Új privát üzeneted érkezett!

Bunny, kolibri, ugy sajnalom :(
Molyocska Latkafr Krystin bennetek mèg a remèny..
Ja ès Ritus nálad mizujs?
Aztán ugy tünik mi jövünk Caroline? 2 hèt mulva :roll:
Nem bizakodok tulsagosan a furi peteèrès/kilöködès miatt ès pont emiatt lesz talan könnyedebb ez a hónap..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit: haat az van h en tartom magam h szombaton tesztelek Molyocskaval :) de nem is tudom... Semmilyen erzesem van ;) Nincs mensis pretunetem, viszont semmi babora utalo mellfeszules, stb :) A hom meg fent, de szerintem nalam is az lesz mint nalad. Meglatjuk azert. Ha meg mehjon, akkor elnegyek hormontukorre :) Ma pont eszembe jutottal ;) Takaritottam itthon a "palotat" es eszembe jutott h kb nalatok is ilyen az elosztas ;)

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Amugy meg total ossze is vagyok zavarodva, h mos en a 11 vagy 14. dpon vagyok e ;) total ki borito ;)

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 

 
 

@bikbok:


Jó olvasni, hogy ilyen pozitívan állsz még mindig a dolgokhoz! :) Az biztos, hogy már sok mindent megéltél a témában, most jöhet egy egészséges pici babó! :)

Bunny:
Az már egész bíztató! :) Tegnap nekem is csak egy kicsi volt, majd kb fél napig semmi és ma pedig megjött rendesen.

latkafr, Mosolyka, Krystin értetekmég szorítok! :)
kolibri25
 
 


és persze cseniko neked is megy a drukk! :)
kolibri25
 
 


Oh meg egy tunet: voltam ma kozmetikusnal gyantaztatni es egyaltalan nem fajt. Maskor viszont mensi elott vagy rogton utana a falat kaparom az Intimnel. ;) Ennek mondjuk orultem nagyon ;) Babocasok! Nektek van tapasztalat gyantazassal es a pozi teszttel kapcs?

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@kolibri25:
Köszönjük !!! <3

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Latkafr semmi para az igazi tünetek csak az elmaradò menzesz utan jelentkeznek.
De mármost ha megiscsak azon a kèsöbbi leesèsed volt az ovu akkor tèvedett az ovuteszt de furi.. az az egy alkalom volt együttlèt ami be van jelölve a chartodon akkortájt?

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Jó reggelt csajok!
Még én is megvagyok!
Akinek megjött,új hónap új remények!

Latkafr:Lehet benne valami mert mensi elött sokkal jobban fáj,ezért szoktam én is utána menni.

25.cn 13.dpo

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


Nekem pontosan megjött ma reggel, mint a vekker, 28 napos ciklus. Úgyhogy lányok: 1. cn

Most már csak Latkafr!!! Drukk! :)

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


Jó reggelt! 

A reggeli hőm 36,9. Ezek szerint a tegnapi 37 is csak az ovu megléte miatt volt, nem pedig a felfázásom miatt. 
Boldogság van. 

Tegnap délután a háziorvosom azt mondta, hogy nem csináltam bajt azzal, hogy vettem be zinnat-ot. Azt mondta ő is ugyanazt a hatóanyagot írja fel, csak erősebb kiadásban és más a gyógyszer neve. Megígértem neki, hogy be fogom szedni mindet, akkor is ha már jól vagyok, annak érdekébe, hogy ne jöjjön vissza ez a fránya betegség, de ez után pedig biztosan használnom kell majd tejsavas hüvelykúpot, hogy a kiölt jó bacikat visszaállítsam, na és normaflore-t a gyomromra. 



Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@littlebiscuit: Szió, az ovuteszt biztosan jó, hiszen az csak annyit jelez, hogy 24-36 óra múlva valamikor lesz ovud, nem aznap van az ovu, amikor a teszt pozi sajnos :( Szerintem nekem március 5.-én lehetett a valós ovulációm, ami elvileg akkor lett volna jó, ha marc 4- 5- 6 együtt lettünk volna :) Viszont mivel ez pont a baba nem várós hónapunk, igy én a megszokott 15 cn-ot ( amikorra esett a valos ovum eddig) figyelmesen elkerültem :) Azt az egy korai, alkalmat leszámitva, Március 8 tól voltunk újra együtt, de azokat meg már azért nem vittem fel, mert teljesen irreleváns data babóca szempontjából sajnos.

Megpróbálunk bejelentkezni azért egy hormonvizsgálatra, ha megjönne most hétvégén, biztos, ami biztos :)
Nézetek TSH-t is rendesen :) A 3.cn on elvileg az pont szerda lesz. Meglátjuk! :)

Caroline, szuper, hogy jó hireket mondott a dokid :) Gyógyulj meg hamar! :)

molyocska: Hát, nem örülök, hoyg megjött, meg köszönöm a bizalmadat, de nekem is esett a hőm ma :( Mensi nincs, de egyre hiszem, hogy LittleBiscuitnek volt igaza és hiába az ovu teszt nálam a 11. cn on lett pozi, a tényleges ovum csak 13. cn on történhetett, amit ugye igazol a hőm leesése is, szóval akkor én ma csak a 11 cn-on vagyok nem pedig a 15.-en, igy szerintem nekem vasárnap fog megjönni. 

Nah de mennyi mindent tanultunk/tanultam megint ebben a hónapban :) Félelmetes, komolyan mondom :) Mindneki rengeteg, iszonyat hasznos és új infót irt az elmúlt napokban. Okosabban letünk rutinosabbak :) Szóval miénk lehet a jövő :)

Kiknek kell szoritani még akkor?
Cseniko - Március 21
Gorzi - Március 24 
LittleBiscuit - Március 31
Caroline4 - Március 26


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


12. cn ;)


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Sziasztok lányok!
Latkafr a te görbéd is egy nagy talány :D De a 13. nap hát nem tudom, egy emelkedés utáni enyhe csökkenésnél nem jellemző az ovuláció. Vagy egy nagy emelkedés előtti utolsó alacsony hőjű napon van, vagy egy nagy hőleesésnél vagy az azutáni nap.. Az ahova behúzta az app amugy nem hülyeség (mondjuk biztos figyelembe is vette az ovutesztet - végül nem is kizárt hogy tényleg akkor volt, de akkor babás is (kivánom!)vagy tesztelned kellene!!
A te példád is igazolja az egyre határozottabb véleményem a hőmérésről :D
Én ma meg se mértem már. Forró a bőröm az tény szóval gondolom magas. De ha magas is, mire megyek vele :D Mult hónapban is magas volt meg azelőtt is :D

Egy kis témaváltás. Nektek nem jön néha az érzés hogy már annyira értelmetlennek látjátok a napokat. Este bámuljuk a tévét, napközben csináljuk a munkánkat de valahogy már semmi nem lelkesit. Tegnap este a filmet nézve csak merengtek a gondolataim. Mennyire szeretnék inkább mesét olvasni a pici gyerkőcünknek. Vagy boldogan nyugtázva hogy ágyba került tenni venni a lakásban. Én amiatt hogy itthon dolgozom a házimunka - lakásrendbeszedés nagy részét már munkaidőben vagy azután közvetlen késődélután megcsinálom, szóval olyan üresek az esték. De a munka maga is. Most mondjuk extra unalmas időszak van. De az is benne lehet hogy több mint 4 éve csinálom és kezd már túl rutinná válni. Nameg hogy az eszem mindig máshol jár...

És még egy merengés, a külföldieknek főleg, Latkafr, Bikbok, - de azoknak is akik távol vannak valamelyik leendő nagyszülő párostól. Ti nem szendvedtek egy kicsit a tudattól, hogy a távol lévő szülök sokmindenből ki fognak maradni? Hogy csak hébe hóba lehetnek az unokájukkal? Sőt ami jelenleg máris probléma - a hazalátogatások. Régen havi szinten eltöltöttem otthon egy néhány napot. Most jaunár óta nem voltunk és nem is vettem jegyet mert az első trimeszterben az a tervem hogy egyáltalán nem repülök. És csak telnek itt a hónapok, de nem kezdődik az az első trimeszter :( Sajnálom a telefonban anyum mindig kérdezi hogy mikor jövök már és soha nem tudok rendes válasszal előállni..
Ti hogy vagytok ezzel?

Lelki péntek van :D

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:


én már azt gondolom, hogy a görbe vezetés semmi másra nem jó, mint hogy majd utólag, ha összejött a baba azt mondhassuk, hogy na tessék ott volt a leesés, ott volt ovu vagy na tessék semmi nem utalt babára a görbémen és mégis... :))) ide jutottam ezzel az egésszel

Ez a lelki péntek szuper, ráadásul a saját gondolataimat írod le. Mert mi értelme pörögni még évekig a melón? Hogy legyen még több pénz? És akkor mi lesz? Mi viszi előre az embert ha nem a gyereke? Én nagyon szeretném már tartalmasabbá tenni a napokat. Persze imádjuk egymást a Férjemmel, rengeteget utazunk, jó együtt lenni, de már vágyunk arra, hogy kicsit ez több legyen.
A nagyszülők kérdése meg nap mint nap felmerül. Bár ha mázlink lesz, mi hamarosan haza vagy közelebb költözünk. De látom az ismerősök között mekkora különbség van az otthoni családi élet között kisgyerekkel meg az ide kiutazgató nagyszülőkkel való programok között. Ég és föld a kettő és én nem bírnám ki ezt, annál sokkal jobban szeretem a szüleimet. És a gyerekeknek szükségük van rájuk. Életem legszebb élményeit a nagyszüleimnek köszönhetem. Én így látom a dolgot.
bikbok
 
 


Haha egy érdekesség :) A fertility Friend nyitólapján ez a MINTAGÖRBE, ami magyarázza mi micsoda..
Hát pont igy néz ki az én ovulációm is.
Nameg azért itt sincs egy nagy éles felugrás a lut. fázis elején.... Mondjuk a poén csattanója hogy menzesszel zárul a buli :D


Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Bikbok, nem segitettél :D :D csak fáj a szivem ettől :( Próbálom a jó oldalát keresni hogy amikor itt lesznek vagy mi megyünk, akkor nagyon intenziv és tartalmas lesz a velük való együttlét.
Itt kint párom szülei is csak félig vannak közel - úgy értem, párom nővére Sziciliában él 3 gyereke van igy a szülők vettek ott egy kis lakást és az év kb felét ott töltik. Na persze amint nálunk is lesz baba akkor eleinte biztos többet lesznek itt. Nem is a segitség miatt mert sok anyukát ismerek akinél mindkét nagyszülő pár messze van, hanem hogy keveset lehetnek együtt.. A másik hogy repülőhöz vagyunk kötve. A bécsi barátnőm a 3 hónaposukkal Husvétra kocsival hazaugranak. Én biztso meg fogom gondolni hogy bevállaljuk-e a repülést.
Szóval ez sajnos ilyen, de mivel párom nem magyar nálunk nemigen merül fel a hazaköltözés alternativája, tehát meg kell barátkoznom ezekkel a dolgokkal..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:


hát így értem, hogy nem mennétek haza. De ha jól sejtem repülővel max 1-2 óra az út. Második trimeszterben lehet repülni. Szüleid nem járnak ki Hozzátok? Lehet, hogy már most kihívhatnád őket, míg Te nem akarsz repülni és akkor már rutinná válik mire baba lesz.
Sajnálom, hogy nem dobtalak fel a gondolataimmal, de inkább az őszintét írtam, amit én is érzek, mint üres biztatást, amit nem úgy gondolok. :)
De tuti, hogy mindenképpen megoldható a szoros viszony amúgy, csak ügyesen kell csinálni, gyakori találkozásokkal.
Ettől függetlenül én nehezen tudnám elképzelni, hogy messze vannak.
bikbok
 
 


abszolut jól tetted az öszinte véleményt köszönöm!
Igy van másfél óra a repülő. Persze hogy meg fogjuk oldani, szervezni, nem kérdés. Csak mégis, korlátozottabbak a lehetőségek mint azoknál akik átugranak a nagyihoz egy ebédre például.
Igen ezt terveem hogy mondom nekik hogy ők jöjjenek, még csak egyszer voltak. Csak olyan jó lenne ha a kiszemelt dátumra már babahirt közölhetnénk velük.. Türelmetlen fázisomban vagyok épp

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Csajok,vagy átsiklottatok felettem vagy nem férreértettetek amit írtam(igaz elsőre olvasva kicsit férreérthető) de még nekem se jött meg :-D

A nagyszülő kérdésben nekünk "könnyű" anyósommal egy házban lakunk,anyukám meg kb 45 percre BKV val(kocsival 15perc).
Én nagyon örülök hogy ez így van,tudnak majd segíteni,de pl. a szokásos "lemegyünk a nagyihoz vidékre" elmarad mert mindenki pesti,azok az élmények nem lesznek meg.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


Krystin nagyon szurkolok neked!!!!
És azt hiszem, irigyelni foglak néhanapján, amikor csak leteszed a bébit nagyinál ha el kell menned egy villámgyors bevásárlásra (mert ugye bébivel nem létezik villámgyors :D )

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Tudom, hogy legrágott csont, de most leírom, mit gondolok erről a ciklusomról:




Márc. 13-án 15. cn. este pozitív ovuteszt
Márc. 14-én 16. cn. reggel pozitív ovutesz
Márc. 15.-én 17. cn. reggel letelik a pozitív ovuteszt utáni 24 óra.
Márc. 15.-én 17. cn. délben letelik a pozitív ovuteszt utáni 36 óra szerintem ekkor történt a tüszőrepedés: A progi tehát maximum 15-én délután kezdett termelődni. Másnap reggelre:
Márc. 16-án 18. cn. reggelre  kevés progi termelődött, emiatt a hő csak fél fokot emelkedett még. 
Márc. 17-án. 19. cn. reggelre már óriásit ugrik a hőm. 

Szóval az én görbémen sincs semmi furcsaság. Ugyanúgy történt minden, ahogy kell. Csak nem 24 óra után volt tüszőrepim pozitív ovuteszt után, hanem később. 

Tehát hivatalosan is a márc. 15-ére a 17. ciklusnapra hirdetem ki az ovum napját. Tehát 2. dpo-n vagyok. 




2. dpo

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


http://www.ciklus.hu/images/diagramok/b ... 59200_.png


ez a mai hővel kiegészített friss görbém.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@krystin: jujj hát akkor még ezerrel drukkolás van. Mikor van a nemvárt?

bikbok
 
 


Nekünk a hazaút, kocsival két nap, vagy busszal 1,5 óra Genfig, majd onnan repcsivel haza. Elég délen vagyunk. Én ingáztam az elmúlt két-három évben minimum 2x/ év a vizsgáim miatt. Igy a honvágy meg a szülők távolsága nem okozott gondot. Amúgy persze, hogy jó otthon lenni, de tudom, hogy itt kint azért sokkal több lehetőségünk van/lesz boldogulni. Ha ott tartunk én szeretném a szüleimet kiköltöztetni, csak elszomoritó, hogy még legalább 6-8 évet kell dolgozniuk, hogy végre nyudig jogosultságuk legyen. Komolyan elszomoritó. Babával kapcs, meg tök őszinte leszek. A bratyóm, sokszor mondja, hogy azért inkább átok, mint áldás a család közelsége és mondja, hogy irigyel előre minket :) Sok mindenbe beleszólnak, "javasolnak" ami egyenértékű az utasitással, sok szemrehányást kap a felesége is, olykor és ez kiboritó lehet belátom. Mindenki mindig jobban tud mindent :) Csak nagyon korán elfelejtik, hogy annó ők is voltak fiatalok, kezdő szülők. Én megfogadtam, hogy ha nagy Mami leszek, akkor akkor szólok bele a dolgokba, ha kérdeznek, akkor megyek ha hivnak és alkalmas, azt viszek ajándékba, amit kérnek, és ha átm,egyek segiteni valóban segitek is. :) De persze megértem a lelkizést LittleBiscuit, de hidd el a távolság és az idő megszépiti a dolgokat :) Ha nekem sem lenne a baratyóm, meg a sogornőm, akik tük szuperek szerintem, akkor én is talán igy éreznék, DE vannak :) és azért ez igy most kényelmesebb :) Babával, már nyilván nehezebb lesz, hogy itt kint nem lesz segitségem, de amúgy sem nekik vállalnánk babát, hanem magunknak :) Majd szépen belejövünk, minden tanulható :)

Akkor kiknek szorithatunk?
Krystin: Március 19
Cseniko - Március 21
Gorzi - Március 24 
LittleBiscuit - Március 31
Caroline4 - Március 26

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Lányok, megírjátok ki mióta vár a babára? A teljesen őszinte verzióra gondolok, amikor nem magunkat próbáljuk nyugtatni hogy VALÓJÁBAN nem is akkortól, hanem sokkal későbbtől, meg DE az még nem is olyan hónap volt... stb :) szóval az a pont számít, amikor úgy kezdtetek együtt lenni a Párotokkal, hogy na mostantól jöhet.
bikbok
 
 


oh, és a nagyszulokkel kapcs, mind a két nagyszulo párrol és az unokatesokrol is vegyesen elmodnhato z osszes fent leirt jelzo :) A kapcsolattartást mi skypepal oldjuk meg :) Iszonyat jó beszélgetések, szülinapot szoktak lenni. Van, hogy csak úgy de "együtt vacsizunk" kiviszik az ebédlőbe a laptopot nekünk a tv re van kötve a pc és ők is esznek és beszélgetünk és mi is :) Szoktunk scrabble-özni is igy :) Szülinapra, névnapra meg mindig virágot rendelünk a szirom.hu-ról, amit én imádok :) Az unokaöcsémre volt, hogy skypeon vigyáztam, mig a sógornőm kiment pisilni, vagy a levelesládát megnézte :) Fun nagyon! :) Szóval van lehetőség rengeteg. De azért évente együtt is haza szoktunk látogatni 2 alkalommal biztosan.

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@bikbok:Bibok, mi decemberben döntöttük el, hogy babót szeretnénk. Akkor pont otthon is voltunk és csináltattunk preventiv jelleggel vizsgálatokat. Nekem általános labor, rákszűréses citológiát, uh (alhasi, huvelyi), a férjemnek spermiogramot. Elvileg minden optimális nálunk a babóra. Nekem a TSH-n volt "picit" magas 2,4, de ezzel akkor nem mondták hogy nagyon foglalkozni kell, csak ha 3 hónap után nem sikerülne a babó. Tehát az első hónapunk a január volt, de teljesen bénák voltunk. Akkor voltunk együtt, ha volt kedvünk, naptárt, hómérőt, lh tesztet nem láttunk abban a hónapban :) Az első mért hónap a február volt, akkor az időzitéssel volt gondunk :) A mostani ciklus a második ciklus, amit meozunk :) Viszont mivel 3 a magyar igazság, igy mi a kövi ciklusra vagyunk rákattanva igazán :)





(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Ez az elso ciklusunk


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr: igen, ahogy Te is írod, ezerféle megoldás van. Szerintem család és szülő típustól függ, hogy milyen nagyszülői viszony alakul ki mind a szülőkkel mind az unokákkal. Az én Anyukám olyan, hogy csak akkor szól bele bármibe ha kérem a segítségét, mindig segít amikor nálunk van és egy igazi szeretetbomba, nekem azért nagyon fontos hogy heti kontaktban lehessen majd az unokájával úgy tényleg, fizikálisan. Vágyom arra is, hogy nekünk is legyen majd időnk kettőnkre és ne babysitter legyen addig a babával. Sokat beszélgettünk erről és végül arra jutottunk, hogy a családra van inkább szükségünk, mint arra plusz eurora amit itt kapunk, távol tőlük. Mondjuk én is és a párom is szakmailag, anyagilag stb szuperjól meg voltunk otthon, igazából csak ki akartuk próbálni magunkat itt is, így én látom a lehetőség Mo-ban nagyon. Eleve az oktatási rendszerben, amit most tudom óvatosan kell kezelni, de akkor is átlagon felüli, meg egyáltalán az attitűdben. Szóval minden élethelyzet más. Szerintem Lilltlebiscuit Te is megtalálod majd, hogyan lesz a legjobb, Párod szülei is akkor ha akarnak tudnak Veletek időt tölteni, kellemes országban laktok és igazából nagyon közel van Mo. Szóval minden kerek lesz.

bikbok
 
 


Ez meg a mostani

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr:
drukkolok a következő ciklusra nagyon! bár még a mostani sincs leírva ;)

bikbok
 
 


@bikbok: Ezesetben koltozzetek haza :) Az a legegyszerubb megoldas! Miert vagytok akkor nemetorszagban? Nem ertem :) Az en szuleim is teljesen normálisak, de ez nem verseny hogy kinek szuperebbek a szuleik :) A kepletbol te kihagytal szerintem mindneki mast ( bar nem tudom mekkora a csaladod az igaz :), De általános esetben akkor is ott lesz egy anyos + az após, aki lehet hogy 90 % ban kedve és szuper, de ott van a 10 % amitol hiába csak olykor de falra tud mászni a tesóm is pedig. A család az nem csak az ember anyukája, szerintem, hanem mindenki más is a hibáikkal és kevdességükkel szeretetükkel együtt.  Én nem tervezek hazaköltözni és ez azért van, mert zuhanó tendenciát latok otthon minden területen. Minden tiszteletem és le a kalappal azok előtt akik otthon maradtak valamilyen okból. Dolgoznak, családot alapitanak, gyereket nevelnek, iskoláztatják, sportoltatják, fizetik a különórákat, közben marad energia a családra is, és megtehetik, hogy a gyogyszek és az egyéb nemvárt kiadások mellett gond nélül tudják fizetni a hitelüket otthon. Szerintem ők a legnagyobb hazafik és nem az aki külföldön él és viskodik benne a honvágy. Ugy mondom ezt, hogy mondom az családban van 4 orvos, egy jogász, mindenki diplomás, penzugyi teruleten dolgozunk, a férjem is kozepvezeto volt otthon is. Tehát mondhatom, hogy a középosztály talán felsőbb részét képviseljük, DE oriási különbség van ha kimondod ha nem, én kimondom. Otthon egy átlag multinál egy középvezető keres netto 350-500k ig itt kint 1,2-1,4 m. Nem értem, lehet, hogy nektek ennyire szalad a szekér, aminek én szivból örülök, de nekem ne mondd hogy az a kb 900k per hó az csak néhány euro :)
Plusz igen az otthoniaknak irom, hogy hozzá tartozik a teljes képhez, hogy itt viszont iszonyat drága az albérlet, Mi 1000 EUR-t fizetunk per hó garazzsal, ami mai közép áfrolyamon 310.500 HUF. Csak az arányok miatt. Viszont a félretett pénzből az emberneklehetősége van pl fedezni a nagyszülei gyógyszerét, kezelésit, tetőfelőjitást, kazán szerelést, mi pl támogatjuk a tesómékat is (ami mérnők ember és elvileg ő is csak "pár eurval keres akkor szerinted itthon kevesebbet " otthon mit ha mondjuk Németországban dolgozna :) , pl a babauszis bérletet mi vesszük innen nekik, baba masszazst is, a tescoval tudsz online bevásárolni, ha mondjuk bármi van otthon, mondjuk eltörik a keze anyudnak... szóval a távolság nem áll az ember útjába, ha valoban segiteni akar, vagy ott akar lenni a családjával tettekben. Én sajnos nem tudok sorsközösséget vállalni ebben veled. :)


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr: nem is kértem, hogy sorsközösséget vállalj, leírtam megint, mint már sokadszorra, hogy SZERINTEM és hogy milyen az ÉN helyzetem. Littlebiscuit ezt kérdezte ugyanis. Nem tudom miért támadsz nekem már sokadszorra. És ha visszaolvasod pont leírtam azt is, hogy éppen hazafelé tervezünk újra. Eddig nem volt olyan téma, ahol ne estél volna nekem rögtön (vitaminok, sport, babainfós oldal és most ez), nem tudom mivel adtam Neked erre okot. Nem én vagyok az aki minden második mondatban azzal dobálózik, hogy hány orvos van a családban, hanem az aki őszintén leírta mit gondol arról a helyzetről, amit Littlebiscuit felvetett. És mindenki mást is értek a család alatt, Anyukámat azért emeltem ki, mert mint szerintem kb minden nő anyja, ő az aki nagyon közel fog állni rögtön a babához. Remélem, hogy csak a hormonok miatt vagy ma ilyen, nekem azonben elg rosszul esik ez a stílus.

bikbok
 
 


 


@bikbok: Egyáltalan nem akartam impulziv lenni és nem akartalak megbantani. Nem tudom, hogy milyen teruleten dolgozol.


 


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@bikbok:Ne bolondozz :) Ez egy fórum, én nem estem n eked, hanem én is leirtam a vélemenyem és azt, hogy én hogy gondolom :) A vitaminokkal kapcs, hát pont az a jó, hogy megvitatjuk, hogy kinek mi a véleméyne, kinek mi a tapasztalata. Képzeld el, hogy őgy lenne itt a fórum, hogy mindnekinek ugyan az tetszik, mindenkinek ugyan arról ugyan az a véleménye :) 
Viszont ujra visszaolvasva az irasod, te viszont nyiltan és szándákosn meg akartál bántani a "Remélem, hogy csak a hormonok miatt vagy ma ilyen, nekem azonben elg rosszul esik ez a stílus" megjegyzéseddel, amit elutasitok és kerlek vond vissza, hiszen a véleménykülönbség nem ok arra, hogy megbántsd a másikat. Tényleket irtam, ami a mi esetunkben számok és emberi kapcsolatok az esetemben. Nem irtam semmit rolad, nem minositettelek, nem cimkeztelek, nem hasznaltam semmilyen jelzot rad vagy az attitudodre.


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@bikbok:Az orvos témát azért irtam neked,( mert te vagy viszonylag még új, a többiek tudták rég, és pusztán azért jeleztem, hogy anyagilag nekünk se lenne okunk külföldre költözni, mégis vannak tényezők, amit magasabb rendűek és igen ezt választottuk. Anyuddal kapcs, hogy szerintem nem lehet kiemelni, egy embert a csaladbol, azert irtam, mert nem tudhatom, hogy elnek e a szuleid meg vagy van e testvered egyaltalan, mert vannak olyanok, pl a uncsitesom felesege, aki teljesen egyedul van, csak a mamaja van neki senki mas es igekeztem empatikus lenni, hatah neked is csak a mamad van. Nézd nem tudom miért vagy ellenséges, azért mert valakinek teljesen más véleménye van valamiről. Ez elég neked ahhoz, hogy megsértsd a másikat? Ha rálépek véletlen a lábadra tetleges dolog lesz Nem értelek. Ez a forum eddig nem errol szolt es remelem ezutan sem fog errol szolni.


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr: nem akartalak megbántani, tényleg ezt gondolom és tényleg nem tetszett ahogy reflektáltál a hozzászólásmra. Nem szeretnék tovább ezen pörögni, mert szerintem ez az egész nem erre lett elindítva, hogy fizetéseken menjen a verseny, meg ki milyen poziban ül. Onnan indultunk, hogy lelkileg milyen az ha távol vannak a szülők, amikor az ember babát vár és születés után. Szerintem nehéz, és látom a magyar lányokat itt magam körül, újszülöttel, egy-két éves babával és kőkemény. Lelkileg. A materiális dolgok megoldhatók. Nem tudom körülötted vannak-e magyarok, akik most szültek és tapasztalod-e milyen az életük. Megoldják, mert meg kell oldaniuk, van akinek szuperjól megy, van akinek a szülei 2 hetente jönnek és vannak aki magányosak.
Otthon szerintem ugyanígy lehet, ha valaki távol él a rokonaitól.

bikbok
 
 


Csajok itt aztán zajlik az élet rendesen. (Tombolnak a hormonok).


@littlebiscuit:


Köszi a kérdésed eddig még mensinek se híre se hamva és nagyon remélem nem is lesz. Mondjuk én amint pozitívat tesztelek megyek táppénzre, mert sajnos a munkám (bölcsibe dolgozom)  során nem tudom kikerülni, hogy ne emelgessem a gyerekeket, ne kapjak el valami betegséget és nem szeretném ha megismétlődne az ami tavaly februárban volt.

Erre a nagyszülős témára nehéz reagálni. Én úgy vagyok vele, hogy oké az, hogy ott vannak segítenek stb stb DE tudom azt hogy az én anyukám meg anyósom nem fogja tudni türtőztetni magát és olyanba is beleokoskodnak majd amibe éppen nem kellene nekik. Anyósomékkal egy faluban lakuk, de ott vannak még az én nagyszüleim meg a párom nagyszülei is. Apukám is kb 5 perces sétára lakik tőlünk, de anyukámhoz már autóval kellene menni, mert ő 25 km-rrel messzebb lakik tőlünk. Meg én nem akarok az az anyuka lenni, aki lepasszolja a gyereket a nagyszüleihez akár egy hétre és a tájára se nézek, hanem amikor ott van a nagyszülőknél én is ott leszek. Persze azt is tudom, hogy elő fog fordulni ilyen, de nem akarok rendszert csinálni belőle. Én is sokat lógtam a nagyszüleimnél és ez meg is látszik az anyukámmal való kapcsolatomon.


@bikbok:


Hát az én történetem nem egyszerű, hogy mikortól is tervezzük a babát. Tavaly szilveszter este kicsit becsicsentve elhatároztuk hogy akkor jöhet a baba. Nem is védekeztünk. 2014. novemberében hagytam abba a fogamzásgátlót és nem is jött meg a következő mensim. Január 16.-án teszteltem és hát pozitív lett. Nagy volt az öröm február 13.-án be is jelentettük a családnak hogy jön a baba. De sajnos február 23-án kicsit barnáztam másnap elmentem nőgyógyászhoz és ott megállapították hogy nincs szívhangja a babának így missed ab majd fél évig szünet. Augusztusba lejárt ez a fél év. El is kezdtünk próbálkozni de nem jött a baba. Október végéig próbálkoztunk aztán megálltunk mert nem akartam belemenni az influenza szezonba. És igazából újra most kezdtünk volna bele, de mivel a görbém alapján azt hittem ebbe a hónapba nem lesz peteérésem így mondtam páromnak hogy mos tmár tök mind1 hogy védekezünk vagy sem. Erre most az egyszer a 22. cn-on volt a peteérésem. Elvileg az új számítások alapján jövő hét hétfőre vagy keddre nem várom.

Bocsi hogy hosszú lett.

http://ciklus.hu/images/diagramok/0f494 ... 59200_.png

33 cn/11 dpo


Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@ritus922: hát ritus akkor Ti is megéletetek már egy pár dolgot. Ez a 22.cn izgalmasan hangzik, akkor drukkolok, hogy úgy alakuljon ahogy szeretnétek. A bölcsiben tényleg nem tudod elkerülni sem az emelgetést, sem a betegségeket, barátnőm óvónő otthon és anno ő is egyből táppénzre került. Mondjuk így nagyon boldog, magára figyelős babavárása volt :)

bikbok
 
 


@bikbok:Sajnalom hogy neked ez jott csak at :) Pont az irom, hogy SZERINETEM nem igaz:



  • hogy csak pár euroval jobb a fizu nyugaton mint otthon és mivel te csak pár eur-t irtál én csak leirtam, hogy valóban mennyi is az a par eur az otthoniaknak, mert az a par az nem realis. EZEK TENYLEK! 

  • Arra, hogy csak kiakartad probalni magad erre irtam, hogy akkor miert nem koltopztok haza? Tenyleg jozan paraszi esszel diploma nelkuél is lehet erteni szerintem amit irtam!!! Nem bántottalak egyszerű kérdés volt. Elhatározás kérdése a koltozes pusztán akkor nálatok nem?

  • A család hiánya és az aktiv jelenlét a távolság ellenére is MEGOLDHATÓ egy bizonyos szintig ez is TÉNY! és pusztán leirtam, hogy segitsek enyhiteni a tennivagyast es a honvagyadat, hogy van megoldás ha akarod!!!!


Mivel nyilván tudom, én is hogy az eletszinvonal nyugatabbra mas csak ugy mint a fizetesek es a lehetosegek ezért irtam a velemenyem le, hogy azért nem igaz a PAR EUROS kulonbseg, mert nekem ez volt az a sarokpont, ami bantja a szivem. Erre irtam, hogy le a kalappal mindenki elott aki otthon hazafi és a nehéz helyzet ellenére is kivánló családapa és családanyák vannak, mert otthon nehezebb sokkal! Ez is TÉNY!!! Ez az én véleményem úgy, hogy "normális" családból, "normális" anyagi háttérból jövök, tehát nem a szükség vitt elvileg rá, hogy külföldre menjünk, DE ezek ellenére is sajnos be kell látnom, hogy külföld terezhetőbb és élhetőbb. Remélem, hogy most sikerült eljuttatnom, hozzád az üzenet. :)

Elhiszem, hogy nem akartál megbántani, akkor kérlek vond vissza a sértő, bántó megjegyzésedet. :D


 


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Csajok szerintem nincs értelme ezen pörögni én úgy gondolom hogy mind a KETTEN csak a véleményeteket mondtátok el és én egyikbe se talátam semmi sértőt. Nem hiszem hogy ez miatt veszekedni kellene le kellene zárni és másról beszélni. Én elhiszem hogy jobb kint jobb az életszinvonal, de nem mennék ki mert csak itt van a családom bármennyire is vannak olyan időszakok amikor a hátam közepére se kívánnám őket, de még is minden ide köt.

Szóval elég ebből mert közétek csapok mint a gyerekek közé itt a bölcsibe :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@bikbok:


Igen át éltünk már ezt azt, de sokkal erősebb lett a kapcsolatunk a párommal. Eléggé izgi most nagyon szeretném, ha nem jönne meg jövőhét elején és akkor jövőhét végén tesztelek egy pozitívat. :) Előbb nem akarok, mert elég negatív tesztet láttam ősszel most nem szeretnék. :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@ritus922: igen, nálunk is ez van, hogy minden ilyen dolog csak erősít és megmutatja, hogy tényleg számíthatunk egymásra bármilyen helyzetben. Ez jó dolog nagyon és csak erősíti azt, hogy jó alapanyagok leszünk szülőknek :) én már nagyon várom, hogy legalább ovu közelbe jussunk, olyan hosszú lesz az idő míg a tesztre várhatok :) én szeretek tesztelni, ezért bírom az LH teszteket is szerintem :)

bikbok
 
 


Huha, micsoda vita kerekedett itt :) remélem csak a hormonok tényleg :D
Ez a külföldi lét nagy téma. Én totálisan az az expat vagyok aki kizárólag a párjáért van külföldön.
Volt egy 'Itália szerelmem' éppen 5 éve - ugy értem az országgal akkor kijöttem au-pairkedni szép volt jó volt de elég volt belőle egy szűk év igy hazamentem találtam jó kis melót a multinál a kisvárosból Budára kerültem, szuper volt. Nade aztán egy olasz kollegával (ő a párom) egyre többet ment a chat a munkán felül már átkúsztunk a facebookra aztán egyre közelebb kerüktünk ahhoz hogy élőben is megismerkedjünk - ez március 31-én lesz 4 éve. AZ első két évet távkapcsolatban töltöttük majd úgy adódott a munkahelyemen hogy engedtek 'home work'ölni igy most itt vagyok, már 2 éve itthonról végzem az otthoni munkám. Ergo, magyar fizetésemmel élek Olaszországban az nem olyan vicces :D Párom ugyanennél a multinál egy sima back office-es munkát csinál, a dupláját keresi mint én - DE az itt még mindig csak egy átlag fizetés. Szóval nem vet fel minket a pénz de ez mindket soha nem érdekelt. Arra van amire feltétlenül kell, és boldogok vagyunk. Persze szerettem volna eleinte munkát vállalni itt azaz váltani, de elképesztő mi van itt most. Nagyon nehéz maximum gyakornokokat keresnek egyetemről kilépett fiatalokat párszáz eurós jelképes fizetéssel.. Szóval a váltás nem történt meg és egy éve kezdtünk arról beszélni hogy jobb is ez igy mert akkor itt a baba ideje és akkor a magyar maternity legalább add nekem akár két szép évet is a babával, első félévben szinte teljes a fizu aztán persze feleződik, de legalább valami..
Szóval mi itt a párom miatt vagyunk, legalább neki van biztos munkája. Magyarországon nem tudom mit csinálna. Talán nyitna egy olasz éttermet (egy ezrediket :D) mert remekül főz :) :)

Szeptembertől próbálkozunk.
Oktber hónap után november elején volt az első pozitiv teszt majd rá egy szűk hétre a puff.
Novemberről decemberre majdnem ugyanez csak akkor egy héttel tovább tartott..
Január pihenős ciklus.
Február semmi és most itt vagyunk, március. Remélük jön már az a bébi.
Amikor elkezdtük azt gondoltam a tavaszt már nagy pocival fogadom. Aha max ha jól bevacsorázom :D :D

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit: ez de jó kis sztori :)
és tényleg a Gyes... hát én ebben még ókonzervatívan azt gondolom, hogy a magyar megoldás a legjobb a gyerek fejlődése szempontjából. Mármint hogy otthon van vele az anyukája amennyit csak lehet 2 de inkább 3 évet. Itt 3 hónapos korukban van hogy már bölcsiben vannak, de az átlag az hogy fél évesen biztosan. Elképesztő számomra. Az első egy - másfél év egyéni fejlesztését nem pótolja semmi. Meg mondjuk én nem is tudnám az ilyen kicsi babámat beadni bölcsibe.

bikbok
 
 


@bikbok: illetve nagyon tetszett az is, amit Svédországban láttam, hogy fél év anyuval fél év apuval. Bár ha szoptatni szeretne az ember minél tovább, akkor ez nem túl ideális.

bikbok
 
 


@littlebiscuit:


Ismerős az érzés én is úgy gondoltam, hogy rögtön augusztusba összejön és akkor vagy májusban vagy júniusban szülők. :) De hát nem így lett. :) Igazából nekem már mind1 hogy mikor szülők csak szüljek már. :)

Titeket nem kap el néha az az érzés, hogy az olyan nők akik nem is nagyon figyelnek oda magukra, isznak cigiznek azoknak sikerül a baba. Én meg vitamint szedek, odafigyelek arra hogy mit eszem egyszerűen nem sikerül rögtön. Kicsit bosszantó. Sokszor megyek el a kórház előtt és látom a terhes anyukákat akik két pofára szívják a cigit és legszívesebben odamennék és lekevernék nekik egyet. Bocsi ezért a kirohanásért, de olyan sokszor fog el ez az érzés.

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@littlebiscuit:Cuki a torténeted :) Mivel én is "home office-os" vagyok part time, ugyan kinti szerződéssel, de nálunk is a férjem keresi a családi kassza jelentős részét, mint nálatok. :) Viszont ahogy korábban irtam, mivel az alapkoltsegek igen huzosak itt is, igy mi is odafigyelünk, hogy mikor mire jut, vagy mikor mire kell takarékoskodni, de ez az élet rendje.  A maternity leavevel kapcs, az neked akkor hogy lesz jogilag? Kintit tudsz szerezni a magyar munkaviszonyoddal? Vagy a férjed jogán vagy jogosult a lokál packagere? :) A két év otthon az nem is hangzik rosszul :) Kivanom, hogy a közeljövőben elkezdhetsd az ügyintézést hivatalosan a prefektuson :)


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@ritus922: Iszonyat bosszant enegem is. De ez van :) Addig is egy kis film ajánló a témában:)
https://www.youtube.com/watch?v=e6GaAfqGppQ


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?