Új privát üzeneted érkezett!

Eperke!


Írtam pü-t!

Kép
gota79
 
 


Ez már a második laptetőm (itt, az eggyel fentebb lévőben is az enyém volt)

Kép
gota79
 
 


Szti
Farfekvésnél is megindulhatnak a fájások. És a baba megszületés utáni állapota szempontjából jó, ha a császár előtt van néhány órás vajúdás :wink:
Császárt azért szokták, mert a babáknak a legnagyobb keresztmetszetű testrésze a buksijuk. Normál esetben az "csinálja az utat"...farfekvésnél, főleg ha a doktornak, szülésznőnek nincs ebben gyakorlata, elakadhat... Mérlegelni kell, hogy mi a célszerűbb!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

 
 

Nálam is farfekvéses volt.
Folyt a magzatvíz, semmi fájás nem volt. Amikor beértünk a kórházba,mondták,hogy a szülőcsatornában van a lába, császár. (Bár nem is akart befordulni egyszer sem. Harántfekvésig eljutott és kész)
Nekem sem voltak fájások.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Képzeljétek, mi már megint a bethesdában vagyunk. Barbus 2 napja lázas, alig ivott, enni meg semmit. És állandóan aludt. Szóval most ki kell vizsgálni miért nem hatott az antibiotikum, amit a köhögésére kapott. Remélem holnap lesz labor és kiderítik mi a baja és mehetünk haza.



vicky79
 
 


Vicky,

kitartást! az antibiotikum azt a korábbi köhögésére, vagy újra volt valami? Szorítok, hogy minél hamarabb túl legyetek rajta! Bölcsi előtt is ilyen gyakran volt beteg?

Kép
gota79
 
 


Gota: Nem, bölcsi előtt egyszer volt lázas tavaly karácsonykor. Az antibiotikumot azért kapta, mert már 2 hete köhögött és nem akartunk arcüreg gyulladást neki.



vicky79
 
 


Jobbulást Barbusnak!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Csajok köszi a segítséget.

Lombikbaba igen, azt tudom, ilyenkor miért kell császár.

Napvirág hát mi most harántból mnetünk át farosba.

Vicky jobbulást Barbusnak, szegényke. REmélem ma kiderül vmi.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Vicky, kitartást, Barbusnak meg jobbulást!!!!!!!!!!!!

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Úgy néz ki, hogy a torokfájás, amire az antibiotikumot kapta és a láz két külön dolog. Nem az antibiotikum nem használt, hanem 3 napos láza van.



vicky79
 
 


Itthon vagyunk. A 3 napos láz maradt a diagnózis. A láza és a pöttyei majd elmúlnak.



vicky79
 
 


Vicky
Nem semmi miken mentek keresztül! :( :(
Tud már enni vagy inni már valamit Barbus?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


napvirág: Megeszi, ami a fogára való. És ivott is, azért nem kellett még egy adag infúzió. Délelőtt meg nem gondoltam, hogy estére itthon leszünk.



vicky79
 
 


Vicky,

örülök, hogy már otthon! nekünk is volt ez a három napos láz, durva. amilyen hirtelen jött, olyan gyorsan ment is.

Kép
gota79
 
 


Gota: Szerencsére úgy látom Barbus is túl van rajta. Most köhög még a másik betegségétől, de remélem abból is kilábalunk végre.



vicky79
 
 


Sziasztok!

2011. 12. 08-án megszületett a kislányunk Boglárka Kira.

Ma reggel a gyerekorvosunkat tájékoztatni akartam az L-thirixinrol de ő nem engedi a szopit mellette. Azt mondta tápszer.... :cry:
franci
 
 


Franci
Gratulálok!
Nem értem, miért ne szoptathatnál az L-tiroxin mellett :roll:
Az normál esetben a szervezetben termelődő hormon, az a te egyéni szerencsétlenséged, hogy a pajzsmirigyed nem működik megfelelően...


Egyébként meg... az L-thiroxin alkalmazási előirata se tiltja a szoptatást!
Terhesség és szoptatás
A gyógyszer szedését terhesség és szoptatás esetén sem szabad elhagyni. Az adekvát pajzsmirigyhormon-pótlás elengedhetetlen a sikeres terhességhez. Még nagydózisú levothyroxin kezelés sem okoz hyperthyreosist, vagy TSH-szuppressziót a magzatban, vagy a szoptatott csecsemőben.
Terhesség alatt szuppressziós teszt elvégzése nem javasolt.


Keress másik gyerekorvost!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


franci: Gratulálok a picúrhoz. Ha a tájékoztató alapján nem lenne baja a babának tőle és ezt másik doki esetleg megerősíti, akkor én szedném és szoptatnék. És ennek a fafej dokinak meg azt mondanám, hogy tápszert kap. Írja csak fel, ha akarod ki is válthatod, sosem lehet tudni mikor lesz rá szükség. De persze ne legyen.



vicky79
 
 


Franci,

gratulálok picur születéséhez! bár nem értek a gyógyszerhez, de én a többiekre hallgatnék! ha a tájékoztató, nem írja, akkor én mindenféleképpen szoptatnék!

Kép
gota79
 
 


Franci!
Gratulálok!!!! :D Remélem nagyobb képet is láthatunk majd...
Én szedtem az l-thiroxint szoptatás alatt is!!!!!
Én sem értem....

Bikfy!
Neked is hatalmas gratuláció!!!! :D :D :D

Kép
mók
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre, sok mentséget nem tudok felhozni!

2011.09.03-án megszületett kislányom Tanács Lelle Zsófia, 2850gral és 50cm-vel a vártnál 2,5-3 héttel hamarabb.
Fel kellett dolgoznom ezt a dolgot, mivel a nagy hőségben magas vérnyomásos lettem, tele lettem vízzel, és kórházba kerültem, ahol a vizsgálatok folyamán kiderült, hogy Lelle nem fejlődik, így császárral véget vetettek a terhességemnek.
Szerencsére minden oké a leányzóval!
A kórházban kapott valami kis fertőzést+ be is sárgult, így 10 napot töltöttem benn vele. Az ő kis nyavalyáinak köszönhetően a vérnyomásom újra felment a tejem elkezdett apadni, így sosem volt elég neki, első naptól pótlásra szorult, madj 2 hónapos korában elkaptam egy hányós hasmenős vírust amihez láz is társult nálam, így nem szoptattam 3 napig, aminek köszönhetően megjött a mensim, és azóta nem fogadja el a cicit szóval 1,5 hónapja tápis a kis drágám.
Hogy valami jót is mondjak, gyönyörű, jól fejlődik, mosolygós csodababa.
KÖzben építkeztünk beköltöztünk október közepén a házikónkba, szóval már ez is kipipálva.

A PCO-mat azóta sem igazolta a doki, sőt azóta még egyszer megjött 34 napra, így most csodálkozom, hogy nekem aki félévente ha egyszer mensizett, most lehet beáll.

Örülök az újonnan érkezett kis földlakóknak, gratula a kismamáknak!
szti már a vége fele jársz hajrá, hajrá!!

Próbálok mostmár jönni ha még nem vagyok kiközösítve :))[/img]
etike
 
 


Etike: Gratulálok a kislányodhoz. Nagyon hasonló a lányaink életének az eleje. Ne aggódj, Barbusnál semmi gond nincs, csak kisebb a korabelieknél. Ő 3 héttel jött korábban, mert már nem bírta tovább a méhszájam. Nálam emiatt és a cukrom miatt voltam kórházban. Ő 2480 gr volt és 49 cm. Mi 5 napig voltunk a kórházban, mert besárgult. Kezdettől fogva tápos pótlást kapott, mert nem szopizott és fejnem kellett. Így hamar elapadt a tejem, 10 hetes koráig tartott ki a saját és a mástól kapott tej. Most egy "egészséges" (leszámítva a bölcsis betegségeket) majdnem 2 évesem van. A csípőjét kellett tornáztatnom éa most a bokáját, de ez nem a korábbi szülés miatt volt. Annyi a különbség, hogy 84 cm és 9,5 kiló. Elég mini. A te lányod is aktív és okos kiscsaj lesz, ezen ne edd magad. Ismerek 30. héten született lányt, aki a közgáz egyetemre jár, okos és szép. Semmiből nem mondanád meg, hogy 1,5 kilóval született.



vicky79
 
 


Etike, gratulálok a kislányod születéséhez! Hozol róla képet?

Tami is kis súllyal született (2800 g) Én 10 hétig tudtam szoptatni. Felnőnek ezek a babák tápin is. Mi egyébként átestünk a ló túloldalára:

Születési súly 2800 g
1 hónaposan 3480 g
2 hónaposan 4700 g
3 hónaposan 5800 g
4 hónaposan 6800 g
5 hónaposan 7500 g
6 hónaposan 8200 g

(de ehhez hosszú baba társul, 55 centivel született, most 71 cm)

Kép

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Bocsánat, kimaradt:


FRANCI, NEKED IS GRATULÁLOK BOGLÁRKA SZÜLETÉSE ALKAMÁBÓL!!!!!!!!!!
kriszti0921
 
 


Etike,


GRATULÁLOK LELLE BABA SZÜLETÉSÉHEZ! gyere amikor csak tudsz! tápszer miatt ne aggódj, Rebeka is az volt. mensi nekem is a szülés után állt be, 5-6 hetes ciklussal, mostani kivételével mindig volt pé is.

Kriszt,

Tamara úgy látszik hozta a féléves előírt súlyt (születéskori duplázódása) :D :D :D :D
amúgy úgy néz ki mi is átestünk a ló túloldalára, korábban Rebeka is alig hízott, most, mióta Béres cseppet szedünk havi fél kgot hízik. és már 90cm.

Kép
gota79
 
 


köszönöm a segítséget!

Kriszti, nagyon szép Tamara.

Etike, gratulálok.
Gergő 30 nappal jött hamarabb, 2560g és 53 cm volt. 4 hónapos korától nem volt tejem. még is megnőtt, és nem betegesebb mint a többi gyerek.
Nekem könnyebb volt, hogy a tápszert tejcsinek hívtam.
franci
 
 


Ha nem bánjátok teszek fel én is fotót a majdnem két évesemről.

Kép

Kép



vicky79
 
 


gota: Lehet, hogy nekem is béres cseppet kéne adnom Barbusnak? Ebből van külön gyerekeknek való, vagy csak simán Béres vitamint veszel?



vicky79
 
 


Vicky,

Barbus hihetetlenül gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!!
Sima béres cseppet adok neki cebionnal. reggel és este 5-5 cseppet mindkettőből. szerintem próbáld ki, ártani nem árt. én azt vettem még észre, hogy ha el is kap betegségeket, nagyon könnyen átmegy rajta, láz nélkül. lehet hogy nem ez miatt, de azóta. mi már nyár elje óta szedjük, és szeptemberben kezdett el enni, hízni.

Kép
gota79
 
 


Vicky, nagyon szép a kislányod 8) Azért van ott is huncutság a szemekben rendesen :lol:

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok.

Franci Etike gratulálok a babához.

Viki.Barbus egyszerüen meseszép.Sajnálom a korházas dolgot,de a lényeg hogy mostmár jól van.

Kriszti.Tamara is gyönyörű nagyon szép képek.Műteremben készültek?

Mindenkinek Békés Boldog karácsonyi ünnepeket kivánok:)
Kép

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!

Szeretettel értesítelek benneteket, hogy 2011. dec. 12-én 11.05-kor 3530g-mal és 51 cm-rel megszületett Áron a kisfiam. Nagyon boldogok vagyunk, és örülök, hogy soha nem adtuk fel. A picur minden harcot megért.

Mindenkit puszilok és Áldott Karácsonyt kívánok. Ölellek Benneteket: Bikfy

KépKépKép
bikfy
 
 


bikfy: Gratulálunk. Szép karácsonyi ajándék lesz a fa alatt a bébid.

Gyönyörűek a csajok!

Ki fogjuk szerintem próbálni mi is a béres cseppet, majd belecsempészem a tápjába.

Nem tudom mennyire lesz időm jönni holnap, úgyhogy inkább ma kívánok mindenkinek boldog karácsonyt!

Kép



vicky79
 
 


Hűűűű mennyit írtatok! :) ...vagy én voltam régen.... ;)

franci
Gratulálok Boglálkához, nagíon jó egészséget kívánok nektek! Nagyon szép nevet választottatok! :)

etike
Neked is gratula a babához!!! Nem irigyellek az első idők miatt,nehéz lehetett! :( De ne aggódj! Nagyon stram kis szervezetük van a babáknak, be fogja ő hozni a "hátrányát", biztos vagyok benne! :)

kriszti0921
6 hónaposan 71 cm??? :roll: Az igen,tényleg hosszú! Dani most 73 és 9 kiló :)

vicky79
De gyönyörűűűű ez a kis tündér!!!!!!! :)

monyo83
Nagyon édes a te kistündéred is!!!! :) Azok a copfok....!!!! Nagyon aranyos!!!! :)

bikfy
Gratula nektek is! Nagyon jó egészséget és nagyon sok örömöt a babában! :) Egy életre szóló előkarácsonyi ajándék tényleg! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!!!!

Mi is kívánunk mindenkinek nagyon boldog karácsonyi ünnepeket!!!!


Gyerekek mind nagyon szépek!!! :D :D :D :D :D

Kép
mók
 
 


Monyó,

tündéri kis Noémid van!!!!!!!!!

Bikfy,

még egyszer gratulálok Áron baba születéséhez! Egy képet kaphatunk majd?

Kriszti,

Tamara is tündéri!

Ebben a ciklusban nem éreztem pét, szerintem nem volt. Szerintetek lehetséges hogy e miatt nagyon gyenge a mensim? fájdalom semmi, és minimális vérzés.

Kép
gota79
 
 


Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!!

Hoznék képet de egyenlőre mind túl nagy, le kellene butítanom őket, azt meg nem tudom, hogyan kell de igyekszem!

Bikfy GRATULÁLOK!!
etike
 
 


Monyo, igen, műtermi képek, itt készültek:

www.patakitimiphotography.hu

Bikfy, gratulálok!!!

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok Lányok!

Örömmel értesítek mindenkit, hogy

2011.12.22-én 05.50-kor 2650g-mal és 50cm-vel császárral megszületett Máté baba! Nagyon édes, nyugudt, csendes baba, sokat alszik, keveset sír (még :lol: ) Szüléstörténet később lesz, ha érdekel benneteket.

Nagyon szépek a képek a gyerkőcökről, imádnivalóak egytől egyig!!!!

Bifky hatalmas gratula!!!!

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


szti,

G R A T U L A ! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Kép

Naná, hogy érdekel a születéstörténet!!!

Kép Kép
kriszti0921
 
 


szti!

Gratulálok!
Szép karácsonyi ajándék!!!!!! :D Remélem képet is látunk... :wink:

Kép
mók
 
 


szti!

Gratulálok!!

Teljesen hasonló paraméterekkel mint Lelle, csak kb 1 héttel korábban!

Sok tejcsit!!
etike
 
 


Szti,

Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!

természetesen kérünk szüléstörténetet, és képeket is!

Karácsony még kórházban volt?

Kép
gota79
 
 


Gyönyörűek a csemeték!

Szti
Gratulálok!

Etike
Az én kislányom 5 héttel előbb született... senki nem mondja meg, hogy koraszülött, teljesen behozta a lemaradását.... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Babaesőben gazdag, boldog új évet kívánok mindenkinek!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Szti: Gratulálok. Várjuk a sztorit és gyógyulgass.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Minden friss anyukának gratulálok!!!!
És a babára váróknak kitartás!++++++++2012 a Ti évetek lesz! :wink: :D
Kacsikám, Hajni, Timcsi, Loviné, Mókica, Babszika!Mostmár Ti jöttök!!!!!!!!!!!!
Én nagyon drukkolok Nektek!!++++++++++++++++++

Puszi Mindenkinek!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek "sikerben" gazdag boldog új évet kívánok!!!!! :D :D :D :D
Remélem 2012 is a babásodás éve lesz a topikon!!!! :wink:

Kép
mók
 
 


BUÉK Mindenkinek!!!!!! :)

Szti
GRATULAAAAAAA!!!!!!!!
Látod, kicsi Máté megoldotta a karácsonyi sütizés kérdését! :)
Hogy vagytok? Hogy teltek az ünnepek? Istenem, ennél szebb karácsonyi ajándék nem is lehetettvolna!!!!! :)
Igaz, később majd biztos nem fog örülni neki,hogy egyben van a karácsony,meg a szülinap! ;)
Bátyámnál is 3 nap külömbség van. Tőlem mindig 2 ajándékot kap. :D Viszont Egész évben karácsonykor, meg márciusban kap ajándékot csak. :(
Mesélj, ha lesz időd,engem is érdekel minden!!!!! Szülés történet, az első napok otthon...stb!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: