Új privát üzeneted érkezett!

@latkafr: most tényleg? :) :)

bikbok
 
 


@latkafr: pont ezt a linket kerestem :D szerintem mindenre van magyarázat

bikbok
 
 


@bikbok:Iszonyat jó film :) Nekem bejött a múltkori hónapban, mikor negat teszteltem :) A barátnőm küdte :)


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 

 
 

@latkafr: egyszer láttam, és a napokban beugrott újra. Szerintem újranézős :)

bikbok
 
 


@latkafr:


Hát ez a videó találó. Bemutatja kellő képpen a két végletet. Az egyik véglet ki akarja várni a megfelelő pillanatot míg a másik végletnél nem kell várni jön az magától. Hál istennek szerintem mi pont középen vagyunk. Azért azt se szeretném ha rámnézne a párom és rögtön terhes lennék. :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


latkafr,
Simán a magyar munkaviszonyom után lesz a gyed. Párom által max az itteni csládi pótlék és az otthonit akkor nem kérjük (mert ugye hivatalosan két helyről nem jöhet és mi ilyen törvénytisztelő állapolgárok vagyunk :) ).


Bikbok, ne is mondd, totálisan egyetértek ezzel a gyorsan vissza dolgozni mód ellenzésével. Nekünk most rokonoknál volt hogy oktüberben megszületett a baba, februártól már ujra dolgozik anyuka. Ráadásul nem egy kis 9-6-ig melója van hanem utaznia kell, át Spanyolországba gyakran meg fel északra 2-3 napokra. No comment. Nem tudom elfogadni. Még ha part time. De ez :S

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:


Az a baj hogy itt Mo-on se jobb, mert én egy Családi Napköziben dolgozok és volt hogy már 11 hónaposan hozták a gyereket, mert megmondták az anyának, hogy vagy MOST visszamegy dolgozni vagy keresnek mást. Szóval nem egyszerű itt sem, nagyon meg kell gondolni, hogy mennyi időre is marad otthon az anyuka a gyerekkel. Vagy minél előbb kistesó és akkor tud még tovább maradni.

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


bikbok : Baba vs bölcsi témában: Lehet, hogy az anyukának nehéz megválni a babótól, de előbb utóbb szükséges. Hisz szerintem nem lehet egy anya önző azzal, hogy magához láncolja a babáját tovább mint szükséges. A tesómék imádják az unokaöcsém, de ők is tudják, hogy lassan itt a bölcsi ideje. Ha két éves lesz a nagyfiu akkor mindenképp mennie kell, pláne, hogy nincs teső a közelben. Sokat lehet arról is olvasni, hogy ha nem kerül be időben közösségbe, akkor nehezebben alkalmazkodik a baba, türelmetlenebb lesz, nehezebben fog kapcsolatokat kialakitani, problemakat kezelni. A bölcsi meg segithet, hogy megtanuljon csapatban dolgozni, de még is önnálló is legyen, kudarcokat is feltudjon dolgozni, hogy pl nem minden jatek az ove, nem mindig o lesz a kozeppontban. Biztos vagyok benne, hogy anyukakent nagyon nahez meghozzni ezt a dontest, de az eszemmel tudom, hogy 2-2,5 éves korig biztosan szukseges a baba erdekeben. Most remélem nem kapok tőled megint egy sertő megjegyzést, mert más a véleményem :D


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Köszönöm a drukkot!

Engem is,hogy több kolléganőnek csak úgy besikerült a gyerek egy alkalomból,sőt az egyiknek ikrek...
Mi tavaly tavasszal döntöttük el hogy majd 2016 januártól kezdünk,de aztán 2015 november lett belőle.
Én is azt hittem hogy majd 1 max 2 hónap és sikerül.

Az én anyósom amúgy egy tünemény de néha én is falramászom a tanácsoktól.
Bár szerencsére megérti ha nem úgy gondolom nem erőszakos.
Viszont mikor rosszullettem a munkahelyemen anyám helyett anyámként jött értem kocsival(azért ő mert anyumnak nincs autója) vitt haza intézett mindent.

Mindkét oldalban van előny meg hátrány is,szerencsére se anyum se anyósom nem túl beleszólós(nekünk ennyi a család meg még van a sógornőm,de ő már alig várja hogy babánk legyen :-D )

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


@latkafr: az nem az én stílusom :) ráadásul most is kb ugyanazt írtuk le.
Szerintem a játszótér, a játszóház és más babák társasága nagyon fontos, ezek mind biztosítják a közösségi fejlődés és a megfelelő képességek kialakulását. Látom pl itt, hogy az ismerős 7 hónapos baba fejlődésén mennyit lendítene ha járnának vele közösségbe, nem izolálná teljesen az anya. Viszont az tény, hogy az első 2 év kötődését nem lenne szabad egy gondozó nénire bízni. Az nem az ő feldata.

bikbok
 
 


Laktafr: Néha tényleg bántó tudsz lenni,de szerintem észre sem veszed.
Felesleges itt pingpongozni szerintem,egy-egy megjegyzéssel odaszúrni.

Bölcsitémában: szerintem egy másfél éves gyerek elvan közösségben sőt igényli.
Kell a szociális fejlődéshez sztem.
Ha egymás után jönnek a babák mint ahigy terveztük 2 évesen akkor is beadatnám bölcsibe,kell neki a közösség.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


@latkafr:


Itt nem magával a BÖLCSIVEL van a gond, mert azt én is látom, hogy jobb mert a gyerek hamarabb szocializálódik plusz könnyebb lesz majd az óvodában a beszoktatás. DE nem két - három hónapos kortól kellene a bölcsit, mert ahogy te is leírtad, hogy az unokaöcsédet 2 éves kortól akarják bölcsibe vinni és ez szerintem nem gond mint óvonő én is látom ebben a jó dolgokat. Csak ahogy Littlebiscuit is leírta, hogy az egyik rokona októberben szült és februártól dolgozik ez akár hogy nézzük 4 hónaposan már a gyerek bölcsiben van és NEM az anyukájával. Én úgy gondolom hogy másfél de inkább 2 éves korig igen is szüksége van a gyereknek az anyukájára és ha 2 évesen kerül bölcsibe az már szinte természetes. Főleg hogy itt Mo-on már akkor csak Gyes van nem Gyed és az nem éppen sok. Barátnőm is mesélte ő kint van Angliában és az egyik ismerőse most szült 4 hónapos a gyerek vissza kellett mennie dolgozni és úgy dolgoznak a férjével, hogy az egyik nappalban megy dolgozni a másik éjszaka, hogy mindig legyen valaki a gyerekkel. Én úgy gondolom, hogy ez nem egészséges se a babának se az anyának.

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@littlebiscuit:Én úgy tudom, hogy magyar munkaviszonnyal, külföldi bejelentett lakcimre nem vehetsz igenybe gyes-t. Pláne, hogy akkor ha magyar GYES-t igényelsz, millio papirt kell szemelyesen bevinned, hogy leigazold a dolgokat. Plusz mintha valami olyan is derengene hogy valakinek ki kell mennie hozzatok, hogy ellenorizze (ami nyilvan vicc), hogy megfelelo korulmenyek kozott vagytok.. de ezekben nem vagyok biztos meg regen neztem en ezeknek utana... csak ilyen foszlanyokra emlekszem. Ezekkel rémisztgettek anno telefonon, mikor az OEP-vel beszéltem :)

Itt a szitu az az, hogy nem kell állampolgárnak lenni az ilyen "szolgáltatásokhoz", elég ha van a helyi "TB-kártya" . Itt azt hiszem 3-6 hónap járHAT a mamának otthon a babával, de utána jellemzően csak félállásba mennek vissza dolgozni, amiből itt nincs gond. Nah most totál alkonyzónában vagyok :)

Ennek az OEP-nél lehet utána járni, vagy a konziz szerinted? 


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@ritus922:Igen, az nem normális. Komolyan. Kipottyantja és megy tovább a gép? Biztos vagyok benne, hogy nem előnyös sem a babának, sem a mamának. Sajnálom, hogy ha ilyen valóban van. 


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr:


Gyes-t mindenki igényelhet a Gyed a magasabb összeg és ahhoz az kell hogy 2 éven belül legyen 365 napod bejelenett munkaviszonyod. Külföldön is kaphatsz Gyed-et mert párom nővére Hollandiában szült ott is éltek a szülés után még egy évet és ugyan úgy kapta a Gyedet Magyarországról. Az mind1 hogy hol vagy bejelentve külföldön vagy itthon a lényeg hogy meglegyen a 365 napod két éve alatt. Én ennek tavaly utána jártam nagyon mert nekem 2015 november 1-el lett meg az egy évem és akkor október 8ra voltam kiírva szóval kiokosodtam ebben a témában. Meg egy ügyvédet is megkérdeztem aki szintén jártas ebben a témában.

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@ritus922:Ahhh :) Köszi szépen a helyreigazitást! :)


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Igen sajnos nagyon sok helyen ez van hogy megszültél az egy dolog attól még gyerünk vissza dolgozni. Ebből a szempontból jobb itt Magyarországon, hogy a törvény megengedi, hogy otthon maradj minimum két évig a gyerekkel. Én biztos vagyok benne, hogy míg be nem tőlti a gyerekem a két évet nem adom bölcsibe az hogy játszótér, játszóház az egy más kérdés oda meg én úgy gondolom hogy KELL vinni a gyereket mert nem lehet bezárni őt.

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@latkafr:


Nagyon szívesen :) De ha van valami változás ebben a helyzetben persze utána kell járni tavaly ilyenkor még így volt most, hogy mi van azt nem tudom annyi biztos, hogy a Gyed a magasabb összeg a Gyes a nagyon alacsony összeg :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@ritus922:BTW annyira kifogásolható ez a 360 nap, hoyg az már egy skandallum :) A barátnőmnak is volt gebasza. Mert neki vagy 3 éves FOLYAMATOS munkaviszonya volt, de úgy alakult, hogy megszünk az a bankfiók és mennie kellett. Megfelelő munkát nem talált 3 vagy 4 hónapig, mig megtalálta azt ami neki is tetszett túl volt az interjúkon és három hónap múva kezdett volna egy projektes melóban..... és persze a stressz mentes életben jött a gyermekáldás :) Igy két munka között ciki volt és végül is a férje révén harcoltak ki valami minimális juttatást. Szóval szeirntem rossz ez az utolsó 360 napos szabály, hisz korábban meg is volt már neki a 360 nap. Botrány :)


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr:


Igen csak ha jól tudom, hogy a szülést megelőző két éven belül kell meglennie a 365 napnak plusz oda kell figyelni a táppénzre is mert az nem minősül teljes munkaviszonynak, meg az se mind1 hogy hány órában van bejelentve szóval ez egy kicsit macera mert lehet hogy a barátnődnek a szülést megelőző két évben mivel ott volt az a 3-4 hónap szünet így nem jött össze neki a 365 nap. Nagyon utána kell járni meg az se mind1 ám hogy elmész-e táppénzre kismamaként vagy sem, mert ha igen akkor már rögtön ugrik mittudomén hány nap. Ezt úgy célszerű, hogy lehúzol egy évet táppénz nélkül és kiszámolod kb hogy a szülés megelőző két évben megvan-e a napod ha esetleg veszélyeztetett terhes az ember és táppénzre kényszerül. Tudom kicsit bosszantó a dolog mert nagyon kell matekozni rajta. :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


Mi szeptembertől próbálkozunk. Elsőre sikerült is, de novemberben 8 hetesen missed ab, szívhang hiánya miatt. 
Akkor két ciklust kellett várnunk (dec.-jan.) Februárban nem jött össze, és most meglátjuk mi lesz ebben a ciklusban. 

Kristyn! Szorítok neked! 

Én is gyerekek közt dolgozok, és kicsit félek, hogy nehogy valami betegséget összeszedjek majd tőlük munka közben.

2. dpo

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Latkafr,

Igen jó a megerősités amit Rita ir, szerencsére, és nem muszáj hogy itt be legyek jelentve amugy (egyelőre nem is vagyok, mert csak itt tartozkodom, 3 hónapnál többet egyhozamban sose vagyok itt - majd most leszek) illetve bejelenthetek itt lakcimet és megmaradhat az otthoni is, ezt a konzulátus mondta én is csodálkoztam, de igy van.
Egy kolleganőm Németországban ugyanebben a cipőben jár, augusztusban szül. Május végén még hazamegy, elintézi a papirdolgokat aztán vissza Németországba. Meg az ilyen bürokratikus dolgokban a főnökünk segit szóval szerencsére ezzel nincs gond.

Ami egy kicsit cinkesebb az az egészségügy, mert ugye át kellene 'jönnöm' ide, a baba születése után azonnal jogosult leszek mindenre, de addig nem. És mivel Magyaroroszágon van a munkám által a TBn itt nem is lehet igazából, két oszágban nem lehetsz biztosított.. Viszont az EUs TB kárytával az a anyg mázli hogy a terhesgondozás és szülés fedezett. Szóval ez igy menni fog. De szélsekörűbben TBre majd a babaával együtt leszek jogosult.
Mondjuk, itt nem is igazán létezik állami terhesgondozás. Nem is hallottam még olyat hogy valaki éllami intézménybe menjen egy ultrahangra, mindenki magánrendelésre megy. És a vérvétel hiába 'jegyrendszeres' alig fed valamit az állami támogatás. A multkor egy kis labor 130 euro opsz.. dehát ez van ha jön a baba akkor ez már természetessé válik :D

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Na letelt a munkaidőm, megyek haza, előtte még küldök nektek egy képet.

Ilyen nyuszit kívánok nektek húsvétra :) vagy jövő húsvétra :)




Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Caroline, jajj de édesek!!!!

Olvastam ám az elemzést a görbédről, és tényleg semmi ok a félelemre, minden a legnagyobb rendben alakul.
Azokon az illustrációkon is ami a hormonok jelenlétét mutatja a ciklis alatt sem egy nagy meredek felugráés van az ovuláció alatt a progeszteronsávban, hanem szépen fokozatosan emelkedik. Eltelhet 2-3 nap is mire eléri a szokásos magas hőt.
Nálam az ovu pontos napja homály maradt veled ellentétben nem tudok 'kiszabni' egy napot - mert olyan sokat fájdogált hol az egyik hol a másik petefészkemnél. Lehetett hétfőn, vgy kedden és akár szerdán is, gőzöm nincs.
De vegyük a legkésőbbit, a szerdát, igy veled haladok és együtt érkezünk a 'célba'. :)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Jányok!!!! Csak mondom: A 16. cn-nél tartok, és most lesz az ovulációm hétvégén a doki szerint!!!!! Ezzel szeretném mindenki figyelmét fehívni arra, hogy minden ciklusban változhat az ovu napja, a tuti recept, ha 2 naponta van összebújás. Nagyon meglepődtem ettől az eredménytől, a doki szerint az boríthatta fel, hogy most itthon vagyok magyarországon ebben a hónapban, de egyéb dolgok is befolyásolhatják, szóval ne vegyétek tutira, hogy pont a szokott fél időben van az ovu :-) Ergo bármikor összejöhet a baba mindenkinél! :-)
Le vagyok maradva a visszaolvasással, de most gyorsan pótolom kivel mizujs :-)
mrshope
Budapest
 
 


@caroline4:Cukik a képek, amiket posztoltál. És a profil képed is édes nagyon :)


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@littlebiscuit: Köszi az infókat az ellátással kapcs, majd én is utánajárok, hogy akkor nálunk hogy lenne, ha lenne :) Kellemes 7 végét!

Molyocska, én szerintem nem fogok tesztelni, mert kb 10 perce érzem a pocakom, hogy meg fog jönni :)
Szóval igy minden drukk megy neked!!! 

MrsHope: akkor mindent bele :) Hajrááá 


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr:
Kösziiii! :-) Sajnos ez most csak egészségügyileg érdekes, mert a férjem még mindig üzleti úton, és a pajzsmirigy miatt védekeznünk is kellene ebben a hónapban. :-P Ez van, az április már a miénk :-)
A10-11.napon szokott lenni ovum... Én ledöbbentem mikor a doki mondta, hogy 17-18.napon lesz most. :-P
mrshope
Budapest
 
 


Mrshope,
Na igen ezért is érdemes valamilyen eszközzel nézni az ovulációt ha valakinek pl nincsenek ovus fájásai, vagy tesztelni vagy hőt mérni. Mert ha valaki igy jár mint te és nem tud erről a késésről az ovu idejében, akkor várja a menzeszt a szokásos időre, nem jön, késik, huh biztos terhes vagyok - majd a teszt negativ és akkor jönnek a 'negativ a teszt de terhes vagyok' fórumokba és keresik a példákat hogy nade előfordulhat... és talán... :D Miközben csak pont egy hetet elcsúszott az ovuláció ezáltal a menzesz is. Persze lehetnek terhesek, ha volt jó időben együttlét, hisz a 'téves időben nem vártkor' még csak 7 dpo van... ha 5-6 nap mulva ujra tesztel (12-13 dpo) akkor még lehet is belőle belőle pozitiv. De szerintem a párok többsége a félidőt jól át és körbeszexeli de aztán jön egy kis pihenő :D Mi is :D Szóval jól mondod, 2 naponta össze kellene bújni főleg ha valaki nem figyeli az ovulációját..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:
Így ahogy írod! Amúgy akár hiszitek vagy sem, több olyan ismerősöm van, aki 100%, hogy nem a "szokott" ovulációkor esett teherbe. Ez adjon mindenkinek hitet abban, hogy nincs olyan, hogy "1esély" a hónapban :-)
mrshope
Budapest
 
 


Sziasztok! Hát jó beindult ma is ez a fórum, sikerült végig olvasnom, hát mit ne mondjak, nem érdemes összeszólalkozni semmin, mert mindenkinek más a véleménye, unalmas is lenne ha mindenki egyetértene mindennel. Sajnálom, azokat akiknek megjött, de ne csüggedjetek, új hónap új remény, az újévi babák szerintem különleges babák.. :) 


A bölcsis dologhoz annyit tudok hozzászólni, hogy megbolondulnék ha a pár hónapos babámat bölcsibe kéne adnom, én szeretnék vele itthon lenni 3 éves koráig, de minimum 2, persze a játszóház meg egyéb gyerek közösségek természetesen jó hatással vannak a gyermekre, de én bölcsibe tuti nem adnám 2 éves kora előtt.


Ahhoz meg hogy valaki külföldön él valaki itthon, hát mindenkinek szíve joga. Mi is éltünk külföldön (Máltán), sokkal jobban megéltünk mint itthon, az ottani lakást átszámolva kb 140 ezerért béreltük, a mostanit 30 ért, kint alkalmi munkáim voltak, főként babyszitterkedés párom volt aki teljes munkaidőbe dolgozott és még is nagyon jól éltünk, nem kellett figyelni arra hogy mikor mire költünk. Itthon mind a ketten dolgozunk teljes munkaidőbe, párom börtön őr, én gyógypedagógiai asszisztens, és elég rendesen meg kell nézni mikor mire költünk. Hát ez van, én úgy vagyok vele hogy mindenki megtud élni ott ahol van, csak akarni kell.

Nekem szüleim kb 15 km-re, párom szülei kb 20 km-re laknak mindenki nagyon szívesen segít majd, mondjuk attól félek, hogy többet is mint amit szeretnék, nem szeretem ha a nyakamra járnak, A szülők szeretnek mindig mindenbe beleszólni és én ezt nem szeretem. Remélem megfogják érteni, de egyébként nagynénik nagybácsik, unokatesók, nagyszülők mind kettőnk oldaláról 25 km-es körzeten belül laknak, úgy hogy sose érezzük magunkat egyedül.. ( sajnos :D )


Mi körülbelül több mint egy éve nem védekezünk a baba ellen, de tavaly augusztusba mondtuk ki véglegesen, hogy mostmár tuti jöhet, azt hittük hogy 1-2 hónap és jönni is fog, hát tévedtünk. Az első nőgyógyász akihez mentem, hogy vizsgáljon ki, elhajtott azzal, hogy még fiatal vagyok és nincs nekem semmi bajom csak türelmetlen vagyok.. (hülye bunkó). Aztán novemberben találtam a jelenlegi dokimat, aki elküldött vévételekre, uh ra, és ott derült ki hogy pcos vagyok. Folyamatosan próbálkozunk hátha, ez az első hónap hogy hőmérőzök is.

Remélem, minden kérdésre, témára írtam. 

Magamról annyit, hogy a keddi kis görcsölések óta semmi nem volt egészen ma délutánig, ugyanis enyhe hányingert éreztem, de hamar el is múlt, ezt leszámítva már 2-3 napja nagyon fáradékony és aluszékony vagyok. 


Bocsi, hogy sokat írtam, csak naközbe nem volt időm fórumozni és apránként hozzászólogatni a dolgokhoz. :)


11.dpo


Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


Mi két éve vagyunk együtt és már az elejétől kezdve téma volt a baba, de a gyógyszert 2015 novemberében hagytam abba. Párom kinn dolgozott Hinterglemmbe amikor megismerkedtünk, távkapcsolat volt a miénk. Nagyon becsülöm azokat akik bírják, nekem sok lenne a kinti élet. Egyrészt nagyon "családfüggő" vagyok, 4 testvér és számtalan unokatestvér. Heti szinten többször találkozunk. Másrészt az idegen nyelv :) Van német nyelvvizsgám, de soha az életbe nem tanultam meg németül gondolkodni. El sem tudom képzelni, hogy képes lennék egy idegen nyelvet anyanyelvi szinten beszélni.

Úgyhogy a párom 4 év után hazajött és itt telepedtünk le Magyarországon és itt is tervezünk maradni egyenlőre. A baba projekt meg folyamatban. Ma olyan görcseim voltak, hogy alig bírtam a munkára figyelni, a görcsoldó semmit nem ért. Amúgy abból a szempontból jó, hogy bele fogok férni a mennyasszonyi ruhámba, nem kell cserélnem már semmiképp :) Mindennek van jó oldala!

Amúgy amivel a beszélgetés kezdődött! Én is úgy érzem, hogy kicsit értelmetlenek a napjaim. Amikor dolgozom, alig várom, hogy hazaérjek, otthon meg alig akar telni az idő. Most érzem egyre inkább így, hogy várok "valamire". Nem tud más lekötni. Próbálom beleásni magam az esküvői előkészületekbe. Jelenleg firuzurát keresek épp, hátközépig érő hullámos hajból :)

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


Molyocska, ugyanezt érzem!! mintha az én gondolataim lennének
'Amikor dolgozom, alig várom, hogy hazaérjek, otthon meg alig akar telni az idő. Most érzem egyre inkább így, hogy várok "valamire". Nem tud más lekötni.'
A frizurából most menő ez a szépen lazán hullámokba rendezett és egy tincs oldal eltűzött változat. Nekem nem tetszenek azok a tipikus konytok, agyonlakkozva.. a természetesség nyer nálam :)

Cseniko nem is emlékeztem hogy te is most a dpo- végéhez közeledsz. Hát akkor te vagy a következő nagy esélyesünk, az extra fáradtság az szuper jel, azt hiszem az az egyik legkorábban jelentkező tünet ami már jöhet a nem várt előtt is - csak nehéz biztosra tudni hogy a terhesség miatt van-e vagy egy nehezebb munkanap, rosszabb alvás előző éjjel okozza. Nekem az a 'leragadnak a szemeim' féle fáradtság volt amikor épp hcg tombolt odabent nemrégiben, főleg ebéd után, meg este. Nagyon drukkolok!!!!!

Na csak kiváncsi voltam jól érzem-e hogy tetőzik a hőm, hát megnéztem 37,2 honalj, 37,4 hüvely. Szóval azt hiszem termel az a sárgatest :D

JÓ HÉTVÉGÉT LÁNYOK MINDENKINEK!

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:


Hát igen, de egyre kevesebb remény van már, most voltam wc-én és ilyen sárgás-barnás nyák volt a papíron, bocsi a gusztustalanságért, de szerintem ez annak a jelen hogy megfog jönni. Vagy van tudomásotok hogy másnak is lehet ez a jele?

Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


Furcsálom èn is h így kitolódott az ovum, pedig barátcsejèzek ès málnalevèl teát is ittam. elméletileg hamarabb kellett volna lennie a ovulációmnak. Néha olyan mintha az időjárás is befolyásolná hogy kinek hogyan alakul a ciklusa. Például ha korábban van ovulációm akkor más is írja hogy neki is korábban van vagy például most kitolódott és másnak is. Miért van az hogy a legkevesebb gyermek novemberben ès decemberben születik elképzelhető hogy tavasszal nem úgy van az emberekkel mint az állatokkal, ugye az állatok tavasszal párosodnak. Az emberek pedig mintha akkor lennének a legkevésbé fogékonyak. Nem tudom.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Olyat is olvastam hogy egy családon belül a család női tagjainak egy idő után közelít egymáshoz a menstruációs ciklusuk például anya-lánya vagy két lánytestvér menstruációja közel azonos időpontban jön meg. Ez is olyan furcsa. Már a kezdetektől fogva szeptembertől írogatunk te és én little és most úgy néz ki teljesen egyformán haladunk.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Ès többeknek itt hasonló időpontban volt a nemvárt időpontja. Nem èrdekes? Ha mèg sokáig írogatunk, a vègèn mindenki egyszerre fog menstruálni, vagy pozit tesztelni. :-D :lol: :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Caroline ezt alá tudom támasztani ha sokáig vagyunk egyműszakon az azon a műszakon lévőknek is szépen összehangólodik.
Szerintem ebben a hülye időjárásban ia van valami gondolom azért mindenkit összezavar valahogy.
Papíron holnap kène megjönnie kíváncsi leszek...

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


Nagyon szorgalmasak voltatok ma lányok :)
nálunk kb 1 éve került szóba a baba téma, minden hónapban kb 1 hétig védekeztünk amikor kb ovu volt, de tudtuk hogy "becsúszhat" de nem bántuk volna.ténylegesén ez lesz a 4.. ciklus ami élesben megy :) már nagyon várom hogy valaki töltsön fel képet pozitív testről, szóval gyerünk lányok ;)
bunny88
 
 


Igen Caroline ez nagyon èrdekes.. az itteni magyar baratnöinkkel 3-an babaprojectelöknek mindannyiunknak most volt az ovuja a napokban.. van benne valami..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Igen már most olyan règ volt pozitiv teszt.. szakerto-re emlekszem utoljara.. :roll:

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


őrültségnek hangzik, de jobb oldalon érintésre szurkálódik és fürdésnél még mindig nyitottnak éreztem a méhszájam és tojcsis nyák van a környékén. 

Ez vajon normális ovu után is? De mitől érzékeny enyhe nyomásra a jobb petefészkemnél? 

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


molyocska : Mi 2013 ban esküdünk augusztusban. Ezek a képek a polgárin észültek. Nálam is nyerő volt pontosan az, amit LittleBiscuit leirt :) Semmi extra oldalt eltűzött verzió :) Amőgy a sors fintora, hogy amúgy loknis hajam van, de az esküvőnk napján alig akart engedelmeskedni a fodrászomnak aztán ez lett a vége :) Jaj neked annyira szuper! Komolyan rengeteg izgalom és esemény előtt állsz :) Tényleg csak azt kivánhatom, hogy élvezd ki minden percét a készülődésnek :)


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@littlebiscuit: Igen, szerintem is szakértő volt az utolsó aki pozit tesztelt :) Neki mondjuk gyorsan jött a kétcsikos teszt :) Alig, hogy beköszönt és pikk pakk :) Aki tud az tud :) A név kötelez :) 


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Uh latkafr nagyon tetszik a hajad!

Caroline ez furi.. a mehszajat nem tudom de nekem is ilyen bö nyalkam van ami fura mert ilyenkor ovulacio utan szaraz idöszaknak kellene lenni.. fajdalom tekinteteben en mar nem èrzem a petefeszkemet inkabb enyhen közepen a méhem.
Aminek ilyenkor törtènnie kellene olvastam par napja hogy a mèh bezarul es nem hagy bejutni semmit. Ezert is a szarazsag. Hat nem tudom nekünk miert van mèg ez a nedvessèg.. Emlekszem elözö ciklusban is igy volt (ami ugye nem tul biztato).

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


de biztató lehet, hiszen nekem a kislányommal való terhességemnél úgy volt, hogy ovu után is volt tojcsis nyákom, íme:



http://ciklus.hu/images/diagramok/b9b3c ... 59200_.png


amúgy nekem törlésnél krémes, testápolós, a méhszájnál meg tojcsis.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Sziasztok. Most már tényleg követhetne valaki pozi teszttel. :-) én sem hittem,hogy ilyen hamar sikerül, mert pajzsmiriggyel kinlódtam. Meg még nagyon az elején vagyok, úgyhogy még sajnos bármi lehet. Hajrá csajok. Megy a drukk mindenkinek.

Kép
szakerto
 
 


@szakerto: Csak pozitivan!!! A rossz gondolatokat el kell hesegetni!! Minden rendben lesz! Boldogsag, szeretet, egeszseg!!!

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Caroline szerintem amugy az lehet hogy az ovulacio alatti akciokbol a kiskatonak olyankor bent ragadnak a termèkeny nyakkal. Amint lement az ovulacio a felesleg szepen lassan visszaköszön keveredve a mèhnyaknyakkal.. talan ez lehet...

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Mit mondanátok egy 6,5mm-es endometriumra? Nem nagyon vékony? Ovu előtt vagyok 1-2 nappal.
Elég a megtapadáshoz ez a vastagság?
mrshope
Budapest
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?