Új privát üzeneted érkezett!

Áfonya!

Amikor találkoztam vele, még nem voltam orvos és nem volt Dr. a nevem előtt!!!
De nagyon határozott voltam!!!!!! :lol: :lol:
rambóka
 
 


Kedves Csakegy!
Annak tudom be, hogy megajándékoztál a "dicskevő" jelzővel, hogy - amennyire hozzászólásaidből meg tudom ítélni - neked én alapból unszimpatikus vagyok. :? Egyébként bizonyára észrevetted volna, hogy nem az "ÖSSZES" hozzászólásom szólt a terhességemről. Persze jelentős részben igen, de akit érdekel(t), annak szívesen írtam/írok másról is, ami felmerül(t) témaként, és amihez van mit mondanom. És az is természetes, hogy aki már várandós, azt valamivel jobban érdekli ez a téma, aki pedig most akar teherbe esni, azt pedig az a téma. Ezen én nem akadok ki. Még szerencse, hogy nem kell a PCO-t igazoló leletet lobogtatni itt ahhoz, hogy valaki beírhasson :)

Kedves Rambóka!
Annak viszont - 8 napos távollét után - nagyon örültem, hogy volt aki keresett, hiányolt, például te. :) Igen, majd megyek a 12. heti UH-ra, csak most csütörtökön derül ki, hogy mikor is. Csütörtökön megyek ugyanis az orvoshoz. (Egy kérdés: a teljes állkapocs röntgenvizsgálata nem veszélyes a mazatra nézve? Köszi előre is a választ. Május elején erre küldött a fogorvosom, de mielőtt elmentem volna, megtudtam, hogy várandós vagyok, és a vizsgálat előtt mindenképpen meg akarom ezt vele - is - beszélni.)

Kedves Többiek!
Örülök, hogy jól vagytok és itt vagytok.

Most megyek lefeküdni, mert holnap korán kell kelnem.
Vöcsök :? :? :?
vöcsök
 
 


Sziasztok!

Hétvégén vidéken voltam apukámat és nagyszülőket látogatni és elújságolni nekik a nagy hírt, mindenki tök boldog. :D Sajnos beárnyékolta az örömömet egy kiadós migrénes roham (azt ígérték, hogy terhesség alatt mérséklődik :evil: ). Gondoltam is, hogyha ez most front miatt van, akkor a topikon biztos lesz valami jó kis kavarodás. És lám, visszolvastam és itt is van. Szerintem legyen a topik neve ezentúl: Hormonok és frontok :D (hatása az egyébként tök normális PCO bandára).

Csakegy, ha végleg berágtál, akkor úgy sem látod, hogy itt könyörgünk neked. Ha meg annak ellenére olvasod a hozzászólásokat, hogy azt mondtad nem jössz sose többé, akkor meg nem ér, csaltál!!!! :lol: :lol: :lol: De egyébként szerintem is unalmasabb lenne nélküled. Egy kicsit a kismamák mellé kellj, hogy álljak ebben a vitában, mert már én sem ciklusról, péről, metforminról irogatok, hanem egészen másról. Ennek ellenére nem hagyom itt a topikot, mert nagyon sok segítséget nyújt és kiváncsi vagyok, hogy kivel mi történik. Egyébként ha egy vadidegen PCO-s jelenti be a terhességét, annak is örülni kell, mert azt bizonyítja, hogy igenis előbb-utóbb mindenkinek sikerül!!!!!

Rambóka
, én is szívesen kitöltöm majd a táblázatot.
Egyébként ha már a fogmosás téma szóba került, én is bevallom, hogy hadilábon állok vele a hányinger téma óta, mert sajnos a fogkrémtől is undorodom és hát fogmosás után nagyon sokáig érzem az izét a számban. Többfélét is kipróbáltam már, de egyik sem jött be. Enni viszont én is eszek össze-vissza mindent, mert abban reménykedem, hogy az majd segít az émelygésen. Addig nincs is baj, amíg eszek, de mihelyst abbahagyom.........

Espero
espero
 
 

 
 

Sziasztok! Huuuh, de sokat produkáltatok itt hétvégén...

Csakegy, gyere vissza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ezek olyan piti dolgok, és tényleg szükségünk van egymásra.... Rás is, és biztos , hogy Neked is ránk!!!!!!

Az internetes társalgás, levelezés egyébként is nagyon sokszor félreérthető, mert gesztusok, mimika, stb... nélkül sok x a dolog teljesen mást jelent, még az ellenkezőjét is. :roll:

Rambóka, a táblicát én is szívesen kitöltöm, bár a hormoneredményemről fogalmam sincs. Én sose néztem az értékeket, mert úgysem láttam rajta semmit.

Norka, a gáz az, hogy én az epidurálistól is félek. A gerincedbe szurkálnak... Hallottam olyat, hogy valaki ettől le is bénult.
De majd ha itt lesz az ideje, beszélek a dokival.

Egyébként én is alacsony vagyok, 160 cm, aztán ki tudja, lehet, hogy bennem se nagyon fér majd el egy 4 kilós gyerek. Van egy ismerősöm, neki azt mondta a doki már az 5. hónapban, hogy készüljön a császárra, mert nem tudja majd megszülni a gyereket. Még én is járhatok így...

Én azért egy kicsit örülök ennek a hűvösebb időnek... Elnézést a nyaralóktól. :)

Nja, sziasztok, szép napot, szép hetet! :)
csillagfény
 
 



Sziasztok,

én is a ritkán író, de viszonylag sokat olvasók táborát gyarapítom...és lélekben veletek vagyok, de sajnos nekem időm nincs a folyamatos levelezéshez, bár ha lesz otthon is hamarosan gépem, akkor biztos hogy többet tudok majd hozzászólni a dolgokhoz...
Egy biztos: nagyon fontos és jó, hogy van ez a topic, én-mint teljesen friss PCO gyanús - egyszerűen nem találtam máshol infot erről a betegségről, csak tőletek, és erőt ad az, hogy nektek sikerül ebből kigyógyulni, hogy tartjátok egymásban a lelket, és hogy van már egy csomó kismama közetek...!
Szóval csak azt szerettem volna kicsit sután-bután írni, hogy nem szabad egymást marni, épp elég baj ez mindenkinek, amiben van. Ez a topic senkié és mindenkié.

Visszatérve a valósághoz: sajnos megjött vasárnap, Andi, kérlek szépen ,hogy javítsd ki a táblicskuban, mensi első nap: július 2. :cry:

Szeretnék érdezni tőletek valamit: csütörtökön megyek Ácshoz, már úgy várom,mint a messiást... :wink: Az lesz az 5. cn-om. Úgy emlékszem, mintha azt írtátok volna, hogy a hormon eredményeket az 5. cn-on levett vérből nézik. Akkor én most bukom az egész hónapot ?? Legkorábban a 6. cn-on tehát pénteken tudnék elmenni vérvételre. Szerintetek az már késő ? Ácsnak is kell szólni külön aspeciális vizsgálatok miatt, mint pl. az inzulin szint vizsgálata, meg ilyesmi ? Vagy ő azért már szakértő tényleg a témában ? Mit gondoltok ?
zsizsik
 
 


Szióka Mindenkinek!!

Zsizsik!
Én úgy tudom ,hogy a 2-4.cn jó hormonnézésre! ideális,és a dokik is ezt szokták mondani a 3. cnap. Inzulin és a cukor nem ciklusfüggő.
Ácsot nem ismerem én nem hozzá járok,de biztosan tudja mit kell nézni.
Vendég
 


sziasztok lányok :lol:

Kép


Kifestettük a szobát, az ablakokat. Mára sikerült mindent rendberakni :) Igy ujra van netem és gépem.

Visszaolvastam, és csak ámulok és bámulok. Biztosan a hormonok játszadoznak veletek. Mi ez a vita?? És ezen meg kellene sértődni??

Engem nem zavar, ha valaki "csak" a jó hirrel jelentkezik, mindent kismaminak tudok örülni. Ha meg ő is PCOs, az külön öröm, hisz ujabb remény (számomra is...mert én ilyen önző vagyok) Jó ez a hely, és remélem a kismamik és anyukák sem hagynak el minket :)

Norka!
Nagyon szép babád van, Bogi több hónaposnak láccik, csodálatos. Hidd el egyre több nyugis éjszakátok és nappalotok lesz.

Velem amugy semmi, megyek endokrinológushoz, kezdjen valamit a prolaktinnal. Igaz nem valami hozzáértő dokika, mert előzőleg a hormonokat ő vette le és azt mondta mindegy hányadik cn. veszi lesz. Ja és a PCOról sem sokat tudott, "hallottam már róla" Az uj nőgyógyászomban jobban bizom :)

Készülünk Horvátországba, 10 - 12 napra (autó, hálózsák, sátor...és lesz ami lesz ) de nem tudjuk mikor, mert UHkra kell járni :)

Nah..majd olvasgatok.

Kellemes nyarat mindenkinek :)

Gina

Kép

Az ovuláció napját rosszkorra jelölte és nem tudom átteni :(
Vendég
 


Ginuska
ovulacion detector alatt tuning/override
Itt tudod átállítani!

Áfonya
Remélem már boldog metformin-recept tulajdonosa vagy! :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


okr!
köszike :wink: Kép
Vendég
 


Ginuska
Szívesen! :D :D :D
Remek ez a görbe!A kiugrás pedig nagyon reménykeltő benne! :lol:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Nagyon kell vigyázni a szénhidráttal, az tuti. Ma megettem 3 szem krumplit ebédre, és utána lett egy jó kis éhségrohamom. de most legalább már, hála nektek, tudom mitől van, és vettem a közértben egy kis diétás csokis, meg ettem hozzá meggyet. A Gi diéta szerint a csoki natur mehet, a diétás meg fruktózzal gondolom még lassabban szívódik fel.
Remélem nem lett semmi baja a kicsinek.

Nekem Ács nem csinált vérvételt, de vittem régi hormonleleteket. Eddig nekem mindig a 21. napon nézték csak. ???
Azt mondta, szedjem 2 hónapig a metformint, utána majd nézünk hormont.
csillagfény
 
 


Csillagfény, ez tök izgi !! Nekem van egészen friss UH leletem, képpel együtt, és egy évvel ezelőtti hormon szintek. Lehet, hogy rögtön felírja a metformint ??? Kezdek úgy tekinteni erre a gyógyszerre, mint valami csoda pirulára.... túl erős a vágy bennem a babára, gondolom, mint mindenkinek, aki itt van.
Hátha a gyógyszerrel hamarosan megint kopogtatna nálunk valaki....
zsizsik
 
 


Zsizsik, nekem is olyan leletekre írta fel Ács a metformint, amit nem ő csináltatott. Bár nekem a hormonlelet is friss volt. Mikor mész hozzá? Én is csütörtökön vagyok hivatalos hozzá......... :D
espero
 
 


Espero: Komolyan?? Én 17,40-re kaptam időpontot, csütörtökre...!!! Te mikor mész ? Tök jó lenne összefutni....!! :lol: :lol: Neked a terhes gondozást is ő látja el ? Nem mentél vissza a saját nőgyógyászodhoz ?

Most néztem meg a "házi" táblázatban, hogy Csillagfény áprilisban kezdted szedni a metformint és rá két hónapra lettél terhes ???? Ez egyszerűen fantasztikus ! Remélem, nekem is ennyire bejön....!!
zsizsik
 
 


Gina !

Ügyes vagy,bíztató a görbéd!! Ahogy Okr elmagyarázta a javítást én azt sem találom...nem vagyok nagy szgépes :oops: :cry: :lol:

Áfonya kiváncsian várunk!!
Vendég
 


Sziasztok!

Espero, Te hányra mész csütörtökön? Én is csütörtökön megyek....

Zsizsik, áprilisban, húsvét előtt 1 héttel kezdtem el szedni. És gyakorlatilag a következő ciklusban. De átlag fél év kell, amíg használ, és nem csodapirula, csak végre az okot szünteti meg, ill. kezeli, és nem a tüneteket.
Én egyáltalán nem gondol

A védőnőt még mindig nem tudtam felhívni, Espero, neked van már kiskönyved?
csillagfény
 
 


Zsizsik, én egy óra körül megyek hozzá, bár most nincs nálam a határidőnaplóm, de ez rémlik.
Nem mentem vissza a régi dokimhoz, egyelőre maradok Ácsnál, aztán majd meglátom.

Áfonya, na ugye hogy lett metformin recepted...............................(ugye lett?? :D )
espero
 
 


Jut eszembe, nekem van egy metformin receptem, amin se név, se dátum. Az cégdoki írta még anno, de már nem váltottam ki. Ha valakinek kell, akkor izenjen.
Ugyanitt hódfarkú cserép kapható! :D
Ja, és még egy 3/4 levél premens tablettám is van, amit már nem használok, arra is lehet úszni.
Pestiek előnyben, mert könnyebb megszervezni az átadás-átvételt.
espero
 
 


Hát lányok, akik szorítottak nagyon ügyesek voltak :D MEGVAN A RECEPT!!! :D
Mikor mondtam hogy PCOs vagyok és hogy úgy hallottam ő tud segíteni, tudta hogy mit akarok, elővette a receptet és megírta! Nem kérdezett semmit, egyszerűen pontosan tudta miért vagyok ott. Levetetett 3 kübli vért is, mondván nincs laborom, és 3 hét múlva kell visszamennem kontrollra. Még rám is kacsintott, mosolygott, pedig első ránézésre nem tűnt egy kacsintgatós pacáknak, meg mégiscsak nagyon nagykutya... de kacsintott :) Kicsit szerelmes lettem belé :) (noha bőven apám lehetne :D )
Mostmár nekem is van csodabogyóm bi-bi-biííííí :lol:
Vendég
 


ÁFONYA!!!!! Szuper! Táblicskuhoz nem küldöd el az infókat??

Csajok ha új metformin recept---akkor kell egy zebrás teszt is :lol: az arányok kedvéért :lol:
Vendég
 


Hú, Áfonya, kicsit most irigykedem..... :D :wink:

Kis is ez a mosolygós doktor bácsi, aki csak úgy recepteket irogat és közben kacsintgat ?? :lol: :wink: De tényleg, ő ki és hol rendel ?
zsizsik
 
 


Zsizsik! A neve Dr Ruzsa Csaba és Pécsen rendel a megyei kórházban. Diabetológus, belgyógyász, kórházigazgató meg a jó ég tudja mi de nagyon rendes!!!
7kincs! A nickem ismert, 25 éves vagyok, a metforminadagom 2x850mg, július 5én fogom elkezdeni szedni, lakhelyem Paks (majdnem), ciklushosszom 30-34 nap (körül), jelenleg a 19ik ciklusnapon vagyok, pozitív tesztem egyenlőre nincs de igyekszem :)
Vendég
 


Hát....Pécs kicsit messze van nekem, de remélem, Ács doki bácsi megkönyörül rajtam és hamar ad egy metforminos receptet.... :wink:
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Még mindig nem vagyok írásképes állapotban, küzdök a lázzal, a takonnyal, a torokfájással, a migrénnel (Espero!), a gyereknek persze meg se kottyan a tüszősmandula, én pedig alig bírok kimászni az ágyból.
Most gyorsan végigfutottalak benneteket, de ennyi.

pussz!! :D

Kép

Kép
rejo
 
 


Migrénes kismamák (Espero, Rejo!

Sajnálom, nagyon rossz lehet. Szerintem most hidegfront van - bár nem néztem a frontjelentést - de nekem is migrénem volt, és az mindig hidegfrontkor van. Én már az ég világon minden gyógyszert szedtem rá---rájöttem egyedül a Bomba energiaital képes összehúzni az ereket a fejemben, és megszüntetni a kínzó migrént.
Csak sajna televan egészségre ártalmas cuccokkal..de zsibbadó kézzel, hasogató halántékkal nem lehet dolgozni. Ilyenkor kiugrok egy bombáért, vagy iszom egy jó erős KV-t.

Áfonyaaa!

Grat a metforminhoz. Én 3 helyen is fel tudom íratni. Házidoki, üzemorvos, vagy endokrinológus. Itt Győrben még nem találkoztam olyan nőgyógyásszal, aki ezt felírta volna. Egyszer valaki felírja, aztán már sínen van. És olyan jól fogyaszt!!!

Csillagfény!

Ne félj az epidurálistól! Barátnőm azzal szülte, simán ment. Biztos jócskán mésékli a fájásokat..meg a varrást stb.

A nővérem 158 cm-vel megszült 2 gyereket...egy hang nélkül, élete legszebb élményeként. Ő egyedül a vágást említette, hogy érezte. De abszolút kibírható.

Zsizsik!

Légy türelemmel! Meg fogod kapni a gyógyszert.
Én úgy tudom, hogy ha menstruálsz, az csak jót tesz a PCO-nak. Könyebben kipukkadnak a kicsi ciszták. De lehet hogy hülyeséget hallottam. Viszont én nem is menstruálok, a petefészkem úgy tűnik kimerült..

Rambóka!

Merre vagy? Meddig fogsz még dolgozni?
Ja és képzeld, azt mondja a családom, nagyon léccik a pajzsmirigyem...néha nyelési nehézségeim is vannak..lehet kéne 2 év után ismét egy pajzsmirigyvizsgálat. Jó, hogy felvetetted.

Ginuska merre mentek?

Moscenicka Draga-ban van egy nagy kemping. És nagyon jó ott a víz. Már töbször voltunk arrafelé a horvátoknál.
babancs
 
 


Csakegy!

Lécci, ha olvasod. Nem tudok neked írni. Lécci adj meg valami elérhetőséget! Hiányoznak a tanácsaid.

Köszi
babancs
 
 


Áfonya!!!!
Hurráááááá!!! Mondtuk MI! :wink: (ilyenkor ezt illik is mondani!!! )
Mostmár csak szedni kell. :)
Üdv a Metforminosok körében!!! :) :) :)
Mostmár jöhet a döglődési syndroma :lol: Aztán a jól megérdemelt pozítiv teszt!!! :wink: :wink: :lol:

Espero!
Piciny családodat boldoggá tetted :)
Várom a sztár fotót a babóról. :)
Ezt a migrént nagyon sajnálom :( Brrrr...

Zsizsik!
Én is így voltam a Metforminnal, amig meg nem kaptam. Éreztem, hogy beleőrülök. Aztán meglett :) Mostmár megcsappant a varázsa, de még mindig Metformin rajongó vagyok :lol:

Vöcsök!
A 12 hetes fotónak is nagyon örülünk. :wink:

Ginuska!
Mi is megyünk Horvát honba. Apartmant foglaltunk :oops: Egy kicsit kényelmesek vagyunk. De azelőtt sátorozunk egy jót a hegyekbe :)

Gabika!
Merre vagy??? Rókakoma??? :?

Norka!
Milyen volt az elmúlt éccaka??? Várjuk a négy generációs képet :)

Rejóka!
Alvás, evés, pihenés, pocak és Domi nevelés.... :)
Küldőm a gyógyító hullámokat a magyar éteren keresztül :)

Én szeretem ezt a topikot. Itt élem veletek a mindennapi életemmel párhuzamosan a külvilág által nem látható életem. :) És ez olyan csodálatos.
Nekem tetszik az, hogy mennyire tudunk örülni egy Metformin receptnek, egy jó hormon képnek, PÉnek, pozítiv tesztnek.
És már szültünk együtt is Norkával. Sőt már együtt is szoptatunk :)
Kell ennél több???? :) Ilyen csodálatos emberekkel, mint amilyenek TI vagytok.... örülök, hogy megismertelek ha a net által is :)
Úgyhogy nehogy elmenjetek innen kismamik, mert utánnatok megyek és egyenként cippelek vissza benneteket a topikba :lol:

Sok puszika!
Mennem kell.. csók.
Vendég
 


Zsizsik! Szerintem hamar megkapod te is a receptet, Ács doki bácsi is felírja könnyen. Ha magától nem akarná legfeljebb célozgatsz rá!
Rejo! Gyógyulj meg! Nagyon tudok én is kínlódni a torkommal, átérzem a helyzeted. (miközben a gyerek nálunk is rohangál még ha ugyanolyan beteg is mint én... nem is értem hogy bírják ilyen jól a fájdalmat ezek a törpék!)
Ja és köszi mindenkinek aki velem örül :) nagy reményeket fűzök ehhez a bogyóhoz!
Vendég
 


Sziasztok!

Vöcsök!

A kisrtg (1-2 fogról készülő, szájon belüli) elvileg nem ártalmas, ha nagyon-nagyon muszáj ám legyen!!!!! De csak ólomköténnyel!!!!!!!!
De a teljes állcsont rtg, ún. OP ( orthopantomográf) már más eset!!! Jóval nagyobb sugárterhelés + körbejár körülötted, körkörösen szóródik, ezért még az ólomkötény sem fogja meg a sugarakat!
Én magamnak semmiképpen nem csináltatnék!!!!!!!!!!
De szerintem a dokid sem, ha elmondod, h. babát vársz!!!!!!
( Ezt egyébként mindenhol közöld, ahol orvos közelébe kerülsz! )Bárki bármilyen gyógyszert ír fel, te mielőtt kiváltod, kérdezd meg a nőgyógyászodat, h. szedheted-e!!!!! Régi jól bevált gyógyszerek, kenőcsök esetén szintén kérj engedélyt!!!!!!
Ne utólag kelljen izgulni, h. nem lett-e baja a babádnak!!!!
rambóka
 
 


Espero!

Próbálj mentolos helyett citromos (pl. Blendamedből az a trópusi gyümölcsös) v. gyümölcsös (esetleg gyerek- ) fogkrémet! Segíthet pl. a mebucain tabletta is, mert elzsibbasztja a szádat (már, ha a fogkefe idézi elő a hányingert!)
Ha semmi sem segít, akkor nagylevegő...........

Rágcsának nálam a ropi vált be! Vhogy olyan jó sós volt! :D


Csillagfény!

Ne félj a bénulástól!!!!
Az epidurált a gerinc olyan szakaszán végzik, ahol már nem futnak mozgató idegek, ráadásul nem is a gerincvelőbe, hanem annál kijjebbi térbe adják! Úgyhogy ezen ne izgulj!!!!
Azon sokkal inkább, h. a kórház, ahol szülni szeretnél, rendelkezik-e 24 órás anesztes ügyelettel!!!! :evil:
Ja, én a 160-nal már igen elégedett lennék!
Egyébként a magasság nem szokott "császárt okozni", az ismerősödnél inkább a medencecsont átmérőjével lehetett a gond!

Ginuska!

Mi a fenének mégy vissza egy olyan dokihoz, akiről tudod, h. nem ért a betegségedhez??????? :shock: :shock: :shock:
Én ezt komolyan nem értem!!!!!!!!! Ezek a pancserek már rég kihaltak volna nélkületek!!!!! :evil:
Egyébként ígéretesnek tűnik ez a görbicsek!!!!!! :D

Babancs!

Én csak azt nem értem, h. azoknak a dokiknak, akik az ezerrel pörgő szívedre bétablokkolót írtak, ez miért nem tűnt fel!!!!! :evil: :evil: :evil:
Lehet, h. neked nincs is szükséged metforminra, elég ha a pajzsmirigy működésedet gatyába rázzák!!!!!!

Rejo!

Jobbulást nektek!!!!

Kavits!

Annyira bírom, h. ilyen pozitív tudsz lenni!!!!!! :D :D :D

Csakegy!

Azonnal gyere vissza, mert rád küldjük az FBI-t, Mulderrel az élen!!!! :lol: :lol: :lol:
rambóka
 
 


Espero,Rambóka
A gyerekfogkrém nekem is bevált anno.Most ,hogy írtátok beugrott. :oops: A mentolost vhogy nem bírta a gyomrom.
Érdekes módon terhesség vége felé meg fel tudtam volna zabálni a fogrémet,úgy vágytam a mentolos ízre. :shock:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Babancs!!!
Rambóka nagyon adja neked a tanácsokat. De tényleg. ... Keress fel egy jó kardiológust aki utánna megy az egész tachycardiádnak.
Nem is értem, hogy nem néztek eddig nálad pajzsmirigy hormont. :?

Csillagfény!
Ilyen alapon egy rossz fogba is bele lehet halni. :lol: :lol: :lol:
Nemhogy egy szülésbe. :)
De izgulj csak nyugodtan. :) Ha ez megnyugtat.
Minden veszéllyel jár.
De még mindig nem árultad el, hogy mi az a betegséged, ami évek óta fennáll és ha tudnánk azt hinnénk, hogy nem is vagy normális??? :? :shock: Nagyon kiváncsi vagyok.

Csajok!
Úgy kívánom az uborkát. A savanyú uborkát. Kandika, ilyenkor mindig rád gondolok. :lol: De sajnos ügyelek és igy nem jutok hozzá :( Közben meg csepeg a nyálam.
Majd holnap bepótolom. :lol: :lol: :lol:

Holnap ha nem beszélek endokrinológussal segbe rugom magam. Ez már nem vicc!!!! :lol:

Én terhességnélkül is öklendezek fogmosás közben. :shock: Milyen jóízüeket. A párom csak röhög. Nekem meg folyik ki a szemem. Teljesen belövel. És a gyomrom tartalma menetirányt vált. :?
És igen, a mély levegő vétel segít... eddig még segített... :lol:

...vagyok...
Vendég
 


2 éve teljeskörűen kivizsgálták a pajzsmirigyemet..ugyenezek a tünetek...heves szívdobogás..akkor még kipirulások is voltak. (ja és marha gyors emésztés)
Semmit nem találtak. Az UH azt mutatja ki, hogy meg van nagyobbodva. De akkor hogy lehet, hogy jól működik? Tesóm szerint ez bármikor romolhat..októberben megkérem a dokit nézze meg azt is. Pedig ott voltam az izotóp-diagnosztikán, és nem kérték a pajzsmirigy-vizsgálatot most.

Aranykavics!

Ha a közeledben lennék, vinnék Neked savanyúuborkát! Nem hízelgésből mondom, de tudom milyen ha az ember nagyon kíván valamit, és nem jut hozzá. Én könnyen vagyok, a munkahelyről csak kiszaladok, és megveszem, amit éppen kívánok. Itthon meg a hűtő teljes kínálata vár...most pl. bedöntöttem fél litykó kakaót, előtte barackot, előtte 2 tányér bolognait, előtte 10 dkg mandulát (ez volt a vacsi :D )
babancs
 
 


Kavicska
Mindig megnevetetsz! :D :D :D :D
Inkább beszélj az endokrinológussal! :D
Apa is ügyel! :( :( Pénteken is! :(Viszont,ha jó idő lesz vsárnap megyünk Pestre,állatokat nézegetni,ketrecben! :D
Nem mintha itt nem lenne elég állat,uis egy erdő közepén ,a hegytetőn van a lakótelepünk.Ide járnak az ablak alá télen az őzikék! :lol:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Ja és a fogkrémről

Mikor homeopata készítményeket szedtem, a természetgyógyász előírta, hogy nem szabad mentholos fogkrémet használni, mert akkor nem érvényesül a hatása. Akkor vettem valami spéci citromos fogkrémet a gyógynövényboltjukban. Meg úgy tudom az FLP-s aloe vera családbanis van valami kellemes illatú fogkrém. Bár elég bemenni a DM-be..nagy a választék.
babancs
 
 


Rejo
Drága!Gyógyulj meg a kisfiaddal együtt,mielőbb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Babancs!
Két év az nagyon nagy idő!
Egy TSH, FT4 mindenképpen kellene.

Összességében van megnagyobbodva, vagy göbös? Vagy csak az egyik lebeny???
Pajzsmirigy punkciót csináltak???

A Concor mennyire fogja meg a frekvenciát? 5mg-ot szedsz?

Uborrkaaa!!! Ne is írjátok le a nevét :lol: :lol: :lol: :lol:
Szegény Kavics :? , van két gubics almám. Asszem be kell érjem ennyivel. :?

Van egy szakállas viccem, de leírom:
A székely János bácsi több hetes Budapesti tartozkodás után hazamegy.
Kérdi a fiát, hogy történt e valami otthon, amíg távol volt.
-Semmi különös nem történt édásapám! Csak a ganyéhányó villa törött el.
-Hát hogy te fiam? - kérdi az öreg székely.
- Mert kergettük vele a Bodrit.
- Kergettétek a Bodrit? :shock:
-Igen, mert kihajtotta a lovakat az istállóból.
-Kihajtotta az istállóból??? :shock:
-Igen édeösapám, mert égett az istálló.
- Égett az Istálló??? Hülledezik a székely.
- Tulajdonképpen a házról terjedt át a tűz....
- :shock: :shock: Égett a ház???? :shock: :shock:
- A macska volt a hibás, édösapám!!!
- A macska??? Miért a macska??? :?
- Mert feldöltötte az égőgyertyát a nagyanyó ravatalján.
Vendég
 


Szió!

Drágámat "eltettem" aludni, ő holnap dolgozik. Én élvezem a szünidőt :) Ugyhogy kicsit netezek még!

Rambóka!

Miért megyek ehhez a dokihoz vissza? Mert a megyében ő az egyetlen endokrinológus, és a prolaktinomat neki kell rendbe tennie. A nőgyógyász azt mondja ehhez ő jobban ért. De ha kiir valamit, azér mielőtt beszedem, beszéljem meg a nőgyógyásszal :D A női dokikám szerint a 44es prolaktin nem oly magas, nem is bizti hogy kezelni kell. Ezért bizta a döntést az endokrinologusra.

Juj...már nagyon várom az utazást. Talán pénteken nekivágunk. 1. célpont Crikvenica, aztán majd meglátjuk. Mi is ellenénk valami apartmanban, vagy hotelban, de nem tervezünk. Ha találunk helyet, lesz szoba, ha nem akkor van sátor :) Addig kirándulunk, mig meg nem jön a menzim vagy el nem fogy a pénzünk :lol:

Rejo!
Gyógyulj meg, és jelentkezz...nehogy halálra aggódjuk magunkat :)
Vendég
 


Szép vidám napot!!

Rejo jobbulást!!!

Babancs irány a pm szakrendelés!!!! Én napi 1 Letroxot szedek ,nekem a lebenyek szerkezete kissé durvább.De én ezentúl szeretném rendszeresen nézetni,biztos ami biztos alapon.... A sógornőm is azokkal a tünetekkel küszködik mint te és ő is két éve :shock: :shock: volt dokinál pedig előtte gyógyit is szedett a pm-re,nem értem miért hanyagolja/vagy a doki nem hívja vissza?????

Áfonya neked van már gyereked?? valamiért így emlékszem de lehet nem jól :oops: táblicskuhoz nem írtad

Nóra1 hogy vagy??

Gina jó pihit!!! mennyi a hőd??és szuper nyaralást(remélem nem mindenki egyszerre tűnik el :lol: )

Kavics akkor ügyelés után neked is pihi a mai nap?

Kandi neked most ez a hónap doki és closti hónap lesz??

Kismamik hogy vagytok???írjatok légyszi!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a vígasztalásokat. Már kezdek nem is félni. :D Az epidurálisnak majd utánakérdezek. Gondolom a kettes klinikán csak van. Ha már ott sincs, akkor hol?

Babancs, nekem se nagyon volt mensim spontán gyógyszer nélkül. :?
A metformin tuti segít, de azért ne egyél sok cukrot, szénhidrátot!
Azért jó huzatod van... Én mondjuk mielőtt metformint szedtem, nagyjából annyit ettem, amennyit akartam, mindenesetre 3x annyit, mint egy normál ember, és tartottam egy teltkarcsú súlyt (62-64kg). 58 alá se mentem soha, és akkor állandóan éheztem, úgyhogy kibékültem vele.
Szerintem ilyen adottságokkal egyébként szerencsés vagy, minden ruha jól áll rajtad, csini vagy, és nincs lelkifurdalásod egy jó kis 3fogásos vacsitól.

Én a homeopátiában nem nagyon hiszek. Ilyen dolgokban osztom nagyjából Rambóka véleményét. :)
Azért nem teljesen, mert nekem spec az akkupunktúra használt, nem súlyos esetben a gyógynövények is, illetve egyszer volt egy féléves szemölcs a talpamon, minél tovább kezelték, annál nagyobb lett, a végén már a fél talpam, a doki azt mondta leoperálja. Aztán a rádióban hallottam, hogy nyers hagymát kell rá tenni, és vesztenivaló nincs alapon bepakoltam éjszakára a talpacskáimat hagymaszeletekbe, és csodák csodája 2 hét alatt nyoma sem maradt!!!!!!!!!

Kavics, Te is orvos vagy? Nekem valami nagyon gyanús! :wink:

Rejo, jobbulást! Szegénykém, gyógyszert szedsz? Szedhetsz?
:roll:

Én egyébként jól vagyok, semmi extra. 2-3 napja nem nagyon tudok aludni, passz hogy mitől, mondjuk korábban se voltam egy bazi jó alvó. Egyenlőre még bírom, remélem nem tart sokáig.

Sziasztok, pusszancs mindenkinek!
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Tudjátok én egy vagyok azok közül akik rejtőzködnek. :lol:
Viszont: most úgy éreztem, hogy be kell írnom pár sort!

Áfonya! No milyen érzés??? :lol: Remélem most már megnyugszol, és nem jut eszedbe olyan, mint a lapar! :roll: Örülök Neked!

Bee
beebeey
 
 


Kedves Rambóka!

Nagyon köszönöm a válaszodat. Kicsit szégyenlem magam, hogy nem tudom pontosan megnevezni, hogy miről is van szó, a dokim ugyanis nem magyar, ennélfogva nem ismerem a magyar terminológiát (de szerintem megértettél, mert most kikerestem, mit írt le nekem, és ő - is - O.T.P.-nek nevezi). Egyébként azért akarja, mert az ínyem jobban vérzett fogkőleszedés során, mint ahogy a korábbi ottlétemkor, és mivel 2 éve voltam utoljára ilyen röntgenen, szeretné újra látni, mi a helyzet. 9 évvel ezelőtt volt ugyanis ínysorvadás miatt egy "állkapocscsontpótlásom" (biztos ezt is másként mondják...).

A védőnő azt mondta, hogy a terhesség során 2 havonta menjek fogorvoshoz, ezért ebben a hónapban menni fogok hozzá - egyelőre röntgen nélkül. Most írom neki is az e-mailt. Nagyon jó szakember, akiben megbízom (nagyon érdekel, ő mit mond...)

Még egyszer köszi. :)

Vöcsök
vöcsök
 
 



Kandi én hová lettem a táblicskuból ? :shock: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


7kincs!
Igen, van egy 2,5 éves lányom Enikő. (Teljes nevén Enikőteördögfajzatmitcsinálszmármegintazonnalhagydabba! :lol: )
Beebeey!
A feelingről nemigen tudok még nyilatkozni, holnap lesz egy pécsi utam és amíg túl nem vagyok rajta nem merem elkezdeni szedni a bogyót, mert hasmenéssel ijesztgetnek. Én meg olyan de olyan hasmenős vagyok! Elég egy idegesség vagy egy fél órán át nem hűtött akármi és hozzágyógyulok a klotyóhoz :( A lapart én még mindig nem tartom olyan fene rossz dolognak, elvégre biztosan hatékony, ha nem volna nem csinálnák, és adna 1 év előnyt a betegséggel szemben... tudom hogy nagyon türelmetlen vagyok (nemhiába születtem kosnak) és tudom hogy sokkal rosszabb annak aki 8-10 éve vár az első gyerekére, de én úúúúgy szeretnék újra pocakos lenni!!! :cry:
Vendég
 



Sziasztok!

Köszönöm a fogkrémes tippeket, hazafelé beszerzek valami kismamabarát ízűt. :)
Most is itt vagyok egy korai ebéd után és tologatom a fogmosást, mert ráadásul itt a melóhelyemen csak elmex fogkrémem van, ami az összes közül a legrosszabb. Hát sebaj, ez legyen a legnagyobb problémám a 9 hónap alatt. :lol:

Kavics, nekem nincs még képem a picurról, nem kaptam. Talán majd a következő ultrahangon. Addig én is csak a képzelőerőmre hagyatkozom.

Csakegy
, ne izélj már, gyere vissza, főleg hogy most péd is volt a teszt szerint, igazán kiváncsi vagyok az ügy kimenetelére.

Csillagfény
, te mikor húztál el megint másfél héttel, nem arról volt szó, hogy közel egyidősek vagyunk az UH-d szerint? Vagy csak rosszul emlékszem? Megnéztem és fél egyre megyek Ácshoz, te mikor?? Kiskönyvem még nincs, mert múlt héten nem volt erőm elmenni védőnőhöz, ezen a héten szabin van, tehát legkorábban jövő szerdán kapok. Ma reggel viszont voltam vérvételen. Csak 3 küblinyit vettek le, a csaj közben nagyon forgatta a lapomat, mert az RH-s rész külön ki volt highlightolva rikító sárgával, remélem ahhoz is vett le végül. Én ugyanis RH negatív vagyok, a párom pedig pozitív.

Áfonya
, csak óvatosan kezdj hozzá a metforminhoz. Emlékszem engem is megszállt a nyugalom, amikor megkaptam a metformint, éreztem hogy sínen vagyok. :wink:

Rejo
, nem én küldtem a migrént, remélem már jobban vagy. Én nem mertem semmi gyógyszert bevenni, gyömbért iszogattam, bár szerintem a canada dry nem sok gyömbért látott, csak ráírják, de az enyhítette a hányingert és a fejfájást is egy kicsit. Egyébként meg csak az idő gyógyítja.

Espero
espero
 
 


Espero!
Nahát! Nálunk is úgy van hogy apa RH+ én meg RH- ... a gyerek persze RH+ lett, így kaptam anti D-t... bár akkor plusz egy injekció ide vagy oda... minden reggel este jöttek a hülye méhösszehúzó szurikkal mert császáros voltam. Istenem hogy utáltam hogy engem néznek tűpárnának! Fájt a popsim :?
Vendég
 


Sziasztok lányok!

1cn, szép volt a görbén, de új ciklus új remények.

Visszaolvastalak benneteket:
Norka, nagyon örülök, hogy rendeződtök Bogival, gyönyörű kislány, olyan édes a képeken :D .

Csakegy, sajnálom, hogy elmentél, bár pár hónapja mikor csatlakoztam pont elmentél és utána visszajöttél, remélem most is ez lesz 8)

Kincsecske! Olyan aranyos vagy, hogy hiányoltál :oops: . Tegnap végre meglett a pajzsos eredmény TSH 1,69, nagyon örülök neki. Én is végre 2 alatt vagyo. :P
A T4-em viszont emelkedett, ez nem tudom mit jelent. Nem tudod véletlenül? 19 a határérték és 16,9 lett. Az endokrinológushoz sajnos csak aug 16-ra :!: adtak időpontot, de lehet, hogy időpont nélkül oda fogok menni, mert júli elejére visszarendelt. Borzasztó, hogy 2 hónapot kell várni rá mindig :( .
Te hogy érzed magad? Fogytál valamennyit? Vagy Neked nem is kell?

Puszi mindenkinek!
nóra1
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: