Új privát üzeneted érkezett!

Boldog új évet mindenkinek! A most született babákhoz gratula!
Szülés után a pco kezelése hogy folytatódik? mikor kell menni legelőször endokrinológushoz? mit kell vinni? met mikortól szedhető újra? Egyelőre szoptatok és a mensbe járok.

Kisfiam ma lett 3 hónapos repül nagyon az idő! Képzeljétek lassan 1 hónapja átalusza az éjszakát elalszik 10kor és reggel fél 6kor kell eszik és alszik tovább 10ig.

Kép
horibol
 
 


Horibol, BUÉK! Én hívtam őket 3 hónap után, de azt mondták a baba fél éves koráig totál pénzkidobás elmenni*, de végül 5 hónapos korában mehettem, mert csak 10-12 gétig tudtam szoptatni. És metet sem írtak fel korábban, pedig szedtem volna folyamatosan, még szoptatás mellett is, de RR ellenezte.

*sok minden magától rendeződik, nekem elég jó lett az inzulinom, jobb, mint teherbeesés előtt

Gratu a negyedévesnek!!!

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Köszi a választ! És milyeen vizsgálatokat kért?

Kép
horibol
 
 

 
 

Kétpontos inzulinterhelést (Nekem a pajzsmirigyemmel nem volt gond)

Kép Kép
kriszti0921
 
 


koszi

Kép
horibol
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Asztrológus hallgató vagyok (illetve már kijártam a 4 évet) és mivel jómagam is pco-ban szenvedek, arra gondoltam, hogy a szakdolgozatomat a pco-ról szeretném írni.

Ha esetleg valakinek lenne kedve segíteni teljesen anonim módon, a mellékelt adatlapot (ami, a születési idő pontosításához kell) kellene kitölteni. (és egy rövidke ismertető az egyéni pco tünetekről és elküldeni az alábbi e-mailre: pcoszindroma@gmail.com)

Nagyon köszönöm, ha valakinek van kedve és ideje segíteni!
Gabi
1325928968.126.doc
botsaska44
Budapest
 
 


Sziasztok csajok!

Már elég rég voltam itt ezért gondoltam benézek.


Aki nem emlékezne annak írom le röviden hogy IR, PCO és méhsövény mellett spontán estem terhebe teljesen váratlanul.
Holnap leszek (ha minden igaz) 28 hetes.

Eddig azt mondták hogy kisfiú lesz.
Jajj csajok remélem kihúzom legalább 35 hetes korig.
Boldog Új Évet mindenkinek!

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


Szoriági: Gratula a fiatalúrhoz. Már miért ne húznád ki a végéig? Utal valami másra? Nekem ilyenkor már totál nyitva volt a méhszájam és mégis kihúztam a 37. hétig. És inzulinos is voltam, de az sem kavart be. Nem is öregedett a lepény vagy ilyesmi. Ne izgulj, menni fog. Mi lesz a kus krapek neve?



vicky79
 
 


Egy kis hasznos OFF:

Ha van 200 DM pontod,kiváltod az 50 és 150 pontos kuponfüzetet, és veszel az akciós Libero-ból (2 csomag 56 db-os egybe csomagolva, fel tudod használni a 25%-os márka jokert és a végösszeg kuponokat és így 34 Ft/db-ra jön ki a pelus!!!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Én is valahogy így szoktam használni a dm-es kártyát. És a végén még jól fel is írják ennek a vásárlásnak a pontjait a kártyára. Ez a legolcsóbb, bár én huggiest szoktam venni. Az alapból olcsóbb.



vicky79
 
 


Sziasztok Lányok!
Én még új vagyok itt és szeretnék a fórum tagjává válni.Nem tudom hogy jó topicot választottam e ki magamnak ezért elnézést kérek és az útbaigazítást megköszönöm.
Én 25 éves múltam és kb 1 éve diagnosztizálták nálam a pco-t plussz pajzsmirigy alul-működést.tavaly fefruárban kezdtem el szedni a metfogamma 1000 mgos kiszerelését napi fél szemet.1-2 hónappal később már elkezdett rendeződni a menstruációm és nagyon boldog voltam mert világ életemben össze vissza jött meg,volt hogy fél évig nem jelentkezett.Sajnos nem igazán jártam utána a betegségnek nem is tudtam mit jelent igazán igy csak szedtem a gyógyszert de nem mozogtam és az étkezésre se figyeltem oda.
Párommal nagyon szerettünk volna babát és októberben reménykedni kezdtem azon a napon mikor meg kellett volna hogy jöjjön.néhány nappal később ellőttem két tesztet is mindkettő negativ volt.elkeseredtem de lassan már a melleim is elkezdtek iszonyatosan fájni már-már elviselhetetlenül ezért december 8.-án elmentem a nődokihoz aki 5 hetes terhességet állapított meg.Mérhetetlen boldogság fogott el de ugyanakkor nagyon meg is ijedtem.ekkor már 2 hónapja nem szedtem a metfogammát mert költözés miatt nem találtam új orvost úgyhogy gyógyszer nélkül vágtam neki.2 hét múlva kellett menni a következő UH-ra de sajnos a baba fejlődése megállt. :-( Befejezést javasolt a doki de én még várni akartam hátha mégis lesz szívhang,vagy ha mégse akkor majd a természet elvégzi a dolgát. Karácsony másnapján hajnalban hívta a párom a mentőket mert iszonyú görcseim voltak és tenyérnyi alvadt vér darabok ömlöttek belőlem.A kórházban életmentő műtétet csináltak mert ha reggelig várnak addigra kivérzek.
Inzulin terhelésem még nem voltam egyik doki se kérte. a költözés miatt most sikerült úgy néz ki normális nőgyógyászt találnom és endokrinológushoz is eljutottam május óta és újra szedem a metfogammát. A Vélemények megoszlanak a szedéséről mert az egyik nődoki azt mondta ne szedjem terhesség alatt a másik azt mondja ha babás leszek újra szedni kell de az endokrinológus a vetélés miatt ki se akarta újból írni...de sikerült kiharcolnom.
Itt tartunk most....mondhatni eléggé el vagyok keseredve abból kifolyólag is hogy az egyik orvos "A"t mond a másik "B"t...
Köszönöm hogy végig olvastátok!
dorisz86
Győr
 
 


Szia Dorisz! Először is sajnálom a babát, talán azért is nem mutatta ki a teszt, mert nem volt rendben valami vele. A másik kérdésedre én csak saját tapasztalatot tudok mondani: én a 15. hétig szedtem a merckformint (a 12. hétig nekem javasolta a nőgyógyim, addig vetélés lehet belőle), utána a terheléses cukrom rossz lett és jött az inzulin a 37. hétig, amikor is szültem. Én vállaltam volna végig, de a diabos dokinőm nem támogatta. Barbusnak nem lett baja és nekem sem kellett az inzulin tovább. Terheléses inzulint nekem egyszer endós doki csináltatott, utána én magánban.



vicky79
 
 


Szia Doriszom, üdv a klubban!

Vicky,
Dorisz a legjobb bnőm, kicsi korunk óta!
Róla írtam pár oldallal visszább, hogy agyon csapnám, mert nem rendes életmódot tart, és nem veszi komolyan.
Aztán róla írtam, hogy mégis sikerült a babásodás.

Azt már nem írtam, hogy elvesztette a babát
:cry:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse: Hát remélem sikerülni fog nekik. Nekem elég volt a gyógyszer is, de nekem óriási szerencsém volt. Bár csak negyedszerre.



vicky79
 
 


Dorisz,

üdv itt, jó kis csapat ez. Sajnálom babót! Én végig szedtem terhesség alatt a metet, én így beszéltem meg az endos és a nődokimmal. azt sajnálom, hogy szülés után abbahagytam. az első 4hónapban 14kgot híztam. most szedem újra, lassan 1éve. én sajnos a diétát nem tudom tartani. mozgás annyi, hogy hetente 2x járok tornázni.
amit nem értek, hogy az endos doki miért nem akarta felírni a vetélés miatt? vérvétel volt? utrot nem kellett volna szedned?

Kép
gota79
 
 


Szia vicky79!

Hát hála Istennek a cukorterhelésem is rendben volt, pedig már réges rég nem szedem a metet. A diéta is úgy zajlik hogy inkább többször/ és mindent/ de keveset eszek.
Ma voltam a dokinál és a vizsgálatok szerint minden rendben van. A méh száj is zárt, a picur is jól fejlődik, elvileg most 1051g
Hogy miért félek hogy nem húzom ki?! Annak a méhsövény az oka, ugyanis vetélést és koraszülést idézhet elő.
Bár sokan szültek úgy hogy nem is tudták hogy méhsövényük van.
A neve Ádám lesz.

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


Szia Dorisz!
Üdv itt!
Szerintem a legfontosabb lépés normális orvost találni,aki ért a PCOS kezeléséhez,és megbízol benne.És lehetőleg ne mondjon egymásnak ellent a nőgyógyász és az endokrinológus!
Mostmár végre egyre szélesebb körben elfogadott,hogy a metet igenis szedni kell a 12.hétig legalább,mert terhességmegtartó hatása van!!!
Én mindkét babámnál szedtem végig!!!

Szoriagi!
Irgumburgum,pozitív hozzáállás vagy valami??? :wink: Ne is tessék ilyenekre gondolni!Aztán nem ám úgy járni,mint én a másodikkal,hogy jaj csak eddig húzzam,csak addig,tuti meglesz hamarabb,aztán betöltött 41.hétnél úgy kellett kirobbantani :lol:
Drukkkkkkkkkkkk!++++++++++++++++++++++++++++

Kép
Kép
zazzy
 
 


Dorisz! üdv itt!!! Szerintem is az első egy jó dokit találni, feltétlenül olyat, aki támogatja a met szedését a 12-14. hétig. Én szedni akartam végig, de senki nem írta fel, viszont begyűjtöttem innen-onnan :lol: (renitens barátnők, akik felíratták, de nem szedték be 8) , stb) 3x500 mg-ot szedtem az első trimeszterben, és 2x500 mg-ot onnantól (kicsit lecsökkentettem, már csak azért is, mert így kitartott tovább) Nekem is volt vetélésem Tami előtt, ezért nagyon féltem az első trimeszterben, elképzelni sem tudtam volna met nélkül, utána meg a gesztációs diabétesztől féltem... na meg, leáll az emésztésem met nélkül :shock: :roll: :roll: :roll:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Szoriagi, szerintem a méhsövény (nekem is volt, és anno utánaolvastam) csak félidőig okoz galibát, a kis egykilósod már lerúgta volna azt simán, ha útban lett volna, mint Chuck Norris, pörgő-forgó rúgással!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Jól tudnak ezek a kópék ott bent helyezkedni. Nekem is jósoltak mindent, hogy úristen vigyázzak, volt doki, akihez elmentem a végén, esküszöm azon imádkozott, hogy csak ott meg ne szüljek helyben :lol: :lol: :lol: :lol: Az arcára volt írva. Pláne, mert már nem vezet le szüléseket...

Aztán a végén elég sok mindent meg kellett tenni, hogy beinduljon a szülés (takarítás, séta, kertészkedés, szex, lépcsőzés...) :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


CSajok,
ma délután óriási pozitívat teszteltem!!!!!!!!
ááááááá

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse,
jól olvasom???????????
Gratulálok!
Mesélj, mióta késik, éreztél-e valamit stb........
És képet is rakhatnál! :wink:

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Eclipse!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: juhúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú!!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Aztaaaaaaaaaaaaaaaaaaa eclipse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vááááááááá!!!!!!!

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Eclipse,

GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mióta próbálkoztok?

Lucuzs,

hogy vagy?

Kép
gota79
 
 


Sziasztok CSajok!

Hát az az igazság, hogy eleve nem védekeztünk, de a sokáig tartó sok szopi miatt mensi se volt.
Végül november 12-18 volt az első mensim szülés után. Imola november végéig szopizott, amikor is magától leszokott. Decemberben nem volt mensim, de úgy voltam vele, még bőven belefér. Peteérést nem éreztem.
A baba karácsony előtt, vagy pont karácsonykor készülhetett.
Január 3-4 óta érzek hányingert, fáradtságot meg szagoktól undorodást, de egyszerűen még reménykedni sem mertem. DE tegnap kidobtam a rókát, és ez már erősen gyanús volt, vizsga után délután dobtam egy tesztet és tessék.
Tavaly Imolával pont így volt, akkor a 6. héten jöttem rá. Délutáni tesztből is rögtön ott volt a 2 csík (25ös érzéenységű).

REncz Ritával úgy egyzetetünk meg, hogy a szoptatás befejezése után megyek hozzá, és akkor ír ki úja metet, és pont most akartam időpontot kérni, erre tessék!!
Megmondom őszintén, elég elkeseredett vagyok, mert nem szedtem metet, és most kezdjem el, így?
Vagy mi legyen?
:(

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


eclipse, sztem kezdd el, én tuti szedném. Hétfőn kérj sűrgősségi időpontot (kismamáknak jár), vagy ha nagyon nincs, e-mailben kérj segítséget.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Eclipse: Szerintem is kérj a dokinénihez időpontot.



vicky79
 
 


CSajok, most írtam a Mensnek emailt, kíváncsi vagyok mit válaszolnak.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


eclipse!
ez már mekkora!!!
gratulálok!!!
(én ellentábor vagyok.. ha met nlékül összejött, én nem bolygatnám a rendszert most vele)

én is a napokban filóztam teszten. fáj a hasam már pár hete, néha émelygek... de ennyi. igaz, Áront is pusztán a görcsök jelezték, hogy van.
mondjuk mindegy... jövő héten megyek dokihoz... és closti nélkül nem jövök haza :D
fiam sem cicil most már... khm... vagy 2 hete :roll: szóval nincs akadálya a gyógyinak... remélem.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Eclipse! Kíváncsi vagyok mit mond a dokid, mert én nem kezdeném el a metet, az ilyenkor megdobja az inzulint és az ellenetek játszik... de lehet tévedek... :oops:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Gota! Köszi! Megvagyok... néha egész jól, aztán kicsit elkeseredve... főleg most, hogy a vetélés után 38 napra megjött... úgy bíztam az újabb csodában...
Most bekaptam valami gombát :evil: , de amúgy gyúrunk a következőre!!! Ja és újra 3x850 metet szedek.
Pár napja szinte tavasz volt nálunk, akkor nagyon éreztem magamban az erőt és a hitet! Várom, hogy tényleg tavasz legyen, mert érzem, hogy ez az év sok szépet tartogat még nekünk!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

ezer eve nem irtam, de olvastam a hatterben...
eclipse :) nekem irtak metet terhesseg idejen amikor kiderult a cukrom nem jo. de aztan nem tudtam szedni. szoval a helyedben nem aggodnek csak orulnek a masodik babanak hogy ilyen konnyen osszejott :)))

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Aisha,
mesélj, mi újság Veletek?Valahogy sosem érek oda, hogy írjak! :oops:
Sokat gondolok Rátok!
Puszi!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Sziasztok!
Új felhasználó vagyok, és egy kicsit zavarban is érzem magam :? :? . Igazából pár napja jöttem rá, hogy miért írt ki nekem metfogammát a nődokim. Semmiről nem tájékoztatott, de mivel iszonyatosan rosszul voltam tőle abbahagytam a szedését(pár napja újra szedem ,de csak egy tabit merek bevenni).Mi már egy éve és négy hónapja próbálkozunk a baba projektel, de valószínű több vetélésem is volt és persze nem sikerült .A clostyt viszont bevettem, de olyan peteérésem volt,hogy fájt a dolog .Van egy 16 éves lányom, de ő nem a mostani páromtól van(akkor még 20 éves voltam). Egyszóval nem értem ezt a betegséget 46 kg vagyok, a cukrom nem hogy magas de inkább éppenhogy jó volt,viszont a terhességem allatt a vizeletben a cukor poz.volt.A kislányt pedig infuzióra rakták szülés után , mert nem volt cukra. Már akkor is pcos lehettem? Lányok segítsetek egy kis lelki erő kéne, mert kezdem feladni,nem értem ezt az egészet.Azt tudom, hogy új doki után kell néznem és egy endodokival is vizsgálatokat kell végeztettnem,.....de már 36 múltam és félek már hpv-m is volt vagy még van.Körülöttem egyre több a terhes kismama vagy csak én képzelem.. Ha valaki tud egy kis :cry: jó szót és tanácsot azt megköszönöm.
Üdv:agi
agi967575
Bócsa
 
 


Agi: Üdv köztünk. Ne keseredj el, ha egyszer sikerült anyává válnod, most is fog. A párodnál minden rendben? A lányodnál érdekelne ez a cukros dolog. Akkoriban még nem néztek terheléses cukrot a kismamáknál? Csak azért kérdezem, mert nekem is terhességi cukrom volt és szerencsére Barbusnak nem lett baja a cukrával szülés után, de megfigyelésre őt is elvitték. A jövőbeni tesó miatt kérdezem, hogy nálad volt-e valami kezelés a terhesség alatt. A met rendbe fog tenni, de ha nagyon elkezdenél fogyni (ami nálad 1-2 kilót jelent) akkor kérni kell másik gyógyszert. A nevét sajnos nem tudom, de az egyik haver-anyuka is így járt és azóta már terhes a tesóval. Tudom, hogy drága a mens, de talán egy konzultációt megérne.



vicky79
 
 


Szia Vicky!
Köszi, hogy válaszoltál.A kislányomnál úgy kezdődött az egész,hogy pár hónaposan bevéreztem, ezt E vitaminnal helyrerázták, de a doki azt mondta ,hogy vetélési kisérlet volt.Majd mivel fogat kellett húzatnom befeküdtem a szülés előtt 3 héttel. Addig senki nem foglalkozott a cukrommal. Bent derült ki , hogy a vizeletben sok a cukrom a vérben pedig éppen az alsó határ fellett van.Diétásan kellett ennem 3 hétig, majd megszületett Vilcsike, nagyon pici 2.80 volt. Pár órával és az első szoptatás után mondták, hogy nem hozzák ki, mert infuzióra tették mivel alacsony a vérében a cukor. Nem értettem az egészett . A páromról annyit, hogy a héten megy orvoshoz teljes kivizsgálásra mert lehet, hogy nála is bibi van. Azt viszont nem tudom, hogy beszéljek-e vagyis adjak e esélyt a nődokimnak, mert ő csak annyit mondott , hogy a met eltünteti a sok kicsi éretlen tüszőt, de nem beszélt a pco-ról én is a netről tudok róla.
Üdv: agi
agi967575
Bócsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Szia Ági! Biztosan kell egy új doki neked, mert nem világosít fel rendesen téged. A kislányoddal ez a sztori nekem sajnos úgy tűnik, egy nem kezelt terhességi diabétesz volt. A cukor vizeletben meg a baba problémája annak a tünete. Hozzáteszem, kezelt, karbantartott gesztációs diabétesznél nem lesz cukor a vizeletben, és a baba cukra is rendben lesz, legfeljebb megfigyelik mint Vicky Barbusát. Szóval jól elhanyagoltak téged szerintem :shock: :(

Csajok!
Most szerda délután megyek a 4D Genezisbe UH-ra. Sokkal jobb UH gépük van mint a legtöbb nőgyógyászati rendelőben, kívéncsi vagyok mit fogunk látni.
És jövő keddre kaptam időpontot nőgyógyászhoz.
A Mensből meg várom a választ.

Pusz!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok lányok!
Köszi Eclipse, megint újat tudtam meg, valószínű a vékonyságom miatt senki nem gondolta, hogy cukor problémám lehet.Az a legnagyobb gond, hogy magamon kívül a lányomnál is látom a tüneti jeleket (mensi nem jön meg már egy éve csak 2x volt neki). Most lesz 16 éves Nőgyógyászhoz vagy egyből endodokihoz vigyem, persze magam után. Hány éves kortól lehet endodokihoz vinni? Szeretném megelőzni, hogy neki ne legyenek problémái ilyen téren. Amúgy milyen vizsgálatokat végez az endodoki, mivel erről sem tudok semmit?. Nem szeretnék úgy járni,mint az hüvelyuh-n. Azt sem tudtam mi történik. :oops:
Anyukámmal ma beszéltem és kiderült, hogy anyai ágon (nagyanyám tesója) volt 1. tipusú cukros megbetegedés,de ilyen mint az enyém nem volt még.
Amúgy gratulálok Eclipse!
Üdv mindenkinek: Ági
agi967575
Bócsa
 
 


Ági, egész konkrétan Dr Tobisch Borbálához vidd a Mensmentisbe:
Gyermek belgyógyászat és endokrinológia

Dr. Tobisch Borbála általános gyermekorvos, gyermek belgyógyász-endokrinológus
0-18 éves korig fogadja a (kis)gyermekeket és a tiniket a következő panaszokkal:
tinédzser PCOS és inzulinrezisztens állapotok
anyagcsere-zavarok, hormonális elváltozások gyanúja
túlsúly vagy kórosnak vélt elhízás
és általános panaszok (gyermekbetegségek stb.) esetén

Rendelési idő: szerda 8-12h
Sok sikert, és köszi a gratut, de majd azután, ha lesz vmi jó hír :wink:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Ugyanúgy vérvételt fog végeztetni, elhet hogy cukor-inzu terhelést is.
Sajnos én is ismerek olyan lányt, aki 42 kiló volt 19 évesen, mégis súlyos inzulinrezisztenciája volt.
Ha ez beigazolódik, akkor a diéta kötelező lesz neki is. Nem irigyellek :(

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Ági: Nekem is így volt kamasz koromban, de ez remélhetőleg nem törvényszerű.



vicky79
 
 


Köszönök mindent lányok!
Remélem mégsincs igazam, de minden úgy zajlik a Vilcsikénél is mint valamikor nálam, csak én tudok segíteni anyukám meg semmit nem tudott tenni. Kösz mégegyszer!
Üdv:Ági
agi967575
Bócsa
 
 


Nem biztos, hogy Vilcsidnél (egyébként neki mi a keresztneve, tetszik a Vilcsi becenév) is ez lesz, meg mire kb. 10 év múlva ő gyereket szeretne, addigra ki tudja mi lesz. Lehet, hogy simán fogják gyógyítani. Azért a kivizsgálás jól jöhet, jobb tisztába lenni a dolgokkal. Én csak annyit tudtam, hogy nem akar rendesen megjönni és hogy állandóan tele vagyok cisztákkal. Nekem fogamzásgátlót írtak fel, mert nem akartam babát.



vicky79
 
 


Sziasztok!
Eclipse!
Aztaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol: Hát ez szuper!Várom a fejleményeket.És kíváncsi leszek,mit modanak met ügyben,de én is úgy gondolom,hogy ilyenkor elkezdeni veszélyes lehet :roll:

Ági!
Gondolom a www.pco-szindroma.hu oldal ismerős,ha már utána olvasgattál neten.Ha nem,akkor sürgősen!Rengeteg hasznos infó van,fórum is van,térségenként,orvosajánló meg sok más.
Én alapítványi segítő vagyok,már amennyire időmből telik,és nem reklámképpen,de ha igazán tisztán akarsz látni a betegséggel kapcsolatban,akkor jó szívvel ajánlom a honlapról megrendelhető DVD-t,vagy a nemrég megjelent könyvet,amit sorstársak írtak,érthető,nagyon olvasmányos,alapmű a témában :wink:
Ha bármi egyéb kérdésed van,ha tudok,szívesen segítek!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Én is jó rég voltam erre. Most is csak egy mondat erejéig.

Lucuzs, a 38 napos ciklus vetélés után nagyon is jó!!! És vetélés után 3 hónapot szoktak javasolni egy újabb terhességre. Kell az idő, hogy helyre álljon a tested!!!!!

Eclipse gratula.
mókica
 
 


Sziasztok!

Megjöttem Mensből RR dokinőtől!

- 14. hétre írt ki OGTT-re
- napi 1x500mg Merckformin XR estére a 14. hétig, aztán OGTT eredményétől függően elhagyható
- és 180gr CH diéta
- és pozitív hozzáállás :))

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Hűűű micsoda forgalom van itt!!!! :shock: :lol:
Mennyi régi ismerős!!! :lol: :lol: :lol:

Eclipse! Szuper hírek és hajrá!!! Csak pozitívan!!! :D :D :D

Mókica! Az én dokim 1 ciklus kihagyást kért, ugye nem kellett műtét, magától "megoldódott".
Tök jó újra látni a csigádat!!! :lol: :lol: :lol:
Gyere gyakrabban is!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Latod Eclipse: mondtam en lesz itt met es a dieta a lenyeg es akkor nem lesz semmi baj.
Lucuzs: remelem hamar rendbe jossz, nekem a doki anno 3 honapot kert. igaz mi nem tartottuk be :)
mi egyebkent jol vagyunk, most dietan vagyok, a ciklusom is normalizalodott a szokasos 30-32 napban.
most akarok menni dokihoz, hogy nezzenek pet, mert cukkert es miegymast az neztek es az norma...
ha minden igaz a heten valamikor van pem...remelem lesz valami :)
Zyva: no nagyon, magas, okos es childminderhez jar ahol a macskakkal nagyon jol erzni magat!!!!

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Sziasztok Kedves Sorstársaim!
Júlia vagyok és szeretnék segítséget kérni Tőletek, mert látom Ti nagyon tájékozottak vagytok ebben metfogamma és mercformin tabi ügyében!
December elején felírta Nekem is ezt a gyógyszert a nőgyógyászom, de előtte már sok vizsgálaton este túl, mert a párommal már 1 éve próbálkozzunk a gyermekáldáson,de egyenlőre semmi!
Azt tudnotok kell hogy 36 éves elmúltam és van nagy fiam aki ebben az éveben lesz 16 éves.
Úgy hogy Ágival úgy érzem sorstársak vagyunk!
Páromat kivizsgálták Vele minden rendben van! :-)
Nekem a koleszterinem a vérzsírom a reggeli cukrom nem volt túl jó.
A vérnyomásom meg 1,5 éve magasabb a egy kicsit 145-155/90-95 szokott lenne, de már mintha ez is beállt volna kb. úgy 2 hónapja normál értékeket mérek.
Nem vagyok túl súlyos sem 160/57 vagyok.
A merk előtt 61 kg voltam 1 hónap alatt le ment 4 kg, amit nem is bánok.
Szóval most merckformin 500mg 1-szer reggel, és metfogamma 1000 mg 1-szer este szedek.
A gyógyszer szedése előtt össze vissza jött meg, de gyógyszer szedése óta éreztem, hogy baba van a dologban (ilyen még nem volt korábban, fájt a cicim bimbója és nagyon érzékeny volt és persze a hányinger fokozottabb mint korábban, amit a gyógyszer okozott) akartam nagyon a bébit, de sajnos közben elveszettem a munkahelyemet és abba hagytam a gyógyszer szedését (féltem hogy mi lesz ha így fogan meg hogy nincs jövedelmem), erre 38 napra meg jött a mensim nagy görcsökkel és nagy alvadt vérdarabokkal, ami korábban szintén nem volt.
2 hétig nem szedtem a gyógyszert,mert közben karácsony után elért ez a hányós, hasmenéses vírus is.
Most jan 7-től ahogy a mensim megjött 17 napra!!! elkezdtem újra szedni a gyógyszert és persze továbbra sem védekezzünk!
A párom szerint, ha akar a bébi jönni úgy is jönni fog, ha meg még nincs ott az ideje akkor ha fejre állunk akkor sem fogan meg!
Hát ne haragudjatok, hogy hosszúra sikerült, csak így legalább ez lehet valakinek segítség! Szerintem babás voltam csak nem maradt meg, ja mensi megjövetele után hagytam először abba a tabit.
Most már készülök a baba fogadására és majd megoldódik az anyagi része is történetnek!
Most már nem félek csak babát akarok,de nagyon!!
Sok sikert Nektek is és szívből kívánom mindenkinek, hogy mielőbb boldogan újságolja a jó hírt!!
Üdv.
Júlia
julio75
Kecskemét
 
 


Sziasztok Csajok! Van baba, 8 hetes! Jó helyen, jó szívhang, aug 31. a kiírt időpont. Kicsi kar-láb növekmények látszódtak, meg hogy mozgott, meg a szonográfus gerinckezdeményt is látott :) Hihetetlen, hogy nem vettem észre hamarabb...

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: