Új privát üzeneted érkezett!

Metformin babára vársz vagy anyuka lettél?

Jelentkezz a 2011-es metformin baba moziba!Bemutató:
2011.okt.22. V.PCOS közönségtalálkozó

Küldd be okt.15-ig:
-fantom neved
-babád nevét(ha már megszületett,vagy tudható a neve
-a babád (várható) születési dátumát
-a teherbeesés előzményeinek rövid leírását(problémák,kezelés)
-jó minőségű képet a babádról(terhesség esetén rólad,az arc takarásban maradhat)- max.250 kb nagyságban!

Leveled ide várjuk:
sari.nora@pco-szindroma.hu ,a tárgyban kérjük megjelölni:Metformin babamozi 2011

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!
Már fél éve szedtem a metformint...a legnagyobb 1000mg volt és most 500-ra lecsökkentette a dokim már csak 1hónapot kell szednem és el kell hagynom a gyógyszert....persze nem estem teherbe közbe akármennyire szerettem volna...írt fel clostit is 3 hónapig szedtem és most a menzeszemtöl számitva a 14.napon volt a legnagyobb tüszőm 13mm-es és azt mondta a doki hogy még ez is kicsi mert hogy minimum 20mm-nek kéne lennie a teherbe eséshez.......és azt mondta hogy a következő lépés a pete-vezeték átjárhatóság lenne gondolom megnézik hogy ott nincs-e gond......valamelyikőtöknek volt már 'ilyen műtéte????
julicha
Sopron
 
 


Szia julicha: én is szedem a metet 4 és fél hónapja,nekem az IR diagnosztika előtt volt egy kontrasztos-röntgenes átjárhatóságim.
Nálam elvolt záródva mindkettő vezető, a jobb oldali megnyilott, nagy küzdelmek árán, de azóta sem lett baba, mivel a jobb oldalon a petefészkem pcos.
Mivel nekem előtte egy méhenkivőli terhesség miatt a bal vezetőmet, foltozták, ezért fájt...de akinek átjárható, annak nagyon meg sem kottyan.
Bocsánat nem ijesztés képpen akartam irni...kibirható, de nem ekellemes beavatkozás, de úgy kell hozzáállni, hogy a gyermekünkért mindent!!!!!!
A Bajcsyban csinálták, orvosi javaslatra, igy nem került pénzbe, meg igazából ide is tartozom.
Ha esetleg van kérdésed ird meg nyugodtan a lányok itt a fórumon, nagyon segitőkészek!
Sok sikert, és mielőbbi babásodást kivánok! :wink:

Én ma voltam endos dokinál, aki ZÖLD utat adott a fagyis beültire, szerdán megyek a lombikos konzultációra, és ha nőgyógyászatilag is oké vagyok, akkor a 7végi ciklussal kezdek.

Kata
katapetra
 
 

 
 

Szia katapetra!
Hogyan csinálták neked a vizsgálatot???nálam kb 1éve derült ki h pco-m van.....ezért is kaptam a met-et fogytam is tőle kb 10kg......azt hittem hogy a closti majd segít..de mégsem.......szerinted nekem is elvan záródva?
julicha
Sopron
 
 


Julicha!
Milyen indokkal állítják le a metet? :shock: Nekem 2007 januárjában derült ki a PCOS,március végén kaptam metet,viszont csak decemberben találtam végre jó orvost,akkor kezdtem diétázni is és mozogni is,fogytam 18 kilót,és 2008 februárjában volt először spontán vérzésem!!!1 év után,addig csak gyógyszerrel!És még ekkor is 60 nap körüli ciklusaim lettek,de a 3.ban megfogant a lányom spontán(2008.július).Szóval összességében másfél évet vártunk rá.
A kb.1 év nem sok még!Nem értem,miért akarja a dokid leállítani.Ja!És a closty nekem sem csinált semmit!Hagytam is a fenébe,és rá egy hónapra spontán pé-m lett.Meg utána is. :wink:
Én nem szeretek az orvosok ellen beszélni,de ha nem érzed,hogy bízol benne,akkor érdemes elgondolkodni a váltáson! :roll: [/quote]

Kép
Kép
zazzy
 
 


Szia Julicha!

A doktorom javasolta a méhenkivüli után-nőgyógyászom-hogy nézzük meg, mi újság? Reggel bementem a megbeszélt időpontra, a kórházba, ahol kaptam ágyat, átöltöztem, és vártam.a Doktor úr behivott a rendelőbe, ahol felhelyeztek egy katétert a méhszájhoz (kicsit kellemetlen) majd együtt felsétáltunk a röntgenosztályra. Ott fel kellett feküdni a röntgenágyra, és e katéteren keresztül felnyomták a kontrasztanyagot, amit én is láttam, és nézték, hogy távozik-e a hasüregbe? Ha igen, akkor átjárhatóak az utak. Ha nem megy, akkor tesznek még egy kisérletet, ha akkor sem történik semmi, akkor sajnos a vezetők a jelenlegi állás szerint átjárhatatlanok. :(
Kivánom, hogy neked minden jól sikerüljön!
és gyere, meséld el, hogy mi lett a végeredmény.

Szép Napot!
Kata
katapetra
 
 


zazzy!
nem tudom miért állítja le......azt mondta hogy most hogy fogytam 10kg-ot igy már az inzulin magától helyre áll, lehet csak szünetet akar tartani.....de hallottam olyant hogy valaki amikor abbahagyja utána esik teherbe :)

katapetra!
félek kicsit attól a vizsgálattól.....még 1 hónapig kell szednem a met-et és utána kiváncsi leszek hogy mi történik a gyógyszer abbahagyásával....hogy teherbe esek vagy sem......és ha nem történik semmi akkor visszamegyek a dokihoz hogy nézzük meg az átjárhatóságot...:(
julicha
Sopron
 
 


Julicha,
én is csodálkozom, nem szokás így megszüntetni a metet.
Ha csak 13mm-es tüsződ volt, akkor továbbra is a peteéréssel lehet gond, ami persze nem zárja ki a petevezeték problémát, de elsősorban a hormonokra kellene még koncentrálni szerintem. Én szedném tovább a metet.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


szia eclipse

nem értem.....ezek szerint nekem nincs peteérésem ?
az inzulin rezisztenciám volt magas és ugye erre kaptam a met-et...és a doki azt mondta hogy mivel fogytam 10kg és most 'normális formában vagyok igy helyre áll magátol az inzulin....
julicha
Sopron
 
 


vicky79
Hát én teljesen el vagyok tévedve az időben……
Tök jó,hogy Barbus így szokja a bölcsit! Nem „üres” otthon minden,amikor nincs ott? ;)

Eclipse
Az a baj szerintem,hogy a barátnőd akkor fog csak ráeszmélni mennyit árt magának,amikor majd gyereket szeretnének…..
Úgy tűnik ez lesz korunk betegsége. Nagyon gáz. De annak nagyon örülök,hogy egyre több orvos segít és tesz ellene. Emlékszel,mikor mi terveztük a babákat nagyon menni kellett egy IR vizsgálat után,mert senki nem akarta megcsinálni. Akkor a topikban inkább csak elkeseredések voltak havonta. Persze nálunk is volt néhány „anyuka”, aki erőt adott. Most meg itt vagyunk,akik már tudják,hogy igenis lehet PCO-san, IR-esen baba!!!!! És szerencsére egyre többen vagyunk!!!!!
De ha egy kicsit tovább gondolunk mi lesz azzal a korosztállyal,akik a gyorskajákon nőnek fel????

szti1
Na,megvan a név, de jó!!!! :) Szép neve lesz. Nálunk is dobogós volt a Máté. ;)
Overállt én még nem vennék a helyedben. Az elején még úgysem tudod kivinni levegőzni, ablaknyitással kell szoktatni. Mire kiviheted, már tudni fogod a méretet. ;)
Mi legalábbis így csináltuk. Bár nekünk nem is kellett overáll szerencsére. A kórházból egy kis plüss vastag kabátkába és nadrágba hoztuk haza,ami a levegőztetéskor már nem sokáig volt jó rá. Nagyon gyorsan nőnek ilyenkor.

Julicha
Szia!
Miért kell abbahagyni a gyógyszert???? És miért csökkentette? Én ezt nem értem…Ha abbahagyod a szervezeted visszaáll a régi rosszra. Ezt folyamatosan kell szedni,mert meggyógyulni már nem fogunk….sajnos….
Nekem volt átjárhatóságim. Sőt, szerintem mindenkinek volt. Nem olyan vészes,nem fáj, csak kellemetlen. Mondta a dokinő, aki csinálta,hogy lehet,hogy szédülni fogok,mert vannak bolygóidegek (ha jól emlékszem a nevére) amit megnyomhat a katéter, de az elmúlik egy idő után, mert „elbolyong” az ideg oda,ahol neki jó. ;)
Nem biztos,hogy az elzáródástól nem jött össze a baba, sajnos még sok oka lehet. Milyen vizsgálatokat csináltak? Milyen inzulin-cukor értékeid vannak? Csináltak hormontükröt, amikor egy hónapban 3 vérvétel van? Met szedés alatt vagy amikor legutoljára voltál nem csinált újabb labort,hogy lássa az eredményeket, csak a kilóra hagyatkozott? ….Nagyon furcsa ez így.
(Gyanús vagy te nekem,hogy nem a megfelelő orvost fogtad ki :( )


Katapetra
Én is a Bajcsyhoz tartozom, nekem is ott volt az átjárhatósági, ott is szültem, Mosonyi dokinál. :)
Endoshoz kihez jársz?
Hajráááá fagyibabák!!!!!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


szia napvirág!
.......lehet hogy azért mondta hogy hagyjam abba mert én mondtam neki hogy most egyenlőre nem szeretnék teherbe esni mert most olyan helyzetbe kerültünk......és hogy ha meggondolom magam és mégis szeretnék akkor a következő lépés az átjárhatósági lenne......de ha nem szeretnék babát akkor is kellene szednem kéne met-et igaz??? pco gyanús vagyok de nekem nem voltak cisztáim de most azt mondta a doktornőm hogy amik régen voltak apró tüszők azok most már nincsenek...ezek szerint az apró tüszők azok a ciszták???nem értem én ezt
mostani ultrahangon ez volt az eredmény :
uterus 68mm
háromrétegű nyálkahártya 8mm
jobb ov. átmérője 24mm benne apró tüszők
bal ov. átmérője 29mm benne legnagyobb 13mm tüsző
julicha
Sopron
 
 


Napvirág: A múlt hétem furcsa volt itthon egyedül, de csináltam magamnak melót. Ma meg már dolgoztam. Na ebben jól elfáradtam. Meg a vezetésben.

Julicha: Tényleg 20 mm kell legalább a tüszőrepesztéshez. Mondjuk én azt sosem értem, mikor egy doki átjárhatósági nélkül clostyz. Lehet, hogy csak az idődet húzta vele. A vizsgálat car, de hamar túl van rajta az ember és kell hogy tudd a végedményt. És a fogyás nekem is kevés volt, nálam szurikkal támogatott inszemek kellettek és abból is csak a 4. sikerült. Nem tudjuk miért, de a fogantatást nagyon sok minden gátolhatja. A metet nem igazán lehet abba hagyni szerintem sem.



vicky79
 
 


Ha apróbb tüszők vannak benne, azok a ciszták. Én évekig szedtem a metet anélkül, hogy babát szerettünk volna. És most is szedem, pedig még nem szeretnénk tesót. A met nem a babagyártás miatt kell, hanem hogy a hasnyálmirigyed ne pörögjön túl. Ha tlpörög, akkor hamar kimerülhet és 50 éves korára könnyen cukorbeteg lehet az ember. Csak egy példa az enyém: a 120 perces 8,1-es cukromhoz 175 volt az inzulinom. Másnak egy 7,5 körüli értékhez 30 körüli kell. A met segít az inzulin feldolgozásában.



vicky79
 
 


És a méhnyálkahártyára azt szokták mondani, hogy 10 fölött legyen tüszőrepedéskor. Hormont néztek neked? Az fsh/lh aránynak 1:1 körül kéne lennie és a tesztoszteronnak 1 körül.



vicky79
 
 


vicky79
akkor nekem a clostitol nött meg 13mm-esre a tüszőm??? és miért nem nőtt nagyobbra,?
julicha
Sopron
 
 


Nem tudom, nekem a clostytól nem lett nagyobb tüszőm, vagyis igazából nem néztük, de terhes nem lettem tőle. Az inszemekhez merionált kaptam, tüszőrepesztőt és az inszemek után utrogestant.



vicky79
 
 


Sziasztok,

Szti, nekem is tetszik a Máté név, csak nekem a szülinapommal egy napon van, így szóba sem jöhet, ha ketteske fiú lesz :wink: :wink:

julicha, mennyi clostit szedettek veled? 5x 1 db-ot, vagy többet? Lehet, hogy nagyobb adag kellett volna, a nagyobb tüszőhöz, de egyetértek az előttem szólókkal, én is átjárhatósági után clostiznék. Meg a met abbahagyásával sem értek egyet...

vicky, méhnyálkahártyára 10mm fölött igen, de a barátnőm 3.4 mm-essel másnap 780-as hcg-t produkált :wink: 1 nap van a babáink között :lol:

Mi jól vagyunk, még 5 hét, és mehetek MM-be RR-hez, már nagyon várom. Évvégéig le szeretnék fogyni, rendbejönni, és januártól szeretnénk próbálkozni. Tami szépen növekszik, jókedélyű, nyugodt baba, bár néha túlpörög, de 80%-ban apjaféle Buddha-típus, 20%-ban az enyém :wink: olyankor aztán van nagy visítás :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kriszti0921 2011.10.10 20:14-kor.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


kriszti!
5X 2 szedtem.....mindegy majd az átjárhatoságin kiderül
julicha
Sopron
 
 


Kriszti: Az igen, 3,4-ből??? Nem is hallottam még ilyet. 8-at már igen.



vicky79
 
 


AHA! Aznap nézték, mikor a vért levették (hcg) :wink:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Julicha!
Nem a fogamzásgátlóra gondolsz?Annak az abbahagyása utána szokott gyakran sikerülni!
Ne haragudj,hogy ezt mondom,de ez szerintem egy baromság(megint csak azt tudom mondani,hihetetlen orvosok vannak :evil: :x )Attól hogy fogytál 10 kilót,közel sem biztos,hogy minden helyreállt.Én 18-at fogytam,mégis ,még akkor is jó magas volt a terhelt inzulinom.A másik,hogy ha abbahagyod,akkor majdhogynem eddig is hiába szedted,mert minden a régi lesz!
Miért nem vérvétellel nézi meg a doki,hogy mi állt helyre meg mi nem???
Bocsi,nem akartam durva lenni,de mindig kihoznak a sodromból az ilyen dokik!Ez nem neked szólt! :wink:
Mondok inkább jobbat:

Kép
Kép
zazzy
 
 


PCOS-es, vagy inzulinrezisztens vagy – esetleg gyanakszol erre?

Esetleg teherbeesési nehézségekkel küzdesz, vagy megszakad a terhesség?

Szeretnéd tudni, hogy mi a helyes kivizsgálási protokoll és mit tehetsz még az egészségedért és a babavállalásért?



Gyere el okt.22-én az V. PCOS Orvos- és Közönségtalálkozóra!

http://www.facebook.com/pcosszivugyalapitvany

regisztráció: pcos.talalkozo@gmail.com



A rendezvényen tavaly több százan voltak, jelentkezz időben, hogy legyen helyed!



Most először meddőségi szakembereket is megszólaltatunk! A férfi meddőségről is szó lesz.

Nagy hangsúlyt helyeztünk a lelki oldalra. Ennek szellemében az alábbi sztárvendégek adnak elő:



Erőss Zsolt hegymászó, dr.C.Molnár Emma pszichológus (A nő ezer arca), Kriston Andrea



A szakemberektől kérdezni is lehet majd!

A szünetben büfé, a családoknak játszó- illetve pelenkázó-, szoptatószoba áll rendelkezésre.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Napvirág: Major Judit doktornőhöz járok......
a kilók nekem alig mozdultak, többet kell mozognom....pedig igy is heti 3x futottam, fekvőtámasz, felülések....
Holnap megyek a meddőségi dokimhoz, Fülöp doktor úrhoz, majd kiváncsi leszek, mit lát bennem :oops: :roll: mármint a cistáktól félek.

Zazzy: rengeteget fogytál, 18 kg! te jó ég, nagyon ügyes vagy!
és ahogy látom a vonalzódat, nem hiába :wink:

Kik jönnek a Pco-s talira?
katapetra
 
 


Sziasztok,
jó régen nem írtam ide, zugolvasó vagyok...

Julicha, én még várnék az átjárhatóságival. Lehet, hogy gyógyszert (és orvost) kellene váltanod, ahogy a többiek írják.

Én egy évig szedtem metet, semmi eredménye nem volt, 3x megjött, semmi peteérés. Idén márciusban új gyógyszert kaptam (eucreas), most legutóbb 40 napos ciklust zártam, spontán peteéréssel. Az LH hormonom 28-ról 11-re esett le, ami még nem jó, de sokat javult. A tesztoszteron és hajhullás még mindig nem rendeződött.

És attól, hogy fogytál, nem biztos, hogy jó az inzulinod. Pld. én, aki 45 kg vagyok 165 cm-hez, és az 1 órás inzulinom 160 fölött volt sima met mellett... :(

Szóval szerintem is keress új dokit, mielőtt műtétre vállalkozol.
jud81
Szolnok
 
 


Sziasztok Lányok!

Julicha, csatlakozom az előttem szólókhoz, nonszensz hogy hagyd el a metet, életképtelen ötlet, sajnos.

Napvirág,
az a legszomorúbb, hogy a barátnőmék is gyereket akarnak, nem védekeznek már fél éve!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Julicha
Megkérdezhetem merre felé laksz? Hátha tudunk neked ajánlani egy jó orvost….
Én sem szeretnék még kistesót, majd jövő ősz felé. De most fogom elkezdeni a metet,mert több hónapig tart a „helyreállás” és szeretném, ha a döntésre már minden rendben lenne. Szerintem te se hagyd abba, sokat árthatsz magadnak vele.

kriszti0921
Máris jöhet a kistesó???? Ez igen! Merész csajszi vagy! ;)

Katapetra
Nekem nincs endós dokim, csak a nőgyógyász volt. De így,hogy egyenlőre nem szeretnénk babát,kellene egyet keríteni. Lehet,hogy elmegyek majd hozzá. Neked szimpi?

jud81
Erről a gyógyszerről én is hallottam már, sokszor adják már met helyett, és sokan dícsérik. Remélem neked is beválik! Jelentkezz sűrűbben ám,ha tudsz!

Eclipse
Hűűűű!!!!! Ez így már tényleg durva!!!! Lehet,hogy nem is igazán akarja még azt a gyereket…

Csajok! Egy kérdés: nem emlékszem már pontosan hogy kell elkezdeni a metet. Azt tudom,hogy felessével. De reggel vagy este kell kezdeni?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Virág, én reggel kezdtem.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Virág,

köszi, én is bízom ebben a gyógyszerben.
Eddig nem akartam sűrűbben jelentkezni, hiszen sokan babát itt várnak mostanság, és nem akartam hangulat romboló lenni a sok negatív dolgommal, jó hírem nem volt. Csak csendben olvasgatlak Titeket, és közben szurkolok mindenkiért.

Most talán-talán kezd alakulni a helyzet. Életem első peteérése, így 30 évesen...
TL azt mondta, hogy ha 3 évvel ezelőtt megyek, akkor én lettem volna a kezelhetetlen kategória (sovány, nem tudunk a testsúllyal játszani, LH:FSH arány 4:1, no ciklus, no peteérés). De ezek az új gyógyszerek tényleg jók. :D
jud81
Szolnok
 
 


napvirág,
Januártól élesben, igen... mi bevállaltuk volna az ikreket is, úgyhogy bátrak vagyunk... plusz belekalkuláltuk, hogy nem fog pikkpakk egyből összejönni... remélem, pár hónap alatt sikerül.

Met elkezdése:

Meforal 1500 mg / nap 3 x 1 tabletta - nekem ennyi volt
1. este fél tabletta étkezés közben vagy utána 3 napig
2. reggel és este fél tabletta 3 napig
3. reggel, délben és este fél tabletta 3 napig
4. reggel fél, délben fél, este 1 tabletta 3 napig
5. reggel 1, délben fél, este 1 tabletta 3 napig
6. reggel 1, délben 1, este 1 tabletta

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Napvirág!
Győrben lakom,,,,,,én már utána néztem a pco oldalon és találtam itt 3 orvost iis aki ezzel foglalkozik..... de nem tudom mit tegyek...hisz már fél éve szedem a met-et....csináltatnom kéne egy cukorterhelést hogy mennyi változott az eredményem
julicha
Sopron
 
 


Csajok! Képzeljétek!!! Szülés után 11 hónap és 2 nappal végre megjött a mensim!!!!! jipííííííííííííí!!!! :lol: :lol: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Napvirág! Nekem este kellett kezdenem.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Julicha!
Ha orvost akarsz váltani,menj el,ő majd megmondja,mi legyen! :wink:


Célszerűbb este kezdeni a metet az esetleges mellékhatások miatt.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kukkra jöttem, mi kezdünk a következő ciklussal, azaz 7végére várom Pirosszkát.Megkaptam a gyogyikat, 12. c
Lucuzs: nagyszerű!!!!!!! :wink:
katapetra
 
 


Szóval 12. ciklusnapon lesz az első UH.
katapetra
 
 


Sziasztok!

Nálam minden oké. Ma voltam étkezés utáni vv-en. Hát az egész napomat taccsra vágta a tejci. Már túl vagyok 1-1 Snickersen, Twixen, chipse, túrós batyu, csokis tekercsen. Utóbbi 2 legalább nekem való volt. De ezt még leírni is szörnyű! :( Ja, kiderült, hogy azért nincs meg a hepatitis eredményem júl 5 óta, mert köddé vált a kórház és az ántsz között! :evil: :evil:

Julicha mi vann? Én ilyet még nem hallottam, hogy ezért állítják le a metet, mert már lefogytál. Ennyi erővel, aki sovány pcos, ne is szedjen semmit?! :shock: És mit mutatnak az eredményeid? Amíg magas az LH szinted a closti semmit nem fog érni. Tapasztalat. Az most mennyi? FSH/LH arány? Naná, hogy kell a met a babától függetlenül. A ciszta nem feltétel.

Napvirág köszi a tippet. Én is abban maradtam magammal, hogyha meglesz a baba, ráérek foglalkozni az overall kérdéssel. :wink: Én este kezdtem a metet.

Vicky Barbus hogy viseli a böcsit? És te a melót?

Xtina Tami Buddha típus? Ez nagyon jó!!! :lol: :lol: :lol: Tami nagyon édes azokban a pelusokban. 8) 8) Nagyon hasznos a blogod, sokat nyomtattam már ki onnan. RR mondott legaláb konkrét indokot, hogy miért kell ilyen sokáig várni??

Lucuzs hurrááááááá!

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Katapetra hajrá!!

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Ja, fogdokinál kötöttem ki, túl vagyok 1 jó kis gyökérkezelése. Szegyén Junior nagyon félt a fúrótól, mert mihelyst elindult, 1000rel tombolt odabent. AMint elhallgatott, ő is abbahagyta. Ez így ment végig.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


szia szti1
még márciusban volt hormon vizsg és cukorterhelésem.....akkor kezdtem szedni a met-et.....
LH: 20,4
FSH: 5,9
tudom hogy a kettönek ukb ugyanannyinak kéne lennie :((
tesztoszteron: 119,1 ez sem jó eredmény
a prolaktinom: 19,1
inzulin: 11.9
inzulin120: 68,6
elkellett volna küldenie megint vizsgálatokra hogy mennyit változott de nem küldött...... :evil:
julicha
Sopron
 
 


Julicha: Cukorterhelésre nem feltétlenül kell elküldenie a dokinak, a hormonokból látszana, hogy mennyit javult a mettől.

Szti: Egész jól bírja Barbus a bölcsit. Én is gyűröm a melót, de eléggé fáradt vagyok. 6-kor már indulnom kell, hogy jöhessek hamar haza. De holnap most én viszem és apa megy érte.



vicky79
 
 


"..... de nem tudom mit tegyek...hisz már fél éve szedem a met-et....csináltatnom kéne egy cukorterhelést hogy mennyi változott az eredményem"

PONTOSAN! :)
Látod, mégis tudod mit tegyél! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


jud81
Te! Ne legyél negatív!!!!! :twisted:
Én 33 voltam,amikor elkezdtem utánajárni,hogy miért nincs szabályos mensim.....pontosabban volt....3 havonta....folyamatosan hajtottak el a dokik,hogy meddő vagyok. Szerencsére már egyre több orvos tisztában van azzal,hogy mi az IR és a PCO, akkor még nem volt....és tessék, 35 évesen lettem terhes. SPONTÁN!!!!! És nem érdekel,hány éves vagyok, igenis szeretnék még egy tesót majd jövőre! :)
Szóval fel a fejjel, semmiről nem vagy lekésve, csak az elején vagy a dolgoknak, az nem ugyanaz! :) :) :)
És tessék velünk minden jót és rosszat megosztani,hogy együtt izguljunk veled és segítsünk amiben csak tudunk! Irgum-burgum! ;)

kriszti0921
Igen,a fél-fél, fél-egész fokozásra emlékeztem, a 3 napra nem. De úgy derengett nekem is,hogy este kellett kezdeni.
Jó nagy dózisod volt a metből! :shock:
Nekem 2x500 g lesz...aztán meglátjuk pár hónap múlva....

lucuzs
Hurráááááá!!!!! Azért döbbenet,miknek tudunk örülni nem???? ;)
Akkor én még várhatok,mert még "csak" 8 hónapnál tartok :lol:
Hogyhogy nem "hatott" eddig a met? Egész szép ciklusokat csinált neked régen. Szabályos görbéd volt,csak hosszú,nem?

katapetra
Jaaaj de jóóóóó!!!!! Na,akkor máris drukkolhatunk piroskáért! :)

szti1
Aaaaaaz igen!!!! Ez ám az édességmennyiség 1 napra!!!! :lol:

vicky79
Milyen a forgalom? Sikerül elkerülni a reggeli dugókat?

Köszi mindenkinek a metes tanácsot, este kezdem....csak még beiktatunk egy mekis estét..... :oops:

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Xtina Tami Buddha típus? Ez nagyon jó!!! :lol: :lol: :lol: Tami nagyon édes azokban a pelusokban. 8) 8) Nagyon hasznos a blogod, sokat nyomtattam már ki onnan. RR mondott legaláb konkrét indokot, hogy miért kell ilyen sokáig várni??


Köszi :D Azért kell ennyit várni, mert a szülés után mindenkinek alapban gubanc van, és van esély, hogy magától rendeződik.

napvirág, amikor a metet kezdtem szedni, 80 kg voltam a 162 centimhez, és az éhgyomri cukrom is magas volt, nem csak az inzulin. Azért kellett magas adag.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Napvirág: Volt hogy sikerült elkerülnöm a dugót, volt hogy nem. Szerencsére néha kell a belvárosba mennem és akkor bkv-zok. Sok a meló, fáradok. Szerencsére holnap már péntek. Barbus alakul, de még mindig sírva megy be a bölcsibe. Utána hamar megnyugszik és szépen el van egész nap.



vicky79
 
 


Julicha hát ezek tényleg nem jó eredmények. És minden kontroll nélkül abbahagyatja veled? Látod, tudod te mit kell tenned! :wink: De egy másik dokinál.

Jud81 attól még, mert rossz passzban vagy, gyere. Hátha sikerül kirángatni belőle. :wink:

Xtina amúgy erőd vmi tornaféléhez? Vagy TAmara még nem engedi? Most látom micsoda kis karácsonyi vonalzód van. :D

Vicky jó, hogy Barbus búcsúzkodás után bírja a bölcsit. Milyen melód van, irodai? Sajna vissza kell szoknia az embernek.[/b]

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Szti: Igen, irodai melóm van és nem igzán volt lehetőségem apránként visszaszokni, rögtön kaptam egy jó kis melót.



vicky79
 
 


Sziasztok

köszi a biztatást. Most annyira nem vagyok rossz passzban, igaz, jóban sem. A múltkori 40 napos, peteéréses ciklusom után azt vártam, hogy most talán még rövidebb lesz, vagy hasonló. Most vagyok a 36.napon, és semmi nincs. Peteérés nincs, hőgörbe alapján, mellfeszülés sincs. Egy hete volt egy pici barnázásom, ennyi. Nem tudom, az mitől lehetett.
Mondta TL, hogy ne aggódjak, mert az elején egyik ciklus ilyen, a másik olyan. Csak már így 1.5 év met után kezdek türelmetlen lenni. Tudom, nem kellene...
És ami még kiborít, az a hajhullás. Nagyon brutál:(.

Minden esetre holnap elmegyek dokihoz, hogy mit látunk az UH-n, milyenek a ciszták. Nagyon izgulok.

Jó hétvégét mindenkinek.
jud81
Szolnok
 
 


kriszti0921
Én 159 cm vagyok és 63 kg, az éhgyomri adataim jók.....így már értem.

vicky79
Pedig állítólag csökkent a forgalom jelentősen,hogy így megemelték a benzinárakat. :?
Kitartás, nemsoká belerágódsz újra. Drukkolok! :)
Ugyanazt kell csinálnod,mint szülés előtt?

jud81
Holnap szombat...nem hétfőn mész dokihoz? ;)
Drukk neked,hogy ne lássanak semmit az UH-n! :) (mármint tiszta petefészkeket lássanak)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


köszi.
holnap megyek, itt vannak dokik, akik szombat délelőtt rendelnek magánban, így nem kell szabi. :)
jud81
Szolnok
 
 


Sziasztok,

az egyik petefészkem tiszta cisztás, semmit sem javult. :cry:
A másikban a kis ciszták eltűntek, viszont most van egy nagy, 25 mm-es. Nem tudott megrepedni a tüsző. A doki norcolutot javasolt, attól nagyrészt ki szokott durranni, és meg is jön.
Ti beszednétek? Vagy írjak MM-be? Vagy várjak, hátha magától rendeződik?
köszi
jud81
Szolnok
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: