Új privát üzeneted érkezett!

Siasztok,

visszaolvasni se tudok, Bogi ma megint 2emberes baba, de csak 1 ember van, én. Most is lóg rajtam, ezért csak 1 ujjal pötyögök.

Zabál mint a sáska és nincs ennyi tej a világon, az én mellemben biztosan nincs. :? Mostanában naponta 30-40 gr-kat hízik.

Két kép, a 4 generációs még késik.

pusz mindenkinek, de majd még jövök, olyan nincs hogy ne jöjjek.

Norka

Kép

Kép
Vendég
 


de szar kicsi képek lettek ezek :shock:

na majd szólok ecsémnek hogy ez így nem OK.
Vendég
 


Sziasztok lányok,

babancs, azt írod, hogy a metformin jól fogyaszt. Ezt pontosan hogy érted ?? Mert én sajnos egész komoly túlsúllyal küzdök, és mindent de tényleg mindent kipróbáltam, vajmi kevés sikerrel. Az endokrinológus szerint a PCO fogyási nehézségeket is okozhat.
Kíváncsi lennék, hogy nálad ez a dolog hogyan vált be, nyilván nem leolvadtak ak ilók rólad, de egy normális diéta mellett valóban beindul a fogyás ? Van ilyen irányú tapasztalata másnak is ?
zsizsik
 
 

 
 

Norka, gyönyörű a kislányod !!!! Szép kis pufi pofija van, biztos vagyok benne, hogy tápértékileg nagyon jó lehet a tejed, szerintem tényleg ne aggódj !!
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Norka, csodálatos Bogi! Gyönyörűen fejlődik! Lassan, mire észbe kapunk, kész nagylány! :)

Zsizsik hány kalóriát eszel naponta kb? Mi az a nagyo túlsúly?

Csajok, én ma becsókoltam egy fánkot csokival.... Remélem nem gáz, a szénhidráttal azért vigyázni kell nem? de a fánk végülis olajban sült, lassabban szívódik fel, meg a csoki is.
Lehet abból baj, ha édességet eszek?????????
csillagfény
 
 


Csillagfény, kb. 1000-1500 kcal-t, de hónapokon keresztül 1000 kcalt meg nem haladó diétát folytattam, az első hónapban lement 8 kg, és azóta EGY DEKA SEM ! (Január 2-án kezdtem) Mindezt akupunktúra mellett. Rengeteg folyadékkal, napi 3 l vizzel. Tavaly, a szülés után -mikor magamra eszméltem - szintén kb. 1500 kcal mellett komoly edzésbe kezdtem, heti 3 x 1,5-2 óra intenzív mozgás, szeptembertól decemberig - 3 kg..... és még kb. 15 kg lenne, amit le kellene adjak az "emberszabású"kinézetig. Bár elég magas vagyok, 175 cm, és nem vagyok az a "szétfolyós" fajta, inkább olyan kis masszív ( gondolom én magamról... :roll: ) , de azért érzem, hogy nem jól van ez így. És ennyi hónap eredménytelenség után tényleg azt gondolom, hogy mi a fenének koplalok ha nincs eredménye. Az akupuntúrás doki néni is sajnál, de mikor megmondtam neki hogy PCO gyanú van, akkor a homlokára csapott, hogy ez lehet akkor a gond....
Szóval remélem, a gyógyszer segít ezen is....
zsizsik
 
 


Norka
Nagyot nőtt Bogi!Biztos a jó étvágya teszi!
Pótolsz neki tápival?

Zsizsik
Én mióta szedem a metformint uúgy eszem mint előtte :oops: ,és 3 kg -val máris kevesebbet mutat a mérleg!
Edzeni is mindig csak akarok,a megvalósításig sosem jutok el.Egyetlen torna a gyermek kocsival,és anélkül történő emelgetése non-stop! :roll:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr, ez több, mint biztató...... :lol: Tudod, mikor eldöntöttük, hogy babát szeretnénk, rögtön nekiálltam diétázni, mert én is tudom, hogy ekkora túlsúllyal csak a saját dolgomat nehezítem meg, és a babának sem feltétlenül jó. De sajnos egyedül nem megy....

Még tavalyelőtt kezdtem neki a hormonjaim meggyógyításának, és első állomásként elmentem egy bizonyos pesti kórház endokrinológusához. (nem akarom őt bántani, mert kedves volt, csak pancser) Vérvétel, magas prolaktin szint = bromokriptin hónapokig szedtem, de a mensim továbbra is 40-42 napokra jött meg, igaz, az 50-55 helyett. Újabb vérvétel, prolaktin csökkent, de a progeszteron 0,5 ( !!! ) orvosi szakvélemény: hölgyem, önnek nem lehet gyereke ! Ha szeretne, akkor injekció kúrát javaslok, 60 ezer ft egy hónapra való adag, lóhúgyból állítják elő, meglátja, ez eredményt hoz majd....! Ja és fogyjon le, maga túlsúlyos ! (köszi, hogy csináljam, ha nem megy ?? )
Elmenekültem tőle, de a bromokriptint azért szedtem tovább. Februártól nem védekeztünk, áprilisban terhes lettem a kisfiammal....csak sajnos ő nem maradhatott velünk.

Ennyit arról, hogy milyen orvosok (is) vannak. Soha egyetlen hüvelyi UH-ot, egyetlen inzulin szintet nem nézetett, csak nyomta a bromot. Végül is segített, csak nem úgy, ahogy kellett volna, tehát a probléma alapjainál.... na mindegy. Remélem most majd sikerül végre az életem legkeményebb problémáit megoldanom.

Bocs a monológért, kijött belőlem.... :(
zsizsik
 
 


Na még egy utolsó kép. Igen, nőtt a kis boszorkány, már 4200 gr a pucér súlya, 3 hete pedig a hazaadási súlya alatt volt (3500 gr)! :shock:
Muszáj hozzátáplálnom, napi 5-ször eszünk (néha van kiss altató cicinass, de annak tápértéke nem sok), ebből kétszer biztosan kap lefejt tejet vagy tápit, de azt kell mondjam, hogy a tápi a a napi kajamennyiségnek kb. 20%-a egyelőre, hála égnek, nem több.

Bajok vannak az elalvással. :shock: Ezt már mondtam. De nagyon műsorozik, anya és apa idegein táncol... tegnap 9-től 1-ig tartott a műsor, nem is részletezem. Aztán persze megint aludt reggel fél9-ig, 25 perces álomszopit beiktatva. Ma, mikor az előbb írtam, megismételte ugyanezt. Olyankor fent van két evés között végülis, közben látványosan unatkozunk, rázatja a kis seggét, Netezik, olvas, tévézik, babakocsizunk az udvarban, kutyázunk, énekelünk. Anya persze még WC-re se tud kiszökni. Na nem baj. Veszünk hordozókendőt, úgy majd talán. Érdekes lesz. Majd bevezetem a háztartásba is, lóg majd rajtam kendőben, és bemutatom neki az összes mosóport és fűszernövényt, meg is szagoltatom vele, meg én. :?

Csillagfény! Ha Ács doki marad a szülészed is, jó döntést hozol szakmai szempontból (Krizsa doki az első 3 orvos között szokta őt említeni, kit ajánl terhesgondozásra), és a klinikákon van EDA, természetesen. Egyedül a SOTE bababarátság és természetesség szempontjából nem tetszik nekem, elég poroszos hely, dehát valamit valamiért, ha EDA van, akkor már úgysem olyan természetes a dolog lefolyása.

Na megyek ki kell használnom a csöpp kis időmet, míg csend van.

még visszanézek. pusz

ui: Csakegy, intenzíven jelen vagy a Babaneten is, de ide nem jössz. Na, te tudod, hallod-e...

Kép
Vendég
 


Kép

Helloka!

A hőm nem épp reménykeltő. de kit érdekel? Nem vagyok hajlandó ezen parázni :)

Norka!
Édes baba ez a Bogi, el sem hiszem hogy ennyire nyügi. Barátnőm (akiknek mellékesen 3 év után jött össze a Dávidka) kisfia 1 évig nagyon sokat sirt, apát kikészitette. De ma már egy édi kislurkó :) És nem is sírós :)
"Minden kezdet nehéz"

Zsizsik!
Mennyire vagy vagyis voltál túlsúlyos???

Na pussza

Gina
Vendég
 


Kavics!

Nemtom milyen a pajzsmirigyem..úgy tudom meg van nagyobbodva, de nem göbös. Furi, mert minden tünet rámillett anno már 2 éve is. Nekem mindig melegem van, híztam pedig nem ettem sokat, meg a heves szívdobogás, kipirulások...Majd utánajárok. Köszi a tanácsokat.

Zsizsik!

Én 2 éve halálra diétáztam magam, bár 58 kg voltam..nem mondható túlsúlynak. Most vagyok 52 kg, és az ég világon semmit nem teszek érte. Valami oka tuti van a -6 kg-nak. Ez 155 cm-nél nagyon sokat jelent, már ránézésre is.
Mióta a metformint szedem, még gyorsabb az anyagcserém.
Egy hét alatt lement 2 kg.
Durva de van úgy, hogy egy nap 10*megyek WC-zni, más jó ha egyszer.
Most hogy szedem a Norolutot, lassult az anyagcserém. Lehet, hogy ez is a hormonokkal van összefüggésben?
Ma bezabáltam cukrozott meggyból, utána rá egy mekis menü..majd akkora hasmars...és hazajöttem 3kor, mert olyan hányingerem van :( Szégyellem magam a sok zabálásért :oops:
babancs
 
 


Ja és a belgyógyász dokim azt mondta, hogy furi, hogy PCO-s vagyok, mert nem vagyok elég kövér. Meg hogy a kövérek szoktak IR-esek lenni. Most erre mit mondjak? IR-t nem vizsgált, csak felírta a metformint. A PCO-t a vérvétel, meg az UH is alátámasztotta.
Már gondoltam arra is, hogy a szakvizsga miatt nagy stressz ért..azért marad ki a mensim. Korábban már 2* jártam úgy, hogy 6 hónapra kimaradt. Amint elmúlt a stresszhelyzet, megjött. Vajon akkor is PCO-m volt már? Dr. Török Attila itt a neten azt mondta, PCO nem lehet a stressztől. Mostmár kezdek a Yadine fogamzásgátlóra is gyanakodni..többen írták, hogy miután abbahagyták a Yadine-t cikluszvaraik lettek. A tabletta bevonatában van valami, amire érzékeny lehetek? Olyan nehezen tudom elképzelni, hogy az inzulinrezisztencia az oka.
babancs
 
 


Gina,

a hőddel talán most ne foglalkozz, minek, hiszen bizonyítottan peteérésed volt, 5 dpo-n meg egy kis csökkenés nem magyaráz semmit ( a 12-13.-on magyarázna, mert akkor mondhatnánk, hogy jön a mensi, ba...a meg.)

Babancs, cukrozott meggy... :shock: A szomszéd beadott ide vagy másfél kg-ot felebaráti szeretetből, de ki kellett dobni mert 3 napig nem jutottam odáig, hogy kimagozzam és becukrozzam. :( (Igaz, anyós akkor még itt volt, de úgy elhúzott, mind a vadliba.)

Bogi igazából nem nyűgi, csak sakkban tart. Már kezdem értelmezni a sírásait. Amikor éhes: lááááá-lááááá-lááááá, az erős, éles. A fáradtság az nyafogós. De amikor szórakoztatnom kell őkelmét, mint ma is, akkor rikkantgat nagyokat, egyet-egyet, ááááá... annyira hallom, hogy azt mondja: "Na! na! Mit csinálsz? Gyere vissza, és vegyél fel, de rögtön! Hé! "
:? :? :? :? :?
Vendég
 


Babancs, én 175 cm-hez per pillanat...még leírni is sok, ezért csak zárójelben ( 92 kg) vagyok.....a versenysúlyom kb. 75 kg lenne, elég nehéz csontú és izmos vagyok (régen válogatott voltam ) de én már repdesnék ha 80 kg alá menne a mérleg....
Na most aztán szint vallottam nektek......még soha senkinek nem mondta meg, hány kg vagyok.... :oops: :oops: :oops: annyira szégyellem.
zsizsik
 
 


Norka, nagyon köszönöm amit Ácsról írtál! Már lassan bizonytalankodtam. Így viszont nem érdekel, másnak is kell fizetni, akkor legalább jó helyre menjen.

Klassz a kép! :) Aranyosak vagytok :-) Majd biztos rendeződik az életritmusotok is. Állítólag az első 6 hét a leggázosabb.

Egy orvosi kérdés: veszélyezteti a babát, ha erősen szénhidrátos kaját eszem? Diétáznom kell (gi-diéta) Most megettem 3 krumplis pogit... De kibírom, ha nem lehet, csak mondja meg valaki!!!! :roll:

Zsizsik, mi történt a kisfiaddal? Elment a terhesség, vagy később? Szörnyű lehetett. :cry:
Egyébként nekem van egy barátnőm, ránézésre 150 kg, és nagyon jól érzi magát a bőrében. Most megy férjhez, és 1 hónapja próbálkoznak babásodni. Szerintem nem árt a babának, ha egy kicsit több van rajtad, max könnyebb kinyomni, nem?

Babancs, szerintem azért előnye is van, ha ilyen vékonyan ennyit ehetsz. Én spec imádok enni :oops:

Mondjuk szerintem Neked is, meg Zsizsiknek is a torna lenne a megoldás. Te izmokat építenél a sok kajából, és formásan lennél vékony, hmm tiszta bombanő 8) , Zsizsik meg a zsírból csinálna izmot, és ha kilóra nem is fogysz, de centire biztos fogsz. :wink:
csillagfény
 
 


Zsizsik!
Nagyon kétségbe ne ess, én 160cm vagyok és a súlyom khmm... ha kevéssel is de több mint 92 kg. Bár a más nyomora nem vígasztal, de tudd: nem vagy egyedül. Én is minden létező dolgot kipróbáltam már, ha le is ment 2-3kg az embertelen kínok árán volt, úgy döntöttem nem éri meg. És biztos vagyok benne hogy a betegség miatt van mert bár sosem voltam sovány, ennyire túlsúlyos sem. Az utóbbi 3 évben jött rám több mint 20kg. :( A metforminban bízom és egy ésszerű GI diétában. Majd meglátjuk...
Vendég
 


csillagfény!

Csak egy baj van..éveken keresztül szobabicikliztem..mivel nagyon vastagok a lábaim (illetve voltak). attól meg csak jól megerősödött.
Szóval előbb fogyni, amennyit csak lehet..utána testépítés. De mivel évekig tornáztam, nem vagyok olyan nyüszüge..inkább a felsőtestem vékony. Popó, comb még mindig van. Úgy vettem észre, ha nem tornázom jobban fogyok.

Norka!

Anyósom ideadott egy vödör meggyet..ő meg elment nyaralni. Ideadta a magozógépet, azzal összefröcsögtettem az egész konyhát, a mag meg benne maradt. Majd folytattam hagyományos módon víz alatt a meggymagozást. Jól becukrozva elraktam.
Az édesítőszert nem használom többet..vettem helyette szőlőcukrot, fél kilósat.
babancs
 
 


Halihó csajócáim! :)

Hazaértem végre, épp ideje volt.

Norka!!!!
Gyönyörű!!!!
Amikor írod a hozzászólasaidat a babázásról, úúúúúgy elfog a vágy... :) Érzem, hogy olyan szívvel lélekkel csinálod :)

Kincsecske!
Sajnos ügyelet után nincs pihenő nap. :( Folytatni kell a műszakot tovább.

Húha most hallom, hogy mingyá kezdődik a meccs. Nem is tudom kinek szurkoljak??? Kép

Lassan olyan lettem, mint egy "couch potato" meccsfüggő változatban, csupán a sör, a popcorn és a + 50 kg hiányzik :lol:

Kandika!
Mi lesz ebben a ciklusban??? Hol tartasz??? Írjál már, semmit sem írsz magadról, csak berakod a táblicskut! Vagy most úgy érzed, hogy inkább nem írsz??? :(
Ma beszereztem két kg savanyú uborkát, hülyére ettem magam Kép

Rejóka jobban vagytok már???

Mir, Andem, Szilvia2 :) merre vagytok???

Kincs nagy szöget ütött a fejembe. Azon gondolkodom, hogy Norcolutozni kellene, nehogy pont a szabdság ideje alatt jöjjön meg hogy én milyen hülye vagyok de most tényleg ezen morofondírozok Kép Majd meglátjuk. Csak ki kellene várni egy spontán ciklust.

Zsizsik, Áfonya, ezek a kilo tényleg sok, de nyugtasson meg az a tudat, hogy sovány PCOsokat nehezebb kezelni.

Rambóka!
Merre vagy??? Még nem jött privi.

Kriszta
Látom, hogy megint vagy. De még mindig nem eleget. :) Mikor tudsz már eredményt? Július végén???

hú kezdek nagyon álmos lenni. Asszem lefekszem. És mi lesz a meccsel? Kép

Espero!
Pestre nem tom mikor megyek legközelebb, de a NAGY TOPIK TALIT össze kell hozzuk. Ha pedig nem jön össze, akkor megfutom kissebb köreimet. :)

Gabika!
Hogy vagy??? Mikor lesz UH??? Kép

Csilla!
Pont ezért lesz számodra csodálatos élmény a szülés, mert a legrosszabbra számítasz :) :wink:
Szerintem Ács doki jó doki :) Bár személyesen nem ismerem, de nagyon sok jót írtok róla. :) És fontos, hogy megbízz benne :) Ja, én is doki vagyok. :?

Gina!
:) Jó az a görbe. Most ágyazódott be ! :wink:

No, ettől az ubitól rendesen megéheztem :shock: asszem megyek enni!! :?

Csók csajok!

Puszika
Vendég
 


Halihóóóó!

Norka nagyon örülök a képeknek :) szépek vagytok és ,hogy növekedtek!

Nóra1!

Szuper,hogy te is kettő alatt vagy!! Kellene fogynom 3kg-ot,de eddig nem ment,talán 1/2 de ha jóllakom(szeretek enni :oops: ) visszajön :( :lol: :lol:

Kavics!az endokrinológus mit mondott??? :)

/sajna a Braziloknak már nem szurkolhatok :cry: , így hajrá Olaszország/
Vendég
 


Jajj Kincs!
Most juttattad az eszembe az endokrinológust. Teljesen elfelejtettem :oops: Meló közben nincs már erre is agyi kapacitásom. Kép
ezt nekem Kép

Beírom a telefonomba, hogy emlékeztessen. :oops: :oops:
Vendég
 


Norka!
Ez a fotó rólatok egyszerűen csodálatos (nincs szó rá, olyan szép) :)

Babancs!
Az én orvosom azt mondta, hogy nemcsak kövér, hanem sovány PCO-sok is vannak (pl. én is)...

Valaki!
Mi a címe a GI diétás könyvnek? Jól értettem, hogy ez kifejezetettn inzulinrezisztenciás - vagyis pl. PCO-s - betegeknek szól? Ha igen, szívesen beleolvasnék, csak valaki legyen szíves írja meg a pontos címét, szerzőjét, kiadóját... Köszönöm előre is! (Mi egyébként vércsoportunk szerint étkezünk, és azóta a túlsúlyos férjem - sajnos mozgás nélkül - nem hízik tovább, sőt fogyott is valamennyit, és a család valamennyi, azaz mindhárom tagja igen ritkán beteg...)

Lehet, hogy korábban elhangzott ezzel kapcsolatban valami, csak most nincs időm visszaolvasni: ha valaki PCO-s, aminek hátterében IR van, akkor tulajdonképpen örökké szedni kéne a Merckromint? (akár terhes valaki, akár nem, akár gyereket akar, akár nem?).

Vöcsök
vöcsök
 
 


Vöcsök! :)

Ezt a Valakit veleddel együtt én is megszólítottam pár napja de még nem kaptam választ. A kérdésem nekem is ua. Mi a címe annak a GIs könyvnek????
Segítségeteket előre is köszönjük Vöcsökkel egyetemben :)

Hát igen!
Ha bizonyított az IR. Akkor diéta, mozgás és metformin... :(
Mi nem szívritmus szabályzót szedünk (egyelőre :? ) hanem az Met.
Sajnos hosszú távon van esélyünk a 2-es típusú cukorbetegségre. Annak minden következményével (de nem kötelező).
Magam sem tudom, mi lesz így.
Egyelőre rakjon PCoilag helyre. Aztán hosszú távon mi lesz??? Költői kérdés marad. :)

...vagyok...

Kincs: Nagyon vadember a banda. Nem szeretem az ilyen focit :x
Vendég
 


Kedves Aranykavics!

Köszönöm a választ - magam is így sejtettem, de azért most egy kicsit elszomorodtam... :(

Nálunk a család döntő többsége - a férjem és a fiam - már elaludt a meccsen :)

Vöcsök
vöcsök
 
 


Kedves Aranykavics!
Rákerestem egy kicsit a GI diétára, és sok oldal jön be, szerintem az alábbin a lényeg megtalálható:
http://www.origo.hu/noilapozo/eletmod/2 ... gyito.html
Vöcsök
vöcsök
 
 


Vöcsök! Kép
Nagyon szépen köszönöm.
De azért nekem szükségem van egy olyan kézzel fogható irományra, amit a WC-én is lehet olvasni :shock: Ne röhögjetek!!!
Vendég
 


Én is szeretném a könyvent látni, ez csak olyan "gyors segítség" :)
Vöcsök
vöcsök
 
 


Vöcsök, még egyszer köszi szépen :)
Én is küldök egy cikket.

http://www.fitt.info/object.112552ed-80 ... 2da902.ivy
Vendég
 


Én a németeknek drukkolok!Olyan csinosak! :D :D :D

Kavicska
Egészségedre az ubit,meg a vacsit! :lol:
Sajnos egész délelőtt úton vagyunk a gyermekkel,intézem,hogy visszamehessek dolgozni. :? Igazából már pont belejöttem az itthoni életbe! :wink:
A bizonyítványomat postázzák(remélem),a héten nagyon ide kellene érnie! :!: Addig eredményt nem tudok :(

Vöcsök
A GI könyvről fogalmam sincs! :( :oops:

Andika
Várunk ám nagyon!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Aranykavics!
Imádlak...bárcsak igazad lenne.
De ez a hő akkor sem teccik, de ez van...

Leirnám az én tapasztalatom a diétával kapcsolatban. Mielött szedtem a metformint, 98 kg :!: voltam. Diétákkal néha le-le ment 5-6 kg, de hamar vissza is tért :) Na meg lusta is voltam. Ápr. 1én elkezdtem a metformint és vele eccerre egy könnyű diétát (Norbi + GI kombinálva...meg ahogy nekem izlett). 2 hó alatt lefogytam 15kgot. Később ez lelassult..és csak havi 1-2 megy le, de legalább nem hizom. Szóval segitett a metformin..nekem legalábbis :wink:

Vöcsök!
Nekem a diabetológus azt mondta, PCOsnak ajánlatos egy életen át szedni a metformint.

Kép
Vendég
 


juhé

éljenek az olaszok..ez szép volt
Vendég
 


Sziasztok!

Kavicska, Vöcsök, én voltam az a valaki, de válaszoltam is korábban. :)
A Gi diétáról egyszerűen vagy valami hasonló.

Menj fel a www.fszek.hu oldalára, és a kereső / katalógusba írd be téma szerint, hogy GI diéta és ki fogja írni.

DE! Ugyanaz van benne, mint amit az internetről összevadásztam . Szóval megvenni semmiképpen sem érdemes. Ez egy spéci diéta, minden fogyni vágyónak, de pcora kifejezetten ajánlott.

Egyébként valóban jó hatású.Nekem lényegesen csökkentekaz éhségrohamaim, állandó pisilés, szomjúság, stb....

Ducikáim! Szerintem vannak nagyon aranyos, kimondottan csinos duci nők. Akik élvezik, hogy ilyenek, és leszarják, hogy ki mit gondol. Szerintem sokkal jobb boldogan, az életet élvezve élni mondjuk 5 évvel kevesebb ideig, mint állandó fogyókúrákkal kínozni magatokat. Aki hormonális okok miatt nem fogy, annak szerinetm 2-3 kilókért felesleges kínoznia magát. Annyi vagy amennyi, a szeretteid és a barátsid is szeretnek, aki meg nem, az meg soványan se szeretne.

A vércsoportdiéta szerintem olyan mint a horoszkóp. (bocs)

Nem tudom, a szülés egy érdekes dolog. Szerinetm ezt elsősorban lélekben kell megharcolni. Biztos, hogy állatira fáj, akár 12-24 óráig is, annyira, hogy azt hiszed meghalsz, közben mindenki téged vizsgál, nyomkodnak, meg mittudomén, de a babáért meg magadért muszáj végigcsinálni. Mert minden más (császár, stb...) rosszabb. Na meg azért biztos megéri, különben mindenki max csak egyet szült volna, és kihalt volna az emberiség. Nem tudom, amikor a barátnőm a harmadik gyerekét ment szülni, remegett a keze, amikor ment a kórházba. Szóval, azért nagyon kellemes nem lehet, pedig a 3. szinte kicsusszan. :-)

Ez olyan mnintha pl rákos vagy, akkor is szerintem legalább 50%-ban rajtad múlik, hogy meggyógyulsz-e, hozzáállás, elfogadás, stb...

Tök klassz idő van nem? Nincs meleg, de napsütés, éjjel lehül! Egséz nyárra ilyen időt szeretnék!

Nja, sziasztok! Legyen szép napotok!
csillagfény
 
 



Szia Csillagfény!

Köszi a GI-infót.

Én nem sértődöm meg olyan könnyen, de szerintem nem olyan a vércsoportos idéta, mint a horoszkóp (amiből időtlen idők óra nem olvastam, mert keresztény vagyok). Egy orvos barátunk - már írtam róla, iszonyatos nagy tudású, egyetemi tanár, aki még most 60-70 felett is a legfirssebb szakirodalmat bújja/ismeri - szinte minden tételét tudományosan is alátámasztja előadásaiban. Egyébként ez is, mint minden, a megfelelő mozgással az igazi.

De ebben a témában sem lehet (és kell) senkit sem meggyőzni semmilyen irányban, mert semmi értelme. Mindenki úgy táplálkozik, ahogy jónak látja. Az apósommal például képtelenség megértetni, hogy a jófajta (egyébként tényleg finom) házikolbász, amit ő nap mint nap eszik, egészségtelen. Nem is várom el tőle, csak azt, hogy ha a fiam ott van, ne legyen reggel és este az alapmenü a kolbász és a szalonna. Anyukám meg boldog, hogy milyen jó étvágyú a kisfiam (a húgom nem volt az, talán ez a magyarázata): ennek apropóján állandóan etetné.

Akik még csak most várják az első babájukat, vagy most szeretnének teherbe esni, készüljenek fel, hogy óriási csatákat kell esetenként vívni azért, hogy ne etessék a rokonok, a család tagjai mindenféle egészségtelen étellel a gyereket. Az például egy alapberögződés, hogy ha valaki kedveskedni akar egy gyereknek, akkor cukorkát, csokit, rágót stb. vesz. Én ezt rendszeresen visszautasítom (a cukrozott üdítőkkel együtt), és akkor sokan úgy néznek rám, mintha kínoznám a gyereket, pedig apáink sem ettek mázsaszámra csokit, örültek a mogyorónak, diónak - de nem is volt ennyi túlsúlyos gyerek, mint ma.

Elnézést a "kirohanásért", de szerintem nagyon fontos, hogy a gyerekünk mire szokik rá, és mit szeret. :)

Vöcsök
vöcsök
 
 


Áfonya,

akkor te is most a gyógyszerbe veted az összes hited, fogyás és babásodás terén, akárcsak én.....hát, drukkolok magunknak ! Remélem, dr Ács nekem is felírja holnap a metformint és akkor tudunk majd tapasztalatot cserélni fogyás terén. Meg persze majd a tehesség apró és nagyobb örömeit is meg tudjuk majd beszélni... :wink:

Gina, ez több mint biztató,mármint amit írtál magadról a súlyoddal kapcsolatban ! Tényleg sokszor az az érzésem, ahogy olvaslak titeket, mintha magamról olvasnék. Ez a PCO. Engem az a dolog 1999 óta üldöz, igaz, közben Eszterrel terhes voltam, de érdekes, hogy a szoptatás alatt nem híztam, sőt, amikor már nem csak anyatejet kapott, elkezdtem egy roppant könnyű diétát kis tornázással és csak úgy repültek le rólam a kilók.....!! Valami olyasmit hallottam ,hogy a szoptatás alatt a hormonok általában rendben vannak ...(??) Valóban, mikor abbahagytuk a szoptatást, akkor kezdődött az igazi harc a kilókkal.

Csillagfény, édes vagy, hogy vigasztalsz.... :lol: Tényleg jobb lenne elfogadni magamat ilyennek, csak nehéz, és még küzdök ellene... hátha most sikerül.
A kisfiam Edwards szindrómás volt, a 18. kromoszóma triszómiája, azaz kettő helyett 3 db volt belőle. Ez az élettel nem összeegyeztethető betegség, súlyos értelmi fogyatékosság, testi és szervi hiányosságok, nem sorolom. Mire minden biztosra kiderült, 22 hetes magzat volt. Meg kellett szülnöm őt. Kicsit vele haltam én is. Ennyi. Most reményekkel teli küzdünk az új kisbabánkért.
zsizsik
 
 


Sziasztok!

nyűgi, nyűgi, nyűgi!!!!!!!Nyafi, nyafi, nyafi vagyok!!!!!!!!!!

Elegem van az egészből, fallosz kivan!!!!!!! Minden idegesít már, legszívesebben folyamatosan üvöltenék!!!!

Csak azért nem üvöltöttem eddig folyamatosan, mert az éjjel-nappal megszakítás nélkül 4 napja tartó migrénem elmúlt, és amíg tartott megszólalni nem tudtam a fájdalomtól. :twisted:
tegnap már azt fontolgattam ez az egész szarság rosszabb mint egy szülés. Ott vannak legalább fájdalommentes percek. :shock:

fallosz ki van annyi szart szedtem be, hogy elmúljon ez a szarság!(Aki nem bírja ne olvasson tovább, de trágár leszek és pikírt, mert már elegem van :)

na szóval szedtem a szalbutamolt méhlazítónak, a Magne B6-ot görcsök ellen, a calcimuscot vádligörcs és viszketés ellen, B1 vitamint és quarelint a migrén ellen(annyit ért mint halottnak a csók), mindezt kólával öblítettem le, hátha használ az is a migrénre, C vitamint a nátha ellen, algopyrint és szopogatós cukorkát torokfájásra, orrcsepp orrdugulás ellen, jegestasakot általános közérzetjavítónak a fejre.(Ezt nem szedtem be :D )

vegyesen váltogattam őket, mindig ami éppen a legjobban a fájt, hogy egyszerre ne vegyek be túl sok mindent, de így utólag sokkal egyszerűbb lett volna csak antibiotikumot szedni, és már meg is lennék gyógyulva.

Espero, amúgy tényleg javít a terhesség a migrénen, nekem 25 hete most volt először, terhesség előtt pedig minden menstruációkór. Ez tuti a 15 fokos hőmérésékletcsökkenés miatt volt, ilyen gyorsan nem tudta az agyam nyomása meg minden kiegyenlíteni ezt a nagy hőmérséklet és légnyomásváltozást. Szóval ez extrém eset volt.

na most besűrítem a gyümölcslevest, kijegyzetelem kinek mit akartam mondani, és jövök pótólni!! :D

Kép

Kép
rejo
 
 


zsizsik!
tényleg jó elfogadni magadat olyannak amilyen vagy. Én is igy vagyok ezzel. Igy nem küzdesz görcsösen a kilók ellen és nem csalódsz.

Gina
Vendég
 


Zsizsik, sajálom, ami veletek történt. Borzasztó lehetett.

Rejo, engem is idegesít minden, pedig nincs migrénem. :)

Ma voltam a védőnőnél, és már nekem is van kiskönyvem!!!!
Kérdeztem a mozgást. Azt mondta, amíg nincs fertőzés, úszás jöhet, adott egy címet, ahol lehet járni intimtornára, kismamatornára, meg baba-mama jógára. Járt valaki közületek ilyen jógás dologra? Ti mit gondoltok erről?

Vöcsök, a gyereketetetést illetően egyezik a véleményünk. :) Az enyémet nem fogják tömni! :)

Ti milyen magzatvédőt szedtek?
Én még mindig az elevitet. Sajna, tegnap a patikában csak ez volt. Bérest szeretnék, eddig bármit szedtem tőlük, nagyon jó volt, de azt mondták esetleg 1 hónap múlva....
Az elevittől nem lesz óriásbébim? Viszont valami muszáj, mert minden vitamint nem tudsz megenni, ami kell. :)
csillagfény
 
 


Csillagfény, köszi.
Én elevitet szedtem Eszteres terhességem alatt, és a gyerek 4,36 kg lett és 63 cm..... :lol: :shock: De ez nem hiszem hogy (csak) az Elevittől volt....őszintén megmondom, én sem szedném még egyszer, szerintem étvágyat csinál. Én is a Béres félét próbálnám (próbálom majd !!) ki.

Szegény Rejo,

tudom,mit éltél át, én is migrénes vagyok (voltam ?? jó ideje elkerül) De nekem a Qualerin használ, illetve végső esetben(sugár hányás esetén) algopirin nospa injekció..... de a qualerin terhesség alatt nem biztos hogy jó.....remélem, most már elkerül ez a fájdalom. Talán ha pihennél az elsötétített szobában, jobb lenne a helyzet....persze ha van rá lehetőséged.

Én nem jártam jógára, de ahol dolgozom, ez egy lakóház, és a felettünk lévő lakásban van jóga és van kismama jóga is ! Ha érdekel, megnézem neked ! Nem látom, hogy hol laksz, pesti vagy ? Ja, most néztem a táblát, pesti vagy. Szóval Budán van, a Mechwart ligetnél. 4-6 villamos vonalán.
zsizsik
 
 


Rejo, Zsiszik, a quarelin nekem csakabban az esetben segít, ha akkor veszem be, amikor még csak sejtem, hogy migrén van kialakulóban. Ha már fáj a fejem és hányingerem van, akkor nem segít semmi. Ha jól tudom, annyira lelassul az emésztés ilyenkor, hogy nem szivódik fel a gyógyszer. Ilyenkor tényleg csak a sötétszoba, a borogatás és az idő enyhíti a panaszokat.

Zsizsik, én is sajnálom, ami a kisfiaddal és veletek történt. Ezek után azt hiszem, még jobban fogjátok értékelni az egészséges kisbabát.

Csillagfény, nem emlékszem végül, hogy írtad-e, hogy mikor mész Ácshoz holnap. Én is elevitet szedek, de csak minden másnap.

Espero
espero
 
 


Kép

nem akar 37 fölé menni...nem lesz ebből lurkó fene vigye el
Vendég
 


Sziasztok!

Zsizsik, Espero!Babancs! Migrénesek! :) Már tudok mosolyogni rajta!

Quarelin nekem is csak akkor használ, ha még a legelején beveszem. Hideg kólával. Azért nem vehettem be a gyógyszert időben, mert a hülye háziorvosom a lelkemre kötötte, hogy nem szabad szedni, még algopyrint se. Én hülye minek hittem neki!! :twisted:
Mire elértem a nőgyógyászom (mindenki szült a hidegfrontban), aki fejcsóválva és röhögve mondta, hogy NYUGODTAN szedjem be a quarelint vagy az algopirynt már késő volt. 4 napig feküdtem egyfolytában jeges tasakkal a fejemen, de ilyenkor már nem használ semmi. + itt volt ez a hülye torok-takony...na mindegy, asszem kifele jövök belőle, hagyjuk.

Zsizsik!
nagyon-nagyon sajnálom ami veletek történt! nem is tudok rá mit mondani, erre nem jók a szavak. nem nálad derült ki az Istenhegyis klinika vérvételénél a dolog?

Figyelj a kilókért kösz az őszinteséget, tök jó, hogy nekünk elmondtad...ne aggódj rajtuk, ha egyszerűen beteg az ember, és nincs rendben a hormonrendszere, nem tudsz mit csinálni. DE most jön majd a metformin, és meglásd, rendeződik nálad is ez a dolog!!!! :)

Áfonya én is gartulálok a recepthez, tök jó, hogy tapossátok nekünk ki az utat! :)

Okr! Kincs! Csillagfény!
Köszi a gyógyító energiákat!!

Kandika, tegyük be Enikőt Áfonyának a tábliba!
veled mi van csajszi? Most megint closty fog következni?

Vöcsök!
Gyereknevelés nehézségei a gyöpös rokonsággal szemben, én is egyetértek. Én a cukorkát, nyalókát ellenzem, mert rontja a fogakat, azt a gigászi küzdelmet, hogy a csokit is tiltólistára tegyem, nem lehet kivitelezeni. Rágó nem is olyan vészes egyébként, a cukormentes jó a fogakra, fogdokink szerint. :roll: (Rambóka?)
nekem a nagy gondom, hogy a kisfiam nagyon vékony, bármennyit ehet, és mindenki sipítozik (főleg a 120 kilós anyósom és a 100 kilós sógórnőm), hogy úristen, milyen vékony, beteg, mi lesz így vele??? :twisted: :twisted: (Az ottani két gyerek, sógórnőm gyerekei erősek, egészségesek ! (=kövérek :lol: )
Néha már apa is kezdené tömni és terrorizálni a kajával, de persze nem hagyom, és emlékeztetem, neki milyen pocakja van, és milyen rossz fogyókúrázni.

de legnagyobb gondom nem is a kaja, hanem az átmásolni szándékozott számítógépes játékok tartalma, filmek nézése, gyilkolós legók ajándékba stb. Sógornőm gyereke 6 évesen végignézte a Gyűrűk Ura 3 részét, anyósom ölében. No comment. Okr ez csak egy szelet anyósból. :lol:

na, enni kér a fiam, ez nálunk ritka alkalom, ki is kell használni, :lol: aztán még jövök írok hosszúkat!!!

Ginuska!
nekem sem ment 37 fölé januárban mikor teherbe estem!! ha akarod, kikeresem a ciklus második felének hőadatait!

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejó és lányok!
(Köszönöm az egyetértő szavakat.) Nincs teljesen tiltólistán a csoki, ritkán kap egy kicsi csokoládét, amit együtt eszik meg a család (de messze-messze nem olyan mennyiségben, mint más gyerekek. Kindertojást is az idén húsvétkor evett először... Most nyáron hetente egyszer - vasárnap - fagyizunk. Vagy pl. húsvétkor megmondtam, hogy vehetnek neki egy-egy pirostojást vagy nyuszit a nagyik. Erre az "engedményre" annyi nyúl és tojás jött össze a 2 nagyszülőnél, hogy még mindig pirostojásokkal van tele a frizsider tojástartója. :) :( Mindig újra kell kezdenem, de nem adom fel :)
A cukormentes rágóban legtöbbször aszpartam van, ami nem jobb, mint a cukor (csak másban rossz). Mi egyébként alig eszünk finomított répacukrot. Hanem kevés (bio) nádcukrot, ezt a DM-ben lehet kapni, melaszt, barnacukrot, a mézzel kellett volna kezdenem és még juharszirupot.
Vöcsök
vöcsök
 
 


Rejo, Espero, köszi. Igen, nekünk derült ki az Istenhegyi Klinika vizsgálata alapján, jobban mondva onnan indult a kálvária, ott csak az jött ki, hogy valami nagy baj van.

Rejoka, örülök, hogy jobban vagy. Egy algopyrint bevehettél volan, bár szerintem a migrénre az olyan mint a bolha f...ng.....

Most megyek a tündérkémért, további szép napot nektek !

Olyan jó hogy vagytok nekem...!!! :lol: :lol:
zsizsik
 
 


Rejó!
Hát sovány gyerkőccel biztos sokkal nehezebb meggyőzni a rokonságot, pedig a soványság sem tart örökké. Az egyik örökké vézna-cingár unokatesómból (Csilla), akkora nő lett mostanra, magas, telt, de nem kövér, hogy el sem hittük volna, mivel mindig olyan volt, mintha Etiópiából származna... Azt is hiába etették (volna), nem volt eredénye, aztán kamaszként megváltozott. Most középsulis.

Zsizsik!
Nehéz mit mondani... Félig tudom, mit éltél át, nekünk a "könnyebb" fele jutott, majdnem elvesztettük a fiunkat, amikor megszületett egy nem sejtett anyagcsere betegséggel és egy rosszindulatú daganattal. De mondom, mi "csak" azt a felét éltük át, hogy a gyönyörű, újszülött kisfiunkat majdnem meghalt, mire bekerült az intenzívre (meg a műtétje során is bármi megtörténhetett volna). Te pedig valóban elvesztetted, és én csak némán állok a fájdalmad előtt...

Vöcsök
vöcsök
 
 


Csillagfény!
Én is elevitet szedtem, a 38. héten lett meg a lányom 4 kilóval. Szerintem az elevit ebben igenis bűnös (persze nem csak az, nyilván anélkül se lett volna 2,5kiló de rásegít az biztos). Ha terhes leszek (leszek? :( ) én csak az első 3 hónapban fogom szedni mindennap, aztán csak 2-3 naponta.

Mindenki!
Köszi a gratut a metforminrecepthez. Mesélek valamit de ne csóváljátok a fejeteket, én boldog vagyok! Ma visszamentem Pécsre 21. napi vérvételre, és bevittem a májusi 3. napim eredményét, hátha elfogadják és akkor nem a következő ciklusban veszik le, ezzel is időt nyerek. Elfogadták. A hogyan tovább kérdésére: válasszak, lapar és utána stimu vagy metformin+stimu. Boldogan választottam az utóbbit. Van 2 hónapom egy rakat szurival teherbe esni, ha nem sikerül mindenképp megműtenek. Kaptam Clostyt+Merional szurit (receptet persze) meg Choragont repiszurinak, elmondták mikor melyikből hányat adassak be, és a 9. napon megyek UHra, ott dől el a repiszuri meg az Utrogestan. És kaptam Meforal tablettát (metformin) is. Szerintem ez a létező legkorrektebb eljárás ha valaki türelmetlen és nem hormonellenes :) Csak dícsérni tudom a pécsieket, én dönthettem, nem intenek türelemre (ezért egyszer ölni fogok :evil: ) és minden külsős leletet elfogadnak.
Minden tiszteletem azoké akik tudnak várni pusztán a metforminnal 7-8 hónapot vagy akár többet, nekem megváltás a stimu.
Vendég
 


Espero, ne haragudj! Pont kezdtem neked írni, és jött valaki, és abba kellett hagynom.... Szóval fél 3 körül megyek Ácshoz. :wink:

Nja, én is asszem beszedem ezt a levél elevitet, aztán nem nagyon (a 13. hétig tart majd ki), a béres félét, vagy csak sima béres kapszulát. Orvosok, mit szóltok ehhez? nem szeretnél óriásbébit. Viszont most nem merem abbahagyni, nehogy valami baja legyen szegényemnek. :roll:
Mondjuk nekem nem csinál étvágyat, majdnemhogy kevesebbet eszem, mint korábban.

Zsizsik pesti vagyok, ezt csak úgy értem, vannak fenntartásaim a jógával kapcsolatban. A légzőgyakorlatokkal nincs bajom, de a megváltozott tudatállapotokkal, ami sokszor relaxáció alatt fut, igencsak.
csillagfény
 
 


Sziasztok csajok!

Hát igen, nyertek az Olaszok!!! Megérte álmosan kivárni :shock: Foci függővé váltam, rosszabb vagyok, mint egy pasi :?

Áfonya!
Értelek. Neked ez kell. !!!! Te ezt így érzed.
Anno én is megkaptam a Metformint és a második sikertelen Closty után hormonokról álmodoztam. Aztán Norka jól leb.szott. :shock: De nem csak ő!!! :lol: Hogy akkor minek akarok magamnak rosszat??
Akkor összezdtem magam és azt mondtam: Türelem, Kavics!!! Inkább többé, mint kevésbé sikerült is! :) (mostmár szándékosan várok októberig a próbálkozással). Viszont az én tervem is hormon. Ha nem jön össze az első 4x1 Clostyl ra akkor Hormonozni fogok. Akkor már nem lesz értelme tovább várni. :)
Egyszer Csakegy aszonta, hogy tök idegesítő, ha állandóan azt mondják, hogy türelem. Biztosan idegesítő tud lenni. Engem nem idegesít. Nekem jót tesz. :lol: :roll: Olyan vagyok, mint egy igazi igásló. Könnyű megnyugtatni :lol: :lol:

Összességében csak annyi a rossz a stimuban, hogyha nem vagy stimulálható akkor teljes kétségbeesés lesz és nem látsz más kiutat csak a lapart. Na de az eszedbe ne jusson!!!!!! (Esperot is meg akarták laparozni, de elszaladt!! :lol: Milyen jól tette :) )
Ezért jobb a fokozatos felépítés. Metformin, aztán Closty és csak több Metforminnal megalapozott hónap után a hormon. Hogy ha már az kell, akkor biztosra menj.
Áfonya, én nem megilyeszteni akarlak, csak akarom, hogy tudd, hogy milyen buktatói lehetnek ennek az útnak. OK?
De ha így érzed, akkor hajrá. Azt hiszem mostmár te is teljesen világosan látod a lehetőségeket. Láttál sok mindenre példát. Te döntesz :) Szerencsére :)
Én nagyon szorítok neked.

Migrénes csajok... Borzasztó lehet. El sem tudom képzelni, nem is akarom. Soha. :?

Rejóka, tér vissza beléd a jókedv, mert már egészséges humorral írod a hozzászólásaidat. :)

Vöcsök!
Etetésiileg nagyon is egyetértek veled. Mi nekünk még nincs gyerekünk, de ha "haza" megyünk a szülőkhöz, akkor állandan enni kell. Azzal telik el a nap fél része, hogy főzünk, aztán röpke egy óra a kaja és utánna a nap többi része az eltakarítás. Persze mindig jó nagy trakták. Már annyira jutottunk, hogy gyakori a szárnyas és a hal. De süti mindig vagy 5 féle. Most nem viccelek. :?

...vagyok...
Vendég
 


Áfonya!
Bocs hogy hozzászólok, de szeretném leirni az saját tapasztalataim. Tavaly én si hormonoztam..szurik, gyógyszerek...(stimu, majd inszem és lombik is volt egy)de hatalmas adagokkal sem jött össze, néha a stimu sem. Padlón voltam lelkieleg. A gyógyulás csak ezután indult be igazán, azóta van PÉsem és elég a closty is. Szóval én nem voltam hormonellenes, de nem érte meg a csalódást

Gina
Vendég
 


Kavics! Köszönöm a támogatást! És ha a lapar lesz az ára a gyereknek akkor abba is bele fogok egyezni, és ha a fél fejemet kérik vagy az egyik vesémet a gyerekért akkor azt fogom gondolkodás nélkül odaadni. Nincs érte nagy ár.

Gina! Köszönöm hogy megosztottad velem a tapasztalataidat! De senki nem állíthatja hogy én nem vagyok stimulálható, mert nem tudhatjuk, még istenigazából nem próbáltuk (leszámítva 2 csak clostys hónapot). Ezek komoly szerek, és ha nem fog sikerülni legalább már azt is fogom tudni. Muszály megpróbálnom. MINDENT!
Tudom hogy megértetek, és tudom hogy akár biztattok akár ellenpéldát mondotok jót akartok. És nagy szükségem is van rátok! Ha sikerül ez a baba igazi fórumbaba lesz :)
Vendég
 


Sziasztok!
:) Vagyok :)

Jól bebűnöztem... Miután nagy nehezen kinyomtattam a GI diétát, ettem két kolbász zsíros :shock: zsömlét egy kis zöldséggel.

Rájöttem mi a hasmenésem oka. A cseresznye. Hát ez van. Valamiért nem bírja a gyomor-bél rendszerem. :(

Na most áttanulmányozom a GI diétát.
Jaj nekem ezek sosem mentek. ... :(

Én mindent szeretek enni... :roll:

Merre vagytok csajok? Csak én monologizálok :lol:
Tessék jelentkezni. :)

Asszem amig véget nem ér ez a VB, addig nem fogom magam kipihenni. Már hót fáradt vagyok, de most is a focira gondolok :? normális ez így :shock: :?: :shock: :?: :roll:

Norka!
Lementettem a gépre a "fehér-fekete" fotót rólatok :)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: