat...

(Én úgy érzem jól döntöttem, semmi visszafordíthatatlant nem csináltam... 31 évesen meg eleve ráérek...)

A lényeg, hogy ne félelemből hozd meg a döntéseidet hanem az összes mellette és ellene szóló érvet mérlegelve...
Vendég
 


Ja...egyébként az elején a metforminnal kapcsolatban is kételyeim voltak... aztán amikor elkezdett hatni be kellett látnom, hogy tényleg gubanc lehetett... és ha akarom, ha nem, enélkül sokkal rosszabb dolgok történhetnek velem a jövőben (cukorbetegség, szívinfarktus, magas vérnyomás stb.)
Vendég
 


Áfonya, nem így gondoltam!
De szerintem ez le is jött.

Hanem úgy, hogy nem lehet úgy babásodni, hogy meg sem várom, hogy az egyik gyógyszer használjon, adom a másikat!!!! :twisted:

Ahogy ha fáj a fejem se veszek be 2 percenként egy tablettát, hanem várok 20-30 percet, hogy használjon.
Ez pedig a metforminnál lehet fél év is, amíg helyreáll a szervezeted.

És igenis lehet olyan állapot (van ilyen ismerősön), hogy migrémes korszakaiban ki se tud menni az utcára, nem tudnak rajta segíteni. Műteni lehetne, de nagyobb a rizikója, minthogy megéri.

De egy tuti, ha fáj a fejed, és azon görcsölsz, hogy most el KELL múlni fél óra altt, és beszedsz egy csomó gyógyszert, vagy még jobban fog fájni, vagy elmúlik, de a sok gyógyszertől leszel rosszul.

Én csak azt mondtam, hogy nem lehet a szervezetnek határidőket szabni, és vég nélkül terhelni gyógyszerekkel.

A mettforminra sincs garancia, de itt többeknek használt, és nem valószínű, hogy egy életre szóló káros mellékhatást kapsz tőle, ha nem használ, és abbahagyod.

Ahogy a hormon is kell, ha muszáj, de ha nem, akkor minek? Mindennek van hatása a szervezetedre, az ilyesminek főleg. Én is annyi hormont kaptam, mint a szösz. Nem csodálkoznék, ha 50 évesen kijönne rajtam valami borzalmas betegség... :cry:
Mondjuk csakegy is szed metformint, és a végső esetben fog clostyt is, de minek, ha esetleg megy anélkül is? :)

Egyébként nem bántásnak írtam, és kérlek, ne is úgy vedd.
csillagfény
 
 


Szióka!

Áfonya!
Kivanom hogy neked rögtön sikerüljön. De hidd el, a csodagyógyszerek meg egy agyonstimulált peteérés nem bizti hogy életképes petéhez vezet.
Peteérés nekem is lett a szuriktól, apával semmi gond...de mégsem jött össze. És ahogy olvasom, ezt sokan végigcsinálták.

Mindenesetre remélem neked sikerül

Gina
Vendég
 


Sziasztok,

ennél a pontnál én is bekapcsolódom, ha nem baj. Ginuska hozzászólása miatt. Ugyanis tavaly amikor a fiammal lettem terhes, előtte bromokriptint szedtem, és a védekezés abbahagyása után a második ciklusban fogant a baba. És ugye történt ami történt. Most, hogy kiderült a PCO (pillanatnyilag csak gyanú, de szerintem tuti ) férjem gondolkodott, és lehet hogy egyáltalán nem tudományos és lehet hogy hülyeség amit kiötlött - de mi van, ha egy cisztaként a petefészkemben ki tudja mióta ott dekkoló öreg petesejt a bromokriptin hatására hirtelen beindult és az termékenyült meg ? Csak éppen kicsit hibás volt.... pont az öregsége miatt...

Nagyon nem játék ez, csajok, ezek stimulálások, hormon készitmények, elég keményen belenyúlunk a testünk működésébe....

Remélem, nem baj, áfonya, hogy leírom mit gondolok: szerintem tényleg kellene várni egy kicsit, hogy milyen hatással lesz a metformin a szervezetedre, és csak utána gondolkodni a következő lépesen, ha szükséges még....
zsizsik
 
 


Kicsit több megértésre számítottam olyan nőktől akik ugyanazért küzdenek mint én. Nem tudom miért ez a fanatikus metforminimádat, és gyűlölet minden mással szemben. Nagyon sokakon segítettek már a hormonszurik, és biztosan a lapar is. Ám ha ennyire nem tud ez a közösség tolerálni semmit ami nem metformin (noha többőtöknek nem segít!) nem biztos hogy helyem van itt.
Félreértés ne essék, nem haragszom és nagyon hálás vagyok a kezdeti segítségekért, sokat köszönhetek nektek. De ez a majdnem lincs hangulat nem tetszik.
Vendég
 


Jaj áfonya egyáltalán nem lincs a hangulat inkább téged-féltős.... :lol: de bárhogyan is döntesz, szerintem itt fórumon mindenki tiszteletben tartja majd és mindenki drukkolni fog ezerrel....hogy sikerüljön ! Mert ez a cél egyedül, nem ?

Ne sértődj meg légyszi, én biztos hogy nem bántásból, kioktatósdiból írtam, amit írtam. :lol: :lol: :wink:
zsizsik
 
 


Nem vagyok sértődős :) és nem haragszom senkire! Ha elbaltázom legalább majd mondhatjátok hogy na ugye mi megmondtuk! De ha gyerekem fogan ebben a 2 stimus hónapban, megszületéséig minden áldott nap az orrotok alá fogom dörgölni! :lol:
Vendég
 


Áfonya!

Igazából nem akarlak győzködni, mert a saját tested, saját életed, egyedül neked van jogod dönteni, csak megpróbálom kicsit érthetőbbé tenni, amit itt többen előttem leírtak.

Többféle úton lehet a PCO kezelésében, vagyis inkább a PCO-sok babagyártásában elindulni. nekem annó az orvosom az alábbi 3-at vázolta fel:

1. laporoszkópos műtét, a petefészek bevagdosása/csonkítása, stb.,

2. hormonokkal stimuláció a peteérés elérésére,

3. metformin, majd ha esetleg még szükséges, enyhe stimuláció, a closti (az nem hormon) általában elég.

Az 1-est még a Kaális orvosom is teljesen elvetette a gyakori szövődmények miatt (ld. pl. Norka).

A 2-es és 3-as megoldás között látszólag az a fő különbség, hogy a 2-es - mégha esetleg nagyobb megterhelés is a szervezetnek, és néha problémákat is okozhat (túlstimu, petefészek öregedés...) - de gyorsabban vezet eredményhez, a metformin szedés eredményéhez pedig türelem kell. De ez az, ami nem igaz, és erre próbálták a lányok felhívni a figyelmed!!!

Ha szétnézek az általam ismert PCO-sok között, azt kell mondjam, hogy a PCO esetén a hormon stimuláció is sajnos csak ritkán hozott sikert! Norka leírta saját esetét neked példának, ő ment előre a cél érdekében, átesett számtalan inszemináción, 2 lombikon, természetesen minden alkalommal stimulált peteérése volt, mégsem lett belőle baba. Mindez 3 évig tartott, eredménytelenül... És ezek után a metformintól lett egy spontán peteérése, és spontán teherbe esett azonnal. Mniki esete (a Kaális topikba szokott írni) hasonló, csak ő már 4 éve próbálkozott sikertelenül,hormonstimuláció, inszeminációk, lombikok, stb. A családineten is van ilyen lány, története gyakorlatilag mindenben egyezik. És valószínűleg még számtalan hasonló történet, amikről nem hallottam.
Én magamról nem tudtam hasonló történetet leírni, mert én a látott példából tanulva már a metforminos utat választottam. De ennek is meg lett az eredménye, igaz, 13 hónap kellett hozzá, de nem 3 vagy 4 év. És nem azért döntöttem a metformin mellett, mert annyira türelmes voltam, és nekem nem volt sürgős, hanem azért, mert láttam, hittem benne, hogy ez lesz a leggyorsabb és legbiztosabb, ráadásul legkisebb kockázattal... És a tapasztalat azt mutatja, hogy én a 13 hónappal igencsak hátul kullogok a metforminos kismamák/anyukák sorában.

Szóval tényleg nem akarlak lebeszélni a hormonozásról, csak szeretném, ha tisztában lennél vele, hogy a hormonstimus út - bár látszólag gyorsabb, mert hamarabb sikerül peteérést elérni vele, de a végeredmény szempontjából jóval ritkábban eredményes sajnos.

Mindenesetre akárhogyan is döntesz, szurkolok neked, hogy minél hamarabb beköltözzön a pocaklakód!

puszi, Almodo
almodo
 
 


Almodo!
1 Laparnál senki nem vagdossa be a petefészkeidet, ékrezekciót már elvétve sem csinálnak! Nem csonkítanak! A cisztákat égetik le a szervek felszínéről!
2 Sokaknak segít a hormonkezelés. Nyilván vannak ellenpéldák is, és nem kizárt hogy én is az leszek, de azért ne állítsuk már hogy ez egy káros, rossz, haszontalan, üldözendő dolog!
Megpróbálom. Ha nem jön be, tanulok belőle és megpróbálok mást. Te hittél a metforminban. Én hiszek a metformin+stimuban. Vegyük már észre, nem olyan nagy a különbség, pláne ha Closty is bejön a képbe! Az is stimu, mégha nem is hormon!
Vendég
 


Te áfonya, én kívánom neked tiszta szivemből, hogy rövdesen 9 hónapon keresztül legyen mit(kit) az orrunk alá dörgölni....!!!
:lol: :lol: :lol: :wink:
zsizsik
 
 


Áfonya, én is drukkolok Neked! Nem lincshangulat, inkább csak mindenki elmondja mit gondol, mit élt át. Nehogy elmenj! :roll:

Én nagyon sokmindent tanultam itt a lányoktól, és sokat segítettek. Én sem értettem mindig mindenkivel egyet, pl nem szedtem tovább a metformint, és inkább a dokimra hallgattam, illetve egy időben elég megoszló véleméánye4k voltak a dokimról, aztán most mégis melletee döntöttem (Ma voltam nála, és nagyon rtendes, kedves volt) Na meg Norka véleménye is rásegített. Köszönöm :)
csillagfény
 
 


Na lányok,most indulok Ács dokihoz, majd holnap élménybeszámolok....úgy izgulok, mintha nem tudom mi történne velem....tiszta hülye vagyok.

Puszi

Zsuzsa
zsizsik
 
 


Almodo, jo, hogy irod, hogy neked 13 honapnal hatott a metformin es babas lettel...En most tartok az egy evnel, es kezdek turelmetlen lenni, de nagyon...Azert meg ugy latszik ezek alapjan, hogy varnom kell tovabb ....Remelejuk meghozza a gyumolcset...
alice27
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: